לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-08-2012, 09:42
  LifeOverIP LifeOverIP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.12
מיטת תינוק וקרינה ממסך טלויזיה

דירה באיזור המרכז בקומה שלישית בבניין שנבנה בשנת 2000,
באחד הקירות הפנימיים בבית, מצידו האחד יש מסך טלויזיה LCD בגודל "37 שתלוי על הקיר,
ומצידו השני של הקיר עומדת בצמוד לקיר מיטת תינוק בן יומו,
כך שהמפריד בין החלק האחורי של המסך לבין התינוק הוא קיר פנימי (אני מניח במדובר בבלוקים חלולים).

אשמח למעט אינפורמציה, אך למען הסדר הטוב וההבנה ניסחתי את השאלות בצורה קצרה ותמציתית:

1. האם כאשר הטלויזיה כבוייה ואינה מחוברת לחשמל, יש קרינה/בעיה כלשהי (אני מניח שלא).
2. האם כאשר הטלויזיה כבוייה אך מחוברת לחשמל, יש קרינה/בעיה כלשהי?
3. כאשר הטלויזיה דלוקה ופועלת, האם יש בעיה כלשהי? באיזו רמה?

4. במסגרת המחשבה כיצד ניתן להמנע ההבעיה, בהנחה וקיימת, חשבנו על האופציות הבאות, נשמח לשמוע דעתכם:

א. להרחיק את מיטת התינוק מהקיר, פשוט למשוך אותה מעט פנימה לתוך החדר, כאשר היא עדיין מקבילה לקיר,
איזה מרווח נחשב בטוח כך שהקרינה לא תגיע? 20 ס"מ? חצי מטר? מטר?
חשוב לזכור שככל שנרחיק יותר, המרווח בחדר יצטמצם (ומלכתחילה אינו גדול).

ב. להחליף את המיקום של מיטת התינוק עם מיטת ילדה בת 3 שנים,
בהנחה ויש קרינה והיא בעייתית, האם גם לגילאים של פעוטות היא מסוכנת?
(אני מניח שככל שמדובר באדם צעיר יותר, הבעיה משמעותית יותר, ולא כדאי לעשות זאת בשום גיל).

ג. למקם את מיטת התינוק מתחת לחלון, כאשר מעבר לחלון (קומה שלישית) יש מרפסת שמש,
על פניו נשמע בעייתי, אבל עצם העובדה שמדובר בתינוק בן יומו שלא יכול לצאת מהמיטה,
בשילוב העובדה שמחוץ לחלון יש מרפסת שמש, אולי אינו בעייתי במיוחד,
למרות שבעיה נוספת היא מיקום מיטה בצמוד לקיר חיצוני לא מומלץ לאור פוטנציאל מלחמה/טילים,
והרבה יותר בטוח מיקום פנימי יותר שאינו צמוד לקיר חיצוני.
(למרות שמדובר איזור המרכז רבתי, ולא במקום מועד לפורענות בשלב זה).

נשמח לשמוע את דעתכם והצעתכם.

תודה רבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-08-2012, 10:07
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LifeOverIP שמתחילה ב "מיטת תינוק וקרינה ממסך טלויזיה"

אני לא חושב שזה הפורום המתאים לשאלתך, יען כי פורום חו"א הוא פורום רציונאלי, ועד היום טרם נמצאה הוכחה לכך שקרינה בלתי מייננת משפיעה על גוף האדם.

בכל מקרה, ומבלי להתייחס לעניין נזק/תועלת;
1. לא.
2. במסך במצב סטנדביי פועל חלק מספק הכח. המשמעות היא שיש "קרינה" אך בעצמה נמוכה יותר.
3. אני נמנע מלהתייחס לזה. בכל מקרה, היצרן הגדול של ה"קרינה" הוא ספק הכח הממותג, וספק התאורה (אינוורטר) אם קיים. אם גב המכשיר מתכתי, הוא מסכך חלק גדול ממנה. בחזית המכשיר העוצמה נמוכה מאוד, כי פאנל הLCD עצמו מורכב מחומרים מתכתיים.

עוצמת הקרינה האלקטרומגנטית נחלשת באופן אקספוננציאלי ככל שמתרחקים ממקור הקרינה, מה שאומר שמרחק לא גדול יפחית את העוצמה במאות אחוזים. קשה לכמת את זה מספרית, כי זה תלוי בטלוויזה הספציפית שלך, ובבית שלך. לפעמים מגלים שעוצמת הקרינה בחדר התינוק גדולה מאשר במקומות אחרים בגלל מוצרים "תמימים" ומוצרי "תינוקות".

לגבי שאר השאלות... לא הפורום המתאים. אני יכול להעביר את האשכול למקום אחר, רק תבחר.

ד"א, בעידן טלוויזיות הCRT הקרינה מאחורי המכשיר הייתה חזקה ברמות שלא היה ניתן לקלוט רדיו שם... ואף אחד לא שאל שאלות.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 07-08-2012 בשעה 10:23.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:14

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר