לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2012, 08:49
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
"אני לא ממש קולטת שאנחנו כבר לא נחזור לישראל"

עדויות מדרום סודן: "כמעט כל מי שחזר מישראל – חולה במלריה"

בין בקתות הקש, הבוץ והיתושים, מדברים המגורשים מישראל עם כתב מעריב על הייאוש והמוות, ועל השיחות בעברית באוהל המשפחתי. נאקה בת ה-15, עד לא מזמן תלמידת תיכון בארץ, מספרת: "אני לא ממש קולטת שאנחנו כבר לא נחזור לישראל"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=666&loc=1

ועוד פמפלט פוליטי:

עם הגירוש כבר למדנו לחיות.

אין לי עניין לדון בעצם הסיפור של המחלות של הפולשים שחזרו לביתם: בכנות? זה לא מעניין אותי. כמו שכתבתנו אלף פעם - הם לא שייכים לפה, הם לא רצויים פה, הם לא נקראו לפה. הם לא ישתלבו פה ואין להם שום דבר לתת לנו שאין לנו כבר ממנו (כולל איוש עבודות "שחורות"). הם פולשים לא קרואים שחייבים לעוף מפה - "פליטים" עם מעט יותר, או מעט פחות, מירכאות. כולם חייבים לעוף.

העניין המדאיג האחר העולה לאור המתקפה המתוכננת והמרושעת הבוקר בעמוד הבית של אן אר ג'י זו העובדה שהאספסוף המכונה "עיתונות עברית" לא מנסה אפילו עוד להסתיר את העובדה כי מדובר על אוייבי המדינה, ואוייבי אזרחי ישראל. אוייבים לכל דבר: בעצם אוייבים מסוכנים במיוחד מאחר וב"ארגז הכלים" שלנו אין יותר מדי כלים לטיפול באוייב זה, שאינו חמוש בנשק חם. שום קלישאה כבר לא מתקרבת אפילו ללתאר את המציאות. "עיתונאים עליך ישראל" היא אולי הקלישאה הקצרה ביותר שניתן להביא.

העיתונות העברית הפכה לסכנה קיומית למדינת ישראל, ויש לרסק אותה ביד ברזל. מדינת ישראל למעשה לא תוכל להתמודד עם שום מצב משברי במצב הקיים - לא אסון טבע, לא מלחמה כוללת. לא משום שאין לה "תמיכה" מרפי השכל של בית סוקולוב, אלא משום שאלה הפכו לאוייביה, ובידם כלי נשק שאולי מתלהם להגיד זאת, אבל הם כלי נשק להשמדה המונית של חברה/מדינה.

ייאוש תוקף אדם הקם בבוקר ומגלה שגיס חמישי זה מניח תעמולת שנאה ארסית על מפתן דלתו, או מסך הטאב שלו. ייאוש מכופל תוקף אותך כשאתה עדיין שומע את הקלישאות אודות "העיתונות ככלב שמירה" או "העיתונאי הלוחם". האמת? קל הרבה יותר למצוא בדל הערצה למרצח החמא"סי או החיזבלון, מאשר לעיתונאי דובר העברית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2012, 12:11

למחנה שלי?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני באמת חושב שלהוכיח אותם..."

העיתונות היא לא מחנה פוליטי: היא גילדה, בדיוק כמו הכנופיה של גילה אדראי. כשאגיד שצריך לפרק את החונטה של אדראי, מה תגיד לי? שאצתי בעבודה יעשו לי את זה מחר? למה שיעשו לי? יש לי בכלל איגוד מקצועי?

כשתהיה זבוב, תתחיל עם חרדות כשתראה שמחסלים יתושים. בינתיים אני מדבר על ריסוק של יתושים, אבל אני מאוד רחוק מלהיות זבוב.

מעבר לכך: מדינות שהיו במצבים משבריים (כולל בריטניה וארה"ב ב 1941-45) נקטו בהמון צעדים מרחיקי לכת (כולל השעיית נוהג ההביאו קורפוס במקרה של בריטניה) ואין בסיס להנחה שאלו צעדים של "מדרון חלקלק". יש עלינו איום, יש צורך בנקיטת צעדים דרסטיים. לפני 3-4 שנים אני עוד זוכר שדיברתי פה כנגד פירוק גל"צ, ולו מן הסיבה שחשבתי שלא ניתן יהיה להקים גוף ייחודי כזה מחדש. בינתיים שיניתי את דעתי לאחר שנוכחתי שהנזק שבחיסול גוף מורכז עם שורשים היסטוריים, קטן בהרבה מן התועלת.
ישן 27-08-2012, 12:54
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
למחוץ? חלילה. לא צריך לבצע שום דבר אקטיבי. רק להפסיק להנשים אותה ע"י זכויות יתר.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "את דעתי על התקשורת הישראלית..."

התקשורת במצבה הנוכחי היא מפלץ מדושן הסובל מניוון שרירים ולקות ראיה חמורים אך מוחזק מונשם ע"י הציבור השבוי.

בהבט החדשות והאקטואליה שני ערוצי רדיו [ב' וגל"צ] וערוצי הטלוויזיה 1 והחינוכית מוחזקים ישירות מתקציב המדינה וערוץ 10, ערוץ 2 וערוצי הרדיו האזוריים שורדים רק בעזרת הזכיון המרחיק מתחרים אחרים ובעיקר מתחרים טובים מהם.

קח מהם את המשענות הללו ע"י [1] יצירת שוק חופשי אמיתי לשידור עם יותר תחרות על פרסומות [2] גלגול אחריות משפטית של עוולות תקשורתיות ושקרים שהם מבצעים לפתחם והם יקרסו לתוך עצמם מפנים מקום לרבים יותר, רזים יותר וטובים יותר.

לא צריך לשלח חלילה את השב"כ בעקבותיה של פלצנית לא מבריקה ואפילו לא צריך לשלח אחריה את מועצת העיתונות או את חונטת אנ"ש כפי 'התקשורת' עושה למי שלא מאנ"ש. די יהיה בלהפסיק לשלם לה 100000 ש"ח לחודש בכדי ש'תגיש' מהדורת חדשות מוכתבת. לא חייבים למחוק חובות למי שמשלם משכורות שכאלה.

הערוצים הציבוריים ייצגו במשך שנים את מפא"י ההסטורית מה שנראה כיום כמעורר געגוע לאור האוריינטציה המביטה בישראל דרך עיני 3% מהציבור ורואה עצמה כגוף 'מחנך' לציבור הנבער. הערוצים המסחריים מייצגים את האינטרסים הכלכליים והפוליטיים של בעליהם ואיש שם לא נותן ממש דעת לרווח והפסד כמצופה בשוק פרטי. 'חופש הדיבור' בישראל מתקיים למרות התקשורת הישראלית בתצורתה הנוכחית ועל אפה וחמתה ולא בזכותה. דווקא בגלל שחופש דיבור הוא דבר חשוב מישהו צריך לאפס את שוק התקשורת ולומר 'די!' להגבלה הנוצרת ע"י המונופול של אותם אנשים בעלי אותן דעות על אוזנינו.

נתניהו יעשה משהו שכזה? קדחת... הוא עוד מצפה לאהבתם של שדרני ערוץ 10 ולחיבוק חם מג'ודי.
ישן 28-08-2012, 00:05
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אתר הארץ מדווח היום על כך ששטייניץ שוקל דחייה של חודשיים בחילוט חובות ערוץ 10"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
שטייניץ זה נתניהו מנקודת ראותי.
גם דיי אני חושב כך, וזאת הסיבה שהעלתי את זה.

ציטוט:
הבעיה של מנהיגי הימין החילוני היא שהם תמיד לוטשים עיניים ל'מה יאמרו עליהם בשמאל' ולא תמיד קשובים ל'מה יאמרו עליהם בימין'.

ההסבר לכך שלנתניהו לא אכפת מה חושבים עליו בימין הקיצוני יותר הוא מאוד פשוט מבחינה פוליטית. אין להם ברירה אלא ללכת איתו, כל עוד הליכוד היא המפלגה הימנית הגדולה ביותר. נתניהו תמיד יהיה מוקף בקואליציה ימנית.
למה אכפת לו מה אומרים בשמאל, זה משהו אחר. אולי זה מכוון יותר כלפי שאר העולם מאשר לציבור השמאלני בארץ (שלדעתי הולך ומתמעט).

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 28-08-2012 בשעה 00:10.
ישן 27-08-2012, 12:36

למה לא יכול?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא חושב שאתה יכול להשוות..."

בשני המקרים מחזיקים אותנו בביצים אנשים שאפשר בקלות להחליפם (גם אם את עובדי הרכבת, בניגוד לעיתונאים, נהיה צריכים באמת להחליף במישהו אחר) ומשתמשים בכל אמצעי, מלוכלך ככל שיהיה, בכדי להמשיך ולקיים את המעמד המיותר שיש להם.

לגבי ההתדרדרות לדיקטטורה... לא נכנס כאן לדיון, וכתבתי על זה בעבר כמה וכמה פעמים... בקצרה ולסיכום: עברו חלפו הימים שבהם הפחתת המעקב והביקורת על איזה אל"מ, או איזה סגן שר, יכלו להסתיים בהפיכה שלטונית. רוב המערכות היום מסורסות מבחינה פרסונאלית. העיתונות העברית היא המקום האחרון בו בהחלט ייתכן קיום בלתי מופרע של עשבים שוטים מבין בעלי הכוח והשם. למעשה העיתונות העברית היא זו שצריכה כיום כלב שמירה... מח"ט ממוצע בצה"ל הוא דמוקרט, הומאניסט ואיש מוסר עדיף על כל עיתונאי ממוצע.

העיתונות העברית, בדיוק כמו הכנסיה הקתולית של פוסט ימי הביניים, התחילו אולי כסוג של מערכת סמי שלטונית המקבילה למערכת ה"חילונית", אבל בדיוק כמו הכנסיה הקתולית הם הפכו למעשה לגוף מסואב המקדם בעיקר (גם מסיבות של אינרציה, לא רק מרישעות לשמה) את כל מה ששלילי ומנוון. הם צריכים רפורמה - אבל מאחר וכל נסיון להעביר עליהם רפורמה יתקל בהתקפת נגד מיידית: אין מנוס אלא למחוץ אותם (את העיתונות כמערכת).

להזכירך: מדינת ישראל הדמוקרטית צמחה מהפוליטיקה, לא מהעיתונות. הגו אותה אנשים שלא היו עיתונאים.
ישן 27-08-2012, 09:14
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
מסכים ומחזק
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אולי זה קצת יפליא אנשים פה"

אני מאמין שהערכת חסר בכוחה של התקשורת נובעת מבחינה של העניין הפלסטיני. כאן דעת רוב העם היא ניגוד מוחלט לדעת התקשורת, וזאת למרות עבודת עומק ורוחב שהנ"ל מבצעת במשך שנים. אבל דווקא העיניין הפלסטיני הוא היוצא דופן שכן ברוב טובם אלה טרחו להוכיח במשך שנים רבות ובהרבה דם כאב ופחד שדווקא דרך הימין צודקת.
הרי בעלי זכות הבחירה בימינו לכל הפחות חוו את האינטיפדה השניה על בשרם, וכמובן הצדיקים חמאס מהרצועה וחיזבאללה בלבנון מועילים בטובם להזכיר למי שכבר התחיל לשכוח מול מי אנו עומדים.

מצב המסתננים אינו כזה (כמו גם תיאור המצב הכלכלי ככשלון של ביבי, לחץ דיפלומטי ככשלון של ביבי, התרחקות מארה"ב ככשלון של ביבי וכן הלאה...). לא חווינו גל של אונס ורצח שנמשך חודשים והגיע ע"י התקשורת לכל בית בישראל (ובכל מקרה אין זאת הסיבה לגרוש). רוב עם ישראל אינו בא במגע עמם ואינו מכיר אותם או לחילופין את המצב במדינות המוצא (מחלות, מנטליות וצידוקים האם הם פליטים). את הידע שכן רוכשים מקבלים מהתקשורת, תקשורת שבמקרה הטוב ניתן לומר שאינה משקרת אלא *רק* חד צדדית. קבלת מידע לא שלם תקשה על כל אחד לקבל את ההחלטה (או דעה) העדיפה לך.

להזכירך דרום סודן הכריזה עצמאות חודשים רבים לפני ההחזרה של אלו מתושביה לארצם. מתי זה אכן קרה לבסוף? אחרי גל אלימות מצד המסתננים שדווקא הובלט בתקשורת שגרר הפגנות.
אני אהיה מופתע למדי אם יתברר שמישהו שם במשרדים הרלוונטים הזיז את עצמו לטובת קידום הגרוש מאז שהנושא אינו בכותרות...
ישן 27-08-2012, 07:05
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אתה מוזמן לבצע תרגול של בוקר: נסח כהלכה את [1] דעותיך האמוניות [2] עמדתך בענין מגרון
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מדינה בלי חופש הדיבור זו..."

ונסה להביע אותה במדורי הטוקבקים של YNET, NRG, וואלה, הארץ כפי שאתה מביע אותה כאן.

בהצלחה

'חופש דיבור' הוא דבר אחד והיכולת לבטא את חופש הדיבור שלך בעזרת המגבר הקרוי 'עיתונות' הוא דבר שני.

בעבר [1] לא היתה יכולת לאזרח להביע דעתו למעט בע"פ למעגל הקרוב [2] לעיתונות היו אתיקת בסיס וגם זהות וצבע מזוהים.

חופש הדיבור היה נתון בלעדית בידי העיתונות והיא איכשהו תפקדה לסרוגין כאור השמש המחטא וככלב השמירה של הדמוקרטיה. בתוך מצב זה ניכסה לעצמה העיתונות פריבילגיות בחוק ובמוסכמות החברתיות.

כיום [1] לאזרח כלי בטוי רבים יותר ובינהם בלוגים, פורומים, אתרי חדשות אינטרנטיים, רשתות חברתיות וכן הלאה [2] לעיתונות אין כל בסיס אתיקה [3] לכאורה העיתונות היא נטולת צבע ואוביקטיבית ובפועל היא משקפת את האינטרסים הצרים ולעיתים גם את העמדות של המחזיק בה כלומר בסיס הקיום שלה הינו רמיה.

במצב זה בו יש חלופות לחופש הדיבור ובו העיתונות אינה ממלאה כל תפקיד בהגשמת חופש הדיבור זולתי של בעליה ואינטרסיהם - אין כל סיבה שתזכה לפריבלגיות כלשהן.

אני לא חושב כמו גל שצריך לחזור לשנות החמישים ולהשתמש בשיטות בהן השתמש השמאל כנגד מה שלא היה שמאל או שהיה שמאל מדי בעיני בן גוריון. אפילו לא בשיטות בהן השתמש השמאל כנגד מי שלא היה שמאל סביב הסכם אוסלו או בשיטות בהן משתמש השמאל האוחז בתקשורת יום יום נגדך.

צריך פשוט להסיר את כל הפריבילגיות להן זוכה העיתונות. לא 'אמת לשעתה' מול לשון הרע ולא חסיון מקורות בפני בית המשפט כנורמה שלא משלמים עליה מחיר. ישקול בית המשפט בכל ארוע וארוע בו תוגש תביעה מה תרמה הפרת החוק לציבור ומה לעיתונאי ולאדוניו ויכריע מי העבריין ועושה העוולה, התובע או הנתבע ועד כמה להתחשב בו. לא צורך ברשיון שידור או ברשיון לעיתון שיגביל את המתחרים ולא תדריכים לבעלי תעודת עיתונאי וזכויות שוטטות לכל מחבל בפוטנציה מאל ג'זירה שמחזיק תעודת לע"מ בכיס. לא פרסום מכרזים בתשלום מטעם המדינה בעיתונים כשלכל משרד ממשלתי אתר אינטרנט משלו שיעשה זאת בחינם ובטח ובטח לא שידור ציבורי במימון משלם המיסים.

יתכבדו הרוצים להוציא עיתון או להחזיק בתחנת טלויזיה ורדיו ויפעלו בשוק חופשי באמת כשהם אחראים על דבריהם. חופש הדיבור לא ינזק כי אתה תוכל לבטא אותו בבלוג משלך, בפורומים חופשיים בהם תכתוב ואולי גם בעיתון חדש שיצוץ לאחר דלדול כוחם של העשבים המזיקים. הדבר היחיד שינזק הוא החופש של טיפוסים כמו מוזס לבצע שטיפת מוח להדיוטות ולתמימים בחסות דגל שאני סבור שמעורר גיחוך על שפתיהם כ'חופש דיבור'.

נ.ב

לפעמים נדמה לי שמרוב PC ימני הפכת להיות הבן המאומץ של דן מרידור. זה כדאי לך כמובן מבחינה פיננסית מאוד מאוד

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 27-08-2012 בשעה 07:10.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:49

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר