לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2012, 12:08
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אין שום הבדל"

יש לי תאוריה שהאנטישמיות מעולם לא נעלמה,היא פשוט דינמית.
בימי יוון ורומא שנאו את היהודים כי הם האמינו באל אחד (כלומר הפחידו את העולם האלילי עם הדיבורים שלהם על אל אחד ובלתי נראה+סתם שנאת זרים) בימי הביניים ועוד אחרי זה שנאו אותם כי "הם הרגו את ישו" (כלומר הם היוו תזכורת מעצבנת לכך שהנוצרים הם לא יותר מאשר גנבים פשוטים שגנבו את דתם מהעולם היהודי) אחרי זה שנאו אותם מכל מיני סיבות עאלק-מדעיות והיום שונאים אותם "בגלל הכיבוש" - כלומר,אחרי השואה זה לא PC לאמר "אנחנו שונאים יהודים" אז האנטישמיות מכוונת את עצמה למוקד האמיתי של העם היהודי - מדינת ישראל,היהודים בגולה לא מעניינים אותה כי ההמשך האמיתי של העם היהודי לדורותיו נמצא כאן.

האנטישמיות החדשה מתייחסת בסלחנות לעובדה שהעולם הערבי והמוסלמי חותר להשמיד את היהודים,פשוטו כמשמעו.האנטישמיות החדשה שוללת את זכותם של היהודים להגדרה עצמית.האנטישמיות החדשה מפיצה עליהם עלילות דם בכל פעם שהם מעזים להגן על עצמם.האנטישמיות החדשה שמה לה למטרה להשמיד את המפעל הציוני.

אם זה יקרה,והיהודים באמת "יצאו מפלשתינה" ח"ו' פלשתינה לא תעניין אף אחד,אפילו לא את הערבים שנלחמים "בשבילה" היום.היא תחזור להיות אותו מדבר שהיא היתה לפני שהגענו לכאן.
והיהודים? במקרה שהיהודים "יצאו מפלשתינה" האנטישמיות הישנה תחזור לרדוף אותם,למה? היא כבר תמצא איזה תרוץ...

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 27-06-2012 בשעה 12:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-06-2012, 12:51
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "יש לי תאוריה שהאנטישמיות..."

קודם כל, לקחת אירועים ספציפיים(וטראגיים) מכל ההיסטוריה ואיחדת אותה לטיימליין אחד, אתה יודע היו גם ימים טובים בגלות. דווקא בימי הביניים לרוב כשרצו ברצח יהודים לא עשו זאת מתוך הטענה שהיהודים הרגו את ישו (וזו טענה שהייתה בליבם של כולם) אלא בשל הטענה שקין הוא אב היהודים (טענה שיצרו הקיצוניים בשביל להצדיק את הריגתם היהודים - הרוצחים). ובכל מקרה, באימפריה הרומאית היו תקופות שהיהודים היוו חלק מהעם לכל דבר, הייתה תקופה באימפריה הזו שהייתה מושתתת על צדק וכבוד הדדי.

אין ספק, שיש היום ותמיד תהיה אנטישמיות בעולם כלפינו... אין ספק שזה משפיע פוליטית במדינות שונות.... אין ספק שהחוסן שלנו ויכולת ההרתעה שלנו כמדינה וכעם מאוחד במדינתו זה הדבר היחיד שיכול להגן עלינו.

וזה הכל, אין מה לדמיין תרחישי אימה עתידיים, אנחנו בטוחים כאן.

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 27-06-2012, 17:44
  Lord Kitchener Lord Kitchener אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.12
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "קודם כל, לקחת אירועים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי teddy002
קודם כל, לקחת אירועים ספציפיים(וטראגיים) מכל ההיסטוריה ואיחדת אותה לטיימליין אחד, אתה יודע היו גם ימים טובים בגלות ברור, ברור. הכי כיף כשדוחקים אותך מגילדות מקצועיות, לא מאפשרים לך לבחור במקצוע שלך, מגבילים את חופש התנועה שלך ועוד. דווקא בימי הביניים לרוב כשרצו ברצח יהודים לא עשו זאת מתוך הטענה שהיהודים הרגו את ישו (וזו טענה שהייתה בליבם של כולם) אלא בשל הטענה שקין הוא אב היהודים (טענה שיצרו הקיצוניים בשביל להצדיק את הריגתם היהודים - הרוצחים) פי, איזה מזל. כבר חשבתי שסתם טבחו בנו. נראה לך שזה משנה באיזו סיבה הם מסווים את האנטישמיות שלהם? פעם זה ישו, פעם זה קין, מחר זה כי האותיות שלנו מוזרות נורא ושנה הבאה זה יהיה בגלל שאנחנו חוגגים נס השמן בחנוכה, וחנוכה כידוע זה מזהם ובגלל זה נהיה זיהום ציוני באוויר. ובכל מקרה, באימפריה הרומאית היו תקופות שהיהודים היוו חלק מהעם לכל דבר, הייתה תקופה באימפריה הזו שהייתה מושתתת על צדק וכבוד הדדי. מה:|

אין ספק, שיש היום ותמיד תהיה אנטישמיות בעולם כלפינו... אין ספק שזה משפיע פוליטית במדינות שונות.... אין ספק שהחוסן שלנו ויכולת ההרתעה שלנו כמדינה וכעם מאוחד במדינתו זה הדבר היחיד שיכול להגן עלינו.

וזה הכל, אין מה לדמיין תרחישי אימה עתידיים, אנחנו בטוחים כאן.ואי, עכשיו כשאמרת את זה אני לפתע לא מפחד ממחבלים מתאבדים ומפצצת האטום האירנית

שמע, אם מקודם רק חשבתי שאתה שמוצניק בן 15, עכשיו אני משוכנע בכך. הטיעונים שלך - עם כל הכבוד - ברמה של גנון, לא מחזיקים מים, מבוססים על השערות / שקרים / ניחושים / הגזמות. רבאק, פתח ספר היסטוריה (כן כן, גם זה שאתה לומד איתו בתיכון זה טוב) ותלמד קצת
ישן 27-06-2012, 17:56

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Lord Kitchener שמתחילה ב "[QUOTE=teddy002]קודם כל, לקחת..."

אתה בנאדם עלוב, שעונה דברים לא קשורים.
כל טענה שלי הייתה למה שנכתב לפני, לא אמרתי שאין פיגועים, לא אמרתי שהמניעים של האנטישמים היו מוצדקים.
כאשר כותבים טענות לא מדויקות או לא נכונות אני עניתי עליהם, אתה החלטת לקחת את מה שכתבתי ולהרחיב את זה לפי הנוחות שלך. (לדוגמא, כשהוא דיבר על כך שהרגו אותנו בימי הביניים כי אנחנו רוצחי ישו, אני הגבתי בהתאם).
אתה קושר בין יחס של אנשים בתקופות מסוימות לבין המעמד החוקתי של היהודים שבתקופות מסוימות היה טוב ואפילו טוב מאוד.
**אז אתה רוצה להגיד שאנחנו לא בטוחים בארץ הזו וכל היום מתפוצצים קניונים? לא ייאמן איך מישהו עדין חי פה.

בכל האשכול הזה, התגובות שלך והטענות שלך מגוחכות בצורה עצובה.
אתה מגיב באופן לא קשור, אתה שולל דברים בלי שום היגיון...
והכי גרוע, שאתה לא יודע מתי להפסיק לדבר ולכן אתה כותב דברים חסרי קשר למציאות (ולפוסט)

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 27-06-2012, 09:02
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
תתעדכן..
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מילה תורמת משמעותית לשמירה על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
מילה תורמת משמעותית לשמירה על היגיינה, בעבר גם האמינו שהיא מצמצמת את הסיכוי לחלות במחלות מין (אני חושב שזה הופרך מאז...)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3108687,00.html
פורסם: 06.07.05, 09:12
מחקר חדש שנערך באפריקה מאשש תיאוריות שרווחו במשך שנים. על-פי המחקר, שיפורסם החודש בכנס מיוחד, הסבירות של גברים נימולים להדבק במחלה במהלך מגע מיני עם אישה נשאית פחותים ב-70% מאלו שלא נימולים.

דר' אובר, חוקר מהמכון הצרפתי הלאומי לבריאות ומחקר רפואי באוניברסיטת ורסאיי סנט-קוונטין, הבחין כבר לאחר שנה כי הגברים הנימולים נדבקו הרבה פחות מן המחלה מאשר הגברים בקבוצה השניה. הממצאים הראו, כי על כל 10 גברים לא-נימולים שנדבקו באיידס, מבין הנימולים נדבקו רק 3.

הממצאים החדשים היו כה דרמטיים וחד משמעיים, עד כי הוועדה המפקחת על הניסוי הפסיקה אותו בחודש פברואר השנה, 9 חודשים לפני סיומו המיועד, בטענה כי ממצאיו הם כה ברורים עד כי אין זה מוסרי להמשיך במחקר מבלי להזהיר את הנבדקים שאינם נימולים על הסיכון שעומד בפניהם.

בשל ממצאיו הדרמטיים ומשמעותם הציבורית, לא פורסמו ממצאי המחקר המלאים עד כה בשום מגזין מחקר רציני, זאת, על אף שמומחים העוסקים בתחום מודעים בכלליות לממצאים אלה. העובדה כי המחקר הופסק בעיצומו מעידה, לדברי העיתון, על חדות הממצאים. ככל הנראה, הממצאים המלאים יפורסמו החודש בכנס בינלאומי לחקר האיידס שייערך בברזיל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3382952,00.html
ארגון הבריאות העולמי קבע: ברית מילה
מונעת איידס

(כותרת מטעה, כי ברית מילה רק מפחיתה את הסיכויים (כמו שרשום הלאה בגוף הכתבה), אבל אינו מונע לגמרי, חשוב לזכור. HAMEDINAI)

פורסם: 29.03.07, 19:28

ארגון הבריאות העולמי ממליץ לגברים הטרוסקסואליים לעבור ברית מילה בשל הוכחות מובהקות לדבריו, לכך שהמילה מפחיתה את הסיכון להידבק באיידס בשיעור של עד 60 אחוז. עם זאת מדגישים המומחים כי המילה היא הגנה חלקית בלבד כנגד הנגיף, והיא חייבת להיות בשילוב אמצעים נוספים.

ההמלצות החדשות מבוססות על פגישה שנערכה מוקדם יותר החודש בשוויץ, שם דנו מומחים בשלושה מחקרים שנערכו בקניה, אוגנה ודרום אפריקה, כולם הראו עדות מוצקה לכך שסיכון ההדבקה הנמוך נמצא אצל גברים הטרוסקסואלים שנימולו.

במחקר שנערך בקניה שכלל אלפי גברים, נמצא כי שיעור ההדבקה בקרב גברים נימולים נמוך ב-51 עד 60 אחוז. על כל 10 גברים לא נימולים שנבדקו באיידס, נדבקו רק שלושה מבין הנימולים. התוצאות היו כה דרמטיות וחד משמעיות, עד כי הניסוי הופסק תשעה חודשים לפני סיומו, בטענה כי הממצאים ברורים עד כדי כך שאין זה מוסרי להמשיך במחקר מבלי להזהיר את הנבדקים שאינם נימולים על הסיכון שעומד בפניהם.

במחקר נוסף אותו ערכו חוקרי אוניברסיטת ג'ון הופקינס בארצות-הברית נבדקו 12 אלף תושבים מהעיר רקאי שבאוגנדה. החוקרים מצאו כי גברים שנימולו ונדבקו בנגיף האיידס, היו בסיכון מופחת של 30 אחוז להדביק את בנות זוגם בנגיף. עוד נמצא כי ברית המילה מפחיתה את סיכון ההדבקה ממחלות מין אחרות כמו טריכומונס או וגינוזיס חיידקי, אך לא מפני עגבת, זיבה או כלמידיה.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 27-06-2012 בשעה 09:10.
ישן 27-06-2012, 09:34

בזמנו של אברהם אבינו לא היה איידס
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "תתעדכן.."

http://www.starmed.co.il/news/3138553
מאמר המתפרסם בגליון השבוע של ה - LANCET בא לבחון את יחסי הגומלין בין ברית מילה, איידס ומחלות מין אחרות.

סקר פרוספקטיבי בוצע בקרב 2298 גברים שהגיעו לבדיקות למרפאות למחלות מין בהודו.

לאיש מהגברים לא היה מבחן חיובי לאיידס בכניסתו למחקר.

ברית מילה נמצאה מגבירה את שיעור ההגנה מאידס פי 6 בהשואה לגברים שלא עברו ברית מילה.

ברית המילה לא נמצאה כמגנה מפני הידבקות במחלות מין אחרות כגון - בהרפס סימפלקס, זיבה או סיפיליס.

ממצאים אילו מצביעים על כך שאפקט ההגנה של ברית המילה מהידבקות באיידס אינו על רקע התנהגותי אלא רקע ביולוגי.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&cat=666&loc=10
44 בכירי ממשל עברו ברית בתוך בניין הפרלמנט כחלק מקמפיין ציבורי שנועד לעצור את נגיף האיידס שמשתולל במדינה האפריקאית

סוכנויות הידיעות | 24/6/2012 10:10
מחקרים רפואיים מראים כי מילה יכולה להוריד את הסיכוי להעברת נגיף האיידס בכ-60 אחוז.

Israelis train Africans to circumcise against AIDS
A group of Israeli experts on performing circumcision have taught African women doctors to circumcise men to reduce the risk of HIV infection.

The effort is part of the Operation Abraham project headed by Dr. Inon Schenker.

This was revealed on Sunday in a report summarizing 18 months of activity by the project, which includes 14 African countries. Using local anesthetic, the female doctors – who had little experience in the operation – learned to remove the foreskins using only local anesthetics in a community clinic, even though the surgery was on adult men. At present, they perform some 100 of the operations every day.

The Israeli project has trained 17 medical teams at 13 hospitals in KwaZulu- Natal in South Africa.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 27-06-2012 בשעה 09:43.
ישן 28-06-2012, 09:13
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "עם כל הכבוד לרמב"ם- אז..."

ציטוט:
לא רוצה להפוך את זה לאשכול זבל...אבל ברור שזה...טוב...לא נכון....

אני לא מבין למה כל כך ברור לך שזה לא נכון.
אם יש היום כאלה שמאמינים שאישה צריכה ללכת מכוסה מכף רגל ועד ראש, בלי לחשוף ס"מ של עור, והכל רק כדי לא לעורר את תאוותו של הגבר, אני לא אתפלא אם פעם היו מי שהחליטו שצריך לחתוך את העורלה, כדי לרסן את אותו יצר. מה גם שאתה רואה שהרמב"מ, שהוא אינו איזה פוסק קיצוני הזוי, האמין שמדובר בטעם לגיטימי ומקובל.

יש לציין כמובן, שלהבדיל ממילת הנשים שגורמת לנזקים קיצוניים וחד משמעיים, נזקי מילת הגברים פחותים בהרבה, ויתכן אף (אם כי לא בטוח) שיתרונותיה עולים על חסרונותיה, ולכן השוואה בין שני הטקסים מבחינת השלכותיהם, חוטאת לאמת. עם זאת, אני לא רואה איך אפשר לשלול בקלות את הטענה שטעמם שלי שני הטקסים עשוי להיות דומה במהותו.

ישן 28-06-2012, 09:19
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] לא רוצה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אני לא מבין למה כל כך ברור לך שזה לא נכון.

ניסוי אמפירי פשוט.

אני נימול ואני נהנה מסקס. כך גם כל חבריי הנימולים האחרים שהזדמן לי לדסקס אתם בתחום.
ציטוט:
יש לציין כמובן, שלהבדיל ממילת הנשים שגורמת לנזקים קיצוניים וחד משמעיים, נזקי מילת הגברים פחותים בהרבה, ויתכן אף (אם כי לא בטוח) שיתרונותיה עולים על חסרונותיה, ולכן השוואה בין שני הטקסים מבחינת השלכותיהם, חוטאת לאמת. עם זאת, אני לא רואה איך אפשר לשלול בקלות את הטענה שטעמם שלי שני הטקסים עשוי להיות דומה במהותו.

זה עניין אחר ויכול להיות שזה אכן מה שעומד בבסיסו. אני לא באמת יודע אז אני אמנע מאמירות חד משמעותיות- אבל אני רוצה ונוח לי להאמין, שהסיבות המקוריות היו היגייניות- כשם שבימינו הוכח שזה אכן תורם היגיינית ומנגד לא באמת מזיק.

מה שאנחנו כן יודעים בודאות הוא שבין אם זה מקור המנהג ובין אם לאו, זה לא התוצאה שלו ועל כן כל הנסיונות להציג אותו בתור "הטלת מום" ו"השחתת איברים" הם אלו שחוטאים לאמת.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 28-06-2012, 09:34

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אני לא מבין..."

ציטוט:
ניסוי אמפירי פשוט.

אני נימול ואני נהנה מסקס. כך גם כל חבריי הנימולים האחרים שהזדמן לי לדסקס אתם בתחום.

כמובן שאתה נהנה, אבל בהחלט יכול להיות שהיית נהנה יותר אם לא היית נימול.
מכיוון שאני מניח שעברת את המילה שלך, כמקובל, בגיל 8 ימים, אני מניח שאין לך בסיס להשוואה.
אפילו אני שנימולתי בגיל 6 שנים, לא זכיתי, לצערי, לקיים יחסי מין במשך שש השנים שקדמו לכך.

אני לא חושב שיש איזשהו מחקר שטוען שמילת גברים גורמת להיעדר הנאה מוחלטת ביחסי מין. יהיה למחקר כזה קשה להתמודד עם מאות מיליוני גברים נימולים ברחבי העולם שיטענו שהוא טועה. אבל ירידה מסויימת בהנאה, זה משהו שאני לא יכול לשלול אותו, לפחות לא על רקע נסיון אישי.

ישן 28-06-2012, 09:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]ניסוי אמפירי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
כמובן שאתה נהנה, אבל בהחלט יכול להיות שהיית נהנה יותר אם לא היית נימול.

על זה כבר העלתי טיעון אחר.

ידוע שהדת היהודית היא סוציאליסטית בתפיסת עולמה, על כן הוחלט להוריד קמעה את מידת ההנאה של הגבר מהמשגל כדי לאפשר לו להחזיק מעמד יותר זמן ולגרום יותר הנאה לאשתו
ציטוט:
מכיוון שאני מניח שעברת את המילה שלך, כמקובל, בגיל 8 ימים, אני מניח שאין לך בסיס להשוואה.
אפילו אני שנימולתי בגיל 6 שנים, לא זכיתי, לצערי, לקיים יחסי מין במשך שש השנים שקדמו לכך.

אני לא חושב שיש איזשהו מחקר שטוען שמילת גברים גורמת להיעדר הנאה מוחלטת ביחסי מין. יהיה למחקר כזה קשה להתמודד עם מאות מיליוני גברים נימולים ברחבי העולם שיטענו שהוא טועה. אבל ירידה מסויימת בהנאה, זה משהו שאני לא יכול לשלול אותו, לפחות לא על רקע נסיון אישי.

אם כך, לא יודע כמה הטיעון הזה מחזיק מים, אפילו אם הוא נכון.
כמו שמישהו אמר פה כבר- לא ברור לי איך אפשר להנות יותר מסקס- זה לא כאילו שעורלה נותנת לך סופר אורגזמות, או ריבוי אורגזמות...
הדבר היחידי שכן יכול להיות זה שהיא מעצימה את סף הרגישות. זה כאמור- לא בהכרח יתרון.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-06-2012, 09:02

בבקשה
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "לא, מה? אפשר מקור? לא! הוא..."

ציטוט:
כן, לדעתי, גם אחד הטעמים למילה למעט את המשגל ולהחליש את האיבר הזה, כדי שימעיט לעשׂות זאת ויתאפק ככל יכולתו. יש שחשבו שמילה זאת באה להשלים חֶסֶר במבנה-שמִּבְּריאה. אבל כל מי שביקש לערער מצא מקום לערער ואמר: "כיצד יהיו הדברים הטבעיים חסרים ויהיו זקוקים להשלמה מבחוץ, מה גם שמתברר שאותה פיסת עור מועילה לאותו איבר?". אין המצוָה הזאת באה להשלים חֶסֶר במבנה-שמבּריאה, אלא להשלים חֶסֶר בבריות. הנזק הגופני הנגרם לאיבר זה הוא המטרה הַמְּכֻוֶּנֶת. לא נפגם במילה דבר מן המעשׂים המקיימים את הפרט ולא בטלה בגללה הולדת הצאצאים. אבל מתמעטות בעטיה סערת-היצר והתאווה היתרה על הדרוש. אין ספק שהמילה מחלישה את כוח הקישוי ולעתים קרובות ממעיטה את ההנאה, מפני שכאשר מטיפים דם מן האיבר ומסירים את המגן שלו בראשית גדילתו, הוא נחלש בלי ספק. החכמים ז"ל אמרו בפירוש: הנבעלת מן הערל קשה לפרוש. זאת, לדעתי, הסיבה החשובה ביותר למילה.

הרמב"מ, מורה נבוכים, החלק השלישי - פרק מ"ט
http://press.tau.ac.il/perplexed/chapters/chap_3_49.htm

ישן 28-06-2012, 17:21
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "1.תודה. 2.אתה חכם. 3.הרמב"ם..."

הוא לא היה היחיד, היו עוד רבנים ופילוסופים שטענו זאת, כדוגמת הרלב״ג והאברבנאל בפירושם על התורה.
הוא אף לא היה הראשון, פילון האלכסנדרוני, כבר במאה הראשונה לספירה, אמר דברים דומים, והוסיף טעמי בריאות (מניעת מחלות) והיגיינה.
הרשב״א, אם איני טועה, דחה את הגישה.

יש לציין שהרמב״ם הביא מיד לאחר מכן גם טעם נוסף של אחדות העם:
"ויש במילה לדעתי עוד עניין אחר חשוב מאוד, והוא שיהו כל בעלי ההשקפה הזו כלומר: סוברי ייחוד השם, להם סימן אחד גופני הכוללם, ולא יוכל מי שאינו מהם לטעון שהוא מהם, והוא נכרי. לפי שאפשר שיעשה כן כדי להשיג תועלת או להתנכל לאנשי הדת הזו, ומעשה זה לא יעשהו האדם בעצמו או בבנו אלא מתוך דעה ברורה, כי אין זו שריטה בשוק או כויה בזרוע, אלא דבר שהיה קשה מאוד מאוד.
וידוע גם ערך האהבה והעזרה המתפתחים בין בני אדם, אשר כולם באות אחד, והיא כעין הברית והמבטח. וכך המילה הזו, היא הברית אשר כרת אברהם אבינו על הדעה בייחוד השם. וכך כל הנימול הרי הוא נכנס בברית אברהם, ומתחייב בבריתו להיות בדעה על הייחוד להיות לך לאלוהים ולזרעך אחריך. וגם זה [שצח] עניין חשוב כמו הראשון בטעמי המילה, ואולי אף יותר חשוב מן הראשון."
(מורה הנבוכים, חלק שלישי, פרק מ״ט, תרגום הרב קפאח)

מהדורה מעוצבת ומבוארת באתר "דעת"

ישן 27-06-2012, 07:30
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "+1 אני גם מניח שבגלל הרגישות..."

אני הייתי מאוד לא מעוניין בכך.

מדינות מערב אירופה מתעקשות שהן הכי ליברליות בעולם, אבל הן מוכיחות זאת שוב ושוב בעזרת שלל חקיקות אנטי-ליברליות בעליל (ע"פ רוב מופנות כנגד דת).

לי אין בעיה עם זה, כי בגדול- לא מעניינות אותי רוב מדינות העולם, זכותן לעשות כרצונן (בגבולות הסביר) בשטחן. זאת הגישה שלי בעיקר בגלל שהם מתיימרים להתערב בעניינים שלי כל הזמן.

על-כן, אני ממש לא רוצה שאיזה לובי יהודי או איזה גילט טריפ מטורף מהעבר יגרום להם לשנות חקיקה שייתכן ובאמת רוב העם מעוניין בה והיא אכן משקפת את אופי המדינה.

לגרמניה צריכה להיות הזכות לחוקק חוקים כאלה (למרות שזה מבטל, אוטומטית, את הזכות שלה לבקר כל מהלך של כל מדינה אחרת) וליהודים הגרמנים יש הזכות לארוז את הפקעאלך ולבוא הבייתה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-06-2012, 09:14

איך אומרים פעקלך בערבית?
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני הייתי מאוד לא מעוניין..."

ציטוט:
וליהודים הגרמנים יש הזכות לארוז את הפקעאלך ולבוא הבייתה.

אם היה משפט "לערבים של ארץ ישראל יש הזכות לארוז את הפעקלך ולבוא הבייתה", איך גרמניה הייתה מתייחסת לזה. ולערבים יש הרבה בתים, גדולים פי כמה מכל מדינת ישראל.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 27-06-2012 בשעה 09:17.
ישן 27-06-2012, 07:23
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
טוב מאוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "בית-משפט בגרמניה קבע: ברית מילה לא חוקית"

מנהג פרמיטיבי שעושה לאנשים מבחוץ רושם שמדינת ישראל היא איזה שבט ברברי מפגר מאפריקה ולא מדינה מתקדמת שחיה במאה ה21. הגיע הזמן לשים לזה סוף. מי שכל כך רוצה לתת לאדם עם אפס הכשרה רפואית לחתוך את הילד היקר שלו במקום הכי רגיש ופגיע, שירד לארץ לעשות את זה.

לצערי בגיל 8 ימים לא הייתה לי זכות דיבור ועברתי מילה כנגד רצוני. אני מילה לילד שלי לא עושה. שיגיע ל18 אם כל כך ירצה לעשות, ילך למנתח כרורגי מוסמך עם תעודות וקבלות ויעשה את זה בהליך רפואי תקין.

אני יהודי גאה ויהודי שגאה במסורת שלו. לא מאמין בישות עליונה, אך מכבד את המסורת שעליה גדלתי. אני עושה קידוש בכל שישי, מקיים את מצוות החגים בכל שנה ולא מסתיר מעולם את יהדותי. אבל זה, זה פשוט פסול.
ישן 27-06-2012, 11:58
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ראיתי כן פעם שגם מוהל חייב..."

הוא לא חייב. אם הוא רוצה לקבל תעודת הסמכה אז כן. אבל הוא לא חייב לקבל הסמכה, וזה מחדל.

ציטוט:
בישראל אין צורך ברישיון למול. עם זאת, מוהל יכול לקבל הסמכה מוועדה משותפת של משרד הבריאות והרבנות הראשית לישראל. לשם כך עליו להציג המלצות ואישור ממוהל מוסמך שביצע בנוכחותו כ-30 בריתות. בנוסף על הנבחן להציג אישור רופא לכשירותו לבצע בריתות מילה. לדוגמה: שלילת בעיות רעד בידיים. לאחר מכן ידרש לחזור לבדיקות תקופתיות. על המוהל לעבור חיסון מפני צהבת נגיפית מסוג B.

לאחר תהליך זה יוזמן המועמד למבחן בהלכה ובדינים הקשורים לברית המילה. בשלב הבא יזמין הנבחן בוחן שיראה אותו מבצע ברית בפועל (מוהל בוחן, טסטר). לאחר שהנבחן עבר גם שלב זה בהצלחה, יוזמן לבחינה רפואית מעמיקה בפני רופאים פלסטיקאים ואורולוגים בכירים. אם עבר הנבחן בחינה זו, יקבל תעודת מוהל מוסמך.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

ישן 27-06-2012, 14:53
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "השאלה של הכאב הזמני לא..."

העניין שבחיסונים ועוד דברים שההורים עושים לילדים שלהם יש תועלת, אבל בברית מילה היא לא ! נקודה.
אני מבין שפעם בעבר עשו זאת (ועדיין משום מה ממשכים), אבל כיום זה הוכח כלא מועיל ואפילו פוגע, ויש מקרים נוראים בהם המוהל מעוות את איבר המין של הילד בצורה איומה (כדוגמה: הייתה איזה כתבה שבה מוהל חתך את כול האיבר בטעות, עד שחיברו אותו בבית חולים אבל אמרו שהוא לעולם לא יתפקד נכון).
צריך להבין שאם משהו הוכח כלא מועיל, צריך לוותר עליו, אתה וכול המאמינים תמשיכו להיות יהודים ותאמינו באלוהים אם יהיה לכם פין לא חתוך, אני בטוח שלא אכפת לו מה יש לכם בין הרגלים.

זה מה ששונה בתרבות המערבית לשלנו, הם מתקדמים הלאה, אפילו אם זה אומר שצריך לוותר על דברים קטנים, כול עוד העיקרון ממשיך, אז לא צריכה להיות בעיה.
ישן 27-06-2012, 15:11
צלמית המשתמש של סגול טרי
  סגול טרי סגול טרי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
עם כל הכבוד ל"קדמה"
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "העניין שבחיסונים ועוד דברים..."

לא הוכח חד משמעית שברית מילה מזיק או מועיל אז העניין עצמו נתון לויכוח.

בניגוד לאמריקאים שמבצעים ברית מילה מכל מיני מניעים שאינם חד משמעיים אצלנו העניין נוגע למסורת וזהותנו כעם.

אם אבותינו היו מוותרים על ברית מילה ועוד כל מיני מסורות אז בודאות היינו מאבדים את זהותנו כעם ובטח שלא הייתי יושב עכשיו בארץ ומתכתב איתך בעברית.

אפילו חילונים גמורים שומרים על מסורת זו וכנראה שיש סיבה שלא חייבת להיות קשורה להגיון קר.

זכותם של הגרמנים לאסור באופן אוניברסלי מסורות כגון ברית מילה וכו', למזלנו יש מדינה יהודית שלא תאסור את הימשכות המסורות וזו אחת הסיבות שמדינה זו קמה.
ישן 01-07-2012, 03:21
  ספאמר101 ספאמר101 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.11
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "תקרא עוד כתבות ותראה איך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי y.e.f
תקרא עוד כתבות ותראה איך האחוז עולה ויורד, אין ל60 אחוז שלך שום משמעות.
שוב, זה לא רלוונטי, גם אם זה היה מונע לחלוטין את הסיכוי להדבק.

ומהתגובה שלי משתמע שיש המלצה למילת תינוקות באפריקה וזה לא נכון, יש המלצה למילה.
(רק רציתי להבהיר)

הם מצחיקים, מי עושה אותם? איך עושים אותם? אילו אינטרסים יש לאנשים שעושים אותם?
ארגון הבריאות העולמי שייך לאו"ם והפוליטיקה נדחפת לכל חור, בגלל זה לא חסרות מדינות מפותחות
שלא מקבלות את המחקרים האלו.

1. "גם אם זה היה מונע לחלוטין את הסיכוי להדבק." הבנתי. אז לא באמת חשוב לך אם זה טוב יותר, בריא יותר, מכוער יותר או כיף יותר. חשוב לך יותר בגלל שזה בא מהדת ונראה כלפי חוץ כמנהג ברברי לחלוטין. הבנתי נכון, או שמא?...
2. "הם מצחיקים, מי עושה אותם? איך עושים אותם? אילו אינטרסים יש לאנשים שעושים אותם?
ארגון הבריאות העולמי שייך לאו"ם והפוליטיקה נדחפת לכל חור" אחלה טענה. טענה שאפשר לסתור איתה הכול, כולל הכול. ובמחשבה שניה, יש בעיה אחת קטנה עם מה שאתה אומר.. לשאול זה קל, החלק הקשה הוא לענות. אז מדוע שלא "תענה" לעצמך, ועל הדרך תוכיח לי? ולא, אינני מתכוון שתקשר אותי להוכחות מאתרים חשוכי אל. למשל, את הטענה על כך שהאום נגד ישראל באופן כמעט קבוע, אפשר להוכיח דרך כך שאתה מביא מקום יותר גרוע מישראל ומשווה את כמות הגינויים שצד X זוכה לעומת הצד שלך.
3. "בגלל זה לא חסרות מדינות מפותחות
שלא מקבלות את המחקרים האלו." כמו?...
4. איזה אינטרסים עלולים להיות?...
ישן 01-07-2012, 04:28
צלמית המשתמש של סגול טרי
  סגול טרי סגול טרי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
העניין הוא שאתה לא יכול להוכיח חד משמעית כי זו פגיעה...
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "העובדה שאתה יכול..."

אף אחד לא זוכר מילה כשזו נעשית בגיל 8 ימים ועל כן חשיבותו של הסבל הנגרם הוא אפסי מכיוון שאינו משאיר שום אפשרות לטראומה אצל בן-אדם. הנזק שיכול להיגרם לך בתאונת דרכים פוטנציאלית הוא עצום בהשוואה אבל כמובן אף אדם שפוי לא יטען שאסור לאנשים לנהוג בגלל זה.

והטיעון לגבי פגיעה בהנאה המינית הוא מגוכח מכיוון שברית מילה אינה מונעת מאנשים להגיע לשיא.

כמו כן לא ידוע לי על תלונות מצד אנשים שעברו ברית מילה בגיל בוגר וחוו מין בשני המצבים, לעניות דעתי אלה האנשים שבאמת יכולים לתת חוות דעת לגבי זה. אף שמעתי שיש כאלו שנהנו יותר ממין לאחר הפרוצדורה אך העניין יכול להיות בעיקר פסיכולוגי (וכך גם להשפיע בכיוון ההפוך). העניין הוא שמין ללא עורלה קרוב לוודאי שלא יחסר לאדם שאף פעם לא חווה מין עם עורלה.
ישן 28-06-2012, 15:40
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אם הילד שלך חלילה היה אחד מה-50 האלה"

כמו שכבר אמרתי, יש שני סייגים שחייבים לקחת בחשבון על הנתון הזה:

1) אני מניח שמרבית המקרים הנ"ל התרחשו במילות שבוצעו ע"י כל מיני "חאפרים". אין צורך להיות גאון כדי לדעת לא לתת לחאפר להתקרב עם אזמל לפין.

2) יש צורך להשוות את הנתון לנתונים רפואיים אחריים, או בכלל- לכל נתון אחר.
כמו- מה הסיכוי שלך למות בתאונת דרכים? אני מניח שהוא, סטטיסטית, די גבוה. אז מה? לא תצא מהבית כדי לא למות בתאונת דרכים?
ואז נותר לך לבדוק רק מה הסיכוי שלך למות מהחלקה באמבטיה...

אה ותשכח מזה. לא רק שברית מילה, אפילו בשמה, היא אחד מהסממנים המובהקים (והעתיקים) ביותר של היהדות. אפילו הרפורמים- שכופרים בשמירת כשרות, שמירת שבת, הפרדת מצוות גברים-נשים וכו', אפילו לא משתעשעת ברעיון של לבטל את ברית המילה. אז לא- אין שום סיכוי ש"יוציאו" אותה מהיהדות...

וכן, הוכחו תועלות שנובעות ממילה. בעיקר בענייני היגיינה וסיכוי הידבקות במחלות מין. אני חושב שלא לחטוף זיבה זה קצת יותר מגניב מלא לוותר על חתיכת עור רופס ומגעיל...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 28-06-2012 בשעה 15:44.
ישן 29-06-2012, 17:36

אםן זה כך
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אם הילד שלך חלילה היה אחד מה-50 האלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
זה כבר לא היה כל כך משעשע אותך. מה זה משנה אחת לכמה בריתות זה מסתבך? גם אם זה אחד למליון ואותו תינוק שהוא אחד למליון יסתבך, וכל חייו יחיה עם איבר שניזוק באופן בלתי הפיך עקב סיבוך, זה לא שווה את זה.
לא הוכחה שום תועלת רפואית עד היום מברית מילה. ואוי לנו אם בלי ברית מילה אנחנו לא נחשבים יהודים, זה יהייה עצוב. מאוד עצוב אם דת נפלאה בעלת מסורת עשירה של אלפי שנים תשען כולה על חתיכת עור בפין. לא יקרה באמת שום דבר ליהדות אם נפסיק עם המסורת הספציפית הזאת.

מדוע לסכן את חיינו בנסיעה על הכבישים או סתם בהליכה על הרחוב?

האם עבודה שמצריכה רכב, שווה את סיכון החיים? האם הבילוי שווה את סיכון החיים?
ישן 28-06-2012, 01:40
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "טימון אתה אחלה גבר שתדע לך,..."

מה קרה? כולה שאלתי שאלה באמצע דיון שחוזר על עצמו בוראציה כזו או אחרת( לא בקטע רע כן, טוב לדון בשאלות מהותיות על מסורת בעם היהודי ולגבש תובנות חדשות לגבי אותה שאלה). לפעמים אתה רואה כינויים שאתה די יכול לשער מה תהיה התגובה שלהם (על סמך התרשמות מהתגובות וממה שאתה חושב שאתה יודע על אותו גולש). לי זכור שהוא קיבוצניק ולרוב קיבוצניקים רחוקים מהמסורת וזה לא מצביע כמובן על איכות הגולש לטובה או לרעה. לכן שאלתי. אל תדאג, גם אותך אתקיל בשאלה לא קשורה באשכול אחר.

כמובן שאני כנראה טועה ובכל מקרה אני מעריך אותו בתור לוחם גיבור במלחמת לבנון הראשונה שתרם להגנת המדינה.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 28-06-2012 בשעה 01:46.
ישן 27-06-2012, 07:52
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מדהים לראות כיצד אירופה נשאבה להיות גן עדן פאשיסטי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "בית-משפט בגרמניה קבע: ברית מילה לא חוקית"

של חיים מצועצעים מפלסטיק.... או ה EUSSR בלשון האירוסקפטים. אחד מאבות הרעיון של האיחוד האירופי טען פעם כי אסור יהיה לעצור ולשאול בצורה דמוקרטית את התושבים לגבי עניינים כאלה משום שאלה רעיונות נשגבים שאסור לתת לבני אדם קטנים לעצור.

מה שהתחיל כקביעת סטנדרטים מחמירים לגודל וצבע המלפפון בחנות, הפך למערכת בירוקרטים שדורסת מערכות לאומיות ומסורות. החלטות בדבר ברית מילה הן רק טיפה בים. המסורות הלאומיות של עשרות עמים נרמסות כבר שנים לא מעטות, בריטניה היא אולי הדוגמא הקלאסית... אם הממשלה הבריטית עצמה כפתה על תושביה מצב רשמי שבו הם אינם עוד "בריטים הקולטים הגירה" אלא "קהילה המורכבת מקהילות", מה למיעוטים היהודיים כי ילינו?

העתיד של אירופה שייך למי שרוצה לחיות בחברה מהונדסת, מתכווצת וכזו שבה החיים יפים כל עוד נוח לך לחיות בתפאורת פלסטיק.
ישן 27-06-2012, 15:33

בתגובה להודעה מספר 187 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני אחזור על מה שאמרתי, אמונה..."

הטיעון הראשי מדוע לא לעשות זאת, זה בגלל בעיית המוסריות - מדובר פה על הכאבה לתינוק בן מספר ימים בשל מנהג (בואו נגיד את האמת, לא מלו אותנו מתוך ראייה רפואית, זה שגילו שזה מוריד את הסיכון בהדבקה באיידס ורואים חברי פרלמנט ביבשת האיידס עוברים ניתוח למילה לא הופך את זה לאטרקטיבי יותר).
במיוחד שישנם בעלי מקצוע בנושא- מוסלמים ויהודים שההכשרה שלהם אינה מספיק טובה בשביל לעשות ניתוח שכזה.

אני מעריך שאני ימול את ילדיי בעתיד, ככה אני רואה שמירה על חלק חשוב מהזהות היהודית (בעיניי לפחות). ואצלנו בכלל אין קידוש ואין צום בכיפור...

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 01-07-2012, 03:31

בתגובה להודעה מספר 211 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "1) אם עברת ברית מילה האזור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי y.e.f
1) אם עברת ברית מילה האזור שקרוב לעטרה צריך להיות בהיר יותר.

2)
א) אם אתה כורת לבחורה את הדגדגן, היא לא תהנה ממנו, למה אתם כ"כ מתקשים להבין?
ב)לי שרד אזור שגורם להמון הנאה, אז יש לי תחושות שלך אין.
ג) לא חיפשתי הוכחה, רציתי לדעת מה בדיוק איבדתי.

3) הכוונה שלך היא שזה לא נורא, כי אפשר להרטיב אותו?
אחד המאפיינים של איבר המין הוא הרטיבות, היובש זה עוד חלק בהרס שלו כאיבר מין.

1. אהה, וזה הצלקת הנוראית?

2.
א. לא דיברתי על הדגדגן, אלא על הערלה... כנראה חשבתי שאתה דיברת על הערלה במקרה הנ''ל, או שנתת דוגמה?...
ב. ושוב, אתה קובע משהו ללא ביסוס מהימן. ואני מניח שאין צורך לדבר על כך שהנאה, זה דבר יחסי?..
ג. כנראה התבלבלת, כי בתגובה מ208 דיברתי על כך שאיך קבעת את העניין. אז מצד אחד, אתה יכול לקבוע זאת ללא ביסוס (מה שאתה עושה) ומנגד, לבסס זאת על מישהו שהוא קצת יותר מבין ממך.

3. לא, רמזתי שהרטיבות המובנת של רוב האנשים (לפני שחותכים להם חתיכה מהבולבולן) לא משהו -בלשון המעטה- אם בכול זאת חומרי סיכה וכול השטויות האלו הם בין המוצרים הנמכרים ביותר בעולם, מהקטגוריה שלהם.
ישן 27-06-2012, 15:35

בתגובה להודעה מספר 226 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "מטופש? ואני חושב שהרבה יותר..."

א. שמתי לב שיש לך נטייה לרדת לפסים אישיים. אני לא יודע אם זה בגלל שפשוט אין לך משהו עינייני יותר להגיב או שזה פשוט האופי שלך.

ב. לא קראתי למסורת הזו "טפשית" בשום תגובה שלי באשכול.

ג. אל תיכנס לי לצלחת ולפה, תודה.

ד. דתיים לא אוכלים מזון מהיר? דתיים לא חולים בסרטן? תעשה לי טובה (או שדתיים פשוט מוגנים ע"י האל? לא ברור לי כלל מה התכוונת להגיד באמצעות הטענה המוזרה הזו).

ה. מה מזיק במסורת הזו?
- שמי שמבצע אותה עושה זאת ללא כל הכשרה רפואית.
- שמי שמבצע אותה מוצץ את הפין של התינוק (ואם זה לא מזיק\מסוכן ((וזה כן)), זה פשוט מטריד).

ועוד ועוד.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

ישן 27-06-2012, 15:47
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 227 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "א. שמתי לב שיש לך נטייה לרדת..."

ציטוט:
ו? זה שא' מטומטם, מטופש או מזיק יותר מב',

אז כן קראת ל א' מטופש, וגם מזיק, קאפיש? למי שמכנה מסורת של עמי במשך אלפי שנים כמטופשת, כדאי שייצפה לירידה ל"פסים אישיים" פחח..

ציטוט:
- שמי שמבצע אותה עושה זאת ללא כל הכשרה רפואית.
- שמי שמבצע אותה מוצץ את הפין של התינוק (ואם זה לא מזיק\מסוכן ((וזה כן)), זה פשוט מטריד).

לא צריך ללמוד 10 שנים באוניברסיטה בכדי לחתוך חתיכת עור קטנה, רוב המוחלט הרבנים שעושים זאת קיבלו הכשרה מספקת, ובכל מקרה אני לא נגד פיקוח רפואי.

מוצצים דם? מי מוצץ דם? זה נוהג שקיים בקהילות מסוימות, בעשרות המילות בהן נוכחתי, לא היה כדבר הזה מעולם. מסוכן? אתה יודע כמה אנשים נמלים בארץ מדי שנה? אין ספור, תאונות אכן קורות, וגם היו קורות אצל רופאים.

ציטוט:
דתיים לא אוכלים מזון מהיר? דתיים לא חולים בסרטן? תעשה לי טובה (או שדתיים פשוט מוגנים ע"י האל? לא ברור לי כלל מה התכוונת להגיד באמצעות הטענה המוזרה הזו).

שאתה צריך לקחת דברים בפרופורציה, אין שום דבר מסוכן במילה.(הדרך שעושה התינוק מהבית למילה, ובחזרה לא פחות מסוכנת).

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 27-06-2012 בשעה 15:55.
ישן 27-06-2012, 15:58

בתגובה להודעה מספר 228 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "[QUOTE]ו? זה שא' מטומטם,..."

טוב, אז כנראה שאני צריך להסביר את זה לאט.

אתה כתבת את המשפט הבא:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
אני מכיר מנהגים מטופשים ומזיקים הרבה יותר, מאיזה חתיכת עור חסרה בבולבול.

אני כתבתי את המשפט הבא:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DeepSpace
זה שא' מטומטם, מטופש או מזיק יותר מב', לא הופך את א' ללא מטומטם, מטופש ו\או מזיק.

על מנת להמחיש את הכשל הלוגי במשפט שאתה כתבת, ללא קשר לברית מילה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
לא צריך ללמוד 10 שנים באוניברסיטה בכדי לחתוך חתיכת עור קטנה,

נראה לי שמישהו במשרד הבריאות לא מסכים איתך, אחרת לא ברור לי למה כל הרופאים המנתחים מבזבזים 7+ שנים באוניברסיטה.

לא, לא מסוכן בכלל:
http://www.haaretz.co.il/misc/1.1042166

ישן 27-06-2012, 16:17
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 229 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "טוב, אז כנראה שאני צריך..."

מצטער, הכשל הלוגי אצלך, X אומר שT מטופש, Y אומר יש דברים יותר מטופשים מT
Z אומר אם K יותר מטופש מT לא הופך את T ללא מטופש, ז"א לכל הפחות Z(אתה), מעודד את דברי X.

ציטוט:
נראה לי שמישהו במשרד הבריאות לא מסכים איתך, אחרת לא ברור לי למה כל הרופאים המנתחים מבזבזים 7+ שנים באוניברסיטה.

כי הם עוסקים בדברים רק "טיפה" יותר מורכבים מהורדת חתיכת עור.

ציטוט:
לא, לא מסוכן בכלל:
http://www.haaretz.co.il/misc/1.1042166

ואוו.. שכנעת אותי.

רק אתמול התפרסמה ידיעה על אישה שבקרה במכון רפואי הדסה לצורך בדיקת לב(הרגישה שמשהו לא בסדר), אחרי בדיקה נאמר לה "את בריאה כמו שור, ויכולה להמשיך בפעילות גופנית", בהרבה מזל החליטה לפנות לרופא אחר, שמיד החליט על אשפוז, וניתוח בהול, בגלל סתימה של מעל 90% בעורק הראשי, וסיכוי של 100% להתקף לב קשה, לו רק הייתה מחכה עוד יום-יומיים.

רק לפני שבועיים אשה בלעה בטעות מברשת שיניים, שני בתי חולים שלחו אותה הביתה לאחר בדיקה קצרה, אחד הרופאים אף הגדיל ראש, והמליץ על טיפול פסיכולוגי, אבל האשה העקשנית לא וויתרה, ופנתה לבית חולים שלישי, שאכן אבחן את הבעיה, והוצא את מברשת השיניים מקיבתה.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 27-06-2012 בשעה 16:30.
ישן 27-06-2012, 15:38

בתגובה להודעה מספר 226 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "מטופש? ואני חושב שהרבה יותר..."

לא לא לא,
אתה טענת שאם יש דברים מזיקים יותר, אז ניתן לעשות ברית מילה.
זה בידיוק אותו דבר כמו להגיד שאם יש דברים גרועים יותר מאונס, אז אפשר לאנוס.

מחקרים מדעיים קבעו שזה מפחית את הסיכון להידבק באיידס, ומצאו גם מחקרים שזה מוריד מההנאה בעת קיום יחסי מין, ישנם מחקרים שזה מעלה את הסיכון בהידבקות בזיבה וכו' . בכל פעם ימצאו מחקר חדש בנושא וגם מחקרים שיסתרו זה את זה.
אם שמת לב, מרבית המניעים למה לא לעשות את זה - נובעים מבעיה מוסרית מהעניין, מראייה שיש דברים שקיבלנו עם גופנו בלידה ויש לחיות לצידם, על כך שחסרה הכשרה לעוסקים בדבר, מראייה שאפשר להיות יהודי גם בלי זה, וכו'...
ולגבי התוספתן, זה שלא מצאו לחלוטין מהי חשיבותו ומטרתו, לא אומר שהוא חסר משמעות- ההנחה היא שהוא שריד אבולוציוני, אולם מהי משמעותו ותפקידו, אלה דברים שעדין חוקרים.

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 28-06-2012, 00:10
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 254 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לטעמי האישי זו כפייה של הדת..."

מצחיק, אבל כאמור- אני לא חושב שזה עניין של דת, אלא מסורת. אם תרצה- מרבית היהודים שמלים את בניהם עושים זאת לא כי הם מאמינים באלוהים, אלא בגלל שהם מרגישים שיוך לעם היהודי.

אגב, מה התירוץ שלך לאמריקאים שמלים את ילדיהם? הרי באמריקע, בניגוד ליבשת הישנה, יש יותר נימולים מלא נימולים. אז כאמור (בטיעון הראשוני של שובי) לחתוך לילד בשם מסורת העם היהודי זה לא בסדר, אבל לעשות בדיוק את אותו הדבר בשם הרפואה זה תקין?
תסלח לי אם אני חושב שהטיעון הזה מגוכח.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-06-2012, 00:40
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 256 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מדוע זה מגוכח? אם היו רוצים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
מדוע זה מגוכח? אם היו רוצים להטביל את הילד שלך לנצרות, זה גם היה מגוחך?

ואיך זה רלוונטי?

מן הסתם, אם הייתי נוצרי- כנראה שהייתי רוצה שיטבילו את הילד שלי לנצרות. אבל הפואנטה של המשפט הזה כנראה חלפה לי מעל הראש...
ציטוט:
מילה כהליך רפואי זה עניין שנוי במחלוקת כיוון שעד היום לא הוכח בשום מקום שמילה אכן מונעת בעיות. מי שבוחר בעצמו לעבור מילה, מסיבה רפואית או דתית או כל סיבה אחרת, זכותו המלאה. לכפות מילה על ילד בלי הצדקה (ומסורת איננה הצדקה, עם כל הכבוד) זה לא מוסרי.

עוד פעם, זו דעתי שלי. לא טוב לך, מה לעשות, זו דמוקרטיה

אבל זה לא מה שאמרת מקודם.

הדיעה שהצגת רמזה, שכביכול לבחור לעבור מילה בשם הדת או המסורת זה פרימיטיבי ופסול, אבל בשם המדע והרפואה זה תקין. כלומר אפילו אם המילה לא תתרום- לפחות היא נובעת משיקולים מוצדקים ונאורים ולא משיקולים ברבריים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-06-2012, 07:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 273 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ברית מילה יהודית איננה..."

מה?!

אני יכול להבין את הסיבה לטעון "שהילד יחלט לעצמו וכו'". אני לא מקבל אותה, אבל אני מבין מאיפה היא מגיעה.

אבל לטעון שברית מילה היא אקט דתי גרידא ונטולת כל מסורת זה מגוכח.

ראשית, כי כמעט כל אקט דתי הוא מבוסס מסורת, אבל מעבר לכך- צא ושאל את מרבית היהודים שמלים את ילדיהם, צמים ביום כיפור או עושים בר מצווה. חלקם עושים זאת בשם הדת (כלומר מתוך אמונה שזה מה שאלוהים ציווה עלינו, בורסיה כזו או אחרת) ומכאן שגם בשם מסורת.
אבל אני מאמין שהרוב המוחץ של האנשים יגידו לך שזה ממניעי מסורת גרידא. אפילו אם הם לא ידעו לבטא את זה כך בדיוק- הם יגידו "בגלל שככה נהוג אצלינו", "כי אני יהודי" וכו'. זה מסורת, לא דת.

אגב, זה מצחיק שאתה אומר לי מכבסת מילים. שכן המקרה הזה לא רלוונטי בשבילי- אלא כמו שאני טורח לציין כל פעם מחדש- בשביל רוב האנשים. ב"ה, יום אחד, כשאחליט למול את בניי, זה יהיה הן בשם הדת והן בשם המסורת.

בנוגע לחלק השני של המשפט-
אז מדוע לחסן ילדים נגד מחלות שאינן קטלניות, אלא סתם פוגעות באיכות חיים?

כשם שהילד יכול לבחור לעבור מילה בגיל 18, הוא יכול להחליט אם להתחסן נגד חצבת או אדמת או השד יודע מה, בגיל 18.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-06-2012, 08:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 275 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "תשמע, מה אני אגיד לך.... זה..."

הדיון הזה לא יוביל לשום מקום, לצערי.

אתה מוזמן להתסובב בין יהודי ישראל ואף בין יהודי התפוצות, לשאול אותם אם הם עשו לילדיהם ברית מילה/בר מצווה/אם הם צמים ביום כיפור. אח"כ תשאל אותם מדוע. חוץ מהקהל הדתי- סביר להניח שלא תמצא תשובה בעלת מאפיין דתי, או שהמאפיין הזה יהיה משני בחשיבות.

כמובן שלהגיד שזה לא משהו לאומי ולא אתני זה אבסורד. היהדות שונה מהנצרות, האיסלאם ושאר דתות העולם בכך שהיא, בנוסף, גם לאום.

ומכאן בדיוק נובע העניין, מרבית יהודי העולם רואים עצמם לפחות חלק מהעם היהודי. להיות חלק מהעם היהודי פירושו לעשות ברית מילה. או לאכול כשר. או לצום ביום כיפור. או לעשות בר-מצווה.

זה שהמנהג נובע מעניינים דתיים זה לא כ"כ משנה. גם לקריסמס יש שורשים דתיים, כמה מאלו שחוגגים אותו עושים זאת בגלל ישו?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-06-2012, 08:57
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 275 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "תשמע, מה אני אגיד לך.... זה..."

ברור שהאקט קשור גם לדת אבל לא רק. אני חילוני הארד קור, אני אפילו לא מגדיר את עצמי כמסורתי. אני לא שומר שבת, לא צם ביום כיפור, אוכל טרפות וכו' וכו' וכו'. למרות זאת אני יכול להגיד לך שעליתי לתורה בבר מיצווה שלי למרות שלא הייתי חייב, אני אתחתן בחתונה יהודית (אם בת הזוג שלי תהיה יהודיה כמובן) למרות שאני לא חייב ואני אקבר בקבורה יהודית למרות שגם לקבורה היהודית יש אלטרנטיבות. אני יכול להגיד לך יותר מזה, הבן שלי יעבור ברית מילה יהודית, אני אעשה את המקסימום שהוא יעלה לתורה בבר מיצווה שלו ושהוא יתחתן בחתונה יהודית. אם מדובר רק בעניין דתי כמו שאתה טוען איך אתה מסביר שחילוני כמוני עושה את הדברים האלה?

ישן 28-06-2012, 18:14
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 286 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "האם זו באמת תשובה..."

אבל אתה לא שאלת אותי מה הסיבה, אתה קבעת בשבילי מה הסיבה ואז גם הוספת קביעה (שאומנם נוסחה בצורת שאלה רטורית) שאם כולם יקפצו מהגג גם אני אקפוץ וזה מה שהופך את התשובה שלך לפלצנית, יהירה וכו'. למה אתה לא נותן לי את הקרדיט שאם עשיתי בחירה מסויימת עשיתי אותה אחרי שבחנתי את כל האופציות והגעתי לבחירה מושכלת שמתאימה לי? למה אתה מייד מניח שאני עושה את מה שאני עושה בגלל לחץ חברתי או בגלל שאני הולך אחרי העדר? אני יכול להגיד לך שאני החלטתי לדבוק ביהדות במקרים הספציפיים האלה בגלל שזה בעצם הקשר היחידי שנשאר לי ליהדות, או יותר נכון הפעמים היחידות שבהן היהדות שלי באה לידי ביטוי. חשוב לי לשמור על איזשהו קשר ליהדות וזו הדרך שבחרתי כדי לשמור על הקשר הזה, זה לא קשור ללחץ חברתי וזה לא קשור לעובדה שכולם עושים את זה.

ישן 01-07-2012, 09:32
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 288 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אם כן קבל את התנצלותי... אבל..."

למה יוצא דופן? גם אני ככה. וגם עוד לא מעט חילונים גמורים אחרים שאני מכירה.
כמו שאני רואה את זה, נקודות ההשקה שיש לאדם חילוני עם הדת והמסורת שלו הן ספורות ובודדות במהלך החיים:
מילה, בר מצווה (שני אלה לבנים בלבד), חתונה בחופה וקידושין וקבורה יהודית. אין הרבה טקסים ששומרים על הקשר שלי עם הדת והמסורת, וזה למרות שאני כן חוגגת את חגי ישראל. אני לא שומרת שבת, אז אין לי את טקסי השבת. אני לא אעשה פדיון הבן (בעיקר כי אני פטורה עקב היותי בת-כהן), אני לא צמה בכיפור ולא הולכת לבי"כ, כבר שנים שלא בניתי סוכה בסוכות (ואולי עם ילדים בבית זה יהיה שונה) ובטח ובטח שלא קניתי 4 מינים. גם החגים אצלי מצויינים בצורה שטחית יחסית, אז כן, יש מס' טקסים שהחלטתי (כבר די מזמן) שאותם אני עושה "כמו שצריך". אם זה חתונה - על כל הכרוך בכך, כולל מקווה, ברכת כלה וכו' ואם זה ברית ובר מצווה לבני אם וכאשר יהיו.

הברווז ואני ממש לא לבד. יש לא מעט חילונים שחיים בתחושה שהטקסים הבודדים האלה הם החוטים הדקיקים שמחברים אותנו לדת ולמסורת של העם הכ"כ עתיק ומפואר שאנחנו חלק ממנו.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 28-06-2012, 07:03
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אין, ולא תיתכן הוכחה שהסרת עורלה פוגעת בהנאה המינית
בתגובה להודעה מספר 319 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "האזור הבהיר, ליד הכיפה,..."

"הנאה" זה משהו מאוד סובייקטיבי ולא ניתן למדידה חיצונית או כימות. ולכך משמעות רבה. מעבר לכך, אדם בוגר (בוגר דיו להתנסות כבר ביחסי מין או לפחות במין עם עצמו...) שעובר ברית מילה אכן עלול לעבור טראומה פיזית ופסיכולוגית שיכולה להשפיע לו על ההנאה המינית.
יותר מזה, גם אם נקבל ללא עוררין שאדם מבוגר שעובר ברית מילה חווה ירידה בהנאה המינית, אין זה אומר דבר לגבי מי שעבר את ברית המילה כתינוק. די לציין שתגובת הגוף ל"פציעה" בזמן הינקות שונה למדי מזו בתקופת הבגרות.
לגבי מספר "קצוות העצבים"-זה בפני עצמו לא אומר שום דבר. בבהונות הרגליים יש הרבה יותר קצוות עצבים מאשר בחלקים מאיבר המין.מתי בפעם האחרונה גמרת מעיסוי בכפות הרגליים?
כל זה לא אומר שברית המילה לא פוגעת ביכולת ההנאה המינית. זה רק אומר שאין כל הוכחה חד משמעית לכך. מעבר לזה, עצם העובדה שהנימולים יכולים להגיע ללא בעיה לאורגזמה (והאורגזמה, מה לעשות היא שיא ההנאה המינית) אומר שאין ירידה ממשית בהנאה המינית.
בקיצור, אני לא סבור שיש יותר מדי בסיס לטענה על עוול נורא שנעשה לתינוק ביחס לסיכון ההנאה המינית שלו בעתיד.
לגבי הטענות על כך שאין זה הוגן לבצע פרוצדורה זו בתינוק ללא הסכמתו: בהחלט יש בזה משהו ברמה העקרונית. מצד שני, ברמת המעשה, הייתי מאוד כועס על הורי אם לא היו עושים לי ברית בינקות והייתי נאלץ לעבור את זה בבגרות (וברור לי שהייתי עושה זאת).
הסיכונים בברית המילה קיימים אך הם נמוכים מאוד סטטיסטית. כשזה נעשה תוך כדי שימוש באילחוש גם הסבל לתינוק מינימלי.
נושא היתרונות בברית המילה שנוי במחלוקת אך יש קונצנזוס די רחב על כך שהוא מקטין סיכון הדבקה באיידס. לא הייתי סומך רק על זה ולא הייתי עושה ברית לבני רק בגלל זה. בסופו של דבר אנחנו עושים ברית בעיקר מסיבות של מסורת ותרבות. כאמור, בדרך כלל מדובר באקט שהוא בלתי מזיק ולכן ההצדקה התרבותית-מסורתית היא סבירה.
וכמובן, מי שלא רוצה לעשות שלא יעשה...עבורי זה חלק בלתי נפרד מהזהות היהודית ולכן הייתי עושה זאת לבני, אם היה לי כזה...הגורל זימן לי בנות כך שהשאלה לא עלתה.
ישן 27-06-2012, 19:06

דבר אחד שהחברה פה לא שמים לב אילו, ברית מילה היא כן מזיקה:
הינה קישור שמסביר את זה:
http://www.brit101.co.il/article-944

עכשיו מי שטוען שהברית מונעת מחלות מין למניהן:
מחלות מין נוצרות במצב שלגבר יש הרבה פרטרניות, הוא לא שומר על הייגנה וכו'...
מי שעשה ברית ומי שלא ,יחלה בסופו של דבר אם יהיה לו אורח חיים כזה.

ולגבי ה"יתרונות":
זה עצוב עד כמה הדת והתרבות היהודית / ישראלית כופים על השאר דברים שלא צריך להעשות.

ומעבר לזה למי שטען למה אנשים עדיין עושים זאת: אנשים דתיים עושים את זה מטעמי דת, אומנם חילונים עושים את זה רק בגלל החברה, כי אם לא יעשה ברית מילה לבנו הוא יקבל יחס נוראי מההורים (אפילו שלא מגיע לו)

מסורת הוא דבר טוב ויפה, אבל לדעתי כאשר המדע וההגיון אומר לך שזה מטומטם ומזיק (וכן במקרה הזה, זה מטומטם) אז צריך לוותר עליו, או אם רוצים להיות הוגנים, לתת בחירה:
כאשר הזכר יגיע לגיל בגרות הוא יחליט אם לעשות ברית או לא.
אם כן (בגלל מניעים דתיים \ חברתים) אז סבבה לו.
אם לא, כנראה שנעשתה הבחירה הנכונה כאשר לא נכפה עליו בהיותו תינוק בן ימים ספורים.
ישן 27-06-2012, 22:30
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 341 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "דבר אחד שהחברה פה לא שמים לב..."

ציטוט:
זה עצוב עד כמה הדת והתרבות היהודית / ישראלית כופים על השאר דברים שלא צריך להעשות.

אף אחד לא מכריח אותך להינשא.
אף אחד לא מכריח אותך להינשא לבן המין השני.
אף אחד לא מכריח אותך להינשא לבן זוג יהודי.
אף אחד לא מכריח אותך להינשא בנישואים יהודיים.
אף אחד לא מכריח אותך להביא ילדים.
אף אחד לא מכריח אותך למול אותם.
אף אחד לא מכריח אותך ללכת בשבת לבית כנסת, ולחגוג לילדיך בר מצוה.
אף אחד לא מכריח אותך לקבוע מזוזות בביתך או במשרדך.
אף אחד לא מונע ממך מלהמיר את דתך או להצטרף לרפורמים.
אף אחד לא מונע ממך מלתרום את גופך למדע ומלצוות על שריפת היתרה.
ואף אחד לא מכריח אותך להקבר בקבורה יהודית.

במידה ובחרת באחד מהאפשרויות הנ"ל, עשית זאת על דעת עצמך, ומה לך כי תלין.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 27-06-2012 בשעה 22:51.
ישן 27-06-2012, 23:14
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 350 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "יפה אמרת."

לא אני אמרתי זאת, הבורא העניק לאדם את יכולת (לא זכות) הבחירה והדברים מפורשים בתורה.

דברים פרק ל
(טו) רְאֵה נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַיּוֹם אֶת הַחַיִּים וְאֶת הַטּוֹב וְאֶת הַמָּוֶת וְאֶת הָרָע:
(טז) אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם לְאַהֲבָה אֶת יְקֹוָק אֱלֹהֶיךָ לָלֶכֶת בִּדְרָכָיו וְלִשְׁמֹר מִצְוֹתָיו וְחֻקֹּתָיו וּמִשְׁפָּטָיו וְחָיִיתָ וְרָבִיתָ וּבֵרַכְךָ יְקֹוָק אֱלֹהֶיךָ בָּאָרֶץ אֲשֶׁר אַתָּה בָא שָׁמָּה לְרִשְׁתָּהּ:

(יט) הַעִידֹתִי בָכֶם הַיּוֹם אֶת הַשָּׁמַיִם וְאֶת הָאָרֶץ הַחַיִּים וְהַמָּוֶת נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה וּבָחַרְתָּ בַּחַיִּים לְמַעַן תִּחְיֶה אַתָּה וְזַרְעֶךָ:

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 27-06-2012 בשעה 23:16.
ישן 28-06-2012, 12:12

שוב הודעות פה עיצבנו אותי, וכמעט אי אפשר לעקוב מרוב התגובות, לכן הינה תגובתי שמפריכה את כול הטענות של מי שבעד:

ההגיון אומר שברית מילה לא מועילה, להפך היא פוגעת, לכן צריך למנוע אותה.
זה שאברהם שיחק עם הבולבול וסכין חדה, והוא שיחק TRUTH OR DARE עם החברה, לא אומר שצריך להשחית אלפי ילדים אחריו.

וההשואות שאתם מביאים הן ממש לא רלוונטיות, ניתוח שבו מוותרים על איבר בגוף נעשות בהסכמת החולה, הן למטרת השמירה על החיים שלו (במקרה של קטיעת איבר מזוהם וכו'..)

מעבר לזה, לפי חוקי האנושות הבסיסים, זכותו של כול בן אדם לחית בגוף שלם כפי שנולד בו (נוציא את המקרים בהם צריך להתבצע ניתוח שבו מצילים את חייו של התינוק), תינוק שנולד לפני כמה ימים שלא יכול לדבר בעצמו, אבל בכול זאת יש לו זכות לשמור על הגוף שלו. נכפה עליו משהו שאולי הוא לא רוצה בו?
ברית מילה כן פוגעת בתינוק בן כמה ימים:
1. פגיעה פיזית, לפעמים קורים סיבוכים ממש נוראים, ולפעמים למשך שבועות התינוק לא יכול להשתין טוב \ מקבל זיהום \ כאב מהניתוח עצמו וכו'...
2.פגיעה פסיכולגית, זה טראומה גדולה לתינוק.
3. פגיעה לטווח הארוך, במקרה שב(1) היה סיבוך בלתי הפיך.
4. הנאה מינית מופחתת משמעותית, שנגרמת מהסרת רקמת עור עם עצבים.
5. האורך ההמוצע של הפין מתקצר בכס"מ. (וזה ידוע, תבדקו באינטרנט)
זה לא מספיק?

הינה תיאור לפעול הנוראית הזאת (מוויקי):
במילת גברים מוסרת העורלה. אצל תינוקות העורלה עדיין מחוברת לפין על ידי "גשרים" של רקמות ולכן ראשית מנותקים גשרים אלה. לאחר מכן (שלב ראשון במילת בוגרים) מהודקת העורלה על ידי מגן והעורלה מוסרת בחיתוך.

שלב זה ניתן לביצוע בטכניקות שונות, להם מותאמים סוגים שונים של מכשירים. בטכניקה היהודית המסורתית המגן הוא דיסקית מתכת שבמרכזה חריץ. המוהל מושך את העורלה מעל הפין, משחיל אותה דרך חריץ המגן, וחותכה מעליו באמצעות איזמל. חיתוך זה מותיר קרום דק הצמוד לראש הפין, ואותו המוהל בוצע בציפורנו, מפשיל לצדדים וחותך, בשלב הנקרא 'פריעה'.

זה לא נקרא עיוות? זאת השחתה של איבר מגוף תינוק.
בכול רספקטיבה אחרת זה היה נוראי.

כמובן שעניין הדת פה משחק הרבה, מעניין מאוד לדעת שהרבה שבטים לפני היהדות ולפני האסלאם עשו ברית מילה, באפריקה, במצרים (הפרעונים)....
הינה מוויקי:
בעת העתיקה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://bits.wikimedia.org/static-1.20wmf5/skins/common/images/magnify-clip-rtl.png]

תיעוד של מילת מבוגרים במצרים העתיקה, ימי השושלת השישית, 2350-2000 לפנה"ס

המילה החלה להתבצע בתרבויות שונות באפריקה ובאסיה לא יאוחר מהאלף השלישי לפנה"ס, ובחינת מומיות מצריות העלתה שחלקן נימולו. הרודוטוס, היסטוריון יווני בן המאה החמישית לפנה"ס, הזכיר את המילה בספרו על דברי ימי הקולחים:‏[12]

"מכל גויי הארץ רק הקולחים והמצרים והאתיופים לבדם מלים את בשר ערלתם מימים ראשונים, והצורים והסורים היושבים בארץ פלשתים מודים בעצמם, כי קבלו את המילה מהמצרים, והסורים היושבים על נהר לתרמודון ועל נהר פרתניוס והמקדונים היושבים בקרבתם מספרים, כי קבלו זאת בקרוב מהקולחים. מכל זרע האדם רק אלה העמים לבדם נמולים, ובדבר זה, הלכו, כאשר יראה הרואה, בדרכי המצרים. אולם בדבר שני העמים, המצרים והאתיופים, אין אני יודע מי קיבל את המילה ממשנהו." הרודוטוס כותב שמטרת המילה הייתה ניקיון, אך בין החוקרים ישנם דעות שונות בעניין טעם מנהג המילה בעת העתיקה.

מה שאומר שיכול להיות שהרבה מנהגים בדת (לא רק היהדות) השתרבבו מתרביות שונות, תרבויות שלא מאמינות באל אחד ונביא.
והינה הוכחה לכך שהמנהג הזה הוא לא מצוות אל, אלא הרגל שנכנס לדת משום מה.

מנהג כופרים? תראה איך ברגע אפשר להפוך את השולחנות ולהוציא את ההיאחזות ב"מסורת" כמשהו פסול לפי הדת והמסורת עצמם.

אף אחד פה שמתנגד למנהגים ובמקרה הזה לברית רוצה לשנוא את היהדות או את האיסלאם או כול דת אחרת שעושה זאת, אלא להסביר שכן יש טעות במסורת, והגיע הזמן לוותר עליה, לטובת הדורות הבאים.
ישן 28-06-2012, 12:22
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 357 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "שוב הודעות פה עיצבנו אותי,..."

LOL הגיון!
הביאו לך פה כמה עובדות מדעיות, שפרט לעובדה שמזיק זה לא- ייתכן וזה אפילו בריא יותר.

1. "פגיעה פיזית"- אתה מוזמן לספק נתונים. ע"פ מעריב, כאמור, כ 50 סיבוכים על כ20000 פרוצדורות. סביר להניח שברוב המקרים מדובר במישהו חאפר. מסקנה? לא נותנים לחאפרים להתקרב לאברי מין עם איזמל.

2. "פגיעה פסיכולוגית"- שוב, משעשע. אני לא סובל משום פגיעה פסיכולוגית בעקבות המילה שלי. אולי זה קשור לעובדה שעברתי אותה דווקא בגיל 8 ימים ולא 18 שנים.
אתה אולי כן, אבל במחשבה שנייה יכול מאוד להיות שאתה סתם משליך את השנאה הזועמת שלך על כל דבר שטיפה מריח מדת.

3. שוב- כמה מקרים בשנה? רצוי גם להשוות לשאר הפרוצדורות הרפואיות.

4. כן כן, גם את זה כבר הפרכנו כמה פעמים באשכול. חבל שלא באמת טרחת לעקוב.

5. אה, אז הולכים על טיעונים קוסמטיים עכשיו? אז הנה הקונטרה- פין לא נימול זה אחד המראות המגעילים. מה גם שס"מ 1 זה לא מה שיבדיל בינך לבין רון ג'רמי.

אה כן, התיאורים זוועתיים. בא לך לחפש תיאור גרפי של כל פעולה רפואית אחרת ולהשוות?
סתם ככה, אולי כדי שנתחיל עם גסטרוסקופיה. או אולי משהו משולחנו של הפרוקטולוג.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-06-2012, 12:39
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 359 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "סה"כ הגבת בלעג בעד אני מציב..."

אתה משעשע.

אני לא הולך לחזור על שומדבר שאמרתי בדיון, משתי סיבות:

1) אף אחת מהן, לא משנה כמה עובדתית וברורה כשמש היא תהיה, לא תצליח לשכנע אותך- אז מה הטעם?
כאמור, בניגוד לאנשים אחרים פה, אני משוכנע שהכוח שמניע אותך בנושא הספציפי הנ"ל, הוא לא "זכותו של אדם על גופו", לא עניינים בריאותיים ולא כלום. הכוח שמניע אותך הוא השנאה היוקדת שלך לכל דבר עם ניחוח דתי/מסורתי.

לכן, הדיון אתך ספציפית, עקר מיסודו.

2) את כל הטענות שהעלת פה העלו לפנייך. חלקן נשללו מיסודן, על חלקן יש ויכוח. אתה לא טרחת אפילו לקרוא אנשים אחרים שאמרו את מה שאמרת ובוודאי שלא לקרוא את מה שענו להם, אז למה לבזבז אנרגיות על משהו שבכל מקרה לא תקרא?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-06-2012, 12:54

בתגובה להודעה מספר 360 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אתה משעשע. אני לא הולך לחזור..."

ולי נראה שיש לך גישה של : אם מישהו יאמר משהו נגד מנהג דתי אפילו שהמנהג מזיק / לא יעיל, והוכח כך מדעית, אז אני אצא נגד מי שאמר זאת אף על פי העובדות.
אלו מחשבות סגורות ולא מעוילות לאנושות ויום אחד יבוא והן יכחדו כי הן לא ישרדו מול הגישה הפתוחה של אנשים שלא כבולים בהבלים מלפני אלפי שנים.

כמו שאני אומר תמיד ההבדל בין דת לבין המדע, שהמדע מוכן להודות בטעות שלו, ללמוד ולהשתנות לפי ההווה, בעוד הדת תקועה באותה נקודה כבר אלפי שנים.
המדע ווההגיון מחפש סיבות ורואה תוצאות ושוקל מה לעשות, בעוד הדתיים מאמינים בסיפורי אגדות, בדמיויות בדיוניות ובכך שצריך לעשות את הכול בלי לחשוב, כמו בובות פלסטיק.

PORCA MISERIA !!!
ישן 28-06-2012, 13:08
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 361 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "ולי נראה שיש לך גישה של : אם..."

אמממ... לא יודעת איך לבשר לך את זה, אבל המדע והדת אינם בתחרות זה מול זה...
המדע שואל את שאלות ה"איך" ואילו הדת שואלת את שאלת ה"למה". הדת מקורה באמונה. אמונה היא לא משהו שתפריך ע"י טיעון לוגי. ואגב, יש המוני אנשים דתיים שעוסקים במדע - אין בכך סתירה.
הדת דוקא ממש לא תקועה. היא משתנה ומתאימה עצמה לעידנים מודרניים (אולי לא בצורה שנוחה לך או לי) ורבנים (במקרה היהדות, כן?) עוסקים לא מעט בשאלות של שילוב טכנולוגיה עם הדת. לא כל מה שנראה ל-ך כמפגר כי הוא קשור בדת שלבור כמוך בעניין הזה, נראה שלא משתנה (ואם היית טורח טיפה לקרוא בתחום פסיקות מאוחרות ושאלות רב אקטואליות, היית מבין כמה הטיעון הזה לא מחזיק מים). וכן, חלק מדת היא מסורת.
אחד הדברים הנפלאים בתרבות המודרנית שמאפשרת חילוניות, היא היכולת שלך לקחת מהדת מה שאתה רוצה ומה שמתאים לך, בלי להגדיר עצמך כאדם דתי. אתה יכול לבחור לא לקחת כלום, ולהשאר, לא יודעת מה, תושב העולם, בלי זהות ושורשים. אתה יכול לבחור דברים מאד מוגבלים - כמו לציין את החגים בלבד ולהשאיר קשר דק למסורת. אתה יכול גם לבחור לקחת קצת יותר - להתחתן תחת חופה, למול את בניך ולקוות שגם יעלו לתורה, לחגוג את החגים ולהנות מיום מנוחה בשבת.
אתה גם יכול ללכת עוד צעד הלאה, לקרוא לעצמך מסורתי ולשמור כשרות, לעשות קידוש בשישי ואולי אף ללכת לבי"כ בשבת.
אם אתה רוצה - אתה גם יכול ללכת הלאה ולקרוא לעצמך דתי, ולקיים מצוות, לשמור שבת, לומר "מודה אני" עם פקיחת העיניים, ליטול ידיים לפני המוציא, שאשתך תעשה הפרשת חלה ותשמור על דיני נידה וכו'
אתה מבין - יכולת הבחירה היא של כל אחד ואחד מאיתנו. איש לא מבקר אותך על בחירתך, אך מהודעותיך עולה ניחוח מאד לא נעים של ביקורת על כל מי שיש בו שמץ של אמונה ובוחר לחיות את חייו בצורה שונה ממה שבחרת אתה.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 28-06-2012, 13:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 361 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "ולי נראה שיש לך גישה של : אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Mnemosyne
ולי נראה שיש לך גישה של : אם מישהו יאמר משהו נגד מנהג דתי אפילו שהמנהג מזיק / לא יעיל, והוכח כך מדעית, אז אני אצא נגד מי שאמר זאת אף על פי העובדות.

אתה רואה, זה בדיוק מה שגורם לי להיות משועשע ממך. כי אפילו שלא קראת מילה אחת מהתגובות שלי- אתה עדיין מתעקש להגיב על ההתנהלות, כביכול, שלי.

איך אני יודע שלא קראת מילה מהתגובות שלי? ובכן, אם היית, כנראה שהיית שם לב למקורות המדעיים שסיפקתי שמגבים את עמדתי וכן להתייחסות שלי לנתונים מדעיים סותרים.
ציטוט:
כמו שאני אומר תמיד ההבדל בין דת לבין המדע, שהמדע מוכן להודות בטעות שלו, ללמוד ולהשתנות לפי ההווה, בעוד הדת תקועה באותה נקודה כבר אלפי שנים.

שוב, מצחיק ושוב- זה נובע מזה שלא קראת. אתה רואה כמה צער היית יכול למנוע מעצמך?

אני לא נגעתי במניעים דתיים ולו פעם אחת בדיון הזה, אני מדבר פה מנק' מבט מסורתית-לאומית ללא שמץ של דת.
ציטוט:
המדע ווההגיון מחפש סיבות ורואה תוצאות ושוקל מה לעשות, בעוד הדתיים מאמינים בסיפורי אגדות, בדמיויות בדיוניות ובכך שצריך לעשות את הכול בלי לחשוב, כמו בובות פלסטיק.

הייתי נעלב לו הייתי דתי.

אבל אני בעצם נעלב בגלל משהו אחר. שיש אנשים, כמוך, שזועקים על הנבערות והחשכה בה חיים אנשים מסוג מסוים, בעוד שהם בעצמם חוטאים בלא מעט חשכה...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-06-2012, 12:24
  Lord Kitchener Lord Kitchener אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.12
בתגובה להודעה מספר 357 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "שוב הודעות פה עיצבנו אותי,..."

צר לי לבשר לך, אך התגובה שלך לא מפריכה דבר. סה"כ מביעה שוב (ושוב) את הדעה הפרטית שלך.

"ההגיון אומר שברית מילה לא מועילה, להפך היא פוגעת, לכן צריך למנוע אותה.
זה שאברהם שיחק עם הבולבול וסכין חדה, והוא שיחק TRUTH OR DARE עם החברה, לא אומר שצריך להשחית אלפי ילדים אחריו."

פיי, איזה תותח. לועג לאמונות של אנשים אחרים. יפה. ואתה קורא לעצמך "נאור".

"מעבר לזה, לפי חוקי האנושות הבסיסים, זכותו של כול בן אדם לחית בגוף שלם כפי שנולד בו (נוציא את המקרים בהם צריך להתבצע ניתוח שבו מצילים את חייו של התינוק), תינוק שנולד לפני כמה ימים שלא יכול לדבר בעצמו, אבל בכול זאת יש לו זכות לשמור על הגוף שלו. נכפה עליו משהו שאולי הוא לא רוצה בו?"

אנא הפנה אותי לספר חוקי האנושות הבסיסים. נראה לי שפיספסתי אותו.

"ברית מילה כן פוגעת בתינוק בן כמה ימים:
1. פגיעה פיזית, לפעמים קורים סיבוכים ממש נוראים, ולפעמים למשך שבועות התינוק לא יכול להשתין טוב \ מקבל זיהום \ כאב מהניתוח עצמו וכו'...
5. האורך ההמוצע של הפין מתקצר בכס"מ. (וזה ידוע, תבדקו באינטרנט)
זה לא מספיק?"

מספיק? זה בעיקר קשקוש. תינוקות לא זוכרים את הטראומה הזו (ואתה יכול לשאול פה גולשים, שאני חושב שלא מעט מהם עברו ברית מילה בגיל 8 ימים). בקשר לטענות האחרות - כבר אמרו פה שכמות הסיבוכים זניחה. אם אתה כל כך מבואס מאובדן של סנטימטר (נניח) זה בעיקר מצביע על כך שאתה ממורמר בשל הגודל ההתחלתי שלך

"הינה תיאור לפעול הנוראית הזאת (מוויקי):
במילת גברים מוסרת העורלה. אצל תינוקות העורלה עדיין מחוברת לפין על ידי "גשרים" של רקמות ולכן ראשית מנותקים גשרים אלה. לאחר מכן (שלב ראשון במילת בוגרים) מהודקת העורלה על ידי מגן והעורלה מוסרת בחיתוך.

שלב זה ניתן לביצוע בטכניקות שונות, להם מותאמים סוגים שונים של מכשירים. בטכניקה היהודית המסורתית המגן הוא דיסקית מתכת שבמרכזה חריץ. המוהל מושך את העורלה מעל הפין, משחיל אותה דרך חריץ המגן, וחותכה מעליו באמצעות איזמל. חיתוך זה מותיר קרום דק הצמוד לראש הפין, ואותו המוהל בוצע בציפורנו, מפשיל לצדדים וחותך, בשלב הנקרא 'פריעה'.

זה לא נקרא עיוות? זאת השחתה של איבר מגוף תינוק." אחשלו, זה סה"כ חתיכת עור.

"כמובן שעניין הדת פה משחק הרבה, מעניין מאוד לדעת שהרבה שבטים לפני היהדות ולפני האסלאם עשו ברית מילה, באפריקה, במצרים (הפרעונים)....
הינה מוויקי:
בעת העתיקה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://bits.wikimedia.org/static-1.20wmf5/skins/common/images/magnify-clip-rtl.png]

המילה החלה להתבצע בתרבויות שונות באפריקה ובאסיה לא יאוחר מהאלף השלישי לפנה"ס, ובחינת מומיות מצריות העלתה שחלקן נימולו. הרודוטוס, היסטוריון יווני בן המאה החמישית לפנה"ס, הזכיר את המילה בספרו על דברי ימי הקולחים:‏[12]

"מכל גויי הארץ רק הקולחים והמצרים והאתיופים לבדם מלים את בשר ערלתם מימים ראשונים, והצורים והסורים היושבים בארץ פלשתים מודים בעצמם, כי קבלו את המילה מהמצרים, והסורים היושבים על נהר לתרמודון ועל נהר פרתניוס והמקדונים היושבים בקרבתם מספרים, כי קבלו זאת בקרוב מהקולחים. מכל זרע האדם רק אלה העמים לבדם נמולים, ובדבר זה, הלכו, כאשר יראה הרואה, בדרכי המצרים. אולם בדבר שני העמים, המצרים והאתיופים, אין אני יודע מי קיבל את המילה ממשנהו." הרודוטוס כותב שמטרת המילה הייתה ניקיון, אך בין החוקרים ישנם דעות שונות בעניין טעם מנהג המילה בעת העתיקה." אוקי נו? יכול להיות שהמילה שלהם זה לא כמו אצלנו (אאל"ט, אצלם לא הייתה פריעה). בנוסף, יש הבדל לא קטן בין מילה "סתם ככה" לבין מילה שנובעת מציווי דתי. אני מקווה שאתה מסוגל לתפוס את ההבדל.

"מה שאומר שיכול להיות שהרבה מנהגים בדת (לא רק היהדות) השתרבבו מתרביות שונות, תרבויות שלא מאמינות באל אחד ונביא.
והינה הוכחה לכך שהמנהג הזה הוא לא מצוות אל, אלא הרגל שנכנס לדת משום מה."

אמר המומחה הגדול.

"אף אחד פה שמתנגד למנהגים ובמקרה הזה לברית רוצה לשנוא את היהדות או את האיסלאם או כול דת אחרת שעושה זאת, אלא להסביר שכן יש טעות במסורת, והגיע הזמן לוותר עליה, לטובת הדורות הבאים"

אתה ממשיך לחזור על כך, אבל סה"כ כל הטיעונים שלך נשמעים כמו צווחות של אנטישמים / פמינסטיות טרור. תבחר מי מהקבוצות הללו אתה רוצה להיות. בנוסף, זה שאתה חושב שצריך לוותר על מסור X, זה יפה מאוד אבל ההחלטה הזו תקפה רק לגביך, כי אתה לא פונקציה בעניין.

נערך לאחרונה ע"י Lord Kitchener בתאריך 28-06-2012 בשעה 12:27.
ישן 29-06-2012, 03:08
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Mnemosyne
שוב הודעות פה עיצבנו אותי, וכמעט אי אפשר לעקוב מרוב התגובות, לכן הינה תגובתי שמפריכה את כול הטענות של מי שבעד:

ההגיון אומר שברית מילה לא מועילה, להפך היא פוגעת, לכן צריך למנוע אותה.
זה שאברהם שיחק עם הבולבול וסכין חדה, והוא שיחק TRUTH OR DARE עם החברה, לא אומר שצריך להשחית אלפי ילדים אחריו.
וזה שאתה משחק עם מקלדת ועכבר לא אמור לשכנע אף אחד (סתם תשובת משקל)

וההשואות שאתם מביאים הן ממש לא רלוונטיות, ניתוח שבו מוותרים על איבר בגוף נעשות בהסכמת החולה, הן למטרת השמירה על החיים שלו (במקרה של קטיעת איבר מזוהם וכו'..)
ומה אם שחזור שפה שסועה, אוזן חסרה, הורדת יבלות, וכתמי לידה????

מעבר לזה, לפי חוקי האנושות הבסיסים, זכותו של כול בן אדם לחית בגוף שלם כפי שנולד בו (נוציא את המקרים בהם צריך להתבצע ניתוח שבו מצילים את חייו של התינוק), תינוק שנולד לפני כמה ימים שלא יכול לדבר בעצמו, אבל בכול זאת יש לו זכות לשמור על הגוף שלו. נכפה עליו משהו שאולי הוא לא רוצה בו?
עוד אמצאה
ברית מילה כן פוגעת בתינוק בן כמה ימים:
1. פגיעה פיזית, לפעמים (נדירות מאד)קורים סיבוכים ממש נוראים, ולפעמים למשך שבועות התינוק לא יכול להשתין טוב \ מקבל זיהום \ כאב מהניתוח עצמו וכו'...
הבן שלי עבר 3 ניתוחי לב .1 בגיל 7 ימים .2בגיל חודש ו.3 בגיל 14 חודשים.
מבחינה פסיכולוגית לא נראה שיש לו בעיות
(מבחינות אחרות אולי אבל זה לא רלוונטי כי מברית מילה לא נכנסים ל3 שבועות בטיפול נמרץ נשימתי)

כך שאני לא יודע על מה הניתוח הפסיכולוגי שלך מבוסס.
:S
חבר שלי התגייר ועבר ברית מילה בגיל מבוגר יחסית (17) העיד בפני שאין הבדל משמעותי בין לפני לאחרי.(כיום הוא בן 30)
5. האורך ההמוצע של הפין מתקצר בכס"מ. (וזה ידוע, תבדקו באינטרנט)<<<<<<
זה לא מספיק?

הינה תיאור לפעול הנוראית הזאת (מוויקי):

זה לא נקרא עיוות? זאת השחתה של איבר מגוף תינוק.
בכול רספקטיבה אחרת זה היה נוראי.

כמובן שעניין הדת פה משחק הרבה, מעניין מאוד לדעת שהרבה שבטים לפני היהדות ולפני האסלאם עשו ברית מילה, באפריקה, במצרים (הפרעונים)....
הינה מוויקי:
בעת העתיקה

בציור זה לא נראה שהם סובלים והם אפילו לא שוכבים או יושבים, על כן זה נראה לי כ"אוננות"מצרית קדומה.

"מכל גויי הארץ רק הקולחים והמצרים והאתיופים לבדם מלים את בשר ערלתם מימים ראשונים, והצורים והסורים היושבים בארץ פלשתים מודים בעצמם, כי קבלו את המילה מהמצרים, והסורים היושבים על נהר לתרמודון ועל נהר פרתניוס והמקדונים היושבים בקרבתם מספרים, כי קבלו זאת בקרוב מהקולחים. מכל זרע האדם רק אלה העמים לבדם נמולים, ובדבר זה, הלכו, כאשר יראה הרואה, בדרכי המצרים. אולם בדבר שני העמים, המצרים והאתיופים, אין אני יודע מי קיבל את המילה ממשנהו." הרודוטוס כותב שמטרת המילה הייתה ניקיון, אך בין החוקרים ישנם דעות שונות בעניין טעם מנהג המילה בעת העתיקה.

מה שאומר שיכול להיות שהרבה מנהגים בדת (לא רק היהדות) השתרבבו מתרביות שונות, תרבויות שלא מאמינות באל אחד ונביא.
והינה הוכחה לכך שהמנהג הזה הוא לא מצוות אל, אלא הרגל שנכנס לדת משום מה.

מנהג כופרים? תראה איך ברגע אפשר להפוך את השולחנות ולהוציא את ההיאחזות ב"מסורת" כמשהו פסול לפי הדת והמסורת עצמם.

אף אחד פה שמתנגד למנהגים ובמקרה הזה לברית רוצה לשנוא את היהדות או את האיסלאם או כול דת אחרת שעושה זאת, אלא להסביר שכן יש טעות במסורת, והגיע הזמן לוותר עליה, לטובת הדורות הבאים.
קודם אתה מתחיל בזילזול באברהם אבינו ביצחק ובישמעאל
ועכשיו את מתחיל לספר לנו סיפורי סבתא על טעויות במסורת .
אנחנו קיבלנו מאבותינו והם מאבותיהם עד אברהם אבינו ועל כן זה נקרא מסורת שנמסרה מאב לבן.
אני לא מקבל כל מה שחוקר כלשהו מספר או ממציא הוא יכול לנתח ציור בצורה מסוימת ואני יוכל לעשות זאת להיפך, אני קבלתי מהורי דרך והם מהוריהם כבר 3000 שנים ויותר, וכך אמשיך.
היוונים והרומאים ניסו כבר קודם לבטל את מילת הזכרים, ועוד מצוות אשר הם לנו במסורה.אתה מוזמן להצתרף אליהם ולהדליק את נרות החושך בחנוכה.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 30-06-2012, 07:31
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06

לצאת נגד מנהג עתיק יומין שאינו מזיק לא יעזור לגרמניה ועדיף כבר לתת לרופאים לעשות את זה. כל עוד רופא מנתח עושה את זה זה,אין לי בעיה עם ברית מילה למרות שאני לא מבין מה זה נותן להורים או לתינוק ויש גם רופאים מנתחים שהם גם מוהלים בשביל שומרי המסורת והחרדים.
מוהלים שאינם רופאים מנתחים אסור להם לעשות ברית מילה,כי הם יכולים לעשות נזק בלתי הפיך לילד.

אם יש מנהג שהגרמנים רוצים לצאת נגדו זה מילת נשים,כי זה הרבה יותר גרוע מברית מילה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 30-06-2012, 10:40
  Alessa Alessa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.11

זה משהו בשינוי העונות, החום והלחות שגורם לדיון הזה לעלות בכל פעם מחדש, בדיוק עם אותם טיעונים?

ושוב, הטענה שמדובר בפגם בגוף שצריך לאסור, בלי להתייחס לשאר עוולות שהורים עושים לילדיהם - כמו חינוך, כפיה של מנהגים, אלימות פיזית או מילולית, הטמעת קונבנציות מיושנות או אובר-ליברליות.
אולי צריך לעשות סקר ולבדוק סטטיסטית כמה אנשים נמצאים בטיפול פסיכולוגי כי הם עברו ברית מילה ויש להם issues עם הפין שלהם וכמה נמצאים בטיפול כי ההורים שלהם חוללו נזקים חינוכיים ותרבותיים הרבה יותר גדולים.

וכן, איבר מין נימול הרבה יותר יפה. כמאמר חברה טובה שלי, אתאיסטית - "גם אני אמול את הילדים שלי, לא בגלל דת או מסורת, אלא כי זה הרבה יותר יפה".
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:29

הדף נוצר ב 0.56 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר