לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-08-2012, 17:12
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
צפון הארץ וירושלים - רשמים מסופ"ש יוצא דופן

לקח לי קרוב לשבועיים עד שהצלחתי לתכנן את המסלול הזה כמו שרציתי, עם אופציה למעט ספונטניות. מטרות הטיול היו למעשה שלושה:

1. להינות ממה שיש לארץ ישראל להציע (לפחות קצת)
2. רוחניות
3. מנוחה

אני מודה שהייתי מעט סקפטי שאשכרה אוכל למלא את שלושת המטרות שהצבתי, אבל היום, אחרי שלושה ימי טיול (פלוס) אני חייב להודות שהדבר היה מעל לציפיות.

את הטיול התחלתי ביום רביעי, מיד כשסיימתי את יום העבודה. וכך, נראה הטיול:

- יום רביעי, שעה 19:00, יציאה מפתח תקווה לכיוון צפון. הגעה לקרית שמונה בשעה 21:30. לאחר הפסקה קצרה, המשכנו לכיוון שאר ישוב ועצרנו למרגלות נחל הבניאס להקמת האוהל של הלילה הראשון:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

- יום חמישי. הלילה היה קשה. אני לא רגיל לאוהלים, אבל הצלחתי איכשהו לנמנם לשעתיים. מה שהיה באמת מוצלח, היה לקום באותו הבוקר לציוץ הציפורים, לשטוף מעט בנחל ולצאת כבר בשעה 7:00 להמשך הטיול. משם נסענו למטולה ועלינו לתצפית דדו כדי להשקיף מלמעלה על הכל:

משם המשכנו לכיוון קצרין - נגיעה קלה ברמת הגולן ומשם חתכנו לעבר מירון, צפת ועמוקה:

אחרי הביקור בקברות הצדיקים, המשכנו בכביש 90 לעבר טבריה אל בית המלון "פרימה גליל" שם הזמנתי חדר ללילה. המלון, דרך אגב, היה מלון טוב - הוא לא ממש על מרגלות הכינרת, אבל מאחר והיה לי רכב לא היתה בעיה מבחינתי. הוא היה נוח מאוד ושירות אדיב. לא מלון מפואר - אבל סביר בהחלט.

אחרי התמקמות במלון, יצאנו שוב אל כביש 90 לעבר כפר נחום, לטבילה קלה במימי הכינרת והמעיין הנחמד שבאזור ואכלנו ארוחת צהריים בטבריה במסעדה בשם "שיפודי שמחה ובניו", שהיתה נחמדה - למרות שלא מדובר במסעדה הכי טובה שאכלתי בה.

משם חזרנו למלון ובדקנו את טיב הבריכה, שהיתה ריקה מאדם...

אחר כך הלכנו לנוח אחרי היום המתיש שעבר עלינו ובערב יצאנו לארוחת ערב במקום בשם "באזל" שנמצא על הטיילת בטבריה. ארוחת הערב היתה טובה מאוד - בהחלט מדובר במסעדה טובה. צפינו גם במופע האור קולי בטיילת שהוא מופע מומלץ למי שמבקר באזור.

- יום שישי. הלילה כמובן היה הרבה יותר מוצלח מהלילה הקודם . בכל אופן, אכלנו ארוחת בוקר מפנקת מאוד במלון, הזדכנו על החדר ויצאנו משם לביקור נוסף בעיר צפת וטבילה נוספת שלי במקווה האר"י. מצפת נסענו חזרה לעבר טבריה אל חמי טבריה.

אחרי טבילה מאוד מפנקת במרחצאות, עלינו לקבר רבי מאיר בעל הנס ונפרדנו לשלום מהעיר טבריה. עשינו עצירה בתחנת הדלק סונול שליד צומת גולני למסעדה בשם "מסעדת יונס". מדובר במסעדה מזרחית מוצלחת מאוד. פינקו אותנו מכל טוב, כאשר לטעמי עיקר ההנאה היא בלימונדה הקרירה והקפה השחור על חשבון הבית שקיבלנו בסיום הארוחה. כמובן שגם האוכל היה מעולה ויצאתי עם חשבון נמוך מזה של ארוחת הצהריים של יום קודם ועם חיוך הרבה יותר גדול על הפנים.

משם המשכנו דרך צומת המוביל לעבר יוקנעם ואז לכביש 6 שהוביל אותנו ישירות אל היעד הבא - כביש מס' 1 לעבר ירושלים. בצומת הגיא נכנסו לפקק שנראה כאילו לא הולך להסתיים. ספרתי בדרך 4 אוטובוסים ו-6 רכבים שמכסה המנוע שלהם מורם כלפי מעלה. מעולם לא ראיתי כל כך הרבה תקועים בדרך לירושלים, עוד הרבה לפני העלייה לקסטל.

הגענו למלון "דן פנורמה" בסביבות השעה 17:00 וקיבלנו את החדר, שהיה ללא ספק ה-חדר בה' הידיעה של הטיול. המלון עצמו, גן עדן של ממש. הכל היה מושלם בו. החדר:

באמבטיה היה טלפון ורדיו, כדי שיהיה אפשר להנעים את הזמן במקלחת. חשבו על כל פרט קטן במלון הזה, חוץ מהבריכה והחניה שהיו קטנים יחסית למלון בסדר גודל כזה. מהחניה לא דאגתי כי במילא זה היה יום שבת, אבל יום רגיל נראה לי סיוט.

בכל אופן, תפסתי תנומה רצינית וגירדתי את עצמי מלקום בערב מהמיטה שהיה לה מזרון כל כך מפנק, עד שהסרתי את הכיסוי רק כדי לבדוק באיזה מזרן מדובר (סימנס)

בערב יצאנו לאזור המדרחוב כדי לחוש את אווירת ערב שישי בירושלים.

ביקרנו במקום נחמד שנקרא "ז'בוטינסקי", אכלנו ושתינו קצת. המקום נחמד בסך הכל אבל לא מעבר לכך. שתיתי קוקטייל חביב שלא זוכר את שמו וחזרנו לרכב (כן, נסענו ברכב את החצי קילומטר הזה) - כמובן שבחצי קילומטר של הדרך חזרה עצר אותנו שוטר, ביקש תעודות - שאל אותי אם שתיתי. עניתי שכמובן שלא ואז הוא נתן לנו להמשיך. אני לא בטוח שהייתי עובר את המבחן עם האצבע לאף בכלל

- יום שבת. קמנו מוקדם, אכלנו ארוחת בוקר מפנקת במלון ויצאנו לעבר הכותל המערבי. הכותל היה מלא במתפללים ומלא בתיירים (ובתיירות). "משטרת הצניעות" של הכותל התנפלה על כל התיירות החמודות שהלכו להן עם חזה חשוף ביום שטוף שמש בירושלים.

אחרי תפילה ארוכה בכותל, עלינו חזרה לכיוון שער יפו. נכנסנו אל המרכז למידע לתייר וגילינו שמוזיאון מגדל דוד פתוח ביום שבת. הלנו לטייל במוזיאון שהיה ממש ממש מעניין ומרתק. מומלץ לבקר. עלינו שם לתצפית על ירושלים:

אחר כך חזרנו למלון, הלכנו לנוח - קצת בריכה ובשעה 16:00 הזדכנו על החדר וחזרנו הביתה.

לסיכום - היה טיול מוצלח מאוד, גם נופש, גם התחברות רוחנית וגם קצת טעימה מארץ ישראל. עכשיו כל שנשאר, הוא לתכנן את הטיול הבא

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:43

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר