לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2012, 20:05
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
עוד פנינה מבית מדרשו של המר"ן אמנון אברמוביץ' -

"תקיפה ישראלית באיראן היא התערבות בבמערכת הבחירות האמריקאית לטובת מיט רומני... "

אמנון אמנון, שופר הסמול הישראלי, עושה כמידי ערב שבת את עבודתו נאמנה, טרח לספר לנו בפעם המי יודע כמה, עד כמה מסוכנת תהיה תקיפה ישראלית באיראן, אגב מניית שמותיהם של שורה מכובדת של "לשעברים" ומכהנים המתנגדים לתקיפה.

מנגד, אהוד יערי העיר לו, שניתן להעמיד שורה של תומכים במתקפה.

כמובן שגם לא שכח להאשים את המתנחלים בצרות הכלכליות של מדינת ישראל - כאילו שהכל תלוי בהם.

רק להזכיר לו שהם תושבי ישראל יותר לגיטמיים ממנו ומראש הפאנל - שניים משורה ארוכה של מריונטות מרופטות בידי סוכני האיחוד האירופי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2012, 21:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אני מקווה מאוד שההשלכות של התקיפה על אובמה הן השיקול האחרון בהחלטה האם לתקוף...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אבל אחת התוצאות הצפויות של..."

דעתי על אובמה ועל נזקיו לישראל (שיעלו בטור הנדסי ברגע שלא יצטרך לרוץ לכהונה נוספת) ידועות, ואני שב ואומר שאם הייתי חושב שהאיש הזה באמת מחוייב למנוע גרעין איראני, אזי כל מחדליו וכשליו, לא שווים התייחסות, ובהחלט ניתן לסבול (וזה יהיה סבל...) עוד קדנציה שלו.

הבעייה איתו היא התחושה שאין לנו זמן, ועוד קדנציה שלו, זה פשוט יותר מדי (בסופו של דבר, כבר בקדנציה הראשונה הוא הנחית על ראשינו את "האביב הערבי" - אפשר רק לדמיין מה יעשה בקדנציה נוספת, ומשחחרת מלחצי בחירות נוספות) - וכמובן הבעייה שנראה שלא קיים התרחיש שיגרום לו לפעול באמת כדי לסכל גרעין איראני.
ישן 27-07-2012, 21:09
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לי דווקא יש תרחיש מסוים שבו אובאמה אכן יעשה את העבודה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני מקווה מאוד שההשלכות של התקיפה על אובמה הן השיקול האחרון בהחלטה האם לתקוף..."

אבל במחיר עצום מבחינתנו - בין היתר שהוא יצטייר על ידינו כמשיח ומושיע ישראל והעולם מפני המשטר האיראני - בנאום הודיה וניצחון של נתניהו (ופרס?) בפני הקונגרס ובגולת הכותרת - ויתור מרחיק לכת במו"מ עם הפלסטינים כולל הגעה להסדר כזה או אחר - וגם זה ייזקף לזכות אובאמה.

ישן 27-07-2012, 21:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא חושב שזה תסריט סביר - הבעייה של אובמה היא שתקיפה באיראן היא נזק נטו מבחינתו
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לי דווקא יש תרחיש מסוים שבו אובאמה אכן יעשה את העבודה"

אובמה אולי ירוויח כמה קולות פרו-ישראליים (לא הרבה - רוב הציבור האוונגאליסטי עדיין סולד ממנו בגלל שפע סיבות פנים-אמריקניות) - אבל יפסיד בלוק לא קטן בתוך המחנה שלו שעלול להשאר בבית. יש בצד שמאל של הדמוקרטים מחנה שלם שסבור שבשום מחיר אסור לארה"ב לצאת למלחמות "למען נפט" (וככה זה יוצג - וכאשר מחיר הדלק יטוס למעלה, זה גם ייראה כנכון), וחמור מכך, זה גם יוצג כמלחמה שגם נשפך דם אמריקני "למען ישראל" (עוד דבר שהשמאל שם לא אוהב).

בזמן שלרומני, אם ייבחר, תקיפה באיראן לא תבוא בקלות - לאובמה אין שום אופצייה לתקוף לפני הבחירות (ואחרי הבחירות בוודאי שלא יתקוף, כי עבורו גרעין איראני זה באמת לא כזה דבר מטריד.
ישן 27-07-2012, 20:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אמיל, הויכוח בעניין התקיפה הוא אחד היחידים שמתנהלים - שכל-כולו חסר תוחלת עבורנו
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "הדיון על תקיפה או אי תקיפה..."

אנחנו מנהלים ויכוח על עניין עקרוני, כאשר חסר לנו המידע היחיד הרלוונטי לשאלה: האם בכלל ישנה יכולת להשיג את יעדי התקיפה.

אלה שיודעים שומרים על הפה שלהם (תודה לאל!), וכל מה שנותר לנו, זה לנהל ויכוח היפותטי לגמרי לגבי השאלה האם לתקוף, בהנחה שקיימת היכולת לבצע זאת באופן מוצלח.

כמות המשתנים בנוגע לעניין היא כ"כ גדולה, ולמרבה הצער לא כולה תלוייה בנו (למשל, נניח שהמחוייבות של אובמה למנוע מאיתנו לתקוף תהיה מוחלטת - גם בשלב שבו נתחיל במהלך בפועל), כך שבאמת קשה להגיע למסקנות.

לי אישית ברור שאם יש יכולת לתקוף בצורה אפקטיבית (ואני מתפלל שהיא ישנה) - אז כל פתרון אחר, הוא מסוכן בהרבה (כמאמר הסיסמא: עדיפה הפצצה על פצצה...) - הבעייה שאנחנו מתווכחים ללא ידע מספיק, ולכן כולם צודקים וכולם טועים...
ישן 27-07-2012, 21:42
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "עוד פנינה מבית מדרשו של המר"ן אמנון אברמוביץ' -"

יש הרבה סיבות מדוע לא לתקוף באיראן, שאינם קשורות לימין לשמאל אלא להשלכות ולתוצאה האפשרית... אני מאמין שאם תקיפת איראן היה נושא קליל ובטוח, הצלחה מובטחת והשלכות חיוביות כבר הייתה תקיפה כזו. אבל כנראה שהקברניטים יודעים מה הם עושים ואיך לנהל את הנושא הזה גם בלי הדיון שלנו...
ואהוד יערי אגב שהצגת אותו בחיוב כאן, הוא אינו יקיר הימין בכלל... אהוד יערי תומך במתווה של שלום שאנשים כמוך חוטפים התקפי לב על כאלה מתווים... הוא הציג את זה פעם בפאנל. אני מעריך אותו כעיתונאי ועל הראיונות המאוד מעניינים שהיה לו עם אישים רבים. בעבר גם התייעצתי איתו על כמה נושאים שקשורים לסוריה ולבנון והאיש נתן לי תשובות מאוד טובות...
ואברמוביץ' לדעתי הוא עיתונאי מכובד ביותר, אינני תומך או מסכים הרבה פעמים עם מה שהוא אומר, אבל הוא אומר דברים בצורה טובה ומושכלת... והוא יודע את העבודה שלו - לעשות חיים קשים לממשלה וזה היה כבר הרבה ממשלות בצורה כזו. היו גם פעמים שהוא שיבח את ביבי. ואגב לקרוא לו יקיר השמאל זה לא כל כך מתאים למציאות מכיוון שהוא ידוע בתמיכתו באריאל שרון, להגדרתו שרון היה המנהיג הכי טוב של ישראל. וזה אגב נאמר לפני ההתנתקות .

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:39

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר