לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2012, 09:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "נשמה מאוד גובה לטעמי שכן לרוב..."

לפני חוק המילואים היה מדובר בכ-330 ש"ח ליום. המחיר הזה עלה לאחר מכן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2012, 12:58
  moshl moshl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.12
ביחידה בה אני משרת במילואים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "צה"ל לא מאומן - יותר טוב ממלחמת לבנון 2 - עדין לא ברמה נאותה, סימוכין: הארץ"

לא נורה כדור כבר יותר משנה וחצי.....(וגם אז זה היה במשורה וכחלק מאימון לבט"ש)
התחליף של סימולטורים במקום ירי הוא גרוע (לעניות דעתי) הוא צריך לבוא כתוסף ולא כתחליף....הוא לא מתרגל אותך על המון דברים חשובים שאני אישית לא כל כך זוכר מהשירות הצבאי ....

נוצר מצב שאנחנו עושים המון תרגילים "על יבש" וכמעט אפס תרגילים ב"רטוב"

השאלה זה האם זה באמת מה שגרם ל"כישלון" במלחמת לבנון השנייה (יש אנשים שיחלקו על המינוח כולל אני)
לעניות דעתי הבעיה הייתה יותר בדרגים הגבוהים מאשר בדרג השדה ..פשוט לא החליטו מה רוצים לעשות....מישיבה באלמנה בתוך בית אתה יכול להוריד הרבה חמושים אבל לא תגרום לקריסה של האויב והמערך שלו בזמן סביר ....
כמו כן צריך להפנים שבמלחמה יהרגו אנשים ולא להתייחס לזה כגורם המכריע בקבלת ההחלטות..הכי בטוח לשבת בבית בממ"ד ולספוג..אבל לא מנצחים ככה מלחמה...
קטונתי אבל לעניות דעתי אם היו נותנים פקודה שמגיעים לליטאני תוך X זמן יהיה המחיר אשר יהיה צה"ל היה מגיע לליטני למרות חוסר האימון הבלאגאן בימ"חים וכ"ו...
ישן 29-06-2012, 13:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "צה"ל לא מאומן - יותר טוב ממלחמת לבנון 2 - עדין לא ברמה נאותה, סימוכין: הארץ"

אין פה שום דבר שלא כתבנו בפורום במשך השנים האחרונות, לפני ואחרי 2006. למעשה מדובר בתמצות עשרות אשכולות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-06-2012, 13:12
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03

אהבתי במיוחד את המחיר של התותח המתנייע "מנתץ"

ובנימה יותר רצינית: המחירים של אמצעי הלחימה והתחמושת יקרים, יקרים מאוד אפילו. זו אחת הסיבות לטענה שאני טוען שיש לפתח אמצעי לחימה שהם לא רק שיא הטכנולוגייה אך עולים מחירים אסטרונומיים, דבר שמגביל את השימוש בהם, אם לא בקרב אז בטח באימונים, ולפתח אמצעי לחימה יעילים אך זולים יותר. דוגמה: פגז ה"חצב" שעולה חצי ממחיר ה"כלנית". לפעמים צריך לחשוב על פתרונות פשוטים יותר ולא רק על הפיתרון הכי מתוחכם שמערב הכי הרבה היי-טק.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 29-06-2012, 20:44
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
המאמר לא מקרי - יום לאחר קריאת פישר לקצץ בבטחון

יש איזה מן רפלקס מותנה בשיח הכלכלי: יש לקצץ בבטחון - מן ברירת מחדל קלה - זכר לימים בהם הבטחון היה החלק הארי של התקציב.

פישר יצא אתמול בקריאה ברורה וחד משמעית - אין לאפשר גרעון 3% בתחילת השנה הכלכלית ויש לקצץ בבטחון. http://www.israelhayom.co.il/site/n...tter=29.06.2012

מאוד מעניין אותי מה גורם לאדם כמו פישר את היכולת לטעון (ברמז) כי יש לקצץ בבטחון? איזה מידע וניסיון בתחום יש לו? הדבר דומה לכך שאני אומר שיש לבצע מעקף בשריר הלב למעלה למטה ולא באלכסון ללא הכשרה וניסיון רפואי. ובכלל פקידי האוצר עושה רושם שמבינים בהכל - מבריאות ועד בטחון פנים ועד חקלאות והתפלת מים. למה להחזיק פקולטות לכל השאר אם לאחר 3 או 5 שנים במחלקה לכלכלה ביכולתו של מנדיהו לנהל כל דבר ועניין.

חמור מאוד שאנחנו מגיעים למצב שבמצרים איש אחים מוסלמים כנשיא ולרשותו וצבא אמריקאי גדול - בזמן שע"פ הכתבה השיריון הישראלי לא מתורגל מספיק. מה ציפו אצלינו? טלפון מקהיר - יש לכם שנה להחזיר כשירות?

האם משהו במטכ"ל חושב שיש באפשרותו לחזות שינויים גאו-פוליטיים כך שבהחלטה של רגע הוא ישלים פערים שנים?

אני פשוט לא מבין כיצד ארגון כמו צה"ל מאפשר תת אימון של יחידות אש עקריות?

ברור שמטרת הכתבה היא לשדר: אי אפשר לקצץ ואפילו אנחנו צריכים תוספת.

כשבונים תכנון רב שנתי למעבר לרכש ותחזוקת מערכות היתכן כי משהו לא תקצב אימון יחידות או מלאי דלקים ותחמושת?
ישן 29-06-2012, 21:00

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "המאמר לא מקרי - יום לאחר קריאת פישר לקצץ בבטחון"

שמעתי הסבר בהרצאה של בוגי יעלון למה בדרך כלל מקצצים בעיקר באימונים: אם תקצץ בפיתוח ורכישת אמל"ח, תצטרך לשלם פיצויים לקבלנים ולחברות המפתחות על ביטול חוזה, ובכל מקרה את החיסכון תראה רק בשנה שאחרי כן אם לא מאוחר יותר, באופן דומה - גם פיטורים המוניים של אנשי קבע יעלו בשנה הנקובה כספי פיצויים רבים, ויחסכו, אם בכלל, רק בשנת התקציב הבאה, אבל מאחר שהאוצר דורש מצה"ל קיצוץ מיידי וחיסכון בשנת התקציב הנקובה הפיתרון היחידי של הרמטכ"ל והיועץ הכלכלי לרמטכ"ל הוא לקצץ באימונים: רק שם הקיצוץ מביא לחיסכון מיידי שרואים בדו"ח התקציב של השנה הנוכחית. זה ההיגיון הכלכלי מאחורי קיצוץ האימונים, דבר שההיגיון הצבאי מאחוריו מוטל בספק, בלשון המעטה.
דף ה-D9 של MathKnight

נערך לאחרונה ע"י ArmouredDov_D9 בתאריך 29-06-2012 בשעה 21:18.
ישן 30-06-2012, 08:34
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

משיב
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "שמעתי הסבר בהרצאה של בוגי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
שמעתי הסבר בהרצאה של בוגי יעלון למה בדרך כלל מקצצים בעיקר באימונים: אם תקצץ בפיתוח ורכישת אמל"ח, תצטרך לשלם פיצויים לקבלנים ולחברות המפתחות על ביטול חוזה, ובכל מקרה את החיסכון תראה רק בשנה שאחרי כן אם לא מאוחר יותר, באופן דומה - גם פיטורים המוניים של אנשי קבע יעלו בשנה הנקובה כספי פיצויים רבים, ויחסכו, אם בכלל, רק בשנת התקציב הבאה, אבל מאחר שהאוצר דורש מצה"ל קיצוץ מיידי וחיסכון בשנת התקציב הנקובה הפיתרון היחידי של הרמטכ"ל והיועץ הכלכלי לרמטכ"ל הוא לקצץ באימונים: רק שם הקיצוץ מביא לחיסכון מיידי שרואים בדו"ח התקציב של השנה הנוכחית. זה ההיגיון הכלכלי מאחורי קיצוץ האימונים, דבר שההיגיון הצבאי מאחוריו מוטל בספק, בלשון המעטה.

מה שאתה מספר הוא הגיוני ואף סביר, מאידך גיסא, כל תכנון חייב להכיל דרגות חופש
אני הייתי מצפה שתקציב הבטחון ישלם משכורות שוטפות, תחזוקה שוטפת של מערכות, מלאי חלפים, דלקים, תחמושת בכמות מספקת לכל תרחיש סביר, עלות רכש ופתוח של מערכות חדשות + קופה של רזרבות למקרים לא מתוכננים

גם אם הגעת למצב שקצצת באימוני שיריון יקרים בשנה מסוימת המסקנה המתבקשת היא שבשנה שלאחר מכן אתה חייב להתחיל את התקצוב באימוני החסר של יחידת סדיר - לקיחה בחשבון מתי הם משתחררים. בדיוק כפי שהייתי לוקח את הרכב שלי לטפול מאוחר אם פספסתי ב- 2000 ק"מ ולא מחכה לטיפול הבא.

גם מפספסים אמון בזמן המערכת תמשיך להתנהל, אי אפשר לעשות זאת לתקופה ארוכה מדי. בתקופה של מלחמה דוגמאת מה שהיה כאן ב- 2000 עד 2004 היה נכון להוריד היקף אימונים על מנת להתמודד עם מלחמה בבית - כשהמצב השתפר הן בהיבט הצבאי והן הכלכלי היה נכון לאמן את הכוחות לפני כל דבר אחר.

לגבי פתוח מערכות, הואיל וזמן פתוח הוא לפעמים עשור אין הגיון לעצור ולחדש פעילות פתוח כי לדבר משמעות כספית אדירה. אי אפשר לבצע on and off כי הדבר גורם לנזק.

הדבר מדגיש ביתר שאת את הצורך בתקצוב מקדים של אימונים ומלאיים.

שתהינה לך המערכות הטובות ביותר כשלא יהיה לך דלק לטנקים או צוותים להשתמש בהם עוד מערכת או פחות מערכת אלקטרואופטית לא תפתור את הבעיה.

ישן 30-06-2012, 01:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "המאמר לא מקרי - יום לאחר קריאת פישר לקצץ בבטחון"

מיד לאחר מלחמת העצמאות, תקציב הבטחון קוצץ באכזריות, למרות שהאיום על המדינה גדול בצורה משמעותית מאשר היום. הצבא משרת מדינה, ולא ההיפך.

ישן 30-06-2012, 09:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "ומה היה יחס התקציב של תקציב הבטחון ב- 1949 מתקציב המדינה?"

זה לא משנה. התקציב הזה הקריב את הבטחון האזרחי (זוכר פידאיון? הסתננויות? אי אפשר להסתובב בלילה), לא בשביל שבן גוריון ולהקתו יבריחו דולרים לחו"ל, אלא מתוך הבנה שמדינה מתקיימת מתוך כלכלה יצרנית.

ישן 30-06-2012, 10:18
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה לא משנה. התקציב הזה הקריב..."

https://2012-uploaded.fresh.co.il/2...30/29747949.ppt

מכובדיי ביטיס, אבקשך להסתכל על אופן חלוקת תקציב המדינה בראיה רב עשורית.
מה שניבט מהנתונים הוא הוצאה של כ- 35% מתקציב המדינה בתקופת יומה"כ 1973, ירידה לאזור ה- 20% בתקופת מלחמת לבנון I, ירידה אל מתחת ל- 10% עד מלחמת לבנון II, הגרדיאנט של הירידה חד ורב שנתי. , עליה קלה בשנה שלאחר מכן והמשך ירידה.

התקציב אינו קטן אלא מדינת ישראל גדלה דמוגראפית (גדול אוכלוסין רב שנתי ויציב + תגבור של יהדות חו"ל מינוס הגירה לחו"ל), היא מייצרת יותר, היא יותר טכנולוגית ואני לא מקבל את הנתון שכבמצרים נשיא אחים מוסלמים, לרשותו צבא אמריקאי מצוייד עד השינים וחיילים במיליונים - ע"פ המאמר יחידות השיריון וחלק מההח"יר שאינו מובחר אינם מאומנים כמו שצריך שחייבים לקצץ בבטחון אל מתחת ל- 7% מהתוצר בכל מחיר.

תקן אותי אני אני טועה אבל החלטה של לאמן היום את יחידות הטנקים במי"ל תתן תוצאה רק בעוד שנה או שנתיים - ולכן בעת הזאת חייבת לבוא החלטה מבלי לפגוע בכל השאר שיש לתקצב זאת ואם לא מתקציב 2012 אז לכל המאוחר מתקציב 2013. אני מבין שטנק שותה סולר כמו גמל צמא, החלפים יקרים והתחמושת יקרה אבל אם יש לך הטנקים שיהיו שמישים ומצויידים והצוותים מאומנים. בתרחיש של מלחמה במצרים אני לא רואה איך ניתן לעשות זאת ללא שיריון בהיקף משמעותי + חיל אוויר.

ממזרח לנו ברדק בסוריה, אף אחד לא מבטיח לנו מה הולך לקרות שם בעוד שנה - הברדק הזה יכול לגלוש מהר מאוד לגבולינו.

ואגב, עוד כמה נתונים כלכלים:

אם תשים לhttps://2012-uploaded.fresh.co.il/2...30/14449516.ppt

הרי במדינת ישראל ההוצאה על ריבית יורדת רב שנתית גם בשל החזר חובות בקצב גבוה מיתר העולם המערבי וכן בשל ירידת הריביות בעולם (כשהחוב של יפן וארה"ב גבוה מאוד הדרך היחידה להתמודד איתו היא הורדת הריבית, פחות המטבע, הפנית משאבים של חברות פנסיה לקניה של חוב והון של תאגידים - הרי מ- 2% שנתי לא ניתן לבנות פנסיה לעובד אלא הפניה של חלק לחוב שאינו ממשלתי).

אם תשים לב, מאז שנות ה- 70 כמות החוקרים באוניברסיטאות היא יורדת ביחס לכמות אוכלוסין - בהבט זה אני בהחלט מבין את החלטתה של מדינת ישראל לפתוח אוניברסיטה מחקרית נוספת באריאל - דבר שבתקווה יעצור את זרם בוגרי ה- P.Hd שמדינת ישראל מכשירה והמונים מהם עוזבים עם משפחותיהם לאוניברסיטאות ארה"ב.

כל הדברים הללו חשובים, ואני מבין את ההחלטה לתת שכר טוב יותר לרופאים צעירים - אבל האם כרפלקס מותנה במשרד האוצר חייבים לשנן: לקצץ בבטחון? האם בתקופת זמן שאולי יהיה משהו באירן, נשיא אחים מוסלמים במצרים נכון לקצץ בבטחון כשמשמעות הדבר פגיעה באימונים?
ישן 30-06-2012, 10:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
https://2012-uploaded.fresh.co.il/2...30/29747949.ppt

מכובדיי ביטיס, אבקשך להסתכל על אופן חלוקת תקציב המדינה בראיה רב עשורית.
מה שניבט מהנתונים הוא הוצאה של כ- 35% מתקציב המדינה בתקופת יומה"כ 1973, ירידה לאזור ה- 20% בתקופת מלחמת לבנון I, ירידה אל מתחת ל- 10% עד מלחמת לבנון II, הגרדיאנט של הירידה חד ורב שנתי. , עליה קלה בשנה שלאחר מכן והמשך ירידה.

כדאי להסתכל על כל הגרף. לא חכמה לקחת את התקופה בה ההוצאה על הבטחון יצאה מכל פרופורציה.
https://2012-uploaded.fresh.co.il/2...30/91589823.pdf
שים לב מה היתה ההוצאה על הבטחון לפני ששת הימים... אי לכך, המסקנה שהסקת לא רלוונטית לטעמי

התקציב אינו קטן אלא מדינת ישראל גדלה דמוגראפית (גדול אוכלוסין רב שנתי ויציב + תגבור של יהדות חו"ל מינוס הגירה לחו"ל), היא מייצרת יותר, היא יותר טכנולוגית ואני לא מקבל את הנתון שכבמצרים נשיא אחים מוסלמים, לרשותו צבא אמריקאי מצוייד עד השינים וחיילים במיליונים - ע"פ המאמר יחידות השיריון וחלק מההח"יר שאינו מובחר אינם מאומנים כמו שצריך שחייבים לקצץ בבטחון אל מתחת ל- 7% מהתוצר בכל מחיר.

תקן אותי אני אני טועה אבל החלטה של לאמן היום את יחידות הטנקים במי"ל תתן תוצאה רק בעוד שנה או שנתיים -
לפחות 5 שנים
ולכן בעת הזאת חייבת לבוא החלטה מבלי לפגוע בכל השאר שיש לתקצב זאת ואם לא מתקציב 2012 אז לכל המאוחר מתקציב 2013. אני מבין שטנק שותה סולר כמו גמל צמא, החלפים יקרים והתחמושת יקרה אבל אם יש לך הטנקים שיהיו שמישים ומצויידים והצוותים מאומנים. בתרחיש של מלחמה במצרים אני לא רואה איך ניתן לעשות זאת ללא שיריון בהיקף משמעותי + חיל אוויר.
זה עדיין לא אומר שהיקף הכוח כיום הוא ריאלי או רלוונטי

ממזרח לנו ברדק בסוריה, אף אחד לא מבטיח לנו מה הולך לקרות שם בעוד שנה - הברדק הזה יכול לגלוש מהר מאוד לגבולינו.

ואגב, עוד כמה נתונים כלכלים:

אם תשים לhttps://2012-uploaded.fresh.co.il/2...30/14449516.ppt

הרי במדינת ישראל ההוצאה על ריבית יורדת רב שנתית גם בשל החזר חובות בקצב גבוה מיתר העולם המערבי וכן בשל ירידת הריביות בעולם (כשהחוב של יפן וארה"ב גבוה מאוד הדרך היחידה להתמודד איתו היא הורדת הריבית, פחות המטבע, הפנית משאבים של חברות פנסיה לקניה של חוב והון של תאגידים - הרי מ- 2% שנתי לא ניתן לבנות פנסיה לעובד אלא הפניה של חלק לחוב שאינו ממשלתי).
סבבה
אם תשים לב, מאז שנות ה- 70 כמות החוקרים באוניברסיטאות היא יורדת ביחס לכמות אוכלוסין - בהבט זה אני בהחלט מבין את החלטתה של מדינת ישראל לפתוח אוניברסיטה מחקרית נוספת באריאל - דבר שבתקווה יעצור את זרם בוגרי ה- P.Hd שמדינת ישראל מכשירה והמונים מהם עוזבים עם משפחותיהם לאוניברסיטאות ארה"ב.
בריחת המוחות לא מתרחשת בגלל שאין עוד אוניברסיטה, היא מתרחשת בגלל שאין תקציבי מחקר! פתיחת אוניברסיטה נוספת לא תגרום להופעת כסף יש מאין - צריך עוד תקציב לחוקרים הקיימים, לפני שתביא עוד
כל הדברים הללו חשובים, ואני מבין את ההחלטה לתת שכר טוב יותר לרופאים צעירים - אבל האם כרפלקס מותנה במשרד האוצר חייבים לשנן: לקצץ בבטחון? האם בתקופת זמן שאולי יהיה משהו באירן, נשיא אחים מוסלמים במצרים נכון לקצץ בבטחון כשמשמעות הדבר פגיעה באימונים?

תקציב הבטחון נועד לשרת את מדינת ישראל. הבעיה של הצבא היא בדיוק תוצר הטיעון שלך לגבי האוניברסיטאות - אתה פותח אוניברסיטה אם אין כסף למחקר באלה הקיימות? תפתח עוד חטיבת שריון שתותחן בחטיבות הקיימות לא יורה מספיק?
הבעיה המוצגת במאמר היא תוצר של צבא שהוא גדול על תקציבו. אם אתה רוצה כשירות, אתה צריך - קודם כל להגדיר אותה, ואח"כ לבדוק כמה מסגרות אפשר להחזיק בכשירות הנדרשת.

ישן 30-06-2012, 11:10
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

משיב
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "..."

ביטיס, למעשה אני אנתח את אשר אתה אומר:

1) תקציב הבטחון קטן מדי על הצבא - ולכן אתה מציע להקטין את הצבא ולאמן כמו שצריך את מה שיש: הגיוני.

על כן, הייתי מצפה לאימון ביתר של מערכים חדשים דוגמאת המרכבה 3-4, החזקת מלאים ותחמושת בהתאם ואימון ברמה נאותה של הצוותים בסדיר ובמילואים.

תחזוקת הקיים של המרכבה 2 לרבות אימונים.

תחזוקה במינימום של מערך המג"ח, אימון מינימאלי של צוותים תוך התבססות על ידע שנרכש בעבר ע"י צוותי המילואים.

האם המסקנה מהאמון לעייל היא הקטנת חיל השיריון הישראלי והגדלה של המערך הארטילרי (חל'קו מיושן בתחזוקה מינימלית) וחלקו מתקדם דוגמאת ארטילריה ארוכת טווח, הגדלת החרמ"ש, ובעיקר חיל רגלים על מנת להתאים ללוחמה בשטח בנוי?

האם זה אפשרי מול מה שמתפתח מדרום מערב לנו? האם משהו בסיני יכול להיות לא משוריין בעיקרו?

2) אמון של יחידות לוחמות יקח משהו כמו 5 שנים עד שנתחיל לראות תוצאות - אם כך, מה ההגיון להקטין את האימונים השנתיים בסדיר - מבלי שכל יחידה מאומנת בסדיר כמו שצריך - כל מה שלא יעשה בסדיר יהיה יקר יותר לאחר מכן במילואים. אני מוכן לקבל דילוג של אימונים שנתיים - הייתי מצפה לפצוי בשנה שלאחר מכן של כוחות הסדיר - לשנה הבאה זה הדבר הראשון שצריך להיות מתוקצב.

3) אוניברסיטאות, באריאל כבר קיים מתקן, יש בו את פעילות תואר ראשון ושני, ההבדל בין אוניברסיטה למכללה הוא כמות החוקרים והפעילות המחקרית שמבוצעת באותו מוסד. משמעות ההחלטה להסב את המרכז האוניברסיטאי לאוניברסיטה היא הגדלה של מאות תקני חוקר, קליטה של סגל חדש, בניית מעבדות - אין שום משמעות להקים אוניברסיטה נוספת אם לא יקרה מה שתארתי - אני מצפה לקליטה של מאות חוקרים, פתיחת מעבדות מתקדמות, קליטה של מדענים ישראלים לשעבר באוניברסיטה - ומבחינתי אין שום הבדל אם העשיה המחקרית תעשה באוניברסיטת ת"א או באוניברסיטה באריאל. האוניברסיטאות הקיימות יכולות לשמש וצריכות לשמש כמקור ממנו יגיעו בעשור הקרוב מאות חוקרים אל האוניברסיטה החדשה.
ישן 30-06-2012, 11:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "משיב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
על כן, הייתי מצפה לאימון ביתר של מערכים חדשים דוגמאת המרכבה 3-4, החזקת מלאים ותחמושת בהתאם ואימון ברמה נאותה של הצוותים בסדיר ובמילואים.

תחזוקת הקיים של המרכבה 2 לרבות אימונים.

תחזוקה במינימום של מערך המג"ח, אימון מינימאלי של צוותים תוך התבססות על ידע שנרכש בעבר ע"י צוותי המילואים.
ובכמה מסגרות מדובר? כמה תחסוך על הקיים? מה עדיף, מעיל רוח או כשירות?

האם המסקנה מהאמון לעייל היא הקטנת חיל השיריון הישראלי והגדלה של המערך הארטילרי (חל'קו מיושן בתחזוקה מינימלית) וחלקו מתקדם דוגמאת ארטילריה ארוכת טווח, הגדלת החרמ"ש, ובעיקר חיל רגלים על מנת להתאים ללוחמה בשטח בנוי?
לא, המסקנה היא לקבוע כשירויות, מה נדרש בשביל לעמוד בהן וכמה יחידות ניתן להחזיק.

האם זה אפשרי מול מה שמתפתח מדרום מערב לנו? האם משהו בסיני יכול להיות לא משוריין בעיקרו?
אז מה? אני לא אומר לבטל את חיל השריון או כל חיל אחר. אני אומר להחזיק סד"כ מתאים. צבא ארה"ב התחבט בצורה עניינית משנות ה-70 בבעיה הזו בדיוק: איך בונים כוח צבאי שנמצא בנחיתות מספרית בולטת, ובשוויון טכנולוגי, בכדי שינצח מלחמה. 2 חטיבות שריון ברמת כשירות גבוהה יקחו 2 אוגדות ברמת כשירות בסיסית

2) אם כך, מה ההגיון להקטין את האימונים השנתיים בסדיר - מבלי שכל יחידה מאומנת בסדיר כמו שצריך - כל מה שלא יעשה בסדיר יהיה יקר יותר לאחר מכן במילואים. אני מוכן לקבל דילוג של אימונים שנתיים - הייתי מצפה לפצוי בשנה שלאחר מכן של כוחות הסדיר - לשנה הבאה זה הדבר הראשון שצריך להיות מתוקצב.
אני מסכים, אין הגיון

3) אוניברסיטאות, באריאל כבר קיים מתקן, יש בו את פעילות תואר ראשון ושני, ההבדל בין אוניברסיטה למכללה הוא כמות החוקרים והפעילות המחקרית שמבוצעת באותו מוסד. משמעות ההחלטה להסב את המרכז האוניברסיטאי לאוניברסיטה היא הגדלה של מאות תקני חוקר, קליטה של סגל חדש, בניית מעבדות - אין שום משמעות להקים אוניברסיטה נוספת אם לא יקרה מה שתארתי - אני מצפה לקליטה של מאות חוקרים, פתיחת מעבדות מתקדמות, קליטה של מדענים ישראלים לשעבר באוניברסיטה - ומבחינתי אין שום הבדל אם העשיה המחקרית תעשה באוניברסיטת ת"א או באוניברסיטה באריאל. האוניברסיטאות הקיימות יכולות לשמש וצריכות לשמש כמקור ממנו יגיעו בעשור הקרוב מאות חוקרים אל האוניברסיטה החדשה.

אתה רוצה מאות חוקרים. מצויין (גם אני רוצה). מאיפה תביא מאות מליוני דולרים הנדרשים באופן שוטף בשביל לאפשר להם לעשות את העבודה?

ישן 30-06-2012, 12:07
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

משיב 2
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=jsphs7] על כן, הייתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אתה רוצה מאות חוקרים. מצויין (גם אני רוצה). מאיפה תביא מאות מליוני דולרים הנדרשים באופן שוטף בשביל לאפשר להם לעשות את העבודה?

ביטיס,
ראשית אלו דברים שלא יכולים להתבצע מהיום למחר. ה- 100M$ X a , a>1 הם משהו שאני חושב שנכון לעשותו משך העשור הקרוב - עם כל הכבוד ויש כבוד, לא ניתן לבנות מאות מעבדות מהיום למחר. מאיפה הכסף? ישראל גדלה ואני מצפה שצמיחה במשק תאפשר זאת.

האוכלוסין גדל, המסחר גדל, גבית המיסים גדלה - נכון להגדיל את ההוצאה.

אם תאמר שיש לתקצב ב- 500M$ לשנה ובכל שנה את אוניברסיטת אריאל - ברור שזה לא אפשרי - בטח בשנה כזו.

רק למען הסר ספק, מבלי לגרוע מהצורך (להבנתי) בעוד אוניברסיטה מחקרית איכותית בישראל - יש להמשיך ולהגדיל את כמות תקני החוקר בשאר האוניברסיטאות והייתי מגדיל ואומר שיש לתת עדיפות לפריפריה - תקציבים למוסד בצפת שיוקם סביב למודי רפואה, עוד עשיה ואנשים טובים לבאר שבע (קרי בן גוריון), הגדלת התקנים באוניברסיטה העברית בירושלים, הגדלת כמות החוקרים בטכניון ובאוניברסיטת חיפה.

מאיפה הכסף? תקציב מדינת ישראל הוא מאות מיליארדים - שימצאו עוד כמה מאות מיליונים בשנה - החשיבות של כל אלו לא פחותה מחשיבות של דו"חות משרד מבקר המדינה שכותב דו"חות ועלותו מאות מיליונים בשנה. יש הבדל בין הקמת מעבדה שהיא אכן עולה 1M$ לבין תחזוקת הקיים ועלות הסגל שהיא נמוכה בהרבה.

הגיע זמן שנפסיק ליצא חוקרים טובים לכל העולם ואשתו

אם תשאל מה החשיבות של כל אלו לבטחון? בטחון הוא לא רק מספר טנקים אלא איזה אוכלוסיה עומדת מאחוריהם, מה המשאבים של המדינה, התעשיה (שנצחה לארה"ב את מלחמת העולם 2), המחקר (שבין היתר ניצח את הקרב על אנגליה במלחמת העולם 2), ובעיקר יכולת הצבור הרחב והדומם לספוג.

גדעון השופט העדיף לשחרר כ- 22,000 רכי לבב ועוד כ 9700 מלקקים והלכות את המדיינים במעוט שנותר לו.

לשאלות שהעלאת:

מה חשוב יותר? אמא או אבא?

ובכמה מסגרות מדובר? כמה תחסוך על הקיים? מה עדיף, מעיל רוח או כשירות?

לדעתי, צריך את זה ואת זה, הפתוח כבר עלה ותומחר - אז כעת לא להשתמש? לדעתי המשמעות היא להעדיף 2000 טנקי מרכבה חדישים, שצוותיהם מאומנים לעילא ולעילא, על כל טנק יש לך 3 צוותים מאומנים, הטנקים שלך מצויידים במיטב מערכות המחשוב והאלקטרואופטיקה + מערכת הגנה אקטיבית.
לכל יחידה יש מספיק אנשי חימוש, תחזוקה, הספקה, מאומנים לרבות יחידות התמיכה.
ולא 4000 טנקים שחלקם מרכבה 4 וחלקם בני 50, לא מתוחזקים כיאות, הצוותים שלהם לא ראו מושב תותחן או נהג 5 שנים.

כמובן כל המספרים שהבאתי הם לצורך המחשה בלבד (אין לי מספרי אמת ולא הייתי מפרסם לו ידעתי) קרי תוכל לומר: מצוצים מהאצבע.

לא, המסקנה היא לקבוע כשירויות, מה נדרש בשביל לעמוד בהן וכמה יחידות ניתן להחזיק.

שאלת שאלות, התשובות חייבות להגזר מהאיום. או ההסתברות לאיום. רוה"מ צריך להחליט על בסיס יעוץ מה צפוי או מה עלול להיות כאן ובהתאם לגזור את הסד"כ ובדגש על מרכיביו (רק לצורך הדוגמא: לא בטוח שמה שדרוש אל מול מה שמתפתח מול מצרים דרוש לשם התמודדות עם אירן).

2 חטיבות שריון ברמת כשירות גבוהה יקחו 2 אוגדות ברמת כשירות בסיסית

מסכים.

ישן 30-06-2012, 12:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "משיב 2"

1) נקודה אחרונה לגבי אוניברסיטה. לבוא ולומר "יבוא מתקציב המדינה" זו תגובה פשטנית. בסיכומו של דבר התקציב רק מקוצץ, ולא רק משם.

2) אין ויכוח שעדיף 2000 טנקים חדישים עם צוותים מאומנים על פני 4000 שהם לא זה ולא זה. זה בדיוק הטיעון שלי. אני אוסיף ואומר, עדיף 2000 טנקים ישנים עם צוותים מאומנים, מאשר 2000 טנקים חדישים עם כל הצעצועים אבל ללא אימון מספק.

3) אף אחד לא גזר כשירויות לצבא מימי בן גוריון.

ישן 30-06-2012, 15:23
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

משיב 3
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1) נקודה אחרונה לגבי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס

2) אין ויכוח שעדיף 2000 טנקים חדישים עם צוותים מאומנים על פני 4000 שהם לא זה ולא זה. זה בדיוק הטיעון שלי. אני אוסיף ואומר, עדיף 2000 טנקים ישנים עם צוותים מאומנים, מאשר 2000 טנקים חדישים עם כל הצעצועים אבל ללא אימון מספק. אני לא חושב שזה מספיק טוב. אם תכתוב את זה יגיעו מייד כל חכמי האוצר ויספרו שיש לסגור את פרויקט המרכבה פשוט כי הכלים בני ה- 30 שנה יעשו עבודה טובה יותר מאשר החדשים.

כשאני אומר שזה לא מספיק טוב, אני מפנה אותך להסתכל סביבנו, מדרום מערב יש את מצרים שמצויידת במיטב הנשק האמריקאי לרבות טנקי האברהמס - חלילה מלחמה איתם אתה רוצה לפגוש אותם עם טנקי מג"ח מיושנים? היכולת שלך להתמודד עם מדינות שיכולות לשלוח צבא במיליונים אל גבולך הוא צבא מאומן ומצוייד. לא הייתי רוצה שלאויב הגדול ממני בסדר גודל יהיו כלים הצעירים ב- 30 שנה משלך.

אומר זאת כך: אם כתבתי קודם 2000 אני מוכן ל- 1500 ובלבד, שלכל טנק יהיו לך 3 צוותים מאומנים היטב, לכל פלוגת טנקים יהיו מספיק אנשי חמוש מאומנים ובעלי ניסיון בתחזוקת הכלי. לכל טנק יהיה מלא מספק של תחמושת על סוגיה, אמצעים לשנע אותה יחד עם הדלק אל החטיבות בחזית וגם המשאיות הללו שיהיו חדישות יחסית. יהיה לך מלאי של דלקים מספק.

כל מג"ד יהיה חייב בדו"ח חצי שנתי על כשירות כוחותיו, כל דו"ח יכיל פירוט לגבי האימונים שהיחידות עברו ובדגש מה לא נעשה. כל מפקד אוגדה יהיה מחוייב בדו"ח למטכ"ל לגבי כשירות. ויהיה מעקב שוטף על מלאי, אימון, דלוג על אימון, .......

3) אף אחד לא גזר כשירויות לצבא מימי בן גוריון.
תגיד, וזה נשמע לך בסדר?

ישן 30-06-2012, 18:58
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
נא לא לזלזל במגחים
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "משיב 3"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
כשאני אומר שזה לא מספיק טוב, אני מפנה אותך להסתכל סביבנו, מדרום מערב יש את מצרים שמצויידת במיטב הנשק האמריקאי לרבות טנקי האברהמס - חלילה מלחמה איתם אתה רוצה לפגוש אותם עם טנקי מג"ח מיושנים?

ובלי שום קשר - כמו שאומרים "האדם שבטנק ינצח", תאמין לי שמה שינצח בקרב שב"ש מגח-נגד-אברהמס תהיה פחות המכונה והטכנולוגיה ויותר הצוותים והמוכנות שלהם. אל תשכח גם שאת האברהמסים יבואו לפגוש קודם פלנ"טים וטילי תמוז, וגם מסקר"ים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 30-06-2012, 22:34
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

היית שולח את שומכר להתחרות בפורמולה עם מיצובישי גלנט מודל 92?
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "נא לא לזלזל במגחים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
ובלי שום קשר - כמו שאומרים "האדם שבטנק ינצח", תאמין לי שמה שינצח בקרב שב"ש מגח-נגד-אברהמס תהיה פחות המכונה והטכנולוגיה ויותר הצוותים והמוכנות שלהם. אל תשכח גם שאת האברהמסים יבואו לפגוש קודם פלנ"טים וטילי תמוז, וגם מסקר"ים...

הגרמנים במלחמת העולם 2 רמסו כמעט את כל העומד בדרכם באמצעות יתרון מובהק בשיריון חדיש הנהנה מיתרון של שמיים נקיים בחוסר סד"כ ביחסים למתחרים.

איכות כח האדם היא פרמטר חשוב, מצד שני גם לצד השני יש כח אדם נחוש.

רק לצורך הדוגמא, נשערך כי מחיר טנק מרכבה סימן 4 עם כל השכלולים הישר מקו היצור כ- 5M$ - עלות לא פחותה מהרבה כלי טיס של חיל האוויר דוגמאת מסוקים ומטוסי סילון קטנים - משהו היה מעלה על דעתו להוציא לגיחה על כלי של 3M$ - טייס שלא הוכשר לכך במידה המתאימה? משהו היה שולח לקרב טיס שלא ממש זוכר איפה הידית שמפעילה את ההוא של הזה?

למה בצבא היבשה נותנים כלי שעולה מיליונים בידי צוות שלא הוכשר לכך מספיק? האם מפקד חטיבה שעבר הסבה זריזה לשיריון יוכל להפיק את מה שצריך וניתן מכ- 100 טנקים חדישים שרק עלותם הכספית היא כ- 500M$ ללא עלות יחידות הסמך, ללא שאלה לגבי גורל חיי אדם וגורל עמידה במשימה.

כלי רק"מ הוא לא קופסאת פלדה עם מקלע או תותח כמו שהיה פעם, אני בכלל חושב שלא בטוח שמתכונת הצבא הסדיר היא המסתגרת הנכונה להפעילו - יתכן ובשל עלות הכלי, עלות שעות המנוע ועלות התחמושת זול יותר לשלב בין גרעין גדול של קבע החל מדרגת מפקד הכלי - עבור דרך מערך קבע של אנשי חמוש ותחזוקה. מיד יזדקו כל החכמים לגבי עלויות.

רק כסדר גודל נניח 1000 טנקים בני פחות מ- 20 בשירות (סתם שליפה מהמותן) ידרשו לפחות 1200 תקני קבע, נשערך שכר של 10,000 ש"ח עלות העסקה לחודש ונקבל כ- 144,000,000 ש"ח בשנה.

אמנם נשמע סכום גדול אולי גדול מאוד - אבל כששעת מנוע עולה אלפי ש"ח - האם אנחנו רוצים להוציא את הכסף הזה על כמה אנשי מילואים שפעם אחרונה ראו טנק לפני שנתיים, חלקם זוכרים מאיזה פתח ממלאים לכלי הזה דלק ואיפה יושב הנהג.

כשמחיר הכלי כה יקר והדבר נכון גם לבולדוזרים, נגמ"שי מרכבה, ארטליריה מודרנית הייתי מצפה להכשרה ארוכה על הכלי - שמירת כשירות לאורך זמן ושמוש בידע מערכתי בקבע בדיוק כמו שקורה בחיל האוויר או חיל הים. בעוד 20 שנה כשהכלים הללו יהפכו למיושנים יחסית אפשר להמשיך להחזיק אותם במחסנים ליום פקודה ולקוות שאנשי המילואים ששרתו עליהם 20 שנה עוד זוכרים מספיק.

ישן 30-06-2012, 23:14
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

מדבריך אני מבין שאתה כנראה לא שיריונר...
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "היית שולח את שומכר להתחרות בפורמולה עם מיצובישי גלנט מודל 92?"

אנחנו במילואים אמנם עולים על הטנק פעם בשנתיים אבל זוכרים היטב איך עושים כל דבר, ולו הקטן ביותר. תתפלא.
וכן, גם טנקי מגח בהחלט יכולים לאברהמסים. קח את זה בתור עובדה - קרב בין טנקים חדישים לטנקים יותר ישנים לא יוכרע ע"ס נתון החדשנות של הכלים, ותאמין לי שממש לא כדאי לזלזל ביכולות המגח, במיוחד כאשר הצוות שלו הוא צוות מיומן.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 01-07-2012, 08:53
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

משעשע ביותר...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "אז סגרנו את פרויקט המרכבה?"

תאמר לי בבקשה, באיזו תדירות אתה מחליף את המחשב שלך? ואת הרכב? ואת הסלולרי? אני מניח שלא כל שנה - אז למה לא? יתכן שהם עדיין מספקים את צרכיך ולכן אין סיבה להחליף אותם? ואם אתה נניח קונה לאשתך סלולרי חדש - תקנה לה דגם מיושן או אחד חדש?
אתה מבין לאן אני חותר, או שאני צריך לצייר לך את זה? אין שום רע בלהשתמש בכלים ישנים יותר שעדיין עושים את העבודה, ובו זמנית להצטייד בכלים חדשים יותר, ואם נחזור לנושא האברהמסים-נגד-מגחים - מה גורם לך לחשוב שיש לאברהמסים יתרון מוחץ על המגחים? טנק עולה לקו עמדות, מגיע לעמדת ירי, משחרר סדרת פגזים ויורד חזרה. מה עושה את האברהמס לטוב יותר פה? הצוות שלו משחרר פגז מהר יותר? לא. הוא לעולם לא יחטיא? גם זה לא נכון. הוא בלתי חדיר? גם לא נכון - אז איפה היתרון המכריע? כל מה שהאברהמס עושה בקו עמדות אני יכול לעשות עם מגח (ואני אגלה לך סוד - גם עם צנטוריון). היתרון היחיד שיכול להיות לאברהמס הוא בירי בתנועה, אבל מפקדים טובים ידעו שעדיף שלא להיכנס נגד אברהמס לקרב כזה.

בקיצור, מילים לא עולות כסף - אתה יכול להמשיך ולכתוב ולקבוע קביעות בנושאים שאתה לא מבין בהם דבר, רק צא מנקודת הנחה שיש אנשים שידעו שאתה לא מבין בנושאים האלה דבר...

ציטוט:

ישן 01-07-2012, 10:29
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

ל- efekt ולביטיס
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "משעשע ביותר..."

אתם שניכם לא יורדים לסוף דעתי.

ל- efekt, אני קונה מחשב חדש כשהישן מתקלקל. העניין שהמחשב שלי לא צריך להתחרות עם אף אחד. לו המחשב שלי היה צריך להתחרות במחשבים אחרים על מסחר קצר טווח בבורסה - הייתי קונה את המחשב עם אמצעי העבוד ואמצעי תקשורת הטובים ביותר בנמצא וממקם אותו הכי קרוב (חשמלית לאו דווקא מרחק פיזי) למחשבי הבורסה בניו-יורק.

Efect, כתבת שהיתרון של האברהמס על המג"ח הוא ירי בתנועה. סביר להניח שיש לו עוד כמה יתרונות דוגמאת שיריון טוב יותר, מחשבים טובים יותר לכנון, אמצעי אופטיקה טובים יותר.

אתה מזכיר לי את הספורים של סבי זכרונו לברכה שסיפר שעם מה שהיה להם במלחמת העולם II אסור היה להתקרב לטנק טיגר מקדימה אלא רק מאחור. התמודדות חזיתית משולה להתאבדות. ומה אתה חושב שהמפקדים של הצד השני פחות טובים? הם לא מכירים יתרונות וחסרונות ויעדיפו לתת לך להתמודד במגרש הנח לך?

אני מסכים עם ביטיס שכלי הטוב ביותר ללא צוות מאומן שווה הרבה פחות מכלי ישן יחסית עם פקוד מעולה וצוות מאוד מאומן.

מה שאני מנסה לומר שיש כאן בעיה: מצד אחד קונים כלים במחירים של 5M$ ליחידה או כמה שזה עולה, הכלים מגיעים עם מערכת הגנה אקטיבית, מחשב ירי מתקדם, תחמושת מתקדמת, מערכות אלקטרו-אופטיות מתקדמות. הבעיה שהצוות לא אומן בעבר (מלחמת לבנון 2) וכנראה אומן טוב יותר היום אבל ע"פ המאמר שיש לו אינטרסים למה נכתב ופורסם בעת הזאת מצביע על חסר באימון.

האנלוגיה שהבאתי מתחום חיל האוויר. האם משהו היה נותן בידי איש צוות אוויר לא מנוסה מספיק כלי לעלות איתו לשמים? האם לפעילות מבצעית?

בעבר כלי רק"מ היו זולים יותר ופשוטים יותר מן מיכל שמגן על תובה ומנוע בשלוב של תותחים ומקלעים.

כיום הכלי הזה ממש לא זול - קניה של 100 יחידות יש לה עלויות אדירות. ע"פ המאמר ק"מ נסיעה של הכלי הזה עולה אלפי ש"ח. מה המסקנה מכל האמור לעייל? לפחות מבחינתי, אני רוצה לתת כלי כזה בידי מי שיודע להוציא ממנו את המקסימום - זו לא משאית ב- 200,000 ש"ח.

אני הייתי מצפה שהצוות בסדיר יתאמן מקסימום זמן על הכלים וסימולטור - לכלים הללו יהיו מכונאים וטכנאים שיטפלו בהם כמו שצריך - כלי של מיליונים תחת ידים לא נכונות יכול להפוך לגרוטאה שאח"כ לוקח זמן וכסף לתקן.

בהינתן העלויות הללו, אני מצפה לפקוד שלמד הרבה זמן להפעיל את הכלים הללו, למצות את היתרונות, להבין את החסרונות וכיצד לחפות עליהם בשדה הקרב.
כשמח"ט אחראי על ציוד של מיליארדים בש"ח אני מצפה שישאר מספיק זמן בתפקיד על מנת להבין מה יש לו בידים - איך מפעילים את זה, איך זה מתחבר לכל שאר המערכת.

עוד דוגמא, כשאני מפקיד בידים של צוות סדירים טנק מרכבה 4 או מערכת ארטילרית מתקדמת או בולדוזר יקר - לא הייתי לוקח אותם לבצוע של משימות שטור ארוכות טווח בשטחים - פשוט כי הזמן שלהם יקר (הזמן שהושקע והדלק והתחמושת שהוקשעו על מנת להכשיר אותם) כשם שאף אחד לא חושב שסביר שטייס מסוק יבצע פעילות מבצעית של אבטחת צומת ביו"ש.

הרבה יותר זול לאמן את החיילים כמו שצריך בסדיר כששכרם נמוך. לתת להם לראות את הכלי העקרי שלהם מול העינים ותחת הגריז כל יום וכל היום. להתאמן במגוון מתארים. ואם לצורך פעילות בטחון שוטף צריך מאסות של חיילים שיקימו עוד 10 פלוגות מג"ב שעלות הכשרתן זולה בהרבה וכל אותו זמן צבא היבשה בדגש על הכלים הכבדים צריך להתאמן כמו שצריך.

הכלים הללו יתישנו בעתיד בדיוק כפי שהמג"חים התישנו, באיזה שהוא שלב יצטרכו להשקיע בכלים פחות. הצוות המתפעל אותם יוזמן פחות למילואים לטובת אימוני שיריון וזאת כשאת הכסף שמים על הצוותים הצעירים (כאלו שיש להם אופק שירות ארוך ושירות על כלים טובים וחדשים יותר ובעלי תרומה מערכתית גבוהה יותר). הצוותים שהתאמנו כמו שצריך בסדיר ואח"כ במילואים בתקווה שיהיו ברמה סבירה גם לאחר 20 שנה.

מקווה שהבהרתי.
ישן 01-07-2012, 15:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "ל- efekt ולביטיס"

ואי לכך, לפני שמוציאים עוד 5, 50 או 500 מליון לרכש נוסף, כדאי לנצל את הכסף לרכוש עוד תחמושת לאימונים ולהקצות ימ"מ לאימונים.

ישן 02-07-2012, 21:20
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

תרים עיניים קצת מקו המגע (תהיה גנרל לא מ"פ)
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ואי לכך, לפני שמוציאים עוד 5,..."

בוא נסתכל על מרכבה 4 כדוגמא: הכלי הזה מייצג ניסיון מצטבר של עשרות שנים. אם נשווה זאת למטוס הלביא - מטוס הלביא היה כלי שהושקע בו הרבה מאוד כסף - בהחלטה על סגירתו הצוותים התפרקו ואם נרצה לבנות מהיום לעוד כמה שנים מטוס קו ראשון צריך השקעה כספית אדירה.

מרכבה 4 היא על בסיס לקחים והתפתחויות טכנולוגיות של לפחות 3 עשורים. אי אפשר לזלזל בידע מערכתי שמערכות צוברות.

אתה כותב: "אי לכך, לפני שמוציאים עוד 5, 50 או 500 מליון לרכש נוסף, כדאי לנצל את הכסף לרכוש עוד תחמושת לאימונים ולהקצות ימ"מ לאימונים."

ביטיס, תסלח לי אבל זו ראיה של סמל מחלקה מקסימום מ"פ.

המסקנה שלי אחרת לחלוטין. אני לא מתכוון להפסיק את רכש טנקי המרכבה כי החלטה כזו היא סגירת היכולת. בעוד 3 שנים לא תוכל לקנות כי הצוותים יפורקו ויעלה לך הרבה מאוד כסף להרים את היכולת.

המסקנה שלי היא שאם יש לי חוסר בתקציב אני מעדיף לקנות רק מחצית מהטנקים בשנה מסוימת, לא לפגוע בידע המערכתי, אולי לא לתקצב פרויקטים עתידיים עם זמן פתוח קצר - העיקר לא לפגוע בידע שנצבר.

שאלת את עצמך למה הסובייטים והאמריקאים רצו אל תוך גרמניה של סוף מלחמת העולם השניה? אחת התשובות לכך היא ניסיון לשים יד על הצוות הפתוחי של התעשיה הגרמנית לרבות אבי טיפוס וחלקי כלים.

אני הייתי מצפה שהכסף בראשית השנה יחולק כך שיהיה כסף לאימונים של היחידות הלוחמות. התחמושת, הדלק, זמן סימולטור יתוקצב ויהיה מאבני הבניין של התקציב.
אם בשל מצוקה או השתנות נסיבות יהיה צורך לקצץ בשנה מסויימת - אפשר להשלים בשנה שלאחר מכן. ובלבד שיש מעקב מה קורה אם כל יחידה לוחמות מה הם עשו ובמיוחד מה לא עשו, מתי האנשים משתחררים ולדאוג לניצול מקסימלי של זמן הסדיר.

כשאני אומר כסף לאימונים אז ברור שגם ליחידות מילואים - כדבר עיקרי בתקציב לא משהו שאולי נמצא אחר כך. מבחינתי, מתקציב נתון יש לתקצב מלאים, דלקים,תחמושות, אימונים, הצטיידות בהתאם ליכולת הכספית לפני כל דבר אחר. אם התקציב מאפשר לשם הדוגמא רק 1500 טנקים אז שיהיו רק 1500 טנקים פעילים. מטופלים כמו שצריך, קודם אמרתי 3 צוותים מאומנים לכלי - אתה יודע מה אני גמיש גם 2.5 מקובל, יהיה מלאי של דלקים, תחמושת וחלקי חילוף בהתאם לסביר.

שאר הטנקים העתיקים בכזה מצב יכולים להרקב בימ"ח, ואם נזדקק להם בעתיד יש לקחת בחשבון שהצוותים שלהם לא התאמנו כמה שנים (נניח 5), לפני כל פעילות מבצעית יש להוציא את הכלים מהבוידם, להחליף פילטרים באופן יזום (כן, הכלי יסע ויתקע בדרך אחרי חצי יום בשל סתימה בפילטר דלק), להחליף מצברים באופן יזום, לתת לחיילים להתאמן על הגרוטאה ולהזכר. כל זה נכון אם הם אומנו כמו שצריך בסדיר ואח"כ באימונים שוטפים משך המילואים כמה שנים.

הקלט החדש יחליף כלים שיוצאים משירות (זה לא חייב להיות לינארי) - נניח כל שנה נכנסים X בממוצע ובעוד Y שנים משהו יחליט כי כלים בני 25 עשו את שלהם ומרגע זה הם נכנסים לבוידם עד הודעה חדשה + מינימום תחזוקה.

מקווה שהבהרתי.
ישן 02-07-2012, 22:10
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "תרים עיניים קצת מקו המגע (תהיה גנרל לא מ"פ)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
אם התקציב מאפשר לשם הדוגמא רק 1500 טנקים אז שיהיו רק 1500 טנקים פעילים. מטופלים כמו שצריך, קודם אמרתי 3 צוותים מאומנים לכלי - אתה יודע מה אני גמיש גם 2.5 מקובל, יהיה מלאי של דלקים, תחמושת וחלקי חילוף בהתאם לסביר.

שאר הטנקים העתיקים בכזה מצב יכולים להרקב בימ"ח, ואם נזדקק להם בעתיד יש לקחת בחשבון שהצוותים שלהם לא התאמנו כמה שנים (נניח 5), לפני כל פעילות מבצעית יש להוציא את הכלים מהבוידם, להחליף פילטרים באופן יזום (כן, הכלי יסע ויתקע בדרך אחרי חצי יום בשל סתימה בפילטר דלק), להחליף מצברים באופן יזום, לתת לחיילים להתאמן על הגרוטאה ולהזכר. כל זה נכון אם הם אומנו כמו שצריך בסדיר ואח"כ באימונים שוטפים משך המילואים כמה שנים.

זו לא הדרך בה מתנהלים העיניינים, וטוב שכך. במצב אופטימלי יש יותר טנקים מצוותים, וזה כי טנק שנפגע במלחמה (או מתקלקל) אמור להיות מוחלף מיד בטנק חדש. נניח יש לך 1500 טנקים ופי 3 צוותים (18,000 חיילים) - במלחמה כוללת יהיו לך 12,000 טנקיסטים מאומנים שהם בלי טנקים כלל - מה תעשה איתם? תהפוך אותם לחי"רניקים? ואם 200 טנקים נפגעים לך בקרב - זהו? יש לך 1300 טנקים בשדה הקרב? ומה תעשה עם אנשי הצוות שהיו בטנקים שנפגעו ולא נפצעו ויכולים להמשיך להילחם - גם אותם תהפוך לחי"רניקים? תעשה לי טובה...

בנוגע לטנקים בימ"חים - הם מוחזקים במצב אופטימלי ועוברים רוטציה של שימוש ותחזוקה. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, הסיכוי שטנק יתקע "בגלל סתימה בפילטר דלק" (או מה שלא יהיה) הוא נמוך מאוד.

ציטוט:

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 02-07-2012 בשעה 22:12.
ישן 03-07-2012, 23:38
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

משיב
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=jsphs7]אם התקציב מאפשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
זו לא הדרך בה מתנהלים העיניינים, וטוב שכך. במצב אופטימלי יש יותר טנקים מצוותים, וזה כי טנק שנפגע במלחמה (או מתקלקל) אמור להיות מוחלף מיד בטנק חדש. נניח יש לך 1500 טנקים ופי 3 צוותים (18,000 חיילים) - במלחמה כוללת יהיו לך 12,000 טנקיסטים מאומנים שהם בלי טנקים כלל - מה תעשה איתם? תהפוך אותם לחי"רניקים? ואם 200 טנקים נפגעים לך בקרב - זהו? יש לך 1300 טנקים בשדה הקרב? ומה תעשה עם אנשי הצוות שהיו בטנקים שנפגעו ולא נפצעו ויכולים להמשיך להילחם - גם אותם תהפוך לחי"רניקים? תעשה לי טובה...

בהינתן תקציב נתון, האם נכון להחזיק 4000 טנקים כשחלקם מתקדמים וחדשים וחלקם משנות ה- 60-70. המצב מאפשר לכאורה לבחור בין הציוד החדיש ביותר וצוותים מאומנים לבין לבזר את המשאבים על הרבה טנקים - אני בוחר באופציה של הקטנת הכמות על חשבון הגדלת האיכות. הן של כמות הכלים והן הכח האדם שמתחזק אותם ומשתמש בהם.

את הישנים (ואגב המספרים 4000 מול 1500 הם לשם המחשה בלבד אני לא יודע כמויות) אני מציע לאפסן בימ"ח, לקצץ בימי המילואים של המבוגרים (לא לבטל לחלוטין) שמפעילים אותם ובתקווה שלא נזדקק להם יותר. ואם כן, הם יהיו פחות טובים - אבל זה מה יש. את עודף הכסף להעביר לטובת אימון, תחזוקה ופתוח של החדשים.

לגבי עודף צוותים, במצב של המשכות הלחימה יותר מסביר שתמצא את עצמך עם טנקים שנפגעו והוחזרו לשירות, זה יכול להיות של צוותים שנפגעו פיזית, של אנשים שקרסו נפשית בעקבות מה שהם ראו וחוו, זה יכול להיות שחלק מהצוותים כרגע בחוף הים של גואה רוקדים ושרים ומחפשים מרגוע ובכלל לא מודעים לזה שבארץ הקודש מלחמה. זה יכול להיות שחלקם כרגע עברו לארה"ב לעבודה ולא יגיעו בזמן.
זה יכול להיות שחלק מהאנשים לא יתיצבו בשל 1001 סיבות. כשיש לי כלי שעולה 5M$ אני רוצה שיהיה מספיק צוותים לרוטציה. אתה יכול לטעון שאם זה המצב אתה מעדיף משהו חשוב יותר מאשר יתירות של כח אדם וזה לגיטימי. אין לפסול מראש בקשה ליתירות.

ישן 02-07-2012, 22:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "תרים עיניים קצת מקו המגע (תהיה גנרל לא מ"פ)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
בוא נסתכל על מרכבה 4 כדוגמא: הכלי הזה מייצג ניסיון מצטבר של עשרות שנים. אם נשווה זאת למטוס הלביא - מטוס הלביא היה כלי שהושקע בו הרבה מאוד כסף - בהחלטה על סגירתו הצוותים התפרקו ואם נרצה לבנות מהיום לעוד כמה שנים מטוס קו ראשון צריך השקעה כספית אדירה.

מרכבה 4 היא על בסיס לקחים והתפתחויות טכנולוגיות של לפחות 3 עשורים. אי אפשר לזלזל בידע מערכתי שמערכות צוברות.

אתה כותב: "אי לכך, לפני שמוציאים עוד 5, 50 או 500 מליון לרכש נוסף, כדאי לנצל את הכסף לרכוש עוד תחמושת לאימונים ולהקצות ימ"מ לאימונים."

ביטיס, תסלח לי אבל זו ראיה של סמל מחלקה מקסימום מ"פ.

Let’s recap this and see what the real potential is. The advantage provided by technology" may gain something like 3 to 5 percent, taking full credit for the sophistication of guided missile guidance systems, tank fire control systems, whether we have a laser designator or thermal sight and they don’t, and so on. Crew performance, the difference between the performance of low crews and high crews, adds about 15 percent to battle outcome. Organizational performance, the difference between high performance crews and high performance crews in a fully trained unit, adds about 25 percent to the battle outcome. There are some studies that say much more, up to 300 percent, but 25 percent seems "more reasonable and conservative for now.

ל"מקסימום מ"פ שאמר את זה, קוראים דונלד א. סטארי, מי שהיה מפקד TRADOC בזמן ההקמה מחדש של צבא ארה"ב בסוף שנות ה-70, ומי שאחראי לכתיבת 100-5 ופיתוח והנחלת ה- AirLand. לא יודע מה איתך, אבל אני עדיין לא ראיתי מ"פ בדרגה של 4 כוכבים. או בקיצור, הראיה שלך אינה צבאית.

המסקנה שלי אחרת לחלוטין. אני לא מתכוון להפסיק את רכש טנקי המרכבה כי החלטה כזו היא סגירת היכולת. בעוד 3 שנים לא תוכל לקנות כי הצוותים יפורקו ויעלה לך הרבה מאוד כסף להרים את היכולת.

בין סגירה מוחלטת לבין האצת בניה יש מרחק רב. אפשר, לדוגמה, להשאיר את קצב הרכש על כנו או להקטין אותו למינימום האפשרי. אני גם לא כ"כ מבין את הטענה שיכולת הרכבה היא כ"כ יחודית.

המסקנה שלי היא שאם יש לי חוסר בתקציב אני מעדיף לקנות רק מחצית מהטנקים בשנה מסוימת, לא לפגוע בידע המערכתי, אולי לא לתקצב פרויקטים עתידיים עם זמן פתוח קצר - העיקר לא לפגוע בידע שנצבר.

המסקנה שלי דומה, אבל בסופו של יום, כשירות חשובה מפיתוח

שאלת את עצמך למה הסובייטים והאמריקאים רצו אל תוך גרמניה של סוף מלחמת העולם השניה? אחת התשובות לכך היא ניסיון לשים יד על הצוות הפתוחי של התעשיה הגרמנית לרבות אבי טיפוס וחלקי כלים.

ואללה - פעם ראשונה שאני שומע על כך. מקור?
אני הייתי מצפה שהכסף בראשית השנה יחולק כך שיהיה כסף לאימונים של היחידות הלוחמות. התחמושת, הדלק, זמן סימולטור יתוקצב ויהיה מאבני הבניין של התקציב.
אם בשל מצוקה או השתנות נסיבות יהיה צורך לקצץ בשנה מסויימת - אפשר להשלים בשנה שלאחר מכן. ובלבד שיש מעקב מה קורה אם כל יחידה לוחמות מה הם עשו ובמיוחד מה לא עשו, מתי האנשים משתחררים ולדאוג לניצול מקסימלי של זמן הסדיר.

ככה התחילו, ובסוף הגענו למצב בו הדבר הראשון שמקוצץ הוא תקציב אימונים. תקציב אימונים צריך להיות חתום בסלע, והוא צריך לשרת כשירויות

כשאני אומר כסף לאימונים אז ברור שגם ליחידות מילואים - כדבר עיקרי בתקציב לא משהו שאולי נמצא אחר כך. מבחינתי, מתקציב נתון יש לתקצב מלאים, דלקים,תחמושות, אימונים, הצטיידות בהתאם ליכולת הכספית לפני כל דבר אחר. אם התקציב מאפשר לשם הדוגמא רק 1500 טנקים אז שיהיו רק 1500 טנקים פעילים. מטופלים כמו שצריך, קודם אמרתי 3 צוותים מאומנים לכלי - אתה יודע מה אני גמיש גם 2.5 מקובל, יהיה מלאי של דלקים, תחמושת וחלקי חילוף בהתאם לסביר.
לא 3, ולא 2.5. המציאות הצה"לית שאין סד"כ לכך. בניין הכוח צריך להתבצע בהתחשב באילוצי כוח אדם ולא לחלום על משהו שלא יקרה. בפועל כיום יש בעיית איוש חמורה ביחידות רבות

הקלט החדש יחליף כלים שיוצאים משירות (זה לא חייב להיות לינארי) - נניח כל שנה נכנסים X בממוצע ובעוד Y שנים משהו יחליט כי כלים בני 25 עשו את שלהם ומרגע זה הם נכנסים לבוידם עד הודעה חדשה + מינימום תחזוקה.
להכניס כלים ישנים לימ"ח עולה הרבה מאוד כסף, וזה בדיוק הכסף שהולך לאיבוד. יחידה שלא התאמנה 5 שנים היא לא כשירה - לטעון שאימון צוותים יספיק להחזיר כשירות זו ראיה של מט"ק. כשירות יחידתית היא תוצר של אימון יחידתי, של המסגרת הלוחמת כולה. בהתחשב בקצב הלחימה הסביר, הצוותים האלה יהיו מוכנים כאשר הלחימה תגמר. מצב שני, אתה הולך לבזבז על המערך הזה מלייארדים - שילכו לאיבוד.

מקווה שהבהרתי.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 02-07-2012 בשעה 22:33.
ישן 03-07-2012, 23:24
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=jsphs7]בוא נסתכל על..."

Let’s recap this and see what the real potential is. The advantage provided by technology" may gain something like 3 to 5 percent, taking full credit for the sophistication of guided missile guidance systems, tank fire control systems, whether we have a laser designator or thermal sight and they don’t, and so on. Crew performance, the difference between the performance of low crews and high crews, adds about 15 percent to battle outcome. Organizational performance, the difference between high performance crews and high performance crews in a fully trained unit, adds about 25 percent to the battle outcome. There are some studies that say much more, up to 300 percent, but 25 percent seems "more reasonable and conservative for now.

ל"מקסימום מ"פ שאמר את זה, קוראים דונלד א. סטארי, מי שהיה מפקד TRADOC בזמן ההקמה מחדש של צבא ארה"ב בסוף שנות ה-70, ומי שאחראי לכתיבת 100-5 ופיתוח והנחלת ה- AirLand. לא יודע מה איתך, אבל אני עדיין לא ראיתי מ"פ בדרגה של 4 כוכבים. או בקיצור, הראיה שלך אינה צבאית.

בוא נסתכל כדוגמא על פעולת חיסול סוללות הנ"מ של הסורים ב- 1982. דרך אחת להתמודד עם הסוגיה היתה לאמן עוד יותר טוב את הטייסים ולקוות שהפעם השמדת סוללות הטילים תצליח. דרך אחרת מלבד יותר אימוני חיל אוויר היתה פתוח יכולות טכנולוגיות להתמודדות עם הטכנולוגיה הסובייטית. בניגוד ל- 1973 מטוסי הקרב לא נפגעו בכמויות של 1973 והשביתו את מערך טילי הנ"מ הסורי. כעת אתה יכול לטעון שההבדל הוא רמת האימון של הטייסים - אני אומר שהיכולת של הטייסים לא היתה שונה מהותית ב- 1982 ביחס ל- 1973 - בנוסף לאימון היו להם הידע, המודיעין והתו"ל הנכון להתמודדות עם הבעיה בשלוב של טילים מתאימים.

בוא נחזור לקרקע, כעת נניח שניתנה לישראל יכולת להתמודד עם טילי הנ"ט טוב יותר. אני לא רואה משהו שימנע מפלוני שיושב במרחק של 4 ק"מ מטור טנקים רועש ובוהק למצוא קו ראיה ולשחרר טיל מונחה. איזה אימון או תו"ל יכולים למנוע את המפגש טיל - טנק?

על פניו, כלי שממוגן טוב יותר עם סכויים טובים יותר לגרום לטיל לא לפגוע במטרה הוא תשובה לאיום. האם טכנולוגיה היא חזות הכל? ברור שלא, אבל במצב בו לאויב יכולת להעמיד 10 לוחמים על כל לוחם שלך אתה צריך איזה שובר שיוויון שאין להם.

לגבי אימון, ברור שזה הכרחי ולא בה במקום הטכנולוגיה אלא בנוסף אליה.

כעת הגנרל האמריקאי מדבר על אחוזים, אל תשכח שמול הצבא האמריקאי עמדו מיטב מפתחי הנשק הסובייטים. הגנרל הניח שגם לסובייטים יהיו כלים טובים ועדיפות מספרים קטנה לטובתם.

אני חושב (וזו דעתי בלבד) שישראל חייבת להקפיד על מחקר ופתוח בתחום הצבאי כי לא נוכל להתמודד ברמות הכסף שיש במדינות המפרץ או בכמות האוכלוסין במצרים. לא נוכל לשלוח צבא של 3,000,000 לוחמים כפי שהמצרים יכולים אם ירצו בכך.

בין סגירה מוחלטת לבין האצת בניה יש מרחק רב. אפשר, לדוגמה, להשאיר את קצב הרכש על כנו או להקטין אותו למינימום האפשרי. אני גם לא כ"כ מבין את הטענה שיכולת הרכבה היא כ"כ יחודית.

אני לא אומר שההרכבה היא יחודית, אבל אם תפטר את האנשים ותסגור את היחידות ביום פקודה אתה עלול לגלות שזה קצת יותר מסובך מאשר אתה חושב.
החוכמה היא לא רק בהרכבה אלא ביכולת להוסיף מכלולים, לחקור כשלים ולבצע התאמות לדור הבא. לפתח תחמושות יעודיות ובשל השליטה בקרביים של המחשב של המערכת - לדאוג לשלב את זה בכלי.
יש המון יתרונות כשאתה מבצע אינטגרציה מערכתית וכל הקודים וכל הידע יושב אצלך.

ואללה - פעם ראשונה שאני שומע על כך. מקור?

צטוט מתוך: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...7%D7%9C% D7%9C

לקראת סופה של מלחמת העולם השנייה, צוותי מחקר אמריקניים, סובייטיים ובריטיים התחרו בניסיון לתפוס טכנולוגיה וללכוד מדענים ממתקן תוכנית הטילים הגרמנית בפנמינדה. לברית המועצות ולבריטניה הייתה הצלחה מעטה, ואילו ארצות הברית הייתה המרוויחה העיקרית מהמאמץ. היא הצליחה לתפוס מספר רב של מדעני טילים גרמנים, רבים מהם חברי המפלגה הנאצית, וביניהם פון בראון עצמו. המדענים הועברו מגרמניה לארצות הברית כחלק ממבצע פייפרקליפ ("אטב נייר"), ובארצות הברית המשיכו המדענים לפתח את הטילים שבהמשך היוו את הבסיס ליכולת השיגור האמריקאית. האמריקאים הבריחו גם כ-300 קרונות עמוסים בחלקי טילי V-2 ממיטלבאו-דורה, וזאת בניגוד להסכמים בוועידת פוטסדאם, לפיהם עתיד היה האזור לעבור לידי הסובייטים, ופירוקם של מפעלים גרמניים שם היה אסור בתכלית. סטלין רגז על נפילתם של בכירי המהנדסים לידי האמריקאים. הוא אמר: "זה בלתי נסבל בהחלט. אנו הבסנו את צבאות גרמניה הנאצית; אנו כבשנו את ברלין ופנמינדה; אך האמריקאים השיגו את מהנדסי הטילים"[1]. עם זאת, עלה בידי הסובייטים לתפוס מאות טכנאים ומהנדסים, את המעבדות בפנמינדה וכן רשימות של ספקי רכיבים לטילים. הטכנאים והמהנדסים הועברו לברית המועצות בשנת 1946. שם הם נחקרו ומסרו פרטים שאיפשרו לסובייטים לבנות את הטילים הגרמניים. עד נובמבר 1953 הוחזרו הטכנאים לגרמניה. לאחר המלחמה פיתחו מדענים בארצות הברית ובברית המועצות את הטילים הגרמניים, והשתמשו בהם, יחד עם אמצעים נוספים, למחקר של התנאים השוררים בגובה רב.[2] הם נעזרו בשידור טלמטריה מהטילים לתחנות קליטה על פני כדור הארץ. הטלמטריה הכילה מידע על הטמפרטורה והלחץ האטמוספירי, וכן מידע על קרניים קוסמיות ונתונים נוספים. פון בראון ותלמידיו, שהפכו לחלק מהמערכת המדעית האמריקאית, נטלו חלק במחקר זה.

לא 3, ולא 2.5. המציאות הצה"לית שאין סד"כ לכך. בניין הכוח צריך להתבצע בהתחשב באילוצי כוח אדם ולא לחלום על משהו שלא יקרה. בפועל כיום יש בעיית איוש חמורה ביחידות רבות

האם גם לחיל אוויר יש רק טייס אחד ונווט אחד לכלי?
שמע, זה לא מקלע או מרגמה, זה כלי כבד ומורכב, מחירו אלפי פעמים שכר שנתי של חיל סדיר. אני הייתי מצפה ליתירות אם לא בסדיר אז לפחות במילואים.
היתירות מחייבת כמובן גם את צוותי התחזוקה וההספקה - טנק לא שווה כלום אם לא תביא לו סולר לשתות כמו לגמל.

להכניס כלים ישנים לימ"ח עולה הרבה מאוד כסף,
מה כל כך יקר? ביחס לעלות הכלים, תחת הנחה שהבסיס כבר קיים ורובו מתופעל בידי חיילי סדיר. אם יקר להחזיק מצא רפובליקת בננות שתקנה ותשלם כמה שתשלם.

וזה בדיוק הכסף שהולך לאיבוד. יחידה שלא התאמנה 5 שנים היא לא כשירה - לטעון שאימון צוותים יספיק להחזיר כשירות זו ראיה של מט"ק. כשירות יחידתית היא תוצר של אימון יחידתי, של המסגרת הלוחמת כולה. בהתחשב בקצב הלחימה הסביר, הצוותים האלה יהיו מוכנים כאשר הלחימה תגמר. מצב שני, אתה הולך לבזבז על המערך הזה מלייארדים - שילכו לאיבוד.

אז לפרק לחלוטין? לפעמים שולחים מה שיש כי זה מה שיש לתת. ע"ע מלחמת יומה"כ
ישן 04-07-2012, 01:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "Let’s recap this and..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7

בוא נסתכל כדוגמא על פעולת חיסול סוללות הנ"מ של הסורים ב- 1982. דרך אחת להתמודד עם הסוגיה היתה לאמן עוד יותר טוב את הטייסים ולקוות שהפעם השמדת סוללות הטילים תצליח. דרך אחרת מלבד יותר אימוני חיל אוויר היתה פתוח יכולות טכנולוגיות להתמודדות עם הטכנולוגיה הסובייטית. בניגוד ל- 1973 מטוסי הקרב לא נפגעו בכמויות של 1973 והשביתו את מערך טילי הנ"מ הסורי. כעת אתה יכול לטעון שההבדל הוא רמת האימון של הטייסים - אני אומר שהיכולת של הטייסים לא היתה שונה מהותית ב- 1982 ביחס ל- 1973 - בנוסף לאימון היו להם הידע, המודיעין והתו"ל הנכון להתמודדות עם הבעיה בשלוב של טילים מתאימים.
עכשיו תמצא מקבילה קרקעית - אני אגלה לך שאין כזו

בוא נחזור לקרקע, כעת נניח שניתנה לישראל יכולת להתמודד עם טילי הנ"ט טוב יותר. אני לא רואה משהו שימנע מפלוני שיושב במרחק של 4 ק"מ מטור טנקים רועש ובוהק למצוא קו ראיה ולשחרר טיל מונחה. איזה אימון או תו"ל יכולים למנוע את המפגש טיל - טנק?
איזה תו"ל? הקרב המשולב, זה מה שיקטין (שום דבר לא ימנע) את האיום של הנ"ט. השילוב של גורמי איסוף אש ותמרון עם תכנית מבצעית חכמה וביצוע נכון. הרבה הרבה יותר מכל אמצעי טכנולוגי
על פניו, כלי שממוגן טוב יותר עם סכויים טובים יותר לגרום לטיל לא לפגוע במטרה הוא תשובה לאיום. האם טכנולוגיה היא חזות הכל? ברור שלא, אבל במצב בו לאויב יכולת להעמיד 10 לוחמים על כל לוחם שלך אתה צריך איזה שובר שיוויון שאין להם.
שובר שוויון זה הכשרה והפעלה. נקודה. צה"לח עמד בחסרון מספרי וטכנולוגי ברמת הגולן ביום כיפור. ההצלחה שלו נבעה מהיכולות של הפיקוד הזוטר והכשירות המבצעית הגבוהה של הכוחות.
הפוך גוטה. הטכנולוגיה באה בנוסף לכשירות ובברירה בין השניים, הכשירות עדיפה.
כעת הגנרל האמריקאי מדבר על אחוזים, אל תשכח שמול הצבא האמריקאי עמדו מיטב מפתחי הנשק הסובייטים. הגנרל הניח שגם לסובייטים יהיו כלים טובים ועדיפות מספרים קטנה לטובתם.
הגנרל לא הניח, אלא ידע שיהיה שיוויון טכנולוגי וחסרון מספרי עצום. משהו בסגנון של חטיבה 7 מול 2 אוגדות סוריות, רק בשני סדרי גודל גבוהים מכך.
אני חושב (וזו דעתי בלבד) שישראל חייבת להקפיד על מחקר ופתוח בתחום הצבאי כי לא נוכל להתמודד ברמות הכסף שיש במדינות המפרץ או בכמות האוכלוסין במצרים. לא נוכל לשלוח צבא של 3,000,000 לוחמים כפי שהמצרים יכולים אם ירצו בכך.

אני לא אומר שההרכבה היא יחודית, אבל אם תפטר את האנשים ותסגור את היחידות ביום פקודה אתה עלול לגלות שזה קצת יותר מסובך מאשר אתה חושב.
החוכמה היא לא רק בהרכבה אלא ביכולת להוסיף מכלולים, לחקור כשלים ולבצע התאמות לדור הבא. לפתח תחמושות יעודיות ובשל השליטה בקרביים של המחשב של המערכת - לדאוג לשלב את זה בכלי.
יש המון יתרונות כשאתה מבצע אינטגרציה מערכתית וכל הקודים וכל הידע יושב אצלך.

ביום פקודה, יכולת הרכבת טנקים לא באמת תעזור לך. צריך לשמר את מה שחשוב, אבל לא להאפיל על המטרה העיקרית

לקראת סופה של מלחמת העולם השנייה, צוותי מחקר אמריקניים, סובייטיים ובריטיים התחרו בניסיון לתפוס טכנולוגיה וללכוד מדענים ממתקן תוכנית הטילים הגרמנית בפנמינדה. לברית המועצות ולבריטניה הייתה הצלחה מעטה, ואילו ארצות הברית הייתה המרוויחה העיקרית מהמאמץ. היא הצליחה לתפוס מספר רב של מדעני טילים גרמנים, רבים מהם חברי המפלגה הנאצית, וביניהם פון בראון עצמו. המדענים הועברו מגרמניה לארצות הברית כחלק ממבצע פייפרקליפ ("אטב נייר"), ובארצות הברית המשיכו המדענים לפתח את הטילים שבהמשך היוו את הבסיס ליכולת השיגור האמריקאית. האמריקאים הבריחו גם כ-300 קרונות עמוסים בחלקי טילי V-2 ממיטלבאו-דורה, וזאת בניגוד להסכמים בוועידת פוטסדאם, לפיהם עתיד היה האזור לעבור לידי הסובייטים, ופירוקם של מפעלים גרמניים שם היה אסור בתכלית. סטלין רגז על נפילתם של בכירי המהנדסים לידי האמריקאים. הוא אמר: "זה בלתי נסבל בהחלט. אנו הבסנו את צבאות גרמניה הנאצית; אנו כבשנו את ברלין ופנמינדה; אך האמריקאים השיגו את מהנדסי הטילים"[1]. עם זאת, עלה בידי הסובייטים לתפוס מאות טכנאים ומהנדסים, את המעבדות בפנמינדה וכן רשימות של ספקי רכיבים לטילים. הטכנאים והמהנדסים הועברו לברית המועצות בשנת 1946. שם הם נחקרו ומסרו פרטים שאיפשרו לסובייטים לבנות את הטילים הגרמניים. עד נובמבר 1953 הוחזרו הטכנאים לגרמניה. לאחר המלחמה פיתחו מדענים בארצות הברית ובברית המועצות את הטילים הגרמניים, והשתמשו בהם, יחד עם אמצעים נוספים, למחקר של התנאים השוררים בגובה רב.[2] הם נעזרו בשידור טלמטריה מהטילים לתחנות קליטה על פני כדור הארץ. הטלמטריה הכילה מידע על הטמפרטורה והלחץ האטמוספירי, וכן מידע על קרניים קוסמיות ונתונים נוספים. פון בראון ותלמידיו, שהפכו לחלק מהמערכת המדעית האמריקאית, נטלו חלק במחקר זה.[/COLOR]

אין שום קשר בין הטענה שלך למה שכתוב פה. זה לא הניע ולא השפיע על גבולות הגזרה לכיבוש גרמניה, שנקבעו בין רוזוולט ל סטאלין - אגב. היתה לכך חשיבות אבל היא לא הניעה את הלחימה.

האם גם לחיל אוויר יש רק טייס אחד ונווט אחד לכלי?
שמע, זה לא מקלע או מרגמה, זה כלי כבד ומורכב, מחירו אלפי פעמים שכר שנתי של חיל סדיר. אני הייתי מצפה ליתירות אם לא בסדיר אז לפחות במילואים.
היתירות מחייבת כמובן גם את צוותי התחזוקה וההספקה - טנק לא שווה כלום אם לא תביא לו סולר לשתות כמו לגמל.

אין שום קשר בין ההפעלה של ח"א, שנעשית מבסיסים עורפיים, לבין הצבא הירוק בחזית.
בא נתחיל עם שאלה - האם אי פעם היה מחסור בצוותי שריון בלחימה? לא.
אם תטען שאתה רוצה להפעיל את הטנקים סביב השעון,אני אשאל אותך מאיפה תביא חי"ר, הנדסה, מרגמות, ארטילריה, חימוש, פיקוד? אתה גם יכול לחשב את התוספת האמצעים הנדרשת לכל חטיבה לשם הובלת צוותי הטנקים אל ומהחזית. לבסוף, אני אשאל אותך - האם אתה גם מתכנן להחזיק מפח"ט נוסף בשביל לשלוט על הכוח שהבאת?

מה כל כך יקר? ביחס לעלות הכלים, תחת הנחה שהבסיס כבר קיים ורובו מתופעל בידי חיילי סדיר. אם יקר להחזיק מצא רפובליקת בננות שתקנה ותשלם כמה שתשלם.
בא נראה - תחזוקה שוטפת, חלקי חילוף, סד"כ אחזקה, ההכשרה של הסד"כ המדובר, המעטפת של הסד"כ המדובר. הבסיס לא קיים - הוא קיים בשביל הימ"ח. אם תסגור את היחידות, לא יהיה צורך בימ"ח - זה חסכון נטו.

אז לפרק לחלוטין? לפעמים שולחים מה שיש כי זה מה שיש לתת. ע"ע מלחמת יומה"כ

כן, לפרק לחלוטין. אם צה"ל היה מאומן כיאות בקרב המשולב, הרבה טנקים היו נחסכים בהתקפות מצח יקרות מאוד על חי"ר מצרי. אם צה"ל היה קונה פחות אמצעים אבל מצייד אותם בכוונות לילה, היה ניתן להמשיך לחימה בצורה יעילה גם בלילה מול הסורים. אם היו מציידים את החי"ר בנ"ט הוא היה יכול לבצע הגנה יעילה, ולשחרר את מחלקות שריון מהגנת מוצבים. מחדלי יום כיפור הם רבים, אבל הם בהחלט הראו עד כמה כוח לא מאוזן סופג יותר אבידות בהשוואה לכוח מאוזן.
אתה יכול להמשיך ולהתכונן לארמגדון, אבל בעצם העובדה שאתה מטפח החזקה של סד"כ לא מאומן, אתה מקרב אותו בעצמך.

ישן 05-07-2012, 21:34
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

משיב 4
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "..."

מתנצל על המענה המאוחר.

עכשיו תמצא מקבילה קרקעית - אני אגלה לך שאין כזו
בוא נסתכל על 2 פיתוחים מהעת האחרונה: 1) מעיל רוח \ חץ דורבן, 2) כיפת ברזל.
1) לאחר שהבינו את יתרונות הנ"ט במלחמת לבנון 2 - קצת מוזר כי מהנשק הזה חטפנו יופי ביומה"כ, במלחמת לבנון 1, הספיגה בקו המוצבים ברצועת הבטחון - האם אין צבא היבשה לומד לאורך זמן? :-(

נכון, הפתוח היה כבר בקנה, אבל תוצאות הפגעות עשרות טנקים מודרניים בידי טילי מ"ט הביאה האצה בפתוח והתקנה על כמות של כלים.

עם הגעת ציוד הנ"ט לעזה טנקי המערכה הבלתי ממוגנים הוחלפו בממוגנים.

לראייתי זה שובר שיוויון - בקרב המשולב, הפעלה נכונה והכל לא ימנעו מלוחם אויב המצוייד בכמה טילי נ"ט המוסווה בשטח להגיע לקו ראיה מטווח של 4 ק"מ לירות את הטיל ולייצר מפגש טיל - טנק. גם אם החוליה תושמד לאחר מכן - תוצאה פוטנציאלית - כלי משמעותי פגוע. פתרון טכנולוגי יכול לחפות על שגיאות הפעלה - כמובן אם ידליקו את המערכת ולא כמו אותה ספינת טילים מול חופי לבנון.

האם פתרון של 100%? ברור שלא, שום פתרון לא נותן מענה של 100%.

לגבי 2) עד לפני כמה חודשים הערבים מצאו שיטה - יוצאים 2-3 עם טנדר \ חמור \ משגרים מהגג \ חצר - רצים ונעלמים. הברזלים המעופפים הללו הכניסו לחרדה מאות אלפי ישראלים. בלילות ולפעמים יותר מפעם בלילה למבוגרים היה צורך לרוץ, לחטוף ילדים קטנים ממיטתם בדרך לממ"ד. לאחר הצבת כיפת ברזל - חלק מהאנשים אפילו לא טורחים ללכת למרחב מוגן. הפתרון לא 100% ויש חדירה של רקטות ספורדיות. במקום לפתח טכנולוגיה היה ניתן לפתח תו"ל קרקעי \ אווירי לטפול בבעיה - מה היה עושה בהבט מבצעי מדיני טוב יותר? אימון ביתר של יחידות לקראת כניסה קרקעית לקן הצרעות ושמו עזה או ירי של כמה מאות אלפי ש"ח ופגיעה לאחר מכן בחוליות ובתשתית האגונים?

שאלת אותי קודם מה כל כך מיוחד בהרכבת טנקים?

ישראל הצליחה להעמיד פתרון בזמן קצר יחסית כי יש לה פעילות מחקר ופתוח בתחומים משיקים. ישראל מרכיבה את הטנקים והם פרי פתוח שלה - קל להוסיף מכלולים למערכת שהיא שלך. קל להורות למי שצריך לבצע את ההתאמות במחשבי הכלי העקרי וכ"ו. ישראל מפתחת טילי א"א - הידע של כיפת ברזל מקורו בידע רב שנים ביצור טילים ללא הידע הזה המערכתי - לא ניתן לקבל פתרונות מהר, יחסית בזול ובמתאר הדרוש.

כעת תאר לך שמשהו מחליט לפטר את כח האנשים להתבסס על יצור של מוצרי מיקרו-אלקטרוניקה, תוכנה, תקשורת וקצת בקרה - פשוט כי משהו היה מחליט שזה פשוט לא משתלם כל יצור המערכות המוטסות, תחמושת, תחמושת חכמה, תעשיית מכ"מים, תעשיה אלקטרו-אופטית, תעשיה אופטית, תעשיית טילים, תעשיית רק"מ ועוד.

לא ה- know how המערכתי להרים פרויקטים זה משימה ממש לא פשוטה.

איזה תו"ל? הקרב המשולב, זה מה שיקטין (שום דבר לא ימנע) את האיום של הנ"ט. השילוב של גורמי איסוף אש ותמרון עם תכנית מבצעית חכמה וביצוע נכון. הרבה הרבה יותר מכל אמצעי טכנולוגי
על פניו, כלי שממוגן טוב יותר עם סכויים טובים יותר לגרום לטיל לא לפגוע במטרה הוא תשובה לאיום.

אז סגרנו על פלישה דו אוגדתית לעזה במקום ירי שנתי של 20 רקטות כיפת ברזל?

שובר שוויון זה הכשרה והפעלה. נקודה. צה"לח עמד בחסרון מספרי וטכנולוגי ברמת הגולן ביום כיפור. ההצלחה שלו נבעה מהיכולות של הפיקוד הזוטר והכשירות המבצעית הגבוהה של הכוחות.
ולכן אני טוען שאימון, הכשרה חשובים מאוד - רק שאין לך מושג מה היכולת בתחום הנ"ל אצל האויב. במלחמת לבנון 2 ראינו את לוחמי החיזבאללה מאומנים לצרכיהם יותר טוב משצה"ל העריך. האם אתה רוצה להתמודד איתם ברמה של M16 מול קלשניקוב או לנצל את היכולת התעשייתית של מדינת ישראל על מנת לייצר יכולת עודפת? כל זה כמובן ללא תלות בצורך בהכשרה נאותה ומעבר.

הפוך גוטה. הטכנולוגיה באה בנוסף לכשירות ובברירה בין השניים, הכשירות עדיפה.
רגע, אולי נשים את מיטב בחורינו על צנטוריונים - אבל אל דאגה, הבחורים מאומנים לעילא ולעילא. בניגוד אליך, אני שם את הציוד במקביל לאימון - לא תחתיו.

הגנרל לא הניח, אלא ידע שיהיה שיוויון טכנולוגי וחסרון מספרי עצום. משהו בסגנון של חטיבה 7 מול 2 אוגדות סוריות, רק בשני סדרי גודל גבוהים מכך.
איזה חטיבות סוריות? גם אם זו שגיאת הקלדה, בשנות ה- 70 לא היו שום יחידות רוסיות, לכל היותר אוגדות של אנשי ברית המועצות - ההתמודדות יכלה להיות כנגד קזחים, ארמנים, אוזבקים, טגיקים, יהודים, טורקמנים, ליטאים, לטבים, בלורוסים, אוקראינים, מולדובים,גאורגים, אבחזים, וגם רוסים, .............. עוד הרבה מאוד לאומים - חלקם כאלו ששפת אימם מובנת בידי עשרות אלפי איש בעולם בלבד.

ביום פקודה, יכולת הרכבת טנקים לא באמת תעזור לך. צריך לשמר את מה שחשוב, אבל לא להאפיל על המטרה העיקרית

חולק על דעתך. מה יקרה אם תוך כדי לחימה תגלה שיש לצד השני איזה אס בשרוול ולהתמודד איתו צריך שנוי תוכנה או תוספת חומרה - מה תעשה כשאתה לא מרכיב את המערכת?

אין שום קשר בין הטענה שלך למה שכתוב פה. זה לא הניע ולא השפיע על גבולות הגזרה לכיבוש גרמניה, שנקבעו בין רוזוולט ל סטאלין - אגב. היתה לכך חשיבות אבל היא לא הניעה את הלחימה.
לאור חשיבות העניין צוותים בריטים ואמריקאים רצו לתוך גרמניה המתמוטטת על מנת לתפוס את המדענים הללו - לא אחת תוך מעבר הגבול בין אזור בשליטה סובייטית לשליטה מערבית. לא אחת החלטות התקבלו בדרגים נמוכים וטוב שכך.

אין שום קשר בין ההפעלה של ח"א, שנעשית מבסיסים עורפיים, לבין הצבא הירוק בחזית.
בא נתחיל עם שאלה - האם אי פעם היה מחסור בצוותי שריון בלחימה? לא.

האם במלחמת יומה"כ נאלצת להרכיב צוותים מתתי צוותים מפורקים? השלב הבא הוא מחסור בצוותים וטוב שלא הגענו לשם. במצב לחימה אינטנסיבית אני לא פוסל אפשרות של החלפת צוותים פגועים בכמויות גדולות בצוותים שתצטרך לשנע מדי פעם אל תוך השטח.
בישראל של היום לא בלתי אפשרי שביום הראשון למלחמה תגלה שחלק מהאנשים בארה"ב ברלוקשיין עם המשפחה, חלק בגואה לא מודע למה שקורה בארץ. חלק מטפס על הרי נפל מרחק ימים מציביליזקיה. ....

בא נראה - תחזוקה שוטפת, חלקי חילוף, סד"כ אחזקה, ההכשרה של הסד"כ המדובר, המעטפת של הסד"כ המדובר. הבסיס לא קיים - הוא קיים בשביל הימ"ח. אם תסגור את היחידות, לא יהיה צורך בימ"ח - זה חסכון נטו.
אני מדבר על תחזוקה מינימאלית מקסימום פילטרים, שמנים ומצברים. רב הכלים אני מצפה לאי טיפול רב ימות השנה.רב הפעילות בידי צוות מצומצם של בעיקר סדירים לא בעלות גבוהה ולא בהכשרה סופר דופר.

כן, לפרק לחלוטין. אם צה"ל היה מאומן כיאות בקרב המשולב, הרבה טנקים היו נחסכים בהתקפות מצח יקרות מאוד על חי"ר מצרי. אם צה"ל היה קונה פחות אמצעים אבל מצייד אותם בכוונות לילה, היה ניתן להמשיך לחימה בצורה יעילה גם בלילה מול הסורים. אם היו מציידים את החי"ר בנ"ט הוא היה יכול לבצע הגנה יעילה, ולשחרר את מחלקות שריון מהגנת מוצבים. מחדלי יום כיפור הם רבים, אבל הם בהחלט הראו עד כמה כוח לא מאוזן סופג יותר אבידות בהשוואה לכוח מאוזן.

אלקטרו-אופטיקה, נ"ט הם חלק ממה שאני קורא הצטידות - אין עדיפות לברזל על פני הטילאות ולהפך. בהחלט יתכן מצב שתחזיק פחות טנקים כי הפקוד יעדיף במקומם עוד חטיבת נ"ט מתקדמת.

אתה יכול להמשיך ולהתכונן לארמגדון, אבל בעצם העובדה שאתה מטפח החזקה של סד"כ לא מאומן, אתה מקרב אותו בעצמך

לגבי אימון - מסכים.
ישן 06-07-2012, 02:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "משיב 4"

תשמע - בלתי אפשרי להבין על מה אתה מגיב, או מה אתה כותב. בחלק מהמקרים נראה שאתה מגיב לדברים שאתה בעצמך כתבת. תעשה סדר בתגובה שלך שיהיה ברור על מה אתה מגיב.

ישן 06-07-2012, 13:59
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

הסבר רש"י
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "תשמע - בלתי אפשרי להבין על מה..."

מר ביטיס, האשכול יחד עם התגובות התחיל להיות ארוך - הותרתי רק את התגובות שלך והוספתי בצבע את תשובתי.

מקרא:
מה שהופיע תגובתך שקדם לתגובתי.
תשובתי.

בוא נסתכל כדוגמא על פעולת חיסול סוללות הנ"מ של הסורים ב- 1982. דרך אחת להתמודד עם הסוגיה היתה לאמן עוד יותר טוב את הטייסים ולקוות שהפעם השמדת סוללות הטילים תצליח. דרך אחרת מלבד יותר אימוני חיל אוויר היתה פתוח יכולות טכנולוגיות להתמודדות עם הטכנולוגיה הסובייטית. בניגוד ל- 1973 מטוסי הקרב לא נפגעו בכמויות של 1973 והשביתו את מערך טילי הנ"מ הסורי. כעת אתה יכול לטעון שההבדל הוא רמת האימון של הטייסים - אני אומר שהיכולת של הטייסים לא היתה שונה מהותית ב- 1982 ביחס ל- 1973 - בנוסף לאימון היו להם הידע, המודיעין והתו"ל הנכון להתמודדות עם הבעיה בשלוב של טילים מתאימים. עכשיו תמצא מקבילה קרקעית - אני אגלה לך שאין כזו

בוא נסתכל על 2 פיתוחים מהעת האחרונה: 1) מעיל רוח \ חץ דורבן, 2) כיפת ברזל. 1) לאחר שהבינו את יתרונות הנ"ט במלחמת לבנון 2 - קצת מוזר כי מהנשק הזה חטפנו יופי ביומה"כ, במלחמת לבנון 1, הספיגה בקו המוצבים ברצועת הבטחון - האם אין צבא היבשה לומד לאורך זמן? :-( נכון, הפתוח היה כבר בקנה, אבל תוצאות הפגעות עשרות טנקים מודרניים בידי טילי מ"ט הביאה האצה בפתוח והתקנה על כמות של כלים. עם הגעת ציוד הנ"ט לעזה טנקי המערכה הבלתי ממוגנים הוחלפו בממוגנים. לראייתי זה שובר שיוויון - בקרב המשולב, הפעלה נכונה והכל לא ימנעו מלוחם אויב המצוייד בכמה טילי נ"ט המוסווה בשטח להגיע לקו ראיה מטווח של 4 ק"מ לירות את הטיל ולייצר מפגש טיל - טנק. גם אם החוליה תושמד לאחר מכן - תוצאה פוטנציאלית - כלי משמעותי פגוע. פתרון טכנולוגי יכול לחפות על שגיאות הפעלה - כמובן אם ידליקו את המערכת ולא כמו אותה ספינת טילים מול חופי לבנון. האם פתרון של 100%? ברור שלא, שום פתרון לא נותן מענה של 100%. לגבי 2) עד לפני כמה חודשים הערבים מצאו שיטה - יוצאים 2-3 עם טנדר \ חמור \ משגרים מהגג \ חצר - רצים ונעלמים. הברזלים המעופפים הללו הכניסו לחרדה מאות אלפי ישראלים. בלילות ולפעמים יותר מפעם בלילה למבוגרים היה צורך לרוץ, לחטוף ילדים קטנים ממיטתם בדרך לממ"ד. לאחר הצבת כיפת ברזל - חלק מהאנשים אפילו לא טורחים ללכת למרחב מוגן. הפתרון לא 100% ויש חדירה של רקטות ספורדיות. במקום לפתח טכנולוגיה היה ניתן לפתח תו"ל קרקעי \ אווירי לטפול בבעיה - מה היה עושה בהבט מבצעי מדיני טוב יותר? אימון ביתר של יחידות לקראת כניסה קרקעית לקן הצרעות ושמו עזה או ירי של כמה מאות אלפי ש"ח ופגיעה לאחר מכן בחוליות ובתשתית האגונים? שאלת אותי קודם מה כל כך מיוחד בהרכבת טנקים? ישראל הצליחה להעמיד פתרון בזמן קצר יחסית כי יש לה פעילות מחקר ופתוח בתחומים משיקים. ישראל מרכיבה את הטנקים והם פרי פתוח שלה - קל להוסיף מכלולים למערכת שהיא שלך. קל להורות למי שצריך לבצע את ההתאמות במחשבי הכלי העקרי וכ"ו. ישראל מפתחת טילי א"א - הידע של כיפת ברזל מקורו בידע רב שנים ביצור טילים ללא הידע הזה המערכתי - לא ניתן לקבל פתרונות מהר, יחסית בזול ובמתאר הדרוש. כעת תאר לך שמשהו מחליט לפטר את כח האנשים להתבסס על יצור של מוצרי מיקרו-אלקטרוניקה, תוכנה, תקשורת וקצת בקרה - פשוט כי משהו היה מחליט שזה פשוט לא משתלם כל יצור המערכות המוטסות, תחמושת, תחמושת חכמה, תעשיית מכ"מים, תעשיה אלקטרו-אופטית, תעשיה אופטית, תעשיית טילים, תעשיית רק"מ ועוד. לא ה- know how המערכתי להרים פרויקטים זה משימה ממש לא פשוטה.

בוא נחזור לקרקע, כעת נניח שניתנה לישראל יכולת להתמודד עם טילי הנ"ט טוב יותר. אני לא רואה משהו שימנע מפלוני שיושב במרחק של 4 ק"מ מטור טנקים רועש ובוהק למצוא קו ראיה ולשחרר טיל מונחה. איזה אימון או תו"ל יכולים למנוע את המפגש טיל - טנק? איזה תו"ל? הקרב המשולב, זה מה שיקטין (שום דבר לא ימנע) את האיום של הנ"ט. השילוב של גורמי איסוף אש ותמרון עם תכנית מבצעית חכמה וביצוע נכון. הרבה הרבה יותר מכל אמצעי טכנולוגי על פניו, כלי שממוגן טוב יותר עם סכויים טובים יותר לגרום לטיל לא לפגוע במטרה הוא תשובה לאיום. האם טכנולוגיה היא חזות הכל? ברור שלא, אבל במצב בו לאויב יכולת להעמיד 10 לוחמים על כל לוחם שלך אתה צריך איזה שובר שיוויון שאין להם. שובר שוויון זה הכשרה והפעלה. נקודה. צה"לח עמד בחסרון מספרי וטכנולוגי ברמת הגולן ביום כיפור. ההצלחה שלו נבעה מהיכולות של הפיקוד הזוטר והכשירות המבצעית הגבוהה של הכוחות. לגבי אימון, ברור שזה הכרחי ולא בה במקום הטכנולוגיה אלא בנוסף אליה. הפוך גוטה. הטכנולוגיה באה בנוסף לכשירות ובברירה בין השניים, הכשירות עדיפה. כעת הגנרל האמריקאי מדבר על אחוזים, אל תשכח שמול הצבא האמריקאי עמדו מיטב מפתחי הנשק הסובייטים. הגנרל הניח שגם לסובייטים יהיו כלים טובים ועדיפות מספרים קטנה לטובתם. הגנרל לא הניח, אלא ידע שיהיה שיוויון טכנולוגי וחסרון מספרי עצום. משהו בסגנון של חטיבה 7 מול 2 אוגדות סוריות, רק בשני סדרי גודל גבוהים מכך. אני חושב (וזו דעתי בלבד) שישראל חייבת להקפיד על מחקר ופתוח בתחום הצבאי כי לא נוכל להתמודד ברמות הכסף שיש במדינות המפרץ או בכמות האוכלוסין במצרים. לא נוכל לשלוח צבא של 3,000,000 לוחמים כפי שהמצרים יכולים אם ירצו בכך. אני לא אומר שההרכבה היא יחודית, אבל אם תפטר את האנשים ותסגור את היחידות ביום פקודה אתה עלול לגלות שזה קצת יותר מסובך מאשר אתה חושב. החוכמה היא לא רק בהרכבה אלא ביכולת להוסיף מכלולים, לחקור כשלים ולבצע התאמות לדור הבא. לפתח תחמושות יעודיות ובשל השליטה בקרביים של המחשב של המערכת - לדאוג לשלב את זה בכלי. יש המון יתרונות כשאתה מבצע אינטגרציה מערכתית וכל הקודים וכל הידע יושב אצלך. ביום פקודה, יכולת הרכבת טנקים לא באמת תעזור לך. צריך לשמר את מה שחשוב, אבל לא להאפיל על המטרה העיקרית

לכן אני טוען שאימון, הכשרה חשובים מאוד - רק שאין לך מושג מה היכולת בתחום הנ"ל אצל האויב. במלחמת לבנון 2 ראינו את לוחמי החיזבאללה מאומנים לצרכיהם יותר טוב משצה"ל העריך. האם אתה רוצה להתמודד איתם ברמה של M16 מול קלשניקוב או לנצל את היכולת התעשייתית של מדינת ישראל על מנת לייצר יכולת עודפת? כל זה כמובן ללא תלות בצורך בהכשרה נאותה ומעבר.

רגע, אולי נשים את מיטב בחורינו על צנטוריונים - אבל אל דאגה, הבחורים מאומנים לעילא ולעילא. בניגוד אליך, אני שם את הציוד במקביל לאימון - לא תחתיו.

איזה חטיבות סוריות? גם אם זו שגיאת הקלדה, בשנות ה- 70 לא היו שום יחידות רוסיות, לכל היותר אוגדות של אנשי ברית המועצות - ההתמודדות יכלה להיות כנגד קזחים, ארמנים, אוזבקים, טגיקים, יהודים, טורקמנים, ליטאים, לטבים, בלורוסים, אוקראינים, מולדובים,גאורגים, אבחזים, וגם רוסים, .............. עוד הרבה מאוד לאומים - חלקם כאלו ששפת אימם מובנת בידי עשרות אלפי איש בעולם בלבד.

צטוט מתוך: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...7%D7%9C% D7%9C לקראת סופה של מלחמת העולם השנייה, צוותי מחקר אמריקניים, סובייטיים ובריטיים התחרו בניסיון לתפוס טכנולוגיה וללכוד מדענים ממתקן תוכנית הטילים הגרמנית בפנמינדה. לברית המועצות ולבריטניה הייתה הצלחה מעטה, ואילו ארצות הברית הייתה המרוויחה העיקרית מהמאמץ. היא הצליחה לתפוס מספר רב של מדעני טילים גרמנים, רבים מהם חברי המפלגה הנאצית, וביניהם פון בראון עצמו. המדענים הועברו מגרמניה לארצות הברית כחלק ממבצע פייפרקליפ ("אטב נייר"), ובארצות הברית המשיכו המדענים לפתח את הטילים שבהמשך היוו את הבסיס ליכולת השיגור האמריקאית. האמריקאים הבריחו גם כ-300 קרונות עמוסים בחלקי טילי V-2 ממיטלבאו-דורה, וזאת בניגוד להסכמים בוועידת פוטסדאם, לפיהם עתיד היה האזור לעבור לידי הסובייטים, ופירוקם של מפעלים גרמניים שם היה אסור בתכלית. סטלין רגז על נפילתם של בכירי המהנדסים לידי האמריקאים. הוא אמר: "זה בלתי נסבל בהחלט. אנו הבסנו את צבאות גרמניה הנאצית; אנו כבשנו את ברלין ופנמינדה; אך האמריקאים השיגו את מהנדסי הטילים"[1]. עם זאת, עלה בידי הסובייטים לתפוס מאות טכנאים ומהנדסים, את המעבדות בפנמינדה וכן רשימות של ספקי רכיבים לטילים. הטכנאים והמהנדסים הועברו לברית המועצות בשנת 1946. שם הם נחקרו ומסרו פרטים שאיפשרו לסובייטים לבנות את הטילים הגרמניים. עד נובמבר 1953 הוחזרו הטכנאים לגרמניה. לאחר המלחמה פיתחו מדענים בארצות הברית ובברית המועצות את הטילים הגרמניים, והשתמשו בהם, יחד עם אמצעים נוספים, למחקר של התנאים השוררים בגובה רב.[2] הם נעזרו בשידור טלמטריה מהטילים לתחנות קליטה על פני כדור הארץ. הטלמטריה הכילה מידע על הטמפרטורה והלחץ האטמוספירי, וכן מידע על קרניים קוסמיות ונתונים נוספים. פון בראון ותלמידיו, שהפכו לחלק מהמערכת המדעית האמריקאית, נטלו חלק במחקר זה. אין שום קשר בין הטענה שלך למה שכתוב פה. זה לא הניע ולא השפיע על גבולות הגזרה לכיבוש גרמניה, שנקבעו בין רוזוולט ל סטאלין - אגב. היתה לכך חשיבות אבל היא לא הניעה את הלחימה.[/COLOR]

לאור חשיבות העניין צוותים בריטים ואמריקאים רצו לתוך גרמניה המתמוטטת על מנת לתפוס את המדענים הללו - לא אחת תוך מעבר הגבול בין אזור בשליטה סובייטית לשליטה מערבית. לא אחת החלטות התקבלו בדרגים נמוכים וטוב שכך.

האם גם לחיל אוויר יש רק טייס אחד ונווט אחד לכלי? שמע, זה לא מקלע או מרגמה, זה כלי כבד ומורכב, מחירו אלפי פעמים שכר שנתי של חיל סדיר. אני הייתי מצפה ליתירות אם לא בסדיר אז לפחות במילואים. היתירות מחייבת כמובן גם את צוותי התחזוקה וההספקה - טנק לא שווה כלום אם לא תביא לו סולר לשתות כמו לגמל. אין שום קשר בין ההפעלה של ח"א, שנעשית מבסיסים עורפיים, לבין הצבא הירוק בחזית. בא נתחיל עם שאלה - האם אי פעם היה מחסור בצוותי שריון בלחימה? לא. אם תטען שאתה רוצה להפעיל את הטנקים סביב השעון,אני אשאל אותך מאיפה תביא חי"ר, הנדסה, מרגמות, ארטילריה, חימוש, פיקוד? אתה גם יכול לחשב את התוספת האמצעים הנדרשת לכל חטיבה לשם הובלת צוותי הטנקים אל ומהחזית. לבסוף, אני אשאל אותך - האם אתה גם מתכנן להחזיק מפח"ט נוסף בשביל לשלוט על הכוח שהבאת?

האם במלחמת יומה"כ נאלצת להרכיב צוותים מתתי צוותים מפורקים? השלב הבא הוא מחסור בצוותים וטוב שלא הגענו לשם. במצב לחימה אינטנסיבית אני לא פוסל אפשרות של החלפת צוותים פגועים בכמויות גדולות בצוותים שתצטרך לשנע מדי פעם אל תוך השטח. בישראל של היום לא בלתי אפשרי שביום הראשון למלחמה תגלה שחלק מהאנשים בארה"ב ברלוקשיין עם המשפחה, חלק בגואה לא מודע למה שקורה בארץ. חלק מטפס על הרי נפל מרחק ימים מציביליזקיה. ....

מה כל כך יקר? ביחס לעלות הכלים, תחת הנחה שהבסיס כבר קיים ורובו מתופעל בידי חיילי סדיר. אם יקר להחזיק מצא רפובליקת בננות שתקנה ותשלם כמה שתשלם. בא נראה - תחזוקה שוטפת, חלקי חילוף, סד"כ אחזקה, ההכשרה של הסד"כ המדובר, המעטפת של הסד"כ המדובר. הבסיס לא קיים - הוא קיים בשביל הימ"ח. אם תסגור את היחידות, לא יהיה צורך בימ"ח - זה חסכון נטו. אז לפרק לחלוטין? לפעמים שולחים מה שיש כי זה מה שיש לתת. ע"ע מלחמת יומה"כ כן, לפרק לחלוטין. אם צה"ל היה מאומן כיאות בקרב המשולב, הרבה טנקים היו נחסכים בהתקפות מצח יקרות מאוד על חי"ר מצרי. אם צה"ל היה קונה פחות אמצעים אבל מצייד אותם בכוונות לילה, היה ניתן להמשיך לחימה בצורה יעילה גם בלילה מול הסורים. אם היו מציידים את החי"ר בנ"ט הוא היה יכול לבצע הגנה יעילה, ולשחרר את מחלקות שריון מהגנת מוצבים. מחדלי יום כיפור הם רבים, אבל הם בהחלט הראו עד כמה כוח לא מאוזן סופג יותר אבידות בהשוואה לכוח מאוזן. אתה יכול להמשיך ולהתכונן לארמגדון, אבל בעצם העובדה שאתה מטפח החזקה של סד"כ לא מאומן, אתה מקרב אותו בעצמך. _____________________________________

אני מדבר על תחזוקה מינימאלית מקסימום פילטרים, שמנים ומצברים. רב הכלים אני מצפה לאי טיפול רב ימות השנה.רב הפעילות בידי צוות מצומצם של בעיקר סדירים לא בעלות גבוהה ולא בהכשרה סופר דופר.

אלקטרו-אופטיקה, נ"ט הם חלק ממה שאני קורא הצטידות - אין עדיפות לברזל על פני הטילאות ולהפך. בהחלט יתכן מצב שתחזיק פחות טנקים כי הפקוד יעדיף במקומם עוד חטיבת נ"ט מתקדמת.

אתה יכול להמשיך ולהתכונן לארמגדון, אבל בעצם העובדה שאתה מטפח החזקה של סד"כ לא מאומן, אתה מקרב אותו בעצמך

לגבי אימון - מסכים.
ישן 06-07-2012, 14:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "הסבר רש"י"

ציטוט:
בוא נסתכל על 2 פיתוחים מהעת האחרונה: 1) מעיל רוח \ חץ דורבן, 2) כיפת ברזל. 1) לאחר שהבינו את יתרונות הנ"ט במלחמת לבנון 2 - קצת מוזר כי מהנשק הזה חטפנו יופי ביומה"כ, במלחמת לבנון 1, הספיגה בקו המוצבים ברצועת הבטחון - האם אין צבא היבשה לומד לאורך זמן? :-( נכון, הפתוח היה כבר בקנה, אבל תוצאות הפגעות עשרות טנקים מודרניים בידי טילי מ"ט הביאה האצה בפתוח והתקנה על כמות של כלים. עם הגעת ציוד הנ"ט לעזה טנקי המערכה הבלתי ממוגנים הוחלפו בממוגנים. לראייתי זה שובר שיוויון - בקרב המשולב, הפעלה נכונה והכל לא ימנעו מלוחם אויב המצוייד בכמה טילי נ"ט המוסווה בשטח להגיע לקו ראיה מטווח של 4 ק"מ לירות את הטיל ולייצר מפגש טיל - טנק. גם אם החוליה תושמד לאחר מכן - תוצאה פוטנציאלית - כלי משמעותי פגוע. פתרון טכנולוגי יכול לחפות על שגיאות הפעלה - כמובן אם ידליקו את המערכת ולא כמו אותה ספינת טילים מול חופי לבנון. האם פתרון של 100%? ברור שלא, שום פתרון לא נותן מענה של 100%.

אז בא באמת נסתכל על נשק הנ"ט - במלחמת יוה"כ, טילי הנ"ט ארוכי הטווח היו אחראים ל-8% מהפגיעות של הטנקים שלנו. ב-2006, שריון שהתנהל נכון מבצעית הקטין בצורה משמעותית את הסיכוי שלו להפגע (שׁאל את יוסיפון ואת "פשוט שריונר"). מי שתחקר את המלחמה (ותשאל שוב) ראה ששריון שנע נכון נפגע פחות. ב - 73', ב-82' וגם ב-2006 איום גדול היה מנשק נ"ט קצר טווח. בכל המקרים, כאשר השריון פעל כחלק מכוח משולב האיום הזה קטן משמעותית.
כוח מאומן היה פחות פגיע לאיומים אחרים, כמו מטענים.
אז אתה יכול לומר שמיגון אקטיבי יקטין יותר את הפגיעה מנ"ט, אבל במכלול השיקול - קרי, ביכולת קרבית של הכוח, התועלת של האימון תהיה גדולה יותר.

ציטוט:
לגבי 2) עד לפני כמה חודשים הערבים מצאו שיטה - יוצאים 2-3 עם טנדר \ חמור \ משגרים מהגג \ חצר - רצים ונעלמים. הברזלים המעופפים הללו הכניסו לחרדה מאות אלפי ישראלים. בלילות ולפעמים יותר מפעם בלילה למבוגרים היה צורך לרוץ, לחטוף ילדים קטנים ממיטתם בדרך לממ"ד. לאחר הצבת כיפת ברזל - חלק מהאנשים אפילו לא טורחים ללכת למרחב מוגן. הפתרון לא 100% ויש חדירה של רקטות ספורדיות. במקום לפתח טכנולוגיה היה ניתן לפתח תו"ל קרקעי \ אווירי לטפול בבעיה - מה היה עושה בהבט מבצעי מדיני טוב יותר? אימון ביתר של יחידות לקראת כניסה קרקעית לקן הצרעות ושמו עזה או ירי של כמה מאות אלפי ש"ח ופגיעה לאחר מכן בחוליות ובתשתית האגונים?

זהו טיעון איש קש. אם תצליח למצוא נקודה בה טיעון של הכשרה יותר טובה יביא לתוצאות יותר טובות, ניחא. לצורך העניין, אתה טוען שאני אומר שעדיף שלא יהיו טנקים (או טילי ירוט) ולא כך היא.

ציטוט:
שאלת אותי קודם מה כל כך מיוחד בהרכבת טנקים? ישראל הצליחה להעמיד פתרון בזמן קצר יחסית כי יש לה פעילות מחקר ופתוח בתחומים משיקים. ישראל מרכיבה את הטנקים והם פרי פתוח שלה - קל להוסיף מכלולים למערכת שהיא שלך.

אין קשר בין אגרוף ברזל למרכבה, חוץ מהעובדה שאחד מורכב על השני. באמת שלא.

ציטוט:
קל להורות למי שצריך לבצע את ההתאמות במחשבי הכלי העקרי וכ"ו. ישראל מפתחת טילי א"א - הידע של כיפת ברזל מקורו בידע רב שנים ביצור טילים ללא הידע הזה המערכתי - לא ניתן לקבל פתרונות מהר, יחסית בזול ובמתאר הדרוש. כעת תאר לך שמשהו מחליט לפטר את כח האנשים להתבסס על יצור של מוצרי מיקרו-אלקטרוניקה, תוכנה, תקשורת וקצת בקרה - פשוט כי משהו היה מחליט שזה פשוט לא משתלם כל יצור המערכות המוטסות, תחמושת, תחמושת חכמה, תעשיית מכ"מים, תעשיה אלקטרו-אופטית, תעשיה אופטית, תעשיית טילים, תעשיית רק"מ ועוד. לא ה- know how המערכתי להרים פרויקטים זה משימה ממש לא פשוטה.

אין קשר בין יכולת פיתוח ליצור, וגם יכולת פיתוח צריך לכוון ולתקצב כיאות.

ציטוט:

אז סגרנו על טענות הזויות

ציטוט:
רגע, אולי נשים את מיטב בחורינו על צנטוריונים

הם היו גם על שרמנים מול T-62 ועדיין תפקדו טוב יותר מהחבר'ה על מרכבות מול החיזבאללה ב-2006.

ציטוט:
אבל אל דאגה, הבחורים מאומנים לעילא ולעילא.
עכשיו הרגעת אותי, קשנ"ר...

ציטוט:
בניגוד אליך, אני שם את הציוד במקביל לאימון - לא תחתיו.

ואללה, אתה מוכן לכמת את זה? מה זה במקביל? האם מצב השריון במרץ 2006 היה מקביל? האם תותחן שיורה 10-15 פגזים בשנה זה מקביל? האם מח"ט שעושה תרח"ט שריון פעם ב-4 שנים זה מקביל?

ציטוט:

יכולים להיות גם מאלפא סנטאורי... מה הקשר?! תגיד לי, מה הקשר? מה, חטיבה 7 תופיע בפתחת פולדה?! אני נתתי לך את תרחיש האיום האמריקאי, קרי יחס כוחות אחד לשש, בדומה למה חטיבה 7 עמדה מולו בעמק הבכא, רק בשני סדרי גודל יותר - קורפוס אחד מערבי מול שש סובייטיים וללא יתרון טכנולוגי. ובכל זאת, הדגש שלו היה על - הפתעה - אימונים.

ציטוט:

כל זה נחמד מאוד, אבל זה לא היה חשוב מספיק בשביל לשנות את ניהול הלחימה.

ציטוט:
האם במלחמת יומה"כ נאלצת להרכיב צוותים מתתי צוותים מפורקים? השלב הבא הוא מחסור בצוותים וטוב שלא הגענו לשם. במצב לחימה אינטנסיבית אני לא פוסל אפשרות של החלפת צוותים פגועים בכמויות גדולות בצוותים שתצטרך לשנע מדי פעם אל תוך השטח. בישראל של היום לא בלתי אפשרי שביום הראשון למלחמה תגלה שחלק מהאנשים בארה"ב ברלוקשיין עם המשפחה, חלק בגואה לא מודע למה שקורה בארץ. חלק מטפס על הרי נפל מרחק ימים מציביליזקיה. ....

ושוב פעם, לא התייחסת עניינית לשום דבר שכתבתי.

ציטוט:

אז ביום פקודה אתה תצטרך לבצע פעולות חימושיות דחופות רק בשביל שהטנק שלך יגיע לחזית. מה שאתה מדבר עליו לא מספיק בשביל החזקת ימ"ח. חישוב פשוט יגלה לך שבשביל להביא לכשירות חטיבת טנקים אתה תדרש לכמה מאות חיילי חימוש ותחזוקה, שגם ידעו מה הם עושים.
גם בשביל לבצע תחזוקה מינימלית צריך להוציא מליונים רבים.

ישן 06-07-2012, 21:20
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

משיב 5
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE]בוא נסתכל על 2 פיתוחים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אז בא באמת נסתכל על נשק הנ"ט - במלחמת יוה"כ, טילי הנ"ט ארוכי הטווח היו אחראים ל-8% מהפגיעות של הטנקים שלנו. ב-2006, שריון שהתנהל נכון מבצעית הקטין בצורה משמעותית את הסיכוי שלו להפגע (שׁאל את יוסיפון ואת "פשוט שריונר"). מי שתחקר את המלחמה (ותשאל שוב) ראה ששריון שנע נכון נפגע פחות. ב - 73', ב-82' וגם ב-2006 איום גדול היה מנשק נ"ט קצר טווח. בכל המקרים, כאשר השריון פעל כחלק מכוח משולב האיום הזה קטן משמעותית.
כוח מאומן היה פחות פגיע לאיומים אחרים, כמו מטענים.
אז אתה יכול לומר שמיגון אקטיבי יקטין יותר את הפגיעה מנ"ט, אבל במכלול השיקול - קרי, ביכולת קרבית של הכוח, התועלת של האימון תהיה גדולה יותר.

ביטיס אתה מתעקש לפספס את הנקודה ואני חוזר עליה שוב ושוב - הפלטפורמה חשובה והאמון חשוב. מבחינתי אני לא רוצה לראות שרמנים או צנטוריונים גם אם הצוותים שלהם משהו משהו. אני רוצה מחקר ותעשיה בארץ ולכן צריך לבצע רכישות של כלים חדשים. אני רוצה פתוח של תחמושות ויצור תחמושות על מנת לא להזדקק לרכבת אווירית. כתבתי שאם הברירה בין 4000 טנקים חלקם משנות ה- 70 ואימון בינוני לכל הצוותים אני מעדיף רק 1500 טנקים חדישים ושהצוותים שלהם מאומנים כמו שצריך לרבות צוותי ספייר.

נשק המגן שכולל שיריון, ומערכת אקטיבית יתקן לך טעויות שקורות ויקרו. המערכת נותנת קו הגנה נוסף ולכן טוב שיהיה. האם קו הגנה בלעדי? ברור שאסור - לפניו יש את ההתנהלות המבצעית ומאחוריו שיריון.

דמה זאת להתקן ABS - אמנם רכב יכול לנוע בלעדיו אבל אם הילד שלך יבקש את האוטו ביום גשום תשמח שיהיה לך את ההתקן על הגלגלים.

האם זה במקום רישיון ונהיגה אחראית? חד משמעית לא.

זהו טיעון איש קש. אם תצליח למצוא נקודה בה טיעון של הכשרה יותר טובה יביא לתוצאות יותר טובות, ניחא. לצורך העניין, אתה טוען שאני אומר שעדיף שלא יהיו טנקים (או טילי ירוט) ולא כך היא.

כתבתי שיש פתרון טכנולוגי לטפטוף רקטות מעזה. פתרון אחר לאותה הבעיה יכול להיות שליחת 2 אוגדות שישבו דם. איזה פתרון טוב יותר?
וכמובן, ה- 2 אוגדות מאומנות לפי הספר.

אין קשר בין אגרוף ברזל למרכבה, חוץ מהעובדה שאחד מורכב על השני. באמת שלא.
ומה תעשה אם תוך כדי לחימה תגלה שאתה רוצה שינוי תוכנתי בכלי כי האויב הוציא איזה ג'וקר מהשרוול - אתה מעדיף שאין לך גישה לקרבים של המערכת? בלי קשר למערכת הגנה אקטיבית.

אין קשר בין יכולת פיתוח ליצור, וגם יכולת פיתוח צריך לכוון ולתקצב כיאות.
מסכים, יש את האפשרי ויש את הבלתי אפשרי. אני לא מציע להקים תוכנית דהיום לבניית מסוקי תובלה או מטוסי אימון מיצור ישראלי.

אז סגרנו על טענות הזויות
שוב, למשוואה או אי שיוויון, לא אחת יותר מפתרון אחד נכון :-).

הם היו גם על שרמנים מול T-62 ועדיין תפקדו טוב יותר מהחבר'ה על מרכבות מול החיזבאללה ב-2006.

עכשיו הרגעת אותי, קשנ"ר...
אתה יודע, יש מצב לבדוק אם הטנק של סבי ממלחמת העולם השניה עדיין שמיש.

ואללה, אתה מוכן לכמת את זה? מה זה במקביל? האם מצב השריון במרץ 2006 היה מקביל? האם תותחן שיורה 10-15 פגזים בשנה זה מקביל? האם מח"ט שעושה תרח"ט שריון פעם ב-4 שנים זה מקביל?
אני חושב שסוף סוף נגעת בנקודה: מח"ט שיריון מקבל ציוד במאות מיליונים וחיילים באלפים, חוץ מהכלים יש את נושא התחזוקה וההספקה. אני ממש לא מבין את המירוץ לצמרת. האם מי שהיה לוחם ביחידה מובחרת יכול בזמן כל כך קצר להפוך למח"ט שיריון. מן הסבונת קטנה והנה הוא מסוגל להכניס סד"כ של חטיבה למלחמה. זו כבר לא יחידה שבאה ועוקצת ונעלמת - זה טור כבד , בוהק ורועש - קו המגע יכול לכלול הרבה מאוד ק"מ, זה מצריך קשר עם ארטילריה והנדסה ותצפיות וקשר. ומה עושים: הכל אינסטנט, האם אותו מח"ט יוציא את המקסימום מהכלים? האם ידע את מידת המוכנות האמיתית של חייליו? האם ראה שיפורים לכשלונות עבר שלו בתרגילים קודמים?

כמו שאמרתי קודם, אני מעדיף פחות כלים, פחות הוצאות על אימונים, פחות דלק - אבל לכל כלי חדיש יחסית שישאר בשירות יהיה צוות מאומן - ואני לא נוקב במספר הפגזים החיים שנורים - שירו כמה שצריך + דלתה. אני רוצה עודף של צוותים במיוחד בקרב המילואים, אני רוצה אותם עסוקים בטנקים ולא מבצעים עבודות מג"ב ביו"ש. אני רוצה להם פקוד מאומן ורב ניסיון החל מרמת מ"מ \ מ"פ ועד דרג המג"ד,מח"ט ומאו"ג. אני לא רוצה מח"ט שהגיע לשים V והוא מרקע אחר לחלוטין וכשיתחיל להבין את העניין יקודם למקום אחר.

יכולים להיות גם מאלפא סנטאורי... מה הקשר?! תגיד לי, מה הקשר? מה, חטיבה 7 תופיע בפתחת פולדה?! אני נתתי לך את תרחיש האיום האמריקאי, קרי יחס כוחות אחד לשש, בדומה למה חטיבה 7 עמדה מולו בעמק הבכא, רק בשני סדרי גודל יותר - קורפוס אחד מערבי מול שש סובייטיים וללא יתרון טכנולוגי. ובכל זאת, הדגש שלו היה על - הפתעה - אימונים.

אלפה סנטורי A או B? אגב, ממש חם שם, די קרוב לטמפרטורת השמש שלנו - לא רק שמי שיגיע משם יתחיל את מסעו במצב של גז אלא שחלקו יהיה פלסמה.
ואגב, מה הפ+T למילואמניקים באלפה סנטורי A \ B?

בקריאה חוזרת הבנתי שאתה מתכוון לחטיבה 7 הישראלית במלחמת יומה"כ. בקריאה ראשונה חשבתי שיש לך שגיאת הקלדה של סורים <-> רוסים וה-7 זה משהו שלא קלטתי. חשיבה שזו איזו מטאפורה שלא הבנתי.

A \ B?

כל זה נחמד מאוד, אבל זה לא היה חשוב מספיק בשביל לשנות את ניהול הלחימה.
הדברים נעשו בידיעת הדרגים הגבוהים, היה ממש מרוץ לתפוס את האנשים.

ושוב פעם, לא התייחסת עניינית לשום דבר שכתבתי.
תזכיר לי בעניין מה - השרשור התארך.

אז ביום פקודה אתה תצטרך לבצע פעולות חימושיות דחופות רק בשביל שהטנק שלך יגיע לחזית. מה שאתה מדבר עליו לא מספיק בשביל החזקת ימ"ח. חישוב פשוט יגלה לך שבשביל להביא לכשירות חטיבת טנקים אתה תדרש לכמה מאות חיילי חימוש ותחזוקה, שגם ידעו מה הם עושים.
גם בשביל לבצע תחזוקה מינימלית צריך להוציא מליונים רבים.

שכנעת אותי, אם אין כסף לאימונים, יש איזה גנרל באפריקה שרוצה בחטיבה של טנקים? ניקח רק 1,000,000$ ליחידה לאחר שיפוץ, והכשרה של חייליו?

ישן 02-07-2012, 21:56

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "ל- efekt ולביטיס"

ציטוט:
עוד דוגמא, כשאני מפקיד בידים של צוות סדירים טנק מרכבה 4 או מערכת ארטילרית מתקדמת או בולדוזר יקר - לא הייתי לוקח אותם לבצוע של משימות שטור ארוכות טווח בשטחים - פשוט כי הזמן שלהם יקר (הזמן שהושקע והדלק והתחמושת שהוקשעו על מנת להכשיר אותם) כשם שאף אחד לא חושב שסביר שטייס מסוק יבצע פעילות מבצעית של אבטחת צומת ביו"ש.

סתם הערה: עבור הצמ"ה הפעילות בשטחים היא לא בזבוז זמן, כי מה שהם עושים שם (עבודות עפר, ביצורים, חילוצים, ניקוי זירות מטענים, פתיחת צירים ואפילו הריסת בתים) זה גם מה שיעשו במלחמה, למעט הקטע של פריצת תעלות נ"ט כמו שתמיד מראים בסק"מ. בדרך כלל לוחמי הצמ"ה בשטחים עושים רק עבודות עם הכלים שלהם וכמעט שלא עושים מחסומים ופעולות שיטור כאלה. מה שכן, הניסיון עדיין משחק תפקיד חשוב ביותר, ולוחמי מילואים עם ותק על הכלי הרבה יותר מיומנים מסדירניק.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 02-07-2012, 08:28
  AL KAPON AL KAPON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.07
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "משעשע ביותר..."

אתה מבין לאן אני חותר, או שאני צריך לצייר לך את זה? אין שום רע בלהשתמש בכלים ישנים יותר שעדיין עושים את העבודה, ובו זמנית להצטייד בכלים חדשים יותר, ואם נחזור לנושא האברהמסים-נגד-מגחים - מה גורם לך לחשוב שיש לאברהמסים יתרון מוחץ על המגחים?

לאברמס יש יתרון על המג"ח בכוח אש,מיגון,ירי בתנועה,וכו. יתרונות אלו הם עובדה מגומרת. בקשר לעובדה אם זה יתרון מחוץ או לא, אני יסכים איתך שלא מדובר בקרב בין קינג טיגר לשרמן אבל עדין היתרון הוא של האברמס.

טנק עולה לקו עמדות, מגיע לעמדת ירי, משחרר סדרת פגזים ויורד חזרה. מה עושה את האברהמס לטוב יותר פה? הצוות שלו משחרר פגז מהר יותר? לא. הוא לעולם לא יחטיא? גם זה לא נכון. הוא בלתי חדיר? גם לא נכון - אז איפה היתרון המכריע? כל מה שהאברהמס עושה בקו עמדות אני יכול לעשות עם מגח (ואני אגלה לך סוד - גם עם צנטוריון). היתרון היחיד שיכול להיות לאברהמס הוא בירי בתנועה, אבל מפקדים טובים ידעו שעדיף שלא להיכנס נגד אברהמס לקרב כזה.

ידידי אתה חושב כמו גנרל, במילים אחרות מתכונן למלחמה הקודמת.
מתי בפעם האחרונה השמיד טנק ישראלי טנק אויב?
לפני מספר עשרות שנים היתי מסכים עם כל מילה שכתבתה, אולם מאז השתנו הדברים.
כיום האיום הגדול ביותר לטנק הוא טילי הנ"ט וצוות שיורה אותו. בנוסף המלחמות של ישראל הפכו להיות מלחמות לא סימטריות ובהיקף כוחות קטן. לא משנה מה תגיד אבל העובדה שמיגון המרכבה {במיוחד 3/4} עולה בצורה ניכרת על המיגון של טנקי המג"ח, {וזה ללא קשר כלל לאברמס}
אין ראש ממשלה/שר בטחון שישלח גדוד מגחי"ם לעזה או לבנון, שיש לו גדוד מרכבות במקום.
אני חושב שאין מנוס מלשנות את תפיסת היקף האימונים לחילי צה"ל במילואים.
אני חלילה לא מזלזל בטנקי המג"ח או חלילה באנשי הצוות שלהם אולם גדודי מרכבות יתכן שיוקפצו בזמן מאוד קצר למלחמה שפרצה, ראה ערך עופרת יצוקה ומלחמת לבנון 2.
בעוד שגדודי מג"ח יקפצו למחלמה כוללת עם סוריה או מצרים. מלחמה שכזו היא תהליך ארוך טווח, שממש לא סביר שיקרה שבוע הבה.
אבל אם חלילה גראד מעזה יהרוג 10 אנשים דרכנו לעופרת יצוקה 2 קצרה מאוד.
ולכן יש לתת עדיפות קודם לאימון אנשי מרכבות על פני מג"ח. במציאות כפי שהיא היום מנסים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. לדעתי אם צה"ל אינו מעונין לפגוע ברכש העתידי הוא יצתרך להקריב מכשירות של חלק מיחידותיו, אין מנוס.

ישן 02-07-2012, 22:37
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "אתה מבין לאן אני חותר, או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AL KAPON
ידידי אתה חושב כמו גנרל, במילים אחרות מתכונן למלחמה הקודמת.
מתי בפעם האחרונה השמיד טנק ישראלי טנק אויב?

יוני 2000, בנסיגה מלבנון.

ציטוט:
לפני מספר עשרות שנים היתי מסכים עם כל מילה שכתבתה, אולם מאז השתנו הדברים.
כיום האיום הגדול ביותר לטנק הוא טילי הנ"ט וצוות שיורה אותו. בנוסף המלחמות של ישראל הפכו להיות מלחמות לא סימטריות ובהיקף כוחות קטן. לא משנה מה תגיד אבל העובדה שמיגון המרכבה {במיוחד 3/4} עולה בצורה ניכרת על המיגון של טנקי המג"ח, {וזה ללא קשר כלל לאברמס}
אין ראש ממשלה/שר בטחון שישלח גדוד מגחי"ם לעזה או לבנון, שיש לו גדוד מרכבות במקום.
אני חושב שאין מנוס מלשנות את תפיסת היקף האימונים לחילי צה"ל במילואים.
אני חלילה לא מזלזל בטנקי המג"ח או חלילה באנשי הצוות שלהם אולם גדודי מרכבות יתכן שיוקפצו בזמן מאוד קצר למלחמה שפרצה, ראה ערך עופרת יצוקה ומלחמת לבנון 2.
בעוד שגדודי מג"ח יקפצו למחלמה כוללת עם סוריה או מצרים. מלחמה שכזו היא תהליך ארוך טווח, שממש לא סביר שיקרה שבוע הבה.
אבל אם חלילה גראד מעזה יהרוג 10 אנשים דרכנו לעופרת יצוקה 2 קצרה מאוד.
ולכן יש לתת עדיפות קודם לאימון אנשי מרכבות על פני מג"ח. במציאות כפי שהיא היום מנסים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. לדעתי אם צה"ל אינו מעונין לפגוע ברכש העתידי הוא יצתרך להקריב מכשירות של חלק מיחידותיו, אין מנוס.

אז זה שיש נ"ט זה אומר שלא יהיו יותר קרבות שב"ש? ומה יהיה אם פלוגת מגחים - חס וחלילה - תמצא עצמה במרחק מגע של כמה קילומטרים מול פלוגת אברהמסים? האברהמסים יעשו אחורה פנה וימתינו לנ"ט? ומה עם הנ"ט שלנו - הוא ורק הוא יתעמת מול הטנקים המצריים?
ומה זה כל הדיבורים האלה על "עדיפות לאימון אנשי מרכבות על פני מגח"? למה לא גם וגם? ומה בכלל גורם לך לחשוב שאם תינתן עדיפות כזו היא בכלל תהיה אפקטיבית? מה, תזמין מילואימניקים פעמיים ואפילו שלוש פעמים בשנה לאימון? בהצלחה לך עם זה...

ציטוט:

ישן 02-07-2012, 22:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=AL KAPON] [b]ידידי אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
ֿ
ומה זה כל הדיבורים האלה על "עדיפות לאימון אנשי מרכבות על פני מגח"? למה לא גם וגם? ומה בכלל גורם לך לחשוב שאם תינתן עדיפות כזו היא בכלל תהיה אפקטיבית? מה, תזמין מילואימניקים פעמיים ואפילו שלוש פעמים בשנה לאימון? בהצלחה לך עם זה...

בלי תע"מ, בהחלט כן! היכולת של חייל מילואים לבוא ל-3 שבועות בשנה, כאשר מדובר בשבוע בכל פעם טובה הרבה יותר מאשר את אותם 3 שבועות ברצף.

ישן 03-07-2012, 10:01
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]ֿ ומה זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
בלי תע"מ, בהחלט כן! היכולת של חייל מילואים לבוא ל-3 שבועות בשנה, כאשר מדובר בשבוע בכל פעם טובה הרבה יותר מאשר את אותם 3 שבועות ברצף.

בלי תע"מ? אנחנו לא מדברים פה על מד"ב
בכל מקרה, אימון שיריון מאוד שוחק פיזית ונמשך שבוע, וממילא בד"כ גם קוראים לנו לפחות פעם בשנה לאימון מא"ט (עם תע"מ או בלי תע"מ), ככה שזו כבר כמות מכובדת מדי של ימים לבלות בשטח של צאלים (ואנחנו נמצאים רק בשטח כל האימון וגם במא"ט - לא יורדים לבסיס אפילו רק בשביל להתקלח בכל השבוע). לא תודה. שבוע אימון פלוס שבוע מא"ט זה בהחלט מספיק...

ציטוט:

ישן 03-07-2012, 10:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]בלי תע"מ, בהחלט..."

מנסיון, חיילים יבואו גם אם יהיו 8 ימי אימון (שבוע בצאלים ועוד תלת יומי), ואפילו יתנדבו לשבועיים אימון בשנה.

ישן 03-07-2012, 10:24
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אין פה שום דבר חדש, למשל השנה מתוכננים לי שבועיים אימון
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מנסיון, חיילים יבואו גם אם..."

כאמור, שבוע אימון טנקים ושבוע אימון מא"ט - אתה מדבר על לעשות 3 שבועות אימון טנקים ושבוע אימון מא"ט, זה לא ריאלי. להגיד לך את האמת, ממילא אחרי שבוע אימון טנקים אנחנו חוזרים סחוטים ועייפים הביתה - אני אישית לא חושב שיהיו אנשים שיהיו מוכנים לעבור את זה עוד פעמיים בשנה. האימון מפרך. הרבה זמן הכנה (בד"כ, בשבוע לפני האימון יש יומיים הכנות שבאים אליהם כמה צוותי הקמה), הרבה מהיום הראשון של האימון מוקצה לחתימה על כלים, ציודים, צלם וכמובן להעמיס על הטנק תחמושת (עד שמגיעה המשאית מהבונקר ופורקים אותה... רק זה חצי יום) וכמובן מקלעים. אח"כ צריך לעשות טיפול לפני תנועה לכלים, לבדוק שהכל תקין (ורוב הפעמים זה לא תקין) ורק אז יורדים לשטח בנסיעה שגם היא נמשכת שעה פלוס, אח"כ מקימים את המגנן, אח"כ צריך לעשות שלדי למפקדים והופ! כבר מחשיך - לא עשינו אפילו יבשים באור אז כבר הלך היום, וזה אני מדבר איתך במקרים שרוב הפלוגה כבר מתייצב במשטח הטנקים ב-10 בבוקר אחרי חיול...
בסוף האימון כמובן גם צריך לעשות טפ"שים ולתקן תקלות (ויש, הרבה), להזדכות על הציודים ועל המקלעים (צריך לנקות יותר מ-20 מאגים והרבה מק"כים), לפרוק את התחמושת שנותרה וכו'...
הפרוצדורה ארוכה ומתישה מאוד עם קשיים משתנים - פעם עושים את כל הכתוב לעיל בחורף, בקור ובגשם, ופעם בקיץ עם סופות אבק וחום מהגיהנום... אני בספק רב מאוד אם אנשים יתייצבו לדבר הזה יותר מפעמיים בשנה.

ציטוט:

ישן 03-07-2012, 10:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אין פה שום דבר חדש, למשל השנה מתוכננים לי שבועיים אימון"

אם הטענה שלך היא על הלוגיסטיקה של האימון, זה סיפור אחר. אני מבטיח לך שאין שום בעיה להוציא 4 שבועות אימון בשנה בצורה חכמה, ואפילו מועילה. הפתרונות קיימים בצורה שתמקסם את האימון ותקטין מינהלות למינימום.

ישן 03-07-2012, 11:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הטענה היא לא על הלוגיסטיקה, אלא על השחיקה של המילואימניקים..."

אתה רוצה לומר לי שעדיפים 4 שבועות תע"מ ברצף על 4 שבועות מפורקים לאורך השנה? יכול להיות ששיריונרים הם עם מיוחד, אבל לא ראיתי שום דבר כזה אצל חי"רניקים.

ישן 03-07-2012, 13:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "4 שבועות תע"מ? מי עושה 4 שבועות תע"מ?"

ויש כאלה שעושים את כל ה-25 יום, עם 3 ימי חופשה בלבד, מה לעשות. חצי-חצי זה חזון אחרית הימים.
בקשר להעדפות, כנראה שאתם מיוחדים (או התפנקתם). ההעדפה הגורפת אצל כל מי שאני מכיר ואימנתי היה לבצע עוד אימונים על פני בט"ש.

ישן 03-07-2012, 13:54
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ויש כאלה שעושים את כל ה-25..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
ויש כאלה שעושים את כל ה-25 יום, עם 3 ימי חופשה בלבד, מה לעשות. חצי-חצי זה חזון אחרית הימים.

כל הז*ן לכם - אנחנו יכולים מבחינת סד"כ לעשות חצי-חצי.
פלוגת שיריון שזה 11 צוותים (44 איש) פלוס ספיירים פלוס חוליה טכנית (חלק אינטגרלי מהפלוגה) = יותר מ-50 איש. בד"כ זה מספיק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
בקשר להעדפות, כנראה שאתם מיוחדים (או התפנקתם). ההעדפה הגורפת אצל כל מי שאני מכיר ואימנתי היה לבצע עוד אימונים על פני בט"ש.

בוא איתנו לשבוע אימון ואנחנו נראה מי פה מפונק - האימונים שלנו קשים, ואל תשכח שבגלל שמדובר במגחים האימון קשה עוד יותר...

ציטוט:

ישן 03-07-2012, 14:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]ויש כאלה שעושים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
כל הז*ן לכם - אנחנו יכולים מבחינת סד"כ לעשות חצי-חצי.
פלוגת שיריון שזה 11 צוותים (44 איש) פלוס ספיירים פלוס חוליה טכנית (חלק אינטגרלי מהפלוגה) = יותר מ-50 איש. בד"כ זה מספיק.
כשאתה תופס קו שריון זה אולי מספיק לחצי-חצי. גם עם 80 חיילים זמינים, קו חי"ר לא מאפשר חצי-חצי

בוא איתנו לשבוע אימון ואנחנו נראה מי פה מפונק - האימונים שלנו קשים, ואל תשכח שבגלל שמדובר במגחים האימון קשה עוד יותר...

מה, לסוע כל האימון במקום ללכת ברגל 20-30 ק"מ בלילה ואח"כ לרוץ במעלה הגבעות כל היום? למה אתה חושב עברתי לסיור?!

ישן 03-07-2012, 09:34
  AL KAPON AL KAPON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.07
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=AL KAPON] [b]ידידי אתה..."

יוני 2000, בנסיגה מלבנון.

להשמיד טנק מיושן של איזה ארגון גרילה זה לא בדיוק בעיה גם לצוות בצמ"פ.
אני יחדד יותר את השלאה, מתי בפעם האחרונה הושמד/נפגע טנק של צה"ל מירי של טנק אויב?
במקביל נשאל את השאלה כמה טנקים של צה"ל נפגעו מטילי נ"ט מאז?

אז זה שיש נ"ט זה אומר שלא יהיו יותר קרבות שב"ש? ומה יהיה אם פלוגת מגחים - חס וחלילה - תמצא עצמה במרחק מגע של כמה קילומטרים מול פלוגת אברהמסים? האברהמסים יעשו אחורה פנה וימתינו לנ"ט? ומה עם הנ"ט שלנו - הוא ורק הוא יתעמת מול הטנקים המצריים?

אני שוב אומר, יש צורך במגחי"ם ואנשי צוותם בצבא המלואים. אבל לאור התקופה הקשה {מבחינה תקציבית} שעוברת על צה"ל יש לחשוב על מה ניתן לוותר.
לאור העובדה שכל העימותים של צה"ל בעשורים האחרונים הם בעצימות נמוכה, לדעתי עדיף 3-4 חטיבות שריון מאומנות היטב ושאר החטיבות פחות, למול מצב שכולם מאומנים בצורה מאוד חלקית מאוד.

ומה זה כל הדיבורים האלה על "עדיפות לאימון אנשי מרכבות על פני מגח"? למה לא גם וגם?

פשוט אין כסף. אם היה, אין משהו בפורום שהיה מסכים איתך בזה יותר מימני.

ומה בכלל גורם לך לחשוב שאם תינתן עדיפות כזו היא בכלל תהיה אפקטיבית? מה, תזמין מילואימניקים פעמיים ואפילו שלוש פעמים בשנה לאימון? בהצלחה לך עם זה...

מה הבעיה לעשות חד /דו יומי פלוס אימון באש של שבוע כל שנה?

ישן 03-07-2012, 10:10
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "יוני 2000, בנסיגה מלבנון. ..."

ציטוט:
אני שוב אומר, יש צורך במגחי"ם ואנשי צוותם בצבא המלואים. אבל לאור התקופה הקשה {מבחינה תקציבית} שעוברת על צה"ל יש לחשוב על מה ניתן לוותר.
לאור העובדה שכל העימותים של צה"ל בעשורים האחרונים הם בעצימות נמוכה, לדעתי עדיף 3-4 חטיבות שריון מאומנות היטב ושאר החטיבות פחות, למול מצב שכולם מאומנים בצורה מאוד חלקית מאוד.

פשוט אין כסף. אם היה, אין משהו בפורום שהיה מסכים איתך בזה יותר מימני.

בנתיים אנחנו (המגחניקים, והגדוד שלי בפרט) מתאמנים אימונים אינטנסיביים והרבה מהם - עד כמה שאני יודע אפילו יותר מחטיבות שריון אחרות. כנראה שיש מישהו שחושב אחרת...

ציטוט:
מה הבעיה לעשות חד /דו יומי פלוס אימון באש של שבוע כל שנה?

מה תספיק בחד או דו-יומי? בשביל אימון נורמלי לפלוגת טנקים (שלא נאמר גדוד) - דרושים לפחות 3 עד 4 ימים, אלא אם אתה מקצה לפלוגה הרבה מאוד שטחי אש (ואז יוצר סיוט לוגיסטי, אבל נניח שניתן להתעלם ממנו) ואני אישית לא יודע עד כמה זה אפשרי...

ציטוט:

ישן 03-07-2012, 10:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=AL KAPON] [b]אני שוב..."

אי אפשר לעשות אימון תותחנות במשך יומיים? נהיגה? טיווח מרגמות וארטילריה? חימוש וטיפול?

ישן 03-07-2012, 11:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לא."

למה לא? אתה רוצה לומר לי שהחטיבה לא מסוגלת להוריד 3 טנקים לשטח אש בשביל להעביר סבב את כל התותחנים בחטיבה, פלוגה בכל פעם, כאשר את הקיפול עושה חימוש חטיבה? אתה רוצה לומר לי שאי אפשר להוריד נהגים למדור נט"ר לאימון, או לאותם 3 טנקים אחרי שהתותחנים גמרו איתם? או לחילופין לסימולטור בג'וליס?
הפתרונות קיימים מכל כך הרבה כיוונים, שהתשובה שלך מאפיינת את העצלנים בבאלי"שׁ. השיטה בבאלי"ש אינה היחידה או הנכונה. בהחלט יש מה לעשות - כל מה שצריך זה רצון.

ישן 03-07-2012, 13:47
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

מה? מה פתאום?
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "למה לא? אתה רוצה לומר לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
למה לא? אתה רוצה לומר לי שהחטיבה לא מסוגלת להוריד 3 טנקים לשטח אש בשביל להעביר סבב את כל התותחנים בחטיבה, פלוגה בכל פעם, כאשר את הקיפול עושה חימוש חטיבה? אתה רוצה לומר לי שאי אפשר להוריד נהגים למדור נט"ר לאימון, או לאותם 3 טנקים אחרי שהתותחנים גמרו איתם? או לחילופין לסימולטור בג'וליס?
הפתרונות קיימים מכל כך הרבה כיוונים, שהתשובה שלך מאפיינת את העצלנים בבאלי"שׁ. השיטה בבאלי"ש אינה היחידה או הנכונה. בהחלט יש מה לעשות - כל מה שצריך זה רצון.

מה זה האימון המזעזע הזה שאתה מתכנן פה? מה בדיוק תשיג באימון כזה? אתה חושב שלהחליף כל פעם צוותים בטנקים זה כזה דבר פשוט? אתה חושב שטנקים שקורעים להם את הצורה בדרך הזו ימשיכו לתפקד כמו שצריך? אתה באמת חושב שכל הצוותים יספיקו להתאמן ככה? אימון צוות, אח"כ אימון מחלקה, אח"כ פלוגה - וכל זה גם ביום וגם בלילה כולל תרגול ביבש לפני רטוב ושלדי למפקדים? ומה אתה חושב שתותחן יעשה בטנק בלי נהג ובלי טען? זה לא פילבוקס - צריך לתרגל ירי בתנועה, זיהוי מטרות בתנועה, צפיה ותיקון פגיעות מטנקים שכנים, וגם כמובן כל מני אלמנטים בסיסיים של טנקאות כמו נסיעה עם פק"ל קנים, נסיעה מנהלתית, תרגולות ותפעול תקלות...
אח"כ בוכים שהצוותים היו לא מאומנים ולא מיומנים. התותחנים לא יודעים לתקן ירי כמו שצריך כי בסימולטורים לא עולה ענן אבק שמסתיר את כל העולם ואחותו בכל פעם שיורים, והם לא מצליחים לשים "על" באמת כי הטנק כל הזמן זז אבל בסימולטורים הוא היה כל הזמן סטטי... לא יודעים לתפעל תקלות בסיסיות כי הן לא היו בסימולטור, וצוות לא יודע לתקן זחל פרוס או לטפל בטנק כי החימושניקים עשו בשבילו את הכל (yeah right, בהצלחה לך בבניה של פלוגה של חימושניקים - כי זה סדר גודל כח האדם שתזדקק לו בשביל אימון גדודי בשיריון אם תרצה שרק החימושניקים יעשו טיפולים).

בקיצור ביטיס - לא. ממש לא.

ציטוט:

ישן 03-07-2012, 14:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מה? מה פתאום?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
מה זה האימון המזעזע הזה שאתה מתכנן פה? מה בדיוק תשיג באימון כזה? אתה חושב שלהחליף כל פעם צוותים בטנקים זה כזה דבר פשוט? אתה חושב שטנקים שקורעים להם את הצורה בדרך הזו ימשיכו לתפקד כמו שצריך? אתה באמת חושב שכל הצוותים יספיקו להתאמן ככה? אימון צוות, אח"כ אימון מחלקה, אח"כ פלוגה - וכל זה גם ביום וגם בלילה כולל תרגול ביבש לפני רטוב ושלדי למפקדים? ומה אתה חושב שתותחן יעשה בטנק בלי נהג ובלי טען? זה לא פילבוקס - צריך לתרגל ירי בתנועה, זיהוי מטרות בתנועה, צפיה ותיקון פגיעות מטנקים שכנים, וגם כמובן כל מני אלמנטים בסיסיים של טנקאות כמו נסיעה עם פק"ל קנים, נסיעה מנהלתית, תרגולות ותפעול תקלות...
אח"כ בוכים שהצוותים היו לא מאומנים ולא מיומנים. התותחנים לא יודעים לתקן ירי כמו שצריך כי בסימולטורים לא עולה ענן אבק שמסתיר את כל העולם ואחותו בכל פעם שיורים, והם לא מצליחים לשים "על" באמת כי הטנק כל הזמן זז אבל בסימולטורים הוא היה כל הזמן סטטי... לא יודעים לתפעל תקלות בסיסיות כי הן לא היו בסימולטור, וצוות לא יודע לתקן זחל פרוס או לטפל בטנק כי החימושניקים עשו בשבילו את הכל (yeah right, בהצלחה לך בבניה של פלוגה של חימושניקים - כי זה סדר גודל כח האדם שתזדקק לו בשביל אימון גדודי בשיריון אם תרצה שרק החימושניקים יעשו טיפולים).

בקיצור ביטיס - לא. ממש לא.

אתה יודע איך קוראים למה שאתה עושה כאן? קוראים לזה טיעון "איש קש". אני דיברתי על אימון צוות, מחלקה, פלוגה? לא. אני דיברתי על נסיעה, תרגולות ותפעול תקלות? לא.
למעשה, קשה לי להבין על מה בדיוק אתה עונה. על מה אתה עונה? בטח לא על משהו שאני כתבתי.

אותי לא מעניין האימון הגדודי, קרי מרמח צוות עד גדוד, באימון שהוא תלת יומי ומטה. למעשה, שיטת האימון שאתה כ"כ אוהב, גם בחמישה ימים, היא הגרועה מכל שיטות האימון האפשריות, אבל על זה אפשר לדבר בהזמנות אחרת.
אני מדבר על ניצול הזדמנות לאימונים קצרים בשביל לשפר מיומנות ספציפיות - ירי, חימוש, נהיגה, טיווח, ניווט וכו'. אין שום קשר בין אימון ירי של תותחן (שׁאפשר לצמד לו אפילו מש"קית נטר שתנהג לו) שמטרתו שיפור המיומנות של התותחן, ושלו בלבד! לבין פק"ל קנים, נסיעה או אימון גדוד. אין שום קשר, ולו הקלוש ביותר. (אתה רוצה לומר לי שיש מספיק תחמושת לאימון תותחן שמייתרת את הסימולטור?)
באותה מידה, בשביל לשפר מיומנות נהג, אני יכול לקחת אותו לנהוג בטנק בשטחים קשים, בלי לזמן את שאר הצוות. האם באימון נהיגה, אני רוצה שהוא יבצע משהו מלבד נהיגה? לא. אין לי שום אינטרס כזה.
האם אני צריך אימון גדודי בשביל זה? לא, ממש לא.
שנמשיך? לאסוף את הצוותים ליום או יומיים חימוש רק"מ?

סגנון האימון שאני מציע, הוא מצויין. אתה מתחיל ב-3 ימים לשיפור או שימור המיומנות האישית בתוך הצוות, אח"כ אתה יכול להמשיך לשבוע של אימון צוותי\מחלקתי, להמשיך באימון פלוגתי\גדודי באש ולסיים באימון טקטי. לכל אימון מטרה אחרת, וכל אימון מתרכז ביעד כשירותי שונה. זה בדיוק מה שעשינו עם מסגרות מילואים בבאלי"ש, רק שלמרבה הצער - זמינות הימ"מ הפכה את השיטה הזו לרב שנתית. אם אפשר לעשות את כל זה בשנה, אולי באמת נצליח לשמר כשירות משמעותית.
לעומת זאת, אין סיכוי שבשיטה הרגילה תצליח להשיג משהו - אין מספיק זמן בשביל שתוכל ליצור מעגל שיפור.

אולי זה בגלל שאתם פונקתם ב-10 יום אימון בשנה. היחידה שלי לא קיבלה את זה, ועל כל אימון נאלצנו להלחם. והפלא ופלא - בזכות אימון מפורק ומדורג כזה, הכשרנו מחלקת צלפים לרמת ירי שמתחרה בסדיר, הקמנו מחלקת מבצעים גדודית, שימרנו כשירות של מחלקת חימוש, הכשרנו מאתרי צלפים ועוד. תכנית רב שנתית, והגדרות מאוד מדוייקות להישגים נדרשים. אתה גם יכול לשאול את shlomz, מה הוא עשה באימון היחיד שהוא קיבל אחרי עשור. אולי יפתיע אותך, אבל זה לא היה חוליה-כיתה-מחלקה-פלוגה-גדוד. אין במבנה אימון כזה כל תועלת. מה שהוא כן עשה זה להתרכז ברמה מסויימת, ולתת למה מסה של אימון שתבנה משהו. אני יכול להבטיח לך שרמת הכשירות היחידתית שלך לא גבוהה, ואני לא צריך אפילו להכיר את היחידה שלך. אבל אם אתה עושה תרג"ד אחד באימון, אתה בחיים לא תשתפר (המא"ט הוא אולי הגורם היחיד שמציל את הפיקוד שלכם).

עכשיו הייתי מת לקחת את הקרדיט לעצמי, אבל הלכה למעשה, מדובר בעיקרון די בסיסי בהכשרה, צבאית או אזרחית.

ישן 03-07-2012, 22:50
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]מה זה האימון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אתה יודע איך קוראים למה שאתה עושה כאן? קוראים לזה טיעון "איש קש". אני דיברתי על אימון צוות, מחלקה, פלוגה? לא. אני דיברתי על נסיעה, תרגולות ותפעול תקלות? לא.
למעשה, קשה לי להבין על מה בדיוק אתה עונה. על מה אתה עונה? בטח לא על משהו שאני כתבתי.

הו לא לא לא. אני יודע היטב על מה עניתי - ועניתי לך בדיוק על השאלה:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אותי לא מעניין האימון הגדודי, קרי מרמח צוות עד גדוד, באימון שהוא תלת יומי ומטה. למעשה, שיטת האימון שאתה כ"כ אוהב, גם בחמישה ימים, היא הגרועה מכל שיטות האימון האפשריות, אבל על זה אפשר לדבר בהזמנות אחרת.
אני מדבר על ניצול הזדמנות לאימונים קצרים בשביל לשפר מיומנות ספציפיות - ירי, חימוש, נהיגה, טיווח, ניווט וכו'. אין שום קשר בין אימון ירי של תותחן (שׁאפשר לצמד לו אפילו מש"קית נטר שתנהג לו) שמטרתו שיפור המיומנות של התותחן, ושלו בלבד! לבין פק"ל קנים, נסיעה או אימון גדוד. אין שום קשר, ולו הקלוש ביותר. (אתה רוצה לומר לי שיש מספיק תחמושת לאימון תותחן שמייתרת את הסימולטור?)
באותה מידה, בשביל לשפר מיומנות נהג, אני יכול לקחת אותו לנהוג בטנק בשטחים קשים, בלי לזמן את שאר הצוות. האם באימון נהיגה, אני רוצה שהוא יבצע משהו מלבד נהיגה? לא. אין לי שום אינטרס כזה.
האם אני צריך אימון גדודי בשביל זה? לא, ממש לא.
שנמשיך? לאסוף את הצוותים ליום או יומיים חימוש רק"מ?

סגנון האימון שאני מציע, הוא מצויין. אתה מתחיל ב-3 ימים לשיפור או שימור המיומנות האישית בתוך הצוות, אח"כ אתה יכול להמשיך לשבוע של אימון צוותי\מחלקתי, להמשיך באימון פלוגתי\גדודי באש ולסיים באימון טקטי. לכל אימון מטרה אחרת, וכל אימון מתרכז ביעד כשירותי שונה. זה בדיוק מה שעשינו עם מסגרות מילואים בבאלי"ש, רק שלמרבה הצער - זמינות הימ"מ הפכה את השיטה הזו לרב שנתית. אם אפשר לעשות את כל זה בשנה, אולי באמת נצליח לשמר כשירות משמעותית.
לעומת זאת, אין סיכוי שבשיטה הרגילה תצליח להשיג משהו - אין מספיק זמן בשביל שתוכל ליצור מעגל שיפור.

תן לי בבקשה להתייחס לבלוק הטקסט הזה בכלליות (בלי להעליב, פשוט אני לא רוצה לחתוך את הדברים שלך למשפטים יחידים ולהתייחס לכל משפט בנפרד - זה לא מגיע לך) - אני אקדים ואומר שאימוני תותחנות בסימולטורים נחשבים לנחותים ביותר, והם בד"כ נועדים רק כדי לתת "זריקת מרץ" לזיכרון של תותחן שמתאמן פעם בשנתיים על טנק (בד"כ את הסימולטורים עושים באחד מימי ה"יומיים הקמה" בשבוע שלפני האימון) כדי שיעבוד בצורה אופטימלית יותר בעת האימון האמיתי.

נתחיל בכלליות: אני רוצה להכיר לך מונח שאצלכם - החי"רניקים - בד"כ מועלה אך ורק במצגות או בהקשר של כוחות מיוחדים: אורגניות הצוות. זה נשמע לך אולי טריוויאלי, אבל אצלנו בטנקים זה משמעותי.
בסדיר שמרנו מאוד על האורגניות (כל הסיפורים על זה שנהג של צוות טנק בקו לבנון היה חולה, אז היו שולחים את כל הצוות הביתה איתו עד שיחלים - אלה סיפורים נכונים, אעיד על כך ממקור ראשון) וגם במילואים אנחנו משתדלים לשמור על הציוותים שנקבעו ב-שבצ"ק ולהתאמן רק עם מי שבצוות שלנו, אם כי כמובן שלא ברמה שהיתה בסדיר. הנקודה שלי היא שאצלנו בטנק - כמו שאומרים - "השלם גדול מסך חלקיו" - טען לא מתאמן טוב בלי התותחן שלו, נהג לא נוהג טוב בלי המט"ק שלו ומט"ק לא יכול להתרכז בעבודה שלו כשאין לו את הטען שלו שיוריד ממנו את הלחץ.

ועכשיו אני אעבור להתייחסות ישירה לדברים שהצעת:
נחמד שאתה חושב שהתפקיד של הנהג הוא רק לנהוג (הוא לא), ושאם הוא ינהג שעתיים בשטח בלי צוות זה יספיק לו. זה לא. בלי שום קשר, בשביל שהנהג ינהג הוא צריך לפחות מט"ק בצריח. בעצם, בשביל להתאמן על הטנק עצמו תמיד צריך מט"ק - אז אתה הולך לטחון למט"קים את התחת באימון הזה שאתה מציע.

נמשיך: שכחת איש צוות - טען. מה הוא יעשה בלי תותחן? מה שווה ה"אימון לשיפור המיומנות האישית" שלו בלי שיטען פגזים ויתפעל מאגים או את המק"כ? אז תצרף לאימון שלו תותחן? אז למה שלא מלכתחילה לאמן אותו עם התותחן שלו? אתה רוצה טען מיומן - אתה צריך שגם יטען פגזים בתנועה, בעליה לקו עמדות, בהסתערות, יתפעל מאג מקביל בהסתערות, יבצע החלפת קנים, יבצע החלפת מקלעים, יתפעל תקלות בקשר, ידאג לתחמושת. איפה כל זה בלי הנהג, ובלי התותחן (וכמובן בלי המט"ק)?

בנוגע לתותחן - אימון תותחנות בעמדה סטטית הוא לא אימון תותחנות. זה לא מטווח למטרות דמות ב-500 מ'. צריך, בתור תותחן, לפקוח עיניים ולחפש את המטרות שהמפקד שלך מקצה לך, צריך לשים עליהן "על", צריך לוודא שכל הפרמטרים שאתה מזין למחשב נכונים, צריך לירות ולדעת לתקן נכון אם פספסת, ואח"כ צריך מהר לשים "על" מחדש על המטרה (כי הכוונת נמצאת הרחק מהמטרה לאחר הרתע), וצריך כמובן תמיד לשים לב שאתה לא בטעות הורג מישהו מהצוות שלך בדרך.

בקיצור ביטיס, לתותחן אימון בירי מעמדה סטטית לא שווה כלום (כמובן, למעט לטירונים שרק לומדים את המקצוע שלהם וזקוקים למינימום ביטחון עצמי לעבודת צוות). לטען טעינה של פגזי אימונים ותפעולי דמה של מקלעים לא שווה כלום. לנהג לנהוג שעתיים סתם ככה לא שווה כלום ("ימינה טיפה", "שמאלה טיפה", "אחורה וימינה" - עסק עקר לחלוטין, מה הבעיה לנהוג?!). וכמובן שהמט"ק ממילא יצטרך להיות בכל אחד מהתרגילים האלה כי חייבים מט"ק בטנק כדי ליסוע ולירות - אז מה עשינו פה בעצם? מלכתחילה עדיף שכבר כל הצוות יתאמן ביחד...

נ.ב. - בנוגע ל"אתה רוצה לומר לי שיש מספיק תחמושת לאימון תותחן שמייתרת את הסימולטור?" - תראה, יש בד"כ לא מעט הקצאות. באימון האחרון הייתי תותחן ויריתי מספר דו-ספרתי של פגזים (את רובם הגדול פגעתי, אם זה מעניין מישהו ) וככלל אנחנו משתדלים להחזיר לבסיס בסוף האימון רק תרמילים ריקים ובד"כ מצליחים בזה לא רע...

ציטוט:

ישן 03-07-2012, 23:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אתה יודע איך..."

אז אתה לא הבנת את מה שאני כותב, כי אני לא מדבר כאן על אורגניות אני מדבר על שיפור הכשירות האישית לפני כן. אורגניות מדברת על רמת הצוות ומעלה - אבל באימון צוותי כזה די קשה לשפר יכולות פרט. זה אותו דבר גם בחי"ר, אגב (ואורגניות היא אולי הרבה יותר חשובה, בעיקר בגלל בעית השליטה הבסיסית בחי"ר).
אתה רוצה לומר לי שבאימון צוות מקדישים זמן לאימון של הנהג בשטחים בעבירות קשה? נכון שלא, ורק נוסעים בשטח האימון? אז הנה אימון שלא קשור לשאר הצוות. נמשיך - במשך האימון שלך, אתה כתותחן יורה במתארים קשים (מיסוך, טווח ארוך במיוחד, השלם את החסר)? אימון ארטילריה לצוותים דורש את כל הצוות? חימוש? שיפור מיומנות בקליעית?

שוב, אין כאן שום דבר שאני ממציא. ההבנה שיש צורך להתמקד בכשירויות פרט בנפרד לכשירויות צוות (יחידה) היא הבנה שנמצאת מאוד בקטן במספר יחידות בארץ, ומאוד בגדול ובצורה מסודרת בצבא ארה"ב.

אתה יודע מה, בא נזרום איתך - נניח שאין שום אפשרות לבצע אימון לאחד מבעלי התפקידים מבלי שהשאר יחזיקו לו את היד. יש בעיה לחטיבה לארגן 3-11 טנקים בשטח אש שקר-כלשהו ולשלוח את הפלוגות או המחלקות בסבב, לא. ואתה יודע איך אני יודע? כי זה בוצע כבר ולא פעם. כולל חטיבה אחת מפיקוד מרכז ששנה מסויימת שלחה מחלקות שלה להסתפח לאימוני פלוגה של בא"חים חי"ר (ולשנע טנקים בכל הארץ זה קצת יותר קשה מאשר לשמור אותם בנקודה אחת).

ישן 04-07-2012, 06:53
  הכל בסדר הכל בסדר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אז אתה לא הבנת את מה שאני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אז אתה לא הבנת את מה שאני כותב, כי אני לא מדבר כאן על אורגניות אני מדבר על שיפור הכשירות האישית לפני כן. אורגניות מדברת על רמת הצוות ומעלה - אבל באימון צוותי כזה די קשה לשפר יכולות פרט. זה אותו דבר גם בחי"ר, אגב (ואורגניות היא אולי הרבה יותר חשובה, בעיקר בגלל בעית השליטה הבסיסית בחי"ר). ).

כל מילה בסלע.

לדעתי גם בחי"ר, עדיף שפק"ליסטים ישקיעו את מירב הזמן באימון או אל"ל בהתמקצעות על הפק"ל שלהם.
מה זה חשוב לדחוף 4 תרגילי צוות יום ולילה, אם המטוליסט, הקלע, הלאויסט ו whoever יחטיאו ברגע האמת כי עברו שנים מהסדיר שלהם ובמילואים לא תרגלו מספיק.

ההתמקצעות הזו בפק"לים היא בדיוק ההבדל ביננו לבין חיזבאללה או חמאס בעימותים אי-סמטריים בעבר ובעתיד.

כמה טילים יורה לוחם נ"ט שם לפני שהוא מוכשר?
ישן 01-07-2012, 09:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "אז סגרנו את פרויקט המרכבה?"

די להקצין. בהנתן הברירה לקנות טנק חדש או לאמן צוותים קיימים על טנקים קיימים, הברירה השניה תתן לך תועלת גדולה יותר (אלא אם כן אתה עדיין משתמש ב M3)

ישן 01-07-2012, 09:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]..."

נכון, ונחדד: לגרמנים היו פנזר 2 ופנזר 3 המצויידים בתותחי 37 מ"מ. היו להם גם הרבה פחות. ההבדל נבע מרמת האימון, הטקטיקה, שילוב ח"א במערכה וציוד נלווה.

ישן 05-07-2012, 18:17
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ולחדד עוד יותר: רומל היכה באנגלים במדבר המערבי למרות נחיתות ברורה בטנקים
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "נכון, ונחדד: לגרמנים היו פנזר..."

רומל היכה כידוע את האנגלים קשות במדבר המערבי עד שהוכרע באל עלמיין בשל אי יכולתו להתמודד עם הפערים הכמותיים שמונטגומרי השיג בזכות יכולת האספקה המוגברת שלו. עד אותה עת, רומל השיג ניצחון אחר ניצחון למרות שלא רק שמספר הטנקים שלו היה נמוך משמעותית מזה של האנגלים, הם גם היו בממוצע נחותים יותר. לא היה לגרמנים טנק שהשתווה במיגון ובעוצמת האש ל"מתילדה", למשל, וחלק גדול מהטנקים היו מדגם איטלקי חסר ערך. מה שכן היה לרומל היו צוותי טנקים מאומנים היטב, תיקשורת אלחוטית בין כל הטנקים, ויכולת למצות את מרכיבי הקרב המשולב באופן מיטבי. בייחוד בולט השימוש שעשה בתותחי נ"ט. לרשותו עמדו תותחי נ"ט טובים יותר משל האנגלים (בעיקר ה-88 האימתני) והוא עשה בהם שימוש מחוכם הן בהתקפה והן בהגנה לשחיקת השריון הבריטי טוב שמירת קומץ הטנקים הטובים שלו למהלך התימרון המכריע.
רומל הוא אם כך ההוכחה שלא צריך את פלטפורמות השריון המתקדמות ביותר כשיש לך ציוד ספציפי מתקדם בתוך הטנקים וכשאתה נותן לכוחות שלך אימון מתאים שמאפשר להם למצות את אותם יתרונות שיש להם דרך הקרב המשולב.
אני שירתתי במערך נ"ט מתקדם ולמרות שחשבתי שברמת הפלוגה היכולות שלנו היו מעולות, החשש שלי היה מכך שבשל חוסר מקצועיות הקצונה הבכירה ועבודת המטה שלה לא יעשה שימוש מתאים וממצה ביחידה בעת מלחמה אמיתית. אני עדיין חושש.
ישן 30-06-2012, 11:24
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "משיב"

הערה קטנה בעניין האוניברסיטאות, שאין לו כל קשר לדיון בתקציב הביטחון ולפורום הזה: כל מה שכתבת בעניין שגוי. אף אחד לא מתכוון לתת "מאות תקני חוקר" (אין כזה תקן ממילא, אבל ניחא) לאף אוניברסיטה, חדשה או ישנה. בכל האוניברסיטאות נאבקים יום-יום על שימור מספר התקנים הקיים ואם ניתן על הגדלה קטנה מאוד (באחוזים ובמספרים אבסולוטיים) של התקנים. המשמעות של הכרזה שאריאל הוא אוניברסיטה ולא מכללה היא שהתקציב הקיים לאוניברסיטאות יחולק לעוד מוסד אחד, כלומר יקטן לכל אחת מהאוניברסיטאות הקיימות, משמע יוריד את רמת המחקר בכל האוניברסיטאות. מאוד פשוט. בנוסף, אם קוננת בהתחלה (בצדק) על היחס חוקרים/אוכ' (ומה שחשוב לא פחות: חוקרים/סטודנטים) הרי שיחס זה לא ישתנה כלל ועיקר.
ישן 30-06-2012, 15:31
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

משיב
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "הערה קטנה בעניין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סלעי
הערה קטנה בעניין האוניברסיטאות, שאין לו כל קשר לדיון בתקציב הביטחון ולפורום הזה: כל מה שכתבת בעניין שגוי. אף אחד לא מתכוון לתת "מאות תקני חוקר" (אין כזה תקן ממילא, אבל ניחא) לאף אוניברסיטה, חדשה או ישנה. בכל האוניברסיטאות נאבקים יום-יום על שימור מספר התקנים הקיים ואם ניתן על הגדלה קטנה מאוד (באחוזים ובמספרים אבסולוטיים) של התקנים.

ראשית, אף אחד לא נותן, המדינה מתקצבת והאוניברסיטה מעסיקה חוקרים שמתעסקים במחקר, הוראת סטודנטים לתואר שני ושלישי והוראת תואר ראשון.

המשמעות של הכרזה שאריאל הוא אוניברסיטה ולא מכללה היא שהתקציב הקיים לאוניברסיטאות יחולק לעוד מוסד אחד, כלומר יקטן לכל אחת מהאוניברסיטאות הקיימות, משמע יוריד את רמת המחקר בכל האוניברסיטאות. מאוד פשוט. בנוסף, אם קוננת בהתחלה (בצדק) על היחס חוקרים/אוכ' (ומה שחשוב לא פחות: חוקרים/סטודנטים) הרי שיחס זה לא ישתנה כלל ועיקר.

אני לא מסכים, ראשית כבר כיום אריאל מתוקצבת, יש לה תקציב שני, להבנתי: משמעות ההכרזה של אריאל כאוניברסיטה הוא הגדלת התקציב לשם הגדלת פעילות המחקר ובעברית פשוטה הגדלת המעבדות והגדלת מספר החוקרים - בלי לעשות כן להכרזה הנ"ל אין כל משמעות.
בראיה כוללת המשמעות היא שהמדינה צריכה להוסיף את האקסטרה כסף בין המצב הקיים לבין עוד אונירסיטה מחקרית באריאל להערכתי זה יחייב את המדינה להוסיף לפחות עוד כמה מעבדות בכל שנה ועוד כמה עשרות אנשי סגל במחלקות במשך עשור - יש לזה משמעות תקציבית בדיוק כפי שיש להחלטה להקים בית חולים באשדוד משמעות תקציבית - אני מקווה שאתה לא כופר בסמכות המדינה להורות על בניה ותקצוב של בית חולים באשדוד או קמפוס ללמודי רפואה בצפת - יש לדברים הללו עלויות בניה ולאחר מכן תחזוקה והחזקת אנשי סגל. באריאל אין עלויות הקמה כי המקום כבר קיים צריך להגדיל תקציב - וזה לא אמור לפגוע כלל באוניברסיטאות הקיימות.

ישן 01-07-2012, 15:53
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "משיב"

עזוב, אתה כנראה לא מבין איך הדברים עובדים. ברור שהמדינה יכולה להחליט שהיא מקציבה עוד מיליארד ש"ח בשנה לטובת אריאל. אבל אם תפקח לרגע את העיניים תראה שמזה למעלה מעשור ההשכלה הגבוהה במשבר קשה; שרק לפני שנה-שנתיים התחילו (דגש על התחילו - לא סיימו) לצאת מהמשבר הזה; שרוב האוניברסיטאות עדיין נאבקות בגרעונות ורחוקות מלהגיע למצב אפילו קרוב למצבן לפני עשור וחצי; ושאף אחד בממשלה לא מתכוון לתת עוד תקציב בסדר הגודל הזה כתוספת אלא לקחת את הקיים (אולי עם תוספת שולית לחלוטין) ולחלק אותו אחרת. מה שאתה גם לא מבין הוא שאין שום צורך בעוד אוניברסיטה במדינת ישראל (ובטח שלא כל כך קרוב למרכז) - לא זו הבעייה; מה שצריך הוא שהאוניברסיטאות הקיימות יוכלו לתפקד בצורה טובה יותר, גם במחקר וגם ביחס מורים/תלמידים. ובניגוד, אגב, לדוגמאות הטנקים או מכוניות המירוץ שלך, האוניברסיטאות הקיימות אינן כלי מיושן שהמציאו חדש ממנו (וגם על זה כבר ענו לך).
ישן 30-06-2012, 09:00
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07

באופן אישי אני משרת ביחידת צנחנים מיל' שסובלת הרבה פחות (אם בכלל) מן החוליים המתוארים בכתבה (שבעיני אמינה ומדויקת) אבל מחברים, נתונים וידע על יחידות אחרות וכמובן מידת הקרדיט שאני נותן להראל היא מטרידה מאוד. אגב ביטיס (כרגיל) צודק. הכתבה מתמצתת את כל שנכתב בנושא בפורום מלפני המלחמה ב2006 ואחריה.אני מסכים לטענה כי תוקנו ליקויים שנתגלו במלחמה. רא"ל אשכנזי והמטה הכללי עשו רבות לאימון והכשרת מערך היבשה המתמרן, אולם לא דין מבצע מוגבל בעזה כדין מלחמה או מבצע בסגנון ליטני בלבנון, שלא לדבר על תמרון יבשתי מורכב הרבה יותר. רבות מיחידות המיל' שהן הן צבא היבשה האמיתי סובלות מאותן בעיות, חוסר אימון ציוד והכשרה שמהן סבלו כבר בחומת מגן ודומות במצבן לחטיבה 5 במבצע ההוא.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

נערך לאחרונה ע"י marloweperelab89035 בתאריך 30-06-2012 בשעה 09:04.
ישן 30-06-2012, 10:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "באופן אישי אני משרת ביחידת..."

גם ביחידת המילואים שלך, אגב, יצאו חלק מהיחידות עם אקילה אחת לפלוגה ללחימה ב-2006...

ישן 30-06-2012, 21:55

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "מטווחים ממשוכים לפני עליה..."

בלי להיכנס לפרטים אצלנו לפחות מקפידים על מטווחים רבים ואימונים רבים בתחום המסגרת בלו"ז צפוף גם לפני עליה לקו. ואפילו יהיה זה הקו השגרתי ביותר. לפחות בקשר למטווחים אני משוכנע שזה בעיקר תלוי ברצון המפקדים ולא במגבלות מורכבות שמטיל צה"ל שהרי תמיד ישנה האפשרות לפתוח מטווח ארעי ותחמושת ניתן לארגן ככל הנוגע לנשק האישי ואף לרמת המקלעים. תמיד יכול להיות שאני טועה אבל דווקא בתחום הזה נראה לי שהיחידה ומפקדיה קובעים יותר מן הבעייתיות התקציבית. אגב זהו תחום חשוב שאסור להזניח. פחות ברמת הקליעה והפגיעה במטרות כמו ברמת הביטחון בנשק והתיפעול שלו. דברים שמשפיעים, בעיני, גם על בטחונו העצמי של הלוחם ותחושת המסוגלות שלו.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 30-06-2012, 22:41

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי chaklook שמתחילה ב "המ.. באותו צבא שלך"

אני לא חושב שמטווחים ברמה בסיסית שבהן לוחם טווח כ-3 שעות לפחות ויורה כ-5 מחסניות הם דבר תלוש מן המציאות והיכולת של כל יחידה בצבא היבשה (סדיר ומיל'). אין לזה לטעמי קשר לטיב היחידה בה אני משרת (והיא אגב, מקפידה לקיים זאת).

ישן 01-07-2012, 01:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "אני לא חושב שמטווחים ברמה..."

השאלה היא אם הקצאת התחמושת הזו קיימת. ליחידה שלי - לא.שלא לדבר על הקצאת ציוד היקפי

ישן 01-07-2012, 15:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]השאלה היא אם..."

החטיבה הירושלמית יצאה מ"חומת מגן" עם אמירה (רשמית) של "אם אין אני לי - מי לי".
הבעיה עם השנור הזה חריפה הרבה יותר, כי בפועל מתאמנים עם ציוד הרבה יותר טוב מאשר כזה שקיים בפועל. ההשפעה של אבדן יכולת לחימת לילה בלחימה אל מול אימונים פוגעת ביכולות שניה רק לאבדן יכולות שו"ב.

ישן 02-07-2012, 01:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "אני לא בטוח שאני יודע מה זו..."

יחסית, אתם בהחלט חטיבת המילואים הטובה בצה"ל...

ישן 01-07-2012, 09:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "בואו נראה מה התחנות שצריך..."

וזה רק לרמת החייל הבודד, בלי להכנס לאימונים צוותיים. ואגב, באימונים צוותיים הבעיה היא יותר של מתווה תרגיל ושטח אש.

ישן 01-07-2012, 10:26
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "בואו נראה מה התחנות שצריך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
בואו נראה מה התחנות שצריך לעשות, המינימום שבמינימום.
איפוס
ירי שכיבה
ירי כריעה
ירי עמידה
ירי אינסטנקטיבי
ירי אחרי מאמץ
ירי מאה מטר
ירי לילה
התקלות טווח קצר
התקלות טווח בינוני

כל אל"ל אתה עושה את כל התחנות האלה?

קחו טיפ כולם.
דלגו על מטווח האיפוס, תירו ישר למטרת כתף ב 50 מ' ללא תו מכוון ותאפסו את המקבצים תוך כדי מתווי הירי השונים.עדיף לעבוד על שיפור הקליעה מאשר לבזבז זמן במרדף אחר האיפוס (אצל חייל לא מאומן לפי נפ"מ ממוצע של מספר מקבצים).

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:55

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר