לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2012, 19:24
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הלילה בחצות - פוקע למעשה תוקפו של חוק טל

משמע - חוק שרות הבטחון שב לחול על כלל מחויבי הגיוס היהודים.

פטורים ע"י שר הבטחון כפי שהיו טרם חוק טל - סביר להניח שלא ניתן יהיה להנהיג מה עוד שהאינטרס הפוליטי של השר הנוכחי הינו לא להעניקם

מה צפוי לנו?

אם יוקדמו הבחירות הרי שעד לבחירות בטח ובטח שלאיש במחנה הפוליטי הציוני לא יהיה רצון ללכת למהלך שיצטייר רע אלקטורלית בעיני הציבור המשרת. נהפוך הוא - כולם ירצו להסלים את הבעיה.

בבחירות מוקדמות בהן יעלה השמאל יקשה על החרדים להשיג עסקה טובה יותר ממה שיוכלו להשיג מנתניהו כיום. מובן וברור שרמון-דרעי-לבני-יחימוביץ וכו' ישמחו לסגור דיל של תורתו אומנותו + מענק מיוחד לכל חייו אילו רק ייצב הדבר קואליציה שתאפשר הבאת הגבול לכפר סבא ומלוי הארץ בסודנים ובתקנים של יוצאי NIF אבל לא פשוט יהיה להעביר את הדבר במרכזי המפלגות.

באם יעלה הימין - לא תהיה לחרדים עסקה טובה בהרבה ממה שיוכלו לקבל היום. חרב בג"צ תרחף מעל כל ממשלה ומעל כל גירסה חדשה של חוק טל.

לחרדים כרגע יש לדעתי אינטרס להזדרז ולחוקק חוק חלופי. מעצרים המוניים ברור שלא יהיו אך הפסקת תקצוב ישיבות בגין לומדים לא פטורים וצמצום קצבאות תלמידים לא פטורים סביר להניח שיחוייבו ע"י היועץ המשפטי או בג"צ ודי בהם להכביד על ציבור בוחרי המפלגות החרדיות. גם אי ענישה חד צדדית של מלש"בים שמסרבים לשרת היא הרמה להנחתה לבג"צ שיחיב את הממשלה באשר תהיה לפעול בענין זה ועלולה להוביל למחיר אישי.

ימים יגידו כמובן - אבל עד אז מה אתם אומרים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2012, 21:06
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
תראה כך היה בזמן החורבן
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "או קי, העמדה שלך ברורה מבחינה ערכית/אמונית. השאלה היא מה לדעתך יקרה מבחינה פוליטית?"

היה את ההסבר "העל טבעי", מה שנקרא שנאת חינם.
והיה את ההסבר של יוספוס פלביוס, שהיו הבריונים שכל הזמן הציקו לרומאים, עד שחמתם בערה בהם וכו' וכו'....
את ההסבר "העל טבעי" הסברתי לך,
לדעתי, נתניהו לא יסתכן לאבד את "החברים שלו", אלו ששותפים הכי קרובים לאידיולוגיה שלו, והוא לא יהיה מוכן לוותר על זה לטווח הארוך, בהתחשב לצורך השעה(התלהמות על השתמטות וכו'),
למרות שהוא דביל ושומע לכל פלוץ שהתקשורת הממומנת על ידי שונאי ישראל אומרת, עדין הקואליצה חשובה לו,
מה גם שאני לא רואה את כל בחורי הישיבה נכנסים לכלא :\

ישן 01-08-2012, 21:59
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Cabin fever שמתחילה ב "הנחת היסוד (השגויה) שלך היא..."

לא, היא לא שגויה בכלל. כי יש חרדים שכן מבינים שהם חלק ממדינת ישראל ונמצאים אתה במערכת גומלין חיובית (קרי משרתים בצבא\שירות לאומי, עובדים וכו').

גם אלו שלא משלמים את חובם חזרה לחברה תלויים במדינת ישראל לתמיכה. שהרי ללא מערכת הסעד שהמדינה מספקת הם יאלצו לפרנס את עצמם (זה פרט לעובדה שכולנו נושמד אם מדינת ישראל תחדל להתקיים).

לבסוף- מרבית מנהיגי קבוצות החרדים, פרט לקבוצות שוליים, יודו כי הם "בעד" מדינת ישראל. אבל יתחבאו מאחורי "חרדיותם" כדי לתרץ אי שירות בצה"ל. זה החלק הפסול באמת.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 01-08-2012, 22:18
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Cabin fever שמתחילה ב "נכון, יש חרדים שרואים עצמם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cabin fever
נכון, יש חרדים שרואים עצמם כחלק מעם ישראל ומוכנים לתרום לו.

ההגדרות שלך לוקות- כל החרדים רואים עצמם חלק מעם ישראל, לא כולם רואים עצמם חלק ממדינת ישראל.
ציטוט:
מצד שני יש יותר מידי כתות חרדיות שהלך הרוח בהם הוא שלא צריך את הצבא/חילונים כדי לשרוד, מבחינתם רק האמונה תציל אותם ורק האמונה מממנת אותם, ומן הסתם הם טועים.

נכון, אבל את אותו הדבר אפשר (וצריך) להגיד על כתות חילוניות עם הלך רוח זהה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-08-2012, 15:05
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "מה אכפת לך? מבחינתך לא היתה תקופה כזאת"

אתה חמקן מהסוג הנמוך.
אל תנסה להשוות את הנשיאה בנטל לגזרות הרומאים, זה יעבוד לך לרעה בציבור הישראלי.
אין שום מניע משירות חרדים בצה"ל, אין שום מניע מחרדים לעבוד. הם קיבלו לגיטימציה לא לגיטימית לחיות באורח חיים שנוגד לחלוטין את הלך הרוח הציבורי ומהווה עול כלכלי במכוון על כלל הציבור הישראלי. וכל יום שעובר הציבור הישראלי, מדינת ישראל על שלל משרדיה נפגעים בגלל התנהגות חצופה שכזו. לא גדלתי למשפחה דתית בכלל, אבל הערכים היהודיים שאני קיבלתי הם שתרומה לחברה ולהיות אזרח הגון עדיפה מלפגוע בחברה ולממש את תחביביי. דרך ארץ קדמה לתורה.

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 03-08-2012, 18:34
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=teddy002] ולממש את..."

אני לא אנטי דתי בכלל...
אני אנטי השימוש לרעה שעושים אנשי דת שונים, אותם אנשים שסוחפים אחריהם ציבור שלם להפוך את היהדות לעסק פוליטי רווחי שמטרתו ליצור יהדות חדשה - קיצונית, מפלגת, אנטי-מודרנית, אנטי-דמוקרטית ואתה יודע מה גם אנטי-יהודית .
יש ערכים יהודיים הרבה יותר חשובים שאפשר לקחת מהמורשת היהודית, מאשר את השנאה הזו והאנטיות לתרום לחברה, האנטיות למדינה, האנטיות לצבא... אלה דברים שלא היו קיימים בעבר במרבית הציבור היהודי דתי ורק צוברים תאוצה. השתמשתם בניצול השמאל הישראלי שאיפשר את הפרזיטיות וגרר אותם כל כך למטה...
אני רואה את עצמי כיהודי לכל דבר, וישנם מאפייני זהות יהודיים שאני אמשיך לשמור עליהם ולחנך על-פיהם, אותם מצוות וחוקים ושנאה אינם הכרחיים בשביל להפוך אותי ליהודי טוב. שוב, דרך ארץ קדמה לתורה.

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 04-08-2012, 20:39
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "כן יש קברים שאני מוכן לתת,..."

דבר ראשון:לא מדובר רק על הקברים(שאין שום סיבה לוותר עליהם) אלא על שטחים שלמים שמהווים את לב ליבה הדתי וההיסטורי של הארץ הזאת.
דבר שני:אכן,יש שטחים עם היסטוריה יהודית גם במקומות אחרים אבל היסטוריה שלהם היא היסטוריה של גלות והם שייכים לעמים אחרים,במקרה של יהודה ושומרון הסיפור הוא אחר.
דבר שלישי:אכן,כמו שאמרת הציבור בישראל הולך ומתנתק מהמורשת ומהלאומיות היהודית,גם אני אמרתי את זה תגובה שלי אליך.זאת בעייה קשה ולא אות כבוד.
דבר רביעי:אני יודע שבעינך לימוד תורה הוא "תחביב",מה שמראה על הניתוק הקטסטרופלי שלך ושל שאר מתוכנתי התקשורת מהמורשת היהודית,אתם הולכים ,בדרך הטבע,לכיוון של כריתה תרבותית מהעם היהודי,ברכותיי.

"כן,יש שטחים שאני מוכן לתת,אתה ידוע כמה מהגרמנים בני דת משה מחוברים לשטחים האלו? כמה מהגרמנים בני דת משה ביקרו בשטחים האלו? השטחים האלה יפים להיסטוריה היהודית, ישנה היסטוריה יהודית רבה בפלשתינה ומה לעשות אנחנו לא נכבוש את חתיכת המדבר הזאת בשביל לגולל את ציר הזמן היהודי ."
זה מה שמגוחך אצל השמאל:הקשקשת השלומיסטית(בניגוד לטענות הדמוגרפיות שבהן יש היגיון) שלו נגד ההאיחזות בשטחים תקפה לגבי עצם השיבה לפלשתינה,אבל מאז שמש העמים ההיגיון של השמאל נעלם ולא נודעו עקבותיו.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 04-08-2012 בשעה 20:42.
ישן 31-07-2012, 20:51
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
מה שהיה הוא שיהיה - זה הכי נוח לכולם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הלילה בחצות - פוקע למעשה תוקפו של חוק טל"

לפוליטיקאים זה נוח כי זה אתנן זול למפלגות החרדיות שמייצבות את הקואליציה, והם יודעים שהבוחר הלא חרדי לא יבוא איתם חשבון, משום שהוא מצביע רק לפי הפלשתינים.

לחרדים זה נוח משום שכך אמרו המנהיגים ועבור ההנהגה זו דרך לשמור על כוחה ולמנוע התערות של קהלה באוכלוסיה היהודית. קל יותר לנהל קהילה בורה, עניה ומבודדת.

לתקשורת זה נוח משום שתמיד בשוך האייטמים המדיניים והאנטי ביביים אפשר לשלוף את הדחליל החרדי. קצת להסית, קצת להתסיס ולמכור עוד זמן פרסומות.

לדתיים הלאומיים זה נוח משום שהם חיים בתחושת נחיתות מבחינה דתית יחסית לחרדים, וכך לפחות הם מרגישים נעלים יותר (בצדק) מבחינת מסירות לעם ולארץ ומבחינת תרומה לחברה.

לחילונים זה נוח מסיבות דומות לאלו של הדתיים הלאומיים (רק תחליף דתיות בזהות יהודית), והם גם למדו לשנוא את החרדים, גם בגלל הסתה וגם בגלל בורות וגם בגלל החרדים עצמם ובעיקר ההנהגה שלהם.

לצבא זה נוח מבחינה פרקטית.

אפילו לערבים זה נוח משום שאם החרדים יגויסו הם יהיו הבאים בתור לתרום את חלקם למדינה.
ישן 31-07-2012, 22:23
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הלילה בחצות - פוקע למעשה תוקפו של חוק טל"

בנוסף למה שאמר סאם, הסבר לחסרי הדימיון:

בג"ץ פסק שחוק טל בטל, ושאסור לשר הביטחון להשתמש בסמכות שיש לו בחוק שירות ביטחון כדי לעניק פטורים לחרדים. אוי לא! גברת פריזל! מה נעשה? מה נעשה? מה נעשה?!@?!?@#$?#@%$#@?

פשוט מאוד. 'נגייס אותם'. אנחנו לא באמת רוצים או יכולים לגייס המון חרדים, ומצד שני אסור לנו לא לגייס אותם (כי זה לא חוקי) וזה גם לא כל כך כדאי לנו (מבחינה פוליטית). אז נדאג שכולם יהיו מרוצים: 'נגייס אותם'. אחרי שבוע של טירונות-בשקל נשלח אותם לרגילה, ובחודשים שלאחר מכן נשחרר אותם אחרי שגויסו, במקום לתת להם פטור משירות ביטחון מראש.

החרדים לא יהיו בצבא, והטמבלים יוכלו להגיד לעצמם "הנה, גייסנו אותם", אפילו שיומיים אחרי שהם יגידו את זה לעצמם ישחררו את החרדים האלה.

ברגע שיעלו על זה, ימצאו טריק אחר.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 01-08-2012, 23:05
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב ""אחרי שבוע של..."

אני לא מתחייב על התרחיש הזה, אם זה לא היה ברור (גולשים אחרים גם העלו טענות אחרות בקשר להודעה הזאת שלי). הכוונה הייתה להציג דרך קלה יחסית שבה ראש הממשלה, שר הביטחון, וראשי צה"ל יכולים מצד אחד לא לטרוח עם גיוס ושילוב חרדים בצה"ל, ומצד שני, להראות כאילו הם באמת מגייסים חרדים, לא רק ברמה של תמונות מהבקו"ם, אלא עם נתונים אמיתיים על חרדים שחוילו ונשלחו לטירונות (ואולי כאלה ששובצו ביחידות, בזמן שהם בחל"ת)...

אני בטוח שראש הממשלה, שר הביטחון וראשי צה"ל יכולים למצוא גם הרבה דרכים אחרות לעשות את זה. לכן אני לא מתחייב על התרחיש הזה. אבל אחרי שהתרחיש הזה הוצג אני מקווה שברור יותר שהתחזיות של אנשים ששואלים "מה צפוי לנו" ומנבאים שינוי אינן מחויבות המציאות יותר מאשר התחזית של סאם.

ישן 01-08-2012, 22:07
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
לא אוהב עתידנות,אני אנסה לתת את המודל שלי לפיתרון בעיית הגיוס

ראשית אני אדגיש שכדרכי אני לא מתכוון לתת פה הסברים דתיים נטו אלא אך ורק דברים שנכתבים מתוך נקודת מבט של שכל ישר ושל לאומיות כפשוטה,בלי דת ודברים אחרים.
דבר ראשון,ראשון שבראשונים, הוא להבין את חשיבות לימוד התורה,יוסף בן מתתיהו אמר משפט בסגנון "גם אם תקחו את כל רכושינו עדיין תישאר לנו תורתנו לנצח".התורה היא הנכס הגדול ביותר של העם היהודי,היא מכילה בתוכה את כל המרכיבים התרבותיים הדרושים לפיתוח תודעה לאומית והיא זו שבזכותה שרד העם היהודי את כל הצרות הגשמיות והרוחניות שעבר.התורה בשבינו היא הרבה יותר ממה שהיו ה"איליאדה" וה"אודיסיאה" לעם היווני הקדום.את כל זה אפשר לראות,כאמור (אם טורחים להתנתק מתעמולה השנאה של כריסטופר היצ'נס ודומיו) גם אם אתה חילוני אוכל שרצים ובועל נידות,פשוט צריך להסתכל על ההיסטוריה הלאומית שלנו.
לפיכך אלו שממשיכים את מסורת ישראל בלימוד תורתנו עושים "שירות לאומי" פי מליון מאנשים שמדריכים טיולים בהרי אילת ואפילו מאלו שעוסקים בלעזור לילדים מתקשים בלימודיהם.אולי החילונים היו מבינים את זה אם לא היתה קיימת הגישה המתפשטת במהירות שסוברת שהעם היהודי מת ומדינת ישראל תפסה את מקומו ולפיכך הלאומיות שלנו מורכבת מצה"ל ומבמות בידור ביום העצמאות וזהו.
א-ב-ל! מדינת ישראל נמצאת בקרב אכזרי כבר כמעט מאה שנה מול מליונים על מליונים של פנאטים שטופי שנאה שרוצים,בשלב הראשון,להשמיד את מדינת ישראל ואחרי זה... לא קשה להבין מה המטרה של האיסלאמו-פאשיזם.
אנחנו חייבים להילחם על חיינו,אנחנו אומה קטנה בתוך עשרות אם לא מאות מליוני אוייבים,אנחנו חייבים,חייבים צבא חזק.פיקוח נפש דוחה הכל.
לכן גם תלמידי הישיבה שאינם ראויים לשנאה אלא להערצה צריכים,אך ורק אם צה"ל זקוק להם,לתרום מזמנם למאמץ המלחמתי ולהגן על העם היהודי ומדינתו בחרב. אי אפשר לסמוך על הנס במלחמתנו מול אוייב שמטרתנו היא לגרש אותנו מכאן במקרה ה"טוב" ולהרוג את כולנו במקרה הרע.

הלימוד בישיבות לא קל,אין כאן שום מקום לרגשות קיפוח,וזאת נקודה מרכזית מאוד - יש כאן עניין של מה יותרטוב לבטחון ישראל וזהו. גם החרדים הלומדים תורה נושאים בנטל פי אלף מלוחמנו המהולל מעיתון "במחנה" שמעז להראות את פרצופו בהפגנה לקריאה בשוויון בנטל.

בהתחשב בכל מה שנאמר כאן צה"ל צריך לעשות בדיקה אמיתית, חפה מרגשות קיפוח חסרי בסיס ולבדוק האם הוא צריך את החרדים כדי להגן על ביטחון ישראל. למען מטרה זאת,וזאת בלבד לדעתי,מותר לגייס תלמידי ישיבות ואם יסרבו להפעיל עליהם בכאב סנקציות בצורה של שלילת הטבות.
והכי חשוב:להפסיק את השנאה הפראית שמאכלת בחברה שלנו כמו חומצה,אפשר לא להסכים עם החרדים,אפשר גם לכעוס עליהם אבל השנאה הפראית שאנחנו רואים היום היתה פסולה גם אם היתה נובעת רק ממניעים עניינים,קל וחומר כשהיא נובעת הרבה משנאת זרים ואנטישמיות פשוטה.
ישן 01-08-2012, 22:17
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "לא אוהב עתידנות,אני אנסה לתת את המודל שלי לפיתרון בעיית הגיוס"

בעיית הגיוס היא לא בעיה של צה"ל, לצה"ל אין בעיה ואין מחסור בחיילים. אני יודע שיש כאן "מומחים" שיאמרו שזה יכל ל... אם.... .
גם לא הבעיה של החרדים כי חרדי באמת לא יתגייס (ייהרג ואל יעבור).

הגיוס החרדי הוא ה בעיה של ה"פוליטיקאים" ושהם ישברו ת'ראש איך לצאת מהפלונטר.

ו קדוש קדוש קדוש בג"ץ והצבא
ברוך כבוד צה"ל בכל מקום
ימלוך ביבי לעולם
הללןיא
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 01-08-2012, 22:42
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "לא אוהב עתידנות,אני אנסה לתת את המודל שלי לפיתרון בעיית הגיוס"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
הלימוד בישיבות לא קל,אין כאן שום מקום לרגשות קיפוח,

בסדר, גם לימודים באוניברסיטה. זה קיפוח כל עוד לחילונים אין אופציה קלה לותר על צבא וללכת ללמוד או לעבוד.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
בהתחשב בכל מה שנאמר כאן צה"ל צריך לעשות בדיקה אמיתית, חפה מרגשות קיפוח חסרי בסיס ולבדוק האם הוא צריך את החרדים כדי להגן על ביטחון ישראל.

כן, צריך.
חרדי יכול למלא תפקיד של חילוני בצבא כדי שיוכלו לותר על החילוני.
שיעשו בדיקה הפוכה - יגייסו את כל החרדים, ואז יראו אם באמת צריך את החילונים.
אם לא יצטרכו את כל החילונים - שישלחו אותם ללמוד באוניברסיטה.

ישן 01-08-2012, 23:07
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "זו לחלוטין לא שאלה רלוונטית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
הצבא יכול להגיד מה מכסת כח האדם שהוא צריך. המערכת הפוליטית צריכה לקבוע איך לספק את המיכסה. הפתרון הנכון הוא חלוקה שוויונית בין היהודים - כלומר, אם יש עודף כח אדם יינתן פטור לחלק בהגרלה, אבל לא משיקולים דתיים.

ומה זה הגזעניות הזו, אם אתה אזרח אתה צריך לישא בנטל ואם יש כאלה שנושאים פחות אז אני מעדיף להיות מאלו שנושאים פחות.
אבל מה זה חלוקה שוויונית בין "יהודים"? ודרוזים, ובדואים ,וסתם גוי שוודי אזרח ישראל??
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 01-08-2012, 23:19
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "זו לחלוטין לא שאלה רלוונטית"

למה הגרלה היא פתרון "נכון" יותר מאשר הקצאות מגזריות?
אולי צריך גם להגריל בין הצעות במכרזים ולא לבחור בנמוכה?
אולי גם צריך להגריל נתיב נסיעה מנקודה א' ל-ב' במקום לבחור במהיר יותר?
אולי צריך גם להגריל מתווים טקטיים בקרב, אפיקי השקעה לקרנות פנסיה וכד' ופתקים בקלפי?

והנה התגובה המוכנה מראש לשאלה המתחכמת "אוי אוי אוי, מה אתה משחק אותה שאין הבדל בין גיוס לצבא לבין מכרז לעפרונות":
ברור שיש הבדל. לא ברור שההבדל רלבנטי ומצדיק איכשהו את ההגרלה במקרה הזה.

גם במתווה ההגרלה הזה (שאולי בא בהשראת מערכת ה-Selective Service במדינה כלשהי?) יהיו כאלה שיגויסו בכפייה ויהיו כאלה שיקבלו פטור; בלי שאלה טובים מאלה, בלי שאלה עברו עבירה שבגינה עם נענשים ובלי שאלה תרמו תרומה מיוחדת שבגללה הם פטורים. זו עדיין מערכת מפלה. אלא שבמקום להפלות לרעה את הלא-חרדים, היא מפלה לרעה את חסרי-המזל.

ה"שוויון" בשקל התאורטי בהסתברות לא עוזר לפלוני שקיבל צו גיוס בכפיה כשאלמוני זכה וחמק ממנו. כל הטיעונים עומדים ושרירים: פלוני יטחן 3 שנים כמו מנייאק ויסכן את חייו בעוד אלמוני יזכה להתחיל את חייו 3 שנים מוקדם יותר בלי סיכון חיים ופגיעה גופנית ונפשית (בתוחלת, כמובן...).

ישן 05-08-2012, 15:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אני מניח שאתה שואל לשם הויכוח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
אני לא חושב שאתה בן אדם שמאמין באמונות טפלות - אין אנשים חסרי מזל, ולכן אי אפשר להפלות נגד אנשים חסרי מזל. הגרלה (בהנחה שמנוהלת כהלכה) היא בחירה רנדומלית של אנשים ואינה מפלה ביניהם - היא נותנת לכולם הזדמנות שווה. כל שיטת מכסות לעולם לא תהיה שוויונית באמת ותמיד תהיה נתונה למניפולציות כאלה ואחרות.
ברור שאתה לא קורא לפני שאתה 'עונה'.

האפליה איננה כנגד אנשים שיש להם תכונת אינטרינזית של 'חוסר-מזל', כמו שאתה מתחכם ורומז שטענתי, אלא נגד האנשים שבכל הגרלה אתרע מזלם וונדרשים להתגייס בניגוד לאלה שבהגרלה הספציפית הנוגעת להם מקבלים פטור.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
גם במתווה ההגרלה הזה (שאולי בא בהשראת מערכת ה-Selective Service במדינה כלשהי?) יהיו כאלה שיגויסו בכפייה ויהיו כאלה שיקבלו פטור; בלי שאלה טובים מאלה, בלי שאלה עברו עבירה שבגינה עם נענשים ובלי שאלה תרמו תרומה מיוחדת שבגללה הם פטורים. זו עדיין מערכת מפלה. אלא שבמקום להפלות לרעה את הלא-חרדים, היא מפלה לרעה את חסרי-המזל.

ה"שוויון" בשקל התאורטי בהסתברות לא עוזר לפלוני שקיבל צו גיוס בכפיה כשאלמוני זכה וחמק ממנו. כל הטיעונים עומדים ושרירים: פלוני יטחן 3 שנים כמו מנייאק ויסכן את חייו בעוד אלמוני יזכה להתחיל את חייו 3 שנים מוקדם יותר בלי סיכון חיים ופגיעה גופנית ונפשית (בתוחלת, כמובן...).
הריאליזציה של כל משתנה מקרי היא תמיד ערך ספציפי. משחקי ההסתברויות והתוחלות האלה לא עוזרים בשום דרך לאדם שמקבל צו גיוס. אין פה 'מלש"בו של שרדינגר'.

אין שום דבר הוגן או הגון בשיטה האקראית הזאת, כמו שאין שום דבר הוגן או הגון אם בתי המשפט יפסיקו לדון בתביעות אזרחיות לגופו של עניין ויזרקו מטבע כדי להכריע בין הצדדים. "הגרלה (בהנחה שמנוהלת כהלכה) היא בחירה רנדומלית של אנשים ואינה מפלה ביניהם - היא נותנת לכולם הזדמנות שווה". כל אחד מהצדדים מקבל הזדמנות שווה לצאת זכאי או חייב במשפט...

וממילא אפילו הגרלה בהתפלגות אחידה נותנת הסתברות שווה, לא הזדמנות שווה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:06

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר