לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-03-2012, 21:41
צלמית המשתמש של MAG707
  MAG707 MAG707 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.07
חברים חייב את עזרתכם - חבר שמשרת בגבעתי

דבר ראשון אני מקווה שהכותרת לא מבהילה מדיי אבל אני באמת צריך עזרה פה, בקצרה..
חבר שלי התגייס לגבעתי לפני שנה וחצי הוא סיים מסלול בגדוד ולאחר מכן יצא לקורס מ"כים, באמצע הקורס מ"כים התחתן ומיד פלטו אותו ואחרי מעט זמן הוא מצא את עצמו מחוץ ללוחמה והועבר למטבח של הגדוד בתור משגיח כשרות (הוא בחור דתי שיכל לעשות שנה ו-4 אבל הוא קצה לעשות 3 שנים), בקיצור, הוא הגיע לשיחת מג"ד בגלל שרצה לחזור ולא הבין למה פלטו אוותו ,המג"ד נזף בו ואמר לו דברים דיי קשים כמו:"מה אתה מבין מהחיים שאתה מתחתן" או " עכשיו תיהיה נטל על ההורים שלך" וכו'...
אני אומר לכם הוא יצא פגוע ועל סף יאוש, הוא לא הבין מאיפה זה בא לו, מאז המג"ד מתנקל אליו באופן שקוף, מקפיץ אותו בלילה (רק אותו) ועוד דברים יצירתיים כמו שקצינים יודעים..
באותה תקופה הוא התלונן על בעיה רפואית שהיתה לו ומיד הורידו לו פרופיל ל 64 כך שלחזור לקרבי הוא לא יחזור, אבל ההתנקלות של המגד לא עוזבת אותו, אני מדבר איתכם על דברים קשים, שוב בקיצור, הוא היום עושה חמשושים ורוצה ת"ש גבוה יותר כי אישתו ממש מתקשה לחיות לבד (אני יודע שיש פקודות וגם אני שירתתי בגדוד ולא מקבלים מה שרוצים).

הבעיה הגדולה כרגע, היא שהוא היה אצל רופא מומחה והרופא אמר לו שהוא מוריד לו פרופיל ל45 (מה שאומר שהוא לא יוכל לשרת ביחידה לוחמת) שהוא הגיע עם זה למגד הוא שלל את האפשרות ואמר לו שהוא רוצה חוות דעת נוספת (בקיצור גורר אותו) , הבנאדם שבור ובאמת שמצידו לחזור לקרבי עכשיו אבל יש דברים שלא מתכננים, הוא ביקש את העזרה שלי כי הוא ואישתו ניסו הכל ואני ממש רוצה לעזור לו ואני גם דיי מפחד שהוא ישבר ומי יודע.

זה בגדול, חייב להזכיר שהוא בחור רציני שעבר מיוני שייטת 13 ואחד האנשים היותר מורעלים שפגשתי, אני חייב דרך לעזור לו ולדעת איפה הגבול של המגד? חשוב שוב להגיד שהוא סובל התנקלויות ממש קשות מצד המגד וקצינה שמבינה עיניין אמרה שהוא צריך לכבול אבל הוא מפחד ,השאלה באמת האם זו הדרך הנכונה? או שפשוט להמשיך בדרך של הפרופיל? האם מגד יכול לעצור המלצה של רופא מומחה? והאם חייב לעזור וועדה רפואית?

בקיצור חברים אתם האופציה הכי טובה שיש לי כרגע, ואני ישמח לשמוע כל מה שיש לכם להגיד בנושא..ובבקשה תנסו להבין שלא מדובר פה במקרה של השתמטות ,חס וחלילה!

המון תודה!

"הדואג לימים זורע חיטה, הדואג לשנים נוטע עצים והדואג לדורות מחנך אנשים"

ג ו ל נ י 51 !

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-05-2012, 14:44
צלמית המשתמש של MAG707
  MAG707 MAG707 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MAG707 שמתחילה ב "חברים חייב את עזרתכם - חבר שמשרת בגבעתי"

אוקיי אז עידכון קטן מהמצב הזה.

דבר ראשון אני רוצה להגיד שאני פשוט מזועזע ממה שהולך בגדוד הזה בגבעתי, אותו גדוד שהתפרסם לא מזמן בגלל הזובור האלים מאוד ,ועוד מקרים שחלקם לא פורסמו כלל.
המג"ד ה"מקושר" בגדוד עושה דברים איומים וזה נשמע הזוי אבל הוא פשוט מטיל אימה על אנשים בקבע אפילו.
חבר שלי סובל ,והוא אוומר שהוא כבר חשב לגמור את הסיפור בצורה קיצונית אם אתם מבינים ואני יפרט בקטנה מה עובר עליו (וזה ממש לא הכל):

-אותו חבר שלי בגבעתי ננשך (נשאר סימן יפה איזה שבוע וחצי) ע"י המפקד שלו, שהוא רס"ר מטבח.
-מחייבים אותו לשפשף את הריצפה מתחת לשולחנות בזמן שכולם אוכלים.
-אוסרים עליו לדבר בפלאפון בכל שעות היום.
-מונעים ממנו טיפול רפואי.
מקפיצים אותו באמצע הלילה לנקות את המטבח ולהכין אוכל למג"ד (הוא לא טבח).
ועוד ועוד ועוד....

דיברנו עם קצין קבילות ואם פניות הציבור, ואת האמת הופתעתי ,הם לא התייחסו למצב בכובד ראש למרות שהדגשנו שאחנו מפחדים שהחייל יעשה משהו לעצמו.

את האמת אני כבר לא יודע למה לייעץ.
מה שכן, עלה לי רעיון לפתוח חברה לייעוץ לחבר'ה כאלה (ולא סתם כאלה שלא רוצים לשרת כמובן!)

ג ו ל נ י 51 !

ישן 08-05-2012, 03:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MAG707 שמתחילה ב "אוקיי אז עידכון קטן מהמצב..."

הלוואי שהייתי יכול לתת עצה אחרת, אבל בהתחשב בפרסונה המדוברת (מהיכרות אישית, לצערי), כמה שהמצב יגיע יותר מהר לפיצוץ פומבי, כך יטב.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-05-2012, 14:05
צלמית המשתמש של MAG707
  MAG707 MAG707 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MAG707 שמתחילה ב "חברים חייב את עזרתכם - חבר שמשרת בגבעתי"

לסיכום האשכול, אני באמת רוצה להודות לכם. אנחנו רצים עם הקבילה וכמובן שלשכת הרמטכל תקבל עותק.

אני רוצה להגיד עדו משהו, ניפגשתי ברשת בתקופה הזאת עם הרבה מקרים של חיילים שאין להם מושג מה הזכויות שלהם או איך מתמודדים עם מצבים מסויימים שלפעמים הם לא חוקיים .

אז אני אישית מאוד ישמח לעזור (בלי תשלום כמובן) לחיילים שנמצאים במצבים האלה, אני מדגיש שחלילה אני לא מדבר על סתם מקרים שחיילים רוצים קל"ב אלא מקרים דומים שלאותם חיילים אין את העזרה להתמודד מול מפקדים שלצערנו מנצלים את מעמדם בצבא לדברים מכוערים כאלה
כמובן שאת צה"ל בלי קשר לאף מקרה שקרה אני מאוד מעריך ומעריץ.

בקיצור ,אני מוכן לקבל מקרים של חיילים לבדוק ולייעץ הכל מבחינה חוקית (פקודות מטכ"ל) ולהשתדל לתת לחיילים ייעוץ יעיל.

אז מי מרוצה שיצור איתי כאן בפרטי/במייל - tco707@gmail.co.il

תפיצו את זה מצידי, שימו את זה כ"עוגן" כאן בפורום, כי אני בטוח שאני יכול לעזור ואני מקווה שאני לא עובר על אף חוק כאן.

שוב המון תודה.

ג ו ל נ י 51 !

נערך לאחרונה ע"י MAG707 בתאריך 08-05-2012 בשעה 14:10.
ישן 30-05-2012, 20:15
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06

1. פרופיל רפואי. אין קשר בין מה שהמג"ד רוצה לבין הטיפול הרפואי. מה שחיל הרפואה יקבע זה מה שיהיה.
במידה והפרופיל שלו לא מאפשר לו להשאר במסגרת בה הוא נמצא הוא זכאי לקבל את זה תוך זמן מוקצב. במידה והוא לא מקבל את זה שיגיש קבילה רפואית
סודיות רפואית. לרופא אסור למסור שום מידע רפואי, מעבר לפרופיל. אם המג"ד יודע, אז הקצין רפואה הגדודי נכשל, ואפשר לברר את העניין איתו גם כן.

2.אלימות לאף מפקד אין סמכות להפעיל אלימות פיזית, אבל בטח שלא לנשוך. זה עילה לקבילה והגשת תלונה במצ"ח.

3. קצין העיר.החייל בעצמו יכול ללכת למשרד קצין העיר לקבל ייעוץ משפטי, לא כל קצין עיר מחזיק עו"ד אבל יש כאלה שכן, אני יודע שבירושלים יש. ניתן לגשת אליו ולקבל ייעוץ משפטי.

4. סיוע נפשי מיידי אם המצב חמור(רמז רמז) ניתן לבקש סיוע נפשי בהקדם, ואם יעקבו לו את הטיפול להגיש קבילה דחופה(באמצעות קו החירום-מענה תמידי) מה שיקרה בדרך כלל זה מפגש עם גורם רפואי-נפשי תוך 24 שעות אם לא במיידי.
ניתן גם ללכת לחדר מיון ולקבל עזרה נפשית.

5. קצין פניות הציבור ניתן לפנות לקצין פניות הציבור.

6. רמה ממונה אפשר להניח מכתב אצל הרמה ממונה-מח"ט כנראה, וכן אצל הרמה ממונה רפואית-קרפ"ח כנראה.

7. לא צריך להבהל ממג"ד, צריך לדעת את מקומו ולכבדו, במידה ולא מתקיימים יחסים תקינים, ניתן לשבור את הכלים בצורה סבירה.

8. לא להתבייש להעזר בהורים/חברים, לאלו אין שום מחוייבות למערכת הצבאית או למג"ד.

9. מבקר המדינה לכאורה ניתן לפנות גם למבקר המדינה אם העניין ממש חמור(אם כי אף פעם לא התנסתי בזה)

10. להציק. על מנת להשיג משהו במערכת כל שהיא צריך להטריד ולחזור ולהציק לכל הגורמים הרלוונטים עד שיקבל מענה הולם.

טיפ: כשמגישים קבילה, צריך לוודא שאכן הקבילה התקבלה. אם לא, צריך לשלוח עד שמתקבל. ועדיף לשלוח במייל ככה זה בטוח מגיע, וזה מהר קריא וברור.

לא לוותר.
בהצלחה

נערך לאחרונה ע"י שכחתי את סיסמתי בתאריך 30-05-2012 בשעה 20:20.
ישן 30-05-2012, 23:44
צלמית המשתמש של MAG707
  MAG707 MAG707 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "1. [b]פרופיל רפואי.[/b] אין..."

אז זהו ,הגשנו את הקבילה, והעלו את זה ישר , תוך יום, לקצין קבילות ראשי, אחרי יומיים דיבר אחד הקצים ממדור קבילות עם חבר שלי והסביר לו שיש פה סופר עילה לקבילה ולא רק זה אלא יש פה סיבה ברורה לערב את מצ"ח, ולגרום לרעש תקשורתי, בינתיים הוא לא רצה להתקדם עם זה וכרגע זה מטופל רק במדור קבילות והתיק במצ"ח מחכה רק לאישורו, הוא לא רוצה לערב את כל העולם כי שוב הוא בא לתרום לצבא ולא לחנך ולעשות בלאגנים, נכון או לא ,אין לי מושג...

תודה בכל אופן..

ומשהו נוסף, להגיע לקצין העיר במצב הכי גרוע, ולהגיד שאם הוא חוזר ליחידה הוא יכול לפגוע בעצמו יכול לעזור במשהו או רק להזיק?

ג ו ל נ י 51 !

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:19

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר