לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2012, 08:54
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
קודם כל הייתי מוציא את הבורות מחוץ לחוק
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "צריך להוציא את ההלכה מחוץ..."

אבל אז - היי לא בטוח שהיית יכול לכתוב בפורום באופן חוקי.
קודם כל תבדוק האם ההלכה אומרת מה שאתה חושב שהיא אומרת או שמי שפנה לאישה חושב שהיא אומרת.
אין בעיה לפי ההלכה:
לא רק שבנות רשאיות לשבת מקדימה או בכל מקום שיחפצו, אלא אפילו ליד גבר ובתנאי שהישיבה לא תגרום שיהיה מגע ביניהם (אפילו לא בבגדים). אם אי אפשר ראוי שהגבר יקום ויעמוד. אם הוא זקן ראוי שהגברת תעמוד או תעבור למקום אחר, אבל אם היא מתעקשת או חסרת דרך ארץ ויהיה זה חילול השם אם יעירו לה - שתשב במקומה.

אני מבין מה הציבור החרדי (לא כולו) מנסה להשיג כאן:
לגרום שתהיה הפרדה גם אם הבנות חילוניות ואינן מבינות. אבל אם זה גורם לחילול השם זה לא שווה כלום.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2012, 09:04
  5112 5112 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "כנראה שכל השנים של "למידת"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי totaljack
כנראה שכל השנים של "למידת" תורה גרמו לכך שאתה בונה סיפור בדיוני מסביב לכל מה שלא נראה לך.

אתה לא מכיר אותי והמשפט הזה לא מוסיף לך הרבה חוכמה.
אני גם יכול לכתוב שהתגובות שלך נובעות מהרבה שנים של שתיית אלכוהול ועישון סמים.
בתכלס, האם משפט כזה אומר את האמת עליך או רק מוכיח את השקפת העולם (הצרה) שלי - אם הגבתי בצורה כזו.

התקשורת ידועה "באהדתה" לימין ולחרדים.
נוהגים כאן לתקוף (ובצדק) את שקרי התקשורת \ סילופי החדשות שהם עושים לגבי הימין אבל לגבי החרדים - הופה - התקשורת תמיד צודקת ?
אני מציע לקרוא כל דבר שמפורסם בתקשורת ולנסות להבין את קו המחשבה ומה שעומד מאחורי כל הצדדים ולא רק צד אחד (העיתונאי).
ישן 31-08-2012, 16:42
  5112 5112 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "לא היא שתיסע, אתה וכל החברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
לא היא שתיסע, אתה וכל החברים שלך תיסעו, אולי לגרמניה?(משום מה יש הרבה יהודים, וחרדים בפרט שאוהבים לחזור לשם) כבר היה כאן אחד שלפני כמה ימים טען שהמדינה הזו זה כלום בשבילו, ולכן ההצעה.

מבוגר? כמה מבוגר? בן 60 עם מקל הליכה? או בן 50? בכל מקרה אין שום הצדקה להרמת קול, ובטח לא ליריקות, קאפיש?

לא מזמן נחסם כאן משהו שהגיב אלי אישית ועכשיו אתה שולח אותי לחיות בגרמניה ? עם כל החברים שלי ? יש קונוטציות נסתרות בגישה שלך או שזה רק בראש שלי ?
אני לא חרדי...לא מבין למה אנשים החליטו שאני כן...
הרמת הקול והיריקות באו אחרי שהיא לא הסכימה לפנות את מקומה לאדם מבוגר - לא לפני.
לא מאמין שקיללו אותה וירקו לפני שהמבוגר עלה לאוטובוס.
אין קשר אם הבן אדם בן 50 או 60, יש לו מקל הליכה או לא. הוא נראה מבוגר? יש לו שיער לבן? אנשים מבוגרים (בד"כ) סובלים מקשיים ומחלות שונות ואני , באופן אישי, היתי מפנה את מקומי לאדם מבוגר בלי לעשות מזה סיפור, לא כל שכן כתבה בטלוויזיה (והיא עוד נחשבת לגיבורה הטובה...).
מעניין אותי איך התגובות כאן היו אם הסיפור היה מול חילונים רגילים, שנערה כלשהי מסרבת לפנות את מקומה בספסל הראשון באוטובוס לאדם מבוגר, שפונה אליה בנושא והיא מתעלמת. יתכן שגם הוא היה מרים את קולו וכועס. אתה חושב שזה היה מגיע לתקשורת ? היא היתה יוצאת גיבורה כאן ?
ישן 31-08-2012, 16:47
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי 5112 שמתחילה ב "[QUOTE=The_Equivocator]לא היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 5112

אהה, אז עכשיו זה בסדר והיריקות מוצדקות...

בפעם ה 1000. לא ביקשו ממנה לפנות מקום לאדם מבוגר (=בגלל שהיא צעירה והוא מבוגר) אלא ביקשו ממנה לעבור לסוף האוטובוס (=בגלל שהיא בחורה). אתה מבין את ההבדל?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 5112
אין קשר אם הבן אדם בן 50 או 60, יש לו מקל הליכה או לא. הוא נראה מבוגר? יש לו שיער לבן? אנשים מבוגרים (בד"כ) סובלים מקשיים ומחלות שונות ואני , באופן אישי, היתי מפנה את מקומי לאדם מבוגר בלי לעשות מזה סיפור, לא כל שכן כתבה בטלוויזיה (והיא עוד נחשבת לגיבורה הטובה...).

מעניין אותי איך התגובות כאן היו אם הסיפור היה מול חילונים רגילים, שנערה כלשהי מסרבת לפנות את מקומה בספסל הראשון באוטובוס לאדם מבוגר, שפונה אליה בנושא והיא מתעלמת. יתכן שגם הוא היה מרים את קולו וכועס. אתה חושב שזה היה מגיע לתקשורת ? היא היתה יוצאת גיבורה כאן ?

כל הכבוד לך. מדובר ברשות ולא בחובה, ואין חוק שמחייב לקום עבור אדם מבוגר (ושוב, בפעם ה 1001: לא ביקשו ממנה לפנות מקום לאדם מבוגר (=בגלל שהיא צעירה והוא מבוגר) אלא ביקשו ממנה לעבור לסוף האוטובוס (=בגלל שהיא בחורה)). גם אם היה מדובר בחילוני והוא היה יורק על הבחורה, התגובות היו זהות.

גיל 50+ לא מקנה לאדם זכות לקלל ולירוק, לא משנה אם הוא חילוני, חרדי או אבוריג'יני.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 31-08-2012 בשעה 16:53.
ישן 31-08-2012, 17:06
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי 5112 שמתחילה ב "[QUOTE=The_Equivocator]לא היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 5112
לא מזמן נחסם כאן משהו שהגיב אלי אישית ועכשיו אתה שולח אותי לחיות בגרמניה ? עם כל החברים שלי ? יש קונוטציות נסתרות בגישה שלך או שזה רק בראש שלי ?
אני לא חרדי...לא מבין למה אנשים החליטו שאני כן...

גרמניה, כי לאחרונה מנהלים שם הלכים משפטיים כנגד מי שהחליט לעשות ברית מילה, גרמניה כי לאחרונה שוב יש שם רוחות אנטישמיים, גרמניה כי למרות מה שקרה, וקורה שם יש המון יהודים, וחרדים בפרט שבוחרים לחיות שם, ולקבל כסף גרמני קל(לצערי גם חלק מקרובי משפחתי), תוסיף לכך את העובדה שלפני כמה ימים אחד אמר שהמדינה בשבילו כלום, ותבין מאיפה ההצעה.

שער לבן? גם לי יש שער לבן, זה לא אומר כלום, בן 50 זה מבוגר? אתה יודע מה גיל הפנסיה לגברים?
לא ממש מעניין מה נראה לך, האיש בעידוד חבריו מהמגזר, קילל וירק על אישה, דרש ממנה לעבור מקום מטעמי "הלכה", אם הייתי על אותו האוטובוס, הייתי מהר מאוד משתיק את האיש הזה, וחבריו. רק אתה ממציא כאן הקשר לגיל, וגם אם מדובר בזקן עם מקל הליכה, אין לו זכות לירוק על אישה, שאפשר במקרה זה להאשים אותה בחוסר חינוך בסיסי, רק שכאן אין שום קשר לפינוי מקום לאיש זקן, אלה חרדי ברברי שדרש מאשה לעבור מקום מטעמי הלכה, צעק, ירק, ויותר חמור, הכל בעידוד חבריו מהמגזר, ונהג אגד, שחייבים לפטר אותו לאלתר(ולדרוש פיצוי מאגד), שהמשיך בנסיעה כאילו לא קרה כלום.
ישן 31-08-2012, 08:46
  משתמש זכר channb channb מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "הותקפה באוטובוס – כי ישבה בחלק הקדמי"

ברור שלא מדובר באוטובוס מהדרין (קו 39 מרמת גן לנס ציונה) וברור שהנ"ל ביקש את המקום בגלל הקושי שלו להתקדם לחלקו האחורי של האוטובוס. אני גם מניח שהוא בסה"כ גער בה על חוסר ההתחשבות בזקנותו, או על שדחפה אותו בעלייתה לאוטובוס.

מעבר לכך שהכתבה היא דמגוגיה זולה ומגעילה שמטרתה הבלעדית היא לעשות דה לגיטמציה למיגזר שלם, היא גם חוטאת לאמת. מה שבאמת היה צריך לעשות במקרה זה, הוא סדנת חינוך לנוער חצוף חסר נימוסים והתחשבות שבאמת לא חושב לרגע על הקושי שחווה זקן הסובל למשל משחיקת סחוסים בברכיים בשילוב של דלקת מפרקים, בנסיעתו באוטובוס. ואין כאן שום קשר להדרת נשים.

אני מודע לכך שבכתבה כתוב (כידוע העיתונאים אמינים מאוד) שהיא אמרה אחרת (מילה שלה - והוא ישב במעצר שבוע). אבל גם ברור לי שבקו חילוני למהדרין אף חרדי לא היה מעיז לבקש כנ"ל, כמו כן לא קשה להבין שאדם זקן אכן יחפוץ לשבת במקום נח וקל לגישה, וזו כמובן הסיבה להתערבותם של הנוסעים האחרים.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 31-08-2012 בשעה 09:03.
ישן 31-08-2012, 11:04
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ברור שלא מדובר באוטובוס..."

היא עלתה ראשונה לאוטובוס.
היו עוד נוסעים לפניו שגערו בה.
דרשו ממנה לעבור לאחורי האוטובוס, ולא רק לפנות את המושב הקדמי.
הוא עמד וקילל אותה במשך זמן רב, להתקדם מושב–שניים זה לא מעבר ליכולתו.
הוא עשה זאת בשם "ההלכה היהודית"
עריכה: והכי חשוב, אגד בעצמם מאמתים במידה מסוימת את הסיפור, סיפור שמציג אותם באור גרוע ואף פותח פתח לתביעות כנגדם. איזה אינטרס יש להם?

מסקנה: אתה דובר שטויות.

לא צריך ישר לצאת להגן בחירוף נפש, תוך עיוות המציאות, על כל חרדי שסרח, רק כי הוא חרדי.
זה יותר גורע ממך כבוד מאשר מוסיף לו (או למגזר).

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 31-08-2012 בשעה 11:20.
ישן 31-08-2012, 13:34
  משתמש זכר channb channb מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "היא עלתה ראשונה לאוטובוס. היו..."

לצורך הענין להלן מסלול הקו בכיוונו ההפוך מרחובות לבני ברק
http://www.bus.co.il/otobusim/Front...7&LanguageID=10

כפי שאתה רואה לקו מספר רב של תחנות ברחובות שהיא עיר חילונית. כל בר דעת מבין שבמצב זה הקו משרת מספר רב של תושבים חילוניים וככזה לא יכול להיות מהדרין. כמו כן היא בודאי לא האשה הראשונה שעולה לאוטובוס ומתיישבת מקדימה.

תוכל להסיק אילו מסקנות שאתה רוצה לגבי מה שאולי וכנראה כן או לא היה שם. מה שברור לי הוא שמה שמתואר בכתבה הוא במקרה הטוב חלקי.

באותה מידה שאתה סולד מהגנתי האטומטית כביכול, אני סולד מהסילוף וההצמדות השטחית והמגעילה לסטריאוטיפים האנטי חרדיים, וכמובן ללא כל בדיקה יסודית של המציאות. במקרה זה הסיפור פשוט לא הגיוני.

אני לא רואה בתגובתה של אגד כל התייחסות למה שכן או לא אירע (כלומר לסיבת הפניה של הנ"ל).

אני כן מסוגל להאמין שהנ"ל פגעה בקשיש, או סרבה להתחשב בו, והלה הגיב בחריפות כולל התייחסות פוגעת, אבל לא מדובר בויכוח על רקע דתי.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 31-08-2012 בשעה 13:41.
ישן 31-08-2012, 14:03

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "לצורך הענין להלן מסלול הקו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
אני כן מסוגל להאמין שהנ"ל פגעה בקשיש, או סרבה להתחשב בו, והלה הגיב בחריפות כולל התייחסות פוגעת, אבל לא מדובר בויכוח על רקע דתי.

כמה פעמים עוד אפשר לכתוב את זה? אני כבר מרגיש שאני מתחיל לבזבז לשימי בייטים בשרת של פרש:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DeepSpace
כוכב הכתבה אומר בעצמו שזה בגלל חוקי ההלכה, אז אל תמציא סיפורים שהוא עשה את זה בגלל שהשקיות מהשוק היו כבדות לו..

ציטוט:
על אף בקשותיהם של כמה נוסעים התעקשה להמשיך ולשבת מקדימה, וכעבור כמה תחנות עלה לאוטובוס חרדי מבוגר שדרש ממנה, הפעם בתקיפות, לעבור אחורה "על פי חוקי ההלכה היהודית"

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

ישן 31-08-2012, 15:26
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "כלומר אתה מסתמך על......"

חחחחחחחחחחחחח לא.
הוא מתבסס על אירועי עבר. ההסתברות שאדם משקר אינה שווה להסתברות המותנית שאדם משקר בהינתן שמדובר בלוחם חופש אמיץ למען צדק חברתי שאומר משהו נגד החרדים הרעים.

אם לא הבנת על מה הוא מסתמך זה עניינך (ובעיה שלך), אבל גם אם תכתוב כלום זה עדיין לא ישנה את זה שיש לו על מה להתבסס (שאולי לא המון, אבל יותר מכלום).

אגב - להתבסס על כלום זה להתבסס על משהו. אתה התכוונת לכתוב שהוא מתבסס על אפילו לא כלום (כלומר, אפילו לא דבר קטן = שום דבר). מריבון בלשנות יש לנו ציפיות גבוהות יותר...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 31-08-2012, 15:47
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "חחחחחחחחחחחחח לא. הוא מתבסס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
בהינתן שמדובר בלוחם חופש אמיץ למען צדק חברתי שאומר משהו נגד החרדים הרעים.
מצטער, אני לא ראיתי את הנתון הזה בכתבה.

באותו אופן אני יכול לומר שההסתברות שאדם משקר אינה שווה להסתברות המותנית שאדם משקר בהינתן שחברת "אגד" מגבה את דבריו, למרות שזה לרעתה.

channb אמנם טוען שאי־אפשר להבין מה היה מתגובת "אגד", האם הויכוח היה על רקע דתי אם לאו, אך זו טעות.
הם אומרים מפורשות שהחרדי ביקש שתעבור "לחלקו האחורי של האוטובוס", ולא סתם למושב אחר.
הם מציינים שהנהג דחה את בקשותיו להורות לה לעבור, כי זה בניגוד לחוק, למרות שאילו הדרישה הייתה רק לפנות בשבילו את המושב הקדמי, הוא היה רשאי לעשות זאת.

ישן 31-08-2012, 17:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]בהינתן שמדובר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
מצטער, אני לא ראיתי את הנתון הזה בכתבה.
אני לא אחראי למה שאתה רואה או לא רואה.
ציטוט:
באותו אופן אני יכול לומר שההסתברות שאדם משקר אינה שווה להסתברות המותנית שאדם משקר בהינתן שחברת "אגד" מגבה את דבריו, למרות שזה לרעתה.
אמת. כי ‪P(חברת אגד מגבה את דבריו)‬ מבוסס על אוסף מאורעות רחב מאוד. אבל כאן מדובר על ההסתברות המותנית שאדם משקר בהינתן זה שאגד "מגבה" אותו לגבי טענה מאוד מסוימת.
זה אמנם מורכב, אבל ההתסברות להיפגע על ידי מכונית היא אחת. ההסתברות להיפגע על ידי מכונית בהינתן שאתה חוצה בריצה כביש מהיר היא גבוהה מכך משמעותית, אבל ההסתברות להיפגע ממכונית ביום כיפור נמוכה מההסתברות להיפגע ממכונית סתם, והיופי הוא שההסתברות להיפגע ממכונית ביום כיפור כשאתה חוצה כביש מהיר עדיין נמוכה מההסתברות להיפגע ממכונית סתם, כי יום כיפור 'חזק' מהכביש המהיר.
ציטוט:
הם מציינים שהנהג דחה את בקשותיו להורות לה לעבור, כי זה בניגוד לחוק, למרות שאילו הדרישה הייתה רק לפנות בשבילו את המושב הקדמי, הוא היה רשאי לעשות זאת.
זה לא כתוב בשום מקום בתגובה. זה פשוט ההפך-מאמת. יתר על כן, המדבקות שהודבקו באוטובוסים הודות לפנאטים מכת הכל-תוצאה-של-תהליך אומרות שכל נוסע רשאי לשבת בכל מקום שיבחר, למעט המקומות המסומנים לאנשים עם מוגבלות (לדוגמה, המקומות שמיועדים לעיוור עם כלב נחיה כפי שמעידה מדבקה, באוטובוסים החדשים המקום לכסא גלגלים מול הדלת האחורית, וכו'). אין סייג לזקנים או למקומות הקדמיים.

חמור מכך, בניגוד למה שעולה מדבריך, התגובה של אגד לא גיבתה בשום צורה את הטענות לגבי יריקות וקללות. כל שהתגובה אומרת הוא שהייתה בקשה, שהנהג הבהיר, שלא נשקפה סכנה, ושהוא הפעיל שיקול דעת והמשיך בנסיעה. יריקות? יוק. קללות? יוק. גם אם טענתך לגבי ההסתברות שאדם משקר בהינתן שאגד מגבה אותו היה נכון, הוא פשוט לא קשור, כי אגד לא מגבה את הטענות הללו.

בכתבה בישראל היום מצוטטת הגברת כטוענת שהיא ישבה במשך שעה, שבמהלכה "היריקות התחזקו" וש"במשך שעה עד שהגעתי לבית הוריי, הם לא הפסיקו להעיר ולירוק עלי".
http://www.israelhayom.co.il/site/n...tter=31.08.2012
ההסתברות שאנשים יכולים לירוק במשך שעה בלי להפסיק בהינתן שאין להם בלוטות רוק בעלות תפקוד יוצא מן הכלל ושרירים מאוד מפותחים באזור הלסת והלשון, שואפת לאפס.
גם שם, אגב, תגובת אגד אינה מגבה את הטענות בדבר קללות ויריקות בשום צורה.

ירקו במשך שעה בלי להפסיק עאלק. עלתה סדרה חדשה על סיפורי האחרים גרים בערוץ 3 של הוט. לך תמכור להם את זה...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 31-08-2012, 17:35

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[right][QUOTE=ShoobyD]מצטער,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
זה לא כתוב בשום מקום בתגובה. זה פשוט ההפך-מאמת. יתר על כן, המדבקות שהודבקו באוטובוסים הודות לפנאטים מכת הכל-תוצאה-של-תהליך אומרות שכל נוסע רשאי לשבת בכל מקום שיבחר, למעט המקומות המסומנים לאנשים עם מוגבלות (לדוגמה, המקומות שמיועדים לעיוור עם כלב נחיה כפי שמעידה מדבקה, באוטובוסים החדשים המקום לכסא גלגלים מול הדלת האחורית, וכו'). אין סייג לזקנים או למקומות הקדמיים.

המדבקות הנ"ל הודבקו בדיוק בגלל פנאטים מהסוג שמוזכר בכתבה (והם עדיין לא מפנימים שכל אדם רשאי לשבת איפה שהוא רוצה), לא בגלל "פנאטים" שהם בעצם לא פנאטים..

ישן 01-09-2012, 07:56
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני מניח שגם אתה וגם צ'אנב לא חולקים על העקרונות האומרים:
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "..."

[1] אסור לחרדי או חילוני לירוק או להפעיל אלימות מילולית על אדם אחר גבר או אשה כדי לגרום לו לעבור למקום אחר באוטובוס מהדרין או לא מהדרין.

[2] מן הנמוס לפנות מקום לאדם מבוגר ממך ובמיוחד עם הוא פונה אליך בנועם, מן המקובל לפנות מקום לאדם קשיש אם אתה יושב בכסאות השמורים לקשישים/נכים וחובה מוסכמת היא להשמע להוראות הנהג ולפנות מקום קשיש/נכה במושב המיועד לו אם הנהג מורה לך לעשות זאת.

[3] לא כל החילוניים מנומסים או לא מנומסים, לא כל החרדים מנומסים או לא מנומסים והארוע הזה מייצג כרגע מקרה נקודתי ואין להשליך ממנו לאוכלוסיות שלמות לשני הצדדים.

אז על מה אתם כן חלוקים? על העובדות הסובבות מקרה נקודתי שהמידע של כולנו עליו מגיע בבסיסו מכתבה באתר מאקו ושיתכן ולכלי תקשורת זה יש אינטרס להעצימו במסגרת טרנד 'המאבק בהדרת נשים'. חזרה על המידע יש גם ב'ישראל היום' שקצת פחות תוקפני כלפי מגזר זה.

הנתונים בשתי הכתבות מגיעים משני מקורות : [1] הנוסעת עצמה - אשר מעידה כמובן על נקודת ההשקפה שלה למקרה [2] הודעת אגד - מן הסתם מתיחסת לארוע דרך עיני הנהג עם נגיעות של המחלקה המשפטית ומערך הדוברות של החברה
[3] הצלע השלישית - חסרה. אין את נקודת ראותו של החרדי המדובר או של כאלה שנסעו עימם באוטובוס ואין לצפות בימינו כי כלי תקשורת יבצעו תחקיר מעמיק וישלחו כתב לקו זה בשעה מקבילה או סתם כך כדי לגשש אחר מידע. [4] את דף הפייסבוק של קראזי המצולם חלקית בכתבה של ישראל לא הצלחתי למצוא פרטים - אולי מישהו אחר יצליח http://www.facebook.com/dolev.karazi?ref=ts

אז נאלץ להסתפק בשני התאורים ובעיקר בתאור של דוברות אגד:

[1] ארוע חריג כלשהו אכן התרחש במהלכו ביקש אדם חרדי מהנהג להורות לנוסעת לעבור לאחור כלומר - לא בקשה לפנוי מקום אלא בקשה להעברת נוסע

[2] הנהג לא התערב כנגדה - משמע היא לא עברה על כל חוק או תקנה כלומר לא ישבה בכסא המיועד לנכה/קשיש וסרבה לפנותו לנכה/קשיש כפי שניסו להציג כאן וברוטר

עד כמה שעצוב לומר זאת - נראה כי תאור חברת אגד תואם יותר את גרסת האשה ומעמיד באור עגום את האדם שניסה לכפות עליה לעבור לאחורי האוטובוס ואת הסובבים שהחרישו מולו.

הכתבות משום מה מתיחסות לקו 319 כנוסע מרמת גן לנס ציונה ולא כך הדבר. להלן מסלול קו 319 מבני ברק לנס ציונה אשר כל כולו עובר בבני ברק http://www.bus.co.il/otobusim/Front2007/LinePlaces.asp?
יתכן והנוסעת לומדת או עובדת ברמת גן ונעזרת בקו זה כדי להגיע לביתה. רחובות היא אומנם עיר חילונית אך יש בה אוכלוסיה חרדית לא קטנה.
ישן 01-09-2012, 12:59
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אתה מתכוון אני מניח לתחנת המוצא ליד אולמי מודיעין [יש שם מכללה כלשהי]
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "מקרה נקודתי שחוזר על עצמו..."

זה אכן בר"ג אבל ברחוב בו המדרכה שממול שייכת לבני ברק. משם פונה האוטובוס לז'בוטינסקי וממשיך למעשה בתוך בני ברק עצמה. זה כמובן לא אומר מאומה בנושא העקרוני של 'מה אסור לעשות באוטובוס לנוסע אחר' אבל זה מסביר את מה שאמרה הנוסעת [עלתה ראשונה וכו'].

אני עדיין חושב שמקרי תקיפה שכאלה הם לא הכלל אבל כדי שלא יתרבו צריך להכיל חובת שמירה על זכויות הפרט באוטובוסים על החברות.

ירקו באוטובוס כלשהו, איימו, העבירו מקום והנהג לא התערב- שאגד תשלם.
ישבו באוטובוס כלשהו במושב נכים ולא קמו לנכה והנהג לא התערב - שאגד תשלם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:52

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר