לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-06-2012, 08:53
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
חרדי סירב להתגלח והודח ממשטרת ניו יורק

http://news.walla.co.il/?w=%2F15%2F2540090
"הניו יורק דיילי ניוז" דיווח כי פישל ליצמן, חרדי בן 38 מניו יורק, הודח ביום חמישי האחרון, כחודש לפני תום לימודיו בבית הספר לשוטרים בתפוח הגדול, לטענתו כיוון שסירב להתגלח למשעי בשל אמונתו, אף שנדרש לכך על פי חוקי המשטרה.

מנגד, משטרת ניו יורק דחתה את הטענות מכל וכל. "אנו מוכנים להתגמש באופן סביר בעניין הזה, ומאפשרים לגדל זיפים עד לאורך של מילימטר אחד - זה הובהר לצוערים באקדמיית המשטרה", נמסר

https://sites.google.com/site/hamedinai/

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2012, 09:33
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "חרדי סירב להתגלח והודח ממשטרת ניו יורק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamedinai
http://news.walla.co.il/?w=%2F15%2F2540090
"הניו יורק דיילי ניוז" דיווח כי פישל ליצמן, חרדי בן 38 מניו יורק, הודח ביום חמישי האחרון, כחודש לפני תום לימודיו בבית הספר לשוטרים בתפוח הגדול, לטענתו כיוון שסירב להתגלח למשעי בשל אמונתו, אף שנדרש לכך על פי חוקי המשטרה.

מנגד, משטרת ניו יורק דחתה את הטענות מכל וכל. "אנו מוכנים להתגמש באופן סביר בעניין הזה, ומאפשרים לגדל זיפים עד לאורך של מילימטר אחד - זה הובהר לצוערים באקדמיית המשטרה", נמסר

זה לא למשעי....

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 10-06-2012, 11:23
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אפילו שזה רק כיסוי חלקי לא..."

זה נוגד את ערכי הליברליזם, חופש הפרט וחופש הדת.

קח את צרפת כדוגמא, הם כ"כ ליברלים שהם לא מאשרים שום סממן דתי. האם זה באמת חופש?

אני מאמין מאוד בשוויון אמיתי ולא באפליות מתקנות או דברים בסגנון. אם שוטרי נ"י היו מחליטים שאסור לחבוש כיפות למשל, מכל סיבה שאיננה מבצעית, היו צריכים לאסור גם כיסויי ראש לנשים ואפילו ענידת צלבים. אבל, כאמור, זה מאוד לא ליברלי.

השאלות שעומדות ספציפית מאחורי האירוע הנ"ל הן-

1. למה אסור לגדל זקן? האם זה מטעמי נראות גרידא? אם כן צריך לעשות תיקון לחוק, או להשוות את שאר הדתות לכך.

2. למה למעשה מפריע לאותו אדם לקצץ את זקנו? שוב- אם זה מטעמי נראות אז הוא צריך למחול מכבודו (או לוותר על הנראות או לוותר על החלום של להיות שוטר) אם זה מטעמי דת- אז אשמח אם מישהו יביא את הסימוכין הרלוונטים. עד כמה שידוע לי יש איסור להתגלח למשעי (בדגש על שימת תער, כך שמכונה זה תקין) אבל לא איסור על קיצוץ הזקן. הרבה יהודים לא מקצצים זקן בגלל ענייני מסורת ולא דת.

האלטרנטיבה הברורה לאותו אדם היא כמובן- עלייה לישראל והתנדבות למ"י.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-06-2012, 13:53
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "כתבת שבשם ערכים שמעניינים רק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
כתבת שבשם ערכים שמעניינים רק חילונים צריך לאפשר לדתיים לשים על עצמם סממנים דתיים. אני אומר שצריך לדרוש מהדתיים להשיל מעליהם את הסממנים האלה או שיוותרו על העבודה במשטרה בלי שום הנחות.

וואו, צריך לעשות פרינט סקרין להודעה שלך ולשים אותה תחת "אוקסימורון" במילון.

אתה טוען שדתיים נטולי ערכים של ליברליות, שזה שקר, אבל נניח.
אתה ממשיך לטעון שרק החילונים הנאורים אוחזים בערכים ליברלים.
ואז במחי יד, בתור חילוני נאור וליברלי, אתה מוחה הכל וטוען שצריך להכריח את כולם להתנהג איך שאתה רוצה.

יאפ, הגיוני...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-06-2012, 17:05
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אני לא מנסה להיות יותר טוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
אני לא מנסה להיות יותר טוב מהם. הרי אני אומר במפורש שאני בעד לכפות עליהם להתאים את עצמם לקיום החילוני.

הו, נהדר.
כלומר לפי דבריך, אין צורך במתן זכויות למיעוטים, בהתחשבות בדעותיהם, ובהגנה על האינטרסים שלהם, וכפיה של דת או של חילוניות, היא דבר מבורך.
כל עוד אנחנו יותר חזקים מהם, אנחנו נכפה עליהם אורח חיים חילוני, וזה בסדר.
אם יום אחד הם יהפכו להיות יותר חזקים מאיתנו, הם יכפו עלינו אורח חיים דתי, וגם זה יהיה בסדר.
אני מבין אותך נכון?

לפי ההיגיון הזה, איראן, למשל, היא סבבה לגמרי, ההבדל היחיד בננו לבינם, הוא ששם הדתיים יותר חזקים.

ישן 10-06-2012, 22:55
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "וכיפה זה מוגזם? וצלב? מה זה..."

זה פוגע בנשים עצמן הכיסוי ראש הזה,כי זה אומר לאישה ככה: "אסור לך ללכת עם שיער פזור,אסור לך ללכת עם בגד יפה ואת צריכה לטפל בילדים ולהיות הרכוש של הבעל והמשפחה שלו..." בזמן שהגבר משוחרר מהרבה מאוד הגבלות שיש על האישה להזכירך.

אותן נשים מוסלמיות מאמינות בזה,כי עשו להן שטיפת מוח מילדות בנושא או המירו את הדת שלהן לאיסלם,אבל אתה אמור להבין כיצד נשים שלא גדלו ככה מרגישות.
אתה מזכיר לי את הנשים שעזרו למהפכה במצרים כאשר הן חשבו שזה יתן להן יותר זכויות ומעמד ליד הגברים,אבל האחים המוסלמים וגורמי דת הראו להן את הדרך חזרה להיות הרכוש של הבעל או המשפחה שלהן לפי חוקי הדת.

צלב לאדם נוצרי או מגן דויד לאדם יהודי מתחת לבגדים גם אין לי בעיה עם הנושא,אבל לא כיסוי ראש! מי שהולכת עם כיסוי ראש,אין לה מקום בשום מוסד וגם צריך לאסור כניסה שלהן לתחנות רכבת או תחנות אוטובוס עם כיסוי ראש.
מי שרוצה ללכת עם כיסוי ראש שתחזור למדינה המוסלמית ממנה הגיעה או תהגר אל מדינה מוסלמית,כי אין מקום לכיסוי ראש בעולם המערבי לכפייה הדתית הזו!
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 10-06-2012, 22:59
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "זה פוגע בנשים עצמן הכיסוי ראש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
זה פוגע בנשים עצמן הכיסוי ראש הזה,כי זה אומר לאישה ככה: "אסור לך ללכת עם שיער פזור,אסור לך ללכת עם בגד יפה ואת צריכה לטפל בילדים ולהיות הרכוש של הבעל והמשפחה שלו..." בזמן שהגבר משוחרר מהרבה מאוד הגבלות שיש על האישה להזכירך.

מה זאת השטות הזאת?

ואם לא מכריחים אותן? ואם הן עושות את זה מרצונן החופשי והן לא חושבות שזה מהסיבות הנ"ל?
ציטוט:
אותן נשים מוסלמיות מאמינות בזה,כי עשו להן שטיפת מוח מילדות בנושא או המירו את הדת שלהן לאיסלם,אבל אתה אמור להבין כיצד נשים שלא גדלו ככה מרגישות.

אפשר להגיד בדיוק את אותו הדבר על נשים חילוניות.
ציטוט:
אתה מזכיר לי את הנשים שעזרו למהפכה במצרים כאשר הן חשבו שזה יתן להן יותר זכויות ומעמד ליד הגברים,אבל האחים המוסלמים וגורמי דת הראו להן את הדרך חזרה להיות הרכוש של הבעל או המשפחה שלהן לפי חוקי הדת.

1. זה ממש מעליב שאני מזכיר לך אישה.

2. איך זה קשור בדיוק?
ציטוט:
מי שרוצה ללכת עם כיסוי ראש שתחזור למדינה המוסלמית ממנה הגיעה או תהגר אל מדינה מוסלמית,כי אין מקום לכיסוי ראש בעולם המערבי לכפייה הדתית הזו!

זה תופס גם על כיפה?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-06-2012, 23:21
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot]זה פוגע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
מה זאת השטות הזאת?

ואם לא מכריחים אותן? ואם הן עושות את זה מרצונן החופשי והן לא חושבות שזה מהסיבות הנ"ל?

אפשר להגיד בדיוק את אותו הדבר על נשים חילוניות.

1. זה ממש מעליב שאני מזכיר לך אישה.

2. איך זה קשור בדיוק?

זה תופס גם על כיפה?

כיפה קטנה כמו שיש לדתיים הלאומיים אלא שעובדים ועושים צבא,אני אקבל את זה.

לא אמרתי שאתה מזכיר לי אישה אלא הניסוח היה לא נכון. (אני בלי עדשות)
רציתי לומר שהמחשבה של אותן נשים במצרים שעכשיו החברה המצרית תספור אותן,זה כמו לחשוב שכיסוי ראש זה לא כפייה דתית וזה יתן להן כבוד כל שהוא בדת שלהן, שכל המטרה בכיסוי ראש היא להפוך אותן לרכוש של הגבר או המשפחה,והן לא מבינות את זה.

אישה חילונית לא תסכים ללכת עם כיסוי ראש,כי היא יודעת שהיא לא הרכוש של הגבר או המשפחה שלה. דור אחורה היית צודק והיו נשים שהתחתנו רק בשביל לצאת מהבית,אבל הדור של היום של הנשים יודע מה הזכויות שלו.
העליות ממרוקו,עירק,אירן וכו... כן היה נהוג מנהג בו הגבר מחליט לאישה שלו או האבא לבת שלו מה לעשות בחיים שלה,אבל המנהג הזה לא עבר לדור שלי ושלך.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 11-06-2012, 07:56
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]מה זאת השטות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
כיפה קטנה כמו שיש לדתיים הלאומיים אלא שעובדים ועושים צבא,אני אקבל את זה.

מה?!

ואם זאת כיפה קטנה כזאת רק שמי שחובש אותה לא עשה צבא?

ואם זאת כיפה גדולה אבל מי שחובש אותה כן עשה צבא?

אולי בכלל צריך להתיר את הזכות להסתובב עם כיפה בשירות צבאי?
ציטוט:
לא אמרתי שאתה מזכיר לי אישה אלא הניסוח היה לא נכון. (אני בלי עדשות)

זה בסדר, אמרתי את זה בצחוק...
ציטוט:
רציתי לומר שהמחשבה של אותן נשים במצרים שעכשיו החברה המצרית תספור אותן,זה כמו לחשוב שכיסוי ראש זה לא כפייה דתית וזה יתן להן כבוד כל שהוא בדת שלהן, שכל המטרה בכיסוי ראש היא להפוך אותן לרכוש של הגבר או המשפחה,והן לא מבינות את זה.

ההקשות שלך ממש חורות לי.
אתה רוצה להגיד לי שאתה מאמין שכל מי שחובש כיסוי ראש עושה זאת בגלל שמכריחים אותו? אין אף אדם אחד בעולם שעושה זאת מרצונו החופשי? אפילו לא מי שהמיר את דתו (או התחזק)?
ציטוט:
אישה חילונית לא תסכים ללכת עם כיסוי ראש,כי היא יודעת שהיא לא הרכוש של הגבר או המשפחה שלה. דור אחורה היית צודק והיו נשים שהתחתנו רק בשביל לצאת מהבית,אבל הדור של היום של הנשים יודע מה הזכויות שלו.

אה כן- זה מה שזה מסמל? כיסוי ראש זה בעצם סימן בעלות של הגבר?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-06-2012, 16:13
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אפילו שזה רק כיסוי חלקי לא..."

יש בזה משהו יפה, שאשה מוסלמית מנסה להשתלב במערכת החוק על אף היותה דתיה.
בכללי, הרבה נשים מוסלמיות מלבישות את אותם כיסויי ראש לא בשל אמונה גדולה בדת ובאלוהים, אלא כדי להרגיש קרובות למסורת ולמשפחה (כשהן בגלות) או כדי להרגיש מוגנות, המטרה של כיסוי הראש באסלאם הוא להגן על האשה ולתת לה חופש - וככה רואות בו מרבית הנשים, ולאו דווקא מעיניים מערביות שרואות בסממן זה כסממן לחושך, בורות, פנטיות וכו'... יש היום תופעה שבסוריה דווקא מאוד נפוצה (וגם במצרים, בעצם במדינות שפעם לנשים לא היו כיסויי ראש ורק בעשר שנים האחרונות זה צבר תאוצה) תופעה של נשים עם כיסוי שמעשנות. לא רבים יודעים, אבל עפ"י האסלאם אסור לעשן - זה נחשב לטאבו (משתי סיבות: 1) האסלאם אוסר על עשיית דברים שפוגעים בבריאות שלך. 2) האסלאם אוסר עליך לעשות מעשים שנתפשים כמזיקים בציבור) ולכן לכאורה ישנה פה סתירה - אם הנשים לובשות כיסוי ראש מתוך חובה אסלאמית, מדוע הן גם מעשנות שזה הינו סתירה אסלאמית. את הסיבה לכך תולים מומחים מכמה סיבות: 1) תהליכים פוסט-מודרניים, שגורמים לאימוץ מסורות העבר טוב השתלבות בנוהגים מודרניים (גם אם הם פסולים). 2) עצם סיבת לבישת הכיסוי ראש, יש הטוענים כי הסיבה נובעת בשל התחזקות המתח בין המערב למזרח וכניסת המערב למזרח התיכון, דבר שעורר את רגשות המוסלמים על כך שהם צריכים הגנה, והכיסוי ראש בהחלט נותן לנשים ביטחון כי יש משהו שמגן עליהם. יש הטוענים שזה התחזקות הקיצוניות הדתית (אינני מסכים בהכרח עם טענה כזו, אני חושב שהיא תקפה כאשר מתחזק מספר לובשי הבורקות ולבושים של הזרם הווהאבי הסעודי, אשר קיצוני יותר, והסעודים משקיעים כסף ברחבי העולם המוסלמי כדי לחזק מנהגים קיצוניים אלו), יש הטוענים שמפחד, סיבה הגיונית נוכח העובדה שמהפכות פונדמנטליסטיות מתרחשות במזרח התיכון לעומת מה שהיה במחצית הראשונה של המאה ה-20, שם נשים היו ללא כיסוי ראש, בעלי נוכחות פוליטית, סטודנטיות, סופרות, משוררות, זמרות - אלה דברים שבתהליך הכחדה (ניתן לומר כי כל החברה העולמית מקצינה מאז מלחמת העולם השנייה, מקצינה שמאלה ומקצינה ימינה, המרכז הליברלי והמתון רעיון שלא מחיה את עצמו). אני תמיד האמנתי באשה הערבייה, שהיא יכולה להביא שינויי בחברה המוסלמית, אם הנשים יצברו מעמד, אם הנשים יהיו חזקות, יהוו דוגמא לשינוי המוסכמות החברתיות זה יפגם בצורה משמעותית בכוחם של הפנאטים המוסלמים.
אז אני מעודד שילוב נשים דתיות בכל התחומים, במיוחד בשירותי ההצלה, אין משהו יותר מגבש מזה ויותר מעודד אינטרקציה בין אנשים ממגזים שונים.

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 10-06-2012, 19:50
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שוב- אני לא בקיא בהלכה, אבל..."

אני די יורה פה באוויר, אבל איסור גילוח הזקן בתער הינו מדאורייתא... והוא נתון לפירושים של חכמים. בימים ההם לא היתה מכונת גילוח, אז לא יכלו לאסור גילוח במכונת גילוח. אז אני מניחה שחלק מפרשים את האיסור לחומרה, כלומר כאיסור על גילוח בכלל (לקצץ אולי אפשר, אבל מכונת גילוח וזיפים באורך מילימטר לא בטוח נכנסים בגדר קיצוץ)...
זה כמו האיסור להדליק אש בשבת. זה אומר שגם טלויזיה אסור? אבל לא הייתה אז טלויזיה... אז למה? פעם גם שאלתי למה אסור לנגן בשבת, הרי האיסור הוא על מלאכה... אמרו לי שיש חשש שהכלי ייצא מכיוון במהלך הנגינה, ואולי נצטרך לכוון אותו ואז נחלל שבת. אז גיטרה בשבת היא מוקצה.

בכל אופן, אולי ליברלים יותר כן מאפשרים קיצוץ עם מכונת גילוח. אבל כאמור, כנראה שיש כאלה שלא, וזה מה שקובע לאותו שוטר. כל אחד עושה לעצמו רב, והתשובות שלו הן קודש...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:55

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר