לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2012, 08:20
  matto matto אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.05
שלח הודעה דרך MSN אל matto
הכרות חדשה עם חששות מהעבר

שלום לכולם
רציתי לשתף אתכם בקשר שהתחלתי (אני בן 24 והיא בת 22) לפני שלושה חודשים עם מישהי מדהימה ובאמת בן אדם טוב ואוהב...
היא חכמה, יפה, עצמאית, ושואפת להגיע רחוק...
אנחנו מסתדרים ומבינים אחד את השנייה ומנסים לתמוך ועזור כמה שיותר ולעודד כשצריך וכשאנחנו נפגשים אז הזמן עובר כל כך מהר שיום נראה כמו שעה.
הבעיה היא הקטע הפיזי שרק ממש לאחרונה התנשקנו ולאחר מכן נודע לי שהיא עברה איזו שהיא טראומה כלשהי עם בן זוג אחר שהיה לה שניסה לגעת בה בכוח... היא אמרה לי שהיא עדיין לא קיימה יחסים עם אף אחד ושהיא ממש חוששת ואני מבין אותה לגמרי ואני הכי סובלני איתה כי אני רואה שיש מצבים שהיא לא מרגישה איתם בנוח אז אני מנסה לא להגיע למצבים כאלה ולהיות כמה שיותר עדין איתה ומנסה לתת לה לפעמים להוביל כדי שתרגיש יותר בנוח.
אני יודע שהיא צריכה את הזמן שלה ואני באמת אוהב אותה ולא לחוץ על כלום ואני רוצה שיהיה לה רק טוב ובאמת שכואב לי לשמוע על מקרים כאלה של ניצול בכוח... אז כואב לי במיוחד כשאני יודע שעשו את זה לה...
יש למישהו/מישהי עצות אם אוכל לעשות משהו לתת לה להרגיש יותר בנוח? או שזה רק הזמן יעשה את שלו...
בכל מקרה רציתי לפרוק כי זה ממש מכביד עליי שמישהו פגע בחברה שלי בעבר...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2012, 08:51
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כמה תובנות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי matto שמתחילה ב "הכרות חדשה עם חששות מהעבר"

א. בראש ובראשונה, ואני יודע שאנשים "שונאים" שאומרים להם "לך לרופא" אלא עמוק בפנים כולנו רוצים לקבל תרופת פלא.... תרים טלפון לקו החם לנפגעות תקיפה מינית ב 1202 (זה הטלפון). עכשיו אתה אומר לעצמך "אבל היא לא נפגעת תקיפה מינית" וכו', אבל אין לך מה להפסיד... האנשים שם תומכים גם בבני זוג של נפגי תקיפה מינית ואם תמסור להם את הפרטים הידועים לך, יוכלו לתת לך המון המון טיפים טובים!

ב. אל תלך אחרי האינטואיציות - אנשים שנושאים טראומה הרבה פעמים פגועים הרבה יותר ממה שאתה חושב ולכן מה שנראה לך כ:אינטואיציה בריאה" יחולל דווקא פיצוץ...

ג. כעקרון: קח בחשבון שכמעט תמיד לנשים שחוו טראומה מן הסוג הזה זה יש בעיה של הערכה עצמית. לפעמים זה מאוד ברור, לפעמים דווקא מסתתר מאחורי מצג שווא (משכנע) של בטחון עצמי. אתה יודע טוב ממני... תקפיד, כל הזמן אבל ממש בלי להגזים או שזה יהיה "שקוף" להחמיא לה קלות על סגולותיה כאדם, על "לב רחב", נשיות וכמה שאתה מרגיש לידה נוח ובטוח, ופתוח. טיפטוף תמידי, אבל ממש לא שטפון. תלווה את זה בהקפדה על מגע פיסי טבעי ולא מלחיץ. לא "משחק מקדים" - שהוא אקט שמאוד מלחיץ אנשים שעברו טראומה (משום שהם מזהים את "המתווה" ונלחצים מראש מהמחשבה על התוצאה) - אלא מגע פיסי מתון ומתמשך שמראה שמאוד נוח לך אתה. אפילו דברים ברמה שלא שונה בהרבה מדברים שהורים עושים לילדים הקטנים שלהם (ליטופים, להניח ראש עליה כשרואים סרט). אתה עושה הכל, נכון, אבל תקפיד לעשות את זה כל הזמן, ובעיקר את זה. ברגע שבו מגע פיסי מקבל מתווה של "זחילה למטרה" הצד השני ילחץ ויתקף חרדה. אתה צריך להיות ה"מקום הבטוח" שלה. שתרגיש שמה שלא יקרה את לא תשפוט אותה, לא תנצל אותה או לא תשפיל אותה. שלא תפגע, או תתרגז, אם הכל יעצר. שהצד הפיסי הוא רק חלק מהיחסים, ולא תנאי ליחסים. אין לך מושג גם דברים כאלה הם חשובים עבור מי שנושאים טראומה.

ד. לא בטוח, אבל ייתכן גם שמגע פיסי "לא עושה לה את זה". זה כבר סיפור אחר - אבל צריך לקחת אותו בחשבון. יש לזה דרכי טיפול, אבל אלו ממש לא דברים לטיפול בהתכתבות. נשים בעלות עניין נמוך באירוטיקה או מין לפעמים יסתירו את זה ויתביישו. שוב... לא עניין להתכתבות.

ה. חזור שוב לסעיף ב... את תשכח שמה שעבורך נראה כמו "ילך ילך, לא ילך-לא ילך" עבור הצד השני יכול להיות נפץ שמחולל פיצוץ. תהיה עדין, סבלני ומחושב מאוד מאוד ואל תשכח שאתה פה הצד החזק, למרות שהצד השני נראה כמי שמחזיק את הקלפים. אנשים פגועים יכולים מאוד בקלות לסגת לדכאון, או הרס עצמי, ולכן מסוכן להתעמת מולם לפי הכללים הרגילים של "לא רוצה-לא צריך".

בכל מקרה... ח"ח שאתה סובלני אליה. אין לך מושג כמה חלאות מסתובבים שם בחוץ... כמה ראש עיריית קריית מלאכי וכאלה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר