לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2012, 16:26
צלמית המשתמש של one_man
  one_man one_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Xdeal שמתחילה ב "יש איזושהי אמת בציטוט הזה?"

באינטרנט הציטוט הזה מופיע רק בדיונים אנטי-ציוניים
המקום היחיד שמביא מקור הוא דיון בפורום אקטואליה של נענע מ2005: http://forums.nana10.co.il/Message/...p?MsgID=7146320
הוא טוען שהמקור הוא: {עיתון הארץ 20.10.1919 (מתוך "מחוץ למחנה")}

חיפשתי את המאמר ומצאתי: http://www.jabotinsky.org/jabo_mult...brew/1919_9.pdf
מתוך: http://www.jabotinsky.org/hebsite/m...&basic=&isList=

הצילום מעט משובש אבל לא מצאתי שם את הציטוט המדוייק.
למיטב הבנתי במאמר ז'בוטינסקי שוטח את משנתו בעד הפרדה מוחלטת בין דת למדינה (אפילו לא במודל של "המזרחי" - הדתיים הלאומיים)
הוא טוען שמי שמציית קודם להוראות הדת לא יכול להיות אזרח במדינה ציונית מטעמים של נאמנות כפולה.
יש לשים לב שטיעון כזה חוזר בצורות שונות לאורך ההיסטוריה (האם יהודים יכולים להיות אזרחי צרפת? ארצות הברית? גרמניה?)
ואפילו לאחרונה (האם חיילים דתיים יפנו מאחזים בשטחים?) וגם בסוגיית גיוס החרדים והערבים (האם לתת זכויות למי שאיננו "נושא בנטל")

נערך לאחרונה ע"י one_man בתאריך 16-07-2012 בשעה 16:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2012, 16:32
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Xdeal שמתחילה ב "יש איזושהי אמת בציטוט הזה?"

האימרות והמעשים של כל מנהיגי הציונות באותה תקופה היו ברוח הדברים האלו - עד סוף שנות ה-50 .
הפוליטיקאים הציוניים הסתייגו מהיהודים הגלותיים של אירופה, היהודים שלראייתם הלכו כצאן לטבח... יהודים שאינם מייצגים את היהודי החדש, החזק, זה שבונה את הארץ ונלחם עבור אדמתו ועמו...
ככה ראתה אותם כל ההנהגה הציונית ודבריו של ז'בוטינסקי אינם חורגים מהדעה הרווחת באותה התקופה...
קשה להאשים אותם את חלקם, זו הייתה הראייה אז, ככה הובאו הדברים, היה הרבה תסכול וכעס על כך שהם לא באים לפה לעזור לבניית המולדת...

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 16-07-2012, 17:35

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אתה עושה פה שעטנאז מטורף. רק..."

אני ממש לא מנסה לדבר על השואה פה... ומן הסתם היו הבדלים עמוקים בתוך יהדות אירופה וליהודים המתבוללים בכלל...
אני מדבר על התפישה של הנהגה הציונות. הציונות הדתית המודרנית (מכיוון שזו הישנה וללא אג'נדה מדינית התקיימה עוד לפני הציונות של הרצל) התעוררה מעט מאוחר יותר, צברה תאוצה איטית יותר והייתה נתונה בסתירות אל מול הציונות המרכזית.
אני דיברתי על התפישה הכללית בישוב העברי באותה התקופה וגם לאחר קום המדינה, כך ראתה אותם ההנהגה, התקשורת, והחברה העברית... כציבור חלש שהונו הפרטי הוא מעל זיקתו לארץ.
היהדות החסידית מזוהה יותר עם יהדות פולין ושאר המזרח, ועליה בכלל לא דיברתי...

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 16-07-2012, 17:39
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "אני ממש לא מנסה לדבר על השואה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי teddy002
אני ממש לא מנסה לדבר על השואה פה...

אז למה אתה משתמש במונח "כצאן לטבח" שבא לתאר אירוע היסטורי אחד ויחיד?
ציטוט:
אני מדבר על התפישה של הנהגה הציונות.

החילונית. וגם- לא כולה.
ציטוט:
הציונות הדתית המודרנית (מכיוון שזו הישנה וללא אג'נדה מדינית התקיימה עוד לפני הציונות של הרצל) התעוררה מעט מאוחר יותר, צברה תאוצה איטית יותר והייתה נתונה בסתירות אל מול הציונות המרכזית.

כולם היו שוליים אל מול בן-גוריון. כולם. אז בדברייך אתה צריך להגיד שאתה מתייחס למפא"י גרידא. הציונות הדתית חיה ובועטת לפני זאת של הרצל, את פ"ת הקימו ב1878 חרדים מירושלים, למשל.
ציטוט:
אני דיברתי על התפישה הכללית בישוב העברי באותה התקופה וגם לאחר קום המדינה, כך ראתה אותם ההנהגה, התקשורת, והחברה העברית... כציבור חלש שהונו הפרטי הוא מעל זיקתו לארץ.

אה, אז פה נותר רק לבחון מי היה זה שהתווה את מה שיוצג בתקשורת ואת מה שהחברה תלמד.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 17-07-2012, 02:02

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=teddy002]אני ממש לא..."

ציטוט:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אז למה אתה משתמש במונח "כצאן לטבח" שבא לתאר אירוע היסטורי אחד ויחיד?

כי ככה הם ראו אותם.

ציטוט:
החילונית. וגם- לא כולה.

רוב ההנהגה הציונית על כל זרמיה.

ציטוט:
כולם היו שוליים אל מול בן-גוריון. כולם. אז בדברייך אתה צריך להגיד שאתה מתייחס למפא"י גרידא. הציונות הדתית חיה ובועטת לפני זאת של הרצל, את פ"ת הקימו ב1878 חרדים מירושלים, למשל.

ציינתי שהציונות התחילה עוד לפני הרצל... הוא פשוט מיקד את מטרות הציונות והגה את מרכיביה המודרניים, ככה שהציונות תהפוך לתנועה פוליטית לאומית.
ציטוט:
אה, אז פה נותר רק לבחון מי היה זה שהתווה את מה שיוצג בתקשורת ואת מה שהחברה תלמד.

ההנהגה הציונית.

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 17-07-2012, 08:28
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "[QUOTE][QUOTE=golani_2]אז למה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי teddy002
כי ככה הם ראו אותם

אני אנסח מחדש כי כנראה לא קלטת את הניואנס.

אתה טוען שאתה בכלל לא מדבר על השואה אבל משתמש במונח "כצאן לטבח" שמתאר אירוע היסטורי אחד יחיד ומיוחד- השואה.
ציטוט:

ההנהגה הציונית.

שוב, אתה כנראה מבולבל כי אתה בטוח שבן גוריון הוא הוא ההנהגה הציונית. זה כמובן אומר שמר בן-גוריון הצליח בחלק ממשימותיו אבל אולי כדאי שתחקור קצת בנושא לפני שאתה יוצא בהצהרות בומבסטיות וחסרות ביסוס שכאלה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 17-07-2012, 09:43
צלמית המשתמש של one_man
  one_man one_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.11
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=teddy002]כי ככה הם ראו..."

הביטוי "כצאן לטבח" נכון ליהודי אירופה במשך תקופה ארוכה מאוד - הרבה לפני השואה
תפילת אב הרחמים והקדיש נכתבו לזכר ההרוגים היהודים במסעות הצלב
והיו אלה הפוגרומים באירופה שהיוו את הרקע לתנועות היהודיות של ראשית המאה ה-20
התנועה שניסתה להטמע בתרבות המקומית (ולהיות למשל "גרמנים בני דת משה")
התנועה (אולי לא מאורגנת) שעברה לעולם החדש (ע"ע הוליווד, לאס וגאס וכדו')

והתנועה הלאומית ששללה את ההסתגרות בד' אמות של הלכה מחד ומאידך נלחמה בנסיונות להשיל את הזהות היהודית ולהפוך לחלק מהעם המקומי.

השואה היא אירוע כל כך משמעותי בהיסטוריה היהודית שמאפיל על הראיה שלנו כישראלים את המציאות של יהודי אירופה שלפני השואה.
אבל כפי שאמרת, ז'בוטנסקי חי וכתב את דבריו גם לפני השואה - וכיוון למציאות ההיא ולא למה שאנחנו מכירים היום כלקחי השואה.

נערך לאחרונה ע"י one_man בתאריך 17-07-2012 בשעה 09:52.
ישן 17-07-2012, 17:25

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=teddy002]כי ככה הם ראו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2

אני אנסח מחדש כי כנראה לא קלטת את הניואנס.

אתה טוען שאתה בכלל לא מדבר על השואה אבל משתמש במונח "כצאן לטבח" שמתאר אירוע היסטורי אחד יחיד ומיוחד- השואה.

שוב, אתה כנראה מבולבל כי אתה בטוח שבן גוריון הוא הוא ההנהגה הציונית. זה כמובן אומר שמר בן-גוריון הצליח בחלק ממשימותיו אבל אולי כדאי שתחקור קצת בנושא לפני שאתה יוצא בהצהרות בומבסטיות וחסרות ביסוס שכאלה.

1. אני לא מדבר על השואה, אני מדבר על ראיית הישוב העברי כלפיי ניצולי השואה.
2. בהתחשב בעובדה שבתקופת המכרעת ביותר של אמצע שנות ה-30 ועד הקמת המדינה, דוד בן גוריון עמד בראש הסוכנות היהודית, ההסתדרות הציונית העולמית(ההסתדרות מ46') וההנהלה הציונית, והוא עמד בראש הגישה של הציונות המעשית. בן-גוריון היה המנהיג של הישוב העברי, נכון ביחד עם לא מעט אישים חשובים שלרובם היה מרכיב משותף ציוני-חילוני-סוציאליסטי. הוא לא המציא את הגישה של הישוב והתקשורת והעם כלפיי ניצולי השואה, אבל הוא לא היה היחיד. ושמנהיג בסדר גודל שלו משתייך לראייה מסוימת, סביר להניח שיגרום לרבים אחרים להצטרף לראייה שלו.

- וינסטון צ'רצ'יל

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:57

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר