לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2012, 05:35
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "הפעלת דיסק קשיח בתור Slave עם הזנה חיצונית"

Slave הוא מונח מעולם ה IDE. ב SATA, כל כונן נמצא על ערוץ משל עצמו, ללא שותפים. ככה שלא ברור למה אתה מתכוון ב Slave.

בכל אופן, קשה לי לחשוב למה שלכונן יהיה איכפת מהיכן הוא מקבל את ה 5/12V שלו... הסיבה היחידה שבגללה זה יכול לשנות, היא אם נעשה רפרנס בפוטנציאלים בין הפוטנציאלים שבהזנת הזרם לכונן, לבין קווי הנתונים... אבל כיוון שיש פלוס ומינוס בחיבור עצמו, יש כאן ממילא חיבור GND... אני לא רואה איך זה יכול להשפיע. אבל אולי אני מפספס משהו.

מה שבטוח - יעיל - זה לא יהיה. אתה תריץ ספק שאמור לתת מאות ואטים על ואטים בודדים - הנצילות תהיה גרועה... והרעש... והגודל. אם אתה כבר מוציא כבל SATA מהמארז, אפשר להוציא פשוט מאריך מולקס גם...

אשר לדרך ההגיונית לעשות דברים כאלה... http://dx.com/p/usb-2-0-3-5-sata-id...-100-240v-90906

(או התקנים דומים של USB3 אם יש לך USB3 במחשב. או התקנים דומים של eSATA אם יש לך יציאה כזו במארז... סתם להוציא כבל SATA החוצה מהמחשב.. לא יפה )

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-07-2012, 15:50
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "Slave הוא מונח מעולם ה IDE. ב..."

ציטוט:
Slave הוא מונח מעולם ה IDE. ב SATA, כל כונן נמצא על ערוץ משל עצמו, ללא שותפים. ככה שלא ברור למה אתה מתכוון ב Slave.

הייתי בטוח שעדיין המונח הזה רלוונטי ל-SATA כי אחרת איך המחשב יודע מאיזה HDD לעשות boot.. אבל בע"ה אקרא על זה כדי לדעת.
אבל גם אם הוא כן יודע כי הגדירו לו בביוס, אז למה אי אפשר להתייחס לכונן השני בתור Slave? הרי הכונן השני הוא בטוח לא ראשי.. או שמונח מתאים יותר יהיה "כונן משני" במקום "Slave".

ציטוט:
בכל אופן, קשה לי לחשוב למה שלכונן יהיה איכפת מהיכן הוא מקבל את ה 5/12V שלו... הסיבה היחידה שבגללה זה יכול לשנות, היא אם נעשה רפרנס בפוטנציאלים בין הפוטנציאלים שבהזנת הזרם לכונן, לבין קווי הנתונים... אבל כיוון שיש פלוס ומינוס בחיבור עצמו, יש כאן GND עצמי... אני לא רואה איך זה יכול להשפיע. אבל אולי אני מפספס משהו.

ניסיתי לבצע את מה שכתבתי, אבל לא הצלחתי לקרוא מהכונן המשני. אחרי שחיברתי את הכונן המשני לאספקת הכוח שכבר קיימת במחשב, אז כן הצלחתי.
גם ראיתי שהמאוורר של ה-HDD לא מסתובב כאשר הזנתי לו כוח מספק כוח חיצוני.
אני לא בטוח אבל אני זוכר שהיו 4 קווים שיצאו מספק הכוח החיצוני, ונראה לי שהיו אמורים להתחבר ללוח האם (אבל החיבורים האלה נתפסו ע"י ספק הכוח שהיה קיים כבר במחשב, ולכן אי אפשר היה לחבר את החיצוני ללוח אם)
ישן 05-07-2012, 16:33
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "[QUOTE]Slave הוא מונח מעולם ה..."

אין שום קשר בין Slave ל Boot. סדר ה Boot נקבע ב BIOS. כשהיה IDE, וגם היום, כשיש SATA. סוג ה BUS שדרכו מחוברים הכוננים, לא משפיע על שום דבר.

אי אפשר להתייחס לכונן השני בתור Slave משום... שהוא לא Slave. ב IDE הייתה האפשרות לחבר שני כוננים על אותו BUS. שניים, לא יותר. לכל כונן הייתה חייבת להיות מוגדרת לשם כך "כתובת". אחד היה Master, אחד היה Slave (וזה קבע את סדר ההצגה שלהם, לא את סדר ה Boot שלהם...). זה המקום שבו Slave רלוונטי. כשאין Master ו Slave, אז לדעתי, לא שייך להשתמש במונח Slave.

הכונן השני גם לא משני. הוא שני. אין אלמנט של ראשיות... יש את הכונן שממנו מתחיל ה Boot. למרות זאת, מערכת ההפעלה יכולה להיות בכלל בכונן אחר. אז מי ה"ראשי" ?

אממ... לא ידוע לי שבהרד דיסקים יש מאוורר. אתה מתכוון ל... מנוע?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר