לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-04-2012, 12:07
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
דיון רציני על טקסי יום הזכרון

חשבתי הרבה אם לפתוח את האשכול דווקא היום כי אולי אני הולך לשחוט פרה קדושה
את יום הזכרון הכרתי עד לפני מספר שנים לא רב כ"יום הזכרון לחללי מערכות ישראל"
מאוחר יותר התווספו גם נפגעי פעולות האיבה ואכן,עבורם מתקיים טקס בשעה 13:00
אך כיום כשאומרים חללי צה"ל, לטקס המרכזי ב11:00 ובטקסים האחרים בבתי העלמין הצבאים נמצאים ברשימה אחת עם חיילים שנהרגו בלחימה גם חיילים שנהרגו בתאונות דרכים,נרצחו והתאבדו
אני לא טוען שצריך להפריד אותם מיום הזכרון הזה
אבל כן תוהה האם צריך להפריד בין הטקסים וליצור טקס נפרד לחללי מערכות ישראל וטקס נפרד לחללי צה"ל שלא נהרגו בפעילות מבצעית?
אני אישית מכיר כמה חללים שנהרגו שלא בפעילות מבצעית ולי קשה לעמוד בבית העלמין או לצפות בטלוויזיה בשלל הסרטים וההספדים על הלוחמים ולדעת שאני שם כדי לזכור חיילים שלא נפלו בקרב וזאת הרגשה מחורבנת
אני בוודאי לא יודע מה עובר לבני המשפחות שלהם בראש ובהחלט לא רוצה להיות במקומם
אני בטוח שגם להם באיזו מידה קשה כשהם שומעים את הדברים ואולי לא מרגישים נוח שהם שומעים את תפילת היזכור או אולי אף אומרים אותה בעצמם לרבות המשפט "אשר חרפו נפשם"
מה דעתכם? האם צריך להפריד בין טקסי יום הזכרון וליצור טקס לחללי מערכות ישראל וטקס לשאר חללי צה"ל?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-04-2012, 12:56
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
היחס שלי ליום הזכרון הוא כמו היחס שלי להרבה ממנהגי הדת והמסורת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "דיון רציני על טקסי יום הזכרון"

מכבד אותם, ומעריך מאוד את החלק שלהם בשמירת השלמות החברתית ומתן המסגרת לאדם בחברה.

מאידך לפי קווי האופי שלי הם לא "עושים לי את זה". לא "מתחבר". מסיבה זו לא מוזר לי שיש טכס כזה, ואז נוסף אחר. זה איזה מבנה סכמטי שנועד לעשות "סדר גלובאלי" בחברה. כאינדבידואל ברור שעבורי הוא לא עושה שום סדר. אני לא צריך שיעשו עבורי סדר, אבל אני כן מכיר בכך שלאחרים הוא חשוב.

למה אנשים שביתם נהרגה בתאונה בחזרה לטכס יום העצמאות צריכים להגין שהיא קורבן של אסון שלא היה כמותו בתולדות מדינת ישראל? אני שזה משום שהם חושבים שזה נותן להם "טעם אחר" למה שלא יכולים להסביר. למה אנשים שבנם נהג ממש בלחימה נפגעים מכך שאי שם ברשימת חללי צה"ל יש גם אחד שמת מזיהות שהתחיל בציפורן חודרנית? אני מניח שמאותן סיבות.

אין לי ספק שעד היום בו כולנו נהיה קלוויניסטים פרוטסטנטיים עצורים - כאלה שבלוויה משליכים פרח על הארון והולכים הביתה (בניגוד ללוויה יהודית "אמיתית" שהיא במקרים הכי טובים מין מפגן חסר טעם של היסטריה וברדק) - עד היום ההוא זה הסדר החברתי שהוא הרע במיעוטו. "זה מה יש". אני לא מסביר לעצמי.. אני לא מלגלג. אני פשוט מכיר בכך שרוב בני האדם צריכים שיקבעו להם מסגרות היררכיות כאלה, גם בתחומים של רגש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:13

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר