לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2012, 11:14
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אין פיצוי: "רייצ'ל קורי הביאה התאונה על עצמה"

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה את התביעה שהגישו הוריה של פעילת השמאל שנדרסה על-ידי דחפור של צה"ל ב-2003. מדובר ב"תאונה שהביאה על עצמה", קבע השופט עודד גרשון. עורך הדין של המשפחה: "פסק הדין נוגד את החוק הבינלאומי"

נחכה לערעור לעליון. בתקווה שימשיכו בקו הזה (אני דווקא חושב שכן - כבר היינו עדים לפרצי היגיון אצלם)..

והלוואי שגם הפעילים האחרים יביאו על עצמם גורל דומה. לפחות יהיה שקט בגזרה הזו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2012, 20:23
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין הרמטיות בכלום.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני מניח שמדינה שהצליחה לאתר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אני מניח שמדינה שהצליחה לאתר את יחיא עייש, ושהצליחה להוריד לו את הראש עם מטען שהוסלק בפלאפון, תצליח לאתר את רוב תומכי הטרור האלה גם אם זה הביקור הראשון שלהם בארץ. ברור שאין מאה אחוז אבל אני חושב שאפשר לאתר את רובם.

מי שחשוד לא נכנס ונעשים מאמצים כבירים. אל תשכח שאת יחיא עייאש נתן לנו בן דוד שלו, על מגש כסף (תרתי משמע).

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 28-08-2012 בשעה 20:26.
ישן 28-08-2012, 20:59
  כינוי שקר כלשהו כינוי שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אין פה עיניין בכלל של חוקי לא..."

תגדיר "פרובוקציה".
"פרובוקציה" בעיניך היא כשהזר זורק אבנים על מג"בניקים? כשמראים לזר צו "שטח צבאי סגור", אז הוא קם, הולך 5 מטר אחורה ומתיישב שוב על האדמה? או בכלל, כשהזר מצלם (ממרחק) מכות בין מתנחלים לפלסטינים באיזה גבעה שכוחת אל?

בעיני כוחות הביטחון, כל השלושה נחשבים ל-"פרובוקציות". עם זאת, כרגע, בשניים מתוך השלושה, אין לך סמכות לעשות שום דבר נגד הזר כל עוד הוא נוקט בעמדה פסיבית. ועם כל הצער שבדבר, אני מאוד לא רוצה לראות חוק שמאפשר גירוש עקב נקיטת עמדה פסיבית (מדגיש: אם הזר מבצע פרובוקציה אקטיבית, לגרשו בהקדם). הפרופיל צריך להיות במעמד הכניסה לארץ, וכמו שאמר הברווז - ממש לא חייבים לאשר כניסה לכל אחד.
ישן 28-08-2012, 21:26
  5112 5112 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי כינוי שקר כלשהו שמתחילה ב "תגדיר..."

לא לכל דבר יש תגובה וכמו שנאמר מקודם, זכויות וחובות של אזרח המדינה לא חייבות להיות זהות לאלה של תייר.
זריקת אבן על כוחות הביטחון - חותמת שחורה על הדרכון + גרוש
יושב 5 מטר מאזור שמוגדר שטח צבאי ולא עושה כלום ? - אין בעיה.
מצלם מרחוק עימות בין כוחות ישראלים ופלסטינים - כאן יש 2 אפשרויות פעולה: אם אתה תייר - צילום של שטח צבאי סגור יכול להיות מוגדר כמו צילום של בסיס צבאי (וזה נחשב כמו ריגול) וגם כאן הטיפול צריך להיות חותמת שחורה + גרוש. הבעיה היא מה קורה אם המצלם הוא עיתונאי זר ? מה יקרה אם ישראלי\פלסטיני יצלם ויעביר את החומר לאותו אזרח זר ?
בשורה תחתונה, לפי דעתי, כל עוד מדובר בפעילות פסיבית, בלי עימות עם כוחות הביטחון אז אין בעיה.
ברגע שזה הופך לעימות אקטיבי (התגרות \ מגן אנושי \ תקיפה) - חד וחלק מאסר ו\או גרוש.
הבעייה היחידה, שאין מספיק כוחות משטרה באזור והכל נופל על הצבא.
ישן 28-08-2012, 21:27
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי כינוי שקר כלשהו שמתחילה ב "תגדיר..."

אני לא חושב שכל פעולה דורשת גירוש מיידי - אין לי בעיה עם כאלו שהולכים ללמד בבתי ספר ואפילו לא עם כאלו שמצלמים (הפתרון לזה הוא פשוט, התחלנו ליישם אותו אבל חייבים לשפר את זה - חייל צריך לדעת שבכל מקום יש מצלמה, אם זה קורה בסוריה בטח שלנו אין אפשרות להאמין שאפשר להילחם בתופעה ובנוסף כוחות הביטחון חייבים להשקיע את מירב המאמצים כדי לצלם הכל, גם אם זה אומר לשים מצלמה קטנה על כל קסדה (כמה זה? 200 שקל? 5 ועדות חקירה פחות והחזרת את ההשקעה) ובכך למנוע עריכה מגמתית של אירועים.)

בקשר להפגנות - הם יכולים לשחק כמה משחקים שהם רוצים, מותר פשוט להגיד לא! רוצה להפגין? לך למדינה שלך להפגין! האמריקאים יודעים טוב מאוד לסלק את מי שהם לא רוצים שישאר, אין שום סיבה שלא נעשה את זה גם. לא חייבים שום התנהגות אקטיבית שלו.

ישן 28-08-2012, 21:40

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני לא חושב שכל פעולה דורשת..."

סבבה, רק תזכרו שכל דבר כזה מחייב שינויים בחקיקה מהמצב שיש היום (וכמו שאמרתי, אני חושב שהיום המצב רע, אבל אני ממש לא חושב שחוק שמאפשר גירוש על מחאה פסיבית של זרים יהיה יותר טוב).
כל עוד הם מצליחים לא להיעצר בשהות הראשונה שלהם, תמיד אפשר להזין עליהם נתונים בנתב"ג ולמנוע מהם כניסה בעתיד.

אגב - 5112:
עניין שטח צבאי סגור שאני מדבר עליו הוא לא בהגדרה "הפקעה לצורך הצבא", אלא סגירה של המקום לכמה שעות עד שלכל הצדדים המעורבים ימאס וילכו הבייתה. אני לא בטוח שלנסות שהדביק הגדרה של "איסוף מידע כנגד צה"ל ומתקניו" תהיה רלוונטית במקרה הזה
ישן 28-08-2012, 22:28
  5112 5112 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי כינוי שקר כלשהו שמתחילה ב "סבבה, רק תזכרו שכל דבר כזה..."

בוודאי שיש כאן עניין של הגדרה. וכמובן שניתן להשתמש בה.
מבחינה בטחונית, אם הצבא רוצה שיצלמו אותו, אז הוא עושה ימי הורים, תצוגות ביום העצמאות, כתבות תדמית לתקשורת וכו'.
פעילות בטחונית שוטפת לא נועדה לצילום, חד וחלק.
כאשר מצלמים דברים שלא צריכים להיות מצולמים, יש בעיית צנזורה, יש עניין של פרטיות (גם החיילים הם אזרחים ולא תמיד צריך לחשוף אותם).
יש מקומות שמוגדרים שטח צבאי סגור לפרק זמן ארוך ויש כאלה, כמו שהגדרת, עד יעבור זעם.
בכל מקרה - לפי דעתי, צריך לאסור את עניין הצילום.
אין כאן עניין של דיקטטורה.
הפגנות (סוג של פעילות אזרחית) צריכות להיות במקומות אזרחיים. לא במקומות שהצבא יושב שם.
הפגנה נגד הצבא יכולה להיות גם 10 מטר מהמחסום. כל עוד אין מגע ואין נסיון פגיעה בחיילים - זה בסדר. יש בלאגן ואלימות - צריך להכניס את המתפרעים למעצר.
ישן 29-08-2012, 18:24

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי 5112 שמתחילה ב "בוודאי שיש כאן עניין של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 5112
בוודאי שיש כאן עניין של הגדרה. וכמובן שניתן להשתמש בה.
מבחינה בטחונית, אם הצבא רוצה שיצלמו אותו, אז הוא עושה ימי הורים, תצוגות ביום העצמאות, כתבות תדמית לתקשורת וכו'.
פעילות בטחונית שוטפת לא נועדה לצילום, חד וחלק.
כאשר מצלמים דברים שלא צריכים להיות מצולמים, יש בעיית צנזורה, יש עניין של פרטיות (גם החיילים הם אזרחים ולא תמיד צריך לחשוף אותם).
יש מקומות שמוגדרים שטח צבאי סגור לפרק זמן ארוך ויש כאלה, כמו שהגדרת, עד יעבור זעם.
בכל מקרה - לפי דעתי, צריך לאסור את עניין הצילום.
אין כאן עניין של דיקטטורה.
הפגנות (סוג של פעילות אזרחית) צריכות להיות במקומות אזרחיים. לא במקומות שהצבא יושב שם.
הפגנה נגד הצבא יכולה להיות גם 10 מטר מהמחסום. כל עוד אין מגע ואין נסיון פגיעה בחיילים - זה בסדר. יש בלאגן ואלימות - צריך להכניס את המתפרעים למעצר.

שוב, בהנתן העובדה שחלק ניכר מהמקומות שבהם יש פעילי "זכויות אדם" ובהם מופעל צו "שטח צבאי סגור" הם לא מקומות קלאסיים ל-"שטח צבאי סגור" (כלומר - לא מתקנים צבאיים, לא הגדר לא שטחי כינוס ולא שטח פעילות)
אלא סכסוכי קרקעות בין מתנחלים לפלסטינים. לרוב, מדובר בשטחי מרעה שנמצאים בין מאחז לבין כפר פלסטיני והפרובוקציות הן בהחלט מהסוג של מחאה פסיבית ומאוד אינטיליגנטית (אני מדבר מנסיון).
כרגע, למיטב ידיעתי אין תוקף חוקי להחרים מצלמות (למעט מקרים מסויימים, אך את הנוהל לא אעלה לאינטרנט).
אגב, עיקר הצילומים שמועלים לאינטרנט ברובם אפילו לא כוללים את הצבא, אלא את החוליגן התורן ממצפה "שקר כלשהו" שמחליט לזרוק אבנים לעבר הכפר הסמוך ולעורר מהומה.
ישן 06-09-2012, 16:44
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ואנחנו חוזרים לאותה נקודה-..."

אז בוא ננתח את זה.
פעיל שמאל שמאמין ש: הכיבוש לא צודק, מושחת ומשחית, אלים. מעוניין שהכיבוש ייפסק, מוכן ללכת להפגין בשביל זה.
עד כאן בסדר, ועד כאן זה מה שאתה יודע על האנשים האלה.

לעומת זאת.
כהניסט שמאמין ש: ערבים הם נחותים ממנו, צריך להרוג את הערבים או לחילופין לדכא אותם, העיקר שהם לא ירימו את האף, הסתה וקריאה (גלויה וסמויה) לפעילויות אלימות, גם כלפי ערבים וגם כלפי יהודים.

זה מה שעל פני השטח.
מתחת לפני השטח, פעיל השמאל יכול להיות בעל כוונות אלימות, יכול להיות שהוא מתכנן לפגוע בחיילים במחסום, יכול להיות שהם מתכוונים לשרוף מטעים של מתנחלים... אלה דברים שאתה לא יכול לשים עליהם אצבע, ולהגיד שכל פעיל שמאל שמגיע ברצונו לעשות אותם. ובקיצור, הדעות שלהם, שעל פני השטח, לא פוגעות בשלטון החוק והדמוקרטיה. למה זה? משום שהם ברובם יעשו הפגנות בתיאום עם המשטרה, הפגנות חוקיות, לא יפעלו באלימות ולא יעברו על החוק. מי שעובר על החוק, באופן נקודתי נענש על זה. וראינו את זה כבר קורה.

ואצל הכהניסטים, אין הרבה מתחת לפני השטח, מעבר לקיצוניות יתרה, כמו אצל השמאלנים הקיצוניים. זאת אומרת, יותר קריאות להרוג, יותר קריאות לחבל, יותר קריאות לפגוע.
הדעה המוצהרת היא דעה גזענית, לא דמוקרטית, לא שוויונית ולא פלורליסטית. כאשר גם כלפי יהודים יש תוקפנות ואיומים. ולכן, כ"ך הוצאה מחוץ לחוק.

ועוד דבר, תנועת כ"ך זה תנועה, משהו יותר ממוקד. להגיד "השמאלנים הקיצוניים" זה משהו חסר מיקוד, ששוב כמו שאמרתי - אתה לא יכול לשים אצבע על אדם ולקבוע שהוא משהו מסוים רק בגלל שהוא אירופאי ובא לתמוך בארץ בעם הפלסטיני.
לעומת זאת, כן אפשר להגיד שכל הכהניסטים, כלומר כל מי שמצהיר על עצמו כמזדהה עם תנועת כ"ך, מטרותיה והאידאולוגיה שלה, הינם לא דמוקרטים ופוגעים במערכת הדמוקרטית.

לעומת זאת, אם ישנו ארגון שמאל בעל מטרות מוצהרות, ומשהו שאתה יכול להבין באופן ברור מחבריו ומההצהרות של מנהיגיו, שהם לא דמוקרטים, פוגעים בשלטון החוק, ומסוכנים - אז לגיטימי לחלוטין להוציאם מהחוק.
ישן 29-08-2012, 02:19
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
מגעיל
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "התגובות משקפות ראיה חד מימדית..."

ההתחסדות שלך לא מובנת לי. לא מדובר בבחורה שהלכה לעזור לרעבים באפריקה, מדובר בבחורה שבחרה במודע לבוא להפריע לצה"ל לשמור על החיים שלי ושל האנשים היקרים לי ולסייע לאויב. זה התפקיד של אנשי ה - ISM בשטחים ואין בזה שום אידיאל או כוונה טובה. רק אלוהים יודע כמה מחבלים ניצלו בגלל המעשים שלה ושל החברים שלה, וכמה חיים של ישראלים הסתיימו בגלל אותם מחבלים שנשארו בחיים בזכות המעשים האלה. מי שמפריע לצה"ל ומסייע לאויב כדי שיוכל לנסות ולהרוג אותי לא יכול להיות שום דבר חוץ מאדם רע, אלא אם כן אתה פלסטינאי ואז אני יכול להבין למה תחשוב שאנשים כאלה הם טובים. אני חושב שהפוסט מודרניזם והשיחדש לא יכולים לעבוד בשום מצב, בטח ובטח שלא במצב הזה. במקרה של עלובת הנפש הזו והחברים שלה מה - ISM מי שלא בעדנו בעדם, מי שלא איתנו איתם, מי שבא לעזור לאויב שלנו הופך לאויב שלנו בעצמו. אני לא חושב שצריך לפגוע באנשים האלה בכוונה, אבל אני גם לא מרגיש שום צער כשאדם שבחר להגיע לאזור עימות כדי לסייע לאויב שלי, למרות שהסכנות ברורות לו, נפגע במהלך הניסיון הזה. הטענה שלך שהצבא נכשל כי הפוסטמה נהרגה הן לא פחות ממטופשות. התפקיד של הצבא הוא להגן על האזרחים והחיילים שלנו, ולא לשמור על החיים של מי שבמודע החליט לסייע לאויב. אני לא מבין איך אנשים מסוגך מצליחים להגיע למצב שבו הם לא מבחינים בין טוב לרע ובין ידיד לאויב, זה פשוט נשגב מבינתי.

ישן 29-08-2012, 07:58
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
ובמלחמת יום כיפור כל המצרים היו אויבים שלנו?
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "הבחורה לטעמה,הגיע לעזור..."

כל ריקודי ה"מה יפית" שלך לא עושים רושם. פעם היה פה גולש עם הכינוי "הברמן של הפורום" אתה יכול להיות "הצדקן של הפורום". רייצ'ל קורי ויתר המשובטים לא באים לישראל בשביל משימות הומאניטריות (יש ארגונים שכן). אלה אנשים שבאים להקשות ולסכל את פעילות צה"ל. אלה רודפי ריגושים שהשאיפה למרטיריות אינה זרה להם. קורי קיבלה את מבוקשה. היא לא לימדה בבית ספר בעזה ולא חילקה מזון למשפחות נזקקות. היא נשכבה מול דחפור כדי למנוע את פעולתו. איתרע (?) מזלה ומפעילי הדחפור לא ראו אותה ומהקריירה המפוארת שלה כמהפכנית דה-מי-קולו נשאר רק רטוב. תביעת הוריה שקולה לתביעה שיגישו הורי מתאבד שקפץ מגשר נגד העיריה שבנתה את הגשר.
ישן 29-08-2012, 19:48

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "הבחורה לטעמה,הגיע לעזור..."

מה הקשר למה הבחורה עשתה לטעמה? גם היטלר הציל את העולם מהבעיה היהודית לטעמו, בני סלע עזר לנשים לגלות את הגבריות המדהימה שלו לטעמו וברוך גולדשטיין הציל את היהודים מהערבים לטעמו. הבנת את הפואנטה או שאתה צריך שאני אמשיך לתת דוגמאות? אותי לא מעניין מה הבחורה חשבה שהיא עושה, אלא איך מה שהיא עשתה בפועל השפיע עלי וככה אני גם שופט אותה. כעיקרון אין לי בעיה עם רלטיביזם, ואפילו לא עם הרלטיביזם שלך באשכול הזה, אבל אתה צריך לקחת בחשבון שכדי שרלטיביזם יעבוד אתה חייב לבחור צד כדי לראות את המציאות דרך העיניים שלו. מהתגובות שלך אלי באשכול הזה דיי ברור באיזה צד בחרת, מה שאני לא מצליח להבין זה למה בחרת בצד הזה. לא ברור לי איך אדם יכול לאבד את כל העכבות המוסריים שלו, ואת ההיגיון הפשוט שלו, ולבחור בצד של האנשים שמנסים להרוג אותו. אין לי בעיה לקבל דעות של אחרים כל עוד הדעות האלה לא מסייעות לאויבים שלי להרוג אותי.

ישן 30-08-2012, 01:10

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "הקשר הוא: אתה כתבת מה הבחורה..."

ההשוואה מצויינת כי היא מוכיחה שגם אנשים (אידאליסטים?) שעושים את מה שנכון לדעתם/טעמם עדיין יכולים להרע ולפגוע באנשים. עצם זה שקורי אולי חשבה שהיא עושה טוב לא אומר בהכרח שהיא באמת עשתה טוב, בפועל היא באמת לא פעלה לטובתנו. חבל שלא הצלחת להבין שאני לא משווה אותה לאנשים האלה, אני פשוט משתמש בהם כדי להראות לך שהנרטיב של אנשים לא ממש משנה, משנה מה שקורה בפועל בשטח. מה שקרה בפועל הוא שקורי והכנופיה שלה פגעו ביכולת של צה"ל להגיב, כפועל יוצא היא סיכנה חיים של חיילים וחיים של אזרחים, אולי אפילו את החיים שלך. קורי היא לא אויב קלאסי, היא אויב הרבה יותר מסוכן כי היא משמשת מגן לאויב שלנו. אתה יכול להסביר לי למה אתה חושב שקורי היא לא אויב? אני לא מצליח להבין את הטענה שהיא "יודעת יותר טוב ממני מה בחירתה".

ישן 30-08-2012, 02:57
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ההשוואה מצויינת כי היא מוכיחה..."

אנסה לכתוב משהו בשעה זו,
ראשית,לי ברור כי אדם העושה מעשה יודע יותר טוב מאחרים מה המניע שלו,
היומרה שלך לפרש כוונתה לא נראת לי,
אתה יכול לפסול את מעשיה, אבל לא נראה לי נכון לבטל את כוונתה לעזור לאנשי עזה.
מסכים כי למרות רצונו של אדם לעשות טוב, הוא יכול להזיק,
היטלר רצה להשמיד אותי,
ולכן טבעי להגן על עצמי,בכל דרך,
קורי לעומת זאת מתנגדת למעשינו, והביעה זאת בעמידה לפני הטרקטור,צעקות ואולי עוד דברים,
אני מבדיל בן מי שרוצה להשמיד אותי כאידאולוגיה,
למי שמתנגד למעשיי כאידיולוגיה,
יותר מזה,בגדול, אני מעריך את מי שנלחם על דעתו,ומוכן להרחיק לכת בשביל כך,
אני רק אלחם מולו על דעתי, אבל מלחמה הוגנת, ללא השחרה, ללא דמוניזציה,ללא שנאה.
אם קורי וחבריה מפריעים לצה"ל, צה"ל אמור לנטרל ההפרעה,
בגדול יודעים למעלה איך להתיחס,למרות כי בשטח יש לעתים כשלים,
קורי תשיג מבוקשתה ככל שנעשה יותר שטויות,
אם נתנהל עניינית , נשמוט תחת רגליה את הצידוק לשהותה כאן.
ישן 30-08-2012, 11:49

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אנסה לכתוב משהו בשעה..."

אתה צודק. קורי ידעה מה המניעים שלה וידעה מה היא באה לעשות, אני אצרף פה, שוב, את התמונה שמסבירה בדיוק מה היו המניעים שלה ומה היא באה לעשות:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אני, בניגוד אליך, לא מפרש את הכוונה שלה ע"פ משאלות הנפש שלי אלא ע"פ המציאות. בעולם האמיתי ובמבחן התוצאה היא סייעה לאויב ע"י זה ששימשה מגן אנושי וע"י זה שניסתה להפריעה לפעולות צה"ל. אין לי בעיה עם אנשים שמביעים את דעתם, יש לי בעיה עם אנשים שעושים מעשים כדי להפריע לחיילים ששומרים עלי. גם עמידה מול דחפור יכולה למנוע מצה"ל להרוג מחבל והמחבל הזה יכול לפגוע באזרחים וחיילים. אתה בכלל יודע מה הפוסטמה ניסתה לעשות כשהתאונה הזו קרתה? אתה יודע למה היא הייתה בנקודה הספציפית הזו?

ישן 29-08-2012, 08:13
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לא ברווזי, ההתחסדות ש-ל-ך אינה מובנת!
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ההתחסדות שלך לא מובנת לי. לא..."

אתה לא רואה שמדובר באידאליסטית שמבחינתה החמאס שטוען שצריך להשמיד אותך צודק וצה"ל שמנסה לשמור אותך פחות מושמד טועה? זו האמונה שלה, זו ראיית עולמה ולהבדיל מכמה אנשים כמו בפורום או מכמה מיליונים אזרחי ישראל שסבורים שיישות המושתת על הרעיון להשמיד אותם מצריכה בקרה בטחונית הדוקה - לה הייתה ראיה רחבה ולא צרה. איזו זכות יש לך לחלוק על ראיית עולה? אח"כ עם חוסר פלורליזם כזה אתה מתפלא שלא אוהבים אותנו באיראן ובעזה? הייתי מצפה ממך לכבד את זה אבל האמת שכאן אני כבר לא מצפה למאומה מאיש. יש כאן אנשים שלא מבינים שהדנים-שוודים שחוסמים צירים בבקעה מייצגים 'צדק אבסולוטי'. צה"ל ככלל ואתה כפרט נכשלתם בחובתכם לשמור על שלמות אמונתם של תמימים אלו שעם כל הכבוד להפרזות שלכם לא מתקרבים אפילו להיות פצצת אטום איראנית [שעליה נתמם בהזדמנות אחרת]. לא כל מי שתומך במי שמנסה להרוג אותך הוא אויב שלך. לפעמים הוא סתם פילוסוף, לפעמים הומניסט. אילו היית מבצע את המינימום כמו לירות למשל בנהג הדחפור או חוסם אותו היית יכול אולי להמשיך ולנהל בפורום הזה אבל לאור התנהלותך כאן - אני חושב שאתה צריך להתפטר. אם לא - יהיה כבר מי שידאג כי משלחת של שוודיות אמריקאיות ודניות תשוגר ישירות אליך ואתה לא תוכל להצטדק בפניהן.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 29-08-2012 בשעה 08:15.
ישן 29-08-2012, 10:25
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
התגוננות היא תמיד דבר פרימיטיבי
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "התגובות משקפות ראיה חד מימדית..."

בכל הפעמים בחיי בהם התנהלתי מול אנשים שהיו מודעים למטרותיהם, ומוכנים להתגמש למען השגתן, ואני מצידי דבקתי בכללים, "קודים" ועקביות, הובסתי לחלוטין. זה כמו במקומות עבודה, וזה קורה בכלל בחיים. מדינה כמו ישראל, שאחרי הכל היא מדינה קטנה וחלשה (עם צבא שמסוגל לחמוץ מתקפה חמושה-אלימה-נחושה, אבל מערכות אכיפה ושלטון מהאימפוטנטיות ביותר שיש בעולם המערבי), לא יכולה להרשות לעצמה משחקים כמו ארה"ב או בריטניה (שבאמת יכולות להרשות לעצמן לתת לאיזה ג'ון לנון להפר תנאי ויזה אבל לסרב להיות מגורש...). ישראל משחקת במגרש של החלשים, ולכן עליה להיות נכונה תמיד להפר כללים, קודים וחוקים. ה"מדרון החלקלק" הוא פנטזיה = המצאה של יפי נפש שלקחו יותר מדי ברצינות את התתכוננות למגן באזרחות. מדינת ישראל, מבחינה מדינית, קמה רק כאשר התנועה הציונית למדה לבצע שורת מניפולציות פוליטיות שבינן ובין "קודים" היה מעט מאוד. ההעפלה, מאחורי הקלעים של הכ"ט בנובמבר, הבלוף של ערוגות הפרחים בבית הערבה לעיני אונסקו"פ וכל גרירת הבריטים למקום שבו הם נראו כנאצים #2 - זו הייתה מניפולציה מחוכמת שתפקידה היה להעניק לחלש יכולת להתמודדת מול החזק. זה היה צודק, זה היה נכון וזה הצליח.

גם מול הקמפיין האנטי ישראלי אנו החלשים - זאת מאחר ורייצ'ל קורי ושאר כנופייתה מגיעים לכאן כשהם חמושים מכף רגל ועד ראש בידע ויכולת לבצע מניפולציות מרושעות (אני לא ליבראל ולכן אני לא מאמין בטיעון של "הם בטוחים שהם עושים טוב". סלח לי...). ככאלה הם מוציאים עצמם מן המשחק המידתי. לא משום שאינם אזרחים פה, אלא משום שהם גורמי טרור - טרור תעמולתי (ולא, אני לא מתלהם). הקורי הזו התייצבה בחזית לחימה - היא באה לשם מרצונה. בחזית הלחימה ישנם חוקים אחרים. הוא הכפיפה עצמה לחוקים אלה, ויצא שאכלה אותה. Bad for her.

קשה לי להגדיר איפה התחום האפור שבו אנשים "מזיקים" עדיין נמצאים במקום בו הם ראויים למידתיות, אבל הקורי הזאת נמצאה הרבה מעבר לתחום זה. אם כבר מחפשים לפצות אנשים - בעזה ישנם מאות אזרחים (לדעתי יותר) שאמת נפגעו בשוגג, ולפעמים בזדון, מפעילות של זרועות הבטחון. אנשים שנותרו נכים - פיסית או נפשית. לטעמי הם קורבנות מלחמה, אבל מי שבאמת מחפש עוולות - שיחפש אותם. כנופיית מערביים עושי צרות הם אנשים שאינם כלולים בתחום זה. אין שום צורך ביותר מדי מחשבה כאשר מעיפים אותם מפה. שום צורך בהקצאת משאבים של הפעלת ערכאות. אין שום מדרון חלקלק, פרט לבמוחות ההיסטריים של קוראי הארץ.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 29-08-2012 בשעה 10:27.
ישן 29-08-2012, 14:37

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "התגוננות היא תמיד דבר פרימיטיבי"

מבחינתי,הנושא כבר אינו רייצ'ל קורי,
הכתיבה התרחקה קצת מכך,
הנושא הינו האנשים הכותבים פה, המייצגים אוכלסיות גדולות יותר,
קראתי המגיב הראשון שאוים בחסימה,שמנעה כנראה גלישה למקום נמוך יותר,
וקראתי גם אשכול קודם בנושא,
מבחינתי הכתיבה מבטאת יכולות,
ולהרגשתי הלא נוחה,היא משקפת איום על יתרוננו האיכותי בשכונתנו הבעיתית,
לא רק שזה לא עושה לי נוח,
בעית איכות היא סיכון ביטחוני של ממש,
קשה לי להתדיין במצב זה כשנציג של כל מחנה יורה מכל מה שבא ליד, בכדי להוכיח את עליונות שיבטו,
אני כנראה אצמצם המפגשים פה,
וכך יוכלו כמה אנשים לסמן וי על עוד נצחון,
בהצלחה לכולם, והרבה נצחונות על מטרות ראויות.
ישן 29-08-2012, 16:32
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל אז אתה באמת מוזמן אחר כבוד גם לעזוב את הארץ..
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "מבחינתי,הנושא כבר אינו רייצ'ל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
אני כנראה אצמצם המפגשים פה,
וכך יוכלו כמה אנשים לסמן וי על עוד נצחון,
בהצלחה לכולם, והרבה נצחונות על מטרות ראויות.

יש לנו מספיק שונאים מבית.

ואגב, ההיסטוריה הוכיחה כבר לעולם שדומים לך, המתהדרים בכסות אינלקטואלית (ואני בספק גדול לגבייך) וגם מוסר ומצפון - נטולי הסתכלות אמיתית - די מהר התנדפו מן העולם והם לא יותר מערך בויקיפדיה...

ישן 30-08-2012, 00:12
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה לא היחיד שחושב שההסתכלות שלו על הדברים היא מורכבת
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "הכותרת שלך ברורה, חיכיתי..."

ציטוט:
,[למי אתה מתכוון ?]
אך נדמה לי שהבנתי את רוח הדברים.

הנה דוגמא על אדם כזה..

"השקפותיו על מדיניות חוץ הן כשל מי שמסתכל מהפתח הלא נכון של צינור ביוב עירוני"

ויש עוד זה ברור..

עוד אחד...

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 30-08-2012 בשעה 00:15.
ישן 29-08-2012, 18:01
צלמית המשתמש של רועי AZ

סליחה! האם אתה מייחס לה בדל של פנאטיות כלשהיא?
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני כמו מן הסתם גם מח' המדינה מזועזעים מהקונוטציות המיניות שאתה וחבריך לפורום מטיחים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
בבחורה שכל שהיד בעזה ידע כי חסודה היא ולבושה צנוע.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://uploaded.fresh.co.il/3e8f1c6e3d615bc6.jpg]

הרי המדובר באידאליסטית נאורה!

ישן 29-08-2012, 19:46
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ריצ'ל אינה עוד אבל בני דמותה ואלה שלהם ניסתה בתעמולתה לסייע לחסלנו"

הועלו פה שאלות לגטימיות (לינוקסבוט ואחרים) על למה נותנים לפעילים הללו להכנס. (התשובה היא שמנסים למנוע את כניסתם אבל למדינת ישראל יש אינטרס הסברתי וכלכלי בעידוד תיירות ובמיקרים שלא ניתן לדעת מראש חסימה גורפת של כניסת זרים לישראל תזיק יותר משתואיל (בניגוד למה שתקוות גבוהות כתב אין לזה שום דבר עם מחויבותה של המדינה להרשות מחאה, מחויבות שמוגבלת אך ורק לאזרחי ישראל ואינה חלה על תיירים). הפעילים הפרו פלסטינאים עוברים הכשרה בארה״ב שמדריכה אותם, בין השאר, מה לענות בכניסה לישראל על מנת שלא לעורר חשד. כולנו קראנו על תיירים לגיטימיים לחלוטין, רבים מהם שהגיעו לארץ בהזמנת מוסדות מקומיים, ושעברו חוויות לא נעימות בכניסה או ביציאה, המקרים הללו גורמים לנו נזק. אגב, למיטב ידיעתי, מי שנתפס לא מקבל יותר אשרת כניסה לישראל ויש שפע פעילים כאלו שכבר לא יכולים לחזור לישראל כך שהממשלה דווקא כן עושה את מה שהיא יכולה במגבלות האפשר).

בדיחות קורי לא מוסיפות דבר לדיון (ואם משהו חיצוני קורא אותן גם אינן משרתות את המטרות שלך) לבד מלגרום לכולנו להראות רע.

ישן 29-08-2012, 20:05

לגבי חלק א' - מסכים לעיקרון אבל לא יודע עד כמה מוצו כל הכלים החוקיים לצמצום הכניסה.
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]הועלו פה שאלות..."

לגבי חלק ב'- מי שקורא עברית כדי ללקט משפטים שאינם "PC - ג'י סטריט" ולהשתמש בהם לתעמולה אנטי ישראלית - יסתדר היטב גם אם אוותר חלילה על זכותי הדמוקרטית להתבטא כנגד אויבי ומבקשי נפשי. שקרים ובדותות מעולם לא הפריעו להם הרי...

אסור להשאיר את הבמה לאויב התודעתי שלנו. אסור להותיר פתח לשטן משירו של אלתרמן לחדור ולנקר בהבנת זכות הקיום שלנו כאן. אולי הלגלוג תפל בעיניך אבל אנחנו לא נמצאים כאן בסטאנד אפ בפאב נינוח בעיר הולדתה של קורי. המטרה היא לא להצחיק אלא להציג כל אבסוד סנגוריה על חלאות מהסוג המגיע למזה"ת כדי לתמוך בתנועות לרצח יהודים בע"מ תחת מסווה שקר הומני כלשהו.

אם תשאיר את כל הבמה כל הזמן לאחר - הספק עלול לחלחל גם במישהו שנראה לך שכבר למד להבחין בין טוב לרע. לא רק גל וברווזי קוראים בפורום הזה. אני מניח שיש צפיה של 30-50 אנשים בכל אשכול פעיל ולהביע עמדה שהיא בסיס קיומנו היא חובתו של כל מי שיכול לעשות זאת. אז גל יעשה זאת בחרון קדוש, אני בעזרת סאטירה ואתה אם תרצה מוזמן להוקיע טיפוסים כמו קורי בדרכך שלך [קריקטורות פרי עפרונך כשאני חושב על זה יכולות להיות תרומה מצוינת].

אם בסופם של כמה מניפסטים אנרכיסטים חסרי מענה ישנה דעתו גולש מתנדנד אחד - כשלנו במשמרתנו הזוטרה והצנועה, לא?
ישן 29-08-2012, 22:05
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לגבי חלק א' - מסכים לעיקרון אבל לא יודע עד כמה מוצו כל הכלים החוקיים לצמצום הכניסה."

1. אף אחד לא חולק על זכותך הדמוקרטית (ואולי אפילו חובתך האזרחית) להביע את דעתך הכנה. אבל...

2. בניגוד למה שכתבת ציטוטים של ישראלים מהווים אלמנט חשוב בתעמולה האנטי ישראלית. ראה המקרה ההפוך, אחמדינג׳אד מספק לישראל כמה משורות התעמולה הטובות ביותר שלנו. הבי בי סי עשו בזמנו מטעמים מאיזה רעיון זניח (ורע) שהועלה לסמן קסדות של עובדים ערבים בזמן שיפוצים בבניין הכנסת. כמה ״פנינים״ של עובדיה יוסף משמשות אנשים שמנסים להוכיח שהיהדות נוטה לקיצוניות ורדיפת זרים כמו האיסלם. נכון שפרש הוא אתר קטן וביתי אבל, כפי שסרפד גילה לפני כמה שבועות, גם מאמר קטן, תמים ובמוצהר ספקולטיבי עלול להפוך ל״תכניתה הסודית של ממשלת ישראל לחיסול תכנית הגרעין האירנית״ ועוד ועמוד הראשי של הבי בי סי...

3. אם בהסברה ישראלית מדובר אז זו באמת לא חכמה גדולה להתקיף את קורי בפרש, קהילה שמתחילה מעט מזרחה למרכז (כשמסתכלים לכיוון צפון) והולכת משם ימינה (עם כמה שמאלני מחמד כמוני, אף אחד מהם לא נושך באמת, שמשמשים בעיקר כשק חבטות). נסה להגיב בגארדיאן או באינדפדנט ותגלה ש״השמאלני הקיצוני״ ישראל היפה הוא בעצם ציוני נלהב.

4. אם אתה מכוון לקרבות תעמולה אמיתיים אז טיעונים בסגנון שאורי וגל מעלים הם לחם לאופוזיציה בגלל שהקצוניות והנחרצות שלהם הופכת אותם למטרות ירי בידי מגיב מיומן. בקהילה כמו פרש זה עובד כי הקהל ביתי, בקהילה שמאלנית (שבה יושבים אנשים עם לא פחות ידע ומיומנות) התוצאה תהיה אסונית למדי (או סתם מבוא סתום שלא ישכנע אפילו את הנייטראלים).

5. בהמשך ישיר לטיעון הקודם; קגנס כתב את זה פה המון פעמים אבל כניראה שלא נקלט; כשבאים להסביר את העמדה הישראלית לזר שאינו מכור לצד זה או אחר טיעונים מתונים תוך הפגנת הבנה (ואפילו אמפטיה) לצד השני תמיד מזכים אותך בנקודות זכות. בדיחות קורי באמת גורמות לא רק לך אלא גם לקבוצה אותה אתה מייצג להראות רע ולהפסיד בויכוח.

לסיכום; פרש הוא פרלמנט ביתי קטן באוירה משפחתית למדי, זה לא שיפוט, רק תצפית. חבל סתם לטנף אותו בבדיחות על בחורה בת 23 שמתה מוות גרוטסקי בתאונה מזוויעה.

ישן 29-08-2012, 22:36

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]1. אף אחד לא חולק על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
חבל סתם לטנף אותו

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
... מריקוד מוזר על דם שנשפך?....

נו באמת....

פרש הוא קהילה אינטרנטית קטנה עם פיזור פוליטי לא כל כך חריג מהאוכלוסיה היהודית לפי ההצבעה בבחירות אבל עם יכולת בטוי קצת יותר טובה לאלה שאינם בשמאל. קגנס, אמיל, אשלי, היי-הופס, סגמני - הם לא שמאלני מחמד. הם חלק מהסלט האינטרנטי שמרכיב את פרש וחלק מאוד דומיננטי ובעל אמירה.

כשאני כותב ב'פרש' אני לא כותב למחלקת המדינה בארה"ב ולא למחלקת יחסי הציבור של האו"ם. אני כותב בשפה שלי בארץ שלי ועל הארץ שלי על החיים שלי ובעיקר על מי שמנסה לקצר אותם. זה שתמיד יהיו אנשים רעים כמו קורי או רצחניים כמו משלחיה של קורי או סתם אחמדיניג'אדים יותר מוחצנים שיפשפשו ויחפשו סיבות לעבות את תיק 'למה אנחנו שונאים יהודים כרגע' זה הדבר האחרון שצריך לגרום למישהו להסס להביע דעותיו.
הבי בי סי היו שמחים לעשות גם מטעמים תעמולתיים מחוסר נימוס של נאמר יהודים בפוגרום קישיניב שבצעקותיהם העירו את השכנים. אם אני אכוון את עמדותי בהתאם ל'מה יאמרו בבי בי סי' כנראה שאצטרך לחבוש כובע משונה שכזה של יהודים או סתם להתחבא במצודת יורק.

טיעונים כמו שאורי וגל מעלים הם אולי לחם תעמולתי במשחק שבין שני הצדדים לאופוזיציה בפורומים בהם בצד אלף יושבים יהודי 'בבקשה תאהבו אותנו' ובצד ב' אינטלקטואלים שממש לא מבינים למה הפריעו לגרמנים לסיים את העבודה. הם ממש לא לחם תעמולתי בעיני הקהל הצופה בקרבות הללו ובעיני מי שמוותר מראש על הרצון לשאת חן בעיני האויב המוחלט או לחפש רגש במחשכי לבבם של תואמי קורי וחסידיהם. אמירה בויכוח מול אנשים שלמעשה מייצגים את מה שמנסה להרוג אותך צריכה להיות חדה, פוגענית, בוטחת ונטולת אמפתיה כלפי האויב ונציגיו. 'אל תרגיז את הפריץ' היא גישה שאבד עליה הכלח.

כשביבי ומרקל מדברים בדיפלומטית - אני מניח שהם רוקדים בזהירות כמו קיפודים. אנחנו האזרחים הפשוטים זכינו בחרות לחטוף אש ממשית מהפרוקסים הביצועיים של כל חלקלקי השפתיים ומכאן גם קיבלנו את הזכות להניף מולם שלט גדול המבהיר מה אנו חושבים עליהם.

אם תצעד לאחור בויכוחים שכאלה אתה עלול למעוד למדרון החלקלק הניצב מאחריך.

אני לא מתנצל מחשבתית בפני הפלשתינאים, לא מגלה אמפתיה לתועמלני טרור במסווה של פעילי זכויות אדם ולא חושב שיש ליהודי באמת יכולת או טעם לשכנע בצדקת דרכו את שונאיו.

אמפתיה במידה, צעד לאחור כנסיון להשגת פתיחות מחשבה וכן הלאה ישמשו אותי בדיון איתך או עם קגנס או עם מי שאני חושב שיש לי עימו דיון ולא ויכוח תעמולתי.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 29-08-2012 בשעה 22:38.
ישן 29-08-2012, 23:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בלבול קל - העמדות שלנו הם ההיפך מקיצוניות: הן הריאליזם בהתגלמותו...
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]1. אף אחד לא חולק על..."

באשר לקביעה ש"מגיב מיומן" יעשה מאיתנו קציצות, הרשה לי לחייך...
פגשתי אנשים רבים בעלי עמדות מגוונות - מעט מאוד מהאינטלקטואלים משמאל שפגשתי, באמת יכלו לגבות את העמדות שלהם באמצעות ידע - בסוף זה תמיד הגיע לאמונה שבסוף יהיה טוב.

אתה מבין, נחרצות וקיצוניות לא חייבות לבוא לידי ביטוי דווקא בפסימיות - אלא גם באופטימיות חסרת בסיס. כשאתה מאמין שפנאט דתי כמו רייצ'ל הנוגחת בדחפורים קורי (כן, כן, אני לועג למותה של צעירונת חמודה שבס"כ רצתה לעזור לשוכני שכונת תל סלטאן ומ.פ. רפיח לחיות בכיף, ואולי להבריח איזה טיל נ"ט או שניים...) בא לכאן מתוך אג'נדה שיש בה משהו שיש בו בדל של חיוב - אתה בעצם מפגין נאיביות ונחרצות שלידן אני מתון שבמתונים...

לא צריכה להיות שום אמפתיה כלפי קורי, וכל בדל של שמחה לאיד, שהיא קיבלה פה - היא הרוויחה ביושר. בניגוד לתזה - לא נגרם לישראל בדל של נזק בגלל מותה. אלה ששנאו אותנו קודם, נתפסו למותה וצעקו - ואלה שלא היו נגדנו, ראו במי המדובר (התמונות של הפסיכית המצווחת השורפת את דגל ארה"ב אולי נראות טוב בווילג' וויס - אבל בשטח שבין שני החופים, הן מעוררות בעיקר תיעוב וגועל), והפטירו בערבית משובחת במבטא טקסני, "אחסן מינה ראחו" (טובים ממנה הלכו...).

איש לא צריך לצנזר עצמו בגלל ש"בחוץ ינצלו דבריו נגדנו". מעבר לסתימת הפיות המוזרה שטמונה בטיעון זה - הרי שגם ברמה הפרקטית הוא חסר ערך. נתת בעצמך את הדוגמא של אחמדי נג'אד שכביכול נורא עוזר לנו תעמולתית. ובכן, צר לי לבשר לך, אבל המירוץ האיראני לפצצה לא הואט במ"מ בגלל ההתבטאויות שלו, מזכ"ל האו"ם בדרכו לטהראן (כן, רק בגלל ביבי...), אובמה עושה שמיניות באוויר כדי לא להודות שאין פתרון דיפלומטי - ונשיא איראן ממשיך לדבר באותו טון (וכאמור, הוא לא לבד - כל ההנהגה שם מדברת ככה).

התעמולה האנטי ישראלית ממש לא צריכה התבטאויות קיצוניות-עלק שיוצאות מפה, כדי לצייר אותנו כנאצים. הם ממציאים את זה הרבה יותר טוב מכל דבר שהיינו יכולים לנסות, ומי שמסייעים להם בזה, הם העלק-נאורים מכאן, שמצליחים לתת פרשנות מגמתית לכל התבטאות/פעולה/הצעת חוק, שלא נראית להם. אם אתה חרד לתדמיתנו בחו"ל, היה ראוי שתצא נגד כל השקרנים שמציגים את הרצון לסגור את גבול מצרים כ"פעולה גזענית", שמציגים את הדרישה לאיסור מימון ממשלתי מחו"ל על פעילות פוליטית פנימית כ"פאשיזם", וכיו"ב. אלה מוציאים לנו שם רע - וחלקם, אגב, עושים זאת במימון ישיר של אלה שרוצים לשהחיר פנינו. אליהם, משום מה, אתה לא בא בטענות - הם לא "קיצוניים ונחרצים"...

בקיצור, במקרה של רייצ'ל קורי קרה נס (הלוואי שלא זמני) שבו ביה"מ בארץ נזכר שכדי שמערכת משפט תמשיך להתקיים - כדאי שתהיה פה מדינה. זה לא דבר מובן מאליו, ובהחלט ייתכן שהעליון יהפוך את ההחלטה ויביא עלינו גל תביעות של סייעני טרור מערביים כאלה ואחרים - אבל עד לאותו יום, כולנו צריכים לשמוח על הפסיקה, ולעודד את אותו מילואימניק אלמוני שנהג בכלי צמ"ה בלבו של אזור מסוכן במשימה שתכליתה להשאיר כמה שיותר מאיתנו בחיים. אותו מילואימניק, שחבורת צבועים מנסה להציג כרוצח, רק בגלל שלא ראה איזה סייענית טרור שבאה להפריע לו.
ישן 29-08-2012, 22:43

קורי היא היריב שלך? כי בפעם האחרונה שהבטתי סביב ראיתי הרבה מאוד מאלה שאותם ואיתם שרתה
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "ציניות וסרקזם הם כלים יעילים..."

צבאות חמושים, ארגוני טרור, מיליונים של ערבים ומוסלמים שמעולם לא ראו אולי יהודי ובטח לא ישראלי אבל משתוקקים להשמיד את משפחתך וגם לא מעט 'קורים' שמכינים בלב שלם ושונא את מסע הכשרת הלבבות לדהלגיטמציה של קיומך.

קורי היא רק קשקש שנשר מהנחש הארסי הזה ואין כל סיבה לבכות קשקש זה אלא רק להביט בו היטב ולהשתמש במראהו כדי להזהיר ולהזהר מפני יתרת הנחש.

50 הטון הם כמובן לא נימוק כבד במקרה הזה שכן כידוע לך הדחפור לא נסע לקורי הביתה באמריקע. היא באה לכאן כדי להפריע לו לשמור על חיי יהודים.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 29-08-2012 בשעה 23:12.
ישן 29-08-2012, 23:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה עדיין חי באשליה שנצראללה מתחבא?:) אני מציע שתפסיק לקבל את החדשות שלך מאולמרט..
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "בדיוק! אז שמור את השנינויות..."

נצראללה לא מסייר ברחובות העיר - אבל אני יכול לגלות לך בסוד שגם שאר המנהיגים על פני כדור הארץ לא בדיוק עושים זאת...

נצראללה ניצח אותנו. עובדתית - ארגונו הקיקיוני הצליח לעמוד 34 מול צה"ל - וכיום חזק פי ארבעה מכפי שהיה קודם. מצער ככל שזה יהיה, עדיף להביט למציאות בעיניים, מאשר לשקר לעצמנו - ולחטוף באבי-אבינו בעקבות אותה הונאה עצמית.

מותר ללעוג לכל אוייבינו. רייצ'ל קורי באה לכאן כאוייב, פעלה כאן כאוייב, ולמרות שאיש לא ניסה להרוג אותה - היא מתה כאן כאוייב. היא ודומיה ראויים לכל הבוז שניתן לספק לאנשים שאין להם בדל של נגיעה לחיינו כאן - ןבכ"ז טורחים לבוא הנה ולסכן אותנו. נצראללה לפחות הוא אוייב אותנטי, שהשנאה שלו כלפינו היא בגלל משהו שהוא חושב שעשינו לו.
ישן 29-08-2012, 23:44

היא מתה והיא וממשיכי דרכה בחרו להעמיס על כתפיהם לא את 'הסכסוך הישראלי ערבי'
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "בדיוק! אז שמור את השנינויות..."

אלא את הרצון להשמיד אותי ואת כל היקר לי. קורי לא פעלה כהומניסטית בעזה אלא באופן קצת יותר דומה למה שהיית מצפה מחומניסטית.

איש לא היה מעלה את קורי מהאוב. אנחנו גם לא נדרשים לזכרם של ערפאת ואחמד יאסין או למצבו הבריאותי של מוחמד דף אם אוהביהם לא מנסים להפוך אותם לקדושים.

אוהביה המחוצפים של הפעילה קורי תבעו את המדינה שבשמירת בטחונה ניסתה לחבל. באופן מקרי ומפתיע הם לא זכו בערכאה מסוימת ואצו רצו כבתם להאשים את המדינה שבמלחמה נגדה היא שימשה כחיילת. הם אלה שאמרו לפי אתרי עיתונות את המשפט השקרי אודות 'לנו להבדיל מהפלשתינאים לפחות היתה אפשרות לפנות לביהמ"ש'. משפט תעמולתי שאינו נשען על עובדה נכונה או אפילו על טוקבק שלי ושל גל. מסוג המשפטים המשמשים כזרעי רעל שינביטו את השהיד הבא המבקש את חיינו. הם העלו אותה לכותרות.

לתעמולת אויב צריך להגיב גם אם דגל התעמולה הוא חיילת מצבא האויב שנפלה למען מזימותיו.

דמותו של אחמדיניג'אד לא זקוקה לשנינות שלי. מי שתומך בו ובמעשיו כמוהו כתומך בכוונותיו של הצורר בשנות השלושים ומי שמגלגל עיניים מול כוונותיו ומעשיו כמוהו כמגלגלי העיניים מול הנאציזם העולה. אלה ואלה לבם מושחת דיו בכדי שלא ישתכנעו מנימוקים עמוקים או מסאטירה.

דווקא סביב דמותה של קורי יש מקום להצבת מראה מול זאת שחצתה אוקינוס כדי לשנוא אותנו. דווקא כאן יש מקום לשנינות או לשכנוע או לסאטירה בכדי שלא יפול חלילה איש מהמתנדנדים בפח שטומנים לו תומכי הטרור סביב זכר ידידתם.

'כתפיה השבורות של בחורה שמתה'? בדיוק בשל אמפתיה שכזאת צריך הרי להזכיר מה היא ושולחיה מייצגים. אם לא תציג תג של 'תומכת טרור וידידתם של מבקשי נפשי' על דמותה של קורי תאפשר חלילה לבני דמותה לכבוש עוד יעד ובויכוח הבא מישהו עוד עלול לחוס על מותניה העדינים של לילה חאלד או לבכות את עלומיה של אמנה מונה שבוזבזו בכלא הישראלי.

ישן 29-08-2012, 21:30
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אם כל חוסר הנחת מכמה מההודעות כאן-קורי חצתה כל גבול ולכן צריך לקבל זאת
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]ישראלה, בשביל מה כל..."

יש לא מעט צעירים אמריקאים אידיאליסטיים שבסביבות גיל הקולג' בוחרים להתנדב במקומות שונים בעולם. הנבונים שבהם הולכים למקומות שבהם יש מצוקות גדולות מאוד ושבהם הם יכולים לסייע. למשל, יש כאלו (הכרתי אחת כזו) שמתנדבים ל"חיל השלום" ונוסעים לכל מיני חורים באפריקה שם הם עוסקים בכל מיני פרויקטים וחיים בתת תנאים. אותה מכרה שלי לא רק חייתה שנה בתת תנאים במדגסקר, אלא גם חזרה עם איזו מחלה טרופית שהוציאה אותה מתפקוד לזמן רב.
הטיפשים ובעלי האג'נדה מראש מאמינים לתעמולה הפלסטינית ומחליטים שדווקא השטחים זה המקום שהכי צריך עזרה. יכול להיות שקורי השתייכה במקור לזן הטיפשים/נאיביים אבל לפי העדויות שחלקן הובעו פה היא בשלב מסוים בהחלט הפכה לפעילה פוליטית אנטי-ישראלית ולא פעילת זכויות אדם. זה גבול מאוד משמעותי לחצות. חמור מזה, היא גם החליטה לקחת חלק פעיל בפעולות נגד הצבא הישראלי וזה גבול חמור עוד יותר לחצות. לא רק מהבחינה העקרונית אלא גם מבחינת הסיכון שהיא לקחה על עצמה וחוסר האחריות.
לכן, אני לא מוצא לנכון להתייחס בשלילה להודעות היותר קיצוניות באשכול הזה,גם אם אני לא חש הכי בנוח לקרוא אותן. צריך לקבל גם התייחסויות כאלו כשמדובר, בסופו של דבר, באויב.
ישן 29-08-2012, 23:58
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]ישראלה, בשביל מה כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora

בשביל מה כל ההערות והבדיחות המיותרות הללו? קורי היתה מי שהיתה, עכשיו היא איננה. אין בקהילה הזו ולו מגיב אחד שמסכים עם עמדותיה,

לא הבנתי, בגלל שלא קוראים לה ג'אמילה אז זה "אין מי שמסכים עם עמדותיה"?
אז קוראים לה רייצ'ל, והיא בעלת אזרחות אמריקאית וילידת ארה"ב - אבל היא הייתה מחבלת. שותפה מלאה של החמאס, ברצון להשמיד את ישראל ולפגוע בחיילי צה"ל. שוב - קראו לה רייצ'ל ולא פאטמה והיא הייתה אמריקאית...

אני לא מסכים עם עמדותייך שלך. בשבילי היא מחבלת ארורה שקיבלה את מה שמגיע לה...

העניין עבר בשורה של ארכאות שיפוטיות שהחליטו מה שהחליטו וממילא רוב ההחלטות תואמות את השקפת עולמם של רוב המגיבים פה.

תואמים חלקית - היה צריך להטיל קנס על הוריה, על חוסר השגחה וחוסר חינוך נאות..

ללא קשר להחלטות המשפטיות או אפילו ל״מי צודק״ הסיפור הזה גרם וגורם נזק למדינת ישראל. מה הבדיחות הטפלות הללו מועילות לבד מריקוד מוזר על דם שנשפך? די, נגמר, let it rest.

זה אתה והשמאל בישראל קובע. לך לא משנה מי צודק. אתה מבין? כאילו, אם לך לא משנה מי צודק ואתה קובע שזה עושה נזק לישראל - וזה מה שמשנה לך - איך אנו נראים ולא הצדק והאמת.. אז למה שבאמת זה לא יהיה נזק?

ודמה לא נשפך, היא סה"כ נקברה תחת סוללת עפר.

עם כאלה מילים כמו שאתה והחבר שלך כותבים, מה הפלא שרמת התיעוב כלפיכם שוברת שיאים בכל פעם מחדש?

ישן 30-08-2012, 02:00

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "גש לאתר הISM. קרא מעט על פעילות הארגון, כפי שהוא-עצמו מתאר אותה"

רעיון טוב,ניגשתי לויקיפדיה [ism] והחכמתי קצת,
ברור לי עכשין קצת יותר ממה נובעת ההתנגשות ביננו לבינם,
ברור לי כי הם יכולים להיות מטרד,
וברור לי יותר כי התיחסותכם לאנשים אילו ,סובלת מחוסר עניניות, ועודף אמוציות,
נפנופי ידיים,או זריקת מילים לא מבוקרת,לא משפיעה טוב על הרבה אנשים,
במקרה של אירגון זה' דוקא יש 'קייס' להצרת צעדיהם,
אבל אם לא עושים זאת נכון,נצא ניזוקים,
כדאי לשפר את תגובותנו,ולא רק בהקשר שלism'
תגובה לא מידתית משדרת חוסר שיקול דעת,חוסר אמינות,חוסר הבנה,חוסר בפתיחות,חוסר ביטחון,
מציע לא לראות בכל מתנגד את גדול אויבנו,
אם זו המציאות לדעתכם,
ואין אפשרות להסתכל עליה מזוית אחרת -חבל.
ישן 30-08-2012, 13:22

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "שאלה במקום, כמו כל אחד פה אני..."

ואוו.... היכולת שלך להתעלם מהמציאות היא פשוט מדהימה. אתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך אה? לקרוא לקבוצה של אנשים שעוזרים לטרוריסטים שרוצים להרוג אותנו קן צפעונים זה אנדרסטייטמנט. בפעם האלף: אין לי בעיה שלא אוהבים אותי, יש לי בעיה שמפריעים בצורה אקטיבית לצבא שלי להילחם באנשים שרוצים להרוג אותי. אתה בטוח שקראת על ה - ISM? אתה בטוח שאתה יודע מה הם עושים בפועל? אתה יכול להסביר בצורה הגיונית איך לאור המטרות והמעשים שלהם אתה לא רואה בהם אויב? לי זה נראה שאתה ממשיך להשתתף בדיון הזה בלי שיהיה לך מושג קלוש על מה אתה מדבר.

ישן 30-08-2012, 19:50
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ואוו.... היכולת שלך להתעלם..."

לקרוא לארגון שעוזר לטרוריסטים שרוצים להרוג אותנו ״קן ציפעונים״ זה אולי עוזר לשחרר קצת קיטור אבל זה גם טיפשי, מיותר, מסיט מהעיקר ולא ממש מקנה לך שום נקודות זכות בדיון עם אופוזיציה (להגיד ״ISM הם קן ציפעונים וגם חארות״ לא הולך לשכנע אף אחד).

ארגונים כמו ISM וBDS לא יכולים להחשב כאויבים פשוט משום שהם תומכים באספירציות הפלסטינאיות למדינה עצמאית. הגדרה כזו תחייב אותנו להכריז גם על הממשל האמריקאי, הנשיא ג׳ורג׳ וו בוש, ראשי הממשלה שרון, אולמרט ונתניהו, הנשיא פרס ועוד רבים וטובים כ״אויבים״, הרי כולם בשלב זה או אחר דיברו על מדינה פלסטינאית.

נייר הלקמוס כיום הוא ההסכמה לרעיון שתי המדינות ומידת הכנות שאנחנו מייחסים להסכמה הזו. במבחן הזה נכשלים ISM וBDS, גם עם תעבור במקרוסקופ לא תימצא באתרים שלהם שום הכרה בזכותה של מדינת ישראל להתקיים כמדינה עצמאית בעלת רוב יהודי מוצק. גרוע מכך, אם תדבר עם פעילים תגלה מהר מאוד שהרוב המכריע מתנגד לרעיון שתי המדינות או, לפחות, עומד על יישומה המעשי של זכות השיבה במלואה ולמען הסר ספק המספרים שהפעילים נוקבים בהם הם שישה עד שיבעה מליון פליטים. במילים אחרות ארגוני ISM וBDS אמנם אינם מבקשים לרצוח שישה מליון ישראלים יהודים אבל הם מחוייבים לחיסולה של מדינת ישראל כישות פוליטית במתכונתה הציונית ושואפים ליצירת רוב לא-יהודי מוצק לא רק בין הירדן והים אלא גם בגבולות הקו הירוק. בנקודה הזו הדברים חייבים להאמר ברורות וללא סייגים.

הטעות הענקית של רוב חברי הפורום הנכבד הזה היא שהם אינם מבחינים בין יוזמות ציוניות מובהקות כיוזמת ז׳נווה (ללא קשר לאיכות היוזמות, המפה של יוזמת ז׳נווה איומה וממש לא בגלל הויתור על אריאל אלא, למשל, בשל הרס הפרוורים היהודים שסביב י-ם) לבין ארגונים עויינים.

למה זה מעבר לטרמינולוגיה ולמה הטעות הזו משנה? כי אליבה ד׳פורום הזה, למעט הפלג הימני של המפלגה הרפובליקאית, אין לישראל ולו חבר יחיד בעולם. לו זו באמת הייתה המציאות ניתן היה לסגור את הבסטה מחר, עם כל הכבוד לניוט ג׳ינגריץ׳ מדינת ישראל זקוקה לקצת יותר מכמה אוונגליסטים מחגורת התנ״ך. למרבה המזל המציאות ״טיפה״ יותר מורכבת מ״אובמה המוסלמי״, ״או״מ שמום״ ו״אירופאים אנטישמים״ ומדינת היהודים נהנית משת״פ פורה עם מספר סביר (אם גם לא מזהיר) של ממשלות שבעיני רוב החברים כאן הן אנטישמיות אבל בסטנדרטים המקובלים הן דווקא ידידותיות (בכפוף לכללי הכבדהו וחשדהו של יחסים בין מדינות).

ישן 30-08-2012, 20:15
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

יוזמת ז'נבה היא "יוזמה ציונית מובהקת" בערך כמו שכהנא חי הם "גוף ימני מתון"...
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]לקרוא לארגון שעוזר ..."

יוזמת ז'נבה היא גוף ישראלי, ממומן בידי גורמי חוץ. במקרה הטוב, מדובר ביוזמה לא-ציונית שפעיליה בארץ משמשים כסוכן זר למדינות לא-עויינות. במקרה הרע, מדובר באנשים שמקבלים כסף עבור פעילות פוליטית בארץ אחרת, מידיהן של ממשלות לא-ידידותיות.

המפה שלהם היא אכן טירוף מערכות (לא רק בגלל הרעיון לגרש פיזית 110,000 איש, שאיתו נראה שאתה חי בכיף, אלא בגלל הפקרת מאה אלף יהודים אחרים בירושלים וסביבותיה ע"י הפיכתם לתושבי מובלעות בלב שטח פלסטיני, דבר שייאמר לזכותך שגם אתה הבעת כאן התנגדות אליו) - אבל היא בכלל לא העניין. העניין הוא שמדינה ריבונית ודמוקרטית לא אמורה להסכים לסיטואציה שגורם פוליטי בתוכה, ימומן בידי גורמים זרים במטרה להשליט עליה תכנית מדינית שלא הצליחה לזכות באמון הציבור בבחירות. הציונות בישראל גורסת מדינה יהודית ודמוקרטית. יוזמת ז'נבה היא גוף אנטי-דמוקרטי מובהק, וככזו אינה ציונית, גם אם נתעלם מהרעיון האנטי-ציוני שבהפיכת רבע מליון יהודים לפליטים בארצם (חצי באמצעות גירוש, וחצי באמצעות הפקרה שתגרום להם בלרוח לבד).

אליבא דפורום הזה ידידי ישראל הם אלה שמקבלים את הרעיון המופרך שמותר לה להגן על עצמה מפני אלה שרוצים להשמיד אותה, תהא מפלגתם אשר תהא. גורמים אלה כוללים את ממשלת קנדה, הממשלה ההולנדית הנוכחית, רוב מוחץ בקונגרס האמריקני ("הפלג הימני" עלק...), מועמד לנשיאות ארה"ב, בלוק לא קטן במפלגה הדמוקרטית. ראש האופוזיציה באוסטרליה (שמוביל יפה בסקרים), את ממשלת אוסטרליה, את ממשלת איטליה, ממשלת צ'כיה, ממשלת פולין, ממשלת יוון ועוד כמה וכמה.

אני יודע שהרעיון המוזר של לא למסור שטחים למי שקורא לכיכרות ע"ש רוצחות המונים, מכחיש את קיום המקדש ומנסה בכל כוחו לערער על הלגיטימיות שלנו, נראה לך מופרך. אתה כמובן לא אשם בזה. עשורים של אינדוקטרינציה לגישה שגורסת שהגנה עצמית ישראלית היא בהכרח "תגובה לא-פרופורציונאלית", הם שהביאו אותך ואת דומיך לזה.

כך או כך, יוזמת ז'נבה היא בוודאי לא משהו שרצוי לישראל, גם לו קיבלנו את הרעיון שתקום מדינה פלסטינית באיו"ש. זה לא פתרון לכלום, גם בגלל הניתוק מהמציאות (כל המעורבים שם אחראים לקטסטרופת אוסלו, ובמדינות אחרות היו עושים מה שעשו צ'מברליין ושות', ופורשים לביתם בשקט ובקלון), וגם בגלל העובדה שזה פתרון זר שהציבור פה דחה בקלפי.
ישן 30-08-2012, 20:48
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יוזמת ז'נבה היא "יוזמה ציונית מובהקת" בערך כמו שכהנא חי הם "גוף ימני מתון"..."

הואיל ובין הירדן והים חיים שני עמים בסדר גודל דומה והואיל וההם, כמה שהם לא-נחמדים, לא מראים סימנים שהם מסכימים ללכת לשום מקום הברירה היא נורא פשוטה; מדינה אחת רב לאומית כמו שISM, BDS ואורי הציונים רוצים או מדינה קטנה יותר אבל שנהנת מרוב יהודי מוצק כמו שהמורה האוטו-אנטישמי רוצה.

יוזמת ז׳נווה בסך הכל מנסה להבטיח קיומו של רוב יהודי מוצק ולפיכך היא יוזמה ציונית (איך אחרת תגדיר ציונות?), נכון אמנם שיוזמיה התרשלו מאוד בציור המפה (לא רק בי-ם אבל זה החלק החמור ביותר) ויש אפילו רגליים לטיעון בדבר מנהל לא לגמרי תקין (למרות שגם לחסום מגיב בהאשמה מופרכת שכביכול הוא גידף מגיבים אחרים ותוך כדי כך לספר לו שהוא ״מייבב״ ו״משתין בקשת״ זה לא בדיוק מנהל תקין) אבל הדיון הוא לא על חוכמה אלא על מה זו ציונות.

מעניין אותי לדעת לפי מה החלטת שאני ״חי בכיף״ עם ״הפקרתם״ של 110,000 יהודים. אתה מוזמן לחפש בכל כמעט 2000 ההודעות שלי בקהילה ולו פעם אחת בה הבעתי חדווה על מצוקתם של קבוצות אוכלוסיה יהודיות מכל אוריינטציה פוליטית. אם אתה לא מסוגל להביא סימוכין לשמחה לעד שהפגנתי כביכול אתה מתבקש לחדול מההאשמה הזו.

כן, אני סבור שאת אריאל צריך יהיה לפנות וזאת בדיוק מהסיבות בשלן אני מתנגד למפת ז׳נווה. מה לעשות שאריאל תהפוך למובלעת שתהיה נתונה לחסדי הערבים? אני בכלל לא שמח לעקור אנשים מביתם אבל מי שמפקיר אותם זה דווקא אתה.

איפה קראתי בכלל למסירת שטחים למי שקורא לכיכרות.... אתה יודע מה, בוא נעזוב התחכמויות, איפה קראתי להחזרת שטחים להנהגה הפלסטינאית הנוכחית? העמדה שלי תמיד היתה שהשטחים הם פיקדון וקלף מיקוח עליו לא צריך לוותר לפני שהאויב מוכן לתנאים שמקובלים עלינו ולדעתי האויב עדיין לא מוכן לכך. ההתנחלויות שומטות את הקרקע מתחת לתפישת קלף המיקוח כי הן מקבעות מצב שאמור היה להיות זמני ומנציחות את העירוב המאוד לא בריא בינינו לבינם.

ועוד עניין, אולי נרד מהקלישאה הצ׳מברלינאית? אתה יודע שהוא קיבל צי וצבא במצב עלוב למדי ושקד על חיזוקם ואתה יודע גם שבריטניה לא בדיוק היתה מוכנה למלחמה בסתיו 1938. דווקא צ׳מברלין, לא שוטה ולא פחדן, הוא דוגמה לאפסותן של קלישאות היסטוריות.

ישן 30-08-2012, 21:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כמה מבדר, אפילו את הדקלום המשעמם שהציונות האמיתית היא להציע נסיגות, אתה מעתיק...:)
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]הואיל ובין הירדן והים ..."

אני יודע שזה נורא מורכב, ובוודאי סותר המון משפטי-מפתח ששמעת וקראת פעמים רבות, אבל זה לא באמת כזה מורכב, אז אנא נסה לעקוב:
לבלבל את המוח על דמוגרפיה יכול לעבוד רק אם אתה באמת מציע שהגבול של של "המדינה הקטנה עם הרוב המוצק" לא יכלול את מאות אלפי ערביי הביטוח הלאומי והמשולש - וממש לא יכלול את רבבות המסתננים ממזרח אפריקה. ברגע שתבהיר שאתה לא מוכן בשום צורה שיישובי הערבים שעל הקו הירוק יישארו כחלק מישראל, ויועברו על תושביהם, למדינה הפלסטינים - יהיה בדל של שחר לטענות המשעשעות על דמוגרפיה...

אגב, את הספירה המשעממת של "בין הירדן לים" בה נוקטים כל פסאודו-דמוגרפים מהשמאל, הגיע הזמן לעדכן: את מליון ורבע ערביי רצועת עזה, היה צריך להוציא ממנה מ1994, ומצער מאז 2005 - ואיכשהו המקורות שלך לטקסטים הלעוסים, עדיין סופרים אותם. נשאלת השאלה, למה אתם סופרים רק אותם? במצרים יש שמונים מליון, ספרו גם אותם. בסוריה 20 מליון (עדיין...) - ספרו גם אותם.

יוזמת ז'נבה מנסה להבטיח את קיומו של רוב יהודי מוצק בערך כמו שתכנית כהנא בסה"כ מנסה להביא להגשמת חזון הנביא ישעיהו של "לא יישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה". הגיע הזמן להפסיק למרוח בולשיט, ולקרוא לו בשמות יפים. לו יוזמת ז'נבה הייתה מנסה, ולו במידה אפסית, להביא לאיזשהו סיכוי לשלום - היא הייתה פועלת בקרב אלה שמונעים כאן שקט ולשווה (רמז: אלה לא היהודים, למרות מה שמספרים לך...). הגוף הפתטי הזה, שבשעתו הבאתי כאן את האתר הלא-קיים שלו בערבית, פועל אך ורק בקרב היהודים, שיכדוע הם המחסום לשקט ושלווה באזור, נכון? הגוף הזה, מתוקצב בסכומי עתק בידי ממשלות זרות, כשל פעם אחר פעם בבחירות כלליות, ולכן פועל מאחורי הקלעים - ממש כפי שפעלו ראשיו כשהביאו עלינו את אסון אוסלו.
ברגע שיוזמת ז'נבה תראה שבמסגרת חילופי שטחים, מותר גם להזיז ערבים מבתיהם - הם יתחילו להיראות כמו גוף שאשכרה מחפש כאן פתרון של פשרה. עד אז, מדובר באותה סיסמא שחוקה: יהודים יתקפלו - ערבים יקבלו - ויבקשו עוד...

קוראי הכיכרות הם הממשלה הפלסטינית הנוכחית - היה נחמד לו טרחת לקרוא קצת על אלה שאתה מציע לגרש למענם רבבות יהודים...
חפש חומר על כיכר דלאל מוגרבי, למשל - ומה עשתה הגיבורה כדי להיות ראוייה לכיכר, שנחנכה ב2011 בידי השותף האמיץ לשלום (לא סרבן שלום רשע כמו ביבי).

אגדת קלחף המיקוח היא אותה פנטזיה שחוקה כאילו יש מחיר שאם נשלם אותו - יהיה כאן שקט ושלווה. חלק ממפיצי הפנטזיה מאמינים בה בעצמם. רובם יודעים את האמת, אבל ה"שלום" הוא ביזנס עצום מימדים. צא ולמד כמה כסף זורם בפרוייקטים ונכנס לכיסיהם של "עושי השלום" אחרי פרישתם הפורמאלית מתפקיד הנושאים ונותנים. מכיר ביילינק? מכיר ECF? מכיר קרן פורטלנד? מכיר מכון פרס לשלום (טוב, אותו אתה בטוח מכיר...), ויש עוד עשרות גופים כאלה. כולם מתהדרים בשמות של "עושי שלום" משני הצדדים. התהליך הזה הוא קריטי, לא בגלל שהוא מביא שלום, אלא בגלל שיש ציניקנים חכמים שמתפרנסים ממנו.

אגב, אתה יכול לרדת מהעץ המשעשע שהסטוריונים חדשים ו"בועטים" מנסים לטפס עליו, שמציג את צ'מברליין כגיבור טראגי שהיה מוכן לספוג את כל העלבונות, ובלבד שלא יוציא את בריטניה למלחמה כשאינה מוכנה. הבולשיט הזה מקביל לניסיונות היפים לטעון שסטאלין תכנן לתקוף את היטלר, וממש בדקה ה90 היטלר תקף קודם, או שרוזוולט הזדוני ידע על פרל הרבור, אבל העדיף שיחטפו כדי להזדעזע בשידור חי ברדיו...
מה לעשות, לא תמיד תיאוריות שתכליתן לנפץ מוסכמות, שוות את הפיקסלים שבזבזו. צ'מברליין היה אפס מאופס, שגם א-ח-ר-י שגרמניה תקפה בפולין, עוד ניסה להתחמק ממלחמה. קרא מעט על הדיון בפרלמנט ב3 בספטמבר, ותראה שבעצם הוא נגרר למלחמה בועט ומצווח. ובתשעת החודשים הראשונים, היה עסוק בעיקר בלעמוד ולא להגיד כלום (תוך שהוא גאה בעצמו על כך שכביכול בלם את היטלר, שבכלל הסתכל צפונה, לכיוון סקנדינביה באותה עת...).
בקיצור, קלישאות מבדחות של הסטוריה חדשה, הן דבר חביב - אבל לא לגבי צ'מברליין. האיש הזה ראוי לכל כינוי גנאי שזכה לו בחייו, ואחרי מותו (עד להופעת ה"בועטים"...).

נ.ב.
הקיטור המשעמם על מינהל תקין כאן (שאותו הצלחת להשוות למצב של גוף ישראלי שמקבל כסף מממשלה זרה כדי להפיל ממשלה שנבחרה על מצע הפוך בידי ציבור הבוחרים בישראל בבחירות חופשיות), ראוי להרמת גבה מבודחת - ולא להרבה יותר. אי לכך, ראה את הגבה כמורמת בחיוך משועשע. אין ספק, חסימת מגדפים כאן שקולה לקבלת הון מאירופה כדי להפיל ממשלה נבחרת. עכשיו רק תשכנע את האירופאים להעביר לי את הכסף...
ישן 30-08-2012, 22:44
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כמה מבדר, אפילו את הדקלום המשעמם שהציונות האמיתית היא להציע נסיגות, אתה מעתיק...:)"

משעשעת לא פחות מההשוואה שעשיתי ל״גוף ישראלי שמקבל כסף ממשלה זרה״ (בניגוד לגוף ישראלי נטול שקיפות ציבורית שמקבל כסף מגורמים עלומים בחו״ל שלחלקם קשרים אנטישמיים) יומרתו של מי שנכשל (שלא לומר שיקר וניצל את סמכותו לרעה) במשימה הפעוטה של ניהול פורום אינרנטי להרצות לנו על מנהל תקין.

אני ממש לא מבין למה אני ממשיך לבזבז אנרגיה על לוליין מילים שכל משפט שלו הוא איזו קלישאה ימנית מופרכת (ואני לא מתכוון אפילו לנסות ולטרוח ולתקן את כל השקרים, השטויות והעיוותים שבהודעה שלך, באמת שאתה יודע להתיש את היריב) אבל, וללא תקווה מרובה; בין הירדן והים שני עמים מסדר גודל דומה. עם אחד לא יוכל לשלוט לאורך זמן בעם השני ולכן יש רק שתי אלטרנטיבות; או שצד אחד יצליח לגרש/להשמיד את הצד השני (ואנחנו לא יכולים, בטווח הארוך, לנצח כי העולם המוסלמי, או אפילו רק הערבי, פשוט גדולים מכדי להיות מושמדים) או שתהיה פשרה. כמה שלא תגדף אותי, תצרח, תלעג ותבלבל במח לא תצליח לשנות לשנות את האמת הפשוטה הזו. מצד שני כמה שלא אנסה לגולגולת העבה שלך עובדות החיים כניראה כבר לא יכנסו.

יחי ההבדל הקטן בין סטאלין שהדיח גנראלים סובייטים שהעזו להמרות אותו ולהכין את היחידות שלהם לפלישה הנאצית לבין הג׳לטלמן הבריטי צ׳מברלין אבל עזוב, ממי שסבור שארה״ב לא השקיעה מאמץ מספיק בוויאטנאם (יותר ממליון וויאטנאמים ו58,000 אמריקאים הרוגים) ושארגנטינה היתה מצליחה לשבור את בריטניה לו טיבעה יותר מספינה אחת מחיל המשלוח (למעשה איבדו הבריטים לפחות שש ספינות ואת רוב צי המסוקים שלהם) אני לא מצפה ליתר תשומת לב ולדיוק בפרטים. צ׳מברלין היה אפס, נסראללה הביס אותנו, קורי היתה צוררת ישראל הגדולה ביותר מאז היטלר והערבים יום אחד יעלמו. בבקשה, אל תתן לי להפריע לך.

ישן 30-08-2012, 23:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

קשרים אנטישמיים, LOL. את כל תעמולת הבולשיט אתה מגייס באשכול אחד, הא?:)
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]משעשעת לא פחות..."

עוד מעט תגיד שהם בעדנו כי הם ביום שישו יחזור, הם ירצו שנתנצר או נמות, ולכן עלינו לסרב לכל סיוע מצידם. גם זו קלישאה נפוצה בקרב החנטרישים שמנסים להשוות בין קבלת כסף מממשלה זרה ולא ידידותית, שמנסה להכתיב מדיניות - לתרומה מגוף פרטי למהדרין שלא מכתיב כאן מדיניות בשום צורה.
משאר הפיסקה המנסה להיות ביקורתית (אגב היותה רצופת שקרים), אני אתעלם...

איןל דבר יותר נלעג ממישהו שלא יודע כלום על האזור, אבל בא ללמד לגביו את "עובדות החיים". את קלישאת ה"ממערב לירדן" עליך למכור למישהו שלא ראה מפה (בדוק בווילג', רובם בטוח יתרשמו מהניתוח האסטרטגי שמדוקלם מאיזשהו טקסט שלומיסטי מעופש...)

"צ'מברליין הג'נטלמן" זה אחד הביטויים היותר מוצלחים שהוצאת כאן בגיחותיך השונות בין העלבות למחאה. מעבר לניחוח הגזעני המשעשע שעולה מאותו טון (הוא לא איזה גרוזיני רשע, שעשה הסכם עם היטלר - הוא ג'נטלמן בריטי, ולכן מזעזע לייחס לו פתטיות...), הרי שהניתוח ההסטורי עומד ביחס ישר לרוב הניסיונות שלך לעסוק בנושאים שלא קשורים בדמויות מצויירות (באופן ריאליסטי, או בדמותן של השפרצות צבע נועזות ומרגשות...).

בכל מקרה, רייצ'ל קורי היא לא גדולת צוררות ישראל. היא עוד אחת מהן. אתה חושב שלהקטין את פועלה המתועב עושה אותך נאור. מצד שני, אתה גם חושב שצ'מברליין הוא "ג'נטלמן בריטי"
ישן 31-08-2012, 01:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

גידופים זה אקט שלא ראוי לג'נטלמן שכמותך...;)
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אין דבר נלעג יותר משוטה שגם..."

מכיוון שאין ספק שהטקסט הארוך ביותר של ארנון סופר שקראת הוא תקציר - שלא לדבר על דן שיפטן - הרי שבאמת מיותר לנסות להסביר לך מה הם חושבים על חילופי אוכלוסיה, בניגוד אליך. אני מציע שבמקום לנפנף בשמות, תנסה גם לקרוא את מה שהם כתבו (ולא במסגרת תמצית זעירה שנתקלת בה באתר כזה או אחר...). ספרים הם אמנם מפחידים - אבל שווה לנסות להתמודד עימם...

פתפותי הביצים כאילו אני רוצה להוסיף ערבים בעוד שאתה רוצה בצמצום מספרם, הם לא רק שקר מגוחך (כאמור, אתה מאוד נאור בעניין המסתננים, ומתנגד להעברת המשולש וואדי ערה על יושביהם...), אלא גם מפגן נוסף של בורות. אין ספק, העולם שבו מתמודדים עם מושגים שלא כוללים השפרצת מלים על פסלי-אסלה גאוניים, הוא עולם מורכב וקשה, אפילו לג'נטלמן אנין שכמותך, הלוחם למען המינהל התקין...
ישן 30-08-2012, 23:20

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]לקרוא לארגון שעוזר ..."

כתבתי פה כבר שה - ISM הם לא אויבים שלי בגלל דעתם לגבי הקמה של מדינה פלסטינאית, אלא בגלל שהם מפריעים לצה"ל בצורה אקטיבית ותוך כדי כך מסכנים חיים של חיילים ואזרחים. אני באמת לא מבין מה קשה לך ול - sh_woll להבין את זה. מי שעוזר לאויב שלי הוא האויב שלי גם כן, זה פשוט וקל. כל שאר הדוגמאות שנתת לא רלוונטיות כי ג'ורג' בוש לצורך העניין אף פעם לא הגיע לשטחים ושימש כמגן אנושי למחבלים בשטח. אתה מנסה להסיט את הדיון למקומות שלא קשורים אליו, וכנראה שאתה יודע למה אתה עושה את זה. מה עניין יוזמת ג'נבה למעשים של רייצ'ל קורי? מה הקשר בין הדעה של X לגבי עניין המדינה הפלסטינאית לבין המעשים של ה - ISM בשטחים? התשובה היא שאין קשר. ברמת העיקרון אתה יכול להיות בעד שתי מדינות ועדיין לחשוב שהארגון הזה מסייע לטרור ולהפך, במקרה הזה אני לא חושב שיש קשר לפוליטיקה למרות שאתה מתאמץ לעשות את הקשר הזה. מדינת ישראל צריכה לעשות את מה שטוב לה ולא מה שמדינות אחרות חושבות שטוב לנו, וזה בכלל לא משנה אם המדינות האל הן ידידותיות לכאורה או באמת.

ישן 31-08-2012, 01:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "תודה על חמשת הסנטים של אד..."

אד הומינם אד שמומינם. אל תבלבל ראשך הג'נטלמני עם לטינית. גם ככה אתה יורק עם תקצירי ארנון סופר...
מוטב שתנסה להסביר איך הגעת להשוואה ההזוייה בין מתיישבים לבין ISM בכל הנוגע להפרעה לצה"ל (כאמור, כתבת ה-מתנחלים, ולא סתם מתנחלים...).

המקצוע שלך חייב להיות מאוד מתוחכם. כזה שיתאים למישהו שזיהה את הגאונות שבחתימה על הסכם מינכן מהצד הבריטי...

ובאשר לגידופים נטולי הג'נטלמניות:
האירוניה היא שבניגוד לבלבולי המוח הפרנואידיים שלך, אתה זוכה ליחס אולטרה סובלני באתר הזה בכלל, ומאז ששבת אלינו, כולך עזוז ורוח קרב, בפרט.

זכור, אגב, הקללות הללו נהבנות מחסינות כשהן מכוונות כלפיי. אל תטעה לחשוב שמותר לך לקלל אחרים...
ישן 07-09-2012, 19:24
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אד הומינם אד שמומינם. אל..."

בסדר, תמשיך להקיא את המלל הקבוע שלך על כמה (הכנס שם פה) ״מדקלם״/״משעמם״/״לועס״/״מיבב״/״מבלבל במח״ וכמובן ״מגדף״, באמת שעייפת אותי עם הקבעון האד הומינמי שלך (מצטער, הבנתי שיש לך בעיה עם לטינית אבל המקבילה העברית מגושמת) אז תרשה לי לחזור לעובדות, אתה יודע, הדברים הקטנים והמציקים שלא מסתדרים עם תפישת עולמך.

אני, כמובן, לא חייב לך כלום והטקסט הבא לא מיועד לך אלא לחברים טחרים בקהילה שאני מקווה שטורחים לקרוא פה:

דן שיפטן הוא פסמיסט מושבע שלא מאמין שיש סכוי לפתרון הסכסוך הישראלי פלסטינאי, קורא לאוסלו ״הזיה״ ומטיף לניהול (או״בקרת נזקים״ כפי שהוא מעדיף לקרוא לזה) על פני נסיון לפתרון הסכסוך. אני מסכים איתו ברוב הנקודות הללו.

שיפטן מאמין, שוב, כמוני, בהיפרדות מהפלסטינאים כדרך לניהול הסכסוך מהצד הישראלי. הוא מזכיר שלבד מעצירת התוספת הברורה של כמעט שני מליון ערביי יו״ש היפרדות תצמצם גם את העליה במספר האזרחים הערבים הישראלים דרך תופעת ייבוא הכלות (גם סופר כתב הרבה על יישומה בפועל של זכות השיבה באמצעות תעלולי איזרוח).

לבד מהבעיה הדמוגרפית שיפטן טוען שהיפרדות שתייצר חיץ בין הפלסטינאים משני צידי הקו הירוק תבלום את מגמת הרדיקליזציה של הערבים אזרחי ישראל (ובאופן אירוני, לטווח הארוך, תטיב איתם כי תאפשר את השתלבותם בחברה הישראלית תחת רוב יהודי ברור, מה שיבטיח להם גג שלטוני ליבראלי, דמוקרטי ומשגשג יותר מכל חברה אחרת במזה״ת.

כתומך בהפרדה מציין שיפטן שהמלחת התהליך תלויה בחלוקת י-ם תוך הקמת מחסום פיסי. לא רק שהוא חושש מהפיכת י-ם לדלת ערבית בין יו״ש וישראל, שיפטן מתנגד אפילו לרעיון העיר המאוחדת שעלולה להפוך, כדבריו, לזירת מאבק משותפת של הפלסטינאים משני צדי הקו הירוק.

אני חותם על כל מילה, המסקנה ברורה כשמש, כל תהליך שמקשה עם ההפרדה בין העמים מסכן את עתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. אני מבין שאתה מתקשה אבל תנסה לקרוא לאט שוב ותראה שזה באמת לא כל כך מסובך; ללא הפרדה תהפוך ישראל למדינה רב לאומית.

ההתנחלויות רק מקשות על תהליך ההפרדה הזה. הנה, רק לפני קצת יותר משבוע הביע דווידי פרל התנגדות לקטע הגדר שניבנה סביב גוש עציון בטענה שהיא קוטעת את הרצף ההתיישבותי.

בנוגע לגידופים, לקרוא לך שקרן זה לא גידוף אלא ציון עובדה. איך אחרת תיקרא למי שביודעין משנה עובדות על מנת להפיק רווח?

link
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
קשקושים שקריים אינם ראויים לג'נטלמן...
אני בעד חילופי אוכלוסיה. אתה נגד...

link
ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
אז אני יודע שזה נורא לא PC בשמאל לדבר על עקירת ערבים מהכפרים שלהם ונורא לא PC בימין לדבר על עקירת יהודים מהערים שלהם אבל אולי זה בדיוק מה שצריך פה על מנת שנוכל לקבוע גבולות קצרים, ברורים וברי חסימה. לפחות באירופה זה עבד.

ישן 07-09-2012, 20:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עוד טקסט ג'נטלמני מרשים
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]בסדר, תמשיך להקיא את..."

אני מודה שאיני דובר לטינית שוטפת כמוך. מצד שני, את שפת אמי אני מסוגל לכתוב בצורה שוטפת. שווה לך לנסות להיות רהוט לפחות בשפה אחת, במקום להתבשם בידיעת מונח אחד בשפה אחרת...

אני שמח לראות שהצלחת לאתר מאמר שמתמצת היטב את עמדותיו של דן שיפטן (אני שוב ממליץ לקרוא את הספרים שלו בעניין - ושוב מוותר מראש על הסיכוי שזה יקרה...), וזה כמובן לא משנה דבר.

אתה מביא טקסט שמראה שתמיד היית בעד חילופי אוכלוסין. הטקסט ההוא הוא מרשים ואני חייב להודות שאין לי מילה רעה להגיד לגביו. העובדה שהוא כ"כ חריג אצלך, היא העניין...

מכיוון שנראה שאתה לא כ"כ מכיר את ישראל, אני יכול לגלות לך בסוד, שישנה הפרדה דה-פקטו, הכוללת מכשול פיזי של מאות קילומטרים, ואלה שמשבשים את הסיכוי למניעת רוב ערבי פה לטווח הארוך, הם אלה שאתה, במסגרת ההתטעפות בכסות הפסאודו-ליברלית שלך, כ"כ מגן עליהם, ובראשם הניפים והכתובת הקבועה שלהם בבג"ץ.

את הסיסמאות המפגרות כאילו אם לא נגרש מאות אלפי יהודים, תקום אוטומטית מדינה רב-לאומית, תמכור לטמבלים שמאמינים שאפשר לגרום למדינה להתאבד מבלי שתחליט על כך בעצמה. מדינה רב לאומית תהיה פה, רק אם עלק-נאורים יחליטו לגמרי בעצמם, לאזרח מליוני ערבים, ויצליחו להעביר זאת בכנסת. אין לזה שום קשר לשאלה אם נגרש יהודי איקס, או נספח התנחלות וואי.

אם היית עקבי בעמדותיך - היית הרבה פחות מעניין. היכולת שלך לשפוך כאן ים מלל עלק נאור, ובה בעת לספר לנו בנחרצות על הציונות שביוזמת ז'נבה מחד, ומאידך להביא לינק להודעה ישנה שלך שתומכת בגירוש ערבים מעומק ישראל - עושה את הדיונים לכ"כ מעניינים. השימשו שלך בביטויים ג'נטלמניים, הוא תענוג כשלעצמו - בעיקר כשאתה זועק על סתימת הפיות...
ישן 07-09-2012, 20:43
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עוד טקסט ג'נטלמני מרשים"

זה כבר נהיה ממש משעשע איך אני יכול לצפות את המהלכים שלך, תודה על הרמה להנחתה. התקציר של שיפטן שקראתי אורכו מעל ל700 עמודים וכותרתו ״פלסטינים בישראל, מאבקו של המיעוט הערבי במדינה היהודית״.... נחש מי כתב אותו.

אתה רוצה תצלום של הכריכה עם כיתוב ״אורי, אדמין, אתה חי בסרט״? (רגע, בטח תטען שמדובר בפוטושופ).

כרגיל אין בטקסט שלך ולו שורה עניינית אחת, (לא אדמין, לקרוא להודעות שלי ״ססמאות מפגרות״ זה לא תגובה עניינית וגם לא טיעון מנצח) אבל זה בסדר, לא ציפיתי.

זה שאני לא פנאט לאומני שמתנהג כמצליף בולשביק לא עושה את העמדות שלי לפחות עקביות, רק, אתה יודע, קצת קשות יותר לפיענוח אבל אני מניח שממי שלא הבין את ההבדל בין הבאת דוגמה (אכילס מכבד את גופת הקטור, אגב, עוד מהלך שלך שצפיתי) להשוואה או בין ציון כוונה (ז׳נווה, מאמץ לשמר רוב יהודי) להערכת הצלחה (מפה כושלת) לא ניתן לצפות להבנת ניואנסים.

ישן 07-09-2012, 20:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]זה כבר נהיה ממש משעשע..."

שוב, הגידופים שלך ראויים להערכה, אבל העובדה שאתה ישבת כאן ומרחת במחמאות את את יוזמת ז'נבה כ"ציונית לגמרי", בשעה שהיא מתנגדת לגמרי לכל חילופי אוכלוסיה (רק יהודים זזים בתכנית הזו, בעוד שהשטחים שישראל מוסרת הם כולם ריקים) - ובה בעת הצגת את המתנחלים כמקבילים לISM, די מקלקלת את הפוזה שלך כמי שתומך בעקביות ברעיון חילופי האוכלוסין, כפי שמופיע בציטוט שלך מדצמבר שנה שעברה...
שתבין, אני לא מצפה לעקביות, בדיוק כפי שאיני מצפה ממך להבין שלהראות צילום של כריכה, לא ישכנע אותי שהספר מצוי בידך או שקראת אותו. החשד שלי בכך שלא קראת לא נובע מספקנות כללית (למרות שמה לעשות, כאלה הם הפנאטים הלאומנים שלא מבינים את הג'נטלמן צ'מברליין), אלא מכך שהידע שלך לא קיים, ומתמצה בזריקת סיסמאות עבשות (מפגרות היה ביטוי שגוי, ואני מצר עליו).
ישן 07-09-2012, 21:26
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שוב, הגידופים שלך ראויים..."

אתה ממשיך לא לענות לעניין. אתה יודע היטב שגם אם ציטטתי את אנציקלופדיה מכלל מה שכתבתי על שיפטן מדוייק ותואם יותר מהודעה אחת שלי (עזוב, אני לא אטרח לחפש עוד בפורום, לא ממש שווה לי). המסקנה הבלתי נימנעת היא שללא קשר לרמת הידע שלי (ונורא מחמיא לי שאתה כל כך מתעניין בי אישית) אני צדקתי ואתה, שוב, טעית.

נורא מצחיק שכשאני קורא לך ״פנאט״ ו״בולשביק״ זה ניקרא ״גידופים״ כשאתה מספר לי שאני ״מפגר״ ומאשים אותי בשקר בוטה למרות שאני יכול להוכיח את ההפך (בחר עמוד ופיסקה אקראים, ואכתוב לך כיצד הם מתחילים, הספר של שיפטן יושב פה על המדף) זו כינראה עבודת ניהול תקינה של הקהילה.

ישן 07-09-2012, 21:46
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אם המסקנה [U]שלך[/U] היא..."

מה זה בניגוד אלי? אתה רוצה שנערוך השוואה של הכנויים שכינינו האחד את השני?

אני לא טענתי שאני מסכים או לא מסכים עם שיפטן (שאת הדעות שלו, וגם את האומץ האקדמי, אני מעריך מאוד). אתה ביטלת את הבעיה הדמוגרפית, אני טענתי שהיא אמיתית והצגתי שני דוברים שאינם אהודים בשמאל ושמסכימים שזו בעיה אמיתית. הוכחתי ששיפטן אכן רואה בעיה דמוגרפית וקורא לניתוק מהערבים (ואתה יודע היטב שגם סופר קורא שנים להתנתקות כזו).

אני, אגב, לא תומך בגירוש ערבים. אני סבור שבעולם חכם ועל סמך תקדימי העבר היו מבינים שהפתרון הטוב, הצודק וההומני ביותר הוא חלופי אוכלוסין. למרבה הצער בעולמנו הצבוע הפתרון הזה לא יעבור ולכן, כריאליסט, אני מבטל את זמינותו של מה שבעיני הוא הפתרון הטוב ביותר. אני מקווה שלפחות את הנקודה הזו הצלחתי להבהיר.

אבל עזוב, אתה עדיין מתעקש לטעון ששיקרתי בנוגע לשיפטן?

ישן 31-08-2012, 07:13

מדוע לך מותר לבצע אד הומינזם למאות אלפי ציונים טובים?
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "הבעיה עם ISM וBDS היא לא שהם..."

משהו רע קרה לך בשנה האחרונה. אין לי ספק. לא הדעות אלא הסגנון וזה ממש לא קשור רק ללך ולאורי.

פתחת את גיחתך לאשכול בהתנשאות לא קטנה. 'גידופים', 'בדיחות תפלות' ושאר מחמאות אלה מילותיך אתה שלא היססת להטיל בכאלה האמורים להיות קרובים לך יותר מאשר זו עליה הגנת.

ניסית לשכנע אותי/אותנו שאתה מגן על עצמנו מפנינו בכדי שלא יעשו בדברינו שימוש אי שם אי אלו אנטישמים בפורומים 'אמיתיים'. להגיון הפשוט שלי הדברים שאתה סיפקת לאותם אנשים רעים חכמים ועלומים נראים כמסייעים להם הרבה יותר מדברינו. ממש לא מובן איך מסייעת למדינת ישראל הפחתה עיקשת ממעשיה של קורי ושל הארגון ששילח אותה עד הפיכתה לנערה עם כתפיים שבורות שעל כתפיה אנו מעמיסים את כל הסכסוך הערבי ישראלי [מושג שלעניות דעתי כבר אבד עליו הכלח]. איך מסייעת ל'צד שלנו' השואת אזרחים, חלוצים וסתם אנשים שאינך מכיר לארגון שידוע לך היטב כי נותן גב תעמולתי ומעבר לכך לטרור?

לרגע לא ניסית להתמודד עם טיעונים שעלו כאן. אוחז היטב בעמדת הצופה מבחוץ קר המזג. מהסה אותנו מאימת 'הפריץ' ומלגלג על גישת 'מה יאמר הפריץ' בד בבד. אתה לא שש אולי לגירוש מאות אלפי אנשים יהודים מבתיהם אבל לצערי לא ממש נראה כי בדיון הזה מעסיק אותך הנושא יותר מאשר כפלפול תאורטי שכזה. הראת כאן רגישות רבה לשמה 'הטוב' של מישהי שניסתה לשבש פעילות מבצעית ולא שיטורית של לוחמים שנעשתה על מנת לצמצם סכוי לפגיעה באזרחי ישראל אבל אפס רגישות לאלה ש'להם אתה דואג'. הרבה אמירות על 'מה אסור לומר על קורי' כדי לא לשחק לידיים של 'השמאלנים האמיתיים בפורומים האמיתיים' שתכף יבואו ויראו לנו ולכל עם ישראל בשנינותם 'מה זה' אבל אף אמירה משלך על איך מגיבים לתעמולת ארגוני הסיוע לטרור הנעשית בשמה של קורי. להפך, אפילו הפחתה מסכנותיו של הארגון העושה בשמה שימוש.

קורי לא הייתה נערה שובבה ש'מגיעים לה 5 ימי מעצר'. מעצר הוא לא עונש ושיבוש פעילות נגד טרור ברצועה היא לא שובבות. לא נהג הדחפור שלא ראיתי כל התיחסות לפגיעה בו ולא מי מאלה עימם התעמתת כאן לא חשב שאת קורי צריך היה להוציא להורג והיא אכן לא הוצאה להורג. היא בחרה להיות חיילת בצבא האויב ונפלה על משמרתה כתומכת לחימה בקרב הקדוש לשילוח קסאמים על ישראל. הוריה ומשלחיה בחרו להפוך אותה לסמל לגיוס סייעני החמאס הבאים ולדהלגיטימציה של ישראל ושתיקה אינה הצעד הנכון מולם. אם הדחפור לא היה עושה את עבודתו - יתכן ואיזה שהוא ישראלי היה משלם בחייו. אם תעמולת ריצ'ל קורי תשאר ללא מענה - תאורטית זה גם עלול לקרות.

יש לך הרבה בקורת על המקום הזה ועל האנשים הכותבים בו. גם על אלה שמעולם לא עלבו בך אך ממה שכתבת כאן איני מבין מהיכן מצאת את המראה המספקת לך אינדיקציות לכך שאתה נעים או משכנע יותר ממישהו אחר כאן. יש כמובן גם בין היושבים בארץ ואף כאן כאלה הקרובים לדעותיך אבל הם מדברים 'מבפנים' לא כיושבים על הגדר. בכל זאת קצת צניעות מחשבתית לא תזיק אף פעם.

כמה מילים על האכסניה: בפורום הזה שאתה קורה לו 'נכבד' אבל עוזב אותו בטריקת דלת כבר 3-4 פעמים בשנה האחרונה יכול לכתוב כמעט כל אחד. לכל היותר עליו להתמודד עם כושר הוכחנות האין סופית של אורי או להבליג על נוכחותו של מי שמטריד אותו. בפורומים שם ישובים 'השמאלנים האמיתיים' - ממש לא. ניסיתי פעמים בודדות ברהיטות ובנימוס גדולים בהרבה מדרכיך כאן ונבעטתי. איני מבין איזה סיעור מוחות אתה מוצא במקום בו כולם מסכימים איתך שהרי כל מי שמהמהם בנימוס על מקרה רייצ'ל ומעניק לה 'בקורת מידתית וסמלית' בדרגת '5 ימי מעצר' הינו בעצם מצוי כמוך באותה עמדה ודעה. והדעה הזאת אגב קרובה מאוד לעולם הפוסט ציונות והזנדיזם הבדיוני. לנו היושבים בציון - החיים והטרור המאיים עליהם מאוד מוחשיים ולכן קשה לנו להתפשר על כיבוס שמם הרע של דמויות מסוג קורי ומשלחיה. אתה יודע שאני שמח לשובך ומקווה שאחרי טריקת הדלת הנוכחית שלך בכל זאת תשוב כבעבר - אבל הניכור העולה מדבריך הוא רב.

מגוון הדעות שכאן הוא ממש לא מצומצם וממש לא נטול יצוג לשמאל. מבין 15 הכותבים הקבועים כ1/3 מביעים דעות הנעות בין מרצ לעבודה וזה לא מעט ביחס ליצוג הפרלמנטרי שלהם. הם לא שמאלני מחמד ולא שק חבטות. הם יודעים להגיב, לספוג וגם לשכנע לפעמים. 'ישראל היפה' שלגלגת על הצגתו כשמאל קיצון הוא מה לעשות ומצוי בשמאל הקיצון. את הממוצע אנו אומדים מהדעות לבחירות לכנסת בישראל ולא משיחות סלון במקומות שאינם ישראל. 3% של מרצ+החלק היהודי בחד"ש נושקים לשתי סטיות התקן המגדירות קיצון. קח 3.5 מנדטים משמאל ו3.5 מימין ואלה 'הקיצונים'. זו לא תמיד מילה רעה. קיצון הוא לפעמים תמהוני לפעמים מעצבן לפעמים מסוכן ולפעמים משמש כמצפן. הוא מראה את הכיוון שהוא חושב כנכון אבל להלך שמורה הזכות לשקלל נתונים נוספים בשטח ולבחור בנתיב הראוי לדעתו.

יוזמת ז'נבה היא רעיון לשיחת סלון בשנות השבעים. אם אתה בעצמך טוען כי אין עם מי לדבר בהנהגה הפלשתינית הנוכחית ואם כל הסימנים מראים שההנהגה הערבית והפלשתינים רק הולכים ומקצינים ללא קשר אלינו אז למי נועדה ההצעה ואת מה תשמש? היא תשמש כמו רייצ'ל קורי רק דבר אחד - חיזוק הצד התעמולתי של האויב והצגת ישראל כסרבנית לביצה שטרם נולדה למרות איש אפילו לא הציג ממש את העמדה גם לצד השני. ולא. עמי איילון אינו מתכוון לסייע לאויב. הוא מתכוון לסייע לעמו כמו שעשה תמיד ואף סיכן חייו למען זאת - אבל הוא טועה לדעתי. גם גיבורי ישראל טועים לפעמים. לוותר על רגלך בפתח המו"מ שטרם החל עם מישהו שכלל לא מנסה לדבר איתך ויש לו רקורד של מפר הסכמים כרוני אינו צעד נבון. זהו אפילו צעד 'קיצוני' אלא אם כן חלק מהעוסקים בדבר רואים את יהודי ירושלים ואריאל לא כ'רגלם הנכרתת' אלא כמשהו זר וכאויב פוליטי שנחמד יהיה אם יסבול קצת.

באשר לעימות האישי שלך עם אורי: ציינת פעם בפני אורי כי 'הוא עובד עבורינו כאן' ודווקא אהבתי את הרעיון שמאחרי משפט זה. בעלים של פורום אינטרנטי עובד עבור חופש הדיבור של המשתמשים בשרותי הפורום. אני מניח כי כשאמרת 'עובד עבורינו' חשבת על משהו בסגנון פורטלים ופורומים למטרות רווח אבל המצב כאן קצת שונה. הפורום הזה אינו רווחי ולא נועד להיות כזה. הוא מתוחזק על ידי ארבעה משוגעים לדבר המקדישים מזמנם ללא שכר, מחזיקים תיק במס הכנסה כשכל מה שיש ממנו זה כאב ראש ומבזבזים לא מעט זמן כדי שתהיה במת בטוי לאנשים שהם לא מכירים. גם לכאלה שלא מסכימים עימם ומתנגחים בהם. בעלי האתר יצרו תקנון המגביל אותם ומקנה לגולשים כח מול אמירה שלהם. חלק מהסיבה להתנהלויות שלא מוצאות חן בעיניך ולפעמים גם בעיני ולפעמים לפעמים גם בעיני אורי - נובעות מהתקנון החשוב הזה. אין מפלגה ואין ארגוני סיוע חוץ או קרנות עלומות המממנות את 'פרש' ולכן המשפט אודות 'אורי העובד עבורינו' הוא נכון אבל מחייב הערכה משני הצדדים.

אבל הסיבה בגינה הגבתי לך היא לא רייצ'ל קורי ולא כבודו של 'פרש' אלא צ'מברליין. אין אמירה קשה יותר שלך באשכול מהפיכתו של צ'מברליין לג'נטלמן הגון. אילו הייתי יהודי צ'כי ששרד או אילו הייתי יהודי המתדפק על שערי א"י ומגורש - הייתי מאוד נפגע מהסנגוריה שבחרת להעניק למי שהוביל אותם לאבדון ולמי שהפנה עורף לבת ברית דמוקרטית.

ישן 01-09-2012, 00:31

שתי נקודות נוספות:
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מדוע לך מותר לבצע אד הומינזם למאות אלפי ציונים טובים?"

ביממה האחרונה התפרסמה רשימה של בן דרור ימיני המזכירה לנו מיהו עורך הדין שבחרו הוריה של הנערה החסודה על כתפיה העמסנו את הסכסוך הישראלי ערבי כדי ליצגם בחלק המשפטי של מסע התעמולה האנטישמי בו החלה בתם. שמו אבו חוסיין וכנאמר 'אמור לי מי עוה"ד שלך ואומר לך אם אתה אשם' או 'אמור לי מי המראיין שמסתחבק איתך ואומר לך מה אתה חושב' מצטט בן דרור ראיון שערך מוחמד בכרי עם אותו אבו חוסיין מציג מספר פנינים:

אבו-בכרי: "אתה חי במדינה לא טבעית... לפעמים מפסיד בתיקים, לא מפני שאתה עורך דין לא טוב, אלא מפני שיש עריצות משפטית, אפליה גזענית גם כן בחוק".

אבו-חוסין: "גם המדינה הנאצית היתה מדינת חוק. היא מצאה מפלט בחוק וביצעה את הפשעים המזוויעים ביותר נגד האנושות... ‫גרמניה הנאצית הייתה מדינת חוק לזמן קצר מאוד, ומצאה מפלט בחוק. [אבל] מדינת ישראל הוקמה מלכתחילה על שוד וגזל... אנחנו סובלים מעושק גדול. המפלצת הגדולה תוקפת אותנו יום יום ומכרסמת בבשרנו... כל יום היא מכרסמת בגופנו".

מוחמד בכרי: "‫מתחשק לי לדרוך על ראשה של המפלצת הזאת".

אבו-חוסין: "‫לכולנו מתחשק לדרוך על ראשה, אבל דיבורים אינם מספיקים, לכל אחד יש תפקיד".

אז עכשיו אנחנו צריכים לשאול עצמנו האם גם בן דרור ימיני הוא ימני מתלהם המשחק בדברי הבלע שלו על רייצ'ל ועל הISM לידיהם של השנונים האמיתיים בפורומים הרציניים והקובעים שתכף ילמדונו לקח? האם עדיין צריך להלך על קצות האצבעות למען זכר אותה נערה תמימה עם עיניים כחולות כשל לילה חאלד ולב חם כשל אמנה מונה ולהשאיר את הבמה לאויב התעמולתי כדי שלא להתפס כבלתי מנומסים או שמא עלינו להגיב ולתקוף חזרה מתוך ידיעה עגומה כי הדבר עלול להעכיר קמעא את האווירה כנגד בני עמנו בקוקטיילים מעונבים ותרבותיים עם אנשים שנונים אמיתיים מעבר לים?

**

נקודה נוספת: שלחת אותי להשתמש בשנינותי כנגד אחמדיניג'אד ותהיתי האם אתה משתמש גם כן בשנינותך כנגדו במקום בו אתה נמצא? לא, אני לא מתכוון ל'אחמדי לא נחמד' ו'ארה"ב לא תכיל...' וכו' האובמאים אלא לשאלה האם אתה מעז לומר השכם והערב לסובבים אותך בעבודה ובחברה כי זו בושה וחרפה מצד אובמה על שהוא אינו תוקף את אירן ומאפשר לאייתולות למסמס זמן עד נקודת האל חזור? האם אתה מתריע בפני יהודים כי אל להם להצביע לדמוקרטים אם לא תפעל ארה"ב בכח כנגד הצנטרפוגות המסכנות את משפחתך? האם אתה מתווכח עד סומק על פניך ועד כעס של חבריך היותר 'ליברלים' עליך וחוזר על כך שיש מדינה שרוצה להשמיד את בני משפחתך ושמדינתך הנוכחית עושה הכל כדי לא לראות זאת ואף לשבש פעולת מגן ישראלית בכל דרך דיפלומטית אפשרית? האם אתה מצייר קריקטורות המציגות את אחמדיניג'אד כהיטלר פוטנציאלי ושולחן לעיתונות המקומית או תולה אותן בחדר האוכל? אם כן - אז ישר כח כמובן. אבל אם בבסיס התודעה שלך צ'מברליין היה 'ג'נטלמן הגון' במוכרו את צ'כוסלובקיה לשטן כדי [תאורטית כמובן שהרי איני מוכן לכבס את התועבה שסגרה את שערי א"י בפני הנמלטים מאירופה וגלגלה את יהודי צ'כוסלובקיה לפי המפלצת] להעניק זמן אסטרטגי לבריטניה- איך תוכל להאשים את הג'נטלמן ההגון שבראש ארה"ב על כך שהוא מקריב את בני משפחתך שבישראל כדי להעניק זמן ויתרונות אסטרטגים לארצו?

ישן 02-09-2012, 21:37

זהו? פגע וברח?
בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שתי נקודות נוספות:"

הגחת לרגע לבקור אורח, נזפת בנו על העלבונות שהטחנו בנערה שבורת כתפיים שבמקרה באה לשמש את התעמולה של הרוצים להשמידנו, השוות ארגון תומך טרור לאזרחים ישראלים טובים [כן. אזרחים ישראלים טובים בהרבה ממך] והפכת את סוגר השערים של עמך רגע לפני השמד ובמפקיר דמוקרטיה תמימה לצורר ל'ג'נטלמן בריטי' ו... נמלטת הרחק הרחק....

אפילו בויכוח אינטרנטי אתה לא מסוגל לעמוד כי איזה אדמין לא מנומס אליך ואתה מטיף לנו כיצד לעמוד בפני תעמולת הטרור?

לא זכור לי שעלבתי בך עד היום. אפילו דברי אליך באשכול זה מנומסים לא פחות מדבריך אלי. אז היכן המענה?

האם אתה מוכן להתעמת עם הסובבים אותך שם ובפורומים של השמאלנים השנונים האמיתיים ולצעוק כי אם לא תותקף איראן תהיה מדינתך לשעבר נבגדת כמו צ'כיה? האם יש לך את האומץ לעמוד עם שלט 'אובאמה די לדיבורים וזמן למעשים' ליד עירית עיר מגוריך כדי לאזן את אותה 'נערה שבורת כתפיים' בקרב ההשרדות של משפחתך ואנשים יקרים לך?

אני חושב שאין לך מענה לי אודות הנקודות שהצגתי מעלה כאן ובשתי ההודעות הקודמות ויותר מכך - אין לך מענה לעצמך.

אתה מנוכר למקום שהיית חלק ממנו [ואני לא מתכוון רק ל'פרש'] כי אינך רוצה להתפס כקיצון ואילו העמדה הישראלית בכללותה מעבודה וימינה והרצון היהודי לשרוד נתפשים סטטיסטית כעמדת קיצון בעולם בו מיליארד מוסלמים ופי שלוש אנשי עולם שלישי. כל עמדה המייצגת אחיזה ביכולת השרדות יהודית אמיתית תהיה 'קיצונית' גם בפורומים בהם שורצים מאות פסאודואינטלקטואלים המסווים אנטישמיות מפונקת בהרבה בקורת 'אוהבת' ומתחסדת על ישראל אבל אתה במקום להקיא מהם עוד נתלה ביכולותיהם לענות לנו יותר טוב ממך.

אפשר להיות בעל זהות יהודית וישראלית גם בגולה. אפשר לפעמים אפילו להיות איש שמאל קיצון ולשמור על זהות כזאת. אבל אמירות חלולות ואי עמידה מאחריהם - היא העדר זהות. איך איך איך אדם שמחשיב עצמו מוסרי מלמד כזאת סנגוריה על צ'מברליין?

הרשה לי לצטט מובאה שאמר לי ידיד שלקח אותה כנראה מתוך 'מלחמה ושלום' או לפחות מתוך 'אבא גוריו':

"...יושבים באיזו עיר פלסטיק צפון אמריקאית ומתים משעמום, אבל עדיין לא מספיק בשביל לחזור לפה... כן איכפת להם מישראל, אבל לא כמו שאיכפת להם מה תגיד הפקיסטנית שמכינה קפה בקפיטריה של הפקולטה, או המקסיקנית שמוכרת פרצל בפינת הרחוב מחוץ לסטודיו. פה מתחיל, ונגמר, הכל מבחינתם. הם יטיפו לנו לשנות את גורלינו, והעיקר שהמנטור של הקתדרה יפסיק להציק להם בגין ישראליותם..."

ישן 04-09-2012, 23:13
מנהל

ההתרחקות שלו מהדיון היא בדיוק הדבר הנכון לעשות
בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=sh_woll] אני מנחש כי..."

כשאתה עומד מול שורה של מגיבים שיוצאים נגדך, חלקם עניינית, חלקם כלל לא וחלקם גם וגם, אין לך מה לחפש באשכול. שים לבשמגיבים באשכול הזה, לאל שום סיבה וצורך, עשו כמיטב יכולתם להכות אותו מתחת לחגורה וללא קשר לנושא-לנסות לעקוץ אותו דרך תחום עיסוקו, דרך מקום מושבו וכו'. מדובר בסיגנון תגובות שבא לא רק בהתעלמות של המנהלים אלא גם בהשתתפות פעילה של לפחות אחד מהם. חוסמים פה לאחרונה די בקלות על "תגובה לגופו של גולש" ו"גידופים". גם לי עשו את זה. באשכול זה מעורבים מנהלים ובכל זאת אין אפילו אזהרה כלפי אלו שנוהגים כך כלפיו. למעשה, היחיד שקיבל אזהרה זה הוא עצמו על התנהלות כזו.
כשזה המצב,יותר מדי חשק לקחת חלק פעיל באשכול או בפורום בכלל-אין. הייתי בסרט הזה בעבר וגם אני בוחר בקפידה מתי להכנס לעימות כאן מעמדה כזו, ומתי לא או מתי להפסיק כי אין טעם להמשיך. האשכול הזה הוא כזה גם מבחינתי ומעבר למה שכתבתי על העניין עצמו, ועל נושא צדדי זה, לא אוסיף.
ישן 05-09-2012, 02:06

בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה בהחלט ענייני לבטל דעתו של מי שאינו מכיר את הנושא"

איך יודעים מה ערך יש לכתיבתו של אדם ?
אני קורא את דבריו בעיון, ומחליט,
ואם הבנתי אותך נכון, אתה שופט הנכתב ע"פ דעתך על ידע הכותב,
ולכן ,אם מישהו יאמר לי משהו בענייני תורשה,אקשיב לו בעיון,ואחליט מה טיבם,
לך הדברים ברורים יותר, עוד לפני שהקשבת,
חייך קלים יותר,
וגם לשיטתך- העדפת דיעה של ידען,
לא ברור לי מה עושה אדם שהצהיר כי הוא הולך לקרוא, יודע פחות מאילו שאינם הולכים לקרוא,
וגם אם חשוב ידע רב על הism,
איזה ידע מופלג על האירגון צריך בכדי לאמר כי יש כאן סיפור עצוב על אחת שלא היתה צריכה למות,
ועל אנשים השמחים למותה משום שייכותה לאירגון שאין אני יודע את טיב הרוע שלו.
ישן 05-09-2012, 00:47
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 161 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אף אחד כאן לא יורה לכיוון..."

ציטוט:
אף אחד כאן לא יורה לכיוון העורף,
מי שסבור כך, מתעסק בסיווג הקוראים,
במקום להתיחס למה שנכתב.
בשביל מה לשאול אדם אם הוא יודע מי הם ה-ism ?
זו בחינת כניסה לכתיבה פה ?
כאילו, אם מישהו הצהיר על עצמו כמומחה,פירושו כי עבר את המבחן ?
למי שאין כלים לשפוט הנכתב,
הכרותו עם הכותב לא תתן לו מענה על השאלה, מה ערך הדברים שנכתבו.

מי זו ריצל קורי? אה סליחה מה פתאום מי שכותב צריך לדעת מי זו רייצל קורי? מה אי אפשר להביע דיעה בלי לדעת זאת? |ציני|

אני לא מסווג את הכותב אלא את הנשמע מן הנכתב.
אני לא מומחה לבטחון ולא לכלום אני כותב את מה שאני חושב שאני יודע וכשמוכיחים לי שאיני יודע אז אודה ולא איבוש.

היכרותי עם הכותב היא בעיקר ע"י כתיבתו ולפי ערך דבריו, כותב שכתב שמי שבא להרוג את rubber_duck הוא בעיניו קודם כל בן-אדם, בעיני ראייתו את העולם הפוכה.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

נערך לאחרונה ע"י סוכן שקט בתאריך 05-09-2012 בשעה 00:51.
ישן 05-09-2012, 13:56
צלמית המשתמש של סוכן שקט

בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כשאתה כותב כי ראיית העולם שלי..."

ציטוט:
כשאתה כותב כי ראיית העולם שלי הפוכה,
אני עלול להתרגז מזה,
אבל זה בסדר ,כך אתה תופס זאת,
אך כשאתה כותב :'מי שבא להרוג את....'
יש בזה מניפולציה,
כי לא כתבתי את זה,
וזוהי פרשנות סוביקטיבית,
מי שעושה סלט בין עובדות לפרשנות,
ראיית העולם שלו יכולה להשתבש,
חוץ מזה ,
אני מניח כי אם דעתי היתה כדעתך/כם,
הייתי נהפך לידען גדול.

אכן מניפולציה, אז אולי תסביר לי ולאחרים את פשר התגובה ל rubber_duck.

ציטוט:
אני חש כי עמדותנו קצת שונות,
ונראה לי כי אן הרבה מה לעשות בעניין,
כל אחד מבין המציאות אחרת,
אני לא עושה חלוקה חדה כל כך בין הטובים לרעים, שחור/לבן,
אני רואה גם אפור,
אנשים שאתה רואה כי רוצים להרוג אותך,
אני רואה בהם קודם כל בני אדם.

וידען גדול תהיה אם תקרא את תגובותיך שלך לפני שאתה לוחץ על "שלח תגובה".

אבל אם אכן ראיית העולם שלך הפוכה, אתה יכול להתרגז ואפילו לכתוב לי תגובה נוספת.

נ.ב. עברתי על הודעות ישנות שלך והבנתי ששרתת ואיפה, ולכן תמיהתי על ראיית עולמך ה"אפורה".
במקור נכתב על ידי יחזקאל

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 04-09-2012, 23:45

לא חושב. ההתרחקות שלו מ'דיון' הייתה הרבה לפני זה.
בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ההתרחקות שלו מהדיון היא בדיוק הדבר הנכון לעשות"

את האשכול הוא פתח כיש לו ריב עם אורי לא איתי. ברווז ואנכי פנינו אליו ברצינות ובעניניות ללא ציניות או עוקצנות גדולים מאלה שהוא הפגין. הוא לא ענה. רק חזר כך או אחרת על המסר המכוער קורי=נערה שבורת כתפיים [נחש מי שבר?], ISM=מתנחלים, והרע מכל: צ'מברליין=ג'נטלמן בריטי.

אם המסר היה בעל משמעות כלשהי מעבר לפרובוקציה ולהתיפיפות - הוא היה מגן עליו. אם הוא רוצה להעביר מסר נוראי בסגנון צ'מברליין=ג'נטלמן בריטי ולחשוב להוותר רק עם בקורת נימוסית מאופקת בתגובה לאי נימוס ולאי איפוק שלו - סורי. בשביל זה יש הרי את 'הפורומים האמיתיים' עם בעלי התשובה הניצחת שיעוטו על המתנה שנתן להם בדמות השוואת מאות אלפי אזרחים טובים לארגון תומך הטרור.

צא וחשוב כמה מבני עמנו היו נותרים בחיים אילו רק פתח צ'מברליין את שערי א"י בפניהם. אך הנבל שהתרפס בפני היטלר ומכר דמוקרטיה ועם ידידותי תמורת פסק זמן מפוקפק - 'לא יכל' לכאורה להתעמת עם כמה קולוניות ומדינות חסות מוסלמיות בשביל לחלץ מאירופה מיליוני יהודים בעזרת המנדט שניתן לו בא"י בדיוק למטרה זו.

אתה צודק שכעת זה כבר סר טעם מבחינתי להמשיך ולריב עם הנוכח נפקד ולכן לא אגיב עוד באשכול זה אלא אם כן יטרח המורה לרדת שוב אל העם ולהגן על שלוש התזות המצוינות מעלה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 04-09-2012 בשעה 23:48.
ישן 05-09-2012, 00:13
מנהל

צ'רציל עצמו הגן על צ'מברליין לאחר מותו
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לא חושב. ההתרחקות שלו מ'דיון' הייתה הרבה לפני זה."

יש לי הרבה נגד צ'מברליין שהיה אנטישמי ובעל התנהלות פוליטית שנעה בין הבריונות לרודנות מול יריביו ואלו שלא הסכימו איתו. אבל,הטענה שההאשמות ההיסטוריות נגדו מוגזמות איננה נדירה או נחלתם הבלבדית של "היסטוריונים" רוויזיוניים קיצוניים נוסח ג'ון אירווינג. צריך גם לזכור שכשצ'מברליין מונה לראשות הממשלה היטלר כבר בנה צבא גדול וחזק בזכות רפיסות ידם של קודמיו של צ'מברליין בתפקיד כך שמצבו לא היה קל. וזאת בלי להפחית מחומרת הבחירה להקריב את צ'כוסלובקיה. האיש פעל מנאיביות ולא מזדון (בניגוד, למשל, לסטלין). או, כפי שאמר צ'רציל:
"נפל בחלקו של נוויל צ'מברליין, באחד המשברים העילאיים בעולמנו, שדעותיו תיסתרנה על ידי המאורעות, שתקוותיו תתאכזבנה, והוא יהיה מרומה ונגזל על ידי איש זדון. אך מה היו תקוות אלו שמהן התאכזב? מה היו שאיפות אלו שמהן התייאש? מה הייתה אמונתו אותה ניצלו לרעה? הרי היו אלו בין הרגשות הנאצלים והמיטיבים של לב האדם - אהבת השלום, השאיפה לשלום והחתירה לשלום, אפילו במחיר סיכון גדול וודאי במחיר אישי."
כאמור, אני לא הייתי בוחר להגן על צ'מברליין, אבל לראות בדבריו של המורה מתן אישור להכנס בו ללא גבולות זה בעיני לא תירוץ מספק. זה גם פשוט לא נכון לומר שפתח את האשכול כדי לריב עם אורי או משהו כזה .הוא העיר על כמה תגובות קשות ביחס לקורי, והוא לא היחיד (כולל ימנים מאוד כאן) שהיו אמירות שהפריעו לו.
ישן 05-09-2012, 02:23
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "צ'רציל עצמו הגן על צ'מברליין לאחר מותו"

שמעון פרס כינה את רבין אחרי שנרצח בשם "אחי הבכור". אתה באמת חושב שכך הוא ראה אותו? אתה באמת חושב שבהספד של צ'רצ'יל לקודמו, יש, ולו גם מילה אחת, שהוא התכוון אליה ברצינות?
את מה שצ'רצ'יל חשב על צ'מברליין ומדיניותו עתירת ה"סיכון גדול וודאי במחיר אישי", הוא ביטא באינספור טורים ומאמרים במחצית השנייה של שנות השלושים בכלל - ואחרי הסכם מינכן בפרט.
צ'רצ'יל לא האמין לשנייה שיש משהו נאצל במדיניות של צ'מברליין, וראה אותה כפחדנות מבישה. הוא גם לא חשב שבאמת שצ'מברליין לקח סיכון אישי (וצדק - המדיניות של הפייסנות הייתה פופולארית להחריד - הוא התקבל כגיבור אחרי שזרק את הצ'כים אל מתחת לאוטובוס...).

הקטע שהבאת הוא דוגמא יפה ל"אחרי מות - קדושים אמור". הוא לא מבטא את מה שצ'רצ'יל חשב באמת על האיש. את מה שהוא חשב על האיש - הוא אמר לו ועליו, בעודו בחיים.

דיוויד אירווינג הוא לא היחיד שמוצא חיוב במדיניות של צ'מברליין - ועדיין התפיסה המקובלת מסכימה שהמדיניות של הפייסנות הייתה נזק נוראי, וממש לא סייעה לבריטים לקראת המלחמה. כאמור - גם כשהיא פרצה, ניסה צ'מברליין לחמוק מהתחייבויותיו, ורק איום חד משמעי בפרלמנט, אילץ אותו להכריז מלחמה ב-3 בספטמבר (כאשר מ"מ ראש האופוזיציה, ארת'ור גרינווד, קם לתבוע עמידה בהתחייבות, והצהיר ש"ידבר בשם הלייבור", וליאו אמרי, ממפלגתו של צ'מברליין, צעד לא לו "דבר בשם אנגליה, ארת'ור!".

אין מה לעשות, הגנה על צ'מברליין, היא התפתלות היסטורית, ותו לא. האיש ראוי לכל כינוי גנאי שאפשר לחשוב עליו - במיוחד כשמדובר ביהודים. הספר הלבן של 1939 הוא אחד המסמכים הרצחניים בהיסטוריה, והעובדה שנועד לפייס את מי שזה-עתה דוכאה מרידה רצחנית שלהם כנגד הבריטים, רק ממחישה יותר את היות האיש, סוג של רכיכה קלאסית: גיבור על חלשים דמוקרטים (צ'כיה, היישוב היהודי), ורכיכה מול מול בריונים..

הוא היה הרבה דברים - ג'נטלמן הוא לא היה. לא במהות שהם אוהבים לתת למושג...

באשר לטענות כלפיי - "הוא התחיל"...
ישן 08-09-2012, 00:46
מנהל

מה זה "ג'נטלמן"?
בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שמעון פרס כינה את רבין אחרי..."

ג'נטלמן זה לא בהכרח אדם טוב, חכם, אמיץ או מוסרי. ב"ג'נטלמן אנגלי" הכוונה היא לבן מעמד חברתי-תרבותי מסוים (שצ'מברליין אכן השתייך אליו) שיש לו גינונים מסויימים וכללי התנהגות וחיים מסויימים. "ג'נטלמן אנגלי" זה ממש לא בהכרח מחמאה. סתם דוגמא, בספרות ההיסטורית של המחתרות בארץ מתוארים הקצינים האנגלים כ"ג'נטלמנים" שלא בדקו על גופן של נשים ולכן השתמשו בהן בשביל לשאת נשק. לא מדובר כאן במחמאה אלא בהתייחסות לסוג של נאיביות. ולהבדיל, כשמדברים על צ'מברליין כ"ג'נטלמן" (והמורה לא המציא את זה-כך הוא מתואר, למשל, בויקיפידיה) הרי שמתייחסים אליו בעצם כנאיבי שהיה נכון להאמין להבטחות של היטלר. אני עצמי, חושב שאני אדם טוב מצ'ימברליין עם או בלי קשר לזה שהוא היה הרבה יותר "ג'נטלמן" ממני, כולל כל גינוני הנימוסים הנלווים....
אין לי ספק שדבריו של צ'רצ'יל אכן התאימו ל"מות קדושים אמור" ורוככו לשם כך, אבל אני סבור שהם מייצגים את זה שצ'רצ'יל באמת סבר שהבעיה לא הייתה עם כוונותיו של צ'מברליין (אם כי הפקרת צ'כיה בנימוק של "לא להילחם עבור ארץ רחוקה שאיננו יודעים דבר על תושביה" מלמד על כוונות אנוכיות למדי) כמו עם הנאיביות/טיפשות שלו.
ישן 08-09-2012, 01:04
מנהל

אל תתחיל איתי עם סינדרלה!
בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני כבר הגעתי למסקנה שסנדרלה נמלטה מהנשף בחצות לא בגלל ענין הדלעת אלא מחשש שקגנס יגיע"

אתה מדבר עם מישהו שהילדה בת הארבע (מחרתיים) שלו מכלה את שעותיו המעטות אחרי העבודה במשחק חוזר ונישנה של "סינדרלה בנשף", עם הפוגות קצרות לאכילת "תפוח מורעל".
ובכלל, בהשפעת החולדות אני מאמין שכולם בעצם פעילים דווקא בלילה. בשלב הבא אני אנסה לאלף אותך ללחוץ על דוושה על מנת לגרום לי לסתום את הפה (מה שמכונה בז'רגון שלנו-"חיזוק שלילי" ).
וזה בסדר, אני לא רק שמעולם לא התיימרתי לג'ינטלמניות אלא נחשבתי בדרך כלל למשהו שבין מוז'יק לחפ"ש בנישמתי...מאלה שבמקום להתקלח אחרי מסע מעשנים סיגריה והולכים לישון זרוקים על הציוד במיטה....
ישן 07-09-2012, 19:41
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מדוע לך מותר לבצע אד הומינזם למאות אלפי ציונים טובים?"

יותר מפעם אחת אתה (ואחרים) מצטטים אותי בטעות כאילו כיניתי את קורי ״נערה״. בדוק את ההודעות שלי, אני כתבתי ״בחורה״. אתה, ואחרים, לא באמת קוראים אותי. אתם מתייגים אותי כשמאלן ומתחילים לקרוא את מה שאתם סבורים שמאלן אומר. המצב הזה לא מותיר הרבה מקום לדיון פורה, הרי, בסופו של דבר, אני לא הבאתי שום הבנה או אהדה לקורי, אני הגבלתי את התגובה שלי להסתייגות מהחגיגה על גופתה של אויבת.

האם היה אכילס פחות פטריוט יווני כשנענה לתחינת פריאם וכיבד את גופת הקטור השדוד? הריקוד על הגוויות ראוי לאספסוף בכיכר העיר ועל אלו לא מתחשק לי להימנות.

הצבא הבריטי לא היה מוכן ב1938. בכלל לא בטוח שהעולם היה נשכר מהקדמת המלחמה. הנחרצות שבקטילת צ׳מברלין לא מדוייקת, האשמתו בשואת יהודי אירופה זו כבר הגזמה פרועה.

ישן 07-09-2012, 20:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כמה טוב שעוד נותרו בקרבנו, אספסוף נמוכי המצח, מעט ג'נטלמנים שהם כמו אכילס...
בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]יותר מפעם אחת אתה..."

נכון שציניקנים רשעים יתמהו קלות על הצניעות המופלגת שבהשוואת אדם את עצמו לאכילס, אבל אני אומר תמיד שהכרת ערך עצמית, לעולם אינה יהירות...

הצבא הבריטי לא היה מוכן ב-1938 - והצבא הגרמני עוד פחות. הכניעה במינכן היא כניעה, וכל ניסיון נלעג להפוך אותה לגאונות שאפשרה הרווחת זמן, הייתה שווה את הפיקסלים שבזבזה לנו כאן, לו תקפו הבריטים בספטמבר 1939, כאשר החזית הגרמנית המערבית הייתה נטושה, ובכך סייעו לפחות לפולין (אחרי שהג'נטלממן המופלא הפקיר את הצ'כים במינכן). הטקטיקן המזהיר ניסה להתחמק גם מההתחייבות לפולין, והכריז מלחמה רק אחרי שהפרלמנט כפה זאת עליו ב3 בספטמבר.

באשר להאשמתו בשואה: איש לא האשים אותו בשואה. האשימו אותו ביצירת המדיניות שמנעה הכנסת פליטים שנמלטו מהנאצים, לארץ ישראל. מדיניות זו, של נעילת דלתות בפני אנשים שרודפים אחריהם כל שדי שאול, היא שות]ות ברצח - גם אם נעשתה תוך אכילה במזלג הנכון...
ישן 07-09-2012, 20:40
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 177 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כמה טוב שעוד נותרו בקרבנו, אספסוף נמוכי המצח, מעט ג'נטלמנים שהם כמו אכילס..."

גם אני זוכר שבביה״ס סיפרו לנו איך הגרמנים ב1938 היו מין חלשלושים כאלו ופוף, רק בעלות הברית היו מתעטשות והיטלר היה עף לגולג מזרחית לאורל. אופס, מסתבר שזה לא בדיוק היה ככה ומסטודנט יומרני להיסטוריה ניתן היה לצפות לקצת יותר.

אפילו כך הערכת המודיעין הבריטי את הכח הגרמני (הערכה עליה הסתמך צ׳מברלין) היתה מוגזמת.

יתרה מכך, בתור מי שרוממות הדמוקרטיה בשפתיו (אם גם לא בדרך ניהולו את הקהילה) היית צריך לדעת שמדיניות הפייסנות היתה פופולרית מאוד בבריטניה בשנים שלפני המלחמה אז, בבקשה, ובאופן מאוד לא ג׳נטלמני, תפסיק לבלבל ת׳מח.

ישן 07-09-2012, 21:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הייתי צריך לדעת שהפייסנות הייתה פופולארית? אני כתבתי על כך בעצמי באשכול הזה...
בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]גם אני זוכר..."

בתגובה לקגנס שניסה להגן על הקביעה המופרכת שלך, וסיפר שאפילו צ'רצ'יל שיבח את אומץ הלב במדיניות של צ'מברליין, ציינתי שהציבור נורא אהב את המדיניות הזו, ולכן בוודאי שלא הייתה אמיצה באותה עת.

העובדה שהמדיניות הייתה נורא פופולארית, ממש לא הופכת את הנוקט בה לג'נטלמן - ובטח לא הופכת אותה לנכונה. אותו ציבור שנה אח"כ רצה שצ'מברליין יילך לאבדון...

ולטענה המונפצת כאילו צבא גרמניה היה חזק ב-1938 ולכן הבריטים "משכו זמן". הבריטים חששו ממלחמה עם הגרמנים, ולכן נכנעו במינכן. צ'מברליין קיווה שהיטלר יעמוד בדיבורו - וגם אחרי שהפר הבטחתו וכבש את שאר צ'כיה במרץ 1939, ישב על התחת. הוא המשיך לעשות כן גם כשהיטלר פלש לפולין. בריטניה וצרפת החזיקו כוח גדול בהרבה מול הגבול הגרמני כאשר כבר הייתה מלחמה מוכרזת - ועדיין הוא התחמק ממתן הוראה על הפעלתו. המלחמה בחזית זו פרצה רק כשהיטלר יזם אותה.

בכל מקרה, התגובה שלך הייתה כמעט עניינית. אני משוכנע שהיה קשה...
ישן 07-09-2012, 20:11

צ'מברליין לא אשם בשואת יהודי אירופההוא אשם בכך שלא מלא חובתו לפעולה מקדמת שתצמצם אותה
בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]יותר מפעם אחת אתה..."

סגירת השערים הייתה הצעד שדחף להרג ההמוני וצ'מברליין לא יכל לומר להגנתו שלא חשב שהולך להיות רע מאוד ליהודים נכון ל1939. הגרמנים שרצו לגרש - התעמקו במחשבות של 'להשמיד'.

יש הרבה קבוצות אוכלוסיה בעולם שצריכות להיות עם יסורי מצפון בנושא כמו יהודי ארה"ב למשל אבל לבריטניה הייתה חובה לפתוח שערים מעצם המנדט שקיבלה על עצמה. היא סחרה באשרות כניסה ליהודים תמורת אהדה תאורטית חולפת אצל הפורעים הערבים או אצל שליטי בובה משופמים.

כשאתה אתה מקבל מפתחות לדירה כדי להכין אותה לבעל בית והוא נמלט לכיוון הדירה מפני מישהו הרודף אחריו עם סכין בידו - נעילת דלת הדירה בפניו אינה צעד שהופך אותך ל'לא שותף לרצח'.

מדיניות סגירת השערים היא שותפות לרצח עמנו.

הריאל פוליטיק מחייב אותנו לעשות עסקים עם בריטניה כמו גם עם אובאמה או סתם אנטישמים מוצהרים אבל אין שום סיבה למחוק לבריטים מהפנקס את החרפה הזאת.

לא רואה את ההבדל הסמנטי הגדול בין נערה לבחורה ברגע שהיא זאת בעלת הכתפיים השבורות ולא תושבי שדרות או חבל קטיף. כל הויכוח והמטען שבאשכול הזה מתגמד בעיני לעומת כיבוס דמותו של צ'מברליין.
ישן 08-09-2012, 00:12
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 183 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "איני חושב שאתה זקוק לתזכורתי על ההבדל בין מחויבותה של בריטניה לעם היהודי במסגרת המנדט"

אפשר גם להגיד שרוזוולט לא עשה את המינימום שבמינימום בכדי להציל יהודים בשיא הזוועה כשכבר ידעו עובדות שבימי צ׳מברלין עוד לא דמיינו.

ואפשר גם לציין שהאימפריה הבריטית ניהלה את פלשתינה, כמו את רוב מושבותיה, מתוך ציניות אינטרסנטית נטולת עקבות למדי ושעל רקע ענני המלחמה המתקדרים באירופה דאגה קודם כל להגן על עורף הנפט המזרח תיכוני שלה (למשל כשהקימה את בתי הזיקוק בחיפה בדיוק למטרה הזו).

מצד אחד אתה מגנה את צ׳מברלין ומצד שני כשנקט צעדים על מנת להכין את בריטניה למלחמה אתה מגנה אותו כי זה נוגד את האינטרס שלך (ושוב, האם זה באמת נגד את האינטרס שלנו? אולי הנצחון על גרמניה היה כורח בל יגונה כי אחרת גם יהדות א״י היתה נחרבת).

ישן 08-09-2012, 01:13
מנהל

האמת היא שעד מלחמת העולם השניה רוב יהודי גרמניה כבר היו בחוץ
בתגובה להודעה מספר 187 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כשההשמדה היתה בעיצומה - שאלת ההגעה לא"י כבר היתה הרבה פחות רלוונטית מאשר טרם מלחמה"

רבים מהם הגיעו לארץ ישראל, ואחרים למקומות אחרים. כך קרה שלמרבה האירוניה, דווקא מקרב יהדות גרמניה עצמה שיעור ההשמדה (יחסית למספר היהודים עם עליית הנאצים לשילטון) היה נמוך יחסית. יש לציין שהבריטים איפשרו הגירה נרחבת למדי של מאות אלפי יהודים מגרמניה לתחומי בריטניה עצמה בשנות השלושים. סגירת השערים הייתה לכן רלונטית יותר ליהודי שאר אירופה (ובעיקר-פולין והבלטיות) ושם אף אחד (למעט יחידי סגולה) לא חשב בשנים 38-39 במושגים של השמדה. לאחר שכבר היה ברור שמתרחשת השמדה, היו יהודים שניסו לברוח מאירופה. אלו שניסו לעלות מרומניה, היו יכולים להנצל אילו פתחו הבריטים את השערים לארץ ישראל בזמן המלחמה.
ישן 08-09-2012, 08:57

זכור כי בסופו של דבר 200000 יהודים מגרמניה-אוסטריה כן נרצחו בשואה
בתגובה להודעה מספר 188 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האמת היא שעד מלחמת העולם השניה רוב יהודי גרמניה כבר היו בחוץ"

לא מעטים מ400000 'הנמלטים' עברו לארצות בהן נלכדו גם הם בסופו של דבר.

זה שרבים הבינו גם בפולין ובטח שברומניה, הונגריה וכו' שסופה רעה מתקרבת - אינו מחשבה תלושה. לא סתם התקיים קרב על הסרטיפיקטים לא"י בין תנועות הפועלים שהחזיקו בהגמוניה על אשרות הכניסה לבין יהודי הקבוצות הפוליטיות האחרות. זה שרבים מהעניים המיואשים וסתם 'עמך' לא פנו לקבלת אשרות שכאלה טרם מלחמה - סביר להניח כי נבע מההבנה כי אין מקום שאפשר ללכת אליו ללא הון, פרוטקציה או השכלה יחודית.

זה שהגרמנים ריכזו את היהודים לאחר הפלישה לפולין בלי לפתוח בשמד שיטתי בסמוך לפלישה לא אומר שריח של אסון לא עמד כבר באוויר. אני הקטן אפילו לא סטודנט להסטוריה ואין לי בדל ידע ביידיש בפולנית או גרמנית כדי להבין ממקור ראשון את הלכי הרוח בצבור באותם ימים. כאדם - אני מניח שכשאנשים שהרטוריקה שלהם דומה לשל אחמדיניג'אד או הנייה תולשים אותך מביתך ומרכזים אותך נטול פרנסה וזכויות, מסומן ומושפל באיזורים מסוימים בעיר וכשאתה נטול רוח וכח לחימה - זה הזמן לקום וללכת. הבעיה שלהם הייתה העדר מקום מסודר שמותר ללכת אליו והמקום הזה היה בידיים של צ'מברלין.

כשצ'רצ'יל אחז במושכות כבר לא ממש ניתן היה לנייד אוכלוסיות ענק בשטחי אירופה לכיוון א"י או להשיטם בים התיכון וגם ערוצי שיח בריטי-גרמני לא ממש היו קיימים. זה שצ'רצ'יל לא ראה גם הוא אותנו ממטר למרות הצהרותיו וזה שרוזוולט דמה לו בכך - זה נכון. אבל בשלב הטיעונים לשאלת הקלון עמדו לו נסיבות מקלות כמתואר וגם העובדה כי להבדיל מ'צמברליין הוא נלחם בגרמנים בים ביבשה ובאוויר ולא מכר להם דמוקרטיה מרכז אירופאית או ניסה להגיע איתם להסדר כלשהו בדמות דם של מישהו אחר תמורת קצת שקט זמני.
ישן 30-08-2012, 03:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "רעיון טוב,ניגשתי לויקיפדיה..."

אני סתם רוצה להסב את תשומת לבך שאתה שוב התווכחת בלי להכיר את נושא הויכוח...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 30-08-2012, 12:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 192 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "לכבודך אכתוב שנית, כל אחד..."

מה שאתה צריך לעשות זה לכבד את בני שיחך ולא להשחית את זמנם לריק בויכוח כאשר אתה לא יודע מה מדובר.
כן, המינימום שאתה צריך לעשות זה לעשות ולו בדיקה שטחית על הנושא עליו אתה מדבר. לגלות שקורי השתייכה ל ISM ולבדוק מה זה הארגון הזה לוקח בדיוק 2 דקות. לא מדובר כאן על תחקיר עומק לדוקטורט.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 30-08-2012, 13:39

בתגובה להודעה מספר 198 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אני חושב כי אתה טועה, פירושו..."

בתור גולש שמחלק ציונים ליכולות הכתיבה של גולשים אחרים אתה האחרון שיכול להגיד למישהו שלא יתפתה להיאחז בדברים שלא שייכים לעיקר. אני לא ממש מצליח להבין מה רצית להגיד בהודעה הזו. אבל העובדה שאין לך מושג על מה אתה מדבר היא חשובה מאד והופכת לעיקר בדיון הזה, היא מוכיחה שכל מה שכתבת לא מבוסס על ידע אלא על הדמיון שלך. היא מוכיחה שאתה מתווכח לשם הוויכוח ולא בגלל שאתה יודע על מה אתה מדבר. היא מוכיחה מה הרמה של הטיעונים שכתבת פה. כשאתה כותב שקורי היא לא אויבת אבל אתה לא יודע מה היא עשתה בפועל, זה מעמיד אותך באור מגוחך (ואני מתנסח פה בסופר עדינות).

ישן 30-08-2012, 20:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, זה לא מראה על רצינות. לו הקריאה הייתה מביאתך להודות בטעות, זה היה מוכיח רצינות
בתגובה להודעה מספר 202 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "התגלה משהו חמור,, אמרתי..."

כאשר אתה קורא על הISM, שלא ייאמן, אבל אשכרה לא הכרת קודם (הייתי ציני כששלחתי אותך לקרוא עליהם - לא העליתי על הדעת שלא הכרת אותם לפני שרצת להגן עליהם...) - ואח"כ בא להגן עליהם, יש כאן התחפרות בעמדה שהיא בלתי ניתנת להגנה.

קגנס אזכר את מייקס פלייס והמבוקש מג'נין. אלה המקרים הבולטים, שלצידם יש מדי שבוע מקרים נוספים של הפרעה לפעילות צה"ל, שיש בה בכדי לסכן חיילים ואזרחים ישראלים. לך אולי נראה סביר שבשיל פוזה של נאור, ישראלים צריכים להסתכן בפציעה או מוות, אבל לרובנו כאן זה נראה מחיר גבוה להחריד, שלא רק שאינו מעיד על הומניות מצידך, אלא על אטימות מזעזעת לערך של חיי אדם.
ישן 31-08-2012, 01:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 208 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין ספק שההתנחלויות, ובייחוד ברצועת עזה, היו רעיון ניפלא"

היו רעיון נפלא כמו שחניתה הייתה רעיון נפלא, כמו שההתיישבות בלב המז"ת (שרק עכשיו הוזהרנו שבסוף הרוב המסלמי/ערבי יאכל אותנו...) הייתה רעיון נפלא.

רוב היישובים ברצועת עזה רוכזו בגושים (רק שלושה היו מחוצה להם, וניתן להתווכח על התועלת בהם). הגוש הצפוני בכלל היה פרוור דרומי של אשקלון, שעקירתו נבעה מסיבות פוליטיות שלא היה בהן בדל של נימוק בטחוני.

שרון ואולמרט היו אסון של הימין, וכתבתי כאן המון פעמים שהימין חייב ללמוד מכךל ולקדם רק סרגלים, מכיוון שהעקומים הם אלה שהשמאל מצליח לכופף אותם לכיוון הוותרני (שים לב, אגב, שמשום מה המושחתים ביותר בימין, הם אלה שגולשים שמאלה - היה אמור לגרום גם לך לחשוב על כך, לא?...)?

הקביעה שהסדר עם ירדן ב1987 היה מצליח לדלג על אש"ף היא חסרת אחיזה במציאות. ייתכןם שחוסיין היה מצליח להתבסס באיו"ש וייתכן שלא (סביר שלא, הוא שלט בה קרוב לעשרים שנה, ואלמלא דיכוי של האוכלוסיה, כנראה שלא היה מצליח לשמור על אחיזתו בה).
בלי קשר, אין ספק שהיה ראוי לנסות לדון עם חוסיין, אבל חתימה של הסכם בידי שר חוץ שפועל בניגוד לרצון ראש הממשלה ומאחורי גבו, היא דבר חמור לאין שיעור - וכל דמוקרט שמכבד עצמו, צריך לגנות את פרס על כך (העובדה שבפעם השנייה זה הצליח לו, נבעה מכך שלצערנו רבין זה לא שמיר - וכך ספגנו הסכם נוראי לאין שיעור מהסטטוס קוו שהיה אז, במה שהיה ונותר הטעות הגדולה ביותר של השמאל, והגדולה ביותר שביצע מדינאי ישראלי מאז הקמת המדינה).

איש לא אוהב להודות בטעויות. בויכוח בין הימין לשמאל - מה לעשות, אתם טעיתם יותר - ובנושאים הרבה יותר קשים ורגישים.
ישן 31-08-2012, 01:52
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 209 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "היו רעיון נפלא כמו שחניתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
רוב היישובים ברצועת עזה רוכזו בגושים (רק שלושה היו מחוצה להם, וניתן להתווכח על התועלת בהם). הגוש הצפוני בכלל היה פרוור דרומי של אשקלון, שעקירתו נבעה מסיבות פוליטיות שלא היה בהן בדל של נימוק בטחוני.
אין דיכוטומיה גמורה בין "פוליטי" ל"בטחוני" כזה שעולה מפסקתך זו. מה לגבי "מדיני"? זה פוליטי או בטחוני?

עקירת דוגית, ניסנית ואלי-סיני לא הייתה מוצרכת משיקולי היכולת הפיזית לבנות גדר או לפרוש כוחות. זה נכון. אבל היו טיעונים "מדיניים" ו"משפטיים" בעדה. אתה יכול לחשוב שאינם מצדיקים את הפינוי או שהם אפילו שגויים לגמרי, אבל זו לא פוליטיקה במובן של סחר-בסוסים בין ראשי מועצות מקומיות ורשויות ממשלה כאלה ואחרות.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 31-08-2012, 02:03
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 211 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הטיעונים המדיניים לעקירת..."

אפשר לטעון שאלה שתי יישויות נפרדות ובעוד שלגבי יו"ש אפשר להמשיך לדבר על כיבוש (או על שטח במחלקות, כפי עמדתה הרשמית של מדינת ישראל), הרי שבנוגע לרצועת עזה אין שום מחלוקת והשטח לא נמצא תחת כיבוש ולא תחת שום דבר אחר.

זה שבמקרה אותו ארגון טרור טוען לזכות על שתי טריטוריות שונות לא אומר שאם אחת כבושה גם השניה. אם אכן היה מדובר במדינה, היה נכון שחלק מהמדינה כבוש (לדוגמה, אם כובשים את מובלעת קלינינגרד נכון להגיד שחלק מרוסיה כבוש ואם כובשים את הוואי נכון להגיד שחלק מארצות הברית כבוש), אבל מאחר ולא מדובר במדינה, ממש לא מובן מאליו שיש קשר בין השתיים.

לדוגמה, בהסכם השלום עם מצרים, כפי שאוהבים להזכיר - הייתה התחייבות להקמת אוטונומיה בעזה בתוך 5 שנים (וזה "הסעיף האחד של ההסכם שהופר מיד" וכד'), אבל לא הייתה שום אמירה לגבי יו"ש, וזה היה בסדר גמור.

ישן 31-08-2012, 01:48
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 208 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין ספק שההתנחלויות, ובייחוד ברצועת עזה, היו רעיון ניפלא"

בטעויות שציינת הודה "הימין". לדוגמה, אותו אחד שהגבת לו הודה בכך שהייתה זו טעות לסמוך על אדם ישר כשרון. דברים ברוח דומה אמרו נבחרי ציבור ודמויות ציבוריות מהימין.

דברים אחרים שאמרת לא היו טעות: ההתנחלויות ככלל ודאי שלא היו טעות.
באשר לשאלה הירדנית (והמצרית) יש עמדות לכאן ולכאן, ושתיהן בעייתיות כמו חלק גדול ממשחקי היסטוריות-מה-אם.

ישן 01-09-2012, 19:03
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05

השלטון הירדני הוא שלטון זמני, אם תרצה או לא תרצה הרוב הפלשתינאי שם היה בועט את את עבדאללה במוקדם או במאוחר ובטח ובטח שיש לו גם את הגדה ברשותו, מצב הצבירה של הרחוב הערבי-מוסלמי הוא של ג'האד כנגד ישראל ASAP ככה שאני לא רוצה לחשוב על מה היה קורה לו היה שוב מצב דומה למלחמת ששת הימים רק שהפעם היה לך צבא סעודי/איראני/ עיראקי בנוסף.

ההתנחלויות בשומרון ובבקעה שומרות על ישראל מפני פלישה צבאית ונותנות יכולת התרעה ויתרון טופוגראפי לכוחות צה"ל, זה דבר שאי אפשר לזלזל בו, השות של צה"ל במעבר פילדלפי מנעה הברחה של כמויות נשק עצומות והיא הוכחה כהכרחית ביותר אחרי ההתנתקות ואוסלו.
ישן 01-09-2012, 07:44

בתגובה להודעה מספר 206 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "והימין מודה בטעויות? אתה או המכותב שלך מרבים להודות בטעויות?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
והימין מודה בטעויות?

לפעמים אפילו הימין מודה בטעויות. שלשום למשל אשתי אמרה לי שהתבלבלתי ולקחתי כשיצאתי לעבודה מהבית גם את המפתחות שלה וגם את שלי - ואמרתי לה ש'היא צודקת'.

אתמול עברה בי המחשבה שלא הודתי באף טעות נוספת מאז אותו ארוע מפתחות שהודאה בתוך המשפחה זה לא נחשב ושאולי התכוונת לענינים פוליטיים ולא לסתם הודאות. תוך כדי עמידה בפקק תמוה ביציאה מהעבודה ובלי מזגן תהיתי איך אביט בפניו הוירטואלים של קגנס? מיד כשחזרתי הביתה ניגשתי למחשב וכתבתי הודעה פרטית לגל ובה הודתי בכך שטעיתי והוא צדק
ישן 31-08-2012, 04:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 196 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "חשוב מה אדם כותב,הדיעות..."

אני מסכים. חשוב מה אדם כותב - כשאתה כותב שטויות בגלל שאתה לא מכיר את הנושא אתה ממצב את עצמך כבור. כשאתה מתווכח על הנושא, למרות שאתה עדיין לא מכיר את הנושא, אתה טרול.

ישן 30-08-2012, 09:30
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל LOL... :)
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "רעיון טוב,ניגשתי לויקיפדיה..."

ציטוט:
רעיון טוב,ניגשתי לויקיפדיה [ism] והחכמתי קצת,
ברור לי עכשין קצת יותר ממה נובעת ההתנגשות ביננו לבינם,
ברור לי כי הם יכולים להיות מטרד,
וברור לי יותר כי התיחסותכם לאנשים אילו ,סובלת מחוסר עניניות, ועודף אמוציות,
נפנופי ידיים,או זריקת מילים לא מבוקרת,לא משפיעה טוב על הרבה אנשים,
במקרה של אירגון זה' דוקא יש 'קייס' להצרת צעדיהם,
אבל אם לא עושים זאת נכון,נצא ניזוקים,
כדאי לשפר את תגובותנו,ולא רק בהקשר שלism'
תגובה לא מידתית משדרת חוסר שיקול דעת,חוסר אמינות,חוסר הבנה,חוסר בפתיחות,חוסר ביטחון,
מציע לא לראות בכל מתנגד את גדול אויבנו,
אם זו המציאות לדעתכם,
ואין אפשרות להסתכל עליה מזוית אחרת -חבל.

אתה כותב דבר בגנותם ועוד שלושה בגנותינו, ושוב. אתה חייב "לאזן" - אין דבר כזה שאנחנו נהיה בסדר מוחלט.

כמה בריאות עלה לך לכתוב "במקרה של אירגון זה' דוקא יש 'קייס' להצרת צעדיהם," (כשגם את המילה קייס כתבת במרכאות...) ??

ישן 30-08-2012, 04:14

בתגובה להודעה מספר 220 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה לא חושב שמי שעוזר לאויב..."

אני רואה אנשים המתנגדים למעשיי,
אבל כל הארץ מלאה באנשים המתנגדים לאנשים אחרים,
המפגינים בקיץ מתנגדים,
החרדים מתנגדים,ויש שהרחיקו עד אחמדינג'ד,
אנשי הגבעות מתנגדים,
שלום עכשיו מתנגדים,
כולם מתנגדים לקיים, ומפריעים,
זה שאנשים עושים זאת בעזה,ומול דחפור של צה"ל,לא עושה מהם אויב נורא כפי שמוצג כאן,
צה"ל יודע להבדיל יפה,
כשמישהו רוצה לירות, צה"ל יורה בו,
צה"ל לא פוגע בשאר האוכלסיה הפלסטינאית המסייעת ליורים,
כן, והחברה האלה יכולים להטריד את צה"ל,אז הם מטרידים, כמו שגרין פיס או מפגינים כנגד מלחמת ויאטנם,
אני חושב כי המילה 'אויב' גדולה עליהם,למרות שכנראה יש להם יכולת להרגיז,
בעצם מה איכפת לי שיקראו להם אויב?
הבעיה שהיחס אליהם יוצא מפרופורציות בעקבות המילים,,
ישן 31-08-2012, 00:39

היה פה גם דיון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אין פיצוי: "רייצ'ל קורי הביאה התאונה על עצמה""

בעיקבות סרט שבו נראו שוטרים מכים/מחשמלים אדם,
רוב המגיבים צידדו ללא סייג בכל מעשי השוטרים,
בשבילם השוטרים הם הטובים,והמוכה הוא הצד הרע.
הייתי שותף בדיון שבו התאונן אדם על קנס לא פורפורציונלי בעיקבות אחור בתשלום,
רוב המגיבים הצדיקו כל מה שהוטל עליו, משום כי הוא הרע בעניין.
גם בדיון על הסמח"ט החובט מהבקעה,רובם צידדו בכל מעשי הסמח"ט וחייליו, בשבילם החיילים הטובים,רוכבי האופניים הרעים.
וכך הם גם אוהדי קבוצת כדורגל, הם מרכז העולם,האחרים- האויב.
המציאות הנ"ל היא בלתי הפיכה,או כך נראה לי,
לדעתי אחרי כל המלל בדיון זה,איש לא שינה דעתו בס"מ,
ספק אם מישהו למד משהו,
וכולם כנראה רצו ללמד מישהו,
אז למה בעצם כותבים פה?
ישן 31-08-2012, 01:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"רוכבי האופניים"? נכון שאין לך מושג מה היו נסיבות "מסע האופניים"?
בתגובה להודעה מספר 230 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "היה פה גם דיון"

קבל שיעור קצרצר בג"ג, ובסדר ההתרחשות של האירועים הקשורים ל"רוכב האופניים" המשתולל.

"רוכבי האופניים" שלך ארגנו מסע שתכליתו הייתה חסימת כביש 90 בנקודה סופר רגישה, בתאריך סופר רגיש.
המדובר על המקום שבו חוצה הציר את עוג'ה (נקודה ייחודית שבה שני צידי הכביש מוגדרים כאזור A, ומהירות הנסיעה בהם מאוד נמוכה, בגלל שמדובר בשטח בנוי). "מסע האופניים" הזה יצר פקק של קילומטרים, שהביא לכך שעשרות רכבים ישראלים נותרו תקועים בתוך שטח בנוי פלסטיני, מבלי יכולת לנוע קדימה או אחורה. "מסע האופניים" הוגדר כהתקהלות בלתי חוקית, ולמרות זאת ה"רוכבים" שלך סירבו להתפזר. אני מניח שלו נשרף רכב ישראלי על יושביו, במהלך ההיתקעות בל עוג'ה, היית רואה כמחיר סביר למען "חופש הרכיבה", נכון?
ישן 01-09-2012, 06:53
צלמית המשתמש של Cabin fever
  Cabin fever Cabin fever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.10
תוצאה ראשונה מחיפוש "אייזנר פקק"
בתגובה להודעה מספר 242 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "עוד נסיון לחזור לענייננו : גם..."

ציטוט:
סא"ל אייזנר טען כי ברגע קבלת הדיווח החל להתקדם לכיוון הציר, וכשהגיע לאזור נאלץ לעקוף פקק ענק. לדבריו, הוא כבר קיבל דיווחים כי אכן החלו יידויי אבנים לעבר כלי הרכב הישראלים, וכן דווח אודות עימותים בין הכוחות לפעילי השמאל. לאחר כשעה, לטענת החיילים, בהם ניסו להידבר עם פעילי השמאל, טוענים הכוחות כי סא"ל אייזנר הותקף במוט על ידי הפעילים, בעוד שפעיל אחר ניסה לתקוף את החיילים באנמעות משאבת אוויר. אז, עולה מהתחקיר, החל הסמח"ט לנהוג באגרסיביות, שכן "חש בסכנה מתקרבת לאזרחים הישראלים שהצטברו בשטח". בפיקוד מרכז מותחים ביקורת על אייזנר, שהיה צריך להזעיק את משטרת מחוז ש"י לטובת פינוי הציר, ולא להתעמת עם אזרחים. הוא מצדו טוען כי "אילו היה מקטין ראש, יכול היה האירוע להסתיים אחרת".

http://news.walla.co.il/?w=/551/2525333

אתה לא מאמין כמה שנים ירדו מחיי כדי לערוך את התחקיר המעמיק הזה.
ישן 01-09-2012, 17:23

בתגובה להודעה מספר 254 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "ראשית אני לא מתרגש מהרושם. על..."

על סמך הכתבה והקישור שקבין פיבר צירף לתגובה אליך, קישור שבחרת להתעלם ממנו..... כדי שלא תיהיה לך סיבה להתעלם שוב אני אצרף את הקישור ואעזור לך להתמקד בחלק החשוב:
ציטוט:
סא"ל אייזנר טען כי ברגע קבלת הדיווח החל להתקדם לכיוון הציר, וכשהגיע לאזור נאלץ לעקוף פקק ענק. לדבריו, הוא כבר קיבל דיווחים כי אכן החלו יידויי אבנים לעבר כלי הרכב הישראלים, וכן דווח אודות עימותים בין הכוחות לפעילי השמאל. לאחר כשעה, לטענת החיילים, בהם ניסו להידבר עם פעילי השמאל, טוענים הכוחות כי סא"ל אייזנר הותקף במוט על ידי הפעילים, בעוד שפעיל אחר ניסה לתקוף את החיילים באנמעות משאבת אוויר. אז, עולה מהתחקיר, החל הסמח"ט לנהוג באגרסיביות, שכן "חש בסכנה מתקרבת לאזרחים הישראלים שהצטברו בשטח". בפיקוד מרכז מותחים ביקורת על אייזנר, שהיה צריך להזעיק את משטרת מחוז ש"י לטובת פינוי הציר, ולא להתעמת עם אזרחים. הוא מצדו טוען כי "אילו היה מקטין ראש, יכול היה האירוע להסתיים אחרת".

http://news.walla.co.il/?w=/551/2525333

היה פקק. או שאתה שקרן, לא ממש מוצלח, או שיש לך עיוורון סלקטיבי.

ישן 01-09-2012, 12:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, אתה לא יודע - כנראה בגלל שאתה חושב שזה היה מסע אופניים ולא הפגנה...
בתגובה להודעה מספר 242 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "עוד נסיון לחזור לענייננו : גם..."

שלא תטעה, אני לא חושד בך שזה היה משנה משהו - אתה בוחר את העמדות שלך לפי מה שיכול לספק לך, לשיטתך,ף את הפוזה של הנאור, ולא לפי, נאמר, העובדות (אותן אתה לא טורח לבדוק בכל מקרה...).
כדי לדעת שהיה שם פקק לא נדרש תחקיר עמוק (כפי שהודגןם לך), אלא חישיבה לא מסובכת לגבי ההשלכות של עשרות רוכבי אופניים שבאו להפריע לתנועה, ורוכבים על ציר שהוא היחיד שעובר מדרום מצפון לדרום באזור זה - כשמשני צידיו, שטח בנוי.

תמיכתך במתפרע הדני לא עושה אותך לנאור יותר - בידיוק כפי שהתלהבותך משאר סייעני הטרור שנוחתים פה (ולא, נניח, בסוריה...), לא עושה אותך לכזה...
ישן 01-09-2012, 18:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עכשיו אתה מנסה לשכנע שצפית בכל סרטי האירוע? לא רק בקטע הערוך של הצלם הפלסטיני?
בתגובה להודעה מספר 264 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אתה כותב כאן ניתוח תאורתי, מי..."

אם כן, אנא תן לינק, שיוכיח לכולנו שרק אתה יודע על מה אתה מדבר, ושלא היה כל פקק...

אתה חייב להבין שמקור חוסר האמון בטענות שלך נובע מכך שעד כה הוכחת המון בורות, ונטייה שימוש בסיסמאות שמעבר לניסיון נואש לצאת נאור בעזרתן, לא עומדות מאחוריהן כל בקיאות בעובדות, או עניין אמיתי לגלות את העובדות הללו.

ההפגנה הבלתי חוקית שכללה חסימת כביש הבקעה באמצע העוג'ה, באמצעות עשרות רוכבי אופניים, לא יכלה שלא לגרום לפקק. עצם המחשבה שלך כאילו יש אופציה ש-ל-א ייגרם פקק כאשר נחסם נתיב תחבורה ראשי שאין לו כל אלטרנטיבה באותה גזרה - היא סוג של פלא, שגורם לחשוב שאתה לא באמת יודע מהו פקק תנועה...
ישן 01-09-2012, 22:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 271 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "הוא התכוון לזה:..."

כפי שחשבתי - קטעון ערוך שצולם בדיוק בנקודה שאליה הועברו המפגינים מהכביש (הפנייה מכביש 90 לכיוון יי"ט ומצבת הנ"ד - רואים משם את השילוט דרומה וצפונה בכביש).

רואים שכמעט לא עוברות מכוניות על כביש 90 (שכאמור, נמצא בניצב לזווית הצילום). ניתן להסביר זאת בכך שאיש לא נוסע על הכביש - או בכך שהכביש חצי סתום, והמכוניות לא יכולות להתקדם עליו בקצב רגיל...

תוספת בעריכה:

זוהי מפת הגזרה. בצהוב סימנתי את הקטע של כביש 90 שעובר בתוך השטח הבנוי של עוג'ה. זה הציר היחיד, שאין בלתו, עבור רכבים ישראלים שנוסעים מטבריה ובית שאן לכיוון י-ם, ולהיפך. "מסע האופניים" התקיים על ציר זה, ובהדרגה, ככל שנוצר הפקק, החל הצבאו ומג"ב לכנוס את המפגינים אל צומת ייט"ב, אל הנקודה המסומנת באדום - שם צולם הסרט ושם אירעה התקרית המפורסמת. הקביעה כאילו הסרט מוכיח שלא היה פקק לפני שצולם הסרט, היא אבסורד מוחלט - וגם אין דרך לראות שאין פקק בזמן צילום הסרט, כיוון שזווית הצילום על הכביש מראה שכמעט לא עוברות עליו מכוניות (מצב לא טבעי עבור ציר תנועה ראשי ונטול אלטרנטיבות).
ישן 05-09-2012, 00:04
צלמית המשתמש של סוכן שקט

בתגובה להודעה מספר 292 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אני חש כי עמדותנו קצת..."

ציטוט:
אני חש כי עמדותנו קצת שונות,
ונראה לי כי אן הרבה מה לעשות בעניין,
כל אחד מבין המציאות אחרת,
אני לא עושה חלוקה חדה כל כך בין הטובים לרעים, שחור/לבן,
אני רואה גם אפור,
אנשים שאתה רואה כי רוצים להרוג אותך,
אני רואה בהם קודם כל בני אדם.

אם מישהו רוצה להרוג אותך ואתה רואה בו קודם כל בן-אדם, זה מורה על בעיה רצינית בניתוח מצב.
אבל אני הבנתי שאתה חושב שאם מישהו רוצה להרוג את rubber_duck אתה רואה בו קודם כל אדם כי אתה בטוח שהוא לא רוצה להרוג אותך רק ימניים.

עריכה:נ.ב. א"כ נשמע מבין השורות שrubber_duck לא קודם כל בן-אדם בשבילך אלא דווקא מי שבא להרוג אותו.
. הלוואי ואתבדה
במקור נכתב על ידי יחזקאל

נערך לאחרונה ע"י סוכן שקט בתאריך 05-09-2012 בשעה 00:10.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:18

הדף נוצר ב 0.51 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר