לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-05-2012, 20:03
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "כמו שאמר גולני. "הזהו אדם" מאת פרימו לוי. עמ' 27-28"

אכן, אך זה לא הקטע שאני זוכר. יכול להיות בכלל שזה היה ב"האדם מחפש משמעות"...
הסיבה שאני מתלבט דווקא בין 2-3 הספרים הללו הוא אופן שבו הקטע היה כתוב ותואם את שלושת הסופרים הנ"ל.

בכל מקרה, בקטע אותו אני זוכר התהליך עצמו מפורט יותר, פרט למה שאמרתי בהודעה הקודמת, הסופר כותב על כך שהזונדרקומנדו לא הרים את הראש משולחן העבודה שלו על מנת לא לדעת את מי הוא מקעקע ולהמנע מקשר עין באופן כללי (ובאותה נשימה הוא מבצע ניתוח פסיכולוגי קצר של התהליך והשפעתו, דווקא על הזונדרקומנדו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2012, 01:43
  משתמש זכר זור זור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שאלות בדבר צריבת מספרי הזרוע במחנות ההשמדה/הריכוז הנאציים...."

מתוך: "יומן עדות - זיכרונות מאושוויץ", מאת: לילי קשטיכר, ישראל, 1951.
__________________________________________________ ____________

למחרת בבוקר החל ה"קרקס" של הגרמנים. ראשית הלכנו לחדר הניקיון וקיבלנו בגדי פסים, ולאחר מכן צרבו בזרוענו קעקוע Tetovacia. בעזרת מחט רותחת צרבו מספר רץ בסדר של ABC - זה היה הסדר של הגרמנים. בנות רבות פחדו מהמכשיר, שנראה כמו עט נובע עם נוזל שחור. לאחר שהושטנו את היד, נעצו מתחת לעור זרוענו את הראש החד של העט ודקרו בחוזקה. "כאב?" שאלו האסירות אחת את השנייה "למה מקבלים מספר על היד? מה מטרת מעשיהם?" "הכל כשורה בקרב הS.S?" השאלות לא חדלו.

כבר ראינו בעבר כאלה מספרים צרובים על עור הזרוע. זה היה בבירקנאו בלאגר C, על זרוען של האסירות הפולניות העובדות שהגיעו ללאגר בשנת 1942. פשטה בקירבי הרגשה שהבנות שקיבלו מספרים ינצלו מהקרמטוריום, ינצלו מההשמדה בגז ובארובות, ויישלחו לעבודה. אולי כך יינצלו בינתיים חיינו.

המקעקעים הגרמנים ציירו יפה ולאט את המספרים על זרועותינו ועל כן כאב הצריבה היה עז. תוך כדי עבודתם הם שאלו אותנו שאלות שהעסיקו אותנו בשיח עמם. הם שאלו אותי לשמי, לתאריך הלידה שלי, מקום מגורי ומהיכן נלקחתי לבירקנאו. עניתי להם בחוסר רצון ובמרירות והם תעדו את דבריי בכתב. רק אז ראיתי שגם להם חקוק מספר על הזרוע והבנתי שהם אסירים יהודים כמוני. הגרמני האמיתי בא רק לפקח על הבחורים היהודים ולוודא שהם מבצעים את עבודתם בדייקנות למען הסטטיסטיקה לדורות.

https://sites.google.com/site/danie...ykrwnwt-mwswwyz
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:08

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר