לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-07-2012, 12:19
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
השר שאול מופז יגיע להפגנה נגד הממשלה בתל אביב לשיוויון בנטל הערב

על רקע המתיחות בין נתניהו למופז בעקבות פירוק ועדת פלסנר וההודעה על הקמת ועדה חלופית, הודיע הערב (ו') יו״ר קדימה כי יגיע במוצאי שבת לעצרת למען השוויון בנטל שתתקיים במוזיאון תל אביב.

״חיילי וחיילות צה״ל הם בשר מבשרי", הדגיש מופז. "זהו מאבק משותף על עתידה וצביונה של ישראל. אגיע להפגנה כי המאבק צודק והשינוי מתבקש ואני קורא לכל אזרחי ישראל להגיע ולקחת חלק במאבק. יחד נוביל את השינוי״.

במטה המאבק בירכו על הודעת יו"ר קדימה: "מופז, יחד עם כל הפוליטיקאים ועם ישראל מוזמנים להיות חלק מהקהל בעצרת. אנחנו מזכירים לכולם, שאנחנו לא פרייארים ולא יקנו אותנו בהצהרות - רק במעשים".

"אם לא תבוא רק לפוטו אופ, ולא תזגזג – נכבד את המהלך. אבל הקריאה החשובה היא לציבור - אתם רואים מה הלחץ הציבורי עושה, הסיכוי היחידי שלא יהיה חוק טל 2 הוא אם העצרת תהיה מלאה", נמסר.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=404&loc=3
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2012, 15:46
  Octava Octava אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.12
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה, שאול והלוחם הנועז ששירת ועשה מילואים כמבזקן בגלי צה"ל..."

ייתכן ואתה צודק, אבל הנקודה היא שרבים מהלוחמים ששירתו אותי ועדין עושים מילואים, מרגישים שזוהי הדרך היחידה שלהם לגרום (אולי) לאיזשהו שינוי, ועל כן רובם ככולם יהיו נוכחים היום בהפגנה, ואני לא סבור שהם שונים משאר הלוחמים בארץ.

יתרה מזו, מי יתן ובשלב זה החרדים והערבים במדינה יתרמו לחברה חצי ממה שהבנאדם שלא עשה מילואים שנים, או עשה מילואים בתנאים מקלים - תרם.

אגב, אתמול באולפן שישי רואיין אחד ממנהיגי מאהל הפראיירים, טייס במילואים.

בעריכה: ואם כבר אני פותח את הנושא, אני לא רואה סיבה להפסיק את הדרישה לשוויון בנטל היכן שהופסקה. למה שנשים לא יתרמו לחברה כמו גברים?
ודאי אחת התשובות לשאלה הזו היא שהצבא אינו זקוק ל(רוב ה)נשים שמשרתות 3 שנים, ועל כן, אינני רואה סיבה מדוע שלא ישרתו שנתיים בצה"ל + שנה בשירות אזרחי או כל קומבינציה אחרת שסכומה 3 שנים.

אם אני תמים, ועושה רושם שזה מה שתחשבו... יתכן שאתם יודעים יותר ממני ומלא מעט לוחמים שבאמת רוצים שוויון בנטל. אשמח אם תאירו את עיני.
אני, אגב אורחא, ימני בדיעותיי.

נערך לאחרונה ע"י Octava בתאריך 07-07-2012 בשעה 15:52.
ישן 07-07-2012, 15:59
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Octava שמתחילה ב "אני באמת רוצה להבין למה אתה..."

אמנון דפני - פעיל בהפגנות תחמון הציבור של הקיץ הקודם במהלכן הוצאו המוני תמימים לרחוב כמחאה על דבר אחד ובשמם עשו בהם שימוש לצרכי השמאל הקיצון.
עידן מילר - סיים לפני שנה וחצי לשרת כמבזקן בגל"צ...
בועז נול - חזר לפני כשנה לישראל אחרי שמונה שנים בארצות הברית
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=875&loc=3
[זה נכון אגב שהם הפסיקו את שרות המילואים באופן חוקי לחלוטין - וכך עושים בדיוק גם אותם חרדים שהם יוצאים כנגדם. אם מילר היה צדיק יותר מחרדי שלומד בישיבה הוא היה מבקש לשרת עד תום המחויבות האפשרית לשרות עורפי. הוא לא חיב לעשות זאת כמובן אבל גם לא חיב לרוץ ל'ראש מחנה המילואימניקים/המתנדבים' שהוא לא ממש שייך אליו]
זוהרה ברגר - מצויה שם בתוקף תפקידה כ'אם למילואימניק'. נו באמת...
יותם ברגר - עדיין לא התגייס. תחת שם זה קיימת כתיבה במרשתת באתר של שלום עכשיו. לא ברור אם יש קשר בינו לבין זו שמוזכרת שורה מעליו או בין הדעות הפוליטיות של שניהם אבל זה לא הכי חשוב. http://peacenow.org.il/content/%D7%...%A8%D7%92%D7%A8
ישן 07-07-2012, 16:04
  Octava Octava אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[indent] [b]אמנון דפני -..."

אני ודאי לא מחבב את רוב הרשימה הזו, אך עם זאת יש לציין מספר דברים:
1. בנוסף לאנשים אלה, יש אנשים נוספים שכן שירתו/משרתים במילואים. חלקם אף שירות משמעותי.
2. שויון בנטל הוא לא רק שירות מילואים, כי אם חלק מכוח העבודה בארץ, משלמי מיסים וכו'. האנשים הנ"ל, ותקן אותי אם אני טועה, עונים להגדרה הנ"ל.
3. סיכוי קלוש, אבל יתכן שגם אנשים אלו שלא מחבבים את ביבי, עדין רוצים באמת ובתמים שוויון בנטל. לא פוסל את האופציה הזו על הסף.
4. נניח לרגע שאכן קובץ מצומצם של אנשים בעלי השפעה מנצלים אותי, את הלוחמים, את משרתי המילואים ואת הנושאים בנטל בכלל - כפי שאמרתי קודם לכן, נראה כי לא תצליח לקום מחאה לגיטימית המבטאת את רצונותינו באופן בלעדי, כזו שעשויה לחולל שינוי, מבלי שיתווספו כל מיני מנהיגים, לכאורה, עם אג'נדות נסתרות. נראה שזה הסיכוי היחיד שלנו.
ישן 07-07-2012, 16:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Octava שמתחילה ב "1. הם כן, כפי שציינתי. אתמול..."

1. הם לא. כאמור, ישראלה הביא לך רשימה.
2. מה אחר בה? פתרון כלכלי לאי יציאת חרדים לעבודה, ממש לא מחייב את גיוסם. במידה רבה, גיוס רק מעכב את יציאתם לעבודה...
3. אכן.
4. הכל תלוי בסוג השינוי. אם השאלה היא מהי הדרך האחרונה שנשארה להתעלם מרצון הציבור ולהדיח את הממשלה הנבחרת, אזי ייתכן שהונאת הציבור היא הסיכוי האחרון. אם השאלה היא מהי הדרך לשינוי בכל הנוגע לבעייה באי-חלוקת הנטל באופן שווה - הרי שהפתרון היה ונשאר פוליטי. יגיעו להבנות - המצב ישתנה. לא יגיעו? המצב לא ישתנה.

אני לא רוצה כאן מהפכה ניפית. לא רואה יתרון גדול בביטול זהותה היהודית של ישראל, ולא רואה הצלחה כבירה בהכנסת רבבות אפריקנים, בגירוש רבבות יהודים, ובאיחוד משפחות המוני של פלסטינים. כל אלה זה חלק מהאג'נדה הניפית. לא רואה סיבה לחשוב שההפגנה האחרת לא מיועדת להביא לאותה מטרה, בסופו של דבר.
ישן 07-07-2012, 16:43
  Octava Octava אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "1. הם לא. כאמור, ישראלה הביא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
1. הם לא. כאמור, ישראלה הביא לך רשימה.
2. מה אחר בה? פתרון כלכלי לאי יציאת חרדים לעבודה, ממש לא מחייב את גיוסם. במידה רבה, גיוס רק מעכב את יציאתם לעבודה...
3. אכן.
4. הכל תלוי בסוג השינוי. אם השאלה היא מהי הדרך האחרונה שנשארה להתעלם מרצון הציבור ולהדיח את הממשלה הנבחרת, אזי ייתכן שהונאת הציבור היא הסיכוי האחרון. אם השאלה היא מהי הדרך לשינוי בכל הנוגע לבעייה באי-חלוקת הנטל באופן שווה - הרי שהפתרון היה ונשאר פוליטי. יגיעו להבנות - המצב ישתנה. לא יגיעו? המצב לא ישתנה.

אני לא רוצה כאן מהפכה ניפית. לא רואה יתרון גדול בביטול זהותה היהודית של ישראל, ולא רואה הצלחה כבירה בהכנסת רבבות אפריקנים, בגירוש רבבות יהודים, ובאיחוד משפחות המוני של פלסטינים. כל אלה זה חלק מהאג'נדה הניפית. לא רואה סיבה לחשוב שההפגנה האחרת לא מיועדת להביא לאותה מטרה, בסופו של דבר.

1. ישראלה הביא רשימה חלקית של המנהיגים, לא? רוצה לומר שיש עוד אנשים המנהיגים בפועל את המחאה, שחלקם כן שירתו ומשרתים וכו'.
(מה גם שאין הנהגה ברורה גם למחאה זו...).
2. זו גישה מעניינת, מודה שלא חשבתי עליה, אך עם זאת, אני עדין נוטה לחשוב ששילובם בצבא רק יגביר את שילובם בשוק העבודה ובחברה החילונית.
4. הפתרון הוא פוליטי ללא ספק. אנחנו מסכימים בעניין זה...
הנקודה היא שאינני מאמין שיהיה שינוי פוליטי ללא לחץ מהרחובות.
(והאמת הכואבת היא שלי נמאס לשאת בנטל לא פרופורציונלי, מבלי שהחבר'ה למעלה גורמים לשינוי מספק... ואם הם לא גורמים, ננצל את זכותינו הדמוקרטית - ונצא לרחובות).
ישן 07-07-2012, 19:46
  Octava Octava אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ספר נא לי על המנהיגים "בפועל" ולמה הם מתחבאים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
באשר ל"לחץ מהרחובות" - לחץ מהרחובות אין משמעו עוד הפגנה ניפית שכל מנהיגיה נראים כאילו מישהו הצניח אותם לתפקיד. אני לא מאמין בצירופי מקרים, וכמות המקרים שניף הייתה כוח מניע מאחוריהם, גורמת לי להניח שגם הפעם זה המקרה. ההנחה שלי היא שמה שניף תומכת בו, הוא בדר"כ רע לישראל, פשוט בגלל שניף לא מתה על ישראל (לא סתם היא רוצה לשנות אותה "הקרן לישראל חדשה" - שרק בעברית תורגם למשהו קצת פחות מפחיד...).

אגב, אתה גולש חדש פה, וצירוף המקרים שגרם לך להגיע לכאן ולכתוב אך ורק על הנושא הזה, מסקרן אותי...

סיפרתי מעט, ואולפן שישי הגדילו לספר יותר. כפי שכתבתי מספר פעמים בפוסט הזה - במהדורה של אתמול, טייס, מילואמניק, מנהיג. זה סותר לא מעט באשכול הזה...

אני שותף להנחה שלך לגבי הניף.
מה דעתך על "ישראל חופשית"?

לגבי סיפא דברייך...
כשמסתכלים על זה כך, אין מה לומר. זה אכן מחשיד. יכול להיות שבאתי עם איזו אג'נדה נסתרת כמגיב מטעם וכו'... או שראיתי נושא שמעסיק אותי ואת חבריי, ניסיתי להגיב מבלי להרשם ללא הצלחה - ולכן נרשמתי.

על כל פנים, משיטוט מהיר בפורום - נראה שהגעתי לפורום עם רוב ימני מוחלט... אני אמור להרגיש פה בבית.
מקווה להשאר כאן ולשנות את הרושם...
ישן 07-07-2012, 16:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הנה הבאת בעצמך את הנימוק - כי אני לא מאמין למארגנים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Octava שמתחילה ב "אני באמת רוצה להבין למה אתה..."

מחאה שמאורגנת בידי אנשים שלא שירתו/משרתים - היא לא אותנטית, נקודה.

צר לי, אבל מי שעושה מבזקים בגל"צ בתור שירות מילואים (סליחה, כבר לא עושה - קיבל פטור כחוק אחרי שנים ארוכות ומייגעות מאחורי המיקרופון...), לא יכול לצייץ על השתמטות של אחרים. השירות שלו הוא קל בהרבה מכל השתמטות - ורווחי לאין שיעור.
מחאת מילואימניקים צריכה להיות מונהגת בידי מי שאשכרה משלמים מחיר בעבור שירותם - אלה שפרנסתם נמצאת בסכנה עקב שירותם, אלה שמתקשים למצוא סידורים לילדיהם בעקבות שירותם, וגם אלה שמסכנים חייהם בשירותם. כל אלה אינם פקטור בשירות המילואים של 4 מ5 מנהיגי המחאה הזו (לגבי החמישי אין לי מושג - מי יודע, ייתכן שהוא אשכרה עושה מילואים...).

אני נגד המהפכה הניפית הגדולה - וכל המחאה הזו היא חלק ממנה. ההנהגה שלה לא מאבדת שנייה שינה בגלל השתמטות - חלקם גם לא איבד מעולם שעות שינה בגלל מילואים...
ישן 07-07-2012, 19:17
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אולי די עם הקטנוניות הזו?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "רוב האנשים שעושים איתי מילואים, לא חולמים להגיע להפגנת הגל"צניק העשוק"

שירות בצבא זה קודם כל 3 שנים בסדיר. מספר המשרתים במילואים בפועל הוא ממילא קטן מאוד וגם מבין אלו שמשרתים מדובר ב-20 יום בשנה לכל היותר. הנטל העיקרי הוא הצורך לתת 3 שנים מהחיים. כשלפעמים המשמעות היא לא רק אובדן הזמן אלא אובדן החיים ממש. לכן ממש לא מעניין אותי עד כמה המארגנים עושים או לא עושים מילואים. אותי מעניין שהם אשכרה מצליחים לקדם סוף סוף את השינוי לקראת אכיפת שירות החובה/שירות לאומי על כלל המגזרים בישראל. ואני ממש לא רואה את האינטרס של "ניף" בקידום הרעיון של שירות צבאי/לאומי לכל. למעשה, זה מנוגד לאג'נדה שלה ושל האירגונים הרבים שהיא מממנת. אם כאלו שעושים מילואים כמו שעון כבר עשרים שנה לא מעוניינים או לא יכולים למחות באופן אקטיבי נגד הפליתם (ושלא יספרו לי שזה לא מפריע להם שהחרדים לא מתגייסים) אז צריך להסתפק במי שכן מוכנים, גם אם הם לא עומדים בקריטריון של לוחמי סיירת שעושים 800 ימי מילואים בשנה.
ישן 07-07-2012, 19:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

קטנוניות עלק. פתאום מילואים זה כבר לא נחשב...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אולי די עם הקטנוניות הזו?"

לא יודע, אבל עשרים יום בשנה למישהו מעל גיל 30 - זה לא "לכל היותר"...
אם תספור את זה 20 פעם (מס' השנים שזה יחזור על עצמו) תגיע בשקט לשנה רביעית במדים - בגיל הרבה פחות נלהב...

אותך לא מעניין אם המארגנים עושים מילואים. אותי דווקא כן, שכן שירות המילואים הוא ה"פראייריות" היחידה שקשורה בשירות הצבאי. השלוש שנים הם שירות עפ"י חוק. ממילואים כל אחד יכול להתחמק, וכפי שציינת - הרוב עושה זאת...

אתה לא רואה את האינטרס של ניף בקידום שירות לאומי לכל - ואכן זה לא האינטרס שלהם. לא ברור לי למה החלטת שמה שמופיע על השלטים של ההפגנות שלהם, הוא מה שהם רוצים שיקרה, אחרי שכ"כ הרבה פעמים הראו שהם בסה"כ רוצים את הברדק...

אתה באמת חושב שהם רוצים דיור זול לכולם? אז למה הם תומכים בהצפת ת"א ברבבות מסתננים שמטיסים למעלה את מחירי השכירות אפילו בשכונות החלשות?

ההפגנה הערב היא לא למען שיוויון בחלוקת הנטל. ההפגנה הערב היא בסה"כ פלטפורמה לכמה ציניקנים שמעניין ת'סבתא שלהם אי-השיוויון בנטל. אם זה מה שהיה מעניין את המארגנים - היו יכולים להשקיע שתי שניות בלמצוא מישהו ששירותו הצבאי לא גורם להרמות גבה (ולא רק מצדי, למקרה שלא שמת לב...).
ישן 07-07-2012, 19:32
מנהל

כן, קטנוניות. מילואים נחשב מאוד וזה לא רלוונטי בכלום
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "קטנוניות עלק. פתאום מילואים זה כבר לא נחשב..."

רוב הציבור בארץ לא עושה מילואים. אין שום שוויון בנטל, ואף לא קצה קצהו של שוויון לגבי מילואים גם בלי החרדים. הדרישה היא קודם כל שירות סדיר.
ועם כל הכבוד לספקולציות על האינטרסים הסמויים של התמנון, העובדה היא שהמחאה בנושא הגיעה לרמה כזו שסוף סוף ניראה שיש סיכוי לשינוי אמיתי. מי שמדבר על שינוי בהסכמה שיענה לשאלה מדוע לא היה שינוי בהסכמה עד היום. אולי זה קשור לכך שלא היה איום אמיתי על החרדים בפיתרון כפוי גרוע ממה שניתן להשיג בהסכמה? אולי זה קשור בכך שהפוליטיקאים לא הרגישו בלחץ אמיתי מלמטה מצד המשרתים? אז לא, לא מעניין אותי פרטי שירות המילואים של המארגנים. מעניין אותי הנושא והסיכוי לקדם שינוי אמיתי. ואני חושב שיש סיכוי טוב לשינוי אמיתי בנקודת הזמן הזו .מי שמעדיף להתעסק במקום זה בשאלת ימי המילואים של נושא הנאום השלישי בהפגנה-שיהיה בריא. אף אחד לא מפריע לו לארגן הפגנה חליפית של כאלו שעושים 770 ימי מילואים בשנה.
ישן 07-07-2012, 19:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הדחקת המילואים היא לא קטנוניות - היא גרועה ממנה לאין שיעור
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כן, קטנוניות. מילואים נחשב מאוד וזה לא רלוונטי בכלום"

ההשתמטות המאסיבית היא במילואים ולא בסדיר - ומי שאשכרה עושה מילואים, יכול לראות את זה (ואת התוצאות של זה בכל מה שנוגע לאלה שממשיכים לשרת).
העובדה שהרוב לא עושה מילואים - היא זו שצריכה להסביר לך ששם נמצאים הפראיירים. הרוב כן עושה סדיר - ואין שום דבר פראיירי בלעשות מה שהרוב עושה (בטח לא כשזו חובה חוקית).

עם כל הכבוד לספקולציות המוזרות כאילו חבורת המשתמטים שמנהיגה את המאבק באמת מעוניינת בשיוויון, אני מעדיף להסתכל על המציאות: העיתוי, האנשים, הארגון המאסיבי. כל אלה זועקים ניף. העובדה שאתה קונספירטור ומעדיף לחפש תיאוריות מוזרות כאילו הם אומרים אמת, זו בעייה שלך. אני מעדיף ללמוד מהניסיון ולהסתכל על המציאות, ולא להוריד ראש ולקבל כל לוקש שמאכילים אותי אינטרסנטים.

אני שמח בשבילך שנושא המילואים כ"כ זניח בעיניך. העיקר שאתה בעד חלוקה שווה של הנטל...
ישן 08-07-2012, 23:28
מנהל

ברור, ברור...מי שמשתמט לחלוטין פחות גרוע ממי שמשתמט חלקי. הגיוני.
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הדחקת המילואים היא לא קטנוניות - היא גרועה ממנה לאין שיעור"

היות ורוב הציבור לא עושה מילואים בפועל, קשה לבוא בטענות למיגזר מסוים על השתמטות למעט אותו מגזר שגם לא עושה שירות סדיר! מי שמשתמט מסדיר ממילא משתמט גם ממילואים.
ההשתמטות המאסיבית מתחילה מהסדיר. ברגע ש-25 אחוז לא עושים סדיר הרי שמראש 25 אחוז לא עושים מילואים וזו כבר נקודת פתיחה גרועה. היות וקל יותר להשתמט ממילואים (שלא לדבר על כך שאפילו לא קוראים לכולם באופן סדיר ולכן הם בפועל לא משרתים אפילו שלא איכפת היה להם לשרת) והיום זה כבר גובל בהתנדבות, הרי שאי שירותם של מגזרים שלמים מאוד לא מעודדת את המשך השירות. בכל מקרה, הפרייארים הם כל מי שמשרתים בזמן שאחרים לא. וכשהאחרים הם כאלו שמקבלים באופן גורף פטור מלא או כמעט מלא מהמדינה לכל החיים זה בהחלט מגביר את תחושת הפרייאריות.
אני מבין שאתה חושב שאתה מה-זה מכניס לי עם ה"קונספירטור", אבל זה מעניין אותי כקליפת השום. לא איכפת לי מה המניעים הנסתרים והנפתלים של המארגנים. יכול להיות שהם רוצים גיוס של כלל האוכלוסיה רק כדי שצה"ל יתחזק מספיק, יכבוש את עמאן, וכך יוגברו הלחצים על ישראל לעבור לאלבניה. הכל יכול להיות. נכון שאין הרבה הגיון בלדחוף פעילות שאם היא תצליח, ויש לה סיכוי רב להצליח, תקדם את המטרות ההפוכות למטרות שלך, אבל במקרה של תמנון הניף הערמומי הכל יכול להיות ואין לפסול כלום.
ותרשה לי לגחך ביחס ל"שירות המילואים זניח בעיניך". במקרה עשיתי מילואים במשך לא מעט שנים, ובדרך כלל יותר ממה שהחוק היבש מתיר לשנה היות וביחידה שלי היה נהוג גם אימון וגם בט"ש כמעט מדי שנה אפילו בתקופת הקיצוצים. שלא לדבר על חד יומיים. זה שאני חושב שההשתמטות מסדיר היא בעיה חמורה יותר, עדיין לא הופך את ראיית ההשתמטות ממילואים כ"זניחה". אבל סחה על הנסיון להטות את העניין לחוסר המוסריות שלי.
ישן 09-07-2012, 05:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, לא ברור. עובדה שהבנת הפוך. אתה בעד הנהגה של משתמטים - רק אללה יודע למה
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ברור, ברור...מי שמשתמט לחלוטין פחות גרוע ממי שמשתמט חלקי. הגיוני."

החבורכה הז\ו מדגישה את עניין המילואים - ואתה לא בדיוק מצליח לקבל עובדה פשוטה זו. בניגוד אליך, הם כן רואים חשיבות להצגת עניין המילואים.

ההפגנה לא עסקה במה שרוב הציבור עושה או לא עושה. להיפך, היא כל הזמן שמה דגש על המילואים - אתה זה שמתחמק מלהכיר בכך. אני סבור שמי שמפגין בשם המילואימניקים, ראוי שלפחות יעשה מילואים - בזמן שהוא זועק על אי שיוויון בנטל.

אתה רשאי לגחך ככל שתחפוץ - כל התגובות שלך כאן הן ניסיון אחד ארוך להקטין ולפחת בחשיבות שירות המילואים - גם כאשר מארגני ההפגנה עצמם טוענים שזו ליבת המחאה שלהם (כאמור, זה השם שבחרו לעצמם).
ישן 09-07-2012, 07:15
מנהל

כן, אני בעד הנהגה של משתמטים...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, לא ברור. עובדה שהבנת הפוך. אתה בעד הנהגה של משתמטים - רק אללה יודע למה"

לא יודע עד כמה מדובר בהנהגה של משתמטים (מי שלא עשה מילואים 8 שנים כי היה בחו"ל הוא משתמט? שהיה), אבל אני כן יודע שכתבתי שלא מעניין אותי מה ה"הנהגה". אני לא בעד הנהגה של "משתמטים" אבל לא איכפת לי. מה שאיכפת לי זה התוכן והלחץ שההפגנה הזו מפעילה. רואים תוצאות, ואם הן הפוכות לאג'נדה של ה"הנהגה" הניפית, אדרבה ואדרבה שאני בעד.
אני קראתי חלק גדול מהדברים שנאמרו בהפגנה והם התרכזו בשירות סדיר/לאומי. היו בהפגנה הרבה אישים שמייצגים את ההיפך המוחלט מכל סוג של השתמטות והם היו המרכז הבמה. אבל כאמור, לא איכפת לי שההנהגה תהיה חבורת צבועים כל עוד זה מוביל מהלך בכיוון הנכון. זה בוודאי לא מטריד אותי יותר מכך שמפלגתו של שר החוץ שלי יוצאת בחריפות נגד השתמטות בעוד שראשה (אותו שר חוץ) עשה שירות צבאי מקוצרר של כמה חודשים אפילו שהיה בחור בריא בן 20 וזה יותר ממה שעשתה חברת כנסת בולטת במפלגתו שאוהבת להתגאות בכושרה הגופני ואהבת המולדת שלה. מה לעשות, אני לא יכול להרשות לעצמי התיפיפות כשיש דברים קריטים שצריכים להיעשות.
ואני אכן אגחך כי לא כתבתי דבר שיפחית בחשיבות שירות המילואים. שירות המילואים חשוב מאוד אך השירות הסדיר חשוב יותר, ולו משום שמי שלא עושה סדיר, ממילא לא יעשה מילואים. מבין מי שעושה מילואים שיעור ההשתמטות לסוגיה גבוה. מבין אי משרתי הסדיר הוא אפס מוחלט. אם אתה כל כך דואג לעניין המילואים, דאג לזה שמגזר שלם יעשה סדיר וכך לפחות שיעור מסוים מימנו יעשה גם מילואים. אם מספר היסוד של אנשי מילואים היה גודל ברמה כזאת, היה אפשר להפחית מאוד מהנטל ומתוך גם מבעייתיות העומס שגורמת לרבים למוצא דרכים לא לעשות מילואים.
ישן 09-07-2012, 07:25
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כן, אתה בעד הנהגה של משתמטים ושל לא משרתים, מתוקף זה שלא אכפת לך שהם כאלה
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כן, אני בעד הנהגה של משתמטים..."

אין דבר מגוחך יותר מאשר לספר על מה דיברו בהפגנה, תוך התעלמות בוטה ממהכותרת שלה. הם קוראים לזה הפגנת המילואימניקים, לא אני ולא ישראלה.

העובדה שלך לא אכפת מה מתכננת ההנהגה, היא דבר עצוב - כיוון שהנהגה היא מה שמנווט את המהלכים, ולא המפגין הנאיבי למטה. הם משתמשים בכל הזועקים למטה, בשביל אג'נדה הפוכה לגמרי.

אתה אכן לא יכול להרשות לעצמך להתייפייף - אבל זה בדיוק מה שאתה עושה,ף כשאתה מנסה להדחיק לקרן זסווית עובדה שמנהיגי מאבק שקורא לעצמו מאבק מילואימניקים, הם ברובם משתמטים ולא-משרתים.

שם אי השיוויון, במק'ום שבו מתי מעט נושאים בנטל במקום רבים רבים.
ישן 09-07-2012, 07:34
מנהל

ברור, "לא איכפת" ו"בעד" זה בדיוק אותו דבר...מול זה אין לי מה להתווכח
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, אתה בעד הנהגה של משתמטים ושל לא משרתים, מתוקף זה שלא אכפת לך שהם כאלה"

אלף, בדיווחים שאני ראיתי לא קראו לזה "הפגנת המילואימניקים.
בית, זה מה שמפריע לך הכותרת? זה שתוכן הדברים, כפי שאני נחשפתי אליהם, מתמקדים ברובם המכריע בשירות הסדיר זה ענין שולי? זאת סיבה לפסול את ההפגנה החשובה הזאת?
וכבר כתבתי את זה. לא יודע מה התמנון מתכנן, אני רואה מה יוצא. ויוצא מזה בימים אלו ממש שינוי מהותי בנושא השירות הצבאי והלאומי בישראל. במחאה הזו נוטלים חלק הרבה מאוד אנשים שלא הייתי קורא להם נאיביים ולא הייתי קורא להם ניפים. גם אם התמנון תיכנן את זה מאיזו מטרה אפילה, הדברים יצאו משליטתו.
אבל פ'סדר. אתה יכול לפסול את המחאה הצודקת הזו בגלל ששירות המילואים של כמה מיוזמיה לא נראה לך. אני אאמין לך שאתה כנה ושאתה פוסל באותה מידה את זכותם המוסרית של נבחרי ציבור שלא עשו שירות צבאי מלא להשתתף ולהוביל הכרעות בנושאי צבא וביטחון כולל גיוס. תפסול או לא תפסול, המחאה הזו עושה את שלה וכולנו נרוויח מזה בסופו של יום. גם החרדים בטווח הארוך.
ישן 09-07-2012, 07:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כנראה שראית דיווחים מיוחדים. בכל מקום קראו לזה ככה...
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ברור, "לא איכפת" ו"בעד" זה בדיוק אותו דבר...מול זה אין לי מה להתווכח"

http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1750172
http://www.mako.co.il/news-israel/l...cd626831017.htm
http://news.walla.co.il/?w=/2680/2547693

לקח ארבע שניות למצוא.

בניגוד אליך, אני לא רואה מה יוצא מזה, אבל זה כנראה בגלל שאני קורא גם את הכותרות.

בכל המחאות המשתתפים טוענים שאינם נאיביים - וכמעט תמיד הם אינם ניפיים. מה לעשות, ללכת אחרי חבורת משתמטים שקוראים לעצמם מילואימניקים, זו נאיביות לשמה.

אני מאמין לך שאתה כן, וכשם שאתה לא פוסל זכותם של משתמטים ממילואים להנהיג מאבקים, כך תתנגד למאבק בהשתמטות משירות צבאי בכלל, שיש המספרים שכולל גם שירות מילואים...
ישן 09-07-2012, 08:29
מנהל

LOL*2000. אתה לא מוכן להאמין לי שאינני קורא כל פסיק באתרי החדשות? לא צריך....
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, איזה תירוצים עלובים, הכוללים מנה גדושה של אד הומינם, למרבה האבסורד..."

אתה רוצה להעלב בכח? בבקשה. שכחתי את הרגישות הסלקטיבית המפורסמת (רצית אד הומינם? קיבלת). אין לך קושי לייחס לי תמיכה במשתמטים או הגנה עליהם, למרות ששום דבר ממה שכתבתי לא מצביע על כך, אבל אתה נעלב מזה שכשאני כותב שאין לי את כל הזמן שבעולם עבור האינטרנט אז בטח אני מתכוון שלך יש כי לך חיים....
אז ככה-לא תומך במשתמטים (ולא אסיט את העניין לנושא השולי של מי מבין המובילים באמת ראוי לתואר זה-ממה שישראלה הביא-אפילו לא אחד מהם. מלש"ב הוא "מתשמט"?) אבל לא אתן לשאלת השירות הצבאי של מובילי ההפגנה להכשיל את המטרה.
ואתה כמובן צודק. הקשר בין הצעדים של ביבי ובין המחאה הציבורית איננו קיים. ביבי כך סתם פיתאום החליט לאמץ את הגישה האקטיבית-לוחמנית בעניין זה.
לא יודע איזה קופון אישי אשכנזי או ידלין מפיקים מההפגנה. אני רוצה להאמין שאיכפת להם מטובת המדינה ושזו סיבה מרכזית לבחירה שלהם בקריירה צבאית.
ישן 09-07-2012, 09:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בטח שאני מוכן להאמין לך שהצלחת לפספס כותרת שהופיעה בהבלטה. למה שלא אאמין?
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "LOL*2000. אתה לא מוכן להאמין לי שאינני קורא כל פסיק באתרי החדשות? לא צריך...."

כאמור, אין לך זמן לבחון אתרים שמעלים כותרות שמקלקלות לך את התיאוריה...

הנושא ה"שולי" של השתמטות ממילואים של כמעט כל השמות שישראלה הביא (מלש"ב אינו משתמט - הוא סתם לא כשיר ליטול חלק במחאת מילואימניקים, בדיוק כשם שסטודנט שנה א' לא צריך ליטול חלק בשביתת אנשי הסגל האקדמי הבכיר...), הוא עיקר-העיקרים. כאשר מחאה מומצאת בידי אנשים שאין להם קשר אמיתי אליה - צריך לבחון מה האינטרס שמניע אותם. אתה אדם טוב ממני ומצליח לא לזהות אצל אשכנזי שום אינטרס אישי, אבל אני ציניקן מריר, ומתקשה לפספס את התועלת הנאה שצומחת מכותרות בעיתונים (כנראה בגלל שאני קורא אותם, ואתה מקפיד לא לעשות כן...).

מי שמתעלם מהפגנות של מאות אלפים, לא ייכנע להפגנות של 20,000. הסיבות לשינוי העמדה של ביבי, נובעות מזיהוי תזוזה בתוך המערכת הפוליטית, שההפגנה ממש לא יכולה הייתה לגרום להם. מה לעשות, ההפגנה הייתה קטנה מדי.
ישן 09-07-2012, 09:35
מנהל

כאמור, תאמין, לא תאמין, מעניין לי את קצה הזרת
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בטח שאני מוכן להאמין לך שהצלחת לפספס כותרת שהופיעה בהבלטה. למה שלא אאמין?"

רוב השמות שהביא ישראלה הם בוודאות לא "משתמטים", גם אם נורא כייף לך לחזור על זה. ושוב, בפעם המליון, זה גם לא חשוב כלל. עיקר הסוגיה היא השירות הסדיר וזה רלבנטי לכולם. גם למי שעומד להתגייס, גם למי שהבן שלה בצבא וכו' וכו'.
הזהות הפוליטית שאתה מוצא אצל המארגנים גורמת לך לבטל הן את חשיבותה (וחשיבותה לאו דווקא בגודל אלא במה שהיא מייצגת ומי שהיה בה) והן את האותנטיות שלה. לא יעזור לך כלום, המחאה הזו היא נידבך חשוב בלחץ לשינוי המצב, והוא ישתנה. ולא איכפת לי אם מי שמובילים אןתו הם אישה שלא עושה מילואים מכורח היותה אישה, מישהו שטרם החל את שירותו הצבאי וכאלו שעשו מילואים עד שזה נקטע בשל שהות בחו"ל. אני מעז להמר שלא היית עושה את הבחינה המדוקדת הזו אילו היה מדובר באנשי ימין מובהקים. עובדה, מסתבר שלא הפריע לך כלל שישראל ביתנו יצאה בכל מיני הצהרות והצעות חוק ביחס להשתמטות למרות שהעומד בראשה עשה שירות צבאי מקוצרר של כמה חודשים וח"כית אחרת לא עשתה אפילו את זה...
כך או כך, השינוי בפתח, ולא איכפת לי אם אתה טועה או שאתה צודק וניף מאחורי ההפגנה. אדרבה, אהנה מאוד מהמחשבה שניף הצליחה להגשים בדיוק מה שהפוך ליעדיה....
ישן 09-07-2012, 10:01
מנהל

הימורי דווקא די סולידיים. היו פה כבר אשכולות שממש דרשו תגובה ברוח כזו..
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הימוריך הם אכן נועזים. בפועל, יש גם מציאות של "הפגנת מילואימניקים" נטולת מילואימקים"."

אבל אתה נמנעת מתגובה כזו כי, במקרה, מדובר היה במפלגה של ליברמן ולא של חשודים בשמאלניות.
נושא ההפגנה ממש, אבל ממש, לא היה שוויון נטל במילואים אלא קודם כל בסדיר. זו בדיוק הסיסמא של "גיוס לכל". אבל נניח ששווין נטל המילואים היה הנושא-ההגיון הפשוט הוא שאם כולם יעשו סדיר אז שיעור עושי המילואים באוכלוסיה יגדל....
תבטל את ההפגנה כמה שאתה רוצה, העיקר שאתה מאמין בזה. אבל מה? ההתעקשות שלך לקרוא לאותם מובילי הפגנה שישראלה הזכיר "משתמטים" היא עוד עיוות אמת נוסף שאתה יכול לרשום לזכותך היום. אדם שאפילו לא הגיע לגיל גיוס ממש, אבל ממש, לא יכול להיות "משתמט" לא משנה עד כמה מותחים את ההגדרה הזו. אבל לא נורא, אפשר להכפיש מישהו ללא בסיס רק כדי לצאת צודק...
ישן 09-07-2012, 10:50
מנהל

וואלה? אתה בטוח שלא הגבת באף אחד מאותם אשכולות שאני מתייחס אליהם?
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני אמנם לא חיה חברתית כמוך, אבל גם אני לא מגיב בכל אשכול..."

אתה יודע, קל לבדוק...
יש למשל אשכול אחד שבו אני עצמי דיברתי על השרות בעייתי של ליברמן בהקשר של הצעת החוק של חברת סיעתו לאפשר רק ליוצאי צבא להיבחר לכנסת. היית בהחלט מעורב באשכול אבל משום מה לא היה לך מאוד חשוב לכנות את מפלגתו של ליברמן "משתמטים".
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%EF#post4167022
ולא יעזור לך כלום, הכינוי "משתמטים" לכלל מובילי המחאה הוא שקר דמגוגי גס. וגם לא יעזור לך כלום, כל הנושא הזה זניח להחריד. נניח לרגע ש"מחאת המילואימניקים" הייתה כותרת ההפגנה (ובדיווחי תיקשורת רבים ומרכזיים היא לא הייתה) הרי שבדברים שנאמרו בהפגנה עצמה, השלטים שהונפו בה וכו' התמקדו בשירות הסדיר. וכאמור, לא משנה לי בשיט מה בדיוק עשו חלק מהמארגנים מבחינה צבאית (וחלקם פעילים בנושא כבר הרבה שנים, יש לומר). מה שמשנה לי זה השינוי שההפגנה הזו ופעולות דומות לה יכולות להביא לו. .
אדם שהוא על סף גיוס איננו משתמט והעובדה שבכל זאת התעקשת לכנות אותו כך אומרת יותר עליך מאשר עליו. היות וההפגנה לא התמקדה במילואים (דחילק, חלק מהמארגנים והמשתתפים הם נשים-שאף אחד לא חושב שעושות מילואים) אלא דווקא בשירות הסדיר הרי שהמלש"ב הוא הרלוונטי ביותר להפגנה כזו אחרי מי שמשרת עכשיו ממש.
כל החיפוש הזה בנרות אחרי סיבות לפסול את המחאה הצודקת הזו הוא די פתטי בסך הכל.
ישן 09-07-2012, 11:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

וואלה, מסתבר שיש לך זמן כשאתה רוצה... ובכ"ז פספסת את "הפגנת המילואימניקים"...
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "וואלה? אתה בטוח שלא הגבת באף אחד מאותם אשכולות שאני מתייחס אליהם?"

ואכן מצאת אשכול שבו אתה ואני ניהלנו דיון על פטור - ושוב מסתבר שאתה מאוד מאוד נחרץ לגבי משתמטים מסוג אחד, ולארג' אימים כלפי סוג אחר...

גם אם נקבל את הטענה המופרכת שלך שאתה יודע טוב ממני מה נאמר בהפגנה ומה לא (בעיקר כשאתה מסביר שבניגוד אליי, לא ראית את כל הסיקור לגביה...), הרי שאין שום סיבה להניח שבהפגנה לא דיברו על המילואים.

אנשים שאמורים לעשות מילואים ולא עושים (וזה שתדבק למלש"ב, לא ישנה את העובדה שהוא הזניח מבין המנהיגים - לא כמו הגל"צניק הלוחמני), הם משתמטים. ההגנה שלך עליהם, פשוט עצובה ומתמיהה.

מה שכן, התיאור שנתת הוא נכון: הניסיון להגן על משתמטים, בשם המאבק בהשתמטות, הוא פתטי להחריד...
ישן 09-07-2012, 11:28
מנהל

וואלה, לפעמים יש לי זמן ולפעמים אין לי. קסם כזה שקורה רק לאנשים מיוחדים
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "וואלה, מסתבר שיש לך זמן כשאתה רוצה... ובכ"ז פספסת את "הפגנת המילואימניקים"..."

לכל השאר או אף פעם אין זמן או כל הזמן יש זמן.
ההבדל בינינו הוא שבאשכול ההוא יצאתי נגד סנקציות חוקיות (אי בחירה לכנסת) עבור מי שלא עשה צבא עקב פטור חוקי. כך שוודא אני עיקבי כי אני "לארג' תמיד. אני רק הצבעתי על האירוניה שבכך שהצעת החוק הזו מגיעה ממי שבעצם לא ממש עשו שירות צבאי מלא.
אתה לעומת זאת, מאוד נחרץ ופוסל כ"משתמט" מי שלא עושה מילואים כרגע (גם אם הוא מלש"ב) או שהמילואים שלו לא מספיק רציניים לדעתך. כלומר, בדיון הזה...בדיון ההוא הקפדת למלא פיך מיים בכל הנוגע לעניין הזה של אי שירות מציעי הסנקציה בצבא (אי שירות בכלל או שירות מקוצרר).
ומה הדבר מוכיח? שמה שמפריע לך באמת זה לא האם ועד כמה אותם מובילי מחאה עושים מילואים אלא הזהות הפוליטית שאתה מייחס להם.
קראתי לפחות 2 סיקורים אינטנסיביים לגבי ההפגנה ובה תיאורים נרחבים של נאומי הדוברים ושל שלטים וקריאות. במינימום ניתן לומר שעיקר ההפגנה עסק בשאלת השירות הסדיר. אדרבה, הבא כתבות שסקרו את ההפגנה ונשווה את ההתייחסויות לשני הנושאים.
אני תמיד נגד השתמטות, רק לא רואה במלש"ב או במי שלא עשה מילואים כי חי בחו"ל משתמטים. גם מי שעשה מילואים בתפקיד של כתב חדשות הוא לא משתמט בעיני. גם ליברמן וחלק מהחרדים הם לא בדיוק "משתמטים" בעיני משום שהפטור שלהם הוא על פי חוק. הביטוי הזה לעומת זאת בהחלט הולם את אותם חרדים שמצהירים "תורתם אומנותם" ולא באמת לומדים. וכניראה יש רבים כאלו. הפטור של אלו הוא על בסיס הצהרה כוזבת.
ולא, ההשתמטות ממילואים לא מזיקה לצבא יותר מההשתמטות מהסדיר. ראשית, משום שהצבא היום נשען יותר ויותר על הסדירים. שנית, משום שגם היום יש מחסור בחיילים לתפקידי לוחמים בצבא הסדיר (רק מיעוט מתאים לתפקיד לוחם והנשר במהלך השירות גבוה). ושלישית, איך שכחתי, משום שהשתמטות מסדיר היא גם השתמטות ממילואים אחר כך...
ישן 09-07-2012, 12:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בהחלט קסם נדיר. ביומיים האחרונים היה לך ים זמן, ובכ"ז לא מצאת "מחאת מילואימניקים"...
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "וואלה, לפעמים יש לי זמן ולפעמים אין לי. קסם כזה שקורה רק לאנשים מיוחדים"

אני אכן מאוד נחרץ - בדיוק כמוך, רק שאני לא נדבק לאיזה מלש"ב אחד, ומחביא את הגלצניקים שמסתתרים מאחוריו...

מי שחי בחו"ל אינו משתמט, כל זמן שאינו בארץ. אם חזר לארץ, ולא חזר ליחידתו - המממממממממממממ. אם חזר לארץ, לא שב ליחידתו ומנסה להוביל מחאה של מילואימניקים - זה כבר שיא חדש...

באשר להשענות הצבא על הסדיר. שוב, בורות מצערת. בכל המבצעים המשמעותיים האחרונים של הצבא, הצבא נזקק למילואים במאסות גדולות. בכל מה שקשור לבט"ש - המילואים היו ונותרו קריטיים. חלוקת הנטל הלא-שיוויונית יוצרת עומס נוראי על מתי מעט. לך זה כנראה לא מפריע. השד יודע למה...
ישן 09-07-2012, 12:45
מנהל

עכשיו אתה גם עוקב לי אחרי זמן השהיה מול האינטרנט? אתה רוצה גם דו"ח על היציאות?
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בהחלט קסם נדיר. ביומיים האחרונים היה לך ים זמן, ובכ"ז לא מצאת "מחאת מילואימניקים"..."

אני "נדבק" למלש"ב משום שהוא דוגמא קיצונית שממחישה את ההכללה הדמגוגית שבה נקטת ומידת הדיוק הכללית שלך בדיון הזה. וכן, אני יודע שבעינך שירות בגל"ץ גרוע מהשתמטות...רק אתה תיקבע מהו שירות ראוי. ואין לך מושג הרי לגבי שירות המילואים של רוב מובילי המחאה ובכל זאת אתה רץ להכליל.
מה אתה יודע על שירות המילואים של נול. אתה יודע שהוא לא דיווח ליחידתו שחזר לארץ? אתה יודע שהוא לא עושה מילואים? אתה יודע אם קוראים לו בכלל לעשות מילואים? לי אין מושג ולא יודע מאיפה לך יהיה.
והכי חשוב-כל זה לא משנה כהוא זה כפי שכבר כתבתי מאתיים פעם. המטרה צודקת ומה שחשוב הוא רק אם המחאה אפקטיבית. על אותו משקל-לא איכפת לי אם שר הביטחון שישלח כח צה"ל לפעולה מוצלחת ביותר הוא אדם שלא שירת בצבא כלל. מה שחשוב הוא שמדובר בפעולה חשובה שבוצעה.
צריך לחיות על הירח בשביל לא לדעת שצה"ל מסתמך פחות ופחות על חיילי המילואים. צריך להיות בספירה מחשבתית אחרת בשביל לא להבין שמי שלא ישרת בסדיר לא ישרת גם במילואים ולכן התמקדות בשירות הסדיר מועילה להגדיל מאוד את סד"כ המילואים הפוטנציאלי ויוצא מכך-הקטנת העומס על חיילי המילואים. יותר מזה, תוספת של גדוד חי"ר נוסף לצה"ל מהמגזר החרדי משמעו שיחרור של לפחות 6-8 גדודי מילואים ממטלת בט"ש בשנה. כשתי חטיבות! וזה רק גדוד אחד! יוצא מכך שלמיצוי כושר הגיוס הסדיר לצבא מהמגזר החרדי יש פוטנציאל ניכר להקטין מאוד את העומס על המילואימניקים.
אבל עזוב, אני מדבר שטויות. בוא נישב על התחת ונחכה למובילים ראויים למחאה.
ישן 09-07-2012, 14:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

סיפורי ה"נחוצים פחות ופחות" זה תירוץ להסברת התמיכה בהתחמקות ממילואים
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "וצריך כישרון מיוחד לא להבחין בין "פחות ופחות" ובין "לא צריך כלל""

מילואים נחוצים בדיוק כמו פעם. אלמעשה, הצבא הסדיר רק הוקטן בשנים האחרונות, למקרה שלא שמעת - ואתגרי הבט"ש ממש לא הצטמקו. מי לדעתך מטפל בהם?

כל הבולשיט שאתה מורח פה, מיועד לתכלית אחת: אפולוגטיקה אומללה להחריד בכל מה שנוגע להבנת רעיון ההשתמטות ממילואים. יש קבוצה קטנה של מילואימניקים שנושאת על הגב את כל הנטל, ובמקום לתמוך באמצעות הבנה לכך שאלה שכשירים לשרת כבר עכשיו יעשו זאת - אתה בעד למרוח את זה עם תכניות שבמקרה הטוב יביאו עוד מילואימניקים בעוד שנים.

ואם כבר בקטע של נמאס: תמיכתך בגרגמלים, שנובעת מהזדהות עם הרעיון, תוך התעלמות ברורה מכך שהיוזמים מכוונים למקום אחר לגמרי, מעיקה להחריד...
ישן 09-07-2012, 17:54
מנהל

וואלה הצבא הסדיר קטן? אתה עדיין לא קולט את הקשר בין גיוס חרדים לסדיר
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "סיפורי ה"נחוצים פחות ופחות" זה תירוץ להסברת התמיכה בהתחמקות ממילואים"

וכובד נטל המילואים?
ואולי לא סיפרו לך אבל בדור של אבא שלי עשו מילואים הרבה הרבה יותר מאשר היום משום שבאמת נשנענו בעיקר על צבא המילואים. הרבה מאוד השתנה מאז והמגמה היום היא במידת האפשר לא להשתמש במילואים. פעם היו אימון ותעסוקה מדי שנה. היום החוק כלל לא מאפשר זאת, גם אם היה לכך תקציב.
כל שיגול המוח ההזוי הזה על כך שאני מגן על משתמטים, שאתה כמובן לא טורח לנסות אפילו להראות שהם אכן משתמטים, באמת כבר יצא מכל החורים. האינטרס שלי הוא לא להגן על האשמות הזויות כלפי אנשים שלא מענינים אותי כהוא זה וייתכן שרובם כלל לא חטאו מבחינה זו. האינטרס שלי הוא קידום שירות לכל ואם המחאה מקדמת את זה אזי אני בעדה. קפיש? יש מבין? פאהם?
ואם אין הבנה תיקרא שוב ואז שוב. אלא אם כן אתה מתכוון לפחות לגבות עובדתית את הטענה שמובילי המחאה הזו הם משתמטים, זה דיון על כלום ואין לי מה להוסיף. אתה ושרוקי יכולים להמשיך לבדעם השטות הזאת.
ישן 07-07-2012, 19:58

רגע, אז זו מחאת 'מילואימניקים' [עם דגש על מילואימניקים עם שרות מילואים מעשי]
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כן, קטנוניות. מילואים נחשב מאוד וזה לא רלוונטי בכלום"

או מן מחאה כללית כזאת כנגד אי ההשתלבות של חרדים בשרות סדיר?

למילואימניקים למיטב ידיעתי יש הרבה יותר דאגות וטרדות מאשר נפח השרות של החרדים

כי אם המחאה עוסקת במילואימניקים אז המטרה שלה ממש לא צריכה להיות החרדים או רק החרדים והמובילים שלה ממש לא צריכים להיות כאלה שלא עושים מילואים בפועל.

אם זו מן מחאה כללית כזאת, חברתית כזאת, סבבית כמו גל"צניקית כזאת - אז אפשר פשוט לבקש מההוא שחבר בהנהגה שלהם ושהיה קבלן הפגנות של השמאל הקיצון בקיץ הקודם לצרף את 'המאבק' הנוכחי לתהלוכת 'צדק חברתי'. לפחות הם לא יצטרכו להסתיר את הזרועות של התמנון שאתה כל כך משתדל להתעלם ממנו.

זוכר מה אמר יועץ הסתרים של המיליונרים החברתיניפיים בהכנות לקיץ 'החברתי' הקודם?

-צריך לייצר רעש והרבה רעש ללא הפסקה.

אז זה מה שהם עושים. יהיו שם גם אנשים ראויים כדיסקין ומופז הערב שמן הסתם חושבים כפוליטיקאים ויודעים שתדמיתית זה יכול להשתלם להם למרות שברור להם שעבודה יותר רצינית מהסבוטאז' של פלסנר הייתה מועילה בהרבה למטרה. גם אנשים אלה בסיכום הכולל של הפגנות הקיץ יהיו פיונים על לוח השחמט של הניפ.

אם אני אשמע את מופז מרעים בקולו ואומר כי לא יתכן ש20% מאזרחי המדינה שהם ערבים יזכו להעדפה מתקנת בזמן שהם לא נושאים בעול הבטחוני שלוש שנים, לא מפצים במאומה בעול האזרחי על התקופה שאינם נותנים ואף מזדהים עם אלה שהמילואימניקים מתמודדים מולם - אני אשקול אם לקחת ברצינות את הבקורת שלו על דחיית הפרובוקציה של פלסנר.

זה היה בידיים של מופז. הם יכלו להוביל מהלך רציני ושקול שיעודד המוני חרדים לשרת. היה להם גיבוי של המפלגות הציוניות וניצני הסכמה מהחרדים. אבל הם העדיפו את הפרובוקציה כגון קנסות מגוחכים שלא ניתן לגבות. אז הערב אלה שהכשילו את המהלך קוטפים את הפירות המידיים של הפרובוקציה.
ישן 08-07-2012, 23:41
מנהל

ישראלה, במקרה זה אני כבר לא יודע מה אתה בעצם רוצה
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "רגע, אז זו מחאת 'מילואימניקים' [עם דגש על מילואימניקים עם שרות מילואים מעשי]"

ההפגנה הזו, לפי מה שהתרשמתי, לא עסקה כל כך בעניין המילואים אלא יותר בעניין השירות הסדיר. ובכל מקרה, מי שלא עושה סדיר ממילא גם לא עושה מילואים והמשמעות היא שיש לך מגזר שלם שלא רק שלא עשה סדיר אלא גם מילואים לא עושה, מה שמגביר מאוד את הנטל על מי שעושה ומוריד מהמוטיבציה שלו להשאר במילואים. אין שום דבר "סבבה" בכעס ובתסיכול ביחס לזה. לא מעניינים אותי המארגנים ומניעיהם הנסתרים. בפועל השתתפו בהפגנה רבים רבים שהם ראויים בהחלט לתמוך בדרישה כולל בכירים רבים לשעבר ממערכת הביטחון (כולל גבי אשכנזי), ח"כ מהליכוד וכו'. אני כבר לא מדבר על כך שבמסגרת ההפגנה נאמה ערביה בקריאה לשירות לאומי של הערבים. לא בדיוק מדיניות ניף קלאסית.
"ניצני הסכמה של החרדים" יש כבר הרבה שנים, ויש הרבה דיבורים וזה הוביל תמיד לשום דבר או למעט מאוד שרחוק מלהספיק. ההפגנה הזו היא חלק מתופעה שיכולה אשכרה להוביל סוף סוף לשינוי של ממש. סוף סוף יש מוקד לחץ אמיתי על ראש הממשלה ועל החרדים כדי להגיע להסדר נאות. ועדת פלסנר הצליחה ליצור שוק כזה שהחרדים פתאום מוכנים לדון בפשרות מרחיקות לכת מצידם. כבר עכשיו נפתלי בנט ואחרים עסוקים ביצירת מתווה פשרה. אני לא יודע מה "המארגנים" רוצים. אם הם לא רוצים התקדמות לשוויון בגיוס לצה"ל (וזו לא מטרה של הניף למיטב ידיעתי) הרי שהם עשויים לקבל בסבירות גבוהה בדיוק את זה (קרי-גיוס נרחב בכלל אוכלוסיית ישראל). לאור הערמומיות הרבה שמייחסים להם כאן, קשה לי להאמין שלא היו מבינים שהם לוקחים סיכון כזה.
ישן 09-07-2012, 11:49
מנהל

למי שעבר על סיקור מאסיבי של ההפגנה בשני אתרים מרכזיים סיכוי טוב לדעת מה נאמר בה
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "למי שעבר על סיקור האוכלוסיה באתר בודד, היה סיכוי מצויין לא לדעת מה נאמר בה..."

ומה לעשות, התייחסות למחאה כמחאת מילואימניקים לא הייתה. מה אני למד מכך? שכניראה זה לא היה באמת מוקד משמעותי למחאה. כשנכנסתי לאתר של הפורום לשוויון בנטל (מיוזמי ההפגנה) מצאתי כמעט רק התייחסויות לגיוס לסדיר.
אתה מוזמן להכנס ללינק שנתתי לסיקור של ווינט. אתר עוד יותר "ענק" מוואלה. ווואלה, אפילו בוואלה בסיקור ההפגנה לא אוזכר שום דבר על "מחאת המילואימניקים" או על מילואים בכלל. http://news.walla.co.il/?w=/9/2547636
אבל מה זה הסיקור החדשותי של ההפגנה לעומת הטור של דן מרגלית....
אני מבין שהחלטת לרדת ממושג ה"משתמטים" וזו התחלה טובה. עכשיו כדאי שתיזהר עם ה"אמורים לעשות מילואים ולא עושים" כי מבין אותם מארגנים שישראלה ציין יש אישה אחת (ואישה בישראל לא אמורה לעשות מילואים), אחד שהיה בגל"ץ (שזה עדיין צבא) ואני לא יודע אם הוא עושה מילואים, אחד שלא עשה מילואים בזמן שהיה בחו"ל (שזה אכן מזעזע) ועוד אחד או שניים שלא הוא ולא אתה או אני יודעים אם הם עושים או לא עושים מילואים, כמה ואיפה. שלא לדבר על כך שזו רשימה חלקית בלבד. אין לי שום עניין להגן על אף אחד שצריך לעשות מילואים ולא עושה. יש לי עניין להגן על עצמי מפני מצב שבו פסילת מחאה על רקע פרטי השירות במילואים של חלק ממארגניה תמנע שינוי שאני רואה בו חיוני. בעולם מושלם הייתי רוצה שאת המחאה יובילו אך ורק כאלו שעושים 130 ימי מילואים בשנה בשייטת מטכ"ל. במציאות, אסתפק במה שיש כל עוד זה מקדם את הדברים לכיוון הנכון.
ישן 09-07-2012, 12:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כל מה שכתבת זה שטויות (אשכרה הכל), אבל נשים ומילואים זה שיא
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "למי שעבר על סיקור מאסיבי של ההפגנה בשני אתרים מרכזיים סיכוי טוב לדעת מה נאמר בה"

לא יודע מתי נתקלת לאחרונה בסוגייה שלא דרך טמקא, אבל נשים עושות מילואים - ולא מעט. אשתי עשתה מילואים ב12 השנים האחרונות, והחוק קובע שנשים עושות מילואים עד גיל 38 או הריון ראשון.

בקיצור, המאבק שלך למען החבר'ה, מעבר לזה שיסודו בבורות (טמקא הוא אמנם מקור אמין לחלוטין, שלא צריך לעמת אותו מול מקורות נוספים, אבל קורא ביקורתי ממוצע יעשה זאת, בעיקר כשלא נדרש ממנו אפילו מאמץ מינימלי, מהסוג שנדרש ממך כשחיפשת להוכיח שאני תומך בהשתמטות של ליברמן ושות'...), הרי שהוא מונחה ע"י גישה בעייתיית מוסרית: כזו שמקבלת השתמטות איקס (באמצעות התכחשות לעצם היותה השתמטות...), ומתנגדת בחריפות להשתמטות וואי.
ישן 09-07-2012, 12:29
מנהל

אין ספק ש"כל מה שכתבת זה שטויות" זה טיעון מוחץ..
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כל מה שכתבת זה שטויות (אשכרה הכל), אבל נשים ומילואים זה שיא"

זה מן הסתם "שטויות" לומר שמלש"ב לא יכול להיות משתמט. מין הסתם.
ולא יודע לגבי אישתך, אבל אישתי מעולם לא ניקראה לעשות מילואים וכך כמעט כל אישה ישראלית אחרת שאני מכיר. אבל אולי מבחינתך גם הן כולן משתמטות...
נשים שניקראות לעשות מילואים הן חריג על גבול האנקדוטה...אתה כמובן יודע זאת, אבל הכל כשר.
בינתיים מי שהפגין כאן בורות הוא בעיקר אתה.
הצגתי כבר שלושה לינקים לכתבות גדולות באתרי אינטרנט מרכזיים שבהם סוקרה ההפגנה בלי כל התייחסות אליה כאל "מחאת המילואימניקים" וכמעט ללא התייחסות כלל לנושא המילואים. חמור מבורות, אתה מדבר על דברים כאילו היו עובדות מבלי שיהיה לך צל צילו של מושג עליהם. ובעיקר הכוונה לשירות המילואים של מובילי המחאה. אתה החלטת שהם "משתמטים" אפילו שאין לך מושג אם רובם או חלקם עושים מילואים ואיך.
וכמובן, היחיד בינינו שמקבל השתמטות X ולא Y, הוא אתה. הוכחתי בקלות רבה איך נורא מפריע לך שמישהו יתבטא נגד אי שירות בצבא אם שירותו לא היה מספק לטעמך ואם הוא מזוהה על ידך כ"שמאל" (כמובן) אבל ממש לא מזיז לך שמישהו יתבטא נגד שירות בצבא אפילו ששירת רק כמה חודשים או בכלל לא, כל עוד הוא מהמחנה שלך. אני לעומת זאת שומר על עקביות כפי שהראתי למעלה. על כן, אתה יכול לבוא בטענות לגישה מוסרית קלוקלת רק לעצמך.
ישן 09-07-2012, 13:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מסתבר שאתה לא מכיר הרבה נשים ישראליות - לפחות לא בשנים האחרונות...
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין ספק ש"כל מה שכתבת זה שטויות" זה טיעון מוחץ.."

נשים ישראליות כיום נקראות לשירות מילואים כדרך שיגרה. הסיבה לכך, מן הסתם, היא עדרי המשתמטים ממילואים (שחלקם מנהיגים את מחאת המילואימניקים, כמובן...).

מלחמתך למען המלש"ב העשוק, מחממת את הלב - הבעייה היא שכל מה שלא תעשה, לא יסתיר את העובדה שאתה בעצם מגונן על המשתמטים שלצידו, שלגביהם אתה משום-מה נמנע מלכתוב...

הוכחת בקלי קלות איך אני נרתע ממאבק שמונחה ע"י גורמים שאם אתה רואה אותם כ"שמאל" אז באמת הקצנת בשבועות האחרונים. למרבה השעשוע, רק היום החבר'ה מלאטמה העלו קטע חמוד שמסביר בדיוק את ההבדל בינך לבין ישראל, שרוקי, אני והרוב המוחץ, שהדיר רגליו מהפגנת עשרים האלף:

אני מסתכל ורואה את גרגמל - אתה מסתכל ואיכשהו מצליח לפספס אותו "בשם נקיון המאבק"...
ישן 09-07-2012, 14:11
מנהל

הרוב המוחלט של הנשים לא ניקרא לשירות מילואים. זוהי עובדה שקל להוכיח
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מסתבר שאתה לא מכיר הרבה נשים ישראליות - לפחות לא בשנים האחרונות..."

ושוב, אין לך מושג כמה מבין מנהיגי ההפגנה לא משרתים במילואים. אתה שב ומתווכח בלי שיהיה לך למעשה שום מושג אמיתי. במקום לנסות למצוא מידע מוצק שיתמוך באותה טענת יסוד מפוקפקת, אתה מעלה קליפ של לאטמה שלא מעניין אותי כהוא זה. לא יעזור לך כלום. כל תילי תילי הספקולציות האלו על ניף, על גרגמלים, ועל מארגנים "משתמטים" (לכאורה) אינם משנים את הנקודה היחידה שחשובה: יש מטרה צודקת מאין כמוה, יש לחץ ציבורי אפקטיבי בנקודת זמן קריטית וזה יביא בסבירות גבוהה להתקדמות עצומה לקראת מצב הגיוני יותר של חלוקת נטל השירות הצבאי. הזימזום שלך לשימחתי לא יפריע לתהליך הזה.
ישן 07-07-2012, 19:40
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אולי די עם הקטנוניות הזו?"

זה היופי בקרן. הם יודעים לרכוב על הנושאים החשובים והתמימים לכאורה. להפגין בעד הפחתת יוקר המחיה? הרי זה מבורך (אז מה אם הפיתרון המוצע יגדיל אותו). להפגין בעד שוויון בנטל? מעולה (אז מה אם אחת הדרכים להשיג שוויון בנטל היא גם לגייס בנות לשלוש שנים). להפגין נגד מחירי הדירות? הרי זה משובח (אז מה אם יש 30 אלף איש בתל אביב שלא צריכים להיות פה, מה שמונע מאיתנו כמה אלפי דירות זמינות וזולות).

מבין את השיטה? זה כמו הקג"ב שמימן הפגנה של היפים נגד נשק גרעיני (רק שלו התוכנית היתה צולחת, היחידים שהיו נשארים עם נשק גרעיני היו אלו שמימנו את המפגינים באירופה, אלו שהיו כובשים את כל אירופה בלי לירות כדור אחד). אופי השיטה לא השתנה מימי המלחמה הקרה. אז או שאתה טוען שהקג"ב באמת רצה שלום עולמי ופירוק נשק להשמדה המונית או שאת מבין את הציניות שבהפגנות הללו.

ישן 09-07-2012, 17:24

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ברור. עבור סיכוי להפיל את הממשלה הם יסתכנו במימוש מטרות מנוגדות לחלוטין לאלו שלהם"

מה בדיוק ניף מפסידים מזה? הרי הקרע כבר מתחיל להיווצר, לא? אתה באמת חושב שהולך להיות מתווה בשנה הקרובה בשל ההפגנות הללו, ששנינו יודעים שפרט למילים ריקות של פוליטיקאים לא תורמות לכלום?

שנת 99' - החלו מהומות מכל תחום ותחום. פתאום אנשים בוכים על המצב הכלכלי, פתאום שכחו שאין פיגועים, פתאום שכחו הכל.

"החקירה בדקה את פעולותיהן של העמותות ובהן "דור שלום", "ישראל של כולנו - ישראל אחת שלנו", "עוד לא אבדה התקווה", "העמותה לקידום נהגי המוניות בישראל", "תקווה לישראל", "אלטרנטיבה לקידום העלייה", "נגב עכשיו", "אזרחים מימין ומשמאל", "סטודנטים רוצים שינוי", "התקווה - העמותה העצמאית למען יהודי אתיופיה", "תנו לעבוד בכבוד", "הכל בוער חביבי" ועוד." מתוך וויקי.

אז מה נראה לך, שהאסטרטגיה השתנתה? מהומות ורעש, רעש ומהומות, גרימת קרע שעלול להפיל את הממשלה. זאת התורה כולה.

ישן 07-07-2012, 18:37
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה, שאול והלוחם הנועז ששירת ועשה מילואים כמבזקן בגלי צה"ל..."

נכון שמנהיגי מאהל הפראיירים אינם מייצגים כהלכה את ציבור המשרתים בצבא + מילואים.
נכון שכוונתם ככל הנראה היא אכן בהתאם לאג'נדת NIF להוריד את הימין מהשלטון, וכנראה הם מנסים לנצל את ההפגנה הנ"ל בשביל להשתמש באנשים שאינם מסכימים עם שאר האג'נדה שלהם כדי לקדם אתה.
אבל,
1. בהפגנה ינאם יובל דיסקין (שלמרות שאיני מסכים עם דרכו אחרי סוף השרות אני מכבד אותו ואיני חושב שהוא חלק מ NIF והאג'נדה שלהם).
2. ההפגנה תיוצג ע"י גורמי ציבור כמו ח"כים שאול מופז ופלסנר.
3. ברור לכולם שציבור המשרתים ומשרתים בקרבי בפרט, שיש לקוות שיהוו את הרוב בהפגנה, אינם מיוצגים ע"י פוסט שמאלנים ברוב דעתיהם אלא שם פרטנית בשביל לזעוק לשיוויון בשרות.
4. אולי הנקודה הכי חשובה. ההכרעה בנושא תתקבל כנראה בשבוע שבועיים הקרובים (הן מהצהרת נתניהו והן מלחץ מחברי מפלגת קדימה/ישראל ביתינו). לדעתי זמן זה אינו מספיק בשביל שNIF יימנפו את ההפגנה לצרכיהם ויעוותו את דרישותיה (זיכרון קצר, אבל בכל זאת...).
5. (לדעתי) קיים סיכוי ממשי שאם ההפגנה תהיה גדולה מספיק יהיה לה השפעה ישירה על "חוק טל" החדש. לדעתי זוהי סוגיה חשובה ברמה לאומית ולכן מקדשת את האמצעים של ללכת להפגנה יחידה (ההשפעה של הפגנה יחידה לטובת לטובת NIF היא מוגבלת, הסיכון יורד הלאה ע"י 1-3).

אני רוצה להצביע על הבדל בין המחאה בקיץ שעבר להפגנה הזאת ספציפית.
בקיץ שעבר רבים הסכימו כי קיים יוקר מחייה אך לא עם ה"פתרון" הכלכלי של מנהיגי המחאה ולכן לא יכלו להגיע למחאה/יצאו אדיוטים. ההבדל היה ברמה אדיולוגית של קומוניזם/סוציאליזם חזירי מול שוק חופשי וכו'
בהפגנה זאת יש הסכמה על קווי מתאר כללים של ה"פתרון" לאי השיוויון בגיוס, ההבדל הוא בפרטים.

נערך לאחרונה ע"י Harmonic Oscillator בתאריך 07-07-2012 בשעה 18:58.
ישן 07-07-2012, 18:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב "נכון שמנהיגי מאהל הפראיירים..."

כל הנקודות שלך רק ממחישות מה שאני מנסה לומר:

1. דיסקין, שזכויותיו רבות, נכנס כבר מזמן לעניין הפוליטי, ומחוייב להפלת הממשלה.
2. מופז ופלסנר הם פוליטיקאים עם אג'נדה שמתחלפת אחת ליומיים. כרגע זה הטיקט היחיד שלהם להשארת אט"ד בחיים.
3. גם בהפגנות בשנה שעברה הרוב היו אנשים חיוביים, שנוצלו ע"י בעלי אג'נדה.
4. נקודה חשובה - אבל בדיוק מאותה סיבה, הרי שאין להפגנה משמעות. הדברים ייסגרו בין הפוליטיקאים. הפגנה שברור לגמרי שתכליתה אינה באמת שיוויון בנטל, לא תשנה לכאן או לכאן לאיש שנגדו היא מכוונת.
5. לא מאמין בזה.

הפרטים הם הכל. המתווה של פלסנר הוא מתווה שקל להסכים לו, כשאינך חרדי. עבור חרדים מדובר במהפכה עצומה שנופלת עליהם במכה אחת. צריך להבין שבלי הגעה להסכמה איתם, לא רק שלא יהיה שיפור במצב, אלא תהיה הסלמה. אין דרך לכפות עליהם גיוס המוני, מבלי להחמיץ את כל הרעיון (רק כמות המד"כים שתצטרך להכשיר כדי למלא את תאי בתי הכלא הצבאיים, ימחקו כל רווח כוח אדם שאולי יבוא כתוצאה מהגיוס...).

חייבים להגיע להסכמות - ולהלך עליהם אימים, רק מחזק נחישותם להגיד "לא" - "לא" שמשמעותו היא שגם אם תעביר את כל הצעות פלסנר בכנסת - עדיין לא תראה חרדי אחד בבקו"ם.

ושוב, אני בעד שינוי טוטאלי ביחסי חרדים-מדינה, גם בהקשר של מניעת סבסוד מי שרואים במדינה פריץ שמותר וראוי לדפוק אותו. זה לא אומר שהדרך לשינוי הזה צריכה להיות כזו שתביא למצב גרוע יותר מהמצב הנוכחי... צריך להיות גם חכמים, לא רק צודקים. זה נכון לא רק לכביש.
ישן 07-07-2012, 19:20

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כל הנקודות שלך רק ממחישות מה..."

1. ייתכן.
2. ברור לי, בכל זאת מופז נכנס לממשלה כשהתרוץ היחידי שלו הוא יצירת אפשרות שינוי היחס לחרדים. אם הוא יתקפל כאן...
אני לא רוצה להגיד את האימרה הידועה "האויב של אויבי הוא חברי" כי החרדים אינם האויב (להפך לגמרי). אבל אני אשתמש בה כדי להמחיש שאני מוכן להחזיק איתו ידיים כל עוד דעותינו קרובות בנושא זה וכן הנושא נמצא בראש סדר היום של הממשלה (כלומר קיימת אפשרות להשפיע כרגע). אם היתה לי היכולת הורבלית המופלאה של חברי פורום אחרים אולי הייתי מוצא דימוי טוב יותר, אבל בינתיים נסתפק בזה.
3. צודק 100%, הסעיף לא שווה כלום לבדו, אלא כמכלול.
4. "הפגנה שברור לגמרי שתכליתה אינה באמת שיוויון בנטל". אז זהו, שלא ברור לגמרי. גם ההנהגה (בשונה מהמארגנים) של ההפגנה הספציפית הזו (ח"כים שמגיעים טבעית נמנים עם ההנהגה) וגם המפגינים מגיעים בשביל תכלית אחת והיא שיוויון בנטל.
5. זאת התמצית בסופו של דבר, אני מאמין שיש סיכוי ואתה לא. זאת לא מסכנה ממש לוגית אלא כך נסיון החיים.

דו"ח פלסנר הוא מוגזם, אבל לא הוא זה שקובע, אלא ביבי. וכל עוד ביבי לא מסכים עם הטלת סנקציות אישיות שכוללות שלילת הטבות אני בצד של המפגינים כדי להטות אותו לכיוון שאני מוצא לנכון.

להבנתי בדו"ח פלסנר אין כוונה לשלוח חרדים לכלא על סרוב גיוס, ובכל מקרה אני מתנגד לקנסות אישים.

"עדיין לא תראה חרדי אחד בבקו"ם"
לא מסכים. למרות שאיני מסכים עם כל מסכנות דו"ח פלסנר צריך להסתכל למציאות בעיניים. אז איך תסביר את זה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4248569,00.html

"חייבים להגיע להסכמות"
יש לשאוף לכך, אבל כשמה שהציבור החרדי מוכן להסכים עליו רחוק שנות אור משאר הציבור אני פסימי

נערך לאחרונה ע"י Harmonic Oscillator בתאריך 07-07-2012 בשעה 19:23.
ישן 08-07-2012, 00:11

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שלילת הטבות זה דבר אחד [נכון] וקנסות זה דבר אחר [ולא נכון]"

פלסנר התעקש על שניהם, אבל סה"כ אנחנו כתבנו דברים דומים, ומסכימים פרט להערכות שונות לסיכוי/סיכון.
ובדיעבד, לדעתי מארגני ההפגנה ממאהל הפריירים איבדו שליטה על ההפגנה והיא הונהגה ע"י אנשים ציוניים.לא אומר שהכל היה ורוד ושושנים אבל שים לב:

"התייצבו ראשי מערכת הביטחון לשעבר לצד המפגינים, ודרשו מראש הממשלה, בנימין נתניהו, והמשנה שלו, שאול מופז, שוויון בנטל ושירות צבאי לכולם. "משהו רקוב במנהיגות שלנו", אמר ראש השב"כ לשעבר,יובל דיסקין, שקרא לשוב לערכים שאיפיינו את המדינה בראשית דרכה. יחד עמו, הגיעו למחות בכירים רבים במערכת הביטחון לשעבר, בהם גבי אשכנזי, עמוס ידלין ומשה קפלינסקי. הרמטכ"ל לשעבר אף עלה לבמה באופן מפתיע"

שים לב שאין קריאה להתפטרות של נתניהו, אלא קריאה לטיפול על ידו בדרך שבה אני בסה"כ תומך (ולדעתי גם חלק גדול מציבור המשרתים, אך אין לי נתונים).

"בדרך לרחבת המוזיאון, קראו המוחים לראש הממשלה "להתעורר" ולשר הביטחון,אהוד ברק, "לעמוד בהבטחותיו"."

שוב, אין קריאה לסוף הממשלה כמו קיץ קודם והפגנות האנרכיסטים.

איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים, הכריז כי "הגיעה שעת ההכרעה של ראש הממשלה. זו הזדמנות נדירה שלא ניתנת לכל אישיות פוליטית, אבל אתה קיבלת אותה ואני שואל אותך כאן - האם תיזכר בספרי ההיסטוריה של מדינת ישראל כעוד פוליטיקאי או כמנהיג".

כנ"ל

ואפילו ימות המשיח, לא האמנתי למה שעייני רואות, תראה למי נתנו במה:

"אנט חאסכייה, "הנציגה היחידה מהציבור הערבי", כהגדרתה, זכתה לתשואות רבות מהקהל כשאמרה כי "אנחנו לא רוצים הטבות, רוצים לשרת שווה בשווה. דו-קיום תרתי משמע. אני קוראת לערביי ישראל - צאו מהגטו שלכם, צאו לרחובות והפגינו, תפסיקו להיות קול דומם, עם ממורמר ומקופח. יש לכם הזדמנות למחות על האפליה והגזענות. אל תקשיבו לחברי הכנסת הערבים, הם מובילים אתכם לתהום. שאו בנטל"."

שים לב איזה אישים לקחו חלק ובכך ייצרו אווירה א-ניפית להפגנה.

"לבד מהם, לקחו חלק בהפגנה פוליטיקאים נוספים, בכירי צבא לשעבר וחברי תנועות ציבוריות מהימין והשמאל, בהם הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ - שהודיע לפני האירוע על פרישתו מקדימה - והאלופים במיל' דני רוטשילד ומשה קפלינסקי. חברי הכנסת יואל חסון, רחל אדטו, נחמן שי, ישראל חסון ואריה ביבי (קדימה) השתתפו אף הם באירוע, וכן עומרי שרון וראש עיריית תל אביב, רון חולדאי."

נראה שההפגנה הייתה פגישת מחזור של כל מיני פוליטיקאים ופוליטיקאים לעתיד...

מכאן: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4252329,00.html

אבל תכלס ההוכחה הניצחת שזוהי אינה הפגנת האנרכיסטים נמצאת כאן:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4252410,00.html
ישן 07-07-2012, 21:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בוודאי שאני מקבל באהבה כל מה שהממשלה עושה. אני גם בעד לבנות לה מזבחים ולעבדה באמונה..
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אז אתה מקבל באהבה כל מה שהממשלה עושה?"

לא כל מחאה נגד הממשלה תהפוך לכלי של ניף ושות' - הנה, תראה איך התאפקו ולא עזרו למוחים ממגרון...

אפשר בהחלט לקיים מחאות מבלי שהחבר'ה מהיף יתפסו שם עמדות הנהגה. העניין הוא נורא נורא נורא פשוט: לא לקבל כסף שלא ברור מהיכן בא, ולא להסכים לבואם של "פעילים" שלא ברור מיהם ומהם.
מי שמסכים לקחת כסף ו"מנהיגים" מניף - מבטיח שכל האג'נדה שלו תירתם לטובת מטרות שאין להן שום קשר למה שהוא רוצה.

הדרישות אכן הן קונקרטיות מאוד: ביבי אמור לפרק את הגוש הפוליטי ההסטורי שמחזיק לו את הקואליציה, ולאפשר בכך לשמאל להקים ממשלה אחרי הבחירות הבאות (גם עם החרדים - ייקח להם שתי שניות לוותר על העניין הזה של הגיוס, ברגע שפתאום יסתבר שיש אופציה לקואליציה עם חרדים).
ישן 07-07-2012, 22:06
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06

המאבק על שירות לכולם שייך רק ללוחמים ולאלו ש"קשה להם" בשירות?

בתור לוחם, אני סולד מהראייה הזו. שאנשים שעשו שירות עורפי לא יכולים להביע הזדהות ודרישות.
יש הרבה שמשרתים בגלי צה"ל, במחנה, בדובר צה"ל, בקריה... תפקידים שחושבים פעמיים לפני שמסכימים על המשמעותיות שבהם, אבל בכל זאת - זה שירות. וכל אחד מתגייס למקום שהוא יכול ומתאים לו. ונכון שיש חבר'ה עם קומבינות וחבר'ה שנפלטים - אבל גם הם הגיעו למקום המתאים להם. כנראה שלא היית רוצה בחור אינטרסנט כל כך כמו יאיר לפיד לידך במארב, ועדיף שהוא ינצל את הפרוטקציות שלו והידוענות של אביו כדי להגיע למקום בו הוא לא יזיק בחזית.
ישן 07-07-2012, 22:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אל תשים לי מלים בפה - שירות עורפי יכול להיות סופר משמעותי, ויכול להיות גם קשה מאוד
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "המאבק על שירות לכולם שייך רק..."

אנמי לא מקבל קטגורית, כל ניסיון לשים את במחנה וגלי צה"ל, כמקבילים לשירות כנהג תובלה או כמכונאי מטוסים. שני האחרונים תפקידים שאין צבא שיתפקד בלעדיהם - בעוד שממש לא בטוח שלצבא יש צורך בשניים הראשונים (וגם אם כן, אין שום בעייה לאזרח אותם).

הקביעה כאילו כל אדם משרת במקום שמתאים לו, היא מתמיהה למדי: אתה באמת חושב שהשיבוץ הוא כליל השלמות? גם אם תתעלם ממקומבנים יותר ופחות - הרי שמדובר במערכת של רבבות, וברור שלא כל אחד ישרת היכן שרצה/היכן שהתאים. זה טבעי וברור, ואפילו הגיוני, בהתחשב בצרכי המערכת, ובשגיאות שקורות בה, מפעם לפעם. זו ממש לא הבעייה - הבעייה היא שאת המאבק הזה, משום-מה, מנהיגים רק כאלה שהשירות שלהם הוא חריג. מה קרה, לא מצאו טען קשר שיסכים להצטרף? לא מצאו שום מאגיסט? שום ב' קודקוד? אין קצין קשר שיכלו למצוא?
איכשהו יש הנהגה של מאבק לשיוויון, שאפילו לא אחד מאנשיה שירות שירות רגיל והמשיך לשירות מילואים רגיל. אני מסתכל על הסביבה שלי (משפחה וחברים), ומשום מה, כולם עשו שלוש שנים פלוס סדיר ועוד המוני שנים במילואים (מילואים רגילים - לא מול מיקרופון ביפו...).

אם אתה מתקשה למצוא את האנומליה שבהנהגת המאבק הזה, אל תתפלא לגלות שגם הפעם ינצלו את הנאיביות שלך למטרות שאין להן שום קשר למה שאמרו לך בהתחלה.
ישן 07-07-2012, 22:10
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06

יש הפגנה שלא טענת טענות דומות כנגדה?

אני דווקא מרגיש שאתה פשוט אוהב להיות בעד הנגד - ונגד הבעד. העיקר לא ללכת להפגנות. כי הן "פופוליסטיות", כי הן "מיינסטרים", או כי יש בעלי אינטרסים שתופסים גל.
הלוואי וכל ההפגנות הצודקות היו מיינסטרים, כי למיינסטרים מקשיבים.
ולא איכפת לי שאנשים כמו לפיד, לבני, ומופז מגיעים להפגנות האלה. במקום לבטל את ההפגנה, תבטל את האנשים. זאת אומרת, תעביר ביקורת על לפיד שהוא מופיע איפה שיש לו הזדמנויות לשווק את עצמו. לבני שמופיעה אחת לתקופה, ובייחוד עכשיו עם הדיבור על מפלגה חדשה, ולא אומרת שום דבר חדש, ומופז שמגיע להפגין נגד עצמו.
ההפגנה צודקת ואומרת דברים חשובים, האמירה היא שקובעת ולא בהכרח מי שמגיע לצעוד ולצעוק. ובסופו של דבר, בראש מטה המאבק יושבים אנשים שהשירות הצבאי שלהם היה משמעותי, וגם המילואים. ואתה לא חייב לעשות מילואים כמו טייס בשביל להזדהות עם המאבק, ולא חייב להיות עם רזומה של לוחם מנוסה בעל עיטורים בשביל להזדהות עם המאבק.
ישן 07-07-2012, 22:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "יש הפגנה שלא טענת טענות דומות..."

אם אתה חושב שהבעייה שלי עם ההפגנות של ניף היא שהן "פופוליסטיות", אז אני מניח שאתה חושב שהבעייה שלי עם החמא"ס זה שהם לא לובשים טי שירט בקיץ...

הבעייה שלי עם הפגנות ניף, היא שהן הונאה אחת גדולה. לוקחים מטרה ראוייה, מגייסים סביבה המוני אנשים, ומשתמשים למטרות אחרות לגמרי.

לפיד ולבני ומופז הם הפחות גרועים בין בכירי ההפגנה. אותי מטרידים אלה שעומדים מאחורי ההפגנה הזו, אלה שלא תראה על הבמה, אבל חתמו על הצ'קים שאפשרו את קיומה, שהמציאו את "המחאה" הזו ו"המחאה" ההיא. העובדה שאתה לא מוטרד מזה שמנצלים אותך, בסה"כ מבטיחה שימשיכו לנצל אותך - ואני מבטיח לך שאת המטרות האמיתיות של ניף, גם אתה לא תאהב - בתור מיש שמרת בצה"ל ורואה עצמו כציוני.
ישן 07-07-2012, 22:29

"הפגנות" לא אומרות מאומה. המארגנים של הפגנות הם אלה שאומרים
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "יש הפגנה שלא טענת טענות דומות..."

אז צריך להיות זהירים בהליכה להפגנות בהם יאמרו ויובלטו דברים שאינך מסכים עימם [כגון שריפת הכרמל ודו"ח טרכטנברג]. כשאתה הולך להפגנה - אתה הופך לחייל של אלה המארגנים אותה ושל שותפיהם בתקשורת.

אז להיות חייל של דיסקין ודיכטר הלוחמים זה סבבה. להיות חייל של מופז או של דיכטר ודיסקין הפוליטיקאים קצת פחות אבל נסבל. להיות חייל של מבזקן בגל"צ ושל מישהו שידוע שקשור להצגה של הניפ מהקיץ הקודם זה כבר ממש סיכון..

מבחינתך זה אןלי לא סיכון משמעותי כל כך כי בכל ההפגנות שאורי לא סימפט אמרו בסופו של דבר 'ביבי הביתה' ואולי אתה מסכים עם הז (ואולי לא). אבל מבחינת מי שחושב אחרת - זו שטות לתת קולו להפגנה שכזו.

לגבי תוכן ההפגנה - אני חייב לומר שכמילואימניק הטרידו אותי הרבה יותר מאשר חרדים הג'ובניקים שדומים לי חיצונית ובזמן שהייתי טוחן אי אילו שבועות בכל שנה והיו מנסים לאלצני לחתום על פיצולים היו הם מגיעים כנסיכים לתפקידי תרבות למינהם ומקבלים ימ"מ נדיב. הטרידו אותי אלו שדומים לי ועסקו בפרובוקציות באוניברסיטה (לא מעט גם נגד הצבא 'שלי') בזמן שאני מתאמץ לרדוף אחרי החומר שהחמצתי. אני מעדיף חרדי שלא עשה כלום ולבש שחורים וחי בדוחק מקצבה כלשהי על פני לפיד שלא עשה כלום ולבש (אולי) חאקי בזמן שהוא לא עשה את הכלום הזה ושיועצו חשוד כאחד האנשים המושחתים ביותר בתולדות המדינה הזאת. אני חושב שההפגנה לא נוגעת בתנאי המילואימניקים שזו צרה הרבה יותר גדולה (שכל שדרת הנואמים של היום לא עשו מאומה לתקנם כשהיה הדבר בידם) ואני חושב שהיא לא נוגעת בהשתמטות מטעמי מצפון ומטעי פוליטיקה של ילדי שמנת מהשמאל הקיצון ולא של הקלות הבלתי נסבלת של ההתחלות בזמן הגיוס של טיפוסים שאח"כ מגיעים לחגורה דאן משהו בקראטה ולא לחמישית מאזרחי המדינה הערבים שלא רק שאינם משרתים אלא זוכים רשמית ל'אפליה מתקנת' וכן הלאה.

חומר למחשבה. לבני, מופז, דיכטר וכן הלאה היו ח"כים בממשלה הקודמת. בדוק מה הייתה עמדתם אז לגבי חוק טל ושאל עצמך מה השתנה חוץ מהאינטרס הפוליטי שלהם.

ובכל זאת, אם כבר נערכה ההפגנה כולי תקווה שתשמש זרז לבנית מתוה החקיקה שמתוכנן בלאו הכי השבוע.
ישן 07-07-2012, 22:33

בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי Octava שמתחילה ב "כשקשה מאוד (עד בלתי אפשרי)..."

שוויון מלא לא יהיה, גם אם מאוד נרצה.
לא יהיה שוויון מלא כשלחרדים יש צורך בתנאים מיוחדים, ולנשים יש בעיה עם התנאים שהחרדים דורשים, ולנשים אין שום כוונה לשרת שלוש שנים (כי לא מספיק שהחזירים השובינסטים מפלים אותנו אנחנו גם נשרת שלוש שנים ונפרוש באותו גיל כמוהם???), והערבים לא רוצים לשתף פעולה עם הממסד הציוני אפילו אם מדובר בלחנך את הצעירים לא לנהוג כמו בראלי פאריז דקר כשהם נוסעים לסופר. מבין? לא יהיה.

אני מניח שהדבר שיקרה בסוף הוא שהאוכלוסיה תגדל לרמה כזאת שהיא תוכל לנפק מספיק חיילים לצבא שכיר, מבלי להסתכן בכך שלא יהיו מספיק חיילים.

ישן 07-07-2012, 22:38
  Octava Octava אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שוויון מלא לא יהיה, גם אם..."

בסה"כ מנית כאן את הטיעונים הצפויים של אלו הנהנים מחוסר השוויון.
גם מבלי להכנס לתוכנם, ברור שלא קיים טיעון המצדיק חוסר שוויון, ודאי לא קיצוני כזה שכולנו נהנים ממנו היום.

אם תרצה, אגיב לגופו של כל טיעון ואסביר כמה הוא לא הגיוני בעיני, וודאי שלא מצדיק חוסר שוויון... אבל אני סבור שאין צורך לשכנע את המשוכנע.

רוצה לומר שהעובדה שקיימים טיעוני נגד (וגם ללא הודעתך, ברור כי קיימים) לא מסבירה כהוא זה מדוע לא יהיה (או לא צריך להיות) שוויון.
יתר על כן, קבוצות בעלי כוח פוליטי אולי יעכבו את השוויון המיוחל - אבל אין זה אומר שעלינו להסתפק בפחות בלונג ראן.

חקיקה, אכיפה, ליצור מצב בו לא משתלם לא לשרת את המדינה והחברה וכיוצ"ב זו הדרך, לדעתי.
ישן 07-07-2012, 22:44

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי Octava שמתחילה ב "בסה"כ מנית כאן את הטיעונים..."

אני לא מאלו שנהנים מחוסר השיוויון, אני רק מתאר את המציאות. אני כמובן תמיד שמח לשמוע טיעונים לגופו של עניין, אם תוכל.

לגבי האם אמור להיות או לא- לא עסקנו בשאלה הזו בכלל, אנחנו מדברים על יישום בפועל. בתיאוריה להיות פציפיסט זה סבבה, אבל בפועל זה די מטומטם (ואולי אפילו מעט צבוע, כי הפציפיסט חי בזכות אלו שבצד שלו ואינם פציפיסטיים).

בפועל, אני לא רואה איך זה קורה, לא רואה איך נשים, חרדים וערבים נותנים תקופה זהה לגברים שאינם חרדים וערבים בשירות המדינה. בטח ובטח שזה לא תהליך שייקח שנים ספורות..

ישן 07-07-2012, 22:46
  Octava Octava אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "וואלה, אז ירדנו מהעץ של לגייס אותם מחר בבוקר?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אתה מתקרב להבנה שאלה צועקים הכי חזק - הם כאלה שממש לא רוצים פתרון.

אגב, לא יודע מה יש לך מגיוס נשים ל3 שנים - אבל ברגע שה"מוחים" יחשבו להעלות את הדרישה הזו, המחנה שלהם יצטמק ב50 אחוז בן לילה (מעט מאוד נשים רוצות לשרת שלוש שנים...). אני כבר עכשיו מבטיח לך שהיא לא תעלה. גם עניין הערבים לא באמת יודגש - יש דברים שניף לא תעשה, גם כשהיא לובשת מסכה ציונית נחושה...

אם כבר, יתכן ואתה מתקרב להבנת דבריי.
מעולם לא טענתי על קשר כלשהו בין אלה שצועקים הכי חזק לאלה שרוצים או לא רוצים פתרון...

ולעניין, אני מעוניין שנשים ישרתו את המדינה והחברה כפי שאני משרת אותן (את המדינה והחברה, כן? על אף שאני גם משרת את הנשים... אבל זה כבר סיפור אחר).
כפי שכתבתי כבר, אני רואה לנכון שנשים ישרתו 3 שנים שירות סדיר בצבא, או שירות לאומי, או שירות אזרחי כלשהו... ולא רואה סיבה למה לעצור שם. אני משרת מילואים? שמשרתי שירות אזרחי יעשו "מילואים" היכן ששירתו ב"סדיר" שלהם. אין סוף לכח העבודה שזקוקים לו בבתי החולים, מכבי אש, משטרה ושאר עמותות.

ברור לי, וסליחה על הביטוי, שלאף אחד לא יהיו הביצים להעלות את זה לדיון בדיוק מהסיבות שתארת. זה לא אומר שזה נכון או צודק...
אולי אם אישה תעלה את זה, באופן עדין ועקיף, יקרה משהו.... אבל אני בספק.

על כל פנים, ציינתי את מה שאידיאלי בעיני.
בהודעתך התייחסת לניף ככזו ש(לא) תעלה את הדברים לסדר יום הציבורי, אך כפי שרמזתי בדבריי, אני בספק אם מישהו בכלל (גם כזה שלא משתייך למחנה הניף ליף) יעלה את העניין.

הלוואי...
ישן 09-07-2012, 11:05
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
אם הכול לא היה כל כך רווחים פוליטיים, היית מציע את ההצעה הבאה:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "השר שאול מופז יגיע להפגנה נגד הממשלה בתל אביב לשיוויון בנטל הערב"

לתגמל קצת יותר את המשרתים בצבא, ובמיוחד הקרביים, גם בזמן שירותם, וגם אחר כך כל מיני הטבות.

כל פיתרון אחר לא יפעל את שלו.

הרי יש כל כך הרבה משתמטים על רקע בריאות שקשה מאוד להתמודד איתם. וגם אם יענישו את החרדים לשלם 100 אלף ש"ח, זה לא יפגע כלל במשתמטים על רקע בריאותי. וגם הכסף לא יגיע למשרתי בצבא.

אבל היות ויש את העושים הון פוליטי משנאת אחים, אני בטוח שהפתרון הזה לא יתקבל.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:53

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר