לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2012, 09:20
  derey22 derey22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
פרוטוקול SPI

קודם כל שלום לכלום.
בעזרת הארדויאנו שלי אני מנסה לכתוב ספרייה שכותבת או קוראת מכרטיס SD.
אני בכוונה מנסה לממש את זה בעצמי כי אני מאמין שאם אני עושה הכל בעצמי אני מבין.

אז אני מכיר את ארבעת ההדקים שבפרוטוקל הSPI ואת תפקידם. אני רוצה לשאול כמה שאלות:
1) האם SCK צריך להיות מופעל תמיד?
2) כאשר הSS / CS מקבל HIGH ה-Slave נחשב לפעיל או דווקא למכובה? התבלבלתי כי קראתי במקום מסוים ככה ובמקום שני אחרת.
3)מהו טווח התדרים שבו הארדואינו והכרטיס SD עובדים? אני מאמין שיש טווח רחב שבחלקו גם הארדויאנו תומך וגם כרטיס הSD.
4)שאלה שקשורה לתדרים:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://img96.imageshack.us/img96/944/20500110.png]

Uploaded with ImageShack.us
האם התדר בתמונה הנ"ל הוא 5 הרץ?
5)בארדויאנו שלי יש X יציאות PWM, האם ע"י הוצאת HIGH/LOW בתדר מסויים ביציאה שהיא לא PWM אני בעצם יקבל את אותו האפקט? ניסתי זאת על לד והוא ואכן זה הצליח. מה שאני מנסה לשאול פה: אז מה ההבדל בעצם?

אם מישהו ממכם מכיר מקורות מידע טובים שאתם ממליצים עליהם ללמוד מהם את נושא הSPI, אשמח אם תשתפו אותי.
עריכה: אין לי בעיה עם מקורות באנגלית.

מצטער על כמות השאלות, פשוט אין לי את מי לשאול את הדברים האלו חוץ ממכם.
תודה רבה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2012, 21:52
  FSK FSK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי derey22 שמתחילה ב "פרוטוקול SPI"

4. כן זה PWM בתדר 5 הרץ. בעל דיוטי סייקל של 50%.

5. לטעמי ( סורי אני לא סגור על זה לגמרי) ברגע שאתה נותן לפין "PWM" ערך הוא יתן את הפולסים בצורה מחזורית.ואח"כ אתה פנוי לפקודות אחרות. בעוד שלפין רגיל, אתה כל הזמן צריך לשחק למעלה למטה ואתה לא יכול לעשות שום דבר אחר.

3. תווך תדרים, של מי ? של מה.. אגב רק שתדע ששינוי פין מ היי ל לאו, (בארדיו בשפת "C" לוקח הרבה זמן ! לטעמי משהו כמו 60 מחזורי שעון ( קלוקים). אבל ניתן לשלב קוד אסמבלר ולעשות זאת במחזור אחד,גג שתיים.או אפילו לשנות כמה פינים בוא זמנית..מה שבשפת "C" ארדיוני לא ניתן לעשות.

2. עוד פעם אני לא סגור על זה לגמרי, אבל מה שקובע כאן, זה מול איזה רכיב אתה מדבר. תסתכל מה רשום בדף מפרט של הרכיב שאתה מנסה להפעיל.
ישן 29-06-2012, 23:44
  סיגמא דלתא סיגמא דלתא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.11
עוד תשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי derey22 שמתחילה ב "פרוטוקול SPI"

כמו שאמר ELIM, מצב ה SS/CSB תלוי ברכיב. לרוב בSPI הוא יהיה ACTIVE LOW, כלומר מתח נמוך בקו יפעיל את ה SLAVE.

לענ"ד תדר העבודה בSPI לא קריטי, כלומר יש תדר מקסימלי שהמעבד יכול להחליף מצבים בפורט אבל אין תדר מינימלי (השעון של הMASTER הוא היחיד שרלוונטי ובצד הSLAVE יש מכונת מצבים שמקבלת את הנתונים).

אם תשתמש באפיק SPI מובנה בבקר, הוא יוציא לך אות שעון מתוך מתנד פנימי.
אם תשתמש ביציאות דיגיטליות ע"י BIT-BANGING, תצטרך להוציא אות שעון בעצמך.

אם תצטרך עזרה במימוש אפיק SPI ע"י BIT-BANGING, אשמח לעזור. דוגמאות ב-C תוכל למצוא בחיפוש בגוגל.

ישן 30-06-2012, 15:36
  derey22 derey22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סיגמא דלתא שמתחילה ב "עוד תשובות"

תודה רבה לכם, בניתי קוד (נעזרתי גם באינטרנט) שאמור לשלוח/לקבל מידע מהslave.
אין לי דרך לדעת אם מיממשתי את הפרוטוקול כמו שצריך מפני שאני לא יכול לבנות מחלקה שמטפלת בכרטיסי SD כשהיא נשענת על המחלקה SPI שלא בטוח עובדת.
אשמח לעזרה

קוד:
class SPI { private: unsigned char MOSI, MISO, SCK, CS; void CS_Enable() { digitalWrite(this->CS, HIGH); } void CS_Disable() { digitalWrite(this->CS, LOW); } public: SPI(unsigned char MOSI, unsigned char MISO, unsigned char SCK, unsigned char CS) { this->MOSI = MOSI; this->MISO = MISO; this->SCK = SCK; this->CS = CS; pinMode(MOSI, OUTPUT); pinMode(MISO, INPUT); pinMode(SCK, OUTPUT); pinMode(CS, OUTPUT); } void sendData(unsigned data) { unsigned char MSB = 0x80; /*Send data from MSB to LSB. 0x80 = 10000000b. */ unsigned char i = 0; /*Loops. */ CS_Disable(); /*Activates the slave. When CS is low, the slave work. */ for (i = 0; i < 8; ++i) { if ((data & 0x80) == 0x80) { digitalWrite(this->MOSI, HIGH); } else { digitalWrite(this->MOSI, LOW); } /*Send a clock pulse.*/ digitalWrite(this->SCK, HIGH); digitalWrite(this->SCK, LOW); data = data << 1; } CS_Enable(); /*Turns off the slave. */ } unsigned char receiveData() { unsigned char MSB = 0x80; /*Receive data from MSB to LSB. 0x80 = 10000000b. */ unsigned char data = 0; unsigned char i = 0; /*Loops. */ CS_Disable(); /*Activates the slave. When CS is low, the slave work. */ for (i = 0; i < 8; ++i) { /*Clock signal start. */ digitalWrite(this->SCK, HIGH); if (digitalRead(this->MISO) == HIGH) { data += MSB; } MSB = MSB >> 1; /*Clock signal end. */ digitalWrite(this->SCK, LOW); } CS_Enable(); /*Turns off the slave. */ return data; } }; SPI tmp(2, 5, 4, 3); void setup() { Serial.begin(9600); } void loop() { tmp.sendData(0x40); Serial.println(tmp.receiveData()); }
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:17

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר