לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2012, 15:44
  משתמש זכר b.b. king b.b. king אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.12
"מסרבים לחשוף את הספונסר מי מימן לגל"ץ נסיעה ליוזמת ז'נבה"

ציטוט:
גלי צה"ל מסרבת לחשוף את מקורות המימון לנסיעתה של הכתבת המדינית אילאיל שחר לז'נבה בנובמבר שעבר, לצורך שידור כתבה על "יוזמת ז'נבה". כך עולה ממכתב ששיגר נציב תלונות הציבור בתחנה, עודד לוינסון, לאגודה לזכות הציבור לדעת. האגודה אומרת (יום א', 19.8.12), כי במשך מספר חודשים לאחר פנייתה קיבלה תשובות בנוסח "הנושא בטיפול" לבקשתה לקבל תשובה. בשבוע שעבר (15.8.12) כתב לה לוינסון: "העניין הוא רציני מכיוון שהוא נוגע בלב ליבה של העבודה העיתונאית והאתיקה המקצועית. האמן לי שהנושא מצוי על שולחנו של מפקד התחנה, מר ירון דקל, שכולנו יודעים שהוא עיתונאי אמיץ והגון. שוחחתי עימו בעניין כמה פעמים ונעשים בתחום דברים גדולים, וכפי שהינך מבין ויודע לא כל הדברים יכולים להיות גלויים לעין. מקווה להבנה".

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-307458-00.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.1814718.1346581589!/image/4175626803.JPG_gen/derivatives/landscape_102/4175626803.JPG]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-08-2012, 18:39
  משתמש זכר b.b. king b.b. king אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.12
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אז ההימור שלך הוא שמפקד התחנה יודח או שהכתבת תודח אם יתברר שהיה מימון פוליטי?:)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני אחסוך לך את המתח - בין אם ידע ובין אם לא ידע - לא הוא יודח, ולא היא תודח. אתה מבין, יש מעורבות פוליטית שהיא מותרת. זו תיאוריית קונספירציה חתרנית מאוד: היא קובעת שהתקשורת בישראל נוטה "לסגור שורות" כשמדובר בהגנה על הקולגות - ועל האג'נדה.

התקשורת שלנו, עתירת העיתונאים הישרים - לא הצליחה לחבר מילה אחת שמפריכה את כתבת השקרים של סילברסטיין - ואף כלי תקשורת שציטט אותו, לא חזר בו, ונתן את הקרדיט לאנשים שראויים לו (סירפד ומחבר הפוסט המקורי).

היה כתוב בתחתית הכתבה "הכתבת היתה אורחת של "ארגון אלמונימי" בכנס" כמו שמופיע בתחתית כתבה יחצ"נית לכלי רכב? אפילו לא זה. אין כאן גילוי-נאות אפילו לא למראית עין, וזאת בלשון המעטה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.1814718.1346581589!/image/4175626803.JPG_gen/derivatives/landscape_102/4175626803.JPG]

ישן 23-08-2012, 19:35
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אז ההימור שלך הוא שמפקד התחנה יודח או שהכתבת תודח אם יתברר שהיה מימון פוליטי?:)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
התקשורת שלנו, עתירת העיתונאים הישרים - לא הצליחה לחבר מילה אחת שמפריכה את כתבת השקרים של סילברסטיין - ואף כלי תקשורת שציטט אותו, לא חזר בו, ונתן את הקרדיט לאנשים שראויים לו (סירפד ומחבר הפוסט המקורי).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסי מלמן
סילברסטין פשוט העתיק ותרגם כמעט מילה במילה תרחיש דמיוני שהעלה בעברית כותב אלמוני למדור צבא וביטחון בפורום "פרש".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסי מלמן
לשקריו אין גבול, הוא טען כי מעולם לא נכנס לאתר "פרש", אך עורכי האתר מיהרו לפני ימים אחדים להפריך את טענתו זו, וכתבו בהודעה מטעמם כי היה לו חשבון אצלם ואף העלה 11 "פוסטים". את ה-12 הם צנזרו, משום שהיה בבחינת עבירת צנזורה, והשעו את החשבון לכמה חודשים. ההשעייה הסתיימה לפני כשנה.

מקור

ישן 24-08-2012, 18:52
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אתה יודע שאני שמח לשמוע את הדעה שלך ולהתווכח איתה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "זה באמת ״נורא..."

אבל ההודעות האחרונות שלך כאן - הרי לא נועדו כדי להביע דעה אלא כדי לסגור איזה מעגל ויכוח אישי. רבאק, למה זה טוב אם אתה לא היית חלק מהויכוח. אמיל ואורי מתכתשים כבר שנים וסבבה להם עם זה אבל יש בשר לויכוח שלהם. כך היה גם כשהיית פעיל כאן והייתם מתדיינים שעות ורק בסוף עוברים לניגוחים.

אבל להכנס לרגע מהצד - נראה כניגוח לשם ניגוח וזה בדיוק המעשה שחשת כי פגע בך בגינו צמצמת כתיבתך כאן.

לענין מה שהעלת: הפלופ התקשורתי היה גדול. כותרת מכובדת בעיתון מרכזי וציטוטים רבים בכלי תקשורת חשובים ולא רק בארץ. לא הייתה הכאה על חטא ובלוג נקודתי שרק פריקים של אקטואליה מגיעים אליו - אינו בגדר 0.1% מתיקון הטעות. התקשורת הישראלית לא תיקנה גם לא בפרומיל מהדרך שהציגה, לא ניתחה את הטעות ולא נתנה קרדיט לפרש או במה למאמר המקורי. זה העיקר ולא 'אמרת שהבית נקי ומצאתי פרור אבק על הרצפה'. אין תקשורת רצינית. אין כלב שמירה לדמוקרטיה וזה העיקר.
ישן 24-08-2012, 20:42
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני מתיפיף כי אני ישראלה היפהפיה. אני מחויב לכך.
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ישראלה, די להתייפייף"

ביני לבין המורה שררו ואני מקווה שעדיין שוררים יחסי קולגות של 'יריבים' בויכוחי אינטרנט כפי שיש ביננו. אם יחזור לכתוב כאן אז זה בהחלט יהיה מרתק לראות אותו מתגושש עם כולנו בעניני פוליטיקה ואפילו יהיה לך שותף לנבחרת הPC זוגות כדי לשחק מולי ומול גל.

הבעיה היא בכלל לא במה שהוא אומר [לא פניתי למשל לאמיל]. הבעיה היא שאם הוא כבר כותב כאן שיכתוב עם תוכן ובאריכות כמו שהוא יודע ולא יציץ לרגע כדי לעקוץ בויכוח. הרי מי שעושה את זה לאחרים מרגיז אותך ואותו.

שיבוא, יעלה טיעונים, יכסח, יכתוב בסבבה וישתתף כמו כולנו בקטטת החברים בשכיכר העיר. זה לגיטימי להנחית סנוקרת כשאתה חלק מקרב האיגרוף אבל זה קצת בזבוז לעמוד בשולי הבמה למלמל 'הא לך אויב אכזר' ולהעלם לחצי שנה.

בויכוחים שלכם הענין הוא לא אורי ואתה או אורי ואמיל. הענין הוא הנושאים שאתם מעלים וזה שזה יוצר משקעים בינכם זהו הדבר המשני בלבד.

להמורה יש הרבה יותר מה להציע לנו מקריאות ביניים ואם זה לא מובן - משמעות דברי היא לא 'אל תכתוב משהו נגד אורי' אלא 'בוא ותכתוב כאן הרבה ובמסגרת זאת תתעמת גם עם אורי'.

אורי לא זקוק לשום הגנה שלי וזה ממש לא נכתב 'בשבילו'. מה שאני כותב נכתב מתוך ראיית חשיבות כתיבת דעותיו של המורה שאיני מסכים עימן בד"כ כאן. לעקוץ את אורי תוך ויכוח זה כלי שימושי לעקוץ את אורי סתם כך - זו לא דעה.
ישן 23-08-2012, 21:45
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
אלו הם כללי המשחק הביןלאומיות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב ""מסרבים לחשוף את הספונסר מי מימן לגל"ץ נסיעה ליוזמת ז'נבה""

כל מדינה ואירגון מנסים "למרוח" אנשי מפתח ושררה בצד השני, וברו המקרים זה מצליח.

גם בישראל נתנו לערפאת ימח שמו וזכרו כסף מזומן בכדי שיעשה פחות טרור. הכסף המזומן היה יעני הכסף שישראל התחייבה לרשות, אבל נתנו את זה במזומנים לערפאת. אבל ערפאת ימח שמו לקח את הכסף וגם המשיך עם טרור.

גם שונאי ישראל סביר מאוד להניח שהם ינסו בכל מיני דרכים למרוח אנשי מפתח ושררה בישראל בכדי שיפעלו להחלשת היישוב היהודי בארץ ישראל בכל דרך אפשרית. כשפרסמו את זה לא הפתיע. רק הבעייה היא שחלק גדול מאנשי מפתח הם עצמם קשורים עם מקבלי ההטבות.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

ישן 27-08-2012, 09:53
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי b.b. king שמתחילה ב ""מסרבים לחשוף את הספונסר מי מימן לגל"ץ נסיעה ליוזמת ז'נבה""

לפני שאני מביע דעה - האם באמת מדובר בחוסר אתיקה מקצועית?

זכור לי לדוגמא שהרבה מאוד אנשי תקשורת זוכים לסיור חינוכי ביהודה ושומרון, הנה כתבה אחת לדוגמא:
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/235937

אומנם פה אין הסתרה של מממן האירוע, וזה בהחלט הבדל גדול - אבל זה עדיין מעלה את השאלה האם זה לא פשוט המצב הקיים - יכול להיות שבהיעדר תקציבים, אם גוף מסויים רוצה סיקור הוא חייב לספק את המימון להגעה? זה עדיין לא מוכיח שהעיתונאי מחוייב למארחים.

וכן, אני גם חייב להבין למה דווקא הסיפור הזה זוכה לכל כך הרבה עיניין, האם בגלל ה"אתיקה העיתונאית" או פשוט בגלל "יוזמת ג'נבה", או יותר דיוק - למה כל יציאה של כתב לחו"ל לצורך סיקור ארוע (שהוא לא חדשותי בצורה מובהקת) לא זוכה כאן לאשכול שתוהה על מקורות המימון?

ישן 27-08-2012, 12:43

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כמו יהודי טוב אני אענה על..."

ציטוט:
היית מקבל בהבנה מצב שבו מועצת יש"ע מממנת נסיעה לחו"ל לכתב גלי צה"ל?

אתה יודע בודאות שזה לא קורה? אני לא!
אם החשד הוא שנסיעות לחו"ל של כתבים ממומנות על ידי גופים זרים - אז צריך לקבל תמונה מלאה של מי בידיוק מממן כל נסיעה.
התחושה שלי היא שמי שחשף את המידע לא עשה את זה כדי לברר את כל המימון הלא ראוי - אלא ניסה להראות קשר בין גלי צה"ל לגופי שמאל.

לא סתם אומרים שחצי אמת גרועה משקר.

בקשר לשאלה על מימון של יחידות אחרות - אני יכול לחשוב על דוגמא אחת לפחות שזה כן נהוג - ערבי התרמה למיניהם... אומנם המטרה הרישמית היא תרומה לצה"ל, סוכנות יהודית וכו... אבל בתכלס יש שם המון המון פוליטיקה, גם כזאת שמשפיעה על ישראל. (נגיד: מארגן הערב הוא במקרה גם ראש תנועה של מפלגה ישראלית, וחלק מהערב נועד גם לחזק את הקשר של התורמים עם המפלגה בארץ)

לא רק קצינים בכירים נוסעים לדברים האלו, גם חיילים פשוטים.

ישן 27-08-2012, 13:50
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אבל זה בחסות הממשלה!
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "[QUOTE]היית מקבל בהבנה מצב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
בקשר לשאלה על מימון של יחידות אחרות - אני יכול לחשוב על דוגמא אחת לפחות שזה כן נהוג - ערבי התרמה למיניהם... אומנם המטרה הרישמית היא תרומה לצה"ל, סוכנות יהודית וכו... אבל בתכלס יש שם המון המון פוליטיקה, גם כזאת שמשפיעה על ישראל. (נגיד: מארגן הערב הוא במקרה גם ראש תנועה של מפלגה ישראלית, וחלק מהערב נועד גם לחזק את הקשר של התורמים עם המפלגה בארץ)

אתה באמת לא רואה את ההבדל? מה דעתך שמועצת יש"ע ישלחו על חשבונם מפקדים וקצינים של אוגדת איו"ש לחו"ל בשביל סמינר "ההיאחזות באדמה"? זה נראה לך תקין?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 27-08-2012, 18:01

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אין פה קשר לתמונה הכוללת, גם..."

אני חושב שיש פה בהחלט עיניין של תמונה כוללת, האם להזמין אוטובוס שלם של כתבים ומפיקים, לדאוג להם למדריך צמוד, לארוחות, להפעלת מפגן אור-קולי, להכנסה למתקני תירות בחינם וכו עולה פחות מלהטיס כתבת אחת במחלקת תיירים? אני ממש לא בטוח!

(שוב קישור לכתבה)

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/235937

איפה עובר הגבול בין מימון הגון למימון לא הגון? האם לא מספיק שרזי יגיד "תפסתי לאחד מהם את הראש וגיליתי לתדהמתי שאין לו קרניים" כדי להגיד שכתב קיבל טובות הנאה שבזכותם התבטה בצורה מוטה פוליטית ברדיו?

אני לא יודע אם הכתבה הזאת איי פעם עלתה לפורום (אני מנחש שלא) אבל אני דיי בטוח שהיא לא זכתה לכזאת התנגדות על התנהגות לא ראויה של הכתבים ושל גל"צ.

כמו שאמרתי - אם יש חשד שגל"צ מקבלים מימון חיצוני כדי להביא כתבות אז צריך לעשות בדיקה רצינית של מי ממן, ולא בדיקה יחידה של משהו ספציפי. ואז בהחלט גם ניתן לנהל דיון על האם זה אתי או האם זה לא אתי - האם כתב מסוגל להישאר אובייקטיבי גם אם שולמו לו ההוצאות כדי לסקר את האירוע (וחשוב להדגיש זאת, אם מדובר גם בשכר בנוסף אז מן הסתם זה לא ראוי לא משנה מה)? והאם בכלל ראוי לסקר אירועים שמוממנו על ידי גוף חיצוני או שעצם השידור שלהם הוא כבר סוג של שוחד?

ישן 27-08-2012, 18:05
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "[QUOTE]היית מקבל בהבנה מצב..."

ציטוט:
אם החשד הוא שנסיעות לחו"ל של כתבים ממומנות על ידי גופים זרים - אז צריך לקבל תמונה מלאה של מי בידיוק מממן כל נסיעה.
נכון. כל ההכנסות והתרומות למערכת הביטחון צריכות להיות גלויות, למעט כאלה שבאמת חסויות מטעמי בטחון המדינה (נגיד, אם מארחים את רמסד בדובאי והוא לא משלם על האגוזים במיני-בר).
ציטוט:
התחושה שלי היא שמי שחשף את המידע לא עשה את זה כדי לברר את כל המימון הלא ראוי - אלא ניסה להראות קשר בין גלי צה"ל לגופי שמאל.
התחושה שלי היא שמיש שחשף את המידע לא עשה את זה כדי לברר את כל המימון הלא ראוי, אלא כדי לברר חלק מהמימון הלא-ראוי - הקשר בין גלי צה"ל לגופי שמאל. באמת חבל שאי-אפשר לעשות תחקיר אחד על כל הבעיות ביקום. באמת חבל שעל כל מיליוני הכתבות השמאלהזויות מרשים למישהו לבדוק גם את ההתנהלות של ארגוני שמאל.
ציטוט:
לא סתם אומרים שחצי אמת גרועה משקר.
נכון. כמו לדוגמה פרטי המימון של גל"צ...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:33

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר