לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2012, 08:51
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
מצעד השרמוטות עבר בירושלים בשקט

YNET
כ-70 בני אדם בלבד, רובם נשים, השתתפו ... בצעדת המחאה בירושלים, שהחלה בכיכר פריז והסתיימה בגן הסוס. המפגינות שחלקן צעדו בלבוש מינימלי נשאו שלטים שעליהם נכתב בין היתר: "לא להטרדות", "די נמאס - תאשימו את האנס" ו"אני שרמוטה גאה".

יוזמת המחאה התפתחה על רקע מקרה שאירע בקנדה ב-2011, שבמהלכו אמר שוטר קנדי כי על מנת שנשים יישארו בטוחות ולא יהפכו לקורבנות, הן צריכות "לא להתלבש כמו שרמוטות". בעקבות המקרה נערך מצעד מחאה בקנדה ולאחר מכן התפשטה היוזמה למדינות נוספות בעולם. בארץ כבר נערכה צעדה דומה בחיפה ובתל-אביב.

למרות שהציבור החרדי בבירה הביע את מחאתו לקראת האירוע, הצעדה עברה בשקט יחסי. דוד דוידוב, אדם דתי המתגורר בעיר, טען כי "מדובר בפרובוקציה. לבושן הפרובוקטיבי של הצועדות ושל נשים בכלל מזמין גברים לתקוף אותן". כוח משטרתי ליווה את הצועדות שקראו "לא חלשות" ו"לא נהיה מנוצלות".

אור לוי (22) שארגנה את הצעדה בירושלים, אמרה כי "הנשים שהגיעו לכאן שותפות לאותה מטרה. אנחנו מתנגדות למטרידים ורוצות להרגיש בטוח כשאנחנו הולכות ברחובות, בלי קשר לצורת הלבוש שלנו. זכותה של כל אשה להרגיש בטוחה, בדיוק כמו הביטחון שממנו נהנים הגברים".

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אין ספק שנשים צריכות להרגיש בטוחות כשהן הולכות ברחוב ויש שיגידו שמידת הביטחון הזו יכולה להוות סוג של מדד לאיכות השיטור ומערכת המשפט בכל מדינה אבל יש פה היתממות. עם כל הרצון הטוב שיהיה שיוויון מלא בין גברים לנשים, אי אפשר להתעלם מזה שאנחנו שונים. היצר המיני של הגבר מושפע מאוד מגירויים ויזואלים וזה כמעט בלתי סביר לצפות שכל הגברים יוכלו להיות עדים לאישה בלבוש מינימלי מבלי לפחות לנעוץ מבט או להעיר הערה בעלת אופי מיני.

לתחושתי, כשהמוח מתחיל לנדוד לכיוון מיני אז החשיבה קצת מתערפלת והמסכה התרבותית שכולנו שמים על הפנים יורדת ומפנה את המקום למשהו חייתי יותר שמבקש לפרוץ החוצה. לבוש חושפני של נשים באמת ובתמים ובאופן טבעי ומובן לוחץ לחלק מאיתנו על כפתור ויש משהו לא הוגן בזה שמצפים מאיתנו לא להגיב לזה באיזשהו אופן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2012, 10:17

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מה שהפליא אותי זו לא ההתנהגות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
יש מספיק גברים שיכולים להסתכל על בחורה שלבושה בצורה
פרובוקטיבית גם בלי להגיד משהו סקסיסטי בעל אופי מיני.

אני מניח שאם בחורה בלבוש חושפני/צמוד לא מעוררת אצלם דחף להגיב באיזשהו אופן אז זה אומר שרמת הטסטוסטרון שלהם נמוכה וזה משפיע על היצר המיני שלהם ומידת האגרסיביות שבה הם מבטאים את עצמם בסיטואציה כזו.

סה"כ יש קשת רחבה של תגובות החל מלא להסתכל בכלל ועד תסריט קיצוני של ללכת ולגעת בבחורה. אני שומר את הידיים בכיסים אבל יש לי דחף חזק לזרוק איזו הערה ממקום של להחמיא. נשים שיש לי איתן היכרות מוקדמת שומעות אותי לא פעם ולא פעמיים מחמיא להן על הגוף שלהן ומהתגובות שאני מקבל (הן תמיד משדרות שהן שמחות לדבר איתי וניגשות אלי מיוזמתן לשיחות על אה ועל דא) נראה לי שאני עושה את זה בצורה סבירה.

ישן 05-05-2012, 10:25
צלמית המשתמש של shai.shai
  shai.shai shai.shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck] יש מספיק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
אני מניח שאם בחורה בלבוש חושפני/צמוד לא מעוררת אצלם דחף להגיב באיזשהו אופן אז זה אומר שרמת הטסטוסטרון שלהם נמוכה וזה משפיע על היצר המיני שלהם ומידת האגרסיביות שבה הם מבטאים את עצמם בסיטואציה כזו.

.

אתה יודע שזה כן מעורר אצלם דחף, אבל הם פשוט מספיק בוגרים כדי להבליג/להתעלם/לא להגיב....?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
סה"כ יש קשת רחבה של תגובות החל מלא להסתכל בכלל ועד תסריט קיצוני של ללכת ולגעת בבחורה. אני שומר את הידיים בכיסים אבל יש לי דחף חזק לזרוק איזו הערה ממקום של להחמיא

לצפצף/לשרוק זאת לא מחמאה. אתה חושב שהן נהנות מזה?

(והנה טיפ לעתיד, לכשתהיה בן 60 בערך- גם צביטה בתחת זה לא מחמיא, זה משפיל).

ישן 05-05-2012, 10:33
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck] יש מספיק..."

אתה אשכרה לא מבין אה? כשאני רואה בחורה יפה סביר להניח שזה מעורר בי בדיוק מה
שזה מעורר בך, רק שבניגוד אליך (ולילדים בני 3) אני לא מרגיש את הצורך לשתף את
הבחורה במה שעובר לי בראש. הטענה שלך שלמי שלא מתנהג כמוך יש איזו שהיא בעיה
הורמונלית, או בעיה ביצר המיני, היא דיי פתטית. הבעיה היא אצל מי שלא מצליח לכבוש
את החרמנות שלו ולא אצל מי שכן. ורק כדי להרגיע אותך, את היצר המיני שלי אני חולק עם
נשים שרוצות לחלוק את היצר המיני שלי, ולא עם נשים שכל חטאן הוא שהן התלבשו בצורה
כזו או אחרת.

ישן 07-05-2012, 08:42
  Gilleh Gilleh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.11
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "למה שמישהו שאני לא מכירה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedBlossom

אני גם מתנגדת ללהתחיל ככה סתם ברחוב/בחוץ/אפילו בברים. למה שיתחילו איתי רק על סמך המראה שלי?

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.

אוי זה היה טוב.
ישן 05-05-2012, 11:03

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "ועכשיו תשווה - אחוז הנשים..."

ציטוט:
ועכשיו תשווה - אחוז הנשים שיצעקו לו, מול אחוז הגברים שיצעקו לבחורה על זה שהיא לבשה מכנסונים.

זה בדיוק העניין!
הרבה גברים פחות מסוגלים לשלוט בעצמם לעומת נשים ופחות מודעים לזה שההתנהגות שלהם מעוררת אי נוחות אצל נשים.

השורה התחתונה היא שאתן יודעות טוב מאוד שלבוש מסוים יכול לעורר תגובות מסוימות כי גברים הם גברים ואתן עושות את זה בכל זאת. לפעמים חלק מהאשמה לסיטואציות לא נעימות של הטרדה נמצאת גם אצל האישה.

אם בת דודה שלי הייתה הולכת למכולת מידי יום עם מיכנסון קצרצר שנקבר לה בין הפלחים של הישבן ויום אחד המוכר היה מעיר לה הערה על הישבן שלה אז אין לה טיפה תרומה לסיטואציה??

הרי אפילו שהיא קרובת משפחה והרצון הבסיסי שלי להיות בעדה אני אגיד שיש לה חלק בעניין.

נערך לאחרונה ע"י צ'נדלר בינג בתאריך 05-05-2012 בשעה 11:06.
ישן 05-05-2012, 12:00

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "אז זה בדיוק על מה שהמצעד הזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MiRi_GrEEn
אז אני מרגישה יותר בנוח פשוט בלי מחשופים... :/

זה נשמע כמו התנהגות נכונה שלוקחת בחשבון שאנחנו חיים במציאות.
אם מישהי מרגישה לא בנוח בלבוש שיכול לעורר תגובה אז שלא תתלבש ככה.
גם אני לא עושה דברים שאני מרגיש שזו זכותי לעשות אותם מתוך התחשבות בסיטואציה. למשל, אני לא מוריד את שקית האשפה כשאני לבוש רק במכנס קצר מתוך הבנה שזה אולי יגרום אי נוחות לשכנים.
גם אישה יכולה להכיר בזה שלנסוע באוטובוס עם מחשוף מטורף זה לא הגיוני לסיטואציה (יש מצבים שבהם אתה תאורטית יכול פשוט לשלוח יד ולתפוס את כל השד מרוב שהוא חשוף).

ישן 05-05-2012, 10:59
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "אני מוכנה לקבל באהבה גם מיני..."

"זה יפה"-נורא תלוי, אבל פה עצם העניין, מרבית האנשים מתלבשים, לפחות בחלק מהמקרים, לא שימושי- אלא למען מטרה.זה לגיטימי, רק צריך להכיר בזה ולא להתחבא מאחורי ססמאות.

נכון שצ'אנדלר מקצין *קצת* את העניין, אבל הוא מציג נקודה חשובה. הרבה מאוד נשים מתלבשות כמו שרמוטות למטרת השתרמטות, לפעמים "צייד שרמוטות" נופל בטעות על בחורה שהתלבשה ככה בתמימות (עד כמה שזאת אפשרות) ולפעמים הצייד פשוט לא תואם את טעמה של השרמוטה והעניין הופך מלגיטימי לעייני שני הצדדים להטרדה מינית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-05-2012, 11:26
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אם הבחורה קוראת ל"מכנסון"
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "..."

"מכנס דפוקותי" (כמו שהיו אומרים בשנות התשעים על סוג של מכנסון צמוד כמו בגד גוף) אז זה אומר שהיא עצמה (ולא משנה מה הסיבה ההיסטורית) "בקטע".

עכשיו אני דווקא לא בצד של "המקלים". אולי יש כמה בחורים טובים, "אחשלי" כאלה, בקרב חבורות התיכוניסטים האנשים משומרת/רמה"ש/בית שמש... אולי... אני עדיין חושב שצריך אחת ולתמיד לתלות (ללא "נפילה ארוכה" אלא תלייה בסגנון איראן) עשרים כאלה, החל מזה שסירסר בה ועד לזה שסתם היא עשתה לו ביד, מגשר לה גארדיה... זה כמובן כדי ליצור את גל ההלם הראוי שיעיר את ההמונים מהסאטלה בה הם חיים ושיוצרת מעגל קסמים שאי אפשר לצאת ממנו ("גברים חושבים שנשים מוכרות מין ושצריך לתמרן כדי לקבל אותו, נשים חושבות שגברים חושבים ש...."). זה לא אומר שאני חושב שגברים 100 אחוז אשמים ונשים הן קורבן, אני חושב שצריך לעשות חינוך מחדש בעניין הזה. הרי לא כולם כמו צ'נדלר: self educated.
ישן 05-05-2012, 11:40

ברוב המקרים שאני הכרתי
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "..."

ושנות התשעים היו פחות נועזות מהיום, זה היה אימוץ (והפנמה מסויימת) של "צורת חשיבה גברית". המון פעמים הגשתי שברגעים (וגיל) מסויים נשים מקנאות בגברים על חוסר העכבות המיני -על היכולת הפיסית לקיים יחסי מין ללא "כתמים". בכל מיני סיטואציות, שפה לא המקום לפרטן, היה ברור לי שזו דרך מחשבה מאולצת מאחר וברגע שבו הרגישו שהתנהלות רגשית "נשית" לא תעמיד אותן במצב נחות במערכת יחסים X, הן נהנו במופגן מאי הצורך "לחשוב כמו גבר". ואלו היו נשים "קליבריות" שכולן החזיקו מהן "עצמאיות בשטח". בשורה התחתונה הרוב הודו שלהגיד "לא עומד לי היום" נראה פטתי בעיני עצמן כשאמרו את זה, ושזה היה רק כי חשבו שככה יראו חזקות ליד גבר.

עצוב משהו ופתאום גורם לי בכלל לא להתגעגע... אשכרה מרגיש שלא עליתי על איזה חמש טיסות, שכל אחת מהן התרסקה לאוקיינוס אחרי שעה של אימה בשחקים, ועליתי לטיסה הכי חלומית שיש...

מתי פותחים עוד אשכול אושר?
ישן 05-05-2012, 11:02
צלמית המשתמש של shai.shai
  shai.shai shai.shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב ""זה יפה"-נורא תלוי, אבל פה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
"זה יפה"-נורא תלוי, אבל פה עצם העניין, מרבית האנשים מתלבשים, לפחות בחלק מהמקרים, לא שימושי- אלא למען מטרה.זה לגיטימי, רק צריך להכיר בזה ולא להתחבא מאחורי ססמאות.

יש הבדל בין לא-שימושי למטרות כמו "להיראות טוב". שמלת ערב מבד סינטטי זה הרבה פחות שימושי , מג'ינס וטי שירט, אבל כנראה שעם האאוטפיט השני אני לא אלך לחתונה... (כנ"ל לגבי מיני, כמובן).

הנקודה היא שמותר להתלבש "חשוף" בשביל עצמי, בשביל החברים, בשביל המעמד, בשביל המקום, בשביל להיות יפה, ולא בשביל שמישהו ישרוק לי... וסביר להניח שזאת הייתה המטרה של 90 אחוז לפחות מהבנות שראית עם מיני ברחוב.

ישן 05-05-2012, 11:06
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]"זה יפה"-נורא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shai.shai
הנקודה היא שמותר להתלבש "חשוף" בשביל עצמי, בשביל החברים, בשביל המעמד, בשביל המקום, בשביל להיות יפה, ולא בשביל שמישהו ישרוק לי... וסביר להניח שזאת הייתה המטרה של 90 אחוז לפחות מהבנות שראית עם מיני ברחוב.

אין ספק, אבל כשאת עושה את זה את צריכה לקחת בחשבון שהרבה בנות אחרות עושות בדיוק את אותו הדבר בשביל שצ'אנדלר ישרוק להן (והן הרבה יותר מ10%, זרמת עם הפרגון למין שלך) וצ'אנדלר לא יודע לזהות מי זאת מי.

אגב, להתלבש חשוף למעמד? לאיזה מעמד צריך להתלבש חשוף ואיך אני מקבל הזמנה?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-05-2012, 11:38

בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "יש בחורות שקוראות לעצמן ככה..."

ציטוט:
המטרה שלהן היתה לא להיות מוטרדות מינית מגברים שלא יכולים לשלוט בעצמם כי הם ראו עוד 10 ס"מ מהרגל של האישה.

צריך לתת לך תואר דוקטור של כבוד בהיתממות.
המארגנת עצמה כתבה שמדובר פה בזה שנשים יוכלו להתלבש איך שבא להן בשלווה. לא מדברים פה על להראות עוד 10 ס"מ מהרגל.

ציטוט: "אור לוי (22) שארגנה את הצעדה בירושלים, אמרה כי "הנשים שהגיעו לכאן שותפות לאותה מטרה. אנחנו מתנגדות למטרידים ורוצות להרגיש בטוח כשאנחנו הולכות ברחובות, בלי קשר לצורת הלבוש שלנו."

היא אומרת "בלי קשר לצורת הלבוש", אחת הצועדות מחזיקה שלט "אני שרמוטה גאה", צועדת אחרת שמה על הפלג גוף עליון חולצה פתוחה ורק מדבקה מחסה לה את החזה...

לא נראה לי שמדובר פה בחופש של נשים להראות קצת רגל... הן רוצות שאישה תוכל ללכת ברחוב במיכנסון קצרצר, גרביונים עד מעל הברך וחולצת בטן קטנטונת עם מחשוף נדיב ואף גבר לא יגיב בצורה שתגרום לה לחוש כאובייקט מיני.

יופי ואני רוצה שלום עולמי. אז זה יקרה?

ישן 05-05-2012, 20:31

הי! אם את זה תלמד רק אחרי עשר שנות נישאוין מצבך רע!
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ואת אומרת שלא, על סמך ניסיונך..."

זה אומר שאתה תהיה בשמונה שנות אומללות, או שנת אומללות+7 שנות גירושין...

בכל מקרה... למרות היותי בעל יכולות של נוכל לא קטן, דווקא ה"השתקה" עליה דיברתי נגזרת מטכניקות מאוד אתיות.. כל בחורה היא מקרה לגופו (למרות שעיניים כחולות ממיסות כמעט את כולן...) ובאופן כללי מאוד כדאי לשים לב לכל מיני פינות של האופי של מי שאתו אתה חולק זמן, ולדעת איזה כלי נשק יעיל במקרים שה D9 המילולי הופך לנחשול גאות בעל מימדים של שואה חפירתית. במקרה של "מיתולוגית" אחת פשוט למדתי מאל באנדי והייתי מכוון עליה שלט, או איזו משהו דמוי שלט, וכאילו מנסה "להחליף תחנה" עד שהייתה מתפוצצת מצחוק (כמובן שידעתי שהיא נשברת מצחוק).

אם להיות כנה כמה וכמה פעמים שאלתי אנקדוטות מ"נשואים+" לצורך שימוש נקודתי במערכת יחסים (בלי לתת קרדיט כמובן...). תתפלא אבל בטון הנכון לפעמים יש קטעים שזה פשוט עובד יופי (אם אתה רהוט ובעל זכרון טוב+דמיון מפותח) והיתרון, כמובן, הוא שאתה בראש זורם עם הסצינה בעוד במציאות נראה שאתה אשכרה מדבר ברצינות.

כמובן שבסופו של דבר גם התחתנתי עם קרייריסטית, מה שאומר שחפירות ללא טעם מנוגדות לאסטרטגיה שלה, אז אני די מובטל מבחינה של "לוחמת חפירות". נראה מה יקרה כשיגדלו הילדים...
ישן 06-05-2012, 21:28
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "היתממות לא. זכותן ללבוש איך..."

ציטוט:
היתממות לא.
היתממות כן. חושילינג.
ציטוט:
למה אני חייבת לסבול מתגובות גסות בגלל צורת הלבוש שלי?
למה אני צריך לסבול מלראות נקבות כמעט ערומות ברחוב?
ציטוט:
זכותן ללבוש איך שבא להן - שמצידי ילבשו חזיה ותחתונים. כאילו לא רואים את זה בים בצורה המונית.
בים אני יכול ללכת לחוף נפרד אם בא לי, או לא ללכת לים בכלל. בניגוד לים, עדיין אין רחובות נפרדים לשרמוטות, כדי שכל השאר לא יצטרכו לראות אותן...
ציטוט:
למה אני חייבת לסבול מתגובות גסות בגלל צורת הלבוש שלי?
מאותה סיבה שאני צריך לסבול לראות 'מלבושים גסים'.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 05-05-2012, 10:54

ממש לא חסרות בחורות שמרגישות סיפוק מזה
בתגובה להודעה מספר 206 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "זה גורם לתחושת אי נעימות ל90%..."

אז נכון שזה כי "הן מחונכות מגיל אפס להיות משרתות של האתוס הגברי", אבל בפועל זה קורה. נשים הן יצורים דואליים ויש להן, לפחות, שתי מערכות הפעלה שונות המותקנות באותו גוף.

שירים את היד הגבר שלא שמע מליון פעם גרסא של המונולוג הבא מאיזו בחורה:

(בחורה טובה) "לא ממי זה סתם איזה מניאק שהייתי דלוקה עליו ובסוף התברר שסתם ניצל אותי ועבד עלי וגם היה בוגד בי ועוד עם האקסית שלו".

(הממי) "בן זונה, חארות כמוהו צריך לקשור למיטת עיסוי עם הפנים למעלה ולדחוף להם דילדו מגומי לשני החורים בו זמנית ולסובב לו עם ג'פקה את האף אלא אם יפיק קולות הנאה ויבקש עוד"

(בחורה טובה) "אהההה ממי, תרגיע או קיי? זה לא שאתה קדוש,ו גם אני לא הייתי ממש בסדר ובגללי הוא היה כזה. ככה הוא בחור טוב ועדין".

מעבר חלק ממערכת הפעלה א' ל-ב' במחי תשובה גברית אחת שמביעה, השם ישמור, הזדהות עם בחורה במקום לשתוק ולתת לה מהשיך לדבר.

הבעיה היא שלא פעם המונולוג הזה של הבחורה שמתלונן על החפצה של נשים הוא ב"מיעוט" וברוב הזמן נראה שטוב להרבה עם ההחפצה הזו.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 05-05-2012 בשעה 10:56.
ישן 05-05-2012, 13:19
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "מצעד השרמוטות עבר בירושלים בשקט"

הלוואי וזה היה קורה רק לכאלה שבאמת מתלבשות חשוף (לא שאני מאחלת להן את זה, אבל זה יהיה הרע במיעוטו).
אני לא נוטה להתלבש חשוף. אני לא אוהבת דברים שקופים, כאלה שחושפים את החזה או חובקים את התחת בצורה כזאת שכל קווי התחתונים נראים מבחוץ... זאת פשוט אני. ובכל זאת, כל פעם שאני יוצאת הביתה, ללא הגזמה כלל, אני זוכה לפחות להערה אחת שנזרקת לעברי.
אתמול עמדתי וחיכיתי עם ידיד שלי לאוטובוס ברמת גן... מרכב עובר נזרקה הערה ע"י איזה ערס על השמלה שלי. שמלה ורודה שהגיעה לי כמעט עד לברכיים, לא הייתה מי יודע מה צמודה, והחזה שלי לא נשפך מתוכה. הערה שנזרקה הייתה משהו סטייל "אוהוהו, איזו יפה את בשמלה הזאת!"
סבבה.
עכשיו, חלקכם יגידו "אה נו.. הוא החמיא לך.. מה רע בזה?"
ואני אגיד שאני לא רואה שום דבר מחמיא או נחמד בלזרוק הערות לעבר אנשים שאתה לא מכיר, זה לא מחמיא לי, זה לא נעים לי במקרה הטוב, ודוחה אותי במקרה הרע. אולי זה כי החינוך שלי קצת אחר, אבל לדעתי זה וולגרי ולא מנומס.

ישן 05-05-2012, 13:39
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 214 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "הלוואי וזה היה קורה רק לכאלה..."

אף אחד לא אמר שאת צריכה לתת לבחור את מספר הטלפון, או להיות מוחמאת, או לאהוב את זה.
אבל המצעד הזה מדבר על אונס והטרדות מיניות, על עבירות פליליות, לא על מחמאות שיכולות להיות גם מכוונה טובה.
תביני, לפעמים זה עושה לנו טוב לתת מחמאה לאישה, גם אם לא התכוונו בכלל להתחיל איתה, ולא משנה אם התגובה שלה תהיה חיובית או שלילית, זה פשוט עושה לנו טוב.

כשניסיתי לעבור מחלקה בעבודה הקודמת שלי התראיינתי אצל מנהל במחלקה אחרת בקומה אחרת, כזאת שלא קשורה לתחום העבודה שלי בימים מן המניין, כלומר הביקור שלי בקומה הזאת היה חד פעמי, ראשון ואחרון. לא היה סיכוי שאראה את הפקידה שישבה בקבלה, לא תכננתי להתחיל איתה, לא לקבל את המספר שלה ולא כלום. אבל כשראיתי אותה, פשוט נפלט לי "וואו", ואז חייכתי, לפני ששאלתי איפה יושב אותו מנהל. האם עברתי את הגבול לדעתך? לו היית את הפקידה, הייתי וולגרי ולא מנומס בעינייך? ייתכן. האם עשיתי משהו רע? אני לא חושב.

ישן 05-05-2012, 14:04
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 215 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אף אחד לא אמר שאת צריכה לתת..."

אמרתי שהמצעד מדבר על זה? לא. אבל צ'אנדלר רשם שנראה לו מוזר שמצפים מגברים לא להגיב לנוכח לבוש שכזה, אפילו לא בהערה. ולזה אני מגיבה בכך שהלבוש החושפני הוא לא בהכרח מה שמעורר את הצורך בתגובה כזו או אחרת, ושלדעתי, תגובה על דרך הופעתם של אנשים שאינך מכיר, היא פסולה, בדיוק כמו שלצעוק לילד שלא פנה אליכם ולא דיבר איתכם "יו.. תראו איזה חנון!" זה גם, פסול, כי צורת ההופעה של מישהו שסתם עובר לידך, היא לא עניינך כלל.
מצויין שזה עושה לכם טוב, זה גם די ברור מאליו שזה עושה לכם טוב. אבל לכם כנראה זה לא ברור שלנו זה לא ממש עושה טוב, ולכן כתבתי את מה שכתבתי, כניסיון הבהרה.

ולא. האמת שזה לא נראה לי וולגרי או לא מנומס ואני לא חושבת שעברת את הגבול, בעיקר משום שכמו שכתבתי למעלה, נוצרה בניכם אינטרקציה בלי קשר ל"וואו" שפלטת, כי היית צריך לשאול אותה שאלה על המנהל. ומשנית, כי האופן בו ביטאת את ה"וואו" הזה, אף שלא הייתי עדה לו, נאמר ודאי במניירה קצת אחרת מהערסים שזורקים הערות לעבר נשים ברחוב.
לעומת זאת, אם היית נכנס לחדר, מעיף בה מבט, סורק אותה, פולט איזה "וואו, כוסית" וממשיך לדרכך, זה היה וולגרי, לא מנומס ובהחלט מעבר על גבול הטעם הטוב.

ישן 05-05-2012, 13:38
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
טוב, לא קראתי הכל והאמת שאין לי כוח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "מצעד השרמוטות עבר בירושלים בשקט"

אבל ממה שקראתי, אני די בהלם...

נתקלתי בהרבה מקרים שבהם צפרו לבחורות ברחוב, או שזרקו להן איזה משפט עוקצני. באיזשהו שלב, חשבתי לעצמי שאולי אני זה שלא בסדר - אולי זה משהו טבעי, שאני גם אמור לצפור וגם אמור לזרוק איזה משפט עוקצני שכזה. עכשיו אני יותר רגוע

בכל אופן, צריך לזכור שהכל עניין של גישה. אני קצת מבין מה טלי ואליאנה אומרות, אבל אני לא מסכים איתן במאת האחוזים - לא כל התחלת שיחה של גבר ברחוב צריכה לכוון אתכן לניסיון גס להתחיל איתכן. הכל תלוי בגישה וביחס. להגיד לבחורה "איזה יום יפה היום", לא מרמז על שום ניסיון להשכיב אתכן. להחמיא לכן על השדיים - כן.

בנושא המדובר, אני חושב לפעמים שהטעם של הנשים בנוגע לבגדים יכול להיות ממש גרוע, אבל זה לא אומר שהן שרמוטות ושמגיע להן יחס מזלזל מצד זה או אחר.

ישן 06-05-2012, 21:24
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 222 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "טוב, לא קראתי הכל והאמת שאין לי כוח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Segmany
לא כל התחלת שיחה של גבר ברחוב צריכה לכוון אתכן לניסיון גס להתחיל איתכן. הכל תלוי בגישה וביחס. להגיד לבחורה "איזה יום יפה היום", לא מרמז על שום ניסיון להשכיב אתכן. להחמיא לכן על השדיים - כן.
זה שאתה לא יכול להחמיא לבחורה על השדיים בלי שאתה מנסה להשכיב אותה זה עניינך שלך בלבד. אנשים אחרים יכולים.
זה אפילו לא הגיוני. ואם אני רואה סרט ואומר "בואנה תראו איזו שווה נקבה-הוליוודית-כלשהי", זה אומר שאני מנסה להשכיב אותה? ברור שלא. היא פאקינג בסרט. היא אפילו לא נמצאת פה.
כמו שאתה יכול להגיד שהאאודי ליד נראית טוב אתה יכול להגיד שהנקבה ליד נראית טוב, בלי שאתה מנסה להיכנס עם אף-אחת מהן למיטה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Segmany
בנושא המדובר, אני חושב לפעמים שהטעם של הנשים בנוגע לבגדים יכול להיות ממש גרוע, אבל זה לא אומר שהן שרמוטות ושמגיע להן יחס מזלזל מצד זה או אחר.
הן לא שרמוטות (או בערבית צחה: שראמיט) במובן שהן מקבלות תשלום תמורת קיום יחסי-מין. המילה שרמוטה כאן באה בהשאלה, והן בהחלט שרמוטות. או שרלילות אם אתה מעדיף...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 05-05-2012, 18:16
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 239 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "תסתכל כמה שבא לך. אבל תעשה את..."

עד כמה שזה פחות מוצא חן בעיניי, אני כן מבינה את הצורך שלו (ושל חצי מאוכלוסיית הגברים בארץ) להגיב לכזה דבר.
הגברים ידועים ב"לומר קודם, לחשוב אחר כך", ולפעמים כשיש טריגר כל כך חזק (כגון בגדים חצי שקופים וחושפניים), הם לא ממש חושבים על מה שהם עושים.
(מה גם שמה שנאמר למעלה נכון- גם אם הם עוד חושבים על מה שהם עושים, לא כולם יודעים שזה דבר "רע" ומפריע לחלק מהבנות.
אני יכולה להביא המון דוגמאות לבנות שיוחמאו אם יקראו להן ברחוב "היי כוסית יש לך תחת מדהים". בסופו של דבר כל אחת מותחת את הגבול שלה,
ואנחנו צריכות להשלים עם זה שדבר כזה לא ישתנה מהיום להיום אז בנתיים אפשר לקחת את זה בצורה פחות קשה, כי חבל על הבריאות והעצבים )

09.07.00-16.07.12

ישן 05-05-2012, 18:46
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 240 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "עד כמה שזה פחות מוצא חן..."

הבעיה שזה לא בשליטתך... כשמשהו פוגע בך - את נפגעת. את לא יכולה לבחור לא להפגע. אפשר להתעלם ממבט בוהה, לקחת אותו בקלות... למרות שזה מביך ומציק בפנים. אבל כשזורקים לך הערה, הערה יכולה להעליב. לפעמים הערה יכולה לפגוע יותר מתפיסה בתחת גם.
אז את צודקת במאה אחוז, זה לא משהו שישתנה. אז אולי עדיף באמת להתלבש פחות חשוף, במקום לנסות לשנות דרכי עולם. הבעיה היא שזה קורה, כמו שסאו אמרה, גם למי שמתלבשת לא חשוף (כשהייתי ברמנית, לבשתי טי שרט שחורה בלי מחשוף בכלל וכל הגוף שלי מאחורי הבר, וניגש אליי פעם גבר ואמר לי משהו בסגנון "וואו. איזה עיניים. אפשר תעיניים שלך? לא? ואם זה רק ללילה?". מאז אני לא ברמנית יותר).

לסיכום- זה ממש לא צריך להיות ככה, אבל כל בחורה (מי כמוך יודעת - סיפרת פה על הטרדות שעברת כמה וכמה פעמים) - חשופה להטרדות, הערות, מבטים. יש כאלה שאוהבות, יש כאלה שלא. אם את לא אוהבת, את יכולה לצעוד ולמחות או שאת יכולה לנסות לשנות דברים בך...

נערך לאחרונה ע"י MiRi_GrEEn בתאריך 05-05-2012 בשעה 18:51.
ישן 05-05-2012, 19:38
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 241 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "הבעיה שזה לא בשליטתך......"

אני לא יכולה לומר שאני מסכימה עם זה שזה לא לגמרי בשליטה.
עם כל חוויה- חיובית או שלילית- לומדים משהו ומשנים גם את אופן התגובה וגם את דרך המחשבה.
בפעם הראשונה שאמרו לי משהו דומה הייתי בת 10 בערך וממש הייתי בשוק.
עם הזמן ועם ה"נסיון" פשוט למדתי להתעלם ולא להפגע מהערות, בעיקר כי הבנתי שהן נובעות מביקורת על מראה חיצוני בלבד, והן לא ביקורת על תכונת אופי.

נכון, זה קורה גם לכאלה שלא לבושות חשוף, אבל צורמת לי הצביעות והתמימות של אלה שהולכות חצי עירומות ברחוב
ואז עוד מתעצבנות ולא מבינות למה בכל מקום מציקים להן.

וכן, בעולם אידיאלי אנחנו צריכות להרגיש חופשיות ללכת עם איזה ביגוד שנרצה, אבל כל עוד אנחנו עדיין כאן במדינת ישראל 2012
אנחנו צריכות לשים לב מה אנחנו לובשות ולהבין שגברים עובדים בצורה שונה מאיתנו, והכי חשוב לא לקחת ללב.
ואני לא חושבת שהמצעד הזה עשה משהו אם בכלל (חוץ מפתיחת מגה-אשכול)

09.07.00-16.07.12

ישן 05-05-2012, 20:11
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 247 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "סיראסלי? "הם גייז"? אני מכירה..."

ציטוט:
סיראסלי? "הם גייז"?
אני מכירה מלא גברים שבחיים לא יעזו לזרוק הערות מטומטות ברחוב לבחורות וגם לא יצפרו.
ולא - הם לא גייז. הם פשוט בוגרים יותר, בעלי שליטה עצמית יותר גובה, ולא מטומטים בעיקר.

את עושה סלט ממה שרשמתי.
עובדה אחת שגברים עובדים שונה מנשים- גם בצורת ההתנהגות וגם בדרך החשיבה וההרגשה, ואלה שעוד עובדים כמו נשים הם גייז,
ויש עובדה שניה שאחוז יפה מהגברים מרגישים חופשים לזרוק הערות או לצפור לבחורות ולא רואים בזה משהו רע בכלל.
לא אמרתי שהאחד זה השני.

09.07.00-16.07.12

ישן 05-05-2012, 20:54
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 254 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "חד משמעית הרבה פחות... זה גם..."

ציטוט:
חד משמעית הרבה פחות... זה גם מקרה ששבר את גב הגמל. ומה קשור חוסר נימוס? בנאדם שאני לא מכירה אומר לי בפרצוף בואי נזדיין. חוסר נימוס?!
היה פה אשכול לפני כמה חודשים על נותנות שירות שמוטרדות וחפרתי שם מספיק על זה
בכל מקרה בעבודה שלי אני לא נותנת שירות פרונטאלי, והטרדות בטלפון איכשהו פחות מפריעות... ואני לא נוסעת בתחבצ, שזה בכלל בית זונות גדול לפי מה שהבנתי פה

חוסר נימוס - אם הוא שיכור, הוא יכול להוציא מפיו את מה שגבר במצב נורמאלי רק חושב עליו.
בתור ברמנית, לא היית אמורה לצפות לתגובות כאלה מדי פעם? לא יפה, לא נעים, מגעיל, דוחה - אבל זה חלק מהעבודה, לדעתי. אנשים מרגישים משוחררים, בלתי אחראיים לפיות שלהם, וזוהי התוצאה.

תחבורה ציבורית - תלוי איפה. אני אישית מרגיש טוב באוטובוסים ורכבות.

ישן 05-05-2012, 21:02
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 256 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "בחורה שהיא לא זונה ולא..."

ציטוט:
בחורה שהיא לא זונה ולא חשפנית, לא אמורה לקבל הערות כאלה בעבודה. נכון, אלכוהול משחרר עכבות והרבה גברים מתחילים עם ברמניות, וכשאת הולכת להיות ברמנית את לוקחת את זה בחשבון, אבל יש להתחיל ויש להטריד. וזו באמת עבודה שבה את יותר חשופה להטרדות. בגלל זה אני כבר לא ברמנית.

לזה התכוונתי.
את יודעת מה? יש עבודות בהם לא מטרידים אותך מינית - מילולית, אלא מאיימים עלייך, וזה לא דבר נדיר. אין מה לעשות, מיעוט נשבר, הרב ממשיכים.

ישן 06-05-2012, 07:25
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 269 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "זה מדוייק כל כך. בעבודה שלי..."

ציטוט:
זה מדוייק כל כך. בעבודה שלי אני מדברת עם 60 לקוחות בטלפון בממוצע ביום. כשאני עונה לשיחה ורק מוציאה מהפה "מדברת מריה", הרבה מאוד פעמים אני נתקלת ב"אוהווווו מרייייייההה.....!!! מה שלומך?!?" בטון כזה מופתע לטובה שלא יכול להתפרש לשתי פנים. שזה מדהים, כי הבנאדם לא יכול להיות מגורה ויזואלית. גם לא יכול להיות מגורה מהקול שלי, אמרתי שתי מילים. הוא נדלק מעצם זה שהוא נפל על רוסיה, ורוסיה עושה אסוציאציה מינית :/

גם לי יש שם רוסי ואפילו מבטא, אבל אף אחד לא שאל לשלומי בזמן שעבדתי מול הלקוחות בטלפון. בני ז@@@ת!

ישן 06-05-2012, 21:48
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 271 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב ""רוסי" בשירות לקוחות פירושו שתקבל טיפול טוב ומקצועי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
הם לא רוצים שתחשוב שהם מתחילים אתך, כדי שלא תנתק את השיחה ויפלו על איזה "אבי"...

אם כבר, אז לא אבי, אלא איציק. משום מה באינטרנט הישרארוסי השם איציק מבטא לא פעם את הישראלי הפרימיטיבי עם התחת השעיר בחוץ בזמן התכופפות.
להגנתי ייאמר, שאני לא משתמש בסגנון דיבור זה, מכח ה"אל תעשה לאחר את מה ששנוא עליך" .

דרך אגב, פעמיים או שלוש כן נאלצתי לנתק: כשהרגשתי שהשיחה לא מובילה לכלום ואני סתם מבזבז זמן, כשיש בתור עוד איזה 5 שיחות לפחות, או: אם התחילו לשאול שאלות לא קשורות לנושא העבודה, ולא ניתן היה להשתיק את הלקוח בדרכים קונבנציונאליות.

ישן 06-05-2012, 07:44
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 273 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "כל מיני אסוציאציות... בהתאם לזמן, מקום ואדם..."

ציטוט:
קרה לי כמה פעמים ממש בשנים האחרונות שתוך שיחה עם איזו אשה, על הא ודא (דהיינו סוג של פלירטוט חוקי בעליל) פתאום השיחה נחתכה והיא שאלה "אתה לא רוסי במקרה, נכון?". זה תמיד הצחיק אותי מאוד ולא היה לי ברור האם זה חיובי או שלילי בעיניהן (אני חושב שבחלק מהמקרים חיובי, ובחלק שלילי... בהתאם לסטיגמה).

שאלה לא פחות "חשובה" היא, מה זה רוסי בעיני הצבר. מילא בלורוסי או אוקראיני, אבל ליטאי דובר רוסית - האם הוא רוסי, או כבר אשכנזי "אמיתי"? ומה לגבי יוצאי קווקאז ובוכארה, שלחלקם רוסית היא שפת האם? - רוסים? אני מכיר כאלה שחושבים, שאם אתה דובר השפה, אז אתה רוסי.
פרימיטיבי, אבל לפעמים יש תחושה של שיחה עם הקיר.

ישן 08-05-2012, 14:21

יש בולגרים אשכנזים
בתגובה להודעה מספר 277 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זאת התפיסה. זה מן הסתם קשור..."

בדיוק כפי שיש יוונים אשכנזים (בעיקר מאתונה) ויש מצרים אשכנזים... עניין החלוקה הקשיחה והלא מתפשרת שייך לתקופה המודרנית יחסית - עד אז ספרדים/אשכנזים שהיגרו לארץ שבה "שלטה" התרבות ההפוכה נטמעו...

הרא"ש - אחד מהאבות הדתיים של יהדות מרוקו היה... רמנא ליצלן... אשכנטוזי שעשה רילוקיישן. בקרב קהילות אשכנזיות מסויימות ידוע על ספרדים שנטמעו גם כן. אין לי ספק שבבולגריה הייתה כבר קהילה יהודית מקומות ש"הסתפרדה" מאחר וההשפעה של מגורשי ספרד הייתה רבה ממשקלם הממשי.

בכל מקרה יהודים בלקניים הם לא ממש מזרחים ובטוח לא אשכנזים... הם יכולים להיות "גם זה וגם זה".

פגשתי במילואים לפני כמה שנים נהג ספארי סדיר שהיה יהודי מבולגריה שעלה לישראל והתגייס לצהל. היה לו בעברית מבטא דומה לזה של דוברי הרוסית. בכל פעם שפנו אליו כ"רוסי" היה אפשר לראות בעניין מבט של יאוש של מי שכבר אלף פעם עשו לו את זה...
ישן 06-05-2012, 08:12

תשובה פשוטה
בתגובה להודעה מספר 274 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]קרה לי כמה..."

"רוסי" - מי שעלה לארץ (ובמקרים מסויימים נולד למי שעלה לארץ) אחרי סביבות 1989/90 ובא מברה"מ, או הטריטוריה שפעם הייתה ברה"מ. היום אני שומע "רוסים", או "ישראלים" מהדור האחרון מדברים על "אוקראיני" או "בלארוסי" אבל אל תשכח שעד 1990 ואחרי חבלים אלה (מדינות גדולות... כן כן גם ישראלי פרימיטיבסקי כמוני יודע...) נחשבו ל"רוסיה" - שהיא להזכירך מעצמה ענקית, מפחידה ובעלת "ארומה" מאוד חזקה ומוציאה מתוכה כלי נשק ברזליים שאנחנו תופסים מהערבים, המון פוליטיקאים זקנים שעומדים על המרפסת ומסתכלים על טילים שנגררים ע"י משאית וטיפטוף דליל של "עולים חדשים" ציוניים שקוראים להם ויטאלי, ילנה או בוריס והם לרוב מין טיפוס מוקצן של אשכנזי מאוד מאוד חנון. נכון שאחרי 1990 גם גילינו שבאות משם לא רק רוקחות אפורות שיער שגוערות בן מעל הדלפק בקופת חולים בעברית בלתי אפשרית "תגיד לאימא שלך שאין פרדסקולין, יש איגרנומסין במקום", אלא גם שכפולים ארציים של הטניסאית הגונחת ההיא, אבל לך תמחוק תודעה שנצרבה...

כמובן שיש הרבה"נושרים" מהגדרת הרוסיות: בוכארים בעלי מכולת עם תמונה של הרבבודיה מאחורה, בחורה מריגה שכבר גדלה בזמן שלמדו אנגלית ולא רוסית או כל מיני כאלה שעשו "תחנות ביניים" ארוכות בקנדה או ארץ דוייטשלאנד (שאין יותר אשכנזי מזה...). אני מניח שהם לא יחשיבו עצמם רוסים, ואולי הצבר שידבר אתם ישוכנע בזה, אבל בשיחת חולין על מי מנוחות - בין אם זה בוכארי עם חמסה ענקית על הצוואר, דובר אנגלית מושלמת מווילניוס או בן של סירובניקים ממינסק שיכול להיות מורה שלי ללשון: ברוב המקרים בשורה התחתונה הצבר יגיד לו "או קיי... אז בסופו של דבר אתה "רוסי"....
ישן 06-05-2012, 21:56
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 283 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "תשובה פשוטה"

ציטוט:
"רוסי" - מי שעלה לארץ (ובמקרים מסויימים נולד למי שעלה לארץ) אחרי סביבות 1989/90 ובא מברה"מ, או הטריטוריה שפעם הייתה ברה"מ. היום אני שומע "רוסים", או "ישראלים" מהדור האחרון מדברים על "אוקראיני" או "בלארוסי" אבל אל תשכח שעד 1990 ואחרי חבלים אלה (מדינות גדולות... כן כן גם ישראלי פרימיטיבסקי כמוני יודע...) נחשבו ל"רוסיה" - שהיא להזכירך מעצמה ענקית, מפחידה ובעלת "ארומה" מאוד חזקה ומוציאה מתוכה כלי נשק ברזליים שאנחנו תופסים מהערבים, המון פוליטיקאים זקנים שעומדים על המרפסת ומסתכלים על טילים שנגררים ע"י משאית וטיפטוף דליל של "עולים חדשים" ציוניים שקוראים להם ויטאלי, ילנה או בוריס והם לרוב מין טיפוס מוקצן של אשכנזי מאוד מאוד חנון. נכון שאחרי 1990 גם גילינו שבאות משם לא רק רוקחות אפורות שיער שגוערות בן מעל הדלפק בקופת חולים בעברית בלתי אפשרית "תגיד לאימא שלך שאין פרדסקולין, יש איגרנומסין במקום", אלא גם שכפולים ארציים של הטניסאית הגונחת ההיא, אבל לך תמחוק תודעה שנצרבה...

הלוואי ולישראלי הממוצע היה הידע בנושא זה ברמה ה"פרימיטיבית" שלך, ובכלל.
העניין הוא, שעם כל הכבוד לתודעה שנצרבה, מורגש אצלי לפעמים, שיש צברים שפשוט לא מעניינת אותם "התפתחות" זאת, והם ימשיכו בסטראוטיפים אלה. היה פה אפילו "היסטוריון" אחד לפני כמה שנים, שטען שיש אשכנזים ויש אוקראינים, בלורוסים ורוסים, שהם יותר קרובים לכוזרים. דוגמאות על בן גוריון ועוד כמה מאבות האומה לא עזרו במקרה שלו.

ישן 06-05-2012, 22:28

נו ומה אתה רוצה?
בתגובה להודעה מספר 284 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]"רוסי" - מי..."

ישראל, מלבד הלבנטיניות הדביקה, היא תוצר מובהק של גישה סוציאליסטית קנאית שאומרת "דיוק, מידתיות, ריסון והקפדה הם ערכים של העולם הישן והרקוב - בואו נהיה מעשיים עד כאב וככה נקימה עולם חדש"... עם של שלומפרים שיודעים המון ומהכל (באמת!) אבל חוץ מאשר משהו שנקרא... "מתודיקה". אתה יכול לגרום לישראלי, מחר בבוקר, להיות המאהב המושלם של התרבות הרוסית, אבל לא תגרום לו לפתח מנגנון עקבי של התעניינות שיטתית ב"אחר". בקיצר... הצבר יכיר ב"אוקראיניות" שלך אחרי שיהיו לו 2-3 חברים טובים "אוקראינים". לא בגלל שהוא חו"ח הסתכל על המפה.

בכל מקרה הישראלי הצבר , ומן הצד השני ה"רוסי" הם בהחלט עונשים שראויים זה לזה... האתנוצנטריות, השוביניסטית להחריד, של רוסים (ושל ברה"מ לשעבר) היא עונש טוב לישראלי בעל הלאומיות הרפה, ומאידך החפיפנקיות והזלזול עד כדי עלבון של הישראלי ב"אחר" הוא עונש ראוי לרוסי...

אין ספור פעמים נקלעתי למקום שבו העיניים הכחולות שלי, בשילוב עם זה שידעתי שניז'ני נובגורוד נקראה פעם "גורקי" (יתרון בקשר רומנטי הזוי שהיה לי עם חיילת עולה חדשה שבאה משם...) הביאו לי מבטי הערצה מצד "רוסי" (כמובן מדור מעליך, לפחות) שלא עמד בפיתוי ושאל אותי "אתה רוסי גם נכון?" וכשעניתי "לא..." הוא שאל "אבל הורים מרוסיה, נכון?" וכשעניתי שגם זה לא ממש נכון, המשיך ב"אבל משהו רוסי יש, נכון?" עד שנכנעתי ואמרתי שאמא שלי בילתה ילדות מאושרת בליטא, ואבא שלי בילה חודשיים וחצי ראשונים לחייו במחנה פליטים באוזבקיסטאן... זה תמיד הספיק לג'ינגואיסט הסובייטי לשעבר בשביל להוכיח את סדרי העולם שאומרים שהישראלים הם ברבריים חסרי בינה (וידע ב"איך מטפלים בנשים") מלבד אלה שיש להם "תרבות רוסית" בדם. אף פעם לא עניין אותם לשמוע מה המוצא האמיתי של הסבים והסבתות שלי (שבאו מתרבויות שהיו מאורגנות עוד בימים שהרוסים היו חצי אדם קדמון) - רק רצו לדעת שהשורשים "טבלו" באמא רוסיה ולכן אי אילו פירורי ידע חיובי בראש שלנו...

אמא שלי אמרה לי פעם שבברה"מ לימדו אנשים, תרתי משמע, שהשמש זורחת מהתחת של אמא רוסיה והפיסיקה, הכימיה והרפואה - כולם מדעים שאיזה כמה מצרים ויוונים עשו בהם אי אילו צעדים קדימה עד שבאו כמה רוסים והובילו אותנו למודרניזציה...

הגדילו לעשות כמה שיצא לי לדבר אתם ושהוכיחו באותות ומופתים שבן גוריון, מנחם בגין, שמעון פרס, יצחק רבין ויצחק שמיר (ובטח עוד המון שאני לא זוכר) הם בעצם "רוסים" ושכל הפרוייקט הציוני הוא פרוקסי של התרבות הרוסית. מאחר ולי יש עניין אחר, משלי שקשור בברה"מ, פה תמדי החזרתי את השיחה למסלול ההגיוני והמשכתי לחלוב מהם מידע לגבי התפרקות ברה"מ - נושא מחקרי שהיה הרבה יותר קרוב לליבי.

תודנ לאל זה מאחורינו, בעיקר, ואפשר היום במילואים לקרוא את "סיפורו של חייל" בלי שהרוסים בפלוגה עומדים מאחורה וחופרים עם תובנות...

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 06-05-2012 בשעה 22:38.
ישן 06-05-2012, 22:51
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 285 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "נו ומה אתה רוצה?"

ציטוט:
אין ספור פעמים נקלעתי למקום שבו העיניים הכחולות שלי, בשילוב עם זה שידעתי שניז'ני נובגורוד נקראה פעם "גורקי" (יתרון בקשר רומנטי הזוי שהיה לי עם חיילת עולה חדשה שבאה משם...) הביאו לי מבטי הערצה מצד "רוסי" (כמובן מדור מעליך, לפחות) שלא עמד בפיתוי ושאל אותי "אתה רוסי גם נכון?" וכשעניתי "לא..." הוא שאל "אבל הורים מרוסיה, נכון?" וכשעניתי שגם זה לא ממש נכון, המשיך ב"אבל משהו רוסי יש, נכון?" עד שנכנעתי ואמרתי שאמא שלי בילתה ילדות מאושרת בליטא, ואבא שלי בילה חודשיים וחצי ראשונים לחייו במחנה פליטים באוזבקיסטאן... זה תמיד הספיק לג'ינגואיסט הסובייטי לשעבר בשביל להוכיח את סדרי העולם שאומרים שהישראלים הם ברבריים חסרי בינה (וידע ב"איך מטפלים בנשים") מלבד אלה שיש להם "תרבות רוסית" בדם. אף פעם לא עניין אותם לשמוע מה המוצא האמיתי של הסבים והסבתות שלי (שבאו מתרבויות שהיו מאורגנות עוד בימים שהרוסים היו חצי אדם קדמון) - רק רצו לדעת שהשורשים "טבלו" באמא רוסיה ולכן אי אילו פירורי ידע חיובי בראש שלנו...

ובאמת, מה המוצא שלך? קשור איכשהו לצרפת?

ציטוט:
אמא שלי אמרה לי פעם שבברה"מ לימדו אנשים, תרתי משמע, שהשמש זורחת מהתחת של אמא רוסיה והספיסיקה, הכימיה והרפואה - כולם מדעים שאיזה כמה מצרים ויוונים עשו בהם אי אילו צעדים קדימה עד שבאו כמה רוסים והובילו אותנו למודרניזציה...

וזה מה שהיה. וחלקנו הגדול הביא את זה גם לארץ, מה שכמובן לא מוסיף לשמה של העליה הגדולה.
לגבי המדעים, אז למיטב ידיעתי כאן סטאלין השתדל מאד, שכל מני המצאות יוכרו בבריה"מ כילדיהם של הממציאים והמדענים הרוסיים. כגון טלפון, ועוד.

ציטוט:
הגדילו לעשות כמה שיצא לי לדבר אתם ושהוכיחו באותות ומופתים שבן גוריון, מנחם בגין, שמעון פרס, יצחק רבים ויצחק שמיר (ובטח עוד המון שאני לא זוכר) הם בעצם "רוסים" ושכל הפרוייקט הציוני הוא פרוקסי של התרבות הרוסית.

טוב, יש כאלה ש"מוכיחים" שהציונות והבולשביזם - שניהם חלקי אותו פרויקט, שאת תוכנו נוכל למצא בספר שקשור לשמות קרושבן ונילוס. ככה שלא מפליא אותי מה שאתה מספר.

ישן 06-05-2012, 23:03

אין למוצא קשר לצרפת...
בתגובה להודעה מספר 286 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]אין ספור פעמים..."

אם זה מעניין אותך, אני יכול לפרט בה.פ... יש לי יחס אמביבלנטי לקשרים בין המוצא והאופי... לפעמים בטוח שהקשר הוא עז, לפעמים ההיפך...

ה"חברה" שטענו כי הציונות (קראו לה בפשטות "ישראל") היא פרוקסי של משהו רוסי היו, לטעמי, סוג מסויים של אוטודידקטים מתוסכלים שבישראל התפרנסו בדוחק ומצאו נחמה בקריאת ספרות מחקרית רוסית (או עיתונות) ושם מצאו את התאוריות המטורפות הללו. זה לא היה מאנטישמיות... זו הייתה אותה דרך מנומסת להגיד משהו שבא מאותו המקום של איזה עארס מרמלה, שסבל מפריצת דיסק כואבת במיוחד, צעק על צמד אורטופדים יוצאי ברה"מ באיזה חדר מיון בו ביליתי לילות כחייל משוחרר טרי "הכל אשמת גולדה! היא הביאה אותכם לפה בשביל שכאלה כמוני מבגדד ישארו דפוקים! בטוח אתה לא רופא ואת הדיפלומה קנית בכסף, אני רוצה רופא אמיתי".

האמת? אי אילו חששות שהיו לי מ"רוסים" עד אז התפוגגו לנוכח ההערצה שחשתי לרופאים האלו שפשוט ידעו להבליג בנון שלנטיות על משהו שהיה גורם לי לשקול לארוז מזוודות...

היום בהרבה מקרים קורה שאני מעלה מהאוב את ברה"מ בשיחות עם "רוסים" וזה די מפליא אותם כי רבים מהם די שחכו אותה...
ישן 07-05-2012, 08:28
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 287 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אין למוצא קשר לצרפת..."

גם אני רוצה לקבל את המידע הזה בחסוי.

האם הישראלי הממוצע יודע שהרבה מין השיריים הקיבוציים מבוססים על מנגינות רוסיות?
בויכוחי עם צברים שהיו מכנים אותי לא אשכנזי הייתי שואל אותם תמיד איפה נולד מייסד העיר ראשון לציון דוד לבונטין ואחרי שהייתי מוכיח להם שהוא נולד בבלרוסיה, הייתי אומר להם נו? אז הוא רוסי בלאט? והם היו שותקים. חבל שאין הבנה אצל הישראלי הממוצע שהרבה מין האשכנזים הצברים באו מתחום המושב כולל אלה שהקימו את התל אביב מערים כמו גרודנו, בברוסק, למה יוסף חיים ברנר הוא אשכנזי ואני לא? דרך אגב, הרבה מין המפורסמים שאבות האומה שלנו נולדו למשפחות חסידיות מכל מיני זרמים כמו מנחם אוסישקין.

יום אבוא ואעשה על זה דוקטורט ואחייב את הדורות הבאים ללמוד את זה.

ישן 07-05-2012, 09:07

אתה כן אשכנזי בהגדרה בתרבותית/דתית
בתגובה להודעה מספר 289 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "גם אני רוצה לקבל את המידע הזה..."

אבל בעיניהם "פחות" אשכנזי בהגדרה הישראלית של היום... זה מאחר ואין "אזרחות כפולה" בישראל ואדם חייב להיות "משהו אחד". "רוסי" הוא מין ג'וקר שלוקח הכל (כמו שמישהו שהוא חצי תימני, הוא בעצם "תימני") ולכן הרוסיות מבטלת את האשכנזיות... ככה לפחות נראה לי שזה נראה להם... לך תדע.. זה לא שמדברים פה על איזה אנשים באקדמיה...

אל תשכח שהרבה ישראלים מהדור האחרון מאוד "מאותגרי מראה/לאום" ומאוד מאוד רוצים להיות ב"בעולם הראשון", שלא לדבר על הפטתיים שמנסים בכוח להוכיח שהם מצאצאי איזו "מייפלאואר" זאת או אחרת... (סבא רבא שלהם היה במחזור הראשון של גמנסיה הרצליה והם מסתובבים כמו תרנגולים בכנסים לידיעת הארץ...). הם צריכים את הגדרות הפלסטיק, והם צריכים להוכיח איזה "טוהר גזע" מזוייף.. ואם ליברמן, הנמסיס הנצחי של ה"ישראלי היפה בעיני עצמו" הוא אשכנזי 100%, ואפילו יש לו מבטא כמו של ברל כצנלסון, אז צריך למצוא איזו דרך החוצה מהתסבוכת...

הערכה עצמית זה מדע חמקמק, והערכה עצמית על בסיס לאום עוד יותר. אני מאוד אוהב להיות מרושע נגד פלצנים כאלה ותמיד נותן להם המון חבל לתלות את עצמם... די משעשע לראות את זה - כמובן אם יש לך שליטה עצמית וידע... איזה אחד אשכנזי מחרטט לי שהוא "דור שביעי" בארץ כשהוא עם הראש למעלה ואחרי חמש דקות ריכוך הוא מודה שזה אבא שלו, ואמא שלו היה ניצולת שואה מרומניה שעלתה לארץ ב 1949 כי רק לפה היה אפשר להגיע ממחנה העקורים, והתחתנה עם האבא הרווק הזקן שלו כי הייתה לו דירה וחנות בדמי מפתח... פטתי. ממש אבות מייסדים.

כשעבדתי/שהיתי בחו"ל המון פעמים בני שיחה גלשו, או התחלקו, ושאלו אותי איך זה שאני יהודי ואני "נראה ככה וככה". בדרך כלל הייתי מנומס, בין השאר כי ריחמתי עליהם בגלל הטיפשות. פעמיים עניתי בדקירה ישר לבטן... פעם אמרתי "כי האירופים הצליחו לרצוח בעיקר את היהודים המקורזלים עם האף המעוקל וככה יהודים "כמוני" שרדו בצורה אבולוציונית" ופעם אחרת (במקרה זה היה רוסי חצוף שפגשתי בסקי באוסטריה) יריתי "הרוסים אנסו לא רק גרמניות, אתה יודע?".

צריך מנה גדושה של עצבים, וגם קור רוח, אבל מובטח לך שהבלון הנפוח יתפוצץ. תנסה פעם... לא "דידקטית" אלא בצורה יותר מניפולטיבית. יש תשובה טובה לכל שטות על בסיס "גזעי".

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 07-05-2012 בשעה 09:09.
ישן 07-05-2012, 09:17

בתגובה להודעה מספר 289 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "גם אני רוצה לקבל את המידע הזה..."

זה משהו שמאוד מציק לך, ודיברנו על זה לא פעם אחת...
אבל אתה מסרב לקבל את זה שיש הבדל בין העליה ה"רוסית" של לפני קום המדינה לעליה ה"רוסית" של שנות ה90. אז סבבה שבאת בדיוק מאותו מקום שממנו בא אבא קובנר, וסבבה שבאת אפילו מאותן הסיבות בדיוק. מבחינת התפיסה הכללית, וכמו שמישהו פה כבר אמר (קצת קשה כבר לעקוב באשכול הזה), ההגדרות האלה של מזרחי, רוסי או אשכנזי או ספרדי לא נובעות ממיקום גאוגרפי מדוייק... זאת הכללה נוחה. אז כן, התפיסה הגורפת היא שאתה רוסי בלאט ואבא קובנר אשכנזי.
אני לא מבינה למה אתה כל כך מתעקש להקרא אשכנזי... תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה בחיי.

עריכה - גם מי שיעלה עכשיו לצורך העניין מרומניה, ייקרא רומני ולא אשכנזי. לא יהיו לו את המאפיינים של אשכנזי. אני בספק אבל אם כל כך יפריע לו...

נערך לאחרונה ע"י MiRi_GrEEn בתאריך 07-05-2012 בשעה 09:38.
ישן 07-05-2012, 11:39

אני חולק על דעתך
בתגובה להודעה מספר 291 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "זה משהו שמאוד מציק לך,..."

המילה "רוסי" מסמלת יהודים או לא יהודים שבאו בלי תרבות יהודית כמעט בגלל הדיקטטורה הקומוניסטית האתאיסטית והוריי נלחמו בכך ומהרגע שעלינו לארץ כבר לא התנהגו כך למעט השפה הרוסית שהיא שפת אימם. אני כבר גדלתי כילד יהודי בישראל ממוצא אירופאי ( עם שיער מקורזל) שלא קונה בטיב טעם ואינו שם עץ אשוח פגאני בנובי גוד. אני רואה את עצמי בכבן התרבות הרוסית יהודית שהייתה עד מלחמת העולם השנייה ולא ככבן התרבות הסובייטית, זו צריכה להיות של הגויים. תפקידה של המדינה היה לטעמי להכניס את אותם יהודים לתרבות היהודית שהופקעה מהם בעקבות מהות השלטון הסובייטי ( חוץ מארצות הקווקז ומדינות הסטן ששם זרועות השלטון האדום לא היה אכפת שהיהודים ממשיכים לקיים מסורת יהודית). את יכולה לראות את עצמך כרוסיה מרוסיה, אני יהודי אשכנזי שנולד בליטא שהייתה חלק מברית המועצות. פה בישראל אני בעד שימור תרבות אשכנזית שהתפרסה מגרמניה עד לקצה תחום המושב, אך יעני "התרבות" הרוסית שכביכול מזוהה עם הרוסים היום לא קשורה אליי. את רוצה לקשר אותי לתרבות של אלכהוליזם , מכות וגזענות. סורי, אני לא אחד מהכפר הרוסי שהצליח לשכנע את הסוכנות שהוא יהודי כדי לבוא למדינה מערבית ולהרוס אותה. לרוב ואני מדגיש שלרוב היהודים שעלו בשנות התשעים היו אנשים משכילים, מתורבתים שידעו שהם יהודים והעשירו את המדינה בחכמה אקדמית וסבלו בעצמם מגילויי אנטישמיות. כמובן שאין אני מכליל על כלל העם הרוסי שאינו יהודי אבל התרבות שלהם היא שלהם ולא שלי כיהודי. אני מעדיף לחזור לשורשים של יהודי תחום המושב שהם השפה היידיש, האוכל המשמין וועוד. הרי עד העלייה הסטיגמה שיש על הרוסים היום לא נצפתה על ידי יהודים שעלו משטחי האמפריה הרוסית ושתיית וודקה הייתה חזקה גם בימי יונה העגלון ( סיפור "המועקה" אם לא ידוע לך) , למה זה ככה? כי אז עלו רק יהודים לפה עם תרבות יהודית.

לסיכום אני לא בורח מהמורשת שלי אלא חוזר למורשת האמיתית שהיא היהדות האשכנזית.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 07-05-2012 בשעה 12:09.
ישן 07-05-2012, 11:51

אבל אבל אבל...
בתגובה להודעה מספר 292 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני חולק על דעתך"

פיספסת באיזה שלושים שנה... האשכנזים החילוניים די מתביישים במורשת האשכזנית המקורית. אשכנזיות זו "חנוניות", אוכל לא טעים, "כצאן לטבח", בית כנסת עם קולות וריחות לא נעימים. האשכנזיות ההיא חוסלה באכזריות וקור רוח בידי הממסד הציוני סוציאליסטי (בגלל זה תמיד מצחיק אותי לשמוע שאנשים ממוצא מזרחי חושבים שדיכאו את תרבותם (להבדיל מאפלייתם על בסיס עדתי!) כסוג של התעללות ייחודית...) החל משנות העשרים ועד שנות ה... נראה לי אפילו שבעים? אתה מתגעג באופן רומנטי למשהו שלא קיים.

עד כדי כך השליליות של המורשת האשכזית הוטמעה שאני שמעתי אין ספור פעמים מהיהודים צאצאים ליוצאי ליטא שהיגרו לפלסטינה/אנגליה/ארה"ב/דרא"פ במאה ה-19 או תחילת העשרים שאבותיהם "ברחו מהפוגרומים" - וזה למרות שבליטא, טרום 1941, בעצם לא היו כלל פוגרומים! חרא של חיים? נכון. מדינה גשומה, קרה ולא מפותחת? נכון. פוגרומים? אה-אה... אכלו אותו חרא כמו הליטאים האתניים...

לגבי הנסיון לקבל הכרה באתוס גבורה יהודי... גם מאוחר מדי. לאיש כבר לא ממש איכפת. מי זוכר מה זה "סירובניקים"? אותו אחד שזוכר שמי שיישבו את החורים, המכונים "מושבים" בגבול הצפון או מערב הנגב בשנות החמישים (ואשר הממשל הצבאי לעיתים מנע מהם לעזוב פשוט בכוח...) הם חלוצים לא פחות מהפוטומוטאז'ניקים שידעו להצתלם טוב בעליה לאיזה חומה ומגדל זה או אחר. לאיש כבר לא איכפת ממש. מאוחר מדי...
ישן 08-05-2012, 12:49

אני בטוח לא מתבייש בזה...
בתגובה להודעה מספר 294 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "לי זה עדיין מקור גאווה. גם..."

אבל המון אחרים כן... בסופו של דבר הסטריאוטיפ האנטישמי חילחל ובישראל התדמית של המזרח אירופי נחשבה בזוייה.

כשהתחתנתי החלטתי שהחלק של החופה יהיה "נקי" מהאספקט המסיבתי של המשך הערב (שבו תיננכתי, ומימשתי, להיות שיכור ולכן לא ממש להתרגש מכל בזבוז הכסף המשווע). שכרתי רביעיה של כלייזמרים (בתגבור של התקליטן שממילא היה שם) - "רוסים" כמובן... הם ניגנו את המנגינות הראויות, ובמיוחד בקטעים ה:חשובים" שם ניגנו מנגינות שנבחרו במיוחד (כמו מכנר על הגג או "רבי יעקב" של ולדימיר קוזמה).

הקטע המשעשע היה שהמון אורחים מגילאי שלושים ועד שישים טרחו לספר לי, או להורים, שהם הזילו דמעה כי פתאום הרגישו שהם "בגדו" בעולם של ההורים שלהם כשבזו לתרבות שלהם, דיברו רוסית על פני יידיש, עברית על פני יידיש או מה שלא יהיה... פתאום זה נראה להם יפה העולם הזה... והכי מצחיק שלא ברור לי כמה העולם של השטעטל היה יפה... מה שבטוח הוא שהתרבות הישראלית ה"צברית" היא די מעאפנה, בעוד שדווקא בקרב המון "גויים" חלקים מעולם היידישקייט נחשבים למשהו שממש שווה האזנה. נתקלתי הרבה פעמים (במערב אירופה במיוחד) באנשים שהחזיקו במגינת התקליטים כמה דברים ביידיש, בדיוק כפי שבארץ היו שומעים יוונית או צוענית...

אתה ועוד כמה חברי כנופיה דיברתם על מפגש במקום ההוא ליד הסנדלר הגרוזיני, לא? מה יצא מזה?

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 08-05-2012 בשעה 12:51.
ישן 07-05-2012, 12:16

בתגובה להודעה מספר 292 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני חולק על דעתך"

ציטוט:
המילה "רוסי" מסמלת יהודים או לא יהודים שבאו בלי תרבות יהודית כמעט בגלל הדיקטטורה הקומוניסטית האתאיסטית

לא יודעת מי קבע את זה ועבור מי המילה מסמלת מה... אבל אני חושבת שהמילה רוסי פירושה מישהו שבא מרוסיה (בארץ, כמו שכבר אמרנו מספיק פעמים, אוהבים לקרוא גם למישהו שבא מברית המועצות רוסי. כשמישהו אומר "אני לא רוסי אני אוקראיני" אומרים לו "בחייאת נו מה אתה מתקטנן").
אני מבטיחה לך שלערס הקטן שהצביע עליי בכיתה א' וצעק לי "רוסיה מסריחה" המחשבות האלה לא עברו בראש.

ציטוט:
את רוצה לקשר אותי לתרבות של אלכהוליזם , מכות וגזענות , סורי, אני לא הגוי מכהפר ששיקר לסוכנות שהוא יהודי כיד לבוא למדינה מערבית ולהרוס אותה

אני לא רוצה לקשר אותך לכלום. אתה קשור אוטומטית עקב היותך עולה מאיזור ברית המועצות.
במקום לכעוס על זה ולנסות להתנער, אולי תכעס שזה השם שקיבלנו.

בעולם דמיוני שהמצאתי כרגע לצורך ההמחשה, לכל בעלי הנמשים יצא שם של מפסידים בטאקי. למה? כי וואלה חלק מהמנומשים באמת לא טובים במשחקי חברה. אני כמנומשת, הייתי מנסה להלחם בסטיגמה הזאת, להגן על כבודנו. אתה לעומת זאת, מורח שכבה עבה של מייקאפ ואומר אני בכלל אין לי נמשים!!! אולי באמת לא כולם לוזרים, אבל לי אין קשר אליהם! אני לא מנומש, אני ג'ינג'י, ההורים שלי לימדו אותי טאקי משחר ילדותי, ההורים שלי אלופי הטאקי בעיירה.

ציטוט:
אני כבר גדלתי כילד יהודי בישראל ממוצא אירופאי ( עם שיער מקורזל) שלא קונה בטיב טעם ואינו שם עץ אשוח פאגני בנובי גוד

טימון, גם ההורים שלי יודעים לשחק טאקי. ברוסיה הם אהבו לשחק גם במונופול ויניב. זה לא דבר רע וזה לא הופך אותם לפחות טובים בטאקי.

יש מנהגים שלא קשורים לדת, אלא קשורים למדינה. ברוסיה חוגגים נוביי גוד, אני מתה על נוביי גוד ויש לנו עץ מדהים בנוביי גוד. ובפסח יש מצות ונוטלה. ואנחנו רוסים. ואנחנו יהודים, לא פחות ממך

ישן 08-05-2012, 14:28

תאמיני לי שהילדים שלך ישימו עץ רק אם...
בתגובה להודעה מספר 298 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "הילדים שלי יהיו צברים והם..."

זה יהיה מנהגם של הלדים הישראליים באותו הזמן... לא כי "אמא הביאה את זה מהבית" (ואם תתרבי עם "רוסי" אחר אז גם "אבא הביא מהבית").

אצלי בבית סבתא שמו עץ כל שנה... אשכרה נסעו כל כמה שנים לביתלחם או נצרת לקנות אותו. זה היה סוד כמוס שהיה אסור לי לספר לחברים. בגלל כל המתנות שנשלחו בדואר מקנדה או רנגליה כל הנכדים היו דלוקים על זה. א'פחד מאיתנו לא שם עץ כזה אצלו החל מן הרגע שהזקנים הלכו לעולמם...

לישראל "מיצי עיכול" מאוד מאוד חזקים, גם אם תמימים למראה... "כור ההיתוך" בלע לקרבו עשרות תרבויות מאוד חזקות - הוא יחסל גם את "נובי גוד" וישאיר ממנו אי אילו פתיתי מישמש...
ישן 07-05-2012, 22:14
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 297 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "ברור שלא פחות ממני כפרה, רק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
ברור שלא פחות ממני כפרה, רק שאצלי לשים עץ אשוח בחג אזרחי זה לא חלק מהזהות היהודית שלי וכך גם לא של אחינו הצברים שבא מאותו אזור שאת נולדת בו.לי תמיד המילה רוסי תצרוב כי הקונטקסט שלה הפוך למילה יהודי לפי דעתי בדורנו. נסיים כך את הויכוח בינינו.

רוסי ורוסי - שני דברים שונים. אני, למשל, מכליל בתוך זהותי את הרוסיות שבי: השפה, התרבות באופן קטן אך מובהק. זה לא מפריע לי לזהותי היהודית, שהיא די מטאפיזית, בלתי נתפסת. ולזהותי הישראלית - ציונית.

ישן 07-05-2012, 07:43

ה"תקופה הקצרה הזאת" חופפת במקרה את עידן
בתגובה להודעה מספר 303 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "ניז'ניי נובגורד נקרא גם בעבר..."

"מעמד הר סיני" השני שם עם ישראל... ולכן "רוסיה" לעוד המון שנים תזוהה בקרב ישראלים מעל גיל מסויים עם ברה"מ על כל השלכותיה. כשאוקראינה התחילה באמת ללבוש צביון של מדינת לאום, אני זוכר שבהתחלה חשבתי שישנו "סט" שלם של ערי ענק שם שלא שמעתי עליהן מעולם... אחרי זה הבנתי שדרך ההגיה האוקראינית מבטאת את השמות אחרת מאשר ברוסית... (לביף, לעומת לבוב וכו'). עד לעליה של שנות התשעים רוב הישראלים שהיה להם הקשר "רוסי" באו ממערב אוקראינה ובלארוס, הארצות הבאלטיות או מולדובה והיו סוג של אשכנזים שעברו תהליך שטחי של "רוסיזציה". תסתכלי על דמות הרופא ב)ספיח'ס" של בועז דווידזון, או (עם אותו שחקן) המורה ב"אלכס חולה אהבה" ותוכלי לקבל מושג על איך נראו דמויות כאלה בעיני הצבר... (משכילים, אבל עם עצבים רופפים, דוברי עברית יפה מתובלת בקללות ברוסית). האמת שאני באמת זוכר הרבה כאלה "פישנזון-תבוא פה יופטפויומט!" כמורים, רופאים או רוקחות. מה שמצחיק הוא שרובם מעולם לא היו מרוסיה אלא באו מחבלים מאוד לא רוסיים כמו צרנוביץ', אודסה או לבוב... ידעו יידיש, אבל העדיפו רוסית...
ישן 05-05-2012, 21:25

הפעם אפשר להגיד שאני עם צ'נדלר

הוא מודה בהבדלים הפיוזלוגיים וההורמונאלים בין נשים לגבר בעוד שהבנות פה בעיקר צועקות על האפליה המגדרית.

אין מה לעשות אבל לבוש כזה כן מעורר יצר מיני אצל גברים, זה לא אומר שלאותה אישה מגיע יחס של שריקה או מעשה בזוי אבל שלא תאשים את האחרים, היא מביאה את זה על עצמה. גם אותו גבר שיודע לשלוט על עצמו לרוב יחשוב מחשבות לא טהורות כשלפי דברי שישי, הבחורה מראה את הפוסי שלה. אך כפי שידוע, אין השטן מעניש על מחשבות. לפי דעתי, המחשבות יותר גרועות מאשר אותו משפט שצ'נדלר. אני סבור שיש דרך להתלבש גם בקיץ בצורה לא חסודה וגם לא בצורה של כמעט עירום מלא. כן, בהרבה מקרים הלבוש נועד לשדר אני סקסית אני יפה תבהו בי (אותו דבר לגבי גברים). אפשר להגיד שזה ללכת עם והלרגיש בלי כלומר, להתלבש בצורה הכי "מחרמנת" שיש, למשוך עיניים וואז להגיד, דיר באלק אתה מעיר לי הערה, אבל אני מרשה לך להזיל ריר מבפנים. אני לא אומר שזה תמיד כך, סתכלו על מה שקורה לרוב. אפשר להתקיף אותי שאני מכליל אבל יש דרך ויש דרך, בחורה שלא תחפש להיות עירומה עד הסוף לא בהרכח נכנעת לתכתיבים גבריים. אני חושב שכל אחת שעושה את זה יודעת שזה בא עם זה. אי אפשר להתכחש לטבע, ה"חרמנות" הזו שמתחילה זה לא ייחודי לאנשים בלי שליטה עצמית, זה הדחף שלנו להתרבות. כמובן שיש דרך ארץ לכך וגם אני אראה בחורה לבושה ככה אני לא אבוא כמו איזה ערס על הברזלים ויחמיא לה על האביטיחים, אבל יש מצב שתעבור אצלי מחשבה, באנה איזה שווה הייתי מת ל.. וזה מה שלא ראוי לפי דעתי. להגיד תחשוב על משהו אחר זה להגיד לך שתתכחש ליצרים שלך. אני אישית לא הייתי רוצה שהבת שלי תתלבש ככה ויש הבדל בין בחורה שהולכת עם גופיה וגינס לבין שמישהי שבאמת כמעט ערומה. בכל מה שקשור להערות וזה, ברור שצריך לשלוט בפה.

צ'נדלר- הודית באמת על הגבר הסטרייט הממוצע בעולם. אל תשבר אבל זה שזה שקורה לא אומר שחס וחלילה צריך להעיר הערה סקסיסטית וכל אישה כבודה במקומה מונח, גם כאשר הפוסי שלה בחוץ.

ישן 05-05-2012, 22:54
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

לא צועקת על שום אפליה מגדרית..
בתגובה להודעה מספר 323 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "הפעם אפשר להגיד שאני עם צ'נדלר"

כן צועקת (מתנגדת בצורה רגועה) על חוסר יכולת לשלוט בהתנהגות.
אתה לא שם לב, אבל אתה אומר בדיוק מה שאנחנו אומרות.
אף בחורה פה (ותקנו אותי אם אני טועה) לא אמרה שצריך לשלוט במחשבות של הגברים. אבל אפשר בהחלט ואף רצוי להשתלט על מה שיוצא לאנשים מהפה (תמיד, ולא רק במקרה הזה). בניגוד למחשבות, שאותן ורק אותן אתה יכול להפיל על "הטבע הגברי" (אני לא חושבת שזה משהו שרק גברים עושים אגב), אמירת שטויות זה בטבע של אדם רק אם מעולם לא למד כיצד להתנהג.
אני אמנם לא גבר... אבל שמעתי כבר מלא מעט גברים, שמחשבות כאלה עוברות אצלם בראש על בחורות, גם אם הבחורות לבושות בצורה די צנועה. ולכן לי באופן אישי אין שום בעיה עם המחשבות, ודי ברור לי מאליו שהן קיימות, כמו שגם אני חושבת דברים לא כ"כ סימפטיים על אנשים אחרים, אבל איני רוצה להיות מודעת למחשבות כאלה אצל אחרים באופן ספציפי.

ישן 06-05-2012, 08:50
צלמית המשתמש של y.e.f
  משתמש זכר y.e.f y.e.f אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.09

מצחיק אותי שנשים בוחרות להתלבש בצורה כ"כ חושפנית ואז הן מופתעות מכל מיני תגובות ברחוב.
ותירוצים של: זה יפה, חם בחוץ, זה נוח, זה כזה

המטרה המרכזית, אם לא היחידה של הלבוש החושפני, היא למשוך תשומת לב גברית.

בחורות חושפות חלק נכבד מהחזה שלהן כי חם, לא כי זה מושך גברים.
בחורות לובשות מכנסונים כ"כ קצרים וצמודים, לא כי גברים נמשכים לירכיים החשופות, לישבן העגול
ולפס שנחשף מדי פעם, אלא בגלל שזה נוח, כמו חוטיני ונעלי עקב.

ולא העלו פה את הפגיעה בגברים, פעמיים כמעט עליתי על אי תנועה בגלל בחורות כאלו.

ואיך אפשר להתרכז בלימודים, כשסביבי בחורות מדגישות את המיניות שלהן ללא רחמים?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:45

הדף נוצר ב 0.70 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר