לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2012, 10:42
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12
לחם, חופש, צדק חברתי

במצרים מתכוננים להם במרץ לבחירות לנשיאות מצרים, דווקא עפ"י הסקרים השמאל המצרי (ולצערנו, הצד האנטי-ישראלי שלו) צפויים לנצח.
בחודשים האחרונים אנו צופים על השפעתם של התנועות האסלאמיות הקיצוניות במצרים שמנסות להטיל גזרות דתיות במצרים ומובילות להברחת תיירים. יותר משני-שליש מהפרלמנט המצרי מורכב מהתנועות האסלאמיות שהם האחים המוסלמים והסלפים בעיקר.
מה צופן העתיד של מצרים? מה עתידנו איתם? אין ספק שעבורנו - הזירה המצרית והסורית הן המעניינות ביותר...
את התוצאות בוודאי נרגיש כבר בשנים הקרובות.
ומה דעתכם? מהי הגישה שלדעתכם צריך לנקוט אל מול המצרים? כיצד אתם חושבים שישראל צריכה להיערך לאביב הערבי ולרחוב הערבי החדש? האם להכות בברזל החם בהווי הישראלי? או שנישאר בשקט?

בסרטון הבא קליפ של רמי עיסאם אשר מדבר על לחם, חופש וצדק חברתי (בערבית-עייש פירוש המילה היא חיים ובניב המצרי גם לחם, מה שמסמל לנו את החשיבות של הלחם בחיים במצרים, הכלכלה המקומית סובבת סביב הלחם שהוא המצרך החשוב ביותר למצרים ומחירו משפיע באופן נחרץ על העם המצרי)

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.(כנראה שאני לא יודע איך לצרף סרטוני יוטיוב לפורום)

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

נערך לאחרונה ע"י teddy002 בתאריך 05-05-2012 בשעה 10:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2012, 14:23

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Cabin fever שמתחילה ב ""צדק חברתי" זו סיסמה חסרת משמעות שהגו אנשי פרסום"

לא זרקתי סיסמאות, הצגתי את זה כפי שהם מציגים.
שנית, אני לא מצליח לראות את הסרטון שפרסמתי אלא אם כן אני נכנס באופן ישיר לסרטון, מהציטוט שלך אני כן רואה...
וצדק חברתי בעיניי זה כאשר המשאבים מתחלקים באופן הוגן כלפיי האזרחים והם מספקים להם רמת חיים בסיסית בהתאם לצרכיהם. וזה כמובן רק מההיבט המחייתי, צדק חברתי זו מילה גדולה מידי שכוללת בתוכה את כל הצרכים החברתיים שלנו. זה משהו שבעולם הערבי לא מכירים, מבחינתם זה לא לתת לאותם עשירים במדינה שלהם שעושים את ההון שלהם על חשבונם להמשיך להתנהל בצורה הזו. אצלנו זה מושג קצת אחר, אצלנו רוצים בשיפור החברה והכלכלה. זוהי סיסמא נבונה השאלה היא אם היא משומשת לצרכים פוליטיים או לחברתיים ואצלנו במדינה זהו פולמוס מרכזי.

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 06-05-2012, 08:46
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
יש לנו מזל שבששים וארבע השנים האחרונות..
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "ומה קורה כשמבחינה מדינית אין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי teddy002
ומה קורה כשמבחינה מדינית אין לנו מנדט לתקיפה?

מדינת ישראל נותנת לעצמה את המנדט מדי פעם לתקוף - על אף נטיה כזו או אחרת לשלול אותו ממנה בין ע"י אזרחיה שלה ובין ע"י אויביה. שכן בזכות זה אנו עדיין שורדים.

ישן 06-05-2012, 16:00
צלמית המשתמש של רועי AZ

מה זה יש תקיפה ויש תקיפה?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "יש תקיפה ויש תקיפה. ולתקוף..."

ציטוט:
יש תקיפה ויש תקיפה. ולתקוף מדינה זה עניין בעייתי יותר בשבילנו, ואנחנו מפסידים המון כלכלית בעקבות כך.

בכל תקיפה שאני מכיר - משתמשים בכוח צבאי.

רוב התקיפות שביצענו, היו כנגד צבאות של מדינות או ארגוני טרור של מדינות או כאלה ששואפים להיות מדינה (ועלינו למנוע זאת בכל דרך.)

לא הבנתי לאן אתה חותר..?

ישן 06-05-2012, 16:33
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני נלחם עם מי שצריך להלחם ולא משנה לי שהם "ידידי המערב"..
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "שתקיפה נקודתית של טרוריסטים..."

ציטוט:
שתקיפה נקודתית של טרוריסטים או חילופי אש בגבול זה לא כמו תקיפה כוללת של לבנון או מצרים. אנחנו רגילים בתקיפה של איזורים בלי השפעה מדינית עולמית ברמה הכלכלית כמו הפלסטינים, אבל כשאתה נלחם עם מצרים וירדן שאלה ידידות המערב או לבנון שהיא בת חסות של אירופה או סוריה שהיא תחת סין ורוסיה ואירגוני טרור שונים, אתה יוצר לעצמך אויבים.

כי בינתיים הם האויב שלי.

ישן 05-05-2012, 15:01
  cesium cesium אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.11
שאלה טובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "לחם, חופש, צדק חברתי"

א) אני לא בטוח שמדויק להגיד שהשמאל המצרי יזכה במקרה שמוסא ינצח. אין לשמאל המצרי הרבה בסיסי כוח היום (אולי - איגודי העובדים?). מעשית, הוא יצטרך לעשות את מה שהצבא אומר בהרבה עניינים. זה גם לא נכון להגיד שהוא יזכה ע"פ הסקרים הנ"ל - הבחירות שם הם בסגנון הצרפתי אאל"ט - לא סביר שהוא יקבל רוב בסיבוב הראשון ובסיבוב השני יתכן והאיסלמיסטים יתאחדו סביב המועמד האחר.

ב) מכל מקום, פניה מסוימת כנגד ישראל סבירה למדי ללא קשר למי יזכה בנשיאות. זו תהיה במידה רבה תוצאה של _חולשת_ השלטון והמדינה - יש שם בעיות כלכליות קשות וכנראה שאין להם פתרון מיידי, ובמידה אחרת תוצאת אידיאלוגיה. אבל אין דבר של ממש שאנו יכולים לעשות לחזק את השלטון או את מצרים.

ג) האיום העיקרי הוא מלחמה כוללת נוספת, והאיום המשני הוא פעילות טרור. קצת קשה לדבר על שני אלו בלי להזכיר את חמאס ורצועת עזה שיכולים לגרור אותנו לעימותים כאלו (וכאן אני רוצה להודות מקרב לב לכל אלו שארגנו את ההתנתקות ולאחר מכן לא ניקו את הרצועה ב"עופרת יצוקה". תמיד רציתי לחוות את מלחמות ששת-הימים ויוה"כ ממבט ראשון (ממש לא)), אבל זה כבר סוטה מהנושא, אז לא אזכיר אותם.

ד) אם כך, מה יש לעשות? אם קראת מאמרים בנושא הסיכויים לשימור השלום (דוגמית) אולי שמת לב לדבר מוזר: רוב המאמרים בנושא לא נותנים למצרים יותר מדי סיבות חיוביות לשמור על השלום. מזכירים את הסיוע האמריקאי (קטן יחסית לתל"ג המצרי***, ובהתחשב בכך שהצבא בעל תעשיות רבות, אני לא יודע עד כמה הוא באמת צריך את זה), ולעתים נדירות מאוד את הQIZ (זניח לגמרי). בד"כ, הטיעון נשען על חולשת המצרים ועל הטענה שהצבא לא רוצה להילחם. למשל, האפשרות שהם יפסידו אם הם ילחמו בישראל, או הצרות הכלכליות של מצרים או על מריבות אפשריות עם מדינות אחרות במקור הנילוס.

אם נמשיך את הטיעון לתוצאתו ההגיונית, האינטרס שלנו הוא לשמור על חולשתם ולהסיח את דעתם במידת האפשר, אבל לא במידה כזו שנעצבן אותם יותר מדי, ובלי להחליש את הצבא אלא אולי במצב שבו הוא לא יכול להשפיע על השלטון גם כך.

זו אחת הסיבות שכן משנה מי יזכה בהתמודדות הפוליטית - כנגד שלטון צבאי שאולי רק רוצה להוציא קיטור נפעל פחות מאשר נגד שלטון סלפי/האחים. למה? כי אנחנו כנראה לא רוצים להפיל את השלטון הצבאי, אבל לא בהכרח אכפת לנו אם מפריעים לאחים במצב שבו הם משתלטים על מצרים. מכאן:

1) האם יש איזושהי מדינה במעלה הנילוס שרוצה לקבל הרבה נשק מיד-שניה?
2) האם יש איזושהי דרך להשפיע על הכלכלה של מצרים? לחזק זה קשה, אבל להחליש זה הרבה יותר קל... כרישי המוסד פנויים? הערת צד: מצרים הודיעה שהיא תמשיך לספק גז לירדן דרך צינור הגז הערבי (ראה). אני חייב לציין שהצינור הזה עובר באזור כמעט אנרכי ובים מדרום לאילת. יהיה חבל אם איזה "גנב מתכות" או איזה "בדואי" משועמם יתחיל לגנוב חלקים מהצינור...
3) באשר לסיני - בט"ש ואפשר אולי יהיה להסתכן בפעילות בשטח לעתים נדירות.
4) יש להקים מחדש מסגרות בדרום.

ה) בכל מקרה, ההגיון כאן הוא של הסלמה - מצד המצרים (כדי להסיח את דעת העם, מסיבות אידיאלוגיות) ובסופו של דבר מצדנו גם אם לא נרצה (כדי להגיב על טרור, פעולה כנגד רצועת עזה, כדי לשמור על חולשתם אם נפעל ע"פ הטיעון הקודם). השאלה הקשה היא איך אפשר שבעתיד נרד מהעץ. [עריכה: אני מניח שהאמריקאים ינסו אבל זו עדיין שאלה קשה...] אפשרות אחת היא חזרה למצב הקודם - אינני יודע אם זה אפשרי בכלל אבל יכול להיות. אפשרות שניה היא התמוטטות כלכלית של מצרים ואנרכיה - ואז קשה מאוד לראות מה ימצא בקצה המנהרה שם. והאפשרות השלישית היא מלחמה. נחיה ונראה.

*** יש כל מיני דרכים להסתכל על התל"ג: תל"ג הכולל או תל"ג יחסית לשיוויון כוח הקנייה (PPP) וכד'. בכל מקרה התוצאה זהה אחרי שלוקחים בחשבון שהסיוע אליהם הוא "רק" כ1.3 מיליארד דולר.
השוואה בגוגל
https://www.cia.gov/library/publica...r/2001rank.html

נערך לאחרונה ע"י cesium בתאריך 05-05-2012 בשעה 15:19. סיבה: קלדת + עריכה
ישן 06-05-2012, 15:53

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי cesium שמתחילה ב "שאלה טובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cesium
א) אני לא בטוח שמדויק להגיד שהשמאל המצרי יזכה במקרה שמוסא ינצח. אין לשמאל המצרי הרבה בסיסי כוח היום (אולי - איגודי העובדים?). מעשית, הוא יצטרך לעשות את מה שהצבא אומר בהרבה עניינים. זה גם לא נכון להגיד שהוא יזכה ע"פ הסקרים הנ"ל - הבחירות שם הם בסגנון הצרפתי אאל"ט - לא סביר שהוא יקבל רוב בסיבוב הראשון ובסיבוב השני יתכן והאיסלמיסטים יתאחדו סביב המועמד האחר.

ב) מכל מקום, פניה מסוימת כנגד ישראל סבירה למדי ללא קשר למי יזכה בנשיאות. זו תהיה במידה רבה תוצאה של _חולשת_ השלטון והמדינה - יש שם בעיות כלכליות קשות וכנראה שאין להם פתרון מיידי, ובמידה אחרת תוצאת אידיאלוגיה. אבל אין דבר של ממש שאנו יכולים לעשות לחזק את השלטון או את מצרים.

ג) האיום העיקרי הוא מלחמה כוללת נוספת, והאיום המשני הוא פעילות טרור. קצת קשה לדבר על שני אלו בלי להזכיר את חמאס ורצועת עזה שיכולים לגרור אותנו לעימותים כאלו (וכאן אני רוצה להודות מקרב לב לכל אלו שארגנו את ההתנתקות ולאחר מכן לא ניקו את הרצועה ב"עופרת יצוקה". תמיד רציתי לחוות את מלחמות ששת-הימים ויוה"כ ממבט ראשון (ממש לא)), אבל זה כבר סוטה מהנושא, אז לא אזכיר אותם.

ד) אם כך, מה יש לעשות? אם קראת מאמרים בנושא הסיכויים לשימור השלום (דוגמית) אולי שמת לב לדבר מוזר: רוב המאמרים בנושא לא נותנים למצרים יותר מדי סיבות חיוביות לשמור על השלום. מזכירים את הסיוע האמריקאי (קטן יחסית לתל"ג המצרי***, ובהתחשב בכך שהצבא בעל תעשיות רבות, אני לא יודע עד כמה הוא באמת צריך את זה), ולעתים נדירות מאוד את הQIZ (זניח לגמרי). בד"כ, הטיעון נשען על חולשת המצרים ועל הטענה שהצבא לא רוצה להילחם. למשל, האפשרות שהם יפסידו אם הם ילחמו בישראל, או הצרות הכלכליות של מצרים או על מריבות אפשריות עם מדינות אחרות במקור הנילוס.

אם נמשיך את הטיעון לתוצאתו ההגיונית, האינטרס שלנו הוא לשמור על חולשתם ולהסיח את דעתם במידת האפשר, אבל לא במידה כזו שנעצבן אותם יותר מדי, ובלי להחליש את הצבא אלא אולי במצב שבו הוא לא יכול להשפיע על השלטון גם כך.

זו אחת הסיבות שכן משנה מי יזכה בהתמודדות הפוליטית - כנגד שלטון צבאי שאולי רק רוצה להוציא קיטור נפעל פחות מאשר נגד שלטון סלפי/האחים. למה? כי אנחנו כנראה לא רוצים להפיל את השלטון הצבאי, אבל לא בהכרח אכפת לנו אם מפריעים לאחים במצב שבו הם משתלטים על מצרים. מכאן:

1) האם יש איזושהי מדינה במעלה הנילוס שרוצה לקבל הרבה נשק מיד-שניה?
2) האם יש איזושהי דרך להשפיע על הכלכלה של מצרים? לחזק זה קשה, אבל להחליש זה הרבה יותר קל... כרישי המוסד פנויים? הערת צד: מצרים הודיעה שהיא תמשיך לספק גז לירדן דרך צינור הגז הערבי (ראה). אני חייב לציין שהצינור הזה עובר באזור כמעט אנרכי ובים מדרום לאילת. יהיה חבל אם איזה "גנב מתכות" או איזה "בדואי" משועמם יתחיל לגנוב חלקים מהצינור...
3) באשר לסיני - בט"ש ואפשר אולי יהיה להסתכן בפעילות בשטח לעתים נדירות.
4) יש להקים מחדש מסגרות בדרום.

ה) בכל מקרה, ההגיון כאן הוא של הסלמה - מצד המצרים (כדי להסיח את דעת העם, מסיבות אידיאלוגיות) ובסופו של דבר מצדנו גם אם לא נרצה (כדי להגיב על טרור, פעולה כנגד רצועת עזה, כדי לשמור על חולשתם אם נפעל ע"פ הטיעון הקודם). השאלה הקשה היא איך אפשר שבעתיד נרד מהעץ. [עריכה: אני מניח שהאמריקאים ינסו אבל זו עדיין שאלה קשה...] אפשרות אחת היא חזרה למצב הקודם - אינני יודע אם זה אפשרי בכלל אבל יכול להיות. אפשרות שניה היא התמוטטות כלכלית של מצרים ואנרכיה - ואז קשה מאוד לראות מה ימצא בקצה המנהרה שם. והאפשרות השלישית היא מלחמה. נחיה ונראה.

*** יש כל מיני דרכים להסתכל על התל"ג: תל"ג הכולל או תל"ג יחסית לשיוויון כוח הקנייה (PPP) וכד'. בכל מקרה התוצאה זהה אחרי שלוקחים בחשבון שהסיוע אליהם הוא "רק" כ1.3 מיליארד דולר.
השוואה בגוגל
https://www.cia.gov/library/publica...r/2001rank.html

א) אבל מצד שני הצד הוא בסיס השמאל הערבי, הלאומיות הערבית הסוציאליסטית, מהצבא צמחו מנהיגי הקצינים החופשיים, והצבא החילוני הוא זה שרוצה השפעה אנטי-אסלאמית במצרים. הצבא גם הבטיח לארה"ב כי במצרים שוררת יציבות והיא לא תיבלע ע"י האחים המוסלמים (וזאת בתמורה לסיוע אמריקאי), אז לבראדעי יש בסיסי כוח כמו גם למועמדי שמאל אחרים.
ב) אני מסכים איתך שחולשה פנים-מצרית תוביל להתגרות ולעוינות ממצרים, ובגלל שהמצרים מאוד רגישים לכבוד הלאומי שלהם, מלחמה תקשורתית נגדם לא תועיל לנו. ולכן עדיף ליצור נקודות השפעה במצרים...
ד) הצבא המצרי בהחלט בעל שליטה רבה במשק המצרי, יש לו תעשיות ועסקים רבים ולכן הוא רגיש מאוד כלכלית במיוחד במצב של מלחמה שבה העורף המצרי יהיה חשוף בקלות. ללא ספק מצרים איבדה את מעמדה בעולם הערבי מאז שנות ה-80, והיום היא תלויה בקשרים הכלכליים עם העולם המערבי ולכן אם המערב לא יהיה מרוצה מהתנהלות מצרים, הוא ימשוך את השקעותיו משם.
ה) לדעתי אתה עוסק בעניין נבואי מידי, דווקא הזירה המצרית מאוד ידועה בכלי הערכה מדויקים כלפיה אך אני מאמין שהתהפוכות וגורמי אינטרס במצרים הצליחו לטשטש את תמונת המצב.

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 06-05-2012, 17:31
  cesium cesium אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.11
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "[QUOTE=cesium]א) אני לא בטוח..."

א) אה, טוב, יש לנו הגדרות קצת שונות סמנטית. אם נקרא לקציני הצבא "שמאל", אז יוצא שהשמאל היה בשלטון בתקופת מובארק, שכידוע ניסה לעשות רפורמות ניאו-ליברליות... מכל מקום, מה שאמרתי נשאר בעינו - מוסא יאלץ לעשות בעניינים רבים את רצון הצבא (בין אם הצבא יקרא בסיס כוח שלו או לא). בראדעי פרש מהמירוץ לנשיאות, ונראה לי שהמהלכים שלו יוציאו אותו מחוץ לתמונה אבל נראה. אגב, המועמד האחר (המשעשע יותר) מוביל במרוץ לפי מספר סקרים, אבל אני מקווה שיפסיד ולו בגלל ששמו ארוך מדי

ב) נכון, אין טעם במלחמה תקשורתית, אבל אני לא לגמרי מבין למה אתה מתכוון ב"נקודות השפעה"?

ד) כן, זה נקודה טובה מאוד. סביר שמפעלי הצבא מייצאים סחורה והצבא בבירור קשור בטבורו לכלכלה. מצד אחר, הרבה מההכנסות הם מגורמים קשיחים (התעלה, יצוא גז) ויש לצבא כסף להלוות למדינה (!) אפילו במצב הנוכחי [מה שגורם לי לתמוה מאיפה כל הכסף...]. כל הענין הזה חסר שקיפות כך שקשה להעריך עד כמה הצבא תלוי ועד כמה זה משפיע על החלטותיו. לחץ מערבי? המערב ילך אחרי אמריקה, ואפשר לקוות שאמריקה יודעת לפחות שזה האינטרס שלה שלא יהיה כאן בלגן (אני לא אכתוב מה אני חושב על מדיניותו של אובמה בסוריה).

ה) אני לא מאמין ב"כלי הערכה מדויקים". בהרבה הערכות היסטוריות, אם היו מטילים מטבע במקום לשאול את דעת המודיעין היו מקבלים החלטות נכונות יותר. אפשר לנחש בסבירות טובה ולקוות שיש לנו מזל.

בקצרה, כפי שבטוח הבנת, אני די מודאג. יש תקדימים להפניית הזעם העממי אלינו, די והותר גורמים שישמחו "לעזור" בזה חינם-אין-כסף, ואני לא סומך על הממשל האמריקאי הנוכחי (והבא?) שידע מה הם עושים בכלל. הפרוגנוזה שלי שלילית, אבל עם סיכוי לייצוב. נראה.
ישן 07-05-2012, 11:39

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי cesium שמתחילה ב "א) אה, טוב, יש לנו הגדרות קצת..."

א) טוב מן הסתם הצבא מבוסס על ערכים ליברלים, אבל זה מן הראוי שצבא ידגול בערכים סוציאליסטים גם כדי לתת תחושת מוסריות בתוך הצבא וגם לעם המצרי, הצבא הוא הכבוד הלאומי של המצרים, נקודת האור שלהם, הם רואים בצבא ובחייליו את האנשים המחונכים והטובים של מצרים. חח בהחלט משעשע הסרטונים... גורם לי להיזכר במיטב אולפני הטלוויזיה והקולנוע במצרים, יש לי שאלה בנושא אני אשלח לך בפרטי.
ב) אני אחדד את הנקודה, במצרים יש כאלה שלא רואים בישראל האויב, שלא רוחשים שנאה ליהודים או לציונות, יש גם כאלה שמתעניינים בתרבות שלו. יש אנשים כאלה, רובם בני המעמד הגבוה או כאלה מהדור המצרי הישן. הצעירים המצריים לא חשופים לתרבות, לעברית, לשלום אלא לפרופוגנדה מאוד קשה ובלתי ניתנת לבריחה. אני מאמין שצריך שיהיה צוות מיוחד מכמה משרדי ממשלה שונים שידאגו להעמקת הקשרים עם העם המצרי, אנחנו צריכים לשלוח נציגים לדבר מול התקשורת המצרית וכו' וכו'. כל התקופה הרגישה הזו גורמת לנו להסתגר בתוכנו ולא משקיטה את השנאה כלפינו.
ד) אני זוכר בהרצאה שעברתי מטעם חיל המודיעין, שהבעיה של המודיעין הישראלי זה בידיוק העניין הזה - חוסר השקיפות, ישנה מפה פוליטית מסתורית במצרים, ניתן להרגיש ולהריח שיש בעלי השפעה שאיננו שומעים או רואים, כאלה שבאים מעשירי מצרים ומהצבא והם מכתיבים את עתיד המדינה. לצבא אין התנהלות פתוחה וענייני כספיו הם אולי אחד הסודות הגדולים של מצרים.
ה) אני מאמין שאפשר להעריך באופן מספיק מדויק מצבים סביבנו, זה נכון מה שאתה אומר אבל החשיבות שבהבנת המציאות נותנת לנו את הביטחון להיערך אליה.

גם אני מרגיש שלא בנוח על הממשל האמריקאי הבא, בין אם זה יהיה רפובליקני או אובאמה... בכ"מ אני מאוד נהנה לקרוא את מה שאתה כותב, אבל כנראה שבמצרים כמו במצרים - דוח'ול (א)ל-חמאם מוש מתל ח'ורוג'ו = הכניסה לבית המרחץ אינה דומה ליציאה ממנו (כלומר, לעיתים היציאה מעסק מסוים קשה מן הכניסה אליו)

- וינסטון צ'רצ'יל

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:18

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר