לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-05-2012, 23:00
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
שברון לב או: הפאב החדש

אז פתחו פאב חדש מאוד קרוב אליי. לא סתם פאב, פאב אירי.

לאור החיבה של לטיפה המרה, לכל דבר אוק'ונלי, הנטייה הכללית לעצלנות ועל אף הדיאטה התארגנו כמה חבר'ה לבדוק את העניין לעומק. בהתחשב בכך שהעיר שלי היא למעשה מרתף חשוך טחוב ונטול עניין וכלמודי נסיון מר מפאבים אחרים בעיר שעשו רושם מבטיח והפכו למפח נפש זוועתי, לא טיפחנו ציפיות, מקסימום פאב שמגיש שני סוגי סטאוטים ושפארדס פיי אז הוא החליט שהוא אירי. אבל האיריות נשמעה כ"כ....מבטיחה.

הגענו. האמת? מקום מדהים. מושקע מאוד. לא נופל מהטמפל ושאר מרעין ובהתחשב בכך שזה פאב סמי-שכונתי זה אומר הרבה.
תפריט- אוכל פאבים סטנדרטי.
מבחר בירות די סטנדרטי+ כמה "בוטיקיות" במחירים מפתיעים לטובה. 27 ש"ח לגינס, 25 לסטלה, 30 לבוטיקיות. עברו כמה שנים מאז שראיתי את התמחור הזה לאחרונה.
נהיינו אופטימים- אולי נגאלנו. ואז מישהו מעלה את ההשערה- אולי הכל שלישים?
נראה לך שלישים?! מי אידיוט מספיק להגיש רק שלישים?!

אז מזמינים, מגיעים אליי- סנדוויץ' אנטריקוט ו"איזה סוג זה של הנגב"? "הנגב זה בירת בוטיק בלהבלהבלה", אני יודע אבל איזה סוג, יש להם כמה סוגים של בירות? רק הבעלים הצליח לענות לי על השאלה המאוד קשה הזאת.
זה פורטר. מעולה! אני אוהב פורטרים!
אז סנדוויץ' אנטריקוט וחצי נגב בבקשה. "אין חצי רק שליש", אה טוב נו, בירת בוטיק- ניחא.
מגיעים לחבר אחר- "חצי קילקני". אין חצי, רק שליש.
ווינשטפן?
רק שליש.
וגינס?
ר-ק ש-ל-י-ש.
זה קטע זמני כאילו? עוד לא קניתם כוסות של חצי? עוד לא נסגרתם על הלחץ של החביות? (הפאב נפתח אתמול).
"לא, הבעלים החליט שאנשים שמזמינים חצי שותים אותו לאט ואז כשהם מגיעים לסוף הבירה חמה ואנשים כבר נגעלים ממנה."

מה?! מה זאת החרטא הזאת?!

לא מעניין אותי כל הדיונים על סוציאליזם, ליברטיניזם, שוק חופשי, ליברליות. אתם פאקינג תכריחו אותי לשתות רק שלישים?! ועוד לשלם עליהם מחירי הפקרות שכאלה?! לאיפה העולם הדרדר? מה יקרה מחר- הברמן יכריח אותי לשתות את הוויסקי שלי עם קרח?

זה לא נגמר פה. גם הצ'יפס הגיע כמיני מנה (איזה 8 צ'יפסים. לא צוחק) וגם הפיצוחים. אבל באמת, הקטע של הבירה פשוט שבר אותי. אני תשוש נפשית.

tl;dr: אני שיכור ושבור לב.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-05-2012, 07:09
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "עם הגיון כזה תנסה למצוא חלופות כי לא נראה לי שזה יחזיק מעמד"

אני חושב שזה בדיוק מה שעומד מאחורי המזימה החולנית הזאת. אם אנשים שותים רק שלישים הם "מרגישים את זה פחות" ולכן סביר שהם ישתו יותר. את השלישים גם שותים מהר יותר מחצאים- לא משנה מה, אז אנשים "יבזבזו" שם פחות זמן.
זה פשוט מגעיל. אין לי בעיה שהבעלים ינסה למקסם את הרווח שלו, אבל יש דברים שפשוט לא עושים ואם זה אכן התכנון שלו- מגיע לו להיכשל חרוצות.

בכל מקרה, כשסיימנו את הבילוי דיברנו עם הבעלים (המקום היה די ריק, ערב שני לפתיחתו, הבעלים עדיין מסתובב בין האנשים ומתנהג כאילו איכפת לו מהם...) ותפסנו אתו דיבור. החמאנו לו ארוכות על העיצוב (שבאמת יפה, לא איכפת לי כמה גיי אני נשמע) ועל הביצים של לפתוח פאב כזה בעיר שכזאת.
ואז אמרנו לו בעדינות- אנחנו באמת רוצים לאהוב את המקום, אבל אתה חייב לעשות משהו עם המחירים והכמויות- אנשים מפסיקים מהר מאוד להגיע בגלל שהמקום יפה, אבל אם ישתלם להם לשבת בו הם יהפכו אותו למקום הקבוע שלהם.

לא חיכינו לתשובה, כי גם לא רצינו לשים אותו בפינה, נתן לזה איזה שבועיים-חודש לשקוע ואז נחזור. אם המצב השתפר- אני חושב שמצאנו פאב בית חדש. אם נשאר אותו הדבר- כף רגלי לא תדרך שם שוב.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-05-2012, 07:13
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "פאבים זה בעסה בכלל"

את השטיק של "לשתות בחוץ על ספסל" עשיתי פעמים בודדות, בעיקר עם אמריקאים. לא זורם לי.
אני שותה המון בבית (עכשיו פחות משמעותית, אבל עדיין) בעיקר דברים שיקרים ללא הצדקה בפאבים.
אבל אי אפשר לותר על הבילוי הזה, אני אוהב את האווירה וחוץ מזה- איך אני אבלה אם לא בפאבים?

אגב- יש בארץ כמה (וכמה) פאבים שכבודם במקומם מונח ושאמנם לא משתווים לפאבים של הממלכה המאוחדת אבל גם לא רחוקים ממנה מדי.

אגב 2- יש כמה פאבים בארץ שאמצו את הפיינט, לצערי הרב את הפיינט האמריקאי (450 מ"ל~) ולא את הפיינט הבריטי (600 מ"ל~)....

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 17-05-2012 בשעה 08:47.
ישן 18-05-2012, 18:29
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני לא חסיד של ציצים...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "שמעתי פעם שגברים אוהבים ציצים..."

(כאילו צריך שיהיו שניים... ובגודל מספיק להבדיל שזה לא רוקר מאוד נשי, ולא גדולים מספיק בשביל שריצה שלה תראה כמו התמונות האלה של מים מעופפים בתחנת חלל... לא מעבר). אבל נסיון חיים+ספח הת"ז+אירועי עבר שלא הסתיימו בספח ת"ז מוכיחים שאני אוהב להתרבות...

לדעתי נשים נמשכות לגברים עם תינוק כי בתודעה שלהן הסיוט הגדול הוא שהן ישארו עם הילדים. הוא ישאר עם התיירת ממולדובה... גבר שנושא תינוק הוא כאילו תעודת ביטוח נגד זה. חוצמזה שאמהות טריות (בניגוד למילפיות עם תינוק שלישי בסדרה) עוברות מין רגרסיה רגשית חזרה לגיל תיכון, או משהו כזה. זה קורא לרוב החל משבועיים אחרי הלידה, כשהבעל חוזר לעבודה סדירה וללראות כדורגל. פתאום גבר בג'ימבורי "קולגה" נראה להן פנטזיה לחלום עליה. אם רק בארץ נישואין היו כמו באמריקה... נראה לי ליד הג'ימבורי היה צריך להקים צימרים לפי שעה.
ישן 17-05-2012, 00:12
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שברון לב או: הפאב החדש"

בעבר הייתי מסכים איתך לחלוטין, אבל מצטער להגיד שאני מסכים עם הבעלים של המקום.

לאחרונה התחלתי לאהוב וויסקי, זה טעים לי הרבה יותר מכל משקה אלכוהולי אחר.
נוצרה בעיה מוזרה אבל - חצי ליטר בירה כבר לא טעים לי. ולא, לא נהייתי כוסית, אין לי בעיה לשתות כמה שלישים ברצף אחד אחרי השני, חצי ליטר בבקבוק או בכוס פשוט לא טעימים לי יותר (עד מצב של גועל אמיתי לקראת הסוף)

אפשר למצוא לזה הסברים, בגלל שהוויסקי חידד לי את חושי הטעם באלכוהול אני רגיש יותר לטעמי הלוואי של משקאות אחרים, לכוס בהחלט יש השפעה על טעם המשקה - ניקח לדוגמא קוקה קולה - קוקה קולה בבקבוק זכוכית של שליש היא הכי טעימה, אין על זה ויכוח. אז בהחלט יכול להיות שגם בבירה השילוב של כמות הזכוכית שנוגעת בכמות הייחסית של המשקה משפיע על הטעם לטובה, נוסיף לזה שהבירה באמת הרבה יותר טובה כשהיא בטמפרטורה הנכונה - בהחלט יש משהו בדבריו.

כמובן שזה לא מצדיק מחירים מטורפים וקמצנות במנות.

ישן 17-05-2012, 07:25
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "בעבר הייתי מסכים איתך..."

פה בדיוק קבור הכלב.

אתה רוצה לשתות רק שלישים? תפאדלו- אני לא אשפוט אותך. (טוב נו, אני כן אשפוט אותך אבל אני לא אמנע את זה ממך... )
זה חופש הפרט בצורתו הבסיסית ביותר. זה משמעותי הרבה יותר מכן ג'יפיאס על האוטו לא ג'יפיאס על האוטו.

אני לא חושב שזה הוויסקי. שתתי ואני עדיין שותה הרבה משקאות "כבדים", בעיקר וויסקי אבל גם קלוודוסים, ברנדים, קוניאקים וסוגים מסוימים של ליקרים. זה מעולם לא פגם לי בטעם של הבירה ובטח לא גרם לי לרצות לשתות רק שלישים.

לצורת הכוס יש חשיבות מכרעת בטעם שנוצר- פרט לחומר ממנו היא עשויה, הצורה של הפיה קובעת שני דברים חשובים מאוד:
1. איפה הנוזל פוגש את הלשון.
2. את כמות הארומה שהאף קולט.
אבל זה דיון אחר.

לסיום אגיד- הבעלים זכאי לדעתו ואני זכאי להתנגד לה, אבל אין אקט יותר פלצני, אידיוטי וחסר משמעות מאשר להכריח מישהו לשתות כמו שאתה אוהב לשתות. אין לו שום זכות להתערב. ומה אם-כמו שאמרתי מקודם- הוא היה מכריח אותך לשתות וויסקי רק עם סודה, בגלל שככה הוא מאמין שהוויסקי יותר טוב?

כשעבדתי במבשלת בירה יצא לי לברמן הרבה, בכל מיני פסטיבלים, טעימות וכשהיו באים אורחים חשובים. בעיקר בגלל שידעתי על בירה ועל התהליך הרבה יותר מהברמנים (מתוקף התפקיד שלי) וגם כי יש לי יכולת על טבעית של להתאים בירה לאנשים שלא יודעים מה הם אוהבים. נתקלתי בלא מעט בקשות מוזרות, אבל הכי זכור לי המקרה הבא-
בחור מבוגר מאוד נכנס וביקש "חצי מהשחור" (סטאוט), באופן אינסטנקטיבי אני מחזיק ממישהו שמזמין סטאוט בכזאת נחישות מישהו שמבין. אז מזגתי לו סטאוט עם ראש קצף יפה והוא בתמורה נעלב עד עמקי נשמתו ודרש שאני "אמלא את כל הכוס בבירה ולא אנסה לעבוד עליו עם הקצף הזה. כל הישראלים אותו דבר- מנסים למכור לך אויר".
אז מה? שאני אתחיל להסביר לו עכשיו שהקצף זה חלק משמעותי מהבירה הזאת? שת'כלס זה הראש קצף מהטעימים שהוא אי פעם ישתה? ש"ככה שותים סטאוט"? הבנאדם שותה את הבירה שלו כמו מיץ פטל כבר איזה 50 שנה והוא לא מתכוון לשמוע על משהו אחר, מי אני שאגיד לו איך הוא אוהב את הבירה שלו?
אז התנצלתי ומזגתי לו כוס סטאוט כמו כוס קידוש. את הסטאוט עם הקצף שמרתי לעצמי. שנינו יצאנו מרוצים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:43

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר