לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2012, 09:53
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כיועף פוליטי אפילו זוטר עוד יותר
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אל דאגה. לא אלמן יס"מאל."

וכשבולשביקופוב בכיר, אני ממליף לשר לבטחון פנים לתת למשטרה, ולמחלקה היהודית בשב"כ, "צ'ארטר" לשבור את המפרקת לקן הצרעות האנרכיסטי הזה, בלי בג"צ ובלי בצל"ם, או אולי כמו שראוי להגיד "בלי כיף ובלי NIF". אמנם הזן המקומי של בריוני באדר מיינדהוף ("שתיים-שפיר", "שתיים מקיאטו קצר" או "ליף שהיא כמו שתיים") מורכב מיהודונים אשכנטוזיים מהזן המברבר שמקבל אומץ לשבור זגוגיות רק אם יש צלמים בסביבה (משהו דומה לאלה שיכולים לתת דם רק אם חברה שלהם מחזיקה להם את היד), אבל אי אפשר לדעת מאיפה תבוא המוטציה ותאמין לי שחצי מאיתנו יכולים להיות קרבנות של המטורפים הללו, משום שבדמיון שלהם כולנו חלק מאיזה משהו רע.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 24-06-2012 בשעה 10:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2012, 11:02
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מישהו מהמשפחה הלך עכשיו לעשות קניות בשוק הכרמל
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "כיועף פוליטי אפילו זוטר עוד יותר"

אז בקשתי שיזהרו כי הכרמל זה ליד אלנבי ואלנבי זה ליד רוטשילד ואם יהיו התפרעויות של אנרכיסטים וכו'

מישהו אחר מהמשפחה גיחך ואמר לי: נראה לך שהמוכרים בכרמל יתנו לאנרכיסטים לעשות שם התפרעויות?

וזה מביא אותנו לתהיה האם האנרכיסט מוכן ללכת עם אמונתו עד הסוף כמו השאהיד המוסלמי?
אם משני העולם הללו היו יודעים שהשבר עלול להיות על באמת ושהסיבוב בניידת עלול באמת להגמר בוויקאנד באבו כביר בלי מזגן ושעירית ת"א תתבע אותם אישית על הזק לרכוש וששבירת וטרינה בבנק יכולה לגרור את העונש הקבוע בחוק בעוון פריצה לבנק - האם גם אז היו אויבי הציבור המפונקים עוזבים את הגראס/נרגילה/עודף אלכוהול ויוצאים מהמאורה שלהם כדי לשבש את חיי האנשים העובדים?
ישן 24-06-2012, 11:42

לא יודע מי תהיה השרון טייט הישראלית
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מישהו מהמשפחה הלך עכשיו לעשות קניות בשוק הכרמל"

אבל אני מניח שהאנרכיסט הישראלי הממוצע, למרות כל הכוונות הרעות שלו, די דמיקולו. הבעיה , כמו תמיד, היא שרשויות החוק לא משקיעות מאמץ בנבירה במוגלה של ארגוני השמאל (מאחר ובדיוק כמו החנון ההולך מכות ומוכה סדרתי רמי הוייברגר, הם "אלימים כאומנות") וכאשר זו מתפוצצת לוקח זמן להתאפס.

בפסטיבל רוק ידוע לשימצה שנערך ממש בימים האחרונים של עידן "ילדי הפרחים" המארגנים יפי הנפש מאוד לא רצו שהמשטרה הפאשיסטית תאבטח את המופע. תוך שימוש בשיקול הדעת המפורסם של היפים, אולטרא ליבראליים, מסטולים ובכלל הזויים, הם עשו חושבים והחליטו שיהיה מאוד הגיוני לתת את משימת האבטחה ל"מלאכי הגהנום", ותמורת שכר זעום של "בירה חופשי"... (ואני יודע שאתה מתחיל לצחוק, והקטע היפה? שזה סיפור אמיתי). נעזוב שניה את התוצאות העגומות של האירוע (רצח אחד מול המצלמות, מאות פצועים, כוכב רוק אחד שעולף אחרי שהתחצף למלאך, כוכב רוק אחר שהחליט להפסיק להופיע וחזר לבמה עם אקדח לרקה מידי מלאך אחר, וסוף תקופת ילדי הפרחים באופן כללי): מה שמעניין לדיון שלנו זו העובדה שמשהו כמו חמישים מלאכי גהנום הצליחו לעשות סדר בקרב קהל שלוש שלוש מאות אלף היפים מסטולים. זה די מסכם את השאלה שלך...
ישן 25-06-2012, 06:39

מדובר היה על סוציופט
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "היה כבר משהו כזה"

בדיוק כמו ההרשטיק ההוא שרצח את לוכד הנחשים (ואותו הרשטיק היה מטיל טרור על הקיבוץ שלו עוד שנים לפני כן, ואפילו נקט בפעולות כגון לכידת נחשים ושחרורם בכפרים ערביים...). העניין הוא שהחבורות הללו צומחות על רקע שאינו פוליטי, וחוסר המעקב אחריהם מועצם משום הסביבה ממנה באו (הרשטיק מקיבוץ, רעי חורב משכונה טובה בשרון).

האנרכיסטים עליהם אני מדבר אינם רוצחים אקראיים, אלא כאלה שימשיכו את הקו ה"טקטי" הדבילי שבאדר הגדיר כ"אורבאן גרילה".

ושוב: אני מסייג את דברי בדבר אחד מעשי שלא קשור באידאולוגיה עצמה. הרדיקלים מרקע חברתי יהודי נוטים יותר להתלהמות המילולית. זו לא הגדרה אנטישמית אלא לדעתי מציאות. זה לא שהשחיפיםהאלה לא היו רואים בחיוב איזו פעולת טרור נגד "אוייבי הצדק" אני פשוט חושב שהם יעצרו לפני בגלל סיבות שקשורות בהרגלים.
ישן 25-06-2012, 10:04
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
סוציופאט שגרר אחריו אחרות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "מדובר היה על סוציופט"

ובעיני באותם אנרכיסטים יש משהו סוציופאטי.
ואגב, את הרשטיק הכרתי. הוא היה תימהוני שמנמן ועלוב (המשפחה הייתה מאוד בעייתית ולא היו לו חיים קלים) שלא עורר אימה על איש, למיטב ידיעתי. להיפך, אם כבר. חברי ואני היינו מציקים לו בקריאות "חזיר חזירון" (בחיקוי מודע ללבעל זבוב) ושאר ירקות. הייתי די בהלם מהרצח, אבל מצד שני, הכרתי שנים אחר כך עוד אדם שניראה לחלוטין עלוב ובלתי מזיק ויום אחד שרף כמה אנשים בפעולה מתוכננת היטב...
ואגב, ההיסטוריה מלאה בשחיפים אנרכיסטים יהודים שיזמו וביצעו פעולות אלימות...אבל אין ספק שהחייט המורעב למחצה בארה"ב של המאה ה-19 או רוסיה של תחילת המאה העשרים היה שונה משהו מהצפון תל אביבי שלא היה חסר לו אף פעם שום דבר למעט תחושת חשיבות עצמית.
ישן 25-06-2012, 10:19

בוא נעזוב את רעי חורב
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סוציופאט שגרר אחריו אחרות"

לפני שעוד נגיע לייחוס המשפחתי של אחת השותפות שלו - וזה התפקיד המסורתי שלי ואפילו לי לא נוח אתו. הוא היה טינאייג'ר סוציופט ומזכיר לי יותר את סוג הסוציופטים של "באולינג לקולומביין" מאשר אנרכיסטים.אנשים כמותו הם לא לטיפול המחלקה היהודית של השב"כ. הם היו והם יהיו. כמובן שיכול לחבור לאיזו זרוע פוליטית (בהיותו בריון בתור התחלה) אבל אי אפשר לפחד עד בלי סוף.

כשאני מלגלגל על השחיף/אנרכיסט התל אביבי-יהודי זה לא ממניעים אנטישמיים, אלא מנסיון היסטורי. מי שלוקח צעד אחד הלאה את הרעיונות הפסאודו אינטלקטואליים בדבר "הרס כשיטת בניה", לכוון של טרור ואלימות שלוחת רסן בכסות אידאולוגית אלו לא ה"עפרונות המחודדים בקלמר" (לרוב). מבין ההמונים בתנועות האנרכיסטיות/בולשביקיות היו הרבה יהודים, אולם הם היו ברובם שייכים יותר לאליטה האינטלקטואלית. באספסוף הנבער היה להם פחות ייצוג. בשביל גלישה לאלימות צריך מידה גדולה של טמטום - וכל חייל שלחם כמה דקות יותר שב 9 מעשרה מקרים מה שמוגדר "אומץ עילאי" הוא בראש ובראשונה נגזרת של אי ראיית הסיכונים בעין הגיונית. מי שהגיוני, רואה את כל התמונה. מי שהגיוני יודע שגם אם בא לו "להעלות באש" איזה בניין שמייצג משהו, איפושהו באיזה חדרון ישן בו איזה קשיש שומר לילה שהוא בדיוק ההיפך ממי שרוצים לפגוע בו. זו הסיבה שמי שיש לו מעט שכל נעצר איפושהו בדרך הקצרה שבין ההתלהמות המילולית/כתובה, ובין הביצוע. לא כי הוא רחום אלא כי הוא פיקח מספיק לעשות חישובים.

כמובן שישנם גם אנשים מאוד פיקחים שמסוגלים לתרץ אלימות אקספוננציאלית ושלוחת רסן. חלק מהם ללא ספק סוציופטים. בקרב השחיפים שלנו, פה, הם מיעוט.
ישן 24-06-2012, 12:13
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "כי הייתה אלימות משטרתית"

כששוטר עושה את העבודה שלו ומישהו קורא לזה אלימות משטרתית הוא חוטא לאמת. כששוטר תופס אנס שמתנגד למעצר גם מדובר באלימות משטרתית? וכשהיס"מ מפזר התפרעויות של ערבים זו גם אלימות משטרתית? למשטרה יש מנדט להפעיל כוח כדי לאכוף את החוקים וצריך להיות ממש צבוע כדי לתאר את השימוש הזה בכוח (כל עוד הוא לא מופעל בהגזמה) כאלימות משטרתית. אם המפגינים היו שומרים על החוק ולא מתפרעים והיו מקבלים מכות אז השימוש באלימות משטרתית היה נכון לדעתי. חוץ מזה זה לא רק איך שהוא קרא לזה, זה גם הצורה שהוא תיאר את זה. מי שקורא את הפיסקה הראשונה שלו יכול לקבל את הרושם שהשוטרים סתם הרביצו למפגינים ללא סיבה, במציאות (וגם בהמשך הדברים שלו) ברור למה השוטרים התנהגו איך שהתנהגו.

ישן 24-06-2012, 12:47

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי SamuelB שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]מי שלא..."

תעשה לי טובה, אזרח "אקראי" שרואה שהמפגינים שלידו זורקים חפצים על המשטרה מתרחק מהמקום וככה לא נקלע לחילופי המהלומות בין המפגינים ליס"מ. מי שרוצה להשתמש באלימות צריך לקחת בחשבון שמי שהאלימות תופעל כלפיו ישתמש באלימות גם כן (ולא משנה אם מדובר בשוטרים או באוהדי כדורגל למשל). רוב היס"מניקים לא מסתובבים סתם ברחוב ומרביצים לאנשים בשביל הכיף שלהם. גם אם היס"מ השתמשו בכוח לא סביר כדי לעצור את ליף זה לא נותן אישור לשאר המפגינים להשתמש באלימות, ככה שהטענה שלך שהמשטרה דירדרה את ההפגנה לאלימות היא לא נכונה לדעתי. דבר אחרון: עצם זה שהפגנה מסוימת קיבלה אישור והיא חוקית לא אומר שמי שמשתתף בהפגנה הזו לא יכול לעבור על החוק. אתה יכול להשתתף בהפגנה שקיבלה אישור אבל ברגע שתזרוק פח אשפה על שוטר בזמן ההפגנה עברת על החוק וסביר להניח שיעצרו אותך.

ישן 24-06-2012, 13:16

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי SamuelB שמתחילה ב "1. אני מתייחס בכוונה להפגנה..."

מה זה הניסוח המעורפל הזה "זאת לא הייתה ממש מחאה שלווה"? או שזו הייתה מחאה שקטה שהמשתתפים בה לא הפעילו אלימות ולא עברו על החוק, או שזו הייתה מחאה שהמשתתפים בה השתמשו באלימות או עברו על החוק - אין כזה דבר חצי בהריון. אני לא מאמין שהמפגינים עמדו להם בשקט ושרו קומביה והשוטרים סתם התנפלו עליהם ללא סיבה.
ציטוט:
בתכלס מה שקרה זה שהמפגינים רצו להקים אוהלים בשדרת רוטשילד, והפקחים התנגדו לזה כי זה תכלס נגד חוק עזר עירוני.

בקיצור המפגינים עברו על החוק. מה הם ציפו שיקרה אחרי שהם עברו בכוונה על החוק והתעלמו מהוראות הפקחים והשוטרים? אני לא אוהב את הצביעות הזו, המפגינים אמרו שהם יתחילו להשתמש באלימות ועכשיו כשהם מגלים שהמשטרה מפזרת אלימות באלימות הם מתחילים להתבכיין.

ישן 24-06-2012, 14:04

התנהגות אנושית טיפוסית
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב "המשטרה הייתה שם בשביל לשמור..."

בדיוק כמו אלה שמקבלים דו"ח על מציה ברמזור אדום ומצביעים על אחרים שעושים זאת כמחאה על זה שהם מקבלים דו"ח. בדיוק כמו אלה שמע"מ עולים עליהם, והם מתעצבנים על זה ש"כולם מרמים ורק אותי תופשים". הם חשבו להתחכם, חטפו מכות כמו שצריך, עכשיו הם מיללים. אני מקווה רק שבפיזור הפגנת האנרכיסטים הבאה המשטרה תהיה יותר נחושבה, למען שלום הציבור, וכן בתי המשפט. יותר מדי אנשים סוגדים למונח הערטילאי "דמוקרטיה" על חשבון השלום והשקט. זה מתחיל עם "זכויות הנער השתוי שדקר את מי שהעיר לו" ומגיע ל"זכויות המופרע בן העשירים שרוצה לשבור חלונות של בנקים ומחפש סיבה".

כולנו יודעים שרוב המפגינים שהיו שם אתמול הם לא באמת בעד "צדק חברתי". לא באמת... הם שם בשביל האנדרנלין והאלימות. ההתרגשות האירוטית שבלהתנגש עם ה"משטרה הפאשיסטית" וכל ההבל"ת של האולטרא ליבראליים. היתרון בשלב הנוכחי הוא ששורת צעדים דרקוניים מדודים יפזרו את הבנדיטים וישלחו אותם הביתה, פה ושם עם פציעות, םה ושם עם תיק פלילי. אם נירדם בשמירה נתעורר במהרה לתסריטי הבריגדות האדומות. הם כבר מבשילים. הרטוריקה פה. כסף יש להם. האינטרנט פלטפורמה מעולה. המשטרה אימפוטנטית כמו שצריך. לפני שיהיה מאוחר...
ישן 24-06-2012, 14:23
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "התנהגות אנושית טיפוסית"

אכן, אין ספק שהמשטרה הייתה רופסת מידי בטיפול בהתפרעיות אתמול. היו צריכים להכין סד"כ גדול יותר מראש + פרשים ולא לאפשר לאנרכיסטים להשתולל במרכז ת"א ללא שליטה במשך שעות ארוכות.

אבל אני חושב שאתה מערבב בין דמוקרטיה לליברליזם, הם אינם היינו הך. אני מאמין גדול בדמוקרטיה, אתה בטח יודע שאין שום קשר בין רפיסות המשטרה במקרה זה ודמוקרטיה, כמו בדוגמא של הפושעים שמקבלים יחס מלכים (ראה יחס לפושעי בארה"ב).

יתכן שנתת לתקשורת להשפיע עליך בנושא זה. בניגוד חד למוצג בתקשורת דמוקרטיה איננה שקולה לזכויות אדם, אלא זכיות אזרח. האמת התאור של "דמוקרטיה" כמופיע בתקשורת (בהכללה) אינו תואם אפילו דמוקרטיה ליברלית. התקשורת (שוב בהכללה) מציגה למשל חוקים שפוגעים בדמוקרטיה כטובים וההפך, הכל בהתאם לאג'נדה שלהם.
ישן 26-06-2012, 08:22

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "השמאל עושה לדמוקרטיה בדיוק את מה שמפיקי מצעדי הגאווה עושים להומוסקסואליות"

חולשת הדמוקרטיה בארצות המערב נובעת ממקובעות מחשבתית. כמו בכל תחום בחיים אין צורת ממשל מושלמת שמתאימה לכל זמן. פעם בצעירותה במערב השכילו לשנות את כללי הדמוקרטיה כאשר זו ניצבה מול איומים, כמו במלחמת העולם השניה ומאוחר יותר במלחמה הקרה. אולם אט אט היא התקבעה והיום אינה מסוגלת להתמודד עם איומים פנימיים, ולמה? כי הם מנוגדים ל"מסורת". מה שאינו משתנה ומסתגל דינו למות.
דווקא דמוקרטיה יכולה להגיב לאיומים קיומיים מידיים בצורה טובה. אבל במצבה הנוכחי היא חלשה נגד איומים זוחלים מבפנים כמו הגירה והקצנה של קבוצות מיעוט שאינם מאימים על גורל המדינה בטווח של שנים ספורות.

נקודת חוזק של הדמוקרטיה היא ה"מסורת הדמוקרטית". הדמוקרטיה נותנת כח, גם אם מועט,
לעם. וכידוע איש לא יוותר על כח בקלות. מעבר לצורת שלטון אחרת יהיו יותר מפסידים ממרוויחים.
השמאל והתקשורת ובג"ץ שבאים לעזרתם מערערים את יציבות הדמוקרטיה. המתנחלים לדוגמא מופלים בבתי המשפט וב דיווחי התקשורת הפועלים "בשם" הדמוקרטיה, וכך מערערים את אמון הציבור בה.

כמו במשפט הידוע, לזלזל בדמוקרטיה הכי קל כשלא חיית תחת צורת שלטון אחרת.

בכל מקרה, לא התיחסתי לדמוקרטיה כמתאימה לכלל האנושות אלא ספציפית לישראל בימינו. ברור שצריכה להתקיים תרבות מתאימה. מאחר הרעיונות הדמוקרטים התפתחו באירופה המערבית הדמוקרטיה מתאימה לארצות עם תרבות קרובה. על מדינות עם תרביות אחרות לפתח צורת שלטון המתאימה להן. כמו התהליכים בסין סנגפור וטאיוון.
ישן 24-06-2012, 14:25

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי SamuelB שמתחילה ב "שוב, 1. ההפגנה ביום שישי לא..."

ההפגנה הייתה לא חוקית - אתה אמרת וזה כתוב פה שחור על גבי פורום. אחרי שהסכמנו שהיא לא הייתה חוקית נשאר רק לברר מה המפגינים עשו כשהמשטרה ביקשה מהם להתפזר, אם הם לא התפזר ו/או הגיבו באלימות האשמה עליהם בלבד. מכיוון שאני לא מאמין שכל השוטרים שהיו שם רק חיפשו מפגינים תמימים להרביץ להם אני נוטה להאמין שרוב המפגינים שנתקלו באלימות הפעילו אלימות קודם. עכשיו גם אם נגיד שההפגנה הייתה חוקית בהתחלה ברגע שהפקחים הורו להם להתפנות משם והם סרבו, ההפגנה הפכה ללא חוקית ולמשטרה מותר להשתמש בכוח כדי לפזר אותה. בקיצור if you can't take the heat, get out of the kitchen.

ישן 24-06-2012, 18:08
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי SamuelB שמתחילה ב "[QUOTE=Harmonic..."

וואלה?

"על פי פקודת המשטרה בישראל, אין צורך לקבל אישור או רישיון על מנת לערוך הפגנה. הפגנה טעונה רישיון, רק אם היא מוגדרת כ"תהלוכה" או כ"אסיפה".
סעיפים 90-83 לפקודת המשטרה עוסקים בשני סוגים של הפגנות המצריכים רישיון ממשטרת ישראל:
"אספה" - חמישים איש או יותר שהתקהלו כדי לשמוע נאום או הרצאה על נושא בעל עניין מדיני או כדי לדון בנושא כזה.
"תהלוכה" - חמישים איש או יותר המהלכים יחד, או המתקהלים כדי להלך יחד, ממקום למקום, בין שהם בתנועה ממש ובין אם לאו, בין שהם ערוכים בצורה כלשהי ובין אם לאו.
משמרת מחאה, שהיא הפגנה שלא מתקיימים בה התנאים האמורים לעיל (לדוגמה: התאספות בכל גודל שאין בה נאום בנושא מדיני או צעדה של פחות מ־50 צועדים) איננה טעונה רישיון. בלשון המשטרה: "אין חובה על מי שמארגן משמרת מחאה לקבל רישיון ממפקד המחוז של המשטרה. עם זאת, מומלץ למי שמארגן משמרת מחאה, להודיע למשטרה מראש על פעילות זו, כדי שהמשטרה תוכל להיערך ולהגן על המשתתפים במשמרת המחאה מפני מתנגדים".
כל התקהלות (התכנסות של שלושה אנשים לפחות) אסור לה שתגרום ל"הפרת השלום". בתי המשפט פסקו שהביטוי "הפרת השלום" מתייחס לאלימות כלפי גופו של אדם, כניסה בכוח לרשות היחיד, ואולי גם פגיעה ברכוש תוך שימוש בכוח. לא די בחשש שיופר השלום - דרושה ודאות קרובה לכך שיהיה שימוש באלימות."

ישן 24-06-2012, 17:15

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לצערי, זה לא מדויק"

אני לא מקבל את הטענה שהועלתה פה (גם אם בעקיפין) שהשוטרים הגיעו במטרה להרביץ למפגינים ולא משנה מה המפגינים יעשו. ברור לי שגם ביס"מ יש אנשים אלימים, וברור לי שיכול להיות מצב שגם אנשים שלא עשו כלום חטפו מכות אבל אני באמת חושב שאלו היוצאים מהכלל שלא מעידים על הכלל. אם המפגינים לא היו מתפרעים, לא היו חוסמים כבישים ולא היו פורצים לבנקים אז אני מניח שלא היה קורה להם כלום וכולם היו מגיעים הביתה בשלום. היחידים שיש להם אינטרס ברור להשתמש באלימות אלו חלק מהמפגינים, אני מניח שככה הם חושבים שהם יציתו את "אש המרד". כבר הרבה זמן שהמפגינים האלה מאיימים שהם ישתמשו באלימות ועכשיו הם מנסים לממש את האיומים שלהם, אני שמח שיש גוף שעומד מולם ומונע מאיתנו להפוך ליוון 2 (מבחינת הפרות הסדר וההתפרעויות).

ישן 24-06-2012, 22:37

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי SamuelB שמתחילה ב "אתה מתעלם מהעבודות... אני..."

אתה מתעלם מהעובדות. אם המפגינים לא היו עוברים על החוק ומשתמשים באלימות לשוטרים לא היה סיבה לפזר אותם "בנחישות, התמדה, ודבקות במטרה" כמו שקראת לזה. אין שום סיבה שתעבור על החוק ותצפה שהשוטרים לא ינסו לעצור את ההשתוללות שלך, זו העבודה שלהם. עצם העובדה שבשנה שעברה השוטרים לא התנהגו בצורה כזו רק מוכיחה את הפואנטה שלי, רוב רובם של השוטרים מפעיל אלימות רק בתגובה לאלימות. בשנה שעברה לא הפעילו אלימות בהפגנות והם לא הפעילו אלימות בחזרה, השנה החליטו להפעיל אלימות בהפגנות ותנחש מה קרה?

ישן 24-06-2012, 13:08
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
תשמע, אי אפשר באמת לקבל חסימות של רחוב כדבר שבשגרה
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "עובדה שבשנה שעברה השלטון לא..."

כן, בממשלה ובעיריית ת"א היו סבלניים וסובלניים כלפיי המחאה, אבל איפשרו משהו שלא אמור להתאפשר.
חסימת רחוב מרכזי? הפרעה קבועה למתגוררים באזור? עכשיו הסבלנות פקעה. האלימות בעצם שברה את
ההפגנה הזאת. עכשיו כולם יקראו לדפני וחבריה "אנארכיסטים". אגב, זה לא שונה מהאמת.

בבקשה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4246318,00.html

אגב, "המחאה השמאלנית יצאה מהארון" (כותרת המאמר) זה כמו שאורנה בנאי יצאה מהארון - אף אחד
לא הופתע. גילוי נאות, אני מכיר את הכותב, והדברים האלה מוציאים אותי מהדעת, מהסיבה הפשוטה,
שהשמאל תמיד מתיימר לשאוף לצדק, לדמוקרטיה, זכויות אדם, אבל פה הוא קורא להפלת הממשלה בצורת
הפיכה. זאת קריאה לאנארכיה. יש עוד כשנה וחצי בחירות אבל הם לא באמת מתעניינים בדעת הרוב, אלא
בדעתם הקדושה.

ישן 24-06-2012, 14:11

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "תשמע, אי אפשר באמת לקבל חסימות של רחוב כדבר שבשגרה"

כשקראתי את הכותרת היתי משוכנע שהכתבה היא נגד ההתפרעויות האלימות.
שים לב להודאה שבקיץ שעבר הייתה הטעיה מכוונת של הציבור, ושימוש בו לצרכים הפוליטים של השמאל. מדובר בהודאה בשקר.

הקולות בשמאל הולכים ומקצינים, זה יכול לשחק נגדם בהגברת הסלידה של הציבור מהקומץ. אבל אני מפחד שזה דווקא ישחק לידיהם. הקצנה שלהם עלולה לגרור הקצנה של העיתונות וגם בג"ץ, שכן רבים מהם שייכים לשמאל ולכן חשופים יותר לשיח הקיצוני ו"יתרגלו" אליו עד שלא יראה להם נורא כל כך.

נדהמתי לגלות שמתפרעים אלימים שתוקפים שוטרים ומנסים לבזוז ולשבור במרכז תל אביב אלו בעצם מוחים, והם עוסקים במחאה. ותקיפת שוטרים אלו בעצם התנגשויות אלימות.
כבר מופיעות כתבות המגנות על האלימות ומגנות את שמירת החוק והסדר ע"י המשטרה (שהתנהלה במפגן של איפוק יחסית להתפרעיות אחרות).
אלו הם סימנים ראשונים להקצנה נוספת של התקשורת שמאלה שמאלה...
ישן 24-06-2012, 12:31
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
וכאמור, למשטרה יש אישור (ליגלי) לשימוש באלימות
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כששוטר עושה את העבודה שלו..."

ובלי קשר לסמנטיקה, אני לא בא כוחו של כותב הפוסט, אבל אני בהחלט לא מבין מדוע אתה נטפל לאיזה
קטע כל-כך חסר משמעות בסטטוס שלו, שכן התוכן עצמו עוסק אך באלימות של המפגינים, ואתה בוחר,
מסיבה שבאמת איננה ברורה לי, להתעסק בכל הודעותייך - בשתי המילים האלה "אלימות משטרתית".

הכתב היה אמש בתוך האירוע, ראה אלימות משני הצדדים, גם מהצד של המפגינים וגם מהצד של המשטרה
(אולי ראה הפעלת כוח מוגזמת מצד כחולי המדים? אתה יודע מהבדיוק ראה שם שאתה ישר שופט מה נכון
ומה לא נכון?), ובחר לכתוב את שעל לבו. אני מעריך מאוד את ההודעה הזאת, כי יש בה בהחלט כנות ואיש לא
הכריח א ותו לכתוב את זה.

ישן 24-06-2012, 21:50

אהממ.. שרוקי לא בענין של נרגילות וגראס והוא מאוד שמרן לגבי הכנוי 'אחי'
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי SamuelB שמתחילה ב "אחי, מתי נהיית כזה מריר?"

אבל אני דווקא פתוח ואני חושב שהשוטרים הפשיסטים מזה היו חארות שדפקו לנו תמחאה. צ'מע דפני הזאת מזה מנהיגה. איך ישבו עליה 8 יס"מיניקים ואפילו לא געתה, לא כמו ההוא עם הקטשופ מהאף שיצא מייבב בכל העיתונים. בטח שייך לממוסדים עם המשכורת של סתיו שפיר.

אני חושב שאם ניתן לאנשים כמו דפני, הנייה, צ'ה וסורוס לנהל לנו את המדינה - אז לכולם יהיה עתיד טוב יותר ואם לא לכולם אז לפחות להם או לסודנים שבינינו ושגם המחירים ביפו ירדו. אם לא של הדירות לפחות של מה שמוכרים ברחובות.

ואחרי שנעלה לשלטון אנחנו כבר נעשה חשבון עם קפיטליסטים כמו שרוקי שאמרו לנו להשקיע באג"ח של חברת חשמל 30% מהתיק והפילו אותנו על שורטים בקיץ שעבר. זה היה מזה לא סוציאליסטי מצידם...
ישן 24-06-2012, 10:16
  StaMiluimnik StaMiluimnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב ""המפגינים חיפשו אתמול את הדם של עצמם כדי שיהיה מה לצלם""

אחרי כל כך הרבה עדויות לוואנדליזם, תקיפת שוטרים, חסימת כבישים, אני מקווה שהפרקליטות והמשטרה ינקטו בסטנדרטים זהים לאלו של מפגיני ההתנתקות.

אני רק מזכיר למי ששכח, מהו הסטנדרט שהיה נהוג כלפי מפגיני ההתנתקות בנושא של חסימת צירי תנועה:

ציטוט:
מאסר בפועל לחוסם כבישים: שלושה חודשי מאסר בפועל נגזרו על רחמים נסימי (51), תושב נוף איילון, שהורשע בחסימת ציר התנועה בצומת שילת שבשפלה לפני שלושה שבועות. כמו כן נגזרו עליו שישה חודשי מאסר על תנאי למשך שנה.

מדובר בגזר דין ראשון בנוגע להפרות סדר של התנועה נגד ההתנתקות - שמסתיים במאסר בפועל, למעשה עד לאחר תקופת ההתנתקות.

חסימת הכביש בצומת שילת לפני שלושה שבועות הייתה בהמשך לפעולות המחאה של ההתנתקות ברחבי הארץ. נסימי, אב לחמישה ילדים ורב בישוב נוף איילון, התיישב עם עוד שני תושבים במרכז הכביש וסירב להוראות המשטרה להתפנות.

להמשך הכתבה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3115024,00.html

תזכורת נוספת:

ציטוט:
מזוז מאיים: עד 20 שנות מאסר לחוסמי כבישים

בהתייעצויות שהתקיימו בלשכתו נקבע: מפגינים שיחסמו צירים מרכזיים יואשמו ב"סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה" - עבירה שהעונש עליה עד 20 שנות מאסר. "ידיעות אחרונות": היועץ המשפטי לממשלה אמר בדיון כי אין שום קשר בין חסימת צירי תחבורה לבין חופש הביטוי וההפגנה. במקביל, נערכת המשטרה למאבק על הכבישים בדרך לרצועה

להמשך הכתבה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3061119,00.html

ואחד הקטעים היותר חזקים בכתבה זו:

ציטוט:
בעקבות האירועים, מתכוונים במשטרה ובמשרד המשפטים לסרוק בימים אלה את ספרי החוקים כדי למצוא סעיפים נוספים שבהם ניתן להאשים את חוסמי הכבישים כדי להביא להרתעה

אני מקווה שגם במקרה דנן, יושבים טובי הפרקליטים וסורקים בימים אלו את ספרי החוקים על מנת לאתר סעיפים בהם ניתן להאשים את האנרכיסטים חוסמי הכבישים משחיתי הרכוש כדי להביא להרתעה.
ישן 26-06-2012, 10:44
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
שטויות
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מוזר. נידמה לי שהעמידו לדין שוטרים בעמונה"

דמיין לעצמך את התרחיש הבא - מתנחלים פורצים למשרדי ממשלה תוך כדי גרימת נזק לרכוש, לאחר מכן הם מפוצצים ישיבה של המנהל האזרחי ובתגובה השוטרים קצת דוחפים אותם,מה היה קורה?
אני יגיד לך מה היה קורה - התקשורת היתה משתוללת,ייתכן מאוד שמישהו היה אומר לירות בהם בפעם הבאה,ראש הממשלה כבר היה מזדרז להודיע שלא יסבול שום גילוי אלימות וכו' וכו'.
אתה יכול להמשיך לסגוד לתקשורת ולממסד - זה לא ישנה את המציאות,במדינת ישראל יש מעמד של שמאלנים מיוחסים שכל המדינה מרגישה התבטלות בפניהם וקיים מעמד של מתנחלים שלהם מותר לעשות מה שאתה רוצה,התקשורת כבר תגבה אותך.
ישן 25-06-2012, 00:18
מנהל

זאת היתממות
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זה עונה מצויין על שתי השאלות..."

1. המשטרה מאוד ממהרת להגיש כיתבי אישום על תקיפת שוטרים.
2. למח"ש לוקח הרבה מאוד זמן לגבש כתב אישום נגד שוטרים. הרבה מאוד מאוד זמן מרגע התלונה ועד שחוקרים, מחליטים שיש בה ממש ומגבשים כתב אישום.
אם הייתה תופעה רחבת היקף של תקיפת שוטרים באירוע, היינו רואים מעצרים על תקיפת שוטר וכיתבי אישום מזורזים. מי שחושב שברוטאליות של היס"מ מגיעה רק כשיש תקיפת שוטרים של ממש איננו מכיר את המציאות. כאמור, ראיתי שוטרי יס"מ עוצרים באלימות סטודנטים מפגינים בלי סיבה (ובמקרה או שניים מדביקים להם אשמות מגוחכות בעיני כל מי שהיה עד לאירוע) וראיתי בהפגנה אחרת שוטר יס"מ עצבני בועט באיזה פירחח מטומטם שלא עשה דבר מלבד לומר איזה משהו מטומטם על פרש משטרה בסיגנון: "תיראו, סוס על סוס".
אני חושב שהיס"מ הכרחי, ושהוא צריך להיות אגרסיבי. וכשאגרסיבים לפעמים קשה לשמור על גבולות ברורים מתי כן ומתי לא. אבל לא הייתי פוטר בלא כלום טענות כל אלימות ללא סיבה של ממש.
ישן 25-06-2012, 14:41

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זאת היתממות"

ברור שזו היתממות וזה נעשה בכוונה כדי להעמיד את ההיתממות שלו באור הנלעג שראוי לה. כשהמון מתחיל להשתולל ולהשתמש באלימות נגד שוטרים שנמצאים בנחיתות מספרית אז זה מה שקורה, לפי מה שכתוב בהודעה שפתחה את האשכול הזה זו הייתה המטרה של חלק מהמפגינים ("לסחוט" אלימות מהשוטרים). ברור לי שהמשטרה והשוטרים הם לא כולם צדיקים, ברור לי שיש שוטרים אלימים ושוטרים שמאבדים את העשתונות (שני הסוגים צריכים לתת את הדין על מעשיהם אם עברו על החוק), אבל באותה מידה ברור לי שרוב רובם של השוטרים לא הגיעו לשם במטרה להרביץ למפגינים ולא משנה מה המפגינים יעשו. אם המפגינים לא היו מתחילים להתפרע אז אני חושב שרוב הסיכויים שהתמונות האלה היו נחסכות מאיתנו ברובן.

ישן 27-06-2012, 20:13
מנהל

צילום או קיי, אבל יש לי הערה אחת
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ברור שזו היתממות וזה נעשה..."

, אני לא חושב שהשוטרים הגיעו בשביל להרביץ להנאתם. אבל אני בהחלט יכול להאמין שקיבלו הנחיות להשליט סדר בכל הכח (והיו דברים מעולם). כך אגב חשנו בהפגנות הסטודנטים שלקחתי בהם חלק פעם (לא האחרונות שהיו בעיתיות באמת מבחינת הפרות סדר). היה ברור שהשוטרים הגיעו מתוך מגמה ברורה לישבור את ההפגנות מהרגע הראשון ולכן הפעילו הרבה מאוד כח ללא הצדקה של ממש. צריך להבין שהיס"מניקים מורגלים בהתנהלות אגרסיבית (וכך צריך) כך שמספיק לתת להם הנחיה כללית על מנת שיעלו מדרגה ברמת הברוטאליות כנגד המפגינים. ולטעמי, גם לפי התמונות, הם לא עלו למדרגה גבוהה מדי מהסוג שיפעילו מול קבוצות אלימות ממש (כגון "אוהדי" ספורט מסוימים)
הוסף בעריכה
חשוב לי להדגיש שהיכולת של היס"מ לאגרסיביות היא חשובה ביותר ואני לא בעד לסרס אותה. נכחתי לפחות במקרה אחד שבו 2 בחורות שיכורות עשו צחוק מקבוצה שלמה של שוטרים כחולים בחצר תחנת משטרה (הן הגיעו לנסות למנוע משניים שתקפו להגיש תלונה) עד ששני יס"מנקים עצרו אותם בשתי שניות אגרסיביות והובילו אותן בוכיות אחר כבוד לתחנה וכך סיימו בחדות סאגה מתמשכת שהעמידה את המשטרה באור נלעג במיוחד לעיני אזרחים שאמורים לחשוב שמדובר בגוף שנועד להגן עליהם. כמובן שהמעצר לא היה נעים לעין ואפילו המתלוננים נבהלו וניסו להרגיע את הבחורות אחרי שנעצרו אבל לפעמים אין ברירה. מה שכן-אותם שוטרי יס"מ היו מקצועיים וברגע שסיימו את המעצר לא נגעו בבחורות לרעה ולא אמרו להן דבר.

נערך לאחרונה ע"י קגנס בתאריך 27-06-2012 בשעה 20:17.
ישן 25-06-2012, 05:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]איפה יש..."

זה שלא ראית תיעוד, לא אומר שלא קרה. לא חסרות דוגמאות למניפולציה של התיעוד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-06-2012, 01:55
  גזוז גזוז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.07
מפספסים את המקור לכל הבעיה
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "להביא סרטונים קצרים וערוכים..."

אפשר לדון מהיום עד מחר על אם היתה אלימות מצד המפגינים או מצד המשטרה או לא.
הנקודה היא שהתנהגות המשטרה מצטרפת להרבה מאד דברים שקרו בחודש האחרון
שיוצרים תחושה אצל הרבה אנשים כאילו מישהו מנסה לסתום פיות (ראה ערך "זימונים לתשאולים").
אני לא יודע מה זה זימון לתשאול: אם למשטרה יש משהו לשאול אותי, שיגיעו אלי, ואז אני אגיד להם
שזה לא עניינם מה התוכניות שלי לחודשי הקיץ, אם אני מתכנן להיות באילת או למחות נגד מדיניות הממשלה.
אחר כך החליטה עיריית תל אביב שהיא לא מוכנה שיציבו אוהלים ברוטשילד - אם זה כל כך הפריע בשנה שעברה, היו יכולים לפנות את זה כבר אז. הבעיה היא שלאף אחד לא היה מספיק אמיץ לעשות את זה כשכל המדינה תומכת במחאה, ולכן עכשיו מנסים לגדוע את הסיפור עוד בהתחלה. ושאף אחד לא יבלבל לי את השכל שהאוהלים המסכנים האלה מפונים כי הם מפריעים לציבור.
בסוף, הגיעה ההחלטה האומללה לעצור את הגברת ליף. אני לא הייתי מכתיר את הבחורה הזו כמנהיגה בשום צורה, אבל העובדה המוגמרת היא שהיא סמל, ולמישהו הפריע שהיא נמצאת שם בהפגנה. ירים את ידו מי שחושב שהבחורה תקפה שוטר/ירקה על שוטר/WHATEVER. אם זה המצב - תגישו כתב אישום. אם לא (וכבר עכשיו מודים במשטרה שזו היתה טעות לעצור אותה) - מדובר בלא יותר מעוד פרובוקציה.
לסיכום - כשזה המצב, והמצב נפיץ, נדרש להיות חכם ולא צודק. ההתפרעות של המפגינים אינה מוצדקת, אבל אל תזלזלו בתחושת האנשים שסותמים להם פיות. כשאדם מרגיש כך, הוא מרגיש שהוא נדחק לפינה.
ישן 26-06-2012, 02:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "מפספסים את המקור לכל הבעיה"

אתה מתכוון - כמו שהשתיקו מתנחלים במשך 20 שנה? בסה"כ מדובר בציבור קטן שטועם את מה שהוא עצמו עודד כלפי ציבור גדול בהרבה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-06-2012, 02:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "לא זוכר שהשתיקו מתנחלים 20..."

אתה לא זוכר... מאוד נוח לא לזכור.
את זה אתה זוכר? http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3086514,00.html
אתה רוצה עוד, או שאתה פשוט לא רוצה לזכור את ההתנתקות, אתה לא רוצה לזכור מעצרים מנהליים, צווי הרחקה, ומאות זימונים לחקירות?

אני באמת לא יודע אם אתה עוצם עיניים, או יש לך רק משקפיים עם מסנן מיוחד.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 27-06-2012 בשעה 03:03.
ישן 30-06-2012, 19:41

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי KFS שמתחילה ב "להשוות מיגרנות לדת זאת קצת..."

"יש הרבה מתנחלים, דתיים קיצוניים, שמחזיקים בנשק."
למה הוספת "קיצוניים"? אם באת להתדיין ברצינות אני מצפה ממך לעמוד מאחורי דברך ולהראות שהם מבוססים על משהו. מקור לכך שהרבה מתנחלים דתיים קיצונים מחזיקים נשק.

"האמונה הדתית הובילה אותם למצב שבוא הם צריכים נשק (להגן על עצמם)"
אתה יודע שהרבה (אולי רוב, אני כבר לא זוכר) מתושבי השטח ה"כבוש" הם בעצם חילוניים. אולי גם הם חילונים קיצונים?
ובכלל המשפט הזה כל כך דמגוגי. הנה בשבילך מקבילות שוות שלו:
"האמונה בציונות הובילה אותם למצב שבוא הם צריכים נשק (להגן על עצמם) אבל הנשק הזה יכול בקלות להיות מכוון נגד צה"ל אם תהיה התנגשות עם האמונה הדתית שלהם."

שמתי לב שבשיטתיות אתה נמנע מלהתיחס לדוגמאות של הקומוניסטים והערבים. כלומר אתה מסכים שאם נפלה את המתנחלים יש להפנות גם אותם לרעה?

"אמונה דתית הובילה את יגאל עמיר להשתמש בנשק חם."
אמונה בקומוניזם הביאה לרציחת עשרות מיליונים.
אמונה באיסלם הביאה לרצח של מיליונים רבים בעולם ורבבות בישראל.

ועדיין לא הסברת את הקשר בין נשק בבית לבין יחס מפלה בהפגנה עצמה בה המפגינים בשני המקרים אינם חמושים.
לא הסברת איך מגורים של אינדוידואל באזור מסויים או הפגנה למען מטרה לגיטימית ספציפית גוזרת עליו יחס שונה מהמשטרה ובתי המשפט. וזאת ללא התיחסות לשאלה האם לאינדווידואל עצמו יש נשק, האם יש לו תיק פלילי והאם הוא מסוכן.
ישן 30-06-2012, 21:45
  KFS KFS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.12
בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב ""יש הרבה מתנחלים, דתיים..."

אין חילונים בהתחלויות מבודדות.
אין חילונים בחברון, נכון? היהודים בחברון לא באו לשם בשביל לחפש איכות חיים אלא בגלל אמונה דתית.
יש המון חילונים באריאל אבל מה הקשר? הם לא צריכים נשק. בטח יש כמה מתנחלים חילונים שצריכים נשק אבל הם לא נמצאים בישובים מבודדים.

למה אתה מזכיר דוגאמאות לא רלוונטיות לישראל? קומוניסטים רוצחים בברה"מ? מה הקשר בכלל?!
אין בישראל קומוניסטים\שמאלנים קיצונים חמושים ולא היה מקרה ש-שמאלני ישראלי יהודי פצע חייל צה"ל. המקסימום שאתה יכול להביא זה השתתפות בהפגנה שהפכה להתפרעות שבה פלסטינים\פעילים זרים זרקו אבנים ופצעו חיילים. לעומת זאת לא חסר דוגמאות לפגיע פיזית ע"י הימין הקיצוני וגם רצח רה"מ.

איזה יחס מפלה יש בין הפגנות הימין לשמאל? המפגינים\מתפרעים בת"א חטפו מכות.
לא תצליח להוציא אותי מגן על הערבים. אני לא מבין למה אתה בכלל מכניס את נושא הערבים.
לא מזמנים מספיק ערבים לחקירות לדעתך?

נערך לאחרונה ע"י KFS בתאריך 30-06-2012 בשעה 21:56.
ישן 02-07-2012, 06:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי KFS שמתחילה ב "חלק גדול מהמתנחלים חמושים. אין בכלל השוואה."

ואיך זה בדיוק קשור למה שכתבתי?

ישן 30-06-2012, 15:30
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה לא זוכר... מאוד נוח לא..."

אם מישהו עוצם עיניים זה מי שחושב שיש מקום להשוואה בין רמת האלימות הקיימת מימין לרמת האלימות משמאל.
אני לא טוען שאין אנרכסיטסים משמאל, ואני לא טוען שכולם שם טלית שכולה תכלת.
את זה שיש בריונים משמאל אפשר לראות בהפגנות בבלעין כל שבוע.
עדיין - אין מה להשוות את אופי האלימות.
השב"כ מטפל גם בימין וגם בשמאל, לא בכדי עיקר ההתעסקות שלו היא מימין. האלימות מימין היא הרבה יותר קיצונית באופי שלה (לדעתי גם בכמות אבל על זה אפשר להתווכח).
תדירות האירועים האלימים שמקורם בימין הקיצוני עולה בהרבה על זו של השמאל.
העצמה והחומרה של אלימות הימין עולה בהרבה על זו של השמאל (מוזמנים להראות לי מתי הוקמה מחתרת שמאל לפגיעה באנשים כאלה או אחרים או לחלופין מתי היה שימוש בנשק חם על ידי קיצוניים מהשמאל).
וכן, מה לעשות - רק הימין הקיצוני רצח ראש ממשלה בישראל. לפחות בינתיים.
אני הצדקתי ועדיין מצדיק נקיטת פעולה נחושה כנגד מפרי חוק - הצדקתי את זה בתקופת ההתנתקות כשהמתנחלים חסמו כבישים ואני חושב שזה היה מוצדק אם היו עושים את זה גם היום כנגד חוסמי הכבישים מהשמאל.
מכאן ועד להשוות את המצב הנוכחי כנגד המחאה לפעילות המניעתית נגד אלימות הימין הקיצוני - זו עצימת העיניים האמיתית.
ישן 02-07-2012, 07:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "אם מישהו עוצם עיניים זה מי..."

אין שום קשר בין מה שאתה כתבת למה שאני אמרתי.
מי שמכשיר שרץ כאשר הוא פועל לטובתו, סופו שיפנה נגדו. אם ישבת בשקט בזמן שהשרץ הופעל כלפי הימין, אין לך מה להתלונן כאשר הוא הופעל כלפי השמאל. את אותו דבר, אגב, אמרתי לחבריי הימניים בתקופה שאריק שרון היה יקיר הימין.

כל חריוני הפרות שכתבת הם חסרי רלוונטיות לנושא. מצד שני, אם כן הכל בעיניך הוא שאלה כמותית, אני אשאל אותך כמובן כמה אגרופים צריך שוטר לחטוף לפני יתאפשר לטעמך זימון לחקירות? ומהו יחס ההמרה בין אבנים, מקלות, אגרופים ובעיטות?
ואם כבר סכך עסקינן, האם תכלול אלימות שלטונית של מפא"י כלפי אלו שלא נושאים את פנקס חבר המפלגה?

ישן 26-06-2012, 06:37

בולשיביקים בכל פעם שהם מרביצים לחברה מתפקדת - מכינים לעצמם תרוץ מוסרי
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "המשטרה לא טיפשה, המוחים..."

כמו בסיפור הפיל השועל והשפן:

אם המשטרה לא היתה מזמנת אותם לברור - הם היו אומרים: הכתובת היתה על הקיר אבל היה לכם נוח לתת לאאלימות/זעם/מתי מעט וכו' להתפרץ כי רציתם תרוץ להיות אלימים כלפי ה'מחאה' - ו-ל-כ-ן אנחנו נהיה אלימים כפליים.

אם המשטרה כן מזמנת אותם לברור אז זו סתימת פיות וזו הרי אחלה סיבה לאלימות...

בקיצור כמו הטינופות בדור הקודם שדפקו לשכנים שלהם ולאלה ששלשום עבדו עימם כדור בראש במרתפי כלא לובליאנקה, כמו החארות שרק חיפשו תרוץ לרצוח המונים בקור וברעב בסיביר, כמו גדולי המושחתים שידעה האנושות שעשקו עד דוק מדינה שלמה - כך גם ראשני הקומוניזם בארצנו. יצורים אלימים ללא תכלית, תאבי דם והרס. עולם ישן הם יודעים להחריב.
לבנות? שום דבר. מקסימום את הדאצ'ות שהם מתכננים לעצמם על חשבון הפראירים במקרה שהמהפכה תצליח להם.

כמות הפרובוקציות הקטנות המתואמות בזמנים מראה שיש אי שם חדר מלחמה. בכספי חוץ או בהתנדבות מישהו מנהל מלחמה נגד המדינה מתוך תקווה ליצר פיגוע כלכלי.
ישן 26-06-2012, 22:10

אין ספק שתפיסה המבטלת את הדמוקרטיה ואת נציגיה מצידך היא מלאת עומק
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "השמצות, קללות והשוואות לא..."

שלא לדבר על הסיסמאות מבית מדרשה של ניף-ליפ שאין מאחריהם כל אמירה כלכלית.

אתה לא מתלבט ולא עומד מהצד. לא הגעת לכאן 4 שנים אחרי רישומך כדי לנהל עימנו דיון עמוק אלא כדי לייצג את הזבל האלים שמנסה לחבל בדמוקרטיה ולשבש את החיים לאנשים העובדים.

תייצג את בריוני חד"ש [גם אם במתק שפתיים והתממות] - תקבל את המענה הראוי להם.

אם אתה מעונין שתשובותי יחסכו ממך - השתמש בכפתור ההתעלמויות. כך אתה לא תצטרך לקרוא את דברי ולשבש את העומק שבדברור שוברי הוטרינות שאתה מייצג ואני אוכל אמשיך לענות לקולה של אלימותכם כשרק שאר הגולשים יוכלו לקרוא זאת.
ישן 26-06-2012, 22:30
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 153 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אין ספק שתפיסה המבטלת את הדמוקרטיה ואת נציגיה מצידך היא מלאת עומק"

צר לי על הנימה התוקפנית והמעליבה.
לתומי חשבתי שפורום הוא מקום להידבר.
ראיתי את הדיון וראיתי שמיוצג פה רק צד אחד ועל כן היה לי חשוב להציג את הצד השני.
גילוי נאות: לא הייתי בהפגנה האחרונה ואין לי כוונה להצטרף אליהן כל עוד ננקטת שם אלימות.
כן נכחתי בכל הפגנה בקיץ האחרון וגם לאחר מכן.
אין לך מושג מי אני ומה עמדותי, הן בודאי לא חד"ש. אין לך גם מושג מה אני עושה בחיי וודאי שאיני מדברר אף אחד מלבד את עצמי.
הדבר היחיד שברור לי הוא שאסור להפקיר את מרחב השיח הציבורי לאנשים גסי רוח, בוטים ואלימים שכמוך.
אתה רשאי להתעלם מדברי אם הם פוגעניים בשבילך.
ישן 26-06-2012, 22:41

עמדותיך ברורות כי ציינת אותן - אינך מכיר בדמוקרטיה
בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "צר לי על הנימה התוקפנית..."

אינך מכיר בסמכותם של 120 נבחרי הציבור.

מנגד - אינך מוטרד יתר על המידה מאלימות ברחובות של קבוצת מיעוט וכן, אתה החלטת 'להדבר' במקרה בשבוע בו נציגי חד"ש ברחובות יצאו למתקפה אלימה כנגד כלכלת המדינה.

בחרת לייצג צד תוקפן ואלים והתגובות אליך בהתאם.

אילו היית מצטרף לדיון נינוח בפורום כלכלה לפני חודש [הרי אתה רשום כאן כבר ארבע שנים...] - הדיון היה נראה אחרת. אבל הדיון שמתנהל באשכול הזה אינו כלכלי - הוא עוסק בדמוקרטיה מול אנרכיה אלימה של שמאל קיצון ואתה לא בצד של הדמוקרטיה. אזרח מודאג לא מנהל דיון על 'כלכלה ומסוי' תחת מגבר תעמולתי שמורכב מבריוני רחוב, שוברי וטרינות ומיבאי שב"חים. עם פרוטקשן לא מנהלים מו"מ ולכן אני ואתה לא 'דנים' זה עם זה אלא מתעמתים זה עם זה.

אני שמח שהחלטת לא להפקיר את מרחב השיח 4 שנים אחרי שהניק שלך ישן בנחת. ממש משכנע. גם אני לא מתכוון להפקיר את מרחב השיח לבריונים בשכר ונציגיהם. לא לאגרופני הניפ ולא לטוקבקיסטים המלוקקים שלהם. המרחב הציבורי מענין אותך בערך כמו שמעמד הביניים מענין אותך. באשכול זה עצמו ביטלת במחי הודעה את הדמוקרטיה והבחירות ועדיין יש לך חוצפה לדבר על מרחב שיח ציבורי. אין לי ספק שהמרחב של אנשים מסוגך משתרע בין סניפי חד"ש לבין סניף הבנק ממנו מגיע התשלום בעבור מהומות רחוב.

אגב, גם בהבטים הכלכליים הנימוקים שלך לא ממש משכנעים. בעיקר סיסמאות חסרות תוכן וכסוי ואינך מצליח לענות באופן סדור ולו על אמירה אחת של אלו שכן נופלים במלכודת ו'דנים' עימך.
ישן 26-06-2012, 23:21

נו. אז כמו שאמרנו - אתה בעד סודנים בדרום תל אביב
בתגובה להודעה מספר 160 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "תאוריה מעניינת יש לך. אשמח..."

נגד חברי כנסת שלא חושבים כמו ניפ/ליפ [אבל מוכן להכיל משטר דמוקרטי שיצביע לפי הנחיותיך]

בעד פעילי שמאל קיצון שמקיימים פרובוקציות בחסות הסודנים

וממש מסתייג מהאלימות של פעילי חד"ש השבוע רק נזכר לנהל דיון כלכלי מקרי במקביל אליה.

פנוי אלפי דירות בדרום העיר - יוריד את שכר הדירה
הוצאת עשרות אלפי מועסקים בפחות משכר מינימום - יאלץ מעסיקים לשלם יותר.

בשמאל הקיצון אמורים לדעת זאת. בד"כ הסוציאליסטים שלו נמצאים הרי בצד שדופק את העובד הקטן.

___

ואם שאלת - אז אני חושב שצריך לעצור ולכלוא בריונים שתוקפים שב"חים באותה עדינות יס"מית מפורסמת לה זכיתם אתה וחבריך השבוע ובמקביל להעביר את השב"חים לארץ רחוקה בה ירגישו בבית. אבל כנאמר - זה לא תואם את התוכניות של השמאל הקיצון אז בטח יש עם זה בעיה.
ישן 26-06-2012, 23:30
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 161 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "נו. אז כמו שאמרנו - אתה בעד סודנים בדרום תל אביב"

אני ממש לא בעד סודנים בדרום תל אביב, ואני כן נגד חברי כנסת שעל מנת להתבלט (ולא בפעם הראשונה) מתנהגיםבחוסר אחריות, מתסיסים ומסיתים המונים כנגד זרים. דוקא העם היהודי צריך להיות רגיש לזה יותר מאחרים. בהתבטאויות שלהם הם מטילים דופי בי ובך. אם לך אין בעיה עם זה - חבל. יש דרך לטפל בבעיה, והדרך הזו אינה כוללת הלהטת רוחות ועידוד אלימות.
כנראה שזה רק מקרי שיום אחרי זה ישראלי עולה מאתיופיה חטף מכות בתחנה המרכזית.
שלא ירחצו בנקיון כפיהם.

אגב - אחת הסיבות שכתבתי פה היא בדיוק בגלל הנטייה במדינה להשליך כל עמדת שמאל לשמאל קיצוני. יש גם שמאל במרכז, בדיוק כמו שלא כל הימנים תומכים ביגאל עמיר.
אבל זו הפכה להיות שיטה טובה כדי להשתיק את מי שקולו לא מתאים לדעה השלטת - פשוט לקרוא לו קיצוני/בולשביק/קומוניסט/חד"שניק.
לא את כולם הימין הצליח לשכנע...
ישן 27-06-2012, 06:15

כנראה שזה רק מקרי ששכחת לצין שהישראל ממוצא אתיופי לא חטף מכות והוא
בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "אני ממש לא בעד סודנים בדרום..."

ושהוא פעיל שמאל קיצון ואנטי ציוני מוצהר.

אתה מזגזג בין תשובה מביכה לתשובה מביכה בנסותך לשבץ את כל סיסמאות דף המסרים של הניפ בהודעותיך מבלי להחשב לנציג המתפרעים ברחובות.

בת"א גם במקומות אחרים השתוללו השבוע בריוני השמאל הקיצון במהלך מתואם ומאורגן. הם עשו זאת לא מתוך הרעב הכבד בכפר שמריהו או כמחאה על גובה השכר שמועבר להם מחו"ל אלא בכדי לפגוע בכלכלת המדינה ובמהלך החיים הסדיר בה.

אתה, שלא ראית לנכון להפעיל את הניק שלך במרחב השיח הציבורי שאתה כה חרד לו בשום מאורע גדול בשנים האחרונות מגיח אלינו לפתע בסערה תוך שליטה נאה במערכת ומקדיש שפע הודעות לנושא מסוים [שמעולם לא התבטאת בו בדיון שקט קודם] בעתוי מאוד מסויים המקביל להתפרעויות בריגדות הסשוי האדומות בת""א

אין בפיך כל אמירה כלכלית שניתן היה לצפות ממנה מאדם בוגר אלא ססמאות חסרות תוכן הזהות בדיוק לסוג הססמאות שפוזרו ע"י מנהיגי המתפרעים השנה ובקיץ הקודם. למסות? להפריט? מי יפגע מכל מהלך? מה תהא התוצאה הסופית שלו? כלום.

כשמישהו זר מדבר איתך על הצורך בהגברת הבטחון בביתך - יתכן והוא סוכן של 'רב בריח'
אבל כשמישהו זר מדבר איתך על אותו נושא בדיוק ברגע בו אנשים אלימים מנפצים לך את החלונות - אז האיש המשוחח עימך אינו סוכן של רב בריח אלא נציג הפרוטקשן. אתה בחרת את העתוי ולכן הגדרת את עצמך.

הוסף לכך את זאת שבתוך הודעותיך עצמן - זלזול בכנסת ובנבחריה והמתנה לבחירות היא פאשיזם בעיניך, ביטול כל אלטרנטיבה לשלטון מכל מנהיגי הקשת הציונית, קצת מלל נגד התנחלויות, קצת התחזות לעשירון אליו אתה שייך ולמפלגה ממנה 'נואשת' ומיחזור עלילת הגזענות שטפל על תושבי דרום ת"א אותו בית מדרש בולשיביקי שמייצר היום את המהומות בת"א ותבין שאין לך סכוי להשמע משכנע.

אזרחים טובים ועניים מופקרים ע"י המדינה לחסדי שב"חים. חשופים לאלימות ולרחובות ללא חוק כשמי שמגביל ככל יכולתו את המשטרה והמדינה בא בדיוק מאותו כיוון פוליטי שמקשקש על צדק חברתי.

זוהי ציניות נבזית להשוות בין אנרכיסטים שמנמנים מכפר עשיריהו שבמקרה הטוב הם מסמלים דור שלישי לפרוטקציוניזם ואשר לרשותם מנגנון עתיר הון לניהול התפרעויות לבין אנשים קשי יום שאינם יכולים לצאת מפתח ביתם בשל אלימות שיובאה מאפריקה ואשר אותם אנרכיסטים מגוננים עליה. אבל אנחנו יודעים שאצל הבולשיביקים השקר אינו עוצר באדום.

אני אשמח לדבר על שכר, מיסים וארגוני עובדים מיד אחרי שחבריו מחריבי הכלכלה נושאי הלומים והאבנים של ההוא שמשוחח עליה יהיו אזוקים ודחוסים בזינזנה. לא מנהלים מו"מ עם טרור כלכלי.
ישן 26-06-2012, 07:24

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "מפספסים את המקור לכל הבעיה"

עד הפרעות של מוצ"ש גם אני חשבתי שאולי זה קצת מוגזם שבמשטרה רוצים לתשאל אנשים לפני שהם עברו על החוק. חשבתי שהמפגינים ימשיכו למחות בצורה חוקית כמו שהיה בקיץ שעבר, למרות שחלק מהם איים בפומבי שהפעם הם ישתמשו באלימות, ולכן כל הזימונים האלה מיותרים. אחרי פרעות מוצ"ש ברור לי למה המשטרה עשתה את מה שעשתה ואני רק יכול להצטער שהעליהום התקשורתי הפסיק את התשאולים האלה. המוחים לא יכולים לצפות שהוא יאיימו להשתמש באלימות והמשטרה תתעלם מהאיומים האלה. הם לא יכולים להשתמש באלימות ואז להתפלא למה המשטרה הגיבה כמו שהגיבה.
זכותה של עיריית ת"א להחליט שהשנה היא לא רוצה אוהלים בשדרות רוטשילד. זכותה של העירייה להחליט שגם איכות החיים של תושבי הרחוב הזו חשובה ולא רק הזכות של דפני ליף לפתוח קייטנה בשדרה. בכל מקרה גם אם המוחים חושבים שהעירייה טעתה אלימות היא לא הפתרון.
אני לא חושב שסתמו לאף אחד פיות. המחאה הזו קיבלה ליטוף מהמדינה כמו שאף מחאה אחרת לא קיבלה אף פעם (תשאל את המתנחלים שמחו נגד ההתנתקות), כשהחליטו לשים למוחים קצת גבולות הם החליטו לשבור את הכלים. המחאה של שנה שעברה מוכיחה שהמדינה לא מנסה להשתיק את המוחים, היא מוכיחה שאם המוחים לא מפעילים אלימות הם לא נתקלים באלימות. איך שאני רואה את זה היחידים שים להם אינטרס להפוך את המחאה הזו לאלימה הם המוחים עצמם, הם יודעים שזו הדרך היחידה שלהם להוציא אנשים לרחובות.

ישן 26-06-2012, 19:42
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 164 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "עד הפרעות של מוצ"ש גם אני..."

הטעות הכי גדולה של המחאה הזו בשנה שעברה היתה שהיא שיחקה לידי השלטון.
בגלל זה נוצרה המוטציה הלא רלוונטית של מחאה "א-פוליטית". השלטון דאג שהמחאה תהיה
א-פוליטית, לא תקרא להפיל אותו ולכן הוא לא יכול היה לצאת נגדה.
סוף סוף מישהו קיבל שכל - אין כזה דבר מחאה לא פוליטית. אתה לא יכול להיות עם ולהרגיש בלי
ומזה השלטון מפחד. מה לעשות שמי שאחראי לבעיה הם המנהיגים, ובפרט הימין - ככה זה כשאתה
בשלטון במשך 25 שנה רצוף למעט 5 שנים באמצע, אתה גם צריך לדעת שאתה אחראי.
בעיית יוקר המחיה היא לא בעיה של כל הציבור - אי אפשר לתמוך במאבק הזה אם אתה גר מעבר לקו הירוק כי חלק מהדרישות הן לווסת משאבים אחרת במדינה. אי אפשר להביא חרדים למחאה הזו, כי מנהיגיהם תומכים בהמשך חוסר הפרודקטיביות של הציבור הזה. ובפרט, אי אפשר לתמוך במדיניות קפיטליסטית כמו של שלטון הימין ולבוא לתמוך במחאה (כמו שהגברת, סליחה, ח"כ מירי רגב רוצה לעשות).
הפחד של השלטון הוא מהשינוי הזה - הם מפחדים שהבלוף הגדול יחשף, ואז ביבי וחבריו יאלצו לבחור בין "שותפיהם הטבעיים" לשכבות הנמוכות שהעלו אותם לשלטון.
מאחר והמחאה כבר לא מתחפשת לא-פוליטית, אף אחד לא יכול ללטף אותה יותר ופונים לחסל אותה.
לזה אי אפשר לתת יד.
ישן 26-06-2012, 20:13

בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "הטעות הכי גדולה של המחאה הזו..."

אני חושב שאם המטרה של המחאה היא לשפר את המצב אין צורך להפיל את הממשלה, זה לא כשמפא"י ומפלגת העבודה היו בשלטון המצב היה הרבה יותר טוב (אלא אם כן היית מאנ"ש והיה לך פנקס אדום וקטן שהפך את החיים שלך להרבה יותר קלים) וגם ממשלת ימין יכולה להוביל שינוי. אם ממש דחוף לכם להחליף את הממשלה למה שלא תחכו לדבר הקטן והמטריד הזה שנקרא בחירות? הרי אם אתם צודקים והאשמה במצב היא על הממשלה יהיה למפלגות שלכם ממש פשוט להיבחר ולהקים ממשלה שתפעל לתיקון המצב. הסיבה שאתם לא רוצים לחכות לבחירות היא שאתם יודעים שרוב העם לא אתכם, בגלל זה אתה מחפשים דרכי קיצור בצורה של "מהפכה" אלימה. לחסל את המחאה? על מה אתה מדבר? כולה ביקשו ממכם לא לפרוץ לבנקים, לא לחסום כבישים ולא לפתוח קייטנה ברוטשילד. מה הקשר בין הבקשות האלה לבין חיסול המחאה?

ישן 26-06-2012, 20:52
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני חושב שאם המטרה של המחאה..."

אל תיתמם - אף אחד לא מתכוון להפיל פה ממשלה בכוח כמו במצרים או כמו בסוריה. הנסיונות להציג את זה כך הם סתם דמגוגיה זולה. דמגוגיה זולה בדיוק כמו להגיד, אם כבר נכנסים לזה, שהיחידים שניסו לשנות פה שלטון בכוח היו אנשי הימין בקריאותיהם "בדם ואש את רבין נגרש" בזמן שרה"מ הנוכחי עומד במרפסת ומנופף לקהל, דבר שהביא בסוף לרצח הפוליטי הראשון והיחיד של ראש ממשלה בישראל (אבל כאמור, גם זו רק דוגמה לדמגוגיה זולה, אני לא חושב שהימין השפוי בארץ מחפש להחליף שלטון בכוח, וכמותו גם לא השמאל).
אני, ועוד רבים כמוני, לא מאמינים שהממשלה הזו יכולה או רוצה לשנות את סדר העדיפויות.
הרכב הקואליציה שלה לא מאפשר לה את זה, והדבר מנוגד לאינטרסים הפוליטיים של העומד בראשה.
אם היו רוצים לשנות - היתה להם שנה שלמה.
הפגנות ומחאה תפקידם לעורר את נבחרי הציבור, להבהיר להם שדעת הקהל שונה מזו המיוצגת בכנסת ובממשלה (למרות שהיא מונה 94 חברים) ולהזכיר להם שהתפקיד שלהם הוא לייצג אותנו. אין דבר יותר דמוקרטי מזה.
אם הם רוצים להתחיל להקשיב ולשנות - מצוין (כמו שאמרתי, אני לא מאמין שהם רוצים או יכולים), אם לא - שיחזירו את המפתחות, ילכו לבחירות ויודיעו לבוחרים שהם מבקשים לקבל מנדט מחודש לדרך הזו שהם מייצגים. אני ממש לא מפחד מבחירות, בינתיים מי שפחד ללכת לבחירות והקים קואליציה מנופחת שמתנהלת בסטגנציה זה ראש הממשלה.
עד אז - אני ושכמותי נדאג לעשות כל מה שצריך, במסגרת החוק, כדי לדאוג שהנושא הזה לא ירד מסדר היום. וכן - להקים מאהל ברוטשילד זה במסגרת החוק אם מקבלים לזה אישור. אם חולדאי לא רוצה לתת לזה אישור שיסביר למה, ושיסביר למה בשנה שעברה הוא כן איפשר את זה. אני לא קונה את התירוץ שזה מפריע לשכנים. אז שיאפשר להקים שם מאהל מהבוקר ועד הערב.
הסיפור עם המאהל הוא תירוץ, בדיוק כמו כל השאר, בשביל לכבות ניצוץ של מחאה, שמטבעה קשה לה להתרומם. מה לעשות שיוקר המחיה, שהוא בדיוק הדבר שנגדו מוחים, הוא גם זה שגורם לזה שלאנשים יש פנאי מינימלי בחייהם והם לא יכולים להקריב אותו לטובת מחאה - כי אחרת הם לא גומרים את החודש?
בשורה התחתונה - השלטון הנוכחי גמר את הסוס. הסיבה - הוא לא מציג שום אופק ותקווה בשום תחום, בפרט לא בתחום הכלכלי ולא בתחום החברתי. בבחירה בין להמשיך עם הקיים שעושה כלום ושום דבר ובין הסיכוי לשינוי - אני בוחר בסיכוי לשינוי. בשביל זה אני אעשה את כל מה שאפשר כדי לפקוח את העיניים של אלה שמעמסת היום-יום לא מאפשרת להם להרים את הראש ולהסתכל מעבר לשעה הבאה. יכול להיות שגם השמאל לא יהיה משהו. אבל אז לפחות אני אדע שניסיתי.
ישן 26-06-2012, 21:26

בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "אל תיתמם - אף אחד לא מתכוון..."

את החיבור של המחאה פה בארץ לאביב הערבי ולכיכר התח'ריר עשו המוחים גם בשנה שעברה וגם השנה ולא אני. אז למי צריך להאמין במחאה הזו? לאלה שמאיימים באלימות (ואז "במקרה" נשברים חלונות של בנקים וכבישים נחסמים) או לאלה שאומרים שלא תיהיה אלימות? לאלה שניסו למכור לנו שמדובר במחאה א-פוליטית .(ואז ניסו להקים מפלגה) או לאלו שאומרים שמדובר במחאה פוליטית? אני חושב שהממשלה הזו רוצה לשנות היא פשוט לא מוכנה לשנות בדרך שלכם, הדרך הסוציאליסטית החזירית שבסופו של דבר תביא אותנו למצב של יוון וספרד.
בשום מקום לא טענתי שהפגנות הן לא דמוקרטיות, זכותכם לבקש מה שבא לכם, אני פשוט לא חושב שהממשלה צריכה לשים את המפתחות רק בגלל שהיא לא מסכימה ללכת בדרך (האובדנית) שאתה ודפני ליף רוצים לקחת אותנו בה. מה לשיטתך כל כך גרוע בממשלה שהיא צריכה ללכת לבחירות עכשיו? למה זה לא יכול לחכות לתאריך הרשמי של הבחירות?
חולדאי לא חייב להסביר לאף אחד למה הוא לא רוצה מחנה קיץ באמצע שדרות רוטשילד, למרות זאת הוא טרח והסביר בדיוק מה הבעיה עם זה. בנוסף לזה הוא גם נתן לכם אלטרנטיבה מצויינת לשדרה, למרות שגם את זה הוא לא היה חייב לעשות. עכשיו תנסה אתה להסביר לי למה אתם לא מוכנים להשתמש במקום שהוא הציע? אומנם הטוני ווספה יהיה לכם רחוק וברכבת מרכז אין אספרסו טוב ו WIFI חינם, אבל הסירוב הזה רק מוכיח לדעתי שאתם מחפשים אלימות וכותרות.

במאמר מוסגר אני חייב לציין שאני לא קונה את המחאה שלכם. מחאה שמונהגת ע"י ילדה עשירה ומפונקת מכפר שמריהו. מחאה שהפסיקה כשנהייה טיפה קריר והתחיל לטפטף גשם (מה קרה? בחורף יוקר המחיה לא מציק?). מחאה שסירבה לכל פיתרון שניסו להציע לה. מחאה שמאיימת להשתמש באלימות ומקיימת.... בקיצור לא הצלחתם למכור את הסיפור שלכם, לא לי.

ישן 26-06-2012, 21:03
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "איזה מצחיק אתה"

מחאה עממית של כל מי שנושא בנטל ונדפק - לא חרדים, לא מתנחלים (אין לי בעיה עם מתנחלים אינדיבידואלים אלא עם הקצאת המשאבים הלא רלוונטית וחסרת הפרופרוציות ל"מפעל ההתיישבות"), לא ימין קפיטליסטי שמעדיף להטיל עוד מסים על מעמד הביניים ובלבד שלא לגעת בהכנסות בעלי ההון.
מה נשאר? כל מעמד הביניים, כל עיירות הפיתוח, כל מי שעובד ולא גומר את החודש. הניסיון להציג את המאבק הזה כאילו הוא של צפון תל אביב והקיבוצים (ממש הפך להיות שם גנאי...) הוא דמגוגיה זולה (גילוי נאות - אני ממש לא תושב צפון תל אביב). אני מבין שאתה מתכחש לעובדה שיש כאן בעיה או שאתה חושב שבהפגנות שהתקיימון במצפה רמון, ירוחם, שדרות, וכו' בקיץ שעבר השתתפו אנשים מפגרים שפשוט לא מבינים כמה טוב מצבם והם צריכים לחזור הביתה ולהגיד תודה למנהיג הדגול שדואג להם מדי יום ביומו.
הימין עלה לשלטון כי מפא"י "דפקו את השחורים" ומאז הוא לא בוחל בשום אמצעי בשביל להמשיך את המורשת. אבל לא לעולם חוסן - הזחיחות במפלגת השלטון תסתיים בקרוב כשיבינו שאי אפשר להמשיך ולדפוק בן אדם ושהוא יאמר "אמן".
כמו שכתבתי למעלה - יכול להיות שעם השמאל בשלטון לא יהיה יותר טוב. אני מעדיף לנסות.
ישן 26-06-2012, 21:46

בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "מחאה עממית של כל מי שנושא..."

יקירי, אתה פשוט לא מבין את הבעיה. אתה מתעצבן על הקצבות לא פרופורציונליות למגזרים שאתה לא נמנה עימם, ומבקש שיקצו לך יותר. אתה מבין את הבעייתיות? הרי אותם מגזרים פשוט משתמשים בכוחם האלקטורלי כמו שעושים בכל דמוקרטיה, ולמה זה? כי מותר להם. כי כל עוד לממשלה יש אחיזה נרחבת במשק ובחיים בכלל, מי שיכול להשפיע על הממשלה- מרוויח. אז במקום לצמצם את המעורבות הממשלתית אתה מבקש להשאיר אותה? עוד לא הבנתם שאי אפשר להתנגד לחוקי המשחק שאתם בעצמכם חוקקתם רק כי מישהו אחר מנצח אתכם? אם אתה רוצה שכל מגזר יחזור לגודלו הפרופורציונלי, תוציא את הממשלה מהמשק. אתה רוצה שהיא תנהל את המשק? תתכונן לכך שמי שמשפיע על הממשלה ישפיע על החיים שלך.

בזמן המחאה בשנה שעברה, הצטרפו למוחים אנשי התנועה הליברלית ואנשי האתר קו ישר, וחילקו מנשרים לגבי הפיתרון שלהם לבעיית יוקר המחיה (אל תבין אותי לא נכון, בוודאי שיש פה בעיה!. הם גורשו בבושת פנים. משמע- המחאה נוהלה על ידי סוציאליסטים וקומוניסטים, שלא באמת דרשו לשפר את המצב הכלכלי, ולא באמת רצו לשמוע דיעות אחרות, הם פשוט רצו להיות אנטי הממשלה. ואחריהם נגררו תמימים כמוך.

ישן 26-06-2012, 21:58
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יקירי, אתה פשוט לא מבין את..."

אני לא מתעצבן על הקצבה לא פרופורציונלית של משאבים. אני פשוט חושב שהמדינה צריכה להפגין אחריות כלפי אזרחיה.
בניגוד לטענתך, הדבר האחרון שאני חושב שצריך לעשות זה להוציא את הממשלה מהמשק - את זה כבר ניסינו בחינוך וברווחה וראינו מה קרה שם. לעולם מוצרים ציבוריים יזדקקו להתערבות ממשלתית על מנת לספק אותם במידה הנדרשת לאזרח.
כשהממשלה זורקת כסף על ניסור בתים בזמן שאין כסף לכבאיות (לטענת שר האוצר) או למיטות בבתי"ח שנמצאים בתפוסה מלאה אז יש כאן בעיה בסדרי עדיפויות של הממשלה.
על זה הממשלה צריכה לקחת אחריותף למצוא פתרון או להחזיר את המפתחות. לא תפקידי למצוא את הפתרונות, אבל אני בטוח שתסכים איתי שהיא אפילו לא מנסה.
לסיום, כמו שאמרתי, אין לי ספק שהרבה אופורטוניסטים תופסים טרמפ על המחאה הזו. אם זה התירוץ של אנשים למה אזרחים נורמטיביים שקשה להם עם המצב הקיים לא צריכים לקחת בה חלק - אז זה טיעון חלש.
ישן 26-06-2012, 22:06

בתגובה להודעה מספר 172 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "אני לא מתעצבן על הקצבה לא..."

בטח שאתה מתעצבן! תראה מה כתבת
"בעיית יוקר המחיה היא לא בעיה של כל הציבור - אי אפשר לתמוך במאבק הזה אם אתה גר מעבר לקו הירוק כי חלק מהדרישות הן לווסת משאבים אחרת במדינה. אי אפשר להביא חרדים למחאה הזו, כי מנהיגיהם תומכים בהמשך חוסר הפרודקטיביות של הציבור הזה. ובפרט, אי אפשר לתמוך במדיניות קפיטליסטית כמו של שלטון הימין ולבוא לתמוך במחאה (כמו שהגברת, סליחה, ח"כ מירי רגב רוצה לעשות).".

מה זה אומר "הממשלה צריכה להפגין אחריות"? האם הממשלה היא גוף עלום, קסום ויודע כל? או שהיא מורכבת מכמה נציגי ציבור וכמה פקידים?
והאמת שכל הבעיה ברווחה ובחינוך בישראל היא שהם ממשלתיים. תקציב החינוך הוא עצום, רק שחלק גדול ממנו הולך למנגנון ולא לתלמידים/מורים. תקציב הרווחה בכללותו גם הוא עצום, וחישוב שהעליתי פה פעם מראה שאם ניקח את כל תקציבי הרווחה השונים, שהם כמה עשרות מיליארדי שקלים (לכיוון 70-80), ונחלק את הכסף למספר המשפחות העניות בישראל נקבל קצבה חודשית של כמה אלפי שקלים לכל משפחה עניה. זה רק מראה לך שהכסף לא מחולק נכון, חלקו הגדול הולך שוב למנגנון ולא לצרכנים. מה נראה לך, שלביטוח לאומי אין אינטרס להראות שהעוני גדל? יותר עניים- יותר משרות בביטוח לאומי- יותר ג'ובים למקורבים/חברי מרכז. וזה נכון לשאר המוסדות הללו.

אני שוב חוזר- סדרי העדיפויות של הממשלה הם סדרי העדיפויות של מי שמרכיב אותה. החלטת שיש חוקים שלפיהם כולנו משחקים, קרי הממשלה ומי שמרכיב אותה שולטים בכל אספקט בחיים שלנו? אחלה. עכשיו תתמודד עם העובדה שמישהו ניצח אותך במשחק שלך והוא, אעפס, פועל לפי סדר עדיפויות אחר.

לגבי הסיום- עוד פעם. יש בעיה של יוקר מחיה. המפגינים נגד המצב מנסים להעצים את התהליך שהביא למצב הכלכלי הזה. איך אני יכול לתמוך בזה?!

ישן 26-06-2012, 22:23
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בטח שאתה מתעצבן! תראה מה..."

אין לי בעיה עם שום דבר מהטענה שלך - אני משחק לפי כללי המשחק, אני מבין שהשלטון הנוכחי אינו יכול לשנות את המצב כי הוא כבול ל"שותפיו הטבעיים" ולכן אני מנסה להחליף אותו כי לדעתי הוא לא יכול לספק את התשובה.
לגבי החלק הראשון - אין ספק שמנגנונים ממשלתיים נוטים לבזבזנות, זה מחיר שמשלמים בעבור חינוך, רפואה וגם ביטחון ציבורי.
אפשר להפריט את מערכת החינוך - אבל אל תצפה לקבל חינוך טוב אם אתה תלמיד בירוחם (לא שזה קורה היום, אבל לפחות היום יש פוטנציאל לסדר את זה, עם חינוך מופרט זה לא יקרה לעולם). אפשר גם להפריט את הצבא, הוא יהיה הרבה יותר יעיל, בלי משכורות מנופחות לרס"רים, אבל לא בטוח שהיתה לך כיפת ברזל בשדרות כי זה לא יעיל כלכלית בשום צורה שהיא.
ישן 29-06-2012, 18:41
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 177 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חלילה שהם יעלו על אוטובוס של..."

קשקושים כמו חול ואין מה לאכול...
את הפרופגנדה המטופשת הזו על רמלה ולוד כבר שמענו...
לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין שהטיעון מטופש, מספיק חשבון ברמה של כיתה ב'.
נתחיל מזה שאם אתה עוסק במקצוע חופשי - אין יכולת להתחרות בהיצע העבודה של תל אביב ועל כן לרוב תמצא את עצמך עובד שם.
דירה בתל אביב עולה 5000 שקל? וכמה יעלה לחיות בראשל"צ, או ברמלה?
אני אחסוך לכם את החישוב - קודם כל לפני שזורקים מספרים חסרי ביסוס לאוויר, לא מוצאים היום
דירת 2 חדרים ב-2500 שקל בראשון לציון (לא רק במערב), גם לא בנס ציונה ורחובות...
רוצים לעבור לרמלה? אין בעיה - אבל בוא נחשב את העלות האלטרנטיבית של זה...
שעתיים נסיעה (לכל הפחות) ביום - 30 שקל לשעת עבודה - 60 שקל הפסד ביום=300 שקל בשבוע=1200 שקל בחודש
זה כמובן אם אתה מחשב את העלות האלטרנטיבית כשעת עבודה, בפועל רוב האנשים לא היו רוצים לעבוד בשש בבוקר והיו רוצים להגיע הביתה לפני שש בערב (ככה זה במדינות נורמליות), הם היו מעדיפים להיות עם האישה והילדים ולכן העלות האלטרנטיבית הזו נמוכה משמעותית מהעלות האלטרנטיבית האמיתית - שהיא שעת פנאי.
דלק - אתם יכולים להוסיף פה לפחות עוד 500 שקל בחודש (ואני נדיב...)
חניה - אפשר להוסיף עוד 60 שקל, או שאפשר לבזבז עוד שעתיים על חיפוש חנייה
לפני שכל החכמולוגים קופצים עם ההצעות המטופשות שלהם על אוטובוס - הם מוזמנים לעשות את החשבון הזה גם כן ולראות שזה יוצא אותו מחיר.
מה המסקנה?
שאפשר להפסיק לקנות את כל הקשקוש הזה "שמי שלא רוצה לשלם את המחיר יכול לגור ברמלה".
האמת היא שיקר פה ויקר שם. אין דרך להתחמק מזה.
לפני שהפוליטיקאים החכמים שלנו שולחים אנשים לגור בלוד או לנסוע במערכת התחבורה הציבורית מהכושלות בעולם המערבי שווה שיבדקו קודם מה הם עשו כדי לאפשר את הדבר הזה.
כשתהיה פה מערכת תחבורה יעילה, כשההיצע העבודה יהיה רלוונטי גם מחוץ לתל אביב, אז הם יוכלו להציע לי הצעות כאלה.
עד אז עדיף שהם, וגם מי שזורק את ההצעות המטופשות האלה לאוויר - יחסוך אותן מאיתנו.
אני מרשה לעצמי להניח שאף אחד מאלה שהציעו את זה לא גר באמת ברמלה... בפעם האחרונה שבדקתי היו להם וילות בקיסריה ובראש העין בשכונה הצבאית...

נערך לאחרונה ע"י גזוז בתאריך 29-06-2012 בשעה 18:53.
ישן 29-06-2012, 18:59

בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "קשקושים כמו חול ואין מה..."

מספיק עם הבכי והנהי. בכל העולם יש ערים שיותר יקר לחיות בהן כי ההיצע יחסית נמוך והביקוש גבוהה. מנהטן, ברלין, שכונות מסוימות בהונג קונג, טוקיו וכו' וכו' וכו'. אתה רוצה לגור במרכז ת"א? זה יעלה לך כסף. בנוסף לזה בכול העולם זה לא נדיר שאנשים גרים בפרברים ונוסעים גם שעה ושעתיים לעבודה, אז מה אתה מתבכיין על רכבת שנוסעת 20 דק' מלוד לת"א? כרגיל מה שטוב לכל העולם לא מספיק טוב למפונקים מהקייטנה של דפני.

תוספת בעריכה: את מחיר הדירות בת"א היה אפשר להוריד אם אנשים לא היו מוכנים לשלם מחירים דמיוניים בשביל חורבות. אבל במקום להיות צרכן נבון הרבה יותר קל לשבת בשדרה בקיץ ולצפות שמישהו אחר יעשה את העבודה בשבילך.

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 29-06-2012 בשעה 19:10.
ישן 29-06-2012, 19:08
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מספיק עם הבכי והנהי. בכל..."

אתה בעיקר זורק סיסמאות ולא מתייחס למה שלא נעים לך להתייחס אליו.
בכל העולם המערבי יקר לגור במרכז העיר:
בניו יורק, בלונדון, בפריז, בטוקיו.
מה משותף לכולן? תשתית תחבורה שמאפשרת לך לגור בפרברים. אל תבלבל לי את השכל על 20 דקות
ברכבת מלוד לת"א. כמה זמן לוקח לך להגיע לעבודה בתוך תל אביב עם אוטובוס מתחנת הרכבת?
אתה מדבר כמו אחד שלא חווה את זה. אני חוויתי. אין לך מה להשוות את לונדון לתל אביב.
בלונדון לא רק שאין סיבה לגור במרכז העיר, אין גם סיבה להחזיק רכב. אתה מגיע מקצה אחד של העיר לקצה השני בשעה גג. אתה רוצה לחשב כמה זמן לוקח לך להגיע רק עם תחבורה ציבורית מנתניה לדרום תל אביב?
אז אולי במקומות אחרים יותר יקר להחזיק אוטו, אבל המדינה מאפשרת לך את האופציה לחיות חיים נורמלים בלי רכב.
דוקא טוב לי מה שטוב לכל העולם - הבעיה היא שהמדינה לא מאפשרת לי את זה.
ישן 29-06-2012, 19:29
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "החיים קשים חמוד. בפריפריה של..."

הלוגיקה שלך עקומה.
אתה מתאר לי מצב קיים, אומר שזה מה שאנשים עושים ולכן זה לא כל כך נורא?
זה שאנשים מתפשרים ושורפים 3 שעות ביום על נסיעה, במקום להיות עם המשפחה והילדים - זה מחוסר ברירה.
אין בדרום תל אביב דירות במחירים זולים. כנראה שאין לך מושג על מה אתה מדבר. הרי הטיעון המגוחך הזה של "תעברו לפריפריה" נאמר כבר 4 שנים. האמת היא שאנשים שגרו במרכז תל אביב עברו לדרום תל אביב (פלורנטין למשל) ואז המחירים שם עלו אחרי שנה. אז שאלו אותם "למה אתם מתעקשים לגור בתל אביב? מה רע ברמת גן?" אחרי שאנשים עברו לרמת גן גם שם המחירים עלו לשמיים, וגם בגבעתיים, וגם ברחובות, וגם בראשון...
המחירים ב"פריפריה" לא זולים. אתה מוזמן לבדוק כמה עולה שכירות לדירת 3 חדרים מסכנה ברחובות ולהגיד לי שזה מחיר סביר. מחיר השכירות של דירת 3 חדרים היום ברחובות הוא מחיר השכירות של דירת 3 חדרים בתל אביב לפני שלוש שנים.
המחירים בכל השוק עלו, לא רק בתל אביב. אתה יכול ללכת לשכור דירה היום ב"פריפריה" ולגלות בעוד 4 שנים שאתה לא יכול להחזיק גם אותה.
אתה יכול להמשיך ולהגיד מהיום עד מחר "החיים קשים" - הבנתי כבר שאתה מבסוט מהחיים, ואני מבין שאתה לא חווה את אותן מצוקות.
ישן 29-06-2012, 19:47

בתגובה להודעה מספר 182 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "הלוגיקה שלך עקומה. אתה מתאר..."

אתה לא יכול למכור לי את הסיפורים שלך כי אני עשיתי בדיוק את מה שתיארתי פה. עברתי מת"א לאחת מערי הפריפריה ועכשיו אני משלם פחות ומקבל הרבה יותר. הנסיעה לוקחת 50 - 45 דק' בבוקר (שיא הפקקים) וחצי שעה אם אני נוסע ברכבת. החזור בערך אותו דבר (תלוי בשעות ובימים) ובכל מקרה לא 3 שעות כמו שאתה טוען. יש אנשים שגרים מחוץ לת"א לא מחוסר ברירה כמו שאתה טוען, אלא בגלל שזה יותר זול להם. אתה לא היחידי שיודע לעשות חישובים ועובדה שיש אנשים שעושים את המעבר הזה למרות הטענות שלך. כל שכתבתי פה לא אומר שאני חושב שאין בעיה עם מחירי הדיור, יש בעיה אבל יש עוד דרכים לפתור אותה גם בלי לפרוץ לבנקים ולחסום כבישים בחסות הניף.

ישן 29-06-2012, 20:09
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 183 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה לא יכול למכור לי את..."

אתה מראה לי אנשים שיוצאים מחוץ לתל אביב, ומצד שני אתה טוען שהמחירים בתל אביב עולים בגלל עודף ביקוש.
אני אומר שהמצב הזה הוא, בין השאר, כי אף אלטרנטיבה לא טובה משמעותית.
אם אתה חושב שהחישוב שלי לא היה נכון - אתה מוזמן להראות לי חישוב אחר.
העובדה המצערת, כמו שכתבתי, היא שהמצב מחמיר. אני לא יודע איפה אתה גר היום (לפי פרק הזמן שאתה נוסע זה נשמע מחוץ לגוש דן) אבל כמו שאמרתי - האנשים שלקחו החלטה ועזבו את תל אביב לפני 4 שנים לטובת רמת גן/גבעתיים כשהמחירים שם היו זולים, נמצאים היום בפני שוקת שבורה.
בעוד 4 שנים המחירים של מרכז תל אביב היום יהיו המחירים של רחובות, ואז מה תגיד? תעברו לירוחם?

בכל מקרה אם הסכמנו שיש בעיה, ושנינו מסכימים שהפתרון הוא לא חסימת כבישים וניפוץ שמשות, אז אולי התקדמנו.
ישן 29-06-2012, 21:06
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 185 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "על כל אחד שנמאס לו מת"א יש..."

אפשר לשאול, אני גר מחוץ לתל אביב (משמעותית מחוץ לתל אביב - לא גבעתיים ולא רמת גן).
לפני כן (לפני 4 שנים) גרתי בתל אביב כשהמחירים עוד היו על גבול "השפויים" (אם אפשר לקרוא לזה כך)
דירת שלושה חדרים היום ברחובות עולה3000+ ש"ח לחודש. מרחובות למשרד בתל אביב אתה לא מגיע לא בחצי שעה ולא בארבעים דקות. כנ"ל באוטו. איך שלא תסובב את זה זה לוקח שעה לפחות לכל כיוון. אני יודע, כי גם אני עושה את זה.
אין טעם לנסות ולהפוך את זה ל"טענות של מפונקים".
אני לא מפונק, גם חבריי לא מפונקים, עובדים קשה ומשלמים שכירות גבוהה גם מחוץ לתל אביב. המחאה והשיח עכשיו מתמקדים בשדרות רוטשילד ובתל אביב, בשנה שעברה היא היתה בכל הארץ, וגם עכשיו שום דבר לא השתנה.
מי שטוען שמעבר מתל אביב לפריפריה פותר את בעיית יוקר המחיה זורה חול בעיני אנשים.
את מה שהיום אתה יכול להרשות לעצמך - בסבירות גבוהה לא תוכל בעוד 4 שנים.
מחירי השכירות עולים בכל הארץ וכשוכר אתה נתון לחסדיו של המשכיר - אם הוא נחמד הוא לא יעלה את השכירות, אם הוא רוצה הוא יעלה - כי המחירים עולים בשוק הדיור והוא יכול. אין קשר לתל אביב או לכל מקום אחר.
ישן 29-06-2012, 19:59

בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "קשקושים כמו חול ואין מה..."

האמת שדווקא יש לי הרבה לאכול, היות ואני עובד בתל אביב כבר שלוש שנים וגר בראשל"צ קצת יותר מזה. המחיר שציינת שלא קיים הוא בדיוק המחיר שמופיע על החוזה שלי.

מרמלה לתל אביב יש רכבות, ויש כביש 431 שמתחבר לאיילון. מכרים שעובדים באותו התחום שלי בתל אביב גרים ביפו, חולון, ראשון, רחובות, בת ים, רמלה ולוד, ואפילו באשקלון. אני אמסור לכולם שאתה טוען שהם לא קיימים.

אה, ואני עושה את זה באוטובוס. 235 ש"ח בחודש לחופשי חודשי שתקף לכל המרחב שלי, 4 חברות תחב"צ שונות, מתוכן אני משתמש בעיקר באגד ודן שמכסים כמעט את כל השטח.

אז היות ואני לא גר בקיסריה או בשכונה הצבאית, אני מרשה לעצמי לשלוח אנשים לגור קצת מחוץ לתל אביב.

זה כמובן לא אומר שיוקר המחיה לא גבוה, שהממשלה לא מעלה את מחירי הדיור בגלל שליטתה בקרקעות, או שמערכת התחבורה הציבורית לא משהו. אבל אתה מקצין את זה.

ישן 29-06-2012, 21:49
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 192 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "וניסיון לפתור את הבעיה על ידי..."

מי זה הם?
דפני ליף? איצי שמולי? המפגין הקטן ברחוב?
אני לא מכיר רשימת פתרונות, אנשים לא מגיעים עם הצעות לפיתרון. זו גם היתה הטענה המטופשת כלפי המחאה בשנה שעברה. הגיעו המנהיגים "החכמים" שלנו לאנשים שמציגים את מצוקתם האמיתית, שמתלוננים על יוקר המחיה ושאלו "אז מה אתם מציעים"?
זה משול ללשאול את תושבי שדרות שמתלוננים על זה שיורים עליהם קסאמים השכם והערב "מה אתם מציעים שנעשה?"
אתם ההנהגה? תמצאו פתרון! אין לכם פתרון? תפנו את הדרך!
העובדה המאכזבת היא שהממשלה עשתה כבר צעד מבורך, הקימה ועדה שהמליצה המלצות והיא עצמה אינה מיישמת אותן. לכן המצב לא השתנה, והוא ממשיך להחמיר.
אז או שהמנהיגים שלנו חושבים שאנחנו מטומטמים ושהם יכולים לקנות אותנו בהקמת ועדה לשם הקמת ועדה, או שהם שכחו מאיתנו פשוט.
נתחיל בזה שנקרא לממשלה ליישם את מסקנות הועדה שהיא מינתה.
אם זה יקרה - זאת כבר התחלה.
ישן 29-06-2012, 22:07
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 194 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מה זה מי? אתה לא מכיר את..."

אני מדבר על X ואתה מדבר על Y
בהפגנה הגדולה ביותר בשנה שעברה נכחו 400 אלף איש.
סביר להניח שלא כולם מחזיקים באותה דעה לגבי מה הפיתרון הנכון ביותר.
אני מדבר על אוזלת ידה של ההנהגה, שהיתה לה שנה שלמה והיא בחרה להתעלם ולא לנסות אפילו לפתור את הבעיה - כי היא מסמסה את המלצות הועדה שהיא מינתה.
להצעות לפתרון שאתה מסכים איתן או לא מסכים איתן אין שום קשר לזה - אפשר היה לדון בהם אם הממשלה היתה מיישמת לפחות את המלצות הועדה שהיא מנתה, ואלה לא היו מצליחות לפתור את הבעיה.
אז אפשר היה אולי לדון באם הפתרון שמציעים החבר'ה טוב יותר או פחות - כרגע אנחנו לצערנו אפילו לא בשלב הזה - כי הממשלה לא עשתה כלום חוץ מלדבר.
ישן 29-06-2012, 20:28
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 198 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא שכחתי לציין כמו שלא שכחתי..."

שים לב שגם שם לא מדובר על ביטול של המערכת הציבורית אלא על פתיחה של בתי ספר פרטיים במקביל.
בפועל, יש כאלה בתי ספר גם היום בארץ (נכון שבכמות נמוכה מאד), אבל ההבדל העיקרי הוא בחינוך חינם.
התועלת העיקרית שמציין המרואיין בכתבה מבתי הספר הפרטיים הוא מכך שהתחרות עם בתי הספר הציבוריים מביאה לשיפור במערכת החינוך בכלל.
כדי שתהיה תחרות כזו, אתה חייב שתהיה יכולת לכל אחד לבחור לאיזה בית ספר ללכת - כלומר למנוע מצב בו בתי הספר הפרטיים פתוחים רק לעשירים. שהמשפחה החלשה ביותר תבחר את בית הספר המועדף עליה משיקולי חינוך טהורים, ולא משיקולים כספיים. לכן אתה חייב חינוך חינם אמיתי, ולאסור על בתי הספר הפרטיים לקבל תשלום אחר.
בקיצור, כמו שאמרתי - אם זאת ההפרטה, אני הראשון שתומך בה.
ישן 26-06-2012, 22:54
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "מחאה עממית של כל מי שנושא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גזוז
לא מתנחלים (אין לי בעיה עם מתנחלים אינדיבידואלים אלא עם הקצאת המשאבים הלא רלוונטית וחסרת הפרופרוציות ל"מפעל ההתיישבות"),

מישהו יכול להוכיח פעם את הקלישאה הזאת?
היישובים(לפחות חלקם) אמנם נחשבים כאיזורי עדיפות לאומית א'או ב' (כמו עוד המון מועצות מקומיות בשטחים בתוך הקו הירוק) וייתכן שיש עוד תמריצים שונים,לגיטימי לגמרי בתהחשב בסכנה הכרוכה במגורים ביו"ש (מתי בפעם האחרונה ניסו לרצוח אותך באמצעות אבנים כשנסעת לתומך בכביש?) והסכנה לשמיטת האיזורים האלו מידי העם היהודי.
אז תפסיקו לבלבל את המח,אתם לא מקבלים את ההתנחלויות פוליטית ומסווים את זה בברבורים על "אפליה" - אם מישהו היה מבצע את האפליה הזאת בכל מקום אחר שיש בו חצי מרמת הסיכון האישי והסכנה הלאומית לאיבוד השליטה היהודית כמו שיש בהתנחליות הייתם מוחאים כפיים (הטובים מביניכם שעוד מעוניינים בשלטון יהודי על מטעי עמק יזראל אבל לא איכפת להם מירושלים... הגרועים מביניכם גם בעמק יזראל הם לא מתעניינים...)
מכאן הגעת לכך שה"מתנחלים לא נושאים בנטל", נו,שמאל והגינות זה כמו סוציאליזם שדרות -רוטשילדי ואיכות חיים...

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 26-06-2012 בשעה 23:04.
ישן 26-06-2012, 23:43
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 205 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "את תושביו של כל איזור שמקבל..."

כנראה הובנתי לא נכון:
אני ממש לא מגדיר את המתנחלים כאנשים שלא נושאים בנטל, רחוק מאד מכך. שים לב שגם אמרתי שהבעיה אינה עם מתנחלים אינדיבידואלית אלא עם ההתנחלות כתופעה. כמו שציינתי השאלה היא שאלה פוליטית ואני אישית, כמו אחרים, חושב שהצבת "חיזוק ההתיישבות ביו"ש" בראש סדרי העדיפויות הלאומיים היא טעות. אני האחרון שאטען שהמתנחלים עצמם אינם נושאים בנטל - בניגוד למשל לחרדים, אם כי גם במקרה הזה הטענה היא לא אינדיבידואלית אל החרדי הפרטי אלא אל המדיניות שמובילים ראשי העדה. אני רואה הבדל גדול בין השטחים לבין אזור אחר בתוך הקו הירוק, אני מבין שעמדתך שונה וזה ברור. אני לא חושב גם שהמתנחלים לא מגיעים להפגנות כי הם ממילא מקבלים מה שהם רוצים מהמדינה. נהפוך הוא - אני בטוח שגם הם נתקלים במצוקה המדוברת במידה כזו או אחרת ושבעיית יוקר המחייה לא פוסחת עליהם. כשהמחאה התחפשה להיות מחאה לא פוליטית בקיץ האחרון אף הגיעו מתנחלים רבים להפגין ורבני ציונות דתית אף נאמו (אני נכחתי בהפגנה אחת לפחות כזו בירושלים). אני מניח שאם ההפגנות יהפכו פוליטיות במופגן ויצביעו על כך שלדעתם העמדת ההתיישבות ביו"ש בראש סדר העדיפויות הלאומי היא טעות, את וחבריך לא תבואו להפגנות ובצדק.
בקיצור - הבעיה עם השטחים היא פוליטית, זה ההבדל בעיני ביניהם לאזורים אחרים בתוך הקו הירוק. כמו שאמרתי, את הויכוח הזה לא נפתור פה, אבל הוא לא שייך לדיון.
ישן 27-06-2012, 06:10

בתגובה להודעה מספר 206 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "כנראה הובנתי לא נכון: אני ממש..."

אני חושב שהוויכוח הזה דווקא כן שייך לפה כי הוא מוכיח שהמחאה היא לא באמת על יוקר המחיה. אם זה מה שאתה באמת חושב איך אתה מנסה למכור שהמחאה היא מחאה על יוקר המחיה? אם המחאה היא באמת על יוקר המחיה אתם צריכים לשאוף שאנשים מכל קצוות העם יוכלו להשתתף בה, ולא לוותר על ציבור גדול רק כדי שתוכלו לדחוף את המשנה הפוליטית שלכם לסיפור. היגיון (שלי לפחות) אומר שככול שיותר אנשים ישתתפו במחאה היא תהיה יותר אפקטיבית. הקלות שבה אתה/אתם מוותר/ים על חלק גדול מהעם רק מוכיחה לדעתי שהמטרה של המחאה הזו שונה ממה שמוצהר.

ישן 26-06-2012, 20:32
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אני לא יודע בן כמה אתה
בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "הטעות הכי גדולה של המחאה הזו..."

אבל רמת החיים בישראל עלתה משמעותית ב-25 שנה האחרונות (בטח התכוונת ל-35).

הבעיה של המחאה החברתית של שנה שעברה היא שמטרת העומדים בראשה היתה בדיוק הפלת הממשלה, ולא שיפור תנאי המחיה של מעמד הביניים. ההנהגה שללה מראש וקטגורית כל דיון עם הממשלה. היא הציגה תחילה אוסף ססמאות מהפכניות ריקות, וכאשר סוף סוף היא השכילה להציג "תוכנית" זה היה אוסף של צעדים סוציאליסטיים (הגדלת נטל המס תמורת שיפור תאורטי ברמת השרות) שלא מדברים לציבור הישראלי הרחב, ובצדק. כשהנהגת המחאה איבדה את הגיבוי הציבורי, היא הלכה להכין שיעורי בית, ומסתבר שמה שהיא רקחה זה נסיון לחטוף מחדש את סדר היום הציבורי באלימות ואנרכיה מתוך תקווה שהעם יזדעזע מנסיון הממשלה "לסתום פיות". בינתיים נראה שהעם לא קונה את הסחורה הזאת.

אפשר להצטער צער רב על כל זה, משום שמעמד הביניים בישראל הוא באמת קורבן אמיתי של נטל מס לא סביר ביחס לשרות, של שוק רווי מונופולים וקרטלים ושל חוסר שוויון משמעותי בזכויות וחובות. זו היתה יכולה להיות הזדמנות לשינוי רצוי, אבל היא הוחמצה על ידי אנשים שרתמו את המצוקה של הציבור למטרות אחרות.
ישן 26-06-2012, 21:28

אני מציע לך לבדוק טוב טוב אחרי מי אתה הולך
בתגובה להודעה מספר 212 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "אני מספיק מבוגר בשביל לדעת..."

כבכל תנועה או מחאה פוליטית, מי שקובע הם המנהיגים ולא התומכים או פעילי השטח. אני מציע לך לשקול היטב אם אלה שמדברים בשמך אכן מייצגים את מה שאתה מאמין בו, ואכן מנסים להביא לשינוי שאתה מייחל לו באמצעים שאתה עומד מאחוריהם. אני סבור שהתשובה היא לא - לדעתי מדובר באנשים שמטרתם אינה לפתור בעיות, אלא להחליף שלטון למטרות שהכלכלה היא השולית שבהן.

אני קפיטליסט, אני מתרשם שאתה לא ממש, ובכל זאת, הפלא ופלא, כמוך אני סבור שהממשלה הזאת אינה עושה די למען מעמד הביניים. אם אני מפרש נכון את עמדתך, אזי ה"פתרונות" שלנו למצב די הפוכים. איך מגשרים על זה במאבק חברתי, זו שאלה לא פשוטה. דומני שהנהגת המחאה בחרה לא להתמודד עם השאלה, אלא נקטה עמדה חד צדדית, וכך הפסידה אותי ושכמותי (ואם יורשה לי להעריך, גם את רובו המוחלט של הציבור). העובדה ששלטון נתניהו לא התערער בשנה האחרונה, אלא להפך, לא מעידה על כשרונו בהונאת הציבור, אלא מעידה דווקא על עניותה של מנהיגות המחאה. המסר שהיא גיבשה הוא מסר לא פופולרי, והפוליטיקאים הרגישו את זה ולכן הרגישו חופשיים להתעלם. מכיוון שישראל היא דמוקרטיה שמחליפה ממשלות ומפלגות כמו תחתונים, לפוליטיקאים יש אינטרס מובהק לאמץ את עמדות הרוב, העובדה שרובם לא אימצו את עמדות המחאה מעידה שהם לא מעריכים שיש פה הון פוליטי שאפשר לגרוף.

בשורה התחתונה - אתה צריך להפנים שאם באמת הכלכלה היא בראש מעיינך, אין לך כרגע אלטרנטיבה פוליטית אמיתית, משום שכל ממשלות השלטון הן מפלגות שנקטו פחות או יותר בקו הנוכחי. כולן היו בשלטון, מי יותר, מי פחות, ב-35 שנה האחרונות. הפוליטיקה בישראל מוכרעת אך ורק על הנושא המדיני, והמטרה של המחאה צריכה להיות שינוי תודעתי. אין סיבה שבישראל הימין המדיני יהיה ימין כלכלי, אבל כל עוד השמאל המדיני לוקח מונופול על השמאל הכלכלי והחברתי, כל עוד הוא משעבד את המטרות החברתיות לטובת המטרות המדיניות, הוא לא יכול לצפות שהעם (הימני בעיקרו) יצטרף אליו.
ישן 26-06-2012, 21:41
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 214 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אני מציע לך לבדוק טוב טוב אחרי מי אתה הולך"

גם אני הייתי מגדיר את עצמי כקפיטליסט, ואני ממש לא בטוח שהדעות שלי ושלך רחוקות כל כך האחת מהשנייה.
הניסיון לקטלג אנשים לקוטב מסויים הוא מוטעה מיסודו. כמו שאמרתי, גווני האפור באמצע רבים.
לא מתפקידי, וגם לא מתפקידה של דפני ליף שהבנתה בכלכלה שואפת לאפס (אני מקווה שלא פגעתי בה) להמציא פתרונות. מצד שני - לא יכול להיות שמסכימים שיש פה מצוקה קשה והממשלה מקרקסת את כל הציבור. נגד זה אני מוחה. הדוגמה הבוטה ביותר לזה היא הקמת ועדת טרכטנברג ועיקור המלצותיה. רוצה דוגמה נוספת? חוק טל הבזוי/תכנית ניסור הבתים בבית אל שעולה מליונים ועוד מיני תהליכים שמראים שהשלטון הנוכחי עושה בדיוק ההפך מלנסות ולפתור את הבעיה.
אז אני נואשתי מהשלטון הנוכחי ועל כן אני מנסה להחליפו, כמו שעושים בכל דמוקרטיה מתוקנת.
אין לי ספק שהרבה אינטרסנטים תופסים טרמפ על המחאה הזו והנושא הזה - אין בכך ולא כלום על מנת להוריד מצדקת המחאה ומצדקת הדרישה לפתור את הבעיה.
אם השלטון לא יכול או לא רוצה - שילך.
אגב, אני חושב שהניתוח שלך את המפה הפוליטית כבר אינו אקטואלי. לדעתי מפלגת העבודה במצבה הנוכחי אינה שונה בעמדותיה המדיניות מלפחות ממחצית מאנשי הליכוד (וביבי בראשם). בעמדותיה הכלכליות היא שונה ועוד איך.
ישן 26-06-2012, 22:03

אז זהו, שאני לא סבור שמקרקסים את הציבור
בתגובה להודעה מספר 215 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "גם אני הייתי מגדיר את עצמי..."

נתניהו מייצג תפישה כלכלית שאני מאד קרוב אליה, אבל הוא לא מממש אותה משום שהוא לא יכול לבזבז את ההון הפוליטי שלו על מה שנחשב שולי בעיני האזרחים. פירות של שינויים מבניים במשק ובמיסוי נקטפים אחרי שנים רבות, נצח במונחי הפוליטיקה הישראלית. הבחירות הבאות לא יוכרעו על הנושא הכלכלי אלא רק על פלשתינים, פלשתינים, פלשתינים. רק אם האזרחים יהפכו את הכלכלה לדבר המרכזי, תראה פוליטיקאים עושים משהו בעניין. גם מפלגת העבודה בראשות יחימוביץ' תקריב את הכלכלה והחברה על מזבח התהליך המדיני העקר - המפלגה הזאת עשתה את זה כבר בעבר. חוק טל הוא דוגמא נהדרת. למה אתה רוצה להשיב לשלטון את המפלגה שחוקקה אותו?
ישן 27-06-2012, 06:44

את האמצע מחפשים בקלפי.
בתגובה להודעה מספר 228 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "נמאס לי להמשיך ולהגיד שבין..."

האמצע של ימינו הוא בין הליכוד לעבודה.

האמצע של ימינו מנהל בתוכו את הגיון קפיטליזם-סוציאליזם ללא הרף. הוא עושה זאת בתוך גבולות הדמוקרטיה ומול נתונים כלכליים שוטפים. מסוי מול גביה, העלאת הוצאות מול גירעון, הפרטה מול תעסוקה ושכר. לכל דבר מחיר ומשמעות מחוץ לעולם הסיסמאות. אפילו השוליים הציוניים של האמצע מנהלים את הויכוח הזה באחריות.

בשביל האמצע לא צריך עברינים אדומים ברחובות ובשביל לנהל שיח אודות הדברים ש'באמצע' לא צריך לחכות לשבוע בו הבריגדות של חד"ש תוקפות.

הבעיה היא שמיעוט שלו פחות מ5 מנדטים - חושב ש'אמצע' זה מה שנמצא בין וילנר לטיבי ושאת במי שחושב אחרת צריך להפחיד בעזרת מהומות ברחובות.

להחריב עולם ישן עדי יסוד זו לא כלכלה, לא דיון ולא אמצע.
ישן 26-06-2012, 21:19

השלטון הנוכחי נבחר. אורך הסוס שלו נקבע בכנסת

לא על ידי חבורת בריונים ושלוחיהם הסודנים שוברי החלונות, טוקבקיסטים בשכר או ספונסרים שהעבירו מיליונים מחו"ל כדי ליצר כאן מהומות.

אני בהחלט חושב שמי שמנסה ליצר הפיכה אלימה בכספים שמועברים מחו"ל צריך לפגוש פרסה של סוס מקרוב ואני בהחלט חושב שאת הבריגדות האדומות צריך לכסח. לדפוק כדור בראש של שכנים זה עוד החלק הקטן ממה שקומוניסטים ואנרכיסטים מסוגלים לעשות.

כאלה שכשלו בקלפי חברו לכאלה שכשלו בחיים לכאלה שבאו מתרבות כושלת כדי לנסות ולגנוב ביחד את הדמוקרטיה מידי אלה שעובדים, מיצרים ושומרים עליה.

רוצים בכח - יקבלו בכח. מהפכנים של שוקולדה - ברגע שמישהו יתחיל לתבוע מהטינופות מחיר אישי והשיבר מחו"ל יסגר כל המהפכנים דמיקולו יסעו לנפוש בריביירה ולתכנן את הפיגוע הכלכלי הבא שלהם.
ישן 26-06-2012, 21:25
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 230 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "השלטון הנוכחי נבחר. אורך הסוס שלו נקבע בכנסת"

לא יכולתי לצפות לתגובה יותר טובה בשביל להוכיח שיש צד קיצוני גם לימין שנקרא פאשיזם...
אורך הסוס נקבע בכנסת, על ידי חברי הכנסת, שהאינטרס שלהם הוא להיבחר שוב ובפעם האחרונה שראיתי הם לא ששו מסיבה מסויימת ללכת לבחירות ...
תפקידי לדאוג להזכיר להם שאני חושב שהם טועים, שאני לא מסכים איתם, ושאני דורש שיפסיקו למרר לי את החיים ולהאריך את חיי הממשלה המנופחת שלהם באופן מלאכותי כדי שיוכלו להמשיך להזיק לי לאורך כל 4 שנות שלטונם.
לא מתאים לך לשמוע את דעתי ששונה משלך - עוד יש כמה דיקטטורות אחרונות בעולם. אולי צ'אבז יסכים לקבל אותך לחיקו.

נערך לאחרונה ע"י גזוז בתאריך 26-06-2012 בשעה 21:28.
ישן 26-06-2012, 22:12
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 233 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אורך הסוס נקבע ע"י החוק ולא..."

כנראה שהבעיה היא עם האסוציאציות שלי - תאווה לכח, שנאת זרים ותשוקה לפרסות סוסים מזכירה לי פאשיזם.
חברי הכנסת, כזכור, קובעים בחירות על פי האינטרס שלהם. לא זכורה לי מערכת בחירות שנערכה בתאריך הקבוע בחוק לאחרונה. אם זה בזוי להקדים בחירות, אז זה בזוי משני הכיוונים. האמת המרה היא שבחירות נקבעות בחירות כשזה מתאים לחברי הכנסת - כשהם חושבים שהם יכולים לשפר את מעמדם. לא ראיתי שמישהו פה זעם על אדון ראש הממשלה כשהוא שקל להקדים את הבחירות לפני חודשיים כי הוא חשב שזה זמן טוב לנצל את בסיס הכוח שלו בציבור. זה לגיטימי ודמוקרטי. אני ושכמותי מנצלים את זכותנו הדמוקרטית כדי לנסות ולשנות את השלטון בצורה דמוקרטית, ומה לעשות חופש הביטוי הוא זכות יסוד עדיין בדמוקרטיה, גם בזו הישראלית. מי שרוצה רק להצביע שיבושם לו, אני דואג שידעו את דעתי גם לפני.
ישן 26-06-2012, 22:40
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 235 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "איפה טענתי שזה בזוי להקדים..."

לא תראה משפט אחד המצדיק אלימות מצידי. את הטיעון לגבי ניצול המצוקות אני פשוט לא מבין. אם יש מצוקות אמיתיות - אז שהממשלה תעשה משהו. מאחר ולטעמי היא לא עשתה, אני חושב שהמחאה משרתת את פתרון אותן מצוקות. אני מניח שאתה לא מסכים איתי ואני גם מניח שהדבר בא לידי ביטוי בפתקים השונים שאנחנו משלשלים לקלפי. זה לא הופך את זה לבזוי. אגב, אין כאן ניצול של מצוקות - מאחר ואלה הן מנת חלקי ומנת חלקם של אחרים המפגינים גם. לגבי אלימות ואיומים - אין ספק שאין להם מקום, לגבי הכסף ממקורות זרים - זאת שיא ההיתממות. הזירה הפוליטית מלאה בכסף ממקורות זרים משני הכיוונים. הכסף של עמותות הימין לא מריח יותר טוב מזה של עמותות השמאל, ושניהם בזויים באותה מידה.
לסיכום - אם כל הויכוח בינינו מסתכם בעניין האלימות, אז אין בינינו ויכוח. אם המחאה תמשיך להיות אלימה אין לה קיום.
ישן 26-06-2012, 23:43
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 236 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "לא תראה משפט אחד המצדיק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גזוז
הכסף של עמותות הימין לא מריח יותר טוב מזה של עמותות השמאל, ושניהם בזויים באותה מידה.

לא, הם לא. הכסף מעמותות הימין בא בד"כ לחזק שלטון שנבחר בבחירות דמוקרטיות - הכסף שבא ממדינות לשמאל (שכמובן רוצות רק בטובת ישראל, כמו קטאר וסעודיה) הוא כסף שנועד לחתור תחת שלטון שנבחר בצורה דמוקרטית (אגב, אם השמאל היה בשלטון אז זה כמובן היה להיפך - אבל הוא לא).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 27-06-2012, 19:40
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
גם אם תמשיך לחזור על מנטרה שגויה זה לא יעשה אותה נכונה יותר
בתגובה להודעה מספר 238 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "כסף שנתרם מחו"ל הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גזוז
כסף שנתרם מחו"ל הוא מסריח.
אני אישית לא ראיתי על כסף שנתרם ממדינות ערביות, אבל יכול להיות שאני לא מכיר, אשמח אם תפנה אותי.
בכל אופן - לבחון את הלגטימיות של התמיכה מבחוץ לפי השלטון הנבחר זו צביעות לשמה.
הכסף לעמותות הימין לא נתרם מתוך דאגה לדמוקרטיה הישראלית אלא על מנת לקדם אג'נדות פוליטיות, בדיוק כמו הכסף שנתרם לעמותות השמאל.
פה מעורבים אינטרסים זרים ופה מעורבים אינטרסים זרים. לכן שניהם מסריחים באותה מידה.

כסף שנתרם לשלטון מכהן הוא לא "מסריח", אלא אם הוא נועד לקדם אינטרסים זרים שהם לא האינטרסים שעליהם הופקד השלטון המכהן - ומכיוון שהשלטון המכהן הוא ימני, כסף שנתרם למען השרדות העם היושב בציון הוא כלל וכלל לא מסריח.
כסף שנתרם ע"מ להחליש את הצבא, לעזור למחבלים ולמלא את הארץ בפולשים - הוא מסריח, כי הוא נוגד את האינטרסים של העם המשתקפים בממשלה שהעם בחר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 29-06-2012, 19:21
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 239 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "גם אם תמשיך לחזור על מנטרה שגויה זה לא יעשה אותה נכונה יותר"

כסף שנתרם מבחוץ מערב אינטרסים זרים ולכן הוא פסול ומסריח.
אין כזה דבר "לחזק את השלטון", אף אחד לא תורם את הכסף כדי לחזק את השלטון.
הוא תורם את הכסף כי השלטון של מדינת ישראל (שבמקרה עכשיו מתאים לדעותיו) מתאים
לאינטרסים הצרים, הזרים והלא רלוונטיים שלו.
השלטון נבחר על ידי העם והעם הוא הריבון. עירוב של אינטרסים וכסף זר גורם לפגיעה בריבונות של העם, כי העמדות שלו מיוצגות פחות.
לכן כל כסף שנתרם מחו"ל הוא מסריח. כמו שאני בטוח שהיה מסריח בעיניך אם גורמים זרים היו תורמים כסף לשמאל, במידה והוא היה בשלטון, כדי לבסס את שלטונו.
אם גם המקרה האחרון לא נשמע לך מסריח אז אין לי יכולת לשכנע אותך...
ישן 26-06-2012, 21:55

בודאי - דמוקרטיה שלא מחליטה את מה שאתה וחד"ש רוצים שתחליט היא פאשיזם
בתגובה להודעה מספר 231 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "לא יכולתי לצפות לתגובה יותר..."

ולכן אתם רוצים לערוף בגליוטינה את מי שלא חושב כמו בישארה וליף. זה לא שאתם לוזרים אלימים, זה רק במסגרת המלחמה בפאשיזם כמו סבא סטאלין.

לח"כים יש אינטרסים ולכן הם ובחירתם לא נחשבים. ל-כ-ם יש אידאולוגיה [כמו לבריגדות האדומות] ולכן מותר לכם לעשות כל שתרצו. כל זמן שהממנים מחו"ל יורו לכם כמובן.

וכן, אין ספק שכאיש העשירון העליון אתה משתוקק לשלם עוד מס כדי לממן עוד קצבאות. זה ממש אמין וממש יעזור לך בקניות.

בינתיים צ'אבז מחובר היטב בעבותות לצד שלכם. יחד עם סודנים פולשים, אחים מוסלמים ושאר ירקות באושים.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 26-06-2012 בשעה 22:01.
ישן 27-06-2012, 06:20

אז אנחנו יכולים להבין שאתה בעד הותרת ההתישבות היהודית ביו"ש על כנה?
בתגובה להודעה מספר 255 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "הדעה שלי לגבי ההתיישבות..."

ומתוך הבנה שאין לך כל רצון להפקיר את מתישבי יו"ש לרצחנות הרש"פ - ברור ומובן שאתה גם בעד הותרת המצב על כנו או אפילו החלת הריבונות הישראלית על שטחים ניכרים שיאפשרו את הותרת הישובים.

נו טוב. מהרגע הראשון היה ברור שאתה ליכודניק. רק 'מאוכזב'.

לכן כמובן אתה לא מוצא מנהיג מהימין ועד השמאל של מרצ שיאחז במושכות ומשאיר אותנו עם בריוני חד"ש...

הם ללא ספק ישמרו על מפעל ההתישבות רגע אחרי שייצרו לנו כלכלה לתפארת.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 27-06-2012 בשעה 06:46.
ישן 26-06-2012, 08:00

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]איפה יש..."

דוגמא נוספת איך שמאל סרטונים ערוכים ומניפולציה תקשורתית הולכים יחדיו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בשני המקרים אני לא מצליח לראות שמתבצעת חניקה ובכל מקרה הידיים שלו אינן על הצוואר.
לי זה נראה דומה יותר להשתלתות עם מינימום אלימות.
אבל ברור שאתה משוכנע על סמך תמונה מתושטשת שמגיע לשוטר הנ"ל להענש, ברור כי שלטון החוק זה הדבר האחרון שמעניין אותך.

ובסרטון השני מה רואים? במבט ראשון נראה כי ההתנהגות של השוטר היתה לא תקינה, אבל יכול להיות שהוא לא פגע בכלל בעצור (לא ניתן לראות בוודאות מזווית הצילום).

אם אלה הדוגמאות שמפעל הפרובוקציות עמוס המצלמות של השמאל מצליח לנפק אני משוכנע שאם הייתה שם אלימות משטרתית היא הייתה מואטה ביותר.
בעולם (גם הנאור) מפזרים הפגנות לא חוקיות אלימות עם אלות ופרשים והפלא ופלא הדמוקרטיה רק מרוויחה מזה. אצלנו הם מתקבלים כמעט בפרחים ונותנים להם להתולל ללא רסן.

אני מקווה שבפעם הבא שהפגנה כלשהי תגלוש לאלימות (כן, חסימת כבישים זאת אלימות) הם יקבלו אלות לראש.

נערך לאחרונה ע"י Harmonic Oscillator בתאריך 26-06-2012 בשעה 08:24.
ישן 28-06-2012, 15:24
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
ציטוט שלדעתי יותר ממצה את ההרגשה הכללית בנושא -
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב ""המפגינים חיפשו אתמול את הדם של עצמם כדי שיהיה מה לצלם""

ציטוט:
הנה התעוררה לה שוב משטרת המחשבות, והיא אלימה ודורסנית - גם
מילולית. אני האחרון שתצליחו להשתיק. אז למען הסר ספק: אני בעד מחאה נגד יוקר
המחיה, בעד פירוק מונופולים דורסניים, בעד הטלת מסים על עשירים, בעד הקלה
במסים עקיפים וקל לי להזדהות עם מצוקה. אגב זו נמצאת בעיקר באופקים, בשדרות,
בחצור הגלילית, בדרום תל אביב ובעוד מקומות רבים בישראל - לא ברוטשילד. קל לי
להזדהות עם זוגות צעירים וצעירים פחות - שעובדים קשה, שמשרתים בצבא,
משלמים מסים - ולא מצליחים לקנות דירה ב-130 משכורות. את זה חייבים לשנות
ואנחנו נותנים לזה במה כמעט כל ערב. אבל אני נגד הפוליטיזציה של המאבק, גילויי
האלימות ומעשים ונדליסטים. פה זה לא ספרד (מעל 20 אחוזי אבטלה) ולא יוון
הקורסת. אם זו מחאה חברתית, שלא יובילו אותה נוער מר"צ וחד"ש בקריאה להפיל
את הממשלה. אני בעד הנהגה אותנטית, נקייה, אחראית ועקבית. סליחה אבל קשה
לשכנע אותי שמי שבא מכפר שמריהו הוא כזה. איך זה שמנהיג/ה מתעורר רק בקיץ?
מה, בסתיו לא קשה לגמור את החודש? ומה בחורף? מסקרן אותי, במה עבדה דפני
ליף מאז הקיץ שעבר? האם בכל פעם שתתקשה למצוא דירה במרכז תל אביב ייצאו
כולם לגור באוהל? ומה למען השם היא וחבריה הקרובים מבקשים להשיג? (תשובה
כללית כמו ״דיור לכל, חינוך ובריאות״ לא מספקת אותי). שורה תחתונה - אף אחד לא
ילמד אותי מה זה מעמד ביניים, באתי משם, אבל ברצינות - יש הבדל בין צדק חברתי
למחאה פוליטית בתוספת ניפוץ זגוגיות וזריקת ביצים על שוטרים. יום טוב, שרון

שרון מלילה כלכלי
לינק לציטוט

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:17

הדף נוצר ב 0.45 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר