לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2012, 01:58
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
Ynet: הזרים מזהירים מעליהום: אנחנו לא אנסים ופושעים

האפריקנים שהציפו את ת"א מגדירים את דרום העיר כ"מחנה פליטים" ועונים לתלונות על "בעיית הזרים": "אין גדודים של סודנים ואריתריאים שאונסים ישראליות ברחובות. אנשים רוצים לשרוד, אז הם גונבים". ותושבי דרום ת"א תוהים: מי יגן עלינו?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4230809,00.html

הצהובון יורד רשמית מהפסים.
יוצא בכתבה שמטרתה לסמא את עיני הציבור ולהציג את המסתננים ממצרים כפליטים.
זאת למרות שהם פליטים במצרים, שמקבלת מהאו"ם סיוע כלכלי עבור קליטתם.

עוד מבית היוצר של הצהובון עם הלוגו האדום, כמה מחדלים מהעת האחרונה שתפסו לי את העין מרפרוף קל בלבד:

ניסיון השחרה של ירון זליכה חושף השחיתויות:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4230640,00.html

הכתבה שנועדה לגרום לנו לחשוב שהתחרעות אלימה של שלושה פליטים סודנים על ילדה בת 15 ובן זוגה בעיר העברית ביום העצמאות של מדינת ישראל היא בעצם תופעה זניחה למדי בהקשר של אלימות מינית:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4230507,00.html

פרסום קמעות מודל 2012:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4222823,00.html
ולאחר מכן ההתנערות:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4230113,00.html

דיאטנית שאינה יודעת מהי משמעות התחילית "קילו":
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4228955,00.html

אחת הפרסומות שהסוותה ככתבה תמימה, מיני רבות:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4218360,00.html

במה לשרלטנים הוליסטים:
http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-1841,00.html

המוניטין של הצהובון האדום ברצפה. ראו הוזהרתם - Please fasten your intellectual seat belts טרם כניסה לאתר העלוב הזה, שלמרבה הצער הוא ככל הנאה העיתון האינטרנטי הנפוץ במדינה.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 18-05-2012 בשעה 02:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-05-2012, 03:32
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "Ynet: הזרים מזהירים מעליהום: אנחנו לא אנסים ופושעים"

זה שהשחורים(באפריקה), בעלי סכוי לרצוח\לאנוס\.. גבוהה עשרות מונים מאשר אזרח ישראלי מן השורה, אין כאן בכלל שאלה, מי שיאשים אותי ב"גזענות" זה לא ממש מזיז לי, אלה העובדות. אין לזה שום קשר לצבע העור, אלה העובדה שהמדינות הללו נמצאים עדיין בעידן האבן פחות או יותר, במדינות הללו האנשים האלה חווים על בסיס יומי אווירה של רצח, ואונס, ומדינת ישראל אינה המקום לטפל בבעיות של אפריקה.

אני יודע על מה אני מדבר, מכוון(שלצערי) יצא לי לראות כמה אתרים מסוג "שוק-סייטס", אפשר לראות שם הרבה מקרים בסגנון של מאות אנשים מכים באכזריות בלתי נתפסת גבר שניסה לגנוב תפוחי-אדמה\נתפס בייחסים המוסקסואליים\.., ולאחר מכן שופכים עליו דלק ומצתים למוות, מאות אנשים מתבוננים מהצד(רבים משתתפים באופן פעיל), זה הנורמה במקומות הללו.

מי שגדל באווירה כזו, יש סיכוי טוב שהיחס שלו לחיי אדם, אונס כלל לא יהיה אותו היחס של אזרח בעולם המערבי, אני לא מחשיב את עצמי בתור משהו רגיש מדי, ואמנם רק מצפיה בדברים הללו, הזיז לי משהו בראש(ולו באופן רגעי).

http://www.liveleak.com/view?i=e94_1317489390
הלינק מראה הוצאה להורג(על ידי המוני משתתפים), זאת ע"י שריפה בחיים של הומוסקסואל באפריקה, לא ממליץ להיכנס קשה מאוד לצפייה, אלו מראות לא נדרים במדינות הללו.

השניים הללו גנבו תפוחי אדמה.
http://www.liveleak.com/view?i=c5f_1309711220

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 18-05-2012 בשעה 03:58.
ישן 18-05-2012, 07:49
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
שני חוקים שונים... כמו "גח"ל" ו"מח"ל"
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "וואי, אתה הורגת אותי... חוק..."

החוק שבחסותו שיקסעז בלונדיות רזות יכולות להתאזרח הוא "חוק השוות". וברור לכולנו, גם אם רובינו לא נודה בזה, שמאה הונגריות יהיו אמהות למאתיים צברים (שמאה תשעים וחמש מהם יתביישו שאמא שלהם תדבר מול הכתה ב"יום המאיפה ההורים שלך") בעוד שמאה סודאניות יהיו אמהות למאתיים אנשים שעדיין לא נאהב אותם, והם לא אותנו. אם היית מביא הביתה בחורה (או ויס ורסה אם אתה אשה) ואומר להורים הליבראליים שלך "היא חולה, ההורים שלה נכים, החברים שלי לא ירצו שאביא אותה למסיבות וכנראה שלא יהיו לכם נכדים ממנה" ההורים היו אומרים לך "ברח בני! ברח עכשיו! הנה אבא הולך לפאון שופ למשכן את הבייסבול בט עם החתימה של דימג'יו (* אני מנסה לתת לך תחושת בית... בישראל זה היה "אבא הולך לרפי מהמכבסה לבקש הלוואה בשוק האפור") ויביא לך כסף בשביל שתברח לקוסטה ריקה".

אבל.... כשמדובר על חתונה קתולית של אזרחי ישראל עם כלה חולה, דפוקה, חסרת תקנה ולא אהובה בצורת הפולשים האלה... משום מה כולם מעמידים פנים שזו חתונה מוסרית.

כל הזמן מפמפמים לנו בתקשורת "זה מה שעשו בגרמניה לסבא שלך". אז אזכיר משהו לכל החכמים: מי שבימים של "סבא שלי" חילק את מנת האוכל שלו לסובבים, מת ראשון.... אלו ששרדו זה אלו שדאגו לעצמם ולקרובים להם.
ישן 18-05-2012, 06:21

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "וואלה? אתה בטוח שהאפריקאים המלוכלכלים האלה אונסים יותר מיהודים ישראלים טהורים?"

ציטוט:
זה מעניין כי לפי נתונים מ-2009 (לפני גל המסתננים), ישראל הייתה במקום השמיני וה"מכובד" בשיעור מקרי האונס פר אוכלוסיה בעולם. הקדמנו מדינות כמו צרפת, ספרד, ו...סודן.

ה"סטטיסטיקה" המלומדת שלך לא מבוססת על שום דבר ממשי(איך אפשר בכלל לדגום מדינות כמו סודן?), אני בינגוד אילך מבסס את דברי בשני סירטונים(שלא כדי להיכנס אליהם), בהם רואים מה זה "תרבות" במדינות הללו, כאשר תראה לי בארץ מקרים של המון שורף בחיים הומוסקסואלים, או אנשים שגנבו תפוחי אדמה יהיה אפשר להתייחס לדבריך ברצינות, שני הסרטונים הללו זה לא משהו יוצא דופן, אפשר(ואין בכוונתי לעשות זאת), להעלות לכאן עוד הרבה סירטונים שידגימו עם מי יש לנו כאן עסק, אנשים שגדלים בסיבה שכזו, לרוב מערכת ה"ערכים" שלהם לא תהיה דומה לזו של אדם מערבי, יש לנו כאן מספיק סכינאים, ואנסים משלנו, יש לנו כאן מספיק חרדים שלא עובדים, אין שום סיבה בנוסף לכל אלה להחזיק כאן סודאנים, ואריתריאים.

ציטוט:
Eritrea bans female circumcision

- Eritrea has banned female circumcision, a life-threatening tradition that aid groups say afflicts some 90 percent of the country's women.

A government statement issued on Thursday said anyone who requested, took part in or promoted the practice now faced a fine of several hundred dollars or up to 10 years in jail.

"Female circumcision is a procedure that seriously endangers the health of women, causes them considerable pain and suffering besides threatening their lives," the statement said.

"Whosoever requests, incites or promotes female circumcision ... shall be punishable with a fine and imprisonment."

The ban took effect on March 31, it said.

Female circumcision, also called female genital mutilation (FGM), is widespread in the Horn of Africa and involves cutting off the clitoris and other parts of the female genitalia.

There are degrees of severity and many practitioners are untrained and use crude instruments.

"FGM is a deep rooted culture and it needs a persistent continuous effort (to halt it)," Luul Ghebreab, president of National Union of Eritrean Women, told Reuters.

"We do not believe (this ban) will automatically eradicate circumcision, but surely it will play a role."

Up to 140 million women and girls worldwide are estimated to have undergone female circumcision, and U.N. agencies estimate that another three million a year are subjected to it.

A health survey by Eritrea's government in 2002 found 62 percent of circumcised women in the Red Sea state had the procedure done before their first birthday. Less than one percent had been performed by trained health professionals.

הנה מה שווה התעללות והתלת מום באשה בדיוק במדינות המדוברות, "כמה מאות דולרים קנס".
ציטוט:
מוטב להירגע עם הגזענות.

דמגוגיה בגרוש, איפה אתה רואה "גזענות"?

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 18-05-2012 בשעה 06:35.
ישן 19-05-2012, 09:42

טוב, אני אנסה להעביר מסר
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני קורא בכתבה על 2 מעשי אונס בידי אפריקאים"

ראשית, אתה קושר שתי תופעות:
  • אונס "ספונטני" בידי אדם קרוב או מוכר שמנצל "הזדמנות". לתופעה הזו יש הסברים קרימינולוגיים מעניינים (צריכה להיות נוכחות של "תוקפן" מתאים אבל גם של "קורבן קל" מתאים על מנת שיתרחש האירוע) ומאחר ואונס כזה מתבצע בעיקר "במחשכים" תוך הפעלת לחץ על הקורבן מצד גורמים שונים שלא לדווח, קשה לאמוד את המימדים האמיתיים של התופעה. אבל לפי ההערכות התופעה הזו נפוצה בהרבה מתופעה של אונס בידי אדם זר. התופעה הזו קיימת בכל חברה אנושית במידה זו או אחרת.
  • תקיפה אלימה ואונס בידי אדם זר במקום ציבורי. בחברה בה התנהגות כזו אינה מקובלת ואינה נורמטיבית, המקרים הללו הם נדירים מאוד ביחס למקרי האונס מהסוג הראשון. בחברות מסוימות כמות המקרים מסוג זה שואפת לאפס (נורבגיה של לפני המהגרים, למשל) ובחברות אחרות זו נורמה (דרום אפריקה שכולנו מוכירים ואוהבים, בה 25% מהגברים מודים שאנסו לפחות פעם אחת, רובם לפני גיל 18). מקרים מהסוג הזה (בני סלע למשל) היו נדירים מאוד במחוזותינו.
כשאני מדבר על הסטטיסטיקה שנאספה, אני מתכוון לסטטיסטיקה של המקרים מהסוג השני.
עובדה היא שנשות תל-אביב מפחדות, ובצדק, לשהות מחוץ לבית בשעות החשכה. כי יש איום קונקרטי של אונס אלים במרחב הציבורי.
לפי הלוגיקה שלך אני יכול להתעלם בבטחה מאזהרות מסע של משרד החוץ או לנסוע ללא חשש לטורקיה או למדינות מוסלמיות אחרות ולהצהיר על כך שאני יהודי, משום שהסיכוי לההרג בתאונת דרכים הוא גדול בהרבה מהסיכוי לההרג בפיגוע טרור.

אני טוען מספר טענות:
  • כאשר המדגם המייצג הוא קטן (נניח שב"ח אפריקאי שתפסת באקראי ברחוב) לא ניתן לומר שום דבר בעל משמעות על אותו אדם ועל הסיכוי שלו לתקוף ולאנוס אשה שעוברת לידו ברחוב, בשעות הלילה כאשר הם בגפם.
  • כאשר מדברים על אוכלוסיות, אין לי כל ספק שאנחנו נמשיך לשמוע על מקרי תקיפה אלימה ואונס בידי אפריקאים. מקרים שהאוכלוסיה המקומית כמעט ואינה מייצרת.
  • אתה לוקח אחריות מוסרית על עצמך כשאתה בוחר להתעלם מהעובדה הזו, אבל אתה לוקח על עצמך אחריות מוסרית כבדה הרבה יותר כשאתה טוען שהתופעה הזו לא קיימת. כי הדברים שלך מאלחשים את הציבור ומורידים את הלחץ מהפוליטיקאים לטפל בנושא. ואני אדאג להדגיש לך בכל מקרה כזה, שיש לך חלק בעיכוב הטיפול בנושא ולכן גם אחריות חלקית (אף אם מסדר גודל זניח) לאירוע.
להקים יחידות סיור שיסתובבו בלילה בדרום ת"א? לפי ההיגיון הקנגסי עצם הרעיון נובע מבורות ומגזענות. אף אחד לא ביצע מחקר על מנת להוכיח את קיום התופעה, לכן היא לא קיימת.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 19-05-2012, 10:43
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "טוב, אני אנסה להעביר מסר"

מעשי אונס בידי זר בישראל הם המיעוט, אבל הם עדיין נפוצים מספיק-כעשרים אחוז. לא היה בטוח לנשים להסתובב לבד בדרום תל אביב בלילה גם לפני שהגיעו המסתננים. להזכירך, מי שביצע את האונס בחניון (וזה מה שהביא במידה רבה לגל החרדה הנוכחי) היה אפריקאי כמו שאני בווארי.
אני ממש לא טוען שאם יש הגזמה פרועה בתיאור התופעה אזי לא צריך להיזהר. גם בלי להכנס כלל לעניין המסתננים (ןמספיק שיאנסו כמו האוכלוסיה היהודית בשביל שלפחות כמה נשים יפלו קורבן וגם קורבן אחד הוא יותר מדי) אישה צריכה לנקוט באמצעי זהירות והמשטרה צריכה לספק ביטחון. לא הייתי בעצמי מתנדב למשטרה אם לא הייתי מאמין בזה.
את הגישה שלי ממחיש ראיון שקראתי פעם עם מומחה לאיידס. הוא הבהיר למראיין שהסיכוי של גבר להדבק ממגע וגינלי עם אישה נשאית הוא נמוך מאוד-אחוזים בודדים. לשאלת המראיין הוא הוסיף שגם אחוז אחד בלבד של סיכוי לחטוף איידס מצדיק נקיטת כל אמצעי הזהירות שבעולם.
ישן 19-05-2012, 11:10

מי שביצע את האונס (הראשון) בשירותי חניון היה שב"ח ערבי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מעשי אונס בידי זר בישראל הם..."

ואם זה ממש כואב לך, נרחיב את ההגדרה ל"שב"חים" באופן כללי. ואז 100% ממקרי האונס האלימים בציבור בתקופה האחרונה בוצעו בידי שב"חים.

והנה - אתה מתחיל בתהליך של העברת האחריות לקורבן. עכשיו נשים צריכות להיזהר כשהן מסתובבות במרחב הציבורי. מה זה אומר? ואם הן לא נזהרות? הן הביאו את זה על עצמן?
כי אזרחות ישראלית זה כנראה צ'ק ללא כיסוי ואם אישה מממשת את הזכות הבנאלית של להסתובב ברחוב היא לא זהירה.
תאמר לי קנגס היקר - האם הסיכוי של אשה להאנס ברמת אביב ב-4:00 לפנות בוקר זהה לסיכוי של אשה להאנס באותה שעה בסביבת רחוב לוינסקי? ולסיכוי של אשה להאנס באותה שעה ברעננה? האם הן כולן צריכות להזהר באותה מידה?
ואם לא, מדוע? המציאות גזענית?

יהודיה חכמה טבעה את הביטוי "הבנאליות של הרוע" בהתייחסה לאנשים שמוכנים להתעלם מההשלכות הברורות אך לא מיידיות של מעשיהם מתוך צורך אישי אנוכי של תדמית חברתית או אישית.
מכת האונס שמתחוללת באירופה ע"י זרים מושתקת בדיוק באותו האופן בו אתה מנסה להשתיק את הבעיה כאן: זעקות "גזענות גזענות פאשיזם!".
הקנגסים באירופה אחראים לבעיה יותר מאשר הזרים עצמם. הם אלו שהביאו את הבעיה לסטטוס "בלתי הפיכה".

בדבריך חתמת על צ'ק שאני מתכוון לפרוע במקרה הקרוב של אונס בידי שב"ח פלסטיני או אפריקאי ולהדגיש לך שלפחות אינטלקטואלית, ידך במעל.
לא באקט של ביצוע הפשע, אלא בפעילות אקטיבית נגד מניעתו. בהכחשת הבעיה.

אם דבריך היו נכונים אזי אין סיבה שתהיה הטיה סטטיסטית לטובת שב"חים ב-3-5 מקרי ה"אונס בציבור" הבאים.
נחיה ונראה.
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 19-05-2012 בשעה 11:14.
ישן 19-05-2012, 12:13
מנהל

צבאי בדיוק. ערבי ולא אפריקאי. מה אתה רוצה לעזאזל? חשבתי שהאשכול עוסק במסתננים מאפריקה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "מי שביצע את האונס (הראשון) בשירותי חניון היה שב"ח ערבי"

ואל תעשה צחוק מעצמך. יש הבדל משמעותי בין זהירות ובין אשם. הנקודה היא שאישה בדרום תל אביב הייתה חשופה לנסיון אונס בידי זר גם לפני שהגיעו האפריקאים ואזרחות ישראלית לא הייתה מסייעת לה בשיט מאונס בידי חארות מתוצרת מקומית. ואני קצת יודע על מה אני מדבר. ההבדל בפועל כניראה לא משמעותי וזה לא משנה כי בכל מקרה הסיכון שהיה קיים ושקיים היום הוא כזה שנדרשים צעדים הן מבחינת נוכחות משטרה והן מבחינת הזהירות שיש לנקוט למרבה הצער. וההבדל בין אזורים אלו בדרום תל אביב ובין רעננה היה קיים כבר שנים רבות.
כחייל מהפריפריה הגעתי פעם לתל אביב בלילה בטרמפ מהדרום ובנסיון להגיע בהליכה לתחנה המרכזית הלכתי לאיבוד ברחובות הלבנטיים. אישה אחת עזרה לי למצוא את הדרך, לא לפני שהזהירה אותי מהסכנה במקום. ואני עוד הייתי חייל חמוש.
ואם אתה חושב שאני אחראי לאונס, תרשה לי לצחוק לך בפנים. באמת באמת מצטער שאני מתעקש לא להאמין לאתרי הסתה ודיעות קדומות ואשכרה רוצה להתייחס לנתונים סטטיסטיים. ובאמת באמת באמת שאני מצטער שאינך מבין מה אני כותב ביחס לצורך להלחם בתופעת האונס מחד, ובבעיית המסתננים מאידך בלי קשר לעוצמת ההגזמה ביחס למערובתם במעשי אונס בישראל. ובאמת באמת באמת באמת מצטער שמפריעה לי גזענות.
ישן 19-05-2012, 13:09

אם הייתי תושב דרום ת"א הייתי נפגע מאוד מדבריך
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בדיוק. ערבי ולא אפריקאי. מה אתה רוצה לעזאזל? חשבתי שהאשכול עוסק במסתננים מאפריקה"

כי משתמע שתוספת של 30,000 שב"חים אפריקאים מכאיבה פחות בדרום ת"א מאשר ברעננה. כי האוכלוסיה כבר מוכת אלימות בכל מקרה.
אכן, אשה היתה צריכה להזהר שם גם קודם. זה לא הופך את זה לפחות נורא.
אשה בת 80 מהאזור העידה שנשדדה כבר 5 פעמים בידי שב"חים אפריקאים. יש שם אנשים אמיתיים שחייהם אינם חיים.
ובכל מקרה, הזרים יעברו במוקדם או במאוחר דיפוזיה למקומות אחרים.

אני חושב שהנקודה העיקרית כאן היא בהשפעה של הדברים שלנו על המציאות ועל הספירה הציבורית.
הציבור בישראל לא פועל מתוך שיקולים לוגיים אלא מתחושות.

לקשור יחד את תופעת האונס בידי קרובים לתופעת האונס בידי זרים ברחוב, זה כמו לקשור פיגועים לתאונות דרכים.
אלה תופעות שונות שהגורמים להן שונים ויש לטפל בהן בצורה שונה.

הקשירה שלהן יחד מטשטשות את העובדה שאם היה נעשה משהו מוקדם יותר מקרי האונס המזעזעים האלה היו נמנעים. ולצערי זה די ברור שיקרו מקרים נוספים דומים בשבועות והחודשים הקרובים.

אני חושב שכולנו מסכימים שהשב"חים לא צריכים להיות כאן, לכן כשמישהו מעלה טיעונים שאתה תופש כגזעניים אתה צריך לתקן אותו. לנסח את כל המסר המתוקן. אם אתה מתייחס לדבריו בביטול גורף, בעיני רבים אתה מחזק עמדה הפוכה ולא מביע עמדה מתוקנת.

וכן, מספיק להביט במה שמתחולל באירופה על מנת להבין מה יכול לקרות גם כאן - אוכלוסיה ממעמד סוציו-אקונומי נמוך סובלת מאלימות קשה ביותר של "מבקשי מקלט". התקשורת משתדלת לא לדווח עד כמה שניתן וגם כשהיא מדווחת היא מטשטשת את זהות הפורעים.
וכאשר מישהו מעיז לפצות את פיו סותמים לו אותו באמצעות לחץ חברתי ומכנים אותו "גזען".

מדובר באזרחים ישראלים שסובלים. יש לקחת בחשבון שאנחנו רוצים שלתעודה הזו יהיה כיסוי.
אני חושב שצריך לשקול בכובד ראש את ההשפעה של דברינו על דעת הקהל הציבורית ולכן גם על הפוליטיקאים.
הטיפול במקרה הסמח"ט לדוגמה היה משולל כל היגיון ושיקול דעת ומונע לחלוטין מאמוציות ציבוריות.
לכן לדכא אקטיבית את הלחץ הציבורי באמירות "לא בהכרח" (שאין להן בסיס מוצק ויש עדויות לכיוון ההפוך) זה לדכא את הטיפול בבעיה.

אתה מסוגל להסכים איתי בכך שתופעת האונס בידי השב"חים נתרמת מנורמות ההתנהגות בחברות מהן הגיעו האנסים? ואני אדייק - אם היה מדובר ב-30,000 נורווגים מאוסלו המקרים הללו אולי היו מתרחשים פחות? זו נשמעת לי הכללה סבירה. גם אם היא לא מדוייקת ולא נתמכת ע"י מחקרים מדוייקים.
אני מסכים איתך בכך שלטענה הזו אין תרומה משמעותית לשאלת גירושם של השב"חים.
אבל לטענה ההפוכה של הכתבה שציטטתי מ-YNET לפיה התופעה הזו היא שולית ביחס לתופעת האונס בידי מכרים יש משקל ציבורי כנגד דעתו של האדם הפשוט לגבי הדחיפות של הגירוש.

היא נכונה מבחינה עובדתית. זה לא מבטל את ההשפעה שלה בפועל על דעת הקהל (ועדות לכך ניתן למצוא בטוקבקים) ואני אף מרחיק לכת ומזהה מניע. אבל זה רק אני.
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 19-05-2012 בשעה 13:12.
ישן 18-05-2012, 17:11

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ואיך זה קשור לאונס? והאם ידוע לך שאותה שיטה בדיוק הייתה נהוגה גם מחוץ לאפריקה?"

ציטוט:
אתה יודע כמה אפריקאים לשעבר מצאו כך את מותם במדינות דרום ארה"ב?

ואתה יודע שציינתי במפורש שזה לא קשור לצבע העור, ושיש דברים שכאלה גם באזורים "אקזוטיים" אחרים על פני כדור הארץ?

ראית אותי מפאר את תושבי גוטומאלה(סתם דוגמה), ומעודד את קליטתם בארץ?

אתה אמרת שאני "גזען" שהנתונים של פי 10 הם "מופרכים", אבל על פי הנתונים הרשמיים של משטרת ישראל מדובר בפי 8.. ואין שום סיבה להניח שבאונס זה יהיה משהו שונה, במדינות שמתייחסים לאשה כמו זבל(כמה מאות דולרים על הטלת מום), אין מה להתפלא כאשר גם אונסים אותן.
ישן 06-06-2012, 15:45
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ומה הקשר בין כל זה ובין אונס?"

גם הגרף שהבאת לא מראה לנו שום דבר, אם במצרים שהיא כידוע מדינה מאוד נאורה וליברלית והיחס לנשים בחברה מוסלמית הוא כידוע מאוד פתוח נמצאת במקומות האחרונים במדד האונס אז כנראה שמשהו נורא דפוק בגרף הזה כי הדבר היחיד שלאישה במצרים, סעודיה ואום אל פאחם יש בו זכות בנוגע לגברים במשפחה שלה זה עם איזה מטאטא לחטוף מכות או לחלופין לנקות את המרפסת, בטח שאם היא תתלונן במשטרה יעשו עם זה משהו לגביה.

במצרים גם קיימת תופעה נרחבת למדי של אונס של נשים קופטיות, כנ"ל גם במדינות אפריקה שבהן קיימות אוכלוסיות מוסלמיות יחד עם אוכלוסיות נוצריות/אחרות כמו ניגריה, סומליה, וקניה ששם התופעה גם בולטת, דת הפדופיל המדברי היא אחת הדתות שבהן התופעה הזאת של אונס על רקע לאומני קיימת בצורה הכי ברברית ופרימיטיבית, זה קורה בבית לחם, זה קורה בעיראק, זה קורה במצרים וזה קורה בישראל, אתה יכול לעצום את העיניים כמה שתרצה אבל זה לא ישנה כלום, בחברה שבה הקסנופוביה והשובניזם הברברי(שממנו נובע היחס לנשים מוסלמיות) פושה בצורה מבחילה היחס לנשים בנות דתות אחרות הוא גרוע שבעתיים. וכשאתה מביא את הצרה הזאת של סודנים ואריתראים מוסלמים לפה אתה כנראה תקבל את זה בפרצוף תוך זמן קצר.

לגבי האוכלוסיות בשאר אפריקה, בחברה שהומופוביה קיצונית פושה בה אז גם שובניזם קיצוני פושה בה, כשאתה מביא את זה לתוך חברה מערבית בכמויות גדולות הפיצוץ הוא משהו בלתי נמנע.
ישן 18-05-2012, 08:24

בחיאת קנגס, נא לעשות שיעורי בית
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "וואלה? אתה בטוח שהאפריקאים המלוכלכלים האלה אונסים יותר מיהודים ישראלים טהורים?"

http://en.wikipedia.org/wiki/Rape_statistics

ציטוט:
Inconsistent definitions of rape, different rates of reporting, recording, prosecution and conviction for rape create controversial statistical disparities, and lead to accusations that many rape statistics are unreliable or misleading.

אתה באמת חושב שהסטטיסטיקה שמדינות אפריקה אוספות(?) לגבי אונס היא אמינה? או שניתן לפרש את הסטטיסטיקות של מדינות שונות בצורה השוואתית?
אפילו בשבדיה הנאורה והמערבית אחוז המקרים המדווח מוערך בכ-10-15% מהמספר האמיתי (שכן בהרבה מקרים אין טעם בתלונות כנגד מהגרים). אתה מוזמן להביט באשכול שפתחתי בנושא.

אה, קוריוז:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sexual...in_South_Africa
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 18-05-2012 בשעה 08:42.
ישן 18-05-2012, 08:43
מנהל

טוב, פעם הבאה אסתמך על ויקפידיה...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "בחיאת קנגס, נא לעשות שיעורי בית"

ואם עיינת בלינק שנתתי, היית רואה ששבדיה היא במקום השני. ונידמה לי שכתבתי בפירוש שלא כל מדינה אפריקאית היא דרום אפריקה או קונגו מבחינת שיעור אונס.
ועל בסיס מה בדיוק מעריכים שרק 10-15 אחוז ממקרי האונס מדווחים, בהתחשב בכך שהם אינם מדווחים? זה נשמע לי קיצוני ברמה בלתי סבירה. בייחוד בהתחשב בכך שלפי הלינק שנתתי (ובו סטטיסטיקות שמקורן באו"ם) בשבדיה שיעור האונס הוא 53 לכל 100 אלף תושבים. לפי ההערכה שלך, 530 מכל מאה אלף בשבדיה נאנסים. כלומר, יותר מחצי אחוז מכלל האוכלוסיה-נשים, ילדים וגברים בכל הגילאים ובכל המצבים הבריאותיים! אם תתייחס רק לשכבות האוכלוסיה שבהן נפוץ אונס (אין למשל יותר מדי מקרי אונס של גברים בגיל העמידה ומעלה....) תגיע להרבה יותר. אתה רוצה להגיד לי שאחוזים שלמים מאוכלוסית שבדיה חוות אונס מדי שנה?
ישן 18-05-2012, 08:49

בדיוק כך קנגס, בדיוק כך
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "טוב, פעם הבאה אסתמך על ויקפידיה..."

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=561365

אתה יכול לדלג ישר לכאן:
http://cavatus.wordpress.com/
ציטוט:
Despite the high Swedish number, there are far more cases that go unreported.

The problem is that hardly any crime has such a proportion of unreported cases as rape. In Sweden, about 80-90 percent of rapes never become known to society. The reluctance to report is partly due to the fact that rape is a crime that is surrounded by shame,” according to Professor Niklas Långström, sex crime researcher at the Karolinska Institute.

וכמובן, אל תקח את הדברים האלה כחקוקים בסלע. אני לא בא להגן כאן על סטטיסטיקות אונס, אלא לטעון שהן לא אמינות.
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 18-05-2012 בשעה 08:51.
ישן 18-05-2012, 09:09
מנהל

כאמור, ההערכות האלו מאוד לא סבירות
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "בדיוק כך קנגס, בדיוק כך"

גם אם הן מובאות מטעם פרופסור כלשהו למדעי הדשא של שטוקהולם (המקור במאמר לשיעור מקרי האונס שאינם מדווחים). לא ברור מהכתבה על מה הוא מסתמך ולא ייתכן שבכל שנה נאנסים בשבדיה יותר מחמש מאות איש מתוך כל 100 אלף! חשוב מה המשמעות מבחינת מספר הנאנסים (כמובן, בעיקר נאנסות) בתוך עשור.
בקיצור, המצב חמור דיו גם בלי הגזמות. ואגב, שים לב שלפי הטבלה שמובאת בכתבה, ישראל היא במקום השישי בעולם מבחינת שיעור אונס...וגם בישראל יש שיעור אי דיווח גבוה-בעיקר בחברות המסורתיות שבה. והיות ובישראל לא היו אפריקאים עד לא מכבר, כניראה שאנחנו לא בדיוק אומה שצריכה להאשים קבוצות אחרות בנטיה לאינוס....
כמובן, די לי באנסים תוצרת בית...מוותר על ייבוא של נוספים. אני סבור שיש הגזמה רבה מאוד בראיית המסתננים כתורמים משמעותיים לסטטיסטית האונס בישראל, אבל זה לא באמת משנה. אין לאפריקאים מה לחפש בישראל, מדינה שהיא מקולטות הפליטים הגדולות שיש. אוכלוסיות ישראל יותר משולשה על ידי קליטת פליטים. זה שאותם פליטים הם גם יהודים לא צריכה לשנות דבר.. שמדינות אחרות יתרמו את חלקן. שלא לדבר על כך שהרוב המכריע של המסתננים איננו פליט לפי שום הגדרה מקובלת. גם בלי שיבצעו ולו עבירה פלילית אחת אסור להם להיות במדינת ישראל והנזק שהם גורמים לטווח ארוך גדול לאין שיעור מכמה מקרי אונס, טרגיים ככל שיהיו.
ישן 18-05-2012, 21:40
  משתמש זכר חדראי חדראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.12
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "זה שהשחורים(באפריקה), בעלי..."

יש בזה נכון והרבה לא.
באפריקה אכן נהוג שגבר יכול לקחת איזה אישה שבא לו (בתנאי שהיא לא אישה של מישהו אחר), מתי שבא לו, ולעשות לה מה שבא לו.
אבל כל זה נכון לגבי נשים "משלהם".
בארגון א.ס.ף, סיוע למען הפליטים בישראל, הוקם מרכז סיוע לנשים אפריקאיות שנאנסו במסע בדרך לכאן (ע"י בדואים עפ"י רוב). אצלן אם גבר "משלהם" לוקח אותן, זה תקין, כי אין לה זכות להתנגד. אבל כשגבר מתרבות אחרת, בטח בעל צבע עור שונה, שוכב איתן, הן יתנגדו בד"כ ויפרשו את זה כאונס.
לכן, סביר להניח שמקרי האונס שהיו בזמן האחרון, קרו, קורים ויקרו, אבל לא בשיעור גבוה בהרבה מבחברה הישראלית הכללית.
מצד שני, לגבי עבירות אחרות, עבירות רכוש למשל, סביר מאוד שנראה יותר, בעיקר בשל מצבם (כשבן אדם רעב, וישן בגינה ציבורית בגשם, סביר להניח שהוא יגנוב יותר מאדם שאצלו זה לא בהכרח צורך קיומי).
בכל מקרה, בגלל שמספרם האמיתי של הפליטים בישראל הוא בסביבות ה-2000 מתוך כמעט 100 אלף שיש בישראל, לא צריכה להיות בעיה לרכז את הפליטים במעין מחנה פליטים (אפילו כזה שהתנאים בו סבירים), ואת אלה שהסתננו כדי לחיות חיים טובים יותר, יש להחזיר למקומות מוצאם כמה שיותר מהר.
בנוסף לכך, הציפייה שמדינת ישראל בכלל תוכל להחזיק כמות כזאת של אנשים (גם אם כולם באמת היו פליטים), מבחינת משרות פנויות במשק ו/או סיוע ממשלתי שמוענק להם, הוא ראיה מאוד לא נכונה של המציאות, אמנם מצבנו הכלכלי טוב, אבל לא עד כדי כך.

ישן 18-05-2012, 05:53
מנהל

לא כל הביקורות שלך כאן הן מדויקות, ובכל מקרה כך נהוג בכל העיתונים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "Ynet: הזרים מזהירים מעליהום: אנחנו לא אנסים ופושעים"

חלק מהכתבות שהצגת מקורן ללא ספק בבעלי אינטרסים מסחריים-כתבות מוזמנות מסוג זה או אחר. כך, לא קשה להבין מי עומד מאחורי הכתבה המגוחכת ביחס לזליכה (יבואני הרכב), ביחס לצמידי הפלא (המרואיין שהוא כמובן מי שמוכר אותן) וכמובן ביחס למכוני הכושר.
לגבי טיפולים אלטרנטיביים-זה משהו שאני אישית לא מאמין בו, אבל הוא פופולרי למדי ומעניין רבים.
ולבסוף-לגבי עניין האונס הרי שמדובר לא בכתבה אלא במאמר דיעה שהנקודה שהוא מנסה להעביר לחלוטין שונה ממה שתיארת. היא מדגישה עובדה נכונה ביותר-שרוב מעשי האונס מתרחשים על ידי מכרים ובני משפחה, ומעלה סוגיות ותהיות שידועות לכל מי שלמד בחוג לפסיכולוגיה מאז שנות השבעים.
ולגבי הדיאטנית-צר לי אך היא צודקת, גם אם הייתה יכולה לנסח טוב יותר. קלוריה היא כמות האנרגיה הנידרשת לחימום גרם מיים במעלה אחת. קילוקלוריה היא כמות האנרגיה הנידרשת לחימום קילו (ליטר) מיים. היות וכמות האנרגיה הנידרשת לחימום גרם מים אחד היא מזערית, נהוג במקום זה להתשמש ביחידות קילוקלוריה ולזה מתכוונים בדרך כלל כשמדברים על "קלוריה" ביום יום.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7...%A8%D7%99%D7%94
ישן 18-05-2012, 08:36

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא כל הביקורות שלך כאן הן מדויקות, ובכל מקרה כך נהוג בכל העיתונים"

תקרא שוב מה רשמתי ותקרא שוב מה רשמה הדיאטנית.
ציטוט:
מהי קלוריה? קלוריה היא יחידת מדידה של אנרגיה. למעשה, זוהי כמות החום הדרושה כדי לחמם גרם אחד של מים לטמפרטורה של מעלת צלזיוס אחת יותר.

המונח המדויק הוא קילו קלוריה, אך בפועל רובנו משתמשים במונח קלוריה.

ואולי אני אחדד לך את זה:
ציטוט:
מהו מילימטר? מילימטר היא יחידת מדידה של מרחק. למעשה, זהו המרחק שעובר האור בריק במשך זמן של 1/299,792,458000 שנייה.

המונח המדויק הוא מטר, אך בפועל רובנו משתמשים במונח מילימטר.

לגבי מאמר הדעה התמים - הוא מנסה להחליף את הפאניקה בעקבות מקרי האונס בידי שב"ח בפאניקה מפני הסביבה הקרובה. מה שעולה בקנה אחד עם האג'נדה של הכתבה המנסה להציג את השב"חים כפליטים.
כמובן שכוונות לא ניתן להוכיח ואין לי כוונה להתווכח בעניין הזה.
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 18-05-2012 בשעה 08:39.
ישן 18-05-2012, 09:02

אפשר להאשים אותה בכך שהיא אינה יודעת מה משמעותה של המילה "קילו"
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כוונות לא ניתן להוכיח ובכל זאת אתה מתייחס לכך כאל עובדה..."

שכן אם היתה יודעת, הייתה מציינת שקילוקלריה מייצגת 1000 קלוריות קטנות. או שהיתה משתמשת בהגדרה של קלוריה גדולה ומציינת שלמרות שמדובר בקילוקלוריות, אנחנו מדברים על קלוריות.

עניתי לך בעצמי שכוונות באופן עקרוני, לא ניתן להוכיח לעולם. ואני מבין שאתה בתור שופט לא היית מרשיע שום אדם ברצח לעולם (כי גם אם הודה, אולי שכנעו אותו החוקרים שביצע פשע שלא היה? וכו').
זו עובדה שהכתבה מדברת בגלוי וקושרת את עצמה לעניין הסודנים, מקטינה אותו לעומת תופעה אחרת וכותבת משפטים כגון "הקלות הבלתי נסבלת של הספין" ביחס אליו.
את כוונות הכותבת לא נדע לעולם, אבל עם עובדה זו לא ניתן להתווכח.

באופן כללי, הכחשת המציאות הזו שלך היא אבסורד, כי היא הולכת עד הסוף וניתן להכחיש באמצעותה כל דבר: ניתן להטיל ספק בכך שאוסף הפיקלסים השחורים על המסך מייצגים אותיות, ואף שנכתבו ע"י אדם אחר. וגם אם הם מייצגים, ניתן להטיל ספק בכך שהמשמעות שרצה לבטא אותו אדם היא אותה משמעות שאתה מייחס למילים.
וניתן להטיל ספק בכך שהמציאות בכלל קיימת, או שחוקי הטבע אינם משתנים, שניתן להסתמך על זיכרון העבר או שהזיכרון של האדם הוא בכלל אמין.
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 18-05-2012 בשעה 09:12.
ישן 18-05-2012, 09:18
מנהל

לא. אי אפשר.
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אפשר להאשים אותה בכך שהיא אינה יודעת מה משמעותה של המילה "קילו""

מדבריה משתמע שהיא יודעת בדיוק על מה היא מדברת. לכל היותר-בעיה בניסוח שלהערכתי מקורה בניסיון לא מוצלח לכתוב באופן תמציתי. ובכלל, אין מישהו עם מינימום בשכלה בתזונה שלא יודע מה זה קילוקלוריה כמו שאין מתמטיקאי שלא יודע את לוח הכפל.
לגבי מאמר הדיעה-צודק. לא ניתן להתעלם מעובדות. בעיקר מהעובדה שהכותבת מתייחסת לסודנים רק מבחינה זו שאונס על ידי זר מקבל נפח גדול בהרבה בתודעה מאשר סוג האונס שנפוץ בהרבה-אונס על ידי בני משפחה ומכרים. וכן, הסטטיסטיקה מלמדת שאם יש לך ילדים אתה צריך לחשוש בהרבה מלהשאיר אותם לבד עם כל מיני מכרים וידידי משפחה מאשר מכך שבדרך מבית ספר איזה סודני יגרור אותם למקלט.
ישן 18-05-2012, 07:44
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12

בחור מאריתריאה: "אחרי שהצבא הישראלי לקח אותנו לסהרונים (מתקן שוהים בלתי חוקיים) נתנו לנו ויזות ובלי שום הסבר שלחו אותנו עם שוברי נסיעה לתל אביב."

מעניין אותי לדעת מי הישראלי שקיבל את ההחלטה לשלוח את המסתננים לדרום תל אביב. כל המערכת עובדת ככה שכאשר מסתנן נתפס מכוונים אותו לשם. זה לא מקרי. מישהו קיבל את ההחלטה הזו.

אותו בן אדם צריך לתת דין וחשבון על המעשה שעשה. הוא צריך להסביר איך זה שמכל הארץ הוא בחר דווקא תא שטח שמאוכלס באוכלוסייה לא עמידה ושאינה יקרה לליבה של הברנז'ה התקשורתית.

בראש שלי אני מדמיין איזו דמות בכירה בצה"ל או במשרד הפנים, מישהו שגר בדרום והחליט שהוא רוצה להרחיק את המסתננים מהבית שלו. אני סקרן לדעת מי האיש שהולך לישון כל לילה בידיעה שהוא האחראי לכל מקרי האונס והפשיעה שמבוצעים ע"י זרים בתל אביב.
ישן 18-05-2012, 09:23

ממש לא...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "בחור מאריתריאה:[I] "אחרי..."

היו לפני 2-3 שנים כמה כתבות בחדשות אודות המצב והראו שם שצה"ל התחיל "להכווין" את הפולשים רק אחרי שהנהלים הרגילים של מסירתם לידי המשטרה פשוט לא עבדו יותר ופלוגות מילואים שלמות לא עסקו באבטחת הגבול, אלא בשירותי הסעות וליוו לאלו שפרצו אותו.

להזכירך היו אז חוקים לפיהם לפולשים אסור להצפין מעבר לאיזה קו מסויים (גדרה?) ואז הם התרכזו באילת, ב"ש וערד כאשר בתל אביב בקושי שמעו עליהם. ההצפה הגיע אחרי "רוויה" מוחלטת של הארבה הזה בדרום מה שהוביל לכך שלממשלה לא הייתה ברירה אלא להסיר את "מגבלת קו גדרה" או מה שלא היה...

בזמן מבצע עופרת יציקה אני זוכר שנשלחתי לאילת (זוכר כי בתי המלון היו מלאים בתושבי עוטף עזה שיצאו לנשום קצת...) וכל בתי המלון הניו מלאים באפרו-אינוודרים האלה שעבדו בשלל תפקידים. זו הייתה הפעם הראשונה שכשתושב מרכז הבנתי את מימדי התופעה. שוחחתי עם נהגי מוניות אילתים (שהם תמיד אנשי שיחה, תמיד) והם כבר אז היו מיואשים לחלוטין. זה היה תחילת 2009 אאל"ט.
ישן 19-05-2012, 11:31

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בעיני זה בדיוק להיפך"

יש דעות קדומות שיש להן אחיזה במציאות.
כמו למשל הדעה הקדומה שתינוקות נוטים לבכות.
עצם היותה של דעה "קדומה" אינה הופכת אותה ללא נכונה.
השאלה היא, כמו תמיד, על מה הדעה הזו מבוססת.

אתה לא יכול מצד אחד לקדש סטטיסטיקה ומצד שני לשלול "דעות קדומות" כאידאולוגיה.
זו צביעות שרק אנשים שלא נמצאים בסביבה של מחנה מסתננים אפריקאים יכולים להרשות לעצמם.

ובמקום מסוים אני מבין מה אתה אומר, אבל יש להבחין בין דעה קדומה שמופנית נגד אדם יחיד (מדגם לא מייצג בעליל), או אפליה חוקית נגד קבוצת אוכלוסיה שאינה מבוססת על אמת קשה אלא על אינטרסים, לבין אמת סטטיסטית לגבי אוכלוסיה מסויימת.
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 19-05-2012 בשעה 12:00.
ישן 19-05-2012, 12:22
מנהל

לא נפגעתי אבל זה לא לעניין בכמה וכמה רמות
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "ערכתי החוצה את הכותרת, אם נפגת אישית - מצטער"

אערוך גם את הכותרת שלי כי המסר עבר וזה לא הסיגנון שלי.
באשכול הזה יש נטיה חוזרת לייחס לאפריקאים, באשר הם אפריקאים, נטיה לאלימות בכלל ולאלימות בפרט. תוך התעלמות מכך שיש שונות עצומה בתוך אפריקה בין איזורים שונים, תוך התעלמות מההקשר להתנהגויות מסוימות ותוך התעלמות מכך שהרוב המוחלט אינם עוסקים בפשע מכל סוג שהוא. וזאת לא פעם תוך שימוש בשפה מאוד אופיינית לגזענות. למה הדבר דומה? לאופן שבו אנטישמים מדברים על יהודים ומערבותם בפשיעה כלכלית ופוליטית. גם הם יצביעו לך על מקרים בולטים של יהודים מועלים ומוצצי דם. כמו כל הכללה, גם כאן יש ביסוס מציאותי מסוים, אבל המסקנה היא קודם כל גורפת כלפי יהודים בכלל, ושנית-ובכן, איך היית חש אם ספינת יהודים שנמלטים מהיטלר או אפילו סתם יהודים שרוצים להיטיב חייהם היו רוצים להכנס לארה"ב והיו אומרים להם-
"לא, אתם תעלו את שיעור הפשיעה הכלכלית"?
נ.ב.
לא הצלחתי לערוך. מצטער

נערך לאחרונה ע"י קגנס בתאריך 19-05-2012 בשעה 12:25.
ישן 19-05-2012, 13:29

נגעת בעוד סוגיה שאני בספק אם כדאי לפתוח אותה כאן
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא נפגעתי אבל זה לא לעניין בכמה וכמה רמות"

והיא התפישה הבועזיינית החדשה יחסית בסוציולוגיה השוללת ומתכחשת להבדלים בין תרבויות.
אנשי מפתח באסכולה הזו התגלו ברבות הימים כשקרנים שבדו לחלוטין מחקרים.
אבל התפישה נשארה מושרשת בחשיבה המערבית.

בקצרה, התרבות המערבית, אחרי הטוויסט של פוסט-WW2, היא תרבות עם נטיות פצפיסטיות ביחסים בין בני אדם.
היא התרבות היחידה מהסוג הזה שיש לגביה תיעוד. כי כנראה כל השאר נעלמו מהר מאוד.

הסיבות שבגללן התרבות המערבית אימצה את התפישה הזו הן בין היתר המצאת הנשק הגרעיני, השגשוג החומרי, התפתחות תקשורת ההמונים ועוד.

כל זה לא משנה. הנקודה היא שאנחנו עוורים לכך שיש תרבויות אחרות בעולם בהן אלימות היא חלק אינטגרלי מהתרבות (ולא רק תופעה מקרית) וקריטית להמשך קיומה. כלומר, ללא ההתנהגות האלימה המבנה החברתי היה מתרסק.
והשיפוטיות בנושא זה היא משוללת בסיס.

כי בכל זאת, העולם המערבי הוא זה שאיבד את היכולת שלו להעמיד צאצאים או לשרוד מבלי להיות תלוי בייצור זול במדינות עולם שלישי ובחיסול איטי של משאבים טבעיים והטבע עצמו.

אולי תרבות לא-מערבית חייבת להיות אלימה כדי לשרוד? אולי היא לא רואה את עצמה כאלימה אלא כנורמטיבית?
אני לא חושב שמדובר בגזענות, אלא בדה-לגיטימציה להתנהגות לא מערבית.
לייחס למישהו התנהגות ותפישה לא-מערבית, זו גזענות בימינו (למרות שזו הייתה הדוגמה השלטת לפני מלה"ע השנייה).
Ayaan Hirsi Ali

ישן 19-05-2012, 12:16

במסגרת המלחמה הטוטאלית שהוכרזה עלינו בידי
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בעיני זה בדיוק להיפך"

שלל ארגונים וזרמים, ואשר מעקרת כל סיכוי לכך שמערכת החיסון הרגילה שלנו תתמודד עם צונאמי הפולשים, אין מקום לשמירה על טוהר הנשק וחוקי המלחמה. אני לא מבקש מדליה עבור ההטפה שלי לגזענות, בדיוק כפי שאני לא מבקש מדליה על ההטפה לזנוח את הציפיה שמשטרת ישראל תגן עליך האזרח-נהפוך הוא: אני מקווה מאוד שלא תסכים איתי! זו מלחמה טוטאלית ופירושה המון לכלוך, נקיפות מצפון ובחירות של "הרע במיעוטו". אתה לא מסוגל להרים את נשק הגזענות. אני כן. אני בעד להחריב את המבורג עם אלף מפציצי לילה חמושים בפצצות תבערה. אתה הארכיבושוף שאומר שזה לא נוצרי ולא מוסרי. אחרי הנצחון אני מבטיח לשבת אתך על כוס מים גאורגיאנים מוגזים וללבן את העניין. עכשיו אין זמן למוסריות הרסנית.
ישן 19-05-2012, 12:28

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "במסגרת המלחמה הטוטאלית שהוכרזה עלינו בידי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
במסגרת המלחמה הטוטאלית שהוכרזה עלינו בידי
שלל ארגונים וזרמים, ואשר מעקרת כל סיכוי לכך שמערכת החיסון הרגילה שלנו תתמודד עם צונאמי הפולשים, אין מקום לשמירה על טוהר הנשק וחוקי המלחמה. אני לא מבקש מדליה עבור ההטפה שלי לגזענות, בדיוק כפי שאני לא מבקש מדליה על ההטפה לזנוח את הציפיה שמשטרת ישראל תגן עליך האזרח-נהפוך הוא: אני מקווה מאוד שלא תסכים איתי! זו מלחמה טוטאלית ופירושה המון לכלוך, נקיפות מצפון ובחירות של "הרע במיעוטו". אתה לא מסוגל להרים את נשק הגזענות. אני כן. אני בעד להחריב את המבורג עם אלף מפציצי לילה חמושים בפצצות תבערה. אתה הארכיבושוף שאומר שזה לא נוצרי ולא מוסרי. אחרי הנצחון אני מבטיח לשבת אתך על כוס מים גאורגיאנים מוגזים וללבן את העניין. עכשיו אין זמן למוסריות הרסנית.

+1
ישן 19-05-2012, 11:45
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06

חמשת האגורות שלי לדיון:

1. גילוי נאות - אני גר (בשכירות) כשנה וחצי בשכונת יד אליהו בתל אביב, גיסי גר בשכונת שפירא ואני עובר בתחנה המרכזית מספר פעמים בשבוע. אני רואה מהגרים אפריקאים לא מעטים כל יום.
  2. לפחות מרבית ה"אפריקאים" שאני פגשתי, הם לא פליטים מדארפור וגם לא מאריתראה. לא צריך בשביל זה מחקרים, מספיק להקשיב להם.
    • רובם הגדול מדברים אנגלית (חלק לא קטן עם מבטא בריטי) ומיעוטם מדברים צרפתית, ואלו גם אלו לא מסוגלים לקרוא את השלטים של האריתראים.
    • השפות המדוברות בדארפור הן פור וערבית. אנגלית לא נלמדת שם (גם בשפות שלהם נדירים אלו שמדברים את רוב השפות המדוברות בסודן) וצרפתית לא הגיעה לשם.
    • באריתראה מדברים טיגרית וערבית. האנגלית קיימת שם, אבל רק בשכבה המשכילה הגבוהה, לא ברמת היום יום. אבל הכתב שלהם הוא טיגרי - כלומר הם משתמשים באותיות של שפת הגעז (כמו ילידי אתיופיה).
    • המסקנה שלי פשוטה - מי שהאנגלית שלו קלוקלת ומתקשר בעיקר בערבית ובשפות מקומיות - סביר שהוא מדארפור. מי שיודע לקרוא את שפת הגעז - אפשרי בהחלט שהוא מאריתראה.
    • לעומתם מי שמדברים בניהם אנגלית בריטית או צרפתית ברמת שפת אם, ולא מסוגלים לקרוא את שפת הגעז - סביר ביותר שהם מהגרי עבודה מחוף השנהב, גאנה הרפובליקה המרכז אפריקאית ועוד הרבה מקומות אחרים, שמחפשים לשפר את מצבם הכלכלי. אלו לא פליטים ואין לנו שום מחוייבות לגביהם.
  3. חיי היום-יום:
    • מרבית העבריינים שיוצא לי לראות באזור הם ילידי השכונות בסביבה ולא מהגרים.
    • לא נעים לי לאכזב חלק מכם, אבל רוב האפריקאים שהיגרו לכאן (פליטים ומהגרי עבודה גם יחד) מנסים לחיות ולשפר את רמת החיים שלהם. זה לא אומר שצריך לץץ להם להישאר, הם הרי שוהים לא חוקיים ברובם הגדול, אבל לא צריך לעשות להם דמוניזציה.
    • האנשים המנומסים ביותר שפגשתי בעשור האחרון בישראל הן נשים אפריקאיות עם ילדים. חלקן ממש מחייבות את הילדים שלהן לעמוד בתור לאוטובוס ולהגית "תודה, סליחה ובבקשה" על כל דבר - חינוך בריטי כזה ראיתי רק באנגליה, וגם שם בקרב הסנובים. ברור לכם שאני מדבר על מיעוט קטן פה - ראיתי לא מעט פרחות אפריקאות, ורובם לא שונים במאפייני התרבות שלהם מהערס המצוי של שנות השמונים, כולל הג'ל בשער והחולצות המבריקות. יש גם כאלו וגם כאלו, לא הכל שחור ולבן (וזו לא הערה גזענית).
  4. עברות אונס:
    • קודם כל צריך להבין שאונס הוא עבירת דיווח - מקרה שלא ידווח לא יחקר (זה לא רצח או פריצה לחנות שקל לאדם שעבר אחרי המקרה להבין מה קרה פה), ומרבית המקרים בכל העולם לא מדווחים.
    • יש להבדיל בין שני סוגים שונים של עברות אונס.
    • הסוג המוכר ביותר במערב, כתוצאה ממוסכמות חברתיות (לקויות יותר או פחות, אתם תחליטו) הוא אונס על ידי מכר. זה הסוג שדיברו עליו כשתבה שהושמצה פה, זה הסוג שלדעתי קגנס מתייחס אליו. עדיין זה האונס הנפוץ במדינה, ועדיין נוטים להתעלם ממנו (כנראה שקל יותר לפחד מהזר מאשר מהעובד המעצבן שמזיל עלייך ריר כבר כמה חודשים ונועץ בך מבטים כל היום. אין לי הסבר טוב יותר).
    • האונס מהסוג השני הוא אונס על ידי זר. לנו זה נראה משונה, אבל בתרבויות שונות אונס הוא כלי תקיפה/השפלה לגיטימי שמקובל. במקרים רבים האישה (או הגבר) הם לא המטרה בכלל, הכוונה היא לפגוע במשפחה/בשבט, או אפילו "לרפא" אותה מ"מחלות" כמו לסביות או התאהבות באדם הלא נכון. אונס מסוג זה נפוץ מאוד באפריקה ובאזורים מסויימים של מרכז אסיה (לפחות יחסית למקומות אחרים בעולם), ולזה לדעתי האקוויווקטור מתייחס. דיילי מייל, האקונומיסט, אלג'זירה, הגארדיאן ועוד הרבה.
    • אני חושב שכולנו נסכים שאדם שגדל במוסכמות חברתיות מסויימות, גם אם הוא עובר למדינה בה קיימת תרבות אחרת, לרוב יפעל על פי המוסכמות החברתיות שהוא גדל איתם.
  5. מה אני חושב שצריך לעשות עם זה:
    • מהגרי העבודה הם מהגרים לא חוקיים (לפחות רובם המוחלט של האפריקאים), והם צריכים לקבל יחס ככאלו. בים התיכון למדינות אירופה יש נטייה להטביע אותם, בגבול ארה"ב יורים בהם. אני בעד גירוש מסודר. מי מהם שיתפנה מרצון, אני חושב שיהיה נכון לתת לו הכשרה סבירה בחקלאות לא מתועשת/יזמות זעירה/כריה (בהתאמה לאזור בעולם אליו הוא חוזר). זה יעזור לו בטווח הקצר, למדינה שלו ולנו בטווח הבינוני-ארוך ואולי גם לעולם כולו בטווח הארוך מאוד.
    • פליט, או מי שטוען שהוא פליט ובהסתברות גבוהה הטענה נכונה, יקבל מקלט מלא, על פי חוקי הפליטות של האו"מ - במדינה אליה הוא נמלט. זה החוק ואני חושב שיש לקיים אותו. לאור העובדה שמצריים לא מכבדת את החוק, הייתי ממליץ לאו"מ על קיצוץ תקציב הסיוע לפליטים שמצריים מקבלת ולהעביר את חלקו לישראל, ביחס ישיר למספר הפליטים שמגיעים אלינו. במקביל הייתי נותן להם אשרת פליט ורשיון עבודה לשלוש שנים, לאחריהן, אם הם יוכיחו את עצמם כתורמים למדינה, הם יוכלו להגיש בקשה לתעודת תושב זמני, עם מכסת מקסימום כלשהי (כ 10% לדעתי, אבל המספר המדוייק לא משנה). אבל את הדעה הזו שלי תמיד אפשר להאשים בתסביך מצדה - כל מי שמוכן לתרום לחברה, לקבל את ערכיה העקרוניים, לעבוד בשביל האוכל שלו ויהיה מוכן להגן על החברה בעת הצורך - אני מוכן לקבל אותו. ממש לא משנה לי צבע העור שלו, מה יש לו בין הרגליים או למי הוא מתפלל.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 19-05-2012 בשעה 11:47.
ישן 19-05-2012, 12:21

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "חמשת האגורות שלי..."

אז זה 5 האגורות שלך.
לי יצא בזמנו בתור סטודנט שעבד למחייתו(2006-2007) מדי פעם באילת עם המהגרים הללו להבין די מהר שמדובר בחברה שרובם באו לחפש כאן את החיים הטובים, אבל לעבוד בעבודות סוג ז' בניקיון זה לא ממש חלק מהתוכנית שלהם, רבים מהם(הגברים) היו עצלנים שפוטרו על ימין ועל שמאל, חלק מהם היו אלימים כלפי האחראים(שזה דבר שראיתי רק מהם), בת"א היה נהג מונית שהגיש תלונה שהוכה ע"י משפחת מהגרים כאשר לא הגיעה איתם להסכם, עכשיו אני יכול להעיד שזה לא משהו חד פעמי, יש לי הורים שמתגוררים באזור דרום ת"א(כביש הטייסים), ואני מבקר אותם אולי פעם בחודש(אני לא נוסע בכל יום במוניות באזור), ולמרות זאת כבר יצא להיתקל בשני אירועים בדיוק מהסוג המדובר, ואלה היו שני פעמים יחידות שראיתי תופעה כזו בחיי. (צרוף מקרים?)

מה שאתה אומר זה נכון מאוד רובם המוחלט של האפריקאים כאן הם פולשים(מעל 90% מהם), ומקומם לא כאן, פלטים זו חיה אחרת. אבל בתקשורת מספרים לנו שכולם כאן פלטים, זה מה שמפמפמים לנו כאן בכל יום.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 19-05-2012 בשעה 12:24.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:23

הדף נוצר ב 6.50 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר