לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2012, 23:11
צלמית המשתמש של totaljack
  משתמש זכר totaljack totaljack אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.11
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "[b][/b] [QUOTE][b]משרד..."

YNET

האור הזוהר בשמי הארץ: טיל בליסטי רוסי?

רוסיה הודיעה כי ערכה הערב ניסוי מוצלח בטיל בליסטי. ככל הנראה תקלה בטיל גרמה לשובל האור שנראה בישראל ובמדינות נוספות מארמניה ועד ירדן

מתגברות ההערכות כי האור הזוהר, שנראה בשמי הארץ סמוך לשעה 20:45 הוא שובל אור של טיל בליסטי רוסי, שככל הנראה אירעה בו תקלה. סוכנות הידיעות הרוסית "נובוסטי" ציטטה את משרד ההגנה במוסקבה, שאישר כי אכן שוגר טיל מאזור אסטרחן שבמרכז המדינה, אך טען כי מדובר דווקא בניסוי שהוכתר בהצלחה. שובל האור נראה גם בארמניה, טורקיה, קפריסין, לבנון, ירדן ומדינות נוספות באזור.

בהודעת משרד ההגנה הרוסי נכתב: "ב-7 ביוני ב-21:39 שעון מוסקבה, צוותים של כוחות הטילים האסטרטגיים באזור אסטרחן ביצעו בהצלחה ניסוי של טיל בליסטי". סרטון וידאו, שצולם באזור ממנו שוגר הטיל, תיעד אותו בשמיים, ככל הנראה ברגע שהסתחרר. בצילום נראה חלק מהטיל נופל. הוא הוסר מהרשת כמה דקות לאחר שהועלה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4239823,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2012, 21:40
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=מ.ק.]ברגע שמתרחש כשל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
יש רק בעיה אחת עם התאוריה שלך:

זה לא הגיוני בעליל שבתוך שנתיים, רוסיה (שנחשבת למעצמת טילים) תכשל ב2 ניסויים במקביל.

אני מציע שתקרא קצת על היסטורית הניסויים של הבולוואה.
הם באמת לא נכשלו בשני ניסויים - הם נכשלו בהרבה יותר!!!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
מלבד לזאת, גובה הטיל היה רב מאוד (נצפה ע"י מספר מדינות במקביל).
ונכון להיום עדיין לא התקבל הסבר מקצועי אחד למשמעות הספירלה.

איך מה שאני אומר סותר את הטענה שהגובה היה רב?

בגובה רב, הטיל איבד שליטה והסתחרר / הושמד אך מערכת ההשמדה לא חתכה את המנוע לחלוטין, והעשן (אלומינה כנראה) מההודף יוצר את הספירלה - שבתנאים מסויימים ניתן לראות גם ממקומות רחוקים מאד.
ישן 08-06-2012, 21:22
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
שאלה האם מערכת ההגנה האקטיבית של ישראל כשלה בזמן אמת?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KFS שמתחילה ב "עצם מאיר לא מזוהה נצפה בשמי ישראל"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כידוע (או לא),
ע"פ ההשערות, אתמול בשעות הערב חלף טיל בליסטי רוסי, מעל מספר מדינות במזה"ת, כולל מעל ישראל.
הטיל נצפה ותועד ע"י אלפי אנשים, כך שלא ניתן להכחיש את העובדה שאכן עצם כלשהוא, עף מעל שטח מדינת ישראל.

לאחר המיני פאניקה ששררה בעקות מאות הדיווחים, צה"ל הגיב כי למעשה אין לו מושג מהו מקור העצם, וכי הוא לא זיהה פעילות חריגה בשמי המדינה.

ולפיכך ניתן להסיק אך ורק מסקנה אחת:

מערכת החץ, שתפקידה להגן על גבולות ישראל, כשלה בזמן אמת.

*אני לא מכיר אף מדינה בעולם, שהייתה מרשה לעצמה שטיל בליסטי יחלוף מעל שטחה, מבלי שיהיה לה את היכולת ליירטו.

לסיכום:

אני מקווה מאוד שאני טועה, ואני עוד יותר מקווה לקבל תשובה מקצועית בתחום, אוי לנו אם אכן מדובר בטיל רוסי מהפכני, שמסוגל להתגבר על יכולת יירוט אקטיביות.

אני אודה לכל מי שיששתף בדיון, אם הוא יתייחס אליו בכבוד, וימנע מתגובות מזלזלות, יהירות, או הזויות.

תודה מראש.

ישן 08-06-2012, 21:47
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
כתבתי ואני מחדד - באתר ההוא נכתבות שטויות בערימות
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "לא מכיר את האתר רוטר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אבל חבל שלא התייחסת למה שכתבתי בהודעה הפותחת של האשכול.

ע"י מיטב ה"מומחים הצבאיים" שם. העיקר להלחיץ, לפזר דיסאינפורמציה מיותרת וטיפשית וכאילו להוכיח שהם ברגים גדולים וחשובים במערכות השונות של הביטחון.

חשבתי שהבאת את זה משם. אבל אני נוכח לאחרונה שהיום הדברים פשוט מגיעים איכשהו אל הגולש הממוצע בלי הרבה מאמץ.

ישן 08-06-2012, 21:48
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "האם מערכת ההגנה האקטיבית של ישראל כשלה בזמן אמת?"

ראשית, לא בטוח שצריך לצפות ממדינה עם פחות מחמישה מליון משלמי מיסים שתהיה לה תשובה מוכנה בכל רגע לכל בעיה.
שנית, מקריאה של כמה מהדיווחים גם מחוץ לישראל, עושה רושם שהטיל הרוסי (אם נקבל את גרסתם) כלל לא חלף מעל למדינתנו הקטנה מאוד, אלא כמה מאות קילומטרים ממנה וכמה עשרות קילומטרים מעל האדמה. אני מציע להמתין עוד חצי שנה עם קריאות השבר בנוגע לכישלון הנורא.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 08-06-2012, 21:51
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "האם מערכת ההגנה האקטיבית של ישראל כשלה בזמן אמת?"

מצד אחת אתה קובע נחרצות שמערכת החץ כשלה.
אתה לא שואל, או מעלה השערות - אתה קובע מסקנה.
וזה בכלל בלי לדעת את כל הנתונים.

מצד שני אתה מבקש תגובות רציניות.

ואם בכל זאת נתעלם מההתנסחות שלך, אז נחזור לזה שאין בידך את כל הנתונים.
בלי לדעת איפה נפל הטיל, או באיזה גובה הוא חלף מעל ישראל ואפיל ואם הוא חלף מעל ישראל - אתה לא יכול לקבוע קביעה כזאת.

אם הטיל חלף בגובה 1000 ק"מ מעל ישראל - לא רק שלא מדובר בכישלון של החץ (שכנראה זיהה שהיעד של הטיל רחוק מאד), אלא שגם אם החץ היה רוצה הוא לא היה מצליח ליירט אותו.

ועוד משהו שאתה לא יודע - אולי מי שצריך קיבל הודעה זמן מה לפני הניסוי שטיל כזה או אחר יחלוף מעל שיטחו?

בקיצור, לא הייתי רץ רחוק מידי עם הקביעה הזאת.
כן הייתי רוצה שמי שמתעסק בזה יבדוק את ביצועי המערכת בארוע.
ישן 08-06-2012, 22:01
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לא יודע מה היה הדבר שנראה בשמים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
אבל מכאן ועד להגדרה כי מע' ההגנה כשלה המרחק גדול מאוד!
מע' ההגנה האקטיבית לא אמורה ליירט/לפעול כנגד מטרות שלא מהוות איום על תא שטח מוגדר, אם אותו עצם (בהנחה ואכן היה טיל) לא חלף מעל שטח המדינה או ליתר דיוק, ע"פ חישוב מסלולו, לא אמור היה לפגוע בשטח המדינה, שום מיירט לא אמור להיות משוגר לעברו...
אני מניח שיש עוד כמה סיבות בגינן ניתן לקבוע שלאו דווקא היה כאן כשלון....

אני מסכים איתך,
אבל מצד שני גם לא הייתה כאן התרעה.

אגב, מבחינה צבאית:

מהן ההשלכות לכך, שנניח הטיל היה גרעיני, והוא היה מתפוצץ בגובה כזה? (מעל שטח מדינת ישראל).

ישן 08-06-2012, 22:05
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין נניח..
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]אבל מכאן ועד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אני מסכים איתך,
אבל מצד שני גם לא הייתה כאן התרעה.

אגב, מבחינה צבאית:

מהן ההשלכות לכך, שנניח הטיל היה גרעיני, והוא היה מתפוצץ בגובה כזה? (מעל שטח מדינת ישראל).

הטיל הוא גרעיני אבל לא חמוש ברש"ק שכזה בזמן ניסוי מטעמים מובנים.

ישן 08-06-2012, 22:27
צלמית המשתמש של רועי AZ

הגובה הזה הוא כבר ממש בתוך החלל.. לא חושב שהיתה יכולה להיות השפעה כלשהיא.
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה לא עונה אבל על השאלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
שאלתי הייתה, מה היה קורה אם הטיל שהוא חמוש ברש"ק גרעיני, היה מתפוצץ מעל שטח מדינת ישראל (נניח בגובה 1000 ק"מ, כמו שהמומחים בפורום שלנו שיערו).

ישן 08-06-2012, 23:08
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05

שאלתך לוקה בהנחת היסוד שלה.
אתה יוצא מתןך הנחה, משום מה, שטיל בליסטי, או עב"מ אחר, חדר לתחום המדינה וסיכן את שלומה.
הכשל בהנחה זאת ברור: על מנת שנוכל לקבוע כי מערכות ההגנה כשלו, היה צורך במימוש הסיכון. עובדה היא כי שום סיכון לא התממש. על כן, עצם העובדה שלא הופעלה כל מערכת אקטיבית, דווקא עשויה להעיד על כך שמערך ההגנה שלנו הוא אמין, ואינו מופעל ידי איומי סרק, אם היה איום כזה.
מכל מקום, מבחן התוצאה הוא הקובע. עובדה היא שהעב"מ הזה לא גרם לכל נזק למדינת היהודים פרט לכמה ברגים שהתרופפו בראשיהם של אי אלו אנשים.
מלבד זאת, סבורני שאין מקום לשאלות מעין אלה בפורומים פומביים. כל עיסוק ביכולות מסוג זה לא מוסיף לחוסנה של המדינה ומוטב להמנע ממנו, גם מדובר בסתם כותרות צהובות.

ישן 08-06-2012, 23:49
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
...
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "הטענה שלך פשוט לא נכונה..."

..."אני אשמח אם מישהו יתקן אותי, לא קיבלנו נתון רשמי שאותו עצם לא חלף מעל איזור ישראל."

קיבלת נתון רשמי שהוא היה טיל?
קיבלת נתון רשמי היכן הוא חלף בדיוק?
קיבלת נתון רשמי באיזה גובה?
קיבלת נתון רשמי כל שהוא?...

לא מעט שאלות שעליהן התשובה היא - "לא" ואתה כבר תוהה אם מערכת ההגנה כשלה....
אין כרגע יותר מדי על מה להתבסס בכדי לתת לך תשובה מהימנה אולם שוב, על פניו נראה שלא היה כאן כשלון כל שהוא כי לא היתה מטרה "לגיטימית" כל שהיא...

אגב - בהנחה ומדובר בניסוי של טיל בליסטי הסיכוי שהוא נשא רש"ק גרעיני הוא אפסי וכמו כן, למיטב ידיעתי בניסויי טילים בסדרי גודל שכאלה ניתן לבצע השמדה של הטיל ממרכז השליטה בעת תקלה.

בעניין רש"ק גרעיני והשפעתו כתלות בגובה הפיצוץ, לי אין ממש מושג אך קח בחשבון כי בעבר היו מספר דגמי טילי נ"מ לצורך הדוגמא, שנשאו רש"ק גרעיני !

ישן 08-06-2012, 23:47
צלמית המשתמש של Taurus84
  משתמש זכר Taurus84 Taurus84 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.08
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "אבל גם אנשים ברוסיה, ארמניה..."

גם בטהרן ראו (וגם שם היו כמה שחשבו שמדובר באיום עליהם).
"The 'spiral' does not look to me to be a sign of a 'failed missile test' — it has been a common visual feature of Russian missile launches for more than 30 years and seems associated with a roll maneuver to 'dump' unwanted surplus thrust for short-range test flights. Since you can't shut down a solid fuel rocket early, you need to find a way to dump thrust so you don't overshoot a target.
"One way is to open portals on the sides of the rocket as it burns — sending much of the thrust out to the sides. Two opposite facing portals are usually installed, to counterbalance the thrust and not knock it off course.
"A careful analysis of the infamous 'Norway spiral' several years ago shows twin plumes emerging from the central object, in opposite directions. An alternate method is just to pitch the rocket off 'straight ahead' and then corkscrew, so as to spray some of the thrust off to the sides and keep your speed down to what you really need. Otherwise you'll overshoot your intended target.
"This launch was from the Volga River Kapustin Yar test range, active since 1947, but ICBM tests are infrequent. Direction was east, headed for the Sary Shagan impact zone in Kazakhstan, normally used only for testing anti-missile radars and interceptor missiles. That's hardly more than 2,000 kilometers away, so the test clearly wasn't of the missile itself but of its warhead's 'penaids' — penetration aids to frustrate tracking and targeting by U.S. anti-missile systems. This would result in a very unusual trajectory to get up to full ICBM speed without overshooting the target zone — probably lofted a lot higher than normal and then headed back down towards the target zone while still thrusting.
"The range from Kazakhstan to Israel isn't that great — the missile got 'above the horizon' from Israel pretty quickly, even with Earth's curvature.
"Another contributing factor: It's June — near the time of the 'midnight sun' in northern latitudes. That means sunlight is streaming over the pole, throughout the night. Something in the northern sky above the atmosphere over Kazakhstan would be backlit by that sunlight.
"These 'accidental' factors combined to make this show possible. And the widespread availability of pocket camcorders made recording it much more common than in the past."
http://cosmiclog.msnbc.msn.com/_news/2012/06/08/12114090-ufo-widely-seen-in-middle-east-skies-linked-to-russian-missile-test?lite

נערך לאחרונה ע"י Taurus84 בתאריך 08-06-2012 בשעה 23:54.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:21

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר