לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2012, 14:04
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
רק(כ)בת ישראל: 220 מיליון שקל הפסד, 300 עובדים חדשים

"בדו"ח של רשות החברות הממשלתיות ניתן לראות כיצד המאבקים הפנימיים נגסו בהכנסות מונופול המסילה, אשר סיים את שנת 2011 עם הפסד של 219.9 מיליון שקל לעומת הפסד של 165.2 מיליון שקל ב־2010 - גידול של יותר מ־33%".

"תזרים המזומנים של החברה, שהצטמק מכ־26 מיליון שקל ב־2010 ל־4 מיליון שקל בלבד ב־2011 - צניחה של 85%".

"למרות התוצאות הכספיות העגומות, מספר עובדי החברה הגיע ל־2416, עלייה של כ־14% לעומת סוף 2010. נתון זה סותר את טענת וועד העובדים על התעמרות בו, כיוון שלפי נתוני רשות החברות הרכבת היא החברה הממשלתית היחידה שהגדילה את כוח האדם שלה בצורה כה משמעותית".

http://www.calcalist.co.il/local/ar...3570136,00.html

-------------------------------------------------------------------

לא יאומן. החברה הזו מפסידה מיליונים אבל ממשיכה לשכור עובדים.
גילה אדרעי צוחקת על חשבוננו ואנחנו ממשיכים לסבול מרכבת
שפשוט לא עושה את העבודה שלה ולא עומדת בשום פרמטר של
שרות לאזרח שלרוע מזלו צריך להשתמש בשרותי הרכבת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-05-2012, 14:13
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
השאלה גם כמה מהעובדים האלה הם דוד של/בן של וכו'
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "רק(כ)בת ישראל: 220 מיליון שקל הפסד, 300 עובדים חדשים"

צריך להיות חרם צרכנים עליהם
לא בגלל מחיר (שגם הוא יחסית גבוה) אלא בגלל ה(חוסר) שירות וה(חוסר) בטיחות
במצב כספי שכזה יפסיקו לתחזק קרונות ומסילות אבל יפעילו כרגיל את הקווים ("כרגיל" במונחים של גילה והחבר'ה...)
מי מבטיח לך שלא הונח מטען חבלה על המסילה אבל לא טרחו לבדוק?
מי מבטיח לך ששוב הרכבת לא תרד מהפסים?
קראתי סיפור לא מזמן שאחד מעובדי הרכבת קיבל רשיון לנהיגת קטר ע"י הדוד שלו שבחן אותו
לטיפוסים הללו אכפת רק מעצמם ולא מהציבור שהם אמורים לשרת
הגיע הזמן להחרים עד שסופסוף יהיה טיפול שורש בגוף הרקוב הזה

ישן 06-05-2012, 18:42
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני חושב שהבעיה נוצרת בגלל..."

הרכבת היא לא באמת מונופול. אין שירות שהיא מציעה ואתה לא יכול למצוא לו תחליף. אם יש לך אפשרות לעלות על אוטובוס או מונית שירות במקום, הרי שיש לך תחליף.
הבעיה המרכזית היא שחברה ממשלתית לא באמת מוכוונת ליעילות בעסקים. אם עסק פרטי כושל, מספק שירות לא אמין, מוצר לא טוב, מייקר מחירים, ומפסיד זמן רב, הוא ייסגר. אין אפס. חברה ממשלתית יודעת שיצילו אותה. היא יודעת שהיא לא באמת תפשוט רגל (מקרה אגרקסקו היה נקודתי, ובקנה מידה קטן יותר בהרבה), היא פשוט תפעיל את משלם המיסים לממן לה את ההפסד. היא תשלח את עובדיה להתפקד למרכזי המפלגות, כדי שיקרצו לשר ויגידו לו שיוותר. היא תשלח את עובדיה להצביע למזכיר הסתדרות שיפעל לטובתה, גם אם זה אומר לגייס את כל המשק עבור החברה הזאת. היא יכולה לשבות חצי שנה בתיאוריה, זה לא כמו מפעל שאם הוא שובת הוא מפסיק להכניס כסף ונאלץ לסגור.

ישן 06-05-2012, 15:24
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
"למה שאני"... איזה אגואיזם נאיבי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=רומק]צריך להיות חרם..."

מילא, אם היית שואל "למה שאני אסתער ברגע האמת בקרב?". על זה קצת קשה יותר לענות.
אבל התאגדות צרכנים? זה מסוג הדברים שניתן להצדיק מתמטית באמצעות תורת המשחקים.
תסתכל על הציבור החרדי - כשהם פותחים בחרם צרכנים אף אחד לא שואל "מי יממן לי את ההפרש?". ובסופו של דבר זה משתלם להם כקבוצה. ולא קשה להבין למה, גם בלי להכנס לחישובים.

במקרה הזה, עם זאת, יש בעיה אחרת. מדובר בחברה ממשלתית. הציבור בכל מקרה משלם את ההפסדים. לכן להחרים את הרכבת זה טמטום. לא ניתן להחרים חברה שאינה מכוונת רווח במידה מספקת.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 06-05-2012, 20:48
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לא.. אני עובד בתאגיד סטטורי שאת המשכורת אני מקבל אצלו מרווחיו
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הוא עובד בחברה ממשלתית שיש לה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
הוא עובד בחברה ממשלתית שיש לה ועד שיכול למעוך לך ולי את הביצים בדומה לועד
עובדי הרכבת (איפה בדיוק אני לא זוכר), הוא כתב את זה בעצמו לא פעם בפורום. בקיצור
כנראה שזה משהו בסגנון יד רוחצת יד

לא הבנתי למה זה רלוונטי ואת ה"יד רוחצת יד" ואיך זה קשור אלי...?

ישן 07-05-2012, 10:22

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא.. אני עובד בתאגיד סטטורי שאת המשכורת אני מקבל אצלו מרווחיו"

זה קשור אליך כי לדעתי זה עונה על השאלה שלו ומסביר למה אתה מתאמץ לייפות את המציאות לגבי כל מה שקשור לועדים הגדולים שמשתינים על כולנו בקשת (במילים אחרות אתה חלק מועד כזה ולכן אתה תומך בצורה כמעט עיוורת בועדים דומים). אהבתי ההתפלפלות שלך לגבי התאגיד הסטטוטורי. עד כמה שאני זוכר עצם זה שהגוף שאתה עובד בו הוא תאגיד סטטוטורי לא אומר בהכרח שאתה לא עובד מדינה. המוסד לביטוח לאומי הוא גוף סטטוטורי למשל ולכולם ברור שעובדי הביטוח הלאומי הם עובדי מדינה. מקום העבודה שלך מקבל תקציב מהמדינה ולמרות שאתה טוען שאתה מקבל את המשכורת שלך מהרווחים שלו הרי שאם מקום העבודה שלך יתחיל להפסיד זה לא אומר שלא תקבל משכורת.

ישן 07-05-2012, 13:09
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני עובד במקום שועד חזק מייצג אותי תודה לאל..
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זה קשור אליך כי לדעתי זה עונה..."

ציטוט:
זה קשור אליך כי לדעתי זה עונה על השאלה שלו ומסביר למה אתה מתאמץ לייפות את המציאות לגבי כל מה שקשור לועדים הגדולים שמשתינים על כולנו בקשת (במילים אחרות אתה חלק מועד כזה ולכן אתה תומך בצורה כמעט עיוורת בועדים דומים). אהבתי ההתפלפלות שלך לגבי התאגיד הסטטוטורי. עד כמה שאני זוכר עצם זה שהגוף שאתה עובד בו הוא תאגיד סטטוטורי לא אומר בהכרח שאתה לא עובד מדינה. המוסד לביטוח לאומי הוא גוף סטטוטורי למשל ולכולם ברור שעובדי הביטוח הלאומי הם עובדי מדינה. מקום העבודה שלך מקבל תקציב מהמדינה ולמרות שאתה טוען שאתה מקבל את המשכורת שלך מהרווחים שלו הרי שאם מקום העבודה שלך יתחיל להפסיד זה לא אומר שלא תקבל משכורת.

והמקום הזה מספיק חזק כדי לא ליפול. הוא גם מנוהל בצורה יוצאת מן הכלל. בוא ונאמר שההנהלה - לו הייתה מציגה כאלה הפסדים כמו ברכבת - הייתה עפה עוד הרבה קודם.

ולא - העובדים אינם עובדי מדינה - לא משנה כמה תגיד ההיפך, כי אני מכיר את ההיסטוריה של המקום קצת יותר טוב ממך.

ישן 07-05-2012, 17:39
צלמית המשתמש של רועי AZ

בטח.. היום הייתה שביתה וגם מחר. רק שזה לא הגיע לחדשות...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מתווכח איתך, אתה מכיר..."

ציטוט:
אני לא מתווכח איתך, אתה מכיר את מקום העבודה שלך יותר טוב ממני. כל מה שאני אומר זה שישנם מקרים שבהם גם עובדים של תאגיד סטטוטורי יכולים להיות עובדי מדינה. בכל מקרה כל זה לא משנה את העובדה שכמו שאתה אמרת בעצמך, יש לכם ועד שיכול למעוך לכולנו את הביצים כשירצה ואני מניח שהועד הזה מנצל את הכוח שלו לא רק מתי שאין ברירה (ע"ע גילה והרכבת).

דווקא שרוקי הביא כתבה שאני במקומו לא הייתי מעלה. היא ממש לא מוסיפה לאג'נדה שלו. (למעט עניין השתוללויות השכר המטורפות של נמל אשדוד שבאמת גם לסוציאליסט כמוני, אין מושג למה זה צריך לקרות)

ישן 07-05-2012, 19:06
צלמית המשתמש של רועי AZ

כנראה מרוב התלהבות להביא מידע מסוים, לא קראת את כל הכתבה.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אע? שמת לב שהתכוונתי לרכבת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אע? שמת לב שהתכוונתי לרכבת וגם ציטטתי את החלקים הרלוונטיים? מה בדיוק לא קשור לאג'נדה שלי?

שורה תחתונה - מרבית הועדים החזקים משתלדים להמנע ככל הניתן משביתות ומרביתם גם מרוויחים סכומים הראויים לעבודתם.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 07-05-2012 בשעה 19:09.
ישן 07-05-2012, 19:21

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כנראה מרוב התלהבות להביא מידע מסוים, לא קראת את כל הכתבה."

ועבור מי שבאמת לא קרא את כל הכתבה-
חברת חשמל:

המשכורות מהגבוהות במשק, איומים על שיתוק המדינה (זה שהם הצליחו לסחוט הטבות גם בלי להשבית בפועל לא אומר שהם צדיקים, אלא שהאיומים שלהם אמינים..).

הרש"ת-
"המאבק המרכזי שניהל ב-25 השנים האחרונות, בעיקר מאחורי הקלעים, היה למנוע את הפעלת שדה התעופה בתמנע על-ידי עובדים שאינם חלק מרשות שדות התעופה".
כלומר- מאבק להישאר מונופול, כדי שלא תהיה תחרות שתיטיב עם האזרח.

"שביתה: אחת לכמה חודשים משביתים עובדי רשות שדות התעופה את הנמל לכמה שעות.". מדבר בעד עצמו.

שים לב שהחברות היותר נורמליות הן... אלו שעברו הפרטה- בזק, תנובה, מפעלי ים המלח (שעשו חכם והצמידו שכר לרווחי החברה, בניגוד לשאר החברות שסוחטים את הקופה ללא קשר להצלחתם). חברות שמתחרות באחרים.

תע"א למשל חכמים יותר- הם השתילו גיס חמישי בכנסת, אדם שהצליח בצורה מפוקפקת להישאר בשני תפקידיו למרות האיסור הפורמלי (חבר ליחימוביץ' אוהדת הוועדים ושונאת האזרח הפשוט).

ישן 07-05-2012, 19:47

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "שאלה לי אלייך.. אם תוקם עוד חברת חשמל.."

למה עוד חברה ולא עוד ארבע? למה שלא ייתנו ליזמים פרטיים להקים תחנות כוח? כיום הם מקימים תחנות כוח פרטיות רק כדי לספק חשמל למפעלים, לא לציבור הרחב. את בעיות משק החשמל אנחנו מכירים (אליו הצטרפו גם הירוקים עם הדת המשיחית שלהם, וגם הפופוליסטים שעיכבו את קידוחי הגז בשנתיים לפחות).

התשתית תישאר של המדינה מכיוון שלא הגיוני שארבע חברות מקימות עמודי חשמל, וגם לא ברור לי האם יש טכנולוגיה שמאפשרת לי לבחור איזה ספק ייתן לי חשמל עד הבית, כמו למשל שוק ספקיות האינטרנט. מכיוון שכך- יש היגיון השארת הפעילות הזאת בידי הממשלה (כמו שיש כמה חברות אוטובוסים אבל לא הן בונות כבישים ומחלפים).

אגב, פעם היו בטוחים שלא ניתן יהיה להפריט את בזק בחיים. והיום? יש לך כמה מתחרים, המחירים שאתה משלם הם אפסיים ביחס לאז, ואם אתה לא מבוגר מספיק, שאל את הוריך כמה זמן לקח להם לקבל טלפון (בהנחה ולא היו מאנ"ש).
לגבי עובדי מדינה- כתבתי פעם את דעתי: עובד בחברה שתישאר ממשלתית, לא יוכל לשבות. עובד מדינה לא מקבל שכר לפי ביצועי החברה, אי אפשר לסגור את החברה שלו, מכאן שהוא במעמד עדיף על פני עובד בגוף פרטי. מכיוון שכך, עליו לוותר על זכות השביתה, כמו ששוטרים ואנשי קבע מוותרים עליה. בתמורה, יש לו ביטחון תעסוקתי רב יותר מעובד בגוף פרטי. זה כמובן מתכון לצרות אבל יש תחומים שאי אפשר להפוך לחלק משוק חופשי.

ישן 07-05-2012, 20:16
צלמית המשתמש של רועי AZ

ומה.. היקפי שכר כמו שקיימים כיום בח"ח - לא יהיו דומים גם בחברות האחרות?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למה עוד חברה ולא עוד ארבע?..."

אתם כולכם שוכחים דבר אחד. אתם זועקים על חגיגות השכר שמפעלי הועדים הגדולים - אבל מאבית העובדים שם הם אנשים שנותנים את נשמתם בעבודה - לילות כימים, סופ"ש וחגים. בעלי ותק וזכוית וגם מהנדסים/הנדסאים טכנאים ובעלי רישיונות כאלו ואחרים..

(אני מוציא מן הכלל את חריגות השכר בנמלים)

ישן 07-05-2012, 20:47
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה רואה מהנדס/הנדסאי ממוצע הולך ועובד בחברת חשמל אחרת
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כשיש יותר מתחרים, מתח הרווחים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
כשיש יותר מתחרים, מתח הרווחים של כל חברה קטן יותר. זה גורר ירידה ברמת השכר, או לפחות שכר גבוה על תפוקה גבוהה ולא סתם כי העובד נמצא שם 30 שנה. נכון שבחברת חשמל למשל יוצאים לתקן תקלות גם באמצע לילה חורפי, אבל יש שם גם עסקנים זוטרים ואפילו מנהלים בכירים שלא אמורים להיות שם.

עם שכר שהוא פחות מ 80 אחוז משכרו של עובד בחח"י הנוכחית?!

על מושג הותק שמעת? מהנדס שנמצא 30 שנה בחברה וכנראה תרם קצת - ראוי לקבל שכר בהתאם לכך מה לעשות שילוב קטלני, אבל מגיע לו..

לגבי עסקנים זוטרים וכד' - את זה תמצא בכל מקום - במרבית המקרים מדובר באנשים שעשו תפקידים רבים ולקראת הפנסיה שלהם (או פיצוי כלשהוא על ויתורים מסוימים) מקבלים תפקיד.

ישן 07-05-2012, 21:56
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא.. 80 אחוז פחות אלא פחות מ 80 אחוז שכר של מהנדס..
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "80 אחוז פחות? הגזמת.. אבל אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
80 אחוז פחות? הגזמת.. אבל אם מהנדס חשמל יידע שתמו הימים בהם קיבל 40 אלף בחברת החשמל, והוא מפוטר, ויש חברת חשמל חדשה שצריכה מהנדסים ומשלמת 20 או 25, מה הוא יעדיף? לשבת בבית?

ולמה שמהנדס יידע שתמו הימים בהם קיבל 40 אלף והוא מפוטר? למה בכלל להגיע למצב הזה?!

האם זה לא משהו שהוא למד בשבילו? האם זה לא משהו שהוא השקיע ומשקיע בשבילו? זה עובד כך רק בהיי טק?

ישן 07-05-2012, 22:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה רואה מהנדס/הנדסאי ממוצע הולך ועובד בחברת חשמל אחרת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
על מושג הותק שמעת? מהנדס שנמצא 30 שנה בחברה וכנראה תרם קצת - ראוי לקבל שכר בהתאם לכך מה לעשות שילוב קטלני, אבל מגיע לו..
אין הצדקה לשלם כסף על ותק רק כי הוא ותק. יש הצדקה לשלם יותר למומחה ששיפר את מומחיותו בשנים של ניסיון, וכעת עושה עבודה טובה יותר (תפוקה רבה יותר, פותר בעיות שאחרים לא מצליחים, וכו'). להעלות את השכר כבונוס למי שיושב עם רגל על רגל כל היום כל היום, כדי להעלות את המוטיבציה שלו להמשיך לעשות את זה, זה לא רעיון כל-כך טוב. מבחינתנו. מבחינתו זה רעיון מצוין, כמובן...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-05-2012, 21:58
צלמית המשתמש של רועי AZ

למה נראה לי שאתה חי בחלום ורוד וזה לא בדיוק כמו שאתה חושב?
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה אולי נשמע רע, אבל עצם זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
גם העובד ששכרו יורע, יגלה שעכשיו חייו זולים יותר מכיוון שהמוצרים המיובאים יוזלו (כי הנמלים יירגעו עם הסחטנות), המזון יוזל (כי מכסי המגן שמגנים על החקלאים יבוטלו), הדלק יוזל (כי הממשלה לא צריכה את כל כספי המיסים הללו) וכך הלאה.

נראה לך שמוצרים כלשהם יוזלו מאיזושהיא סיבה?

ישן 08-05-2012, 09:14
צלמית המשתמש של רועי AZ

לשמחתנו ולצערך אתה לא קובע..
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כשעובד בחברה ציבורית שקיבל..."

ציטוט:
כשעובד בחברה ציבורית שקיבל משכורת גדולה פי 3 ממה שמגיע לו מתחיל לקבל את המשכורת הראלית שהעבודה שלו שווה זו אומנם הרעה בתנאים, אבל הרעה מוצדקת ביותר.

ומה לעשות - יש מי שעובדים קשה יותר ממך, לא מתקתקים שעות מול המחשב. ומקבלים את מה שמגיע להם על אפך ועל חמתך וקנאתך..

כן - הכשרה זו סיבה טובה למשכורת כזו

כן - עבודה בשעות לא שגרתיות זו סיבה למשכורת כזו

כן - ותק זו סיבה למשכורות כאלה.

לא - לא כולם ראויים לזה. אבל אין להשליך מכך על הכלל. ואגב - בכל מקום היכן שיש הנהלה חזקה, שמים סוף להרבה מקרים כאלה ע"י פרישה מוקדמת וגם פיטורים כשצריך.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 08-05-2012 בשעה 09:18.
ישן 08-05-2012, 17:12
צלמית המשתמש של רועי AZ

אאווו תראו מי החליט לדחוף את האף.. התגעגעת? :)
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "טוב די, בחייך, אתה מחזיק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
טוב די, בחייך, אתה מחזיק במקום עבודה שמוגן על ידי ועד לא פחות חזק ולא פחות מנוול ובמובן זה אתה גר בבית מזכוכית ולכן דורש שאחרים לא יזרקו אבנים על בתים דומים.

אני רק רוצה לעבוד בנחת, עם עוד כמה מאות אלפים במדינה הזו

החברים שלך הם אלו שמנסים למנוע זאת ממני ומהאחרים.

ישן 08-05-2012, 19:01
צלמית המשתמש של רועי AZ

אמרתי שאני עובד במקום שמיוצג ע"י ועד חזק.
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "החברים שלי??? על מי בדיוק אתה..."

ציטוט:
החברים שלי??? על מי בדיוק אתה מדבר?

רק כדי שנזכיר פה לכולם את המקרה שוועד של 700 איש שעשה טרור ונזק כלכלי לאלפי אנשים חפים מפשע כדי שידעו מדוע אתה מיידית עובר לפסים אישיים כדי להתחמק מהעובדות.

אני מבין מדוע אתה רוצה לגונן על תנאי עובדי הרכבת. אתה שומר על אותו ענף שעליו אתה יושב מפני מסורי הצדק...

וקבל תיקון - הוא מייצג 2500 עובדים.

החברים שלך - כל הקפיטליסטים הנחמדים פה בפורום, שרוצים לקחת כספים ולגרום לנזק כלכלי מציבור עובדים ובמקרה שהעלית - כספים שהרוויחו בזיעת אפם במשך שנים, ומעבירים אותו לכל מיני טייקונים מסופרים למשעי - נכון - על חשבון אותם פנסיונרים מסכנים.

מסורי הצדק הללו ישברו, כי אין צדק בניסיון לפגוע בפרנסתם של רבים

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 08-05-2012 בשעה 19:04.
ישן 08-05-2012, 19:41

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אמרתי שאני עובד במקום שמיוצג ע"י ועד חזק."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
החברים שלך - כל הקפיטליסטים הנחמדים פה בפורום, שרוצים לקחת כספים ולגרום לנזק כלכלי מציבור עובדים ובמקרה שהעלית - כספים שהרוויחו בזיעת אפם במשך שנים, ומעבירים אותו לכל מיני טייקונים מסופרים למשעי - נכון - על חשבון אותם פנסיונרים מסכנים.

מסורי הצדק הללו ישברו, כי אין צדק בניסיון לפגוע בפרנסתם של רבים

עוד דוגמה ליכולת המופלאה של המוח האנושי לעקם, לסובב, לקפל, לגזור ולהדביק את המציאות כדי להתאים אותה לפרספקטיבה שמשרתת בצורה הטובה ביותר את צרכיו הקמאיים והרדודים ביותר בנקודת זמן מסוימת.

מה אתה מזיין לנו את המוח על טייקונים? זה הצידוק שלך לפיאודליזם של ועדי עובדים נפוטיסטים?
הטייקונים דופקים חור אחד אז לועדי עובדים מותר לדפוק את החור השני?
אני פשוט נפעם מהאידאליזם הסוציאליסטי הצרוף.

לגולש "המדינאי": יש לך מתחרה חדש בקטגוריה "פעילים למען זכויות עצמם".
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 08-05-2012, 20:04
צלמית המשתמש של רועי AZ

יפה, זה רק מצדיק את הטענה שלי מה מסוכן בהפרטה.
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "רק בעיה אחת... על כספי פנסיה..."

ציטוט:
אשאל אותך את זה נורא בפשטות: האם אתה באמת מאמין שעובד בחברת רכבת פרטית שצריכה להראות רווח ולעמוד בתחרות עם חברות אחרות היה מרוויח משכורת דומה למה שמרוויחים אותם עובדים שהוועד סחט עבורם?

כפי שכבר ציינתי באשכול, (יצא לך לעבור על כולו??) אני חושב שמרבית העובדים מקבלים את מה שמגיע להם.. אתם (ברי הפלוגתא - לא מבין למה אתה לוקח כל דבר לפסים אישיים) חושבים שלא. אני מנסה להסביר לכם למה כן ועושה רושם שזה לא בדיוק מזיז לכם את קצה הציפורן - מאה אחוז מבחינתי ולכן....

המחלה הזו של הקפיטליזם, לפתור את כל ה"בעיות" ע"י קיצוצי שכר ועובדים בצורה שרירותית וחסרת כל היגיון, ובכן יש ועדים חזקים שמטרתם למנוע זאת. זה אולי לא נעשה בצורה חלקה ואולי הצדק הוא לא מושלם, אבל הוא עדיף על היעדרו המוחלט.

(התשובה מיועדת גם לאסף וסאם)

ישן 08-05-2012, 21:15

אתה שוב מנסה להסיט את הדיון
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "יפה, זה רק מצדיק את הטענה שלי מה מסוכן בהפרטה."

אפשר להתוכח עד מחר לגבי פילוסופיה כלכלית של ועדי עובדים בשוק הפרטי. זה לא הנושא.
כאן מדובר על המקרה הפרטי של חברות ממשלתיות.

במציאות, המדינה מפסידה פעמיים - גם בגלל שירות נחות, יקר ולא יעיל (מאחר ולחברות הללו יש מונופול בתחומן) וגם בגלל שההפסדים של החברות, אם יש כאלה, נופלים על הציבור.

בפועל, מה שקורה הוא ניצול לרעה של המערכת באופן חזירי ואולי אפילו פלילי (אני מניח שנפוטיזם בשירות המדינה הוא בגדר עבירה).
לפוליטיקאים אין שום אינטרס לטפל בבעיה, משום שהלחץ הציבורי הוא רפה מידי והכסף ממש לא הולך לרדת להם מהמשכורת. הם בעצמם עובדי מדינה.
מעבר לכך - ועדי עובדים מתפקדים גם כקבלני קולות ויש להם כח פוליטי גדול.

אתה לא יכול להתעלם מהעובדה הזו. לא מדובר בשאלה של "ועדי עובדים - כן או לא?" אלא בשאלה של "ועדי עובדים בשירות המדינה בישראל - נפוטיזם, שוד הקופה הציבורית ונזק עצום למשק - מדוע האחראים אינם יושבים בכלא?".

אתה יכול לומר לנו בלב שלם שאתה לא מסובב את המציאות ומתעלם ממה שלא נעים לך רק בגלל שאתה באופן אישי נהנה מייצוג של ועד עובדים בחברה שהשלטון ערב כלכלית לקיומה והיא אינה מכוונת רווח באותה מידה שעסקים פרטיים הם מכווני רווח?
Ayaan Hirsi Ali

ישן 09-05-2012, 07:27
צלמית המשתמש של רועי AZ

בניגוד אלייך, אין לי מושג ירוק לגבי מהות העבודה בנמל אשדוד
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מרבית העובדים מקבלים את מה..."

ואני גם לא מתיימר לנסות ולשפוט. אבל בהנחה שאכן - אלו תנאים מפליגים למדי, אתה לא יכול להדבק רק לועד אחד או שניים ומכאן להשליך על האחרים.

אני מנגד, יכול לתאר לך את העבודה בתוך בטן המטוס, באמצע יוני אחרי שהמטוס עמד בחניה כמה שעות לוהט כולו ולהתחיל להעמיס מזוודות על הברכיים כשכל מזודה שוקלת כמה עשרות ק"ג, או לחילופין לפרוק איזה 100 ארגזי קוויאר שכל אחד שוקל רק עשרה קילו וכמובן שמו את זה בחלק האחורי של תא המטען ואתה צריך ללכת הלוך ושוב לפתח המטוס. תבוא דבר איתי כשהזיעה בתוך העיניים אחרי הקרטון העשרים ולהזכירך, אתה מכופף בתוך המטוס (אני ברחתי משם אחרי יומיים).

אז פעם הבאה, אחרי עוד מסע קניות שלך ושל בת זוגתך בדיוטי פרי בעליה למטוס בדרך לעוד חופשה, אני בהחלט מזמין אותך להסתכל למטה אל אלה שעובדים כמו כלבים ולזכור שאלה רק חלק ממכונה משומנת (של פקחי טיסה, עובדי ביטחון, שינוע, בקרה ומודיעין) שדואגת להעביר אותך בבטחה ליעד המבוקש עם כמעט אפס תקלות (אפרופו "שירות לא יעיל").

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 09-05-2012 בשעה 07:30.
ישן 09-05-2012, 08:26
צלמית המשתמש של רועי AZ

אוקיי.. בכיף שיהיה לך. חבל לי לשמוע שלא תוגמלת כראוי
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "זה בכלל לא נשמע כ"כ קשה איך שאתה מתאר את זה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
ובוודאי שזה לא נשמע שווה משכורת של 30K+. עשיתי עבודה קשה פי כמה וכמה (בכל פרמטר) תמורת שכר נמוך הרבה יותר במי"ה...

רק שבסבלות לא מרוויחים 30K.. לבקושי מחצית מגיעים רק הותיקים (עשרים שנה ומעלה)...

ישן 09-05-2012, 09:07
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לא קיבלתי 30K אבל המשכורת שלי היתה עדיין לא רעה,
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אוקיי.. בכיף שיהיה לך. חבל לי לשמוע שלא תוגמלת כראוי"

ובהחלט שיקפה את התפקיד. הנקודה שלי היא שגם עבדתי קשה, גם תוגמלתי כראוי וגם זה היה במפעל שהופרט והפך לעסק מצליח שעובדיו - ואת זה לא ניתן להכחיש - מתוגמלים היטב.
גם להם יש ועד חזק, אבל הם - בניגוד למפעלים שהאשכול עוסק בהם - לא שותים את כספי הציבור ולא מחזיקים אותו בביצים.
זה יכול לעבוד גם בנמלי תעופה, נמלי ים וחברת החשמל - מה שבטוח, זה שמה שהולך שם לא יכול להמשיך יותר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 09-05-2012, 09:26
צלמית המשתמש של רועי AZ

רש"ת לא שותה כספי ציבור - למעט תקציבים לפיתוח -מיליארדים לצרכי בניית שד"ת תמנע ושדרוג
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לא קיבלתי 30K אבל המשכורת שלי היתה עדיין לא רעה,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
ובהחלט שיקפה את התפקיד. הנקודה שלי היא שגם עבדתי קשה, גם תוגמלתי כראוי וגם זה היה במפעל שהופרט והפך לעסק מצליח שעובדיו - ואת זה לא ניתן להכחיש - מתוגמלים היטב.
גם להם יש ועד חזק, אבל הם - בניגוד למפעלים שהאשכול עוסק בהם - לא שותים את כספי הציבור ולא מחזיקים אותו בביצים.
זה יכול לעבוד גם בנמלי תעופה, נמלי ים וחברת החשמל - מה שבטוח, זה שמה שהולך שם לא יכול להמשיך יותר.

השדה הנוכחי (מגדל פיקוח חדש ומסלולים ומערכות מתקדמות - כל אלה נוגעים ישירות לבטיחות הטיסות)

את השכר העובדים מקבלים מרווחי רש"ת.

אני חוזר לנושא המקורי של האשכול שממנו התפתח כל הויכוח - ובכן, הרכבת מציגה נתוני הפסד - מי שצריך לתת את הדין - ההנהלה - היא האחראית הבלעדית לאיזון התקציבים - נא לא להתבלבל, גילה אדרעי היא יו"ר ועד.

ישן 09-05-2012, 22:37

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "בניגוד אלייך, אין לי מושג ירוק לגבי מהות העבודה בנמל אשדוד"

אין מה להגיד רועי, אתה אלוף העולם בתירוצים והתחמקויות. מנופאי הוא מנופאי הוא מנופאי, גם אם יש הבדל בין המנופאי בנמל למנופאי שעובד באתר הבניה ליד הבית שלי אין שום מצב בעולם שההבדל הזה מצדיק הפרש של יותר מפי 4 במשכורת. המנופאי הזה לא מתאמץ, לא מזיע, לא מסכן את החיים שלו (או כל תירוץ אחר שתמציא כדי להצדיק את הבזיון הזה) ואין שום סיבה שהוא ירוויח יותר מרופא. אותו כנ"ל לגבי עובד החניון/מחסן והמכונאי. ברור לי שלא כל העובדים זוכים לשכר מופקע כזה, הרי לא לכולם יש קרובי משפחה שיכניסו אותם לחונטה של עושקי הקופה, בשביל זה המציאו את דור א' דור ב' והכניסו עובדי קבלן. תסלח לי אם סיפורי אלף הלילה ולילה שלך לא ממש מרשימים אותי. גם עובדי החקלאות שקוטפים פילפלים בערבה עובדים כפופים בטמפרטורות גבוהות יותר ולמשך זמן ארוך יותר, למה הם לא מרוויחים סכומים כאלה? עדיף לכולנו שאת הכסף הגדול ירוויחו הרופאים שלנו, או המורים של הילדים שלנו, ולא הביז'ואים בנתב"ג או עובדי החניון בנמל אשדוד.

ישן 10-05-2012, 08:35
צלמית המשתמש של רועי AZ

הלוואי והרופאים והמורים היו מרוויחים את מה שמגיע להם.
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אין מה להגיד רועי, אתה אלוף..."

וכמובן שאני אלוף העולם בתירוצים - זה פשוט לא מתאים לאג'נדה החולנית שלכם של יצירת פערים בחברה הישראלית. הקפיטליזם זו מתודה דפוקה שלא תעבוד פה. ועד היום אנחנו רואים את קורבנותיה.

ולגבי הביז'ואים שאתה מזלזל בהם פה - אתה לא ראוי לנקות להם את הנעליים.

ישן 11-05-2012, 15:37

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הלוואי והרופאים והמורים היו מרוויחים את מה שמגיע להם."

LOL אז כשעובד חניון מרוויח יותר מרופא זה לא "יצירת פערים בחברה הישראלית?" זה בסדר? הנסיון שלך לשחק אותה כאילו אכפת לך מכלל העובדים בישראל הוא מרשים, אבל דיי שקוף. לא אכפת לך מכולם, אכפת לך רק מאלה שהוועדים שלהם מצליחים ללחוץ על הביצים של האזרחים והממשלה כמו שהוועד שלך עושה. הקורבנות שאתה רואה פה הם קורבנות של הסוציאליזם הסמי קומוניסטי ששלט במדינה הזו מאז שהוקמה ועד שתמו ימי מפא"י "העליזים" (ואולי אפילו קצת אחרי 77). קח לדוגמה את כור, היא הגיע לסף פשיטת רגל לא בגלל הקפיטליזם אלא בגלל הסוציאליזם על סף הקומוניזם שלאורו נוהלה החברה. מה שהציל אותה מכליה היה בני גאון ז"ל שהשתמש בשיטות הקפיטליסטיות שאתה כל כך נהנה לזלזל בהן. אני אפסיק להטריד אותך עם עובדות ועם המציאות, תרגיש חופשי להמשיך לחיות בעולם אוטופי שבו כל אחד עובד ע"פ יכולתו ומרוויח ע"פ צרכיו
נ"ב: אם לא הבנת (ואני לא מופתע שלא הבנת) אני ממש לא מזלזל בביז'ואים, אני מזלזל בך ובתירוצים העלובים שאתה ממציא כדי להצדיק את העוולה שאנחנו מדברים עליה.

ישן 10-05-2012, 08:38
צלמית המשתמש של רועי AZ

עובדי חניון?!
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אין מה להגיד רועי, אתה אלוף..."

ציטוט:
ולא הביז'ואים בנתב"ג או עובדי החניון בנמל אשדוד.

תמצא לי עובד חניון אחד שמרוויח סכומי עתק. מה הקשר?! מה נהיית לי כמו המצרים שבמסגרת האנטי נגד ישראל מאשימים אותנו במשלוח כרישים של המוסד לחופיהם?!

ישן 11-05-2012, 15:55

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "עובדי חניון?!"

חלאס רועי, לא נמאס לך לעשות מעצמך צחוק? הרי בתמונת המסך שהבאתי השורה הראשונה שמסומנת במרקר צהוב מדברת על עובד חניון בנמל אשדוד שמרוויח 38,949 ש"ח!!!!!! אז ביקשת אחד וקיבלת אחד, חבל שהיית חייב לרדת לפסים אישיים ועשית מעצמך צחוק כשהשוות אותי למצרים ולסיפורי אלף הלילה ולילה שלהם . ורק כדי להכניס אותך לפרופורציות אני מצרף פה את תלוש השכר של ראש הממשלה כפי שפורסם בדף הפייסבוק של משרד רה"מ. מסתבר שביבי מרוויח 15,027 ש"ח. אני חושב, או יותר נכון מקווה, שאפילו אתה לא תצליח לטעון שעובד החניון שלנו עובד יותר קשה מראש הממשלה.....
התמונה נלקחה מפה:

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

ישן 09-05-2012, 07:49
צלמית המשתמש של רועי AZ

אמרתי לך כבר - אתה חי במין תסריט ורוד שרק אם תתקיים השיטה הקפיטליסטית
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רועי, אני מוכן שיקצצו שכר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
רועי, אני מוכן שיקצצו שכר לכמה מאות אנשים אם זה אומר שלשבעה וחצי מיליון איש החיים יהיו זולים יותר. אגב, גם לאותם מאות עובדים החיים ישתפרו, כי בשאר התחומים גם תהיה רווחה טובה יותר לצרכן. אולי עובדי הרכבת יקבלו שכר נמוך יותר, אבל בד בבד מוצרים מיובאים יוזלו בגלל הנמלים, המס על המשכורת שלהם יקטן בגלל שלא יהיה צורך לממן חברות מפסידות וכך הלאה.

אז הכל יהיה בסדר והחיים יהיו זולים יותר. הנה לך פה דוגמא באשכול רק לגבי משק החשמל כמה זה לא קל ובכלל לא מובטח שתהיה תחרות. מישהו כתב במעלה האשכול בדבר הפעלת השדה בתמנע, מדוע הוא באחריות רש"ת - ובכן אין גוף בארץ שיהיה מיומן בהפעלת שדה בינלאומי באותה רמה ובאותה מקצועיות כמו ברש"ת. וכל הסיפורים על תחרות והוזלת מחירים זה בבל"ת שאין שני לו - הפעלת שדה תעופה בינ"ל דורשת הוצאות רבות - ומכאן שאין איפה להוזיל ובטח לא ליצור תחרות.

ישן 09-05-2012, 18:29

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אמרתי לך כבר - אתה חי במין תסריט ורוד שרק אם תתקיים השיטה הקפיטליסטית"

תחרות זה בבל"ת? אז החלטת לכתוב את כל חוקי הכלכלה מחדש?
ולא, זה לא "תסריט ורוד", אלו מסקנות מתהליכים קודמים בארץ ובעולם, שאם מבצעים אותם כשורה, ברוב מוחלט של המקרים זאת התוצאה. זה נכון גם לשדה תעופה וגם לנמל. וכפי שהראיתי לך- גם לחברת החשמל (נקודה מעניינת לגביה- החשמל בישראל לכאורה זול, ואין ספק שבמקרה של הפרטה יש מצב טוב שמחירו יעלה. אבל למה לכאורה? כי על החשמל הזה אתה משלם לא דרך חשבון החשמל שלך אלא דרך המיסים שלך, וכשחברת החשמל תיקלע לצרות בגלל הונאת הפונזי שהיא מבצעת עם האג"ח שלה, אתה תראה איך ממשלת ישראל מגבה אותה תמורת מיליארדי שקלים מהכיס שלך).

ישן 07-05-2012, 20:30
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למה עוד חברה ולא עוד ארבע?..."

אני רק שאלה:
איך פיזית לקוח יבחר לאיזו תחנת כח לחבר את הדירה שלו?

זה בדיוק ההבדל בין קווי חשמל לספקיות אינטרנט, שקווי חשמל קצת קשה לשנות כרצונך.
שים לב שאפילו כשזה נוגע לבזק - לא הייתה תחרות בנוגע לטלפון קווי. הייתה תחרות בנוגע לספק תקשורת לחו"ל, כי את זה כן קל לבחור דינאמית (אחרי שאתה מגיע למרכזיה של הספק דרך הקו של בזק), או בטלפונים אלחוטיים (כי אין חוטים...). שמע, אם יהיה חשמל אלחוטי, תוך שניה צצות מאה חברות...

ישן 07-05-2012, 20:39
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לכן כתבתי: "התשתית תישאר של..."

אני עדיין לא מבין איך זה יעבוד. מזכירים כאן בפורום מדי פעם שבח"ל יש דברים כאלה, אבל אני תוהה איך זה עובד טכנית.

האנלוגיה שלך לא מושלמת. על כביש של המדינה קל מאוד להסיע אוטובוסים של חברות שונות, ולבחור על איזה אתה עולה. לעומת זאת, מערכת אחת של מסילות ברזל שעליה נוסעות 10 חברות רכבת זה כבר סיפור בעייתי. המטומטמים לא יכולים להימנע מהתנגשויות כשרק הם על המסילה - תאר לעצמך שיהיו עוד 10 חברות במקביל על אותן מסילות...

אפילו אם התשתית נשארת של המדינה, אני לא מבין איך טכנית אתה יכול לבחור לאיזו חברת חשמל התשתית מקשרת אותך. זה שיש "חשמל של שרוקי" ו"חשמל של פסטן" שיכולים לנוע על אותם קווי מתח וכל אחד מה"חשמלים" יודע לאיזה בית להגיע...

אם זה לא - אז על איזו תחרות מדובר?

ישן 07-05-2012, 20:57

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אני עדיין לא מבין איך זה..."

אוקי, לא הבנתי אותך קודם..

מכיוון שאכן רשת החשמל אינה דומה במאפייניה לתחומים אחרים, מסיבות טכניות, עיקר הפעלתן של תחנות הכוח הפרטיות תהיה כתוספת לכוח הייצור של חברת החשמל. כמו שיש רידינג, תהיה תחנת שרוקי&פסטן בע"מ, רק שהעובדים בה ירוויחו שכר נמוך יותר, לא יהיה בה בזבוז של כוח אדם, לא העדפת מקורבים (אולי כן, אבל אם החברה תיכנס להפסדים בגלל זה היא פשוט תיסגר, בניגוד לחברות ממשלתיות).

אפשר שהתחנה עצמה דווקא תהיה ממשלתית אבל חברת הניהול והתפעול תיבחר במכרז מתוך מספר מתחרים פרטיים.

אפשר שהמכרז יהיה אזורי, למשל תוקם תחנה שתספק את החשמל לשכונה חדשה שתוקם/עיר חדשה (בכל זאת, אנחנו מתרבים..) וגם פה- או שהבניה תהיה פרטית, או שהבניה תהיה ממשלתית והניהול יהיה פרטי.

בכל מקרה, מצאתי את האתר של רשות החשמל הטקסנית, שם אשכרה מדברים על החלפת ספק חשמל ביתי, לא התשתית.

http://www.powertochoose.org/_conte...ing_process.asp

Rest easy – switching providers will not interrupt your electricity service. All that changes is the company that sells you power, not the company that maintains the poles and wires that deliver electricity to your home or business

ישן 08-05-2012, 15:35

הנקודה העיקרית ממנה אתה ממשיך להתעלם בתת-הדיונים עם כולם
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני לא מייפה כלום.."

היא שהציבור הרחב, זה שמשלם מיסים, אינו נהנה מתנאים סוציאלים וביטחון תעסוקתי כמו עובדי הרכבת.
את זכויות היתר, הנפוטיזם והנזק שנגרם בשל איחורים ותפעול לקוי של ציוד משלם הציבור.

אתה יכול להיות סוציאליסט או קפיטליסט בתפישת עולמך. שום אידאולוגיה אינה יכולה להצדיק העברה של ממון מקבוצה אחת לקבוצה אחרת בגלל שהקבוצה השנייה השתלטה באקראי על חברה ממשלתית וקולטת אליה עובדים רק על סמך קשרי משפחה.

אין ולא יכולה להיות לזה כל הצדקה מוסרית.
יש כאן קבוצה של אנשים שנהנית ממשכורות של הייטק וכל זה בלי השעות המטורפות, התחרותיות, הלחץ הנפשי והפחד המתמיד מפיטורין.

אתה בעצם אומר לי שכל זה צריך להתקיים על חשבון משלם המיסים כי זה מוי כיף לעובדי הרכבת?
במה זה שונה מעבירות תנועה (שלא במסגרת תפקיד) שמבצעים שוטרים באין מפריע? תן לי לנחש - אני צר עין. זה מוי כיף לשוטרים! אני צריך לשתוק כי גם אני הייתי רוצה לעשות עבירות תנועה ולא לשלם על כך.

Ayaan Hirsi Ali

ישן 09-05-2012, 09:46
צלמית המשתמש של רועי AZ

הלוואי וכל עם ישראל היה נהנה מתנאים סוציאליים וביטחון תעסוקתי...
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "הנקודה העיקרית ממנה אתה ממשיך להתעלם בתת-הדיונים עם כולם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי asafn88
היא שהציבור הרחב, זה שמשלם מיסים, אינו נהנה מתנאים סוציאלים וביטחון תעסוקתי כמו עובדי הרכבת.
את זכויות היתר, הנפוטיזם והנזק שנגרם בשל איחורים ותפעול לקוי של ציוד משלם הציבור.

במקום זאת יש טייקונים שמסתפרים על חשבוננו ויש כל מיני נובורישים מטונפים בעלי חברות קניבל שרומסות את אותן זכויות סוציאליות.. הנפוטיזם הוא חלק מתחולאי החברה בכלל.. הוא קיים, בחלק מהמקומות ביתר שאת וחלק בקושי. עד לא מזמן גם היה נפוטיזם בליכוד הקפיטליסטי - שחילק ג'ובים לכל חברי המרכז המוכשרים והמלומדים..

אתה יכול להיות סוציאליסט או קפיטליסט בתפישת עולמך. שום אידאולוגיה אינה יכולה להצדיק העברה של ממון מקבוצה אחת לקבוצה אחרת בגלל שהקבוצה השנייה השתלטה באקראי על חברה ממשלתית וקולטת אליה עובדים רק על סמך קשרי משפחה.

רק על סמך קשרי משפחה ברור. תתפלא אבל "העברת הכספים" הזו היא המהות של הסוציאליזם - למנוע את עיקר הכוח והממון בידי בודדים וחלוקה הוגנת שלהם בין כולם בעיקר אלה שמייצרים את ההון הזה.

אין ולא יכולה להיות לזה כל הצדקה מוסרית.
יש כאן קבוצה של אנשים שנהנית ממשכורות של הייטק וכל זה בלי השעות המטורפות, התחרותיות, הלחץ הנפשי והפחד המתמיד מפיטורין.

אתה מבין, זו בדיוק הבעיה - צרות העין. יש מישהו שמרוויח כמוך אבל עובד במשהו אחר מחוץ לבועה שלך! איזו חוצפה!

רק מה, בניגוד אלייך הוא לא מגרד בביצים אלא מעמיס מזוודות, מחטט במזוודות, נתלה על עמודי חשמל מזיע כמו מניאק ועובד שבתות וחגים ולילות. והכל בשביל לתת לציבור חשמל ולתת לו שירותי שד"ת ועוד כהנה וכהנה שירותים

ישן 09-05-2012, 17:11

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הלוואי וכל עם ישראל היה נהנה מתנאים סוציאליים וביטחון תעסוקתי..."

ציטוט:
אתה מבין, זו בדיוק הבעיה - צרות העין. יש מישהו שמרוויח כמוך אבל עובד במשהו אחר מחוץ לבועה שלך! איזו חוצפה!

רק מה, בניגוד אלייך הוא לא מגרד בביצים

ראשית, של נעליך, חוצפן שכמוך, כשאתה מדבר על המגזרים שאשכרה נותנים ערך קניה למטבע הזה שנקרא "שקל" או מקדמים את הטכנולוגיה והמדע על מנת שיהיה לך מה לקנות איתו.
התלות ההדדית בין ה"מגרבצים" לשיטתך לבין המגרבצים בחח"י, ברכבת ובנמלים אינה סימטרית.

ציטוט:
במקום זאת יש טייקונים שמסתפרים על חשבוננו ויש כל מיני נובורישים מטונפים בעלי חברות קניבל שרומסות את אותן זכויות סוציאליות.. הנפוטיזם הוא חלק מתחולאי החברה בכלל.. הוא קיים, בחלק מהמקומות ביתר שאת וחלק בקושי. עד לא מזמן גם היה נפוטיזם בליכוד הקפיטליסטי - שחילק ג'ובים לכל חברי המרכז המוכשרים והמלומדים..

הלו?? איך קשורים הטייקונים לעובדה שגילה אדרעי וחבריה נהגי הקטרים גונבים את הכסף של הרופאים והמורים באמצעות קבלן הקולות המתקרא יו"ר ההסתדרות?
אני באמת לא מבין, מה אתה רוצה לומר פה?
עדיין לא הבנתי מדוע המורה, הרופא, העובד הסוציאלי או עובד הקבלן צריכים להשתכר משכורות רעב בזמן שרועי AZ וחבריו משתמשים בכח הפוליטי שלהם כדי לסדר לבני משפחתם ג'ובים כמו נהג קטר שמשלמים משכורות חסרות פרופרציות של 40 אש"ח עם קביעות לכל החיים בזמן שעובד קבלן שמועסק בניקיון (ולא, נניח, בהסעת כלי רכב אוטומטי על מסילה חד-כיוונית) משתכר אולי 4.

אולי תחדד את הנקודה הזו - מדוע העלת את "הטייקונים" ואיך הם קשורים לסיטואציה?
Ayaan Hirsi Ali

ישן 09-05-2012, 17:22
צלמית המשתמש של רועי AZ

יופי תסכולניק, הצלחתי ליישר אותך קצת עם הזמן תלך ותשתפר. לענייננו
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE] [b]אתה מבין, זו בדיוק..."

ציטוט:
ראשית, של נעליך, חוצפן שכמוך, כשאתה מדבר על המגזרים שאשכרה נותנים ערך קניה למטבע הזה שנקרא "שקל" או מקדמים את הטכנולוגיה והמדע על מנת שיהיה לך מה לקנות איתו.
התלות ההדדית בין ה"מגרבצים" לשיטתך לבין המגרבצים בחח"י, ברכבת ובנמלים אינה סימטרית.

אינני מזלזל בשום עבודה. כל הכבוד לכל העוסקים במלאכתם ולכל התורמים בצורה זו או אחרת למטבע ה"שקל". להזכירך, כל עבודה מכבדת את בעליה. נתב"ג הוא כלי מרכזי בתחום אחר שנותן ערך למטבע הזה שנקרא "שקל" - תחום התיירות. וכל העובדים בנתב"ג מקבלים את המגיע להם - בהתאם לעבודתם.

הלו?? איך קשורים הטייקונים לעובדה שגילה אדרעי וחבריה נהגי הקטרים גונבים את הכסף של הרופאים והמורים באמצעות קבלן הקולות המתקרא יו"ר ההסתדרות?
אני באמת לא מבין, מה אתה רוצה לומר פה?
עדיין לא הבנתי מדוע המורה, הרופא, העובד הסוציאלי או עובד הקבלן צריכים להשתכר משכורות רעב בזמן שרועי AZ וחבריו משתמשים בכח הפוליטי שלהם כדי לסדר לבני משפחתם ג'ובים כמו נהג קטר שמשלמים משכורות חסרות פרופרציות של 40 אש"ח עם קביעות לכל החיים בזמן שעובד קבלן שמועסק בניקיון (ולא, נניח, בהסעת כלי רכב אוטומטי על מסילה חד-כיוונית) משתכר אולי 4.

אולי תחדד את הנקודה הזו - מדוע העלת את "הטייקונים" ואיך הם קשורים לסיטואציה?

אין שום קשר בין הטייקונים לעובדה שגילה אדרעי דואגת לעובדיה. הרי אין קשר בין קפיטליזם חזירי לסוציאליזם נקי וטהור. טייקונים זו מילה נרדפת לקפיטליזם - מה שאתם מעוניינים להשריש והועדים לא - לצערי בהצלחה חלקית בלבד. אתם רוצים להשליט פה מצב שבו יש שוק עבדים, של אנשים שעובדים עד צאת נשמתם ולא מתוגמלים כראוי, אכן כפי שציינת את עובדי הקבלן. עצם העובדה שיש ועד או שניים שמשלם משכורות לא פרופורציונאליות - אין זה אומר שיש להשליך על כל הועדים. הצדק שקיים כרגע, כם אם הוא מוגזם בחלקו - עדיף על מצב שהוא לא קיים כלל.

ישן 09-05-2012, 17:37

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "יופי תסכולניק, הצלחתי ליישר אותך קצת עם הזמן תלך ותשתפר. לענייננו"

אין לך מושג ירוק בכלכלה.
אם זהו צדק חלקי, מהו צדק אמיתי מבחינתך? משכורת של 40,000 ש"ח לכל פועל? אתה רוצה לנחש מה יקרה אז?
ברור לך שכלכלה היא משחק סכום 0? אתה מבין בכלל את משמעות המונח?
מהו צדק בעיניך? איש הייטק\תעשיין מכניסים כסף לקופה ורועי AZ וחבריו, שבחרו לגרבץ במקום ללמוד פשוט גונבים מהקופה? זה צדק בעיניך?

צדק לפי רועי AZ: חלקו של הציבור שנאבק על הישרדותו אל מול הריכוזיות ויוקר המחיה צריך לשאת על כפיו את רועי, את גילה ואת חבריהם. זהו צדק חלקי - אלה שאשכרה מצדיקים את קיומם יסבסדו לרועי וגילה חסרי המעוף את הקוטג' והדלק...

כנראה אנשים כמוך וכמו גילה הם שגרמו לברנרד שואו לאמר דברים כ"כ נוראיים:

Ayaan Hirsi Ali

ישן 10-05-2012, 08:48
צלמית המשתמש של רועי AZ

אואה.. גלגלי התעמולה והשקר בשיאם - בזה הרגע עברת את הפלסטינים
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "|אויש| אין לך מושג ירוק..."

ציטוט:

אין לך מושג ירוק בכלכלה.
אם זהו צדק חלקי, מהו צדק אמיתי מבחינתך? משכורת של 40,000 ש"ח לכל פועל? אתה רוצה לנחש מה יקרה אז?
ברור לך שכלכלה היא משחק סכום 0? אתה מבין בכלל את משמעות המונח?
מהו צדק בעיניך? איש הייטק\תעשיין מכניסים כסף לקופה ורועי AZ וחבריו, שבחרו לגרבץ במקום ללמוד פשוט גונבים מהקופה? זה צדק בעיניך?

צדק לפי רועי AZ: חלקו של הציבור שנאבק על הישרדותו אל מול הריכוזיות ויוקר המחיה צריך לשאת על כפיו את רועי, את גילה ואת חבריהם. זהו צדק חלקי - אלה שאשכרה מצדיקים את קיומם יסבסדו לרועי וגילה חסרי המעוף את הקוטג' והדלק...

כנראה אנשים כמוך וכמו גילה הם שגרמו לברנרד שואו לאמר דברים כ"כ נוראיים:

אגב, אתה אולי לא יודע - אבל מה שהוסכם שעובדי הרכבת יקבלו - הוצע להם ע"י משרדי האוצר והתחבורה עוד לפני שהחל המשבר. אז אם יש לך תלונות - אתה מוזמן לפנות אליהם. או בבחירות הבאות להחליף את הממשלה לאחת קצת יותר קפיטליסטית.

ישן 10-05-2012, 08:42
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני לא אומר שכולם ירוויחו שכר כה גבוה. ושוב - אני לא מצדיק את השתוללויות השכר
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם כל עם ישראל היה נהנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אם כל עם ישראל היה נהנה מהתנאים והביטחון התעסוקתי של עובדי החברות הללו, המדינה היתה פושטת רגל, או שהמס היה כה גבוה שיכולת הקניה שלך היתה נמוכה עוד יותר מאשר עכשיו. ואז שכר גבוה לא היה עוזר לך.

בנמלי הים. אבל הייתי רוצה שכל עם ישראל יהנה משכר ממוצע במשק הרבה יותר גבוה ושלא יהיו עובדי קבלן מנוצלים. זה לא חלום ורוד - זה צדק!

ישן 10-05-2012, 09:08

ממש כל הכבוד לך, אבל למה האתנוצנטריזם הזה?
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני לא אומר שכולם ירוויחו שכר כה גבוה. ושוב - אני לא מצדיק את השתוללויות השכר"

אני רוצה שכל בני האדם בעולם ירוויחו פי 5 מהשכר הממוצע במשק.
אה, וגם שלום עולמי!

אם לא הבנת את זה עדיין, מצד אחד יש את המוצרים והשירותים שאנשים מייצרים ומצד שני יש את הכסף שנמצא במערכת.
שינוי של כמות הכסף או העלאת משכורות לא משנה את גודל העוגה. ישנה עדיין אותה כמות של מוצרים ושירותים, לכן המחירים חייבים לעלות בהתאם.

בקיצור, "צדק חלקי" מבחינתך משמעותו משכורות חסרות פרופורציה לעובדים בשירות המדינה שנמצאים בועדים אלימים וסחטניים, ללא כל קשר למה שהם תורמים לעוגה.
וזאת, כמובן, על חשבון כלל הציבור ועל חשבון עובדים אחרים בשירות המדינה שאינם פועלים באלימות על מנת להיטיב תנאיהם.

רק אדם חסר כל יושר והגינות כמוך יכול להצדיק מצב בו נהג קטר מרוויח פי 4 ממורה בגלל שלמערכת אין מספיק כח להתמודד עם הסחטנות האלימה של הועד שמייצג אותו. תתביש לך.
אין לזה כל קשר לסוציאליזם או לקפיטליזם. קוראים לזה "מאפיה בחסות החוק".

כדאי שתתחיל להפנים שמדענים, מהנדסים, תעשיינים ויזמים הם אלה שמגדילים את העוגה ומקדמים את החברה.
מפתחים תהליכי ייצור זולים יותר, טכנולוגיות חדשות, תרופות, מוצרים חדשים, יוזמים הקמה של מפעלים ותשתיות וכו'. מורים שמחנכים את הדור הבא. רופאים שמצילים חיים.

אין זה אומר שהפועלים הפשוטים ונותני השירותים אינם חשובים.
להיפך, גם אלו שאינם מסוגלים לבצע יותר מעבודות כפיים פשוטות צריכים להנות מרווחה. זהו האינטרס של החברה כולה לצמצם פערים כדי למנוע התפתחות מעמדות ולאפשר לבנו של העני להתחרות בצורה הוגנת עם בנו של העשיר על השכלה, כח ומעמד חברתי.

אבל ראוי לטרמפיסטים שיבינו את הפוזיציה הנחותה מבחינה מוסרית בה הם נמצאים. שישפילו מבטם בבושה ויהפכו את חינוך ילדיהם למטרה מקודשת, על מנת שלא יפלו כמוהם נטל על החברה. על מנת שיוכלו להתגאות במאזן תרומה חיובי לחברה, לכל הפחות על פני מספר דורות.

אבל בעליבותם האנושית-all to-אנושית הם פשוט מסובבים את המציאות בעיני רוחם וצווחים ללא בושה "מגיע לי!".
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 10-05-2012 בשעה 09:23.
ישן 10-05-2012, 11:13
צלמית המשתמש של רועי AZ

או! סוף כל סוף תגובה שאמנם נגועה בהתנשאות מן האות הראשונה
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "ממש כל הכבוד לך, אבל למה האתנוצנטריזם הזה?"

עד לאחרון הסמיילים.

ציטוט:
אני רוצה שכל בני האדם בעולם ירוויחו פי 5 מהשכר הממוצע במשק.
אה, וגם שלום עולמי!

אם לא הבנת את זה עדיין, מצד אחד יש את המוצרים והשירותים שאנשים מייצרים ומצד שני יש את הכסף שנמצא במערכת.
שינוי של כמות הכסף או העלאת משכורות לא משנה את גודל העוגה. ישנה עדיין אותה כמות של מוצרים ושירותים, לכן המחירים חייבים לעלות בהתאם.

לא, המחירים לא חייבים לעלות בהתאם - אלא שהבעלים ירוויח פחות. עצם זה שיש מפעלים שנפתחים בכל המקומות הנכשלים, מדינות עולם שלישי, כדי שהבעלים לא יצטרך לשלם יותר מדי משכורת, שלא לדבר על תנאים סוציאליים - זו הבעיה. הכי נוח זה להעסיק עובדים ללא דרישות להרוויח הון והכל נפלא!

בקיצור, "צדק חלקי" מבחינתך משמעותו משכורות חסרות פרופורציה לעובדים בשירות המדינה שנמצאים בועדים אלימים וסחטניים, ללא כל קשר למה שהם תורמים לעוגה.
וזאת, כמובן, על חשבון כלל הציבור ועל חשבון עובדים אחרים בשירות המדינה שאינם פועלים באלימות על מנת להיטיב תנאיהם.

לי כבר נמאס - אני חש כמו תקליט שחוק - אני מתנגד גמור למצב הזה ואין לי ויכוח איתכם בכלל, שיש חריגות שכר בכל מקום - לא רק בקרב הועדים המדוברים. ואני בהחלט אתמוך בהתערבות ממשלתית לשינוי המצב מיסודו אצל כולם בלי יוצא מן הכלל- אבל למה שאתה רוצה להביא, שיהיה שוק עבדים, כי מה לעשות השיטה שלך מביאה בדיוק למצב הזה - אין מצב!

רק אדם חסר כל יושר והגינות כמוך יכול להצדיק מצב בו נהג קטר מרוויח פי 4 ממורה בגלל שלמערכת אין מספיק כח להתמודד עם הסחטנות האלימה של הועד שמייצג אותו. תתביש לך.
אין לזה כל קשר לסוציאליזם או לקפיטליזם. קוראים לזה "מאפיה בחסות החוק".

בודאי שאני חסר כל יושר - דרכתי על הרבה אנשים ודרסתי את זכויותהם כדי להגיע למצב בו אני נמצא כרגע - בדיוק כמו מה שאתה רוצה שיקרה. ואני לחלוטין לא מצדיק מצב שבו נהג קטר ירוויח יותר ממורה או רופא.

כדאי שתתחיל להפנים שמדענים, מהנדסים, תעשיינים ויזמים הם אלה שמגדילים את העוגה ומקדמים את החברה.
מפתחים תהליכי ייצור זולים יותר, טכנולוגיות חדשות, תרופות, מוצרים חדשים, יוזמים הקמה של מפעלים ותשתיות וכו'. מורים שמחנכים את הדור הבא. רופאים שמצילים חיים.

אין זה אומר שהפועלים הפשוטים ונותני השירותים אינם חשובים.
להיפך, גם אלו שאינם מסוגלים לבצע יותר מעבודות כפיים פשוטות צריכים להנות מרווחה. זהו האינטרס של החברה כולה לצמצם פערים כדי למנוע התפתחות מעמדות ולאפשר לבנו של העני להתחרות בצורה הוגנת עם בנו של העשיר על השכלה, כח ומעמד חברתי.

זה בדיוק העניין שבשיטה שלך הפועלים הפשוטים נמצאים בדיוק בצד השני של המתרס.

אבל ראוי לטרמפיסטים שיבינו את הפוזיציה הנחותה מבחינה מוסרית בה הם נמצאים. שישפילו מבטם בבושה ויהפכו את חינוך ילדיהם למטרה מקודשת, על מנת שלא יפלו כמוהם נטל על החברה. על מנת שיוכלו להתגאות במאזן תרומה חיובי לחברה, לכל הפחות על פני מספר דורות.

אבל בעליבותם האנושית-all to-אנושית הם פשוט מסובבים את המציאות בעיני רוחם וצווחים ללא בושה "מגיע לי!".

בעינייך הם לא רק נחותים מבחינה מוסרית אלא בכלל - חסרי זכויות ואבק אדם. אתה מתיימר לדבר על צדק ואיך דברים צריכים להיות מהראיה שלך. ואתה עוד מאשים אותי באתנוצנטריות.. גדול!!

ישן 10-05-2012, 11:41

אם לא הבנת, הייתי ציני בעניין האתנוצנטריות...
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "או! סוף כל סוף תגובה שאמנם נגועה בהתנשאות מן האות הראשונה"

אתה פשוט נשמע כמו איזו רייצ'ל קורי או פעיל שלום דני מנותקים מהמציאות.

ובסופו של דבר, לגבי נקודות מבט - אתה יכול לטעון בדיוק את אותו הדבר לגבי כליאה של פושעים.
מנקודת מבטם, כמובן שאין לכלוא אותם... זה ממש לא צודק!!
רק הנואשים ביותר פונים להשקפות פוסט-מודרניסטיות על מנת להצדיק את שלא ניתן להצדיק. אם התדרדרת לפוסט מודרניזם אתה צריך להבין לבד שמשהו לא בסדר. אתה חותר נגד כיוון התנועה.

רועי AZ למען גילה אדרעי. כי יש לבן, ויש לבן טייד!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/873/541.jpg]
Ayaan Hirsi Ali

ישן 11-05-2012, 10:21
צלמית המשתמש של רועי AZ

מאה אחוז - אבל זה בא על חשבון בני אדם..
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רועי, אילולא נפתחו מפעלים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
רועי, אילולא נפתחו מפעלים בעולם השלישי, היית משלם פי 2 על כל מוצר מיובא מחו,ל. יש לך ספק שמוצר שמורכב בסין זול יותר מאשר מורכב בגרמניה?

לא שאני איזה אמא תרזה פתאום, ואני ישן טוב בלילה.

אבל השאיפה היא שגם פה לא יהיו דרישות יתר ושיעבדו בדיוק כמו פועל במדינת עולם שלישי וזה מה שמציק לי.

אני במקום הממשלה מטיל מסים על כל מי שרוצה לייצר בעולם השלישי. שיכסו לפחות חלק ממה שהיו אמורים לשלם פה. מי שיסרב - לא יכניס לפה כלום.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 11-05-2012 בשעה 10:25.
ישן 11-05-2012, 10:58
צלמית המשתמש של רועי AZ

אז זהו שלא.. המחירים ישארו שפויים.
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ואז אתה מייקר את המוצרים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ואז אתה מייקר את המוצרים הנמכרים בארץ ולציבור יש פחות הכנסה פנויה ולכן הוא צורך פחות ולכן הממשלה גובה פחות מס... מבין איך זה עובד?

היצרן ירוויח פחות.. מה יש?

ישן 11-05-2012, 21:50
צלמית המשתמש של רועי AZ

לצערי אפילו לקרוא אתה לא יודע..
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כרגיל אתה גיבור על גבם של..."

ציטוט:
כרגיל אתה גיבור על גבם של אחרים. אבל אני אומר שנאה דורש, נאה מקיים. קודם כל אתה והחברים שלך תרוויחו פחות כדי שיוכלו לשלם יותר לרופאים ומורים, אולי אחרי זה תיהיה לך זכות לבוא ולהגיד ליזם ובעל עסק פרטי שהוא ירוויח פחות.

אחרת אין לי מושג למה אתה כותב את זה.
אין לי איתך ויכוח - יכול מאוד מאוד להיות שהשכר בנמל אשדוד מופרז .
אבל כתבתי במפורש, גם פה וגם בפוסטים קודמים - אני בעד שתהיה מהפכה בתחום השכר, בכל מחיר ושיפסקו חגיגות השכר הלא היגיוניות בכל מגזר ושמי שעובד קשה יוערך בעבודתו ושגם יופסק לאלתר שוק העבדים ב 2500 שקל לחודש בתת תנאים.

ישן 11-05-2012, 22:17

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לצערי אפילו לקרוא אתה לא יודע.."

אתה ממשיך להוכיח שחוץ מלהפריח סיסמאות פופוליסטיות אין לך מושג על מה אתה מדבר. לבעל חברה במגזר הפרטי שהשקיע מכספו הפרטי כדי להקים או לקנות חברה יש כל זכות שבעולם להחליט איך לחלק את הרווחים שלו, וזכותו להחליט שהוא רוצה לשלם לבעל תפקיד מסוים X ולבעל תפקיד אחר Y כל עוד הכל נעשה במסגרת החוק. אם יש מישהו שחושב שהמשכורות באותה החברה הן לא הגיוניות הוא יכול לא להשתמש בשרותים שאותה החברה מספקת, או לא להשקיע בה את כספו. במגזר הציבורי לעומת זאת, התקציב של החברה מגיע מכספי משלמי המסים וכל אגורה שהולכת לתשלום משכורות מנופחות ולא מוצדקות היא אגורה שלא משמשת לדברים אחרים (רופאים, מורים, תשתיות וכו'). מהסיבה הזו המגזר היחידי שבו יש חגיגות שכר שצריך להפסיק אותן הוא המגזר הציבורי. הניסיון שלך ליצור השוואה בין שני המגזרים מבחינת השכר רק מוכיחה שאין לך מושג קלוש על מה אתה מדבר ושכל מה שאתה כותב פה מונע מאינטרס אישי ברור וכנראה שגם מבורות.

ישן 11-05-2012, 22:44
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין לי מושג לפי איזה חוק משלמים לאנשים 2500 שקל בתנאי עבדות
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה ממשיך להוכיח שחוץ מלהפריח..."

זה קיים ואתה יכול לטעון לפופוליזם ולעמוד על הראש עד מחר. אצלך אולי מגזר פרטי זה מה שאתה מכיר מבועת ההיי טק. יש שם בני אדם בעולם הרגיל! הלו!!

ישן 11-05-2012, 22:54

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אין לי מושג לפי איזה חוק משלמים לאנשים 2500 שקל בתנאי עבדות"

ועכשיו מי לא יודע לקרוא? אני אחזור על מה שכתבתי כבר: אם יש עובדים שעובדים במשרה מלאה ומרוויחים 2500 ש"ח זה בפירוש נגד החוק ואין ספק שזה צריך להיפסק, זה מה שכתבתי במילים אחרות בהודעה שלה הגבת. בכל מקרה אף פעם לא טענתי משהו אחר בקשר לעניין הזה ואף פעם לא הצדקתי תשלום משכורות רעב לעובדים. הפופוליזם שלך הוא לא בדרישה (המוצדקת מאד) שהמעסיקים יעמדו בהוראות החוק לגבי שכר מינימום, אלא בהשוואה של המגזר הציבורי למגזר הפרטי בהקשר של גובה המקסימום של המשכורת.

ישן 06-05-2012, 18:44

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא ידעתי שגילה אדרעי היא גם ההנהלה..."

לא מדויק.
אין בעיה שהרכבת תגייס עובדים אם היא מפטרת את הלא יעילים. אבל מה קורה כשגם שוכרים וגם לא מפטרים?
ותשאל- למה לא מפטרים? כי אי אפשר.

לקריאה נוספת על ועדי ישראל-
http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000745355

כל האנשים הללו מושיטים את היד שלהם לכיוון האשכים שלכם ולוחצים חזק.

רועי, זה בשבילך:

"מארס 2012, אחרי מאבק קולני, בוטל האיום הזה והוחלט על השארת רוב עבודות התחזוקה בידי עובדי הרכבת, על קליטת 200 עובדי קבלן כעובדים מהמניין, על תוספות שכר בשיעור כולל של 29%, על מניעת פיטורים למשך 18 שנה ועל מענק של 40 אלף שקלים. "

ישן 07-05-2012, 21:02
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא מדויק. אין בעיה שהרכבת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki

"מארס 2012, אחרי מאבק קולני, בוטל האיום הזה והוחלט על השארת רוב עבודות התחזוקה בידי עובדי הרכבת, על קליטת 200 עובדי קבלן כעובדים מהמניין, על תוספות שכר בשיעור כולל של 29%, על מניעת פיטורים למשך 18 שנה ועל מענק של 40 אלף שקלים. "

והמסקנה היא:

האלימות עובדת !

*לאחר שנתקבלה אותה החלטה עלובה, ויו"ר ועד עובדי רקבת ישראל - גילה אדרעי הצהירה שהיא תארגן מסיבת ענק בקיסריה, למען כל עובדי הרכבת (על תקציב משלם המיסים כמובן).

הרגשתי שאני ממש מתבייש להיות ישראלי, עצוב מאוד שועד של אינדיאנים חסרי 12 שנות לימוד, מצליח להחזיק מדינה שלמה בביצים, לאיים, ובסופו של דבר לקבל בדיוק את כל מה שהם רוצים.

אין שום הבדל בינהם לבין ועד נמל אשדוד, לבין משפחות פשע.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:35

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר