לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2012, 19:54
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
נפתח משפטו של עדן אוחיון המואשם ברציחתו של גדי ויכמן ז"ל

ביהמ"ש קיבל את בקשת סניגורו של אוחיון (עו"ד איתי יצחק) לדחות הדיונים על מנת שיוכל ללמוד את חומרי החקירה, מה שלא הפריע לו להצהיר "לא היה כאן רצח"

התחיל מסע הלהטוטים, מהעובדות בשטח (דנ"א, ט.א ועדויות) העו"ד לא יוכל לברוח אז קו ההגנה שהוא בחר זה הגנה עצמית ואולי גם אי שפיות.
הובאו עדויות מהחקירה במשטרה:
- על מה שקרה לפני שהמנוח ירד אליו ענה הנאשם "שתיתי חצי בקבוק וודקה"
- על הדקירה ענה הנאשם "הוא נגח בי אז נפלתי והסכין עפה, הרמתי אותה בשביל לדקור אותו ברגליים, לא יודע איך הגעתי ללב"
- לגבי שאלת נוכחות הסכין ענה הנאשם "אני בפארנויות, תמיד מסתובב עם סכין כי אני חושב שרוצים לפגוע בי, אני דפוק בראש"
http://www.mako.co.il/news-law/lega...&pId=1950692751

אבל הכיפה יושבת טוב על הראש...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2014, 12:06
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "נפתח משפטו של עדן אוחיון המואשם ברציחתו של גדי ויכמן ז"ל"

בית משפט המחוזי בב"ש הרשיע הבוקר את עדן אוחיון ברצח גדי ויכמן ז"ל וגזר עליו מאסר עולם + קנס של 200K ש"ח לאלמנה.
בני משפחה שלו התפרעו בבית המשפט ותקפו את המאבטחים והראו לכולם באיזה "חממה" גדל הרוצח
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4496593,00.html

יש לי את התחושה שההתנהלות של המערכת במשפט הזו שונה לטובה מהנורמה המנותקת מהעם שלצערנו לא אחת אנחנו עדים לה.

המשטרה והפרקליטות עבדו די יעיל, גם השופטים שלא התעצלו ויצאו לשטח ללמוד דברים.
לבסוף בא הפס"ד הכל כך לא רגיל בנוף שלנו.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 09-03-2014 בשעה 12:20.
ישן 09-03-2014, 13:33
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "סביר להניח שהאירוע לא היה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
סביר להניח שהאירוע לא היה מסתיים ברצח אם עדן לא היה נושא על עצמו סכין.

נניח שכן, זה עדיין מסקנה שגויה שהוא רצח בגלל שהייתה עליו סכין.
הוא רצח בגלל שלל השפעות, הסכין היא בסה"כ כלי. באותה מידה הוא היה רוצח עם מוט ברזל.
ציטוט:
אם אתה מפחית את כמות האנשים שמסתובבים עם סכין, אתה מפחית את כמות המקרים הדומים שעלולים להתרחש ועל מנת להגיע לתוצאה הרצויה הזו של הפחתת כמות האינדיבידואלים שמסתובבים עם סכין צריך להראות להם לאיזו סיטואציה הם עלולים להתגלגל אילו יסתובבו עם סכין.

שוב, מסקנה שגויה- זה בכלל מבלי להיכנס לעובדה שאי אפשר למנוע מאנשים להסתובב עם סכינים. מה תעשה? תוציא סכינים מחוץ לחוק? תכריח אנשים לאכול עם ספורק?
ציטוט:
אני חושב שכבר הבהרת בעבר שאתה חולק על סגנון קו המחשבה הזה כשאני טענתי שלמנוע מאזרחים אמריקאים להחזיק נשק יפחית את מקרי הרציחות בארה"ב. לי זה נראה ברור שכאשר למישהו יש נשק חם או קר בהישג יד בזמן ויכוח או כעס זה מגדיל את הסיכוי שהאירוע יסלים עד לתוצאה טרגית.

רק שאתה לא יכול למנוע מפושעים להחזיק כלי נשק ואסור לך לפגוע בחיי היום-יום והבטחון של האנשים שומרי החוק.
מרבית הרציחות בישראל מתבצעות בעזרת כלי גינון וכלי בית, בעיקר גרזנים וסכיני מטבח. שוב- מה תעשה? תאסור על מכירה ואחזקה של כלים כאלה? תוציא רשיונות מיוחדים לגננים? תכניס אותם לכלא כל פעם שיאבדו כלי עבודה? תמנע מכירת סכו"ם?
זה אבסורד. האשם פה הוא הרוצח והגורמים שהשפיעו עליו (אני לא מתבייש להגיד שבראשה המשפחה שלו) לא הכלי הדומם.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 09-03-2014, 13:42
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=צ'אקי.]סביר להניח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
זה בכלל מבלי להיכנס לעובדה שאי אפשר למנוע מאנשים להסתובב עם סכינים. מה תעשה? תוציא סכינים מחוץ לחוק? תכריח אנשים לאכול עם ספורק?

חינוך ושכנוע. אם אתה מחנך אדם לא לעשות משהו ואתה מראה לו מה עלול לקרות אם כן יעשה זאת - אתה עושה משהו שמקרב אותך לתוצאה הרצויה.

לפי ההיגיון הזה של "אין מה לעשות. המצב הקיים הוא המצב הקיים וזה תמיד יהיה ככה" גם האדם הבודד וגם האנושות לא היו מגיעים לשום הישג, התקדמות או שינוי.

הבעיה היא לא שאי אפשר לשנות את המצב. תמיד אפשר לשנות את המצב. הבעיה היא שאנשים מתעצלים להשקיע את האנרגיה הדרושה לשם יצירת השינוי. הרבה יותר קל לומר "זה מה יש".
ישן 09-03-2014, 13:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]זה בכלל מבלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
חינוך ושכנוע. אם אתה מחנך אדם לא לעשות משהו ואתה מראה לו מה עלול לקרות אם כן יעשה זאת - אתה עושה משהו שמקרב אותך לתוצאה הרצויה.

זה בדיוק מה שאמרתי- הכל בחינוך. טוב, הרוב.
ציטוט:
לפי ההיגיון הזה של "אין מה לעשות. המצב הקיים הוא המצב הקיים וזה תמיד יהיה ככה" גם האדם הבודד וגם האנושות לא היו מגיעים לשום הישג, התקדמות או שינוי.

זה לא מה שאמרתי. אפילו לא קרוב.
ציטוט:
הבעיה היא לא שאי אפשר לשנות את המצב. תמיד אפשר לשנות את המצב. הבעיה היא שאנשים מתעצלים להשקיע את האנרגיה הדרושה לשם יצירת השינוי. הרבה יותר קל לומר "זה מה יש".

שוב- אני מציע שתקרא שוב.
דווקא הגישה שלך היא זאת העצלה. מישהו רצח- אז במקום לתקוף את הסיבות שמביאות אנשים לרצוח ובמקביל להגן על קורבנות פוטנציאלים פשוט "נוציא את כלי הרצח מחוץ לחוק" כאילו שזה יפתור משהו. מבלי להבין שזה טאטוא מתחת לשטיח.
באותה נשימה אולי גם נוציא מחוץ לחוק להתלונן על הרעש? הרי ברור שאם הנרצח לא היה מתלונן על הרעש לא היה רצח, כלומר- להתלונן על רעש=רצח.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-03-2014, 17:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין הצדקה לנשיאת סכין מוסלקת לגן ציבורי או מועדון"

מה עם בקבוק זכוכית (מלא)? מה עם לום? מפתח ברגים? מפתח שוודי?

נשיאת סכין ברשות הרבים היא כבר אינה חוקית בישראל. אם שוטר עוצר אותך עם סכין, כדאי שזו תהיה סכין שפים שאתה לוקח לחבר שלך, או שקנית בחנות עכשיו. זה לחלוטין לא עצר את החלאה הזו (או אחרים) לשאת סכין ולהשתמש בה. הכשל הלוגי הבסיסי שלך ושל אחרים באשכול הזה (ואשכולות אחרים) הוא בכך שאתם חושבים שאיסור חוקי ימנע גישה של פושעים לאותו נשק. הוא לחלוטין לא יעשה את זה - הדבר היחיד שקורה זה שהאדם הנורמטיבי שומר החוק הופך להיות חסר הגנה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-03-2014, 22:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "[QUOTE]אתם חושבים שאיסור חוקי..."

איך תאכוף את החוק? תתחיל לעשות חיפושים אקראיים על אנשים ברחוב? נראה לך הגיוני?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-03-2014, 18:04
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מה עם בקבוק זכוכית (מלא)? מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
הדבר היחיד שקורה זה שהאדם הנורמטיבי שומר החוק הופך להיות חסר הגנה.

אנחנו לא חיים באנרכיה עם פשע שמשתולל ברחובות מדי יום. רוב האנשים פה עוברים חיים שלמים מבלי שמישהו שדד אותם או תקף אותם בצורה שאיימה על ההישרדות שלהם או שלמות הגוף שלהם. כשאני הולך ברחוב בלילה אני לא מרגיש פחד. אם הייתי חי במדינה שבה כל אחד יכול לרכוש נשק - אז כן הייתי מרגיש פחד כי הייתי יודע שקיימת אפשרות אמיתית שכל מי שנמצא סביבי מחזיק נשק והפחד הזה היה דוחף אותי לקנות נשק.

אני מאמין שאם היינו יכולים להעמיד בשורה את כל האנשים שנרצחו ונהרגו בטעות בארה"ב בגלל החוק שמאפשר לציבור להחזיק נשק ובמקביל היינו מעמידים בשורה את כל האנשים שהחיים שלהם ניצלו תודות לזה שהיה להם נשק היינו רואים שהשורה של הקורבנות המיותרים הרבה יותר ארוכה.
ישן 09-03-2014, 22:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]הדבר היחיד שקורה..."

אתה רוצה לחתום על זה? אתה בטוח בזה? ואם כן על סמך אילו נתונים? אתה יודע שכאשר ביטלו את הזכות לשאת נשק באוסטרליה, ההבדל היחיד בהרוגים מנשק היה בתחום ההתאבדויות (שמצאו דרכים אחרות להרוג אתעצמם)? אתה יודע שרוב ההרוגים בארה"ב נהרגו ממכות ונשק קר מאולתר בכלל?

העובדה היא שאם אתה גר באיזורים פחות נחמדים אתה חשוף יותר לפגיעה. אם אתה יוצא לבלות במועדונים אתה חשוף יותר לפגיעה, אם אתה בעל עסק תעשייתי או חקלאי אתה חשוף יותר לפגיעה. זה שאתה חי בין חדרה לגדרה באיזור נורמאלי, ואתה לא חשוף לכך לא הופכת את זה לכלל. בשנת 2012 נפתחו, 400 תיקי רצח ונסיון לרצח, 16000 תיקים בגין עבירות תקיפה חמורה, 3000 עבירות שוד, 4000 עבירות מין חמורות ו- 110,000 תיקי אלימות קלה. לפי נתוני המשטרה רק 10-20 אחוז מהתוקפים נתפסים.
http://www.police.gov.il/Doc/TfasimDoc/st2012.pdf

אולי כדאי שתתחיל לפתוח את העיניים שלך.

אתה חושב שלפושעים אין גישה לנשק? לא מפחיד אותך יותר שכאשר אתה יוצא לרחוב, רק לפושעים יש נשק? אתה חושב שבמדינות כמו בריטניה או אוסטרליה לפושעים אין נשק חם? כמה נאיבי אפשר להיות?

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 09-03-2014 בשעה 22:29.
ישן 10-03-2014, 08:04
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה רוצה לחתום על זה? אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
ו- 110,000 תיקי אלימות קלה.

כן, בוא נאפשר לכולם לרכוש נשק כדי שאירוע של אלימות קלה יהפוך לסיטואציה שבה הצדדים שולפים נשק אחד על השני כי הם חשו מאוימים. אנשים לא יפסיקו לריב אחד עם השני בגלל המחשבה שאולי לצד השני יש נשק. שכנים ימשיכו לצרוח אחד על השני בגלל ריב על מקום חניה, גברים עם פתיל קצר ימשיכו להתחרפן על הנשים שלהם וכו' ובמצבים כאלה אנשים לא חושבים בצורה הגיונית - אם יהיה להם נשק הם עלולים להשתמש בו.

פעם עבדתי בחנות ולקוח הגיע עצבני בגלל דברים שלא קשורים אלי והוא לא היה מרוצה ממהירות השירות. הוא קרא לי "הומו" ותוך מספר שניות הוא מצא את עצמו מוצמד לקיר וכו'. הוגשה נגדי תלונה במשטרה ככה שאולי אני אחד מאותם 110,000 תיקי אלימות קלה. אם היה עלי אקדח באותה סיטואציה שבה החשיבה שלי הייתה מעורפלת מרוב כעס אז יכול מאוד להיות שבמקום 110,000 תיקי אלימות ו-400 תיקי רצח היו נפתחים באותה השנה 109,999 תיקי אלימות ו- 401 תיקי רצח.
ישן 09-03-2014, 22:30
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]הדבר היחיד שקורה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
אנחנו לא חיים באנרכיה עם פשע שמשתולל ברחובות מדי יום.

אתה בטוח בקשר לזה? יש פה הרבה יותר פשע אלים מטרור, למשל....
ציטוט:
רוב האנשים פה עוברים חיים שלמים מבלי שמישהו שדד אותם או תקף אותם בצורה שאיימה על ההישרדות שלהם או שלמות הגוף שלהם.

כל מה שצריך זה פעם אחת...
ציטוט:
כשאני הולך ברחוב בלילה אני לא מרגיש פחד. אם הייתי חי במדינה שבה כל אחד יכול לרכוש נשק - אז כן הייתי מרגיש פחד כי הייתי יודע שקיימת אפשרות אמיתית שכל מי שנמצא סביבי מחזיק נשק והפחד הזה היה דוחף אותי לקנות נשק.

כן, כי הרבה יותר רציונלי שרק לפושעים יהיה נשק.
ציטוט:
אני מאמין שאם היינו יכולים להעמיד בשורה את כל האנשים שנרצחו ונהרגו בטעות בארה"ב בגלל החוק שמאפשר לציבור להחזיק נשק ובמקביל היינו מעמידים בשורה את כל האנשים שהחיים שלהם ניצלו תודות לזה שהיה להם נשק היינו רואים שהשורה של הקורבנות המיותרים הרבה יותר ארוכה.

אז אתה טועה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-03-2014, 22:33
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מה עם בקבוק זכוכית (מלא)? מה..."

ברירת המחדל צריכה להיות שאזרח איננו חמוש.
אתם כל הזמן מדברים על זה שהאדם הנורמטיבי נפגע מחוקים כאלו.
אבל גם הדוקר היה נורמטיבי עד לרגע הרצח.
אם להסתובב עם סכין זאת עבירה, אז באופן מיידי כל מי שמסתובב עם סכין עובר על החוק ולא צריך להתחיל לדון אם זה ששם משפחתו הוא רוטנשטיין הוא עבריין או נורמטיבי.

אם היחס למשטרה היה כמו לשב"כ ולצבא, אם הנרצח היה מתקשר למשטרה ועשר דקות אחרי השיחה הייתה במקום ניידת עם שוטרים שהיו מגיעים מפזרים את המהומה ובמקרה והם היו חוזרים אחרי שעה היא הייתה מבצעת מעצרים אז אזרח שומר חוק לא היה מרגיש שהוא צריך לרדת ולפזר לבד את המפריעים.

ישן 09-03-2014, 22:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ברירת המחדל צריכה להיות שאזרח..."

למה ברירת המחדל היא שאדם נורמטיבי לא צריך להיות חמוש?
הדוקר לא היה נורמטיבי עוד לפני הדקירה, הוא פשוט עוד לא פשע.

ישן 09-03-2014, 23:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]למה ברירת המחדל..."

אז אתה טוען שבשם האוטופיה צריך לפרוק מנשק דווקא את אלה שהסיכוי שיהרגו אחרים סתם הוא הנמוך ביותר?
מעבר לזה, אם הטיעון שלך הוא כזה, הרי שאין שום סיכון מאזרחים חמושים, ופריקתם היא שרירות לב של השלטון שמצרה את חירות האזרח ללא סיבה.

ישן 10-03-2014, 10:54
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אז אתה טוען שבשם האוטופיה..."

לא בשם האוטופיה אלא בשם היותנו מדינת חוק.
לשיטתך הדרך בה לאסור עלי לשאת כלי נשק ברחוב היא לתפוס אותי מבצע עבירה, עד לאותו הרגע אין לך שום זכות להגיד שאני אדם לא נורמטיבי.
מה לעשות שיש סיכוי מאוד טוב שהעבירה הראשונה שתתפוס אותי מבצע תהיה קשורה לזה שנשאתי עלי נשק.
הסיבה היחידה לשאת נשק היא כדי לפגוע באדם אחר, לא פעם הפגיעה הזאת היא הכרחית - במסגרת הגנה עצמית, אך עדיין זאת המטרה של כלי נשק.
אני מעדיף אזרחים ללא נשק ומשטרה חזקה ובתי משפט מרתיעים ויעילים שממלאים את תפקידם ומגינים על האזרחים מאשר התפיסה כי אי אפשר לבנות משטרה חזקה ולכן צריך לאזרחים להגן על עצמם.

ישן 09-03-2014, 23:33
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה, כאזרח נורמטיווי, נושא סכין לבילוי יום שישי?

אני מניח שלא. גם אני לא. זאת משום שכאזרח נורמטיבי אני לא מחפש קרבות סכינים אלא מתרחק מאלימות ובמקרה שאותקף אנסה לנתק מגע וברוב המקרים גם אצליח ובמצב של תקיפה חמורה שקשה לחמוק מימנה, כל הסיכויים שממילא גם חמוש בסכין לא היה לי יותר מדי סיכוי לצאת ללא פגע.
מי שנושא סכין לצרכי ״הגנה עצמית״ לבילוי בפארק או במועדון הוא בדרך כלל מישהו שנוטה להסתבך בקטטו ת . קרי, מישהו לא נורמטיבי שרצוי מאוד שלא יאפשרו לו לשאת סכין.
וכן, אני מודע לכך שגם היום אסור בישראל לשאת סכין בלי הצדקה סבירה. הבעיה היא באכיפה ובענישה. לפני כמה שנים שוטר עצר בחור ברחוב בישראל ומצא אצלו סכין. בוא החרים לו את הסכין וקצת עיכב אותו. בסופו של דבר הוא לא עצר אותו ואף החזיר לו את הסכין. החלאה דקר למוות באותו סכין כעבור שעה קלה.
אם הענישה על נשית סכין הייתה משמעותית, ואם היו אשכרה בודקים טיפוסים חשודים באופן תכוף, אזי באמת הייתה משמעות לאיסור שיש היום בחוק.
ישן 09-03-2014, 23:40
מנהל

כמובן שזה נכון גם לאקדחים
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מבחינתך זה נכון גם..."

ככל שהנשק מסוכן יותר, כך הוא צריך להיןת יותר בפיקוח. כבר היום אסור להחזיק אקדח ללא רשיון בישראל וגם בארה״ב יש בהרבה מקומות הגבלות חוקיות על רכישת נשק חם. אתה לא יכול לקנות נשק אוטומטי, ואתה לא יכול לקנות אקדח באופן חוקי אם יש לך רישוי פלילי. בשביל להחזיק אקדח מוסלק בקליפורניה בכלל צריך רשיון מיוחד שלא כל אחד יכול לקבל.
אני מתקשה להאמין שאתה באמת רוצה הסבר מדוע בכל המדינות, כולל טקסס, אסרו בסופו של דבר על דו קרב. נעזוב לרגע את התוצאת העגומות של פספוס בדו קרב שכרוך בירי ופגיעה בעוברי אורח. אתה באמת רוצה שאנשים ידקרו אחד את השני ברחוב? אתה מצפה מהשוטרים שמגיעים למקום לברר קודם אם מדובר בקרב בהסכמה לפני שהם מתערבים? ובאופן כללי, אתה באמת כזה אנרכיסט או שזה סוג של פארודיה על ליבריטנים קיצונים?
ישן 10-03-2014, 18:20
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כמובן שזה נכון גם לאקדחים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ככל שהנשק מסוכן יותר, כך הוא צריך להיןת יותר בפיקוח. כבר היום אסור להחזיק אקדח ללא רשיון בישראל וגם בארה״ב יש בהרבה מקומות הגבלות חוקיות על רכישת נשק חם. אתה לא יכול לקנות נשק אוטומטי, ואתה לא יכול לקנות אקדח באופן חוקי אם יש לך רישוי פלילי. בשביל להחזיק אקדח מוסלק בקליפורניה בכלל צריך רשיון מיוחד שלא כל אחד יכול לקבל.

זה לא מה שכתבת קודם, ולזה גם התייחסתי. אתה ציינת שאסור להסתובב עם כלי הרג ללא סיבה מניחה את הדעת. זה לא אותו הדבר כמו רישיון לאקדח. יש מספיק אנשים שאין "סיבה" שיסתובב עם נשק (למשל- קצין שלישות שפרש מהצבא ויכול לשאת נשק, בניגוד לחקלאי באזורי הספר שיש לו "סיבה" לשאת נשק). ולכן שאלתי- אתה חושב שאסור לשאת נשק ללא סיבה מניחה את הדעת, גם אם יש לאדם רישיון?

אני מתקשה להאמין שאתה באמת רוצה הסבר מדוע בכל המדינות, כולל טקסס, אסרו בסופו של דבר על דו קרב.

האמת שאני מעוניין לדעת את הסיבה. האם זה קרה באותו הזמן בו הכניסו את מס ההכנסה הפדרלי לנושא? והקימו את הפד? וכלאו לעולמי עד את כל תושבי המדינה כנתונים לחסדי הבנקים המסחריים? כי זה נראה כמו מומנטום...

נעזוב לרגע את התוצאת העגומות של פספוס בדו קרב שכרוך בירי ופגיעה בעוברי אורח.

לא רלוונטי, אפשר לפתור את זה בקלות על ידי מיקום דו קרב במקום שומם.

אתה באמת רוצה שאנשים ידקרו אחד את השני ברחוב?

הרצונות שלי לא גורמים לי לשלוט על אנשים אחרים. אם שני טמבלים מוכנים לבצע את זה בהסכמה? זה באמת אמור לעניין אותי?

אתה מצפה מהשוטרים שמגיעים למקום לברר קודם אם מדובר בקרב בהסכמה לפני שהם מתערבים?

שוטר- עצור, זרוק את הנשק.
שני טמבלים זורקים את הנשק.
שוטר- מה קרה פה?
טמבל א'- התווכחנו והחלטנו לסיים את זה בדו קרב.
טמבל ב' מאשר. לשוטר אין הרבה מה לעשות עם זה אז הוא הולך לתפוס פושעים אמיתיים.

ובאופן כללי, אתה באמת כזה אנרכיסט או שזה סוג של פארודיה על ליבריטנים קיצונים?

זה תלוי, אתה פארודיה על פאשיסטים נאורים?

מה שאני באמת רוצה לדעת זה היכן הגבול. טום קרוז כתב למעלה משפט ממצה- הוא חושב ששני טמבלים צריכים חינוך מלמעלה. השלב הבא הוא כמובן לאסור עישון, אלכוהול, גראס, בשר אדום, סוכר, שומן טראנס (או להקטין את גודל הכוסות במסעדה), תחרויות איגרוף, מירוצי מכוניות וכבר מדברים על כמה נוראות הפגיעות בפוטבול ואולי שווה להתערב שם. כמה אתה מתיר למדינה להתערב בחייו של אדם בגיר ושקול בנפשו שלא פוגע באחר ללא הסכמה?
ישן 10-03-2014, 20:02
מנהל

אני מדבר על הגבלות באופן כללי
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]ככל שהנשק מסוכן..."

לגבי אקדחים דרוש רשיון. לגבי אחזקת סכין (מרוב הסוגים) הרי שהיא הינה חוקית ולכן המגבלות הרלוונטיות הן על הנשיאה. קרי, האם נשיאת הסכין היא בנסיבות מוצדקות או לא.
ומתי החלו לאסור על דו קרב בטקסס? אני מניח שפחות או יותר מתי שהתחילה שם אכיפת חוק יעילה באופן כללי. ויותר רלבנטי לנקודה שלך, בערך בתקופה שהתחילו לצמצם כל מיני חוקים מצמצמים ביחס לחירויות הפרט בארה"ב ובעולם המערבי בכלל. למשל, חוקים שאוסרים על יחסי מין "מחוץ לדרך הטבע" ושאר כללים שכפו הפוריטנים ואחרים. ואם אתה מתעניין, יש עד היום בכל מיני מדינות בארה"ב חוקים מוזרים שמקורם באותם ימים ואשר מגבילים את זכויות הפרט בעניינים הרבה פחות מזיקים מאלימות.
ובאופן כללי, רוב החברות מקדמת דנא (וודאי וודאי החברה היהודית) מחזיקות בעמדה שיש אחריות קולקטיבית מסוימת על הפרט. לכן בדרך כלל ינסו להציל מי שניסה להתאבד ויתערבו בקטטה גם אם המעורבים בה לכאורה מעוניינים בה. מעניין, אגב, אתה בעד שאם 2 גברים מכים זה את זה ברחוב אז צריך להתעלם ולתת להם להרוג אחד השני? אלו הם לא הערכים שלי, אבל כל אחד זכאי לעמדתו.
ואני מקווה שאתה לא הולך לטעון כאן שהיהדות היא פאשיזם...
ישן 10-03-2014, 22:21
מנהל

לא מדובר כאן בספורט או בילוי פנאי
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אם שני הגברים מתקוטטים..."

אפילו במועדון הקרב בסרט מועדון קרב מדובר היה בקטטות תחת תנאים מסויימים ותחת הגבלות מסוימות. אני מדבר על קטטה במובנה הפשוט ביותר. לי מפריע מאוד אם 2 אנשים הולכים מכות ללא בקרה ועלולים לסבול מנזק גופני לצמיתות רק בגלל שבשניה אחת מישהו מהם הפעיל שיקול דעת מוטעה.
בכל חברה היו, יש ויהיו חוקים שמגבילים במידה מסוימת את זכויות הפרט על מנת למנוע נזקים לא רק לצד שני ושלישי אלא גם לאדם עצמו. השאיפה צריכה להיות מינימום התערבות אבל להמנע ממנה ככלל מזיק יותר מאשר מועיל. ולטעמי, אגב, אפילו אם אף אחד אחר פרט למתקוטטים לא נפגע פיזית כשהם רבים ברחוב יש בכך משום פגיעה באחרים: ממש לא הייתי רוצה שהבת שלי תהיה חשופה לסיטואציה כזו, ממש כשם שלא הייתי רוצה שתהיה חשופה למישהו שמחליט להתערטל בציבור ולאונן בחדווה מולה. ואולי אתה סבור שגם זו זכות פרט שאין למנוע אותה? אחרי הכל, הוא לא פוגע פיזית באף אחד...

וכן, בהחלט, הקשר בין חירויות כלכליות (בהן אתה דוגל ובהן דגלו הפוריטנים) וחירויות חברתיות איננו חד משמעי. הליברטנים הרבה יותר דואגים לסוג הראשון והרבה פחות נלהבים מהסוג השני. מעניין לציין שמגיני העבדות בארה"ב השתמשו באופן נלהב בטרמינולוגיה ליברטנית. הם טענו שאין למדינה זכות להתערב בזכותם להחזיק עבדים, שהשחורים אינם בדיוק בני אדם ולכן אין מדובר בפגיעה באחרים שמצדיקה התערבות בעיניניהם. ואגב,בית המשפט העליון בארה"ב צידד בעמדה זו וקבע שאכן הכושים אינם בני אדם במלוא מובן המילה וזו משמעות העובדה שבחוקת ארה"ב מתחייב שוויון מחד, אך העבדות איננה נאסרת מאידך...
ישן 11-03-2014, 18:37

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא מדובר כאן בספורט או בילוי פנאי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אפילו במועדון הקרב בסרט מועדון קרב מדובר היה בקטטות תחת תנאים מסויימים ותחת הגבלות מסוימות. אני מדבר על קטטה במובנה הפשוט ביותר. לי מפריע מאוד אם 2 אנשים הולכים מכות ללא בקרה ועלולים לסבול מנזק גופני לצמיתות רק בגלל שבשניה אחת מישהו מהם הפעיל שיקול דעת מוטעה.
בכל חברה היו, יש ויהיו חוקים שמגבילים במידה מסוימת את זכויות הפרט על מנת למנוע נזקים לא רק לצד שני ושלישי אלא גם לאדם עצמו. השאיפה צריכה להיות מינימום התערבות אבל להמנע ממנה ככלל מזיק יותר מאשר מועיל. ולטעמי, אגב, אפילו אם אף אחד אחר פרט למתקוטטים לא נפגע פיזית כשהם רבים ברחוב יש בכך משום פגיעה באחרים: ממש לא הייתי רוצה שהבת שלי תהיה חשופה לסיטואציה כזו, ממש כשם שלא הייתי רוצה שתהיה חשופה למישהו שמחליט להתערטל בציבור ולאונן בחדווה מולה. ואולי אתה סבור שגם זו זכות פרט שאין למנוע אותה? אחרי הכל, הוא לא פוגע פיזית באף אחד...

וכן, בהחלט, הקשר בין חירויות כלכליות (בהן אתה דוגל ובהן דגלו הפוריטנים) וחירויות חברתיות איננו חד משמעי. הליברטנים הרבה יותר דואגים לסוג הראשון והרבה פחות נלהבים מהסוג השני. מעניין לציין שמגיני העבדות בארה"ב השתמשו באופן נלהב בטרמינולוגיה ליברטנית. הם טענו שאין למדינה זכות להתערב בזכותם להחזיק עבדים, שהשחורים אינם בדיוק בני אדם ולכן אין מדובר בפגיעה באחרים שמצדיקה התערבות בעיניניהם. ואגב,בית המשפט העליון בארה"ב צידד בעמדה זו וקבע שאכן הכושים אינם בני אדם במלוא מובן המילה וזו משמעות העובדה שבחוקת ארה"ב מתחייב שוויון מחד, אך העבדות איננה נאסרת מאידך...

הסכמה מוחלטת של בגירים היא הסכמה מוחלטת. אתה מבין שמדובר בדיוק באותו הלך המחשבה שפוסל גם נישואים חד מיניים?

לא רוצה שהבת תהיה חשופה לזה, כמו לעירום? ניחא (אגב, היחס לעירום באירופה למשל הרבה יותר מתירני מארה"ב, כך שלא מדובר באמת מוחלטת, אוננות כמובן שכן מקבלת אותה התייחסות). זה אומר שתסכים לשניהם ללכת למקום שומם ולהתקוטט? או שגם זה לא, מסיבה אחרת?

סלח לי, אבל מה שאתה כותב על ליברטריאנים אינו נכון. יש קשר הדוק בין השניים, וכשהוא לא מופיע הסיבה היא בדר"כ מערכת אמונית אחרת, כגון דת. ליברטריאן דתי למשל יטען נגד הזכות להפלות, כי לטעמו העובר הוא אדם ויש להגן על בני אדם. ליברטריאן גזעני יטען ששחורים אינם בני אדם ולכן זה לא סותר את התורה שלו. מי שדוגל בעיקר בזכויות כלכליות אך לא אחרות אלו הרפובליקאים עם המכנה הרחב. אני מבטיח לך שרון פול מייחס הרבה יותר חשיבות משאר המחנה הזה לזכויות חברתיות (אגב, שלא תטען לי פתאום שגם הזכות לשיוויון היא זכות חברתית).

זה נכון לתחומים אחרים בהם אין אמת מוחלטת כיום כמו זכויות בעלי חיים. אם ליברטריאן כמוני חושב שבעלי חיים אינם שווי ערך לבני אדם הרי שאין פה סתירה למערכת הערכים שלי. ליברטריאן טבעוני יגיד שלבעלי החיים גם כן יש זכויות ולכן לפי התיאוריה הליברטריאנית אסור להרוג אותם למאכל. זאת דוגמא כיצד מערכת ערכים אחרת משפיעה על האידיאולוגיה הזאת, ולכן ההסקה שלך על הקשר החלש אצלם אינה נכונה.
ישן 12-03-2014, 01:08
מנהל

בנישואין חד מיניים מישהו נפגע?
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]אפילו במועדון..."

אם כבר, אזכר את זה שיש במדינות רבות כולל ארה"ב איסור על פוליגמיה. אחת ההצדקות המרכזיות לכך היא שמדובר בצורת חיים שמזיקה למשתתפים בה. כשמדובר בקטטה אתה מתייחס ל"הסכם" שמשמעו פגיעה פיזית,אולי אפילו מוות. ובשבילי, קטטה כזאת חמורה לצפיה יותר מתמהוני שמאונן בפומבי. יש אירועים שאסור לאפשר שיתרחשו בפומבי משום שהם מזיקים גם למשתתפים הפאסיביים. אתה שואל איפה הגבול? הגבול עובר היכן שהרוב קובע בעקבות הדינאמיקות החברתיות והצלחת הצדדים השונים לקדם את עמדתם בציבור הרחב.
לגבי מקום שומם: אם שני ערסים מחליטים לפרק זה אתה זה במקום שומם זה לא מפריע לי במיוחד וגם מבחינה חוקית אם אחד מהם לא יתלונן אחרי זה במשטרה המדינה לא תתערב. אם זה יסתיים במוות או בפציעה קשה מאו זה סיפור אחר.
לגבי הליברטנים דווקא קלעת בדיוק לדעתי: חלק מהליברטנים, אם לא הרוב, מחליט באיזה נסיבות חירות הפרט רלוונטית ובאיזה לא. זה יחליט שעובר הם בנאדם אבל כושי לא, זה יחליט שכשמדובר בערבים אזי לגיטימי לכרסם בחירויות הפרט, וכדומה. כלומר, הליברטניזם אינו מוחלט ואנשים מאמינים במידת התערבות בהתאם לערכים אחרים שלהם. בשורה התחתונה התוצאה לא פעם מקוממת למדי.
רון פול, אגב, הוא בעייתי למדי לא רק מבחינת הפלות אלא גם מבחינת יחס למיעוטים.
ישן 12-03-2014, 19:04

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בנישואין חד מיניים מישהו נפגע?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אם כבר, אזכר את זה שיש במדינות רבות כולל ארה"ב איסור על פוליגמיה. אחת ההצדקות המרכזיות לכך היא שמדובר בצורת חיים שמזיקה למשתתפים בה. כשמדובר בקטטה אתה מתייחס ל"הסכם" שמשמעו פגיעה פיזית,אולי אפילו מוות. ובשבילי, קטטה כזאת חמורה לצפיה יותר מתמהוני שמאונן בפומבי. יש אירועים שאסור לאפשר שיתרחשו בפומבי משום שהם מזיקים גם למשתתפים הפאסיביים. אתה שואל איפה הגבול? הגבול עובר היכן שהרוב קובע בעקבות הדינאמיקות החברתיות והצלחת הצדדים השונים לקדם את עמדתם בציבור הרחב.
לגבי מקום שומם: אם שני ערסים מחליטים לפרק זה אתה זה במקום שומם זה לא מפריע לי במיוחד וגם מבחינה חוקית אם אחד מהם לא יתלונן אחרי זה במשטרה המדינה לא תתערב. אם זה יסתיים במוות או בפציעה קשה מאו זה סיפור אחר.
לגבי הליברטנים דווקא קלעת בדיוק לדעתי: חלק מהליברטנים, אם לא הרוב, מחליט באיזה נסיבות חירות הפרט רלוונטית ובאיזה לא. זה יחליט שעובר הם בנאדם אבל כושי לא, זה יחליט שכשמדובר בערבים אזי לגיטימי לכרסם בחירויות הפרט, וכדומה. כלומר, הליברטניזם אינו מוחלט ואנשים מאמינים במידת התערבות בהתאם לערכים אחרים שלהם. בשורה התחתונה התוצאה לא פעם מקוממת למדי.
רון פול, אגב, הוא בעייתי למדי לא רק מבחינת הפלות אלא גם מבחינת יחס למיעוטים.

לטענת האוסרים- בוודאי, המוסר של החברה, מוסד הנישואים, ושאר ביטויים של שמרנים. רוצה לדבר על פגיעה פיזית? כבר דיברנו על אלכוהול, בשר, שומן טראנס, סוכר והנה עוד אחד בשבילך- סאדו מאזו.

"הגבול עובר היכן שהרוב קובע בעקבות הדינאמיקות החברתיות והצלחת הצדדים השונים לקדם את עמדתם בציבור הרחב"

כשאתה מנסה ליישם את המשפט הזה בכל תחום, יש תחומים עבורם הוא תמצית עיקרון דיקטטורה של הרוב.

לא חלק מהליברטריאנים, אלא כולם. כפי שכתבתי- יש דברים שעליך להגדיר קודם להגדרתך כליברטריאן, למשל מיהו אדם. בשאלת העובר למשל זאת שאלה מאוד מהותית- אם העובר הוא אדם כמובן שאסור לפגוע בו, כמו שאסור לפגוע באדם בוגר. החוק כיום לא מכיר בעובר כאדם לגבי כל הזכויות (ולכן הריגת עובר אינה הריגה או רצח אלא "הפסקת הריון". כל ליברטריאן שנדרש לדון בסוגית ההפלות צריך קודם להחליט האם עובר הוא אדם או לא. כנראה שנסכים שיש הבדל בין ביצית מופרית בחודש הראשון לעובר בחודש התשיעי, יש שיגידו שהזכות מופעלת כבר מרגע ההפריה ויש שיגידו מהלידה. אבל זאת סוגיה שכל מי שרוצה לדבר על זכויות אדם צריך להגדיר קודם. כיום למשל יש הסכמה נרחבת במדינות דמוקרטיות שגזעים שונים הינם שווי זכויות, סוגית בעלי החיים נותרה בועטת מתמיד, ממש כמו העוברים. אז זה לא שהם (אנחנו..) צבועים, וזה לא שאתה צריך להתקומם, זה פשוט שלפני שאתה מדבר על זכויות, אתה צריך לדבר על מי זכאי להן.

מה בעייתי ביחס של פול למיעוטים? כל עוד הוא תומך בזכות שווה להם להצביע, זה לא משנה אם ברמה האישית הוא גזען.
ישן 09-03-2014, 22:25
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=צ'אקי.]אם הייתי מורה..."

ברגע שבנאדם מסתובב עם סכין הוא מגדיל בעשרות מונים את הסיכוי שלו להיות מואשם ברצח או בהריגה.
אני מניח ששלא כמו אנשים עולם תחתון הרוצח לא חשב שכשהוא קם בבוקר הוא לא חשב שהוא במסלול של רצח ומאסר עולם.
ברגע שיש לך סכין ויש לך את האופי המתאים אתה מוצא את עצמך עושה הרבה יותר נזק מאשר אם היית ללא סכין. כי לבחור כזה עם האופי המחורבן שלו אם לא היה סכין סביר להניח שזה היה נגמר במכות מאוד כואבות, אולי אפילו עצמות שבורות ותיק שנסגר מחוסר עניין לציבור.
כשתיכוניסט שם על עצמו סכין כשהוא יוצא לרחוב (ועל זה צ'אקי דיבר בהתחלה) הוא צריך לזכור שיש סיכוי שהפעם הבאה שהוא יטייל לתאילנד יהיה בגיל 36 וגם זה במקרה של ניכוי שליש על התנהגות טובה.

ישן 09-03-2014, 22:33
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ברגע שבנאדם מסתובב עם סכין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
ברגע שבנאדם מסתובב עם סכין הוא מגדיל בעשרות מונים את הסיכוי שלו להיות מואשם ברצח או בהריגה.

אתה רציני?
לתומי חשבתי שהאשמה ברצח או בהריגה הן תוצאה של רצח או הריגה...
ציטוט:
אני מניח ששלא כמו אנשים עולם תחתון הרוצח לא חשב שכשהוא קם בבוקר הוא לא חשב שהוא במסלול של רצח ומאסר עולם.
ברגע שיש לך סכין ויש לך את האופי המתאים אתה מוצא את עצמך עושה הרבה יותר נזק מאשר אם היית ללא סכין. כי לבחור כזה עם האופי המחורבן שלו אם לא היה סכין סביר להניח שזה היה נגמר במכות מאוד כואבות, אולי אפילו עצמות שבורות ותיק שנסגר מחוסר עניין לציבור.

שטויות. אדם שרוצה לרצוח ימצא דרך. זמינות וקטלניות של סכין לא עולה על זמינות וקטלניות של כל כלי קהה או חד אחר שיכול להרוג.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-03-2014, 22:42
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]ברגע שבנאדם..."

הנקודה היא במשפט אדם שרוצה לרצוח.

לגבי זה אין לי שום ויכוח אתך, אם פלוני קם בבוקר ותכנן לרצוח משהו גם אלף חוקים והגבלות לא ימנעו ממנו לנסות לבצע את זממו.
אבל בחור בן 17 שיוצא לעשן נרגילה עם חברים, כשהבחור הזה חרא של בנאדם, אוהב אלימות ולא מת על החוק לא בהכרח רוצה לרצוח, הוא לא מתכנן את זה. הוא הולך עם סכין כי כולם הולכים, כי הוא מרגיש גבר. כי יש תחושה מאוד חזקה כשיש לך נשק בכיס. (כולנו מכירים את זה מהמילואים)
ועכשיו הוא נכנס לקטטה, הוא לא חושב והוא חוצה את הגבול.
ולא מדובר כאן בכתב הגנה, הוא צריך לשבת בכלא למאסר עולם.
אבל בכלל לא בטוח שאותו בחור היה רץ למגרש בניה מביא משם לום ועדיין חמתו הייתה בוערת בו מספיק כדי לחצות את אותו קו.
בגלל זה מה שאמר צ'אקי כל כך נכון.

ישן 10-03-2014, 12:41
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ואם כן היה? הוא מעשן נרגילה,..."

שני דברים:
- אין שום דרך לפקח על אחזקת סכין, בוודאי לא אצל כאלה שהולכים לפארקים (במקומות עם גלאי מתכות זה עוד אפשרי), מסכים שמי שרוצה לרצוח ירצח גם אם יצטרך לעשות את זה עם כל הבא ליד.
- במקרה הספציפי הזה הסכין היא זו שהובילה את כל האירוע וגם סיימה אותו, הסברה של הגורמים הרלוונטיים היא שלולא הייתה סכין לא בטוח שכלל הייתה הפרובוקציה שהובילה לאירוע. השופטים קבעו שאוחיון יצא על מנת לדקור - לא על מנת לרצוח!
אני מכיר כל מיני עובדות בתיק מעבר למה שפורסם בתקשורת., אוחיון היה ידוע כסכינאי רברבן שתמיד מאיים לדקור, חבורת השוטים שהיתה סביבו ידעה שהם קנו כרטיס להצגה וזו שאלה של זמן עד שיקבלו את המופע, מין נבואה שבסוף הגשימה את עצמה.
הוא יצא מהבית עם סכין (סליחה, צריך לכתוב חרב והוא לא בדיוק סמוראי) והלך כהרגלו לחפש פרובוקציה על מנת להגיע למצב של דקירה, איתו החבורה והרבה אלכוהול ונרגילות ושאר הגדג'טים הסטנדרטיים בהופעות האלה.
הרעש היה אותו רעש והשכנים סבלו מזה בשקט כמו תמיד, רק הפעם הגב' ויכמן העירה להם, אוחיון קפץ על המציאה וענה בחוצפה, המנוח הצטרף לאשתו וגם נענה בחוצפה, הוא ירד אליו עצבני וברגע זה אוחיון יודע שהחלום הרטוב שלו עומד להתגשם (הנה מישהו בא לאיים עליי, אני הגבר גבר יראה לו מה זה), הסכין כבר היתה בהיכון...
המנוח הגיע, חילופי מילים (אולי נגיחה, הפרקליטות אומרת שכן ובימ"ש קבע שאולי לא, בכל מקרה לא רלוונטי), הסכין נישלפה, דקירה בלב וריטוש.

אין כאן הריגה, יש כאן רצח ע"פ סנריו של הרוצח.

אגב, אני חוזר עכשיו מבימ"ש באר שבע, שוחחתי קצת עם המאבטחים ושיבחתי אותם על העבודה שלהם מול פיראי האדם, גם הודיתי להם בשם הציבור.
המאבטח שבלם את אחיו של הרוצח (עם החולצה הכחולה) עם לפיתה בגרון וסיכול עם הרגל סדק את היד בפעולה הזו, התרגיל הזה שלו הולך להיות מודל ביחידות אבטחה איך מנטרלים תוקף בנחישות ועוצמה.
כל הכבוד לו ורפואה שלמה!

ניסיתי למצוא את סרט הוידאו בו ניראה האירוע הזה ולא מצאתי האינטרנט, אבל בטלוויזיה שידרו את זה, אודה למי יימצא את זה ויעלה כאן.

ישן 10-03-2014, 12:45
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "שני דברים: - אין שום דרך לפקח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
- במקרה הספציפי הזה הסכין היא זו שהובילה את כל האירוע וגם סיימה אותו, הסברה של הגורמים הרלוונטיים היא שלולא הייתה סכין לא בטוח שכלל הייתה הפרובוקציה שהובילה לאירוע. השופטים קבעו שאוחיון יצא על מנת לדקור - לא על מנת לרצוח!

אני לא משפטן אבל אם זאת הקביעה שלהם- איך אוחיון מואשם ברצח ולא בהריגה?

ואיך אומרים אצלנו- נו שוין, אז נניח שהמצאותה של הסכין היא שגרמה לו לרצוח (זה לא רלוונטי כי זה מעולם לא היה האישיו) אין שום אפשרות למנוע את המצאותה. יש חוק נגד זה, החוק לא עזר. בדיוק כמו שיש חוק נגד לזרוק רימוני הלם לחצרות בראשל"צ ונגד סריקת רימוני רסס לבתים בפ"ת או מלכוד מכוניות בת"א, מה המסקנה?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-03-2014, 20:18
מנהל

שוב-יש נסיבות הגיוניות לנשיאת סכין, ויש כאלו שלא
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שוב- האם אתה מתכוון להעניש..."

ברור שאין כאן כוונה לייחס עבריינות למי שעושה על האש ויש לו סכין לחיתוך הבשר (מצד שני, אם יש לו גם סכין קפיצית יהיה קשה להצדיק זאת בחיתוך בשר). אם אני לוקח איתי לדרמן לבילוי במועדון בלילה אז אני בהחלט עבריין שכן אין שום סיבה הגיונית להחזיק במכשיר הזה שם פרט לאלימות. ואני מנחש שגם אתה, וואלה, לא לוקח לדרמן בכיס או בגרב כשאתה יוצא ביום חמישי בלילה לפאב.
יש נסיבות רבות (כוללה המקום, סוג הסכין, אופן נשיאתה וכו') שבהן ברור שאין כל הצדקה הגיונית לנשיאת הסכין. יש נסיבות רבות שבהן ההצדקה ברורה לחלוטין (הסכין לחיתוך השווארמה והלדרמן אצל הטייל במדבר יהודה). עם נסיבות הביניים אפשר להסתדר ואין המון כאלו.
ישן 10-03-2014, 20:43
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שוב-יש נסיבות הגיוניות לנשיאת סכין, ויש כאלו שלא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ברור שאין כאן כוונה לייחס עבריינות למי שעושה על האש ויש לו סכין לחיתוך הבשר (מצד שני, אם יש לו גם סכין קפיצית יהיה קשה להצדיק זאת בחיתוך בשר).

כרגע החוק לא עושה אבחנה שכזו.
ציטוט:
יש נסיבות רבות (כוללה המקום, סוג הסכין, אופן נשיאתה וכו') שבהן ברור שאין כל הצדקה הגיונית לנשיאת הסכין. יש נסיבות רבות שבהן ההצדקה ברורה לחלוטין (הסכין לחיתוך השווארמה והלדרמן אצל הטייל במדבר יהודה). עם נסיבות הביניים אפשר להסתדר ואין המון כאלו.

אתה עדיין לא עונה על השאלה.
יש חוק. הוא קיים כבר. אבל בלתי אפשרי לאכוף אותו. איך אתה מציע לאכוף את החוק הזה?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-03-2014, 21:55
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא, החוק ואכיפתו לא מספיק טובים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ואתה יודע, יש חוקים נגד גניבות ובכל זאת יש גנבים. אז מה? שניתן לגנבים לעבוד כי המלים של החוק לא עושות עליהם רושם?

זה בדיוק העניין. גניבה היא פעולה, החוק הוא נגד גניבה.
גנבים משתמשים לעיתים בחפצים, נניח פלסטלינה לשכפול מפתחות או לום לפתיחת דלתות או כל דבר אחר.
אבל פלסטלינה היא לא לא חוקית וגם לום הוא חפץ חוקי, רק כאשר הוא נישא בזמן ובמקום מוזר אז זה מחשיד את הנושא אותו.

כך רציחות.
רצח היא הפעולה שאיננה חוקית ושכנגדה צריך לפעול. סכין הוא רק כלי. אם מישהו נושא סכין במקום ובזמן מוזר אז זה מחשיד אותו, אבל הסכין לא צריכה להיות לא חוקית יותר מאשר הפלסטלינה של הגנב.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-03-2014, 22:18
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נשיאת סכין היא פעולה"

מצוין, רק שגם את הנסיבות אתה לא יכול למסגר.

כרגע אם אני רוצה שתהיה לי סכין חירום ברכב אני עבריין. אם אני רוצה שתהיה עליי סכין בטיול אני עבריין. אם אני רוצה שתהיה עליי סכין מתקפלת לפעולות יומיומית שמצריכות סכין אני עבריין.

כן- יש פלח באוכלוסיה שבנסיבות מסוימות אתה אוטומטית יכול לדעת שמועד לפורענות עם סכין (ובכ"ז אין פה משטרת מחשבות וזה לא הסרט הזה של טום קרוז שעוצרים בו אנשים על פשעים שהם עתידים לבצע) ולא- לעשות חיפושים רנדומליים על אנשים ברחוב זה לא פרקטי, לא חוקי ולא דמוקרטי.

ההתעסקות פה היא יותר מדי בתפל ומעט מדי בעיקר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-03-2014, 22:31
מנהל

מבולבל לאיזה פעילויות יומיומיות אתה צריך סכין מתקפלת???
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מצוין, רק שגם את הנסיבות אתה..."

כמו שכתבתי קודם, יש נסיבות שבהן ברור שנשיאת סכין איננה יכולה להיות למטרות לגיטימיות. החוק צריך להתייחס לכך ואם אינו-הרי שהוא חוק גרוע. החוק לא צריך לכלול את כל האפשרויות שהדמיון יכול להעלות אלא באופן כללי לציין שנידרשת הצדקה מניחה את הדעת לנשיאת הסכין. אפשר יהיה לנסות לשכנע את השוטר, ואחר כך את השופט שמדובר היה במקרה לגיטימי. לי די ברור שקשה מאוד מאוד למצוא סיבה לגיטימית לנשיאת סכין במקרה של אוחיון או במקרה של מישהו שהולך לבילוי במועדון. מה, הוא צריך להב למקרה שתיתפס לו החולצה בזיז של הדלת?
וכמו שכבר כתבתי-המשטרה בהחלט יודעת לבדוק ולחפש. עובדתית, כתבת בעצמך שאוחיון נתפס 4 פעמים בעבר עם סכין שנשא שלא כחוק. מישהו ידע שצריך לבדוק אותו, ובדק. ואני חוזר וכותב שיש לי גם נסיון אישי בעניין. אתה חושב שיפור החקיקה והאכיפה ביחס לנשיאת סכינים זה "תפל"? סבבה. בעיני זה יצמצם בוודאות את מקרי הדקירה. מעניין מה אצלך זה ה"עיקר".
תן לי לנחש על רקע מה אנשים טוענים בדרך כלל בעניינים אלו:
1. "חינוך". אותה מילת פלא שתמיד זורקים ושתכלס היא חסרת משמעות לחלוטין.
2. "ענישה"-כאילו שאפילו עונש מוות מרתיע מישהו מלהרוג. אני חושב שהרבה יותר אפקטיבי להעניש בחומרה לפני שרוצחים-קרי, כשנושאים סכין, ואזי תוכל להרתיע מראש מכניסה לסיטואצית ההרג, סטואציה שבה ההסלמה קלה וההשליטה מוגבלת.
ישן 11-03-2014, 01:57
מנהל

אולי זה הזיכרון ואולי אלו הם החוויות האישיות השונות
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי ביל בולים שמתחילה ב "אולי זכרוני בוגד בי, אבל נדמה..."

כשהייתי נער, לפני עשרים שנה ויותר, היו מזהירים אותנו תכופות להזהר בתגרות במקומות מסויימים כי אי אפשר לדעת מתי ישלפו עליך סכין. זה היה איום שכבר אז היה עמוק בתודעה. אני זוכר איך, עוד לפני זה, בגיל 13-14 ילד אחד מהעיר הסמוכה ליישוב שלי הראה לי את הסכין שהוא נושא עימו והסביר לי שזה ל"הגנה עצמית".
בקיצור, כמאמר קהלת, אין חדש תחת השמש. אני כן חושב שצריכת האלכוהול עלתה מאוד ואיתה גם הקלות שבה סכינים נשלפות. במחשבה שניה ייתכן גם שבגלל הפרסום הרב שמתקבל למקרי האלימות והדקירות יותר נערים וצעירים "מתחמשים" מחשש שבאמת יותקפו על ידי אחרים, מה שיכול להביא גם אותם למצב שברגע של חוסר שיקול דעת יעשו שימוש מיותר וקטלני בסכין.
ישן 11-03-2014, 07:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לאיזה פעילויות יומיומיות אתה צריך סכין מתקפלת???"

מה זה משנה? יש מצבים בהם אני מוצא את עצמי צריך סכין לפעילות כלשהי (utility) והרבה יותר נוח לשאת סכין מתקפלת. מה איכפת לך למה אני צריך אותה כל עוד אני לא משתמש בה לפגוע במישהו אחר?

זה צריך להיות שורש העניין פה. כלי הוא חפץ דומם שאדם מפיח בו רוח חיים. אדם יכול לעשות בו שימוש שלילי, חיובי או נטרלי, אבל בכל מקרה האשמה היא של האדם לא של החפץ וגם לא של כלל האנושות.

אם אתה חושב שאני סומך על שיקול דעתו של שוטר אז אתה טועה. לא רק בגלל שמדובר במ"י עם כל ההילה המפורסמת שלה אלא שכמו שציינתי אני מכיר אישית נגר שהוחרם לו הלדרמן בשעת העבודה.

השיקול לא צריך להיות שלילי אלא חיובי, אני לא צריך להוכיח לאיזה מטרה יש לי את הסכין כל עוד המטרה הזאת היא לא שלילית. כן, גם "שתהיה" סכין למקרה חירום צריכה להיות נשיאה כשרה.

אתה שב וטוחן את נושא אוחיון ואני אשוב ואגיד- לקחת מקרה בודד ולעשות ממנו אידיאולוגיה זאת טעות. את אוחיון תפסו 4 פעמים (אני מניח בגלל שהוא ביצע עבירות שונות ודיווחו עליו, לא בזכות כוחות הטלפתיה של המשטרה) אבל מרבית הילדודס והמבוגרים שדוקרים עושים זאת מבלי עבירות נשיאה קודמות וסביר שהם נושאים הרבה זמן.
למה? כי בלתי אפשרי למנוע נשיאה של סכינים נקודה. סכין הוא כלי נפוץ בשימוש יומיומי ובהישג יד כמעט בכל רגע נתון.
שוב- צריך לפגוע בעבריינים, לא בחפצים ולא בבני אדם נורמטיבים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-03-2014, 16:38
מנהל

מדוע זה משנה? כי אני לא מוצא הרבה הצדקה לנשיאת סכין על הגוף סתם כך
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מה זה משנה? יש מצבים בהם אני..."

מלבד חיפוש אחרי צרות, אין הרבה סיבה לאדם לשאת עליו כלי הריגה מוסלק בעת שהוא הולך למועדון או פארק ציבורי. הנקודה מבחינתי היא פשוטה: אם אין לאדם סיבה טובה לשאת נשק, שלא יישא נשק. ראשית, אני מפקפק בנורמטיביות של מי שלוקח איתו סכין מתקפלת למועדון או פארק ציבורי. עצם הנשיאה היא עבירה על החוק ולכן מדובר בעבריין, ולא סתם עבריין אלא אחד שמכין עצמו לפעילות אלימה. דווקא אנשים כאלה אסור שיישאו נשק.
רוצה לומר, אין לי בעיה עם זה שאתה תישא סכין משום שאני יודע שאתה לא מחפש תגרות וממילא לא תיקח איתך סכין למקומות שבהם אין בה צורך מלבד ככלי עזר בקטטה. הבעיה שלי היא בדיוק עם אלו שכן ישאו סכין בנסיבות האלו. על אנשים כאלה צריך לאסור לשאת סכינים ולכן אני בעד לאכוף במקסימום יעילות איסור על נשיאת סכין בנסיבות שאין בהן הצדקה הגיונית.
אתה יכול לא לסמוך על שיקול שוטרי מ"י (למרות שמנסיוני דווקא יש מה לסמוך בהקשר של זיהוי חשודים פוטנציאלים) ולכן הוספתי "שופט". מי שמועמד לדין כי לדעת השוטרים החזיק סכין בנסיבות לא סבירות יעמוד בפני שופט וזה יחליט אם לסגור את התיק. וזאת אם בכלל קצין המשטרה בתחנה/החוקר לא יבין בעצמו שהשוטר בשטח שגה. האם יש בכך טירדה פוטנציאלית לאנשים נורמטיויים? ייתכן, אבל לטעמי מאוד בקטנה. וזאת עם כל הכבוד לאנקדוטה על הנגר והלדרמן.
ונידמה לי שאוחיון היה נושא השירשור. וכמו אוחיון יש רבים, לצערנו. רוב האזרחים הנורמטיוויים לא נושאים סכין בנסיבות כאלו ולכן ממילא לא יוטרדו מאכיפה נקודתית של המשטרה. אכיפה כזו כוללת בדיקת גלאי מתכות בכניסה למקומות סגורים מועדים לפורענות, ובדיקה (גם באמצעות מגלה מתכות נייד-לא צריך ישר חיפוש גופני עם מגע) של טיפוסים מפוקפקים במקומות מועדים לפורענות. לדוגמא, אם קוראים לניידת להגיע לרחוב מסוים בגלל הפרעת מנוחה (ואלו אגב עיקר הקריאות בשעות הלילה) אזי השוטרים לא צריכים להסתפק ב"חבר'ה עופו מפה עכשיו" אלא קצת להתאמץ, לגשת לנערים/צעירים ואם הם נראים בעיתיים לעשות עליהם בדיקה קצרה במגלה מתכות. עניין של שתי דקות. מי שנתפס עם סכין-נעצר, עומד לשיפוט מהיר ונענש בחומרה. מה זה נותן? הרתעה. נער יחשוב פעמייים אם לשאת סכין כשהוא יודע שזה יכול לקרות. שנית, יש סיכוי להרחיק מהרחוב רוצחים פוטנציאליים. אני בטוח שזה שווה את הסיכון שייעצר נגר שבמקרה שכח את הלדרמן בכיס כשהוא צעד באחת עשרה בלילה לפיצוציה דרך פארק ציבורי שבו ערסים נוהגים להתגודד.
ישן 11-03-2014, 16:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מדוע זה משנה? כי אני לא מוצא הרבה הצדקה לנשיאת סכין על הגוף סתם כך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
מלבד חיפוש אחרי צרות, אין הרבה סיבה לאדם לשאת עליו כלי הריגה מוסלק בעת שהוא הולך למועדון או פארק ציבורי.

ופה השגיאה.
סכין הוא לא "כלי הריגה", סכין הוא כלי. הוא יכול להיות כלי עבודה, הריגה, יופי או כל דבר אחר. הנושא אותו מפיח בו את האופי, הוא לכשעצמו דומם.
נכון אדם שנושא סכין למועדון סביר שכוונותיו לא טובות- אבל זה לא קשור.

אני בעבודה שלי, בטיולים ולפעמים אפילו סתם ביומיום צריך סכין וכמוני עד רבים אחרים.
ציטוט:
עצם הנשיאה היא עבירה על החוק ולכן מדובר בעבריין,

אתה יודע שזה עבירה על החוק לשאת סכין יפנית?
אתה יודע כמה בעלי מקצוע זקוקים לסכין יפנית (או סכין בכלל) בעבודתם?
האם זה הגיוני שאני יוצא לעשות על האש ואסור שתהיה לי סכין?
חשבתי שביססנו כבר שהחוק הוא-
א') מטומטם.
ב') עם כל הדרקוניות שבו לא הצליח למנוע את הרצח הזה כי מה לעשות, לעבריינים לא באמת איכפת מהחוק אחרת הם לא היו עבריינים.
ציטוט:
אכיפה כזו כוללת בדיקת גלאי מתכות בכניסה למקומות סגורים מועדים לפורענות, ובדיקה (גם באמצעות מגלה מתכות נייד-לא צריך ישר חיפוש גופני עם מגע) של טיפוסים מפוקפקים במקומות מועדים לפורענות. לדוגמא, אם קוראים לניידת להגיע לרחוב מסוים בגלל הפרעת מנוחה (ואלו אגב עיקר הקריאות בשעות הלילה) אזי השוטרים לא צריכים להסתפק ב"חבר'ה עופו מפה עכשיו" אלא קצת להתאמץ, לגשת לנערים/צעירים ואם הם נראים בעיתיים לעשות עליהם בדיקה קצרה במגלה מתכות. עניין של שתי דקות. מי שנתפס עם סכין-נעצר, עומד לשיפוט מהיר ונענש בחומרה. מה זה נותן? הרתעה. נער יחשוב פעמייים אם לשאת סכין כשהוא יודע שזה יכול לקרות. שנית, יש סיכוי להרחיק מהרחוב רוצחים פוטנציאליים. אני בטוח שזה שווה את הסיכון שייעצר נגר שבמקרה שכח את הלדרמן בכיס כשהוא צעד באחת עשרה בלילה לפיצוציה דרך פארק ציבורי שבו ערסים נוהגים להתגודד.

זה מובן מאליו אבל נוסף על הדבר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-03-2014, 20:11
מנהל

ואם לסבתא ריבקה היו 3 גלגלים?
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ואם כן היה? הוא מעשן נרגילה,..."

עובדתית, לא הייתה שם נרגילה אלא סכין. אם מר אוחיון היה מסתער לעבר ויכמן עם נרגילה, רוב הסיכויים שוייכמן היה חי היום. זאת קודם כל משום שסכין מהסוג שהוא נשא קצת יותר קטלנית מנרגילה, ושנית משום שמנרגילה קצת יותר קל להתגונן-יותר קל להבחין בה מאשר בסכין שנמצאת מתחת לבגדים והיא יותר גדולה ומסורבלת.
ובהחלט היה אפשר לצמצם את האפשרות שתהיה לו סכין. מדובר במישהו שנשא סכין באופן קבוע. אם במהלך ביקורת משטרתית קודמת היו תופסים אצלו סכין ומעמידים אותו לדין במלוא החומרה+עונש על תנאי על עבירה דומה בעתיד, יש סיכוי טוב שאו שהוא היה נרתע מלהוסיף להסתובב עם הסכין או שהוא, כבדוקאי, היה נתפס שוב ומבלה בכלא במקום בהפרעות מנוחה בגנים ציבוריים. ואני מזכיר שוב-כבר היה מקרה בישראל ששוטר מצא אצל בחור סכין ואחרי עיכוב קצר שיחרר אותו והחזיר לו את הסכין. כעבור שעה קלה הנ"ל דקר מישהו למוות באותו סכין. זה מלמד משהו על מידת הרצינות של האכיפה.
בכניסה למועדונים וכו' צריכה להיות, ופעמים רבות יש, בדיקה במגלה מתכות שצריכה לתפוס סכינאים. כשאני התנדבתי כשוטר סיור היה מקובל לעכב להזדהות טיפוסים מפוקפקים ברחוב ואף, במקרה הצורך, לעשות חיפוש בכליהם ועליהם (ואכן לא פעם עלינו על חומרים אסורים).
בקיצור, אין חוק שניתן לאכוף באופן מוחלט, אבל יש רמות של אכיפה ואי אכיפה.
ישן 10-03-2014, 20:45
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ואם לסבתא ריבקה היו 3 גלגלים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
עובדתית, לא הייתה שם נרגילה אלא סכין.

ועובדתית זה היה בניגוד לחוק והחוק לא מנע את זה.
ציטוט:
ובהחלט היה אפשר לצמצם את האפשרות שתהיה לו סכין. מדובר במישהו שנשא סכין באופן קבוע. אם במהלך ביקורת משטרתית קודמת היו תופסים אצלו סכין ומעמידים אותו לדין במלוא החומרה+עונש על תנאי על עבירה דומה בעתיד, יש סיכוי טוב שאו שהוא היה נרתע מלהוסיף להסתובב עם הסכין או שהוא, כבדוקאי, היה נתפס שוב ומבלה בכלא במקום בהפרעות מנוחה בגנים ציבוריים.

יש לו 4 תיקים על אחזקת סכין.

זה שוב, רלוונטי אולי למקרה הספציפי הזה, אבל לקחת מקרה יחיד ולעשות ממנו אידיאולוגיה זה טעות מרה.
ציטוט:
בכניסה למועדונים וכו' צריכה להיות, ופעמים רבות יש, בדיקה במגלה מתכות שצריכה לתפוס סכינאים. .

בכניסה למקומות סגורים שמחויבת בבדיקה בטחונית זה אפשרי, אבל אירועים כאלה קורים ברחוב ובגינות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-03-2014, 20:01
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "נפתח משפטו של עדן אוחיון המואשם ברציחתו של גדי ויכמן ז"ל"

בדיון המעניין שהיה כאן לעניות דעתי אין אמת אחת של אם לא היה סכין אז לא היה רצח או החלאה הוא פצצה מתקתקת שהיה רוצח בכל מקרה. התשובה היא כואבת ביותר - שתי הדעות נכונות!
מבדיקה של העובדות בתיק ותחקור של הסביבה הקרובה של החלאה עולה שהוא אכן היה פצצה מתקתקת שהסתובב עם סכין באופן קבוע כהרגשת ביטחון אשר יצרה פרובוקציות רחוב רוויות אלכוהול על מנת להעמיד את הסכין במבחן לקול תשואות קהל עלוב כמוהו שהתלווה אליו בשביל הפרובוקציות האלה.
זו הייתה שיגרה בסגנון "יאללה בואו נעשה בלאגן וניראה את הגבר שיעמוד מולנו....", לרוב זה נגמר בכלום כי הציבור בלע את הפרובוקציה עד שדעכה משעמום.

בפעם הזו המנוח היה הציבור שלא בלע את הפרובוקציה ונכנס למשבצת של "הגבר שיעמוד מולנו", הסכין מיד נישלפה ונעשה בה שימוש, הרי הגבר-גבר חייב לספק את הבטחות האלימות לציבור שלו שמשתרך אחריו כבר תקופה ארוכה.

זו הייתה סכין מטבח עם להב של לפחות 15-18 ס"מ, הפעולה הייתה דקירה בלב וריטוש ימינה ושמאלה.
למנוח לא היה סיכוי!

כולנו ראינו את פראי האדם המשתוללים בבית המשפט, חייב לשבח את משמר בית המשפט - חבורה של גברים חסונים שבצורה מקצועית, חלקה ויעילה ניטרלה את פראי האדם.
הדוד של החלאה (השמן עם הגופייה הלבנה) שבחר להכות את המאבטח הכי חסון וחטף ממנו מיד והאח של החלאה (הצעיר עם החולצה הכחולה) שהסתער על מאבטח ובתגובת ג'ודו הונחת אל הקרקע.

מאבטחים מקצועיים מול משפחה של חלאות!

כל הכבוד לבית המשפט על הפס"ד, לא זוכר מתי בזמן האחרון ראינו מאסר עולם למורשע באירוע פלילי ולא ביטחוני.
אני מקווה שזה טריגר לעוד אומץ משפטי של המערכת שתקבור עמוק עמוק את כל חלאות הגבר-גבר...

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 09-03-2014 בשעה 20:08.
ישן 09-03-2014, 20:39
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אני לא רואה איך בית המשפט..."

אני לא רואה איך בית המשפט יכול לקבוע שנגיחה בראש לא מהווה קנטור.
לגבי הנגיחה שני דברים:
- לא בטוח שהיא הייתה אקט האלימות הראשון, יש עדויות שהרוצח דחף קודם
- גם אם הנגיחה הייתה האלימות הראשונה, סכין מטבח בלב זו תגובה מאד לא מידתית
(תקרא את הפס"ד, השופטת קבעה בפירוש שהרוצח יצא בשביל לדקור)

אגב, לשאלתך בשורה הלפני אחרונה- למיטב ידיעתי כל מורשע ברצח מקבל מאסר עולם, רק שחלקם מקבלים קיצוב בעונש. אין לי ספק שבשל היותו של הדוקר נער, הוא יקבל קיצור עונש בעתיד.

אוקי, תודה על ההסבר, אני באופן אישי לא מכיר או לא זוכר את המקרים.
מסכים איתך שכניראה יהיה ערעור בעליון, לא בטוח שיהיה קיצוב כי הנסיבות מאד חד משמעיות.
הדוקר לא נער, בזמן האירוע היה מעל 18.

ישן 09-03-2014, 23:53
מנהל

אז תרכיב משקפיים
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[indent][b]אני לא רואה איך..."

ראשית, מר אוחיון לא היה קטין.
שנית, מדברי השופטים בפסק הדין עולה שכלל לא השתכנעו שויכמן נגח באוחיון והם פסקו כי גם אם היתה נגיחה כזו הרי שבנסיבות העניין היא לא מפחיתה במאום ממעשיו של הרוצח.
ככלל, השאלה אם להרשיע ברצח או בהריגה איננה כל כך הקינטור אלא האם הייתה כוונה תחילה להמית. האופן שבו אוחיון דקר בהחלט מלמד על כוונה להמית וזה מה שקובע.
ואוסיף עוד: בית המשפט העליון קבע בעבר שקינטור ייחשב ככזה שמצדיק בפחתת עבירה להריגה רק אם ניתן לקבוע שאדם מהיישוב היה מגיב אליו כמו הנאשם. לא יודע מה איתך, אבל אני כאדם מהיישוב לא היייתי דוקר בחזה מי שהיה נוגח בי. אני מקווה שגם אתה לא.

נערך לאחרונה ע"י קגנס בתאריך 09-03-2014 בשעה 23:58.
ישן 10-03-2014, 18:26

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אז תרכיב משקפיים"

אני שמח שהוא לא היה קטין, רק שזה לא מה שכתבתי. כתבתי "נער". רוצה לטעון שנער בהכרח=קטין? אוקי, אין לי כוח לריב על שטויות. אני עדיין עומד על דעתי- בשל גילו הצעיר, הוא יקבל קיצוב לעונש בעתיד.

לא ברור לי מדוע השופטים החליטו לדון בעניין הנגיחה שגם הפרקליטות לא הכחישה, האם זאת פרקטיקה מקובלת?

שנית- היו מקרים ששופטים החליטו שדקירה אחת, גם בלב, לא מצביעה על כוונה לרצוח, רק ריבוי דקירות. לכן אני חושב ששופט בעליון יתייחס לתקדימים אלו יותר (שוב, גם גילו הצעיר יהיה פה שיקול לדעתי).
אדם מהיישוב זאת הגדרה נרחבת, מאוד. לולא היה מדובר בסכין, אלא בנשק ברישיון, האם אדם שסופג נגיחה בפניו, אפו שבור ומדמם, וכאבי תופת גורמים לו להתקף זעם, לא יירה? לא יודע להגיד שזה לא יקרה.
ישן 10-03-2014, 20:56
מנהל

יש משמעות עצומה להבדל בין קטין ולא קטין
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אני שמח שהוא לא היה קטין, רק..."

בישראל, הענישה על רצח היא מאסר עולם, עם מעט מאוד יוצאים מהכלל.
יוצא מהכלל כזה הוא היות הרוצח קטין.קטין שמורשע ברצח פעמים רבות לא יקבל מאסר עולם, ודוגמא טובה היא מקרה רוצחי דרק רוט.
לעומת זאת גיל צעיר שאיננו קטין (ואצלי בן 18 הוא לא "נער") איננו שיקול לאי מתן מאסר עולם. הוא יכול להיות שיקול להפחתת הענישה כשמדובר בעבירה שאיננה רצח. אפילו אצל קטינים לא מובטח כלל שלא יקבלו מאסר עולם-כך לדוגמא את רוצח הנערה מעיין בן חורין אשר היה בן 17 וקיבל מאסר עולם. כנ"ל חטפו לפני כמה ימים 2 בדואים שרצחו את חברם בהיותם בני 17 ו-16. ויש עוד כהנה וכהנה. בקיצור, לא הייתי מהמר שקל על כך שמר אוחיון יקבל פטור ממאסר עולם בגלל גילו הצעיר.
השופטים לא מחוייבים לקבל לכאן או לכאן מה שכותבת התביעה. התביעה יכולה לשם זהירות לצייר את האירועים בכתב התביעה באור מסוים, והשופטים יכולים להתרשם מהעדויות שמובאות בפניהם (כולל עדויות שאולי לא היו כלל או היו רק באופן חלקי בזמן גיבוש כתב התביעה) שמצב העניינים היה שונה. לי זכור שכבר כשעלה עניין הנגיחה תהיתי כאן בפורום על מהימנות הטענה.
לגבי הסייפא שלך: את עניין הקינטור ומשמעותו קבע בית המשפט העליון. תיאור העניינים לא עולה בקנה אחד עם מהות הקינטור כפי שהגדיר אותו בית המשפט העליון בדחייתו בעבר מספר ערעורים. ואזכיר לך רק שגם אם הייתה נגיחה (וכאמור, אין לזה הוכחה חד משמעית) וודאי שהרוצח לא סבל משבר באף ולכל היותר נפגע לו קצת ה"כבוד". שום דבר שמצדיק דקירה רבת עוצמה לכיוון החזה.
נושא הדקירה הבודדת והכוונה להמית הרבה יותר סבוך מכפי שהסניגורים היו רוצים שתאמין. ממש אין זה נכון שדקירה בודדת פוטרת מהרשעה ברצח אלא זה תלוי מאוד בנסיבות, כולל עוצמת הדקירה, המקום אליו כוונה וכדומה. בנושא הזה אצטט מהכרעת הדין הנ"ל של בית המשפט העליון:
http://elyon2.court.gov.il/files/00...0049320.C05.htm
השאלה אם המעשה הקטלני היה מלווה בהחלטה להמית אם לאו תלויה בכל נסיבות הענין. בע"פ 6066/94 חסן נ' מדינת ישראל, פ"ד נא (4) 326, 335 נשאלה השאלה אם דקירה בחזה שחדרה ללב וגרמה למוות מלמדת על כוונה להמית. השיב חברי השופט אור:

"על כוונתו של התוקף ניתן להסיק מתוך התנהגותו בנסיבות המקרה. במסגרת זו, ניתן לעשות שימוש בחזקה כי נאשם התכוון לתוצאות הנובעות באופן טבעי ממעשיו. כך, אם אדם תוקף בכלי קטלני את חברו ופוגע בו במקומות רגישים בגוף, ניתן להסיק מכך על החלטה להמית את המותקף. יריות בנשק קטלני לכיוון ראשו או חזהו של הקורבן, יכולות ללמד על החלטה כזו. מכות בגרזן בראשו של הקורבן מלמדות גם הן על החלטה כזו (ע"פ 563/79 האדי נ' מדינת ישראל, פ"ד לד (2) 608). ניתן להסיק מסקנה דומה במקרה של דקירות בעוצמה עם סכין במקום רגיש כמו החזה. וכבר נקבע לא אחת, שאפילו דקירה אחת בחזה אשר גרמה למוות יכולה, בנסיבות מתאימות, ללמד על החלטה להמית (ע"פ 889/78, 68/79 מוגרבי נ' מדינת ישראל, פ"ד לד (1) 576; ע"פ 624/89, 652/90 יחזקאל נימני נ' מדינת ישראל, פ"ד מה (3) 705).

עם זאת, אין לומר שכל דקירת סכין בחזה מלמדת בהכרח על קיומה של החלטה כזו. אם נסיבות המקרה מלמדות, שאף שהדקירה היתה במקום רגיש כמו החזה, לא היתה כוונה לפגוע דווקא במקום זה או במקום רגיש אחר, או לפחות קיים ספק אם היתה כוונה לפגיעה במקום רגיש, אזי אין להסיק כי נתקיימה ההחלטה להמית" (השווה ע"פ 511/91 אשקר נ' מ"י, פ"ד מו (2) 45; ודעת הרוב בע"פ 777/92, 846/92 הררי ואח' נ' מ"י (לא פורסם).

בקיצור, במקום מר אוחיון הייתי מתחיל לחשוב על קידום קיצוב מאסר העולם בעתיד, ולא בונה על המרה להריגה.
ישן 10-03-2014, 22:03
מנהל

נחיה וניראה...אני בטוח ב99- אחוז שמאסר העולם ישאר על כנו
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "כמובן שזה לא בטוח לחלוטין,..."

אני בטוח ב-99.7% שמאסר העולם שלו יקוצב בהמשך ושתוך 15 שנה הוא יהיה בחוץ, מוכן ומזומן לחזור לתחביב נשיאת הסכינים שלו. לצערי.
אגב, גם לגבי אוחיון הרצח היה בנוסף לעבירות נוספות-נשיאת סכין שלא כדין, הפרעת מנוחה...אבל ברור לי שבישראל לא באמת מתייחסים ברצינות לזה. המקרים שהבאתי הם אקראיים (מה שעלה בגוגל בגלל בולטות המקרה) אבל יש כמובן כאלו שבהם קטינים הורשעו ברצח, כגון המקרה המפורסם של רעי חורב. חשוב יותר הוא שאוחיון, כאמור, לא היה קטין וככלל, כשמדובר בצעיר שאיננו קטין, אין לבית המשפט שיקול דעת כלל והוא חייב לגזור מאסר עולם (יוצאי הדופן הנדירים לא קשורים לגיל).
ישן 11-03-2014, 18:41

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נחיה וניראה...אני בטוח ב99- אחוז שמאסר העולם ישאר על כנו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אני בטוח ב-99.7% שמאסר העולם שלו יקוצב בהמשך ושתוך 15 שנה הוא יהיה בחוץ, מוכן ומזומן לחזור לתחביב נשיאת הסכינים שלו. לצערי.
אגב, גם לגבי אוחיון הרצח היה בנוסף לעבירות נוספות-נשיאת סכין שלא כדין, הפרעת מנוחה...אבל ברור לי שבישראל לא באמת מתייחסים ברצינות לזה. המקרים שהבאתי הם אקראיים (מה שעלה בגוגל בגלל בולטות המקרה) אבל יש כמובן כאלו שבהם קטינים הורשעו ברצח, כגון המקרה המפורסם של רעי חורב. חשוב יותר הוא שאוחיון, כאמור, לא היה קטין וככלל, כשמדובר בצעיר שאיננו קטין, אין לבית המשפט שיקול דעת כלל והוא חייב לגזור מאסר עולם (יוצאי הדופן הנדירים לא קשורים לגיל).

אז שנינו מסכימים שהוא יקבל קיצוב עונש? אחלה.
אני כן חושב שיש סיכוי לא רע שהעונש שלו יומר. וכן, אני יודע שמורשע ברצח מקבל עולם.
אגב, על כל רעי חורב יש גם את שני הטמבלים שרצחו את נהג המונית. עם חופשות וכל זה. אין פה קשר לצדק בכלל, כי צדק אמיתי יכלול עונש מוות.
ישן 10-03-2014, 16:51
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "שיקול דעת, וסבירות מכיר? אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tom.Cruise
שיקול דעת, וסבירות מכיר?

אני סומך על משטרת ישראל שידעו להבדיל בין מי שמביא סכין למנגל, למי שמביא סכין פרפר למועדון

חחחח

חחחחח

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

אני אישית מכיר נגר שהחרימו לו לדרמן.
אבל זה ביסיידס דה פוינט. האם מ"י אמורה לעשות חיפוש בעירום לכל אזרח ישראלי בכל זמן נתון?
שים לב- לא שאלתי איך מ"י תדע האם סכין נישאת למטרה כשרה או לא, שאלתי איך תעשה את זה.

ניקח את המקרה הנ"ל. יש חוק נגד נשיאת סכין, הרוצח עבר עליו. האם מ"י לא מנעה את הרצח בגלל שהיא חשבה שהוא נושא את הסכין למטרה כשרה או בגלל שאין שום דרך בעולם שהיא הייתה יכולה לדעת שיש עליו סכין כי היא לא יכולה (ולא צריכה) לעקוב אחרי כל אזרח כל הזמן?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-03-2014, 22:29
  ביל בולים ביל בולים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.14
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "סבבה. איך תעשה את זה? אני..."

איך אני עושה את זה,
כמו שאני גורם לכך כי ילדים לא ישתמשו בסמים, לא יעשנו, או, יעשו ספורט,ילכו ליחידות קרביות.....דרך התודעה, אם אני עושה מה שצריך ,ומגיע עם המסרים שלי למוחם של הילדים, הם ילכו לכיוון הרצוי,
אם לא יודעים להעביר המסרים הנכונים ו/או לא מעבירים אותם, אנחנו בבעיה, לאכיפה לבד קשה לפתור הבעיות.
אכיפה אמורה רק ללוות האקט החינוכי, לטפל בעשבים השוטים.
עדן אוחיון לא לבד,
החברה בעיוורונה אשמה בתופעת עדן אוחיון,
ברישומי המשטרה עדן אוחיון מופיע ארבע פעמים בגין אחזקת סכין, מטעמים שעשו אותו מסוכן,
הכתובת היתה על הקיר.הפצצה תיקתקה, ושליחתו לכלא לא תחפה על חידלוננו.
ישן 10-03-2014, 00:32
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06

תרשו לי לצנן את "השמחה". לעדן אוחיון נותרה האפשרות לערער, ולפי כמה עורכי דין פליליים יש לו קייס.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4496780,00.html

לגבי נושא נשיאת הסכין- חובב בישול שנוסע לחבר להכין ארוחה ולוקח איתו סכין, או שרברב שנושא איתו מפתח צינורות כדי לתקן נזילה, לא יושבים בלילה כשביד אחת אותו הכלי וביד השניה בקבוק וודקה, ובוודאי שלא הולכים איתו מוסלק בגרב...
ערסים הולכים עם סכין כי "מסוכן ואתה לא יודע במה תסתבך ברחוב", אבל הסיבה היחידה שמסוכן ואי אפשר לדעת במה תסתבך היא הם עצמם.

ישן 10-03-2014, 02:17
מנהל

אני בטוח שלדעתם יש לו קייס....
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "תרשו לי לצנן את "השמחה". לעדן..."

שים לב לעמדה שהציגה מנגד הפרקליטות.
חשוב לשים לב שבפסק הדין השופטים לא קיבלו כלל שהנרצח נגח בנאשם משום שהעדויות לגבי העניין היו סותרות. הפרקליטות הסבירה שהכללילה את הנגיחה בתיאור המקרה כדי למנוע מצב שבו יטענו שניסתה להסתיר זאת וזאת אף על פי שממש לא היה וודאי שהייתה נגיחה כזו.
יש לשים לב גם לפסקי בית המשפט העליון שבו נקבע סף גבוה למדי לחומרה בכל הנוגע לקינטור. קרי, שקינטור ייחשב ככזה שמצדיק הפחתת אישום רק אם ניתן לומר שאדם ״מן היישוב״ היה מוהג בגינו כמו הנאשם. גם אם הייתה נגיחה, רוב האנשים לא היו מגיבים על כך בדקירה סכין בחזה.
נשארת שאלת הכוונה להמית, קרי, האם דקירה בודדת יכולה להחשב ככוונה בסבירות גבוהה להמית. זו הנקודה היחידה שלגביה יש לאוחיון היקר קייס כלשהו. לטעמי האישי מי שדוקר בעוצמה לכיוון החזה (ולא, נאמר, ביד או ברגל) חזקה עליו שבכוונתו לגרום נזק קטלני. רק מפגר מוחלט יחשוב שדקירה בחזה לא יכולה לגרום למוות בסבירות גבוהה, ואוחיון הוא חלאה אך לא מפגר.
האמת היא שיש באמת בעיה חוקית היות ובישראל יש רק עבירת רצח מסוג אחד. המקרה הנ״ל הוא דוגמא קלאסית למה שמוגדר בארה״ב כרצח ממדרגה שניה. בארה״ב רצח ממדרגה ראשונה הוא רק כאשר יש תיכנון מוקדם של ממש (ולחילופין עוד נסיבות מיוחדות).

נערך לאחרונה ע"י קגנס בתאריך 10-03-2014 בשעה 02:19.
ישן 10-03-2014, 07:42
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני בטוח שלדעתם יש לו קייס...."

ציטוט:
האמת היא שיש באמת בעיה חוקית היות ובישראל יש רק עבירת רצח מסוג אחד. המקרה הנ״ל הוא דוגמא קלאסית למה שמוגדר בארה״ב כרצח ממדרגה שניה. בארה״ב רצח ממדרגה ראשונה הוא רק כאשר יש תיכנון מוקדם של ממש (ולחילופין עוד נסיבות מיוחדות).

התפרסם אתמול שיש הצעת חוק למידרוג רחב יותר בכל הקשור לעבירות מיתה שתיתן לפרקליטות ולבתי המשפט יכולת להתמקד טוב יותר על ההאשמה.
כיום המדרגה הרחבה הזו אכן גורמת לבתי המשפט להקל עם הנאשמים רק בכדי לא להחמיר איתם.
בגלל זה במערכת המשפטית די נדהמים מהפס"ד של אוחיון, פסיקה פה אחד של כל ההרכב.

דיברתי עם חבר עו"ד פליליסט שאמר שרוב הסיכוי שהערעור בעליון יידחה, הדקירה לא היתה רק דקירה בלב אלא גם פעולת ריטוש, מכאן שאוחיון ידע מה הוא עושה, אמנם זה לא רצח מתוך כוונה תחילה אבל ברגע שהאירוע התחיל הוא עשה הכל על מנת להמית את המנוח.
אגב, בשחזור הוא אמר "כיוונתי לרגליים, לא יודע איך הסכין הגיעה ללב....".
הסיכוי היחיד של עורכי הדין של אוחיון הוא שהתוקף פעל תחת השפעת אלכוהול, אם זה יתקבל אז זה פרס לאלכוהול (תרצחו, תרביצו, תאנסו, תגנבו העיקר תדאגו להיות שתויים כי זה מה שיוציא אתכם).

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 10-03-2014 בשעה 07:52.
ישן 10-03-2014, 15:17
מנהל

אתה יודע טוב ממני שיש 3 קריטריונים להרשעה ברצח
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[QUOTE] האמת היא שיש באמת..."

לפי תיאור האירוע בעיני השופטים, אוחיון עמד בכבוד בשלושתם. קרי, לא היה קינטור של ממש, הייתה כוונה להמית, ושכחתי מה הקריטריון השלישי כרגע...
בניגוד להרשעה ברצח מדרגה ראשונה בארה״ב, בישראל לא נידרש תיכנון מוקדם.
החידוש היחיד פה הוא דקירה בודדת, בתנאחם מסויימים, יכולה להחשב ככוונה להמית בסבירות גבוהה. בנושא קינטור כבר נפסק בעבר שנדרש סף גבוה וזה תמיד החה תלוי בפרשנות של השופטים.
הסניגורים החמודים היו רוצים שניקנה שאתה יכול לחמוק מאישום ברצח אם רק תגרה את יריבך לתת לך סטירה בטרם תדקור אותו. זו היתה העצם הסיטואציה כאן לפי השופטים:
אוחיון התגרה בויכמן שיבוא להתעמת איתו
כשויכמן הגיע הוא רץ לקראתו מצויד בסכין
ויכמן אולי נגח בו כשהוא הגיע אליו למגע
אוחיון שלף את סכינו ודקר אותו בחזה בעוצמה.
וייאמר מייד, אוחיון במשטרה לא טען להגנה עצמית אלא לכך שהקורבן פגע לו בכבוד...
מה שכן, מרשים אותי איך הרוצח גייס לטובתו כל כך הרבה תמיכה באימטרנט, תוך השמצת הקורבן. אצל חלק מתומכיו יש בבירור מניעים גזעניים.
ישן 10-03-2014, 15:54
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה יודע טוב ממני שיש 3 קריטריונים להרשעה ברצח"

הקריטריונים לקביעת רצח מפורטים בסעיפים 298-301 לחוק העונשין (קישור)

אם הבנתי נכון היה כאן תכנון וביצוע, אבל הקורבן היה אקראי.
מצאתי ברשת לדוגמה את מקרה יאיר אליהו-רוזן אשר גם הורשע ברצח - הוא סימן את הקורבן (גרושתו), תיכנן את הרצח וביצע אותו תוך כדי ניסיונות טישטוש עקבות.
בערעור הוא לא הצליח להוריד את האשמה להריגה.
http://www.psakdin.co.il/fileprint....te/ver_daiy.htm

מה ההבדל בין השניים? זהות הקורבן

אגב, רוב עורכי הדין הפליליסטיים אומרים שבימ"ש החמיר עם אוחיון, אבל אף אחד מהם לא יסתור את הטענה שמדובר ברצח.
הבעיה לא באירוע עצמו אלא בחוסר יכולתו של החוק הנוכחי להצביע במדוייק על העבירה, אז כולם התרגלו שבגלל זה בתי משפט הולכים לקולא ולא לחומרא.
הפס"ד הזה הוכיח שהשאננות הזו ניגמרה, בימ"ש הלך לחומרא וזה מעוגן בחוק.
אני לא רואה שום מצב שבימ"ש העליון ישנה את זה....

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 10-03-2014 בשעה 16:08.
ישן 11-03-2014, 20:43
מנהל

רוטר זו הכי דוגמא שיש
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "רוטר זאת דוגמא? אני כן חושב..."

מדובר באתר פופולארי מאוד שמנקז אליו בדיוק את הטיפוסים שאני מתייחס אליהם.
ושמע, לכל אחד שהורשע באלימות הייתה עבירת האלימות הראשונה...וייתכן מאוד שהמקרה הזה היה המקרה הראשון עבור לא מעט אנשים.
ראה, מפריעים לך עם רעש בלילה, הילדה שלך לא יכולה להרדם, אתה גם ככה גמור לחלוטין והטלפונים למשטרה לא עוזרים בשיט. אתה מבקש שיפסיקו והם שמים עליך זין, ואף מקללים אותך ואת אישתך באופן הגס ביותר ומתגרים בך. אני חושב שהרבה אנשים בסוף היו נשברים ועושים את הטעות של לרדת למטה ולנסות לעשות סוף לסיפור. לפי תיאור השופטים, כשהקורבן ירד למטה, אוחיון רץ לעברו והתעמת איתו. לא הפוך. ולא שזה משנה משהו, אוחיון היה האשם בסיפור מההתחלה ועד הסוף וויכמן לא עשה דבר שהצדיק שיחטוף סכין בחזה.
ישן 10-03-2014, 21:37
מנהל

שיש ביניהם פחדנים חסרי עמוד שידרה
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אז מה זה אומר על השופטים..."

במקרה הראשון, מדובר בסיטואציה באמת מורכבת (מדובר באחים) ומי שבסופו של דבר ויתר על האשמה ברצח הייתה הפרקליטות. המקרה השני מקומם במיוחד: השופטים דווקו דחו מכל וכל את טענות ההגנה, קבעו שלא היה קינטור של ממש, שהייתה הכנה וכדומה. אבל מה? היות וקשה להכנס לראש של הרוצח ולדעת אם באמת התכווון להמית הם לקחו את הדרך הקלה, ברחו מאחריות וקבעו הריגה מחמת הספק (למען האמת-כמעט תמיד יהיה ספק קל לגבי ההחלטה להמית במצבים כאלה). הם עצמם הבינו לדעתי שחטאו ולכן גזרו על הרוצח את העונש המקסימלי להריגה-20 שנה.
במקרה של אוחיון, ובמקרים אחרים, לשופטים כן היו הביצים והם הגיעו להחלטה הראויה לפי החוק ולטעמי גם לפי הצדק.
ישן 12-03-2014, 12:15
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

מאמר על סכינאות בקרב בני נוער מאת ד"ר ארנון אדלשטיין מרצה לקרימינולוגיה בפקולטה למשפטים/אוני עברית
https://groups.google.com/forum/#!t...rim/4H-DZhZ5g9o

הוא מעלה כאן נקודות מאד מעניינות ודי מקיף את הנושא, חסרה לי התייחסות בני הנוער האלה לסכין עצמה.
לטעמי ותשומת ליבו של גולני_2 יקירי, דינה של הסכין שונה בתכלית מדינו של כל אמצעי קר אחר.
היא משמשת כמקדם חברתי, כאמצעי סקסי לצאת גבר-גבר באיבחה אחת מהירה ונקיה. הסכין לסכינאי היא כמו הירואין לנרקומן, כמו וודקה לאלכוהוליסט וכמו כרטיס חיש-גד למהמר - אי אפשר איתה ואי אפשר בלעדיה.
גרזן זה כלי יותר קטלני מסכין אבל מי בדיוק יעשה צחוק מעצמו ויצא עם גרזן? סכין זה כלי קטן, מוסלק, חשאי שדורש מיומנות מסויימת הנישלף ברגע המתאים ומכריע את התגרה - זוהי מהות הגבר-גבר.
עדן אוחיון אמר בעצמו "יש לי מין שריטה, אני חייב סכין איתי בכדי שלא ידקרו אותי" סכינאים כמוהו נימצאים בפנטזיית מילכוד עצמי פרוניאידית של "דקור או שתידקר".

אם ניקח את עדן אוחיון כמשל בנושא הסכינאות, הוא ומשפחתו הם מורסה על גב החברה, אבל המערכת המשפטית לא היתה טובה מהם.
המשטרה ידעה עליו ובדקה אותו מידי פעם וראה פלא אפילו תפסה אצלו סכינים והפעילה נגדו את החוק, בתי משפט באטימות מרגיזה כל פעם שיחררו אותו, פצצה מתקתקת שחיכתה לרגע המתאים שבסוף בא.
כך מערכת המשפט נהגה וכך עורכי הדין הפליליסטים ציפו שהיא תנהג (אני מתאר ליצמי איזה הבטחות פיזרה עורכת הדין שלו למשפחה "הריגה, ישב קצת, קנס קטן וכו' וכו'").
בפס"ד נתנאל ביטון המתאר רצח עם סכין, בימ"ש לא אמיץ גינה את תופעת הסכינאות אבל הרשיע את הנאשם בהריגה (קישור)

עד שהגיעה השופטת רויטל כ"ץ, אישה צדיקה יסודית ואמיצה שעשתה שירות מיוחד לעם ישראל והרשיעה את עדן אוחיון ברצח.
כחברה רודפת שלום אנחנו מקווים שההשפעה של הפס"ד הזה תהיה גם על פחדנותם של שופטים, גם תיתן אומץ לפרקליטות ולבסוף תמחק את השאננות של עורכי דין שמייצגים את החלאות.

אגב, אני שמח לראות את הדיון באשכול החשוב הזה, זה מראה על אכפתיות ועל כך שנושא האלימות לא פחות משמעותי מאיראן ומצוקת הדיור.
הייתי מציע למנהלים לשנות את כותרת האשכול בהתאם לאקטואליה (החלאה הורשע ברצח וקיבל עונש)

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 12-03-2014 בשעה 12:20.
ישן 12-03-2014, 12:36
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הכל אולי נכון כשמדובר בבני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
הכל אולי נכון כשמדובר בבני נוער ובמשהו מתוכנן מראש (אפילו אם האובייקט לא היה מתוכנן מראש).
זה עדיין לא המרכיב העיקרי ברציחות בעזרת נשק קר.

יש לך סטטיסטיקות בנושא? כי אני לא מצאתי.

אני מניח שהשימוש בנשק קר אחר נעשה תוך כדי תגרה ותפיסת חפץ מכל הבא ליד (נשק קר) על מנת לסיים את האירוע.
בעוד שהסכין היא לא "מכל הבא ליד" אלא היתה אצל הדוקר לפני האירוע - זו תופעת הסכינאות, לצאת מהבית עם סכין!
קרא כתבה כאן

שורה תחתונה: סכין היא חפץ דומם כמו שטלפון הוא חפץ דומם, ההבדל הוא במשמעות שהמועדים לדקירות נותנים לסכין, לא חושב שישנו חפץ אחר שמקבל מהם משמעות כזו - זה הייחוד של הסכין.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:11

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר