לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2012, 02:54
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
לראשונה, רוב התינוקות הנולדים כיום בארה"ב אינם לבנים

אחרי שנים שהמומחים אומרים כי הרגע קרב ובא, מרשם האוכלוסין הודיע: 50.4% מהתינוקות החדשים נולדים להיספאנים, שחורים וקבוצות אחרות

http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1710303

אני קורא להעניק פרס דארווין קולקטיבי ענקי לאדם הלבן בהוקרה על המצאת המרקסיזם והפמיניזם שמביאים להכחדתו ממאגר הגנים של האנושות.

הצאצים המפונקים של גזע הלבן שהיה למשך מספר דקות לנזר האבולוציה ונתן לאנושות את המדע כולו וכל טכנולוגיה ששווה משהו, החליטו לשבור את כל המוסכמות, לנתץ באמצעות ביקורת ארסית את כל הערכים שהיו בנפשה של כל ציביליזציה אנושית או סתם קבוצה של פריטים בממלכת החי.

בזמן שנותר להם, תוך שהם דועכים לאיטם ושוקעים בבוץ לעבר השאול של החידלון הניהיליסטי, הם דנים בשאלות פילוסופיות עמוקות כמו האם זו גזענות והתנשאות מוסרית מצידה של אישה לבנה במדינה מערבית להתנגד לאונס בידי מהגרים ממדינות עולם שלישי? האם זו גזענות למנוע כניסה של פליטים למדינה ריבונית תוך רמיסה, שוד, אונס, הטלת תחושת מורא כללית וצואה באופן ספיציפי על האזרחים החוקיים? (טוב, את הצואה הם מטילים בפתח בתיהם, אבל זה עדיין מסריח). האם יש להעניק זכויות שוות וזכות בחירה לכל בעלי החיים באשר הם - כולל מקקים, בקטריות, סוסים, נמיות וכו'? האם זה מוסרי להביא ילדים לעולם מבלי לשאול אותם קודם לכן? וכו' וכו' שאר שאלות מהותיות שטרם ניתנה לגביהן תשובה חד-משמעית.

כנציגים לצורך קבלת הפרס ישמשו קארל פרדריך הגל, על המצאת הדיאלקטיקה הרעילה שלו שבלעדיה כל זה לא היה אפשרי. יתלווה אליו תלמידו המחונן, היודו-אנטישמי קארל מרקס, שנתן לסמרטוט האדום את צבעו, וכן יודו-אנטישמי מוכר פחות אך משפיע לא פחות בשם הרברט מרקוזה, שאת ניסיון הגשמת הפנטזיה שלו כפי שתאר בספרו המפורסם כולנו חיים ברגע זה. כמו כן מספר נציגות-מייסדות של הזרם הפמיניסטי שמחו על הדרתן מן הטקס יתלוו אליהם.

איחלתי לאנושות בהצלחה,

על החתום,

צ'ארלס דארווין
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-05-2012, 13:28
  משתמש זכר Swinger7714 Swinger7714 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.10
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=Swinger7714]היטלר..."

כוונתי הייתה לכך שהכותב מאשים את קרל מרקס והסמרטוט האדום, אך הוא אינו אומר שום דבר על הנאצים והפשיסטים. אם מישהו אשם בדעיכה של ה"אדם הלבן", הרי זה הם. האידיולוגיה שנאצים הביאו לעולם גרמו לדורות שאחרי מלחמת העולם השניה לפקפק בצדקת הדרך שלהם.

נ.ב - כיום הגזע האנושי היחיד שאיננו נכחד עדיין, הוא ההומוספינס. לפני עשרים אלף שנה, כשהאדם הנאנדרטלי עדיין התהלך בארופה, אפשר היה עוד לדבר על מלחמת גזעים בין בני האדם, אך כיום זה מטומטם. הסינים, האפריקנים והארופאים הם כולם מגזע ההומוספינס שהתפשט בכל העולם. צבע העור הוא בסך הכל פונקציה של עוצמת קרינת השמש באותו אזור, תקנו אותי אם אני טועה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i22.photobucket.com/albums/b326/Swinger7714/Swinger-1.png?t=1268825224]

בין אם אתה חושב שאתה יכול או לא יכול, בכל מקרה אתה צודק.

הבלוג של הכלב של פבלוב

ישן 18-05-2012, 10:15
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "נכון,ולפני שעלו הערכים האלו..."

כן? היה חופש פוליטי ביוון?
אל תשתטה אחרי כל אלו שאומרים שאת הדמוקרטיה המציאו ביוון, זה שקר כדי לבסס את המעמד של השיטה, ז"א היה סוגשל דמוקרטיה אבל בפירוש לא ליברליות.
רק לאזרחים מותר להצביע, אבל אזרח זה אך ורק גבר יווני בגיל בגרות שאביו היה אזרח (כלומר גבר יווני וכו') נשים ועבדים? הצחקת אותי.
ואני מקווה שאין צורך להזכיר לך, מכולם, איך היוונים נהגו ביהודה.

הרומאים הם אפילו דוגמא פחותה יותר מהיוונים.

אירופה יצאה מחשכת ימי הביינים והחלה ל"פרוח" (אם זאת המילה שאתה רוצה...) בתקופת הרנסנס ולאחר מכן עוד יותר בעידן המהפכה התעשייתית. כל אלו היו ללא שמץ של דמוקרטיה ובוודאי ללא ליברליות. (אלא אם להעביד ילד בן 8, מסביב לשעון 7 ימים בשבוע במכרות פחם זאת ההגדרה שלך לליברליות).

ואפילו אחרי האביב האירופאי המדהים של המאה 18, הכינון של "דמוקרטיות ליברליות" בארה"ב (שבה כולם היו שווים בתנאי שהם היו לבנים וגם אז לא בדיוק) ובצרפת- שפינתה את מקומה עוד באותה שנה לטובת קיסרות נפוליאונית, ערכי "חופש,הומניזם ורציונליזם" לא בדיוק היו בשפע. אתה בוודאי יודע מה קוזאקים עשו לסבי רבא שלנו, מה רוב אומות אירופה עשו לסבים שלנו ומה עדיין עושים, אם כי במידה פחותה בהרבה, לאחינו היום.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 18-05-2012, 10:45
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
יוון מעולם לא שלטה ביהודה...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כן? היה חופש פוליטי ביוון?..."

(טעות היסטורית חוזרת מאותה משפחה של "תאתרון VS אמפיתאתרון"). ומקומה של הדמוקרטיה ביוון (או יותר נכון "הדמוקרטיה באתונה במאה החמישית לפני הספירה") מוזכר פעם אחר פעם בשל הקידוד/קאנוניזציה/פילוסופיה של שלל ערכים שנחשבו מאוחר יותר כערכי בסיס של חברה "מתקדמת". ברור שלא ניתן להשליך על היום, למרות שבפסלים שלהם הם דווקא נראים די דומים לנו (פיסית...). על כל דמוקרטיה כמו אתונה (שכמובן הייתה דיקטטורה דורסנית כלפי אוייביה...) היו ביוון הגדולה (כולל איוניה, סיקיליה ומגנה גרקיה) עשרות טיראניות נאורות שבהם אנשים חיו בחופש, שלווה ופריחה כלכלית ואומנותית. אני לגמרי בטוח שהאנושות עוד תגיע למקום שבו תעלה על נס את מנטליות הטיראניה היוונית במאות השישית לפני הספירה, או הרביעית לפני הספירה...

ולגבי רומא... בכ"ז היא הייתה מערכת פוליטית שקידמה ערכים ליבראליים רבים, במושגים של היום: שוויון בפני החוק, טריבונים וזכות ה"פרובוקטיו" ויותר מאוחר גם מערכת פוליטית שלתוכה זרם דם שלא היה לאטיני כלל (אימפרטורים מהפרובינקיות וכו'). העובדה שה"פיניש" היה רחוק מלהיות מושלם לא אומרת על רומא שלא הייתה בריה פוליטית מתקדמת מאוד. האמת שכיהודים יש לנו זכרונות רעים מן הרומאים, אבל זה משום שכעם דתי מונותאיסטי שיישב מדינה הררית די נידחת, היינו חייבים להתנגש עם הערכים הרומיים שהיו די הפוכים. האמת שבשנת 2012 רבים מאוד מהישראלים היו מזדהים עם הרומאים...
ישן 18-05-2012, 10:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ביוון היה חופש פוליטי יחסית..."

זה אולי נכון, בהנחה שהפרט תאם את מה שהוחלט מלמעלה שהוא "בסדר", כלומר גבר יווני שאביו היה גבר יווני ואביו לפניו וכו'. למעשה זה יוצר מצב שבו למיעוט בעם (יש שיאמרו אפילו מיעוט זעום, תלוי איך אתה בוחר להסתכל על זה) יש חופש יחסי והם רודים ברוב עצום. אחלה ליברליות.
באותה מידה אתה יכול להגיד שבגרמניה הנאצית היה חופש יחסי, גם שם כל מי שהיה ארי טהור נהנה מעאלק ליברליות, אבל כל מי שלא היה ארי טהור היה עבד. במקרה הטוב.
בעצם דוגמא רלוונטית יותר הוא ה"אביב הערבי" שאנו חווים, לא?

ואפילו אם מה שאמרת היה נכון, אשמח אם תוכל לבאר את שאר הדברים- היחס של התרבות היוונית לאנשי יהודה (וכן לאנשיהם, ידעת שהסלווקים שהם למעשה ה"יוונים" שנלחמנו בהם- נהגו למכור את אנשיהם לעבדות כדי לממן שכירי חרב שילחמו ביהודה?) הליברליות ש(לא)סררה באירופה בעת הרנסנס, המהפכה התעשייתית ולמעשה כל נקודת זמן שלאחר מכן.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 18-05-2012, 11:15
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה אולי נכון, בהנחה שהפרט תאם..."

לא חשוב מה היה שם באמת - חשוב הרעיון.
ביוון עלה רעיון החופש,הוא הוגבל לחבורה קטנה של אזרחים אבל הוא לא היה שלטון של מלך עריץ או כת כוהנים - הוא היה שלטון של אנשים חופשיים שמחליטים בעצמם על חייהם.
זה לא היה מושלם והיום המשטר הזה היה נחשב היום לדיקטטורה אימתנית אבל זה לא משנה את העובדה שהניצנים של החופש האזרחי צמחו ביוון,בצורה מעוותת אומנם - אבל עדיין צמחו.
זה כמו שהנצרות ביצעה מעשי פשע זוועתיים אבל עם כל העיוות שהיה בה היא הנחילה את ערכי החמלה והמוסר היהודיים לעמים שהתנצרו - ככה יוון הנחילה לעולם את הדמוקרטיה.
העולם לא עובר בבת אחת מדיקטטורה אכזרית לדמוקרטיה הומנית,יש שלבי ביניים באמצע.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 18-05-2012 בשעה 11:27.
ישן 18-05-2012, 11:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "האמת שהטענה שלי היא פשוטה וזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
האמת שהטענה שלי היא פשוטה וזה מה שבאתי לומר - הייתרון של המערב לא קשור לצבע עור או למוצא אתני אלא למערכת החופש שהוא פיתח ושהתחילה (בצורה פרימיטיבית אבל התחילה) עוד בימי יוון ורומא.

אבל העקרונות האלה נמחקו כליל (פיזית. נמחקו. נשרפו בקמיני הכנסייה בוותיקן.) רק על מנת להופיע מחדש, כביכול, מאות רבות של שנים בעתיד. זה טיעון די חלש.
מה גם שאתה נדרש לסיבה נוספת- למה בחרו דווקא האירופאים, ספונטנית לחלוטין, "להמציא" ו"לאמץ" את הערכים האלה בעוד שבשום מקום אחר בעולם זה לא קרה?

למען הסר ספק, אני לא רומז לגזענות, אלא שיש סיבות אחרות ובסיסיות הרבה יותר. אם יש לך דעה כ"כ נחרצת בנושא אני ממליץ לך לקרוא את "רובים, חיידקים ופלדה" של ד'ארד דיימונד.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8...C%D7%93% D7%94

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-05-2012, 10:27

אתה מוציא דברים מהקשרם ומתעלם מפערי ענק
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לצערי זה לא פרשנות אלא די..."

בתפישות עולם, חברה ומקום האדם בחברה. מעבר להיות החברה בעת העתיקה "חברת גברים" (ויש לזה המון השלכות) מה שאתה מגדיר כפריצות מינית, היה דגם התנהגות של חלק משכבה מסויימת, וכמובן בחברה שבה מעמדות שלמים נחשבו חסרי זכויות. זה כמו להגיד שהסבים והסבתות שלנו היו ברברים וקצבים-רוצחים משום שעד לפני ארבעים-חמישים שנה היה מקובל מאוד להטביע בחבית מים גורים של חתולת/כלבת הבית.... (מאחר ואלו לא נחשבו חיות מחמד בתפקידן העיקרי, אלא חיות משק)... או לחילופין עיקור כפוי של "יצורים אנטי סוציאליים" החל מחולי נפש ועד ילדים אסופיים שהתגלגלו לבתי יתומים.

יש לי תחושה שערכים כגון חמלה היו דווקא נפוצים יותר בדור ההוא, אבל משום מה אחרי קריאת מה שכתבתי קל להציג אותם כברברים.
ישן 21-05-2012, 15:38

לפחות עם אחד שלדעתי אתה מתייחס אליו
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "תלוי איך אתה מגדיר סטנדרט,..."

נטול כמעט לחלוטין מקורות היסטוריים שיעידו על מעשיו שלל שכבות החברה שבו טרם משהו כמו??? שנת 200 לפני הספירה?

עד כמה שקשה לקבל את זה, התעמרות בחסרי ישע הייתה חלק לא נפרד מהחיים בעולם העתיק. מה שתבור ניסה להסביר פה, פעם אחר פעם, זה שגדולתה של התרבות הפוליטית החברתית היוונית היא לא בכך שהם היו מוסריים יותר/פחות, אלא בכך שהם הגדירו כללים ככללים (ולא "טאבו חברתי/דתי"). בעולם שלהם מין עם נערים לא נחשב ממש הומוסקסאוליות לשמה (מאחר ומדובר היה על אקט חברתי שהמין היה בו רק חלק קטן, ומאחר וביוון הקלאסית נשים היו מעמד נמוך ולא משכיל) אלא סוג של התנהגות חברתית נורמטיבית. סביר מאוד להניח שמה שכיום יחשב הומוסקסואליות (או ביוסקסואליות) היה מאוד נפוץ גם בחברה היהודית. וזה שאסרו על כך באיסורים שונים מוכיח בעיקר... שזה היה קיים, והרבה.

אגב: לפי העקרון שלך אפשר ללכת הלאה ולטעון שהחברה היוונית הייתה אכן פורצת דרך. אם נניח בצד שניה את עניין המין עם רכים בשנים, נגלה שהם היו סובלניים כלפי נטיות מיניות "שונות". זאת כאשר בחברות מזרחיות מסויימות היה מקובל לשאת, וגם לבעול, ילדות בגילאים שכיום רק ליטוף תמים שלהן יביא אותך למעצר.

ובכל מקרה... כפי שאמרתי... יוון & רומא זה "הוליווד" של העולם העתיק. אנו יודעים עלים המון, ולכן יודעים המון קלישאות. על החברות המזרחיות, ברמת המאקרו, לא יודעים כמעט דבר... מעבר למה שאנשי דת רצו שתדע. ייתכן ועם זה, או אחר, שבדמיון שלך נשמעים כמו נושאי לפיד קדמה התנהגותית, היו בפועל חבורת אנשים בורים, מסריחים ואלימים. אם ניקח, לדוגמא, תיאורים של זרמים שונים בין אנשי המרד הגדול אפשר להניח שהם "לא היו נחמדים".
ישן 21-05-2012, 16:53
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לפחות עם אחד שלדעתי אתה מתייחס אליו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
נטול כמעט לחלוטין מקורות היסטוריים שיעידו על מעשיו שלל שכבות החברה שבו טרם משהו כמו??? שנת 200 לפני הספירה?

בגלל זה אמרתי "בגדול" ולא באופן גורף. בכ"ז היהדות, למיטב ידיעתי, הייתה מבשרת האתיות ה"מבוססת" וגם אם לא, היא הקדימה את רומי ויוון.
ציטוט:
עד כמה שקשה לקבל את זה, התעמרות בחסרי ישע הייתה חלק לא נפרד מהחיים בעולם העתיק. מה שתבור ניסה להסביר פה, פעם אחר פעם, זה שגדולתה של התרבות הפוליטית החברתית היוונית היא לא בכך שהם היו מוסריים יותר/פחות, אלא בכך שהם הגדירו כללים ככללים (ולא "טאבו חברתי/דתי"). בעולם שלהם מין עם נערים לא נחשב ממש הומוסקסאוליות לשמה (מאחר ומדובר היה על אקט חברתי שהמין היה בו רק חלק קטן, ומאחר וביוון הקלאסית נשים היו מעמד נמוך ולא משכיל) אלא סוג של התנהגות חברתית נורמטיבית. סביר מאוד להניח שמה שכיום יחשב הומוסקסואליות (או ביוסקסואליות) היה מאוד נפוץ גם בחברה היהודית. וזה שאסרו על כך באיסורים שונים מוכיח בעיקר... שזה היה קיים, והרבה.

למי קשה לקבל? זה ברור כשמש.
למיטב ידעתי היהדות הגדירה את הכללים קודם לכן ועל כך, יוון לא פרצה שום דרך.

אתה גם סותר את עצמך, קודם אתה משבח את התרבות היוונית שניסחה את החוקים ואז כדרך אגב, מזכיר את זה שניסוח חוקים מעיד על המצאות של הבעיה.

אני לא מנסה להגיד שהתרבות היהודית הייתה נקייה מכך, ממש לא, אבל היא הראשונה שהוקיעה את ההתנהלויות הללו, הרבה שנים לפני שיוון ורומי קמו.

אגב, אם נקח את ההקש שאתה עשית (ככל שיש יותר חוקים כך מבוצעים יותר אקטים מאותו סוג) הרי שהעולם המודרני גרוע בהרבה מהעולם הקדמון. אבל מובן שלא כך הדבר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-05-2012, 18:54

שים לב שבכוונה הבדלתי בין
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]נטול כמעט..."

"קידוד" חוקים על בסיס הגות, ובין "קביעת טאבו". זה בדיוק מה שתבור מנסה להסביר לך. זו המהות של החדשנות של ההגות הפוליטית היוונית. זו הסיבה שאת התרבות הפוליטית של יוון לומדים במדע המדינה, ואת שלל הקאנונים האחרים בתאולוגיה...

והיהדות "הציגה" מעט מאוד חידושים מבחינה היסטורית. אתה מבלבל בין כתבים שעריכתם בתקופה הפרסית ומאוחר יותר, ובין ישראל ויהודה ההיסטוריות. זה בדיוק כמו חצאי האגדות שסופרו על ספרטא ואשר חלחלו כל כך עמוק עד שנחשבים "היסטוריה".

העובדה היא כי המחשבה הפוליטית ביוון, וברומא, הניחה יסודות איתנים שחברות חילוניות שבו אליהן פעם אחר פעם. הפסילה שלך את מהות התרבויות האלה מבחינת הקידמה בשל "התנהגות לא מוסרית" של רבדים מסויימים בחברה, מזכירה לי את הבדיחות אודות אותו הולל שתיין, לעומת הצמחוני הפוריטני שהשומע התמים אמור לפסול/לחבב ואשר מתבררים בסוף כצ'רצ'יל והיטלר...
ישן 21-05-2012, 19:26
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "שים לב שבכוונה הבדלתי בין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
"קידוד" חוקים על בסיס הגות, ובין "קביעת טאבו". זה בדיוק מה שתבור מנסה להסביר לך. זו המהות של החדשנות של ההגות הפוליטית היוונית. זו הסיבה שאת התרבות הפוליטית של יוון לומדים במדע המדינה, ואת שלל הקאנונים האחרים בתאולוגיה...

הסיבה היחידה שהיהדות רק "קידדה חוקים" וההלניזם "קבע טאבו" הוא שההלניזם חבק עולם (במונחים של פעם) בעוד שהיהדות הייתה כמעט קוריוז.

אגב, אני יכול לחשוב על הרבה מאוד סיבות בגינן אני צריך ללמוד את אריסטו ומקיוואלי ולא את משה ויהושוע, לא בטוח שכולן אובייקטיביות.
ציטוט:
והיהדות "הציגה" מעט מאוד חידושים מבחינה היסטורית. אתה מבלבל בין כתבים שעריכתם בתקופה הפרסית ומאוחר יותר, ובין ישראל ויהודה ההיסטוריות. זה בדיוק כמו חצאי האגדות שסופרו על ספרטא ואשר חלחלו כל כך עמוק עד שנחשבים "היסטוריה".

נניח שאתה לא מאמין באספקט הדתי, אתה עדייו חושב שאת עשרת הדברות הגו בתקופה הפרסית?

ועל איזה אגדות אתה מדבר?
ציטוט:
העובדה היא כי המחשבה הפוליטית ביוון, וברומא, הניחה יסודות איתנים שחברות חילוניות שבו אליהן פעם אחר פעם. הפסילה שלך את מהות התרבויות האלה מבחינת הקידמה בשל "התנהגות לא מוסרית" של רבדים מסויימים בחברה, מזכירה לי את הבדיחות אודות אותו הולל שתיין, לעומת הצמחוני הפוריטני שהשומע התמים אמור לפסול/לחבב ואשר מתבררים בסוף כצ'רצ'יל והיטלר...

זה לא מה שאני טוען בכלל, אני פשוט מתנגד לקביעה שיוון הייתה כולה מושתת על קדמה שיוויון, נאורות וליברליות ואדרבא את הטענה שהם היו מי שהמציאו את זה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 18-05-2012, 10:06
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "נו באמת..."

לסווג גזעים לנחותים ועליונים זה באמת שטויות כי אם תיקח תינוק שחור מאזור גרוע באפריקה ותגדל אותו בסביבה טובה בארה"ב אז סביר להניח שהוא יגדל להיות בן אדם רגיל ונורמטיבי במונחים מערביים ואם תיקח תינוק לבן מארה"ב ותגדל אותו בסביבה לא טובה של איזו מדינה אפריקאית אז סביר להניח שהוא יהיה בן אדם פחות טוב.

אני כן מכיר בזה שקיימות ציוויליזציות מפותחות ולא מפותחות.
הציוויליזציה המערבית (ארה"ב, מערב אירופה וישראל), שעברה תהליך של חילון ואימוץ ערכים הומניים, נמצאת תחת מתקפה מאסיבית של הציוויליזציה המוסלמית והציוויליזציה האפריקאית ששתיהן לא עברו את אותם תהליכים. כאשר מצד אחד יש קבוצה שהפכה את האלימות לדבר לא מוסרי ולא מקובל מבחינה חברתית ומולה יש קבוצות שרואות באלימות אמצעי טבעי ולגיטימי להשגת יעדים - נגזר מראש על הקבוצה הראשונה להפסיד.
ישן 18-05-2012, 11:50

אני לא יודע מה אתה חושב שקראת
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "נו באמת..."

הביקורת שלי מכוונת לתרבות, לא לגזע.
הערכים הישנים נזנחו מתוך גאווה, יהירות והתנשאות כלפי מורשתם של כל הדורות הקודמים, מבלי שהוחלפו בערכים חדשים הדואגים לכל הפחות להעמדת צאצאים והמשך קיום החברה.

ההצלחה של המערב נשנעת על המדע, שהוא הישג של בודדים ולא הישג קולקטיבי. הנחת היסוד לפיה יש משהו טוב בתרבות המערבית עבור האדם הפשוט, שאינו מדען או איש רוח היא משוללת כל יסוד.

"האדם הלבן" זנח את הנחת היסוד לפיה להביא ילדים לעולם זה חלק בלתי נפרד ממשמעות הקיום.
הכוחות החברתיים שדחפו אנשים להקים תאים משפחתיים נמוגו. הנרטיב הישן נותץ והוחלף בנרטיב חדש לפיו אין נרטיב נכון. עשה ככל העולה על רוחך כל עוד אינך פוגע באחר.

התוצאה, לצערנו, היא ברוב המקרים בני אדם חסרי כיוון ובעלי שאיפות שטחיות ואשליות רבות שמשמשים כפיסטונים במכונה כלכלית.
תלויים בריטלין ללימודים ובפרוזאק לתפקוד נפשי.

שלא תטעה, אני לא טוען שיש נרטיב נכון. אני טוען האנושות לא הייתה מוכנה לשינוי הזה.
לפי מחקרים שונים האנשים המאושרים ביותר הם אלה שיש להם חיי משפחה בריאים וילדים מוצלחים להתגאות בהם.
התרבות האנושית התפתחה בצורה כמו-אבולוציונית על מנת לשקף את ההבנה הבסיסית הזו.

הכוחות התרבותיים שכיוונו אדם לחיי משפחה בריאים נמוגו מבלי שהוחלפו בכוחות אחרים.
התוצאה היא שגורל מרבית האוכלוסיה בעולם המערבי הוא כליה דמוגרפית. בערך כמו השייקרים.

אין לזה קשר לגזע וישנם בני אדם מ"גזעים" אחרים שאימצו את התפישה המערבית. גורלם יהיה דומה. אני ציינתי את "האדם הלבן" משום שהוא הנפגע הראשון מהניסוי התרבותי הזה.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 18-05-2012, 18:01

זה לא עניין של יותר או פחות
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני האחרון שימתח ביקורת על..."

העניין הוא שקצב הריבוי של אנשים "לבנים" ירד מזמן מתחת ל-2.1 ילדים לזוג - הכמות שנדרשת על מנת לשמור על גודל אוכלוסיה קבוע (בהעדר אסונות טבע נניח).
לכן הם פשוט יעלמו תוך מספר דורות. הרי אנשים מתים מזקנה.

הבעיה התרבותית הזו תחול גם על כל מי שירש את מקומם, אם לא יגדל לעצמו ערכים בריאים.
האירוניה היא שהקבוצה שהגיעה "לפסגה" במונחים של מדע, טכנולוגיה, שליטה בטבע ושליטה בקבוצות אחרות תיעלם אט אט ולו רק משום שאיבדה את הרצון להתרבות.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 18-05-2012, 18:16
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "זה לא עניין של יותר או פחות"

זו לא בעיה תרבותית. זו בעיה ביולוגית גרידא. ככל שאיכות החיים עולה ורמת הסיכון יורדת, הריבוי טבעי הולך ופוחת. ניתן לראות זאת בחברות האנושיות מאז ומעולם, וניתן לראות זאת באופי הריבוי של בעלי חיים אחרים בטבע. אם אין סיכון ממשי, אין צורך בהשרצה מטורפת... אם תבדוק את הריבוי בארץ, תגלה שבמקומות כמו סביון וקיסריה רמת הילודה נמוכה להחריד לעומת מקומות כמו ירוחם או נתיבות.

וככלל (וכן, ידוע לי שיש לו יוצאים מן הכלל) משפחות עם איכות חיים גבוהה נוטות להיות עם פחות ילדים ומשפחות עםן הרבה ילדים נוטות להיות עם איכות חיים נמוכה. מה הביצה ומי התרנגולת? לביטיס בטח יש פתרונים

ישן 18-05-2012, 18:39

אני מסתכל על המשפחות הדתיות שגרות בסמוך אלי
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "זו לא בעיה תרבותית. זו בעיה..."

מדובר ביהודים דתיים, לא חרדים, עשירים לכל דבר שהגיעו לכאן ממדינות כמו ארה"ב וצרפת.
הם עושים לפחות 4-5 ילדים ונוסעים ב-SUV שאני אוהב לכנות "טנק ילדים".

לסביבה החברתית יש חלק חשוב מאוד בעיצוב שאיפותיו של האדם, שמודד את עצמו ומדרג את עצמו ביחס לאחרים (תפישתו לגבי מה "נכון" מבחינת האחרים).

מספיק לקרוא את מדור "יחסים" של הדתיים הלאומיים ב-YNET על מנת להבין את ההבדל בתפישת המציאות בינם לבין החברה החילונית.

וזו רק דוגמה.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 18-05-2012, 22:07

אתה צודק - יש קורלציה, אבל זה לא קשר של סיבה-תוצאה
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "תשווה בין 4-5 ילדים לדתיים..."

לכל חברה יש הבנה של מהי הצלחה בחיים. אנחנו לומדים אותה מהסובבים אותנו ושואפים להגיע אליה.
בכל תרבות, כולל במערב לפני הפמיניזם של הגל השני, היו תפקידים חברתיים נפרדים לגברים ולנשים.
היום ההפרדה ברורה פחות ונשים שואפות להגשים את עצמן "כמו גברים".
היום, להיות האשה שמקדישה את עצמה לגידול של ילדים איכותיים זו לא הצלחה ומשהו שהחברה מוקירה. זה דיכוי פטריאכלי.
התוצאה הבלתי נמנעת היא שבקושי יש ילדים.

קח בחשבון שתרבות המערב עשתה את ההתקדמות האמיתית והעקרונית שלה לפני העידן של פוסט-WW2, כשהיא היתה חברה נוצרית שהאמינה בערכי משפחה וגידול ילדים.

הפמיניזם הוא לא קדמה בלתי נמנעת. הפמיניזם הוא אפליקציה של התיאוריה המרקסיסטית ליחיסים בין המינים. והתוצאה הבלתי נמנעת היא כליה דמוגרפית.
צריך לצאת מהקיבעון שאנחנו נמצאים בו ולהבין שהמציאות יכלה להתפתח ועדיין יכולה להתפתח בדרכים שונות.

המוסלמים הקיצוניים הם לא טיפשים כפי שאנחנו רוצים לחשוב (לא כולם לפחות). יש חוקרים שטוענים שהם מודעים היטב לפילוסופיה של היידגר ושל ניטשה. הם פשוט לא חושבים שהגורל שמצפה למערב הוא גורל טוב.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 18-05-2012, 10:50

לארה"ב, שאמורה להיות מדינה שבה "פרופיל גזעי" אינו חוקי בעליל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "לראשונה, רוב התינוקות הנולדים כיום בארה"ב אינם לבנים"

יש בירוקרטיה מופלאה לסווג גזעי...

שמעתי פעם מקרובת משפחה שלי על הליך ההתאזרחות שהיא ובעלה עבורו אחרי עשרים וחמישה שנות חיים בארה"ב (ורק כי הילדים לחצו עליהם "לגמור עם זה"). הם היו צריכים למלא טפסים ושם היו צריכים לרשום מה הגזע שלהם (או איזו הגדרה צבועה אחרת) ושניהם רשמו "קוקייזז'ן". הבעל - אשכנזי שחור שיער אבל בהיר עור, "עבר". האשה - אשכנזיה שאטנית עם עיניים ירוקות אבל עור "ליטאי" כהה - קיבלה מבט של בוז מהפקידה שהגישה לה את הטופס מחדש וביקשה ממנה שתסווג עצמה בסיווג אחר (לא זוכר מה הוא, אבל משהו לכוון סוג של לאטינו כי שניהם היו ילידי צ'ילה). הפקידה (לבנה) כאילו הסתכלה עליה במבט של "מי בדיוק את חושבת את עצמך שאת קוראת לעצמך קוקייז'ן".
ישן 20-05-2012, 07:32

זה כמובן משום ש....
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מסכים"

א. הבירוקרטיה האמריקאית בטיפול בלא אמריקאים (ועד לא מזמן גם בטיפול ב"אמריקאים לא מהמיין סטרים") מחרידה ומבטאת מין בוז שלהם כלפי שאר העולם, כמו גם את היותם מדינת ניגודים קפקאית (פרופסור לפיסיקה יכול להיות מגורש כי הטפסים של הארכת הוויזה לא התאימו, איזה מריאליטס חלאה מקובה מקבל קביעות א-לה גילה אדרעי רק כי הגיע לחול של מיאמי ביץ' לפני שמשמר החופים לכד אותו...)

ב. מפני שמדובר על מערכת נטולת חמלה לאדם.

ג. מפני שהמנטליות האמריקאית היא שהם "העולם החדש" ואוויר לנשימה... אני נזכר שבאחת הפעמים היחידות שחשתי צורך להסתובב ב"אמריקה" מעבר למה שהעבודה חייבה אותי (או שלא היה שום קונצרט רוק אותו ערב מאה מייל מסביב... כן כן... ברור שאני לא חובב של היאנקים) לקחתי מעבורת לסטטן איילנד... כנראה איזה הבזק וינטג' מהימים שהייתי רואה סדרות אמריקאיות עם אבא שלי?

בקיצר אחרי שברחתי ממופע הברייקדאנס+היפ הופ של השחור התורן, זזתי מהלבנים במעילי הלבד שנעצו עיניים בעיתון והיה נדמה לי שממלמלים מילים לא יפות בגנות הרקדן, וגמרתי להחרד מכמה שהמדינה העשירה הזאת מתפוררת כמו ואדי סאליב בחיפה... אחרי זה (חמש דקות כולה...) עמדתי על הסיפון ליד עדר של משפחות אמריקאיות ואספיות מובהקות שבאו לראות את התפוח... חבורת ילדים בהו בפסל החירות ואמא של אחד מהם הצביע עליו ואמרה להם "וכשהם ראו את הסטצ'יו הזה הם הבינו שבאו הביתה, שבאו להתחיל חיים חדשים באמריקה". כאילו אם אני אספר בטיול בית ספר לילדים סיפור כזה על נמל חיפה, או צריף הסוכנות ליד משטח הנחיתה של מבצע "על כנפי מרבד הקסמים של שלמה ונחמיה" אני אחטוף מטח עגבניות. היכולת שלהם לרחף בכל עת, ובלי שזה מתיש אותם, בעולם של אוטופיה כולל ברטרוספקט מדהימה, ולפעמים מפחידה. זה גם נותן את האפשרות לקיים גופים בירוקרטיים כמו רשויות ההגירה שלהם...

רק השמונה מאות סנט שלי...
ישן 20-05-2012, 07:53
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
רק אומר שגם כלפי אזרחים אמריקאים הבירוקרטיה יכולה להיות נוקשה ומתנשאת
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "זה כמובן משום ש...."

אם יש לך מבטא, זה כמובן כמעט מובן מאליו (התאפקתי בזמנו מלומר למנהל משרד הגירה אחד, איתו היו לי עניינים ביחס להוצאת גריו קארד לאישתי, שאולי יש לי מבטא אבל יש לי גם קרובי משפחה שמשרתים באפגניסטן בזמן שהוא מדבר אלי כלמפגר ואחרים שהובילו חיילים באירופה וקוריאה כדי שהוא יוכל להשמין לו בנחת) אבל גם אמריקאי הכי קונבציונאלי בגיל העמידה יש יכול למצוא עצמו, למשל, עם יד של איש ביטחון אנטיפת שמפשפשת במבושיו כשהוא מנסה בסך הכל לטוס משיקגו למיאמי.
לאמריקאים אין שמץ של הבנה מדוע הם נתפסים בעולם ככל כך מתנשאים ונדחפים (כאומה). זה בעיקר עניין של נאיביות חסרת תקנה לפיה כוונותיהם הטובות (אמיתיות או מדומות) צריכות להיות ברורות לכל ולהתקבל בהתלהבות. הסרט בלק הוק דאון ממחיש זאת בצורה מושלמת, גם אם שלא במתכוון.
וביחס לסעיפים האחרונים...קח בחשבון שרבים מהאמריקאים הם פשוט דרמטיים להחריד. עד כדי כך שלא תמיד ברור אם הוליווד מבטאת את האמריקאיות או שהאמריקאים מחקים את הוליווד בלי משים. אימא שלי היא דוגמא קלאסית-דמעות בעיניים בזמן ההימנון של טקסים רבי רושם, יד על הלב בזמן ניגון ההימנון וכד'.
ו
ישן 20-05-2012, 07:11

צבא עיניים עניין של גנטיקה, לא?
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "יהודים כאלה הם בעיקר מקובנה..."

אבא שלי "הביא" כחולי עיניים בשיתוף עם שחורת עיניים... אני הצלחתי את אותו הדבר (ויותר מפעם אחת ועם יותר משחורת עיניים אחת...). לדעתי גם אחד האחים שלי הצליח... (וצריך לחכות כי כיניים כחולות אצל תינוק לא אומרות כלום). אולי אני רחוק מלהיות ראוי מלגלוש בפורום מדע פה, אבל לדעתי זו הוכחה לכך שלא בלתי סביר למצוא מרוקאים כחולי עיניים...

יהודים ליטאיים "שחורים" באים מכל רחבי ליטא (פרט לווילנא שאינה בדיוק "ליטא" במובן היהודי של המילה... וגם בעצם לא ממש המובן הליטאי אם חושבים על זה....). המשעשע הוא שהם מהווים אחוז נכבד בגרעין הגדול הוותיק של קהילות כמו מנצ'סטר, סידני או קייפטאון (ולכן אתה תתקל בהמון עולות מאנגליה שיספרו שבן ביקרו בארץ פעם ראשונה ב"בוסמיסווה" שלהן, או שמחר ה"יעארצייעט" של סבתא שלהן, אבל לפי המראה תהיה בטוח שמאה אחוז שאמא שלהן עושה אחלה מפרום...) שהן מאחרוני השרידים של אשכנזיות מהסוג היישן בעולם... אפילו הקהילה היהודית בווארשה פחות "אשכנזית" מהם...
ישן 20-05-2012, 07:19

אם לא נגלוש לדור הממש צעיר
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "דומני שאם אתה מתעלם לרגע..."

שבו אנשים בעלי מוצא עדתי הומוגני הופכים יותר נדירים, אתה תראה שמספר האשכנזים בערך כפול ממה שאתה מדמיין... פרט לקהילת יוצאי מרוקו (אחת העדות הגדולות מבחינה מספרית) אם תבחן את מספרי העולים משלל קהילות שמוצאן במדינות האיסלאם אתה תופתע לפעמים מכמה מעט באו ממקומות ש.... אתה בטוח שבאו מהם לפחות פי חמש!

זאת מעבר לכך שההפרדה בישראל, מזה עשרות שנים, היא בין אשכנזים+ספרדים יוצאי אירופה+"משתאכנזים" ובין "מזרחים". כל מיני עוזי ברעם למיניהם תמיד נתפסו כאשכנזים להלכה... זה אומר שבעצם מבחינה חברתית המשקל של ה"אשכנזים" גדול יותר ממה שאתה חושב או מרגיש.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:52

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר