לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2012, 17:42
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "תרח"ט גבעתי - יוני 2012"

יופי של תמונות תודה

שאלה למי שהיה בתרגיל - ובבקשה לא לענות...

האם היו מטרות נפרדות לצלפים ונותחו הפגיעות כדי לשמר את הרמה הטובה מאליפות צה"ל ולשפרה?

תזכורת לא לענות כאן !!!

(בסופו של יום אליפות צה"ל היא בשדה מטווחים ידוע והרבה זמן לחישובים) תרגילים כאלה בהם מותקלים צלפים ע"י מנהלת התרגיל וצריכים לספק את הסחורה במתווה שאינו ידוע מראש ותחת זמן הם בי"ס אמיתי לחיים. בעבר הייתי מקדיש חלק גדול מזמני כדי לבנות את הדברים האלה... לבקש משאר הכוח לא לירות על המטרות (באחת החטיבות אף פעם לא הצלחתי) והחשוב ביותר לספור כמה כדורים נורו, מאיזה טווח כמה פגעו ומיקום הפגיעות. את סיכום התרגיל תמיד הייתי מסכם במשפט. התוצאה של היום היא הבסיס להתקדמות.... בתרגיל הבא משפרים תוצאה ! יחידות שלקחו עצמן ברצינות הפיקו המון. פעם כמילואימניק באתי לארגן תרגיל לגבעתי (שאגב חודשיים מאוחר יותר בבה"ד 3 הישן שהיה במחנה חורון, ) והם היו ממש בסדר היה להם איזה רס"ל שקראו לו מייקי שעשה שם עבודה נהדרת. (לימים מפקד ענף קליעה)

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2012, 18:10
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=roboman] ...תרח"ט מאוד..."

ציטוט:
בראייתי התייבשויות בתרגיל אינן קריטריון לקושי ואינן מצביעות על קושי - אלא על חוסר תשומת לב ומשמעת...

ואולי הפוך?
לא הייתי רץ למסקנה כזו, הוראות חר"פ ברורת מאד ולרוב ממולאות במלואן.
כל יום יוצאות הערכות מזג אוויר אזוריות ליח' והנחיות כיצד לנהוג בהתאם.

התייבשות מאופיינת בדרגות שונות וזה גם מאד אישי, לא כולם מגיבים אותו דבר.
בתרגיל מטבע הדברים המאמץ הוא רב ורציף וכמה שממנסים להילחם בהתאיידות הנוזלים באזורים בעילי עומס חום גבוה לפעמים דברים קורים.

אני מניח שרוב ה 30-40 חיילים שפונו היו במצב קל (איבוד נוזלים של עד 5% ממשקל הגוף) בכדי לשמור עליהם ולטפל בהם במוסדות רפואיים מסודרים על מנת שלא יגיעו למצב של התייבשות מהסוג המסוכן (איבוד נוזלים במשקל שלמעלה מ 10% ממשקל הגוף).

במהלך הביקורים שאני עושה ביח' השונות, בקיץ שעבר במהלך אימון שטח פתוח של יח' חי"ר, ללא הרף הגיעו בקשר התראות מזג אוויר וקודי התנהגות.
החיילים חוייבו לשתות הרבה, תוך כדי אימון אחד החיילים ממש קצת התמהמה עם התגובה שלו, המפל"ג מייד עצר את האימון ורץ אליו לבדוק שהוא בסדר, כשראה שהוא קצת איטי בתגובות שלו קרא לחובש אשר לקח אותו למקום קריר ומוצל וטיפל בו (החובש התייעץ בקשר עם רופא וקיבל הנחיות), לבסוף הבחור התאושש וחזר לאימון.
אף אחד לא לקח סיכונים, אבל במקומות עם עומס חום גבוה דברים עלולים לקרות ועדיין הצבא צריך להתאמן.

אגב, לפני כעשרים-שלושים שנה לא הייתה רגישות כזו לנושא הזה..

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 29-06-2012 בשעה 18:19.
ישן 29-06-2012, 10:37
  Evolver Evolver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.09

השבוע הכי מאתגר וקשה שהיה לי בשרות, לעלות את הר כביר ביום הראשון היה ללא ספק הדבר הכי מייאש ומייגע שיכול לקרות ללוחם, 800 מטר גובה לאורך 2 קילומטר תחת עומס חום 4-5 בלי מים בשלוקר אחרי שכבר הלכנו בלילה מעל 20 קילומטר בצירים לא פשוטים אבל תם ונגמר, ומאוד משמח לראות שהתעניינו בתרגיל בתקשורת ולא התעסקו במה גולני או צנחנים עשו השבוע למרות שזה פרט שולי.
נתן לא מעט כח במהלך השבוע כשהיו שמועות שדיברו על החיילים שהתמוטטו בחדשות כמה שזה אירוני.

אגב, התמונה עם החייל והדיסקית על המכנס, זאת מחלקת הגיל שהם אוג 11', צעירים שעלו לגדוד רק לפני שבוע וחבל שזאת התמונה שעלתה לרשת

נערך לאחרונה ע"י Evolver בתאריך 29-06-2012 בשעה 10:41.
ישן 29-06-2012, 20:45
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

האם יש שותפים לתחושה שהווסט החדש עם תיק הגב הפריק הוא למעשה ווסט הזעה שמגביר איבוד מים ומחמיר התחממות הגוף בזמן פעילות?
זו בעצם גופיית קורדורה אטומה ובלתי נושמת ולי באופן אישי זה פשוט מגביר בצורה חמורה גם התחממות וגם איבוד מים בזמן הפעילות.
ועוד שאלה- אני מקפיד להאריך את הכתפיות כך שסגירת הווסט תעביר את המשקל אל המתניים. רוב החיילים סוגרים אותו כך שיישב גבוה כמו מין חזייה, מעל האגן כשכולו תלוי רק על הכתפיים. לא חבל? מילא מי שמפרק את תיק הגב ונושא פק''ל כבד, אבל מי שלא, למה לא להעביר המשקל אל האגן ולשחרר מעמוד השדרה?
הלקח ההאישי שלי לאחר שניסיתי להשלים עם הווסט החדיש הזה הוא לחזור לאפוד החי''ר הישן, לפרק לו הכל מהגב ולהכין לו יכולת חיבור ניתוק מהיר של תיק גב בדומה לווסט החדש. כך לא אזיע באופן מוגבר וחמור כמו עם הווסט החדש. חבל לי, כי תכנון התאים בווסט מצויין כבסיס אחיד ויעיל מאוד.

האם יש עוד סובלים מהנושא?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 29-06-2012, 21:01
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "ראשית, אין כמעט חיילים שלא..."

דוקא בזה אני חולק עליך. אני פשוט סוחב איתי עוד חולצה ועוד גופייהמקופלות קומפקטי, משום שרוב הבדים הנושמים והמנדפים הם סינתטיים ויגרמו לפציעות זוועתיות ונוראיות לשיקום ברגע שייחשפו לאש משריפה או פיצוץ. האמריקאים למדו את זה ונדמה לי שאפילו הופיע משהו בעניין בפורום כאן.
נדמה לי שהכותנה הכי פחות נוראית לעור האנושי בתנאי מאמץ ואין-מקלחת למשך ימים שהאזור שלנו יודע להציע.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 29-06-2012, 21:51
  Meirson Meirson אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "האם יש שותפים לתחושה שהווסט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
האם יש שותפים לתחושה שהווסט החדש עם תיק הגב הפריק הוא למעשה ווסט הזעה שמגביר איבוד מים ומחמיר התחממות הגוף בזמן פעילות?
זו בעצם גופיית קורדורה אטומה ובלתי נושמת ולי באופן אישי זה פשוט מגביר בצורה חמורה גם התחממות וגם איבוד מים בזמן הפעילות.
ועוד שאלה- אני מקפיד להאריך את הכתפיות כך שסגירת הווסט תעביר את המשקל אל המתניים. רוב החיילים סוגרים אותו כך שיישב גבוה כמו מין חזייה, מעל האגן כשכולו תלוי רק על הכתפיים. לא חבל? מילא מי שמפרק את תיק הגב ונושא פק''ל כבד, אבל מי שלא, למה לא להעביר המשקל אל האגן ולשחרר מעמוד השדרה?
הלקח ההאישי שלי לאחר שניסיתי להשלים עם הווסט החדיש הזה הוא לחזור לאפוד החי''ר הישן, לפרק לו הכל מהגב ולהכין לו יכולת חיבור ניתוק מהיר של תיק גב בדומה לווסט החדש. כך לא אזיע באופן מוגבר וחמור כמו עם הווסט החדש. חבל לי, כי תכנון התאים בווסט מצויין כבסיס אחיד ויעיל מאוד.

האם יש עוד סובלים מהנושא?

עדיף לשים את הווסט גבוהה כדי שיהיה מקום לרצועת המותן של התיק לאו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:00

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר