לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-06-2012, 17:56
  yizhaq yizhaq אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי one_man שמתחילה ב "27 טנקים לא כשירים, מקלעים שלא יורים וטנק שמשמש כרכב מנהלה"

אני נמצא בצאלים פעמיים בשנה ב4 שנים אחרונות. כן יש בעיות בצאלים ..אבל,
קקצין חימוש של גדוד חיר אני יכול לומר בוודאות שלא היו לי בעיות בנשק שקיבלנו מצאלים בעשור האחרון.
תמיד יש בעיות של רקם וטוב שכך כי:
1. גם חימושניקים זקוקים לתרגול וזו הדרך היחידה לתרגל את החיילים.
2. פלוגות לוחמות במילואים כמעט אף פעם לא מתמודדות עם מצבים לוגיסטיים, בטח לא באימונים וחבל כי במלחמה לא תהיה ברירה.

לעניין הכלים הלא כשרים: תמיד יש בעיות עם רק"ם גם עם רק"ם חדש, בטח עם כלים קרועים שנמצאים בצאלים ועוברים פלוגות וחילים שלא דואגים לבדוק דברים בסיסיים כמו שמן מים. מ"פ פלוגה לוחמת שלא דואג ללמד את החיילים שלו לטפל ברכב/רק"ם עדיף שיתקל בבעיות האלה באימון כי בקרב הוא אבוד.

לעניין טנק מנהלות: שוב אני הולך לאותו המ"פ שאישר את העניין. אם אישרת כזה דבר אז דמך בראשך. מצדי תשלח את החיילים ברגל או עדיף תתן את הגיפ שלך לנסיעה של שעה. אם לא נתת את הגיפ ושלחת את הטנק , אולי המגד צריך לשקול להחליף אותך.

לעניין כח אדם חימושי : אני מכיר יותר מדי גדודים, למען האמת אני לא מכיר גדודים שבהם אין חיילי חימוש שפזורים בכל הגדוד ועושים הכל חוץ מאת התפקיד הצבאי שלהם. שוב זה בעיה של מגדים שפשוט לא רוצים להתעסק עם לוגיסטיקה .

נערך לאחרונה ע"י yizhaq בתאריך 19-06-2012 בשעה 17:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2012, 18:35
צלמית המשתמש של bazz2701
  bazz2701 bazz2701 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.11
כמישהו שיצא לו לעשות מילואים בימ"ח שלו
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yizhaq שמתחילה ב "אני נמצא בצאלים פעמיים בשנה..."

ראיתי שלחימושניקים מספיק התרגול גם בלי אימונים.אבל כשהלך לנו מנוע באימון הנגד התורן של צאלים עם משקפי רודי פרוג'קט בפוזה אמר שאין שום בעיה להמשיך לסוע(השמן נזל מהאגזוז בכמויות) כאשר בסדיר הטנק הזה כבר היה עם מנוע חדש .היה מדובר במנוע שהתחמם הרבה.לחץ גבוה ,נוסע 15 קמ"ש.כלומר מבחינה מקצועית לא היה שום צורך לתת לו להמשיך להתאמן.היה יכול להיות גם מצב של שריפה בתא חט"כ .אבל מישו מלמעלה החליט כנראה אחרת =) והטנק נתקע איפשו בעליות(יש שם איזה קטע של עליה בצאלים בצמוד לכביש) באמצע המדבר.כששאלתי למה לא להחליף מנוע נאמר לי משו כמו "מאיפה אני אביא לך מנוע עכשיו"..
ישן 19-06-2012, 20:33
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
פיגוע מתנצל, אך די !
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי bazz2701 שמתחילה ב "כמישהו שיצא לו לעשות מילואים בימ"ח שלו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bazz2701
לסוע(השמן נזל מהאגזוז בכמויות) כאשר בסדיר הטנק הזה כבר היה עם מנוע חדש .היה מדובר במנוע שהתחמם הרבה.לחץ גבוה ,נוסע 15 קמ"ש.כלומר מבחינה מקצועית לא היה שום צורך לתת לו להמשיך להתאמן.היה יכול להיות גם מצב של שריפה בתא חט"כ .אבל מישו מלמעלה החליט כנראה אחרת =) והטנק נתקע איפשו בעליות(יש שם איזה קטע של עליה בצאלים בצמוד לכביש) באמצע המדבר.כששאלתי למה לא להחליף מנוע נאמר לי משו כמו "מאיפה אני אביא לך מנוע עכשיו"..
דעתך חשובה ותורמת, אך למה להתעלל כך בשפה ובקוראיך,
אין תיקון שגיעות כתיב בעברית?

ישן 19-06-2012, 21:56
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
צאלים
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yizhaq שמתחילה ב "אני נמצא בצאלים פעמיים בשנה..."

את חווית צאלים שלי (או בוא נקרא לזה "ברוכים הבאים לצה"ל הירוק) מיציתי במילואים הראשונים שלי, כשרס"ן במרכז חי"ר השגיח עלינו באופן צמוד במיוחד על יושרו של הקו שמפריד בין המשולש האדום והמשולש הלבן שנדרשנו לצבוע על הארגזים בימ"ח...

חווית "תחזוקת הימ"חים" שלי כללה:
- צביעה על גבי בוץ של זיוודי נגמ"ש (אסור היה לשטוף - כי זה מבזבז מים)
- צביעת הארגזים באדום לבן
- נוהל קרור פחיות קולה ע"י מטפי CO אישיים לשיריון...

אפילו רצו לשפוט אותי על זה שאחרתי לחזור מאפטר רק בגלל שיחידת האם גייסה אותי דווקא באפטר לתרגיל במסגרת ההצ"ח שלי... (גם שתו לי את האפטר וגם שפטו אותי בגלל שצה"ל גייס אותי).

החוויה האמתית הייתה שרות לצד שועלי קרבות ותיקים שעליהם נמנה בין היתר גם אחד מניצולי אח"י אילת... ובמקביל - האכלת שועלים בפרוסות לחם במהלך אבטחת הבונקר של הבסיס.

אחרי המילואים האלה הבנתי שכשאומרים צאלים - הכל אפשרי...

ישן 19-06-2012, 21:44
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לא תמיד זה ככה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי one_man שמתחילה ב "27 טנקים לא כשירים, מקלעים שלא יורים וטנק שמשמש כרכב מנהלה"

שבוע שעבר, אימון טנקים בצאלים (מגח 7) - מתחילים את האימון ביום ראשון ויורדים לשטח לקראת הערב. כשמגיעים למגנן, מתברר ש-4 מתוך 9 טנקים (יצא שכמות אנשים של 2 צוותים בסה"כ לא יכלו להגיע לאימון משלל סיבות אישיות) לא כשירים להתאמן, אחד מהם בגלל שצריך להחליף לו חט"כ וכל השאר בעיות חשמליות ובעיות קשר.

יום שני בבוקר, קו עמדות לאחר תיאום כוונות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

למי שלא רואה: 8 טנקים מתוך 9 כשירים. אחד עדיין לא כשיר בגלל בעיית קש"פ (היה צריך להחליף לו 1780, אאז"נ). הנגדים מצאלים: "יש לכם כנראה את החוליה הטכנית הכי טובה בחטיבה".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר