לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2012, 17:45
  david7 david7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.07
הקלות ביציאה לקצונה ליוצאי העדה האתיופית

היי אני סוג של חדש-ישן פה בפורום..

התגייסתי לפני שנה וחצי כמעט, ותמיד חלמתי לצאת לקצונה.
כשהתחלתי לברר מדוע אני לא מקבל זימונים לכנס קצונה וכו' נאמר לי
שנתוני האיכות שלי נמוכים וזה מה שמונע ממני (קב"א 52 דפ"ר 40).

עכשיו לאחר כמה חודשים מאז שקיבלתי את התשובה הזאת מהשלישות,
דיברתי עם מישהו שמנהל אירגון שמטרתו לשילוב נכון של אתיופים בצה"ל, שהוא עצמו סא"ל במילואים,
והוא אמר לי שקיים הסכם בין אכ"א (אגף כוח אדם) לבין אותו אירגון.

ממה שהבנתי, לחיילים ממוצא אתיופי בדר"כ אין מתאם קצונה גבוה וזה נובע מחוסר הצלחה
במבחנים הפסיכוטכניים - והשיטה שבה משתמשים לכימות הנתונים לא משקף את המציאות לגבי חיילים אתיופים (ד"א, עד כמה שזה שימע מעט מופרח - צה"ל מכיר בזה!)

אותו אירגון הגיע להסדר עם אכ"א (אגף כוח-אדם) שבו נאמר כי חיילים ממוצא אתיופי המעוניינים לצאת לקצונה ומתאם הקצונה שלהם מונע זאת מהם, זקוקים להמלצה ממפקדם הישיר (במקרה שלי זה רס"ן)
ומשם העניינים מתגלגלים לכך שהם יוצאים על תקן חריג.

השאלה שלי היא בתור חייל המעוניין לצאת לקצונה והאופציה היחידה שלו היא לצאת על תקן "חריג נתונים":

1) מישהו פה מכיר משהו ממה שתיארתי פה?
2) יש משהו מסויים שאני צריך לבצע, כמו פנייה לגוף ספציפי בצבא?
3) יכול להיות שלעוד אוכלוסיות יש קשר להסדר הזה, ואני פירשתי את זה כמשהו "בלעדי"?

תודה לכל מי שיוכל לעזור,
ומצטער על הבלאגן שבכתיבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2012, 18:04
  david7 david7 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי MickyO שמתחילה ב "עם כמה שאני לא מכיר את ההסדר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MickyO
עם כמה שאני לא מכיר את ההסדר - נשמע אמין ומקובל. אכ"א הוא הגוף שיכול להגיע להסדרים כאלה. מה שאתה צריך לעשות זה לפנות למפקד הישיר שלך (הישיר שלך הוא רב סרן? אם כן מצבך טוב) ולספר לו את כל העניין. תגיד לו שאתה מאוד מעוניין לקבל הזדמנות בלצאת לקצונה, שאתה רוצה שיעזור לך ושיתן לך חו"ד טוב, וכן לתאם את זה מול אותו הגוף תוך כדי שהמפקד שלך מודע לעניין ולכל הסיפור מכל הזוויות שלו.

בהצלחה!

קודם כל, תודה!

עכשיו שכחתי לציין שבשלישות אמרו לי לשלוח את החוות דעת של המפקד שלי (ממליץ מאוד), בנוסף למכתב אישי שלי שבו תיארתי פחות או יותר את המצב כמו שכתבתי כאן.
הבעייתיות פה היא שמשיחה עם אחת המש"קיות וקצינת כוח אדם (סג"מ) בבסיס שלי, נאמר לי שהן אישית לא שמעו על ההסדר הזה, ואני מפחד שמשהו יתפקשש לי באמצע..
ישן 09-05-2012, 07:26
  david7 david7 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Pop_Bite שמתחילה ב "לא פירשת שום דבר לא נכון, אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Pop_Bite
לא פירשת שום דבר לא נכון, אתה צודק לחלוטין וזאת תקלה שאתה לא מקבל זימונים.
אתיופים גם ללא מתאם 1 או 2 צריכים להיות בפוטנציאל הפיקודי של חיילים שמתאימים לקק"צ.

הבעיה היחידה שנראית לי הגיונית היא שאתה בחיל שלא ממש קשה למצוא לו אנשים לקק"צ (רפואה/ קשר) אז לא ממש רודפים אחריך.
תדבר עם המפקד שלך והוא אמור לפנות לפיקוד שלך ולבקש לך זימון למבדק (בתוך אתיופי מגיע לך לקבל ולא להכלל בתור חריג, ואם אתה אתיופי עם מתאם 1 או 2 אתה אפילו יכול להכשל במבדק ולהמשיך להכנה).

העניין הוא כזה: אני תומך לחימה א+ בשייטת 13 (חיל הים).*
אני לא יודע לגבי הקצאות לחריגים, אבל הבנתי שאצלנו בחיל יש הרבה שמעוניינים בקצונה.*

עכשיו, לגבי הנושא שלי ספציפית, המשקיות מהשלישות
לא כ״כ מבינות כשאני מתחיל לדבר איתן על ההסכם הזה עם אכ״א.
אני יכול רק לנחש שהן לא מכירות אותו כי אני יכול לספור את מספר
האתיופים שמשרתים איתי ביחידה על יד אחת (אמירת סוגריים כלשהי...)
ורובם לא ממש מעוניינים בקצונה.*

יש איזשהו משהו שאני יכול להסתמך עליו, כלומר להגיע לשלישות ולהפנות אותם לחוק מטכל״י או משהו דומה שיוכל להנחות אותם ?

ואגב, מהתגובה שלך אני מבין שאתה דיי מכיר את כל הנושא הזה.
אם תוכל להסביר לי יותר ולהנחות אותי בפרטי זה יהיה מצויין!
ישן 09-05-2012, 20:15
  ishaicohen ishaicohen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי david7 שמתחילה ב "הקלות ביציאה לקצונה ליוצאי העדה האתיופית"

ובכן "ההסכם" הזה הוא בלעדי..לכל מי שחריג נתונים..

בכל יציאה לקצונה יש את חריגי הנתונים, וממה שזכור לי צריכים להיות 5%-10% מכלל ההשלמה שתצא אליה.

בכל מקרה אתה אכן צריך המלצה מהמפקד שלך.
לא די שיידע מפקד את מלאכתו. עליו להיות אוהב את האדם, שחיי הפקוד שלו יהיו יקרים לו והחייל שנשלח אליו יהיה יקר לו, שיאהב אותו. רק מפקד כזה ימצא בפקודיו את מסירות-הנפש שתלכם לכל אשר ישלח אותם. אם המפקדים יעוררו את האמון, את הדבקות ואת האהבה בחיילים שלהם-אזי תדע כל אם עבריה כי הפקידה את גורל בניה בידי המפקדים הראויים לכך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i44.tinypic.com/bdqhi0.jpg]

ישן 10-05-2012, 20:14
  ishaicohen ishaicohen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי david7 שמתחילה ב "ומה הלאה? כרגע יש לי מכתב..."

אני לא מכיר שאתה בתור חייל צריך להתעסק עם זה, מבחינתך זה אמור להיות שקוף.

המפקדים שלך אמורים לטפל בכל התהליך הזה...
מכיוון שלא ביצעתי הליך זה בעצמי, אין לי תשובה לתת לך.
לא די שיידע מפקד את מלאכתו. עליו להיות אוהב את האדם, שחיי הפקוד שלו יהיו יקרים לו והחייל שנשלח אליו יהיה יקר לו, שיאהב אותו. רק מפקד כזה ימצא בפקודיו את מסירות-הנפש שתלכם לכל אשר ישלח אותם. אם המפקדים יעוררו את האמון, את הדבקות ואת האהבה בחיילים שלהם-אזי תדע כל אם עבריה כי הפקידה את גורל בניה בידי המפקדים הראויים לכך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i44.tinypic.com/bdqhi0.jpg]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר