לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-05-2012, 20:04
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
רעיון גדול

השורש האמיתי של הביקורת על ישראל הוא העובדה שלפלשתינים ביו"ש אין אזרחות וזכות בחירה,מה יקרה אם ננטרל את הבעייה הזאת ונשמוט,סופית,את הקרקע מתחת לטיעוני האפרטהייד?

זה אפשרי,כמובן, יש במדינת ישראל רוב יהודי גם אם נאזרח את ערביי יו"ש,וגם אם לא יהיה רוב יהודי מובהק זה עדיף ממסירת לב ארצנו לזרים,לנצח, בשם העם היהודי.
ממלכות קמות וממלכות נופלות,ראינו את זה עם ממלכת ישראל - וחזרנו,ראינו את זה עם ממלכת יהודה - וחזרנו,ראינו את זה עם ממלכת החשמונאים - וחזרנו,אבל מבחינה לאומית אם נמסור את ארצנו לנצח לאוייב בשם העם היהודי - זה כבר תרחיש אפוקליפטי.
אבל למה להגות בתרחישי זוועה? לכאורה יש פיתרון פשוט שיאפשר את שימור המצב הדמוגרפי הקיים הקיים (ועם קצת מאמץ חקיקתי - גם את שיפור המצב הקיים),גם את סיפוח יו"ש וגם ינטרל,סוף סוף את הביקורת הבינ"ל.
הפיתרון הוא... לספח את יו"ש ולאפשר לכל הערבים להתאזרח בתנאי אחד...
הצהרת אמונים למדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית
ראש הממשלה יישא,כמובן,נאום תודה נרגש לערבים שיתאזרחו "ויביעו בכך נאמנות למפעל הציוני המפואר".
מישהו רואה את הערבים עושים את זה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-05-2012, 20:31
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "לא אמרתי שאני בעד להכניס לכאן..."

לא ברור לי איך הסקת שאני בעד למסור את יו"ש לאויב.

בכל מקרה, אתה צריך להבין שפעולות חד צדדיות הן רק לרעתנו,לא לטובתנו, אם אתה רוצה להוציא תכנית כזאת לפועל (שוב, זה לא באמת אפשרי אז נדבר במימד התיאורטי) יש מקום למו"מ וסביר מאוד להניח שבמסגרת מו"מ כזה נקבל עלינו, לפחות חלקית, את נטל "זכות השיבה".

הן שתי מדינות לשני עמים והן מדינה דו לאומית הן זוועות למדינה היהודית, אבל מבין שתי האופציות אין ספק מי הגרועה יותר.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 24-05-2012, 10:03
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
רעיון גדול, שכמו הרבה רעיונות גדולים הוא בלתי ישים לחלוטין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "רעיון גדול"

מאחר והוא מתעלם מהיכולת של המציאות, ומליוני בני אדם, "לכפות" את הדינמיקה הקטנונית וקצרת הרואי שלהם על כל אוטופיה הבנויה על כרעי תרנגולת של הקפאת רגע בזמן ושכפולו בדמיון לאורך רצף זמן אינסופי.

ובנוסף לכך אתה גם "חוטא" בהתעלמות מעוד גורם חשוב: היהודים/ישראלים, באופן עקבי, מגלמים בתוכם הליכים של התנערות מערכים של לכידות חברתית, ריאל פוליטיק ולאומיות. זה תהליך עקבי שכל המגזרים נגועים בו, כולל אתה אישית (לפי הודעות שלך) ואשר הולך ומתחזק בעקביות (מדי פעם איזה פיגוע, מלחמה, או פיגוע פוליטי מרתיחים את הדם אבל תמיד רוב היהודים הישראלים חוזרים לנטליות הפלסף המתישה ומהמנוונת על חשבון ניהול מציאותי של המדינה). זאת בעוד דווקא החברה הערבית מגלה יכולות ברורת של "נסיגה" חזרה ללאומנות, לכידות ופשטות מחשבה בכל עת.

זה אומר שאפילו מצב שבו 30%, לכל היותר, מבעלי זכות הבחירה בישראל הם ערבים/מוסלמים משמעותו בפועל היא רוב ערבי מבחינה פוליטית ובהמשך לכך זליגה ודאית של הטוטאליטריות הבלתי הפיכה של המחשבה הפוליטית הערבית אל תוך לבה של הדמוקרטיה, ולכן ביטולה. זה אולי לא ודאי, אבל זה סיכון יותר מאשר זניח.
ישן 24-05-2012, 13:34
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
איפה קראת שאני מייחס לך אנטי לאומיות?
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "למה התוכנית הזאת "אוטופיה..."

לכל היותר ייחסתי לך תכונה ישראלית נפוצה, וחוצת סקטורים ואידאולוגיות, והיא הנטיה להתפלסף היכל ש"קומון סנס" מכתיב דווקא לעצום עיניים ולעשות מה שנכון.

והתוכנית שלך היא "הקפאת אוטופיה בנקודת זמן ושכפולה" מאחר והיא מבוססת על אידאליזציה קיצונית של מאות תהליכים נפרדים והסתמכות על התממשות של סטטיסטיקה לא סבירה כזאת.

זה כמו לשבת עם גוגל 6 שעות ולתנן מסע מסביב לעולם רק בהסתמך על כמה מאות לוחות זמנים של אמצעי תחבורה/שעות פתיחה של מעברי גבול, וקביעת המועד המוקדם ביותר שלו"זים תאורטיים כאלה מאפשרים לקבוע כתאריך הסיום... זה לעולם לא יעבוד. לעולם. אפילו אם יקרה לך נס ותשיג מ טוס תדלוק+מטוס קרב סילוני דו מושבי... עדיין לא תגיע בזמן.

כמובן שהתוכנית שלך כוללת סטיות תקן גדולות בהרבה ולכן תשתבש בשלב כל כך מוקדם עד שלעולם לא יהיה אפילו אפשר להתווכח בשאלה "האם תוכנית תבור נכשלה בשל ביצוע לא דקדקני או משום שהייתה לא ישימה".
ישן 29-05-2012, 14:34
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מי דיבר על מפלגות? זכותה של..."

אני מאמין שאין מדינה יהודית ללא דמוקרטיה ואין דמוקרטיה ללא יהודים.
לי חשוב שישמר הרוב היהודי פה, אינני רוצה לחיות תחת רוב ערבי שאינני יודע כיצד ייראו חיי תחתיו.
אבל כל זה צריך לעשות באופן שיפגע בצורה מינימלית במיעוט הערבי שממילא החוקים היהודיים מפלים אותו לרעה ואין להחמיר את המצב. אתה לא יכול לשלול את זכויות האזרח של הערבים, את המלחמה הזו אתה צריך לנצח בדרך חוקית. ובמקום להילחם, אני הייתי מעדיף לעודד את האוכלוסיה הערבית להשתלב במגזר היהודי ובמוסדות המדינה - פעם זה היה ברור מאליו, זו מגמה שהשתנתה לרעה. אם המדינה לא תשכיל להתגבר על השסעים, יהיה לנו מדינה של שלוש קבוצות - חרדים, יהודים (ונא לא לקפוץ אני לא טענתי שחרדים הם לא יהודים, הכוונה היא לדתיים לאומיים-חילונים), וערבים.

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 02-06-2012, 16:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
החוק מהווה בעייה שיוויונית רק למי שמראש מתנגד לקיומה של מדינה יהודית...
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "איך קבעת שאינני יודע מזה..."

למרבה הצער, עוד לפני שקמה מדינת ישראל, החליטו הפאשיסטים שהקימו אותה, שזו תהיה מדינה יהודית. נכון, היו כאלה שהתריעו על חוסר השיוויון (אלה שעשו את פרעות תר"פ, תרפ"א, תרפ"ט, ותרצ"ו-תרצ"ט - אבל היהודים הגזעניים סירבו להקשיב, והתוצאות הקשות לפנינו....).

לפני שאתה מזדעק על חוסר שיוויונתם של חוקי האזרחות אצלנו, עצתי לך לבדוק חוקי אזרחות בכל מדינה מערבית בעולם. אף לא אחת מהן מחזיקה בחוקים אזרחות ששווים לכל. יודע למה? כי אחת ההגדרות של מדינה ריבונית, היא שהיא מחליטה מי רשאי להיות אזרח אצלה...

תראה את ארה"ב, למשל: הידעת שאם אני מביא מליון מדולר כשהקעה לארה"ב ומתחייב להעסיק אזרחים אמריקנים - אקבל רשיון שהייה ועבודה בארה"ב, ומסלול מקוצור לאזרחות, בעוד שאתה, אם תנחת שם ותבקש לעבוד בעגלות - תקבל בעיטה בטוסיק, ואיסור כניסה בעתיד? אני מסכים שזה לא שיוויוני, אבל כאלה הם האמריקנים - פאשיסטים נלוזים. אני מציע שתתקשר לניף עליהם. שילמדו מה זה...
ישן 02-06-2012, 20:04
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "ישנם הרבה חוקים יהודיים, וכל..."

קראת בכלל את החוק הזה אי פעם? סעיפים 5 ו - 6 מוכיחים שגם אם קראת אותו לא ממש הבנת אותו....

ציטוט:
5. (א) תפקידיה של הרשות יהיו קיום שידורים ופיקוח עליהם, וזאת
בתחומי הלימוד, החינוך, הבידור והמידע בנושאי מדיניות, חברה, כלכלה, משק,
תרבות, מדע, אמנות וספורט.
(ב) במילוי תפקידיה תפעל הרשות במגמה -
(1) לקידום היצירה העברית הישראלית;
(2) לטיפוח אזרחות טובה ולחיזוק ערכי הדמוקרטיה וההומניזם;
(3) למתן ביטוי למורשת היהודית וערכיה ולערכי הציונות;
(4) למתן ביטוי לתרבות העמים, ליצירה האנושית ולערכי הציויליזציה לדורותיה;
(5) לקיום שידורים בשפה הערבית לצרכיה של האוכלוסיה
הדוברת ערבית, ולקידום ההבנה והשלום עם המדינות השכנות
בהתאם למגמות היסוד של המדינה;
(6) למתן ביטוי מתאים למיגוון התרבותי של החברה הישראלית
באזורי הארץ השונים ובצורות ההתיישבות השונות ולהשקפות
השונות הרווחות בציבור;
(7) לשידור מידע מהימן, הוגן ומאוזן;
(8) לקיום שידורים להקניית השכלה לכלל הציבור ולאוכלוסיות מוגדרות;
(9) לקיום שידורים בשפות זרות לעולים חדשים ולתיירים;
(10) למנוע שידורים אסורים לפי חוק זה ובכלל זה לפקח על ביצוע
חובת סימון ומסירת מידע, ועל מניעת שידור פרסומת או קדימון
האסורים לשידור על ידי מורשים לשידורים, בהתאם להוראות חוק
סיווג, סימון ואיסור שידורים מזיקים, התשס"א-2001.

(נלקח מפה: http://www.rashut2.org.il/editor/UpLoadLow/b-55.pdf)

אז גם הניסיון השני שלך לא הצליח, אתה רוצה לנסות שוב? הרי טענת שכל החוקים היהודים מפלים, אני בטוח שבניסיון הבא שלך תצליח למצוא דוגמה לחוק שמפלה ערבים

ישן 03-06-2012, 14:02

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "זהו חוק יהודי. חוק הרשות..."

זה מתחיל לשעמם. אין דבר כזה חוק יהודי וגם אם החוק הזה יהודי (והוא לא) הוא לא מפלה את הערבים כי כתוב בו בפרוש שהוא לא חל על מי שאינו יהודי. אתה יכול לתת הגדרה רשמית למה זה חוק יהודי? וברשמית אני מדבר על משהו שלא אתה המצאת. זה קצת מצחיק שמי שלא הצליח לכתוב ולו תגובה אחת עניינית בכל האשכול הזה, וביסס את כל הטענות שלו על המצאות וחצאי אמיתות, בא בטענות למי שהוכיח לו שהוא טעה וגיבה את הטענות שלו בציטוטים מהחוקים המדוברים. עד שלא תוכיח שיש כזה דבר חוק יהודי (חוץ מבדמיון שלך) ועד שלא תביא הגדרה למה זה חוק יהודי (הגדרה שלא אתה המצאת), אני לא מתכוון להמשיך "בדיון" הזה איתך. אתה מוזמן להמשיך לעשות מעצמך צחוק לבד.

ישן 04-06-2012, 10:38

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה יודע מה, רק כי אני נהנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אתה יודע מה, רק כי אני נהנה לראות אותך יוצא אהבל פעם אחרי פעם אני אמשיך לשחק איתך למרות שהבטחתי שאני אפסיק. אתה טוען שחוק מקרקעי ישראל הוא חוק יהודי וחוק מפלה? תוכיח. תקרא את החוק ותביא את הסעיפים שבו שמוכיחים לשיטתך שמדובר בחוק יהודי ואת הסעיפים שמפלים את האזרחים הערבים של המדינה לעומת האזרחים היהודים. הפעם תתאמץ מאד להביא עובדות מגובות בציטוטים ולא המצאות שלא נסמכות על כלום.

בהצלחה.

לא אכפת לי איך אני יוצא בעיניך או בעיני חבריך, אם אני מאמין למה שאני כותב ואם אני מצליח להביא רבים מכם לתקוף אותי באופן אישי, מבחינתי זה רק נותן לי לגיטימציה כאן.

לענייננו, - תקרא: "מחלוקות בנוגע למנהל"
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%A8%D7%90%D7%9C

חוק האזרחות

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 04-06-2012, 10:59
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ההתקפות האישיות אינן על עמדותיך או דעותיך הסותרות עצמן לעיתים בתוך אותה הודעה
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]אתה יודע..."

ההתקפות האישיות מרוב אלה המעמידים אותך ערום ועריה הינן בשל ההתחזות, השרלטנות, הנפיחות והבורות.

אני מתקיף אותך מאחר ואין לי ספק שאתה דמות פקטיבית אשר ניסתה ליחצ"ן עמדה פוליטית בקרב בני נוער גם אם בגמלוניות רבה. כפי שציינתי - אני האמנתי למצג הראשוני שלך וגם לזה השניוני ולכן חש עצמי רשאי לכעוס עליך.

יש לי אלרגיה כלפי שיטות יח"צ אינטרנטיות מאחר ואני רואה בזאת בדומה לכתיבת הטוקבקים הפקטיבים [גם שם אגב אחד הסממנים הינו 'כתיבה בשם מלא'] השחתת השיח החופשי בין אזרחים. באותה מידה היית חוטף ממני אש אם היית כותב למשל ב'מה שבלב' מפי 'טדי פסיכולוג צעיר' כדי לקדם אתר מסחרי/יעוצי כלשהו.

השטויות שאתה כותב כאן מועמדות באור הנכון. זהו אתר דינמי יחסית והקורא האינטלגנטי גם עם תתעקש יוכל גם אם הוא איש שמאל בדעותיו להבחין בקילוף 'מערכות הטיעונים' שלך והעמדה שאתה מנסה ליחצ"ן יצא שכרה בהפסדה. אני חושב שחוסר היושרה שלך הן בהתחזות והן ביומרה באתר הנוער בעיתיים בהרבה שכן שם אין לחלק מהגולשים כלים להבין מי ומה עומדים מולם.
ישן 04-06-2012, 16:29
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
זה אתה שאיתגרת את האינטרנט ואת גוגל תחת 'הכותר' 'טדי כהן' - לא אנחנו :)
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "אני לא יחצ"נתי שום דבר, אתם..."

אבל אם נחזור לנושא - אני ממש לא מצליח להבין איך מנסה לשכנע אנשים בכך שהחוק בישראל מפלה ערבים ולא מצליח להביא אף דוגמא רלוונטית

שלא לדבר על הסתירה בין האובססיה שלך להראות שמדינת ישראל היא מדינה מפלת ערבים וההתיחסות העוינת שלך לחוק השבות לבין ההצהרות הריקות מתוכן שלך במקומות אחרים על היותך נאבק למען שמה של מדינת ישראל וכי הינך ציוני בנשמתך. בקורת על חוק השבות היא הפוסט ציונות בהתגלמותה. כפסע בין זאת לבין עמידה עם שלט 'ישראל=אפרטהייד' ביוהנסבורג.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 04-06-2012 בשעה 16:33.
ישן 04-06-2012, 16:53

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "זה אתה שאיתגרת את האינטרנט ואת גוגל תחת 'הכותר' 'טדי כהן' - לא אנחנו :)"

כי אתה משקר, אני לא יצאתי נגד החוקים האלה ואני גם לא רואה אותם במובן השלילי.
תקרא אלף פעם את הפוסטים שלי פה, ותראה שאני תומך בהם ואני לא חושב ככה, אז מדוע לשקר סתם?
אני כן ציוני, ואני כן מגן על ישראל ועל חוקיה.
זה שהחוק מפלה, זה לא אומר שאני נגדו, בגלל שאני מכיר בחשיבות שלו, אז תכניס את זה טוב לראש שלך שלא תתחיל לזרוק פה האשמות שיקריות עליי.
כל מה שאני מצפה זה שתהיה הכרה שאין שיוויון מלא בין ערבים ליהודים, ישנה אפליה. ובגלל שזו המדינה שלי ושל הלאום שלי, היא הכרחית לקיומי כאן.
וכתבתי את זה פה, ובאשכולות אחרים.

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 04-06-2012, 17:26

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "ברגע שהחוק נותן סמכויות..."

החוק לא מפלה בגלל שהוא בכלל לא מדבר על יהודים ו/או על ערבים, אפילו אתה הבנת שהוא לא מפלה וציינת את זה באחת ההודעות שלך. אם מי שאמון על ביצוע החוק מפלה את הערבים זה לא באשמת החוק הספציפי הזה ולא בגללו, עובדה שכשעתרו לבג"צ לא עתרו נגד החוק אלא נגד הגופים שלטענתם הפלו (ואם אני טועה אני אשמח אם מישהו יתקן אותי). לגבי חוק האזרחות אני מסכים איתך, הוא מייצג רק צד אחד. הוא מייצג את הצד של היהודי שרוצה לחיות במדינה הזו בלי להתפוצץ באוטובוסים וקניונים ובלי שהפלסטינאים יממשו את "זכות השיבה" בעקיפין. הצד השני של המטבע הוא הצד של הפלסטינאים שבמקרה "הטוב" רק רוצים לממש את זכות השיבה (ואני מקווה שברור לך מה זה אומר מבחינת המדינה שלנו) ובמקרה הגרוע רוצים לפגוש את הבתולות שלהם (ההכללה מכוונת ונועדה כדי להדגיש את המסר שלי). אני בתור יהודי מסתכל על הצד שלי של המטבע, ולא מעניין אותי הצד השני במקרה הזה. עכשיו רק נשאר לשאול איזה צד מעניין אותך....

ישן 04-06-2012, 18:08

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "החוק לא מפלה בגלל שהוא בכלל..."

הצד היהודי הוא שזה שחשוב לליבי.
זה לא נותן לי זכות להתעלם מכך שיש גם צד אחר, ולא כולו מורכב מטרוריסטים.
כשהייתי צעיר יותר, בית הספר שלי ערך מפגשים בנינו לבין תלמידים ערבים ישראלים ועם המורים שלהם שעד היום מלווים אותנו בפרויקטים שונים (לרוב בהקשר של לימודי השפה הערבית או נושאים אקולוגים), ויוצא לך לפגוש אנשים שאין לך אינטרקציה איתם ואתה מבין שגם להם יש חששות, וגם הם מרגישים שאין להם אופציות קידום. נכון, החברה הערבית היא חברה פחות מתקדמת, חברה שעוברת שינויים לאט יותר. אבל זו חברה שמבינה לפחות מתי טוב לה, ומתי מישהו מגביל אותה ומפריע לה להתקדם. אני חושב שמעולם לא נתנו הזדמנות אמיתית לחיות עם הסוג השני של אזרחי ישראל, שום אינטרקציה יומיומית, אנחנו לומדים בנפרד, חיים בנפרד, כל אלה דברים שיוצרים עוינות. במקום להתקדם הלאה, אנחנו מתעקשים להישאר מאחור ורק להמשיך עם הרוורס.
לדעתי ישראל לא תוכל להיות לעולם מדינה עם ביטחון ועם כלכלה, כל עוד החברה שלה בשסעים כל כך עמוקים, ללא שיווין אמיתי ולא רק בין ערבים ליהודים, אלא גם בין יהודים לחרדים. אם אנחנו שומרים על הצורך הבסיסי שלנו להיות מדינה יהודית, אני מצפה מהמדינה שלי לשמור על מרבית הצרכים הבסיסיים של הערבים והחרדים, ולקדם אותם ולשלב אותם בחברה הישראלית המודרנית - ויודע מה, אפילו אם הצד השני לא מעוניין.
לעשות כמו שעשה אטאטורק, הוא כפה על המדינה שלו להיות מודרנית, הוא כפה על האנשים לאמץ תרבות אירופאית ושפה אירופאית, הוא כפה על האנשים לנהוג לפי החוק הממלכתי ולהשתלב באוכלוסיה מאוחדת וצודקת. אתה יודע מה, כשאני תמכתי בליכוד עם שרון ועם ביבי, אני באמת חשבתי שזה יכול לקרות, שמנהיג יקח יוזמה ויכפה אחדות על המדינה, אבל הסחטנות הפוליטית כל כך חזקה שאני מרגיש לנכון שלא לתמוך עוד במפלגות הימין-מרכז ולהעדיף את העבודה. אני מתנצל שזה חרג מהדיון, אבל הייתי חייב לתת תמונה כוללת לקו מחשבה שלי.

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 04-06-2012, 09:40
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
הבנתי אותך קצת, אבל המסקנה שלך מוטעית
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "אני מאמין שאין מדינה יהודית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי teddy002
אני מאמין שאין מדינה יהודית ללא דמוקרטיה ואין דמוקרטיה ללא יהודים.
לי חשוב שישמר הרוב היהודי פה, אינני רוצה לחיות תחת רוב ערבי שאינני יודע כיצד ייראו חיי תחתיו.
אבל כל זה צריך לעשות באופן שיפגע בצורה מינימלית במיעוט הערבי שממילא החוקים היהודיים מפלים אותו לרעה ואין להחמיר את המצב. אתה לא יכול לשלול את זכויות האזרח של הערבים, את המלחמה הזו אתה צריך לנצח בדרך חוקית. ובמקום להילחם, אני הייתי מעדיף לעודד את האוכלוסיה הערבית להשתלב במגזר היהודי ובמוסדות המדינה.

ציטוט:

אני הייתי מעדיף לעודד את האוכלוסיה הערבית להשתלב במגזר היהודי ובמוסדות המדינה

תקח אותם לצבא? למשטרה? תתן להם נשק? תקח אותם לבתי משפט?

אני היית מסכם את זה בצורה שונה: תעודד אותם להגר לארצות אחרות, אבל לא על ידי מקל חס וחלילה, רק על ידי גזר, בדיוק כמו שעודדנו יהודים לעלות ארצה על ידי הטבות שונות.

אין שום חוק שאוסר להעניק כרטיס נסיעה חינם ועוד משכורת של שנה אחת לכל ערבי שעוזב את המדינה.

אין שום חוק שאוסר על מוסדות ישראל בחו"ל להעסיק ערבים שיעברו לשם זמנית ממדינת ישראל. כשהם יהיו בחו"ל קצת זמן זה חלק מהם עלול אחר כך להשתקע שם לגמרי (כמו שקרה כבר עם הרבה יורדים יהודיים-ישראלים).

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 04-06-2012 בשעה 09:43.
ישן 25-05-2012, 12:58
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אם מעניין אותך הסיכוי שלנו לשרוד פה, הפתרון שלך גרוע ממסירת כל איו"ש כולל הכל...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "רעיון גדול"

קשה לדעת כמה ערבים גרים ביו"ש, אבל לצורך הדיון נגיד שבסה"כ חיים ממערב לירדן 5 מליון פלסטינים (כולל בעלי אזרחות ישראלית) ושש ומשהו מליון יהודים.
בקצב הריבוי הנוכחי, זה עניין של לא הרבה זמן עד שיהיו רוב, אבל גם לפני שיהיו רוב, אנא בחן את הכנסת בהרכבה הנוכחי, ותגיד לי האם יש סיכוי שהממשלה הראשונה שתוקם בכזו מדינה לא תכלול את הערבים, פלוס מרצ ודומיה?

אני לא יודע מה אתה מניח לגבי הממשל הערבי החדש, אבל אני משער שדקה אחרי שהכוח יימסר לידיו, סיפורי הבחירות, כנסת, חופש ביטוי, ושאר רעיונות מנוונים ממערב החלוש - ייעלמו להם חיש קל (או יוחלפו בגירסאות שיש בהן הרבה מראין עין ומעט תוכן). מדינה שבה יש רוב ערבי המחזיק בשלטון, ומיעוט יהודי, שנמצא באופוזיציה, תגיע למלחמת אזרחים בטווח מאוד קצר, ולמלחמה כזו יש שתי תוצאות אפשריות: אם המלחמה תתחיל בסמוך לאותו איחוד נפלא - הרי שננצח בה, וכמות ההרוגים משני הצדדים תהיה דמיונית ולא דומה לכלום. אם המלחמה תתחיל אחרי שכבר יתבססו בשלטון והצבא כבר יהיה מעורב, לכל הפחות, אם לא ערבי ברובו - הרי שתהיה כאן שחיטת יהודים במימדים שיגרמו לנאצים קשישים להשען אחורה ולהאנח בנוסטלגיה על שובם של הימים הטובים...

אין קיום למדינת ישראל עם מיעוט ערבי כ"כ גדול. המיעוט הערבי כיום, שעומד על בין חמישית לרבע - הוא גדול בהרבה עלינו. אתה מציע להכפיל אותו, בכדי לשמור על ההתיישבות באיו"ש. צר לי, אבל לא רק שההתיישבות באיו"ש לא תשרוד את הפתרון שלך, אלא גם זו שעל מישור החוף לא תשרוד אותו...

המזל שלנו הוא שהמציאות קצת יותר מורכבת, ובניגוד למה שהשמאל קודח בשכל - אין שום חובה בעולם לאזרח את הערבים, ואכן לא עשינו זאת במשך 45 שנה.
ישן 25-05-2012, 13:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אם מעניין אותך הסיכוי שלנו לשרוד פה, הפתרון שלך גרוע ממסירת כל איו"ש כולל הכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
המזל שלנו הוא שהמציאות קצת יותר מורכבת, ובניגוד למה שהשמאל קודח בשכל - אין שום חובה בעולם לאזרח את הערבים, ואכן לא עשינו זאת במשך 45 שנה.
זה שמפרים חובה לא אומר שאינה קיימת, כמו שזה שפוגעים בזכות לא אומר שהזכות אינה קיימת. זה שרוצחים אנשים ברחובות לא אומר שלא אסור לרצוח, וזה שמשטר האפרטהייד הציוני-גזעני ממשיך דרכם של הקולוניאליסטים מפלה את הערבים לרעה לא אומר שאין חובה לנהוג בשוויון כלפי כל אדם באשר הוא.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:26

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר