לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2012, 21:54
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מידע מי יהיה מעכשיו איום הייחוס של ישראל? אמיר אורן סוקר בהארץ את תולדות סוריה, בעיני צה"ל

http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1781032

הוא מאשים את צה"ל, שלאחר הסכם השלום עם מצריים האדיר את האיום הסורי (שעד אז נחשב מישני; סוריה הרי לא יצאה מעולם למלחמה עם ישראל ללא מצריים) כדי לשמר יכולות קונבנציונליות אדירות ויקרות.

ציטוט:
בעקבות הסכמי השלום עם מצרים וירדן צייר צה"ל דחליל סורי גדול וחמוש. למשל, יוסי פלד, כיום שר נטול מעש בממשלת בנימין נתניהו, הזהיר בהיותו אלוף פיקוד הצפון בסוף שנות ה-80 שסוריה ממשיכה לראות בישראל אויב בכוח ראשון במעלה; שהיא מוכנה להקריב ולצאת למלחמה כוללת נגד ישראל למען החזרת רמת הגולן, אם תעריך שעוצמתה מספקת להשגת היעד; שאינה משלימה עם קיום עצמאי של מדינת ישראל מפני שצפון ארץ-ישראל המנדטורית נחשב בעיניה בשר מבשרה של סוריה הגדולה; וכי היא תפתח במלחמה גם ללא ברית עם מדינות ערביות נוספות, בתקווה שהן יצטרפו אליה בעת המלחמה.

הוא מדבר על רצון של ברק לתקוף העברת אמל"ח מסוריה לחיזבאללה בזמן כהונת אשכנזי:
ציטוט:
הערנות הישראלית לנשק הטילי, הכימי והביולוגי שבידי סוריה ליוותה כל משבר ומתיחות בשנים האחרונות. במצבים מתוחים במיוחד, נדרש מההנהגה הישראלית איפוק רב כדי שלא להחליט על מהלומת מנע נגד נשק זה.
המחלוקת בין ברק השש אלי מבצע לבין הרמטכ"ל הקודם והזהיר, גבי אשכנזי, כללה גם ויכוח על תקיפה אפשרית של אמצעי לחימה בעת מסירתם מסוריה לחיזבאללה. ברק התנגד למינוי סגנו של אשכנזי, בני גנץ, לרמטכ"ל, בין השאר בגלל רתיעתו של גנץ, כשהיה ממלא מקום הרמטכ"ל בעת מסע של אשכנזי לחו"ל, מעקיפת אשכנזי ומהסכמה ליוזמת ברק למבצע כזה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2012, 22:33
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מי יהיה מעכשיו איום הייחוס של ישראל? אמיר אורן סוקר בהארץ את תולדות סוריה, בעיני צה"ל"

אין לי כח להתייחס לכתבה, אבל רק הערה אחת לגבי הכותרת שלך:
איום ייחוס הוא תמיד בהקשר מסוים, בנושא מסוים, בהינתן תנאים מסוימים.

כשאני חושב על בניין הכח של חה"א, אני שואל מה איום הייחוס שלי. כשאני חושב על בניין הכח של חיל השריון, אני שואל מה איום הייחוס שלי. כשאני חושב על בניין הכח של חיל הים אני שואל מה איום הייחוס שלי. כשאני חושב על שינוי מוצע במבנה צה"ל ("פיקוד העומק", "פיקוד הסייבר") אני שואל מה איום הייחוס שלי. כשאני חושב על קביעת גודלו של תקציב צה"ל, אני שואל מה איום הייחוס שלי. אפשר להמשיך (אמ"ן, מוסד, שב"כ, כל זרוע בצה"ל, פיקוד העורף, וכו' וכו' וכו').

סתם לדוגמה (לא חייבת להיות מדויקת): מבחינת פיקוד העורף איום הייחוס ימשיך להיות רקטות לסוגיהן ונשק כימי (בין אם בידיים של משטר חדש בסוריה, בין אם יזלוג לחזבאללה). מבחינת חיל האוויר שאולי מתכונן לתקיפה באיראן, מערך ההגנ"א האיראני (ואולי אלה שבדרך) הם איום הייחוס שמעניין אותו.

קצת מוזר לדבר על איום הייחוס ביחיד.

["איום הייחוס של ישראל" אולי בכלל יהיה משבר כלכלי או "אתגר הדלגיטימציה" ולא אף מדינה שכנה, אם רוצים לקחת את "האיום הגדול ביותר"...]

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 22-07-2012, 05:58
  עצמאי בשטח עצמאי בשטח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מי יהיה מעכשיו איום הייחוס של ישראל? אמיר אורן סוקר בהארץ את תולדות סוריה, בעיני צה"ל"

כבדרך כלל, ההגיגים של אמיר אורן לא באמת ראויים להתייחסות רצינית. מי שרגיל לקרוא אותו, מבין מה הוא באמת כותב, בדרכו:

הצבא מהלך איימים על הציבור ללא סיבה
צריך לקצץ את תקציב הביטחון
ישראל אשמה בנתק עם טורקיה
לצבא תכניות מגלומניות
מדינות ערב אינן מאיימות על ישראל
קציני צבא בכירים שלא חושבים כמוהו הם שקרנים
ברק חסר אחריות ומחרחר מלחמה ואשכנזי וגנץ הם המבוגר האחראי
ישראל אשמה בכך שאין שלום עם סוריה
ברק אשם בזה שאין שלום עם סוריה (אורי שגיא אמר !)
כמה חבל שלא הספקנו למסור לרב הטבחים את הגולן
ההנגה הפוליטית ששה אלי קרב

בקיצור, אותו זבל ממוחזר של אמיר אורן, שבכל פעם חלקים כאלה ואחרים שלו מופיעים בכסות כזו או אחרת בטקסטים החוכמולוגיים היומרניים והרדודים שלו.
ישן 23-07-2012, 18:29
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אני חושב שפשוט לפעמים אנשים..."

אמיר אורן לא מבין עניין בסיסי במערכת הבטחת קיום המדינה. המערכת הזו נדרשת על ידי מי שממן אותה (האזרחים) להיות ערוכה ומוכנה לסתור את האיום שקיים ויכול לסכן את קיום המדינה קודם לכל. אם בצמוד לגבול יש מדינות בעלות כוח צבאי, הצבא של מדינת היהודים נדרש להיות מסוגל לתת לו מענה. אם על הבסיס הזה תוסיף גם ניתוח סבירויות לאור ניתוח דפוסים מן העבר, תראה בקלות שיש סיבות מוצקות מאוד להכין מענה קונבנציונלי לצבא המצרי, הסעודי והסורי. בהנחה שסוריה תתפורר, אין שום סיבה לשער שהדבר שיקום אחרי שקיעת האבק יהיה גן הבהאים הגדול ביותר במזרח התיכון.
אפילו אם הקצינים מגלומנים, הפוליטיקאים גם, וכולם ממציאים דחלילי איומים חלולים, עדיין יש כמויות ואיכויות של ציוד מעבר לגבול, אשר מחייבות התייחסות. מי שממש רוצה להיות איש חושב, יכול להציץ לעבר מה שקרה עם הנשק של צבא עירק ושל צבא לוב ולהפעיל איזושהי מחשבה ביקורתית ומעט יצירתיות כדי להציג תרחיש אפשרי ולא בלתי סביר ליכול לחול בסוריה ואפילו באופן חלקי במצרים.
האם מישהו חושב ברצינות לאפשר לרשות המבצעת לא להיערך כי יקר, ולדעת שיש תרחיש שמסתיים בנאום ראש הממשלה או אחד הניצולים מהממשלה שלשונו "מצטערים, התרחיש הזה נפל במיקוד."?

מר אורן, אני הראשון להאמין שיש בזבוז ורקבון בכל מיני מקומות בממסד הבטחוני, אפילו ברמה שבולעת משאבים ומציגה תמורתם מענה פחות טוב ובזבזני לחלק מהאפשרויות. אבל אל תתבלבל. הבסיס לחוזה ביני האזרח לבין המדינה הוא שאם הברברים פושטים לי על הכפר, אני לא צריך לרוץ עם הקלשון כי חיל האויר יגיע אפילו לפני השריון.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 23-07-2012 בשעה 18:32.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר