לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2012, 18:54
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
מחפש שני ספרים שאני זוכר במעומעם

הראשון עוסק בספינות, פיראטים, ואם אני זוכר נכון מלפני יותר מ-20 שנה- שני אחים, כנראה בריטים, שמחפשים אחר כלתו של אחד מהם או של שניהם, בספינה נטושה. נראה לי שלספר קוראים משהו בסגנון ספינת הרפאים, או ספינת האבודים. עד היום הייתי בטוח שהספר הוא של תומס מאן, אבל משום מה חרשתי על גוגל כל היום ולא מצאתי ספר שכזה ברשימת ספריו.

ספר שני הוא ספינת העבדים, שמשום מה הייתי בטוח שהוא של ז'ול ורן. כשמחפשים בגוגל עולה קישור לציור בשם זה, ומופיע המשפט "רך זה עוסק בציור של האמן ויליאם טרנר. אם התכוונתם לספר של ז'ול ורן בשם זה, ראו ספינת העבדים (ספר)."
אבל כשחיפשתי ברשימת ספריו באנגלית לא מצאתי שום ספר עם המילה SLAVE. או שהשם המקורי לא תורגם נכון או שהספר בכלל לא שלו. ולראיה, בערך של ספר אחר שלו, הקצין והרוזן מופיע ש"הקצין והרוזן הוא שמו של רומן זר שהמוציא לאור של גרסתו העברית ייחס אותו לסופר הצרפתי ז'ול ורן. אולם, אוריאל אופק, מחבר "לקסיקון אופק לספרות ילדים", סבור כי התרגום לעברית נעשה מרוסית, ולא אותר המקור הצרפתי של הספר. צבי הראל, המומחה לכתבי ז'ול ורן, סבור כי הספר לא נכתב על ידי ורן, וזאת בדומה לשני תרגומים עבריים אחרים המיוחסים לספרים מאת ורן, שתורגמו על ידי אותו מתרגם, ג. בן חנה (גדליהו אמתי): "הגנרל בוסטמנטה" ו"ספינת העבדים"."

אז לסיכום- מישהו מזהה את הספר הראשון? ולגבי השני- אם הוא לא של וורן, של מי הוא? ואם כן- מה שמו באנגלית?

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר