לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-04-2012, 12:35
  Dragon17 Dragon17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל Dragon17 שלח הודעה דרך MSN אל Dragon17
יש לי בעיות במילואים ואני סטודנט(קצת חופר)

שלום לכולם!
סיימתי את הסדיר שלי באוגוסט 2008 בתור נהג בט''ש ובבקום הביאו לי שיבוץ לבד לגדוד חי''ר קל.
באוקטובר 2009 התחלתי ללמוד הנדסאי כימיה לימודי בוקר של שנתיים. כבר להפתעתי נאלצתי בתחילת דצמבר לעשות מילואים בגדוד 4 ימים בצאלים. באמצע הלימודים נסעתי לא התנגדתי כי לא היו מבחנים ובחנים רק מה פיספסתי חומר של סמסמטר 1 אז השלמתי אותו יחסית בסבבה.
בסמסמטר ה-2 בשנת 2010 זימנו אותי שוב למילואים מאותו גדוד ל-24 ימים בתחילת מאי עד סוף מאי(סיום תעסוקה כשבועיים לפני המבחנים ובדיוק כשיש בחנים).
ניסיתי להיות ישר איתם והלכתי דיברתי עם המ''פ הישיר אמרתי לו ככה וככה והוא סגר איתי על זה שאני יבוא בימי ראשון למילואים ואצא בימי חמישי+סגרתי שבת אחת וכל זה 18 ימי מילואים!
חזרתי למכללה בתקופה קשה הרבה מקצועות לימוד(11) נאלצתי להוציא 2 מקצועות קשים ולעבור לקורס ערב(שזה עוד שנה לימודים) בגלל שהיה לי קשה כל החומר הנלמד להשלים.

היום אני סמסמטר אחרון סיימתי את כל המבחנים בהצלחה בציונים לא רעים, התחלתי פרויקט כבר שזה מעבדות כימיות ונוכחות חובה.
קיבלתי צו לפני חודשיים שהגדוד כל כך טוב שהחליטו לעשות תעסוקה השנה שוב במאי עד סוף מאי!
שוב תאריכים לא נוחים מה גם אני לומד מקצוע מאוד קשה למי שיודע כימיה אורגנית קשה להשלים+ יש לי פרויקט על הראש.

התייעצות עם אנשים גרמה לי הפעם להגיש וולתם, הגשתי טפסים שאני למדתי לימודי בוקר ועברתי לערב, שהציונים שלי ירוד מאז התעסוקה שעברה+לוח בחנים בתאריכי הגיוס+מערכת שעות של 4 פעמים בשבוע לימודי ערב ושישי בוקר+כתבתי שאני מתחיל פרויקט וזה מאוד חשוב לי לבוא לעשות מעבדות.

לתדהמתי הרבה קיצרו לי שירות מ26 ימים ל-10 ימים!
עם כל הנימוקים והמכתב הולתם היפה ששלחתי אני מרגיש שירקו לי בפרצוף!

נכון המגד קובע בועדה כמה הוא רוצה אותי ואני רואה הוא ממש צריך אותי.

השאלה שלי מה אפשר לעשות? יש דרכים לעוף מהגדוד הזה? זה גדוד מאוד קשה מבחינת המגד וכל מי שמסביבו ככה שלא יודע עד כמה טופס 55 יעזור לי.

כמו כן חשבתי לעשות להם בעיות במילואים שלא לבוא באיחור ליום ה-1 או לשחק אותה לא נוהג טוב ולא להביא רישיון אזרחי.

מה אתם אומרים עלייי לעשות?

תודה רבה למי שיתייחס

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-04-2012, 14:15
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dragon17 שמתחילה ב "יש לי בעיות במילואים ואני סטודנט(קצת חופר)"

2 שאלות:

1. אתה שייך לגדוד הזה אורגנית או למאגר נהגים?
2. מה מטרת הזימון, כפי שהיא מופיעה בצו?

לפי חוק המילואים, ניתן לזמן אותך לתע"מ אחת בכל תלת-שנתי, אלא אם כן זה בצו חריג מאושר ע"י ועדת חו"ב. אני מבין שזהו הזימון השני בתלת-שנתי ולא ידוע לנו על שום אישור בועדת חו"ב לצו שכזה (למעט חריגים ביותר).

פורום ב- ynet
אתר העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)
דף הפייסבוק של העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30864981_1.JPG]

ישן 25-04-2012, 15:38

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב "2 שאלות: 1. אתה שייך לגדוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פורום החפ"שים
2 שאלות:

1. אתה שייך לגדוד הזה אורגנית או למאגר נהגים?
2. מה מטרת הזימון, כפי שהיא מופיעה בצו?

לפי חוק המילואים, ניתן לזמן אותך לתע"מ אחת בכל תלת-שנתי, אלא אם כן זה בצו חריג מאושר ע"י ועדת חו"ב. אני מבין שזהו הזימון השני בתלת-שנתי ולא ידוע לנו על שום אישור בועדת חו"ב לצו שכזה (למעט חריגים ביותר).

1. לא כזה הבנתי למה הכוונה ואיך לדעת את זה
מה שכן אני נהג במפקדה זה מה שידוע לי

2. תעסוקה מבצעית
בגלל שהגדוד הזה היה מוצלח לפני שנתיים בתעסוקה החליטו לזמן שוב לתעסוקה מבצעית ככה כתבו במכתב שהגיע לי עם הצו

שמעתי גם שפעם ב-3 שנים אי אפשר לעשות תעסוקה
לא יודע איך הגדוד הזה קיבל שוב תעסוקה אחרי שנתיים...

ישן 26-04-2012, 08:38

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Dragon17 שמתחילה ב "[QUOTE=פורום החפ"שים]2 שאלות:..."

אם אתה משתייך לפלוגת המפקדה, אז אתה בגדוד אורגני.

החוק מאוד ברור וכדי שאפשר יהיה לגייס גדוד לתע"מ פעם שניה בתוך התלת-שנתי, צריך אישור חריג (לא מספיק מכתב מתחנף). אם אין אישור כזה, הצו לא חוקי.

אם תרצה לפעול כדי לברר מי בדיוק אישר את הזימון, צור קשר במייל. הבירור יכול להיעשות על ידך מול גורמי צה"ל (קפ"צ, לדוגמא) או אם תבחר, באמצעותנו, ללא שתצטרך להחשף, אם אתה מאלה שחוששים (ללא סיבה, כמובן, אבל יש כאלה).

חג עצמאות שמח,

פורום ב- ynet

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30864981_1.JPG]

ישן 26-04-2012, 19:56
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dragon17 שמתחילה ב "יש לי בעיות במילואים ואני סטודנט(קצת חופר)"

יש לא מעט גדודים שיבצעו השנה תע"מ בפעם השנייה בתוך שלוש שנים - ע"פ אישור חריג של שר הביטחון.

לגבי הולת"ם - ליחידה יש זכות להציג את עמדתה בדיוני הולת"ם, אבל לוועדה אין שום חובה לקבל אותה. העובדה שהשירות שלך קוצר באופן משמעותי - תכל'ס תשרת שבוע אחד בקו - מראה שהוועדה ייחסה חשיבות פחותה למה שסביר שהמג"ד שלך אמר (מהכרותי את מצוקת הנהגים במילואים).

מה לעשות? אני במקומך הייתי נמנע מהקו שאתה מדבר עליו כאן. גם במילואים, ה"צבא" הרבה יותר חזק מהחייל הבודד ואתה עלול למצוא את עצמך מול סנקציות לא נעימות. ל"איחור" שאתה מדבר עליו קוראים בצה"ל "נפקדות", ויש למפקד שלך סמכות לשלוח אותך לכלא, או לקנוס אותך בסכום משמעותי, בשל כך.

אני מציע שתבקש לשוחח עם המ"פ ואולי אפילו עם המג"ד. אולי תוכל לפרוס את הימים שלך בקו ע"פ סופ"שים, כך שימי לימוד לא ייפגעו, או שתמצאו ביחד פתרון אחר. בכל מקרה, אל תשכח שהמפקדים שלך חייבים לפתור בעיות דומות לעוד הרבה חיילים ובנוסף לכך גם לעמוד במשימה מבצעית...

http://www.baking.co.il

ישן 27-04-2012, 08:41

הבהרה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "יש לא מעט גדודים שיבצעו השנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
יש לא מעט גדודים שיבצעו השנה תע"מ בפעם השנייה בתוך שלוש שנים - ע"פ אישור חריג של שר הביטחון.

עפ"י חוק מילואים, צו חריג של השר מותנה באישורו בועדת חו"ב. ציטוט מחוק המילואים:

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++
סעיף 7 (ג) (2) חייל מילואים לא ייקרא לשירות מילואים למטרת תעסוקה מבצעית כאמור
בסעיף 6) 3( יותר מפעם אחת במהלך תקופה של שלוש שנים רצופות; ואולם רשאי
השר, אם שוכנע כי קיימים צורכי ביטחון המצדיקים זאת, לקבוע בצו, באישור
הוועדה, כי ניתן לקרוא לחייל מילואים למטרת תעסוקה מבצעית יותר מפעם
אחת במהלך תקופה כאמור, הכל כפי שיקבע בצו; צו לפי סעיף קטן זה יינתן
לתקופה שלא תעלה על שלוש שנים, וניתן להאריכו לתקופות נוספות שלא יעלו
על שלוש שנים בכל פעם.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++

פורום ב- ynet

ישן 27-04-2012, 20:12

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "יש לא מעט גדודים שיבצעו השנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz

לגבי הולת"ם - ליחידה יש זכות להציג את עמדתה בדיוני הולת"ם, אבל לוועדה אין שום חובה לקבל אותה. העובדה שהשירות שלך קוצר באופן משמעותי - תכל'ס תשרת שבוע אחד בקו - מראה שהוועדה ייחסה חשיבות פחותה למה שסביר שהמג"ד שלך אמר (מהכרותי את מצוקת הנהגים במילואים).

מה לעשות? אני במקומך הייתי נמנע מהקו שאתה מדבר עליו כאן. גם במילואים, ה"צבא" הרבה יותר חזק מהחייל הבודד ואתה עלול למצוא את עצמך מול סנקציות לא נעימות. ל"איחור" שאתה מדבר עליו קוראים בצה"ל "נפקדות", ויש למפקד שלך סמכות לשלוח אותך לכלא, או לקנוס אותך בסכום משמעותי, בשל כך.

אני מציע שתבקש לשוחח עם המ"פ ואולי אפילו עם המג"ד. אולי תוכל לפרוס את הימים שלך בקו ע"פ סופ"שים, כך שימי לימוד לא ייפגעו, או שתמצאו ביחד פתרון אחר. בכל מקרה, אל תשכח שהמפקדים שלך חייבים לפתור בעיות דומות לעוד הרבה חיילים ובנוסף לכך גם לעמוד במשימה מבצעית...

אז לא הבנתי אתה אומר שהועדה היו לטובתי או לרעתי? או שזה המגד הנחמד שלי שיכנע אותם שאני יעשה בכל זאת 10 יום והוא זה ש"דפק" אותי?

ומה לגבי זה שאם אני אבוא להם בקטע של ריענון נהיגה על היום ה-1 עייף מת ואגיד שלא ישנתי בלילה כי יש לי בעיות שינה? ואשחק אותה לא יודע לנהוג כי לא נהגתי כבר שנתיים+?

ועוד דבר אף אחד לא ענה לי איך אני יכול לנסות לעבור גדוד?
אשכרה לדבר עם המגד ולהגיד לו בפנים שאני לא טוב לי בגדוד שלו ושאני אישית לא סובל את הגדוד?

ישן 28-04-2012, 19:40

האנטי שלי היא שמאז שהתשחררתי קוראים לי למילואים כמו לא יודע מה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "לגבי מעבר יחידה - יש על כך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
לגבי מעבר יחידה - יש על כך אשכול מעוגן. בכל מקרה, כדאי לך לשוחח עם המפקד שלך - מ"פ או מג"ד - ולומר לו איך אתה מרגיש.
למרות שאני חייב לומר שלא הבנתי מאיפה האנטי שלך - ממה שכתבת נראה שעד כה די התחשבו בבקשות שלך.

לא מספיק 3 שנים שירתתי כמו זין בתור נהג בט''ש עם יציאות של קרבי למרות שהייתי תומך לחימה...
אז גם נפלתי במילואים על גדוד שכל יומיים מזמן אותי למילואים!

מלא חברים שלי שהיו נהגים התפזרו למקומות שעושים בשנה אולי 4 ימי מילואים או סתם 10 ימים
אם זה בתובלה ואם זה בצאלים ואם זה בצפון

רק אני והמזל שלי נפלתי על גדוד שכל חצי שנה עושים מילואים
עושים תעסוקה כבר פעם 2 תוך 3 שנים

עזוב שלפני 5 חודשים היה לנו תרגיל של יום שזה סתם ביזבזתי יום לימודים בגלל זה
ולפני שנתיים הספיק לי לפספס 3 שבועות מהלימודים ובעקובת המילואים לפני שנתיים זומברתי כמו זין אחד גדול ועברתי ללימודי ערב ומשכתי עוד שנה

גם השנה אם זה נקרא התייחסות להוריד מ26 ימים ל-10 ועם הבקשות והנימוקים והמכתבים ששלחתי וכמובן גם הוכחות מזה שעברתי מבוקר לערב וציונים שנכשלתי וזה שאני עושה פרויקט וזה מפריע לי
וכל זה הם עדיין השאירו לי 10 ימים לדעתי זאת יריקה בפנים!

ישן 02-05-2012, 21:48
צלמית המשתמש של bazz2701
  bazz2701 bazz2701 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.11
יש לי גם שאלה באותו נושא

אני סטודנט שנה ב להנדסה.עושה מילואים בגדוד שריון (חט"פ).אי אפשר להגיד שעשיתי הרבה מילואים (חוץ מצו 8 בעופרת יצוקה ופעם בשנה אימון עד עכשיו).אז קיבלתי הפעם זימון לתעסוקה מבצעית.לחודש .בדיוק בתקופת מבחנים.יוצא שמתוך שישה בחינות סוף בקורסים התעסוקה נופלת על שלושה.לא באתי בכוונה לא לבוא בכלל למילואים.אבל אחרי כמה חישובים יצא שכדי לצאת כמה שפחות מופסד מהשירות אני חייב לצאת פעמיים במשך התעסוקה (כמה ימים לפני כל מבחן).והשלישי שאני מפסיד אין מה לעשות אגש למועד ג'.
השאלה(עוד לפני שפניתי למ"פ).כמה בעייתי יכול להיות כל התהליך.אין לי יותר מדי נסיון בתעסוקה מבצעית ובקודמת היציאות היו די לא סדירות(סה"כ עשיתי 12 יום מכל החודש והיה משו בסגנון של שבוע שבוע).אולי יש איזשהו נוהל מסודר של פיצול (מראש) ימי מילואים?
ישן 03-05-2012, 20:39
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי bazz2701 שמתחילה ב "יש לי גם שאלה באותו נושא"

יש לך שתי אפשרויות (או שלוש, תכף אסביר):
1) לפנות לולת"מ ולבקש קיצור/ביטול השירות. מה שהם יקבעו מחייב את המפקדים שלך, אם כי, כאמור, גם להם יש מילה מול הועדה.
2) לדבר עם המ"פ ולנסות למצוא פתרון ביחד. החיסרון הוא שסביר להניח שלא יפצלו את הצו שלך מראש, אבל אם הוא קבע משהו, אין סיבה שלא יעמוד בהתחייבותו.
3) (או 2 וחצי...) לפנות למפקד ואם לא תקבל מענה מספק, לפנות לולת"מ. ההפך בד"כ קשה יותר...

בכל מקרה, אל תשכח שכסטודנט לתואר ראשון אתה מוגבל לביצוע מקסימום 21 ימי מילואים בשנה אקדמאית, כלומר כבר קיבלת קיצור של (לפחות) שבוע, לפני שאמרת מילה

http://www.baking.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:40

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר