לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-05-2012, 23:03
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הם מוזמנים כולם לוותר על אזרחותם ושיעברו לסין ולקונגו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אדוארדו סאברין מוותר על אזרחותו כדי להתחמק מתשלום מס על הנפקת פייסבוק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000748061

"אדווארדו סאברין, שהיה בין המייסדים של פייסבוק ומחזיק ב-4% ממניות החברה, החליט לוותר על אזרחותו האמריקאית על מנת להימנע מתשלום המיסים שיוטלו עליו לאחר ההנפקה של פייסבוק"

זה מיועד למוחים היום, אלו עם הדרישות למסות אחרים כדי לממן את עצמם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-05-2012, 08:55
צלמית המשתמש של רועי AZ

למדת לכתוב מילה? אשכרה.. סחתיין. :)
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה אשכרה לא מפספס שום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אתה אשכרה לא מפספס שום הזדמנות להוכיח את הבורות שלך אה?

אז בוא ותסביר לי, מה עושה ארה"ב לא נכון - (שהיא מודל כלכלי מצויין לא?) שעה שהיא מטילה מסים?

ישן 13-05-2012, 20:33
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "למדת לכתוב מילה? אשכרה.. סחתיין. :)"

למדתי גם לכתוב את המילה בור, וככל שהאשכול הזה מתקדם אני יותר ויותר בטוח שהיא מתארת אותך בצורה דיי טובה. תענה לי רק על שאלה אחת אינטליגנט, אם כל "העשירים" יעזבו את המדינה מי יבנה ויחזיק פה מפעלים, חברות הייטק "וסתם" עסקים בינוניים וגדולים? מי יבנה דירות? מי ייבא לפה מוצרים? האנשים האלה שאתה כל כך שונא הם הם אלו שמעסיקים את רוב האזרחים במדינה, אם הם יעזבו ואף אחד אחר לא יגיע במקומם (ואם המסים יהיו גבוהים מדי אף אחד לא יבוא לפה) המצב של כל אלה שלא התמזל מזלם להיות חלק מהחונטה של אוכלי החינם יהיו במצב רע מאד כי פשוט לא יהיה להם איפה לעבוד. ורק כדי לקצר את "הדיון" הזה ולמנוע ממך לעשות מעצמך צחוק שוב, אני אציין שאני לא נגד ביטול המסים בכלל. צריך להטיל מסים גדולים יותר על מי שיש לו אבל צריך לעשות את זה בחוכמה כדי שלא נגלה בסופו של דבר ששפכנו את המים עם התינוק.

ישן 13-05-2012, 20:56
צלמית המשתמש של רועי AZ

צ'מע, אני לא מתפלא. הבנאדם ניצל את מה שיש לארץ האפשרויות הבלתי נגמרות להציע לו
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "למדתי גם לכתוב את המילה בור,..."

ציטוט:
למדתי גם לכתוב את המילה בור, וככל שהאשכול הזה מתקדם אני יותר ויותר בטוח שהיא מתארת אותך בצורה דיי טובה. תענה לי רק על שאלה אחת אינטליגנט, אם כל "העשירים" יעזבו את המדינה מי יבנה ויחזיק פה מפעלים, חברות הייטק "וסתם" עסקים בינוניים וגדולים? מי יבנה דירות? מי ייבא לפה מוצרים? האנשים האלה שאתה כל כך שונא הם הם אלו שמעסיקים את רוב האזרחים במדינה, אם הם יעזבו ואף אחד אחר לא יגיע במקומם (ואם המסים יהיו גבוהים מדי אף אחד לא יבוא לפה) המצב של כל אלה שלא התמזל מזלם להיות חלק מהחונטה של אוכלי החינם יהיו במצב רע מאד כי פשוט לא יהיה להם איפה לעבוד. ורק כדי לקצר את "הדיון" הזה ולמנוע ממך לעשות מעצמך צחוק שוב, אני אציין שאני לא נגד ביטול המסים בכלל. צריך להטיל מסים גדולים יותר על מי שיש לו אבל צריך לעשות את זה בחוכמה כדי שלא נגלה בסופו של דבר ששפכנו את המים עם התינוק.

ועכשיו הוא בועט. מוותר על האזרחות. מבחינתי כל מי שמאיים לעזוב את ארצו/לוותר על אזרחותו כי "המסים כבדים מדי", מלכתחילה אינו ראוי לבנות/לפתח במדינה (כל מדינה שהיא). ובכל מקרה, רבים הם העוזבים לחו"ל (מתגוררים במונאקו, אבל מפעליהם במדינות העולם השלישי, כי שם לא משלמים משכורות עתק ודואגים לתנאים הסוציאיליים של בני אדם.)

"הטלת מסים בחכמה"...מתאימה בהחלט לגישת כלבלב המחמד הממושמע - שמפחד מנחת זרועו של בעליו.

איכס.

ישן 13-05-2012, 22:40
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני גירשתי? זה הם שויתרו בעצמם..
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כל הכבוד על הפמפלט הפטריוטי..."

ציטוט:
כל הכבוד על הפמפלט הפטריוטי "המדהים" אבל כרגיל לא ענית על השאלה שלי, לא שזה מפתיע. בלי יותר מידי שיגולי בינה, איפה יעבדו רוב אזרחי המדינה אם גירשת מפה את כל מי שיש לו כסף ושהיה מוכן להשקיע אותו בין השאר גם ביצירת מקומות עבודה? אני לא מצליח להבין את השנאה שיש לך לאלו שלא פחדו, העיזו והצליחו.

אין לי כוונה לכשכש בזנב ולקפץ מצד לצד בניסיון נואש להשאיר אותם. בניגוד אלייך - אין לי שנאה כמעט לאף אדם - רק תיעוב כלפי המזלזלים באדם.

ישן 13-05-2012, 22:48
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני גירשתי? זה הם שויתרו בעצמם.."

כן, ניסיון נואש. אם לא ניתן לאינטל לשלם מס חברות שהוא שליש ממס חברות רגיל, היא לא תפתח פה מרכז פיתוח. אתה לא רוצה את אינטל פה?אם לא שמת לב, יש משבר בעולם, חברות רוצות לחסוך כסף. אתה יכול להיות ראש בקיר ולהגיד להן- שלמו לי בבקשה מס חברות מלא. ואתה תקבל אותו, אבל רק מחברות שלא הצליחו לברוח מפה, וכמובן מעסקים קטנים שאין להם כסף לרואה חשבון שיכול לסובב את מס הכנסה על האצבע הקטנה שלו. או שאתה יכול להיות הגיוני, להוריד את נטל המס ולקבל צמיחה אמיתית, ממנה כולם מרוויחים. אין מה לעשות, אין הרבה חברות גדולות ואיכותיות בעולם, אנחנו נלחמים על כל אחת שרוצה לבוא לפה, וזה כולל גם חברות ישראליות. אתה באמת רוצה שסטרטאפיסט צעיר יחליט להקים את החברה שלו בסינגפור ולא בישראל? וכשהוא ימכור אותה ברבע מיליארד דולר, מי יקבל את המס? לא אנחנו..
ישן 13-05-2012, 23:39
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין לי מושג למה אתם תמיד נדבקים להיי טק, כנראה זה מה שאתם רגילים לו ומשליכים על הכל.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כן, ניסיון נואש. אם לא ניתן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
כן, ניסיון נואש. אם לא ניתן לאינטל לשלם מס חברות שהוא שליש ממס חברות רגיל, היא לא תפתח פה מרכז פיתוח. אתה לא רוצה את אינטל פה?אם לא שמת לב, יש משבר בעולם, חברות רוצות לחסוך כסף. אתה יכול להיות ראש בקיר ולהגיד להן- שלמו לי בבקשה מס חברות מלא. ואתה תקבל אותו, אבל רק מחברות שלא הצליחו לברוח מפה, וכמובן מעסקים קטנים שאין להם כסף לרואה חשבון שיכול לסובב את מס הכנסה על האצבע הקטנה שלו. או שאתה יכול להיות הגיוני, להוריד את נטל המס ולקבל צמיחה אמיתית, ממנה כולם מרוויחים. אין מה לעשות, אין הרבה חברות גדולות ואיכותיות בעולם, אנחנו נלחמים על כל אחת שרוצה לבוא לפה, וזה כולל גם חברות ישראליות. אתה באמת רוצה שסטרטאפיסט צעיר יחליט להקים את החברה שלו בסינגפור ולא בישראל? וכשהוא ימכור אותה ברבע מיליארד דולר, מי יקבל את המס? לא אנחנו..

לקחת מפעל אחד, שנותן לעובדים שלו מעל ומעבר - עד כמה שאני יודע. מפעל שיודע לתגמל השכר שם בשמיים ותנאים - לא חסר - ומעל הכל מציב את מדינת ישראל בחזית הטכנולוגיה והפירות מכך הם רבים - אבל זה אחד מקרים בודדים.

אתה חושב שהכל זה אינטל? אתה חושב שהכל יכול להתנהל כמו באינטל? אם רק יחליטו להשתנות ולהיות קצת יותר קפיטלסטיים ואפס סוציאליזם?

ישן 13-05-2012, 23:50
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני מכיר.. אתה לא.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "עוד פיקסלים מבוזבזים ועדיין..."

ציטוט:
עוד פיקסלים מבוזבזים ועדיין לא ענית על השאלה שלי. מה יעשו כל אלה שיאבדו את מקום העבודה שלהם בגלל שאתה רוצה להעניש את אלה שיצרו פה מקומות עבודה ותוך כדי כך גם התעשרו. אני מדבר על האנשים הרגילים שלא שייכים לחונטה שלך, רוב האזרחים במדינת ישראל..... מכיר אותם?

תאמין לי שניתן למצוא פיתרון.. שיהפכו לחברות ממשלתיות - הלאמה זה פיתרון נפלא.

ישן 14-05-2012, 08:44
צלמית המשתמש של רועי AZ

מה הקשר בין ועד חזק לבעיטה בצלחת שממנה אוכלים?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "תשמע, זה די צבוע לדבר ככה שיש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
תשמע, זה די צבוע לדבר ככה שיש לך וועד ביריוני שמגן עליך. רק מה לעשות, אתה חי בבועה בגלל זה. אתה לא מבין איך עובד העולם האמיתי...

תקרא שוב מה כתבתי.

ישן 14-05-2012, 16:54
צלמית המשתמש של רועי AZ

ברור. .צריך להיות כלכלי. העיקר שלעשיר יהיה טוב - מה זה מסים בחיאת.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה לא עובד במקום עבודה שצריך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אתה לא עובד במקום עבודה שצריך להיות כלכלי. אתה לא עובד במקום עבודה שתלוי בשוק ובכלכלת המדינה. אתה שייך לאליטה קטנטנה של עובדים שמוגנים על ידי שארית הפליטה של הסוציאליזם.... ומסיבה זו אתה חושב שזה בסדר שיותר מדי עשירים לא מוכנים לשלם מיסים מופרכים לגמרי ולכן עוזבים...

צריך להטיל מיסים על האזרחים כדי לשלם לו שישאר כאן.

הנה.. רציתם תחרות? זה מה שנוצר מ"תחרות"..

ישן 14-05-2012, 17:06
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ברור. .צריך להיות כלכלי. העיקר שלעשיר יהיה טוב - מה זה מסים בחיאת."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ

אתה אמיתי?
העובדים שפוטרו יאלצו למצוא פרנסה שתועיל למדינה יותר ממציצת דמם של אזרחי המדינה ע"י חברות הסלולר. זה מהלך חיובי מאוד שיועיל גם לך ולמשפחתך.

אפילו הכתבה שהבאת סותרת את האידיאולוגיה שלך:
ציטוט:
"בסופו של דבר", הוא מסכם, "שוק הסלולר יהיה זול הרבה יותר, ורווי הרבה פחות בכוח אדם. למרות שזה צפוי לכאוב בטווח הקצר והבינוני בפרנסתם של אלפים, הרי שמנקודת מבט לאומית מדובר בבשורה צרכנית שתשפר באופן משמעותי את רמת חייהם של אזרחי ישראל".
"דומה, שאת עקרון הסגפנות בראשיתו הזו כמה בעלי השערות נמהרים, אשר הבינו, או דימו בנפשם, כי יש הנאות שבתנאים מסוימים ובמרוצת הזמן נלווים אליהם מכאובים, גדולים לא פחות מהן, ויצאו משום כך חוצץ נגד כל מה שנקרא הנאה. ואחרי שהגיעו עד שם, וכיוון שכבר שכחו מאין באו, המשיכו בדרך זו והרחיקו לכת עד שהאמינו כי יש לשבח את מי שדבק במכאוב לאהבה אותו".

נערך לאחרונה ע"י סיילו בתאריך 14-05-2012 בשעה 17:15.
ישן 14-05-2012, 17:37
צלמית המשתמש של רועי AZ

אהה.. הבנתי.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "[QUOTE=רועי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיילו
אתה אמיתי?
העובדים שפוטרו יאלצו למצוא פרנסה שתועיל למדינה יותר ממציצת דמם של אזרחי המדינה ע"י חברות הסלולר. זה מהלך חיובי מאוד שיועיל גם לך ולמשפחתך.

אפילו הכתבה שהבאת סותרת את האידיאולוגיה שלך:

אלו שעובדים בשירות הלקוחות ובשירות התיקונים במקצועיות גבוהה - מוצצים את דמם של אזרחי המדינה.

אתה מבין את התפיסה? אתה מבין את המחלה? כולם לא בסדר חוץ מהעשירים.

ישן 14-05-2012, 17:47
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אהה.. הבנתי."

ציטוט:
אלו שעובדים בשירות הלקוחות ובשירות התיקונים במקצועיות גבוהה - מוצצים את דמם של אזרחי המדינה.

תהיה הגון, אפילו אתה לא מאמין למה שכתבת - "מקצועיות גבוהה".
כן, הם חלק ממערכת שמוצצת את דמם של אזרחי המדינה.

ציטוט:
אתה מבין את התפיסה? אתה מבין את המחלה? כולם לא בסדר חוץ מהעשירים.

אגלה לך סוד. מבנה שוק הסלולר בישראל הוא מחלבת כסף שהולך לעשירים שאתה כל כך שונא. רק שבמקרה זה, ההתעשרות באמת נעשתה בצורה לא הוגנת (שוק סגור למתחרים, תיאום מחירים, קהל לקוחות שבוי). ככה שהפעם אנחנו אמורים להיות באותו צד.
"דומה, שאת עקרון הסגפנות בראשיתו הזו כמה בעלי השערות נמהרים, אשר הבינו, או דימו בנפשם, כי יש הנאות שבתנאים מסוימים ובמרוצת הזמן נלווים אליהם מכאובים, גדולים לא פחות מהן, ויצאו משום כך חוצץ נגד כל מה שנקרא הנאה. ואחרי שהגיעו עד שם, וכיוון שכבר שכחו מאין באו, המשיכו בדרך זו והרחיקו לכת עד שהאמינו כי יש לשבח את מי שדבק במכאוב לאהבה אותו".

ישן 14-05-2012, 19:02
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה יכול להצביע לי על התעשרות הוגנת?
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "[QUOTE]אלו שעובדים בשירות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיילו
תהיה הגון, אפילו אתה לא מאמין למה שכתבת - "מקצועיות גבוהה".
כן, הם חלק ממערכת שמוצצת את דמם של אזרחי המדינה.

אגלה לך סוד. מבנה שוק הסלולר בישראל הוא מחלבת כסף שהולך לעשירים שאתה כל כך שונא. רק שבמקרה זה, ההתעשרות באמת נעשתה בצורה לא הוגנת (שוק סגור למתחרים, תיאום מחירים, קהל לקוחות שבוי). ככה שהפעם אנחנו אמורים להיות באותו צד.

ישן 14-05-2012, 20:19
צלמית המשתמש של רועי AZ

לצערי הרב - מעטים הם אלה שעשו זאת בצורה הוגנת.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "יש הרבה מאוד דרכים הגונות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיילו
יש הרבה מאוד דרכים הגונות וראויות להתעשר.
בוא נלך בצורה ההפוכה:
כשאתה מנצל כשל שוק על מנת להתעשר - ההתעשרות שלך היא לא הגונה.

ישן 14-05-2012, 19:28
צלמית המשתמש של רועי AZ

בוא ותביר לי, מה בין מסעדה להתעשרות בסגנון החברות הסלולאריות
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "בנאדם יוזם, עובד קשה, ועושה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
בנאדם יוזם, עובד קשה, ועושה מלא כסף. נגיד סטארט אפ או מסעדה. באמת כל-כך קשה לראות את זה?

איזו השוואה מה זה לא ברורה!

ישן 14-05-2012, 19:50
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "בוא ותביר לי, מה בין מסעדה להתעשרות בסגנון החברות הסלולאריות"

כאילו מה, אתה בכוח מתעלם ממה שרושמים לך?
יש התעשרות בסגנון החברות הסלולריות, שזה כמו שסיילו רשם
ציטוט:
ההתעשרות באמת נעשתה בצורה לא הוגנת (שוק סגור למתחרים, תיאום מחירים, קהל לקוחות שבוי)

ציטוט:
ניצול כשל שוק להתעשרות

ויש התעשרות שנעשתה בצורה הוגנת אליה אתה ביקשת דוגמה, בסגנון רשת מסעדות מצליחה או סטארט אפ שנעשו בזכות יזמות, יצירתיות, ועבודה קשה. או כמו ש-efekt רשם:
ציטוט:
מה למשל בנוגע לאנשים שפתחו עסק מצליח בזיעת אפם?

ציטוט:
נלחמו על כל שקל, עברו ימים קשים ולבסוף הצליחו?

קפיש?

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 14-05-2012 בשעה 19:52.
ישן 14-05-2012, 20:33

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני מבדיל בין התעשרות מרשת מסעדות.."

רועי, אתה מתבלבל. כשהשוק סגור ואין תחרות, זה סוציאליזם. כשיש רישיון רק לחברה אחת או שלוש, זה סוציאליזם. בשוק פתוח תהיינה עשר חברות ולא אחת, ומן הסתם כל חברה תרוויח פחות מאשר היא מרוויחה כמונופול או כחלק משלוש חברות. אז נכון, עובדים יפוטרו, אבל שבעה מיליון אזרחים ישלמו 50% פחות על הסלולר שלהם. אתה יודע מה, אני קונה את זה. כמו שאני קונה פיטורים של מאה עובדים בשימורי טונה כדי ששבעה מיליון אזרחים יקנו טונה זולה יותר. ואני מוכן גם לקבל פיטורים בענף החלב אם זה אומר שמחיר הקוטג' יחזור לארבעה שקלים.

אני חושב שלא סתם אתה מתבלבל בין סוציאליזם (שהרי טייקונים שמחוברים לממשלה יכולים להתקיים רק כשהממשלה מתערבת בשוק) לבין קפיטליזם (שוק חופשי, אין התערבות או התערבות זעומה). אנשים מבלבלים אותך בכוונה, אנשים שצועקים קפיטליזם חזירי לא מבינים שלמעשה זה פרדוקס פנימי. שרק סוציאליזם יכול להיות חזירי, היות ובמצב כזה כל חברה גובה מחיר מופקע מהצרכן, ובמצב כזה לוקחים מס מאנשים עובדים ומעבירים לאנשים שלא עובדים, כולל מרצון.

שאלת מדוע אני מביא כדוגמא רק את ההייטק? מכיוון שזה בערך התחום היחיד במדינה שאינו כפוף לפיקוח רגולטורי. ובמפתיע, או שלא, זה התחום המוביל של מדינת ישראל.
ישן 14-05-2012, 20:48
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רועי, אתה מתבלבל. כשהשוק סגור..."

יש הבדל בין קפיטליזם לשוק חופשי, שרוקי.
קפיטליזם איננו שוק חופשי בדיוק כמו שסצויאליזם איננו שוק חופשי.

המודלים הבסיסיים ביותר פועלים תחת הנחות של "תחרות משוכללת".
כשיש בעלי הון עצומים, אנחנו כבר לא בעולם של תחרוצ משוכללת. זה לא מונופול, ולא דואופול ולא טריופול ולא קוודרופול, ולא שום סוג של אוליגופול (עם אוליג <= 10), אבל זו לא תחרות משוכללת.

וכשלא מתקיימים התנאים של תחרות משוכללת, אני כבר לא קונה את זה שהתערבות ממשלתית היא תמיד רעה.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 14-05-2012, 20:52

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "יש הבדל בין קפיטליזם לשוק..."

לא כתבתי שוק משוכלל, אלא שוק חופשי, חופשי מהתערבות.

עריכה: הרחבה-
שוק משוכלל אמיתי הוא מצב שכמעט לא קיים. המרצה שלי תמיד אהב לדבר על גופיות סבא כדוגמא- מוצר חסר העדפה למעשה, כשכל ההבדל הוא המחיר בין גופיה של כל יצרן. אבל זה רק לתיאוריה.

כשאני מדבר על שוק חופשי אני מדבר על הרגולציה, הפיקוח, הפקיד שיושב ומחליט.
קח דוגמא עכשווית- כולם מהללים את כחלון על ששבר את השוק, איזה רגולטור מעולה הוא שהכניס תחרות לענף. ואני הקטן מזכיר שמשרד התקשורת הוא זה שאשם במצב שהיה עד עתה! הוא חילק רישיונות במשורה, ואפילו עכשיו מסתבר שלגולן טלקום אין עדיין רישיון לשיחות לחו"ל. מה הקטע? מכרז של מאות מיליוני שקלים והם עובדים בשלבים? זה מגוחך. אז הרגולטור הטוב, כחלון, מתקן מה שהרס הרגולטור הרע, שזה כל מי שהיה לפניו כמעט. לא עדיף היה שמלכתחילה נעיף את ההשגחה הזאת? עם סייג בו חלוקת התדרים צריכה להיות מפוקחת, מענייני ביטחון בעיקר.

נערך לאחרונה ע"י shruki בתאריך 14-05-2012 בשעה 20:57.
ישן 14-05-2012, 21:29
צלמית המשתמש של רועי AZ

קודם כל, חבר, קבל את הערכתי הענקית לניהול הדו שיח שלך, ענייני חברי ונקי מכל ירידה
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רועי, אתה מתבלבל. כשהשוק סגור..."

לפסים אישיים (גם אם בטח אתה חושב דברים מסוימים.. ) - פשוט תענוג!!

לענייננו..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
רועי, אתה מתבלבל. כשהשוק סגור ואין תחרות, זה סוציאליזם. כשיש רישיון רק לחברה אחת או שלוש, זה סוציאליזם. בשוק פתוח תהיינה עשר חברות ולא אחת, ומן הסתם כל חברה תרוויח פחות מאשר היא מרוויחה כמונופול או כחלק משלוש חברות. אז נכון, עובדים יפוטרו, אבל שבעה מיליון אזרחים ישלמו 50% פחות על הסלולר שלהם. אתה יודע מה, אני קונה את זה. כמו שאני קונה פיטורים של מאה עובדים בשימורי טונה כדי ששבעה מיליון אזרחים יקנו טונה זולה יותר. ואני מוכן גם לקבל פיטורים בענף החלב אם זה אומר שמחיר הקוטג' יחזור לארבעה שקלים.

אתה מוכן לפיטורים. מאה אחוז. פיטורים של 100 עובדים בענף הזה, 300 בענף ההוא עוד כמה מאות שם - ומעגל האבטלה גודל וגודל וגודל... הקניות מתמעטות, צריך לדאוג לקצבת אבטלה בינתיים עד שהמפוטרים ימצאו עוד עבודה - אבל מה, אני אקנה קוטג' בארבעה שקלים. נוסחה נפלאה לחיים יפים וורודים - קשור למציאות? לא נראה לי

בינתיים, כל רשתות השיווק, שמוחזקות ע"י טייקונים, מחזיקות עובדים בשכר ממוצע של 5000 שקלים (ואני מפריז) - סכום שמאפשר למשפחה חיים בסיסיים - אולי לגמור את החודש - ועדיין המחירים של המוצרים גבוהים מן הרגיל - ולא רק מוצרי חלב - ויש תחרות בין כולם (היצרנים ורשתות השיווק) - אז על מה אנחנו מדברים - אין לי מושג.

אני חושב שלא סתם אתה מתבלבל בין סוציאליזם (שהרי טייקונים שמחוברים לממשלה יכולים להתקיים רק כשהממשלה מתערבת בשוק) לבין קפיטליזם (שוק חופשי, אין התערבות או התערבות זעומה). אנשים מבלבלים אותך בכוונה, אנשים שצועקים קפיטליזם חזירי לא מבינים שלמעשה זה פרדוקס פנימי. שרק סוציאליזם יכול להיות חזירי, היות ובמצב כזה כל חברה גובה מחיר מופקע מהצרכן, ובמצב כזה לוקחים מס מאנשים עובדים ומעבירים לאנשים שלא עובדים, כולל מרצון.

למה כוונתך אנשים שאינם עובדים, כולל מרצון? המיסים משמשים את המדינה בשל דרכים שתכליתם בין בצורה ישירה ובין בעקיפה לדאוג לאזרח. לצורך העניין - ביטחון - מוצר שאותו מקבל גם טייקון וגם עובד קבלן.

שאלת מדוע אני מביא כדוגמא רק את ההייטק? מכיוון שזה בערך התחום היחיד במדינה שאינו כפוף לפיקוח רגולטורי. ובמפתיע, או שלא, זה התחום המוביל של מדינת ישראל.

ההיי טק אינו כפוף לפיקוח רגולוטורי, מדוע? משום שמרבית תוצרי ההיי טק הם בגדר מותרות או צרכים ביטחוניים/לאומיים והמחירים הנקבעים עדיין נשארים שפויים, כדי להמשיך ולהיות רלוונטיים ונגישים - תקן אותי אם אני טועה.

ישן 14-05-2012, 22:12

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "קודם כל, חבר, קבל את הערכתי הענקית לניהול הדו שיח שלך, ענייני חברי ונקי מכל ירידה"

1. רועי, צמצום אבטלה אינו המטרה, הוא האמצעי. אתה רוצה לראות איך אני פותר את כל בעיות האבטלה בישראל? כל מה שאני צריך זה לאסור על שימוש בקומביינים בחקלאות, והנה יש צורך במאה איש כדי לבצע עבודה של מפעיל קומביין אחד. צמצמתי את האבטלה ב-99 איש. עוד? להחליף מצלמות אבטחה בכל מקום ב-30 שומרים. אז במקום חמישה מוקדנים עכשיו אני מעסיק 30 איש. צמצמתי את האבטלה בעוד 25 איש. כמובן שעכשיו מחיר הירקות שלי יעלה פלאים, כי אני משלם ליותר עובדים, והמחיר בכל חנות שהיא יעלה כי צריך להעסיק עוד 25 איש. אז כולם עובדים, אבל הכל כל כך יקר שאף אחד כמעט לא יכול להרשות לעצמו לחיות שלא בצמצום.
אבטלה תמיד תהיה, היא נגרמת בין היתר בגלל שינויים טכנולוגיים (הקומביין למשל). האם זה אומר שיש לעצור את הקידמה? לא. אנשים יעזבו מקום עבודה וימצאו חדש. ואם לא ימצאו, יפתחו עסק זעיר. או יעבדו כפרילנסרים. כמובן שתמיד יהיו מובטלים, אבל כשאתה לא מצפה אותם בתשלומים, אין להם אינטרס להישאר מובטלים. וכמובן- התשלומים הללו מגיעים מהאנשים שכן עובדים.
אז כן, אנחנו נפטר אנשים ממפעלים כושלים, כי כדי להחזיק את המפעלים הללו אתה גורם לכל אזרח אחר לשלם יותר על כל מוצר. האם זה שווה את זה? לא

בינתיים, כל רשתות השיווק, שמוחזקות ע"י טייקונים, מחזיקות עובדים בשכר ממוצע של 5000 שקלים (ואני מפריז) - סכום שמאפשר למשפחה חיים בסיסיים - אולי לגמור את החודש - ועדיין המחירים של המוצרים גבוהים מן הרגיל - ולא רק מוצרי חלב - ויש תחרות בין כולם (היצרנים ורשתות השיווק) - אז על מה אנחנו מדברים - אין לי מושג.

2. ותאר לך שאותה משכורת של 5000 ש"ח תספיק עכשיו לאותו בנאדם לקנות יותר מוצרים? או שיקנה אותו הדבר אבל במקום להוציא בסופר 2000 ש"ח הוא מוציא רק 1000? אז יהיה לו כסף לשלוח את הבן שלו לאוניברסיטה. או שיקנה רכב כדי שיוכל להגיע למקום עבודה טוב יותר שנמצא בעיר שכנה. או שיוכל לקחת משכנתא גבוהה יותר על בית גדול יותר כי יש לו כבר ארבעה ילדים והוא עדיין גר בדירת 3 חדרים.
אותם מוצרים גבוהים בגלל חוסר תחרות ובגלל רגולציה, כפי שהסברתי בפסקה הקודמת. אם יש מכס על בר מיובא של עשרות אחוזים, אתה לא יכול לקנות בשר זול מחו"ל, אתה חייב לקנות בשר יקר מישראל.

" 190% מכס על יבוא בשר בקר טרי; עד 170% מכס על בשר עוף; מכס של 153% על יבוא חלב ושמנת; 140% מכס על יבוא חמאה""

http://www.calcalist.co.il/local/ar...3523992,00.html

אז האם שווה להגן על מספר מגדלי בקר במחיר זה שרועי משלם פי 2 על בשר מכל אירופאי אחר?

3. ביטחון הוא דוגמא מעולה למוצר ציבורי שכל אדם זכאי לו ללא קשר להכנסותיו או המס שהוא משלם. צה"ל לא יודע האם בעיר הזאת משלמים פחות מס ולכן יש להגן עליה פחות, נכון?
אבל מוצרים אחרי?
לצורך הדוגמא- עלות מערכת הרווחה בישראל נאמדת בעשרות מיליארדי שקלים (הראיתי חישוב באשכול אחר)- תקציבים למיניהם, תשלומי העברה, קצבאות, ביטוח לאומי וכו'. תאר לך שכל הכסף הזה מגיע מהמס שאתה משלם, דרך מס הכנסה או המע"מ הגבוה. ואם נקצץ בתשלומי הרווחה הללו וככה הברוטו והנטו שלך יהיו מאוד קרובים ותשלם 30% פחות על כל מוצר? ואותם אלו שנהנו מקצבאות ייאלצו לצאת לעבוד? כמובן שפה תבוא דוגמא לנכה המסכן שלא יכול לעבוד, אבל על כל אחד כזה יש אחד שמזייף, ועל כל אם חד הורית מסכנה יש כזאת שגרה עם החבר שלה והם לא מתחתנים כדי שלא תאבד את הקצבה. וכמובן אלו שמביאים 18 ילדים מ-3 נשים שונות ואתה משלם להם על זה. תאר לך שנצליח לחסוך מיליארדים מהתקציב על סעיפים אלו?

4. למעשה זה לא נכון בכלל. סיבה מרכזית אחת היא שהשוק הזה נגיש מאוד ליצרנים מחו"ל, והגלובליזציה מחייבת אותך להיות יעיל כמה שיותר. חברת הייטק לא יעילה פשוט תימחק מהמפה. אני לא יודע אם יש עוד תחום בו ניתן לראות כל כך הרבה חברות שזורחות לפתע או נמחקות במכה.
תוצרי ההייטק אינם פריוולגיה. לא מדובר באייפדים, מדובר בכל מוצר שיש בו ג'וק. מקופה רושמת בקיוסק שמשתמש במערכת ממוחשבת במקום חשבוניה, מערכת הבילינג של חברות הסלולר שמאפשרת לבדוק כמה אתה צריך לשלם, וכלה במחשב של הבנקאי שלך, שמאפשר לו להפסיק להחזיק נייר פיזי בכספת שמסמן שיש לך מניה ביד. לא פריווילגיה בכלל, כורח המציאות.

חשבת פעם מדוע אנשי עסקים ישראלים לא ממש מצליחים בחו"ל בעסקים הדומים לאלו שיש להם בארץ? מדוע בנקים בישראל מרוויחים מיליארדים אבל בחו"ל הם מפסידים ונסגרים? למה חברת דלק הגדולה לא מצליחה להפעיל תחנות דלק באירופה כמו שצריך, ולהרוויח יותר ממה שמרוויחה חברה אחרת? למה חברות ביטוח זרות יכולות לפתוח פה סניפים אבל חברות הביטוח העשירות של ישראל לא משחקות בחו"ל?
זה הכל מכיוון שהשוק המנוון של כל חברה כזאת הרשה לה להישאר לא יעילה לחלוטין ועדיין להרוויח. כי כשיש חמישה בנקים גדולים שיודעים שהממשלה לא תיתן להם ליפול ואין כניסה למתחרה חדש, אין להם סיבה להתייעל, זה לא שיש לך יותר מדי לאן ללכת, נכון? או הסלולר, דוגמא רלוונטית- כשיש לך 3 חברות, למי תלך? על מי תאיים בעזיבה? חברות הסלולר הרוויחו הון עתק בשנים האחרונות כי לא היתה תחרות. ועכשיו כשיש תחרות? רואים כמה הן ענקיות איטיות שלא מגיבות בזמן. ואז הן מקבלות טלטלה. כי הן לא רגילות לתחרות.
אבל הייטק תמיד היה תחום גלובלי, וככזה אתה חייב להיות טוב ויעיל, או למות. אבולוציה..
ישן 15-05-2012, 05:14
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "תודה על ההשקעה בתגובה.. הגיע הזמן באמת לשנות כמה וכמה דברים חסרי היגיון"

3 סיבות למה זה לא קורה:
הראשונה

זהירות - ספויילר!

בסופו של דבר כל דעותיה בעניין המיסים, המכס, והרגולציה מסתכמות במשפט אחד שאמרה:
אין לי בעיה עם קוטג' ב-8 שקלים.
זאת למרות העובדה שבחו"ל הוא נמכר בחצי מחיר (משמע על אחת כמה וכמה שבארץ, ללא עלויות הייצוא, ניתן למכור אותו ככה). אמנם היא לא אחראית לבדה לעניין, אבל היא מנהיגת המחנה שאחראי לעניין.

השנייה
לוביסטים שמתנגדים לעניין, בין אם זה מפלגות חרדיות וערביות שמייצגות חלק ניכר ממקבלי הקצבאות ששרוקי הזכיר, ובין אם זה נציגים של כל אותם המרוויחים מהרגולציה שמעניקה להם דיקטטורה כלכלית שעושקת אותנו.

השלישית
חוסר הבנת הנושא בגלל שבכלליות בישראל יש חוסר הבנה של נושאים חברתיים-כלכליים. בחו"ל, לעומת זאת, המצב הפוך, ושם יש חוסר הבנה של נושאי צבא ומדיניות חוץ. בעצם זה די מתקשר לסיבה הראשונה...

נ.ב.
סליחה אם פגעתי בך מקודם.

ישן 14-05-2012, 22:09
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני מתאר לעצמי שהוא לא היה מוותר על אזרחותו ולא היה עוזב את המדינה"

אההה טוב, אז אתה מתחמק....

רד מהעץ. לא כל העשירים עשו את הונם משחיתות. אפילו לא רוב העשירים. חלק ניכר מאלה שכן עשו הון משחיתות עשו זאת בזכות וועדים כזה שאתה כל כך אוהב. זו נקודה אחת בה טעית בגדול.

נקודה שנייה - הלאמה, סוציאליזם, כל מה שאתה אוהב... זה מה שהרג את רוסיה הקומוניסטית. אם אתה לא מסוגל ללמוד מלקחי ההיסטוריה, מגיע לך לחזור על הטעויות... אבל אל תיקח את המדינה האהוב עלי איתך למטה.

נקודה שלישית - בשל נפח העסקאות שהם עושים, העשירים משפיעים על הכלכלה יותר מהעניים. זה לא PC לומר זאת אבל זו האמת. כשאתה ממסה את העשירים, אתה דופק את כולם. העשירים עושים פחות עסקאות, הכלכלה זזה לאט יותר ואתה ממתחיל להתדרדר. תשאל את רונלד רייגן איך הוציא את אמריקה ממיתון - הוא הוריד את המיסים על העשירים וכולם חוץ מכמה סוציאליסטים (ורוסיה הקומוניסטית) הרוויחו בגדול....

ישן 12-05-2012, 23:24

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ללא אזרחות מותר לו בכלל לגור..."

הוא גר בסינגפור (לפי הכתבה).
אהבתי איך המרצה שמרואיין שם נשמע פגוע-

מדובר במהלך חוקי אך מאוד כפוי טובה למדינה שהעניקה לו את כל הכלים להגיע לאן שהוא הגיע", אמר אדווארד קליינברד, מרצה למשפטים בתחום המיסים באוניברסיטת דרום קליפורניה שבלוס אנג'לס. "הוא נהנה מהשכלה בארצות הברית, מהקשרים שפיתח בזמן שהותו באוניברסיטת הרווארד והכי חשוב, מהפתיחות והגמישות יוצאת הדופן של הכלכלה האמריקאית שמעודדת סטארט אפים לצמוח ולהצליח".

אז מה אם הארוורד פרטית והוא בטח שילם מאות אלפי דולרים על התואר, העיקר שאותו מרצה מרגיש פגוע שאותו אחד לא רוצה לשלם מאות מיליוני דולר מס. אין ספק שכולנו רוצים לשלם מיסים.
ישן 13-05-2012, 16:11
  משתמש זכר channb channb מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הוא גר בסינגפור (לפי..."

הארווארד מלווה לתלמידיה את שכר הלימוד וגם דואגת להם למשרות מתאימות אחר כך. מערכת הקשרים שנגישה לבוגרי המקום מבטיחה למעשה שכל בוגר יקבל משרה התואמת את כישוריו ובעיקר את מעמדו כבוגר הארווארד. הנ"ל לא מתחיל את דרכו מהתחתית אלא הוא משובץ למשרה בכירה (יחסית) שמבטיחה באופן די מיידי את עתידו המקצועי והכלכלי. במילים אחרות הארווארד צדה כשרונות ממנת להם את שכר הלימוד ומבטיחה את עתידם ואת יכולתם לממן למפרע את הלימודים. הלימודים בהארווארד והכניסה לקלאב הבוגרים הם בעצם בעיסקת חיים, ובודאי שהדבר נכון לגבי מי שנמצא ראוי לקבל מלגות לימודים.
אציין עוד שבוגריה של הארווארד משמרים את יתרונם באמצעות חברות בקרן הבוגרים בתמורה הם מקבלים גישה לפירות המקום (טכנולוגיה והון אנושי), והם גם מסתייעים האחד לשני במסגרת החוזה הבלתי כתוב ביניהם.
בקיצור להיות בוגר הארווארד הוא להיות אחד, מיני רבים שניסו והיו מוכנים להחליף איתו, שקיבל על מגש של כסף את הגישה לשורה הראשונה בחזית הכלכלה והטכנולוגיה האמריקאית, וממש לא נכון להסתכל על כך בצורה הנ"ל (הוא שילם כך וכך וכו'). אני מבין את המרצה שמחשיב את המהלך הנ"ל לפגיעה בדרכו של המקום וכסטירת לחי לחברה כולה.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 13-05-2012 בשעה 16:14.
ישן 13-05-2012, 16:29
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "הארווארד מלווה לתלמידיה את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
הארווארד מלווה לתלמידיה את שכר הלימוד וגם דואגת להם למשרות מתאימות אחר כך.
אתה מוזמן ללמוד בהרווארד ונראה איך תחזיר להם את ההלוואה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
במילים אחרות הארווארד צדה כשרונות ממנת להם את שכר הלימוד ומבטיחה את עתידם ואת יכולתם לממן למפרע את הלימודים.
והכישרון הוא שלו. לא של המדינה ולא של הרווארד. אפילו אם נקבל את מה שאתה אומר, הוא עושה עסקה עם הרווארד שנותנת לו הכשרה, הלוואה וקשרים ומקבלת את השם שלו ושל ההצלחות העתידיות שלו שיקושר אליה. אין שום קשר למסים למדינה.

ישן 13-05-2012, 18:26
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "לגבי עלות הלימודים והמלגות..."

על גידול החסה בשטחים אתה יכול לקרוא כאן.
.
.
.
http://new.katif.net/news.php?table=city_news&page=870
.

כדי לקבל את הקשרים והאמצעים שסופקו צריך להיות בעל כישרון (הכישרון החשוב מכל - להראות כבעל כישרון...) כדי שיקבלו אותך להרווארד מראש.

המרצה יכול להרגיש מה שבא לו. אני עוסק בטענותיו, וגם אם הוא ממש ממש מרגיש נעלב יכול להיות שטענותיו בלי צודקות. הוא קיבל טובה מהרווארד ומחזיר טובה להרווארד. אם תראה לי שהוא אישית קיבל מענק מחקר מה-NSF (או מ-DARPA, או מה-ONR) אז אפשר יהיה לטעון שהוא קיבל טובה מהמדינה.

ישן 13-05-2012, 18:36
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ציטוט חלקי מהקישור הנ"ל..."

ציטוט חלקי מהקישור הנ"ל:
ביכורי קטיף – מפעל שנפתח לפני שנים רבות על ידי יזמים פרטיים במושב קטיף, המפעל עסק בחיתוך ירקות טריים ובשיווק תוצרת טריה. המפעל נקנה לאחר מספר שנים ע"י חסל"ט – עלי קטיף וירדה ממפת המגדלים.

גלאט עלים – חברה ציבורית שפעלה בעיקר במושב נצר חזני, הפעילה בית אריזה גדול במושב ועיקר הגידול היה באמצעות חקלאים מנצר חזני וממושבים נוספים בגוש, לאחר הגרוש פתחה החברה חווה גדולה בנגב לגידול ירקות עלים ללא תולעים, את החממות מפעילים חקלאים מהנגב
הרווארד גם נמצאת על כדור הארץ ובכל נהנית מהסביבה העסקית שמספקות כלל החברות שעוסקות בסחר בינלאומי עלח כדור הארץ, ובאופן עקיף גם מהחברות שעוסקות רק בסחר מקומי, ומכאן שבל שאר המדינות בעולם גם כן. אז שישלם מסים לכל המדינות בעולם...

ישן 14-05-2012, 14:04
  משתמש זכר channb channb מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אבל כמו שכתבתי- אין קשר בין..."

אבל יש הרבה מאוד קשר בין מה שהוא עשה אח"כ (עבודה) לבין היותו אזרח, ויש קשר בין היכולת שלו להקים חברה בארה"ב ולנצל את הקשרים והיכולות שהוא צבר במוסד הנ"ל לבין היותו אזרח.

ההתאזרחות בילדות:
אם כן לדבריך הוא לא סתם הגיע באמצעות כספו הברזילאי ללמוד בארה"ב אביו התעשר בארה"ב וגם הוא חונך ופיתח את כל היכולות שלו במסגרת החברה האמריקאית לה הוא נותן היום סטירת לחי.

מה שהוא באמת משדר זה: אני עשיר אנוכי ואני כופר במחוייבותי לחברה שתרמה לי שבמסגרתה פיתחתי את כל יכולותי ואני לא מעוניין לתרום לה ולהחזיר לה דבר.

כמה נתונים על פייסבוק לצורך בחינת הנושא:
האתר התחיל את פעילותו כאתר המיועד לתלמידי אוניברסיטת הארווארד לאחר מכן פנה גם לאונברסיטאות בבוסטון והסביבה ובשלב מאוחר יותר לתלמידי תיכון אמריקאים. החברה הצעירה קבעה את משכנה בפאלו אלטו קליפורניה שם גם זכתה להשקעה מצידו של פיטר טייל הבעלים של פייפאל. תוכל לקרוא את ההמשך בויקי.

עכשיו נבחן:
מה היה הסיכוי של הנ"ל להקים מיזם דומה באוניברסיטת ריו, מה היה הסיכוי של המיזם להתפתח שם בצורה דומה. האם ישנה מנטליות של חדשנות במקום שהיתה מאפשרת לו למצוא את ההשקעה הנדרשת. האם זה מקרי שהחברות שבחזית הטכנולוגייה התקשורת ועיבוד הנתונים הוקמו ברובן בארה"ב. (אני חוסך לעצמי את הדוגמאות). לאור הנ"ל אני חושב שמגוחך לומר שההצלחה של הנ"ל לא היתה תלויה במלואה בכך שהתאפשר לו ללמוד ולפעול במרכזי העצבים הטכנולוגיים של ארה"ב. הוא לעולם לא היה מקים את פייסבוק (בסד"ג הנוכחי) בריו ואם היה מנסה זאת הוא היה נשאר עם אתר מקומי קטן שלעולם לא היה פורץ לתודעה הכלל עולמית.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 14-05-2012 בשעה 14:09.
ישן 14-05-2012, 02:51
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כשאתה צודק, אתה צודק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ואוסיף בלי קשר להרווארד-העובדה שארה"ה מוליכה מבחינה טכנולוגית לא יכולה להיות תלושה מכך שהרבה כסף ממשלתי הולך למחקר והכשרת חוקרים והצלחתו של אוטתו בחור לא יכולה להיות תלושה מכך אף היא. הוא נהנה ממה שטיפחה המדינה שלו לאורך זמן, ועכשיו מחזיר לה באצבע משולשת.
חוץ מזה שזה לא כל-כך תקף במקרה של פייסבוק. זה לא שהוא עשה ניסויים במאיצי חלקיקים (כמו ה-SSC...) או מעבדות לייזר שמומנו על-ידי ארצות הברית. סאוורין הוא בוגר בכלכלה. יוז בוגר בהיסטוריה וספרות. מוסקוביץ למד כלכלה. צוקרברג הוא היחיד שלמד מחשבים.

בפייסבוק אין שום חידוש טכנולוגי, ואין קשר ל"מחקר והכשרת חוקרים" מטעם ארצות הברית. פייסבוק היא ממש דוגמת בית-ספר ל"פרויקט יזמות". אין מאחוריה שום הובלה טכנולוגית או יכולת מחקרית. היזמות היא העיקר במקרה הזה, והקרדיט עליה מגיע אם כבר לוול-סטריט ולהוליווד; לא לממשלת ארצות-הברית.

אז חוץ מזה שמה שאמרת לא קשור ל"אותו בחור", הכל נכון...

ישן 15-05-2012, 05:27
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לך, כמו ל99% מבאי הפורום אגיב ברצון רב...
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ואם אצטט אותו בתגובה אליך,..."

קשה לנתק בין ההצלחה של אישים ובין התשתית שמדינתם יצרה עבורם. יש סיבה לכך שפייסבוק הוקמה בארה"ב ולא בברזיל, סנגאל או רומניה. בארה"ב ההשקעה בפיתוח טכנולוגית הבסיס למחשבים בכלל ולאינטרנט בפרט הייתה עצומה. האינטרנט היה בתחילה מיזם של הפנטגון ופותח במימון פדרלי. הטכנולוגיה המתקדמת של ארה"ב הייתה ונשארה במידה רבה תוצאה של מדיניות ממשלתית ששכוללת השקעות כספיות משמעותיות. למשל, סיבסוד שמקבלים מכוני מחקר ואוניברסיטאות מאפשר להביא לארה"ב מדענים ומהנדסים מהמבטיחים בעולם ולקצור את פירות עבודתם.
מעבר לכך, גם החינוך בארה"ב מסובסד ביד רחבה. יכול להיות שנשוא האשכול עצמו לא קיבל שום מימון פדרלי, אבל אין ספק שהוא נהנה מעובדים שלפחות חלק גדול מהם הם בוגרי מנערכת החינוך הציבורית ולמדו במכללות שמסובסדות על ידי המדינה, וקיבלו מילגות/ הלוואות שכר לימוד שמקורן פדרלי. אם הוא היה צריך להכשיר בעצמו את העובדים מאפס, זה היה נוגס מאוד מרווחיו.
וכיצד הוא מימן את לימודיו בהרווארד? ייתכן ועשה זאת בזכות הלוואה פדרלית (בתנאים מעודפים, כמובן) וייתכן שבזכות הלוואה או מילגה מהרווארד. הכסף של הרווארד מגיע מתורמים שברובם אזרחים אמריקאים שרוב הסיכויים (יש בן התורמים לא מעט דמוקרטים מושבעים, למשל) שהם מצפים שהסטודנט יחזיר לא רק על ידי העצמת יוקרת האוניברסיטה אלא גם על ידי מתן בחזרה לחברה האמריקאית שמימנה הם באים. קשה לי להאמין שהם מרוצים במיוחד מהצעד שלו.
יתר על כן, ההובלה של ארה"ב מבחינה כלכלית וטכנולוגית קשורה באופן בלתי ניתן להתרה לעוצמתה הצבאית-אסטרטגית. גם זה חלק מהבסיס להצלחה. ואפשר אפילו לדבר על רמת הביטחון המקומית. פייסבוק לא הייתה קמה אם מייסדיה לא היו זוכים להגנת המשטרה מפני פשיעה (ומפני נקמת התאומים המגודלים...).
בקיצור, המייסדים נהנו, בין אם ביקשו זאת או לא, מהמדינה האמריקאית לשם הצלחתם. המדינה השקיעה בהם לאורך השנים באופן ישיר ועקיף. כשהגיע זמן פירעון, הבחור מתחמק. אני יכול להבין את התירעומת. זה למעשה לא שונה בהרבה ממי שמתחמק משירות צבאי.
ישן 14-05-2012, 21:06
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין לי כוונה להתייחס לשום דבר שאתה כותב בטרם תתנצל על השקרים שכתבת לגבי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אין לי כוונה להתייחס לשום דבר שאתה כותב בטרם תתנצל על השקרים שכתבת לגבי
ואני לא ממש מצפה שזה יקרה במקרה שלך.

אין לי כוונה לקרוא לך שקרן ובור, מאחר וזה אסור לפי חוקי הפורום, ולכן לא אעשה זאת.
בנוסף, אף שאני רואה בהצהרתך לא להתייחס אלי (על אף הסתירה הפנימית בהתייחסות לעיל) התפתחות חיובית ביכולת השליטה העצמית שלך, אני עדיין חושש מעט מ"עמיתיך" הברברים וחסרי השליטה העצמית. כך שזו עוד סיבה מדוע אמנע מלעשות זאת.

מצער לראות, עם זאת, שעדיין אין לך שמץ של יכולת להתמודד עם עובדות. וכמו שאמרת בעצמך - אין לי שום ציפיה שזה יקרה בעתיד הנראה לעין...

ישן 15-05-2012, 04:54
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
נוסח התנצלות זה איננו מספק. נסה שנית, תודה
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "..."

ולמי שמתעניין-
אדון "פסטן" האשים אותי שאיימתי עליו שאשלח מי מחבריי שיכו אותו. מדובר בשקר גמור וניתעב במיוחד. מעולם לא איימתי על אף אחד באלימות, שכן אני מתעב בריונים ובריונות. למעשה, איום באלימות הוא מעשה פלילי ולכן מדובר ביותר מעוד השמצה מטופשת.
לשון החוק:
""המאיים על אדם בכל דרך שהיא בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו, שלו או של אדם אחר, בכוונה להפחיד את האדם או להקניטו, דינו – מאסר שלוש שנים".
חשוב להדגיש-מסתם גידוף אף אחד מאיתנו לא עושה עניין. זה שמישהו כמו "פסטן" ייקרא לי "בור" עדיין לא יעשה את זה נכון...אבל כאן מדובר בהשמצה שנוגעת להתנהלות בפורום. ולסיום:
1. עצם ההשמצה היא עובדה. החלק הרלוונטי באשכול המדובר אומנם נמחק (בפעולה מהירה וראויה של אורי) אבל קיים לכל הפחות בזיכרונם של מי שקראו אותו, כולל האדמין המדובר.
2. האדון "פסטן" יכול לנסות להוכיח שאומנם איימתי עליו שכן אזי לא מדובר יהיה בהשמצה.
3. היות ולא איימתי על האדון "פסטן", הרי שציפיתי מימנו להתנצלות. אדם בוגר ובעל אישיות היה מכיר בכך שאולי הגזים או טעה. לא סיפור גדול ועוברים הלאה-יכול לקרות לכל אחד. אבל לא כל אחד מסוגל לזה. אשאיר לבאי הפורום לשפוט האם לאדון המסוים האישיות המתאימה.
ישן 15-05-2012, 09:12
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נוסח התנצלות זה איננו מספק. נסה שנית, תודה"

חלילה. לא אקרא לך "בור, אפילו שאתה מאיית "ניתעב" עם יוד מיותרת. אני משתדל לשפוט אנשים לכף זכות; אפילו את אלו שמתקשים באיות. (ואת אלה שמתקשים בקריאה... ובחיפוש בגוגל... ובעשרות משימות טריביאליות נוספות...)

אדון קגיינס כתב במפורש שאם "עמיתיו" השחורים לעבודה היו שומעים אותי "הייתי גומר" כמו מי שהיה מכנה אותי "קייק". על כך הוא הוסיף את האמירה השאול-מופזית המרתקת: "מעניין באמת אם היה לך אומץ לעשות זאת בחיים האמיתיים גבר גבר."

יכול להיות שהוא התכוון שהייתי גומר עם עוד מיליון דולר בבנק כפיצויים, אבל כל אדם אינטליגנט ולו במעט, מבין למה הכוונה, ואולי אפילו את הפיצויים לא הייתי מקבל כי ל"עמיתיו" תעמוד הגנת הקינטור...

נראה לי ברור שמדובר באיום, גם במובן הפשוט, ואולי אפילו במובן המשפטי.

אגב, גם לאלפונס גבריאל היו "עמיתים" שהיה מסוכן לדבר בטוח שמיעה מהם.

ישן 13-05-2012, 11:21
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
צריכים להבחין בין שני סוגי עשירים, (וגם שני סוגי מעמד ביניים):
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "צריך, אבל לא צריך להגזים איתם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
צריך, אבל לא צריך להגזים איתם רק כי זה נשמע טוב כשאתה אומר לאזרח שאתה תיקח יותר מיסים לעשירים הרשעים הללו שגונבים את כולנו. אין ספק שמאוד קל לתמוך במס על מישהו שהוא לא אתה.

ישנו עשיר שהפשיל שרוולים ועבד קשה, וכל מה שהוא הרוויח זה הכול פחות או יותר מה שגיע לו. אבל ישנו עשיר שכל העושר שלו התנפח על ידי עסקים עם הממשלה או הרשויות המקומיות. שם זה כסף קל. לא צריך יותר מדי להתאמץ וגם במקום תחרות יש פרוטקציה.

אותו דבר גם ישנם שני סוגי מעמד ביניים: אלו שעובדים בשוק התחרותי, ואלו שעובדים עבור הממשלה או הרשויות המקומיות.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:41

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר