לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2012, 13:11
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "על רקע שבוע הספר: סופרים מחרימים את מבצעי רשתות הספרים"

באמת שאני לא מבין מה הסיפור של הסופרים. וניסיתי. קראתי גם את זה http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4230348,00.html ועדיין לא הבנתי. כי משם נראה לכאורה, שהטענה נגד הרשתות היא שהם גורמים לציבור להוציא כסף על ספרים שהוא לא רוצה (??) שזו טענה הזויה. גם את הטענה הבסיסית יותר - שזה גורם למסחור הספרות - אני לא מבין. סה"כ סופר זה אדם שמתפרנס מכתיבה. לא הוגה דעות, לא איש רוח וגם לא פילנטרופ שמחלק את ספריו חינם. אילו זה היה כך, היינו יכולים להוריד את הספרים מהאינטרנט חינם.

אז מה באמת הסיפור? מה הבעיה?
(אני חושד כמובן, שהסופרים מקבלים פחות על כל ספר - אם הוא נמכר בפחות, והם זועקים את זעקת הקוזק הנגזל - אבל זה רק אני... וחוץ מזה, מבחינה מסחרית זה מהלך נכון, עם קצת ראיה מרחיקת לכת)

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 06-06-2012 בשעה 13:14.
חזרה לפורום
ישן 06-06-2012, 13:19
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מהלך נכון למי?"

אני מבין שזו תגובה שמתייחסת למשפט האחרון שבסוגריים, שהיא מעין הגיג שלי. עכשיו תקרא את הכתבה
שבלינק שלי, וספר לי איפה זה מוזכר שם... או יותר נכון, זה מוזכר שם כמובן. כבדרך אגב, לקראת הסוף,
וכטענה משנית ושולית לכל היתר. אז בבקשה, אל תשים את זה במרכז.

ולשאלתך, זה מהלך נכון לכל הצדדים. בהנחה שהמטרה של הסופר זה להתפרנס מכתיבה. ברגע שמוכרים
יותר, מרוויחים יותר. כשהקהל הישראלי רואה מבצע, הוא קונה ספרים. אם לא יהיה, ישארו בדיוק ה2.5
קונים הרגילים. בהמשך המהלך, יותר אנשים יקנו יותר ספרים, ובסופו של דבר, הם יתרגלו לעשות את זה,
ויעשו את זה גם בלי מבצע אם המחירים יהיו סבירים.
הבעיה שלהם זה שהם רוצים להתפרנס מזה, בלי להגיד שזה מה שהם עושים. זה כבר סתם דוחה.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 06-06-2012 בשעה 13:29.
חזרה לפורום
ישן 06-06-2012, 13:37
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
מוזר, אתה טוען שהתייחסתי להערה שולית וזה בדיוק מהשאתה עשית
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אני מבין שזו תגובה שמתייחסת..."

לקחת את הציטוט הזה, כולו:
ציטוט:
"אנחנו דורשים מרשתות הספרים הגדולות להפסיק למכור ספרים במבצעים מבזים, מבישים,
שמנשלים אותנו הסופרים מנכסינו, פשוטו כמשמעו; אנחנו דורשים מרשתות הספרים לאפשר
לקוראים לקנות ספר אחד ב-40 עד 60 שקלים ולא להוציא מאה שקלים בכל קניה על ספרים
שאינם רוצים"
והתייחסת רק לקטע הזה:
ציטוט:
לא להוציא מאה שקלים בכל קניה על ספרים
האמת? הם די קולעים. אנשים נאלצים בעל כורחם להוציא מאה ש"ח על שלושה או ארבעה ספרים,
ששניים מהם ככל הנראה יסיימו על מדף או בתוך ארונית בלי שבאמת קראו אותם. הטענה שלהם מאד
הגיונית. אדם בד"כ מתעניין בספר אחד, אולי שניים. הוא רוצה לקנות אותו בלבד, אבל לא יכול, כי כדי
לקנות אותו בלבד, הוא יאלץ להיפרד משמונים ש"ח בממוצע.

מה שהם טוענים, זה שהמחיר לא יהיה כזה מופקע פר ספר, אלא כזה שתואם ציפיות ונע בסביבות ה-50
ש"ח. כך אדם לא יפרד ממאה שקלים שמרכיבים ספרים שנאלץ לרכוש בכוח, ויקנה רק ספר אחד, זה
שבאמת היה חפץ בו, תוך שהוא משלם מחיר הוגן לספר, וכך גם הסופר נהנה מיותר תמלוגים.

חזרה לפורום
ישן 06-06-2012, 14:03
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מוזר, אתה טוען שהתייחסתי להערה שולית וזה בדיוק מהשאתה עשית"

זה שקר גמור. הפסקה היחידה המתייחסת לשכר הסופרים היא זו
ציטוט:
שיזף טוען כי סופר שספרו שנמכר בעשרות אלפי עותקים במבצע של שלושה ספרים במאה שקלים מרוויח שליש ממה שהיה צריך לקבל. "צריך להבין שהרשתות עושקות את הספרים,
כל שאר הכתבה (כולל הכותרת והכותרת המשנית) גורמות להבין שהבעיה לכאורה שונה לחלוטין.

ולגבי הטענה הזו; זה קשקוש מוחלט. אף אחד לא מכריח איש לקנות משהו. הרוב המוחלט של הקונים במבצע לא היה קונה כלום אילולי המבצע. ויותר מזה, הוא גם מרוצה מכך שהוא מקבל הרבה תוכן יחסית למחיר.

אישית, אני קונה במבצעים האלה הרבה (מאוד !) ספרים כבר מספר שנים, יש לי מספר מדפים של ספרים שמלאים רק מזה, אני לא מתחרט אפילו על ספר אחד שקניתי כדי "להשלים ל4 במבצע" ויותר מזה, אילולי המבצעים האלה לא הייתי בכלל טורח להכנס לחנויות ספרים.

ומלבד זאת - המחיר הרגיל המודפס על הספר, ברוב המקרים נושק או גבוה יותר מ100₪, כך שבכל מקרה הלקוח מרוויח.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 06-06-2012 בשעה 14:06.
חזרה לפורום
ישן 06-06-2012, 15:44

חח, זה כאילו לא קראת את ההודעה שלי, ויותר גרוע - את הכתבה שהבאת
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "זה שקר גמור. הפסקה היחידה..."

אולי לא ממש הבנת, אבל הבעיה שמעלים הסופרים (בה האשכול עוסק) הוא לא שקונים מפסידים
ממחירי רצפה, אלא הסופרים. ברור שלקנות ספר במחיר של 20 ש"ח זה סבבה אגוזים ופקאן, אבל
זה לא משקף כלל את הערך האמיתי של היצירה, כמו גם שזה מותנה בקניית עוד שלושה ספרים
שאתה לא בהכרח רוצה.

אגב, זה קצת גרוטסקי שהבאת קישור באשכול ולא ממש התעמקת בכתבה (ואם תבקש, אני אוכיח לך
משפט אחרי משפט שלא קראת אותה, ואז נראה מי יוצא שקרן ומי לא). צור שיזף מצוטט כמי שטוען
ש"המחיר המומלץ" (89+-, אם אני זוכר נכון מספרים, זה המחיר) לא משקף באמת את המחיר המומלץ
(לטענתו 50+- ש"ח), אלא מדובר בניפוח מלאכותי של המחיר כדי שיאלצו לקנות אותו במבצע ולא כיחיד.

כמו כן, אני כולי שמחה ואור שהעמסת את מדפייך בספרים בזיל הזול, הבעיה היא לא שאתה קונה מלא-
מלא-מלא ספרים, אלא שהסופרים מרוויחים הרבה פחות עליהם. אגב, לא כולם קוראים את כל הארבעה,
אבל נאלצים לבחור כי אין להם ממש ברירה.

ברור שהלקוחות לא רוצים לקנות במחירים שאינם מבצע. ראשית, כי המחיר המומלץ פשוט גבוה מדי.
שנית, הרגילו אותנו למחירי רצפה. מה אתה מצפה מהלקוחות? ברור שכל אחד, גם אני, מעדיף לקבל
את אותו מוצר בפחות כסף, אבל השאלה פה היא לא אתה ואני, אלא מי שעומל על היצירה שלו ולא
מקבל מה שמגיע לו.

קומפרנדו?

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 06-06-2012 בשעה 15:47.
חזרה לפורום
ישן 06-06-2012, 16:21

אני לא נעלב בשמו של אף אחד
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אני לא אתווכח איתך על הבנת..."

אני עדיין לא מבין איך יכול להיות שנראה לך סביר שימכרו ספרים במחירי רצפה (דרך עיניי הסופרים, לא הקונים).
כאמור, אין שום שקר בהודעה שלי וכאמור - אין לי שום בעיה להוכיח שכל משפט בה מדוייק. הכתבה שהבאת
מדברת בדיוק על הנושא של מחירים "מומלצים" שלא באמת תואמים את הערך האמיתי של היצירה, ומבצעי
ביזיון, שהופכים ספרים למקבילה של העגבניה בשוק, תוך פגיעה בסופרים.

נ.ב.
לקחה לי שניה וחצי להבין שטמקא זה Ynet.

נ.ב.2
לטעון שהודעה היא שקר - זה לטעון שמי שכתב אותה משקר=שקרן. כן, יכולת לכתוב "לא מדוייקת",
"לא נכונה", אבל בחרת ב"שקר". סמנטיקה? אגב, אישית, אני לא מתחבר לדמות הנעלבת.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 06-06-2012 בשעה 16:25.
חזרה לפורום
ישן 06-06-2012, 22:26

דווקא לא
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האמת שדווקא כן, בצורה כזאת או..."

ספר זאת יצירה מסוג שונה. ציור מקורי, למשל, שהוא יחיד במינו יהיה זכאי למחירים גבוהים. הספר,
מאידך, זאת יצירה שמשכפלים כי הוא מיועד לכל קורא. וכדי שכמה שיותר אנשים יוכלו להיחשף ליצירה
הזאת - אז התמחור צריך להיות בהתאם.

דוגמה להמחשה: הספר של דן בראון, צופן דה וינצ'י, היה רב מכר. ספר מאוד מבוקש, עלה במחירו
"המומלץ לצרכן" 88 שקלים. מאידך, גם ספר אחר, שלא הגיע לרמות פרסום וביקוש כמו זה של בראון -
יקבל את אותו המחיר+-.

על פי הטיעון שלך, הספר של בראון היה אמור לעלות הרבה יותר. היצע וביקוש, לא? אז זהו, לא. זה לא
עובד כך, בטח לא בספרים. אגב, מחיר של 40-60 ש"ח זה מחיר שנשמע די סביר לספר, לא יקר מדי כדי
שלא יהיה נגיש, ולא זול מדי, כדי לא למכור ספר שעמלו עליו שנים במחיר של מנת פלאפל.

חזרה לפורום
ישן 07-06-2012, 08:55
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "דווקא לא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
ספר זאת יצירה מסוג שונה. ציור מקורי, למשל, שהוא יחיד במינו יהיה זכאי למחירים גבוהים. הספר,
מאידך, זאת יצירה שמשכפלים כי הוא מיועד לכל קורא. וכדי שכמה שיותר אנשים יוכלו להיחשף ליצירה
הזאת - אז התמחור צריך להיות בהתאם.

זאת לא הדוגמא הכי טובה.
גם ציורים עוברים תהליכי העתקה וריפרודוקציה, הדפסים וכו' ונמכרים במחירים ריאלים הרבה יותר.
מאידך, ספרים נדירים\מיוחדים\מפורסמים שהם הוצאה ראשונה ו\או כתבי יד נמכרים במחירים גבוהים מאוד.
ציטוט:
דוגמה להמחשה: הספר של דן בראון, צופן דה וינצ'י, היה רב מכר. ספר מאוד מבוקש, עלה במחירו
"המומלץ לצרכן" 88 שקלים. מאידך, גם ספר אחר, שלא הגיע לרמות פרסום וביקוש כמו זה של בראון -
יקבל את אותו המחיר+-.

זה בגלל ששוק הספרים בארץ לא פועל ע"פ חוקי ההיצע והביקוש.

אני מחזיק בבית לפחות 50 ספרים (כנראה יותר) אותם לא הייתי קונה אם לא היה מבצע כלשהו- כי לשלם עליהם 90 שקל לא בא בחשבון מבחינתי. ברגע שהם עלו 20 שקל הם הפכו לברי קניה מבחינתי ולכן רכשתי אותם.

זה לא אומר כלום דא"ג- חלק מהספרים האלו היו לי מועילים בהרבה מספרים ששילמתי עליהם מחיר מלא, אבל אין מה לעשות- בחלק גדול מהמקרים לרכוש ספר זה קצת כמו לקנות חתול בשק.

אז כן, יש סופרי רבי מכר ויש גם "סתם" סופרים מוכרים\מוערכים בתחומם אז קל לדעת איך לתמחר אותם, אבל לתמחר ספר ביכורים יהיה קשה בהרבה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

חזרה לפורום
ישן 08-06-2012, 14:30

אין פה שום קשר לרגש
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "עצם זה שאתה מכניס את "שעמלו..."

גם מוצר עבודת יד עולה יותר מאשר מוצר תעשייתי. למה? הכל תלוי בהשקעה במוצר, באיכותו ובעוד גורמים
כאלה ואחרים. מחיר הוצאת ספר מבחינת חומרים נטו והדפסה, זו עלות מאוד נמוכה, אבל אתה לא באמת
קונה נייר. הסיפור שבפנים הוא זה שעולה לך כסף. מה לעשות שמשהו שהשקיעו עבורו כמה שנים, אמור לקבל
מחיר שמשכלל גם את הזמן שהושקע בו.

לגבי תמחור הספרים - אתה זה שטענת שמכירת ספר לא כל כך שונה ממכירה פומבית. היא דווקא מאוד שונה.
יש מחיר די תואם בין ספר לספר, לא משנה כמה מבוקשים חלקם וכמה לא מוכרים חלקם. לפי הטיעון שלך, ספר
שאינו צפוי להיגרף מהמדפים ולא צפוי להימכר בכמויות, אמור היה לקבל מחיר תואם, ולא להימכר במחיר של
רב-מכר.

חזרה לפורום
ישן 08-06-2012, 15:51
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "כבר כתבתי שזה מאבק של סופרים עבור סופרים, לא עבור קונים"

אני חושב שמחיר מוצדק כשהוא נקבע על ידי היצע וביקוש, לא כשהוא נקבע על ידי התערבות ממשלתית.
הכוונה במוצדק הוא שזה המחיר שהמוכרים והקונים החליטו עליו, לא מה שכל אחד חושב שנכון או צריך להיות.

לצורך העניין- אני בתור עובד בבית השקעות בעל אינטרס שדמי הניהול בקופות גמל, פנסיה או קרנות נאמנות יהיו גבוהים ככל האפשר כי מזה אני חי. אז אם מנהל בית ההשקעות שלי מציע מחיר גבוה זה טוב לי, ולא טוב לצרכן. הצרכן מצידו יכול ללכת לבית השקעות אחר שייתן לו מחיר טוב יותר. וזה בסדר, זה המו"מ. אבל אם מנהל בית ההשקעות מפעיל לוביסטים בכנסת כדי שיעבירו חוק שיכריח את כל בתי ההשקעות למכור בדמי ניהול גבוהים מאוד, זה יהיה ביזיון אדיר, כי אז לא יהיה פה את המו"מ המדובר אלא כפייה ממסדית.

חזרה לפורום
ישן 06-06-2012, 13:23
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "על רקע שבוע הספר: סופרים מחרימים את מבצעי רשתות הספרים"

לפני כמה שנים עבדתי בחנויות של צומת ספרים (בשני סניפים גדולים) וסניף סטמצקי אחד, הייתי בתקופות מבצע כגון זה ובתקופות רגיליות, אני לא בא למתוח ביקורת על הצרכן הישראלי, אבל הוא נוראי, כול אחד שלא יודע איזה מתנה לקחת ליום הולדת של פולני, היה נדבק לאיזה מוכר ומבקש "המלצה", ויש את הסגנון היותר גרוע:
אלה שקונים את זה כמו עגבניות בשוק !!
"יש מבצע?" ,בוחרים ובוחרים בערימות כמעט בלי לדעת מה יש בתוך הספר וניגשים לקופה.

יש גם חלק של אנשים שבאמת אכפת להם מקריאה ומעיינים וקונים גם כשאין מבצע כסאח, אבל הם לא רוב.

ורק כדי לדבר על מספרים וזה אמיתי, בשבוע כמו זה פעם בסניף בקניון, הסניף שלנו סגר (ביום שישי שהוא כמעט 6-7 עבודה) 50 אלף שקל !! ביום אחד (וזה היה הכי גבוהה מכול חנות בקניון)
תחשב על מספר הסנפים בצורה ממוצעת ותקבל גלגול של מטחנת כסף ענקית.

שהסופרים האלה ילכו להתבכיין למישהו אחר, הם מקבלים את הכסף שלהם, אבל הם פשוט חמדנים ורוצים עוד.
חזרה לפורום
ישן 06-06-2012, 13:36
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "לפני כמה שנים עבדתי בחנויות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Mnemosyne
לפני כמה שנים עבדתי בחנויות של צומת ספרים (בשני סניפים גדולים) וסניף סטמצקי אחד, הייתי בתקופות מבצע כגון זה ובתקופות רגיליות, אני לא בא למתוח ביקורת על הצרכן הישראלי, אבל הוא נוראי, כול אחד שלא יודע איזה מתנה לקחת ליום הולדת של פולני, היה נדבק לאיזה מוכר ומבקש "המלצה", ויש את הסגנון היותר גרוע:
אלה שקונים את זה כמו עגבניות בשוק !!
"יש מבצע?" ,בוחרים ובוחרים בערימות כמעט בלי לדעת מה יש בתוך הספר וניגשים לקופה.

אני לא מבינה מה הבעיה בזה שאנשים קונים בכמות גדולה? איך אתה יודע שהם לא ממתינים למבצעים האלו וצוברים להם רשימה לבנתיים..?
למה שאני אישית אקנה במחיר מלא כשאני יודעת שהולך להיות מבצע מסויים?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 06-06-2012, 14:14
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "לא אכפת לי אם יקחו משאית, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Mnemosyne
לא אכפת לי אם יקחו משאית, אבל הם הופכים את זה לעגבניות, כלומר הערך של מה שיש בספר הופך לסתם, הם פשוט לוקחים מה שבא ליד
שתדע לך שזה לא בהכרח דבר רע. כשאדם קונה ספרים מבחירה, הוא קונה את מה שהוא רוצה, את מה שהוא בוחר. לרוב הוא יבחר משהו שהוא מכיר ואוהב. אם זה סופר, או סגנון כתיבה. בצורה הזו הקורא סוגר לעצמו את עולמו הספרותי, ומקטין חשיפה לז'אנרים אחרים. כשאדם "נאלץ" לקנות ספרים שהוא בוחר אותם "כעגבניות בשוק", הוא אוטומטית נחשף לסגננות שונים, לדברים אחרים שהוא לא ידע ולא הכיר.

לי זה לא קרה אמנם, כי בכל אופן אני לא קונה את ספרי כעגבניות, אבל זה קרה לי במוזיקה. קניתי תקליטים של אמנים שלא הכרתי, ונחשפתי כך לסוגים של מוזיקה שהם למעשה מה שאני שומע כיום. אילולי הייתי עושה זאת, וממשיך לקנות רק את מה שאני מכיר ואוהב, אני מניח שהיה חסר לי הרבה בחיים

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:40

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר