לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2012, 10:18
  StaMiluimnik StaMiluimnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי StaMiluimnik שמתחילה ב "חשיפת תמלילי חקירת רוצחי משפחת פוגל: חיפשו "הרפתקה" להתפאר בה"

"אחד מרוצחי משפחת פוגל רצה הרפתקה, השני רצה למות בשל סכסוך משפחתי"

המסקנה של הארץ: "תודעתם הפוליטית של הרוצחים זניחה"

האומנם?

אז לפני שעושים כאלה הנחות למרצחים הנתעבים, כדאי שנשים לב בדיוק למה שכתוב בכתבה.

מעיון בדברי המחבל הנתעב אמג'ד, הוא אכן מעיד על פי הכתבה:

ציטוט:
"רציתי לבצע פיגוע כי רציתי להיפטר מהחיים האלה"

"היו בעיות ביני ובין המשפחה"

"חשבתי להתאבד"

"הדרך שחשבתי לעשות היא לבצע פיגוע התאבדות באיתמר".

אבל, מעיון בשאר העדות שלו על פי הכתבה, נסתר לחלוטין כל קו ההגנה הזה, שזכה לקבל אתמול כותרת ראשית ב"הארץ" (שירדה אחרי זמן קצר, אבל הספקתי לבצע צילום מסך).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כי אם אמג'ד באמת חיפש לסיים את חייו, אם המחבל הנתעב באמת ביקש לבצע פיגוע התאבדות כי כל כך קשה לו בחיים, מדוע הוא מעיד בעצמו כי: "פחד שיגלו אותו"??? היכן פיגוע ההתאבדות שהבטיח???

אדרבה, שיתייצב מול כוחות הבטחון עם רובה ה-
M16 שהוא אוחז בידו ויילחם עד המוות בו הוא חפץ כל כך כפי שהוא מנסה לטעון כעת!

או שאולי הוא לא באמת חפץ בסיום חייו....

או כפי שהגדיר חברו הטוב לטבח: "שיהיה משהו לספר לילדים". החבר'ה המרצחים האלה כבר תכננו מה לספר לילדים. ומי שמתכנן עתיד, משפחה וילדים זה לא מישהו שמחפש להתאבד.

דרך אגב, ה"בעיות" של אמג'ד עם משפחתו לא מנעו ממנו לצאת במבצע משפחתי משותף לטבח ביהודים יחד עם קרוב משפחתו חכים.

מה מטרת זריית החול הזו בעיני הציבור? להראות שאמג'ד וחכים הם לא דמות "המחבל הנורמטיבי"? למה לבדל את טובחי משפחת פוגל משאר המרצחים? האם אמג'ד וחכים משתייכים לפשיעה הפלילית בלבד ולא האידאולוגית? במילה אחת: פחחחחח! שלא ינסו למכור לנו סיפורים עכשיו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-06-2012, 16:11
  StaMiluimnik StaMiluimnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי StaMiluimnik שמתחילה ב "חשיפת תמלילי חקירת רוצחי משפחת פוגל: חיפשו "הרפתקה" להתפאר בה"

והנה שוב גם היום חוזר אתר "הארץ" עם כותרת ראשית וכתבה ומורחבת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

קישור לכתבה:

http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1731973

הפעם, למקרה שהקוראים לא קלטו בפעם הקודמת מדגיש "הארץ" בכותרת בצבע אדום:

"האקראיות שבזוועה".

כן, כן. זה קרה ממש במקרה. אקראי לחלוטין!

זה הרי לא יכול היה לקרות אם היחסים של אמג'ד עם משפחתו היו יותר נעימים, ואם לחכים היו הרפתקאות אלטרנטיביות בחיים.
אכן יד המקרה היא ששני אלו נפגשו ודנו ב"הרפתקה" חדשה ומסעירה – טבח ביהודים!

ושוב בגוף הכתבה, מנסה עורך הכתבה להתמודד עם הפער שבין התכנון הקפדני מראש של הפיגוע ובין הפרשנות שלו לגבי ה"אקראיות":
ציטוט:
"מקריאת התיק עולה כי יש פער עצום בין "הצלחת" המעשה - החדירה ליישוב, רצח חמישה בני אדם, גניבת שני רובים והימלטות ללא פגע - לבין אקראיות הביצוע ."

על סמך מה בעצם קובע "הארץ" כי הביצוע היה "אקראי"?

"הארץ" בעצם מסתמך על עדויותיהם של שני מרצחים שפלים. או כפי שבכותרת המשנה מופיע:

ציטוט:
"התמלילים מציגים שני נערים משועממים, שחיפשו לטענתם "הרפתקה" שיוכלו להתפאר בה"

רק שעדויותיהם של המרצחים רבי סתירות פנימיות. גם כאן בכתבה המורחבת מתגלה למשל סתירה נוספת, בעדותו של אמג'ד עוואד, לגבי טיב יחסיו עם משפחתו והרצון להתאבד:

בתחילה טוען אמג'ד כי היו לו בעיות עם המשפחה:
ציטוט:
"רציתי לבצע פיגוע כי רציתי להתפטר מהחיים האלה. היו בעיות ביני ובין המשפחה. לפני שנתיים אבא שלי היה שואל אותי על הלימודים, ולמה אני מעשן , ומתערב בעניינים הפרטיים שלי באופן קבוע, ולכן חשבתי להתאבד"

אולם, בהמשך כאשר הוא מתאר את הימים שלאחר הטבח, פלא פלאים, חיים רגילים, יחסים תקינים עם המשפחה, ושום רצון להתאבד:
ציטוט:
"אבא שלי שאל אותי איפה הייתי. עניתי שהייתי עם חכים ברפידיה (בית החולים בשכם) כי סבתא שלו היתה חולה וביקרנו אותה. הוא האמין לי. לא עשיתי שום דבר, חיים רגילים. הלכתי לעבודה, לאוניברסיטה, עשיתי את המבחנים שלי . המשכתי את התפילה שלי והחיים הרגילים שלי רגיל. יענו טבעי".

אז שעורך הארץ יסביר בבקשה לקוראים את הפער שבין הרצון להתאבד לפני ביצוע הפיגוע, לבין החיים הרגילים והשלווים שלאחר הפיגוע, יעני "טבעי".
מה בעצם נשתנה בלילה ההוא בחייו של אמג'ד שהרצון להתאבד חלף עם הרוח ועם הטבח?

כך גם קיימות סתירות רבות נוספות, אך הזמן מועט והמלאכה מרובה מכדי שארחיב.

רק שחשוב לזכור, כאשר חשוד נחקר באזהרה, הוא תמיד תמיד ישקול את המילים שהוא אומר כדי להפחית מחומרת העונש שייגזר עליו.
ולכן אין להסתמך כלל וכלל על עדויותיהם של השפלים שבמחבלים, ולתת להם את ההנחה הזאת של 2 נערים משועממים שבאים כאילו מאיזה רקע של בעיות בחיים ולבדל אותם משאר הטרוריסטים הפלסטינאים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:50

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר