לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2012, 02:24
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hallow point שמתחילה ב "קליבר 5.56 לעומת קליבר 6.8"

אחרי מלחמת יוה"כ עברנו ל 5.56 בעקבות הרכבת האווירית מארה"ב.
למרות שהיו פיתוחים קודמים כבר מאמצע שנות ה 60 גליל ועוזי-גל (החמצה גדולה).
היה היסוס גדול לגבי המעבר.
יחידות מילואים רבות החזיקו עדיין ב 7.62 גם בשנת 78 (בעקבות ליטני הוחלט על ניקוי ה 7.62)
והרומ"ט FN שימש כררנ"ט אפילו ב 82 (ל M16A1 היתה מגבלה של 12 פצצות לקנה).

מעבר תחמושת הוא שיקול לוגיסטי - חשוב ביותר.

רוצה דוגמא לכישלון.

צבאות עברו מתחמושת 5.56 בעלת ראש רגיל לתחמושת בעלת ראש ירוק במהירות ובשלב אחד (שכנינו הירדנים לדוגמא).
אצלנו עד היום יש עירוב תחמושות. דבר שאנשי המקצוע הזהירו מפניו ב 93.

להערכתי (דבר שהוביל אותי ב 93 להמליץ על M-24) עלינו להיות מתואמים עם צבא ארה"ב, למקרה שנזדקק לרכבת אווירית. מבחנתי צה"ל היה חייב לסיים את המעבר לתחמושת ירוקה או הסבת קנים ל 1:10 עד סוף 2004.
בוא קודם ניישר קו לפני שנקפוץ לקליבר אחר. (אגב האם הנשק שבידינו מתאים לקליבר הנ"ל? - מחלות הילדות של הגליל = קלאשניקוב ישראלי מקולקל העידו שזה היה קשה מאד )

בסופו של יום השאלה כלכלית מי יממן את זה ועל חשבון מה?

הרי במחיר נמר אחד אני מקים לך מערך קליעה וצליפה מעולה. ובמחיר F16 אחד אני בונה מטווחים בפאתי כל הערים לאימון מילואימניקים אחה"צ או בערב קרוב לבית.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 05-06-2012 בשעה 02:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2012, 09:07
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם כבר הזכרת את מיודענו הנשכח "הגל"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
האם באמת היה לו יתרון משמעותי על הגליל, או על ה-אם 16? אילו היו בוחרים בו, האם היה שורד יותר זמן מכפי ששרד הגליל? איך היה בהשוואה לגליל מבחינת משקל ודיוק (חסרונות הגליל) מחד, ואמינות (יתרון הגליל) מאידך?
עד היום, שמעתי רק דברים כלליים על הגל, ולא שום נתונים טכניים או השוואתיים ממשיים. לכן אני תוהה עד כמה באמת מדובר בהחמצה. ממראהו החיצוני בלבד, הוא עשה עלי רושם של עוד רובה ממשפחת האף אן וה-אם 14, אבל ייתכן ואני טועה.

לצערי חוברות הניסוי נאספו. לכן אין הוכחות אלא עדויות.
בשלבי האב טיפוס טוב כמעט בכל פרמטר.
לא עבר משלב באב טיפוס ליצור המוני.

מה כן ב 75 היה הגליל בגולני ובדקו את המעצורים בבזק מול סאנור (צנחנים M16) בדקו לאורך שני מחזורים וכל מעצור דווח. רוב המעצורים ב M16 מעוצורים קלים לתפעול ונבעו בעיקר מבעיות מחסניות.
רוב המעצורים בגליל (בתקופה ההיא מחלות ילדות) היו בלתי הפיכים. לדוגמא שן פולטת שנקרעה. ידית דריכה שנשברה. ליקויים בבריח. התפוצצויות תרמיל בבית הבליעה. היתה תחמושת WCC (אמריקאית) שכשפתחת את הארגז היה פתק לירי ב M16 בלבד. תרמילי תחמושת תע"ש היו מעובים יותר (כ 3 מיקרון). בסופו של ניסוי. במספר המעצורים לא היה הבדל מובהק (תתפלא לגליל היו טיפה יותר). באיכות המעצורים (חייבו התערבות נשק) הגליל הפסיד ובגדול.
הערה - הגליל היום אחר ומשופר ואמינותו עולה על שנת 75 בעשרת מונים. לא נוכל לנתח את הגל כיוון שלא עבר לשלשב ייצור. בעובדה לגליל היו מחלות ילדות רבות.(קלצ'ניקוב מקולקל) אגב הקטנת מעצורים ב M16 התאפשרה למי שהקשיב : 30 כדור במחסנית ו לא פחות חשוב שימון רק בנקודות השימון ושמירת שאר הכלי יבש.

ישן 07-06-2012, 08:57
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hallow point שמתחילה ב "מבחינת ביצועים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hallow point
ולא מבחינה כלכלית,ה6.8 עדיף בכל הפרמטרים על ה5.56?

הרבה לפני הבחינה הכלכלית הבחינה המבצעית !!!

תסריט יום כיפור !!! - חוסר בתחמושת - מי עוזר ?

וכן ה 6.8 עדיף (לדעתי) - כל הצעה חדשה באה לשפר.

להזכירך מלחמת העולם הראשונה 7.92 (מאוזר - המכונה צ'כי) אנגלי - 303 (7.7)
קוריאה 7.62
וייטנאם מעבר מ 7.62 ל 5.56 (בעיית טווחים ארוכים ובישול כדורים מקבלת מענה ב A2)
כעבור כ 20 שנה מעבר מ A1 תחמושת "לבנה (M193) לA2 תחמושת "ירוקה" (M855)
כלומר יש התפתחות - אך היא בפסיעות ארוכות.

אגב אצלנו לא שונתה התחמושת מ 74 (רוב הצבא עדיין בתחמושת ישנה) מתקרב ל 40 שנה.
(מי שיגיד שהצבא עבר ל M855 שילך למצוא פינה עגולה )

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 07-06-2012 בשעה 09:11.
ישן 07-06-2012, 08:33
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "קנה 1:10? לאיזה כלים יש 1:10?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
קנה 1:10? לאיזה כלים יש 1:10? SS-109 יעיל גם ב1:10?

אם כבר הסבות, למה לא ל1:7?

יופי של שאלה.

1:10 אומנם לא בצורה אופטימלית יודע להכיל את שני סוגי התחמושת !

כך שהיו צבאות שהסבו בהדרגה ! הכניסו קנים 1:10 והמשיכו להשתמש באותה התחמושת. בשלב מסוים ביצעו רכישה של קנים 1:7 הוציאו את התחמושת הישנה והכניסו חדשה.

את הקנים 1:10 קיבלו אנשי התמיכה ואת הנשק החדש 1:7 הכוחות הלוחמים.

מה עשו עם הנשק הישן והשחוק ? הוא עבר לבסיסי הדרכה ורק שם השתמשו בו ובתחמושת ישנה עד לבלאי מוחלט של הכלים וגמר מאי התחמושת הישנה.

ישן 07-06-2012, 08:39
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]קנה 1:10?..."

רגע, אז 1:7 לא יורה תחמושת רגילה-לבנה (M193) בצורה טובה?

לדעתי מהלך כמו שתיארת יהיה (היה יכול להיות) לא יעיל בארגון כמו צה"ל. היה עדיף לספק 1:7 ללוחמים ולהשאיר את ה1:12 לתומכי הלחימה וכשיתאפשר להעביר גם אותם ל1:7. במקום להשקיע במעבר כפול לתומכי הלחימה (1:12->1:10->1:7).

זאת כמובן בהנחה ש1:7 יורה תחמושת לבנה בצורה טובה, פה אגב הפעם הראשונה שנתקלתי באמירה אחרת. חשוב לציין שלפחות בתקופתי, כל מי שהיה לו 1:7 ירה תחמושת לבנה. ירוקה (SS-1099) הייתה שמורה לקלעים בלבד.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 07-06-2012, 09:16
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "רגע, אז 1:7 לא יורה תחמושת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
רגע, אז 1:7 לא יורה תחמושת רגילה-לבנה (M193) בצורה טובה?

לדעתי מהלך כמו שתיארת יהיה (היה יכול להיות) לא יעיל בארגון כמו צה"ל. היה עדיף לספק 1:7 ללוחמים ולהשאיר את ה1:12 לתומכי הלחימה וכשיתאפשר להעביר גם אותם ל1:7. במקום להשקיע במעבר כפול לתומכי הלחימה (1:12->1:10->1:7).

זאת כמובן בהנחה ש1:7 יורה תחמושת לבנה בצורה טובה, פה אגב הפעם הראשונה שנתקלתי באמירה אחרת. חשוב לציין שלפחות בתקופתי, כל מי שהיה לו 1:7 ירה תחמושת לבנה. ירוקה (SS-1099) הייתה שמורה לקלעים בלבד.

שימוש בתחמושת לבנה בקנה 1:7 נותן יתרון בטווח הקצר בלבד.
הוא מקטין את הטווח המכסימלי ומקטין את הדיוק בטווחים שמעל 220 מ'.
צה"ל לצערי עדיין חושב שטחים.
הרמטכ"ל מודאג מהגבול הסורי (YNET אתמול) גם אני. מה וקרה במצריים אתה קורה ומה קורה בירדן אפשר רק לנחש או להתפלל. גם בלג'ה גם בגלעד וגם בסיני צריך לחשוב ארוך קרבית ולוגיסטית.

ישן 07-06-2012, 09:39
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]רגע, אז 1:7..."

כן ולכן חלוקת התחמושת אצלינו התבצעה כפי שאמרתי.

אז למה לעשות את השלב ביינים ב1:10?
אפשר להעביר את כולם ישירות ל1:7 (אמנם בהליך ארוך יותר, אבל יקר פחות) ואז לכלות את מלאי התחמושת הלבנה.

אגב- זה לא שהוא מקטין את הדיוק, זה היה הדיוק ה"מקורי", פשוט התחמושת הירוקה מעצימה אותו (האם זה גם משפיע על הMOA או רק על המסלול הבליסטי?) לכן אפשר להגיע לתוצאות גבוהות בהרבה ממה שמקובל היום בצה"ל גם בשימוש בתחמושת לבנה.
הבעיה היא ביסודות, לא בתחמושת. התחמושת זה בונוס נחמד ותו לא.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 07-06-2012, 09:23
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "אחרי מלחמת יוה"כ עברנו ל 5.56..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
הרומ"ט FN שימש כררנ"ט אפילו ב 82 (ל M16A1 היתה מגבלה של 12 פצצות לקנה).

אילן, תוכל להרחיב? מעולם לא שמעתי על מגבלה מעין זו. ממה היא נובעת?
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 07-06-2012, 13:25
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "[QUOTE=ilanb] הרומ"ט FN שימש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amitaikl
אילן, תוכל להרחיב? מעולם לא שמעתי על מגבלה מעין זו. ממה היא נובעת?

חבל שלא שמעת כי אי הידיעה הזו גרמה לכמה השחתות קנה .
קנה ה M-16 A1 הוא קנה מאד דק. אני מדבר על ההיקף החיצוני.
המשמעויות הוא מתוכנן לאורך חיים של 10,000 כדור ו 12 פצצות ררנ"ט. על פי הוראות היצרן.
מחלתו העיקרית של ה A1 היתה "בישול כדורים" בבית הבליעה בירי רציף של 4 מחסניות ומעלה. (מסוכן מאד)
להשוואה בקנה ה A2 לא היתה מגבללת ררנ"ט וגם לא בקנה הגליל. הA2 מיועד לאורך חיים של 25,000 כדור. קנה הגליל וגם הA2 עבים יותר. יתכן שיש כאן גם שונות סגסוגת מהגליל למרות שבבסיס שניהם מיוצרים מפלדת קנים. עם ציפוי פנימי של כרום/ניקל.

ישן 07-06-2012, 13:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=amitaikl]אילן, תוכל..."

לא רק הוא לא שמע - אף אחד בפלוגות ההכשרה לא שמע על זה - פועל יוצא, נורו עשרות רבות של ררנ"טים מהקנים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-06-2012, 13:57
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=amitaikl]אילן, תוכל..."

תודה.
לגבי מספר כדורים לקנה - איך הדבר הזה בכלל נבדק בצה"ל? אני לא מכיר מישהו שסופר כדורים שנורים מהנשק שלו/מנהל ספר נשק לM16.
כשפעם בשלושה חודשים (בסדיר) היתה ביקורת נשק, אני זוכר שהנשק היה בודק בעיקר חידוש קשר, ניצרה, וחופשים בין גוף לקנה. לא זכורה לי איזו בדיקה לשחיקת קנה.
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 08-06-2012, 12:46
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "תודה. לגבי מספר כדורים לקנה -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amitaikl
תודה.
לגבי מספר כדורים לקנה - איך הדבר הזה בכלל נבדק בצה"ל? אני לא מכיר מישהו שסופר כדורים שנורים מהנשק שלו/מנהל ספר נשק לM16.
כשפעם בשלושה חודשים (בסדיר) היתה ביקורת נשק, אני זוכר שהנשק היה בודק בעיקר חידוש קשר, ניצרה, וחופשים בין גוף לקנה. לא זכורה לי איזו בדיקה לשחיקת קנה.

בביקורי בפורט בניננג הסתבר לי שחייל מקבל נשק והוא רץ איתו כל השרות ויש מעקב.
במידה והוא מתחיל עם ארוך ועובר לקצר הקצר ממשיך איתו. והארוך עובר למישהו אחר.

בצה"ל אין מעקב. הנשקים של בסיסי ההדרכה שחוקים בטוח.

יש מדידים שאמורים לבדוק שחיקת קנה. אבל כשהמדיד מראה זה קנה פסול. השחיקה האמיתית שלו היתה הרבה קודם (דיוק) . יש אפשרות לירות במלחציים. עד כמה שיודע זה מבוצע רק במפעלים.

אחד הפתרונות שבוצעו היה ניסור קנה. (מה שנשחק הכי הרבה בד"כ הוא קצה הקנה - והוא גם משפיע על הדיוק) גם באלו שהניסור הצליח מאד הרי שלא קיבלנו קנה חדש אלא קנה עייף מנוסר. סביר להניח שאורך חייהם יהיה קצר. (לא אהבתי את הפתרון אבל זה מה יש.)

ישן 10-06-2012, 08:20
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hallow point שמתחילה ב "קליבר 5.56 לעומת קליבר 6.8"

אני בהחלט בעד לתת למדינה עשירה כמו ארה"ב לבחון קליברים נוספים וכשהיא תחליט ניישר איתה קו.
א- יותר זול.
ב-יש מחסני חרום שיוכלו לסייע לנו. (מי זוכר את מלחמת יוה"כ ? - ביקשנו 7.62 לא משורשר וקיבלנו ממש מעט).
ג- קודם כל שנעבור ל 5.56 כמו שמשתמשים בצבא האמריקאי (שזה בטוח יותר רחוק ועומתי ממה שיש עכשיו. )
ד- האם כבודו מוכן להכין לי תכנית מעבר ל 6.5 (לאור הניסיון שיש לו במעבר מרומ"ט F.N ל M16 ובמעבר מ A1 ל A2 שטרם הסתיים) מבחינה תקציבית ולוגיסטית.

אני יכול לשבת ולדמיין לי איך הייתי רוצה לראות את צהל מצויד ....
רק תסבירו לי עם קיצוצים באופק ובעיה של מגבלות תקציב וצרכים רבים נוספים (חוץ מלהחליף את כל הרובים המקלעים רובי הקלעים והצלפים של צה"ל. איך אתם באמת עושים זאת ולא בעד מה אתם.
דוגמא קטנה היו רובים טובים מ M24 אבל הוא היה על המדף - בלי אמברגו וזה יתרון עצום.ובמחיר הרבה יותר מסביר - בחישוב עלות תועלת וגמישות בהזמנה זה הרובה שהכי התאים לצה"ל ב1993 (רק למה לעזאזל אנשי הרכש לא קוראים אותיות של קידוש לבנה ומביאים טלסקופ אינצ'י במקום מילימטרי).

ישן 10-01-2013, 22:41
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
שלשה מאמרים על 7.62 מול 5.56 (ולפעמים גם מול 6.5)

http://www.rusi.org/downloads/asset...01206_Watts.pdf
7.62 Revisited

The British Army has had recent experience of the effectiveness of small arms fire in both Iraq and Afghanistan. Making alterations to suit changing tactics is to be welcomed, but doctrine appears to have been confused concerning the relative merits of the 5.56 and 7.62 calibres. As a result of experience in Iraq, additional firepower was needed at section level. The Light Support Weapon (LSW) was a heavier version of the SA80 rifle, but was magazine-fed – reminiscent of the old LMG/Bren gun. It lacked the ability to provide sustained fire. The FN Minimi was acquired for rifle sections; it was belt-fed and it also chambered the 5.56mm round.

Experiences in Afghanistan
In Afghanistan, British forces have found that the Taliban adjust their tactics very quickly. Close-quarter battles are usually won by British and ISAF troops, so gunfights are now conducted at longer range. Taliban fighters are usually equipped with Soviet-era AK47 derivatives, which chamber 7.62mm ammunition, probably produced locally and much more potent than standard issue. They also have ex-Soviet Dragunov sniper rifles. In this scenario the 5.56mm round lacks the lethality to reach the enemy. To provide suppressive firepower with sufficient lethality required the reintroduction
of a 7.62mm version of the Minimi weapon
. The Minimi supplemented the
punch of the 7.62mm GPMG, which was also issued to section level. The
contract to buy the 7.62 Minimi was in the region of £10 million-£20 million
.
In 2009, the MoD expressed its satisfaction with the standard-issue 5.56mm round, and in August of 2010, following a US trial, it issued a heavier 5.56mm round. This was judged to be effective out to 500 metres, against a 7.62mm round, reckoned to be effective out to between 600 and 800 metres. In January of the same year, the 7.62mm Sharpshooter was introduced. An initial batch of 400 of the US-produced weapons was ordered as an Urgent Operational Requirement at a cost of £1.5 million. The argument about lighter ammunition seems to have got lost in a campaign where soldiers regularly carry a 90-pound load on operations. Likewise, ‘fire for effect’ seemed to have replaced ‘shoot to kill’ as a doctrine in tactical engagements.

AN ARMY OUTGUNNED
http://usacac.army.mil/CAC2/Militar...0831_art004.pdf

Despite incremental improvements, the M16 rifle and its 5.56 mm NATO round are unable to compete effectively in current and anticipated combat environments because
of the physics of ballistic performance, combat terrain, and the nature and fighting characteristics of the enemy
. Eugene Stoner’s space-age design was the
result. Stoner’s “plastic” 5.56x45 mm (.223 cal.) M16, with the M193 55 gr. projectile and
a 30-round magazine was a light 8.79 pounds loaded. Unfortunately, it has a propensity to jam and fail due to its direct impingement method of operation that vents gas and residue directly into the internal action of the weapon. In both caliber and design, the M16 was a dramatic departure from any BCW previously adopted by the United States. The Army later adopted the improved 62 gr., M855, 5.56 mm cartridge that was less effective than the M193 against personnel under 200 yards, and more recently the 5.56 mm M855A1
“Enhanced Performance Round,” which is not yet fully assessed

“Effective” is the key word. In this instance, it denotes the maximum range a projectile is expected to inflict casualties or damage. Both projectiles fired at a paper mache annequin at 460 meters may sail the distance, but one will probably bounce off. As previous studies concluded, a truly lethal maximum effective range for an M885, 5.56 mm NATO projectile is about 200 to 250 meters (218-273 yards). Therefore, because half of our firefights occur well beyond 300 meters, our weapons are marginally effective. The M16’s weight, range, and caliber proved good for leaf-penetrating jungle warfare, but less so when fighting in deserts, mountains, valleys, and close quarters combat. The Army itself demonstrated proof of the M16’s obsolescence when the
101st Airborne and other units started using significantly enhanced 7.62 mm M14s in Afghanistan in mountain battles where the M16A4 and M249 proved basically useless. In the interim, the soldiers themselves used captured AK-47s to better compete in the mountainous terrain. As the title of this article emphasizes, we are clearly outgunned, and that situation will continue as we fight a geo-diverse global war on terrorism and face advanced new weapons, such as the AK-12, the 5th-generation Russian AK

According to an Army report, the “super round” has better armor-penetrating performance at 350 meters than both the 5.56 mm M855 and 7.62 mm M80,as well as better hard-target performance than the 7.62 mm, and is highly accurate up to 600 meters. It also has better vehicle, glass, and structural penetration abilities, and snipers have reportedly killed enemy combatants up to 700 meters away using the new round. However, it is too early to assess the long-term performance of this new
round in a broad range of combat scenarios and environments, including what adverse impact it may have on the M16, M4, or M249 platforms.By contrast, there have been many instances, especially in close quarters, house-to-house combat in Iraq, when the small 5.56 mm projectile, with a high velocity of 3,000 ft/s, would zip through an
enemy combatant center mass without causing effective incapacitation, allowing further attacks on our forces
. The projectile’s entrance and exit occurred so quickly (the ice pick effect) that the enemy combatant did not realize he had been shot until later when
either additional rounds or internal blood loss finally downed him

Two examples are the Barrett 6.8 SPC (Special Purpose Cartridge) Remington and the Alexander Arms 6.5 mm Grendel. Both were extensively tested and appear to well outperform the M885 5.56 mm NATO round. In Afghanistan, a Jane’s Defense Weekly posting in the Pakistan Defence Forum claims that more than half of Taliban small-arms attacks on British patrols took place between 300 and 900 meters, well outside the 5.56 mm NATO round’s effective range. The enemy is well aware of this and positions his forces accordingly. It is not certain what additional range the 5.56 mm Enhanced Performance Round will realize in a mountainous environment, nor what its terminal effectiveness is at any range

When U.S. forces are fighting mountain battles firing uphill or across mountain ridges with such a small caliber BCW, heavier enemy AK-47, 7.62x39 mm and larger caliber rounds rain down on them. Worse, the enemy’s AK-47 has a significantly higher reliability rate than the 5.56 mm M4, M16, or SAW family, regardless of the cartridges
we adop
t There is also a possibility that a 6.5 mm cartridge, which fits into the 5.56 mm magazine, could also be “enhanced” with a steel penetrator and more powerful propellant. That would provide the 123 gr. package with theoretically double the
devastation and longer range than the M855A1 Enhanced Performance Round, giving our forces the edge in any combat environment and at any range
. The Alexander Arms 6.5 mm ultra-light Grendel is another well designed 6.5 mm assault rifle that outperforms the current M16A4 in power and reliability. The Grendel uses a more reliable piston
gas system that is difficult to jam, even after firing hundreds of rounds and being exposed to water, mud, and sand

Is there a problem with the lethality
of the 5.56 NATO caliber?
http://www.dtic.mil/ndia/2010armame...erArvidsson.pdf

ישן 11-01-2013, 15:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "מאד מעניין לגבי הויכוח על המיקרו תבור"

הדבר היחיד שכתוב כאן הוא מהירות לוע. לא כתוב כאן כלום על פיזור.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:02

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר