לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2012, 21:38
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
מפגין שהשתתף בהפגנה במלאות שנה למחאת האוהלים הצית את עצמו

אלמוני הצית את עצמו הערב (שבת) במהלך ההפגנה לציון שנה למחאת האוהלים במרכז תל-אביב. מצבו לא ידוע והוא פונה לבית החולים בעיר בניידת טיפול נמרץ, כשהוא סובל מכוויות בכל חלקי גופו. עדי ראייה סיפרו כי האיש הקריא מכתב לפני ששפך על עצמו נוזל דליק והצית את עצמו. הוא השאיר עותקים של המכתב פזורים.

"ראינו אותו יוצא מאחת הכניסות של הבתים כשהוא מחזיק ביד חפץ בוער, וביד השנייה ג'ריקן של חומר דליק, הוא החל לשפוך על עצמו את החומר, ומיד הצית את עצמו, כולם שפכו עליו מים", סיפר ל-ynet עד ראייה.

מוקדם יותר צעדו כ-10,000 מפגינים מכיכר הבימה לכיוון קריית הממשלה ברחוב קפלן בעיר. במקביל, צעדו אלפים בירושלים, ומאות בחיפה ובעפולה. בין המפגינים במרכז תל-אביב הייתה דפני ליף, שאמרה ל-ynet: "היום אנו מציינים שנה להתעוררות האזרחית, ליציאה שלנו לרחובות ולהבנה העמוקה שזמן רב מדי עמדנו מנגד בזמן שהעתיד שלנו נמכר במכירת חיסול".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4255282,00.html
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-07-2012, 22:47
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
ההסתה של השמאל הקיצוני ושלוחותיו אכזרית צינית וממשיכה לגבות קרבנות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "מפגין שהשתתף בהפגנה במלאות שנה למחאת האוהלים הצית את עצמו"

מאחל רפואה שלמה לפצוע (הוא לפחות יקבל טיפול רפואי נאות, בניגוד למוחמד בועזיזי שהצית את עצמו בתוניסיה), ומוות ביסורים למנוולים שהכניסו לו לראש שאנחנו פה באותו המצב כמו בתוניסיה ושהוא צריך להיות הקורבן ש"יצית את אש ההתנגדות" ויחיל את ה"אביב הישראלי"... אבל, who am I kidding? הנבלות ששטפו לו את המוח בוודאי יושבים ומחככים ידיים בהנאה בעוד כל הבובות שלהם מפזזות לפי הקצב שהם מכתיבים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-07-2012, 06:29
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
גימיק פרסומי בריבוע...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "LOL"

מה נראה לך? שהוא הגיע לשלב בחייו בו החליט סתם ככה לבחור במוות בייסורים, קרוב להבזקי המצלמות ובידיעה ברורה כי יגיע לכותרות? תבדיל בין המצוקה של האדם (או אפילו הבחירה לנסות ולמות) ובין הטריגר שהוביל אותו לעשות מה שעשה, איפה ומתי שעשה. לולא ההילה (המטופשת) שנוצרה סביב שורפים עצמם בפראג או טוניס, הוא היה עושה משהו אחר אתמול...אתה יודע כמה אנשים מתאבדים "כדי להראות לה/לו" אחרי ששותף לקשר רומנטי פנה להם עורף? למה הם עושים זאת? כי בסלט שיש להם בראש ככה הם סוג של גיבורים... ואיך נראים האנשים הרעים וחסרי החמלה (שחלקם נרשמים בדיוק בשביל זה!) שבפועל מעודדים תופעות כאלה? צודק... נראים רע. ובדיוק ככה נראים כל אלה שבמקום להגיד "לא מקובל, לא סביר, לא עושים דבר כזה+רפו"ש" הבוקר, הופכים פתאום לפוליטרוקים קטנים שעוד מעט ילכו להדפיס לנו סיסמאות כמו איזה קומיסר מסרט סובייטי.

יש לגלות אפס הבנה לwannabes כמו אתמול. זו חובה חינוכית כלפי הכלל, גם אם מהבכיינים בטבעם קשה לצפות שיבינו. את החלק המעשי של החמלה כבר ישלימו הכירורגים, פסיכיאטרים והרפואה המודרנית.
ישן 15-07-2012, 10:03
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "ובמה בדיוק "הגימיק הפירסומי" יעזור לו . . ."

אנשים לפעמים מקריבים עצמם למען רעיונות או דברים א-מורפיים אחרים. זה לא תופעה חדשה ואפילו די שכיחה (במיוחד בפינה הקטנה שלנו בעולם...).

תוסיף לכך את העובדה שהאדם לא רק בעל נכות מנטלית ברמה מסוימת (כאמור- לאחר אירוע מוחי) אלא שכנראה גם לא שלם לחלוטין נפשית ותקבל את ה-מודל לניצול ציני נגד "הממסד".

חלילה לא להשוות, אבל זה די מזכיר את המודל האישיותי שבנו למחבלים מתאבדים, לפני שהאינתיפאדה השנייה שברה את התדמית לחלוטין...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-07-2012, 11:31
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "נו באמת ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Leopad
זה ממש מקרה מובהק של הקרבה עצמית למען אידאולוגיה.
לא ממש חייבים תמיד להגיד משהו בשביל להיות לעומתי.

איך זה סותר את מה שאמרתי?

אידיאולוגיה הוא רעיון אמורפי. האדון כנראה לא יזכה להנות מ"פירות הקרבתו" ועל כן בדיוק מה שאמרתי.

העוקץ פה הוא מדוע דפני ליף/סתיו מי-שפיר לא עשו זאת. ופה זה עובי הקורה-

1. המנהיגות הנערצות, בזהה לאבותיהם ההיסטוריים, דורשות ממשרתיהן ללכלך את הידיים, אבל לעולם לא יתפסו עובדות בעצמן.

2. הבחור היה בעל רקע מנטלי בעייתי ומצב נפשי לא ברור.
לא כל אדם שמוחה יעשה זאת. למעשה מרביתם המוחלטת של המוחים לא יסכימו למות למען המחאה (ולא משנה כמה פעמים הם יבזו את המושג "נלחמים על הבית", מרבית האנשים שאני מכיר ושמעתי על- שנלחמו למען הבית, עשו זאת מתוך הבנה עמוקה של הקורבן שעלול להיות מנת גורלם) ועל כן- צריך היה להיות מישהו עם הגדרות מאוד מסוימות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-07-2012, 13:52
  גזוז גזוז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.07
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אנשים לפעמים מקריבים עצמם..."

[QUOTE=golani_2]אנשים לפעמים מקריבים עצמם למען רעיונות או דברים א-מורפיים אחרים. זה לא תופעה חדשה ואפילו די שכיחה (במיוחד בפינה הקטנה שלנו בעולם...).

תוסיף לכך את העובדה שהאדם לא רק בעל נכות מנטלית ברמה מסוימת (כאמור- לאחר אירוע מוחי) אלא שכנראה גם לא שלם לחלוטין נפשית ותקבל את ה-מודל לניצול ציני נגד "הממסד".

נכון, לא כל אחד יצית את עצמו לטובת הרעיון האידאולוגי, יכול להיות אגב שאין לו אחד כזה בכלל.
האדם צריך להיות כזה שאין לו מה להפסיד.
בין זה ללטעון שניצול ציני שלו נגד הממסד על ידי גורמים מסוימים הוא זה שהביא לניסיון ההתאבדות שלו הדרך ארוכה מאד ובעיקר לא מבוססת על כלום.
ישן 14-07-2012, 23:40
  נו מה נו מה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.12
נרשמתי במיוחד להגיב לכל ההזויים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "מפגין שהשתתף בהפגנה במלאות שנה למחאת האוהלים הצית את עצמו"

שטוענים שמדובר בגימיק.

תתביישו לכם, אתם התחתית של המין האנושי ושל החברה הישראלית.

מדובר באדם שהיה בדיכאון זמן ארוך, דחוק בפינה חשוכה בחברה הישראלית,
ועשה מה שעשה מסיבה שהיא לא נורמלית מן הסתם, בשביל לעורר מודעות
לבעיה שלו שנובעות מבעיות בחברה.

אז אתם, גם אם אינכם מסכימים עם המחאה/מנהיגה/כל קישקוש אחר שאתם חושבים,
לא תגיבו לפוסט הזה, או לפחות תכתוב משהו לרפואה שלמה, בוחרים לעלות
טיעון הזוי, כאילו הבן אדם לא מאושפז במצב קשה בבית חולים ומדובר סה"כ בסצינה
חולפת.

אנחנו לא אירופה, ולא ארה"ב,
מה שישראלים אוהבים להגיד על הערבים, כאילו מתאים להם רק דיקטטורים,
זאת בעצם מראה. הישראלים אוהבים דיקטטורים שעושים בהם שמות, רק
בשביל שימשיכו ויגידו "עוד".
הערבים, שתחילת האביב סומנה בהצטה, השכילו להבין שנמאס להם.
אבל אנחנו, אנחנו רק התחלנו את הstate of mind של העבדות.
ישן 15-07-2012, 00:07
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

זה לא מסמל שום כלום, מלבד כנראה בעיה נפשית הזקוקה לטיפול
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי נו מה שמתחילה ב "אני יתחיל מהסוף; נחמד שאתה..."

כדי להיאבק כביכול במה שקרה לו בחיים - מצביעים בקלפי. כל המכתב של אותו אדם אומלל מופנה כביכול ל"ביבי ושטייניץ", "מקור כל הרוע שבעולם" לפי "מנהיגי המחאה" העכשווית - אך אני סמוך ובטוח שכל מסכת היסורים שהבחור האומלל עבר נמתחת ע"ג הרבה יותר מ-3 שנות הקדנציה של הממשלה הנוכחית, אבל משום מה בשביל אותו אדם - "ביבי ושטייניץ" הם כל האחראים למצבו...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 14-07-2012, 23:54
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי נו מה שמתחילה ב "נרשמתי במיוחד להגיב לכל ההזויים"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4255338,00.html
מתוך Ynet:
ציטוט:
דפני ליף הבהירה כי אינה תומכת במעשה אך הפנתה אצבע מאשימה לנתניהו: "על הממשלה לקחת אחריות ולוודא שטרגדיות כאלו לא יקרו עוד בישראל".

ואם מחר אני אצית את עצמי ואגיד שזה בגלל שסתיו שפיר ודפני ליף יוצרות קרע בעם ישראל,
הן יהפכו אוטומטית לאשמות בזה שהצתתי את עצמי?

במקום להגיד שמדובר באסון אישי, של בנאדם שהיה זקוק לעזרה כלכלית, ונפשית,
"מנהיגי" המחאה הופכים את הקרובן לגימיק בזה שהם משתמשים בו כדי להפנות אצבע מאשימה לאן שנוח להם.

ככה שלא מדובר על גימיק של בנאדם יחיד, ברור שהוא מביע את תסכולו בדרך הזו,
אבל כל אלו שמתמשים באירוע הטראגי הזה כדי לקדם אג'נדה פוליטית, הם - הם שהופכים את האירוע לגימיק.

ישן 15-07-2012, 00:04
  נו מה נו מה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.12
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "..."

ועוד אנשים אומרים שהתקשורת עם המחאה.

שים לב.
מה שנתת זה מתוך הכותרת, טוב שיש את גוף הכתבה.

"דפני ליף, מובילת המחאה שהפכה לסמל המאבק בשנה שעברה, אמרה כי "מדובר במעשה קיצוני של אדם שנשבר אל מול אכזריות המערכת". היא איחלה החלמה מהירה לאיש, וקראה לממשלה "לקחת אחריות ולוודא שטרגדיות כאלו לא יקרו עוד בישראל". לטענת ליף: "חוסר הביטחון הכלכלי מחד והקריסה של שירותי הרווחה מאידך, מביאים אנשים לחרדה מפני המחר, מפני ההידרדרות לרחוב, לעוני ולרעב. זוהי אחריותה של ממשלת ישראל שאיננה דואגת לאזרחיה". "

תודה, נכון שזה נשמע אחרת?

אין פה אצבע מאשימה לנתניהו ספציפית כאילו הוא הבעיה, אלא לממשלה שלא מעלה
פיתרונות למצוקות, שלא התחילו מן הסתם מהיום בערב, או מלפני שנה בדיוק.

מאוד מצחיק, שכרגע אין מה לעשות, דפני ליף היא אחת מהמובילות של המחאה.
שהיא לא תתיחס לאירוע כזה רציני? אם היא לא הייתה מתייחסת, היה לך מה להגיד,
היא מתייחסת, יש לך מה להגיד.
אין מה לעשות, כנראה שאין 0.
ישן 15-07-2012, 00:15
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי נו מה שמתחילה ב "ועוד אנשים אומרים שהתקשורת עם..."

אני תומך במחאות מוצדקות.
כמו זו של נכי צה"ל למשל.

גם לי קשה, גם אני הייתי קצין בקבע, גם אני נפצעתי בלבנון, גם אני משלם על התואר שלי מכיסי, ועל דירה בגפי, ועל אוטו וחשמל והוט ומים וארנונה וכל החרא הזה.
ואני גר בתל אביב לבד ולא לוקח שקל מההורים.
דפני ליף מעניינת אותי כקליפת השום.
יותר מעצבן אותי שבמקום לבוא עם פתרונות קונקרטיים, באים בסיסמאות חלולות שלא מקדמות לשום מקום, ורק דוחפות מקל בגלגלים של נבחרי ציבור (שאגב, כדי להוציא לך את הרוח מהמפרשים - לא הצבעתי להם) שמנסים לקדם עניינים בצורה שבה הם יודעים.
אין כזה דבר פתרונות קסם וכאן ועכשיו.
מי שרוצה פתרון של כאן ועכשיו מתכוון חד משמעית להפלת הממשלה.
לא אוהב את נתניהו, לא את מופז, לא את שטייניץ, ולא את לפיד, ציפי, טיבי ושלי.
אוהב את המדינה, ונמאס לי מאנשים שדוחפים למדינה הזו מאחורה ומלטפים אותה בסיסמאות של "צדק חברתי".

ישן 15-07-2012, 00:40
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי נו מה שמתחילה ב "היה טרכטנברג, אושר בממשלה,..."

אבסורד הוא שיש מחאות הרבה יותר "צודקות", אבל פשוט לא סקסיות כמו השכר דירה של זו מעל הבית קפה ברוטשילד.

למה ההמונים לא יוצאים לרחוב על הביזיון המתמשך שקוראים לו "יחס לניצולי שואה"?
למה נכה צה"ל שנפצע במלחמה צריך להאבק עם המערכת רק כדי שתכיר בו בכלל וכולם מסביב שותקים?

למחאות שציינתי יש פתרונות קונקרטיים.
הזרמת כספים לטובת ניצולי שואה. להוריד גלגלי בירוקרטיה מאגף השיקום של משרד הביטחון.

"צדק חברתי" זה פשוט מושג ארטילאי.
צדק חברתי למי? שדירה במרכז תל אביב תעלה כמו בירוחם?
שמי שלא נושא בנטל לא יקבל תמלוגים?
שמי שכן נושא יקבל יותר?
להפיל ממשלה שנבחרה בצורה דמוקרטית?
עדיין, שנה אחר כך, לא הבנתי מה רוצים.

מי שמצפה לפתרון בן רגע בוועדה כזו או אחרת פשוט משלה את עצמו.
אלו תהליכים שלוקחים שנים, וזו הסיבה שוועדות תחבושת כמו פלסנר וטרכטנברג לא מחזיקות מים.
במקום לתת לממשלה עבוד, מאלצים אותה להתעסק בנסיונות לרצות את העם עכשיו ומיד, ואחר כך מתפלאים שזה לא מצליח.

ישן 15-07-2012, 00:47
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "אבסורד הוא שיש מחאות הרבה..."

מאחר ואני מסכים עם כל מה שאתה אומר, כל שנותר לי הוא לחלוק על המסקנה שלך.
המחאה היא ממש לא על מחיר הדירה ברוטשילד.
כל הנושאים שהעלית יכולים להיכלל תחת הכותרת הערטילאית "צדק חברתי".
אי אפשר לפתור את הכל בבת אחת, אבל צריך להתחיל ממשהו.
אפילו את זה הממשלה לא עושה ודוגמה לכך, כפי שאמרתי, היא המסמוס של דו"ח טרכטנברג במשך שנה.
אני לא מצפה שמחר בבוקר יפתרו כל הבעיות, ופתרונות קיצוניים עשויים להיות יותר גרועים מהמצב הקיים, אבל העובדה היא שהממשלה והעומד בראשה לא עושים דבר בכיוון אלא תחת לחץ ציבורי.
כך היה בשביתת הרופאים. כך היה בשביתת העובדים הסוציאליים, כך היה במחאה של הקיץ הקודם וכך גם השנה.
אם הממשלה עסוקה בלשרוד, להעביר את ימיה ולא לעשות כלום - אני יוצא לרחוב כדי להזכיר לה שיש עוד בעיות לטפל בהן.
ישן 15-07-2012, 00:38
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "בהודעה 10 טענת ש"הסתה" בהפגנה..."

כנראה שיותר חשוב לך להכפיש מאשר להתייחס לעובדות ולאמת. הגולש KFS ביקש דוגמה להסתה בהפגנה ונתתי דוגמה להסתה כזו, הסתה שיכול להיות שתגרום לאנשים שנמצאים על הקצה לעשות מעשה נואש. בשום מקום לא טענתי שההסתה שתמונה שלה הבאתי (ואם היית נכנס לקישור היית מבין שזו תמונה ישנה, לא מההפגנה של היום בכלל) היא מה שגרמה לאדם הזה לעשות את מה שהוא עשה אלא להפך, כתבתי יותר מפעם אחת שכנראה שמדובר באדם שיש לו בעיות אמיתיות ולא בגימיק.

הטענה השניה שלך אפילו יותר עלובה ושיקרית מהראשונה. גם אם כתבתי את מה שאתה טוען (ועד כמה שאני זוכר אף לא כתבתי את זה, ככה שמדובר בעוד שקר שלך) בהודעה אחרת ולגבי הפגנה אחרת, מה הקשר למקרה הזה? זה כמו שאם אתה כתבת בהודעה אחת ילד ובהודעה אחרת ולא קשורה יחסי מין אז יבוא מישהו ויחבר את שני הדברים ויגיד שאתה פדופיל.

במקום לנסות ולהכניס לי מילים לפה אתה יכול לקרוא את הדעה שלי באשכול, אם אתה לא מבין למה אני מתכוון תשאל במקום להכניס לי מילים לפה.

נ"ב: לא הגבתי בכלל להודעה 8...... גם לשקר צריך לדעת איך.

ישן 15-07-2012, 01:00
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כנראה שיותר חשוב לך להכפיש..."

הודעה 8 של efekt מאשימה מפורשות את "השמאל הקיצוני" בהסתה שהביאה את אותו אדם לעשות את המעשה שעשה. לאור התמיהה שעלתה, ובצדק, לגבי טענה מרושעת שכזו, אתה החלטת להציג את אותה הסתה ואותם שלטים, שנישאים גם בהפגנות הנוכחיות. הטענות אודות שטיפות השכל שעוברים המפגינים נאמרו גם בדיון קודם - כן, זה לא היה על ההפגנה הנוכחית, זה היה על ההפגנה מלפני שלושה שבועות. הנושא הוא אותו נושא, המפגינים הם אותם מפגינים.
אין לי כוונה להתנצח איתך, זו גם ממש לא היתה כוונתי.
אני פשוט מתוקמם נגד אמירות כמו זו של efekt וכנגד ההודעה שלך שבאה להצדיק את ההודעה שלו אשר בשתיהן נטען כי "הסתה" של המחאה היא שמביאה אנשים לעשות מעשים קיצוניים.
אני חושב שהדיון בנושא טעון כל כך צריך להיות הרבה יותר רגיש ושקול, בדיוק כפי שנהגת בהמשך דבריך, ולא להיגרר להתלהמויות מהסוג הזה.
ישן 15-07-2012, 01:16
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "הודעה 8 של efekt מאשימה..."

אני עדיין עומד מאחורי הטענה שלי שהסתה יכול לדחוף אנשים נואשים לעשות מעשים נואשים, זה נכון לדעתי לגבי כל הסתה וכל אדם נואש בלי קשר לשמאל או ימין או מחאה חברתית. בשום מקום לא טענתי שהשלטים האלה נישאו בהפגנה היום, ובשום מקום לא טענתי שהם מה שגרמו לאדם הזה לנסות להתאבד. אני גם עומד מאחורי הטענה שלי, שנכתבה באשכול הזה לפחות פעמיים, שבמקרה הזה מדובר באדם עם בעיות אמיתיות שלמעשה שלו אין קשר לגימיקים וכו'. מצד שני אני חושב שהדעה של אפקט שמדובר בתוצאה של הסתה היא הגיונית בדיוק כמו הדעה שלך שטוענת ההפך. אולי לא נעים לך לשמוע את הטענה הזו אבל עד שהעניין יתברר שתי האפשרויות, שלך ושל אפקט, הגיוניות באותה המידה ובכל מקרה אפשר לדון בשתיהן בפורום. לגבי מה שכתבת עלי, אני אשמח אם בפעם הבאה לא תנסה להחליט בשבילי מה דעתי ע"י חיבור חלקי דברים שכתבתי באשכולות שונים.

ישן 15-07-2012, 10:08
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
צ'מע רוג, כימני אין לי אישור לומר דברים כאלה - אז אבקש ממך לומר בשמי:
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=נו מה]נו מה, הבן אדם..."

"במקום בו עושים הון בולשיביקיי משריפה עצמית של אנשים - מנסים בעצם להוליך לשריפה עצמית של מדינה"

אם יגידו לך שזה מסורבל מדי תגיד בשמי שדברי הוצאו מהקשרם וזה לא אני אמרתי אלא ניצ'ה אמר להיינה שאמר ואפילו הוא בכה כששמע על הפאדיחה שהייתה לנציגי הNIF/ההמון המדוכא [מחק את המיותר] באשכולנו.

נסכם את הענין: איש אחד, מסכן - נפגע לפי ביהמ"ש עקב התנהלות כלכלית מסויימת אישית שלו וצבר חובות לבטוח הלאומי. אותו גוף שאמור להעביר כספים לחלוקה המונית לתפיסת הניפגינים.

כמו אלפים רבים של חיביי מס לפניו ואחריו החל מקום המדינות בהיסטוריה האנושית - הפעילה המדינה את החוק [הקשוח/ המסורבל/ ההוגן - מחק את המיותר] וללא קשר להיותו איש טוב או כזה או אחר פסק ביהמ"ש שלא לזכותו. האדם המסויים הזה התגלגל שלא כרבים לפניו ואחריו תחת ממשלות סוציאליסטיות וקפיטליסטיות לידי נסיון אובדני.

עד כאן - אסון אישי ואחולי החלמה אמיתיים לפצוע ושיקום של חייו האישיים והכלכליים.

________

אגף פוליטי [או יותר נכון תא] אשר מפגין למען הלך רוח כלכלי שללא ספק יכניס אלפי עצמאיים קטנים למצב גרוע משל האדם המדובר, אגף אשר כל נתיבותיו הסוציאליסטיות הינן שווה ערך קצבאות וקצבאות שייגבו בדיוק ע"י אותו הבטוח הלאומי מידי אנשים כמו אותו אומלל - רותם את את אסונו של האיש לצרכיו הציניים. האנשים מחיפה שיידעו על האפשרות כי כך יעשה האיש [מבזקי ידיעות אמש, עדות של אחת מהמפגינות החיפאיות] - לא הצליחו כנראה מספיק לשמור עליו. הפוליטיקאים מת"א והפרוקסים של הפוליטיקאים מאירופה ששמעו על כך בדיעבד מיהרו למנף את אסונו האישי של אדם פרטי מעל כל במה מבלי לומר ביושר - סליחה אדוני אבל אתה מהצד השני של המתרס שלנו. אתה עצמאי ותפקידך לקרוס תחת נטל המס וההוצאות שאנו מתעקשים להעלות [נו טופ, אני לא באמת מצפה מפוליטיקאים בכלל ומבולשיביקים בפרט ליושר].

ניפניקים וחד"שניקים שמשתמשים באסונו של עצמאי שקרס בגלל נטל מס המיועד לקצבאות - מזכירים מאוד את הקניבל שבכה על יתמותו רגע לאחר שסיים את הארוחה המשפחתית.

-----

ושוב - החלמה מהירה לפצוע.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 15-07-2012 בשעה 10:11.
ישן 15-07-2012, 08:02

עשית את הפאדיחה, אתה לא חושב שמעורר רחמים מצידך להמשיך?
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי נו מה שמתחילה ב ""קלאסי" זאת מילה טובה, השתמש..."

הוכחת בדיוק את מה שכתבתי מלכתחילה (=צדיקים מלאכתם נעשית בידי פזיזים ...) ואתה מתפתל לנו פה, בחום של יולי באמצע היום, בנסיון להוכיח שהאלכימיה לא מתה, היא פשוט עברה מנסיון למצוא חיי אלמוות וזהב מבדיל, לנסיון להוכיח שגימיק זה הגיון? מה קרה? ההיבריס הבולשביקי המפורסם עיוור אותך עד כדי כך שלא חזית מראש ש"הזויים-ימיניים-פשיסטיים +שאר ירקות" יהיו מסוגלים לחשוף בקלות את ה"בלאף" שלך?

ההבדל בינך, וכמה מהקומרדים שלך פה לפוליטיזציה של הסבל האנושי האקראי, ובין רוב מי שכותבים פה הוא שה"רוב" מגלים שילוב של מעט חמלה עם המון הגיון. בולשביקים כמוך מגלים אפס חמלה והמון ציניות וחוסר אחריות.

לא יודע מה בדיוק עבר על הבחור שהצית עצמו - העיתונים של למחרת הגימיק הם בטוח לא מקור טוב לזה (אותם עיתונים שחלקם רק לפני כמה ימים הכריזו על רה"מ לשעבר מורשע כעל "חף מפשע...") - כן יודע שבולשביקים כמותך הם האחרונים שהוא יכול לצפות מהם למשהו... אתה חש כלפיו חמלה רק כאשר מותו/סבלו משרתים את המטרה שלך. ציניקן אכזרי ונטול רגש המספסר בספבלם של אחרים - ללא ספק תוך חיוך מרושע לעצמו בעוד הוא מקליד.

'צתער על הצורך לקרוא לך בשמך. אני יודע שכיום בימינו מקובל להשתמש בכינויים מרוככים כלפי אנשים בעלי נכות רגשית.
ישן 15-07-2012, 07:10
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי נו מה שמתחילה ב "*ברוך, ותודה ;) ציטוט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נו מה
*ברוך, ותודה

ציטוט מתגובה קודמת שלי:

"גילוי נאות:
אני לא מתיימר לדעת את הסיבה מדוע המפגין הצית את עצמו.
אולי הבן אדם פשוט מעורר בנפשו, אין לדעת. כרגע אין כיסוי
לסיפור במכתב.
למרות זאת, עדיין זה מסמל מאבק יום יומי של הרבה אנשים קשיי יום במדינה."

המכתב, והכתוב בו, שעלו למודעות הציבור, הם סמל לעצמם למאבק של אנשים בחברה ישראלית.
ההצתה זה כלי שאנשים יקראו את הסיפור שלו.

כאשר אתה כותב שמשהו שמצית את עצמו מסמל משהו.
ושההצתה היא כלי, אתה עושה שני דברים חמורים.
1 אתה משתמש באסון פרטי על מנת לקדם את האג'נדה שלך, מעשה ציני מכוער.
2. אתה מתייחס בהבנה ובסובלנות למעשה נורא, מאחורי הפסיכולוגיה של התאבדות ובעיקר הכוח הנדרש על מנת לבצע את המעשה עומדים לא מעט שיקולים.
אתה וחבריך בעצם מעודדים את המתאבד הבא.

ישן 15-07-2012, 21:01
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

כמו ששרוקי ציין - לא משתלם למדינה להחזיק את הרכבים האלה יותר
בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי KFS שמתחילה ב "מה הבעיה ברכבים הנוכחיים שלהם?"

ותנוח דעתך - הם בוודאי מוכרים את הרכבים הישנים לאנשים פרטיים ובמחיר טוב. אגב, עד כמה שידוע לי - שרים וכמה ח"כים חייבים מתוקף תפקידם להתנייד ברכב ממוגן ירי - לא כל הרכבים שנמכרים מגיעים עם אופציה למיגון, ואלה שכן הם בד"כ רכבי שרד יקרים (כדוגמת ה-ב.מ.וו הנ"ל), כך שגם פה אין להם יותר מדי ברירות, זו הנחיה של השב"כ.

ציטוט:

ישן 15-07-2012, 06:40

תתפלא, אבל ישנם גם אנשים ש"נופלים" למרות שעל פניו עשו הרוב נכון
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מדובר כניראה בעוד מקרה של אדם שבחר להיות עצמאי אף שאינו מסוגל לנהל אפילו ארוחת בוקר"

כן, כן... החיים לא צודקים...

יש צמדי חלאות, בבחינת "מין מצא מינו", שיולדים שלושה-ארבעה יפים ובריאים, רק בשביל לחנך אותם באופן הכי קלוקל ולעשיר את החברה שלנו בעוד כאלה... וישנם זוגות נהדרים וצנועים שלמרות כל הבדיקות ילדם הראשון נולד פגוע ודן אותם לחיים של שחיקה והזדקנות מוקדמת. אין צדק, זו אשליה. וישנם, אגב #2 גם אנשים שהמבוי הסתום אליו מגיעים חייהם (בצדק או בלי) אולי אפילו הופך התאבדות למעשה שבמושגים חילוניים הוא סביר. כל זה עדיין לא אומר שככלל החברה צריכה לגלות הבנה למעשה.

מעבר לכך: ברור שיתכן בהחלט כי מדובר על עוד מקרה של עצמאי חסר כישורים. החל מאלה שמושכים פיצויי פרישה מוקדמת+חסכונות בשביל לפתוח בורגר בר צמוד לסניף מקדונלדס, ועד לאלה שממשכנים בית בשביל לפתוח קו אספקת ציוד משרדי לחברות. הבירוקרטיה הישראלית בתחום הכלכלי, לא מרוע אלא מטיפשות, חסרת רחמים לחלוטין כלפי תמימים החושבים לממש את החלום האמריקאי. אישית זיהיתי זאת מוקדם מאוד ולמרות שגשוג יחסי, כאשר צילו המבורך של צאצא ראשון התקרב במהירות, הלכתי למע"מ, מסה"כ ביטוח לאומי ועיריית ת"א ועשיתי בדיוק מה שרואה החשבון אמר לי לעשות בכדי לסגור את התיק. ומה שיפה הוא שרואה החשבון, כחבר ולא כספק, ממש שמח בשבילי על הבחירה.
ישן 15-07-2012, 06:58
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ברור. אבל אני התרשמתי מתיאור המקרה הספציפי כולל מה שקבע בית המשפט בעניינו
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "תתפלא, אבל ישנם גם אנשים ש"נופלים" למרות שעל פניו עשו הרוב נכון"

ראה, אבי התרסק כלכלית בעקבות נסיבות שלא היו ממש תלויות בכישוריו המקצועיים וחריצותו כמו בכך שחקלאות היא מקצוע הרבה יותר תלוי מזל מכפי שאנשים משערים. מצד שני, הוא ישב במעצר בגלל שחתם (בטיפשותו) ערבות לאדם מהסוג שתיארתי. במקרה של אותו עלוב-נפש, הוא היה קבלן שהיה איש מקצוע מעולה בתחומו. אך בכל מה שנוגע בניהול עסקיו או אפילו ניהול חייו וחיי משפחתו היה מדהים בחידלונו. הוא היה מתחיל כמה פרויקטים במקביל כדי לקבל את הכסף מהמקדמות ולשלם את חובותיו מעניינים שונים (כולל מאי יכולת לשלם מיסים כראוי ובזמן) וכמובן מתקשה לפיכך לסיים את הפרויקטים בזמן ולקבל את התשלום עליהם, וכו'. הוא כמובן האשים את כל העולם במצוקתו המתמשכת (וכאילו הוא המשגשג באדם הוסיף לעשות ילד אחרי ילד-וזה לא שהיה דתי או משהו כזה) ולא בחל באיומים לפגוע בעצמו או באחרים, כולל ביקור בחצר ביתו של שכננו (בעל תפקיד ביישוב) תוך קריאה לאותו שכן לצאת החוצה ולהתעמת עימו. אותו שכן היה אומנם מנוול אך לא טיפש והחליט שלנוכח הגרזן שהאורח הביא עימו מוטב שישאר נעול בין כותלי ביתו. אני מתרשם ממה שקראתי על זה שהצית עצמו שאף הוא טיפוס בעייתי משהו.
ישן 15-07-2012, 08:08

חלק נכבד מעולם ה"עצמאיים" בישראל מתנהל כמו שאתה מתאר
בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ברור. אבל אני התרשמתי מתיאור המקרה הספציפי כולל מה שקבע בית המשפט בעניינו"

"חצי הונאת פונזי"... וכל מנטליות ה"תשלום בשוטף+(לא יודע כמה זה היום? פלוס תשעים אולי?)" היא חלק מכך. לצערי על ימין ועל שמאל, כולל בתוך משפחתי שלי, נתקלתי בעצמאיים שתחילת דרכם, כמו גם המשכה, נעוצה חזק מאוד במשפטים שאני זוכר במעורפל נזרקים לחלל מפי חברים לפלוגה, שלימודים לא עמדו בראש מעיניהם, משהו כמו החל מחצי שנה טרם השחרור: "איך שאני משתחרר אני נכנס שותף בחנות חשמל במעלה אדומים שחבר'שלי מסדר לי בקומבינה". "תוכנית עסקית" נפוצה עד כאב בישראל. להגיד את האמת? גם בעולם השכירים הישראלי נפוצה עד כדי כאב "תכנית עסקית" המתבססת על אותה הנחה המנחה את אלה שממלאים "צ'אנס". יש לה המון גרסאות, אולם המשפט "תעבוד קשה-אלה החיים" לא קיים באף אחת מהן.
ישן 15-07-2012, 11:29
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כבן למי ששילם 'מס מקביל'[כלומר=עצמאי] בעשור האחרון של ימי מפא"י
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "ממש חשיבה מוטעית"

אני יכול לומר לך ש'ימים טובים' אף פעם לא היו כאן ליזמות ולעצמאות. נטל המס היה גבוה בהרבה ועוצמת פקידי השומה הייתה גדולה כפליים גם כשלא צדקו ומסביב למנגנוני הגביה של המדינה הסוציאליסטית עמדו מנגנוני גביה הסתדרותיים ומנגנוני בירוקרטיה 'מפקחת' וכל המנגנונים הללו היו שמנים ומושחתים וחסרי מעצורים והס מלהזכיר שקיפות.

לעצמאי חשוב גבוה המסוי לסוגיו, חשובה יכולת התכנון [אינפלציה, ריבית,מוסר תשלומים] וחשוב צמצום הרגולציה של המדינה. מעולם לא היה 'פחות רע' לעסקים קטנים וליזמות בישראל כמו בעשור האחרון. בודאי שזה עדיין קשה ואפילו קשה מאוד ליזום ולייצר ולהצליח - אבל בדיוק בשביל אסור לתת לניפגינים להחזיר אותנו לימי הרגולטור המסואב, המסוי המטורף והאינפלציה הדוהרת. אסור לתת לפיגוע הכלכלי הזה להתרחש.

אפשר עוד לשפר כמובן אבל הכיוון לשיפור הזה הוא ההפך הגמור מהכיוון אליו הולכים בינהם הצית עצמו האומלל.

אתה קובע קביעה שלדעתי היא שגויה ביסודה:

היחס בישראל לעצמאי הוא גרוע מבמדינות אחרות בעולם המערבי?
אם יש עוד מדינות בהן המסוי נמוך יותר והרגולציה קטנה יותר הרי שהן ההפך ממדינות הנוקטות סוציאליזם

היחס בישראל לפרט בצרה גרוע מבמדינות אחרות?
בדוק מדינות מערביות המעודדות יזמות ועסקים טוב מישראל ושאינן משופעות ב[1] משאבי טבע ואוצרות נפט כשבדיה [2] גירעון
- ובחן את יחסן לפרט הקורס. לא סתם נולדה אובאמהקר, לא סתם מתאבדים יותר בסינגפור וביפן.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 15-07-2012 בשעה 11:32.
ישן 15-07-2012, 12:10
צלמית המשתמש של Leopad
  Leopad Leopad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.06
אותי אתה לא צריך לשכנע
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כבן למי ששילם 'מס מקביל'[כלומר=עצמאי] בעשור האחרון של ימי מפא"י"

א. לא סתם כתבתי ימים טובים במרכאות כפולות.
ב. לא טענתי שהיחס בישראל לעצמאי הוא גרוע מבמדינות אחרות בעולם המערבי.
טענתי שעלות תועלת המיסוי הרוחבי במדינת ישראל מבלי קשר לעצמאי או שכיר,
אינו עומד בפרופורציה של עלות תועלת ביחס למרבית העולם המערבי.
ג. אם כבר ציינת זאת, לדעתי היחס לפרט (למרות השיפור בשנים האחרונות),
יש לו הרבה מה להשתפר במיוחד בכל הנוגע לחלשים האמיתיים כמו נכים וקשישים.
ד. אולי דברי לא היו ברורים, אבל יש לי רושם, מדבריך, שאתה חושב שאני מזדהה,
עם מה שמכונה תנועת "הצדק החברתי" ושלדעתי ישראל היא גהנום עלי אדמות,
או קומוניסט, רחמנא ליצלן, אז התשובה היא לא מוחלט.
ישן 15-07-2012, 09:13
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
המקרה שלו הוא בדיוק הפוך ממטרות המחאה

המחאה דורשת (אם הם עצמם יודעים בדיוק מה הם דורשים) יותר התערבות ממשלתית, שהתוצאה המיידית היא יותר כוח למוסדות המדינה על חשבון עסקים. הנה בן אדם שנדפק על ידי מוסדות המדינה, והם רוצים להעניק עוד יותר מעורבות ממשלתית ועוד יותר כוח לשלטונות.

אז למה הוא בא להפגין? ייתכן שבהתחלה הוא חשב שזה ישתלם לו לעסקים, אבל זה לא הוביל אותו לשום דבר. ומיכן הייאוש. וגם בזמן ההפגנה הוא קיבל יותר ויותר שטיפת מוח של נעשק, ו"מגיע לי", למרות שאכן כנראה מגיע לו.

אבל יש עוד המון אזרחים כאלו שנעשקים ממסודות המדינה עוד מימי המפא"י. רוב המפגינים הם אלו שאיבדו מקומות שהיה להם פעם מזמן מפא"י. בחלקם הגדול ההורים שלהם עדיין מחזיקים במשרות כאלו ולא הצליחו להוריש את זה גם לילדיהם בגלל חילופי שלטון.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 15-07-2012 בשעה 09:36.
ישן 15-07-2012, 10:19

מהפכה נגד מי? כל 4 שנים יש לך פה מהפכה
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי queen שמתחילה ב "מהפכה"

המוסדות היחידים שאין בהם בחירות ישירות זה הבג"ץ, המשטרה, הפרקליטות, והתקשורת.

האם נגדם נועדו ההפגנות והמהפכות?

או אולי כל ההפגנות הם נגד השלטון הדמוקרטי שיש בישראל. לא רוצים יותר דמוקרטיה, אלא הפגנות אלימות שהם יקבעו את השלטון. מי שיצעק יותר חזק, כמו שמתנהל שוק של ימי הביניים.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 15-07-2012 בשעה 10:30.
ישן 15-07-2012, 11:02

העלו כבר את אחוז החסימה. עכשיו יש בעייה הפוכה
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "קשה לנהל את המדינה הזאת"

עכשיו יש בעייה הפוכה שרק מפלגות קיימות יכולים להיכנס לכנסת, או כאלו שיש להם גב תקשורתי. מפלגות חדשות שצריכות להתחיל הכול מהתחלה כמעט ואין להם שום סיכוי.

לכל דבר יש כמה צדדים.

כבר ניסו לשנות את שיטת הבחירות כמה וכמה פעמים. הדבר היחידי שלא עשו זה שיהיו בחירות גם לבג"ץ, פרקליטות, תקשורת.

וגם הצעה שהעליתי כמה פעמים שיהיה חבר מושבעים בכל הנושאים הבוערים שייתכן שיש בהם חילוקי דעות בין הממשלה לבג"ץ-פרקליטות. וגם ביקורת המדינה שתהיה גם על ידי חבר מושבעים.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 15-07-2012 בשעה 11:13.
ישן 15-07-2012, 15:09
  pack leader pack leader אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.10
אני לא חיי בסרט אוטופי
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "וכיצד אתה לדעתך המלומדת מציע..."

בכדי לאפשר הצלחה יש לתת לאנשים חרות לנסות ולהצליח ורבים וטובים יכשלו
זה תהליך בלתי נמנע צריך למתן את ההתערבות הממשלתית בברירה הטיבעית של רעיונות למינימום
ככה תווצר מקסימום הצלחה
תמיד היו קורבנות למערכת ( הטיפשים העצלנים וחסרי המזל) אבל עדיף לתת לטבע ולא לממשלה להחליט מי הם היו .
כפייה ממשלתית משמידה חברות מתפקדות ופוגעת בסיכוי של כל אחד מאיתנו להצליח (יצירת מעמדות , פרוטקציה ומערכות לא כלכליות )

ממשלה צריכה לספק ביטחון שירותים רפואיים וחינוך כדי שלכל אחד יהיה סיכוי להצליח כל השאר שיך לשוק החופשי

נערך לאחרונה ע"י pack leader בתאריך 15-07-2012 בשעה 15:15.
ישן 15-07-2012, 15:29
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "אם אנחנו בהסכמה אז אתה קפיטליסט ציוני מתון"

אתה יכול לראות את דעתי לגבי ההגדרות הדיכוטומיות של "קפיטליסט" "סוציאליסט" בדיון אחר כאן.
כן - אני ממש לא קומוניסט, לא - אני בניגוד אליך תומך במדינת רווחה.
אם יש לך מעט ידע כלכלי אתה יודע ששוק חופשי לא פותר את כל הבעיות. יש דברים שאי אפשר להשאיר לידי השוק.
חינוך, ביטחון, בריאות וכו' הם חלק מהדברים האלה.
אם אתה תומך בזה כמו שאתה אומר - אתה ממש לא רחוק מעמדות חלק מהמפגינים.
כן, יש שם שמאל קיצוני, מיעוט קטן מאד. אבל איפה אין קיצוניים? בהפגנות הימין כולם ימין מתון?
אני ממשיך ללכת להפגנות בדיוק כדי שאותם חבר'ה לא יהיו הרוב שם.
ולשיטתך - להגיד שאתה נגד מדינת רווחה ובו בזמן לתמוך בשוויון בחינוך, בבריאות ובהזדמנויות זה אי הבנה של מה זה מדינת רווחה.
מדינת רווחה היא לא קצבאות, היא מאד רחוק ממה שיש היום במדינת ישראל.
היום אין שוויון לא בחינוך ולא בבריאות. אז אם אתה חושב שצריך לשנות את הדברים האלה, אולי אתה זה שהוא סוציאליסט מתון. ואל תיבהל - זו לא קללה וזה ממש לא אומר שאתה נגד שוק חופשי...
ישן 15-07-2012, 17:23
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "וכיצד אתה לדעתך המלומדת מציע..."

קודם כל לרכוש ביטוח סיעודי למקרים כאלו, תוספת של 30 ש"ח בחודש.
לרכוש ביטוח רפואי לטיפולים- פחות ממאה ש"ח בחודש משיגים לך ביטוח סביר ביותר.
ביטוח אובדן כושר עבודה- גם כן כמה עשרות שקלים בחודש.
להפריש לפנסיה גם כעצמאי (לפי הכתבה היו לו כמה שנים מוצלחות מאוד). להפריש להשתלמות כעצמאי. סה"כ- הפרשה של מעל 30 אלף כל שנה, נקי ממס רווח הון, שמהווים הוצאה מוכרת המזכה בהטבות מס. רוצה לנחש כמה כסף היה לו בחשבון לו היה נוהג כך במשך העשור המוצלח שהיה לו, בהינתן אפילו תשואה של ריבית חסרת סיכון?

אתה רואה את המכנה המשותף? לדאוג לעצמך לפני שאתה בא בטענות. וזה לא מהווה תירוץ לאטימות של הביטוח הלאומי כמובן, שאת דעתי עליו כתבתי למעלה.

ישן 15-07-2012, 17:55
  גזוז גזוז אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "קודם כל לרכוש ביטוח סיעודי..."

כשיש לך כסף הכל טוב ויפה.
מה תגיד למי שאין לו? את הסכומים שנתת בהערכה גסה אתה צריך להכפיל כפול מספר הנפשות בבית ותגיע לסכום לא מבוטל שלא כולם ידם משגת.
זו בדיוק הבעיה שעליה מדברים.
מי שיש לו כסף - מקבל טיפול רפואי טוב, מי שלא - לא.
מי שיש לו כסף - מקבל חינוך טוב. מי שלא - לא.
אני חושב שזה מצב לא תקין.
בריאות, כמו חינוך וביטחון הם זכויות יסוד, יש שקראו להם - טובין ראשוניים, של האזרח.
הם התנאי ליכולת שלו לממש את עצמו ולהפוך למועיל לעצמו ולחברה בעתיד.
בזה שאתה טוען שכל אחד צריך לדאוג לעצמו בתחומים האלה, אתה מנציח את המצב הקיים ואף מחריף אותו. מי שיש לו - יהיה לו ולילדיו. מי שאין לו - גם לילדיו לא יהיה.
ישן 15-07-2012, 18:37
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי גזוז שמתחילה ב "כשיש לך כסף הכל טוב ויפה. מה..."

אנחנו מדברים על משה סלימן עכשיו, לפי הכתבות היה לו עשור מאוד מוצלח בו הגיע אף למחזורים של מיליון ש"ח בשנה.
אם אתה רוצה אמירה כללית- לא, חינוך ובריאות אינן זכויות יסוד, היות והן באים על חשבון אדם אחר. בשביל שלך תהיה הזכות לחינוך וביטחון יש לקחת בכוח כסף ממי שעבד קשה יותר או שהוא חכם יותר או בר מזל יותר ממך. האם הזכות שלך לחינוך גבוהה מהזכות שלו לקניין?

אכן, מי שיש לו כסף יזכה לחיים טובים יותר. אם אתה מתנגד לזה הרי אתה מתנגד לכל הרעיון הדמוקרטי. כי מהי דמוקרטיה ללא חופש וללא זכות הקניין או חופש העיסוק? הזכות לבחור אינה מגדירה דמוקרטיה, כידוע לך.

לגבי מי שאין לו וילדיו- ארה"ב של המאה ה-20:
מהגרים מאירופה מציפים את היבשת. יהודים, איטלקים, אירים. לא מחכה להם לא אולפן, ולא סוכנות יהודית, לא דירת עמידר, ולא סל קליטה. רק הרכוש שבאו איתו וההבנה שפה יש חופש, כולל החופש לעשות מה שאתה רוצה, ליזום וליצור. והם הסתדרו. האירים והאיטלקים הסתמכו על הכנסיה הקתולית- חינוך בפנימיה דתית, בתי חולים נוצריים, סיעוד ורווחה מתוך הקהילה ולא על חשבון המדינה. ליהודים היתה עזרה הדדית. אנשים עבדו בשלוש עבודות כדי לשלוח את הילד לקולג'. חסכו פרוטה לפרוטה כדי שהילד לא יסתובב ברחובות. נעזרו בתרומות מחברים או מגבירים בארה"ב או באירופה.
התוצאה- השתלבות מלאה בחברה של כל המגזרים הללו, במיוחד היהודים שתוך שלושה דורות הפכו למוצא האתני העשיר ביותר בארה"ב.

ומנגד- שוויון הזכויות לשחורים הגיע, השחורים רוצים להשתלב בחברה. לרשותם עומדת מערכת רווחה מפותחת יחסית, קצבאות, אפליה מתקנת, בולי מזון ועוד. התוצאה- עד היום הם לא מצליחים להשתלב, נשארים עניים, מרוכזים בגטאות.

אז מה עזרה מערכת הרווחה הממשלתית להם? בשום כלום. רק שדדה מאנשים אחרים, ושני הצדדים יצאו מופסדים.

ישן 16-07-2012, 02:06
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "פששש . . . ממש לא הגזמת"

כל מדינת רווחה, בעצם היותה מדינת רווחה, מתעדפת (על ידי עודף תגמול) את אלו שלא עובדים. במצב כזה, יש דיכוי של מצויינות (כי דוגרי, אם אתה מצטיין, פשוט לוקחים ממך יותר) ויש עידוד של פרזיטיות. זה מתחיל בקטן, תמיד, אבל לפני שאתה יכול להבין מה קרה, משאבי המדינה הולכים וכלים וכלכלתה הולכת ומתדרדרת... אל תשכח שגם יוון לא החלה כאי של פרזיטיות.
אז נכון, כרגע גרמניה היא אי של יציבות יחסית לשאר מדינות האיחוד האירופי. היא השרירן שמחזיק את כל השאר בעודם תלויים על פי תהום... אבל כשהם יפלו הם יקחו אותה איתם. גוש היורו מוכה הסוציאליזם לא יחזיק מעמד והמדינות החלשות יגררו מטה את החזקות.

ישן 16-07-2012, 23:47
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 199 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מקבל"

מקבל בחזרה

בין האפשרות השניה לשלישית יש טווח רחב למדי. לא ברור לחלוטין מהי "פריצה" (או כל מונח דומה בחוק רלבנטי), ובתי המשפט פוסקים לכאן ולכאן בתרחישים שונים. אם לא נעלת את הדירה, מותר לי להיכנס אליה ולקחת ממך את הטלוויזיה? אני מקווה שתסכים איתי שבמקרה הזה בעוד שמוטלת עלי אחריות רבה לעניין (ועל כן מוצדק שהביטוח לא יכסה את הגניבה, לדוגמה), עדיין ראוי להגיש תביעה פלילית נגדך, על שטיילת לתוך הדירה שלי ולקחת את הטלוויזיה. בעצם, נגיד שלא מדובר עליך כדי שלא תהיה תחת ניגוד עניינים.

ואם התקשרתי לבית המשפט וביקשתי שישלחו לי בפקס את החומר? הפקידה שענתה לי ניסתה לשאול "חיחי זה לא חסוי או משהו?" אבל אמרתי לה "אל תדאגי, בובה. זוז פסטן אומר שזה בסדר", אבל בלי שהזדהיתי בתור צד לתביעה, או גורם רשמי וכד'. האם הפרתי את החוק או לא?

והנה תרחיש כיפי יותר שגם בו בתי-המשפט התעסקו בשני העשורים האחרונים: אם ניגשתי לאתר אינטרנט, או למערכת ממוחשבת אחרת שנראית כאילו היא דורשת סיסמה (כלומר, יש מסך שמבקש הזדהות), אבל אם יש לי קישור ישיר שבדרך כלל מקבלים רק אחרי הזדהות, אני יכול לראות את המידע שבו בלי להזדהות. האם עברתי עבירה בכך שניסיתי כל מיני קישורים אקראיים עד שהגעתי לאחד שעובד? (הכוונה שלי היא לדבר כזה: הנה קישור להודעה פרטית בפרש שנשלחה אלי לפני חודשיים: http://www.fresh.co.il/vBulletin/pr...wpm&pmid=940475 אם תיכנס לקישור, לא תראה אותה. מה אם היה פה אתר ממש כושל שמראה לך את ההודעה אם יש לך קישור ישיר אליה, בלי שתצטרך את הססמה שלי?)

אני מניח שאתה כבר מתאר לעצמך שלא כל המערכות הממשלתיות נהנות מרמת אבטחה גבוהה כמו של פרש.

אפילו אם הלמו לא היה צריך "לפרוץ" כי המידע היה "פרוץ לכל", לא מובן מאליו שזה חוקי ומותר, באנלוגיה לדוגמה של הדירה שלא נעלתי כראוי.

אפרופו הלמו ואתרים ממשלתיים כושלים, עיין בפסק הדין המעניין הזה, אודות פרשה ישנה שלו: http://www.sfz-law.co.il/2011/05/15/949708/

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:43

הדף נוצר ב 0.32 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר