לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2012, 20:31
צלמית המשתמש של נביא_ברוח^הזמן
  משתמש זכר נביא_ברוח^הזמן נביא_ברוח^הזמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
שלח הודעה דרך MSN אל נביא_ברוח^הזמן שלח הודעה דרך Yahoo אל נביא_ברוח^הזמן Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "רק אם אתה לא יודע היסטוריה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
רק אם אתה לא יודע היסטוריה.

א' - אל תחשוב ולו לדקה שאני לא יודע היסטוריה כי אני סטודנט ליחסים בינ"ל, והיסטוריה היא חלק חשוב מאוד מזה.
ב' - לארגנטינה באמת יש זכות הרבה יותר גדולה על איי מלבינאס (ותסלח לי אם אני מסתייג מהשימוש בשם הקולוניאליסטי - פולקלנד), כי ארגנטינה הייתה הריבון באיים הללו בשנת עצמאות מספרד ב-1811.
ג' - אם אתה רוצה באמת פיסת היסטוריה שתוכיח שאני לא מדבר רק תעמולה, אלא גם עובדות, אז הנה הלינק (בספרדית) למכתב המחאה הדיפלומטי שנשלח ממשרד החוץ הארגנטינאי לשגריר בריטניה בארגנטינה בשנת 1833.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

"נביא ברוח הזמן - והזמן אינו נביא"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-05-2012, 01:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]רק אם אתה לא..."

ידיעה סלקטיבית למדי, הייתי אומר. רק שהבריטים טענו לבעלות על האיים עוד ב- 1765, והצרפתים בנו ישוב ב west falklands שנה לפני כן, ישוב שהספרדים רכשו ב-67. כך או כך, ארגנטינה עוד לא היתה עצמאית באותו שלב. זה שהארגנטינאים טענו לבעלות ב-1833, לא אומר שיש להם "קייס"

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-05-2012, 00:17
  משתמש זכר TomS TomS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "פרסומת ארגנטינאית לקראת לונדון 2012"

בלי להכניס את דעתי האישית בנוגע לאימפריאליזם ול"זכות" הבריטית לשליטה באיים, בארגנטינה מייחסים לנושא הזה חשיבות גדולה מאוד בזמן האחרון.

אפשר להגיד שזה בגלל הדרישה הבריטית לשליטה בשטח ענק של קרקעית האוקיינוס וקידוחי הנפט, אפשר להגיד שזה בגלל השחיתות בממשלה הארגנטינאית שמשתמשת בזה כהסחת דעת לציבור הרחב, אפשר לייחס את זה בכלל להתנתקות היחסים ההדרגית בין ארגנטינה למדינות המערב...

אני מניח שכמו כל דבר, זה שילוב של כמה סיבות, אבל שוב, בארגנטינה יש כוחות מאוד לא כשרים, ועם החובנטוד המחודשת (ו)הממשל דוחף את זה לסדר היום, קשה לעבור 2 רחובות בלי לראות איזה פוסטר, גרפיטי או שלט שדורש את "החזרת האיים לארגנטינה".

מה שכן, שמתי לב שהאנשים היותר "מתונים" (ומחונכים) אומרים שהפרסומת היא זוועה, בעוד שהאחרים חושבים שהיא במקום. כולם, עם זאת, מבינים שארגנטינה לא יכולה להלחם באימפריה כמו בריטניה... ככה שהתקוות של חלקכם כנראה לא יסופקו

ישן 18-05-2012, 15:42
צלמית המשתמש של נביא_ברוח^הזמן
  משתמש זכר נביא_ברוח^הזמן נביא_ברוח^הזמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.05.05
שלח הודעה דרך MSN אל נביא_ברוח^הזמן שלח הודעה דרך Yahoo אל נביא_ברוח^הזמן Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי TomS שמתחילה ב "בלי להכניס את דעתי האישית..."

האמת היא שגם אני הייתי בהלם מעוצמת החוצפה הארגנטינאית. ואני גם כן מסכים עם הדעה המתונה בארגנטינה לפיה אין לארגנטינה שום סיכוי מול מעצמה מדרג בינוני כמו בריטניה.
אך אם זאת, תקוותי היא שנושא איי מלבינאס ייפתר בצורה בילטרלית בין שני הצדדים בהסכמה ובמתינות. כפי שגם נושא גיברלטר צריך להיפתר.

והערה אישית לכל הכותבים פה:
למרות שניסו פה להוריד את רמת הדיון (אולי כדי להעליב אותי... מי יודע?) אני רק חש צורך להעמיד דברים על דיוקם ולציין כי אני בכלל לא נולדתי בארגנטינה, ומשפחתי בכלל לא באה משם, אלא מהשכנה ממזרח - אורוגוואי. לכן כל מיני הערות מתוחכמות כביכול בסגנון "איך מתאבד ארגנטינאי?" פשוט נופלות על אוזניים ערלות.

"נביא ברוח הזמן - והזמן אינו נביא"

ישן 17-05-2012, 08:09
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הדרישה הארגנטינאית הזו תמיד נראתה לי מגוחכת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "פרסומת ארגנטינאית לקראת לונדון 2012"

כאילו הסלעים הקפואים והגשומים האלה הם "מלאת'לפים" קילומטר מארגנטינה, אבל בגלל שהם מלאנת'לפים X 20 קילומטר מאנגליה אז זה אומר שהם ארגנטינאיים...

ארגנטינאים ("צ'ה") ידועים בדרום כאגו מניאקים בלתי נסבלים: חלק נכבד מהבדיחות על לאומים הן על ארגנטינה וארגנטיאים וקשורים בתפיסה הרואה בארגנטינאי מישהו שחושב ש"השמש זורחת מהתחת שלו". הדרישות שלהם מבריטניה נשמעות "מובנות" יותר אם חושבים על התדמית שלהם...

בדיחה א': בחורה מגיעה לתחנת משטרה במדינה דוברת ספרדית ומתלוננת על אונס אכזרי. החוקר מבקש ממנה תיאור של האנס והיא עונה "הוא ארגנטינאי". "ראית אותו" שואל החוקר והיא עונה ב"לא, הייתה לו מסיכה". "ראית דרכון שלו?" הוא מוסיף... "לא" היא עונה. "אז איך את יודעת שהוא ארגנטינאי?" הוא מקשה... "כי אחרי שגמר לאנוס אותי הוא התפלא שאני לא אומרת לו תודה" היא מוסיפה....

בדיחה ב': ארדנטינה.. .איזו ארץ! הכל יש בה: נופים, אוצרות טבע, חופים מים והרים. מושלם! גן עדן... רק חבל שזה מתקלקל כי יש של ארגנטינאים.

בדיחה ג': איך מתאבד ארגנטינאי? מטפס למרומי האגו וקופץ משם חזרה למציאות.

בדיחה ד': שאלה "איך מייצרים דרום אמריקאי?" תשובה: "לוקחים במון חום, מערבבים עם כמות של רוגז, מוסיפים לב ענק, מתבלים במעט אכזריות, לא מעט עצב, המון שמחת חיים ובסוף שמים טיפטיפת חרא..... אבל ממש ממש טיפה... כי אם בטעות ישפך המון חרא אז נוצר ארגנטינאי...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:42

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר