לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-06-2012, 08:55
  capochino capochino אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.11
הליכו אותי שולל|שחרור|

צהריים טובים,

אני משרת כשנה ו11 חודשים בצה"ל ( ולא לא הייתי ממשיך לשרת למתעניינים כמה שזה נשמע טיפשי יש הרבה מעבר למה שאנשים חושבים).
המתנתי במשך שנה ו3 חודשים להשתחרר מהצבא כמובן על וועדת אי התאמה ועד אז כמובן נאלצתי להיות כמו כל חייל רגיל( ג'ובניק): להגיע בזמנים , לעבוד בבסיס כל יום ויום , ולא להיעדר מהשירות.
אני חייל בודד , התגייסתי לצבא כשאני מחזיק דירה בשכירות ויש לי המון מחוייבויות שחלקן זה אחזקת דירתי והוצאותיה , נכנסתי לחובות ומצבי הדרדר במשך הזמן מבחינה כלכלית ובריאותית עקב אחזקתי לחינם בצהל מפני שלא התמודדתי עם המסגרת .
מפקדיי ואני מדגיש הקבנית שלי המליצו על שחרורי מצהל על רקע אי התאמה אך לא אי התאמה "התנהגות רעה וחמורה" .
מדובר לפי הבנתי על שחרור מטעמי אי התאמה : פרט - פרט משוייך לפן הכלכלי והמצב האזרחי הלא פשוט .
הקבנית הקודמת המליצה לשחרור, הקבנית הנוכחית המליצה בנוסף מפקדי הקודם והנוכחי בנוסף מפקד בסיסי כשכולם ואני מדגיש כולם מודעים למצבי הכלכלי הלא פשוט ומבינים שאיני מצליח להסתדר במסגרת הצבאית כי יש לי בעיות כלכליות רבות.
עליתי לוועדת אי התאמה שנה וחודש לאחר המלצת הקבנית שלי, מפקד היחידה בחן את דבריי המפקדים, את דבריי כמובן , וגם את המלצותיהם הכתובים על הדפים , נודע לי לאחר מכן כי מפקד היחידתי לא רצה להמליץ אך מפקדיי לבסוף הצליחו לשכנעו.
לאחר חודש וחצי בדיוק עליתי לוועדה נוספת בבקו"ם , בראש הוועדה ישב ראש ענף כוח אדם של הבקום בדרגת סגן אלוף ולאחר שיחה ארוכה איתו הבנתי כי הוא לא מדבר איתי על השחרור המתאים לי .
הקצין נאלץ לומר לי כי מפקד יחידתי המליץ עליי בוועדת אי התאמה על שחרור מטעמי אי התאמה: "התנהגות רעה וחמורה" . הופתעתי ונדהמתי רבות מדבריו , אך לבסוף לאחר שהסברתי את מצבי שוב ובאופן מפורט יותר ולאחר שהקצין ניסה לפתור את המצב בדרכים אחרון כמו: לדחות לי את השירות או לאפשר לי לשרת 7-7 , ננשארתי על עמדתי הנחרצת להשתחרר מהצבא .
לבסוף הקצין המליץ על שחרורי מטעמי אי התאמה: פרט , במילים האלה בדיוק.
18 ימים לאחר מכן חזרה אליי תשובה ממפקד הבקום על שחרורי מהצבא.
אתמול ( 21.6.12) סיימתי את טופס הטיולים וקבלתי צו התייצבות לבקום .
לפני שעזבתי את הבסיס , החלטתי לבדוק אצל קצינת השלישות על שחרורי המיוכל, ונדהמתי לגלות כי משחררים אותי מטעמי אי התאמה :"התנהגות רעה וחמורה".

יום ראשון אני צריך להתייצב בבקום ואיני יודע מה לעשות מפני שעשו לי תרגיל ואני תקוע .
יש לי 70 ימי תבן - 41 יום נפקדות+ 21 יום עריקות + 7 ימי מעצר. אומנם זה נחשב בעיות משמעת אך בצעתי אותם מפני שלא הייתה לי ברירה, נאצלתי להיעדר מן השירות כי הייתי חייב לעבוד והצבא לא התחשב במצבי. בלי קשר למצב הזה אני יודע בוודאות שלא משחררים חיילים מטעמי התנהגות רעה וחמורה על רקע של 70 ימי תבן זה בלתי הגיוני , חיילים יוצאים עם 200 יום ומעלה מהצבא ולי יש בסך הכל חודשיים.
במצב זה רגע מה עליי לעשות?

נערך לאחרונה ע"י capochino בתאריך 22-06-2012 בשעה 09:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2012, 18:04
  Pop_Bite Pop_Bite אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי capochino שמתחילה ב "הליכו אותי שולל|שחרור|"

1. אני לא מבין כ"ך הרבה בנושא הזה אבל הגורם הרלוונטי לשחרור שאתה מעוניין בו הוא לא גורם ברה"ן, אלא גורם ת"ש. לגורמי ברה"ן אין קשר למצב הסוציו-אקונומי שלך ולבעיות האלו.

2. אני לא מבין מה הבעיה שלך לעשות 5-9 יומיות.

3. אין דבר כזה לא היתה לך ברירה.

4. אתה לא איש ת"ש אז אתה לא יודע בוודאות שלא משחררים חיילים "מטעמי התנהגות רעה" על רק של 70 ימי תב"ן. אתה יכול לצאת על חוסר התאמה כזה גם בלי יום נפקדות 1.

כרגע יש לך שתי אפשרויות- לצאת מהצבא (החוסר התאמה שאתה רוצה הוא משהו שמעט מאוד אנשים מקבלים), להגיד שאתה מתחרט ולראות אם יסכימו לקבל אותך בחזרה.
כמובן שאתה יכול לפנות לנקח"ל או לעורך דין אבל באמת שאני לא מאמין שזה יעשה משהו
ישן 22-06-2012, 19:30

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי capochino שמתחילה ב "הליכו אותי שולל|שחרור|"

לחזור לשירות אני לא אחזור , אכלתי הרבה חרא בצבא.

לא הייתה לי ברירה וגם על זה אני עומד , חייל שדוחקים אותו לקצה מבלי להתייחס אליו ולבעיות שלו כשהוא מנסה כל דרך אפשרית לנסות להסתגל למערכת הצבאית בין אם זה קבלת תנאים או להתערבב עם אנשים כדי לקבל תפקיד שיאפשר לעשות את השירות בלי קושי הסתגלותי , זה מסמל כמה ניסיתי בכל דרך אפשרית לא להגיע למצבים האלו ולאחר תקופה שלא מדבור על יום ולא יומיים גם לא חודש , בסביבות החצי שנה ולא מתחשבים בי אני נאלץ להיעדר מהשירות שלא ברשות מפני שאם אני לא העדר מצבי יהיה גרוע מאוד.
אז מה אתה מצפה שאני אשתוק ואגיד סליחה הצבא אתם צודקים , יש לי בעיות בבית אבל אתם מלאכים ואני ישרת אותכם אפילו שיש לי צרות ואני יאכל הרבה חרא באזרחות ואתם תחזרו אחרי יום עבודה הביתה למשפחות שלכם ותחיו באושר , ככה אני בטוח שלא צריך להיות אבל זאת לא הנקודה , הייתי שמח לשוחח עם אדם שמבין בנושא ויכול לייעץ לי מה לעשות או להפנות אותי לגורם שיעזור לי בבקשה.
ישן 23-06-2012, 00:21

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Pop_Bite שמתחילה ב "כמו שכתבתי - אתה יכול לפנות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Pop_Bite
כמו שכתבתי - אתה יכול לפנות לנקח"ל אם אתה חושב שהצבא פעל לא כשורה ואם גם זה לא עוזר לפנות לעורך דין.

וברירה תמיד יש, (ואני לא שופט אותך) אתה היית יכול לישון בבית החייל, אתה היית יכול לעשות 5-9 יומיות, אתה היית יכול פשוט ללכת ולא לחזור לצבא. אל תגיד שאין ברירה כי תמיד יש ברירה מול תוצאה ואתה בוחר מול איזה תוצאות אתה יכול ומוכן להתמודד.

ואני אגלה לך סוד- בהרבה חיילים לא מתחשבים חצי שנה ואפילו יותר. לך נתנו לצאת מהצבא לא על סעיף נפשי (ואני אחזור ואגיד- אתה לא היית מקבל חוסר התאמה על מצב שקשור לת"ש).

נכון בבית החייל אני יכול לישון אבל חוזה שכירות יש לי מלפני שהתגייסתי ל 36 חודשים , והחוזה מורכב ופחדתי להסתבך גם עם השכירות של הדירה כי גם ככה היו לי בעיות, לשלם שכירויות שגם ככה באו לקראתי ולא שלמתי בזמנים אבל גם להפסיק לשלם זה לא היה אפשרי, עשיתי שטויות לפני שהתגייסתי הייתי בטוח שאני הכי טוב שיש ובגלל הבטחון המופרז והטעויות הגדולות , בהמשך קבלתי הרבה סטירות כואבות שהאיטו אותי כמו השכרת הדירה הזו שהתחייבתי לעמוד בתנאים כשהייתי בטוח שזה יהיה שטויות כי אני אסתדר בצבא כמו שאמרת אני יקבל בגלל העצמאות שלי ועצם העובדה שאני לבד , תנאים טובים כמו 5-9 יומיות וכו'.

5-9 יומיות בבסיס , ביחידה שהייתי משרת בחיים לא הייתי מקבל לאף חייל אין את זה ( אף אחד לא יכול לשפוט אותי כי אף אחד לא יודע גם כמה קשה המסגרת הצבאית בה הייתי) חיל החימוש , עם תנאים של מקסימום 7-7 סגור אבל מקסימום .

אתה חושב שאם הייתי יודע שאפשר להשיג ביחידה שלי 5-9 יומיות לא הייתי הולך על זה? זה חלום זה יותר מחצי מחופשה מיוחדת כל חודש במשך השירות הצבאי , כשקבלתי חופשה מיוחדת אחת לשנה וגם לא במלואה.

ולמה אתה חושב שאני לא אקבל חוסר התאמה מסיבות ת"ש? אתה לא יודע את הרקע לבעיות שלי אז איך הגעת למסקנה הזאת ואני יחדש , השתחרר איתי עוד חייל מאותו בסיס והוא השתחרר על רקע פרט , יש הבדל רציני בחובות בינינו אבל זה עדיין לא מצדיק את זה ששחררו אותי על התנהגות רעה וחמורה ואותו על פרט . הייתי מעדיף לצאת על נפשי או לפחות שיגידו לי על מה שאני משתחרר ולמנוע את המצב שאני נמצא בו עכשיו.
ישן 24-06-2012, 10:26
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Polkovnik שמתחילה ב "ציפיתי לרמה יותר גבוה..."

כמו שזה נראה לך יש כמה אפשרות
1. להלחם
2. לקבל את זה, להמשיך בחיים ובהמשך אם תרצה תוכל להלחם על זכותך.

אם תחליט להלחם, תברר את כל האפשרויות והרצונות שלך ואז תלך על זה בכל הכוח.
האפשרויות שאני רואה זה לנסות להשיג ייעוץ משפטי או בתשלום או בחינם, בחינם אתה יכול לנסות את הסנגוריה הצבאית או בשירות ייעוץ לאזרח.
אולי תיקח ייעוץ משפטי יוכלו לעזור לך עם החוזה שלדעתי אולי קצת עשקו אותך. ואולי הם(המשכירים) רק כאילו נחמדים. ככלל אני חושב שבדיני נדל"ן חתימה של קטין מתחת לגיל 18 לא תופס ללא חתימת אפוטרופוס
אל תתבייש ! אם חתמת על חוזה לא חוקי אל תתבייש להגיד שלום.

בקיצור, תתחיל בשירות יעוץ לאזרח ותראה מה אתה יכול לעשות
http://shil.info/

ואם באמת הסיפור לא מסתדר עם צה"ל
אתה צריך לדעת שעשית מה שנכון לעשות. ואתה חייב להמשיך בחיים
התרומה לחברה לא נגמרת בצבא, היא יכולה להתבטא בכל יום בחיים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:23

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר