לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2012, 05:01
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
גל רציחות בסוף השבוע: נרצח נער בן 17 מרחובות

נער בן 17 נרצח בדקירות סכין הלילה (יום א') בגן ציבורי ברחובות. צוות מד"א פינה אותו במצב קשה מאוד לבית החולים קפלן בעיר, אך שם מת מפצעיו. מהמשטרה נמסר כי עיכבה לחקירה כמה נערים. מעט מוקדם יותר אלמוני ירה בגבר בן 58 באשקלון. הוא פונה במצב בינוני לבית החולים ברזילי בעיר.
סמוך ל-02:00 התקבל דיווח במוקד במד"א על אדם המוטל על הרצפה ברחוב אברהם פרשני בעיר. צוות מד"א שהגיע למקום מצא את הנער שוכב על שביל, סמוך לגן ציבורי, ועל גופו פצעי דקירה בחזהו ובבטנו. הנער שכב מתבוסס בדמו ללא הכרה, כשסביבו חבורת נערים - ככל הנראה, מדובר בחבריו.

הצוות התחיל המאמצי החייאה במקום, ופינה אותו לבית החולים קפלן. אולם, שם איבד את הדופק, והרופאים שהחלו בניתוח מהיר לא הצליחו להחיותו, וקבעו את מותו. דובר מד"א, זכי הלר, סיפר: "מצאנו את הנער במצב קשה מאוד, והעברנו אותו בדחיפות לבית החולים בעיר. לצערנו, למרות המאמצים, מותו נקבע שם".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4225043,00.html
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-05-2012, 07:13
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "גל רציחות בסוף השבוע: נרצח נער בן 17 מרחובות"

התוצאה היחידה שתהיה לסיקור הנרחב סביב הדקירה היא שעוד בני נוער יצטיידו בסכין מתוך תחושה שהם חייבים את זה להגנה עצמית.

בלי טיפול אינטנסיבי משולב של מערכת החינוך, קמפיינים בתקשורת והחרפת האכיפה והענישה העניין הזה רק ילך ויחריף.

אני זוכר טוב מאוד את ההתלבטויות שהיו לי כנער האם לשאת עלי סכין. זה נבע מפחד. אתה חושש שלחבר'ה האחרים שבאים למועדון יהיה סכין ואתה יודע שאף אחד לא יחפש את זה עליהם בכניסה אז אתה אומר לעצמך שכדאי גם להביא למטרת הגנה עצמית. הסיבה שתמיד לא עשיתי את זה בסוף היא שהייתה לי התבונה להכיר בזה שיש לי נטייה להתפרץ לפעמים בכעס וכשאני במצב כזה זה לא חכם שיהיה לי משהו חד בהישג יד.

הסכינאות היא לא גזירה משמיים. מי שיחליטו לטפל בנושא ברצינות יצליח (זה אומר ללכת לבתי ספר ובשיחות קבוצתיות ושיחות של 1 על 1 לשמוע מהתלמידים מה הם חושבים גורם לחבר'ה בגילם לשאת סכין ואז ליצור תוכנית פעולה).

ישן 06-05-2012, 11:48
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
אם רק בסוף שבוע אחד יש שני מקרי רצח של בני נוער זה מעל ומעבר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=hamedinai]אפשר לחשוב..."

לא מדובר על יריקה. יריקה תעבור, החיים כבר לא יחזרו לעולם.

האלימות בקרב בני נוער החילוניים או הדתל"שים בחודש אחד = שווה לערך יותר מאשר שנה שלימה בקרב הדתיים והחרדיים (ואולי יותר).

הרי רצח זה רק קצה הקרחון של כל מקרי האלימות, סמים, שכרות, זנות וכן הלאה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4224840,00.html
באר שבע: ביקש שקט מנערים - ונדקר למוות

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...019#post4226451
צעיר בן 24 נרצח ביריות ביישוב הבדואי ערוער במהלך סכסוך בין משפחות. הוא פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע במצב אנוש ומת שם מפצעיו. המשטרה חוקרת את נסיבות המקרה.
בתקרית הירי נפצע נער בן 15 באורח קשה. הוא נפגע בצווארו ופונה גם כן לבית החולים סורוקה.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 06-05-2012 בשעה 11:52.
ישן 06-05-2012, 11:55

בזה שהנך מעלה מקרה שקרה לפני יותר משנה אחורנית אתה מחזק מה שכתבתי
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "די לחרטט, אתה רוצה שנעלה את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אתה רוצה שנעלה את המקרה של האברך שהרג את התינוקת שלו ונקיש מזה שכל החרדים רוצחים תינוקות?
.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/812/852.html

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
האלימות בקרב בני נוער החילוניים או הדתל"שים בחודש אחד = שווה לערך יותר מאשר שנה שלימה בקרב הדתיים והחרדיים (ואולי יותר).
.

ציטוט:
בתור בנאדם שמגדיר את עצמו חרדי- אתה נמצא קצת עמוק מדי בעסקי הפצת שנאת חינם.

אם נניח הייתי עושה תעמולה לאכול אוכל אורגני או צמחוני והייתי מביא נתונים איך אוכל צמחוני או וארגני מוריד את מקרי התמותה ב5%. האם אז היית טוען נגדי שזו שנאת חינם נגד כל אלו שאינם צמחוניים. למה כשמדובר על 5%, זה בסדר, ופה שמדובר על מאות אחוזים זה לא בסדר?

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 06-05-2012 בשעה 12:07.
ישן 06-05-2012, 12:19

הקיבוצים זו לא השוואה נכונה, כי הם חברה סגורה רק למצטיינים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "אז אולי נשווה את הקהילה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי totaljack
אז אולי נשווה את הקהילה החרדית לקהילה הקיבוצית ?
מתי בפעם האחרונה נתקלת במקרה אלימות בקיבוץ ?
.

מה אחוז עדות המזרח בקיבוצים?

אבל גם בקיבוצים יש מקרי רצח, והיות והם רק 2% מכלל האוכלוסיה, צריך להכפיל את זה ב20 או משהו כזה בכדי להשוות לאחוזים של החרדיים והדתיים.

בנוסף לזה, כמות הילדים ובני נוער בקיבוצים שואף לאפס. והרי עיקר מקרי אלימות זה בקרב בני נוער. לכן זה לא השוואה נכונה.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 06-05-2012 בשעה 12:21.
ישן 06-05-2012, 23:35
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קשה אפילו להתחיל להתייחס לכמות הבורות והדיעות הקדומות שבהודעה הזאת
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "הקיבוצים זו לא השוואה נכונה, כי הם חברה סגורה רק למצטיינים"

קודם כל, בקיבוצים יש אחוז ניכר של בני עדות המזרח.
שנית, ממתי "מצטיינים" סותר "בני עדות המזרח"? העובדה שאתה מכליל על בני עדות המזרח כמו שאתה מכליל לגבי חילוניים מלמדת על כך שבשורש תגובותיך עומדת פילוסופית חיים גיזענית-וגיזענות היא לא רק עניין דוחה מוסרית אלא גם מטעה שכן הכללות על בני אדם הן בדרך כלל מטעות ומובילות למסקנות מוטעות. גם מבחינת ההלכה היהודית אני מוצא אצלך קצת בורות שכן בדבריך למעלה סתרת אמירה יפה לפיה "כל המלבין פני חברו ברבים כאילו שופך דמים" (אימרה שמקורה לא בדיוק בחכמי יוון העתיקה) כמו גם אמירה יפה אחרת לפיה "מה ששנוא עליך אל תעשה חברך". אני רוצה לראות איך היית מגיב עם מישהו היה אומר: "אי אפשר להשוות את מספר מספר מקרי המעילה בין ארה"ב ויפן. כמה יהודים כבר יש ביפן?". ואידך זיל גמור (אפרופו).
ישן 06-05-2012, 12:02
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "בזה שהנך מעלה מקרה שקרה לפני יותר משנה אחורנית אתה מחזק מה שכתבתי"

מעניין שבחרת לא להגיב לסייפא של ההודעה שלי- אשמח לשמוע את תגובתך.

החברה החרדית, מטבעה, מסוגרת יותר ונוטה לטאטא את הבעיות שלה מתחת לשטיח או לפנות לפתרונות פנימיים בתוך הקהילה. מרבית הפשעים לא מדווחים למשטרה (גם כדי לא לאוורור את הכביסה המלוכלכת וגם כי המשטרה היא גורם לא רצוי).

אז קצת קשה לספק נתונים, כי באמת המקרים שיוצאים החוצה הם החמורים והקיצוניים, אבל באמת יהיה מעניין לבדוק את העניין מבחינת אחוזים, אל תשכח שהאוכלוסייה החרדית קטנה בערך פי 7 מהאוכלוסייה הלא דתית.

בנוסף לכך, אני בטוח שאם תתפוס שיחה עם אחת מנותנות השירות בתחנה המרכזית הישנה בת"א (או דומותיה) תגלה שמס' מכובד מהקליינטורה שלה חובשת שטריימלים.

אני לא טוען שהציבור החרדי מושחת כולו והפשיעה בו גואה, ממש לא, הטענות שלי הן:
1) כן, רמת הפשיעה שם לא גבוהה, אבל זה נובע בעיקר ממסגרות נוקשות וחינוך.

2) למרות זאת עדיין יש שם פשיעה שבמרביתה לא מדווחת לגורמים רשמיים.

3) מישהו אמר שבבניקים?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-05-2012, 14:32
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "אם רק בסוף שבוע אחד יש שני מקרי רצח של בני נוער זה מעל ומעבר"

ציטוט:

74.21% מהסטטיסטיקות מומצאות.
אתה רוצה שנתחיל לדבר על פעולות תג מחיר, או על אלימות אידיאולוגית אחרת? אני מניח שזו אלימות "מוצדקת" בעיניך, ולכן אתה לא מכניס אותה לנתונים המומצאים שלך.

ציטוט:
צעיר בן 24 נרצח ביריות ביישוב הבדואי ערוער במהלך סכסוך בין משפחות. הוא פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע במצב אנוש ומת שם מפצעיו. המשטרה חוקרת את נסיבות המקרה.
בתקרית הירי נפצע נער בן 15 באורח קשה. הוא נפגע בצווארו ופונה גם כן לבית החולים סורוקה.

אז גם מהבדואים אתה מצפה לחזור בתשובה? זה מעניין...

ישן 06-05-2012, 13:19
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "חשש או לא חשש"

לא וגם סכין לרוב תהיה בחירה מוטעת להגנה עצמית- היא דורשת רמת מיומנות גבוהה מאוד.

הנקודה היא שאסור לי, אזרח בגיר ושומר חוק, לשאת אלה טלסקופית או טייזר או כל אמצעי ייעוד אחר שישמש כהגנה עצמית, כי מעצם נסיבות הנשיאה שלהם אני הופך את התרחיש מ-למגנה עצמית ל-מתוכנן מראש (ואני אפילו לא נוגע בעובדה שהכלים הנ"ל אסורים בנשיאה לאזרחים בלי קשר).

המחוקק מצפה שברגע מצוקה אני אמצע באורך פלא כלי נשק חוקי מוטל לידי ובעזרתו אהדוף את תוקפיי.

ואני אפילו לא מדבר על רשיונות לאקדח. תאר לעצמך את אותו תרחיש בדיוק, רק שהנרצח יורד למטה עם אקדח בולט בחגורתו ובמדינתו כבר יש תקדימים של אנשים שביצעו ירי כחלק מהגנה עצמית וזוכו מכל אשמה. תראה כמה ילדים ידקרו אז.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-05-2012, 14:39
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ברור שמדיניות יותר מתירנית..."

לא היא לא.
לא ביקשתי ואני לא רוצה מדיניות מתירנית יותר, אני רוצה מדיניות מחושבת יותר.
מעבר לכך שהטיעון לכשעצמו הוא חלש, הרי כל מי שרוצה להשיג נשק לא חוקי יכול ועושה זאת למכביר, אנחנו במצב שבו המושג When you outlaw arms, only outlaws will be armed מתממש בשיא הפוטנציאל שלו.

ועזוב- בוא נשאיר את נושא הנשק החם מחוץ למשוואה, למרות שיש לי הרבה מה להגיד בנושא. מה התירוצים לגבי כלים שהם בהגדרתם אל-הרג? שכל ייעודם החל משלב ההגייה ועד המוצר המוגמר להגן על אנשים מפני תוקפים מבלי להרוג את התוקף?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-05-2012, 15:06
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא היא לא. לא ביקשתי ואני לא..."

ציטוט:
לא היא לא.
לא ביקשתי ואני לא רוצה מדיניות מתירנית יותר, אני רוצה מדיניות מחושבת יותר.
מעבר לכך שהטיעון לכשעצמו הוא חלש, הרי כל מי שרוצה להשיג נשק לא חוקי יכול ועושה זאת למכביר, אנחנו במצב שבו המושג When you outlaw arms, only outlaws will be armed מתממש בשיא הפוטנציאל שלו.

אני רוצה לציין שלא טענתי טיעון, אלה העליתי תהייה. וזה לא היה שימוש רטורי בתהייה, אני באמת לא בטוח מה עמדתי בנושא.
מצד אחד הטיעונים שלך הגיוניים, במידה מסוימת, ואכן מסתובבים בחוץ מלא נשקים לא חוקיים. בנוסף המצב בו אנשים חפים מפשע לא יכולים להגן על חייהם במצב של סכנה, ונאלצים להסתמך על משטרה שמתפקדת הרבה פחות טוב מהרצוי, הוא מצב בלתי נסבל.
מצד שני אין ספק שאם הרבה יותר אנשים יוכלו לרכוש נשקים, אז יהיו בחוץ עוד יותר נשקים, וחלקם יגיעו לידיים הלא נכונות - גם לידיים כאלה שלא היו מצליחות להשיג נשק היום. תחשוב למשל על ערס צעצוע, שאינו נגיש היום לנשק, כי הוא סתם ערס צעצוע, אבל יוכל לקנות נשק הרבה יותר בקלות/לקחת לסיבוב את הנשק של אבא, אם ימכרו נשק בצורה חוקית לכל מי שמעוניין, ואין לו עבר פלילי.
צריך לראות מה קורה במדינות בהן הרבה יותר קל לקנות נשק מאשר בישראל דוגמת ארה"ב, ולבדוק כמה אנשים נהרגים כתוצאה מנשקים חוקיים, וכמה ממקרי המוות אפשר היה למנוע אם מדיניות נשיאת הנשק שם הייתה דומה לזו שבישראל.

ציטוט:
ועזוב- בוא נשאיר את נושא הנשק החם מחוץ למשוואה, למרות שיש לי הרבה מה להגיד בנושא. מה התירוצים לגבי כלים שהם בהגדרתם אל-הרג? שכל ייעודם החל משלב ההגייה ועד המוצר המוגמר להגן על אנשים מפני תוקפים מבלי להרוג את התוקף?

אני לא מצליח לחשוב על אף נשק שיכול לשמש רק להגנה עצמית, ולא יכול לשמש לתקיפה. בעיקרון כל הטיעונים שרלוונטיים לגבי נשק חם, לטוב ולרע, רלוונטיים גם לגבי האמצעים האלה, רק חלשים יותר (שוב, לטוב ולרע), בגלל שרמת המסוכנות, כמו גם רמת האפקטיביות שלהם נמוכה יותר.

ישן 06-05-2012, 15:19
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]לא היא לא. לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
מצד שני אין ספק שאם הרבה יותר אנשים יוכלו לרכוש נשקים, אז יהיו בחוץ עוד יותר נשקים, וחלקם יגיעו לידיים הלא נכונות - גם לידיים כאלה שלא היו מצליחות להשיג נשק היום. תחשוב למשל על ערס צעצוע, שאינו נגיש היום לנשק, כי הוא סתם ערס צעצוע, אבל יוכל לקנות נשק הרבה יותר בקלות/לקחת לסיבוב את הנשק של אבא, אם ימכרו נשק בצורה חוקית לכל מי שמעוניין, ואין לו עבר פלילי.

קודם כל לא יהיו יותר נשקרים בחוץ, כי הרבה מהזכאים היום לא יהיו זכאים "מחר".

אבל פה בדיוק הנקודה, נשק חוקי רשום במ"י ובמשרד לבטחון פנים. אם איזה ילד ערס יקח את הנשק של אבא שלו ויבצע אתו עבירה, בדיקה בליסטית אחת זריזה ויודעים בדיוק מאיזה נשק הקליע נורה. בדיקה ברשומות מעלה את השם והכתבות של בעל האקדח. כמה דקות לאחר מכן משטרת ישראל דופקת בדלת. לאחר אירוע אחד שבו האבא נכנס למאסר עולם על רצח שהבן שלו ביצע באקדח החוקי שלו- כל האבות ישמרו על האקדח שלהם וחשוב מכך- על הילדים שלהם, הרבה יותר טוב.

(מה גם שמדיניות הנשק שאני חולם עליה תכלול סינון הרבה יותר גס של זכאים וגם הכשרה למודעות נעילת הנשק בכספת כשהוא לא עלייך- למרות שהוא צריך להיות עלייך רוב הזמן, כולל אספקטים משפטיים וכו' וכו')
ציטוט:
צריך לראות מה קורה במדינות בהן הרבה יותר קל לקנות נשק מאשר בישראל דוגמת ארה"ב, ולבדוק כמה אנשים נהרגים כתוצאה מנשקים חוקיים, וכמה ממקרי המוות אפשר היה למנוע אם מדיניות נשיאת הנשק שם הייתה דומה לזו שבישראל.

זאת סטטיסטיקה בלתי ניתנת לבדיקה בעליל, כי אי אפשר לכמת את האנשים שהיו נרצחים אם לא היה בבעלותם נשק.

מה גם שנמאס לי שמשתמשים בארה"ב כדוגמא לרוע של נשק ממוסד, לארה"ב יש את המחלות שלה, אתה יודע איזו עוד מדינות נמצאות בראש רשימת כלי הנשק החוקיים? שוויץ, פינלנד, שוודיה, נורווגיה, צרפת, קנדה, אוסטריה, איסלנד, גרמניה, ניו-זילנד ועוד.
כולן ידועות לשמצה בפשיעת הירי הגואה, נכון?
ציטוט:
אני לא מצליח לחשוב על אף נשק שיכול לשמש רק להגנה עצמית, ולא יכול לשמש לתקיפה. בעיקרון כל הטיעונים שרלוונטיים לגבי נשק חם, לטוב ולרע, רלוונטיים גם לגבי האמצעים האלה, רק חלשים יותר (שוב, לטוב ולרע), בגלל שרמת המסוכנות, כמו גם רמת האפקטיביות שלהם נמוכה יותר.

טייזר הוא נשק אל הרג. שוקרים חשמליים. גז מדמיע/פלפל. אלה טלסקופית. מגוון רחב מאוד של תחמושת שנורה מאקדחים/רובים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-05-2012, 15:44
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] טייזר הוא..."

אתה מתמם. גם הידיים שלי יכולות להיות משומשות לתקיפה והן אפילו יכולות להרוג, בניגוד לשאר הנשקים שמניתי. אתה יכול להכניס למשוואה גם מזלג, סכין מטבח (אפילו לא החדות, סכיני חמאה), האוטו שלי, אבן שזרוקה בגינה ואת החלון בדירה שלי, דרכו אני יכול לזרוק אותך.

אז אולי נוציא חוקים שעל כל האנשים להסתובב עם כפפות מטבח מודבקות מסביב לידיים, הסכו"ם היחיד שיותר לשימוש יהיה ספורק, נשים סורגים לא נפתחים על כל החלונות ונמסמר לרצפה כל חפץ ששוקל יותר מ200 גרם.

מי שרוצה להרוג אותך ימצא דרך להרוג אותך, הדבר היחיד שצריך לעניין אותך (ואת המחוקק) זה איך למקסם את יכולת ההגנה העצמית שלך. היות ורוב בני האדם לא ניחנו בכישורים הנדרשים בשביל להצטיין באומנות לחימה (נוציא מחוץ למשוואה את הזמן והכסף שנדרשים להשקעה), חלק גדול מציבור המותקפים הוא בכלל קשישים ושבחלק מהמקרים זה "קרב" של אחד מול כמה וכמה, יחס שאפילו צ'אק נוריס לא יצלח מחוץ להוליווד- יש מקום לאפשר לאזרחים שומרי חוק להצטייד בכלי שישמש להם הגנה בעת הצורך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-05-2012, 15:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]לא היא לא. לא..."

הדוגמה של ארה"ב היא די גרועה פשוט כי ההבדל בין חוקי הנשיאה בין המדינות נעים בין אסור למותר בגלוי ובהחבא. למרות זאת אי אפשר להראות שום הבדל בסטטיסטיקות הפשע בקורלציה לחוקי נשיאת הנשק.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-05-2012, 19:28
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ברור שמדיניות יותר מתירנית..."

זו שאלה טובה. אבל נשאלת גם השאלה אם זה מצב סביר שהמדינה לא מצליחה להגן על האזרחים שלה, ובאותה נשימה היא גם מונעת מאותם האזרחים להגן על עצמם. אני חושב שבמקרה הזה אי אפשר להחזיק את החבל בשני הקצוות שלו, או שהמדינה תגן על האזרחים שלה בצורה אפקטיבית או שהיא תיתן לאזרחים להגן על עצמם. אני חושב שזו העבודה של המשטרה להגן על האזרחים, ואני לא בעד לתת רישיונות נשק בצורה סיטונאית לכל מי שרק רוצה, אבל במצב כזה שהאזרח שומר החוק פשוט נקטל ברחובות אפשר להקל במעט את התבחינים לקבלת נשק (או שכמו שכבר אמרתי המשטרה תתחיל לעשות את העבודה שלה).

ישן 06-05-2012, 18:49
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חביבי, אלה טלקסופית מותרת..."

הבעיה היא שזה נתון לפרשנות מקומית ומיידית ולא מעוגן בחוק. אני מכיר מישהו שהחרימו לו לדרמן (שאותו הוא נשא מתוקף היותו איש מקצוע) רק בגלל שהחוק פתוח לפרשנות והשוטר פרש את זה איך שבא לו. הייתה לו האפשרות ללכת למשטרה, למלא טופסולוגיה, לשלם כל מיני "עמלות", להמתין מי יודע כמה זמן ואולי לקבל את הלדרמן בחזרה, אבל למי יש כוח?

אני מאמין שהפרוצדורה של אלה תהיה דומה ואפילו חמורה יותר, עם כל הכבוד אפילו למאבטחי הרכבת וביטוח לאומי, אם יעצור אותך שוטר וישאל אותך לפשר הדבר ותענה "הגנה עצמית", תמצא את עצמך מהר מאוד נטול אלה, במקרה הזול ביותר.

מעבר לעובדה שהיא לא כ"כ נוחה לנשיאה יומיומית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-05-2012, 19:03
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הבעיה היא שזה נתון לפרשנות..."

יש התייחסות בחוק לגבי אולרים וסכינים, כך שיש מקום לפרשנות. אין התייחסות בחוק לנשקים אחרים (פרט לאגרופן)- לא תרסיס פלפל, לא אלה, לא שוקר. שוטר מעצבן במיוחד יכול גם לקחת לך את השוקר, ואין ספק שהוא כלי הגנה עצמית מוכר וידוע.

אלה מתקפלת באה בשתי תצורות. הקשיחה, שלאחר השליפה היא נשארת קשיחה, וזאת שהיתה לי- שהשלבים החבויים שלה שיוצאים בשליפה הם מעין קפיץ גדול. היא קטנה יותר, כ-20 ס"מ אורכה, יכולה להיכנס בקלות לכיס המכנסיים, שלא לדבר על תיק או מעיל. חיסרון- מכיוון שהיא מתקפלת לא ניתן לבצע איתה מיני תרגילים כמו עם הקשיחה, אבל היא מכאיבה לא פחות, ולא מהווה סכנת חיים לתוקף.

http://images.bidorbuy.co.za/user_i...pring_Baton.jpg

יש בה גם אפקט של הרתעה, השליפה עצמה מרתיעה.

ישן 06-05-2012, 19:15
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יש התייחסות בחוק לגבי אולרים..."

זאת הנקודה שלי, זה לא מעוגן כחוקי ועל כן שוטרים יטו להחמרה ואין שום דבר שאתה יכול לעשות בנדון.

אגב, ציטוט מחוקי מדינת ישראל שמגדירים מהו כלי ירייה-
ציטוט:
"כלי יריה" — פירושו כלי בעל קנה העשוי לירות כדור, קלע, פגז, פצצה או כיוצא באלה, שבכוחם להמית אדם, וכולל חלק, אביזר ותחמושת של כלי כזה, וכן כלי נשק שסוגל לפלוט חומר הנועד להזיק לאדם, לרבות חלק, אביזר ותחמושת לכלי נשק כאמור ולרבות מכל המכיל או שסוגל להכיל חומר כאמור, ולמעט מכל גז מדמיע;

אז גז מדמיע חוקי(שכבר לא קיים למיטב ידיעתי במסגרת אזרחית) אבל לא תרסיס פלפל ובוודאי שלא שוקר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-05-2012, 20:24
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הפוך- החוק לא עובד ככה, מותר..."

טייזר לא חוקי מפורשות בחוק. שוקר פולט חומר שמזיק לאדם.

אה כן ולך תשכנע שוטר שמה שאתה אומר זה נכון. אני מקווה שאני סתם מברבר בשכל, אבל מעניין מה תהיה תגובת שוטר שיראה אותי נושא אלה טלסקופית ואם יש לכך תקדימים.

עריכה, משיטוט קצר אני מביא את הציטוט הבא (לא של מומחה, סתם מישהו שכתב באיזה פורום):
לדעתי זה לא חוקי. כי חוק העונשין (התשל"ז, 1977) מגדיר בפירוט איך אתה צריך להתגונן - אתה חייב להגן על עצמך, ועל זולתך, אבל בשימוש בכח סביר. כח סביר, משמעו להיות שווה לתוקף. אלה זה כבר כלי נשק. אמנם כלי נשק קר, וותיק מאוד, אך עדין כלי נשק.
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=194200

נשמע בדיוק כמו סוג הפינות שאוהבים לדחוף אליהם אזרחים חפים מפשע במדינתנו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 06-05-2012 בשעה 20:29.
ישן 06-05-2012, 20:46
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "טייזר לא חוקי מפורשות בחוק...."

שוקר לא פולט חומר, חשמל אינו חומר
שוקר נמצא אצל הרבה בחורות בתיק, אין שוטר בעולם שיעצור אישה שיש לה שוקר.
לגבי האלה- יש עניין של כוח סביר, ברור. אני מסכים שאולי קל יותר להפריז בכוח כשיש לך אלה ביד, אבל אני אישית ואני חושב שגם אתה יכולים לגרום הרבה מאוד נזק גם ללא אלה, אם אנחנו לא שולטים בעצמנו.
אתה לא תסדוק שתי צלעות עם אלה לערס בן 14 שאינו חמוש, כמו שאני לא אכניס לו ברכיות לכליות כמו מתאגרף תאילנדי על סטרואידים עד שישתין דם כל החיים. אבל זה לא קשור לאלה.

ישן 06-05-2012, 20:58
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שוקר לא פולט חומר, חשמל אינו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
שוקר לא פולט חומר, חשמל אינו חומר
רואים שאתה לא מבין במשפטים.
ההגדרה המשפטית של כל מושג שהוא איננה בהכרח ההגדרה הפיזיקלית/כימית/רפואית/ארכיטקטונית/פרמקולוגית/אמנותית/.../וואטבר שלו. להגדיר יציאה של זרם חשמל כ"חומר" (אולי במסגרת של פרשנות תכליתית) זה דבר קל שבקלים. עשו כבר דברים הרבה יותר הזויים מזה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
שוקר נמצא אצל הרבה בחורות בתיק, אין שוטר בעולם שיעצור אישה שיש לה שוקר.
מה זה משנה אם השוטר יעצור אישה שיש לה שוקר? השאלה היא האם הוא יעצור גולנצ'יק (או גבר אחר) שיש לו שוקר.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 06-05-2012, 13:52
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
סכין אינו כלי נשק להגנה עצמית
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "התוצאה היחידה שתהיה לסיקור..."

לא בתסריטי ה"רחוב" לפחות. הסכין, לכל היותר, מיועדת לתת לך תחושה מדומה של בטחון. לא מדובר פה על ג'ונגל, או לחילופין לוחמת גרילה. זוג רגליים בריאות יצילו אותך מפי שלוש יותר תסריטי תקיפה מאשר סכין שתחזיק בכיס.

חלק נכבד מהרציחות בסכינים בזמנים שאני זוכר היו סוג של אקטים פחדניים - דקירה אחת מהירה, שהתבררה כקטלנית. לא הגנה עצמית (לפי שום הגיון מעוות, גם לא זה של בני נוער שיכורים) ולא התקפה ולא נעליים. סתם מחשבה מהירת חימה שזרקה יד עם סכין היישר אל עורק של מישהו אחר. על כל נדקר שמת, ישנם עשרים שסיימו עם תפרים. אני במהלך חיי נתקלתי בכמה אנשים שנקלעו (לעולם לא "בצדק") למקום בו נדקרו מחפצים כגון בקבוק שבור ועד סכין. לאחד בקושי הצילו את הכיליה, אחר סתם גמר עם צלקת מכוערת. כולם הותקפו בשיטה של "קריז" בידי נערים/צעירים שלא יכלו לתת שום הסבר הגיוני פרט ל"הוא עשה/אמר/הסתכל עלי ככה ולא יכולתי לא לעשות משהו".

שורת שוטים, החל משי גולדן (שכבר התבזה לפני כמה שבועות עם פרשנות מרחיקת לכת אודות החברה הישראלית בפרשת ה"אורגיה בחוף הים") ועד אנשים בעלי אג'נדה שונה כבר מדברים הבוקר גבוה גבוה על החברה הישראלית. מעניין שחלק לא קטן מהם שייך למחנה אשר הופך את השלטת החוק והסדר לפי ה"ערכים הישנים" לסוג של בירוקרטיה מתישה. אלה שמעדיפים מערכת משומנת ויקרה של שיקום/חקירה/העמדה לדין/כליאה, על פני מערכת פשוטה יותר של הרתעה+אכיפה.

דווקא בחברה הישראלית - שביננו? לא בדיוק מורכבת מקשוחים סטייל גלוחי ראש בבריטניה, או "גנגס" של היספאנים בקליפורניה אלא יותר משחיפים בכיינים וילדותיים שההורים שלהם מרוויחים טוב וסבא שלהם מתנדב ב"יד לקשיש" - יש מצב מאוד נוח להלטת חוק וסדר ב"אמצעים הישנים". לא מדובר פה על נוער שDoing time זו משאת נפשו. חלק נכבד מהרוצחים/פחדנים הללו יהפכו להיות סתם אזרחים סבירים (מסוגים שונים) אם רק "נגשר" על השנים בהן הם מתפפתים לסכינאות. העדר אכיפה היא סיבה פשוטה להפליא, ומתבקשת למה שקורה פה יום יום.

לא... לא מדובר על גלוחי ראש אנטי ממסדיים ושיכורים. לא , לא מדובר פה על שחורים מהגטו שבם דור רביעי לשנאת ה POOL-LIS . לא , לא מדובר פה על "צעירים" מהמגזר שמשעמם להם והם גם קצת שונאים אותנו... מדובר על נוער שאכיפה דרקונית של המשטרה נגדו תעשה לו נפלאות. מה קרה? למה לא להתחיל לשלוח שוטרי מקוף שיעמידו את הבנדיטים הקטנים עם ידיים על הקיר? למה לא לפזר את ההתקהלויות שלהם עם הנרגילות ביותר מאשר צעקות? מה יקרה? יעלבו? זה סותר את "מגילת זכויות הילד" שמוקדש לה שבוע בביה"ס?

אז נכון שכמה עשרות נערים יחטפו יותר ממה שמגיע להם. נכון שלא כל אחד שמעשן נרגילה ומדבר בקול רם מגיע לו יחס דרקוני כזה. אבל אני מצתער... הבעיות של המושתן הקטן שלא משלם מיסים מעניינות לי ת;תחת. אני משלם מיסי עתק, קם לעבודה בזמן ומחנך ילדים להיות אזרחים טובים. אני רוצה לישון בלילה ולקום בבוקר לעבודה. אם המושתנים הקטנים לא מסוגלים לקחת את הנרגילות וכוסות הפלסטיק של הרדבול וודקה שלהם לאיזה חור בקצה העיר, אין לי שום רחמים עליהם. לא רוצה לרדת ולריב אתם. לא רוצה לחשוב את הם מחביאים איזה "סקאלף" בין הסוללה לסלולאר... רוצה שהמשטרה תקבל הוראה שמשקפת בחירה:

1. הסבבה של בני נוער פורקי עול בשנתיים-שלוש שבהם זה המצברוח שלהם.

2. ה"סבבה" של פי עשר ילדים, בעלי משפחות קשישים ומי לא שמה לעשות? החיים שלם משעממים ואפורים כאלה... רוצים לישון בשקט, רוצים שגני השעשועים של הזאטוטים שלהם לא ירופדו זכוכיות וגרעינים.

אני רוצה את אפשרות "2". ולא... לא רוצה סוללה של עובדות סוציאליות שינסו להמציא את הגלגל. רוצה שהפישרים יפחדו בדיוק כמו שעצמאי מפחד מ מע"מ. מגיע לנו, לא?

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 06-05-2012 בשעה 13:55.
ישן 06-05-2012, 19:20
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ידידי...
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "החברים שעושים זאת בראשל"צ עשו..."

את תסריט ה"תלמידים יחד איתנו באכסניית י"ד לי:ד יש גם שכבה של תיכון ג'סי כהן אסור לכם לעבור את תחום האגף" אני בהחלט מכיר... אבל גם את ההתקלויות אתם זוכר גם זוכר... זה היה רחוק מלהיות מפחיד או מסוכן כמו היום. כמי שהתנדב עשר שנים ב"משמר השכונה" אני יודע שאלה שהחביאו איזמלי מנתחים בסוללה ממש לא היו צאצאים נאמנים של בתימים...

חמימות המוח בעבר הייתה שייכת יותר לגברים, ממעמדות מסויימים או רקע מסויים, לא לנערים על בסיס גיל.

ת'מע אני גם זוכר שבשכונה היו סתם גברים אלימים שבגלל שהיו איזה סרן בחרמ"ש חשבו שהם השריף של השכונה. הרביצו לילדים על דברים כמו מעבר דרך הגינה, או בעיטה לכדורגל לחלון לא נכון. איימו באקדח הברטה טוטו שלהם על איזה אלטעזאכן ערבי שהעז להתווכח עם לקוח, או דברים כאלה. אלו תופעות שדווקא נעלמו מן העולם.

התופעה של נוער "רוצח לעת מצוא"? זה יחסית חדש. קשור גם קשר הדוק לאלכוהול.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:43

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר