לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2012, 20:06
צלמית המשתמש של 8rxz7m
  משתמש זכר 8rxz7m 8rxz7m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=שמולביץ אשר]הסיבה לכך..."

תודה לכולם על התגובות.

בצבא שירתתי בתפקיד מדריך ניווט (השתחררתי לפני שלושה שבועות ), לימדתי על כוכבים (ספציפית על הכוכב הזה) ואף פעם לא ידעתי שכוכב הצפון זז (אני רץ לספר לחבר'ה), גם אחרי לילות רבים של צפיה בכוכבים למדתי משהו חדש...
עכשיו כשחזרתי לתמונות של אחרים (בפורום ומחוצה לו) אני רואה שגם אצלם יש סטיה קטנה, אני מניח שאצלי זה בולט יותר בגלל שאורך המוקד לא כ"כ קצר (18מ"מ) ובגלל החשיפה הארוכה.

האמת שלא הייתי בטוח כ"כ לגבי המטוסים (שקלתי לוותר על פריימים), אבל ככל שאני מסתכל יותר גם אני מתחיל לחבב אותם יותר...

ערן, כל המטוסים טסים ממערב למזרח (שמאל לימין), כנראה שיש שם נתיב תעופה (אני רואה 8 מטוסים בתמונה). הקוים של המטוסים בתמונה לא שלמים בגלל צורת הצילום שכוללת הפסקות של 10 שניות במהלך הצילום...

נ.ב. בצד ימין של התמונה יש קו יחסית אנכי, שבגלל הכיוון והמהירות שלו אני יודע שהוא לא מטוס, מישהו יודע מה זה? (אולי תחנת חלל כלשהי)

צבי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2012, 21:42
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי 8rxz7m שמתחילה ב "תודה לכולם על התגובות. בצבא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 8rxz7m
...נ.ב. בצד ימין של התמונה יש קו יחסית אנכי, שבגלל הכיוון והמהירות שלו אני יודע שהוא לא מטוס, מישהו יודע מה זה? (אולי תחנת חלל כלשהי)

צבי.

עושה רושם שזה מטוס בנתיב אחר.
אני מגיע למסקנה זאת כי הקו הינו קו מרוסק וזה מתאים לאורות "נגד התנגשות" שמהבהבים בתדר מסויים (מכאן ההפסקות ברצף).
תחנת חלל או לווין היו משאירים פס רצוף כי האור הבוקע מהם הוא אור המוחזר מהשמש ולא תאורה מלאכותית.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 18-08-2012 בשעה 21:45.
ישן 19-08-2012, 08:53
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי 8rxz7m שמתחילה ב "בהירות הכוכבים מספיק איטית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 8rxz7m
ככל שמתרחקים מכוכב הצפון, הכוכבים "זזים" מהר יותר, וההפסקות נראות טוב יותר בתמונה, התמונה שלי יחסית קטנה (הכוכבים הבהירים בצד שמאל הם העגלה הגדולה), ולכן נראה לי שאין חורים, אני מניח שאם מתרחקים מכוכב הצפון צריך לעשות רוחים קטנים יותר.

הכוכבים "זזים" באותו קצב זויתי ביחס לציר כדה"א (שכאמור קרוב לכוכב הצפון) ומדובר ב 15 מעלות בשעה (קצב סיבוב כדה"א: יש לחלק 360 מעלות ב 24 שעות וזה המספר שמתקבל). כך גם ניתן לדעת כמה זמן חשפת בצילום הכולל (מצא את הזווית בין שני קצות אחד הקווים, של אחד הכוכבים, ביחס לכוכב הצפון וחלק ב 15) כמובן שככל שהכוכב רחוק מכוכב הצפון - אורכו של הקו הקשתי שהוא "מצייר" בצילום הינו ארוך יותר.
לגבי ה"חורים" בקוי הכוכבים והמטוסים - נראה לי שאתה יכול להבחין בהם ברזולוציה המקורית של התמונה.
בתמונה שהעלית קשה להבחין בהם. הנקודות החזקות במסלולי המטוסים הן אכן נורות האזהרה (מפני התנגשות) המהבהבות במטוסים בתדירות קבועה (כפי שציין אשר שמולביץ בתגובתו).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר