לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2012, 21:14
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
סיכום טיול בן 8 ימים ללונדון חלק ראשון (כולל תמונות): התארגנות, טיסה וגריניץ'

חזרתי אתמול מטיול בן 8 ימים בלונדון, ורציתי לשתף בחוויות ובטיפים.
לפני שאני אתחיל אדגיש: זהו הטיול הראשון שלי, אז אין לי ניסיון בנושא, וכל המתואר כאן מגיע מהניסיון היחיד עם לונדון.

קודם כל- למה דווקא לונדון?
קודם כל, אם אתם מחפשים מקום לטייל בו זמן קצוב וקצר יחסית (שבוע בערך) אני מאוד ממליץ על לונדון. היא מלאה באטרקציות מכל הסוגים והמינים, ויכולה להנעים את זמנכם בקלות, אבל מעל הכל- רואים שזו עיר שבנויה לתיירות. בכל פינה יש מפת רחובות, בכל צומת יש מרכזי מידע לתיירים. תענוג.
חסרונות: בעיקר יוקר המחייה. מעבר לזה שפאונד הוא מטבע יחסית חזק, מדובר בלונדון, ותמיד יקר שם. אני אפרט על עלויות ואיך ניתן להוזיל אותן בהמשך, אבל תביאו בחשבון שכנראה תוציאו מעל 5K.

חלק א'- התארגנויות

בגלל הרשימה האדירה של האטרקציות האפשריות, מומלץ לעבור קודם על הבילויים האפשריים ולסנן על פי רמת העניין.
אני השתמשתי באתרים TRIPADVISOR וhttp://www.londonforfun.com/London-sights.htm.
כמובן שכל חיפוש פשוט בגוגל ייתן לכם אתרים רבים נוספים.
אחרי שמילאתי לעצמי רשימה של אתרים, העלתי את כולם על המפות של גוגל, ותכננתי איזה אטרקציות אני עושה באיזה יום. מומלץ להתחשב במרחקים בין כל אתר (למרות שהתחבורה בלונדון מעולה) כדי לחסוך בזמן.
אחרי שיש תוכנית בסיסית לבילוי, אפשר להתחיל להזמין. אני אישית הזמנתי מראש רק מלונות, כי רציתי להיות גמיש בנושאי האטרקציות (לרוב האטרקציות בלונדון אפשר להזמין כרטיסים מראש ברשת, והם לרוב זולים יותר ככה) וזה מאוד השתלם לי. אם אתם טסים לבד או שחשובה לכם הגמישות, הייתי ממליץ לכם לנהוג כמוני.

חלק ב' - הטיסה
כחלק מהמאמץ להוריד עלויות, החלטתי לטוס בטיסת לואו קוסט עם חברת איזי ג'ט. מה זה אומר לואו קוסט? בעיקר שאתה לא יכול לשריין לעצמך מקום מראש (בעייתי אם רוצים לשבת בקבוצה במטוס), אין סרטים ופינוקים על המטוס, על אוכל צריך לשלם תוספת, והכי חשוב: אסור להעלות מטען מעבר למטען יד. אם רוצים להוסיף מטען מעבר - צריך לשלם. אני קניתי את התוספת הבסיסית- מטען נוסף של עד 20 ק"ג וזה הספיק לי.
בעיה (או לא, תלוי איך בוחרים להתסכל על זה) נוספת של הטיסות באיזי ג'ט ללונדון זה שהן לרוב בלילה, כך שאתם מגיעים ללונדון כדי לישון שם, ומפסידים יום.
עוד משהו שיש להביא בחשבון זה שרוב האטרקציות בלונדון ממוקמות במרכז העיר, ואיזי ג'ט משתמשת בשירותי שדה התעופה בלוטון, שהוא כשעה נסיעה צפונה מהמרכז.
אם כל זה לא מרתיע אתכם- תזמינו טיסה באיזי ג'ט, מדובר בחסכון עצום. עבורי טיסה בבריטיש אירוויז עלתה בסביבות ה600 דולר, כשטיסה באיזי ג'ט עלתה 220 אירו.

אז אחרי הטיסה נחתתי בלוטון בלילה. יש אנשים שמעדיפים לנסוע עוד שעה למרכז ולישון שם, אני העדפתי לישון בלוטון ולנסוע למרכז בבוקר.
אני שכרתי חדר קטן ובסיסי בEASY HOTEL סמוך לשדה התעופה ושילמתי עליו 30 פאונד ללילה.

יום ראשון בלונדון - גריניץ'
מאחר והיו הרבה בילויים שרציתי ללכת אליהם באזור גריניץ' (מעט מזרחית למרכז העיר) החלטתי להקדיש לזה יום ואז שאר הבילויים יהיו בטווח קרוב בשאר השבוע. אחרי שלקחתי רכבת מלוטון לגשר לונדון, לקחתי מעבורת מתחנת גשר לונדון לגריניץ'. המעבורות עוברות בתדירות גבוהה והן אינן יקרות (למי שמחזיק בOYSTER CARD יש הנחה נוספת, אבל עוד על כך בהמשך).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אחת המעבורות של התמזה. מומלץ להשתמש.

גשר המגדל. מצולם מהמעבורת.

אחרי נסיעה קצרה (כולל מעבר מתחת לגשר המגדל - שמכונה לפעמים בטעות גשר לונדון) הגעתי לגריניץ'. בגריניץ' יש הרבה אתרים והרבה מה לעשות, אני אכתוב בקצרה על כל אחד ואם אני ממליץ עליו או לא:
המוזיאון הימי: בגריניץ' שוכן המוזיאון הימי הבריטי, שכולל עשרות מוצגים בנושאים שונים: ניווט, ספינות עתיקות, מסחר וכדומה. מאוד מעניין ומגוון למי שאוהב היסטוריה. הכניסה חינם.
דבר המבקר:מומלץ מאוד.
מספר תמונות:

הכניסה למוזיאון הימי.

תותח תורכי בכניסה למוזיאון.

מספר כלי נשק המוצגים במוזיאון.

לאחר מכן, הלכתי לספינת סוחר שמוצגת על יד המוזיאון, שנקראת CUTTY SRAK.
אפשר להסתובב בתוך ומסביב לספינה, וללמוד על הסיפור שלה ועל המסחר בין סין לבריטניה.
יש לקנות כרטיס נוסף עבור הכניסה לCUTTY SARK.
דבר המבקר: לטעמי, לא שווה כניסה של כרטיס נפרד. אין הרבה מה לעשות ולראות.
תמונה:

הCUTTY SARK מבחוץ.

אחרי שסיימתי עם החלק הימי (לקחת לי בערך 3 שעות) עברתי לחלק השמיימי. בגריניץ' נמצא המצפה המלכותי, בו אפשר לראות תצוגות שונות בנושאים אסטרונומיים, תערוכה של טלסקופים, והצגה של הפלאנטריום. נדרשת קנייה של כרטיס.
בנוסף, באותו מתחם נמצא קו האורך 0 מעלות, לפיו כל העולם מודד הפרשי זמנים.
דבר המבקר: נחמד מאוד.
תמונות:

המבנה של המצפה המלכותי.

אחד הטלסקופים העתיקים בתערוכה.

אחרי עוד שלוש שעות לקחתי מעבורת חזרה לגשר לונדון, שם הלכתי לאטרקציה האחרונה של היום - ספינת מלחמה בשם HMS בלפאסט. מדובר בספינת טילים ממלחמת העולם ה2, שמשמשת היום מוזיאון. מקבלים ביחד עם הכרטיס (שצריך לקנות) מדריך אודיו ומסתובבים בספינה, ורואים איך חיים בספינת טילים ולומדים על ההיסטוריה של הבלפאסט והקרבות בהם היא השתתפה.
דבר המבקר: למי שחובב מלחמות, כלי נשק והיסטוריה - מומלץ מאוד.
תמונות:

הבלפאסט מבחוץ.

הבלפאסט מהסיפון הראשי.

אחרי שעתיים על הבלפאסט הלכתי למלון. כדי להוזיל עלויות (כאמור, אני ארכז בנפרד טיפים להוזלת עלויות) החלטתי לישון את רוב השבוע בהוסטל, ובחרתי בST. CHRITOPHERS HOSTELS בגשר לונדון. מדובר הוסטל יחסית זול (20P ללילה) שממוקם ממש קרוב לגשר לונדון ולהרבה אטרקציות. עם זאת עדיין מדובר בהוסטל - ישנים עם עוד אנשים בחדר ויש שירותים ומקלחות משותפים. למי שזה לא מפריע לו יוכל גם להנות מזה מאוד- זו הזדמנות מעולה להכיר חבר'ה מכל העולם.
בערב הסתובבתי וצילמתי תמונות לילה של הביג בן והגלגל הענק של לונדון, שנקרא LONDON EYE.

נקודה אחרונה בנושא תחבורה: בלונדון יש דרכי תחבורה רבות וזמינות: אוטובוסים, רכבות, רכבות תחתיות ועוד. הדרך הכי פשוטה וזולה (אם אתם נוסעים הרבה) היא לקנות OYSTER CARD בתחנת הרכבת התחתית ולטעון עליו TRAVELRS CARD לאזורים הרלוונטים (רוב אתרי הבילוי נמצאים באזורים 1 ו2). האויסטר קארד זה כמו כרטיס "רב קו" אצלנו, וטראבלרס קארד זה חופשי יומי/שבועי/חודשי - בהתאם לכמה אתם קונים ולאיזה איזורים בלונדון. באופן זה יש לכם נסיעה חינם בכל אמצעי התחבורה היבשתית והנחה לתחבורה הימית. מומלץ מאוד - חוסך כסף ובלאגן, ואפשר להיות גמיש בנסיעות בלי שצריך לחשב מראש כמה כסף צריך לקחת ובדיוק מאיזה תחנות לנסוע. טראבלרס קארד לשבוע לאזורים 1 ו2 עלה לי 24 פאונד.
לסיכום: יום מהנה מאוד, מלא היסטוריה וטיולים, אבל יש דברים שבקלות הייתי מוותר עליהם וחוסך זמן וכסף.

בחלק הבא: יום ב', ווסטמינסטר וחדרי המלחמה של צ'רצ'יל.

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 28-08-2012 בשעה 21:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-08-2012, 22:20
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
חלק שני: ווסטמינסטר, חדרי המלחמה של צ'רצ'יל והסוהו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "סיכום טיול בן 8 ימים ללונדון חלק ראשון (כולל תמונות): התארגנות, טיסה וגריניץ'"

אחרי יום ראשון עמוס ומעייף, החלטתי לפנות לצד המערבי של מרכז לונדון, לכיוון ארמון ווסטמינסטר, הידוע גם כפרלמנט הבריטי. מדובר במקום מדהים ביופיו ומאוד אייקוני (ביג בן הוא חלק מהארמון) ולברי המזל שבאים בחודשי הפגרה של הפרלמנט (בין יולי לספטמבר) יכולים להיכנס אל תוך הפרלמנט עצמו, לסיור מודרך בן שעה ורבע בערך.
הכניסה בתשלום (לי עלה 15P).
דבר המבקר: לא להחמיץ! אחד משיאי הטיול מבחינתי. ארמון יפיפה, סיור מעניין שמבאר את ההיסטוריה של הפרלמנט ואת דקויות שיטת הממשל, על שלל מוזרויותיה. ממליץ בחום.

ארמון ווסטמינסטר והביג בן.

מי שמעוניין ואין לו בעיות דתיות עם הנושא (כמו לי, לצערי) מוזמן להיכנס למנזר ווסטמינסטר הסמוך (הכניסה בתשלום נוסף) - מנזר יפה לכשלעצמו ובו מתקיימות ההכתרות של מלכי אנגליה.

אחרי ווסטמינסטר הלכתי הליכה קצרה צפונה, אל חדרי המלחמה של צ'רצ'יל. באפן כללי יש לא מעט אתרים במרכז לונדון שמתרכזים במלחמת העולם ה2, כדאי לעבור באתרים השונים ולבדוק איזה מהם מעניינים אותכם.
בחדרי המלחמה אפשר לראות את הבונקר התת קרקעי ממנו ניהל צ'רצ'יל את מלחמת העולם השניה. משלמים בכניסה על מדריך אודיו (יש גם בעברית) ומסתובבים עצמאית בין החדרים. ניתן לשמוע סיפורים מעניינים על התקופה ועל החיים והעבודה עם צ'רצ'יל בזמן המלחמה.
דבר המבקר: בילוי נחמד. יש שם פחות מה לראות ממה שחשבתי, אבל עדיין מדובר בחוויה היסטורית ומעניינת, ובמוזיאון ששווה ביקור. למי שרוצה בילוי יותר ממצה ומקיף אני ממליץ על מוזיאון המלחמה האימפריאלי (לא על מוזיאון "בריטניה במלחמה" שנמצא גם במרכז לונדון, שהביקורות אומרות שהוא גרוע), אליו הגעתי לביקור בימים האחרונים שלי בלונדון.

המדליות ומטה הפילדמארשל של סר ג'ון דיל, שהיה ראש המטה הצבאי של צ'רצ'יל ב1940, שמוצגות במוזיאון חדרי המלחמה.

לאחר יום מלא בהיסטוריה ובמוזיאונים, החלטתי לנוח קצת בפארק גרין הסמוך. מרכז לונדון משופע בפארקים, ואני ממליץ לבקר ברובם, ולא רק כדי למצוא מקום לשבת. אחרי שצילמתי סנאים בגרין פארק (חמודים לאללה, אבל תכל'ס - הם בסך הכל עכברים פלאפיים), הלכתי לארמון באקינגהאם. ניתן להיכנס לחלק מהחדרים (יש לקנות כרטיס) למי שמעוניין, אני הסתפקתי במבט מבחוץ.

סנאי בגרין פארק.

ארמון באקינגהאם.

אחרי ארמון בקינגהאם פניתי למרכזי הקניות של העיר- הרחובות שסובבים את הכיכרות: אוקספורד, טרפלגר, טוטנהאם קורט, לצ'סטר סקוור ופיקדילי. בין הכיכרות האלה נמצאת גם הצ'יינה טאון של לונדון, הסוהו. בכל הרחובות האלה ניתן לעשות קניות של כמעט כל מה שעולה על דעתכם. בנוסף, ניתן למצוא שם דוכנים רבים המוכרים כרטיסים מוזלים להצגות (על ההצגות בהמשך. בקצרה: לא לפספס) אני אישית קניתי אוכל בסוהו (מי שמעוניין בארוחות צמחוניות יוכל למצוא שם את מבוקשו, ובזול, וזו עוד אחת מהדרכים להוזיל עלויות) וספרים ואביזרים נוספים בחנויות עליהן אמליץ להלן:
ספרים- אם אתם רוצים לקנות ספרים, אזור טוטנהאם קורט משופע בחנויות ספרים. כל חנות היא בת 5 קומות, ובמחירים סבירים (בטח יחסית לארץ). אני קניתי שמונה ספרים שעלו לי סך הכל 34P.
לחנונים מבינינו: אני מאוד ממליץ על חנות בשם THE FORBIDDEN PLANET שנמצאת ליד טוטנהאם קורט. יש שם כל מה שתוכלו לחלום עליו - גיקיה של מלחמת הכוכבים, ד"ר הו, פורטל, מארוול, DC ועוד רבים אחרים. המוצרים נעים בין אקשן פיגרס, פוסטרים, חולצות, חוברות קומיקס... כל מה שתרצו. רק תביאו בחשבון שתצאו עם ארנק די קל מהחנות.
אני קניתי שם שני פוסטרים, חולצה של ד"ר הו, מברג סוני של ד"ר הו בשביל החברה וחוברות של סאנדמן ו-ואטצ'מן. לחובבי הז'אנר, הביקור בחנות מומלץ מאוד.

תמונה מתוך הסוהו של לונדון.

פסל הלורד נלסון בכיכר טרפלגר. המתעניינים באומנות יוכלו להיכנס בחינם לגלריה הברטית הלאומית, הממוקמת בכיכר.

וכך, אחרי יום עמוס והסתובבות ארוכה עם שקיות כבדות, חזרתי עייף ומרוצה לערב קריוקי בהוסטל.

בחלק הבא: אקווריום לונדון, מגדל לונדון ועוד קניות.

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 30-08-2012 בשעה 22:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:12

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר