לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-06-2012, 10:43
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "נהג בלי רישיון, פגע בתינוקת, הותיר אותה משותקת ונמלט. פסק הדין? 4 חודשים"

רק תיזכורת מי זה סגל(ידעתי שהשם הזה מוכר)..
זה אותו השופט שניהל את המשפט כנגד טטיאנה סוסקין.

ציטוט:
.אנו כשופטים בהחלט מודעים לרגישות הציבורית העצומה בקרב החברה המוסלמית בעולם כולו.....משא זכרוננו הטרי מתוצרי הלוואי של מעשי הנאשמת עומדים איפה לנגד עינינו.. לקח הזלזול והפוגענות בבני דת אחרת אם לא יוקע על ידנו באופן נחרץ עלול להוביל לתוצאות חמורות ביותר.... לסברתי הפוטנציאל ההרסני שלהם אינו טעון הוכחה .

הבחור ממש פילוסוף\פסיכולוג\עורך-דין.. אבל עושה רושם שבכל זאת חסרים לבחור כמה דברים, יכולת שיקול הדעת, הוגנות, יכולת הפרדה(אפילו בסיסית) בין פוליטיקה למשפט גרידא, בקיצור כל תכונה שנדרשת משופט.. פשוט בזיון למערכת המשפטית.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 04-06-2012 בשעה 10:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-06-2012, 22:00
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הייתי כותב איזו בדיחה על הצעיר הלא "צעיר", אבל הנושא עצוב ומרגיז מדי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "נהג בלי רישיון, פגע בתינוקת, הותיר אותה משותקת ונמלט. פסק הדין? 4 חודשים"

לא יודע אפילו ממה להתחיל,
מהטרגדיה הנוראה לילדה הפעוטה ולמשפחתה? מכך שקשה להחזיק את הדמעות כשקוראים מה עבר על ילדה כל כך קטנה עד היום?
מזה שההורים מפגינים אצילות נפש של ממש?
או שמא מהעונש המזעזע בקלותו של הנהג? נוסע לו בחור בלי רשיון נהיגה (הווה אומר, איש לא פיקח על המידה שבה הוא מסוגל לשלוט ברכב אומ מתמצא בחוקי התנועה), נוהג "בחוסר זהירות" (לא יודע מה הכוונה, אבל כל מי שמגיע בכלל למצב שהוא דורס פעוט נוהג בחוסר זהירות), ואחרי התאונה אומנם מזעיק עזרה (נקודת זכות בודדת) אבל מתחמק מלקיחת אחריות ומנסה להימלט מאימת הדין. ומסתבר שהוא לא היה צריך להימלט כי הדין לא מעורר שום אימה. הבחור נורא סובל רגשית ובכלל ההתקשרות שלו לכוחות ההצלה מעלה אותו למדרגת חצי קדוש (והוא גם לובש את תחפושת היהודי המאמין בשלמותה) אז אפשר להסתפק בארבעה חודשים בכלא ובקנס בסכום עצום של 5000 ש"ח, שזה מספיק בערך למשכורת של סייעת לחודש לילדה. ובכלל, היות והוא באמת באמת במצוקה, צריך גם לאפשר לו לעלות מחדש על רכב עוד 5 שנים.
ישן 04-06-2012, 23:04
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הייתי כותב איזו בדיחה על הצעיר הלא "צעיר", אבל הנושא עצוב ומרגיז מדי"

אני הייתי מתבייש לכתוב גזר דין שכזה, גם אם היו נותנים לי ערמה נאה של שוחד ביד.. כנראה שלשופט הזה אין גבולות. אתה רק לפני כמה ימים הצדקת החלטה אחרת של שופט זה(בטענה שזריקת האבן מצדיקה את הגזר דין), עכשיו "תביט לי בעניים", ותגיד שדעותיו הפולטים של השופט הזה לא הורידו אותו לגמרי מדעתו, אני לא רואה שום הסבר המניח את הדעת לחוסר אמות המידה בין פסקי הדין של הנ"ל, ומחיפוש קצר על פסקי דין האחרים שיצאו מבית מדרשו הריח אף ממשיך ומתחזק. השופט הזה גורם לי לחוסר נחת, בוז ושאת נפש ממערכת המשפטית בישראל.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 04-06-2012 בשעה 23:11.
ישן 04-06-2012, 23:35
מנהל

קודם כל, אני ממש לא הצדקתי את גזר הדין שלו במקרה סוסקין. להיפך
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני הייתי מתבייש לכתוב גזר..."

אני רק ציינתי שבניגוד למה שהרוב חושבים (גם אני עד לאותו רגע קראתי את גזר הדין) היא הורשעה גם ביידוי אבנים על רכב נוסע. אני חושב שבכל מקרה גזר הדין שלה היה מוגזם יחסית לענישה המקובלת בישראל (שהיא כמובן נמוכה מאוד). יחד עם זאת, ניראה לי שהלשכת אבן על אוטו נוסע היא לא פחות מנסיון לרצח (וניראה לי שהיית מסכים אילו היינו מדברים על מיידה אבנים ערבי) בעוד שהריגה/גרימת פציעה חמורה בכביש היא אומנם דבר מזעזע אבל בכל זאת עדיין תאונה. והבחור במקרה דנן בכל זאת לא נהג מסומם או שיכור. רוצה לומר, אם חייבים להשוות בין המקרים הרי שמבחינת כוונת העבריין, מקרה סוסקין הוא חמור יותר.
גזר הדין של הדורס הוא אבסורדי בלי שום קשר לעמדה פוליטית. לא ברור לי איזה דיעות פוליטיות יכולות להסביר ענישה מקלה כזו, כאשר הן העבריין והן הקורבן הם יהודיים. ואולי אתה חושב שהוא כל כך שונא יהודים דתיים שהוא רוצה לתגמל על פגיעה בהם?
לא שאני חושב שהרתעה תבוא מענישה מחמירה על עבריינים כאלו, כי מה שיגרום לנהג להוריד את הרגל מהגז או לא לנהוג שיכור זה לא הענישה של זה שגרם לתאונה (הרי "אני נהג מצוין ובשליטה מלאה, לי זה לא יקרה") אלא לזה שנתפס מבלי שגרם תאונה ("אם יתפוס אותי שוטר ישללו לי את הרשיון ויזרקו אותי לכלא. עדיף להוריד את הרגל מהגז"). אבל, צדק צריך להעשות וצדק צריך להראות והעונש במקרה דנן הוא ההיפך מעשיית צדק.
ישן 04-06-2012, 23:48
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "קודם כל, אני ממש לא הצדקתי את גזר הדין שלו במקרה סוסקין. להיפך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
והבחור במקרה דנן בכל זאת לא נהג מסומם או שיכור. רוצה לומר, אם חייבים להשוות בין המקרים הרי שמבחינת כוונת העבריין, מקרה סוסקין הוא חמור יותר.

קגנס, נדיר שאינני מסכים עימך על דברים עקרוניים, אבל אני מוצא את האמירה הזו מקוממת. המקרה הזו חמור מאוד מכיוון שהדורס היה חסר רישיון. הדורס ידע שאין לו ההכשרה הנדרשת כחוק על מנת לנהוג בבטחה ולמרות זאת בחר לקחת רכב באופן בלתי חוקי. בנקודה זו, שבה התניע, שילב הילוך ויצא לדרך סיכן הדורס ביודעין את כל מי שהיה באיזור. הייתה לו הכוונה לעבור על החוק והוא עבר על החוק ובגלל זה הפך ילדה לנכה לכל החיים. זו לא תאונה ולא נעליים.

באותה המידה סוסקין יכולה לטעון שכוונתה הייתה לעשות ונדליזם (קרי להשחית את המכונית עליה השליכה אבן)

ישן 05-06-2012, 00:02
מנהל

עדיף שלא תסכים תמיד, כדי לא לעורר את חובבי הקונספירציות...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]והבחור במקרה דנן..."

תיראה, יש מן הצדק בדבריך, ועדיין ניראה לי שלהשלכת אבן על רכב נוסע יכולה להיות רק תוצאה אחת-פגיעה ברכב או בנוסעיו. אין שום דרך הגיונית ליטעון שהייתה כוונה לונדליזם בלבד. זה גם בלי להניח שמי שזורק אבן על רכב נוסע חייב לקחת בחשבון שזה עלול לגרום למוות בגלל האימפקט הגבוה שנוצר מפגיעת 2 העצמים הנעים, וכמובן גם בגלל שזה עלול לגרור איבוד שליטה על הרכב והתרסקות.
מי שנוסע ברכב ודורס ילדה ברוב רובם של המקרים לא התכוון לפגוע בה או באף אחד אחר. הוא נהג ברשלנות (וזה מספיק בשביל לשים אותו עשרים שנה בכלא) אבל אין יסוד של כוונה להזיק. ולדעתי, היסוד של כן או לא כוונה להזיק הוא חשוב מאוד. זה מבדיל (להבדיל) בין חייל שיורה טיל על מחבל שנמצא בשטח הומה אדם ופוגע והורג עוברי אורח (טענות מקובלות נגד צה"ל כשיש סיכול ממוקד בשטח בנוי ונפגעים עוברי אורח) ובין מי שמטמין פצצה באוטובוס. הראשון אולי התרשל (במקרה הזה-אין בדרך כלל אפילו רשלנות אלא הכרח מבצעי אבל לצורך העניין) אבל השני פגע, או ניסה לפגוע, בכוונת מכוון.
ישן 05-06-2012, 00:32
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אם אתה לא מסוגל למצוא דרך..."

צחוק או לא אדון רוג,היום אם רוצים לחסל אותך הכי פשוט לרצוח אותך עם רכב בגלל אותם שופטים אלא אם אתה מקורב לשופט,שר או ח"כ ואז השופט פוסק את העונש הכי חמור ולא משנה מי יושב מי יושב בועדה לבחירת שופטים.

השופט הזה הייתי כשר המשפטים מעמיד אותו לדין ומעיף אותו ממערכת השפט ומעמיד אותו למשפט פלילי בעצמו ומכניס אותו לכלא לכמה שנים טובות,כי אם זה היה הבן שלו שופט אחר היה גוזר על הדורס הבורח את העונש הכי חמור שיש בחוק וגם אתה וגם קגנס.

על זריקת נעל נתנו לאדם 3 שנים... איפה הצדק כאן? 4 חודשיים והוא בחוץ שהוא גמר לילדה הזו את החיים.

אני גם ארשום לך מקרים בהם השופטים נהגו כחוק בתאונות דרכים, הבן של חשין והמקורב לאלי ישי,בשני המקרים האלה השופטים שכחו להיות טובי לב והלכו לפי החוק!
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 05-06-2012 בשעה 00:35.
ישן 05-06-2012, 06:28
מנהל

וואלה? מרץ אחראית לענישה המקלה? משה דרורי, למשל, זה מרץ?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "גישות ליברליות לענישה המבכרות..."

השופט הנכבד משה דרורי, מישהו שהרקע שלו ממש לא מלמד על קירבה למר"ץ, בחר להמנע מהרשעה כלפי אברך שדרס קופאית ממוצא אתיופי. למה? כי הרשעה תחבל לו בסיכויים להתמנות כדיין. בית המשפט העליון, אותו סניף של מר"צ, קיבל את ערעור המדינה בעליון וביטל את הפסיקה המגוחכת. אחד מחבריו, דנציגר, קבע שמדובר היה במידת רחמים מוגזמת.
אז תגיד לי, מה הקשר למר"צ? הענישה במדינת ישראל הייתה סלחנית הרבה לפני שמר"צ באה לעולם. עונש המוות בוטל, מאסר עולם היה מכסימום 15 שנה וכו'.
שום קשר בין הענישה החלשה ובין מר"צ או גישות "ליברליות". הלחץ לענישה מופחתת בישראל מגיע לעיתים קרובות מקבוצות שרחוקות מאוד מלהיקרא "ליברליות". רמז: מי הציעו קיצור עונשים לא רק בשליש אלא בחצי?
רמז: לא מר"צ.
ישן 05-06-2012, 19:49
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "שרוקי, אני מצטער, אתה מתחמק..."

אין ממש קשר בין מדינות מרקסיסטיות לבין ליברליזם... מבחינה חברתית המדינות הללו דווקא די שמרניות (ענישה וכליאה, יחס להומוסקסואלים למרות חילוניות המדינה ועוד).
אתה שוב מדבר על מפלגות שמאל כמו הברווז רק שאני לא ממש מבין איפה כתבתי מפלגה, כנסת, פרלמנט או פוליטיקה. אני מדבר על ליברלים, על אידיאולוגיה.

זה כמו שאני אגיד שקפיטליזם הוא אידיאולוגיה ימנית אבל אתה תגיד לי שנתניהו מעלה מיסים. אני לא הזכרתי את נתניהו, דיברתי על אידיאולוגיה נטו. ואם נלך למקום שאתה מכיר די טוב- מאיפה מגיעה ההתנגדות לעונש מוות ולנשיאת נשק בארה"ב? וההתנגדות למהגרים? מהשמרנים או מהליברלים? איך הענישה במדינות מערב אירופה הנאורות והליברליות? להזכיר לך שהרוצח מנורווגיה למשל עשוי לקבל 21 שנה בלבד ללא חפיפה בין עונשים בכלא שנראה כמו צימר? או היעדרו של עונש המוות באזור?

אז נכון, זה לא שחברי מרצ ישבו בבית המשפט, אבל האידיאולוגיה הזאת מתאימה הרבה יותר לחברי מרצ מאשר לחברי מפלגות ימין (להוציא גיס חמישי כמו נסיכי הליכוד) והדתיים/חרדים.

ישן 05-06-2012, 20:14
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אין ממש קשר בין מדינות..."

בהכל אתה צודק, יש רק בעיה אחת...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
שוב השופטים הוכיחו שהם סניף של מר"צ שנותן לפשע לחגוג.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
ואיך כל זה קשור למר"צ?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תגובתך לשאלתי שלי
גישות ליברליות לענישה המבכרות שיקום על פניה...

אם היה לינוקס אומר "זה הכל הפאקינג ליברלים אשמים" ניחא. אם הייתי אומר "זה לא הפאקינג ליברלים אשמים", ניחא. אבל הוא הטיל את האשם במר"צ (שלמרות כל עוונותיה האחרים, לא היא אשמה במקרה זה). אתה הפנית את זה לליברלים בכלל (ועל זה אני מסכים) אבל אתה לא יכול להאשים את מר"צ על מה שלא עשתה. הויכוח איננו האם הליברליזציה וה"הומניזציה" קשורות לענישה המגוחכת אלא האם מר"צ קשורה... והיא לא.

ישן 05-06-2012, 20:17

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בהכל אתה צודק, יש רק בעיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אז נכון, זה לא שחברי מרצ ישבו בבית המשפט, אבל האידיאולוגיה הזאת מתאימה הרבה יותר לחברי מרצ מאשר לחברי מפלגות ימין (להוציא גיס חמישי כמו נסיכי הליכוד) והדתיים/חרדים.

אוקי? אני לא מאשים את גלאון והורוביץ, אלא את האידיאולוגיה. אם אני מאשים את החרדים בפרזיטיות, אז לא משנה שרוב חברי הכנסת של ש,ס עשו צבא, כי אני מאשים את האידיאולוגיה. אם אני מאשים את הערבים שהם עובדים בשחור, אז לא משנה שחברי הכנסת הערבים מן הסתם לא עובדים בשחור, כי אני מאשים את האידיאולוגיה.

ישן 05-06-2012, 20:52
מנהל

זאת לא סוגיה של סלחנות אלא של יעילות ואחריות אישית!
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה מספיק ליברליזציה..."

מדוע ששימוש בסמים יהווה עבירה על החוק? האם אין זה עניינו של האדם הבוגר אם לקחת סמים או לא? מה ההבדל בין זה ובין אלכוהול? כליברטן, אתה אמור לתמוך בעמדה הזו. מעבר לעניין העקרוני, יש הרבה טיעונים ענייניים לפיהם המלחמה בסמים מזיקה יותר מאשר מועילה. קודם כל, אתה הופך את ציבור המשתמשים הרחב לעבריינים. שנית, אתה יוצר באופן מלאכותי עלייה ניכרת במחיר הסם שמלווה בחוסר פיקוח על איכותו. התוצאה? הנרקומנים פונים לפשיעה על מנת לממן את ההתמכרות היקרה עד מאוד (הם ממילא עבריינים אז הפניה לפשע הופכת פשוטה עוד יותר) ואז אתה מקבל זנות, סחר בסמים, מוות משימוש בסם לא נקי או במינון יתר יחסי, שלא לדבר על עבירות רכוש ופגיעה בנפש שנלווית לכך לעיתים. ועוד לא נכנסנו לעניין של הנזקים שנגרמים סביב הסחר בסמים והמאפיות שמתעסקות בזה.
אין שום טעם להכניס משתמש לכלא רק כי הוא משתמש. אתה סתם מוסיף עלות למשלם המיסים ולא מועיל בכלום. בטח לא למשתמש. כשהמשתמש בחוץ הוא יכול לעבוד ולהתפרנס כמו כל אחד. יש דוגמאות היסטוריות למקומות שבהם שימוש באופיאטים היה חופשי והרבה מכורים בסך הכל חיו חיים נורמאלים לגמרי. דוגמא אחרת היא האלכוהוליסטים שמסוגלים בסך הכל לתפקד נורמאלי בעבודה.
שלא לדבר על זה שאם במקום להכניס את המכור לכלא תאפשר לו גמילה או קבלה של הסם באופן חוקי ותחת פיקוח, החברה ככלל תצא נשכרת מזה ולא רק המכור.
ישן 05-06-2012, 21:45
מנהל

זה נכון דווקא לסמים קשים
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה היה אולי נכון ביחס..."

עזוב אותי מחמלה, זה לא קשור לעניין.
קודם כל מה זה "מילא" לא לכלוא אותם. מה פיתאום לכלוא מישהו שעושה משהו שלא פוגע באיש אלא רק בעצמו (וגם זה לא תמיד)? אולי לכלוא גם אכלני יתר? בתור ליברטן, אני לא מבין מאיפה מגיעה הגישה הזאת. ואגב-לא. רוב הסמים הקשים לא גורמים ישירות לאלימות או עבריינות. העבריינות מגיעה כשהמכור לא יכול לממן לעצמו את ההתמכרות היקרה.
לגבי "למה שאני אשלם על זה" ו"זובי": אתה צריך לחשוב ככלכלן לא כמישהו שחושב שמהכורים הם נורא לא בסדר. גמילה מוצלחת או היתר לשימוש כרוני בסם בפיקוח (והעלות של רוב הסמים היא למעשה אפסית) זולים כמה וכמה מונים לחברה מאשר כליאה של הנרקומנים או ההפסד הכספי הניכר שיש למדינה מאלה שנמצאים בחוץ ומבצעים פשעים (עבירות רכוש, רצח וכו' עולים לך הרבה כסף באופן ישיר ועקיף) ולא עובדים. שלא לדבר על זה שהמכור הלא מטופל בדרך כלל ידרדר מבחינה בריאותית והנטל הזה גם כן בסוף ייפול על מישהו.
התמכרות זו מחלה או מצב בריאותי. המכור לא אשם במצבו יותר מזה שעבר תאונת דרכים בגלל חוסר זהירות, הגיע למשקל יתר (ומתוך כך לסוכרת ומחלות לב) או עישן. כנ"ל עוד הרבה מקרים. לגבי זה שהחברה מסבסדת את הטיפול בהם אתה גם אומר "זובי"?
ישן 05-06-2012, 21:55

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה נכון דווקא לסמים קשים"

אמרתי מילא לא לכלוא אותם, אם אתה כבר מכניס ליברטריאניזם, סבבה, שיזריקו בבית. אבל שייחנקו בעצמם עם הסמים. איך אתה מקשר ליברטריאניזם עם מימון אחרים? ואם הוא מדרדר בריאותית? בעיה שלו, אם יש לו ביטוח בריאות אז בכבוד. אם לא- אני לא מתכוון לממן אותו. וכן, אני גם לא רוצה לממן מעשנים, שמנים, או נהגים פרועים שהתהפכו עם האוטו ועכשיו הם נכים. יש גבול לשוד ולגזל. שיפלו על המשפחה שלהם, או על עמותה שתסכים לעזור להם.
אגב, תפסת אותי ביום לא טוב, יום קבלת תלוש השכר. כל פעם שאני רואה שמס ההכנסה הגבוה שאני משלם עדיין לא מגיע למס הבריאות והביטוח הלאומי שלי, אני מתחרפן עוד יותר. כי אלו נטו הולכים לבטלנים (חלקו הגדול של המס בכל אופן) וחסרי אחריות.

אז לשאלתך, כן, אני אומר "זובי" על עוד הרבה מקרים. אבל זה בסדר, המדינה אמרה לי זובי הרבה לפני כן ובכמות הרבה יותר גדולה, כשהתחילה לקחת לי מספר בן ארבע ספרות כל חודש.

אין שום חמלה כשאתה כופה אותה. חמלה אמיתית באה מרצון. כמו התנדבות. אם אתה מכריח אותי לתרום למישהו אז לא באמת תרמתי, נשדדתי. ואם אתה מכריח אותי להתנדב, לא התנדבתי, נשלחתי.

ושמע, נכתבו הרבה דברים אווילים למדי בפורום הזה, אבל לכתוב שהתמכרות לסמים קשים היא מחלה? כי בא חיידק והזריק למישהו הרואין בכוח בסמטה חשוכה (הקרדיט לאיזה סטנדאפיסט שראיתי)? מישהו דחף קראק לאדם בריא ואמר לו "תעשן או שאני הורג אותך"?

ישן 05-06-2012, 22:41
מנהל

התמכרות היא מחלה
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אמרתי מילא לא לכלוא אותם, אם..."

גם אם תזריק לעצמך נגיפי איידס ותהפוך חולה, עדיין איידס יהיה מחלה.
המוח של המכור משתנה באופן דרסטי. זאת עובדה מדעית שמגובה באין סוף מחקרים.גם שלי, אגב. לכתוב שזה "אווילי" מלמד בעיקר על בורות בנושא. אתה יכול להגיד שהמכור אשם בזה שחלה, אבל כאמור, יש הרבה מחלות ומצבים פיזיים קשים שמקורם בהתנהגות של האדם.
אתה לא חייב לממן אף אחד, אבל אתה מתעלם מכל מה שכתבתי לגבי זה שבסופו של דבר זה אינטרס שלך שהמכור או ייגמל או יקבל טיפול כרוני. האופציות האלו זולות בהרבה עבורך מכליאה או התעלמות. אפילו אם נניח שתיתן להם להרקב ולא תוציא שקל עליהם. עדיין העלות של מעשי פשע שהם יעשו כדי לממן את צריכת הסם תיפול עליך, בין אם כי יגנבו לך את האוטו, בין אם כי יפרצו לבית של דודתך המבוגרת ישדדו ויתעללו בה נוראות, ובין אם אתה תיאלץ לשם עלויות ביטוח גבוהות בהרבה+על ביטחון פנים בגלל אותה עבריינות מוגברת. במצב הקיים, אתה צריך לשלם גם על כליאה של עברייני סמים, גם על תוצאות ההתמכרות של אלו שאינם בכלא וגם על המשאבים האדירים שהמשטרה משקיעה בלחימה בסמים ופשיעה הקשורה בסחר בסמים. אני מציע לך אלטרנטיבה זולה בהרבה.
ותפסתי אותך ביום לא טוב? יש לי קרוב משפחה, איש עשיר מאוד שבנה את עצמו מאפס. הוא אמר לי פעם כשקיטרתי על ענייני מס: "אני מאחל לך שתמיד תשלם הרבה מיסים". זה גם מה שאני מאחל לך. ואגב, המיסים שלך מממנים לא רק את "אוכלי החינם" אלא גם את הצבא, המשטרה, תשתיות התחבורה, מערכת החינוך וכו'. לדעתי, רוב הכסף שאתה משלם הולך לאותן הוצאות שהן הכרחיות.
ישן 06-06-2012, 18:17

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "התמכרות היא מחלה"

מי שמזריק לעצמו איידס הוא כמובן אידיוט גמור. ומי שמזריק לעצמו הירואין הוא טיפש לא פחות.
וגם הבחור הזה, שהסניף דבק מגע ועכשיו הוא משותק, הוא אידיוט לא קטן. ובאמת שלא מעניין אותי שהיה לו רע בחיים.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4238520,00.html

זה שאדם התמכר להירואין זה עצוב, אבל זה שהוא הזריק את זה לעצמו בכוונה זה טמטום טהור, איך שלא תסובב את זה.
ותגיד לי אתה- עם כל מכוני הגמילה ותחליפי הסם, נרקומנים באמת משתקמים והופכים לאזרחים מועילים? לא.
והאיום בעליה באלימות אינו תקף פה. גם אם אהפוך את ההימורים לחוקיים ומאות ואלפי עבריינים יישארו מובטלים עשוי להעלות את אחוז הפשע כדי שיהיה להם מה לאכול. אז?
אני לא יכול לתמוך פה בחיסול אלמנטים כאלו בחברה (חיסול פיזי..) כי זה לא נשמע טוב, ולא ממש מוסרי. אבל אני בטח לא צריך לתמוך באותם האלמנטים.

לגבי המס- שים לב שכתבתי שתשלומי ביטוח לאומי ומס בריאות גבוהים יותר ממס ההכנסה שלי. לא יודע איך זה בבריאות, אבל דמי ביטוח לאומי הולכים לביטוח לאומי ולא למדינה. כלומר הולכים ישירות לפרזיטים, עצלנים ולא אחראים.

ישן 06-06-2012, 23:38
מנהל

גם מי שאוכל ברמה שמביאה אותו ל-120 קילו הוא אידיוט
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מי שמזריק לעצמו איידס הוא..."

גם מי שמעשן. שנוסע באוטו מאה קמ"ש בתנאים שבהם גם 80 זה הרבה, וכו' וכו'. אתה בטוח שכל ההתנהגויות שלך חכמות בכל מה שקשור להשלכות בריאותיות?
וכל זה גם לא רלוונטי לטיעון המרכזי שלי. אתה לא חייב לרחם על אף אחד, אבל לטובתך שלך עדיף לטפל בנרקומנים בדרכים שציינתי-גמילה או מתן הסם בפיקוח. אני חוזר וכותב שזה בסיכום הכללי זול בהרבה מהעלויות השונות של המדיניות הנוכחית-כולל פשיעה וכליאה. הבעיה היא שכל כך קשה לך לקבל את הרעיון של לעזור בצורה זו למי שהביא את זה על עצמו, שאתה מוכן לנהוג באופן לא רציונלי-קרי נגד השיקול הקר של רווח מול תועלת. יש כמובן את האופציה הפשוטה והזולה יותר של חיסול פיזי. ואם זו הדרך שאתה רוצה לבחור בה...
לגבי ביטוח לאומי-אני תוהה (לא יודע) כמה היה עולה לך ביטוח פרטי למקרה של אובדן כושר השתכרות, כולל הזדקנות.
ישן 07-06-2012, 18:36

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "גם מי שאוכל ברמה שמביאה אותו ל-120 קילו הוא אידיוט"

אתה רק מחזק את דעתי. ביטוח בריאות למעשן שמן צריך להיות יקר יותר לאדם רזה שלא מעשן. ככה עושים בביטוחים הפרטיים, ממלאים הצהרת בריאות. בניגוד למחלות גנטיות למיניהן בהן המבוטח לא יכול להשפיע על האם יקבל מחלה או לא, מקרים כמו עישון והשמנת יתר שאינה כתוצאה ממחלה (כמו בעיות בתריס וכו') צריכים לזכות אותך בפרמיה גבוהה יותר.
לגבי הרכב- אני מזכיר לך שביטוח רכב לנהג פרוע עולה יקר יותר מלנהג זהיר. וכך צריך להיות.

לגבי נרקומנים- השבתי לך שאני ממש לא חושב שזול יותר לטפל בהם ולסמם אותם במקום סימום עצמי, היות וא'- חלקם ימותו, ב'- מחיר הסם עצמו יהיה זול עקב הסרת האיסור על השימוש בו (מה שטענת בעצמך על גראס). אני לא רואה עכשיו למשל ירידה בפשיעה של נרקומנים כי יש תחנות אדולן. ואתה?

לגבי ביטוח לאומי- אני ממש לא סומך על ביטוח לאומי והאמת שקצבת הזקנה שאקבל מהם היא חסרת משמעות- פחות מאלפיים ש"ח. זאת הסיבה שיש לי מכשיר פנסיוני שמבטיח לי ביטוח אובדן כושר עבודה, קצבת זקנה, ואפילו תשלום ליורשים במקרה מוות. בנוסף אני מפריש כל חודש לקופת גמל באופן עצמאי כדי לקבל קצבת זקנה גבוהה יותר, מכיוון שאני יודע לדאוג לטווח הרחוק. הכספים המופרשים כל חודש מושקעים באפיק שאני בחרתי ולא יושבים בעו"ש של ביטוח לאומי.

ואם נדייק- ביטוח לאומי אינו ביטוח, הוא מס. אם כל אחד מפריש לפי אחוז מהמשכורת אבל הקצבה שווה לכולם זה לא ביטוח.

ישן 07-06-2012, 19:13
מנהל

בארה"ב ככה זה באמת בביטוח בריאות וביטוח חיים. הבעיה היא שלא רק מעשן משלם יותר
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה רק מחזק את דעתי. ביטוח..."

גם מי שמבקש להיות מבוטח ויש לו "מצב מקדים" כלשהו (כולל פגם גנטי), יצטרך לשלם פרמיה גבוהה יותר אם בכלל יסכימו לבטח אותו. הכרתי אנשים כאלה ובסופו של דבר עול הטיפול בהם נפל על המדינה. הטיעון הוא שחברת הביטוח היה עסק לכל דבר וכמו שלא הגיוני לבקש ביטוח מקיף לאותו אחרי שעבר תאונה (ואז לדרוש מחברת הביטוח לממן את התיקון) ככה לא הגיוני לדרוש מחברת ביטוח לממן מישהו שכבר מגיע עם בעיה. זאת הייתה אחת הבעיות הנפיצות עם מצב מערכת הבריאות בארה"ב וסיבה מרכזית לנסיון להכיל מעין חוק בריאות ממלכתי (גרוע, יש לומר).
אתה מדבר על מצב שבו המדינה כן קובעת רגולציה-מכריחה חברות ביטוח פרטיות לבטח אנשים שמגיעים עם בעיות. המשמעות היא שחברת הביטוח תגלגל את העלויות הנוספות לכלל המבוטחים. ובארה"ב הביטוח הרפואי כבר עכשיו יקר להחריד, ואוי לך אם העבודה לא ממנת לך את זה.
לגבי נרקומנים-אי טיפול בהם ייצור בעיות שיתגלגלו גם עליך. אין מה לעשות, מי שמפיץ איידס או צהבת זיהומית עלול להדביק גם אותך. עם זאת, ככלל אתה צודק. מזווית ראיה כלכלית נטו, לגליזציה מוחלטת שתיגרום להורדה דרסטית במחיר הסם באמת תוריד עלויות שכרוכות בפשע כי פחות נרקומנים יגיעו לזה. יחד עם זאת, יש מפגעים קשים שכאמור ימשיכו להיות. לכן אני חושב שבכל זאת טוב יהיה לטפל בנרקומנים. זה לא ייצא יקר במיוחד-אין לי תחשיב אבל בלי ספק טיפול בחולה איידס גוזל משאבים מהחברה יותר מכמות של נרקומנים שמקבלים טיפול. וכמובן, נרקומן שנוהג ברכב וגורם תאונות וכו'.
אני לא יודע אם תחנות "אדולן" (מתדון) מורידות פשיעה של נרקומנים כי אין לי נתונים. אני מעריך שבלי אדולן הנרקומן יפשע יותר. ובכל מקרה האדולן איננו טיפול אפקטיבי לחלק גדול מהנרקומנים שמכורים לאופיאטים, וודאי לא לאלו שמכורים לסמים אחרים כמו קוקאין או מת'.
למה ביטוח לאומי איננו ביטוח? לפחות לגבי שכירים, קיצבת האבטלה שתקבל גם תהיה יחסית למשכורת שלך-קרי, למה ששילמת. לגבי עצמאים-כאן יש עוול גדול, או לפחות היה בזמנו.
ביטוח לאומי הוא לא תחליף לפנסיה או ביטוח חיים, אבל הוא בהחלט נותן לך איזו רשת ביטחון בסיסית שביום מן הימים עשויה להתגלות כקריטית. בניגוד לחברות ביטוח פרטיות והשקעות למיניהן, לביטוח הלאומי יש את הגב של המדינה ואותה רשת ביטחון היא הכי קרובה לוודאות שיש.
וחוץ מזה, אני כן בעד חמלה, מאמין שעל ידי עזרה לחלשים אני עשוי בסופו של דבר לעזור לעצמי כי הבחור שצריך עזרה כדי לשרוד תיכון עוד עשוי להתגלה כבעל פוטנציאל להיות העובד הכי טוב שלי וכו' וכו'. שמע, מדינת הרווחה לא צמחה סתם. הקפיטליסטים לא ויתרו סתם על יום עבודה ארוך, בריאות לכל וכו'. הם ידעו שאם אתה מקיים פערים גדולים מדי מול הנחשלים אתה מסכן את עצמך מולם. הקומוניסטים בהחלט עזרו להם להבין את זה...
ישן 05-06-2012, 21:53
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
תסלח לי שאני מתייחס רק לחלקיק מדבריך, אבל:
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זאת לא סוגיה של סלחנות אלא של יעילות ואחריות אישית!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
מה ההבדל בין זה ובין אלכוהול?

מצחיקה אותי ההשוואה הזו שאני שומע לא מעט מחברים שמעשנים/עישנו מריחואנה, "האלכוהול ממכר ומסוכן אבל עדיין חוקי, אז למה לא גם מריחואנה" - על תשובה כזו אני בד"כ עונה בלשאול האם הם רוצים לאסור את שתיית האלכוהול בתור נקמנות? כי מדברים אלה ניתן להסיק שאם האלכוהול היה גם כן הופך ללא חוקי, אז הם היו תומכים בהמשך האיסור על שימוש במריחואנה...
כמובן אני גם מוסיף שזה שהאלכוהול מסוכן אך חוקי זו לא סיבה להתיר עוד "רעה חולה" בדמות המריחואנה, כי זה בוודאי שלא ישפר את המצב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 05-06-2012, 22:47
מנהל

הנקודה היא שאין הגיון באיסור על שימוש בסמים
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "תסלח לי שאני מתייחס רק לחלקיק מדבריך, אבל:"

הסיבה היחידה שאלכוהול הוא חוקי היא היסטורית/מסורתית. אלכוהול הוא סם ממכר ומסוכן בהרבה מכמעט כל סם אחר, בוודאי ממריחואנה. מעבר להיותו ממכר מאוד ומזיק מאוד לבריאות (לא רק לכבד אלא גם למוח), האלכוהול הוא מהסמים הבודדים שאשכרה גורר אלימות ותקיפות מיניות באופן הישיר ביותר. האלכוהול גם אחראי לחלק ניכר מתאונות הדרכים בעולם. אין שום הגיון בהתרת האלכוהול ואיסור על מריחואנה. היות ולדעתי האיסור מזיק יותר משהוא מועיל, והדבר הוכח כשניסו לאסור אלכוהול בארה"ב, המסקנה היא שכל הסמים, או כמעט כולם צריכים להיות חוקיים במידה זו או אחרת.
ישן 05-06-2012, 23:02
מנהל

מזמן לא נקלתי בערימה של כל כך הרבה קלישאות לא נכונות
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אלכוהול לא גורם..."

כמובן שאלכוהול גורם לאלימות. אין כמעט מישהו שיחלוק על זה. השאלה היחידה היא מדוע אלכוהול מעודד אלימות.
הבעיה איננה אם אלו שיודעים לשתות במידה אלא אם הרבים ששותים לשוכרה ונכנסים לקטטות. אני כבר לא מדבר על השכיחות הגבוהה של אלכוהוליזם בקרב גברים שמבצעים מעשי תקיפה מינית בתוך המשפחה.
סמים אחרים לא גורמים לזנות, רצח וכו'. מה שגורם לכך הוא האיסור על הסם אשר הופך את השימוש בו ללא חוקי ואת הסם עצמו ליקר מאוד .כתוצאה מכך המכור יכול לממן את המנה הבאה רק דרך מעשי פשע. במקומות שבהם הרואין היה חוקי הוא לא היה מעורב בפשיעה והמכורים חיו חיים נורמאלים כולל עבודה. מצד שני, כאשר אלוכוהול היה לא חוקי, זה נתן דחיפה עצומה לפשע המאורגן.
קנאביס לא מסוכן לציבור בשום צורה, למעט אולי אם נוהגים תחת השפעה. הנזק שלו לרוב האנשים מינורי בהשוואה לזה של אלכוהול, אם כי יש מיעוט שיכול להגיב לו רע מאוד. לכן אני גם לא ממש ממליץ עליו או על שום סם משנה תודעה אחר.
ישן 05-06-2012, 23:14

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מזמן לא נקלתי בערימה של כל כך הרבה קלישאות לא נכונות"

יש הבדל בין צריכה של אלכוהול לבין הצריכה של אלכוהול עליה אתה מדבר.
אם אתה שותה בשביל להיות שיכור ולא זוכר כבר מה אתה עושה זה רע,אבל היי אפשר להיות מכור גם לכדורים שרופא רושם לך. אולי תוציא מהחוק גם תרופות שעוזרות לאנשים להחלים או לחיות עם מחלה כרונית,כי זה יכול להיות ממכר? אתה מבין כמה בעיות יש בטיעון שלך להפוך את הקנאביס לחוקי?

רוב האנשים שותים בסבבה ולא נוהגים ולא הולכים מכות אלא כמה חברה שותים יחדיו בקבוק אחד וזהו וזה לא הופך אותם/ן לשיכורים אלא לצרכים שלא מסכנים אף אחד,ולכן אני לא רואה בעיה עם אלכוהול מעל גיל 18 או גיל 21.

הסמים אותם אתה רוצה להפוך לחוקיים ממכרים וגורמים לבעיות בחיי היום יום ולמקרי מוות רבים להזכירך בישראל,ארה"ב וכל שאר העולם.
ראיתי סיפור מצמרר על צעירה עם מראה טוב ממשפחה טובה בארה"ב עם עתיד מבטיח למדה בקול'ג ונסתה סמים קלים באופן לא חוקי עם שאר החברים במסיבות ומשם נפלה לקשים יותר לספק את הצורך להיות בהיי,והיום היא זונה ברחוב של כל מי שמשלם וגרה עם משהו שרק מנצל אותה מינית בלילות,אבל חייבת לממן את ההמכרות שלה לסם עליו אתה מגן ולא יכולה בלי הסם. אם תביט בתמונה שלה לפני ומצב שלה היום אתה לא תאמין מה הסם עשה לה לחיים ולבריאות.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 05-06-2012 בשעה 23:16.
ישן 06-06-2012, 01:26
מנהל

אלכוהול ממסטל. מה אתה רוצה יותר מזה?
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "יש הבדל בין צריכה של אלכוהול..."

לשאלתך-כן.כדורים בעלי פוטנציאל ממכר דורשים פרוצדורה מורכבת יחסית מהרופא והוא אמור לתת אותם במשורה. זה כולל אגב תרופות שהן על בסיס אופיאטי.כלומר, לא שונות בהרבה מהרואין (ההבדל העיקרי באופן לקיחת הסם ובמהירות שהוא יכול להיכנס למוח).
אנשים שותים אלכוהול כדי "להרגיש טוב". מאותה סיבה אנשים משנים גראס. בשני המקרים, אם האנשים יגזימו תהיה תוצאה קיצונית, רק שבמקרה האלכוהול התוצאה תהיה קשה יותר מכל הבחינות.
אתה עדיין לא מפנים-רוב הסמים לא גורמים בעיות מיוחדות, וודאי שלא יותר מאלכוהול. רוב הסמים גורמים מוות, פשע וכו' רק בגלל שהם אסורים-מה שיוצר שוק שחור שמייקר אותם מאוד ומרכז סביבו פשע רב. אפילו הרואין לא יהרוג אף אחד בדרך כלל, אבל כשהנרקומן לוקח אותו ללא פיקוח על המינון האמיתי (סוחר סמים X מוסיף לסם זבל ברמה מסוימת ושני זבל ברמה אחרת) הסיכוי למוות ממנת יתר גדל מאוד.
ותאמין לי שאני יודע בדיוק מה סמים יכולים לגרום. ראיתי אנשים נגמרים מזה. אבל האיסור החוקי כמו שהוא היום לא מונע את זה אלא רק מחמיר את הבעיה.
ישן 05-06-2012, 23:42
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אני לא יודע
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הנקודה היא שאין הגיון באיסור על שימוש בסמים"

אפשר להסתכל על מדינות בהן השימוש במריחואנה כן מותר בחוק (הולנד למשל, הדוגמא שמיד קופצת לראש) ולמה זה גרם - עובדה שבהולנד כרגע עסוקים בלנסות ולרדת מהעץ הזה של שימוש חוקי ומשיתים על השימוש עוד ועוד הגבלות, ככל הידוע לי.
אני מבין שתיאורטית מריחואנה היא לא סם מסוכן במיוחד (או שאולי כן? שכן הרבה מהמכורים לסמים קשים התחילו במריחואנה והגיעו לאן שהגיעו כי המריחואנה לא הספיקה להם יותר) אבל ההשלכות המעשיות של התרת סמים קלים (האם זו בכלל הגדרה נכונה? יש כזה דבר "סמים קלים"?) הן ככל הנראה הרבה יותר מסובכות מאשר ניתן להעריך בתיאוריה...

בכל מקרה, אני דווקא העליתי פה פעם את הרעיון שסמים קשים (הרואין, קוקאין) צריכים להיות מותרים בחוק ושיהיה ניתן לקנות אותם בבית המרקחת במרשם רופא, רק שעם המרשם ה"חולה" יצטרך לגשת גם לתוכנית גמילה ולהיות תחת מעקב רפואי. הסמים ייוצרו בפיקוח הממשלה ומחירם יהיה נמוך מאוד - דבר שישבור לחלוטין את השוק של הסמים הקשים ובתקווה בתוך כמה שנים יעלים כמעט לחלוטין את התופעה... תאר לך מה זה יעשה לטרור (למשל חיזבאללה, שמממן לא מעט מפעולותיו בכספי סמים) או לסוחרי הסמים בקולומביה ומקסיקו, אם תהיה תוכנית שכזו בארה"ב...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 06-06-2012, 01:33
מנהל

אני מסכים לגמרי עם הפיסקה השניה שלך
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני לא יודע"

ולגבי הראשונה-
ראה, כל הסמים בעייתיים ולכולם פוטנציאל לגרום נזק למוח,בייחוד לכאלו שבלי ידיעתם נוטים לכך. לכן אני לא ממליץ לקחת שום סם וגם לא לוקח בעצמי. הבעיה היא שאנשים משתמשים וישתמשו ובלתי אפשרי למנוע את זה לחלוטין. הנסיונות למנוע את זה דרך סנקציות בחוק גורמים יותר נזק מתועלת.
אבל,טוב שבעלת את הולנד כדוגמא כי יש לי סייג חשוב-אסור בשום אופן לקיים לגליזציה מלאה של שום סם בלי תיאום בינלאומי.הבעיה של הולנד היא שהיותה המדינה האירופאית היחידה שבה הקנביס חוקי גרמה לכך שכל ארחי פרחי בעולם שרוצה להתשמש חופשי חופשי הגיע לסם והארץ הפכה למין מרכז עולמי לסמים (כולל הלא חוקיים שם) ולעבריינים. לגליזציה תעבוד רק בהסכמה בינלאומית רחבה-רצוי דרך ארגון הבריאות העולמי.
ישן 06-06-2012, 11:20
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

מוסכם לגמרי, רק שאני בטוח שאתה מבין עד כמה בעייתי יהיה ליצור "הסכמה בינלאומית" כזו...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מסכים לגמרי עם הפיסקה השניה שלך"

בכלל, התרת השימוש בקנביס כנראה תוביל גם לעליה בצריכה של מוצרי טבק בכלל (עם כל תופעות הלוואי שבאות עם זה, כמו עישון פאסיבי וכו'), ולי אישית קשה מאוד יהיה להסכים עם זה במיוחד לאור העובדה שרק בזמן האחרון באמת מתחילים לטפל ולחוקק בנושא הזיהום הסביבתי שהעישון גורם...

ציטוט:

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 06-06-2012 בשעה 11:26.
ישן 06-06-2012, 02:37
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הנקודה היא שאין הגיון באיסור על שימוש בסמים"

הטענה לפיה אם אין יכולת פרקטית למנוע לא צריך להיות איסור היא פשוט שגויה.
במסגרת הקורס "כימיה אורגנית" למדתי איך לסנתז trinitrotoluene, או בשמו המוכר יותר - TNT - מחומרים שנמצאים בהישג יד כמו דשן לחקלאות ועוד כמה חומרים פשוטים.

עצם העובדה שלא ניתן למנוע ממני להכין חומר נפץ לא אומרת דבר לגבי האם המעשה צריך להיות לגאלי או לא.
בעצם הקביעה שמעשה הוא חוקי או לא חוקי החברה קובעת מה לגיטימי ומה לא לגיטימי.
אדם שומר חוק ימנע מביצוע מעשה לא חוקי ולו מפאת העובדה שמדובר במעשה לא חוקי.
יש כאן אמירה מוסרית וערכית מעבר לשיקול של מניעה.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 06-06-2012, 03:32

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "עובדתית, לא ניתן למנוע"

הנושא של "אמירה ערכית" הוא לא תירוץ.
האינדבידואליזם הנאיבי מת והתפישה הקלסאית שמניחה שהאדם הוא סוכן רציונלי בודד הופרכה כמעט בכל תחום. אפילו בכלכלה. הגיע הזמן להתעלות לכדי סינתזה.
אנחנו יצורים חברתיים ומכך נגזרות הרבה מגבלות על החופש.
הדברים שאנחנו רוצים נגזרים מהמציאות שאנחנו רואים סביבנו ומאנשים אחרים. ממודלים לחיקוי כאלה ואחרים.
כולנו מחוברים באמצעות שפה ורעיונות. סוג של רקמה שכזו...

הבעיה עם סמים היא שהם משפיעים על התודעה ודווקא מקטינים את יכולתו של האדם לבחור באופן חופשי ולכן פוגעים באחריות האישית.
מבחינה חברתית, סמים הם אסון. הם פוגעים בפרודקטיביות, מעלים את רף הגירוי של אנשים, פוגעים באושר של האינדבידואל לאורך זמן, הורסים משפחות וכו' וכו'.

השאלה היא האם אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שסמים הם תופעה פסולה מבחינה עקרונית.
כלומר, האם עקרונית זה לגיטימי מבחינת החברה להגביל את החופש של אדם במשהו. ובמקרה הזה להגביל את החופש של אדם להשתמש בסמים.

אני לא שם את האינדבידואל במרכז, משום שאני חושב שאינדבידואל הוא חסר משמעות ללא החברה.
אפילו השפה שבאמצעותה אנחנו חושבים ומסבירים את עולמנו היא תהליך חברתי.
אני חושב שהאידאה של חופש מוחלט כמטרה היא פגומה מיסודה ונובעת מהבנה לקויה של המונח, העדר מהות קיום משמעותית או הפרעה אנטי-חברתית\פרנויה.

החברה חייבת להגביל את האינדבידואל במקומות מסוימים. בחברות שאינן גמישות בצורה קיצונית יערפו את ראשך אם תמיר את דתך.
וחברה שאינה אוכפת שום מגבלה לא תתקים - יופיעו תופעות כמו כנופיות, מאפיות ומבני כח אחרים ואז למעשה נוצר מבנה חברתי חדש.

כפי שציינתי בפוסט השני, שימוש בסמים בהחלט משפיע על הסביבה לרעה. לעיתים אף יותר מחומרי נפץ.
אחריות אישית זה אידאל ראוי ויש לעודד אותו ברמה של חינוך ומחוייבות אישית למסגרת. ככל שחברה מתקדמת יותר, יש לך קצת יותר אחריות אישית אצל חלק מהאנשים. אבל לא מספיק על מנת לקיים סדר חברתי במתכונת של bottom-up בלבד ללא כל התערבות top-down. הביולוגיה שלנו פשוט לא מאפשרת את זה.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 06-06-2012, 06:46

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סליחה, אך אתעלם מהפילוסופיה"

ציטוט:
ת'כלס, לא ניתן למנוע את השימוש בסמים.

גם אם זה נכון, אין לזה קשר לשאלה האם סמים צריכים להיות חוקיים או לא.
השאלה היא מה כמות המשתמשים בסמים כאשר 1) לא ניתן למנוע + חוקי 2) לא ניתן למנוע + לא חוקי.
היום מי שמייצר סמים יודע שהוא עובר על החוק ויודע שהוא מסתכן.
אם סמים יהיו חוקיים (ולכן גם לייצר אותם יהיה חוקי ולגיטימי כמו לייצר במבה) אולי גם אני אפתח מפעל לסמים ואנצל את הידע שלי בכימיה אורגנית.
לא רק אני, גם רבים אחרים ומאחר ומדובר לרוב בחומרים ברמת מורכבות כימית של ייצור פלסטיקים, המחיר של סמים יהיה דומה לזה של פלסטיקים.

ציטוט:
ת'כלס, המלחמה בסמים מזיקה יותר מאשר היא מועילה

איך קבעת? אתה יודע מה היה קורה אם...?

ציטוט:
ת'כלס, השפעתם המזיקה של רוב הסמים בפני עצמם (במנותק מעובדת היותם לא חוקיים וכל הנגזר מכך) נמוכה יותר מלא מעט גורמים חוקיים לגמרי, ואני לא מדבר רק על אלכוהול אלא גם על סיגריות, מזון עתיר שומן רווי וכו'.

מבחינה מעשית זה בלתי תלוי.יש אנשים מסוימים שנוטים להזיק לעצמם באמצעות שימוש באלכוהול. ויש אנשים מסוימים שנוטים להזיק לעצמם באמצעות מריחואנה אבל לא נוטים להשתמש באלכוהול.
ואם מחר תהיה מריחואנה זמינה בסופר, חלקם בהכרח יזיק לעצמו. והעידר מריחואנה לא גורם להם להזיק לעצמם עם אלכוהול.

ציטוט:
המסקנה ההגיונית היא שהגיע הזמן להחליף דיסקט. המגבלה: זה חייב להעשות באופן גלובלי ולא במדינה אחת שכן היא אז עלולה לקרוץ לגורמים שליליים.

טוב, זה לא יקרה.
אבל תיאורטית, אם זה היה קורה, הרבה אנשים היו פוגעים בעצמם ופוגעים באחרים באמצעות החומרים האלה.
ואז יש שתי אפשרויות:
1) רגרסיה - אנשים לוחצים על המחוקקים ואוסרים שוב את החומרים הללו.
2) "אבולוציה" - אנשים לומדים להזהר אחרי ששילמו מחיר כבד ואחוז הנפגעים ירד, אבל כמו בתאונות דרכים ותופעות אחרות לא יורד לאפס אף פעם.

אתה סתם דן אנשים למוות ולא כ"כ ברור למה. אני ממליץ על ההרצאה של sam harris שצירפתי.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 06-06-2012, 16:56
מנהל

אתה פשוט לא קורא מה שאני כותב. ולא בפעם הראשונה
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE]ת'כלס, לא ניתן למנוע..."

איך אני אמור לנהל דיון כזה?
אני אחזור על הדברים בפעם המליון:
1.עובדתית, הסמים זמינים היום לכל דורש. בגלל שהם לא חוקיים, הם מצד אחד זמינים (כי עשרות שנים של מאמצי אכיפה בינלאומיים אדירים מניבים תוצאות דלות) ומצד שני יקרים מאוד. אז כל מה שהאיסור נותן זה לאלץ את המכור להוציא סכומים אדירים.הוא לא מסוגל להשיג אותם בדרכים חוקיות אז הוא משיג את זה בדרכים לא חוקיות. היות והוא ממילא כבר עבריין (שכן עצם השימוש בסם הוא לא חוקי) הגלישה לפשע נוסף קלה.
2. בבקשה, תייצר את הסם בעצמך אם זה חוקי. הזמינות תגדל מאוד, העלויות יפחתו לרמתם האמיתית, זה יהיה חוקי והמכור יוכל לעמוד בכך ולחיות חיים סבירים. אתה עלול לגלות שפיתאום זה לא כזה רווחי ובסופו של דבר, כמו בכל שוק, ישרדו הגדולים.
3. איך קבעתי שהמלחמה בסמים מזיקה יותר משהיא מועילה? כמה פעמים אני צריך לחזור על זה?! שוב,בקיצור:
א. הוצאה ציבורית גבוהה על אכיפת המלחמה בסמים, כולל כליאה וכו'. וזאת מבלי שתהיה עדות כלשהי לכך שיש לזה השפעה משמעותית על נגע הסמים.
ב. רוב הסמים בפני עצמם לא גורמים פשע (דווקא אלכוהול כן). מה שגורם פשע הוא האיסור על הסמים שמייקר אותם מאוד, דוחק את המשתמשים והמכורים לפינה של עבריינים ומביא אותם לבצע מעשי פשע רבים, ולעיתים מחרידים, מתוך רצון להשיג את הסם. שלא לדבר על הפשע המאורגן שנוצר סביב הסחר בסמים+בישראל גם סיכון ביטחוני עקב הקשר בין מבריחי סמים ומחבלים/מרגלים.
ג. כשהסם לא חוקי אין פיקוח על הרכבו ואופו לקיחתו. התוצאה-מקרי מוות ותחלואה מרובים שהיו יכולים להמנע. כולל מחלות מדבקות שעלולות לפגוע גם במי שלא משתמש.
ד. היסטורית, במקומות שבהם מכורים יכלו לקבל את הסם בצורה מסודרת ומפוקחת לא הייתה עליה בשיעור השימוש בסם והמכורים תפקדו בדרך כלל נורמאלית בקהילה בלי בעיות רפואיות או חברתיות מיוחדות (בסייג אחד-שמי שבגלל מגיע להיות מכור לסמים סביר שהיו לו בעיות פסיכו-חברתיות מראש).
ה. דוגמאת תקופת היובש בארה"ב מלמדת על כך שהאיסור מזיק יותר ממועיל. עד היום סובלים בארה"ב מספיחי אותה תקופה.
ו. ההחלטה על איסור על הקנביס מקורה בארה"ב בעקבות דיון של 5 דקות בקונגרס שבו המתדיינים הביעו חוסר ידיעה מוחלט של הסם אותו הם אוסרים.
4. אלכוהול מאז ומתמיד היה יותר נגיש מסמים אחרים במערב. גם כשהם היו עדיין חוקיים והיו מסבאות אופיום, למשל. זה עניין של מסורת תרבותית-חברותית בת אלפי שנים. בהודו, זה כמובן שונה בתכלית.
5. מבחינה רפואית טהורה ,אלכוהול מזיק הרבה יותר מקנביס. הרבה הרבה יותר. אפילו ברמה האקוטית, אנשים מתים משתיית יתר של אלכוהול (מדי פעם איזה סטודנט בארה"ב מת בעקבות איזה לילה שבו לקח כמה שוטים יותר מדי) אבל לא מעישון קנביס. למרות כל המאמצים הצליחו למצוא מעט מאוד השלכות ארוכות טווח של שימוש כרוני בקנביס. ואילו עם אלכוהול....בעיות כבד חמורות ביותר עד מוות, פגיעה בראייה, תסמונות קשה ביותר של פגיעה במוח, ומה לא.
6. ושוב פעם, בפעם המיליון ואחת-מי ש"דן אנשים למוות" הוא מי שמתעקש על המשך המדיניות הקיימת. רוב הסמים אינם הורגים אף אחד בכלל או אם הם נלקחים בצורה מפוקחת. אני לא מדבר על נגישות בסופר אלא על משהו הרבה יותר מפוקח. בעיקר אני מתייחס למי שכבר מכור. מצידי שכל השינוי יהיה שמי שמכור רשמי יקבל מעמד רפואי מסוים שיזכה אותו באפשרות לקנות את הסם ולקחת אותו בצורה נשלטת.
ישן 06-06-2012, 20:41

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה פשוט לא קורא מה שאני כותב. ולא בפעם הראשונה"

ציטוט:
1.עובדתית, הסמים זמינים היום לכל דורש. בגלל שהם לא חוקיים, הם מצד אחד זמינים (כי עשרות שנים של מאמצי אכיפה בינלאומיים אדירים מניבים תוצאות דלות) ומצד שני יקרים מאוד. אז כל מה שהאיסור נותן זה לאלץ את המכור להוציא סכומים אדירים.הוא לא מסוגל להשיג אותם בדרכים חוקיות אז הוא משיג את זה בדרכים לא חוקיות. היות והוא ממילא כבר עבריין (שכן עצם השימוש בסם הוא לא חוקי) הגלישה לפשע נוסף קלה.

הסמים זמינים לכל דורש? מאמצי האכיפה מניבים תוצאות דלות? הקביעה הראשונה פשוט אינה נכונה והשניה (1) טעונה הוכחה (2) אינה רלוונטית כפי שציינתי. מעבר לעובדה שהמסחר בהם מתבצע במחשכים, המחיר הגבוה של סמים מרחיק מהם רבים שלא יכולים לעמוד כלכלית בצריכה שלהם. בשביל להפוך להיות מכור אתה מן הסתם צריך להשתמש בסמים קודם לכן במשך תקופה כלשהי, מעבר למספר התנסויות חד-פעמיות.
אתה יוצא מנוקדת הנחה שהמכורים כבר קיימים ושמספרם קבוע ולכן אין פלא שאתה מגיע למסקנות שאתה רוצה להגיע אליהן. ואני טוען שלא זה המצב - לגליזציה תהפוך כל סם להיות נפוץ יותר.
שימוש אינו רק עניין של בחירה אישית אלא גם שאלה של זמינות, מחיר ולחץ חברתי.
אתה מנסה להציג את זה כסוגיה של יעילות כלכלית וזה מופרך - ההפסד למשק כתוצאה מאובדן כח עבודה או פגיעה בחינוך עולה בהרבה על העלות של כליאת כל המכורים שהתדרדרו לפשע (ראה בעיית הגת בתימן שהפכה למכת מדינה בצורה בלתי הפיכה).

לאור הנקודה הזו כל שאר הטענות שלך אינן רלוונטיות.
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 06-06-2012 בשעה 20:43.
ישן 07-06-2012, 00:01
מנהל

הסמים זמינים לכל דורש. לא מאמין לי? שאל את המשטרה
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE]1.עובדתית, הסמים..."

והיות והם זמינים, מאמצי האכיפה מניבים תוצאות דלות.
קרא את הדו"ח הבא מאתר הכנסת ותסיק את המסקנות
http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m01069.pdf
שים לב. הדו"ח מציין בפירוש שיש בישראל עליה גם בהיצע וגם בביקוש. משמע-מאמצי האכיפה נגד הסוחרים והקליינטים אינם יעילים. כששלושים אחוז מהסטודנטים (מתוך דגימה כמעט 7,000 ממוסדות לימוד שונים) מדווחים על שימוש בסמים לפחות פעם אחת "בשנה האחרונה", המשמעות היא שאין בעיה להשיג סמים. מחיר הסמים נמוך דיו לאפשר שימוש ספוראדי פה ושם, אבל גבוה מכדי שאפשר יהיה לעמוד בהתמכרות מלאה.
מכורים יש היום. מספרם עולה. היות ואני לא מדבר על מכירת סמים בסופר מרקט אלא תחת פיקוח, לא רלבנטי לדבר על עליה בזמינות. וזמינות היא לא השיקול היחיד. האם שיעור האלוכוהוליטים בארה"ב ירד בזמן ה"יובש"? האם העישון עולה בגלל שהוא חוקי? לא, הוא דווקא יורד. כי זה שאפשר לעשן לא אומר שכל אחד יעשה זאת, ובייחוד כשיש כל כך הסברה נגד זה. זה נכון גם לגבי הסמים.
"הפסד כח עבודה" ו"פגיעה בחינוך"? למה לעזאזל שזה יקרה? אני מסביר לך שאפילו מכורים יכולים לתפקד נורמאלי לחלוטין. ויש אינסוף דוגמאות. איך מתן הרואין לנרקומנים רשומים יגרום "הפסד כח עבודה" למשק? לאלוהים פיתרונים. אני התייאשתי לגמרי.
ישן 07-06-2012, 00:32

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הסמים זמינים לכל דורש. לא מאמין לי? שאל את המשטרה"

אתה מסוגל להבין את ההבדל בין "עליה בהיצע ובביקוש" לבין "זמין לכל דורש"?
לדוגמה: "קיימת עלייה בהיצע ובביקוש למכוניות יוקרה ביבוא אישי בישראל" למול "מכוניות יוקרה זמינות לכל דורש".
אתה באמת לא רואה את ההבדל?

ציטוט:
כששלושים אחוז מהסטודנטים (מתוך דגימה כמעט 7,000 ממוסדות לימוד שונים) מדווחים על שימוש בסמים לפחות פעם אחת "בשנה האחרונה", המשמעות היא שאין בעיה להשיג סמים. מחיר הסמים נמוך דיו לאפשר שימוש ספוראדי פה ושם, אבל גבוה מכדי שאפשר יהיה לעמוד בהתמכרות מלאה.

זו בדיוק הנקודה. העובדה שסמים צריך לקנות "במחשכים" במחיר גבוה ויש בכך סיכון ותחושת אשמה למוכר ולקונה (בניגוד לסיגריות שניתן לקנות בקיוסק).
בניגוד למה שטענת כאן, אם סמים יהיו זמינים לכל דורש או במחיר נמוך יותר, יהיו הרבה יותר מכורים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קנגס
הזמינות תגדל מאוד, העלויות יפחתו לרמתם האמיתית, זה יהיה חוקי והמכור יוכל לעמוד בכך ולחיות חיים סבירים

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קנגס
מה שגורם פשע הוא האיסור על הסמים שמייקר אותם מאוד, דוחק את המשתמשים והמכורים לפינה של עבריינים ומביא אותם לבצע מעשי פשע רבים, ולעיתים מחרידים, מתוך רצון להשיג את הסם.

ציטוט:
"הפסד כח עבודה" ו"פגיעה בחינוך"? למה לעזאזל שזה יקרה? אני מסביר לך שאפילו מכורים יכולים לתפקד נורמאלי לחלוטין.

למה שזה יקרה? איזו מוטיבציה יש לאדם לעשות משהו בחייו אם הוא יכול ליצור קצר ב"מעגלי הכיף" במוח? האם לאדם מכור יש באמת חופש בחירה משמעותי לגבי השימוש בסמים?
העובדה שתוכל להביא דוגמה לאדם שמכור לסמים ומתפקד בצורה נורמלית לא אומרת דבר על השפעת ההתמכות לסמים על אוכלוסיה גדולה. אמפיריציסט? סלקטיבית, אולי.

ציטוט:
איך מתן הרואין לנרקומנים רשומים יגרום "הפסד כח עבודה" למשק? לאלוהים פיתרונים. אני התייאשתי לגמרי.

אם אתה מאפשר ערוץ כלשהו של חלוקה חוקית של סמים אזי בהכרח יהיה מפעל שייצר את ההרואין בצורה חוקית (וכיצד תפקח על כך שהוא אינו מייצר "אקסטרות"?), תהיה שרשרת הפצה וחלוקה ויהיו פקידים שאמונים על אישורים.
במציאות אלטרנטיבית בה בני אדם הם רובוטים, יתכן והדברים היו קורים כפי שאתה מתכנן.

או בקיצור קנגס, אתה נמנה על אלה שחובבים קצת גראס לפעמים ולא רוצים שיתייגו אותם כלא חוקיים או כלא מוסריים.
או לפחות חוזר על טענותיהם של האחרונים. וזאת ללא התחשבות בהשלכות של הצעדים הללו על הציבור הרחב.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 07-06-2012, 01:15

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "האמירה שלך מגוחכת. תשווה את..."

לא. זה בדיוק מוכיח את הנקודה שלי לפיה לומר "הסמים זמינים לכל דורש" תוך התעלמות ממספרים, מפרטים ומהמנגנון היא אמירה מגוכחת.
הסמים אינם זמינים לכל דורש. הם זמינים למי שיש לו מספיק כסף.

אם ניתן היה לקנות סמים במכולת בשקל תשעים למנה, הם היו זמינים לכל דורש.
ולא זו המציאות. המציאות היא שמי שיש לו כסף ומוטיבציה גבוהה מספיק יכול להרשות לעצמו סמים פעם בתקופה, באופן שלא יגרום להתמכרות פיזיולוגית.
ובאופן מוזר, הדבר יוצר מוטיבציה לעבוד בקרב רוב המשתמשים (ובמיעוט קטן של המקרים לגנוב) על מנת להשיג סמים.

כאשר הסמים נגישים לאדם בצורה חופשית (או נגישים יותר ממה שהם היום), הם הופכים ממוצר שמניע אותך לעבוד על מנת לצרוך אותו מידי פעם להתמכרות שהופכת למרכז עולמך ופוגמת בקשר שלך לסביבה ולמציאות.
זה נכון במיוחד לגבי אוכלוסיות במצוקה ואנשים שקשה להם בחיים.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 07-06-2012, 01:35

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "באיזו מדינה אתה חי? לא בישראל..."

אתה מדבר על מכורים שויתרו על כל דבר אחר בחייהם.
ואני מדבר על אנשים נורמטיבים, שצריכים לעשות ביחרות כלכליות שפויות ויש להם מחויבות למסגרות.
אם סמים יהיו זמינים במחיר נמוך מאוד (והם יכולים להיות זמינים במחיר אפסי. מדובר בחומרים שקל מאוד לסנתז), הרבה יותר אנשים ישתמשו בהם. ללא כוונה להתמכר.
התמכרות לסמים היא לא דבר מכוון ולרוב אנשים חיים בהכחשה עד שמאוחר מידי.
זה בערך כמו הרעיון של "אנרגיית אקטיבציה" בתוצרים של כימיה אורגנית...

ואתה גם קצת חצוף.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 07-06-2012, 02:20
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אתה מדבר על [b]מכורים[/b]..."

אני חצוף מדוע? כי אני נועץ לך סיכה בבלון ומחייב אותך להתמודד עם חוסר המציאות שבדבריך?

הסמים הופכים אנשים נורמטיבים לנרקומנים. כמות הנרקומנים בארץ הולגת וגדלה ואנשים הולכים ומאבדים את החיים שלהם בגלל מאוד קל להגיע למנת הסם הראשונה... היכולת להשיג סמים קלה, המחיר ההתחלתי למשתמש חדש נמוך וכמות המכורים הולכת ועולה... ואתה משווה אותם למכוניות יוקרה.... מכוניות יוקרה אינם באות בהתחלה בזול עם קרס בפנים...
אבל בסדר, לא אנפץ לך את הבועה. יש לך התורות האידיאולוגיות, האמונות והתיאוריות, וכשהן מתנגשות עם העובדות, שילכו לעזאזל העובדות

ישן 07-06-2012, 02:37

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני חצוף מדוע? כי אני נועץ לך..."

אתה חצוף כי אתה סוג של נאד נפוח, צעקני וקהה הבחנה שלא יודע להבדיל בין התחושות שלו לבין המציאות והאמת.
זרקת אמירות דמגויות לאויר בציפייה שמה שיצדיק אותן הוא האויר החם שבאמצעותו נפחת אותן לחלל בפורום ולא נתונים.
עובדתית, הסמים אינם זמינים לכל דורש.
לחם זמין לכל דורש. מים זמינים לכל דורש. אפילו טלפונים סלולריים זמינים כמעט לכל דורש.
סמים, ברמה של התמכרות, אינם זמינים לכל דורש.
לא לכל דורש יש 5,000 ש"ח ויותר בחודש להוציא על סמים.

העובדה שכל אדם יכול לרכוש סמים אם יתאמץ טיפה לחפש אותם (או אם יגיעו אליו בסיטואציות מסוימות) אינה אומרת שכל אדם יכול להרשות לעצמו סמים בכמות שתביא אותו להתמכרות פיזיולוגית ולשימוש שוטף בסמים, מה שעלול להוציא אותו משגרת חייו התקינה.

אתה פשוט מזיין את השכל שכן לפי המחקר שהביא קנגס, לא יותר מ-20% מהאוכלוסיה התנסתה אי פעם בסמים.
לשם ההשואה, אפילו סיגריות, שאינן גורמות להנאה פיזיולוגית מיידית ומובהקת כמו סמים אחרים אינן זמינות לחלוטין לכל דורש שכן מחירן לשימוש שוטף אינו זניח (אף על פי שהוא נמוך בהרבה מהמחיר של סמים אחרים).
עם זאת, מאחר והן זמינות בצורה חוקית בכל מקום ובמחיר נמוך יותר מסמים אחרים, אני מאמין (מבלי לבדוק) שרוב גדול באוכלוסיה התנסה אי פעם בסיגריות ושאחוז ה"נרקומנים" של סיגריות נע בין 10-20% מכלל האוכלוסיה שמשתמשים באופן קבוע.
יש מבין?

מעבר לכך, לא השוותי סמים למכוניות יוקרה, הדגמתי כיצד האמירה האומללה של קנגס היא פישוט יתר של המציאות.
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 07-06-2012 בשעה 02:54.
ישן 07-06-2012, 06:56
מנהל

אתה יודע שהתמכרות זו תהליך הדרגתי, כן?
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אתה חצוף כי אתה סוג של [b]נאד..."

בהתחלה משתמשים פה ושם, ובזה ניתן לעמוד. בהתחלה בכלל ייתכן שיזמינו אותך או יתנו לך במחיר זול מהרגיל. התמכרות, אצל אנשים מסוימים, יכולה אז להתפתח מאוד מהר ואז הבנאדם מוצא עצמו נאלץ להוציא אלפי שקלים. ואז הוא גם מתחיל לאבד את החיים.
כשאני מדבר על זמינות אני מדבר על זה שאפשר להשיג את זה יחסית בקלות ובמחיר סביר למנה. אם הסמים בארץ היו כמו האנטגוניסט שהולך לאזול לי עכשיו ושעולה 5,000 דולר לעשרים גרם ומפותח במעבדה אחת בדיוק אז היית צודק. רק שזה לא המצב היום. מצב הזמינות הוא בשיווי משקל כזה שיש מספיק זמינות על מנת שכל אחד יוכל להגיע לזה, אך לא זמין עד כדי כך שזה יהיה זול מכדי להפוך התמכרות לתחביב צדדי שלא משפיע על החיים.
לפי המחקר שאני הבאתי יותר מארבעים אחוז מהסטודנטים התנסו בסמים. זאת האוכלוסיה הרלבנטית. אנחנו לא מדברים על אנשים מהדור של הורי שנגע הסמים לא הגיע אליהם, או אלו משכבות חברתיות שאליהן זה כמעט או בכלל לא נכנס (חרדים).
ולמה סיגריות? למה שלא תדבר על אלכוהול? כמעט כל אחד התנסה, רק אחוז קטן הגיע לאלכוהוליזם.
ולגבי חצוף וכו', הייתי אומר שכל מה שאמרת על רוג ניתן לומר גם עליך. אתה זורק קלישאות שמרניות ולא טרחת לנסות לגבות אותן אפילו לרגע.
ישן 07-06-2012, 11:04

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=asafn88]אתה חצוף כי..."

תראה, זה לא מספיק לומר שהוכחת לי שאני טועה.
זה לא הופך את זה לנכון...
אתה צריך לעשות את זה בפועל...
ואהבתי את ההשלכה הפסיכולוגית של תכונות שלך עלי...
ציטוט:
לא יכולתי לומר זאת יותר טוב. אתה מאמין (מבלי לבדוק) בהרבה דברים. מה לעשות שהעולם לא עובד ככה

הנקודה היא שאתה מצטרף לדיון ענייני (או ענייני חלקית) ופשוט כותב את דעתך מבלי לנמק או להתייחס עניינית. ולא בפעם הראשונה.
מילא זה, אבל אתה גם מרשה לעצמך לחלק ציונים, לקבוע את מצב החיבור שלי למציאות ובאופן כללי להשתמש בסגנון פסיבי אגרסיבי מובהק, שזו בהחלט ירידה לפסים אישיים.
אז מבחינתי זה קאזוס באלי (ולא סתם כי בא לי...) והרווחת את התיאורים הלא מחמיאים ביושר.
יום טוב.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 07-06-2012, 14:39
מנהל

כל מה שהראת זה שאינך יודע לקרוא
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "כבר הראתי שהדוגמה שלך לגבי..."

אחזור על מה שכתבתי לך קודם, לטובת מי שייתקל דווקא בתגובה זו שלך:
כתבתי בפירוש: "פורטוגל הפכה את אחזקת כל הסמים ללא-פלילית". הבנת? "לא פלילית". בכוונה לא כתבתי "חוקית" משום שזו עדיין עבירה מינהלתית ("לא-פלילי" זה תרגום לעיברית של דה-קריניליזציה). אלא שיש הבדל גדול בין עבירה מינהלית ובין עבירה פלילית. זאת מדיניות מרחיקת לכת עוד יותר מזו שאני דיברתי עליה משום שהיא מתירה למעשה לכל אחד להשתמש בסמים מבלי לההיפך לעבריין, במקביל לשאר התוכניות הנלוות. ואני לא מאמין שאני אשכרה צריך להסביר את זה.
אתה גם לא ממש מבין מה זה "תרופה שהיא תחליף לסם". מתדון (הידוע בישראל כאדולן) הוא אופיאט בדיוק כמו הרואין. ההבדלים היחידים הם בדרך הלקיחה (את המתדון ניתן לקחת דרך הפה) וזמן מחצית החיים. המתדון ממכר אף הוא, ויש אומרים שאף יותר ממהרואין. אחזקת מתדון נוחה יותר ובטוחה יותר ממתן הרואין אך לא באמת מקדמת גמילה ולא עובדת אצל חלק ניכר מהנרקומנים. אין שום קשר ל"שיכוך כאבים".
ועל מה אתה מדבר בכלל? בעמוד 15 בדו"ח כתוב בענק: The number of
newly reported
cases of HIV and
AIDS among
drug addicts
has declined
substantially
every year since
2001.
קרי, מהשנה שבה החלה המדיניות החדשה.
בתוך גרפים המתארים בבירור ירידה חדה במספר המתים ממנת יתר מאז 2001. לעומת עליה מתמדת בשנים שלפני זה.
כלל הנתונים מצביעים על כך שברוב הסמים וקבוצות הגיל חלה למעשה ירידה בצריכה מאז '2001. באחרות הייתה עליה קלה בלבד. מאז 2001, שכיחות השימוש בסמים בפורטוגל נמוכה מהממוצע של מדינות האיחוד האירופאי. בחלק מאותן מדינות שיעור השימוש כפול ואף משולש.
אתה יכול להמשיך לקשקש מתוך בורות ואף להתגאות בכך. אני בינתיים אוסיף לקוות שהמדינה תעשה רפורמה בתחום הסמים, גם אם לא קיצונית כמו זו הפורטוגלית.
ישן 07-06-2012, 06:33
מנהל

אני מבין. השאלה אם אתה מבין
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אתה מסוגל להבין את ההבדל בין..."

אם כמעט חצי מהסטודנטים מדווחים שהשתמשו בסמים, ואם ידוע על עליה בהיצע, משמע שהזמינות גבוהה. רוב, או יותר נכון, כמעט כל הנשק של הצבא נשאר בצבא, וזה למרות שלאינספור אנשים יש נגישות אליו. עם סמים זה יותר פשוט כי מתעסקים בהם פחות אנשים ומשום שכאשר הם יהיו חוקיים ערכם לא יהיה שווה את הסיכון שבגניבה.
את 2 אני יכול בקלות להוכיח ומה ששגוי הוא התפיסה שלך שמה שאינך יודע אינו קיים. קרא קצת עם הנושא בפירסומים רציניים לפני שאתה מתווכח. בדוק מה בדיוק הרואין עושה, מה עלותו האמיתית והאם בפני עצמו הוא באמת גורם לכל התופעות השליליות שנקשרו בו. ואז צא וחשוב מה כן גורם לאותן תופעות. בקיצור, תלמד את הנושא כמו שצריך.
3. כמו שהנתונים מראים, הזמינות גבוהה מספיק וגם מספר המכורים רחוק מלהיות אפסי.הוא גדול מספיק בשביל לפרנס תעשיית פשע שלמה.
4. לגבי יצירת מכורים חדשים-זהו קישקוש. זה שאפשר יהיה לתת את הסם לנרקומן רשמי לא יגרום לשום משתמשים חדשים. ויש דוגמא קיצונית מהעשור האחרון-פורטוגל הפכה את אחזקת כל הסמים ללא-פלילית. לפי דו"ח גרינוואלד ממכון קאטו שסקר את העשור שעבר מאז, המדיניות נחלה הצלחה בשלל ממדים. ויש לציין שהסתבר ששיעור השימוש בסמים, ובייחוד הקשים, לא עלה אלא דווקא ירד. "צאר הסמים" של פורטוגל,ז'ואאו קסטל-ברנקו גואלו , קבע כי "הפגיעה בחיי המשפחות והחברה שלנו הרבה יותר נמוכה מכפי שהייתה לפני הענקת המעמד החוקי".
קרא את הדו"ח
http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-con..._whitepaper.pdf
בקיצור,אסף, אין לך מושג על מה אתה מדבר ואתה ממחזר קלישאות שמרניות. וכמובן, אתה שוב קורא את דברי באופן מאוד סלקטיבי-כתבתי בפירוש שאני לא משתמש בסמים ולא ממליץ להשתמש בהם וגם הסברתי למה. גם כתבתי בפירוש שהסמים הקלים פחות מעניינים אותי.
ישן 07-06-2012, 11:43

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מבין. השאלה אם אתה מבין"

LOL! אתה מאשים אותי בחוסר בקיאות? קראת בכלל את החוברת שצירפת???
ציטוט:
Under the new legal
framework, all drugs were “decriminalized,” not
“legalized.” Thus, drug possession for personal
use and drug usage itself are still legally prohibited,
but violations of those prohibitions are
deemed to be exclusively administrative violations
and are removed completely from the criminal
realm. Drug trafficking continues to be
prosecuted as a criminal offense.

ומתוך ויקיפדיה:
ציטוט:
The number of heroin users was estimated to between 50,000 and 100,000 at the end of the 1990s.[3] This led to the adoption of The National Strategy for the Fight Against Drugs in 1999. A vast expansion of harm reduction efforts, doubling the investment of public funds in drug treatment and drug prevention services, and changing the legal framework dealing with petty drug offences were the main elements of the policy thrust.

השימוש והאחזקה של סמים עדיין אינו חוקי, פשוט לא מענישים נרקומנים אלא מנסים לטפל בהם.
וכמובן שלא מספקים להם סמים. מחלקים להם מחטים להזרקה על מנת שלא ידביקו אחד את השני באיידס שפשה כמגפה בקרב המכורים לסמים בהזרקה.
כמו כן מחלקים לחלקם, במסגרת טיפול לגמילה, תרופה שהיא תחליף סם שמשכך כאבים, שמקלה על התסמינים של גמילה למי שמתחייב לכך.

כפי שאמרתי, אתה מנסה לצייר את המטרה מסביב לחץ...
אני די בטוח שמצאת את כל הסיפור הזה בגוגל 5 דקות לפני שכתבת את ההודעה שלך, אז אנא ממך...
תקרא לפחות את התקציר של מה שאתה מצרף לפני שאתה עושה COPY PASTE.

פורטוגל היא דוגמה מצויינת למדינה בה האיזון בין רשויות האכיפה לבין העולם התחתון הופר לטובת העולם התחתון.
כתוצאה מכך, קיבלתי מכת מדינה של נרקומנים שמזהמים את הרחובות ומדביקים אחד את השני באיידס.

אנחנו בישראל לא קורצנו מחומר אחר וגורלנו יהיה דומה אם סמים יהיו זמינים לכל דורש.
אז אנא ממך, תפסיק לנסות לשדל את המחוקקים לזרק אבנים לבאר. מישהו עלול להקשיב לך בטעות...
הסמים ישארו לא חוקיים בכל מדינה חפצת חיים.
כמדומני ניסו לעשות לגליזציה של קנאביס באלסקה והתחרטו מהר מאוד. כנ"ל לגבי הקופי שופס המפורסמים באמסטרדם.
אתה יכול להמשיך לקרוא לי "שמרן" עד מחר. אף מדינה בעולם אינה מתירה שימוש בסמים.
סמים הם הציאניד של החברה האנושית.
מילא, היית מנמק את השטויות שפלטת בפילוסופיה כזו או אחרת של בחירה חופשית או אי-לגיטימציה של מניעה, אבל אתה מנסה לטעון ליעילות או כדאיות.
זו בדיחה ולא הצגת שום תשובה ראויה לקשיים שהצבעתי עליהם בדבריך. רק סיסמאות והתכחשות למציאות.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 07-06-2012, 14:37
מנהל

אני שמח שאתה גם לא מבין מה שאתה קורא וגם מתפאר בזה...
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "LOL! אתה מאשים אותי בחוסר..."

כתבתי בפירוש: "פורטוגל הפכה את אחזקת כל הסמים ללא-פלילית". הבנת? "לא פלילית". בכוונה לא כתבתי "חוקית" משום שזו עדיין עבירה מינהלתית ("לא-פלילי" זה תרגום לעיברית של דה-קריניליזציה). אלא שיש הבדל גדול בין עבירה מינהלית ובין עבירה פלילית. זאת מדיניות מרחיקת לכת עוד יותר מזו שאני דיברתי עליה משום שהיא מתירה למעשה לכל אחד להשתמש בסמים מבלי לההיפך לעבריין, במקביל לשאר התוכניות הנלוות. ואני לא מאמין שאני אשכרה צריך להסביר את זה.
אתה גם לא ממש מבין מה זה "תרופה שהיא תחליף לסם". מתדון (הידוע בישראל כאדולן) הוא אופיאט בדיוק כמו הרואין. ההבדלים היחידים הם בדרך הלקיחה (את המתדון ניתן לקחת דרך הפה) וזמן מחצית החיים. המתדון ממכר אף הוא, ויש אומרים שאף יותר ממהרואין. אחזקת מתדון נוחה יותר ובטוחה יותר ממתן הרואין אך לא באמת מקדמת גמילה ולא עובדת אצל חלק ניכר מהנרקומנים. אין שום קשר ל"שיכוך כאבים".
ועל מה אתה מדבר בכלל? בעמוד 15 בדו"ח כתוב בענק: The number of
newly reported
cases of HIV and
AIDS among
drug addicts
has declined
substantially
every year since
2001.
קרי, מהשנה שבה החלה המדיניות החדשה.
בתוך גרפים המתארים בבירור ירידה חדה במספר המתים ממנת יתר מאז 2001. לעומת עליה מתמדת בשנים שלפני זה.
כלל הנתונים מצביעים על כך שברוב הסמים וקבוצות הגיל חלה למעשה ירידה בצריכה מאז '2001. באחרות הייתה עליה קלה בלבד. מאז 2001, שכיחות השימוש בסמים בפורטוגל נמוכה מהממוצע של מדינות האיחוד האירופאי. בחלק מאותן מדינות שיעור השימוש כפול ואף משולש.
אתה יכול להמשיך לקשקש מתוך בורות ואף להתגאות בכך. אני בינתיים אוסיף לקוות שהמדינה תעשה רפורמה בתחום הסמים, גם אם לא קיצונית כמו זו הפורטוגלית.
ישן 06-06-2012, 18:43

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אבל זו בדיוק הנקודה של קגנס...."

אני לא. הפשיעה שנוצרת משימוש בסמים היא כשמחירם גבוה מדי. הוא מדבר על התרת השימוש, מה שיוביל לירידת מחיר, מה שיפחית את הפשיעה הנובעת מהסמים, ויוציא את ארגוני הפשע מהמשוואה. כמו כן, חלקם הלא קטן גם ימות ממנת יתר או יהפוך משותק/נכה, אנשים כאלו לא מבצעים פשעים- רווח נקי.
כך שמימון גמילה וחמלה על חשבון אחרים (הסוג הכי נבזי של חמלה) יהיה גבוה יותר מלתת לנרקומנים להירקב.
וכמובן- עיקרון הצדק- לא ייתכן מתן פרסים לאנשים בדרך של סחיטה (הסחיטה "אם לא תממן אותי אני אפרוץ לך לבית").

ישן 06-06-2012, 02:28

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זאת לא סוגיה של סלחנות אלא של יעילות ואחריות אישית!"

ציטוט:
האם אין זה עניינו של האדם הבוגר אם לקחת סמים או לא? האם אין זה עניינו של האדם הבוגר אם לקחת סמים או לא?

יש כמה סוגיות בהקשר של סמים - מכירה, החזקה, שימוש וכו'.
ראשית, אדם שמשתמש בסמים אינו פוגע רק בעצמו. הוא עלול לפגוע גם בסביבתו ובמשפחתו.
במקרה של אב מפרנס שמכור לסיגריות - ההתמכרות פוגעת כלכלית במשפחתו.
ולכל הפחות, באמצעות צריכת הסמים הוא מממן את התעשיה וכתוצאה מכך סמים נגישים ליותר אנשים במחיר זול יותר.

סמים הם לא עניין של אחריות אישית גרידא. אתה מניח כאן שלבני אדם יש בחירה חופשית מוחלטת וזה קשקוש דואליסטי קרטזי מופרך. סמים גורמים להתמכרות קומפולסיבית. מדובר בסוגיה בפני עצמה, אבל אני מאמין שחופש בחירה הוא לא מוחלט אלא תלוי בכושרו של סוכן (1) להבין לאשורן תוצאות אפשריות של סיטואציה, אחרת לבחירה אין משמעות (2) במקרה של בני אדם, ביכולת של האונות הקדמיות, נניח, לבטל דחפים שמגיעים מחלקים אחרים של המוח.
אפשרות לבחור משתנה בין סיטואציה לסיטואציה ותלויה מאוד בתנאים שאינם תמיד בשליטת הסוכן.

בנוסף, בני אדם זרים משפיעים עלינו באופן אקטיבי (ע"י שכנוע או אפילו subversion - פרסומות למשל) או באופן פסיבי (ע"י מתן דוגמה או לגיטימציה) לבצע מעשים מסוימים.
לא מדובר באפקט שנוי במחלוקת אלא במציאות מדעית פסיכולוגית.
לדוגמה, כשאני כותב "אל תחשוב על תפוז אדום", אתה חייב לחשוב על תפוז אדום בשביל לפענח את משמעות המשפט.
כשתינוק בוכה, אתה לא יכול שלא להרגיש מוטרד מכך, משום שמדובר בנטיה מובנית.
לשיטתך, אם סמים הם מוצר ככל מוצר אחר, מדוע שלא ימכרו אותם בבתי הספר?

ציטוט:
מעבר לעניין העקרוני, יש הרבה טיעונים ענייניים לפיהם המלחמה בסמים מזיקה יותר מאשר מועילה.

זה נראה לי עקר לדבר על שיקולים פרקטיים. צריך ללבן ראשית את הרציונל ורק לאחר מכן להחליט האם מתכופפים בפני שיקולים פרקטיים כאלה ואחרים.
הרי התמיכה שלך בחופש הכולל חופש להשתמש בסמים נובעת מציווי קטגורי אידאולוגי ולא משיקוליים פרקטיים.
לדבר על שיקולים פרקטים במקרה הזה, זה כמו לזרוק את החץ ולאחר מכן לצייר מסביבו את המטרה.

ציווים קטגורים בסגנון קאנט הם ניסיון למצוא כללי אצבע או עקרונות שיהיו נכונים לכל המקרים.
אף עקרון לא יכול להתחשב במורכבות של כל סיטואציה אפשרית. זה קשקוש מקושקש.
חשבתי שאתה תומך אדוק של אמפיריציזם ושל המתודה המדעית... איך קרה שנהיית פתאום אדם המאמין באמיתות מוחלטות?
Ayaan Hirsi Ali

ישן 06-06-2012, 03:23
מנהל

אני באמת לא מבין מה אתה רוצה
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE]האם אין זה עניינו של..."

אדם שמשתמש בסמים, כמו אדם ששותה אלכוהול או זה שמעשן פוגע קודם כל בעצמו. אולם,בניגוד לאלכוהול שגורם לשיחרור דחפי אלימות ותקיפות מיניות בתוך המשפחה, ולעישון שמרעיל את בני הבית, לרוב הסמים אין השפעה מזיקה ישירה על בני הבית של המשתמש. במקרים שבהם סמים קשים (הרואין) היו חוקיים (תחת פיקוח) המכורים תפקדו נורמאלי. רוב הנזקים הסיביבתיים של רוב הסמים תוצאה ישירה לא של השפעת הסם כי אם של האיסור החוקי עליו וכבר הסברתי זאת כמה פעמים באשכול.
שנית, לומר שמישהו דרך צריכת סמים מממן את התעשיה והופך את הסמים לזולים יותר זה די שטות. ממתי צריכה מוגברת של מוצר מוגבל ולא חוקי הופכת אותו לזול יותר?
ומה הקשר בו של ענייני הבחירה החופשית? אתה מנסה לשחק אותה רוסו ("בכל מקום האדם חופשי ובכל מקום האדם נתון באזיקים")? ברור שבחירה חופשית היא עניין מוגבל, אבל עדיין יש בחירה חופשית. אחרת אין משמעות לאדם. זה לא קשור בכלום לעניין. ונידמה לי שהתייחסתי לבגירים בלבד. לאדם בוגר היכולת לבצע בחירה חופשית סבירה. ואולי אתה מציע גם לבטל את השיטה הדמוקרטית משום שלאנשים אין יכולת לבצע בחירה חופשית סבירה אז עדיף מראש לשים עליהם שליט טוב ולוותר על הבחירה החופשית. זה היה אחד היסודות של החשיבה הפרוטו פאשיסטית, אגב.
אפשר להתפלסף עד קץ הימים אבל בסופו של דבר מבחינה פרקטית עדיף שהסמים יהיו חוקיים. כבר הסברתי למה. כל עניין החופש האישי וכו' לא באמת קריטי עבורי. זה בסך הכל טיעון נגד למי שבעד איסור הסמים ובא מנקודת מוצא מסוימת. מה שמדריך אותי כאן היא הפרקטיקה. האיסור על הסמים מזיק יותר מאשר מועיל ואת זה אני מבסס על מחקרים אמפירים מכיוונים שונים.

צ
ישן 06-06-2012, 03:52

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני באמת לא מבין מה אתה רוצה"

כמובן שזה קשור לעניין.
לכל אדם יש מחויבות מסוימת לאנשים אחרים.
במקרה של אב לילדים למשל, שהתמכר לסמים והפך לנרקומן - הילדים איבדו את המפרנס ואת דמות האב באחת.
סטודנט שהתמכר לסמים וכעת לא יעבוד, לא יקים משפחה...
המכור להימורים שדירדר את אשתו לזנות על מנת לממן את ההימורים שלו, וכו' וכו' וכו'.
בעולם האמיתי אף אדם אינו פועל בואקום.
ובמציאות, אם סמים יהיו לגליים וזמינים לכל דורש, הם יגיעו בקלות גם לילדים. אתה לא יכול למנוע את זה. חוק איסור המכירה של אלכוהול לקטינים לא מונע מבגירים לקנות אלכוהול ולתת אותו לקטינים...
האמירה לפיה ניתן לבצע הפרדה שכזו (סמים לגאלי, אבל רק לבגירים) היא לא מציאותית בעליל.

ציטוט:
שנית, לומר שמישהו דרך צריכת סמים מממן את התעשיה והופך את הסמים לזולים יותר זה די שטות. ממתי צריכה מוגברת של מוצר מוגבל ולא חוקי הופכת אותו לזול יותר?

הביקוש המוגבר למוצר מוגבל מעלה את המחיר וכתוצאה מכך יש מוטיבציה כלכלית להגדיל את ההיצע. או בקיצור - אם לא יהיה מי שיקנה אף אחד לא ייטרח לייצר.

ולגבי בחירה חופשית, צר לי שאתה מעוות את דברי ומציג אותם בצורה חד מימדית (ושוב מכנה אותי בכינויים מחמיאים כמו "פאשיסט" על מנת לפטור את עצמך מהצורך להתייחס).
רוסו חי במאה ה-18. היום יש לנו מדע ובתור מי שטען שהוא חובב את הדן אריאלים למיניהם אתה צריך להיות קצת יותר בקיא בתופעות שהזכרתי.

בחירה חופשית זה לא כן\לא שחור\לבן. זה מורכב יותר מזה. בחירה חופשית לא צומחת בגיל 18, האדם הופך בגיר וכעת הוא מבין לחלוטין את כל הבחירות שהוא עושה. זה שטויות.
אתה רוצה להגיד לי שכשאדם בוחר להמר הוא מבין את ההשלכות של ההתמכרות על משפחתו, שוקל את זה אל מול הרצון להמר ומכריע? בולשיט.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 06-06-2012, 06:31
מנהל

שוב, אתה מדבר מתוך אי הכרת המציאות
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "כמובן שזה קשור לעניין. לכל..."

לרוב הסמים אין השפעה כמו שאתה מתאר, בפני עצמם. מכורים מסתדרים בסדר גמור אם הסם חוקי ויש לזה תיעוד היסטורי. שמע, לא מעט אנשים גדולים היו אלכוהוליסטים. הם הסתדרו ביום יום, אם כי היו לזה כמובן השלכות שליליות.
הסמים כבר היום זמינים, ולכל הגילאים. אל תהיה נאיבי. כמה אנשים אתה מכיר שלא עישנו מעולם גראס ו/או לא היו מצליחים להשיג כזה אם היו רוצים?
שוב, זאת סוגיה של רווח והפסד. האם תהיה עליה בצריכת סמים בקרב קטינים בהשוואה להיום, ואם כן באיזו רמה? איך זה נכנס לשיקלול הכללי של כל הנזק שניגרם מכך שהסם איננו חוקי?
מעבר לזה, פיקוח על סמים איננו רק מבחינת גיל. אני לא מדבר על קנייה של הרואין בסופר אלא, לכל הפחות,עם מרשם רופא או משהו מעין זה.
וסמים תמיד יהיה מי שיקנה.
ועכשיו אני (או דן אראל, מי שזה לא יהיה) אשם בכך שהדגש שלך אי יכולת האדם לבצע בחירה חופשית, ואופן ההצגה שלו מזכירים כותבים כמו מוסקה? איפשהו בחיים צריך למתוח את הקו. אנחנו צריכים להניח שאדם בוגר (וגיל 18 זה נקודת זמן קצת מוקדמת אך סבירה) ומכאן לאפשר לו לקחת אחריות על חייו וגורלו. מי שבוחר להתחיל להמר אולי לא לוקח בחשבון את כל ההשלכות האפשריות אך הוא בחר שלא לקחת זאת בחשבון. ואל תבלבל בין בחירה חופשית ובין בחירה רציונאלית, בבקשה. אלו 2 סוגיות שונות בתכלית.
ישן 06-06-2012, 07:10

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שוב, אתה מדבר מתוך אי הכרת המציאות"

ציטוט:
לרוב הסמים אין השפעה כמו שאתה מתאר, בפני עצמם. מכורים מסתדרים בסדר גמור אם הסם חוקי ויש לזה תיעוד היסטורי. שמע, לא מעט אנשים גדולים היו אלכוהוליסטים. הם הסתדרו ביום יום, אם כי היו לזה כמובן השלכות שליליות.

אני לא מבין למה כל זה רלוונטי.

ציטוט:
הסמים כבר היום זמינים, ולכל הגילאים. אל תהיה נאיבי. כמה אנשים אתה מכיר שלא עישנו מעולם גראס ו/או לא היו מצליחים להשיג כזה אם היו רוצים?

אם הסמים זמינים היום למי שבאמת רוצה - מצוין. למה להנגיש אותם לכלל האוכלוסיה? איזה טוב יצמח מזה?
מה יש יותר, אנשים שמעשנים סיגריות או אנשים שמעשנים גראס?
אנשים ששותים אלכוהול או אנשים שמעשנים גראס?
ולמה לדעתך?

ציטוט:
שוב, זאת סוגיה של רווח והפסד. האם תהיה עליה בצריכת סמים בקרב קטינים בהשוואה להיום, ואם כן באיזו רמה? איך זה נכנס לשיקלול הכללי של כל הנזק שניגרם מכך שהסם איננו חוקי?

איזה נזק נגרם מכך שהסמים כיום אינם חוקיים?
אני לא רואה פה כל תועלת אלא רק הפסד.

ציטוט:
מעבר לזה, פיקוח על סמים איננו רק מבחינת גיל. אני לא מדבר על קנייה של הרואין בסופר אלא, לכל הפחות,עם מרשם רופא או משהו מעין זה.

מרשם רופא? מה קרה ל"ראשית, אל תזיק"?
תראה, זה קצת חולני, צורת החשיבה הזו.
לפי ההיגיון שלך, אם יש לך סוג של אירמין מיווס שכזה וחבר שלו שרוצה שהוא ירצח ויאכל אותו במקום פומבי... בחירה חופשית, שני מבוגרים.
למה יש לנו בכלל זכות להתערב? לא פרקטית, עקרונית.

ציטוט:
וסמים תמיד יהיה מי שיקנה.

ואם אם יהיו חוקיים, הביקוש יגדל באלפי אחוזים.

ציטוט:
ועכשיו אני (או דן אראל, מי שזה לא יהיה) אשם בכך שהדגש שלך אי יכולת האדם לבצע בחירה חופשית, ואופן ההצגה שלו מזכירים כותבים כמו מוסקה? איפשהו בחיים צריך למתוח את הקו. אנחנו צריכים להניח שאדם בוגר (וגיל 18 זה נקודת זמן קצת מוקדמת אך סבירה) ומכאן לאפשר לו לקחת אחריות על חייו וגורלו. מי שבוחר להתחיל להמר אולי לא לוקח בחשבון את כל ההשלכות האפשריות אך הוא בחר שלא לקחת זאת בחשבון. ואל תבלבל בין בחירה חופשית ובין בחירה רציונאלית, בבקשה. אלו 2 סוגיות שונות בתכלית.

תראה, אתה אפילו לא מתייחס להשלכות החיוביות של מגבלות top down מסוימות אל מול המחיר.
אתה שולל כל התערבות top down כאידאולוגיה כי אם חופש בחירה מוחלט הוא עקרון הוא צריך לחול באופן מוחלט.
ואני חושב שזה קשקוש ושיש למדוד את ההשלכות המוסריות של אי-מניעה בכל נושא ונושא אל מול ההשלכות של מניעה.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 06-06-2012, 17:07
מנהל

אגע רק במה שטרם התייחסתי אליו מספיק-וזה מיעוט מהדברים
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE]לרוב הסמים אין השפעה..."

1.התמכרות היא מחלה. במקרה של אלכוהול, מכור שיפסיק לחלוטין לשתות בבת אחת עלול לסבול התקפי אפילפסיה ואף מוות. אם רופא יורה לו לקחת אלכוהול במתינות גם אז תחשוב שזה "חולני"?
רופאים רושמים אופיאטים כדי להקל סבל. נרקומן הוא אדם שסובל והגוף שלו זקוק לאופיאטים בשביל לתפקד נורמאלי. אתה צודק לגמרי, זה אכן חולני...ולכן יש צורך ברופא שייתן לו את הסם. קח בחשבון שכיום סיכויי גמילה הם נמוכים מאוד. המוח של המכור כבר עובד אחרת משלך ואתה לא יכול לדמיין מה עובר עליו, פיזית ונפשית, ללא הסם.
2. הדוגמא של חבר שרוצח חבר בהסכמה היא כל כך לא רלוונטית שאני לא מוצא טעם להתייחס.
3. אם הסמים יהיו חוקיים הזמינות תגדל בהרבה. עלייה בביקוש היא ספקולציה שאין לה בסיס, בוודאי כשאני מדבר על מתן הסם לנרקומנים שהם ממילא כבר מכורים ומשתמשים קבוע.
4. אני חושב ש"השלכות מוסריות" הן קישקוש במקרה זה. קישקוש שגרם וגורם סבל רב לאוכלוסיה הכללית. לא רק למכורים אלא לכל מי שבאופן ישיר או עקיף נפגע מהניסיון למנוע מהם את הסם. אין שום דבר "מוסרי" בלמנוע את הסם מהמכור. זה לא יגרום לו להיגמל (גם בתנאים אופטימלים סיכויי גמילה הם נמוכים מאוד) ורק גוזר עליו סבל על גבי סבל.
ישן 06-06-2012, 20:57

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אגע רק במה שטרם התייחסתי אליו מספיק-וזה מיעוט מהדברים"

1. אתה מתעלם מהעובדה ש"קנביס רפואי" למשל הפך לתעשייה וזלג לכל עבר. פרקטית, לגליזציה חלקית לא עובדת. אני מעדיף שיסבלו המכורים (מתוך בחירה חופשית. אתה יודע, הידיעה שתיזרק לכלבים היא גם שיקול בבחירה להשתמש).

2. אני בסה"כ מנסה להצביע על העובדה שאתה יוצא מתוך עיקרון תיאורטי (שעובדתית הוא מופרך, אבל אתה לא רוצה להכנס לפילוסופיה) וגוזר ממנו מדיניות מתוך "אידאולוגיה" ולא מתוך שיקולים של השלכות ומתוך נקודת המוצא לפיה סמים הם תופעה מזיקה והחברה חייבת להתנהג כסוג של רגולטור או פטרון במקרים מסוימים על מנת למנוע "כשל שוק".
זה תהליך חשיבה פסול.

3. עליה בביקוש כתוצאה מלגליזציה היא "ספקולציה חסרת ביסוס"?? הצחקתני! ראה המקרה של "קנביס רפואי" והפרק הרלוונטי בסאות' פארק. מעבר לכך, אתה מבקש לשנות את הסטטוס קוו ולכן נטל ההוכחה הוא עליך.

4. אם לא הבנת, מטרת האיסור אינה למנוע את הסם מהמכור או להתעמר בו, אלא למנוע מאנשים להתמכר מלכתחילה.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 07-06-2012, 00:48
מנהל

"קנביס רפואי" הוא דוגמא לפיקוח גרוע
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "1. אתה מתעלם מהעובדה ש"קנביס..."

מדובר לדעתי במעין פירצה בחוק שפיתחו אלה שחושבים שעדיף שהקנביס יהיה חוקי אבל לא רוצים להתעמת עם השמרנים. ובכל מקרה, אני מעדיף לפתור את בעיית המכורים גם אם זה אומר להשקיע קצת יותר בפיקוח.
2. לא, ואין לי מושג מאיפה אתה שואב את כל זה. נקודת המוצא שלי היא שמדיניות "המלחמה בסמים" נכשלה וניזקה גדול מתועלתה. רבים מהבעיות שקשורות בסמים ניגרמות או מוחמרות מאוד בגלל האיסור עליו ולכן לגליזציה חלקית או מלאה תקל על המצב.
3. אין ספק שסאות' פארק הוא מקור חזק ביותר להוכחת הנקודה. האם הטלת ה"יובש" בארה"ב או ביטולו השפיעו משמעותית על הביקוש לאלכוהול? בהתחשב בכך ש-42 אחוז מהסטודנטים שנדגמו השתמשו אי פעם בסמים (30% "בשנה האחרונה") כניראה שהביקוש גבוה כבר כעת ברמה כזו שלגליזציה לא תשפיע הרבה.
4. לא משנה מה מטרת האיסור. הנקודה היא שברגע שהוא מוכלל גם על מי שכבר מכור, הוא מזיק יותר משהוא מועיל. לכן אני חוזר וכותב שאני לא בעד סמים לכל דיכפין. אני בעד זה שיהיה מותר לנרקומונים רשמיים תחת תנאי פיקוח כאלה ואחרים.
ישן 07-06-2012, 01:02

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב ""קנביס רפואי" הוא דוגמא לפיקוח גרוע"

לומר שזו דוגמה ל"פיקוח גרוע" זה כמו לומר שהקומוניזם הוא תורה פרקטית ומציאותית והבעיה היא ביישום.
אם הצבא אינו מצליח לפקח על נשק או על מסמכים סודיים בצורה טובה מספיק, אני לא סומך על אף פקיד עם סמים שיש להם ביקוש רב.

את סעיף 2 לעולם לא תוכל להוכיח ולדעתי הוא שגוי.

לגבי 3 - נראה לי שכבר סיכמנו על כך שעל מנת להתמכר דרושה זמינות גבוהה לסם ולא רק ביקוש. ולגבי אלכוהול - יש הבדל בין אכיפת חוק יובש במציאות בה אחוז ניכר מהאכולוסיה הוא כבר מכור מראש לאלכוהול לבין מצב בו אחוז המכורים באוכלוסיה לסם כלשהו הוא אפסי.

לגבי סעיף 4 - גם אם מקומית, בהקשר של מכורים הוא מזיק, לביטולו יש השלכות רחבות הרבה יותר שאתה לא לוקח בחשבון. בראש ובראשונה יצירה של הרבה מאוד מכורים חדשים.

ושוב לגבי פיקוח - אני לא חושב שחסרות דוגמאות שיראו שפיקוח על משהו, קל וחומר משהו שיש לו ביקוש, בידי יישות ציבורית נכשל בהרבה יותר מקרים מאשר מצליח.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 05-06-2012, 22:23

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם הבנתי נכון את מה שאתה מנסה..."

זה לאו דווקא קשור לדיעה פוליטית בהקשר של שמאל וימין. יש ליברלים בימין ויש שמרנים בשמאל. ייתכן שיש איזשהו קשר כזה אבל לא הזכרתי אותו בכוונה.
אני מדבר על שופט שמרן לעומת שופט ליברל, או פרקליט, או קצין מבחן או עובדת סוציאלית. פונקציונר שכזה שיחשוב שמותר להתחשב במה שעבר על העבריין, שצריך לחשוב גם עליו, שמגיע לכל אדם הזדמנות שניה, שהיותו קטין לא אמורה לשחק לטובתו (לא אוטומטית, בכל אופן), שמותר לפגוע בחירויות מסוימות למען הביטחון (גם אם זה מעצר מנהלי, הארכת מעצר של 48 שעות ולא 24, ואם נרחיב את זה מעט- אז גם הזכות להפגין לעומת הזכות לסדר/שקט/ביטחון וכו').

ישן 06-06-2012, 15:37

בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לינוקס... אתה ממש, אבל ממש..."

יודע מה? בוא נגיד שיש עשרות אלפי שוטרים עם הציוד הכי טוב שיש ניידות,מסוקים,כלים על שני גלגלים בלבד ומעקב מחשב חכם אחרי אותם נהגים,אם המשטרה הייתה תופסת אותו בלי רישיון כפי שאתה טוען ונותנת צו למשפט...
מי ימנע ממנו לנהוג שוב כל עוד השופט יתן לו קנס קטן במשפט על נהיגה בלי רישיון,והוא יחזור לנהוג ברכב למרות הקנס הקטן של השופט,והמשטרה לא יכולה כל פעם לתפוס אותו כמה כוח אדם שיהיה לה.
זה מה שהשופטים נותנים בדרך כלל על נהיגה בלי רישיון,קנס של כמה מאות שקלים,ואם לא הילדה הזו אז זה יהיה ילד/ה או מבוגר אחר שהוא ישאיר נכה בעתיד או אפילו יהרוג.

שתבין אבא שלי נהג בלי רישיון 8 שנים!!! ותפסו אותו 6 שוטרים כל השנים האלה וכל פעם השופטים נתנו לו קנס קטן ולך הביתה,וכן הוא נהג הביתה אחרי כל משפט בלי רישיון!
מכל השופטים באיזור היה שופט אחד שמרן בלבד שאבא שלי פחד ממנו,כי השופט הזה הולך לפי החוק וגם אנשים עם עו"ד טובים יודעים שמהשופט הזה אין לצאת בקלות ותקבל את כל העונש שמגיע לך. עוד דוגמא כמה שהטיעון שלך לגבי המשטרה אינו נכון ואתה צריך לראות כיצד מערכת המשפט עוזרת לפושעים ולא משנה כמה שוטרים יהיו לך בשטח.

ישן 06-06-2012, 18:32
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רק אם תשים שוטר על כל בנאדם..."

אם הייתה יותר אכיפה, הסיכוי שהוא היה נתפס היה גדול יותר. כמה עברות תנועה לא נתפסות על כל אחת שכן? 5? 10? אם היית מוריד את היחס, לא היית מגדיל את הסיכוי למנוע מקרים כאלה?

נכון, בעולם מושלם בנאדם אמור לכבד את החוק ולא לנהוג בלי רישיון ולא לעשות עברות תנועה. אבל זה לא עולם מושלם ומעבר לכך שהרבה עוברים עברות תנועה בהיסח דעת, יש גם הרבה כאלה שהם פשוט לא בני-אדם ומצפצפים על החוק בלי אלוהים (כמו במקרה דנן). ורובם לא נתפסים לעולם. שתבין, אינני מתווכח עם הסיפא של הדברים - שצריך ענישה חמורה בהרבה. דעתי זה שנים רבות היא שצריך להחיל החרמה של כלי רכב על עברות רציניות ו\או עברות נשנות בכביש. על הריגה בכביש בגלל נהיגה פרועה\בשכרות או פגיעה קשה כמו זו, אין שום סיבה שאדם יקבל "מידת הרחמים". וכל זה לא סותר את העובדה שארבעה חודשים, עדיין עדיף על 0 שזה מה שמקבלים רוב עברייני התנועה כיוון שאינם נתפסים

ישן 06-06-2012, 18:48

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אם הייתה יותר אכיפה, הסיכוי..."

גדול יותר, אבל עדיין זעום. כמה מכוניות יש בכל רגע נתון בכביש וכמה שוטרי תנועה?
אכן, ענישה חזקה. מתן אפשרות לשלב תביעה אזרחית בזאת הפלילית לתשלום פיצויים (לא קנס, הקנס הולך למדינה, הפיצויים ישירות לקורבן), כמובן שלילת רישיון, מאסר.

אבל תמיד יש את העבירות שאי אפשר למנוע, עבירות שנעשות ללא מחשבה תחילה, בדר"כ. בעל שחוזר מהעבודה עצבני ודוקר את אשתו, כמעט כל עבירות המין שנעשות על ידי מכרים, קטטה בפאב שתוך שניה גורמת לדקירות. כל אלו לא ייפסקו אם תכפיל את כמות השוטרים. השוטרים כן חשובים לסדר ציבורי, ליצירת הרתעה שאולי איכשהו בעקיפין תגרום לאדם לקחת רגע ולחשוב מחשבה נוספת לפני שהוא עובר את העבירות הללו שציינתי.

ישן 06-06-2012, 23:57

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אנחנו מסכימים על הכל. חוסר..."

עדיין משגע אותי שאתה מאשים את המשטרה ולא מערכת המשפט אחרי הדוגמא האישית שלי שרשמתי לך והמקרה של הילדה הזו.
מה צריך לשכנע אותך רוג בשביל שתאשים את השופטים ולא את המשטרה,כי שוב גם עשרות אלפי שוטרים לא יכולים לעצור נהג כזה כל עוד שופטים ליברלים כאלה נמצאים במערכת המשפט וכפי שאמרתי יותר למעלה... אם זו הייתה בת של שופט אחר או בת של חבר של שר,השופט לא היה ליברלי כל כל כך,ולכן אני בהלם שאתה מאשים עוד את המשטרה ולא את השופטים,כאשר אתה יודע שבן של שופט שנפגע היה נותן לשופט שינוי גישה מדהים עם פסק דין אחר לחלוטין לדורס משפט עם עונש כמו שכתוב בחוק.

ישן 05-06-2012, 20:42
מנהל

בפועל, אני לא רואה שום הבדל בין הימין והשמאל בהקשר זה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה מתעלם ממה שכתבתי. גישה..."

יהודים רחמנים בני רחמנים המה, ובלי קשר לעמדה האידיאולוגית כולם בסופו של דבר מקלים בענישה, ובייחוד כשמדובר במי שקרובים אליהם משפחתית,חברתית או אידיאולוגית. לא לחינם הכנסתי לעניין את ש"ס-מפלגה זו ביקשה לקצר עונשי מאסר בחצי! נכון, זה היה בשביל דרעי (ואפילו כונה, דומני, "חוק דרעי" בזמנו) אבל מי שהיו "נהנים" מזה הם כלל העבריינים. אתה מבין? מפלגה מוכנה לפגוע ברמה כזו בענישה רק כדי לסייע לאחד מחבריה. ואני חושב שזה נכון להרבה מאוד מקרים, גם אם הדוגמא קיצונית.
אתה יכול לטעון שגישות שמאליות הן מאחורי ההקלה בענישה, אבל לא רק שאינני בטוח שזה נכון, דרורי הוא שופט שדווקא ידוע היה כמתבסס על המשפט העיברי.
ואל תקל באחריות הכנסת. מי שקובע את רף הענישה, כולל עונשי מינימום, הוא המחוקק. המחוקק בכלל לא השאיר לשופט ברירה בעונש לגבי רצח בכוונה תחילה. גורם נוסף היא הפרקליטות שבלהיטותה לסגור תיקים מסכימה לעיסקאות טיעון שטומנות בחובן רמת ענישה שערוריתית.
בנוסף, אל תזלזל בקרימנולוגיה. בסופו של דבר גם היא מתבססת על מחקרים. נקודה חשובה, שאני לא בטוח שהקרימינולוגיה תומכת בה, היא האם ענישה חמורה מביאה הרתעה והאם בהיבט כולל לחברה עדיף שיקום או מאסר ממושך. אלו אינן סוגיות פשוטות ובחלקן הן עניין של חשיבה "כלכלית" (רווח מול הפסד במונחים כלכליים) מאשר מוסרית או ערכית.
ישן 05-06-2012, 20:52

בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בפועל, אני לא רואה שום הבדל בין הימין והשמאל בהקשר זה"

אני מדבר על נקודת מבט אובייקטיבית, לא על האם חבר שלי כלוא על עבירה X. לא בטוח שאם מכר או קרוב משפחה שלי יעלה שיכור על ההגה ויהרוג מישהו, אתמוך בהאשמתו בהריגה ובעונש המקס' של 20 שנה. אני מקווה שכך אנהג, לא מבטיח לך.

המשפט העברי הוא משפט מאוד נוקשה, אתה בטח יודע, אם היו מסתמכים עליו פה היית מקבל גינויים מקיר לקיר.

האחריות היא של השופטים- שופט יכול להחליט שבכלל לא מדובר ברצח ואז הוא חומק מעונש מאסר עולם חובה. גם הפרקליטות יכולה להחליט ככה (מבחינתי פרקליטים ושופטים הם היינו הך, מגיעים מאותו מקום ומתחלפים ביניהם לא פעם).

לגבי קרימינולוגיה- אין לי הרבה חיבה למדעי החברה, במיוחד כשהם מנסים להכניס בני אדם למשוואות. לעונש המוות יש דעות בעד ונגד אבל על עובדה אחת אי אפשר להתווכח- אדם מת לא מבצע יותר פשעים. ואדם שכלוא בכלא לתמיד לא מהווה איום על החברה שמחוצה לו. על כל השאר אתה יכול להתווכח.

ישן 05-06-2012, 21:08
מנהל

לגבי הסיפא-יש להוסיף שגם אדם שהוצא להורג כבר לא יכול להתברר אחר כך כזכאי
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני מדבר על נקודת מבט..."

יכול להיות שאתה מעדיף שכמה זכאים ימותו על מנת שניפטר מעונשם של כמה רוצחים. אישית, אני לא מסכים עם הגישה. בטח לא כאשר בסיטואציה כזו או אחרת אני אוכל למצוא את עצמי על הכיסא המחושמל.
לגבי "נקודת מבט אוביקטיבית": אין דבר כזה. כשאנשים קובעים חוקי ענישה, מחליטים בנושאי חנינות או עומדים על כס המשפט, הם מושפעים משלל גורמים שקשורים באישיות, בהיסטוריה אישית, בשיקולים פוליטיים וכו'. מי היה הנשיא שהיה הכי קשה בנושא חנינות? דווקא וייצמן שהיה איש שמאל (לפחות בפאזה האחרונה בחייו). מי המפלגה שדרשה קיצור ענישה בחצי? ש"ס שממש איננה שמאל. ואני יכול להמשיך ולהמשיך. וכל אלו, כמו דוגמאת דרורי, הם מה שחשוב. לא האם באופן עקרוני או אוביקטיבי "שמאל" הוא בעד ענישה מקלה ו"ימין" הוא נגד. בכל מקרה, העמדה שנותנת עדיפות לשיקום איננה דווקא עמדת שמאל אלא יכולה לבוא ממגוון מקומות, כולל מסקנה של ניתוח קר של רווח והפסד.
המשפט העיברי הוא "נוקשה"? אני לא יודע למה בדיוק הכוונה בזה, אבל אני כן יודע שלפחות בעניין עונש מוות הוא מאוד מאוד זהיר. אין הרשעה ברצח, למשל, אלא אם כן יש לפחות 2 עדים (וכידוע, לא כל אחד כשיר להיות עד) שהזהירו את העבריין מלעשות את המעשה ואין מקבלים עדויות נסיבתיות. בתקופה ההיא לא היה עונש מאסר, למיטב ידיעתי אלא רק עונש מוות או קנס. יוצא מכך שלפי המשפט העיברי רוצח שלא בנוכחות 2 עדים ייצא או זכאי לגמרי או רק בתשלום קנס!
על כל פנים, דרורי לכל הדיעות מושפע יותר מהמשפט העיברי מאשר מגישות ליברליות ובכל זאת פסק כפי שפסק לגבי דורס הקופאית.
ישן 05-06-2012, 21:30

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לגבי הסיפא-יש להוסיף שגם אדם שהוצא להורג כבר לא יכול להתברר אחר כך כזכאי"

שים לב שכתבת שוב "שמאל" כשאני דווקא התייחסתי לליברליזם. כמו רוג שכתב לי "מרקסיזם". אין ביניהם קשר. הוא אולי אפילו הפוך. וייצמן היה שמרן, גם אם מדינית היה בשמאל (ראה התבטאות כלפי נשים והומואים). את ש"ס שוב הבאת כדוגמא לאידיאולוגיה למרות שהאינטרס שלהם היה אישי.

המשפט העברי- היו ערי מקלט למי שהורשע בהריגה (דהיינו בשוגג). שלא לדבר על מלקות, חרמות, הגליות, וכמובן משהו שנורא יותר מעונש מוות- הכנסה לכיפה (כליאה ללא אוכל עד מוות או האבסה עד מוות...).

בוא נסגור את זה ככה- מה תמצא יותר באגודה לזכויות האזרח, ליברלים או שמרנים? או אם תרצה- חברי מרצ/קומוניסטים או ישראל ביתנו/ליכוד?

ישן 05-06-2012, 21:51
מנהל

אבל כל הדיון התחיל מזיהוי הענישה המקלה עם מר"צ...
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שים לב שכתבת שוב "שמאל" כשאני..."

אי אפשר לכנות אותם "שמאל" כשמתאים, ו"ליברלים" כשמתאים משהו אחר. שלא לדבר על זה שבסוף אתה שוב מכניס "קומוניסטים" וכו'. אתה צריך להחליט. דווקא הליכוד צמח משילוב של חירות עם מפלגה שכינתה עצמה "ליברלית". בשביל לסבך את העניין עוד יותר-אתה חושב שמר"צ בעד ענישה מקלה לעברייני מין או רוצחי ראש ממשלה?
במשפט העיברי עונש מוות, אכזרי יותר או פחות, היה נדיר ביותר. כל שאר העונשים הם זוטות לעומת עונש מאסר ממושך.
האגודה לזכויות האזרח לא רלוונטית לעניין. את החקיקה ביחס לענישה קובעת הכנסת, ואת החקיקה בפועל עושים שופטים, שלפחות חלקם (כמו דרורי) ממש לא שפוטים של האגודה לזכויות האזרח.
ישן 05-06-2012, 22:00

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אבל כל הדיון התחיל מזיהוי הענישה המקלה עם מר"צ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki

אוקי? לא האשמתי את גלאון והורוביץ בזה, אתה יכול להיות רגוע. וכל דוגמא איזוטרית כמו יגאל עמיר או אריה דרעי לא תשנה את זה.

אה, ואתה בטח יודע שאנשי האגודה לזכויות האזרח ומשפטנים שונים קיבלו מימון מאותו גורם, נכון? גורם שקרוב הרבה יותר למרצ (ליברלים אם תרצה) מאשר לאחרים.

את הקומוניסטים והשמאל הכנסתי כי אתה חזרת על זה כל הזמן, לכן כתבתי לך"אם תרצה". לא אני הייתי זה שהכניס פוליטיקאים לכך. אגב, אתה בטח יודע שחברי מרצ לא חייבים להיות חברי כנסת, נכון? ברור לך שיש אלפי אם לא עשרות אלפי חברי מרצ.

ישן 07-06-2012, 01:33
מנהל

וודאי שיש דוגמאות הפוכות
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כל כך הרבה דוגמאות? לא. ממש..."

מצד אחד, שופט שידוע שפסיקתו מתבססת על המשפט העיברי נותן עונש קל שבקלים לאדם שדרס קופאית, מצד שני, אנשי המחנה הליברלי תומכים בענישה קשה כלפי עבירות תקיפה מינית.
למשל,ביחס לגזר דין של 4 שנים בלבד לבן 14 שנהיג אונס קבוצתי בנערה בת גילו חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ) הגדירה את העונש שגזר בית המשפט על הנער במילה "מגוחך". לדבריה, "בית המשפט מתיר בענישה מסוג זה את דמן וגופן של נשים ונערות".
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3227151,00.html
ובמקום אחר זהבה גלאון התבטאה כך:
"עסקאות טיעון זו דרך של הפרקליטות לעקוף את עונשי המינימום על עבירות מין ואלימות במשפחה"
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3426040,00.html
זהבה גלאון גם יזמה הצעת חוק שמטרתה הייתה הסדרת נושא עיסקאות הטיעון ועיגון זכותו של השופט לא לקבל אותה. וגם הצעת חוק לאיסור העסקת http://www.fresh.co.il/vBulletinעברייני מין מורשעים במוסדות מסויימים /newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=4244224
זהבה גלאון גם היתה מיוזמי הצעת חוק להטלת עונשי מאסר כבדים על סחר בבני אדם.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3316247,00.html
חיים אורון ממרץ הגיש הצעת חוק להחמרת הענישה על עבירות כלפי אנשי צוות רפואימצד שני,מאיר שיטרית התנגד כשר לקביעה בחוק של עונשי מינימום.

ואילו משה קצב, הלא בדיוק שמאלני-ליברלי, קצב כנשיא את עונשו של ניר זוהר,עבריין שהורשע ברצח, אינוס וחטיפה לשם עבירת מין, ממאסר עולם ל-32 שנה, וזאת בניגוד להמלצת משרד המשפטים. אז מאיפה באה הרחמנות הלגמרי לא נידרשת הזו?
בקיצור, הקשר בין ליברלים לענישה רכה מול שמרנים לענישה קשה הוא ממש לא חד משמעי וקבוע. לפחות לא בישראל.
ולא, מעולם לא הייתי חבר מרץ. אם הייתי זה היה סותר את הטענה שלך שכן אני בעד ענישה קשה על עבירות אלימות, מין וכביש. דעתי על סמים שונה אבל לא באה ממקום של רחמים, כאמור. הצבעתי בעבר או לעבודה או למרצ. עם מרצ גמרתי סופית ברגע שביילין השתלט עליה.
ישן 07-06-2012, 18:42

בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "וודאי שיש דוגמאות הפוכות"

http://www.publiceye.org/magazine/v...isty_crime.html

In contrast, the liberal punishment model emphasizes the rights of the accused, humane (not "cruel and unusual") punishment, and rehabilitation of those convicted of a crime

ומי כתב?

PRA is supported by a number of progressive and liberal activists, including Anne Braden of the Southern Organizing Committee, and Suzanne Pharr of the Highlander Research Center. Pharr has written that PRA "sets the standard for researchers and political analysts of integrity," and describes the group's research as "thorough, thoughtful, carefully researched, and presented within a broad context of understanding of the complex relationships and activities of the Right." [2]

http://en.wikipedia.org/wiki/Politi...arch_Associates

בוא נשאל את זהבה גלאון מה דעתה על ענישה של עיתונאי שהחזיק חומר סודי ותראה איזה יופי- היא תהפוך לליברלית...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:05

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר