לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2012, 14:46
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
אמרתי,
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אבל למה? לא עדיף שיהודי יקיים..."

בוודאי שזה עדיף,
אבל אני שם דגש על הדרך , אדם צריך לדעת שצורת היהודי זה לקיים תורה ומצוות,
בנוגע לעשיה וקיום המצוות, צריך תמיד לשאוף ליותר, ומה שאדם עושה היום במיוחד בדור הזה גדול לאין שיעור, והוא שקול בדרגה(ולא בהשגה), לתנא קדוש מתקופת התנאים, גם אם הוא אפילו רק מברך ברכה אחת.

אבל הבעיה שישנו בילבול בציבור,
אנשים חושבים שהיהדות זה לשרת בצה"ל, או לכבוש את הר הבית, או ארץ ישראל השלמה,
עם זה אני בא להתמודד, היהדות זה רק לקיים תורה ומצוות, וגם אם מישהו עובד מהסיבה שהוא לא יכול ללמוד, צריך לדעת עדין מהי הדרך.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 30-07-2012 בשעה 14:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-08-2012, 01:42
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
טלוויזיה בבית יש לך?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "תראה להערכתי אפילו לא צריך נתונים"

אם כן,אני מקווה שצפית בתוכניתו האחרונה של אמנון לוי על החרדים המנהלים חיים כפולים
(אם לא,מומלץ לחפש ברשת באתר של נענע10 אם זה עלה לשם)
אתה שוכח שסה"כ כולנו בני אדם
וככאלה יש לנו את הרצונות,השאלות והספקות
זה לא הופך את החילונים ליהודים פחות טובים מדתיים או מחרדים
ובכלל מבחינתי להיות יהודי זה לא לקיים תרי"ג מצוות אלא חלק מהם אבל חלק שאני מקיים ממצפון נקי ולא דרך הפחדות או כציווי נוסח "תברך מודה אני", "תניח תפילין" וכו'
אז אני לא מניח תפילין,לא מתפלל,ההתייחסות שלי לשבת היא לא במובן שלכם אבל אני כן נותן לה ייחוד ומקדש אותה. מכבד את הורי,בעל,דגון,אשתורת וענת לא מדברים אלי,לא חומד את אשת רעי,לא נואף,לא משקר (לפחות לא בהודעה הזאת),לא גונב
כך שנראה שחלק גדול מעשרת הדיברות אני מאמץ מבלי להיות דתי
ואגב-מה הבעיה בזה שהעולם החילוני מושך? בסופו של דבר אתה זה שלוקח אחריות על מעשיך
ממה אתה מפחד? תנסה. זה יכול להתאים לך ויכול להיות שלא ואז תרצה להמשיך להיות חרדי. זכותך
אתה גם לא חייב לשנות את סדר היום שלך בשביל הנסיון

ישן 01-08-2012, 02:32
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קטעים אתה לא מכיר אותי כניראה. אני תמיד דורש נתונים...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "תראה להערכתי אפילו לא צריך נתונים"

בלי נתונים כל מה שיש זה התרשמויות אישיות, ואלו יכולות מאוד להטעות. אבל אני דווקא די מסכים איתך-ניראה לי שכשמרפים בנושא הדתי אז קל להיגרר. חכן, אגב, אני גם מסכים עם החרדים שהם צריכים לשרת בצבא במסגרות נבדלות. מצד שני, הייתי מצפה שאדם חזק באמנותו לא ייפול לפיתויים (כפי שצימחוני מתוך אידיאולוגיה לא יתפתה להמבורגר עסיסי) ושיהיה מוכן לחרוק שפתיים מול הפיתויים למען הסיכוי להשפיע באופן חיובי לכיוונו על אחרים-קרי, על חילונים שמשרתים איתו. אני יודע שאני נגרר לכיוון צדדי משהו אבל חלק לא קטן ממה שאני יודע על יהדות בא ממעט הדתיים ששירתתי איתם בסדיר ובמילואים.
ישן 30-07-2012, 15:22
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
כמעט מדויק,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "טור של גולש בכיכר השבת: הציונות הדתית היא הסכנה הגדולה ביותר ליהדות"

הציונות ככלל והציונות הדתית בכלל הן האויב הגדול ביותר של החרדיות בכלל ושל החסידויות השונות בפרט.

הציונות היא איום, אם יורשה לי אשתמש ב glsh כדוגמה. מאחר והוא הצהיר יותר מפעם שהוא לא שומר שבת ולא שומר כשרות ארשה לעצמי לחזור על כך. ועדיין, לפחות עפ"י הכתיבה שלו, לו לנו וכנראה שגם לא לו יש ספק לגבי יהדותו. למרות תפיסתו את קיום המצוות, סביר להניח שילדיו ישמרו על יהדותם והנצח ימשיך להתקיים.
קרי, גם בלי להקפיד לנעול את נעל ימין קודם לנעל שמאל ובלי להתייעץ עם האדמו"ר ואפילו בלי להקפיד על שבת וכשרות glsh ישאר יהודי. (glsh מאחר ולא בקשתי ממך רשות להשתמש בשמך כדוגמה, במידה ותרצה אמחק את שכתבתי.)

הבעיה הולכת ומחריפה כשמסתכלים על הציונות הדתית.
היום בבוקר הלכתי לבית הכנסת בישוב של הורי להניח תפילין. (אני רק מסורתי) ולמרות שאנחנו עכשיו בין הזמנים ישבו שם בחורים מישיבת ההסדר ולמדו, יתרה מכך ילדים צעירים שזה להם החופש הגדול ישבו יחד איתם על שניים מקרא ואחד תרגום.

טימון אתה מוזמן לצאת שלא בין הזמנים לרחובות בני ברק. אתה תראה את מיטב הנוער החרדי מסתובב ברחובות, עובד בשחור, יושב ומעשן. צא עכשיו בין הזמנים למדבר יהודה ופגוש את החרדים הצעירים המטיילים להם עם בקבוק מים אחד במסלול לא מסומן, ושאל אותם על הגמרא אותה למדו השנה, שישקלו בפניך את הלימוד עם רש"י ותוספות ראשונים ואחרונים.
אתה תגלה שהם תקועים בפירוש רש"י לפרשת השבוע. נהל איתם שיחה גלויה, תגלה שאחד עובד במכולת, שני בבית דפוס ושלישי מקמבן משהו באיזו שליחות. ואילו עילית החברה המצהירים שתורתם אומנותם.
לפני חודש וחצי אספתי טרמפיסטים, לא מנערי השוליים, אלא תלמידים בחברון ובפונביז'. סיירת מטכ"ל של העולם החרדי. ביקשתי שיחזרו על הלימוד של השבוע שהיה. (היה מדובר במוצאי שבת קודש).
תלמיד טוב בישיבה תיכונית המתכנן ללכת לישיבת הסדר או גבוהה לא היה רואה אותם ממטר.
הוא כנראה גם לא היה מחפש איפה אפשר לשחק סנוקר בראש פינה.
החרדים מבולבלים.
אצל החסידים זה לא מפתיע, שכן אצלם מדובר בזה שכתר תורה עובר בירושה.
אתה מבין טימון, הבן של האדמו"ר יכול להיות סתום לגמרי ועדיין הוא יהיה האדמו"ר הבא.
נוגד את כל השכלתנות והיופי שיש ביהדות. ולכן זה לא מקרה שהתופעות ההזויות של תולדות אהרון ושותפיהם הם חסידים. שורשים גרועים מצמיחים צמחים מוזרים.

בציבור הציוני דתי הראויים והמתאימים הם אלו שלומדים תורה. בעוד שכל אחד יודע ללמוד גמרא בקיאות והתנסה גם בעיון בזמן שהיה בישיבה התיכונית. רק אלו שקורצו מהחומר של להיות בעלי אומנות אמיתיים בוחרים לשבת באמת וללמוד. בחברה הדתית אתה לא חייב ללכת לישיבת הסדר בטח שלא לישיבה גבוהה. אבל אם העולם הרוחני שלך הוא כזה שאתה באמת רוצה ללמוד תורה, אזי יש לך מקום של כבוד.
ואם נוצקת מהחומר של איש מעשה, אז יהיה לך שידוך נהדר למרות שר"ל למדת מקצוע באוניברסיטה.

טימון וגם אותם חרדים החיים בשקר ובשנאה מוזמנים לבוא לריכזוים של ציוניים דתיים ולראות את בעלי הבתים, אלו שעובדים ותורמים באמת לחברה, משכימים קום ככדי ללמוד משהו קודם שהלכו למלא את הציוי ממסכת אבות ש"כל תורה שאין עימה מלאכה סופה בטלה".

הסתומים שלא יודעים מהו תא בגוף האדם, מוזמנים לבוא בין מנחה וערבית של יום חול ולראות את אלו שעובדים בחברות ביו-טק ביום לומדים הלכה אחר הצהריים.
הבורים שלא יודעים לפתור משוואות מהמעלה הראשונה יתקבלו בשמחה בשיעור הגמרא המתקיים על ידי מהנדס התוכנה בסיום תפילת שחרית בשבת.
המשתמטים שמעולם לא ימלאו את המצווה כל איש יוצא צבא בישראל, יכולים לשבת ליד ההוא שמשרת בשב"כ ביום ובלילה אבל שעה לפני צאת שבת הוא לא יפסיד את השיעור על הרמב"ם.
הגזענים שלא מכניסים את יוצאי עדות המזרח לבית הספר שלהם מוזמנים לראות חברה שלמדה במהלך ה-30 שנים האחרונות שהמוצא של ההורים הוא פקטור לא חשוב. (בעבר הלא רחוק ועדיין יש שאריות של גזענות בציבור הדתי לאומי. אבל רואים כבר את הסוף שלו)

החברה החרדית בחלקה הגדול לא כולה, היא חברה מנוונת ונצלנית החיה על חשבונך וחשבוני. לימוד התורה שלהם לא דורך במקום אלא הולך אחורה. הגזענות המטופשת רק מחמירה, הפוליטיקה הפנימית והרצון לשמר את הנבערות של החסידים נהיים קשים יותר ויותר.
לא פלא שהציונות הדתית מהווה איום גדול עליהם.

ישן 30-07-2012, 16:24
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "לא חוכמה. השאלה היא לא לגבי..."

לא מסכים איתך.
הסיבה שהמדינה יהודית היא שחיים בה יהודים שמגדירים את עצמם כיהודים ושחשוב לרובם לשמר את יהדותם.
החרדים מתעקשים שזה שהם חוסמים כבישים בגלל קברים משמר את היהדות, ולא כך היא.
אין ויכוח שבגלות בעיקר בגלות באירופה הקיצוניות החרדית הייתה נדרשת. ואכן באירופה אלו שלא ישרו קו בדרך כלל התבוללו.
לפני כמעט 100 שנים (העליה השניה) הגיעו לכאן יהודים שהפסיקו לשמור תורה ומצוות ולא ראו בשו"ע כמורה הדרך שלהם. הרוב המוחלט של הריבעים והחימשים של הללו עדיין מגדיר את עצמו כיהודי. יתרה מכך חלק לא קטן מהם נהפך להיות הרבה פחות קיצוני ביחס לאידאל שבריחוק מתורת ישראל.

ישן 30-07-2012, 16:43
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא מסכים איתך. הסיבה שהמדינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
לא מסכים איתך.
הסיבה שהמדינה יהודית היא שחיים בה יהודים שמגדירים את עצמם כיהודים ושחשוב לרובם לשמר את יהדותם.
החרדים מתעקשים שזה שהם חוסמים כבישים בגלל קברים משמר את היהדות, ולא כך היא.
אין ויכוח שבגלות בעיקר בגלות באירופה הקיצוניות החרדית הייתה נדרשת. ואכן באירופה אלו שלא ישרו קו בדרך כלל התבוללו.
לפני כמעט 100 שנים (העליה השניה) הגיעו לכאן יהודים שהפסיקו לשמור תורה ומצוות ולא ראו בשו"ע כמורה הדרך שלהם. הרוב המוחלט של הריבעים והחימשים של הללו עדיין מגדיר את עצמו כיהודי. יתרה מכך חלק לא קטן מהם נהפך להיות הרבה פחות קיצוני ביחס לאידאל שבריחוק מתורת ישראל.

ומה הסיבה שהם התבוללו באירופה?

ישן 30-07-2012, 17:39
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]לא מסכים..."

ראשית אני רחוק מלהיות היסטוריון .
לא פשוט להיות יהודי, עוד יותר מסובך להיות יהודי בגלות.
היסטוריונים יוכלו להסביר את תקופת השכלה בצורה טובה בהרבה ממה שאני אוכל.
הנקודה היא שבאירופה היו לך רק שתי אפשרויות להיות בור חרדי או משכיל חילוני שהנכדים שלו כבר לא יגדירו את עצמם כיהודים.
בארץ ישראל ובמדינת ישראל, ר"ל קיימת אפשרות נוספת, בעצם מגוון של אפשרויות נוספות.
שהמשותף לכולן שהקהילה החרדית מאבדת את כוחה מחד, והיהדות והמסורת נשמרות מאידך.
אתה צודק, אנחנו מאיימים עליכם.
הרי הילד שיש לו ידיים טובות והיה רוצה להיות בכלל ארכיטקט ותקוע בלימוד גמרא שהוא לא מוכשר לו ולא נעים לו, סובל אצלכם.
וכשהוא רואה ארכיטקט חובש כיפה שגם יודע ללמוד גמרא ומקפיד על שמירת מצוות אזי נוצרת בעיה.

ישן 30-07-2012, 17:50
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ראשית אני רחוק מלהיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
ראשית אני רחוק מלהיות היסטוריון .
לא פשוט להיות יהודי, עוד יותר מסובך להיות יהודי בגלות.
היסטוריונים יוכלו להסביר את תקופת השכלה בצורה טובה בהרבה ממה שאני אוכל.
הנקודה היא שבאירופה היו לך רק שתי אפשרויות להיות בור חרדי או משכיל חילוני שהנכדים שלו כבר לא יגדירו את עצמם כיהודים.
בארץ ישראל ובמדינת ישראל, ר"ל קיימת אפשרות נוספת, בעצם מגוון של אפשרויות נוספות.
שהמשותף לכולן שהקהילה החרדית מאבדת את כוחה מחד, והיהדות והמסורת נשמרות מאידך.
אתה צודק, אנחנו מאיימים עליכם.
הרי הילד שיש לו ידיים טובות והיה רוצה להיות בכלל ארכיטקט ותקוע בלימוד גמרא שהוא לא מוכשר לו ולא נעים לו, סובל אצלכם.
וכשהוא רואה ארכיטקט חובש כיפה שגם יודע ללמוד גמרא ומקפיד על שמירת מצוות אזי נוצרת בעיה.

יש לי הרגשה שאם היית בתקופת ההשכלה היית מדרבן את כולם ללכת לאוניברסיטה או לחלופין להתבולל, אני צודק?
אף אחד לא אמר שאי אפשר לעבוד וללמוד, ישנם הרבה כאלו ששומרים גם על תורה ומצוות,
אבל להגיד שזו הדרך של היהודי וזו הוראה לרבים, לא כך היא.

ישן 31-07-2012, 07:56
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]ראשית אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
יש לי הרגשה שאם היית בתקופת ההשכלה היית מדרבן את כולם ללכת לאוניברסיטה או לחלופין להתבולל, אני צודק?
אף אחד לא אמר שאי אפשר לעבוד וללמוד, ישנם הרבה כאלו ששומרים גם על תורה ומצוות,
אבל להגיד שזו הדרך של היהודי וזו הוראה לרבים, לא כך היא.

אתה טועה, ראשית כי אני משתדל לדרבן רק את עצמי, שנית אני לא בעד התבוללות.
אסביר שוב את שכתבתי, באירופה לפני 100 שנה היה קשה מאוד להשאר יהודי ולהיות משכיל.
כנראה לזמן ולמקום ההוא השיטה החרדית הייתה קריטית.
זה לא המצב כיום, אתה יודע את זה ואני יודע את זה.
ועדיין, למרות שזה לא המצב החינוך החרדי מצמיח תלמידים בורים שלא יעבדו וחלק לא קטן מהם גם לא ממש ילמד תורה.

ישן 01-08-2012, 00:58
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
כיום, אין ליהדות עתיד מחוץ למדינת ישראל, פרט ליהודים הדתיים האורתודוקסים
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא מסכים איתך. הסיבה שהמדינה..."

בארה"ב, הריכוז היהודי הגדול ביותר מחוץ לישראל, היהודים הלא-דתיים הם קבוצה נשחקת והולכת. אין להם בסיס להמשך קיום כעם. ויש לומר שקיומה של ישראל וההזדהות איתה הם מהמעט שמשמר את קיום השבט. בתוך ישראל, אין אדם צריך להיות שומר מצוות כלל בשביל להרגיש יהודי בן לעם היהודי. הוא מדבר עיברית, הוא סופג את הפולקלור היהודי והתרבות היהודית (לפחות במידה מסוימת) דרך מערכת החינוך, דרך המדיה ודרך כל מה שמסופק באופן ממלכתי או מאורגן. כיהודי חילוני, מצאתי שבארה"ב אני יודע יותר על היהדות מרב רפורמי. על יהודים מהשורה (לא דתיים מהזרם האורתודקסי) אין בכלל מה לדבר.
ישן 30-07-2012, 17:51
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
יכול להיות שהוא צודק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "טור של גולש בכיכר השבת: הציונות הדתית היא הסכנה הגדולה ביותר ליהדות"

אבל גם אם זה ככה שלא ימכרו לכם בולשיט על החינוך החרדי המופלא. מדובר בתכסיס אחד,פשוט ועתיק - בידוד,זה שם המשחק,לא חינוך ליראת שמים ולא כלום,ב-י-ד-ו-ד.
החרדים הצליחו ליצור מערכת שמבודדת את הילד/הנער ברמה גבוהה מאוד מחשיפה לדעות אחרות ולצורות חיים אחרות,יש מערכת שמעבירה אותו באופן חלק מתלמוד תורה לישיבה קטנה משם לישיבה גבוהה ועוד לפני שהוא מביט ימין ושמאל הוא כבר נשוי עם שני ילדים ושלום על ישראל.
יכול להיות שזאת השיטה הנכונה והמוצדקת,בהחלט יכול להיות, אבל זה הכל,שום דבר יותר מזה - בידוד,בידוד ועוד פעם בידוד.
ישן 31-07-2012, 08:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]בידוד,זה שם המשחק,לא..."

מה אלה כל ההחמרות בכשרות, אם לא נסיון למנוע כל אפשרות למגע בין הקהילה היהודית לזו החיצונית? לחרדי היום ובעבר אין שום יכולת לאכול בביתו של לא יהודי, ומכאן אתה אוטומטית יוצר בידוד. אני לא חושב שזו איזושהי תוצאת לוואי, אלא מעשה שנעשה בכוונת מכוון.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 31-07-2012, 12:15
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מה אלה כל ההחמרות בכשרות, אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
מה אלה כל ההחמרות בכשרות, אם לא נסיון למנוע כל אפשרות למגע בין הקהילה היהודית לזו החיצונית? לחרדי היום ובעבר אין שום יכולת לאכול בביתו של לא יהודי, ומכאן אתה אוטומטית יוצר בידוד. אני לא חושב שזו איזושהי תוצאת לוואי, אלא מעשה שנעשה בכוונת מכוון.

מפני הערכתי אליך לא אזלזל בך רק אוסיף שרוב ההלכות שמטרתם "הפרדה ובידוד" מטרתם המקורית היא למנוע התחתנות בין יהודי ללא יהודי.

הגזירה הראשונה על יין עכו"ם (סתם יינם) היתה לאחר מעשה זימרי בן סלוא ונגזרה ע"י פנחס.
ומאז כל ההחמרות בבישול ישראל וסתם יינם.
כל שאר ההחמרות בכשרות אינם משום התבדלות ולא משום בידוד,רק נסיון לשמור על עצמנו יותר שלא להכשל במאכלות אסורות.
כמו מי שאלרגי לבוטנים לא יאכל משהו שיש בו אולי שיירי בוטנים, כי בנפשו הוא.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 31-07-2012, 12:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]מה אלה כל..."

דחילק - אפשר לטעון מה שרוצים, בפועל הן יצרו מצב בו יהודי לא יכול לסעוד בביתו של אדם לא יהודי. וזו נקודה חשובה מאוד, במיוחד בימים בהם עיקר האינטראקציה בין בני אדם התרחשה סביב השולחן. אין שום דבר תמים או מקרי בזה - סוללת החוקים הזו מאוד מכוונת. אותו דבר מתרחש בארץ, בהרבה קהילות דתיות נוצר מצב בו היכולת של אדם לא דתי להזמין אליו חבר דתי לא קיימת. אני רואה את זה טוב מאוד, כי בעוד שעם המכרים הדת"לים שלי אני עוד יכול להגיע לעמק שווה, הרי שעם המכרים הדתיים הספורים שלי, אין מצב כזה. וזה משליך יופי טופי על סוג היחסים שיש לי איתם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 31-07-2012, 13:06
צלמית המשתמש של סוכן שקט

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "דחילק - אפשר לטעון מה שרוצים,..."

לא בדיוק, אני כ"חרדי" מתארח די הרבה אצל לא יהודים וגם אצל לא דתיים, אני שותה קולה בכוס זכוכית (אינה זקוקה להכשרה) ואוכל פירות (חו"ל).
אמנם אני נמנע משתיית אלכוהול אפילו כשר (איסור ידוע משום חתנות) אצל אלו שאינם יהודים.
יש לי ידידים מכל מיני סוגים דתות וגזעים.
אבל זה לא מצב אידיאלי, האידיאל היה לו יכולתי לשבת וללמוד ולא לשמור על בני החולה בבית (כאילו לוּ היה בריא). ולשוטטת בפורומים למינהם.
אהח התענוג שבלימוד התורה

עריכה נ.ב. אני דווקא חושב שהציונות הדתית (הרב קוק זצוק"ל) רק חיזקה את היהדות
במקור נכתב על ידי יחזקאל

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 01-08-2012, 08:07
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
[1] רפואה שלמה לבנך - וזה הכי חשוב
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "לא בדיוק, אני כ"חרדי" מתארח..."

[2] מדוע לא ניתן ללמוד בחברותא בבית? (שואל ברצינות)

[3] אני מניח שלכל החמרה בכשרות היו את הנסיבות שלה לזמנה. מקבץ ההחמרות היום מקשה לפעמים אפילו על יהודי לאכול אצל יהודי אחר. לא שזה ממש מגביל קשרים חברתיים שהרי בחברה המודרנית כולנו אוכלים פיתה בהליכה אבל זה יוצר איזה שהוא שיח שמבטל אצל כל קבוצה את ההכשר של הקבוצה האחרת.
אני מכיר מוסד חסד שנמנע מלקבל תרומת ענק רק בכדי שלא יאלץ לקבל על עצמו את כללי הכשרות [הלא מקלים] של קהילת התורם.

[4] דת"לים וחרד"לים הם בד"כ לא כבדים בעניני ארוח. שותים קולה מכוס זכוכית, אוכלים ביסלי-במבה עוגת עלית בצלחות פלסטיק של יומולדת וכן הלאה. לפעמים נדמה לי שרק בלונים חסרים

[5] לגבי חרדים תחושתי היא שכל זמן שיש הכשר - הרי שזה תלוי בהחלטה אישית של האדם. נתקלתי לא אחת בסיטואציות בהן עמיתים חרדים בעת ישיבות עבודה כשמוגש כיבוד ע"י 'הצד שמנגד' 'פותרים בעיות' של הכשרים שונים בעזרת הומור.
בסיטואציות של ניחום אבלים - חרדים אכלו וברכו ואף ישבו בחלקם בקהל מעורב או לחצו יד לאבלות באמירת מילות הניחום.

ארוע משעשע היה עת ישבתי עם חרדי לפגישת עבודה ומזכירתו המכירה אותי כיבדה את הצוות בעוגה מעשה ידיה. היא הציעה לו ונאלמה דום מולי. לא ממש בא לי על עוגה באותו רגע אבל קטיעת סבב הכיבוד הייתה מוזרה בעיני. גם עליה ניכר כי היא נבוכה. השותף לםפגישה הבין מה בעייתה ואמר לה כי אין לה מה לדאוג - היא תכבדני, הוא יברך ואני אומר אמן אחריו. כלומר היא חששה לכבדני בכדי שלא להחטיא. בד"כ זה כמובן לא קורה מה שאומר שההחמרה היא אישית של הגברת.
ישן 01-08-2012, 23:59
צלמית המשתמש של סוכן שקט

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[1] רפואה שלמה לבנך - וזה הכי חשוב"

קודם תודה רבה ואכן אנו מצפים לישועה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
[2] מדוע לא ניתן ללמוד בחברותא בבית? (שואל ברצינות)

לומדים, אבל כאן בפריז קצת קשה לסחוב מישהו איליך בשעות שאתה יכול, ולבד אתה מתחיל להתפוצץ אחרי 2-3 הפרעות ואתה מתייאש.
ציטוט:
[3] אני מניח שלכל החמרה בכשרות היו את הנסיבות שלה לזמנה. מקבץ ההחמרות היום מקשה לפעמים אפילו על יהודי לאכול אצל יהודי אחר. לא שזה ממש מגביל קשרים חברתיים שהרי בחברה המודרנית כולנו אוכלים פיתה בהליכה אבל זה יוצר איזה שהוא שיח שמבטל אצל כל קבוצה את ההכשר של הקבוצה האחרת.
אני מכיר מוסד חסד שנמנע מלקבל תרומת ענק רק בכדי שלא יאלץ לקבל על עצמו את כללי הכשרות [הלא מקלים] של קהילת התורם.

הכשרים= כסף/פוליטיקה
בילדותי "העדה, נתנו השגחה רק בי-ם וגם אז רק מה שמשווק לעדתה היום הכל נהפך למסחרה.

ציטוט:
[4] דת"לים וחרד"לים הם בד"כ לא כבדים בעניני ארוח. שותים קולה מכוס זכוכית, אוכלים ביסלי-במבה עוגת עלית בצלחות פלסטיק של יומולדת וכן הלאה. לפעמים נדמה לי שרק בלונים חסרים
אגב אני לא חרד"ל (ולא קטשופ) אני חרדי רגיל.(שלמדתי בישיבה מקורבת ל"סאטמאר" בחו"ל)

ציטוט:
[5] לגבי חרדים תחושתי היא שכל זמן שיש הכשר - הרי שזה תלוי בהחלטה אישית של האדם. נתקלתי לא אחת בסיטואציות בהן עמיתים חרדים בעת ישיבות עבודה כשמוגש כיבוד ע"י 'הצד שמנגד' 'פותרים בעיות' של הכשרים שונים בעזרת הומור.
בסיטואציות של ניחום אבלים - חרדים אכלו וברכו ואף ישבו בחלקם בקהל מעורב או לחצו יד לאבלות באמירת מילות הניחום.

ידידי רוב אי אכילת הכשר זה או אחר הוא רק מסיבות פוליטיות, שהרי "עד אחד נאמן באיסורים"

סליחה שהגבתי באיחור ותודה גם ל קנגס
במקור נכתב על ידי יחזקאל

ישן 01-08-2012, 08:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "כשתבוא לביקור שורשים/חופשה..."

די הרבה. גדלתי בירושלים בסמיכות (גדולה מאוד) לחרדים במספר לא קטן של שכונות מ-79' ועד לאחרונה, והאינטראקציה היתה מאוד אינטנסיבית.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:55

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר