לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2012, 22:59
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא הייתה הסתה? בן גביר לא הציג הסמל שנתלש מהמכונית של רבין והבטיח שיגיעו לרבין עצמו?
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "מי שרצח זה רוצח [b]אחד[/b]..."

לא היה נסיון לפגוע ברבין במכון וינגייט על ידי איש ימין קיצוני?
ובכל מקרה, יגאל עמיר לא היה לבד. לכל הפחות, שיתף איתו פעולה אחיו. בקיצור, לא צריך לייפות את העבר-הייתה גם הייתה הסתה קשה נגד רבין באותה תקופה. אי אפשר להוכיח מדעית שההסתה היא שהובילה לרצח אבל הגיוני שכשיש בחוגים מסויימים אוירה לפיה צריך לעצור את רבין בכל מחיר וכי הוא בוגד, שיהיה מי שיחליט להיות הגיבור שיעשה מה שצריך. מוטב היה לרוב שבימין, אלו האחראיים והמיושבים בדעתם, שיוקיעו את המיעוט הקיצוני והבעייתי. ממש כשם שאנשי השמאל הציוני (כמוני וכמו אחרים פה) עושים ביחס לאנשי השמאל הקיצוני
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-08-2012, 16:52
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אתה קצת מגזים בערך ה"הוקעה"
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא הייתה הסתה? בן גביר לא הציג הסמל שנתלש מהמכונית של רבין והבטיח שיגיעו לרבין עצמו?"

הגבול בין הסתה לבין ביקורת מוגזמת/סרת טעם הוא הרבה פעמים דק מאד, ובוודאי שבימים שלפני הרצח, מעט אנשים חשבו בכלל שהתנקשות בראש ממשלה היא דבר אפשרי בישראל והיו פחות זהירים מכפי שהם היום. למרות זאת, היו בימין גם אז אנשים ש"הוקיעו" את הסגנון של הימין הקיצוני, את העבריינות של זו ארצנו וכו'. אבל, למען האמת, קיצונים לא מתרשמים מההוקעה שלנו המתונים. אנשי השמאל הקיצוני לא שמים עליך קצוץ. השיח שלהם היום לא שונה במאום מהשיח בימין הקיצוני טרם רצח רבין: אותן השוואות נואלות לנאצים, אותה השחרה משחור של מושא שינאתם, אותן נבואות אפוקליפטיות. ככה זה קיצוניים.
ישן 16-08-2012, 22:07
מנהל

זאת הקללה של משפחת רבין. יפים בצעירותם ואז דוהים במהירות...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "היא הייתה בחורה יפה מאוד דאז."

אחרי הכל גם רבין היה נאה מאוד כשהיה צעיר (ואבא שלי היה מוסיף-"רק כשהיה ממש צעיר") וכך גם דליה רבין ואפילו יונתן בן ארצי (האח של נועה). לאף אחד מאלו השנים לא עשו טוב מבחינה חזותית, אם כי גם היום אפשר לומר שנועה נראית בסדר יחסית לבנות גילה. ואגב, אביה של נועה בן ארצי-רוטמן,הלו הוא אברהם בן ארצי ז"ל. בן ארצי היה לוחם ומפקד בסיירת מטכ"ל, אחר כך עבר לאגף המודיעין ולבסוף חזר לשירות קרבי בשריון. במלחמת יום הכיפורים עמד בראש פלוגת טנקים מאולתרת ומסופר שהרג ביריות אקדח חייל מצרי שטיפס על הטנק שלו. הוא המשיך והיה למג"ד אחרי המלחמה אך אז נפצע קשה מאוד בתאונת ג'יפ. הפציעה כללה פגיעת ראש קשה ואובדן יכולות רבות. הוא עבר שיקום ממושך והצליח לחזור לשירות קבע בו המשיך עד דרגת אלוף משנה. ככותב מוכשר (כתב שירים עוד לפני הפציעה), הוא תיעד את סיפור הפציעה והשיקום בספר המופתי "נפילה מצוק גבוה". הוא נפטר לפני כשנתיים מאירוע מוחי.
ישן 16-08-2012, 00:47
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מדוע? מראהו החיצוני של אדם..."

עכשיו הלכת רחוק מדי. גברים בדרך כלל יזרקו על עצמם משהו ויצאו החוצה וזה לא משנה מה הצורה שלהם רזים או שמנים.
אני אומר ואמרתי כבר שאני לא יודע לדעת מהי איכות של הבגדים שאני קונה,ולכן אני לוקח איתי משהי תמיד, שהחנות לא תסדר אותי. לא כולם יודעים להתלבש אדון רוג ויש כאלה שזה גם לא מזיז להם שאתה חושב שהם מתלבשים באופן מרושל.

יש גם אנשים שמנים שפשוט נשארו במשקל שלהם ולא עלו במשקל שנים ואתה סתם מכליל אותם שאין להם שליטה כיום על מה שהם מכניסים לפה וזה ממש לא יפה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 16-08-2012, 09:24
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
נו באמת.. שמנים מודרים מארץ הPC בצו המלך רק כי בא לך להכניס למרזל/בן גביר?
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה "צבוע" בזה?"

ידוע לך הרי היטב שהשמנה ונטיה לאכילת יתר קשורות במערך מסרים מורכב, באיחור בהעברת מסרי שובע וכו'. סביר שאין באמתחתך מאמר כלשהו אודות קשר בין רמות לפטין, GLP וכן הלאה לבין אימפולסיביות או אלימות.

סביר גם שאם מישהו היה מכנה איזה ח"כ ערבי אלים כשמן ומכוער היית שולף את החרב הקדושה של הPC ויוצא להלחם בו.

סביר שאילו היית מפרסם פוסטר במקום משכנך הנוכחי אודות 'השמנה בחברה האפרו-אמריקאית כבטוי לאימפולסיביות המקדימה אלימות' ומראה פוסטר יפה כזה עם יחס שמנים בקבוצה ליחס עבריינים בקבוצה [ואולי גם מצרף תמיכה מנתוניך על ערביי ישראל] - היית יוצא לריצת חייך כשהמון זועם בעקבותיך ומשלב אותה בשחיית אוקינוסים שהייתה מסתיימת רק בהגיעך למקלט שבארץ הקודש.

ההשמנה היא אולי בטוי לחוסר שליטה או חוסר ויסות בתחום מאוד מסויים מול גרוי מאוד מסויים. אינך יכול להקיש ממנה על התנהגות אדם בתחומים אחרים. מילא צ'רצ'יל המוזנח ומלחמתו האימפולסיבית והמיותרת בחטובים המאופקים אבל מה תאמר בקמפוס על יונג בזקנתו?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.tivei.co.il/data/Articles/Images/Yong.jpg]

שנוציא אותו מהסילבוס?

האם אינך מסוגל להעליב את מרזל=בן גביר מבלי להשתלח ב25% מהאוכלוסיה במערב?
יותר מזה - האם אינך מסוגל להתמודד עם ארועי המפגש הטעון מבלי להעזר בסממנים חיצוניים?

לא ראיתי את הסרטון. שתי הדמויות המופיעות בו מהוות בעיני משהו שמוטב להתרחק ממנו ושאינן שייכות לעולמי. נכון, מרזל יותר. מה היה שם? היה שם ארוע פוליטי ציני. ממשלה בדימוס שהביא את ישראל לפי אסון בהסכם מופקר בטחונית התכנסה לה במוסד מוזיאוני שהמדינה כמדומני מממנת כי הרי 'המדינה זה אנחנו'. השד יודע על מה הם התכנסו להתרפק שם כי את המעשה העיקרי של הממשלה הזאת אנו מדממים עד עצם היום הזה.

הגברת הצעירה בחרה להיות בארוע פוליטי למרות שלא הייתה חלק מהגוורדיה הפוליטית האמורה. מדוע? כי סביב אותה ממשלה-משפחת מלוכה נפרשה רשת מגן המוציאה אותה מחוץ לשיח ולבקורת. רשת מגן שנועדה למעשה להרחיק מהלב והמוח את התוצאה האיומה של אותה הפקורת בטחונית לכלל הציבור ואת התוצאה הפיננסית המלבבת לרבים מ'נערי השלום' רוקמי אותה 'חוכמה גדולה'.

המפגש לא הוצג בעתונות כמפגש לזכר רבין. היה זה ארוע לציון כינון ממשלתו ע"י אנשים שרובם עדיין פעילים בפוליטיקה ובעסקים ועשו ברובם חייל לביתם בעוד שמעשיהם המדיני הרס הרבה בתים אחרים. אותה נועה בחרה להיות באותו ארוע פוליטי ולכן היא בחרה להיות חשופה לבקורת לפרובוקציות הפוליטיות של מרזל/בן גביר/בן ארי שעם כל משמניו וכיעורו הציבורי עדיין אינו מגיע לקרסולי הפרובוקציות של רבין בהתבטאויותיו מחרחרות המדון אודות הפרופלורים ו'בכייני השלום' כשהוא מתייחס לקורבנות הפיזיים העתידיים של הפניית העורף שלו למצע הבחירות או לעלילת חלחול בה הואשמו בפומבי 'המתנחלים' ברצח פלילי ערבי על סמך נטילת אחריות של סוכן פרובוקטור מוכר לשב"כ .

מרזל עם כל רצונו הרע לא מתקרב לחיפוש מלחמת אחים ולביטולו של הצד שמנגד כמו סבה של הגברת שברצונו ליצור לגיטימיות לארגון הטרור המתועב והמוקצה שהכשיר השווה את האופוזיציה הלגיטימית שלו ל'אויבי השלום' יחד עם החמאס והותיר את הדיון לשוליים עם או בלי סיוע פרובוקטורים של השב"כ. בן ארי אינו שונה מביילין ומרזל אינו שונה מאופנהיימר גם אם שלושת האחוזים המופלאים בטוחים שבינה מוסר ואהבת שלום ניתנו רק להם בעולם.

הגברת הצעירה בחרה להיות שם ואולי גם בחרה להקדים ולפנות לאותו בן גביר כשם שבחרה לכתוב ספר בזמן שרותה הצבאי [סופרת מוכשרת אני מניח לפי העדות שהבאת, תמהתני איזה ספרים נוספים היא כתבה מאז ובכמה מכרה אותם?] או כפי שבחרה לנהל על סמך כישוריה המוכחים כעלמה צעירה את יחסי הצבור של פרוייקט תיירות 2000 . בן גביר ומרזל לא רצחו את סבא שלה במילותיהם יותר מכפי שיכול מרזל לומר שמילות ומעשי המחנה של סבא שלה הביאו לרצח מאן דהו ע"י החמאס והפתח. אם בחרה היא לפנות אליו - בחרה היא גם לשמוע את תשובותיו.

נ.ב

בטרם תשיב לי - הגלוי הנאות מחייב אותי לומר שהBMI שלי רחוק מלהיות משביע רצון כך שיתכן שמענה שלך אלי עלול להחשב כעבירה אתית וכמגע עם סוכן זר של הLDL. פשוט לא רציתי להחטיא אותך ברבים

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 16-08-2012 בשעה 09:51.
ישן 16-08-2012, 10:06
מנהל

החלטת להעלב בשם השמנים?
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "נו באמת.. שמנים מודרים מארץ הPC בצו המלך רק כי בא לך להכניס למרזל/בן גביר?"

לגבי מרבית בני האדם, יש קשר ישיר בין רמת האכילה (כמות וסוג) ובין משקל הגוף. מי שלא מסוגל לשלוט בעצמו ומגיע למשקל עודף עצום (כמו בן גביר), ובנוסף גם לא מסוגל לשלוט בהתנהגותו ומתנהל כבהמה, ראוי אצלי לתואר "חזיר שמן".
שמע, אני כותב שורות אלו מאוחר בלילה,בהפסקה מכתיבה מקצועית ותוך פזילה מתמדת לפריזר. אני מת על גלידה וזו יושבת וקוראת לי משם "תעזוב את ישראלה וקח אותי!". אבל, אני יודע שקצת הזנחתי עצמי לאחרונה (יחסית) והעלתי 2-3 קילוגרמים שלא צריכים להישאר. אז אני אתאפק. ואני ארוץ מחר מוקדם בבוקר אפילו שכל הזין בלקום בחמש וחצי בשביל זה. ואני לא אוכל בוטנים עד להודעה החדשה אפילו שזה בגדר כמעט תחביב. וכו' וכו'. חשוב לי בשבילי ובשביל הבנות שלי שאשאר בריא ובתיפקוד אופטימלי. ככה שאני יודע על מה אני מדבר. אם הייתי טוחן גלידות בלי הכרה כמו שאני אוהב הייתי עולה בקלות 10 קילו בתור התחלה, ואזי הייתי בז לעצמי ובצדק.
לא ברור לי מה הכנסת לכאן PC, שחורים ושאר ירקות. השמנה ומשמעת עצמית, כמו כל דבר אחר, זה משהו שאני בוחן לגופו לגבי כל אדם בלי הבדל דת,גזע או מה שמונח על קודקודו.
ולגבי יונג-אתה מתפרץ לדלת פתוחה. אני מתעב אותו בכל ליבי.
ולצ'רצ'יל הייתה בעייה כללית של חוסר שליטה עצמית-הוא היה גם שתיין. יש שמשקשרים את חוסר השליטה העצמית שלו לכמה וכמה כישלונות חמורים שהיו לו.במיקרה שלו-הוא חיפה על זה בדרכים אחרות.אבל עזוב את הרשימה. זה שהיו אנשים גדולים שהיו גם "גדולים" לא אומר דבר-
-ראשית, משום שאף אחד לא מושלם וגם לאנשים גדולים ייתכנו חסרונות.
-שנית, משום שאני חושב שדי הבהרתי שההשמנה של בן-גביר וההופעה הכללית שלו מתקשרות אצלי להתנהגותו הבהמית באופן כללי. ואני חושב דברים די דומים על "טומי" לפיד המנוח, אם זה מנחם אותך.
וכל הקישקוש (תסלח לי, כן?) כל נועה רוטמן איננו רלוונטי. אין שום סיבה לתקוף אותה אישית כי היא לא הייתה קשורה בשום צורה להסכם אוסלו. כן, סבא שלי חתם על ההסכם כשהיא הייתה בתיכון. כן, היא בכתה בהלוויה שלו. כן, היא כתבה ספר על החוויות שלה איתו. והספר אפילו הכניס כסף. וכן, אני מניח שקשריה סייעו לה לקבל עבודה טובה (ובכך היא יחידה ומיוחדת). שום דבר מזה לא הופך אותה למטרה לגיטימית עבור הבן גבירים.
ועשה לי טובה ואל תציע תסריטים על מה התרחש שם ("אולי היא פנתה קודם") מבלי שלפחות ראית את הסירטון.
ישן 16-08-2012, 10:25
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "החלטת להעלב בשם השמנים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בדיוני
לגבי מרבית בני האדם, יש קשר ישיר בין רמת האכילה (כמות וסוג) ובין משקל הגוף. מי שלא מסוגל לשלוט בעצמו ומגיע למשקל עודף עצום (כמו אריאל שרון), ובנוסף גם לא מסוגל לשלוט בהתנהגותו ומתנהל כבהמה, ראוי אצלי לתואר "חזיר שמן".
שמע, אני כותב שורות אלו מאוחר בלילה,בהפסקה מכתיבה מקצועית ותוך פזילה מתמדת לפריזר. אני מת על גלידה וזו יושבת וקוראת לי משם "תעזוב את קגנס וקח אותי!". אבל, אני יודע שקצת הזנחתי עצמי לאחרונה (יחסית) והעלתי 2-3 קילוגרמים שלא צריכים להישאר. אז אני אתאפק. ואני ארוץ מחר מוקדם בבוקר אפילו שכל ה*** בלקום בחמש וחצי בשביל זה. ואני לא אוכל בוטנים עד להודעה החדשה אפילו שזה בגדר כמעט תחביב. וכו' וכו'. חשוב לי בשבילי ובשביל הבנות שלי שאשאר בריא ובתיפקוד אופטימלי. ככה שאני יודע על מה אני מדבר. אם הייתי טוחן גלידות בלי הכרה כמו שאני אוהב הייתי עולה בקלות 10 קילו בתור התחלה, ואזי הייתי בז לעצמי ובצדק.
לא ברור לי מה הכנסת לכאן PC, שחורים ושאר ירקות. השמנה ומשמעת עצמית, כמו כל דבר אחר, זה משהו שאני בוחן לגופו לגבי כל אדם בלי הבדל דת,גזע או מה שמונח על קודקודו.
ולגבי יונג-אתה מתפרץ לדלת פתוחה. אני מתעב אותו בכל ליבי.
ולרבין הייתה בעייה כללית של חוסר שליטה עצמית-הוא היה גם שתיין. יש שמשקשרים את חוסר השליטה העצמית שלו לכמה וכמה כישלונות חמורים שהיו לו.במיקרה שלו-הוא חיפה על זה בדרכים אחרות.אבל עזוב את הרשימה. זה שהיו אנשים גדולים שהיו גם "גדולים" לא אומר דבר-
-ראשית, משום שאף אחד לא מושלם וגם לאנשים גדולים ייתכנו חסרונות.
-שנית, משום שאני חושב שדי הבהרתי שההשמנה של בן-גביר וההופעה הכללית שלו מתקשרות אצלי להתנהגותו הבהמית באופן כללי. ואני חושב דברים די דומים על "טומי" לפיד המנוח, אם זה מנחם אותך.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 16-08-2012, 11:12

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "החלטת להעלב בשם השמנים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
החלטת להעלב בשם השמנים. .
לא. החלטתי להעלב בשם עצמי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
לגבי מרבית בני האדם, יש קשר ישיר בין רמת האכילה (כמות וסוג) ובין משקל הגוף. מי שלא מסוגל לשלוט בעצמו ומגיע למשקל עודף עצום (כמו בן גביר), ובנוסף גם לא מסוגל לשלוט בהתנהגותו ומתנהל כבהמה, ראוי אצלי לתואר "חזיר שמן"..
ומי ששולט היטב ברמת האכילה שלו ומתנהל כבהמה, איך תקרא לו?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס

שמע, אני כותב שורות אלו מאוחר בלילה,בהפסקה מכתיבה מקצועית ותוך פזילה מתמדת לפריזר. אני מת על גלידה וזו יושבת וקוראת לי משם "תעזוב את ישראלה וקח אותי!". אבל, אני יודע שקצת הזנחתי עצמי לאחרונה (יחסית) והעלתי 2-3 קילוגרמים שלא צריכים להישאר. אז אני אתאפק. ואני ארוץ מחר מוקדם בבוקר אפילו שכל הזין בלקום בחמש וחצי בשביל זה. ואני לא אוכל בוטנים עד להודעה החדשה אפילו שזה בגדר כמעט תחביב. וכו' וכו'. חשוב לי בשבילי ובשביל הבנות שלי שאשאר בריא ובתיפקוד אופטימלי. ככה שאני יודע על מה אני מדבר. אם הייתי טוחן גלידות בלי הכרה כמו שאני אוהב הייתי עולה בקלות 10 קילו בתור התחלה, ואזי הייתי בז לעצמי ובצדק.
.

והאם זה עושה אותך לבן אדם טוב יותר? נימוסי יותר? חכם יותר? צודק יותר? אימפולסיבי פחות? ממש ממש לא. אולידברים אחרים עושים אותך לכזה ולא יכולות האיפוק שלך מול מזון?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס

לא ברור לי מה הכנסת לכאן PC, שחורים ושאר ירקות. . .
לא ברור? לי ברור מאוד. בד"כ אתה מתייצב לצד הPC, נרתע מהכללות וכן הלאה ולפתע פתאום זעף ועלבונות בליל קיץ על מי שלא ניחנו ביכולות השליטה באכילה ומשמעת הספורט שלך? ירקות אתה הכנסת. יש בזה סיבים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס

ולצ'רצ'יל הייתה בעייה כללית של חוסר שליטה עצמית-הוא היה גם שתיין. יש שמשקשרים את חוסר השליטה העצמית שלו לכמה וכמה כישלונות חמורים שהיו לו.במיקרה שלו-הוא .

הזהר מיצירת זיקה בין שתיינות ואימפולסיביות לבין כשלונות פוליטיים / מדיניים /בטחוניי. אתה אמור לשחק בכלים שלך, לא של הצד שמנגד.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
. זה שהיו אנשים גדולים שהיו גם "גדולים" לא אומר דבר-
-ראשית, משום שאף אחד לא מושלם וגם לאנשים גדולים ייתכנו חסרונות. .
אבל זה שאתה מקשר בין כשלונות של אנשים שמנים לבין משמניהם וטוען שזה שהיו 'גדולים שמנים זה לא אומר דבר' - זו בהחלט סתירה וסימון עיגול מסביב למטרה. יותר פשוט ונכון לומר [1] 'בן גביר מגעיל אותי' [2] טעיתי בהכללה המכוערת שלי ובקשירת תכונות אופי שליליות למשקלו של אדם ואני מתנצל על כך. על החתום ק.ג. נס.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס

-שנית, משום שאני חושב שדי הבהרתי שההשמנה של בן-גביר וההופעה הכללית שלו מתקשרות אצלי להתנהגותו הבהמית באופן כללי. .
אז דבר על התנהגותו הבהמית באופן כללי. יש מספיק מזה בשביל למלא הודעה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ואני חושב דברים די דומים על "טומי" לפיד המנוח, אם זה מנחם אותך. .

ממש מנחם אותי. קודם משווים אותי לבן גביר רק כי הBMI שלי גבוה וכדי לנחם אותי מביאים תמונה של טומי לפיד ושואלים אם אנחנו מאותה עיר במקור. מה השלב הבא בבעולם הנימוס האמריקאי- לומר שמאוד אהבת את ספורי אורסון וולס ולציין שחוש ההומור שליי מזכיר לך את של היצ'קוק?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס

וכל הקישקוש (תסלח לי, כן?).

נו, בטח שאני סולח. כולה הרי ויכוח אינטרנטי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס

כל נועה רוטמן איננו רלוונטי. אין שום סיבה לתקוף אותה אישית כי היא לא הייתה קשורה בשום צורה להסכם אוסלו. כן, סבא שלי חתם על ההסכם כשהיא הייתה בתיכון. כן, היא בכתה בהלוויה שלו. כן, היא כתבה ספר על החוויות שלה איתו. והספר אפילו הכניס כסף. וכן, אני מניח שקשריה סייעו לה לקבל עבודה טובה (ובכך היא יחידה ומיוחדת). שום דבר מזה לא הופך אותה למטרה לגיטימית עבור הבן גבירים.

נוכחותה בארוע פוליטי כדמות שקשריה עם אותו עולם פוליטי לא הזיקו לה בחייה - הופכים אותה בהחלט לראויה לבקורת לגיטימית. אמירות מכלילות שלה המאשימות אחרים ברצח סבה - הופכות אותה לראויה לבקורת לגיטימית נוקבת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס

ועשה לי טובה ואל תציע תסריטים על מה התרחש שם ("אולי היא פנתה קודם") מבלי שלפחות ראית את הסירטון.

מצטער. אין לי כל כוונה לצפות בסרטי סנאפ של בן גביר או של אנרכיסטים נגד גדר או של מפונקים עשירים נגד עמם ולהוסיף להם כניסות. הוא רחוק מלהיות מוערך על ידי גם מבלי שאני נדרש למידות חליפתו. אסתפק בדיווחים הכתובים המופיעים באשכול הזה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 16-08-2012 בשעה 11:23.
ישן 16-08-2012, 11:41
מנהל

חבל
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס] החלטת להעלב בשם..."

מי שמתנהג כבהמה הוא בהמה. אם הוא בנוסף גם שמן אז הוא חזיר שמן, שזה סוג מסוים של בהמה.
יכולת האיפוק מול מזון היא אלף בית של שליטה עצמית וריסון. יש מי שיש לו בעיית שליטה עצמית כללית שהאכילה היא רק חלק מימנה, והתנהגות בהמית היא חלק אחר שלה. על הטיפוס הזה אני מדבר.
זה שאתה מייחס לי PC זאת באמת לא בעיה שלי. אני אכן מתנגד נמרצות להכללה לגבי אנשים על בסיס תכונות שאין להם שליטה בכלל או בפועל כמו צבע עור או דת. אני יודע שזה הופך אותי לPC וזבל של בנאדם בעיני כמה אנשים פה, אבל אני אחיה עם זה. מצד שני, אין לי שום בעיה להכליל לגבי תכונת אישיות. ונידמה לי שכבר הבהרתי כמה פעמים שאני מדבר על סוג מסוים של שמנים (להלן ארכיטיפוס בהמיתוס גבירתוס).
אם אתה רוצה להשוות בין צ'רצ'יל לרבין-בבקשה. אני לא הבאתי אותו כדוגמא ובפעם האחרונה שהזכרתי אותו בפרש זה היה במסגרת בדיחה שסבבה את יחסו לאישה מסוימת כשהיה שיכור.
איפה הסתירה? יכול אדם להיות איש גדול בהרבה מובנים וגם חזיר שמן. בן גביר הוא דוגמא לאחד שהוא גם אפס וגם חזיר שמן. לכן קראתי לו במקור, כך נידמה לי, "אפס שמן". וזה בדיוק מה שהוא. כבר הסברתי אלף פעם מדוע.
כ"שמאלני" אני אמור להעריץ את טומי לפיד (כך לפחות הסבירו לי פה). אפילו שזה לא נכון, אתה היית אמור להתרשם מכך שאני מוצא חזירים שמנים גם במחנה הפוליטי "שלי".
לגבי נועה רוטמן-אין שום קשר בינה ובין הנושא שהמפגינים באו לבקר. כל ההתקפה שלהם היא פרובוקציה נטו, ואולי היית מסכים איתי על זה אם היית צופה בסירטון-שהוא לא יותר סנפ מכתבת חדשות ישראלית ממוצעת או אפילו מסתם מונולוג של אמנון אברמוביץ.
ישן 16-08-2012, 11:50

אפילו לעצמך אתה מדבר לא יפה באשכול הזה - אז אני אגן עליך. קגנס הוא לא 'זבל'.
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חבל"

קגנס בחור טוב. שמאלני אומנם אבל זה לא באשמתו.

רק צעד קטן וסמנטיקה מפרידים בין לקרוא למרזל 'חזיר שמן' ובין לקרוא לאובאמה 'כושון מסריח' ונשגב מבינתי איך אינך מבין זאת. אפשר פשוט לומר: מרזל איש מגעיל עם דעות דוחות ומסוכנות / אובאמה מנהל מדיניות המסוכנת למדינת ישראל. זה יותר עניני ומאפשר למקד את האמוציות בויכוח עצמו ולא בשוליו.

עברה במחשבתך המקצועית העובדה כי אנשים שמנים המתקשים לשמור על משמעת מול אוכל עושים זאת היטב בתחומים רבים אחרים באותה יעילות/אי יעילות שנעשית בקבוצות אוכלוסיה אחרות?

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 16-08-2012 בשעה 11:53.
ישן 16-08-2012, 12:06
מנהל

למה אתה מגן על הסמולני המסריח? תינוק שנישבה עשית ממנו
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אפילו לעצמך אתה מדבר לא יפה באשכול הזה - אז אני אגן עליך. קגנס הוא לא 'זבל'."

דווקא יש לו אימא ימנית ואחות שהיא קצת יותר ימנית מגאולה כהן. אין לו תירוצים (גם האבא שמאלני רק בכאילו).
אובאמה לא יכול לשלוט בצבע עורו, ושום דבר שקשור בצבע עורו לא קשור לאישיותו או אופיו. מצד שני, בן גביר בהחלט יכול לשלוט במה שהוא מכניס לפה, וחוסר היכולת שלו לעשות זאת קשורה במקרה שלו (כך ניראה לי) גם לחוסר יכולתו לשלוט במה שהוא מוציא מפיו או מה שהוא עושה עם ידיו.
קושי בשליטה על אכילה פעמים רבות מתקשר לבעיות ויסות באופן כללי. אני לא מדבר על כולם כמובן ולא על כל אחד עם קצת משקל עודף. אני מדבר על טיפוס מסוג מסוים. ואגב, מחקרים בבעלי חיים מדגימים שחוסר יכולת השליטה על אכילה (קומפולסיביות) קשורה לאותם מנגנונים שמתווכים גם התמכרות לסמים. כמו במקרה של התמכרות לסמים, יש מן הסתם טיפוסים פגיעים יותר שיכולת הריסון העצמית שלהם נמוכה יותר.
אבל האמת היא פשוטה להפליא-כשאני רואה את בן גביר מתלהם אני ממש יכול לדמיין את אחד מככב בהפקה של "חוות החיות" כאחד הצעקנים והתוקפנים שבין החזירים. לא הייתי חושב את זה על רוב כבדי המשקל.
ישן 16-08-2012, 12:46

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "למה אתה מגן על הסמולני המסריח? תינוק שנישבה עשית ממנו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס

למה אתה מגן על הסמולני המסריח? תינוק שנישבה עשית ממנו

דווקא יש לו אימא ימנית ואחות שהיא קצת יותר ימנית מגאולה כהן. אין לו תירוצים (גם האבא שמאלני רק בכאילו).
.

[1] אסור לכתוב סמולני. נחסמים על זה [2] יש לי סימפטיה אליו [3] בזכות האמא הימנית כמובן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס

אובאמה לא יכול לשלוט בצבע עורו, ושום דבר שקשור בצבע עורו לא קשור לאישיותו או אופיו.

.

אהה. הגענו לשורש הדיון - "האם השמנה תלויה בכח הרצון של האדם". השמנה קגנס היא בעלת מאפיינים של מחלה. תשווה זאת לסוגים מסויימים של התמכרות אבל את התנהלות הרצפטורים המעורבים שאתה מכיר טוב ממני לא תוכל להשוות לאלה המעורבים בהתמכרויות מוכרות. אכילת יתר נראית יותר כמנגנון בעל יתרון אבולוציוני אי שם לפני שלושת אלפים שנות עם חסרונות עצומים בתקופת הזמינות הבלתי נסבלת של האוכל.

שמנים רבים נאבקים הרבה יותר ממך ומגייסים כח רצון הרבה יותר ממך ולא רק בהבטי אכילה. זה לא עוזר להם. התערבות תרופתית לפעמים מסייעת [קצת] התערבות ניתוחית לפעמים מסייעת אבל הדחף המסויים הזה אינו ניתן לשליטה יותר משיש לאובאמה שליטה על צבע עורו.

שום דבר שקשור בצבע עורו של אובאמה לא משליך על אופיו? לא נרדפות והמצאות במיעוט בגיל צעיר? לא אפליה מתקנת? לא הזדהות עם אוכלוסיות לא לבנות?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס

קושי בשליטה על אכילה פעמים רבות מתקשר לבעיות ויסות באופן כללי.

אני מדבר על טיפוס מסוג מסוים.
.

אפילו תאוריות טייפ A טייפ B קרסו זה מכבר בעולם מחלות הלב ולאסמטים כבר מזמן לא מייחסים מעורבות רגשית בכיווץ הסימפונות. אופיו של האדם מורכב מכדי שניתן יהיה להקיש ממחקרים ומשאלונים בצורה מהימנה על קשר בין סוגי אופי לסוגי מחלות. אני בכל אופן לא מכיר חלוקה מקצועית המסווגת תת סוג של 'שמנים מגעילים' ואם יש כזו אז השאלה היא האם יש בצידה גם תת קבוצה של 'שמנים חביבים' או 'רזים מגעילים'ומדוע לא ציינת גם אותה מבחינה מקצועית

נ.ב

כזכור לך - החזירים בחוות החיות היו שייכים למחנה הפוליטי 'הנכון'. אילו היו הם עימנו סביר להניח שהיו תומכים בהסכם להכנסת ציידים וסחורי בשר לשטח החווה וסוגרים בחלקם מהצד איזה דיל לזכיון למכירת אספקה לאותם ציידים. טוב שהם לא עימנו.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 16-08-2012 בשעה 12:49.
ישן 16-08-2012, 13:03
מנהל

אנחנו מוצאים יותר ויותר דמיון בין דפוסי אכילה מופרזת ובין התמכרות
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]..."

ותיראה,אין לי כעת אנרגיה לויכוח בנושא התמכרויות. בגדול אני ממשיל את זה לתשובה לשאלה "כמה אתה מרוויח?". התשובה הישראלית היא כמובן-"חצי ממה שאני מספר לחבר'ה ופי שניים ממה שאני מספר למס הכנסה". בנסיבות מסוימות המכור יעצים את הקושי שיש לו בשליטה העצמית על אכילה ובנסיבות אחרות ייטען שאין לו קושי כזה. על כל פנים, לאכלן הכפייתי עשויה להיות תקנה. לאובאמה לא (מבחינת צבע העור לפחות, אבל כניראה גם מכל בחינה אחרת).
מה שחשוב מבחינתי הוא שיש דפוס אישיות מסוים שניראה לי (ופה אני בפירוש חורג מתחום המדע לתחום הפרשנות האישית) כמגלם העדר ריסון והעדר שליטה בתחומים שונים שהאכילה היא רק אחד מהם. סוג מסוים של בהמות שיצא לי להתקל בהם בחיים.
ואתה טועה. החזירים היו המחנה הפוליטי היחיד...מהם באה גם הקואלציה וגם האופוזיציה (נפוליאון ושאר החברים). בשום שלב שאר החיות לא מתקוממות נגדם.
ישן 16-08-2012, 13:26

[1] דמיון ברמת התנהלות של רצפטורים הדורשים גריה חוזרת?
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אנחנו מוצאים יותר ויותר דמיון בין דפוסי אכילה מופרזת ובין התמכרות"

אני אומנם לא קשור לתחום אבל דפוס דומה להתכרות לאופאטים לא מוכר לי מעולם ההשמנה. שם זה נראה יותר כשיבוש תחושות שובע ורעב עקב פעילות שונה של מנגנונים 'תקינים' בבני אדם שונים. מובן שמרגע שגוף הינו גדול יותר 'ידרוש' יותר מזון כדי לקיים עצמו אבל מכאן ועד להשוואה בין צריכת חומר חיצוני לצורך גריית חיישנים גוברת עוד ארוכה הדרך.

ביטיס? טלי?

[2] אי אפשר לבסס הערכה שכזו על סמך תצפיותיך הסוביקטיביות. אולי אתה הוא זה שרתיעתו ותגובותיו מוליכות להתנהגות הצד שמנגד? אולי פרשנותך להתנהלות הצד שמנגד משנה בשל הטיית בסיס שלך?

[3] החזירים היו המחנה הפוליטי 'החוקי' היחיד. היו שחשבו אחרת. שלגי [בן דמותו של טרוצקי ?] יצר אופוזציה פנימית קצרת מועד אבל תחושות שליליות והתלחשויות היו גם היו בקרב החיות. לא סתם שונה התקנון ל'לא ישן בע"ח במיטה עם סדינים'. הטלת אימה היא הדרך בה מנעו החזירים שיח אחרי מכירת הסוסה לבית החרושת לדבק.
ישן 16-08-2012, 22:17
מנהל

ברמת החיזוק והקומפלסיביות
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[1] דמיון ברמת התנהלות של רצפטורים הדורשים גריה חוזרת?"

השילוב של המערכת המזולימבית, של הפרהפרונטל קורטקס,של הסטריאטום וכו'. במקביל, יש כמובן בלאנס מסוים בין הורמונים (כגון לפטין, אינסולין ועוד) ששולט בתחושות רעב ושובע. אבל אנחנו מדברים על רמות שונות של שליטה בהתנהגות אכילה. אחרי הכל, אנחנו לא אוכלים רק כשאנחנו רעבים. ותמיד נחמד להשוות עכבר נורמאלי לעכבר עם רספטורים לא תקינים ללפטין.
2. התרשמות סובייקטיבית שלי היא התרשמות סובייקטיבית שלי. לא מחקר מדעי. וכמו שאתה מכיר אותי, אני מודע להבדל ומטריד לא מעט בגינו...
3. בחוות החיות אין מחנות פוליטיים של ממש מחוץ לחזירים. המעטים שמסוגלים להנהגה (כמו סוס העבודה או החמור) הינם אדישים מדי או תומכים נלהבים מדי של השילטון. ברור שגם לא יתכנו מחנות פוליטיים כאשר הכלבים מטילים אימה. למעשה, הלא-חזירים בחוות החיות מקבילים ל"פרולים", ההמונים בספר 1948 שאורוול (דרך דבריו של החוקר אובריאן) מטיל ספק רב ביכולתם להתאגד ולצאת נגד האליטה השלטת.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 16-08-2012, 03:24
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "עכשיו הלכת רחוק מדי. גברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
עכשיו הלכת רחוק מדי. גברים בדרך כלל יזרקו על עצמם משהו ויצאו החוצה וזה לא משנה מה הצורה שלהם רזים או שמנים.

אתה מכליל מעצמך על "גברים" וזו טעות אומללה.

ציטוט:
לא כולם יודעים להתלבש אדון רוג ויש כאלה שזה גם לא מזיז להם שאתה חושב שהם מתלבשים באופן מרושל.

אם אתה לא יודע להתלבש, אתה יכול ללמוד. אם לא מזיז לך, הרי שאתה בבעיה כי לחברה שאתה חי בה כן מזיז וזה בכלל לא משנה שזה שטחי, רדוד ומטומטם. כמעט כל דבר שבני אדם עושים כחברה הוא שטחי, רדוד ומטומטם. אתה עדיין דפוק חברתית.

ציטוט:
יש גם אנשים שמנים שפשוט נשארו במשקל שלהם ולא עלו במשקל שנים ואתה סתם מכליל אותם שאין להם שליטה כיום על מה שהם מכניסים לפה וזה ממש לא יפה.

לא הכללתי. להיפך, סייגתי, לא פעם אחת אלא פעמיים שיש ויש.... אתה היחידי שמכליל פה

ישן 16-08-2012, 16:30
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot]עכשיו הלכת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אדם עם בעיית משקל הוא אדם עם בעיית שליטה עצמית (ואכילת היתר היא סימפטום של זה). אדם הלבוש בצורה מרושלת, אדם שהוא מרופט, מלוכלך או סתם לא מטופח מעיד על עצמו... אין מה לעשות

אלה היו הדברים שלך רוג ואל תנסה לסובב את זה אליי!!! ומה שאני רשמתי זה בתרגום פשוט שלא משנה לאותם גברים שהם לא לבושים באופנה האחרונה וכל עוד זה בגד שמור (יכול להיות גם בגד בן 10 שנים!!!) ונראה נורמלי אין בזה דבר פסול.
אישית לא מעניין אותי מה באופנה ואני אומר למוכרת ולמשהי שמגיעה איתי לחנות מה אני רוצה,והן עוזרות לי למצוא את הבגדים שאני רוצה,ולא מעניין אותי איזה בד זה,כמה הוא עולה ואיזה מעצב אופנה חשב על זה!
אתה שופט אנשים בצורה לא נכונה רוג.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 16-08-2012, 16:54
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue][b][i][u]אדם..."

וואו, לינוקס כמה שאתה שקרן... אתה הבאת ציטוט שלחלוטין, אבל לחלוטין לא מראה את כל הכתוב כדי שלא לצאת טועה, אז אתה גם טועה וגם שקרן במקום. אז זהו, כדי לסיים את ההשפלה המלאה שאתה הבאת על עצמך, הנה כל הציטוט, כולל החלק שאותו בכוונה ניסית שלא יראו כדי שלא תצא שוטה.

אחרי ההתנהגות הזו, אתה מוזמן להצטרף אל מדינאי והטרולים של הפורום ברשימת ההתעלמות שלי

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
מדוע? מראהו החיצוני של אדם הוא ברוב המקרים עדות לאופיו... בחלק לא קטן מן המקרים, אדם עם בעיית משקל הוא אדם עם בעיית שליטה עצמית (ואכילת היתר היא סימפטום של זה). אדם הלבוש בצורה מרושלת, אדם שהוא מרופט, מלוכלך או סתם לא מטופח מעיד על עצמו... אין מה לעשות

ישן 16-08-2012, 07:51
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מדוע? מראהו החיצוני של אדם..."

זה לא נכון.

קודם כל זה משלב בתוכו הרבה גורמים סביבתיים. קיבוצניקים לרוב יהיו מרושלים יותר מעירניקים- אז זה אומר שהם פחותים מהם?

מעבר לכך, רק אתמול אירחנו בביתנו בנאדם שאם היית רואה אותו ברחוב אולי היית חושב שהוא סוגשל קבצן משתקם, בפועל לא רק שהוא אחד האנשים היותר חכמים שיצא לי לפגוש במציאות, הוא גם ממובילי פיתוח תרופה לסרטן מסוים.

השמנה יכולה להעיד על חוסר שליטה עצמית. באותה מידה היא יכולה להעיד על מחלה, בעיה בבלוטות, חילוף חומרים נמוך או סתם חולשה ספציפית לאוכל. אגב- לא מזמן עשו סקר שחשף כי אזרחים בוטחים יותר במנהיגים שמנים מאשר במנהיגים רזים.

שניכם מטפסים פה על עץ. הופעה חיצונית יכולה להעיד משהו על אדם, אבל היא לא מעידה בהכרח, גם לא לרוב. אדם שגוזר את דעתו על אדם אחר בהסתמך על הופעתו החיצונית בלבד הוא אדם קטן וחלש.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-08-2012, 08:42
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "קודם "צבוע", עכשיו "חלש"...מה הקשר?"

לא אני הייתי האיש עם הצבוע, מעבר לכך כל מה שאמרת לא היה רלוונטי במאום למה שאני אמרתי.

אבל נרצה אותך, בן גביר לא תמיד היה שמן? אדרבא ואדרבא מראה שהבעיה היא כנראה לא שליטה עצמית, שכן אם היה לוקה בה הוא היה שמן רוב ימי חייו.

מעבר לכך, אני ממליץ לסקור את מרבית האוכלוסיה המבוגרת בישראל ובעולם כולו, מרביתה שמנה, זאת אע"פ שבגיל צעיר יותר כנראה היו רזים יותר. אתה בטח מכיר את תופעת ההתכרסות של איזור ה30-40, זה תוקף גם כאלו שהיו טייסים בשייטת מטכ"ל. כנראה שאין קשר למציאות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 16-08-2012 בשעה 08:45.
ישן 16-08-2012, 09:45

בודאי שלא. שום אדם בעל קשרים שזכה לתפקידי מפתח בגיל צעיר - לא זקוק להגנה
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה הקשר? אני צריך להגן פה על נועה רוטמן? היא בכלל צריכה הגנה כלשהי?"

אם הוא מהמחנה הנכון.

ואם הוא יהיה זקוק להגנה הן יעמדו לרשותו ערוצי רדיו וטלויזיה ועיתונים לרוב ואולי גם 'שלטון החוק' [הסלקטיבי לעיתים] ואפילו כותבים נכבדים בפרש יהיו עימו

יכול להיות מאוד שנועה היא אחלה בן אדם. יכול להיות שכמו כולנו כשההצעה לכתוב ספר עם תמלוגים או כשההצעה לתפקיד במנהלת תיירות 2000 נחתו עליה - היא לא אמרה 'לא' ולא חשבה על 'איך זה נראה'. זה לא אומר שאי אפשר לבקר זאת. [וזה עוד טרם התחלנו לשאול, ללא קשר אליה, האם אין ריחות הנ"ל מאנ"ש ופוליטיקה עולים ממרכז שאמור להות מוזיאוני ממלכתי]

בכל אופן מרזל/בן גביר לא הגיעו לבית שלה סתם כך לבצוע פרובוקציה. אם היו עושים זאת היא הייתה כמו כל אזרח ראויה להגנת משטרת ישראל מפאת הטרדה. היא הגיעה לארוע פוליטי והוא הגיע לארוע פוליטי במקום ציבורי. רצו קרבות בוץ - קיבלו קרבות בוץ. הילכו שניים יחדיו בלתי אם נועדו?

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 16-08-2012 בשעה 09:48.
ישן 16-08-2012, 10:15
מנהל

חשבתי שהבעיה של הבן גבירים היא עם הסכם אוסלו
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בודאי שלא. שום אדם בעל קשרים שזכה לתפקידי מפתח בגיל צעיר - לא זקוק להגנה"

הרי זה מה שהם חזרו וחזרו עליו בסירטון שלא צפית בו. ומה לעשות, נועה רוטמן לא אחראית בשום צורה שהיא להסכם אוסלו. ההתקפה עליה שם הייתה סתם מפגן בהמתיות, שינאה ויצירת כותרות (מוצלחת). היא עצמה רחוקה להיות כתובת להתקפה ולדרוש מימנה "חשבון נפש" ביחס לאוסלו כאשר היא עצמה לא עשתה דבר מלבד לאבד את סבא שלה (ומי כמוני יודע שאפשר להיות קרוב מאוד לסבא) בידי אנשים שהיו קרובים מאוד רעיונית לאותו בן גביר (אותו בן גביר שהציג לראווה את הסמל שתלש מהרכב של רבין ואיים שיגיעו גם לרבין-כן?), ובכן בעיני יש בזה מין החוצפה. ואגב, נועה רוטמן גם שילמה מחיר אישי כבד עבור ביטחון ישראל, אבל זה כבר סיפור אחר.
בשורה התחתונה,נועה רוטמן לא עשתה דבר וחצי דבר שמצדיק את ההתקפה עליה מצד מי שכביכול באו למחות על הסכמי אוסלו ותוצאותיהם. היא גם לא הייתה ממש מעורבת בעניינים ציבוריים בעשור האחרון.
לי זה די ברור שכל הסיפור כאן היה נסיון מוצלח לפרובוקציה מצד קומץ מפגינים הזוי שלא היה מקבל שום דיווח אם היה מפגין באופן שנהוג בקרב בני אדם. מה שלא ברור לי איך מהר מאוד מתחילים לקבל את התגובות שמגבות בעצם את ההתנהגות הבהמית של הבן גביר.
ישן 16-08-2012, 11:08
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חשבתי שהבעיה של הבן גבירים היא עם הסכם אוסלו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
הרי זה מה שהם חזרו וחזרו עליו בסירטון שלא צפית בו. ומה לעשות, נועה רוטמן לא אחראית בשום צורה שהיא להסכם אוסלו. ההתקפה עליה שם הייתה סתם מפגן בהמתיות, שינאה ויצירת כותרות (מוצלחת). היא עצמה רחוקה להיות כתובת להתקפה ולדרוש מימנה "חשבון נפש" ביחס לאוסלו כאשר היא עצמה לא עשתה דבר מלבד לאבד את סבא שלה (ומי כמוני יודע שאפשר להיות קרוב מאוד לסבא) בידי אנשים שהיו קרובים מאוד רעיונית לאותו בן גביר (אותו בן גביר שהציג לראווה את הסמל שתלש מהרכב של רבין ואיים שיגיעו גם לרבין-כן?), ובכן בעיני יש בזה מין החוצפה. ואגב, נועה רוטמן גם שילמה מחיר אישי כבד עבור ביטחון ישראל, אבל זה כבר סיפור אחר.
בשורה התחתונה,נועה רוטמן לא עשתה דבר וחצי דבר שמצדיק את ההתקפה עליה מצד מי שכביכול באו למחות על הסכמי אוסלו ותוצאותיהם. היא גם לא הייתה ממש מעורבת בעניינים ציבוריים בעשור האחרון.
לי זה די ברור שכל הסיפור כאן היה נסיון מוצלח לפרובוקציה מצד קומץ מפגינים הזוי שלא היה מקבל שום דיווח אם היה מפגין באופן שנהוג בקרב בני אדם. מה שלא ברור לי איך מהר מאוד מתחילים לקבל את התגובות שמגבות בעצם את ההתנהגות הבהמית של הבן גביר.

אז מדוע נועה ב.א. רוטמן הופיעה לכינוס לזכר ממשלה שהיא לא היתה שוטפה לה???

היא באה לכינוס פוליטי שתאכל אותה כמו פוליטיקאי.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 16-08-2012, 12:29

צפיתי לאור המלצתך. כצפוי חרא סרט.
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "באופן מסוים-כן. ולו מעצם זה שאתה מסנגר עליהם דרך תרחישים היפוטתיים שקל להפריכם דרך"

הצילום לא מתחיל מאמצע השיחה בינהם. המכונית עומדת. מצטער שאני לא מאמין לאמצעי תקשורת בהם הקריינית נאנחת לפני כתבות שעוסקות בימין אבל נסיון החיים לימד אותי שלא לחשוד בהטיה ובשימוש באמצעי עריכה לטובת ההטיה הזו - זו תמימות.

אז כן, אני לא יודע מה הם אמרו האחד לשני טרם הקטע המצולם. אני כן יודע שבמכונית מהסוג הזה יש דוושה ימנית עליה ניתן ללחוץ ולהניע את הרכב קדימה ולנתק מגע מפרובוקטור מסוגו של בן גביר.

בקטע הנצפה בן גביר אמר לה דברים שאינם חורגים מחופש הדיבור. אילו לא היה זה בן גביר אלא בן משפחת קורבן טרור כלשהו היו הדברים שנאמרו אפילו ברורים ולגיטימיים עוד יותר. זה לגיטימי לחלוטין לבוא לכנס תמוה [כמה שולם וע"י מי למרכז רבין בעבור הארוח הפוליטי הזה?] ולמחות כנגד איוולת שיצרה קבוצת האנשים שישבה שם ושעלתה בדם רב מאוד. רב אפילו מדמו של יצחק רבין עצמו.

הגברת בחרה להשיב ואם מישהו נראה שם 'מתלהם' [ככה אומרים, לא?] הייתה זו דווקא היא. אפילו הייתי מרחיק לכת ואומר שאילו היה יוצא בן גביר כלפיה כך מהרכב וסוגר מרחק היה מי שהיה רואה בזאת פסע מ'תקיפה' בידי איש ימין.

היא דיברה אמוציות והוא ייצג אמוציות של אחרים. כן קגנס, אותך לא מטרידה השאלה 'מה הם חוגגים שם?'. מהיכן החוצפה? מהיכן האטימות כלפי המונים רבים יותר משלושת האחוזים המופלאים שדיממו ומדממים בשל שגיאותיה של אותה חבורה צנומה ונוסטלגית של פואד בייגה ושות'? [אפרופו נוסטלגיה, היכן היה שגב? מה חסרה לנו דמותו בכנס השולחן העגול שבקמלוט]
מה השלב הבא באליפות העולם בחוסר בושה - ממשלת גולדה מתכנסת לחגוג את מלחמת יוה"כ? אולמרט ורמון עם לשונו מתכנסים לשחזר את ישיבת הפתיחה הממשלתית למלחמת לבנון השניה?

עבודה עיתונאית אמיתית הייתה בודקת מקורות מימון לארוע. עבודה עיתונאית הייתה תוקפת את מרכז רבין המתקיים מכספי משלם המיסים על שארח כנס מפלגתי פוליטי ושב להרחיק את מושא הנצחתו מעם ישראל ע"י ניכוסו של רבין למפלגה כושלת והצמדתו לחבורת הנ"ל מאנ"ש ולהסכמי אוסלו. עבודה עיתונאית הייתה מראה את הויכוח מרגע עצירת המכונית ותוהה מדוע לא המשיכה בן ארצי בדרכה או מהו המסר הלא שלומיסטי שהפגינה ביציאתה העצבנית מהרכב.

זה שבן גביר צודק בחלק מהדברים שהוא אומר - לא אומר שהוא מייצג את מי שמקבל את אותו חלק. אני מניח בן גביר מתנגד להסכמי אוסלו וחושב שהם היו מופקרים ומושחתים. זה בטח לא נותן לך לבצע דהלגיטימציה בחסות השוואה לבן גביר למעל מחצית המצביעים הישראלים. זה עבד פעם אחת בשנים 95-96 עם איומים במקומות עבודה ואנשי שמאל שיורים אש וגופרית בשם רבין ומאשימים בהסתה את כל מי שמביע דעת אופוזיציה [ובהמשך גם דעת קואליציה]. זה לא יחזור בעידן האינטרנט. לא בחסות יריבות ולא בחסות ידידות.

אני הרי חולק עם בן גביר את אותו נתח עמדות שאיש מר"צ חולק עם איסמעיל הנייה. אני ובן גביר סבורים שאוסלו היה רע. פעיל השלום ממרצ והניה סבורים שישראל צריכה לצאת לחלוטין מיו"ש. אם כבר משחקי מילים ולוגיקה אז הבה נעשה זאת בסימטריה מלאה, לא?

לא. ממש לא כי אז זה הופך להתגוששות מיותרת ולא לדיון.

סיכום ביניים שלי: [1] כן, כאיש ימין יש קווי הסכמה ביני לבין איש ימין קיצון כשם כשאיש שמאל יש קווי הסכמה בינך לבין אנשי שמאל קיצון ואף בינך לבין כאלה שמחוץ לגדר. מה שחשוב ומה שעושה את ההבדל בין קיצון ללא קיצון הוא השוני ולא המשותף וזה גם מה שיוצר בסיס לדיון ביני לבינך [2] בן ארצי ממש לא נראית כקורבן מותקף או כמישהו שלא יכל לחמוק מפרובוקציה בסרטון.
ישן 16-08-2012, 12:47
מנהל

לא טענתי שהוא בחירת השנה של "עגבניות רקובות"
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "צפיתי לאור המלצתך. כצפוי חרא סרט."

אם אתה רוצה המלצה לסרט איכות אני אצביע על "קאטפיש". סרט קטן ומותח מאוד בלי שתהיה בו אפילו טיפת אלימות. בן גביר משתייך לסוגת סרטי האימה או הריאליטי.
ומכל זה, עדיין לא הבנתי למה נועה רוטמן חייבת לבן גביר חשבון נפש. כבר כתבתי שהיא עשתה טעות כשבמקום להתעלם מהקריאות שלהם היא הגיבה ונסחפה. כל מה שתכתוב לא ישנה את העובדה שנועה רוטמן לא עשתה שום דבר שקשור לאוסלו פרט לכך שהסבא שלה נירצח כי חתם עליו. ועל זה, לא היא צריכה לעשות חשבון נפש. וכמובן,בל נישכח שלא היה מדובר במסיבה לכבוד הסכם אוסלו אלא ציון 20 שנה להקמת ממשלת רבין השנייה. היובל להסכם אוסלו זה רק בשנה הבאה-לידיעת בן גביר.
יש לי מעט מאוד מהמשותף עם השמאל הקיצוני.עם זה הלא ציוני יש לי כלום משותף.
אם אתה לא רואה בעיה עם ההתנהלות של בן גביר (כולל ההתייחסות לזה שעשתה כסף מהרצח-התייחסות שלא מופיעה בסירטון) אבל חושב שדווקא רוטמן הייתה לא בסדר, אז הכל טוב ואין מקום לויכוח.
ישן 16-08-2012, 12:59

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא טענתי שהוא בחירת השנה של "עגבניות רקובות""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אם אתה לא רואה בעיה עם ההתנהלות של בן גביר (כולל ההתייחסות לזה שעשתה כסף מהרצח-התייחסות שלא מופיעה בסירטון) אבל חושב שדווקא רוטמן הייתה לא בסדר, אז הכל טוב ואין מקום לויכוח.

אני חושב ששניהם היו 'לא בסדר' מבחינת השקפת עולמי ושמי שארגן את הארוע היה 'הכי לא בסדר'. אבל אני גם חושב שמרגע שבחרה להשתתף בכנס פוליטי המזוהה עם אוסלו בחרה גם להתעמת עם תוצאות הסכם אוסלו. בעימות המילולי בינהם עצמו שני הצדדים אינם נחמדים. הוא מקצועי יותר. יכול להיות שהיה מצליח לשמש כאיש יחסי הציבור של מנהלת 2000 באופן טוב יותר ממנה אילו רק היה חושב אחרת ונולד אחרת...

מי שיצא מהמכונית וסגר מרחק תוך צעקות זו היא. היא לא בת אצולה בעיני, דמה אינו כחול בעיני ואם אינה יודעת להתמודד עם בקורת שלא תבוא להתחכך במתרפקים על הרגע השגוי ביותר בקרירה של סבה. אם היא לא מתמודדת עם בקורת שהעביר על מכירת ספרה שתצפצף עליו ותשים גז או שתוותר על התמלוגים. היא יכולה לתרום אותם למשפחות חללי הטרור שנקלעו למשל למצוקה כלכלית עקב מות המפרנס.

כן, גם רוטמן הייתה לא בסדר וכפי שסיכמת - הכל טוב ואין מקום לויכוח
ישן 16-08-2012, 05:31
מנהל

לא, כי הוא לא נתן להם נשק
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי mUSHROOM1232 שמתחילה ב "זה לא נכון שב"זכות" הנשק שהוא..."

הנשק היה של אש"ף וישראל התירה את העברתו לאחר רישום.
רוב הנירצחים אחרי אוסלו לא היו מירי אלא מפיגועי התופת, וגם פיגועי הירי לא היו בהכרח משימוש בנשק שהועבר למשטרה הפלסטינית. גם בלי זה לא חסר נשק בשטחים והחמאס ביצע עד אז לא מעט פיגועי ירי. כל העניין הזה ש"נתתם להם נשק ורצחו יותר מאלף" הוא לא יותר מדמגוגיה. אם כבר, ניתן לטעון שעצם זה שאיפשרו לפלסטינים שליטה על השטח נתן להם את ההזדמנות לבנות תשתיות טרור מאסיביות בלי שלישראל תהיה היכולת המבצעית והמודיעינית בשטח לבלום את זה באופן יעיל. זה כבר טיעון רציני. אבל בן גביר וחבריו לא מעוניינים בטיעונים רציניים. הם מעוניינים בפרובוקציות זולות ונעה שיחקה לידיהם בחוסר חוכמה.
ישן 17-08-2012, 00:58
מנהל

היו מקומות שזה עבד...למשל באירלנד כשמייקל קולינס דיכא את הטרוריסטים הקיצוניים
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי mUSHROOM1232 שמתחילה ב "חשבו שטרוריסט ימנע טרור...זה..."

תוף עידוד וסיוע מהבריטים שאך זמן קצר קודם לכן הוא היה עסוק בלפוצץ להם את הצורה. אבל, כל מקרה לגופו ומי שבחר להאמין לטיפוס כמו ערפאת לקח סיכון מאוד גבוה. האמת שהבעיה עמוקה וסבוכה מזה. ת'כלס, במשך כמה שנים (אחרי פיגועי פרס) היה די שקט מבחינת טרור מהשטחים. ערפאת די היה בשליטה ולא איפשר פעולות טרור. אוסלו כביכול הוכיח את עצמו פחות או יותר מבחינה זו. אבל, אחת המיגבלות החמורות באוסלו היה שהתחילו לקיים את ההסכם בפועל (כולל, ובעיקר, ביסוס אש"פ בשטח) לפני שבכלל היו קרובים להסכמות מדיניות כלשהן לגבי הסכם הקבע. לא יודע מי חשב שלדחות את זה בחמש שנים יפתור משהו. ברגע ששאלת הסדר הקבע צפה (והיא הייתה חייבת לצוף) הרי שהעסק היה מתפוצץ גם אם לערפאת היה כל הרצון הטוב והכנה בעולם (ולא היה לו).
אני עצמי בתחילה שמחתי כשהיו ידיעות ראשונות על ההסכם. הייתי מאז ומתמיד בעד הרעיון הבסיסי של פשרה טריטוריאלית עם הירדנים או הפלסטינים. אבל פרטי ההסכם והביצוע שלו...מהר מאוד התחלתי לחוש ספקות (בעיקר לאור הפיגועים, הצהרות מסוימות של מנהיגים פלסטינים וכו') ועד אוסלו ב' כבר הייתי סקפטי לחלוטין.
ישן 17-08-2012, 18:04
מנהל

אכן, ואין לי בעיה לתת על זה קרדיט גם לנתניהו
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה מדבר על ימי ממשלת נתניהו..."

כמו שקוטלים ראש ממשלה על כל דבר שלילי שקורה בתקופתו, בין אם הוא אחראי לו (לחלוטין או חלקית) ובין אם לאו, כך הוא גם ראוי לקרדיט על החיובי שמתרחש בתקופתו. הנקודה היא שאותן שנים הראו שניתן להשיג שליטה על הטרור גם בתנאי אוסלו ושהפלסטינים מסוגלים (ומסוגלים גם לרצות, שזה לא פחות חשוב) לבלום את הטרור. כמו שכתבתי, זה היה בכל מקרה עניין זמני כי ההסכם, כמו טרגדיה יוונית, כלל בתוכו את אחריתו האלימה מאוד שכן כל הנושאים הרגישים הושארו ל"אחר כך",מה שאולי היה סביר אילו מדובר היה ב"אחר כך" של עשרים שנה ולא של 5 שנים. 5 שנים זה רחוק מלהספיק בשביל ליצור גמישות ואמון אצל הצדדים אבל בהחלט מספיק בשביל ליצבור (אצל הפלסטינים) את העוצמה הנידרשת להתפרצות כאשר מתברר ש(כמובן) הם לא יוכלו לקבל כל כל כל מה שהם רוצים בהסדר הקבע.
ישן 16-08-2012, 09:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה לעשות שהאמירה שגויה מהיסוד? אתה רוצה שלא אצביע על זה?"

עובדתית זה נכון. הסכם אוסלו כלל בתוכו אספקת נשק לרשות הפלסטינית - מדובר בכמה אלפי רובים ותחמושת. הנשק סופק בשלבים, וחלקו עבר דרך הנשקיה של בא"ח גבעתי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-08-2012, 10:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אספקת נשק שמקורו איפה? במחסני הנשק הישראלים או אלו של אש"ף?"

לא חיפשתי צ', אם זה מה שאתה שואל. הנשק עבר דרך צה"ל, בכל מקרה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-08-2012, 12:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
על העדר זדון מצידם של חלק מההוגים (כמו ד"ר הירשפלד) אני מוכן לחתום בשתי ידיים
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ומהי הגירסא החדשה? כל עוד היא מדויקת לא תשמע ממני טענות"

זה לא הסיפור. הסיפור הוא לא ההסכם - אלא מה שנעשה אחרי שהתברר שמדובר בהונאה נבזית. עניין ההונאה נחשף פחות משלושה חודשים אחרי החתימה ב"נאום קורייש" של עראפת במסגד ביוהנסבורג - שהוליד את המשפט החמור ביותר שקשור לתהליך המדיני: "נאום לצרכי פנים".
תומכי ומחזקי אוסלו לא יכולים להגיד "לא ידענו" אחרי גל הפיגועים של 1994 (עפולה, חדרה, אשדוד, קו 5, וקו 20), ובכ"ז הלכו וחתמו על אוסלו ב' - שחמור לאין שיעור (כיוון שאחרי שהיה ברור עם מי יש לנו עסק, עדיין העבירו לו שטח נוסף, ואפשרו הכנסת נשק לשטח זה, תוך הימנעות מפעילות סיכול טרור - שאפשרה לחמא"ס לבנות באין מפריע את אותה תשתית טרור שרק אחרי ההשתלטות מחדש על הערים ב2002, נעלמה לגמרי).

המערכת שנבנתה סביב אוסלו ותהליך הקמת הרש"ף, יצרה כאן גן עדן כלכלי שבו השתלבו, הפלא ופלא, לא מעט מאלה שרק חודשים קודם היו חלק מהמו"מ בעודם לובשים חליפות, כאשר אותם אנשים מצאו עצמם מעורבים בכל מיני הזדמנויות עסקיות עם היישות המושחתת שזה עתה סייעו בהקמתה. לאותם אנשים היה אינטרס כלכלי אדיר שהרש"ף תמשיך לתפקד, לא משנה מה. הקזינו ביריחו (שגורמים עסקיים ניסו למנוע סגירתו גם כאשר הפך לעמדה שממנה ירו על כוחות צה"ל, זו דוגמה קיצונית, אבל מייצגת של חוסר התום הלב של האוסלואידים בשלב הזה).

מי שלא ראה את כל הכנסים/טיסות/ארוגנים/עמותות/מפעלים/פרוייקטים שצמחו סביב "תהליך השלום", לא יבין עד כמה הפך ביטחון אזרחי ישראל, למוצר נתון למו"מ, עבור אותם סוחרי שלום.

נאיביות, רשלנות, חוסר אחריות, חוסר מקצועיות - מתאימים לתיאור של המו"מ לקראת אוסלו א'.

הפקרות בלתי נסלחת ובמקרים לא מעטים, רדיפת בצע - מתאימים לתיאור של המו"מ לקראת אוסלו ב' וההסכמים שבאו אחריו. אחרי

השאלה של האם רבין נתן נשק ממחסני צה"ל והעביר אותו לידי מחבלי אש"ף, היא פולקלור ותו לא - כיוון שכל הנשק שנכנס ליש"ע לצורך שימוש בידי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים - עבר אישור ישראלי, וללא אישור זה, לא היה נכנס לשטח. המשמעות היא זהה למתן נשק - לולא אוסלו, לא היו רבבות כלי ירייה נכנסים לשטחים.
מעבר לכך, אגב, ביילין אכן שיקר - חלק מכלי הנשק יצאו ממחסני צה"ל (החוכמולוג יכול לטעון שהם היו במקור נשקי שלל מלבנון, ולכן בעצם ח-ז-ר-ו לידי הפלסטינים ולא נמסרו לידיהם, אבל אני רוצה להאמין שגם אתה תסכים שזו כבר סמנטיקה שמעבר למופלגת...). זה כמובן לא באמת חשוב - גם אם כל קליע היה של אש"ף במקור, ברור לגמרי שללא אוסלו, לא היה יכול להכניסם לשטחים בכמויות האלה.

אני יודע שנהוג להציג כל מי שקורא לחקור את מה שקרה סביב אוסלו כ"ימין קיצוני" - אבל האמת היא שמה שקרה סביב אוסלו ב' ואחריו, זה התהליך המושחת ביותר שראינו כאן בארץ בכל תולדות המדינה (לא רק שגב וגלדפרב, אלא גם ובעיקר אופן הקמת המונופולים ברש"ף והשתלבות גורמים עסקיים ופוליטיים מישראל במיזמים שם) - ודבר שראוי לחקור ולהרחיק את האחראים לו מכל מוקד של קבלת החלטות בישראל - כדי להקטין במידת-מה את הנזק שעדיין נגרם בהקשר הזה. העובדה שאלף חמש מאות איש נרצחו בגלל הדבר הזה, היא אמנם התוצר החמור ביותר שלו - אבל היא בהחלט לא התוצר השלילי היחיד.
ישן 18-08-2012, 08:55
  ykantor ykantor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.05
אתה טועה: אין שום הגיון או הוכחה שהנשק סופק \ עבר בצה"ל
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לא חיפשתי צ', אם זה מה שאתה..."

בהסכמי אוסלו מפורטים כמויות וסוגי הנק"ל שמותרים למשטרה הפלסטינאית. האם בתוניס לא היו להם רובים? האם היתה להם בעיה להשיג רובים שלא דרך ישראל?
אין שום סיבה הגיונית ואין גם הוכחה שצה"ל סיפק להם רובים כדבריך.

השר עזרא ז"ל, איש ימין, אמר:
"השר עזרא מצדיק את עמדתו הנוכחית למרות התנגדותו למתן נשק לפלסטינים בתקופת "הסכמי אוסלו". לדבריו, "באוסלו לא נתנו להם רובים. נתנו להם אישור לשאת רובים. בדו"ח טנט סוכם שהם ימסרו וישמידו את כל הנשק שלא בידי המשטרה, אך הם לא עשו כלום"

לגופו של ענין זה לא משנה מקור הרובים אלא עצם הרשות להחזיק רובים.

האידיאולוג הימני פרופ' יוסף בן שלמה אמר שהוא מאמין שרבין התכוון ברצינות לאסוף את הרובים שלהם בכוח אם אנשי הבטחון הפלסטינים ירו עלינו.

יהודה

נערך לאחרונה ע"י ykantor בתאריך 18-08-2012 בשעה 09:00.
ישן 16-08-2012, 10:57
מנהל

אתה מתכוון לאינתיפאדה השניה?
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "הייתה גם עלייה דראסטית..."

בתקופה זו השטח היה רווי מאוד בנשק. לא היה צורך דווקא ברובים שהועברו דרך צה"ל בזמן אוסלו. אתה בטח זוכר את הפיגוע הקשה בידי הצלף במחסום המשטרה הבריטית. זה ממש לא בוצע בידי נשק עבר דרך ישראל...סתם כדוגמא. היו כמובן מספיק מקרים שבהם נירצחו ישראלים באמצעות נשק שסופק במסגרת ההסכם, אבל בחישוב הכללי של כלל נירצחי הטירור זהו כמובן מיעוט קטן. לא שאני מזלזל אפילו במקרה רצח בודד, ולא שהייתי איזה תומך נילהב של הסכם אוסלו.
ראה, מה שבטוח הוא שהעדר השליטה הישירה על השטח איפשר צמיחה והתחזקות של תשתית הטרור. אומנם החמאס כבר צבר עוצמה עוד לפני אוסלו והוא יזם פיגועי ירי רצחניים ולפניו, והחל בפיגועי תופת קשים שמקורם גם ביו"ש עוד בתקופה שקדמה ליציאת צה"ל מיו"ש. אבל, ברור שאילו צה"ל היה שולט בשטח המצב היה הרבה פחות חמור. מאידך גיסא,אין ספק שהיו בסוף צריכים לעשות משהו כי בכל זאת שלטת על הרבה מאוד ערבים בשטחים ללא אזרחות ישראלית והיו מתחילים ללחוץ עליך לתת אזרחות כזאת. בקיצור, לא פשוט.
מה שבטוח הוא שהסכם אוסלו היה הסכם גרוע ויישומו גרוע היה עוד יותר. אני זוכר שהייתי המום כשחתמו על אוסלו ב' למרות שאוסלו א', לטעמי, הוכיח עצמו ככישלון גמור. הייתי המום כמעט באותה מידה כשנתניהו הכריז מחד "יתנו-יקבלו" ומצד שני חתם על הסכם חברון ללא תמורה ממשית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:07

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר