לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-06-2012, 07:17
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אשכול נבחר הצעת חוק: לאפשר להכניס מזון לתוך אולמות הקולנוע

הצעת חוק חדשה של ח"כ כרמל שאמא הכהן מהליכוד מנסה לקעקע את מחירי השחיתות של מזונות בבתי
הקולנוע. ע"פ ההצעה, יוכלו המבלים להכניס אוכל ושתייה לתוך אולמות הקולנוע. לדברי ח"כ שאמה הכהן, "לא
ייתכן שמחיר של קערית פופקורן גדול תעלה כמו הכרטיס לסרט".

ההצעה הראשונית הייתה להגביל בחוק את מחירי מוצרי המזון בקולנוע (אמת), אבל שמעו ששרוקי מתנגד להתערבות
ממשלתית בחקיקה אז ירדו מזה. ההצעה המחודשת אמורה לעלות לדיון. בתקווה שהיא אכן תעבור כדי שכולנו
נרוויח מהרעיון הזה. המחירים בקולנוע היו גניבה לאור יום. הגיע זמן הנקמה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://blog.tapuz.co.il/STARSCITY/images/3487434_1.jpg]

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 14-06-2012 בשעה 07:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-06-2012, 18:20
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה צריך שקוני הפופקורן..."

הם אלו שקונים פופקורן מרצונם החופשי, הם לא "מסבסדים, (במשמעות הממשלתית) אותי כי אין פה התערבות מלמעלה שמשנה את הרכב ההכנסות של העסק. כשהממשלה מתערבת ומעבירה בעצם כסף ממקום אחד לשני, אז היא מסבסדת. לא כשהשוק קובע את זה.
לו למשל היה חרם צרכנים מוצלח על הפופקורן ובתי הקולנוע היו נאלצים לאפשר הכנסת מזון ולהעלות את מחיר הכרטיסים, לא היה לי יותר מדי על מה להתלונן כי זאת הבחירה של העסק. בטח לא הייתי מבקש מחבר כנסת אידיוט כזה או אחר לאסור הכנסת מזון מבחוץ כדי להוזיל את עלות הכרטיסים עבורי.

אבל כשמיעוט צרכנים לא מצליח לשנות את טעמי הצרכנים האחרים פונה לממשלה כדי שתכפה את דעתו על האחרים, זה בזוי.

ישן 16-06-2012, 03:21
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הם אלו שקונים פופקורן מרצונם..."

אתה מבין שפעם כרטיס לקולנוע עלה גם 21 ש"ח בימי שישי בתקופה שהייתי ילד והאוכל והשתייה הקרה לא היו יקרים כמו היום.
היה לנו גם כרטיסי הנחות בחינם על המחיר של הסרטים בימי חול והנחה על מזון דאז בכל ימות השבוע!

בתי הקולנוע של היום יקרנים מאוד ואין מה לעשות וזה חוק צודק,אם הוא יעבור,והייתי מוסיף גם פיקוח על המכירים של הכרטיסים מצד המדינה ולא מעניין אותי כמה עלה לבנות את רשת בתי הקולנוע של יס פלנט.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 16-06-2012 בשעה 03:24.
ישן 18-06-2012, 05:52

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "דבר איתי כשתהיה יזם, ומישהו..."

מצד שני אומרים שאין כאן תרבות פנוי,אבל שוכחים את המחירים של היס פלנט.

כאשר הייתי צעיר יותר הייתי הולך 3 פעמיים לקולנוע בחודש כולל בימי שישי,והייתי יוצא מזה עם פעמיים שתייה קרה,ואוכל שהייתי קונה בקולנוע בפחות מ 35 ש"ח כולל כרטיס,והיום זה אפילו לא מחיר הכרטיס והייתי קונה פופקורן גדול בבית קולנוע שהיה לפני היס פלאנט בלב המפרץ.
אתה מבין את השינוי בין אז להיום שרוקי כלכלית במחירים?
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 18-06-2012 בשעה 05:54.
ישן 18-06-2012, 06:02

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ואתה מבין את עניין האינפלציה?..."

אממ הבית קולנוע שהייתי הולך אליו בדרך כלל היה עם 8-7 אולמות ואני אומר לך את זה. לא היה משנה לנו הגודל של כל המקום או כמה הכסא שאנחנו יושבים עליו חדש ופשוט אהבנו לצאת ביום שישי או בימים אחרים לקולנוע ואחרי זה לאכול בחוץ בכייף איזה בורקס חם וטרי.

בלב המפרץ היה בית קולנוע מעולה ויס פלנט סתם היו חכמים והעלו מחירים בלב המפרץ,ואל תגיד לי אינפלציה כאשר היה בית קולנוע מצויין וקיים. אם יס פלאנט רוצים להצדיק את ההרחבה במאה מיליון ש"ח שהם עשו ללב המפרץ,זה לא היה צריך להעלות ככה את המחירים של האוכל,השתייה והסרט בצורה הזו!!!

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 18-06-2012 בשעה 06:05.
ישן 19-06-2012, 19:29

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "זה לא זיכרון נוסטלגי בשבילי..."

כרטיס לסרט, פופקורן ופעמיים שתיה ב-35 ש"ח לפני 10 שנים? קצת מוזר לי, אבל מילא.
בוא נבדוק- האם הפופקורן באותו הגודל? כי בסינמה סיטי למשל אתה מקבל בין קופסה לא קטנה לבין דלי להאכיל בו סוסים.
האם השתיה באותו הגודל? כי שוב, בסינמה סיטי אתה יכול לקבל שוקת קטנה של קולה, וייתכן שאז קנית פחיות, איני יודע.
וזה מבלי להתייחס לעובדה שיש הבדל בין מיקום של קולנוע אחד לבין השני, הארנונה שמשלם כל קולנוע כתלות במיקום, הפרש הארנונה בין השנים, הוצאות השכר כתוצאה מעליה בשכר המינימום, הוצאות ביטוח לאומי והפרשות סוציאליות שגדלו, פרמיות ביטוח ועוד כל מיני כאלו.

ואם ננטרל את גורמים אלו ואחרים, האם נקבל שבעלי הקולנוע היום חזירים או שהם חייבים להסתגל?

ישן 19-06-2012, 20:13

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כרטיס לסרט, פופקורן ופעמיים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
כרטיס לסרט, פופקורן ופעמיים שתיה ב-35 ש"ח לפני 10 שנים? קצת מוזר לי, אבל מילא.
בוא נבדוק- האם הפופקורן באותו הגודל? כי בסינמה סיטי למשל אתה מקבל בין קופסה לא קטנה לבין דלי להאכיל בו סוסים.
האם השתיה באותו הגודל? כי שוב, בסינמה סיטי אתה יכול לקבל שוקת קטנה של קולה, וייתכן שאז קנית פחיות, איני יודע.

פחיות? לאן הגעת? כוסות בדומה שאלה ברשתות המזון המהיר והיה ב 3 גדלים רק לא אותו גודל.
בכל הנוגע לפופקורן היו גם 3 גדלים ואת הענק אי אפשר היה לגמור וכן כל זה היה ב 35 ש"ח.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
וזה מבלי להתייחס לעובדה שיש הבדל בין מיקום של קולנוע אחד לבין השני, הארנונה שמשלם כל קולנוע כתלות במיקום, הפרש הארנונה בין השנים, הוצאות השכר כתוצאה מעליה בשכר המינימום, הוצאות ביטוח לאומי והפרשות סוציאליות שגדלו, פרמיות ביטוח ועוד כל מיני כאלו.

הוצאות שכר? חלק מבתי הקולנוע בחיפה,אם הם עדיין קיימים בכלל היום היו משלמים 800 ש"ח עד 1600 ש"ח לאדם לחודש לבני נוער,סטודנטים או אנשים לפני גיוס שזהו סכום קטן מאוד לבית קולנוע לשלם לעובדים,אך אינני יודע כמה הקולנוע החדש בלב המפרץ משלם לעובדים שלו חשוב לומר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ואם ננטרל את גורמים אלו ואחרים, האם נקבל שבעלי הקולנוע היום חזירים או שהם חייבים להסתגל?

כל עוד אנחנו לא יודעים כמה הם משלמים לעובדים וכמה שטח יש לבית קולנוע החדש מול הישן אי אפשר לענות על השאלה הזו,אך עדיין ישנו הרגש שבעלי הבית קולנוע החדשים רוצים שאנחנו הצרכנים נשלם הרבה יותר בשביל שהם יחזירו את כל המיליונים שהם השקיעו בלב המפרץ בשביל לומר בנינו את אחד מבתי הקולנוע היפים והגדולים בארץ.
בחיפה היו הרבה מאוד בתי קולנוע טובים מהקריות עד איזור מת"ם גם בלי היס פלאנט ועד עכשיו נראה שהיס פלאנט רק העלה את המחיר של הבילוי ולא תרם רבות לתרבות בחיפה,זו דעתי.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 19-06-2012 בשעה 20:16.
ישן 17-06-2012, 06:47
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אוי, להוציא שתיה מהמשוואה של מזון זה באמת לא רציני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
לא חייבים להמציא שטויות כדי להצדיק טיעון קלוקל. הדוגמה של הלונה פארק היא סופר מדוייקת. שורה תחתונה. באתי לצרוך סרט, לא מזון ושתייה. העניין הוא שעל המוצרלוואי הזה שמתלווה לסרט, בתי הקולנוע גובים פי כמה וכמה'

זכותם לגבות מה שבא להם. הם לא חייבים לך דבר. תרבות "המגיע לי" הישראלית דופקת פה לאנשים את הזכות לעבוד איך שבא להם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
מוזר שלא מפריעים לך מחירי השחיתות של פופקורן, אבל כן יפריעשאנשים יוכלו לבחור אם לקנות או להביא בעצמם.

לא מפריע לי מסיבה מאוד פשוטה - זו זכותו של בעל האולם לקחת את המחירים שהוא לוקח וזכותי לאכול ארוחה טובה לפני הסרט וכך לעכל בנוחות ובלי לשלם על מזון במהלך הסרט.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אגב, ע"פ החוק, יהיה מותר להכניס מזון שכבר קיים בקולנוע, כמו פופקורן ושתיה, חטיפים וממתקים. שווארמה לא תהיה ברשימה, למרות שאני לא מבין את ההבדל, אבל זה לא משנה.

כלומר הכוונה היא לא שתוכל לאכול אלא סתם לפגוע ברווחים של בתי הקולנוע. האובאמיזם חוגג

ישן 17-06-2012, 08:39

לא ייתכן שבתי הקולנוע ינהגו בשיטת "הרצחת וגם ירשת"
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR]לא חייבים להמציא..."

אי אפשר גם לסחוט את האנשים - וכן, זאת ו-ו-א-ח-ד סחיטה - וגם לטעון שזה לא הוגן לאפשר
לאנשים להביא עימם מזון כשהמחירים מרקיעי שחקים. אם המחירים היו הוגנים, עוד היה להם
טיעון סביר (וגם לך), אבל גם לדרוש מחירים מופקעים וגם להתבכיין על זה? צר לי.

אכן, אני מסכים איתך. זכותם לדרוש איזה מחיר בו הם חפצים, וזכותה של הממשלה (הנה, עובדה),
להתיר את הלקוחות מכבלי החוקים שיצר הקולנוע. הקולנוע יכול היה להרוויח על חשבון הלקוחות
במחירים שפויים, אבל הם בחרו להיות רודפי בצע - ועל זה הם בתקווה - ישלמו.

עם כל הכבוד התייחסות שלך ל"תרבות המגיע לי" בישראל, אבל במקומות אחרים, בייחוד בארה"ב,
מחירי המחייה הרבה יותר זולים. זכותו של הצרכן הישראלי להתלונן כשדופקים אותו בכל מקום
שאפשר לדפוק אותו. כמה ש"ח אתה משלם על לליטר דלק? אנחנו 8. ארוחת מקדונלד עולה שם 3-4
דולרים? פה בסביבותה-50 ש"ח. אני כמובן גם בטוח שפופקורן בקולנוע עולה שם כמה דולרים בודדים.

לא, זאת לא תרבות "מגיע לי", זאת תרבות "מגיע לי במחיר הוגן". ותאמין לי שהישראלים ישלמו, וגם
את מחירי ההפקרות הם שילמו, אז אל תכפיש את הישראלים. אגב, זה באמת לא רציני לטעון שאפשר
לאכול בבית לפני כן. בא לי לנשנש איזה חטיף? איזה שוקולד? לשתות משהו? אני לא צריך להוציא עוד
כרטיס לקולנוע בשביל זה.

הכוונה בחוק, ולדעתי זה גם יגרום לכך - זה להורדה של מחירי המזון בקולנוע עקב החוק החדש, ואז
הישראלי כן יקנה את המוצרים בקולנוע מאשר להביא עימו ערימת פופקורן מהבית. כשהמחיר יהיה הוגן,
תאמין לי שכולם ירוויחו (כן,הקולנוע קצת פחות, ובהחלט מגיע לו).

אגב,הוויכוח מאוד עקר. אתה לא חייב להסכים עם החוק. לדעתי זה חוק מצויין ובתקווה שיעבור.

ישן 17-06-2012, 21:43

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "זה כמו לשלוח מישהו במדינה בה..."

נו באמת, אתה רוצה להידיין ברצינות?
ראשית- מרבית אם לא כל המונופולים בישראל נוצרו בגלל הממשלה, לא בגלל השוק.
שנית- אנחנו לא מדברים פה על הקמת מדינה חדשה, אלא על הקמת עסק.
מה לדעתך פיתרון יותר מקובל ויותר סביר- לקבוע בחוק את מחירי הסלולר לשלוש חברות קיימות, או לאפשר לשמונה חברות שונות להתקיים, בלי רישיון ובלי מחיר קבוע בחוק? אני מניח שלאור מה שקורה לאחרונה, אתה מבין מה היה הפיתרון הנכון.

אה, ויש תחרות חופשית אמיתית. כל עוד אין רגולטור על הקמת בתי קולנוע, אף אחד לא מונע הקמת בית קולנוע עם פופקורן בחצי מחיר, או אישור להכניס פופקורן מהבית.

שאלה- כשמחיר הפופקורן יצנח ומחיר הכרטיס יעלה, אני אראה אותך ואת אלעד עומדים עם שלט מחוץ לכנסת ודורשים משאמה הכהן להתערב במחירי הכרטיסים? כי לא הגיוני ולא הוגן וחזירות ועושק ומרמה לגבות 55 שקל לכרטיס, לא?

ישן 17-06-2012, 22:00

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "בהתחשב במצב הקיים בו לא פתחו..."

נו, ואם לא פתחו, אז אולי, רק אולי, זה המחיר שאמור להיות? המחיר "ההוגן" לפי אלעד? כי הרי "הוגן" זה לא כמה שאלעד ושיפ חושבים לשלם, אלא מה שמיליון צופים מסכימים לשלם. לא שניכם ולא שאמה ולא אף אחד אחר.

אתה יודע מה המחיר של קולה בקיוסק, הקיוסק לא מפסיד על הארטיקים ומרוויח על הקולה, בית הקולנוע מפסיד על הכרטיס ומרוויח בעיקר מהמזון, כמו שברוב המסעדות השתייה היא מקור הרווח העיקרי. כמו שכתבתי לך-הגבלת מחירי המזון (ואישור להכניס מזון מהבית זאת הגבלה למעשה) תביא לעליית מחירי הכרטיסים (כמובן שהיא יכולה גם להביא לקיצוץ בהוצאות או התיקרות בשירותים אחרים, כמו פחות ניקיונות בין הסרטים, פחות כרטיסנים וסדרנים, הסטת רוכשים לאינטרנט שם משלמים עוד עמלה וכו'). אז האם תניף שלט או לא?

ישן 17-06-2012, 21:19

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מי אני? בגללי ובגלל אחרים כמוני יצרו את החוק הזה. זה מי אני"

אם באמת היית מייצג ציבור מספיק גדול, אנשים לא היו קונים כלל פופקורן בקולנוע ובתי הקולנוע היו נאלצים להוריד מחיר, להתייעל, או להיסגר במקרה הצורך, ולא היה צורך לערב את הממשלה/כנסת. אבל אתה לא ציבור מספיק גדול. למעשה, מספיק שתהיה בן אדם אחד שיודע להתנהל מול הרשויות כדי להעביר מה שתרצה. האם זה עדיין נראה לך בחירתו של הציבור? לא זה לא. אתה יכול לטעון באותה המידה שהציבור מעוניין בקיומם של הועדים החזקים בנמלים או בחברת החשמל מכיוון שהח"כים/השר האחראי משמרים אותם. אבל למעשה לאלף עובדי נמל יש את היכולת לקבל יחס מהמדינה כאילו הם מייצגים מיליון מצביעים. אז מה, בחירתו של הציבור? לשיטתך- כן.

אהבתי. "כולם". ואתה יודע מה עלות חומרי הגלם, עלות הייצור, הרווח מהמכירות ועוד פרמטרים קבועים? אתה יודע למשל האם היזם מפסיד על הכרטיס שהוא מוכר לך אבל מרוויח על הפופקורן או לא? לא, אתה לא יודע. אבל החלטת שהמחיר הנוכחי "לא הוגן". החלטת שהעובדה שאדם/חברה השקיעו מיליונים בעסק לא מעניינת אותך, כי אתה רוצה פופקורן זול. האם זאת לא תאוות בצע, בדיוק מה שאתה טוען שמבצעים היזמים נגדך? למה למכור לך ביוקר זאת תאוות בצע, אבל כשאתה מבקש לקנות מהם במחיר נמוך כדי לחסוך כסף זאת לא תאוות בצע? כי אתה "האזרח הקטן" ומי שהשקיע מיליונים הוא חזיר שעושק את הציבור?

להאשים אותי בהערצה עיוורת של קפיטליזם זה כמו להאשים אותי בהערצה עיוורת של הזכות לחיות, או הזכות להגיד את אשר על דעתי, או להצביע למועמד שאני רוצה לראות בשלטון. כי זאת המהות של קפיטליזם- חופש. החופש שלי להקים עסק, להסתכן מכספי אני, למשכן את כל רכושי או את שמי הטוב, כדי להרוויח. והחופש שלך לחשוב שאני מוכר ביוקר ולא לקנות. ושוב- אנחנו לא מדברים על מוצר ציבורי, לא על בריאות, לא על ביטחון פנים. אנחנו מדברים על עסק. ממש כמו שתבוא בטענות לחנות נעליים שמוכרת במחיר גבוה, ותפנה לכנסת שתחייב את כל המוכרים להוריד את מחיר הנעליים בחצי. כי ככה אתה רוצה.
אה, ולא צריך לחוות חופש כדי לשאוף לו. אתה יכול לשאול מאות אלפי עולים ממדינה דיקטטורית שלא חוו חופש מעולם אבל לא היה דבר שרצו בו יותר.

ובהתייחס למה שכתבתי לך למעלה- בהינתן שאתה מעוניין בהכנסת המחוקק לקביעת מחירי מוצרים לטובתך, אל תתפלא שהוא יחוקק גם מחיר מוצרים לרעתך, כשמישהו יפנה אליו בלשון חלקות, עם אולי קריצה לתפקיד עתידי אצלו. כי אתה פתחת את הפתח, אבל לא אתה היחיד שתיכנס בו, לדאבון כולנו.

ישן 17-06-2012, 22:45

הרבה דמגוגיות יש בהודעה שלך
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם באמת היית מייצג ציבור..."

החוק הזה מריח קצת פופוליזם, ברם, פופוליסטי איננו ההיפך מצודק ונכון. הוא נוצר בעקבות איזושהי תפישה בציבור.
אני לא צריך לעשות מעשה דפני ליף ולארגן אלפי לייקים בפייסבוק - המחירים המופקעים בקולנוע ידועים לציבור כולו,
והחוק הזה נועד לרצות את הציבור. אם רק אני, או אולי שיפ, היינו הממורמרים, האמן לי - שום חוק לא היה נכתב.

משום מה, אתה ממשיך לתייחס לחקיקה כאל "טאבו" ומתחיל להאמין למה שאתה כותב. אתה מתבלבל. אנחנו לא
במדינה קפיטליסטית וחקיקה איננה אסורה. כשתהיה במדינה כזאת ואכן יחוקקו חוק כזה, אז תהיה מדוייק. פה אתה
פשוט טועה.

גם חברות הסלולר סחטו מאיתנו מאות אחוזים יותר ממה שבאמת היו צריכים לקחת. הכל בגלל תאוות בצע. לטעון שאני
"לא יודע עלויות יצור", וש"הכרטיס יעלה" ועוד כל מיני טיעונים כאלה, לא ממש מרתיעים אותי ורחוקים מלעניין אותי.
אני רוצה מחיר נמוך. כמו שרצית מחיר נמוך לספר וצפצפת על הסופרים, כנ"ל פה. ההבדל ביני לבינך, שאתה מתנגד
לחקיקה, אני לא מתנגד לה. אני יודע שזה צורם, אבל זה מה יש.

להאשים אותך בהערצה לקפיטליזם? אני לא האשמתי, אני ייחסתי (אתה חושב שזאת האשמה?) לא ממש הבנתי את
ההשוואה בין קפיטליזם לחיים (??). אתה אמנם חי, אבל לא חיית קפיטליזם, רק קראת עליו. זה פשוט לא אמין לקדם
משהו ולתמוך בו בלב שלם בלי באמת להכיר אותו אלא בתיאוריה.

היתרון והחיסרון בקפיטליזם זה החופש שאתה מדבר עליו. אני רוצה לדעת שבמידה ואני אפול, יהיה מי שיעזור לי לקום
ולא יזרוק אותי לכלבים. אני לא רוצה, שבגלל מהלך אחד שלא צלח, כל החיים שלי עלולים להידפק. זה קפיטליזם.
אתה יכול להצליח ובגדול, אבל אתה יכול ליפול בענק. אני מעדיף שישמרו עליי עם רגולציה והגבלות.

לגבי הפסקה האחרונה שלך - אני חוזר שוב ושוב - אני לא פוחד מחוקים. כשיעלו חוקים שלא לטובתי, אתנגד להם,
אבל להתנגד לחקיקה כשיטה? ממש לא.

ישן 18-06-2012, 05:45

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "הרבה דמגוגיות יש בהודעה שלך"

פופוליסטי הוא בהכרח לא צודק, הרי אם הוא היה צודק הוא לא היה פופוליסטי. שלא לדבר על כך שמה שנראה לך "צודק" בהחלט לא נראה "צודק" ליזם עצמו, נכון?
אם המחירים היו מופקעים מדי עבור הציבור, הציבור לא היה קונה. אלא אם אתה טוען שמדובר במוצר הכרחי שאי אפשר להתקיים בלעדיו? אבל לא נראה לי שתטען את זה. וכמו שכתבתי לך- אתה ממש לא חייב לייצג חלק גדול מהציבור כדי שדיעותיך יועברו בצורת חקיקה. אין הבדל בין זה לבין טייקון שמייבא מלט וגורם לציבור לשלם יותר רק כדי שהוא ירוויח, על ידי זה שהוא מקדם איסור תחרות.

אני בהחלט מאמין במה שאני כותב. ההתערבות הזאת היא פסולה (היא מן הסתם לא אסורה כיוון שמי שמתערב גם קבע שמותר לו להתערב...), כמו ההתערבות במחירו של ספר, הקביעה כמה דקות פרסומות אתה תראה במהלך שעה, מי יוגדר כמשורר, לאסור עליך לקבל רפואה פרטית, לאסור עליך לייבא עגבניות בזול כדי לתמוך בכמה מאות חקלאים (הנה עוד דוגמא כיצד בשביל רווחת מספר אנשים כל המדינה סובלת), לאסור עליך להסיע אנשים בשביל כסף אלא אם תשלם עשרות אלפי שקלים למדינה ועוד התערבויות פסולות שהפכו את יוקר המחיה פה לבלתי נסבל.

לגבי חברות הסלולר- כתבתי לך מפורשות- לא היה שם שוק חופשי כי הממשלה מנעה תחרות! אין פה שום קשר לנושא הדיון, היות ואין איסור על הקמת בית קולנוע מתחרה, אין איסור להקים קולנוע מטר ליד קולנוע קיים. דווקא הסלולר מראה לך כמה רע שהממשלה מתערבת בשיקולים עסקיים.

אם הטיעונים לא מעניינים אותך, מדוע אתה טוען שאתה יודע אם המחיר מוגזם או לא? ההשוואה לסופרים שוב אינה נכונה ומוטעה לחלוטין- אני לא רוצה התערבות ממשלתית בנושאי תרבות ובנושאים אחרים נוספים, וזה לא משנה אם היא תוריד את מחירי הפופקורן או תעלה את מחיר הספרים. לא מדובשך ולא מעוקצך, מכיר?

וכן, כשאתה כותב שההערצה שלי "עיוורת" אתה בהחלט לא מקנה לזה משמעות חיובית, לכן כתבתי האשמה.
ואני שוב מזכיר לך את ברית המועצות. גם האזרחים שם לא ידעו חופש, אבל זה לא מנע מהם לרצות אותו. למרות שהיו כאלו שאמרו להם "מה אתם מעריצים את המערב עם החופש שלו, לא חייתם את זה אז אתם לא יודעים אם זה באמת טוב! ". מבין את חוסר ההיגיון בטיעון?

שים לב- כשאתה רוצה שיעזרו לך לקום אם תיפול, אתה מבקש לקחת מכל האזרחים כסף כדי לעזור לך. האם זה פייר שאתה מבקש את הכסף שלי דרך הממסד? האם זה הוגן שבית קולנוע שנופל ידרוש סיוע ממשלתי מכספי המיסים, כי מישהו צריך לעזור לו לא להיזרק לכלבים? הרי לשיטתך זה בסדר לקחת מג'ון כדי לתת לפול. כי כמובן שפול יצביע עבור מי שייקח מג'ון וייתן לו. כשאתה מעדיף שישמרו עליך מהכסף שלי ושל אחרים, זהו חוסר הצדק האמיתי.

ולגבי הפסקה האחרונה- אתה פותח פתח לשטן, אתה מוזמן שלא לפחד מזה, אני כן. אני מפחד מחברי כנסת דמגוגיים ופופוליסטים שעולים למדינה מיליארדים (ספציפית שאמה המדובר עלה למשק עשרות מיליארדי שקלים עם שאר השטויות שלו), גם אם אני חוסך עשרה שקלים על פופוקורן ומשלם אותם במחיר הכרטיס...).

ישן 19-06-2012, 20:50

אתה לא משכנע עם תאוריית הכאוס שלך. זה רק מגחך את העניין
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ואגב, הגישה שלך היא אותה גישה..."

אומר לך את האמת, עייפתי מהוויכוח הזה, בכנות. אבל אתייחס לנקודה שמאוד הפריעה לי בהודעתך.
אתה ואני רואים את המהות של "מדינה" באופן שונה לגמרי. אתה רואה חד מימדי את תפקידה של המדינה
וגם את משמעות הקפיטליזם (כמו שאמרתי ואחזור, לא חיית קפיטליזם טהור ולא נפגעת או הרווחת ממנו
כדי לומר אם זה עובד גם בפועל).

מדינה - תפקידה לדאוג לאזרחים שלה, ולא רק בזמני מלחמה. בסופו של דבר, הכל קשור במדינה, גם
אם בעקיפין. אדם שספג תבוסה כלכלית יתווסף לסטטיסטיקות ואחוזים מאוד שליליים במדינה. העוני יאמיר,
והמצב הכלכלי של המדינה יורע, שהרי אדם עני וכושל שכזה הוא במקרה הטוב - חסר תועלת, ובמקרה
הרע - נטל כבד על מדינה (דוגמת פשע וכדומה). מאידך, אפשר לסייע לו על מנת שיקום על הרגליים.
בטווח הארוך המדינה תפיק ממנו תועלת ולא תקָבע אותו בנקודת השפל אליה הגיע.

אגב,קפיליזם עלול מאוד מגביל יזמים. אנשים יחששו מאוד לפתוח עסקים ולהשקיע בדברים חדשים בעלי
סיכון, אפילו כאלה מהפכניים, כי יהיה חשש עוד יותר גדול ליפול ולפשוט את התחתונים.

גם חינוך חינם אמור להיות טיפשי מבחינתך, לא? הרי זה כסף והמדינה מממנת חינוך חינם 12 שנים.
למה לא לאפשר לימוד רק למי שיש את הממון לזה? למה המדינה צריכה להתערב פה? כי הכל בסופו
של דבר נעשה למען המדינה. אדם משכיל הוא בעל יותר סיכויים להתפרנס ולהכניס כסף למדינה. כמו
כן, הפערים במדינה כזאת יהיו עצומים ורק ינסקו. זה, אדוני, רחוק מלהיות חובותיה של מדינה כלפי אזרחיה.

וכאמור, כל נבואות הזעם שלך, כאילו המשך השיטה הכלכלית הנוכחית מביא אותנו לאיזה אבדון, לא ממש
מגובות במציאות. כן, אתה יכול להביא את יוון וספרד,ואני אוכל להביא את גרמניה ואנגליה. אפשר להירגע.

ישן 19-06-2012, 21:34

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתה לא משכנע עם תאוריית הכאוס שלך. זה רק מגחך את העניין"

אתה שוכח שאין באמת "מדינה". המדינה היא כמה פקידים וכמה נבחרי ציבור, ולמדינה אין כסף. הכסף של המדינה זה המס שאתה ואני משלמים. כשאתה רוצה ש"המדינה" תדאג לך אתה בעצם מכריח אותי לדאוג לך, את עצמך לדאוג להוא, וכך הלאה.

לגבי קפיטליזם טהור- עבד בארה"ב של אז לא חווה חופש מעולם, היו לו חיים יציבים כקוטף כותנה, סופק לו אוכל ומקום לינה. ולא היה לו מושג שלא מקובל להעביד בפרך אנשים אחרים. אז מה, אסור היה לו לקוות לחופש? הוא הרי מעולם לא חווה זאת. וכן, אנחנו עבדים של השיטה. כשאתה יכול להגיע למדרגת מס של מעל 50% (מס הכנסה, בט"ל וקופת חולים) ומהנטו אתה משלם עוד כ-20% מיסים עקיפים (מע"מ, ארנונה, אגרות וכו'), אתה עבד. כי נשאר לך בכיס כשליש ממה שאתה מרוויח.

מה זה לסייע לאדם שנפל כלכלית? יש לי חנות נעליים. אני מפסיד עליה כסף. האם המדינה צריכה לעזור לי? יש לי עסק למחשבים. הוא לא יעיל. האם המדינה צריכה לממן אותי? האם מוכר הנעליים הלא טוב מספיק צריך לקבל את כספי המיסים של מוכר הנעליים שכן הצליח ומשלם 50% מיסים עבור זה? מה ההיגיון? ככה מוכר הנעליים הלא טוב ימשיך להיות לא טוב. מה ההיגיון בזה? איפה המוסריות בזה? איפה הצדק הטבעי? איפה האחריות האישית של בנאדם?
בנוסף, בגלל שהמשאבים לעולם יהיו מוגבלים, כל סיוע למי שנפל בא על חשבון מי שהתאמץ להצליח. הדוגמא הכי טובה היא חילוץ הבנקים האמריקאיים- פיזרו כסף בנדיבות, ביקשו סיוע חירום וחזרו לשלם בונוסים של מיליארדים למנהלים. אז מה, חילצנו עסק כושל ומי נפגע מזה? העסקים הטובים.

קפיטליזם מגביל יזמים?? מצטער, אבל זה הדבר הכי מופרך שכתבת פה. רק כשיש לך חופש לעסוק במה שאתה רוצה אתה יכול ליזום עסק. הסכנה היא עליך, אבל גם הרווחים (רובם המוחלט, בהינתן שיש צורך מינימלי במיסים). כשאין עליך את סכנת פשיטת הרגל, אתה הופך למפלצת שמנה ולא יעילה, כמו הנמלים, חברת החשמל, ובעצם כל חברה ממשלתית אחרת. או הבנקים, שהינם פרטיים אך מגובים על ידי בנק ישראל. כשאין חופש כלכלי, אתה מקבל פלאפון סלקום ואורנג' שמנות. כשיש חופש, אתה מקבל עוד חמש חברות קטנות ורזות, השמנות נכנסות לדיאטה או מתות, ומכל זה הצרכן משלם רבע מחיר בחשבון הטלפון. זה, ידידי, רק בגלל החופש. היה פיקוח ממשלתי 20 שנה על שוק הסלולר וראינו מה קיבלנו איתו. קדחת.

לגבי נטל על המדינה וכו'- ככל שמדינה חופשית יותר, היא עשירה יותר. ככל שקל יותר להקים עסק במדינה, היא עשירה יותר. כל המדינות העשירות בעולם (אני מוציא רגע את נסיכויות הנפט שפשוט יושבות על מצבור של כסף ומגרבצות) חופשיות מבחינה כלכלית פי עשרות מונים מישראל. סינגפור, לוקסמבורג, שוויץ, הונג קונג, ניו זילנד ועוד. וככל שהמדינה מתערבת יותר בכלכלה שלה, היא ענייה יותר. מקרה או לא מקרה? דוגמא טובה היא שוודיה- כיום אחת העשירות, עד לפני כ-20 שנה בקושי יכולה היתה להיקרא מדינה מערבית. בשוודיה, למרבה הפלא, החינוך הופך להיות פרטי, ולא ממשלתי. בשוודיה קל יותר להקים עסק. אך לא תמיד זה היה כך. ראה פה
http://www.kivunim.org.il/article.asp?id=33

לגבי החינוך- זה שקר וכזב. אין דבר כזה חינוך חינם. לא יכול להיות שום מוצר שהוא בחינם. בשביל חינוך אתה צריך מורים, בתי ספר, תוכניות הכשרה, ציוד ועוד. מישהו צריך לשלם על זה. אתה לא חושב שמורים עובדים בחינם ובתי ספר מוקמים באריזה של איקאה. האמת העצובה היא שאתה משלם על החינוך, אבל דרך המיסים שלך, ולא ישירות לבית הספר. גם אם נתייחס לרוע הזה כהכרחי, עדיין אין סיבה שלא להפריט את מערכת החינוך, לבטל את הבירוקרטיה המעיקה ששודדת חלק ניכר מתקציב החינוך (השני בגודלו בישראל לאחר תקציב הביטחון, מסתבר, אבל עדיין לא מספיק), ולתת ליזם פרטי להקים בית ספר.
אותו שקר על חינם נכון גם לרווחה חינם ובריאות חינם. אלא אם כן תמצא רופא שעובד בחינם ובית חולים שקונה מכשיר MRI בכסף של מונופול.

לגבי נבואות הזעם שלי- בוא נקרא מה פורסם היום- הפער בין נכסי והתחיבויות ממשלת ישראל הוא 1.4 טריליון ש"ח. כסף קטן? יצא לך לקרוא בדסק החדשות שישראל נכנסה לגירעון כפול מהתחזיות ואין מאיפה למלא את החור? יצא לך לראות את ההשפעה של הבזבוז הפזרני של הממשלה הנוכחית בשנתיים האחרונות, מהרופאים דרך העו"סים ועובדי הקבלן ועד לחינוך "חינם"? עכשיו צא ומצא 20 מיליארד ש"ח...
אתה מוזמן להביא את אנגליה כדוגמא אבל היא במיתון כרגע. אולי כשהם ייצאו מזה..
לגבי גרמניה- כשהעובד הישראלי יהיה פורה כמו העובד הגרמני, נוכל להשוות. כרגע אתה יכול באותה המידה להשוות את ישראל לקטאר, אין רלוונטיות להשוואה הזאת.

ורק כדי לחזור לנושא- אין לממשלה סמכות מוסרית לכפות מחירים או מדיניות עסקית על עסק פרטי בשוק חופשי. ואם תטען שמותר לה כי היא מחוקקת את החוקים, אומר לך שהטיעון שלך יהיה תקף על מאפיונר שהחליט שמעכשיו כולם משלמים לו פרוטקשן. והדוגמא תהא זהה מכיוון שהמאפיונר כמו הממשלה גובה ממך כסף באלימות ומחלק אותו מחדש כראות עיניו (אין הבדל ממשי בין דמי סחיטה שבאו לממן את מכונית הפאר של המאפיונר או המיסים שבאו לממן אזרחים לא יצרנים. בשני המקרים סוחטים ממך כסף עבור מה שאתה לא צורך. בניגוד למוצרים ציבוריים כמו ביטחון או ביטחון פנים שאתה כן צורך ולכן הרע במיעוטו הוא שתשלם.)

ישן 11-07-2012, 22:49

ייסגרו יותר? ממש לא בהכרח
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "וזה רק יחמיר את המצב."

למשל, רשת "רב-חן": עובדתית, מחיר כרטיס לסרט מסויים ברשת עולה בכל הסניפים שלה בדיוק אותו מחיר.
גם מחיר המזון ברשת נותר זהה בין סניף לסניף. מאידך, אתה חייב להסכים שדין שכירות בת"א שונה מדין
שכירות בי-ם, בת-ים, ברחובות.

אתה קונה את הלוקשים של באי כוחם של בתי הקולנוע, שהפופקורן הוא זה שמחזיק אותם מעל המים? אני
באמת מאמין שרשתות הקולנוע בארץ באמת סוחטות כמה שניתן על מוצר שלא שווה כמה שקלים בודדים.
זאת גניבה לאור יום כי יש גבול, והחוק הזה פשוט יאלץ אותם להוריד מחירים.

לנבא מה יקרה שנינו לא באמת נוכל, אבל הזמן יעשה את שלו, ונראה מה קורה לבתי-הקולנוע שנתיים-שלוש
לאחר כניסת החוק לתוקפו. אני דווקא מאמין שאם ימכרו חטפים במחירים יותר שפויים, הרבה יותר אנשים יקנו
אותם ובסופו של דבר הם עלולים אפילו להרוויח סכומים מאוד יפים ואולי אף יותר מקודם.

ישן 12-07-2012, 08:24
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "מעניין איך זה שחנויות בחו"ל..."

זה נורא תלוי על איזה "חו"ל" את מדברת.

במקומות מסוימים המוצרים זולים יותר כי הם מיוצרים באופן מקומי. במקומות אחרים הנדל"ן שווה פחות ועל כן השכירות זולה יותר. יכול להיות שהמשכורות נמוכות יותר. יכול להיות שלמדינה יש הסכמי סחר מאוד טובים עם המדינה ממנה המוצר מיובא. יכול להיות שהדלק במדינה זול יותר ולכן שינוע של מוצרים זול משמעותית. ענייני מסים. יש אינסוף אפשרויות- זה נורא תלוי מדינה.

על רגל אחת בהחלט, יש 2 סיבות עיקריות שמוצרים בארץ יקרים-

1. מסים גבוהים. הם משפיעים על הכל- החל ממחירי הדלק (שהוא מרכיב עיקרי בכל מוצר) ועד המע"מ.

2. חוסר תחרותיות בשוק. לחברת החשמל אין אלטרנטיבה. לבזק אין אלטרנטיבה. עד לא מזמן היו מעט מאוד חברות סלולר בשוק ועל כן היה קרטל, עכשיו יש מעט יותר חברות, השוק נפתח לתחרות והפלא ופלא המחירים צנחו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 12-07-2012 בשעה 08:26.
ישן 12-07-2012, 14:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "שוויץ, בריטניה, ספרד, ארה"ב (ואלו רק עולים לי כרגע שראיתי במו עיניי)"

כן, זה בהחלט תירוץ פוטנציאלי לכל דבר בארץ שיהיה יקר. מכמה סיבות:

1. משתמשים בנפט כמעט בכל מוצר. אפילו מה שלא נראה לך. חטיפים? כן, הם לא עשויים מנפט- אבל האריזות שלהם בהחלט עשויות מנפט.

2. אם לא רק בנפט למוצר עצמו, משתמשים בדלק כדי לשנע את המוצר. משאיות צריכות לחלק אותו בין כל החנויות ברחבי הארץ.

3. מחיר הנפט גם משפיע על מחירי החשמל ושלל השפעות חיצוניות אחרות. כשהם עולים עולי מחיר הייצור ועל כן צריך לדרוש עליו יותר כסף.

4. מסים, מסים ושוב מסים. מסים על ייצור. מסים מהמשכורת (כך שעובדים צריך לקבל יותר כסף כדי לעמוד במשכורת מינימום, לפחות). מע"מ על המוצר וכו'.

5. חוסר תחרותיות. אם תמשיכי לקנות פסק זמן ב20 שקל את לא יכולה להתלונן על המחיר. רק כשיפסיקו לקנות אותו ישנו את המחיר שלו והרבה יותר קל לא לקנות פסק זמן כשיש מגוון אלטרנטיבות זולות יותר.

מוצרים זרים שעולים יותר בארץ מאשר בחו"ל?
עניתי לך על זה כבר.

מוצרים ישראלים שזולים יותר בחו"ל? גם על זה כבר עניתי, מעבר לכך, הרבה פעמים בחו"ל יכולים לבחור למכור מוצר ישראלי במחירי הפסד או רק כדי לכסות עלויות בכוונה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 12-07-2012 בשעה 14:34.
ישן 12-07-2012, 15:31
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "שרוקי לא הוכיח כלום, גם אתה..."

אבל שרוקי מביא לך הסברים ברורים, כולל דוגמאות, ללמה הדיעה הזאת מוטעת.

עם כל הכבוד לדיעה שלך, היא נסמכת בסה"כ על "זאת הדיעה שלי", זה לא מספיק בשביל להוכיח טענה.

אני פחות הבאתי דוגמאות אבל אני חושב שהסברתי מספיק למה ואיך המחירים עולים בארץ. זה לא מספיק להגיד לי שאני טועה, צריך להראות גם איך אני טועה.

יס פלאנט וסינמה סיטי הם שתי רשתות נפרדות. זה לא מספיק בשביל תחרות, זה בול מספיק בשביל קרטל ולראיה- אין הבדל בין מחיר כרטיס לסרט באי אלו משני הרשתות. אני לא קונה אוכל בקולנוע אבל אני יכול לנחש שגם שם אין הבדלים, אז איזה מין תחרות זו?

בת"א? כמה רשתות קולנוע שונות יש בת"א?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-07-2012, 17:03
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "הוא יכול לתת את כל ההסברים..."

1) נכון. אין סיבה למכור פופקורן ב50 שקל. אבל גם אי אפשר להכריח מישהו למכור את זה במחיר רנדומלי שהמדינה קבעה. הפתרון הכי טוב- גם לזה וגם למחירי הכרטיסים המופקעים הם-

או שהציבור יפסיק לקנות, בעל העסק יבין שהוא מפקיע מחירים וזה לא משתלם לו והוא יוזיל עלויות.

או שיפתחו הרבה עסקים שיתחרו ביניהם על הכסף של הלקוחות ויוזילו עלויות.

2) למה להיות יצירתי ולפתח תוכנית עסקית שלא דורשת מחירים גבוהים יותר (אגב, את חייבת להסביר לי איך זה עובד, כי אני לא הבנתי) כשאפשר להיות עצלנים, לדרוש מחיר מופקע וכל הציבור הטאטאלע ימשיך לקנות ממני?

3) בתי קולנוע. קודם כל שימי לב שבמרבית היישובים יש מקסימום שני רשתות שונות.
בת"א- סינמטק לא נחשב, אורלנדו-גת-מוזיאון ת"א נשמעים לי כמו בתי קולנוע קטנים, חסרי משמעות ועצמאיים, יותר בסטייל של הסינמטק מאשר של הקרנות סרטים מיינסטרים לקהל הרחב. זה משאיר את לב (חברה קטנה לכשעצמה) ורב-חן, שהיא יחסית חברה גדולה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-07-2012, 17:15
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1) נכון. אין סיבה למכור..."

הסבר איך זה עובד? תלמד מנהל עסקים.. יש מלא תוכניות שיווקיות ועסקיות לקדם עסקים, אתה באמת חושב שלמכור פופקורן ב50 שקל זו התוכנית היחידה? אולי התוכנית הכי קלה, אבל אנחנו, רובנו לא טחונים - מה לעשות.
רובנו מהמעמד בורגני, ואנחנו לא רוצים להגיע למאתיים שקל בשביל (כרטיס לסרט, קולה ופופקורן)X2
שיחשבו על תוכניות לעשות כסף בצורה אחרת, כי לזו נכנס חוק חדש שלא מאפשר את זה.
וגם כתבת "מחיר רנדומלי שהמדינה קבעה" - המדינה לא קבעה כלום, רק שיהיה מותר להכניס אוכל אפשר להכניס ע"י קנייה בבתי הקולנוע.
ובוא נגיד ככה - רוב האנשים לא יבואו עם פופקורן ואוכל מהבית (אולי שתיה כן), אז בתי הקולנוע יבינו - ישימו מחיר הגיוני (25-30 שקל) ותראה איך כולם קונים יפה במחיר הזה.
לדעתי - זה מה שהולך לקרות.
בנוסף, אני מניחה שיהיה שיפור בשירות.
אבל את כל זה נראה בינואר

בתי קולנוע גדולים - קטנים - זה לא משנה לי, זה סוג של מתחרה, הם נותנים אותם שירות, לראות סרט.

ישן 12-07-2012, 17:24
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "הסבר איך זה עובד? תלמד מנהל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedBlossom
הסבר איך זה עובד? תלמד מנהל עסקים..

אבל אני לא לומד מנהל עסקים כי אני לא רוצה ללמוד מנהל עסקים...
ציטוט:
אתה באמת חושב שלמכור פופקורן ב50 שקל זו התוכנית היחידה? אולי התוכנית הכי קלה, אבל אנחנו, רובנו לא טחונים - מה לעשות.

זאת הנקודה, היא הכי קלה והכי מכניסה- אז למה להתאמץ?
אי אפשר להכריח מישהו להיות יצירתי ע"י לחץ מלמעלה. הדרך היחידה היא להלחיץ אותו ע"י תחרות.
ציטוט:
רובנו מהמעמד בורגני, ואנחנו לא רוצים להגיע למאתיים שקל בשביל (כרטיס לסרט, קולה ופופקורן)X2
שיחשבו על תוכניות לעשות כסף בצורה אחרת, כי לזו נכנס חוק חדש שלא מאפשר את זה.

מי ישמע אני איזה תשובה או שטראוס.
במידה ואת לא קוראת את ההודעות שלי- אני מסכים שהמחירים מופקעים. אני פשוט טוען שהשיטה שהמדינה בחרה להלחם בה היא גרועה אפילו יותר מהמצב הנוכחי.
ציטוט:
וגם כתבת "מחיר רנדומלי שהמדינה קבעה" - המדינה לא קבעה כלום, רק שיהיה מותר להכניס אוכל אפשר להכניס ע"י קנייה בבתי הקולנוע.

עוד יותר גרוע. מה הלאה- יהיה מותר לי להביא אוכל מהבית למסעדה?
ציטוט:
בתי קולנוע גדולים - קטנים - זה לא משנה לי, זה סוג של מתחרה, הם נותנים אותם שירות, לראות סרט.

הם ממש לא מתחרים והם ממש לא נותנים את אותו שירות.

קודם כל הסינמטק לא מקרין סרטי מיינסטרים- ככה שהוא בכלל לא מתחרה. הוא לא מספק את אותו שירות.

שנית, באמת קולנוע פרטי "של פעם" עם כיסאות מצ'וקמקים, מסך קטן ומערכת שמע בסראונד יכול להתחרות עם יס פלאנט וסינמה סיטי?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-07-2012, 17:56

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=RedBlossom]הסבר איך זה..."

ציטוט:
אבל אני לא לומד מנהל עסקים כי אני לא רוצה ללמוד מנהל עסקים...

אז אל, מישהו אמר לך ללמוד?
ביקשת הסבר - רוצה הסבר, לך תלמד.
ציטוט:
זאת הנקודה, היא הכי קלה והכי מכניסה- אז למה להתאמץ?
אי אפשר להכריח מישהו להיות יצירתי ע"י לחץ מלמעלה. הדרך היחידה היא להלחיץ אותו ע"י תחרות.

אבל יש פה בעיית האלפי האחוזים שלוקחים ממך על מוצר. זה כמו הרבה דברים לא חוקיים אחרים, כמו חברות סלולר שקשרו לקוחות ל36 חודשים וכו'.

ציטוט:
מי ישמע אני איזה תשובה או שטראוס.
במידה ואת לא קוראת את ההודעות שלי- אני מסכים שהמחירים מופקעים. אני פשוט טוען שהשיטה שהמדינה בחרה להלחם בה היא גרועה אפילו יותר מהמצב הנוכחי.

אוקי, אף פעם לא הכרחתי אותך לחשוב אחרת, אז מה אתה רוצה? אני חושבת בצורה אחרת ואתה בצורה אחרת.
אין לי בעיה עם הדעה שלך, כבר כתבתי לך.

עוד יותר גרוע. מה הלאה- יהיה מותר לי להביא אוכל מהבית למסעדה?

ציטוט:
הם ממש לא מתחרים והם ממש לא נותנים את אותו שירות.

הם מאוד מתחרים, הם נותנים את אותו בילוי "לראות סרט" - זה שהוא ברמה נמוכה, זה לא אומר שזו לא תחרות.
זה שהם נותנים שירות יותר גרוע, כסאות מרופטים וכד' זה לא אומר שזו לא תחרות. אם המקום הזה לוקח כמה אחוזים מנתח הקהל, אז זו סוג של תחרות (גם אם היא לא הכי "וואו")

ציטוט:
קודם כל הסינמטק לא מקרין סרטי מיינסטרים- ככה שהוא בכלל לא מתחרה. הוא לא מספק את אותו שירות.

מה אכפת לי מיינסטרים? הוא מביא סרטים, אנשים בוחרים איזה סרטים לראות, אם זה מיינסטרים או משנת 1984. זה אותו תחום.
אם אתה מעדיף להתקטנן לרמה הזו - בוא נדבר על סרטים ספציפים שיש במקומות ולא נחלק את זה לפי "מיינסטים" או לא.

ציטוט:
שנית, באמת קולנוע פרטי "של פעם" עם כיסאות מצ'וקמקים, מסך קטן ומערכת שמע בסראונד יכול להתחרות עם יס פלאנט וסינמה סיטי?

העובדה היא שהוא קיים, אם הוא לא היה עושה רווחים מספיק - הוא כבר לא היה קיים.
הוא מתחרה, למה? כי יש לו יתרון אחר - מיקום, גישה, נוחות לכל התל אביבים.

יש הרבה סוגי יתרונות לא רק מיינסטרים/כסאות. תוסיף אליהם - מיקום, דרכי הגעה, חניה, חנויות שליד ועוד מאה אלף סיבות למה לקוח מעדיף לבוא לX ולא לY.

ישן 12-07-2012, 18:41
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "[QUOTE]אבל אני לא לומד מנהל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedBlossom

אבל יש פה בעיית האלפי האחוזים שלוקחים ממך על מוצר. זה כמו הרבה דברים לא חוקיים אחרים, כמו חברות סלולר שקשרו לקוחות ל36 חודשים וכו'.

זה חוקי בעליל, מי קבע שזה לא חוקי לגבות אלפי אחוזים רווח על מוצר?

לא מוסרי? לא פייר? לא נחמד? כן. אבל כל אלו לא תופסים בעסקים.
עכשיו, הממשלה יכולה להגיד "היי, זה לא בסדר שתרוויח ככה על חשבון צרכן תמים", אבל אין לה את היכולת לקבוע מהו רווח בסדר ומהו רווח לא בסדר. את זה ניתן לקבוע רק באמצעות תחרות אמיתית בין כמה וכמה יצרנים.
ציטוט:
הם מאוד מתחרים, הם נותנים את אותו בילוי "לראות סרט" - זה שהוא ברמה נמוכה, זה לא אומר שזו לא תחרות.
זה שהם נותנים שירות יותר גרוע, כסאות מרופטים וכד' זה לא אומר שזו לא תחרות. אם המקום הזה לוקח כמה אחוזים מנתח הקהל, אז זו סוג של תחרות (גם אם היא לא הכי "וואו")

יופי, אז על הנייר יש תחרות, בפועל אין תחרות בגלל שמרבית המתחרים לא באמת משחקים. זה בדיוק כמו מירס שאף אחד לא ספר (ועדיין לא סופר) בשוק הסלולר.
ציטוט:

מה אכפת לי מיינסטרים? הוא מביא סרטים, אנשים בוחרים איזה סרטים לראות, אם זה מיינסטרים או משנת 1984. זה אותו תחום.
אם אתה מעדיף להתקטנן לרמה הזו - בוא נדבר על סרטים ספציפים שיש במקומות ולא נחלק את זה לפי "מיינסטים" או לא.

אבל זאת בדיוק הנקודה. כמה אנשים הולכים לסינמטק? כמה אנשים הולכים לסינמה סיטי?
במקרה הנ"ל זה לא עניין של תחרות או שירות כלשהו. זה פשוט בגלל שרק בסינמטק מקרינים סרטים זרים/אומנותיים/אינדי ולעומת זאת לא מקרינים בו שום פיצ'ר "רגיל". הם לא יושבים על אותו נתח שוק.
ציטוט:
העובדה היא שהוא קיים, אם הוא לא היה עושה רווחים מספיק - הוא כבר לא היה קיים.
הוא מתחרה, למה? כי יש לו יתרון אחר - מיקום, גישה, נוחות לכל התל אביבים.

זה לא בהכרח מעיד. יש הרבה מקומות שממשיכים להתקיים מכוח האינרציה ותו לא וסופם, במוקדם או במאוחר- או להמציא את עצמם מחדש, או להיסגר.
ציטוט:
יש הרבה סוגי יתרונות לא רק מיינסטרים/כסאות. תוסיף אליהם - מיקום, דרכי הגעה, חניה, חנויות שליד ועוד מאה אלף סיבות למה לקוח מעדיף לבוא לX ולא לY.

נכון מאוד! וגם...מחירי האוכל

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-07-2012, 18:25

בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "התחרות היא יכולה להיות בכל..."

ואני כותב לך שוב- את לא יכולה להגדיר תחרות איך שבא לך... בעל פאב יכול למנוע ממך לבוא עם אדממה למקום שלו גם אם את חושבת שהוא חזיר יקרן, ואת יכולה לטעון עד מחר שהוא מונע תחרות. תחרות היא בין בתי עסק ולא בין הכנה בבית של אוכל ושתיה לבין בית עסק.

הדיעות שלנו באמת שונות, לך נראה שמותר לך להתערב בשיקול עסקי של יזם סתם כי בא לך (את או שאמה), אני חושב שזה לא מוסרי ונוגד עקרונות דמוקרטיים של חופש העיסוק והקניין. לא טעיתי ולו פעם אחת בכל השרשור הזה, את מוזמנת לא להסכים עם העקרונות שלי אבל אל תמציאי מושגים סתם כי בא לך ותטעני שהם הדיעות שלך ולכן הם שרירים וקיימים.

ישן 12-07-2012, 20:56

וכאמור, אתה מסלף - תיקון החוק לא כופה עליהם מחיר נמוך, אלא מאפשר לי להביא מהבית
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לנבא אני לא יכול, להגיד לך..."

כן, הוא יאלץ אותם להוריד מחירים וזה מצויין.

כאמור, אם המחיר היה איכשהו משקף רווח סביר, אז ההתערבות פה הייתה זדונית. יש מעטים מאוד
שמאמינים באמת שהפופקורן הוא זה שמחזיק את העסקים האלה פתוחים. אתה ועוד כמה בודדים.

אגב, הבאת את העו"ד פינקוס החביבה כשדבריה נעמו לאוזנייך. העניין הוא שהיא דווקא לא מסכימה עם
הדברים שלך - היא טוענת שבתי הקולנוע לא יפשטו רגל אם יורידו את מחירי המזון לשפויים יותר. אתה
כבר מדבר על פשיטת רגל, על אבטלה בחסות הממשלה - מסתבר שגם אנשי מקצוע לא באמת חושבים
שזה מה שיקרה.

לגבי הדוגמה עם הנעליים - דוגמה רעה. אני לא יכול להביא נעליים לחנות נעליים ולדפוק את המוכר. אם אתה
מביא דוגמה, תביא אחת רלוונטית.

ישן 12-07-2012, 21:07

בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "וכאמור, אתה מסלף - תיקון החוק לא כופה עליהם מחיר נמוך, אלא מאפשר לי להביא מהבית"

אני לא מסלף דבר. הקביעה שמותר לך להכניס אוכל למקום שקולה לקביעת מחיר למוצר. כל עוד המחיר אינו המחיר שנקבע על ידי המוכר עצמו, זאת התערבות ממשלתית.
לא ברור לי איך אתה יכול להחליט מה אחוז הרווח על המוצר כשאין לך את המידע. גם לי אין, ולכן אני לא קובע זאת. אני כן קובע שאם זה המחיר שרוצה בעל המקום למכור בו, אזי זאת זכותו המלאה, ולא ברור לי מדוע מישהו צריך להתערב (במיוחד כשלא מדובר על מוצר חיוני, למקרה ותביא דוגמא של מים, חשמל או בריאות, שגם שם איני מסכים אבל פחות..). אני גם אוהב שאתה קובע כמה "מאמינים" יש לכל צד, על סמך.. מה בעצם?

לגבי עורכת הדין פינקוס- הסברתי לך למטה. היא אמרה שני דברים- אין לנו צורך להתערב, וההתערבות לא תזיק יותר מדי. איפה אתה רואה פה סתירה?
דוגמא טובה תהיה אם הכנסת תחליט לחייב את כל יבואני הרכב להוריד 5000 ש"ח ממחיר כל מכונית. אז מצד אחד- עורכת הדין תטען שאין צורך להתערב, ומצד שני היא תגיד שזה לא יגרום לשום יבואן לפשוט רגל. מבין? שתי הטענות אינן קשורות. במקרה הזה של הרכבים- היא גם צודקת: מחיר הרכב ידוע, וגם המיסוי עליו, ובניגוד לקולנוע העלויות הקבועות נמוכות הרבה יותר, כך שהסיכוי שדלק מוטורס תפשוט רגל אם מזדה תעלה 125 במקום 130 באמת אפסי. אבל זה לא סותר את העובדה שהיא חושבת שאין צורך להתערב.
לגבי זה שהיא חושבת שהם לא יפשטו רגל- שים לב מה אמרתי. אמרתי שזה יגרום לעליית מחירי הכרטיסים, או חיסכון בעלויות (כלומר פיטורי עובדים או הרעה של השירותים הניתנים במקום), וייתכן שגם פשיטת רגל, ככל הנראה לא של סינמה סיטי אלא של בתי קולנוע קטנים יותר.
ועדיין- זאת דעתה בלבד. היותה אחראית על הגנת הצרכן מקנה משנה תוקף לטענתה כי אין צורך להתערב. אבל היותה אחראית על הגנת הצרכן לא מקנה שום תוקף לטענה בנושא מבנה עלויות בתי הקולנוע. רופא יכול לטעון עד מחר טענה בדבר מזג האוויר, אבל כל עוד הוא לא מדבר על נושא שבתחום התמחותו אין לי מה להקשיב לו.

הדוגמא של הנעליים היתה לגבי התערבות ממשלתית כשאתה חושב שהמחיר מופרך. אם אתה רוצה דוגמא לנושא הספציפי הזה אתה יכול לקחת את הדוגמא של האדממה בפאב. אותו מקרה בדיוק- הפאב נועד לאלכוהול ולא לחטיפים, החטיפים הם לא עיסוקו המרכזי של הפאב, לכן לפי שיטתך מותר לך לבוא עם אדממה או טוסט נקניק או פלטת מטוגנים לפאב ושייחנק בעל הפאב היקרן, כי אתה יודע יותר טוב ממנו כמה אמור לעלות כל נשנוש בפאב... דוגמא טובה?

ישן 13-07-2012, 03:23

בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא מסלף דבר. הקביעה שמותר..."

לגבי הרווח מהמוצר והעובדה שאני ואתה לא יודעים את כל המידע והנתונים. אז מה? דוגמה היפותטית:
נגיד שבעל הקולנוע קונה מנורה שמבזבזת חשמל מתנשאת מעל לדוכן המזון. המנורה מבזבזת המון
חשמל וכתוצאה, סך כל ההוצאות בקולנוע הזה עולים. אז הוא יעלה בעוד חמישה שקלים את הפופקורן?
אתה מתעלם מהעובדה שמדובר בסך הכל במוצר בסיסי, ויש טווח מחירים שפוי.

עוד תהיה בדיוק בעניין הזה: לא ברור לי למה התעלמת מעניין השכירות. אתה באמת חושב שסניף "רב-חן"
במודיעין משלם את אותו תשלום שכירות כמו "רב חן" ת"א? ברור שלא, אז למה המחירים עדיין כה גבוהים?
אם אתה מדבר על מחיר פופקורן כנגד מחיר הוצאות העסק, אזי המחיר בבת-ים היה צריך לרדת, לא?

פשוט מדובר במונופול. אין מי-יודע-מה תחרות בענף הזה והם מאפשרים לעצמם לסחוט מחירים גבוהים
בהרבה מאלה שיכלו לדרוש, פשוט כי אפשר. אתה מגן עליהם בחירוף נפש רק בגלל התנגדות להתערבות
הממשלית, ולא כי מחיר כזה לפופקורן מחזיק את בית הקולנוע חי. גם מחירים נמוכים בהרבה ישאירו אותו
חי ובועט (מילה מפינקוס).

אם תגיד בכנות שמדובר רק בהתערבות ממשלתית שאתה מתנגד לה, ולא תתחיל לטעון שזה יביא לסגירת
בתי קולנוע, ושמחיר הפופקורן הוא זה שמציל את האולמות, אז הכל יבוא על מקומו בשלום. זכותך המלאה
להתנגד להתערבות ממשלתית. אבל אתה מתנגד לחקיקה ומחפש סיבות שיצדיקו את התמיכה הזאת.

עובדתית, החוק הזה יטיב עם כולנו. איתי, איתך, עם שובי ועם רבים אחרים. אני מציע לך ליהנות ממנו. אני
יודע שאני אהנה ממנו

ישן 13-07-2012, 08:08

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "לגבי הרווח מהמוצר והעובדה..."

אם אנחנו לא יודעים את הנתונים, למשל את צריכת החשמל, אז אנחנו לא יודעים להגיד בכמה צריך למכור את הכרטיס או את הפופוקורן. מכיוון שאני לא יודע- אני לא אקבע לו איך לתמחר. מצד שני, אתה לא יודע אבל עדיין בטוח לחלוטין שהתמחור שלו מוגזם.

לעניין השכירות- מכיוון שרב חן תל אביב ורב חן מודיעין שייכים לאותה הרשת, החישוב נעשה על כל בתי הקולנוע של החברה. גם ברשת מקדונלדס מתמחרים את ההמבורגר בצורה אחידה למרות הבדלי השכירות בין תל אביב לחצור. למה? מהר לחוקק חוק! ועדת הכלכלה- להתכנס! למנות פקחים, רשות אכיפה, מזכירה, נהגים, מאבטחים, מנכ"ל, עורכי דין.

לא, זהו אינו מונופול. אינו מונופול כי יש לך תחליפים רבים. לא רק בתי קולנוע אחרים אלא גם אפשרויות בילוי אחרות. קולנוע מתחרה לא רק בקולנוע אחר אלא גם בבאולינג, במסעדה, בפאב, בפארק שעשועים אליו הולכים על הילדים. זוהי רק אחת מצורות הבילוי הקיימות. אם יש לך מוצר תחליפי זהו אינו מונופול. ממש כמו שמזדה מתחרה לא רק ביונדאי אלא גם בתחבורה הציבורית וברכבת ובמוניות השירות (אגב- אחת הסיבות לכך שהרכבת בישראל לא פותחה במשך שנים היא לחץ של אגד ודן שידעו שזה יגרום להם להפסד, למרות שלכאורה אוטובוס זה אוטובוס ורכבת זאת רכבת..).
המילה של פינקוס לא רלוונטית כפי שהסברתי לך מטה- בתור מי שאחראית להגן על הצרכן אנחנו מתייחסים לדבריה לגבי הגנת הצרכן, לא לגבי שיקולים עסקיים ולא לגבי תזונה מומלצת לספורטאים, שהרי היא עורכת דין ולא יזם או איש עסקים, כמו שאינה דיאטנית.

כתבתי בפירוש- אני מתנגד להתערבות ממשלתית, והסיבה שאני מתנגד היא שהתערבות ממשלתית מביאה לכל המרעין בישין שכתבתי, כמו סגירת עסקים, עלייה ביוקר המחיה ואבטלה.

החוק הזה ממש לא יטיב לא איתי ולא עם שובי, כי הרי כתבנו לך שאנחנו לא קונים אוכל בקולנוע. לא רק זה, מכיוון שייתכן שמחיר הכרטיס יעלה הרי שנדפקנו. תמיד יהיה מי שיידפק כתוצאה מהתערבות ממשלתית.

אגב, אני מחכה לתשובה על הפאב והנשנושים. האם אתה טוען שזאת חוצפה לא לתת לך לבוא עם נשנושים מהבית לפאב? אז יאללה, יש עוד מגזר שלם שלא התערבת לו בחיים, לעבודה.

ישן 11-07-2012, 22:21

בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה לא מתוכח איתי אלא עם..."

לא, אתה מתווכח איתי באמצעות העיתון, אני חיפשתי באתר הכנסת

ביקשת בדיון הקודם, שנקבע נוסח של סעיף, שעוסק במקרים שבהם מוכרים מוצרים במתחמים סגורים במחירים גבוהים. לצרכן אין ברירה, הוא בעצם צרכן שבוי והוא חייב לקנות את המוצר שנמכר במקום. חשבנו על הנושא. אנחנו חושבים שניתן להוסיף את זה באמת לחזקות של סעיף 3(ב), מאחר שכאשר מונעים ממני להכניס מוצרים שהם מוצרים חיוניים כמו מזון ושתייה למתחם סגור, כשאני אמורה לבלות שם כמה שעות, אני נדרשת בסופו של דבר לקנות במחיר, בדרך כלל זה גם מחיר גבוה, אז אני לקוח שבוי, אני לקוח שבעצם שוללים ממנו את חופש הבחירה שלו, אם בכלל לבצע עסקה. אם זה היה תלוי בי, לא הייתי מבצעת את העסקה, הייתי מביאה מהבית.

חשבנו על נוסח. הנוסח שאנחנו מציעים הוא כזה: "מנע מהצרכן להביא למקום העסק או מקום אחר המנוהל על-ידי עסק (להלן – מקום), מזון או שתייה, אותם מוכר העוסק בין היתר במקום, אלא אם כן המקום במהותו הוא בית אוכל". אני לא רוצה שזה יחול על מסעדות, כי ברור שלא אגיע עם בקבוק יין למסעדה. אני חושבת שזה סביר שזה לא יחול במקרים כאלה. אבל ניסינו להתאים את זה כמה שיותר למה שאדוני ביקש בישיבה הקודמת.

אנחנו חושבים שברגע שאתה מונע מצרכן להכניס מזון או שתייה, ואתה מוכר את אותו מזון ושתייה או מזון ושתייה מאותו סוג באותו מקום, אתה לא יכול למנוע ממני להכניס אותו לאותו מקום. אתה יכול למנוע ממני להכניס אם אתה אומר, אני לא מוכן בכלל שיהיה מזון ושתייה, יכולים להיות טעמים נוספים. אבל אם אתה מוכר את אותו סוג של מזון ושתייה באותו מקום, באותו מקום עסק או מקום המנוהל על-ידי עסק, זאת אומרת, זה יכול להיות מתחם אחר, שהוא לא בהכרח המקום שבו מתנהל עסקו של העוסק, אז אתה מתבקש לאפשר לצרכן להכניס את אותו מוצר לאותו מקום.

ישן 11-07-2012, 22:08

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "הצעת חוק: לאפשר להכניס מזון לתוך אולמות הקולנוע"

מעניין לראות מה אומר הגורם המקצועי האחראי -

"עו"ד פינקוס אמרה כי לדעתה לא מדובר בניצול מצוקה של הצרכן, כי במקרה כזה הצרכן יכול לבחור שלא לקנות את המים, כמו שהוא יכול למשל לבחור שלא לקנות את הפופקורן בקולנוע. היו"ר שאמה-הכהן השיב כי "אני מנסה להגן על הצרכנים ולגישתי מדובר בפרקטיקה בלתי הוגנת. לא יכול להיות שיימכרו לצרכן שבוי בקבוק מים או כריך במחירים מופקעים""

כלומר אחת אומרת שאין צורך, והפוליטיקאי חובב תשומת הלב טוען שחייבים. היא, אגב, הממונה על הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן במשרד התמ"ת.

מתוך אתר הכנסת

http://portal.knesset.gov.il/com3ka...es/01140212.htm

ישן 12-07-2012, 18:29

בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "הוא יכול למכיוון שהרווח הוא..."

איך את יודעת מה הרווח על הפופקורן? זאת דעתך? רווח הוא מספר קיים, עובדה מוצקה ולא דיעה. רווח מחושב לאחר ניכוי כ-ל ההוצאות, לא רק מחיר גרגרי התירס כמו שאת חושבת לתומך אלא גם מחיר השכירות, שכר העבודה, הוצאות הניהול והמימון וכל שקל אחר שהוצא כדי לייצר את ההכנסה. אם את לא יודעת את כל אלו את לא יודעת מה המחיר בו הוא מרוויח על הפופקורן ולכן את לא יכולה לטעון שזוהי דעתך. הביטוי "זאת דעתי" לא מקנה חסינות מוחלטת מביקורת, במיוחד כשמדובר בעובדות. ואם אין לך את העובדות, איך את באה בטענות לבעל המקום?\
אני לא יודע את הרווח על כל מוצר שהוא מוכר, ולכן אני טוען שהוא יכול למכור באיזה מחיר שבא לו, את מוזמנת לא לצרוך, לא מדובר במוצר חיוני בו היה אולי מקום לפיקוח ממשלתי, מדובר בסרט...

ישן 12-07-2012, 18:44

בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איך את יודעת מה הרווח על..."

עכשיו אתה כבר מקשקש כדי לא לצאת טועה בשום מצב.
יצא לי לעבוד, לראות להסתכל על חשבונות ולראות מתי מוגדר רווח אחרי ירידה של כל הכסך שיורד מסביב.
יש הרבה מקומות שהם הרבה יותר גדולים מהסינמה סיטי ועדיין לא לוקחים מחירים מופקעים.
העלות שיוצאת להם כתוספת לפופוקרן אחד לא עובר אפילו את עשירית המחיר שעליו הם מבקשים.
הרווח שלהם הוא גדול מאוד ונאה מאוד.
הם לא מוכרים רק פופקורן, הם נותנים הרבה שירותים וכל שירות שלהם עולה הרבה מאוד כסף.
החל ממחיר הכרטיס, עד האוכל, ומחירי כרטיסים מיוחדים וכו'.
בנוסף הם עושים רווחים נאים ויפים שאתה לא מחשב על פרסומות, חסויות, אירועים וכל מה שמסביב.
אז לחרטט לי את השכל ש"אני לא יודעת כמה מוגדר להם הרווח" כשמדובר בהפרש של 45 שקל - אני לא סתומה.
אם היה פה דיבור על כמה שקלים, יש על מה לדבר, אבל על 45 שקל, באמת?
די נו. בחיאת.
אתה כבר נהיה פתטי.
אתה מגן על הסינמה כאילו זה העסק שלך, ואני לא מאמינה לשום דבר שאתה כותב, יש אולי את הפן שאתה מסתכל עליו, אבל בשום פנים ואופן העסק הזה לא טלית שכולה תכלת כמו שאתה עושה ממנו.
אז חלאס בחיאת.

ישן 12-07-2012, 18:52

בתגובה להודעה מספר 182 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "עכשיו אתה כבר מקשקש כדי לא..."

את יודעת שיש כמה סוגי רווחים, נכון? והרווח הנקי זה מה שמשנה בסוף, כי איתו הולכים למכולת? והרווח הנקי כולל כל עלות שהיא, מהחזר הלוואות ועד המשכורת של המנקה? ושהרווח בסוף אמור לגלם תשואה חסרת סיכון פלוס פרמיית סיכון? רווח "הוגן" הוא לא הרווח שנראה לך שאמור להיות, אם חשבת כך.
אם את רוצה באמת לראות אל תסתכלי על חשבונות אלא על דו"ח רוו"ה. ראיתי כמה מאות כאלו בחיי, יש לי מושג איך הם נראים.

לפי דבריהם הם כמעט שלא מרוויחים רק מהכרטיסים. אם את יודעת אחרת את מוזמנת להפריך את זה. חברי הכנסת בוועדת הכלכלה והיועצים של משרד התמ"ת לא הצליחו לעשות זאת, אבל את נשמעת כל כך בטוחה שבוודאי תצליחי. השלב הבא- להכריח כל בעל עסק להרוויח בדיוק חצי ממה שהוא מרוויח עכשיו. מה אכפת לו? הוא הרי ירוויח, היקרן הזה. משום מה את חושבת ש"מגיע" לך לראות סרט ולאכול פופקורן במחיר שאת רוצה, מבלי להתחשב ברצון של בעל העסק. מדוע? מה מתיר לך לפגוע בזכות היסוד לקניין וחופש העיסוק של אדם אחר?

את מוזמנת לא להאמין לשום דבר שאני כותב, רק שזה קצת קשה כשמדובר על הגדרות של מושגים ועל דעות. ואני לא מגן על הסינמה, אני מגן על בעלי העסקים באשר הם, שכל יום עומדים בפני פרץ פופוליזם חדש של הדמגוגים בכנסת.

ישן 12-07-2012, 05:13

בתגובה להודעה מספר 188 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "ראית מה זה? אפילו אנשי מקצוע משנים את דעתם :P"

לא, היא לא שינתה את דעתה. מה שאני הבאתי דיבר על האם הממשלה צריכה להתערב, בציטוט שלך היא מדברת על האם ההתערבות תפגע בקולנוע. אלו שני דברים שונים לגמרי. היות והיא עורכת דין שאמורה לדאוג לצרכן ולא אשת עסקים שאי פעם הקימה עסק בסדר גודל כזה, דיעותיה על יכולת העסק להתקיים אינן מעניינות.

בהמשך לכך, כדי להראות את הניתוק, בישיבה אחרת על סעיף אחר בחוק שעסק בסימון מוצרים, טען נציג שופרסל שאי אפשר למנוע לחלוטין טעות בסימון המדבקה, היות ומדובר בעובד עם אקדח מדבקות, ולתת קנסות שמגיעים למאות אלפי שקלים כי היא קודדה 10 אג' פחות או יותר מוצר מסוים זה לא סביר. התשובה שקיבל- אז תסגור את העסק... כמה אתה חושב שפקיד כזה מחובר למציאות שיש בחוץ?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:48

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר