לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2012, 13:53
  v_m v_m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.12
עזרה בנוגע לגיוס - צריך הכוונה

שלום רב,

1. כבר מספר שנים שאני גולש באתר פרש בפורום צו"ב בתדירות של 1/שבועיים.
2. אני כותב את המכתב דנן מתוך הבנה שיש כאן נפשות פועלות המתמצאות ובעלי תפקידים המכירים את הגוף הצה"לי לעומקו וינסו לתעל את רצוני ולהכווין אותי לפעולות הדרושות לביצוע.

רקע כללי
- לפני כ-6 שנים הייתי מלש"ב כשניגשתי לצו-ראשון. באותו הזמן כבר צברתי ר.פ. אידאולוגי שלא התפתח לכדי הרשעה או משהו. לא חפצתי להתגייס, עשיתי 'אנטר אנטר' במבחנים, השבתי באופן מזלזל לשאלות שהופנו אליי, ובהתאם הייתי בכיוון של פטור. ביקשתי שיחה עם מפקד הלשכה, לאחר פקסים נוספים ומעט זמן נעניתי בחיוב. בהמשך, גם בקשתי לפטור התקבלה.
- חברים טובים שלי, לא רבים, התגייסו ומשרתים בצבא. 4 ממשיכים בתפקידי פיקוד ומתקדמים לקצונה, והאחרים מסיימים את השירות. חשוב לציין, רובם (דתיים וחילונים) הגיעו מרקע דומה לשלי - בעלי ר.פ. אידאולוגי ואף חמור משלי.
- לפני כשנה וחצי תפסתי לשיחה את סג"מ לשכה"ג י-ם מר יובל יום-טוב. כאמור אני על פטור. לאחר דין ודברים הסביר לי את הפרוצדורה והגשתי בקשה בכתב מנומקת עם המלצות מגורמים רלוונטים התומכים בבקשתי ואף פונים לצבא לשקול לחיוב לקבל את הבקשה. בתחילה הבקשה נשללה. ומאז שרשרת של בקשות נוספות
בקשה נוספת לערעור על הפטור - לאחר טרטור וזמן התקבלה.
לא הסכימו גיוס לקרבי - לאחר טרטור וזמן - גם הבקשה הזו התקבלה
ושרשרת הבקשות ממשיכה, לפעמים מאושרת מיד ולפעמים טרטור מתמשך מצידי ארבעה-חמישה פעמים בשבוע שאני מגיע ללשכה. בקשה על הורדת קה"ס, ויציאה ליום שדה (יום סיירות) ובקשות נוספות. לשם דוגמה, בנוגע ליום סיירות רמ"ד סיירות (מ.ז.) שללה את הבקשה וכן בכיר מעליה, רק בפעם הרביעית דרך לשכת הגיוס, אשרו את הבקשה - שם הכירו אותי.
- סיימתי את יום שדה אך לא קיבלתי את מבוקשי. תפסתי לשיחה את רמ"ד סיירות הנ"ל וציינה שהוכחתי את עצמי, אולם הצד"ח מאפשר. שאלתי אותה אם הצד"ח (כמדומני צ'יון ד'רכים ח'יוניות בחיים) לא מאפשר, אז איזה ציון והוכחה עצמית הייתי צריך להציג ביום שדה כדי לעבור אותו - וכל זה כשהיא סרבה לאפשר לי להשתתף. ציינה שאני יכול לקבול על כך ולהגיש ערער. הגשתי.
- לבינתיים, (5 שעות לאחר סיום יום השדה) עליתי על טיסה לאחת ממדינות האיחוד האירופי במסגרת היל"מ - יחידה בכבאות שם אני מתנדב (ולא במסגרת שירות לאומי). וזאת לאחר שדחיתי את הטיסה ביממה כדי להשתתף ביום שדה. קורס SAR (Search And Rescue) לעבודה עם כלבים חילוץ והצלה - חיים ומתים - שונה. לאחר מספר שבועות חזרתי לארץ, כאשר במהלכן, פיקססתי ערער על תוצאות יום שדה. התברר לי שבקשתי נשללה ושאני כבר הייתי צריך להתגייס - למפרע.
- הרמתי טלפון ולאחר מכן שלחתי פקס בהול וציינתי שאין מצב שאני אתגייס מתוך עריקות. כמו חייל רגיל אתגייס בתאריך הגיוס שיועד לי ושאני מבקש שידחו את הגיוס למחזור הבא.

מספר פרטים
כבר 5 שנים שאני עוסק באילוף כלבי בטחון - סיור, ליווי וסריקה בישובים לכיתות כוננות ורבש"צים. בשנתיים האחרונות, אנחנו (בעמותה הממוקמת באחד מישובי השומרון) נכנסו לנושא חילוץ ואיתור נעדרים.
לאחר מספר שנים של אימון באמנות לחימה, יצאתי לקורס מדריכי אמ"ל בוינגייט וסיימתי.
אני עובד בחברה בישוב בה אני מתגורר, חברה העוסקת במתנפחים (טרמפולינות), נופש פעיל ופעילויות אתגריות לילדים ונוער (פיינטבול ושאר ירקות).
חפץ מאוד להתגייס לצבא. אם זה מהסיבה הפשוטה (והקלישאתית) לתרום למדינה ולעם, ואם זה ברמה הנמוכה ביותר - ברמת האגו - זה חשוב לי.
ברור לי מכל הרומן שיש לי עם צה"ל כבר מספר שנים ועם כל התכתובת בינינו, שאדם משלם על שטויות שהוא עושה. ועדיין, לא מנרקסיסזם, בקשה שכמעט אשרו לי - צו ראשון חוזר, אני סבור שיכולה היתה להועיל. בכל מקרה, מקווה שלא מתוך ייאוש, חבר טוב שכיום הוא מפק"צ בפלס"ר גבעתי, החל את השרות שלו בנוער מק"מ - והסביר לי שזה לא סוף העולם ובהנחה שאתה מוכיח את עצמך, הדלתות נפתחות בפניך.

אם למישהו כאן יש הצעה לתת לי - עם מי צריך לדבר וכו', (ושוב, מהרומן שלי עם הצבא אני יודע שקשרים עם מישהו בדרגת אלוף היו מסדרים לי את הזוטות הללו - ואין משהו באופק), אודה לו, לך, ובעיקר זה יכול להיות לתועלת.

נשתמע
v
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:49

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר